PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارزونترین لپ تاپ به درد بخور چیه ؟

nakhle007
16-12-2007, 14:09
دوستان میخواستم بدونم که ارزونترین لپ تاپ به درد بخور که زود خراب نشه چیه و قیمتش چقدره ؟ من فقط یه لپ تاپ میخوام که بتونم روش یه ویندوز xp بریزم و یه نرم افزار office و بتونم باهاش برم اینترنت، همین
حالا اگه میشه راهنماییم کنید و میخواستم بدونم که مارک accer خوبه یا نه ؟

Ezel
16-12-2007, 14:17
منظورت از ارزون یعنی چقدر؟ حدود بودجه ات چقدره؟

nakhle007
16-12-2007, 14:27
من که قیمت بازار خیلی دستم نیست ولی حدود 500 یا 600 تومن

Ezel
16-12-2007, 14:38
میتونی dell بگیری و یا توشیبا. سونی توصیه نمیشه چون هر لحظه احتمال انفجار باتریش هست.
ولی انصافا dell خوب دراومده.

nakhle007
16-12-2007, 14:52
دوست عزیز dell چه مدلی بگیرم وچه مشخصاتی داره و قیمتش چه قدره ؟

REGISTERED USER
17-12-2007, 00:56
برو تو کار این مدل ها :

dell inspiron 1501

dell inspiron 1300

acer هم خوبه ... اتفاقا امکانات خیلی بالا و عالی داره هرچند ارزونه اما اگه نگهداری کنی چیز خوبیه

من خودم تراول میت 3260 داشتم عالی بود

dizgah
17-12-2007, 14:07
ولی به نظر من HP هم ارزونه و هم خوب
اینم یه مدل توپ با حدود 700 تومن
HP NX 7300
cpu = intel M-Core/1.8 GHz
Ram = 1 GB DDR2
HD = 80 GB SATA
Graphic = 224 MB
LCD = 15.4
WiFi -Ethernet Lan - DVD super Burner
فکر نکنم از هیچ مارک دیگه ای تو این قیمت یه هم چین چیزی پیدا کنی

nakhle007
17-12-2007, 15:03
دوستان من یه سوال در مورد لپ تاپ داشتم اونم اینه که مثلا ما اگر بخواهیم روی pc یه ویندوز xp نصب کنیم با یه رم 128 و یه گرافیک پایین هم میتونیم این کار رو انجام بدیم اما من تو یه مجله نوت بوک خوندم که حداقل سیستم یک نوت بوک برای نصب xp یک رم 512 و یک گرافیک 256 هست که برای ویستا رم تا یک گیگ هم افزایش پیدا میکنه ایا یه همچین چیزی صحت داره ؟ یا مجله الکی نوشته بود
اصلا حداقل سیستم برای نصب xp و ویستا چیه ؟

سوال بعدی اینه که وقتی میگن سیستم عامل یک نوت بوک dos هستش یعنی چی ؟ مگه اصلا اهمیتی داره ؟ منظورم اینه که مگه ما خودمون نمیتونیم سیستم عاملش رو عوض کنیم و به xp ارتقا بدیم ؟

شرمنده که من اینقدر سوالات ابتدایی میپرسم اخه من تا حالا لپ تاپ نداشتم و کلا گیج شدم ولی بی زحمت جواب بدید

REGISTERED USER
18-12-2007, 00:09
خیر نیازی نیست

من دیدم سر اون قدیمی ها هم راحت ایکس پی نصب میشه

سیستم عامل داس یعنی ویندوز روش نصب نرکدند و ارزانتر شده ... بهتره چون به دلخواه هر چی میخوای روش نصب میکنی

nakhle007
18-12-2007, 13:01
خیلی ممنون پس خیالم راحت باشه که اگه یه لپ تاپ ارزون هم بگیرم میتونم روش xp بریزم یعنی کار کردن با نوت بوک هیچ فرقی با pc نداره ؟

راستی گارانتی اصل dell ، acer، toshiba و سونی توی ایران چیه ؟

REGISTERED USER
19-12-2007, 11:34
ببین گارانتی نوت بوک توی ایران معنی نمیده ... همشون کلاه بردارند ... و اعتبار درست و خدمات نمی دهند

اما بهترین امرتات و زیگورات و پارس لپ تاپ هست

nakhle007
20-12-2007, 15:20
با تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن:31: کلام اخر لپ تاپ های acer به درد میخورند؟

ase
20-12-2007, 23:12
acer ها بدک نیستن ولی dell خیلی بهتره گو اینکه من خودم acer دارم.البته اگه خیلی ارزون بخوای acer رو توصیه می کنم.acer از 470000 تومن شروع می شه تا به بالا

eastern
29-12-2007, 03:01
سلام

یک مشورت با شما داشتم .امیدوارم حوصله کنید و جوابم رو بدید.

می خوام یه لپ تاپ بخرم با مشخصات زیر:

1- وزن کم حدود 2 تا 2.5 کیلو

2- مانیتور کوچک ( 14 و کمتر)

3- کارایی متوسط ( برای مصارف خانگی ) ، اما امکانات لازم مثل دی وی دی رایتر و مودم و پورت های لازم رو داشته باشه. همینطور با کیفیت باشه.

4- ویندوزش مهم نیست، اگه ایکس پی هم باشه اشکالی نداره.

- خدمات پس از فروش . گارانتی معتبر داشته باشه ، اما یه جوری نباشه که هر روز کارش به گارانتی بکشه !

و در نهایت قیمتش هم بالا نباشه! ( یعنی حدود 1.5 به پایین قبوله ) . دست دوم نمی خوام !

لطفا نگید پیدا نمیشه ، مارکش برام مهم نیست . پس حتما تو این همه مارک مختلف چیزی نزدیک به این مشخصات وجود داره.

منتظر دریافت راهنماییتون هستم.

ممنون

REGISTERED USER
29-12-2007, 13:45
کلا مانیتور 13.3 اینچی ها گرون هستند .... بجر مدل های سونی چینی ... بقیه از 1.700 به بالا شروع میشن

در ضمن گارانتی هم بیخودی پول نده ... لپ تاپ اگه مثل ادم استفاده کنی 2 و 3 سال یا بیشتر هم برانت کار میکنه

مدل سونی زیر خوبه اگر زیر 1.5 میخوای ... البته مشکل سونی های چینی نداشتن گرافیک بالا برای بازی هست و اغلب گرافیکشون شیر هست ... اما از لحاظ کیفیت و مانیتور و برای کارای خونگی عالی اند :

SONY VGN C260 E/B
1,300,000 تومان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SONY VGN C220 E/HC
1,310,000 تومان

sony VGN c240QEB
1,240,000 تومان

البته اگر بتونی 1.580.000 هم خرج کنی مدل dell XPS 1330 حرف نداره :

کارت رو تا چند سالی بروز نگه میداره

REGISTERED USER
29-12-2007, 13:45
بجز دل و سونی چیز دیگه ای انتخاب نکن چون خدمات و سرویس درستی براش نیست ...

eastern
30-12-2007, 18:06
بجز دل و سونی چیز دیگه ای انتخاب نکن چون خدمات و سرویس درستی براش نیست ...

بسیار ممنونم دوست عزیز

لطفا اگر در مورد مدل های Dell هم اطلاع داری بگو . ممنون میشم. در ضمن شرکت زیگورات و گارانتی که می ده معتبر و بهتر بگم قابل اعتماده؟

فکر می کنی بهتره از کجا بخرم که دردسرهای بعدی نداشته باشه؟

در کل کیفیت Sony از برندهای دیگه به خصوص Dell بهتره؟ یا قیمت بالاترش مربوط به اسم سونی است؟!

eastern
30-12-2007, 22:38
سلام
به سایت زیر سر بزنید. مشخصات و قیمتها را ملاحظه کنید:

ممنونم از راهنماییتون

متاسفانه شناخت خوبی روی مارک های مختلف ندارم.

گاهی مشخصات تقریبا یکسان در برندهای دل و سونی یا اچ پی و .. ، قیمتهای متفاوت داره. اینجاست که نمی دونم کدوم بهتره.

گاهی یک مارک و مدل را شرکت های مختلف با گارانتی های متفاوت می فروشن. نمی دونم کدوم اعتبار بیشتری داره.

یا اصلا کسانی که تجربه کار با لپ تاپ های مختلف رو دارن چه اولویت بندی رو برندها انجام می دن ( منظورم کیفیت و قابل اعتماد بودن دستگاه است) .

وقتی می رم مجتمع پایتخت، سرگیجه می گیرم. آخرش هم بعد از کلی بالا و پایین رفتن و با این و اون صحبت کدن و لیست قیمت گرفتن ، دست خالی بر می گردم . چون واقعا نمی دونم به حرف کی اعتماد کنم؟ کدام مارک بهتره، کدام مدل برای کار نه چندان حرفه ای مناسبه؟ کدوم شرکت گارانتی بهتر می ده؟

امیدوارم کسانی باشن اینجا که بتونن کمکم کنند.

مسلما ترجیح می دم از بین دو لپ تاپ با برندهای مختلف که عملکرد مشابه دارن، ارزونتره رو انتخاب کنم. برام اهمیتی نداره که بگن لپ تاپش سونی و آخرین مدله !!

ase
24-01-2008, 18:54
به نظر من ارزون ترین لپ تاپ قابل خرید Acer هستش.البته می شه لپ تاپای دست دو ولی خوبی پیدا کرد