PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه نرم افزار های سه بعدیمرتضی nvcd
16-12-2007, 02:37
سلام به همه دوستان

می خواستم از دوستانی که با نرم افزار های مختلف کار کردند در خواست کنم یه مقایسه بین نرم افزار ها داشته باشند تا ما و دوستانی که هنوز اشنایی کا ملی با نرم افزار های سه بعدی ندارند بهتر توی انتخاب نرم افزار خوب برای کارهای متفاوتراهنمایی بشیم.

مثلا من وقتی کارهای مکس انجام شده انجمن رو با cinema 4d مقایسه می کنم تفاوت های زیادی توی کار می بینم.... که نمی دونم از کار عالی دوستانه یا از قدرت نرم افزار های مختلف.

برای شروع از دوستان خواهش دارم در مورد تفاوت ها و تشابهات مکس و cinema 4d یه توضیح بدن.

البته اگه می شه در مورد پسوند سیو اونها و نوع مدیریت فایل در هر دو نرم افزار هم یه توضیح کوتاه بدید.

ممنون

Aminzikzak
16-12-2007, 08:17
خب مرتضی جان ، همه چیز به 3d کار بر میگرده ...
اگه کاربر حرفه ای بشه ، نرم ازفرا براش مهم نیست ... مثلا خیلی از این اساتید سه بعدی دنیا ، برای یه کارشون از چندتا نرم افزار استفاده میکنن ...
برتری ملاک نیست ... بلد بودن تکنیک شرطه ...

در مورد سینما فوردی ... من از رندر دیفالتش خیلی خوشم میاد ، آخه واقعا موتور خودش کامله ...
وی ری هم براش اومده ...
ولی از نظر من سوئئچ کردن بدترین کاریه که یک سه بعدی کار میتونه انجام بده ، آدم وقتی تو نرم افزار مورد علاقش حرفه ای شد اونوقت میتونه سوئئچ کنه به نرم افزار دیگه ...

مرتضی nvcd
16-12-2007, 14:35
امین جان ممنون.

نظرت رو هم قبول دارم.... منظورم هم سوئیچ کردن نبود.... شاید با دونستن قابلیت های نرم افزار های دیگه بشه به جاهایی رسید که از همون نرم افزار خودمون بهترین استفاده رو ببریم..

باز هم ممنون.

hrgh2
16-12-2007, 17:44
مرتضی جان شاید قبلا میشد بین نرم افزارها درجه بندی کرد اما الان نرم افزارهای سع بعدی تفاوت زیادی ( در قدرت کار) با هم ندارند

linkin_park
16-12-2007, 17:57
اما در سرعت کار چرا ... به نظر من بهترین و سریعترین برنامه برای نربز مادلینگ راینو هست ... دلیل هم زیاد دارم ...
مثلا Snap هاش کاملا دم دست و راحت الحلقوم اند ... در ضمن دستور های خط کشی اش هم خیلی خوش دست اند و غیره .
اما در عوض مکس میتونس Snap هاشو خوش دست تر و حرفه ای تر میکرد ... تا سرعت کار بره بالا .

مرتضی nvcd
17-12-2007, 02:17
از دوستان عزیز ممنون.

منتظر نظرات باز هم دقیقتر هستم.

RezaTayebiJ
17-12-2007, 15:20
با توجه به کارگردی که شما نیاز دارین ، نرم افزارهای مختلف رو می شه پیشنهاد کرد. اگه بدنبال نرم فزاری هستین که در تمامی زمینه ها کامل باشه باید از بین Maya , 3ds Max , SoftImage , LightWave یکی رو انتخاب کنید. نرم افزارهای دیگری هم مانند Cinema 4D , Modo و ... هم هستن اما این نرم افزارها در بعضی زمینه ها خیلی ناقص هستن. مثلا نرم افزار Cinema 4D در زمینه ی انیمیت خیلی ضعیف هست و ... .

یکی از دوستانم که در زمینه ی طراحی پوستر کار می کنه از Cinema 4D استفاده می کنه و این نرم افزار کاملا هم بهش جواب می ده. اما برای کسی مثل من که علاقه ی زیادی به انیمیت داره Cinema 4D به هیچ عنوان بهترین انتخاب نخواهد بود.

درصورتیکه قصد دارین وارد بازار کار انیمیشن در ایران بشین عملا باید SoftImage و LightWave رو هم فراموش کنید. اکثر شرکت های ایرانی در انحصار Maya و 3ds Max هستند. هر دوی این نرم افزارها بسیار قوی و در اکثر زمینه ها (بعنوان کسی که با هر دو کار کرده) کاملا مشابه هستن.
متاسفانه محیط مکس نسبت به مایا بسیار کند و این نرم افزار با صحنه های سنگین بسیار مشکل داره. شاید برتری مکس بر مایا بعضی امکانات بازاریش مثل Character Studio باشن که در مواقع کمبود وقت خیلی بدرد بخورن. مایا هم در نوع خودش امکانات بسیار خوبی مانند Character Setup & Animation عالی و Paint Effects داره که خیلی بدرد بخورن. اگه می خواین کار تری دی در ایران رو بصورت حرفه ای پی گیری کنین و در شرکت هایی مثل صبا و هور و ... جایی برای خودتون باز کنین باید یکی از این دو تا رو انتخاب کنین.

vbadvanced
17-12-2007, 18:52
رضا جان در مورد انیمیت مطلقا باهات موافق نیستم. نمیدونم یا من هنوز کار انیمیشن آنچنانی نکردم که به مشکل بر بخورم یا اینکه شما با ورژنای قدیمی نرم افزار کار کردی. در مورد IK و کاراکتر انیمیشن(Mocca Module) که به نظر من فوق العاده عالی عمل میکنه. :5:

RezaTayebiJ
17-12-2007, 21:45
رضا جان در مورد انیمیت مطلقا باهات موافق نیستم. نمیدونم یا من هنوز کار انیمیشن آنچنانی نکردم که به مشکل بر بخورم یا اینکه شما با ورژنای قدیمی نرم افزار کار کردی. در مورد IK و کاراکتر انیمیشن(Mocca Module) که به نظر من فوق العاده عالی عمل میکنه. :5:

تا حدی حق با تو بود. الان نگاه کردم دیدم تو چند ورژن اخیر حسابی خونه تکونی کرده Cinema 4D ... اما برای کسی که تو ایران هست ، انتخاب های منطقی تری هم وجود دارن . هرچند که نرم افزار کاملا سلیقه ایه ...

مرتضی nvcd
18-12-2007, 02:04
از رضا جان و بعقیه دوستان هم ممنون.