PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ويندوز پرتابل باحجم 6.64 مگابايت

majid_kntu
15-12-2007, 19:50
سركار نيستيد!
اولا بايد مادربوردتون بوت از usb رو ساپورت كنه دوما بايد سي دي ويندوز اكس پي رو داشته باشيد!سوما بايد دو تا فايل زير و دانلود كنيد.
اين نرم افزار با كمك سي دي ويندوز اكس پي خودتون (پروفشنال،مدياسنتر و...)فلش مموري يا سي دي يا دي وي دي تون رو bootable‌ از نوع ويندوز ميكنه يعني فايلاي لازم براي اينكار رو از رو سي دي ويندوز براتون كپي ميكنه و ديگه مجبور نيستيد يه برنامه حجيم هفتاد هشتاد مگابايتي دانلود كنيد.

روش كار:
ابتدا برنامه PE Builder 3110a رو از لينك زير دانلود كنين!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از نصب و اجراي برنامه سي دي ويندوز رو تو درايو بذاريد و مراحل رو دنبال كنيد.pe builder‌ يه فايل ايزو درست ميكنه كه اگر اونو تو سي دي رايت كنيد سي دي bootable ميشه و اگه ازش بالا بياييد يه ويندوز تحت سي دي خواهيد داشت.براي كمتر شدن حجم image حاصل كافيه تو قسمت تنظيمات plug in هاي اضافه رو حذف كنيد.
و اما اصل ماجرا

فايل Protable Windows رو دانلود كنيد و از حالت فشرده خارج كنيد:

اون image ي رو كه ساخته بوديد با bartpe.iso موجود تو اين فولدر كه حجمش صفره جايگزين كنيد.حالا برنامه HPUSBFW.EXE رو اجرا كنيد تا فلش مموريتون رو آماده كنه.
بعد از انجام مراحل بالا سيستم رو ريست كنيد و تو تنظيمات بوت، بوت از usb رو فعال كنيد تغييرات رو ذخيره و از فلش بوت شيد.
من روش بالا رو تست كردم و هم سي دي bootable كار كر و هم فلشم.

symk
16-12-2007, 08:54
آقا من یه دونه ویندوز پرتابل ویستا دانلود کردم ولی روش کارشو نفهمیدم . البته اون سایت هم اشاره به همین Usb کرده بود . با همین روش میشه کار کرد باهاش ؟ آیا میشه رو ویندوز Xp از ویندوز ویستا پرتابل استفاده کرد یا باید حتما" ویندوز ویستا باشه ( و یا برعکس تو ویستا میشه از همین روش از ویندوز Xp پرتابل استفاده کرد ) . بیشتر توضیح بده . اگه امکانش هست . ضمنا" روش بالا رو هم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم .

majid_kntu
17-12-2007, 16:19
با سلام!
دوست عزيز منظورتون از

آیا میشه رو ویندوز Xp از ویندوز ویستا پرتابل استفاده کرد

رو متوجه نميشم
در مورد ويستايي كه دانلود كرديد:آيا فايل دانلود شده با پسوند iso است.اگر جواب مثبته اونو با ايزوي موجود در فايل جايگزين كنيد شايد جواب داد.

symk
17-12-2007, 19:53
من متاسفانه نمیتونم این ویندوزی که شما گذاشتید رو دانلود کنم منظورم لینک دوم که گذاشتید . یعنی لینکی برای دانلود نیست . لطفا" اگر امکانش هست توضیح بالا رو کاملتر کنید ( بخش دوم توضیحاتتون ) ممنون ار توجهتون

Hossein_nasa62
20-12-2007, 21:46
من دانلود كردم مشكلي نداشت

majid_kntu
21-12-2007, 08:30

masoud911
24-12-2007, 11:05
سلام
خب تا ایجاد فایل ایزو که مشکلی نیست
ولی از همون قسمت اصل کار !
اولا تو اون فولدر فایل ایزویی نیست که جایگزینش کنیم و ضمنا نگفتین که چطوری با اون برنامه دیسک رو آماده کنیم
فقط فرمت کنیم؟
استارت آپ دیسک بسازیم؟ با فایلهای خود ویندوز؟ یا با اون فایلهایی که تو پوشه دوم دانلودی هست؟ با پوشه دانلودی ارور میده و اگه از خود ویندوز استفاده کنیم خب این دانلود دوم دیگه چکاره است؟ خود ویندوز هم فرمت میکنه و هم فایلهاش رو داره

اگه لطف کنی و قسمت دوم که رو فلش زدن این فایله باشه رو دقیق توضیح بدی ممنون میشم

majid_kntu
24-12-2007, 19:13
سلام!
اولا:
نيازي به آماده كردن "سي دي" نداريد(اگه منظورتون از ديسك همين باشه)

دوما:
فايل ايزو بايد كنار فايل Hpusbfw.exe قرار داده بشه.

سوما:
شما نيازي نيست هيچ كار ديگه‌اي غير از چيزايي كه گفته شد انجام بديد.

majid_kntu
24-12-2007, 19:22
اگر امکانش هست توضیح بالا رو کاملتر کنید ( بخش دوم توضیحاتتون )

سلام!
نرم‌افزار HP USB Disk Storage Format Tool كار آماده كردن فلش مموريتون رو انجام ميده.
اول بايد در قسمت Device درايو usb تون رو انتخاب كنيد و اونو با FAT فرمت كنيد.بعد بايد فايلاي موجود تو پوشه رو توش كپي كنيد و بعدش سيستم رو ريست كنيد و از فلش بالا بيايد.

alishahbazi
09-01-2008, 00:37
خیلی ممنون دوست عزیز !
واقعا زحمت کشیدی .

robot1197
12-01-2008, 17:43
دوست عزیز که پرتابل ویندوز ویستا را دارید. اگر امکان دارد و مقدوره لینکشو بزاری
:46:با تشکر

hamed s
12-01-2008, 22:46
آیا این ویندوز شما درحالت بوت بالا میاد یا حتما داخل ویندوز اجرا بشه اگر نه یکیو بزارین که توی بوت کار کنه

majid_kntu
13-01-2008, 08:35
آیا این ویندوز شما درحالت بوت بالا میاد یا حتما داخل ویندوز اجرا بشه اگر نه یکیو بزارین که توی بوت کار کنه

دوست عزيز اين ويندوز كاملا مستقل است و ربطي به سيستم يا سيستم عامل هاي نصب شده در سيستم ما ندارد مثل تمام سيستم عامل‌هاي Protable ديگر نظيرProtable Linux

gahannama
24-01-2008, 11:04
فايل ايزو بايد كنار فايل Hpusbfw.exe قرار داده بشه.

سوما:
شما نيازي نيست هيچ كار ديگه‌اي غير از چيزايي كه گفته شد انجام بديد.

majid_kntu من فايل هايي كه گفته بوديد رو دانلود كردم ولي درست كار نميكنه. ببينيد اين كار هايي كه من كردم درسته؟
اول با نرم افزار PE Builder 3110a با سي دي ويندوز اكس پي برام يك سري فايل هايي درست كرد كه يك فايل iso هم همراهشون بود كه اسمش pebuilder.iso بود.
اين فايل iso رو گذاشتم تو پوشه HPUSBFW.EXE و بعد با نرم افزار HPUSBFW.EXE فلش رو با فرمت FAT فرمت كردم .البته اينم بگم شما گفته بوديد يك فايل iso يي به نام bartpe.iso وجود داره كه حجمش صفر هست ولي من كه همچين چيزي نديدم! براي همين pebuilder.iso كه ساخته بودم رو به نامbartpe.iso تغيير دادم!
بعد فايل ها ي bartpe.iso , NTDETECT.COM,ntldr,winnt.sifHPUSBFW.EXE رو داخل فلش ريختم و با بوت فلش بالا اومدم. تقريبا شايد يك نيم ساعتي طول كشيد كه يك لودينگ پر بشه كه مربوط به فلش بود بعد يك صفحه آبي اومد كه نشون ميداد يك خطايي رخ داده ولي من كه نفهميدم مشكلش كجا بود.
اگه ميشه مراحل كار رو دقيق تر بگو و اگه مشكل از bartpe.iso است اونو يك جا بزار ما هم دانلودش كنيم چون تو لينك مربوط به راپيد شير كه وجود نداشت با اون لينك ديگه هم نتونستم دانلود كنم.

majid_kntu
25-01-2008, 19:41
اگه از لينك دوم استفاده كرديد فايل مورد نظر با حجم صفر وجود نداره.ظاهرا مراحل كار رو درست رفتيد.
اين تاپيكو خيلي وقت پيش زدم ولي تا اونجايي كه يادمه خروجي BartPe فقط يه فايل ايزو هست كه اين امكان وجود داره اونو درست نكني و خروجي رو مستقيم رو رايتر قرار بدي.شما گفتيد خروجي BartPE‌يه سري فايله كه iso مربوطه توشونه؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد صفحه آبي و زمان بر بودن بوت شدن هم بايد بگم مشكل از نرم‌افزار نيست.من با اين ايميج نهايتا پنج دقيقه‌اي بوت ميشم البته باسي دي فلش رو يادم نيست ولي نيم ساعت نبود.

majid_kntu
25-01-2008, 19:52
اگه خاستي اينو امتحان كن ولي لزومي نمي بينم:

اگه لينك بالا پاك شده بود:

password

نقل از:

majid_kntu
25-01-2008, 19:54
لينك دوم رو شارژ كردم تا سي روز ديگه كار مي كنه

gahannama
26-01-2008, 11:55
خيلي ممنون كه به اين تاپيك نگاهي انداختي.
وقتي با نرم افزار PE Builder 3110a ميخواي يك پروتابل بسازي چند حالت براي شما درست ميكنه كه يكيش فقط ساخت فايل هاي پرتابل اكس پي است. حالت دومش رو كه من انتخاب كردم فايل iso ي پرتابل رو ميسازه و قسمت سومش رو فكر كنم سي دي پرتابل اكس پي رو ميسازه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به صورت پيش فرض خودش تو پوشه اي به نام BartPE فايل هاي پرتابلشو قرار ميده بعد از روي اونها يك فايل iso كه به صورت پيش فرض اسمش pebuilder.iso هست رو تو جايي كه نرم افزار و نصب كردي درست ميكنه كه منظورم همين فايله بود.
به همين خاطر اين فايله رو به نام bartpe.iso تغيير نام دادم (همون طور كه شما گفتيد بايد اسمش اين باشه)
بعد اين فايل رو گذاشتم تو پوشه اي كه نرم افزار HPUSBFW.EXE قرارداره و كارهايي كه گفته بوديد رو انجام دادم.
اما نميدونم چرا درست كار نميكنه وقتي بوت ميشم اول يك لودينگ مياد كه اين جوري نوشته..
RAMDISK Abbild wird geladen
كه يك نيم ساعتي طول ميكشه تا لودينگش تموم بشه بعد يك لودينگ ديگه مياد كه اين جوري نوشته
Bitte warten...
بعد از اين صفحه همون صفحه آبي رنگ مياد.:41:

gahannama
26-01-2008, 12:02
فلشم ويروسي نيست با انتي ويروس چك كردم.
در ضمن اگه بخوام رو سي دي رايت كنم بايد خود فايل iso رو تو سي دي بريزم يا چون به صورت يك فايل ايميج هست بايد با نرم افزار هايي مثل Nero اون فايل هاي داخل فايل iso رو رايت كنيم؟
در آخر هم بايد بگم مطالب وبلاگت هم جالب بود بيشتر بنويس

majid_kntu
28-01-2008, 22:50
ممنون از لطفت!
همون ايميجو بدون اينكه بازش كني بايد رايت كني!وقتي با سي دي بالا بيايي يه صفحه اي مثل صفحه زير خواهي داشت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا مشكل از فلشتونه.بازم فلشمو تست كردم مشكلي نداشت پنج شش دقيقه‌اي بالا اومد.

gahannama
29-01-2008, 01:11
چه جالب براي شما اين صفحه مي آد!!!
Starting BartPE...
يك جمله انگليسي است.
در حالي كه براي من موقع لودينگ به زبان آلماني مينويسه
RAMDISK Abbild wird geladen
كه به انگليسي ميشه
RAMDISK image loading
و جمله ي
Bitte warten...
كه
Please wait ...
هستش؟؟؟!!!
چه جورياست؟

majid_kntu
29-01-2008, 09:05
گفتم كه اين ايميجيه كه من مستقيم از خروجي BartPE تو س دي رايت كردم شايد به خاطر اين باشه

gahannama
29-01-2008, 09:48
اگه دقت كرده باشيد فايل ايزو رو با winrar ميشه باز كرد برا همين امروز اونو با winrar باز كردم ببينم چه جوريه؟
تمام فايل هاي ويندوز به زبان آلماني هستند. مثلا فايل paint داخل system32 رو كه باز ميكني به زبان آلماني مي اد
سي دي ويندوزم كه آلماني نيست. من با همون ويندوز خودم رو نصب كردم. واقعا عجيبه؟!

majid_kntu
25-02-2008, 12:30
اگه دقت كرده باشيد فايل ايزو رو با winrar ميشه باز كرد برا همين امروز اونو با winrar باز كردم ببينم چه جوريه؟
تمام فايل هاي ويندوز به زبان آلماني هستند. مثلا فايل paint داخل system32 رو كه باز ميكني به زبان آلماني مي اد
سي دي ويندوزم كه آلماني نيست. من با همون ويندوز خودم رو نصب كردم. واقعا عجيبه؟!

آره عجيبه!ببينم مطمئني سي ديت آلماني نيست!

Milad-kh
25-03-2008, 10:25
خیلی باحال بود بابا
من ایمجشو داشتم ولی حجم خیلی بود

mhm5000
07-05-2008, 05:03
ببخشيد ارور مي ده مي گه بايد عضو سايت باشيد ...اگر اكنت داريد ممنون مي شم(خود ويندوز)
در ضمن بنويسيد چند مگ است (فايل ويندوز)...

majid_kntu
07-05-2008, 14:46
ببخشيد ارور مي ده مي گه بايد عضو سايت باشيد ...اگر اكنت داريد ممنون مي شم(خود ويندوز)
در ضمن بنويسيد چند مگ است (فايل ويندوز)...

ما كه نفهميديم اين دوستمون چي ميگه.هر كي فهميده ترجمه كنه.
در مورد حجم اين ويندوز هم فقط مي تونم بگم يه نگاهي به عنوان تاپيك بندازيد ....يه نگاه كوچولو

mhm5000
07-05-2008, 15:07
از تحقير جناب عالي ممون(شوخي كردم...)
ببخشيد منظورم اين بود براي دانلود برنامه بايد اكنت داشته باشي وگرنه نمي تواني دانلود كني...
منظورم آدرس خود ويندوز است...
درضمن فايلي كه من دانلود كردم همش 560kb بود نه بيشتر...

gahannama
07-05-2008, 19:53
آره عجيبه!ببينم مطمئني سي ديت آلماني نيست!

!!!!اين ديگه از اوون حرف هاست.
شايد سي ديم افغاني باشه يعني بايد ويندوزي رو كه روش رايت ميكنم هم افغاني بشه؟!!!!:27::31:
اصلا خود اون فايل iso اي كه pebuilder ميسازه به زبان آلماني ميسازه و نميدونم چرا؟
ببينم اين نرم افزار pebuilder رو از كجا گرفتي؟ميشه اسم سايتشو بگي

gahannama
07-05-2008, 20:03
از تحقير جناب عالي ممون(شوخي كردم...)
ببخشيد منظورم اين بود براي دانلود برنامه بايد اكنت داشته باشي وگرنه نمي تواني دانلود كني...
منظورم آدرس خود ويندوز است...
درضمن فايلي كه من دانلود كردم همش 560kb بود نه بيشتر...

احتمالا شما نرم افزار pebuilder رو دانلود نكردي. بايد اين رو هم دانلود كني.

فكر كنم ماجرا رو درست متوجه نشدي.
همون 6 و خورده اي مگ رو كه دانلود كني كافيه + يك سي دي ويندوز اكس پي كه ويندوز خودتو باهاش نصب ميكني.
حالا ميتوني با نرم افزارpebuilder ويندوز اكس پي پرتابل رو خودت بسازي كه توضيحاتش تو صفحات قبلي داده شده.