PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل نصب زبان فارسي در ویندوز xp

danyel
17-12-2007, 09:48
سلام من يك ويندوز Xp دارم كه به علت سرعت فوق العادش كه شنيدم (و واقعا هم حرف نداره )دانلودش كردم ولي تنها مشكل اينه كه اجازه نصب فارسي رو نمي ده ميشه يكي راهنمايي كنه بگه من چطوري ميتونم فارسي رو نصب كنم
اگه كسي هم بلده تو خود سي دي دست ببره راهنمايي كنه ضمنا من تو پوشه I386 فولدر LANG رو نديدم
هر كس اين مشكل رو برام حل كنه بعنوان قدرداني اين ويندوز واقعا پر سرعت و سريع رو براش ميفرستم

احمدزاده
17-12-2007, 10:10
از يه سي دي ويندوز ديگه براي نصب فارسي استفاده كن ببين درست ميشه

danyel
17-12-2007, 17:19
منظورت رو نفهميدم اصلا اجازه نصب نميده يعني تا فارسي رو انتخاب ميكنم پيغام شما نمي تونيد نصب كنيد رو ميدهبه اونجا نمي رسه كه بخوام سي دي ديگه اي بهش آدرس بدم

behnam_tr
17-12-2007, 18:40
سلام من يك ويندوز Xp دارم كه به علت سرعت فوق العادش كه شنيدم (و واقعا هم حرف نداره )دانلودش كردم ولي تنها مشكل اينه كه اجازه نصب فارسي رو نمي ده ميشه يكي راهنمايي كنه بگه من چطوري ميتونم فارسي رو نصب كنم
اگه كسي هم بلده تو خود سي دي دست ببره راهنمايي كنه ضمنا من تو پوشه I386 فولدر LANG رو نديدم
هر كس اين مشكل رو برام حل كنه بعنوان قدرداني اين ويندوز واقعا پر سرعت و سريع رو براش ميفرستم

دوست عزیز میشه نسخه ویندوز رو دقیق بنویسید تا بلکه انشاالله....

golmohammadi
17-12-2007, 23:30
شما از كنترل پنل و قسمت Regional and Languages نصب ميكنيد و اجازه داده نميشه ؛ يا از يه جاي ديگه ؟

danyel
18-12-2007, 07:07
از Regional and Languages موقعي كه از detail ميخوام فارسي رو نصب كنم اجازه نمي ده و فقط انگليسي و عربي رو ميتونم نصب كنم

shahab297
18-12-2007, 07:40
سلام
دوست عزيز شما حداقل كاري كه ميتوانيد بكنيد اين است كه عربي را انتخاب نماييد. پس از نصب فايل مربوط به چيدن كليدها يعني فايلي كه KBD??.Dll است را با نسخه فارسي آن از يك ويندوز ديگر كه نامش KBDFA.Dll است تغيير نام داده و رونويسي كنيد.
البته هم در شاخه سيستم32 ويندوز و هم در شاخه فايلهاي كش ويندوز نصب شده.
موفق باشيد:10:

danyel
18-12-2007, 13:11
سلام
دوست عزيز شما حداقل كاري كه ميتوانيد بكنيد اين است كه عربي را انتخاب نماييد. پس از نصب فايل مربوط به چيدن كليدها يعني فايلي كه KBD??.Dll است را با نسخه فارسي آن از يك ويندوز ديگر كه نامش KBDFA.Dll است تغيير نام داده و رونويسي كنيد.
البته هم در شاخه سيستم32 ويندوز و هم در شاخه فايلهاي كش ويندوز نصب شده.
موفق باشيد:10:

منظورت اينه كه محتواي فايلها را رونويسي كنم؟ يا جايگزين كنم؟ من با چي ميتونم KBDFA.Dll رو رونويسي كنم وبازش كنم يا ويرايشش كنم؟
اگه منظورت كپي كردن KBDFA.Dll هست اين كار رو كردم نشد

K A R I M I
18-12-2007, 13:36
عزیز آدرسش رو بده تا ما هم دانلود کنیم بلکه بتونیم فارسیش کنیم (مطمئن باش)

danyel
18-12-2007, 20:15
من متاسفانه لينكش رو ندارم
ولي اگر قصد كمك داشته باشين مطمئنم دريغ نمي كنيد

piremard
19-12-2007, 02:36
یک ایمیج سالم از ویندوز رو با isobuster باز کنید محتوای ایمیج ویندوز دستکاری شدتون رو با اون عوض کنید و نهایتا این ویندوز جدید رو نصب کنید

shahab297
19-12-2007, 08:27
دوست عزيز.
براي فارسي كردن زبان عربي 2 كار بايد انجام شود.
1- افزودن حروف گ چ پ ژ .
2- اصلاح فونتها
براي مورد اول بايد فايل زبان سيستم عامل را بيابيد كه در اينجا KBD??.Dll ميباشند.البته براي زبان عربي احتمالاKBDar.Dll براي زبان فارسي دقيقا KBDFA.Dll كه با يك تغيير نام فايل فارسي به عربي و كپي در شاخه سيستم32 ويندوز و همچنين كپي خيلي سريع آن در شاخه DLL كش ويندوز مشكل رفع ميشود. البته زمان كمي براي اينكار داريد چون ويندوز بسرعت فايل تعويضي را مجدد رونويسي ميكند.
براي مورد دوم نيز فايلهاي فونت مخصوصا با انشعاب fon را از يك ويندوز فارسي به ويندوز خود كپي كنيد. ممكن است ويندوز اجازه اينكار را ندهد كه براحتي ميتوانيد از طريق راه‌اندازي از داس يا توسط يك سيستم ديگر اينكار را انجام دهيد.
موفق باشيد

shahab297
24-01-2008, 07:32
nدوست عزيز فكر ميكنم مشكل حل شده كه ديگر اين قسمت را فراموش كرده ايد و صد البت قولتان را.