PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا سونی صفحه نمایش 16 مگ نمی زنه؟

Original Titan
15-12-2007, 18:56
من نمی دونم چرا سونی گیر داده به این 262 کیلو کالر .
هر کی رو می بینی داره 16 مگ می زنه غیر از این سونی.
خیلی دلم بنده ببینم 16 مگش چی از آب در میاد.
نظر شما چیه؟

Nabakhshoode
15-12-2007, 19:12
به نظر من تعداد رنگ صفحه ( البته تو صفحه های 256 کیلو کالر به بالا ) اهمیت چندانی نداره ! هنوزم خیلی از شرکتایی که ویندوز موبایل میزنن از ال سی دی 65000 کالر استفاده میکنن !
ضمن اینکه کیفیت ال سی دی تا 90 درصد به رزلوشن صفحه و تعداد پیکسل در اینچ و برایتنس ( نور ) صفحه و زاویه دید صفحه و همینطور حرارت رنگاش و عکس العمل زیر نور بستگی داره و اگه نظر منو بخوای تعداد رنگ شاید تاثیر خیلی کمی تو کیفیت ال سی دی داشته باشه تا فاکتورایه قبلی !
برات یه مثال میزنم : گوشی فعلی من 3110 هستش تعداد رنگایه ال سی دیشم 256 هزار رنگه و 6630 تعداد رنگایه ال سی دیش 65000 رنگه اما کیفیت کدوم ال سی دی بهتره ! قطعا 6630 دلیلشم رزلوشن بالاتر !( رزلوشن ال سی دی 6630 دو برابر 3110 هستش ) !

Sasan Info
15-12-2007, 20:39
حرف بالا تایید میشه
اما ناگفته نمونه که این صفحه نمایش ها 16 میلیون رنگ رو نشون میدن و تصویر طبیعی تره
تو pc ات هم اگه نگا کنی میبینی میتونی انتخاب رنگ کنی که 32 میلیون رنگ داره 16 میلیون رنگ داره(که مثل همینه) و 256 هزار رنگ هم داره
این که سونی lcd 16 میلیون رنگی نمیزنه رو نمیدونم
ولی اگه میزد بهتر بود و بیشتر ازش استقبال میشد
چون فعلا چندان راضی کننده نیست و اگه 16 میلیون رنگ بزنه نسبتا بهتر میشه

majid_kntu
15-12-2007, 21:04
خوب شايد بخاطر قيمت تموم شدشه كه باعث ميشه سوددهي بيشتري براش داشته باشه البته نسبتا

hamed1297
15-12-2007, 23:36
یک علتش هم میتونه مصرف بالاتر باتری باشه.واسه همین هست که باتری های سونی اریکسون در مقایسه با برندهای دیگه بهتر جواب میده.

Highbury
16-12-2007, 00:44
سونی اریکسون هم بعضی کاراش اعصاب آدم رو خورد میکنه

ali racer
16-12-2007, 01:23
حرف بالا تایید میشه
اما ناگفته نمونه که این صفحه نمایش ها 16 میلیون رنگ رو نشون میدن و تصویر طبیعی تره
تو pc ات هم اگه نگا کنی میبینی میتونی انتخاب رنگ کنی که 32 میلیون رنگ داره 16 میلیون رنگ داره(که مثل همینه) و 256 هزار رنگ هم داره
این که سونی lcd 16 میلیون رنگی نمیزنه رو نمیدونم
ولی اگه میزد بهتر بود و بیشتر ازش استقبال میشد
چون فعلا چندان راضی کننده نیست و اگه 16 میلیون رنگ بزنه نسبتا بهتر میشه

بله 16 میلیون رنگ یه مزیته در صورتی که به همین نسبت هم رزولوشن بالا بره
بعضی ها میگن چون سونی اریکسون فناوری این صفحه نمایش رو نداره این کارو نمیکنه
ولی من این جمله رو اصلاح میکنم
سونی اریکسون
فناوری تولید ال سی دی 16 میلیون رنگ رو در حالتی که اقتصادی و مقرون به صرفه باشه
وقیمت گوشی هاش رو بالا نبره رو فعلا نداره
والا هیچ شرکتی نمیخواد از قافله عقب بمونه
مخصوصا از نوکیا
که یکسال و اندی هست که از این مدل ال سی دی رو گوشی هاش
استفاده میکنه:5:

mehdi_vsgh
16-12-2007, 10:45
عزیز 16 میلیون رنگ دو بدی داره

1- قیمت گوشی را الکی بالا می‌بره
2- شارژ گوشی را الکی هدر میده

کیفیت تصویر فقط به رزولیشن بستگی داره نه به تعداد رنگ

Original Titan
16-12-2007, 14:58
رزولوشن p990 چنده؟با اينکه 262 کيلو کالره کيفيت صفحش خيلي کمتر از w950 هست.پس مال همينه که تعداد پيکسل توي هر اينچش کمه؟منظورمو که مي فهميد يه جورايي صفحش دون دونه و پيکسلاش پيداس .
من فکر کنم مال اينه که صفحش خيلي بزرگه.

Highbury
16-12-2007, 15:31
کیفیت صفحه بیشتر به تعداد پیکسلها مربوط میشه تا رنگها اما رنگها هم برای طبیعی بودن هم لازمه.
زدن چنین صفحه هایی برای سونی کاری نداره ولی حتما دلیلی داره که این کار رو نمیکنه
در مورد پست بالا باید بگم که هر چی صفحه بزرگتر باشه کیفیت پایین تر میاد. اما بعضی جاها فرق داره مثل دبلیو900ال سی دی اش از کا800 بزرگتره ولی ال سی دی اش از کا800 بهتره.

hamed1297
16-12-2007, 19:34
یه خبرهایی هست که سونی اریکسون P5 رو قرار هست با رزلوشن 480*640 بزنه که در نوع خودش کم نظیره.
باید منتظر باشیم تا ببینیم چی میشه.
سونی اریکسون گوشی با رزلوشن 480*640 رو برای بازار ژاپن زده.So905 .یه سرچ کنید و ببینیدش حتما.
پس نمیشه گفت این تکنولوژی رو نداره.
صحبت دوستان تایید میشه.

Nabakhshoode
16-12-2007, 22:31
در مورد تکنولوژی که مسلمه داره ! بابا اصلا ال سی دی 16 میلیون کالر تکنولوژی عجیبی نیس که سونی نداشته باشه ! چوت فاکتورایه مهم تری تو کیفیت ال سی دی تاثیر دارن سونی زیاد به این نکته توجه نکرده ...
شما اگه 256 هزار رنگ رو تشخیص دادین اونم تو یه ال سی دی 2-3 اینچی اونوقت 16 میلیون رو هم تشخیص میدی !
ضمنا سامسونگم که بهترین ال سی دی هارو میزنه ( اینو که دیگه قبول دارین ؟ ) هنوزم اکثرا ال سی دی هاش 256 کیلو کالر هستن ! در حالی که کیفیتشون حتی از خیلی 16 میلیون رنگایه نوکیا بهتره !

R@R#M@N
16-12-2007, 22:57
حامد جان و نابخشوده جان كاملآ‌ تاييد ميشه
اينو بگم كه نوكيا زرت زرت تو گوشيهاش از 16 مليون استفاده ميكنه كه همه ي گوشيهاش ماشالله شارژ نگه ميدارن در حد بوق (نمونه بارزش ن95 )
سامسونگ كه همينجوري باتريش تعطيله !! ولي خدايي بهرتين ال سي دي ها رو داره
سوني هم 100% تكنولوژي اش رو داره ولي به نظر من داره رو اين فك ميكنه كه چطور ال سي دي 16 مليون رو به كار ببره كه باتري گوشي خالي نشه
يعني در واقع هر وقت تونست جلوي مصرف 16 مليون رو بگيره و يه كاري كنه كه گوشيهاش باتري خالي نكنن ميذاره
حالا يا بايد يه تكنولوژي جديد روي ال سي دي هاش پياده كنه كه كمتر مصرف كنن يا باتري هاي قوي تري بذاره

ALFA323
16-12-2007, 23:49
حرف بچه ها کاملا درسته ... اگر کسی 16 میلون رنگ رو تو صفحه 2 یا 3 اینچی تشخیص داد من بهش جایزه میدم .. تازه کی تست کرده که ببینه واقعا 16 میلون تاست یا نه!!... ما تو اسکرین های 256 کیلو که نگاه میکنیم کف میکنیم ولی خدایییش تو 16 میلون رنگ که نگاه میکنی اصلا تفاوتی رو احساس نمیکنی نسبت به 256 ها !... نمونه اش همین N95 !....

R@R#M@N
17-12-2007, 00:05
ولي خداييش ال سي دي آيفون چي هست
3.5 اينچ با رزولوشن 320*480 و 16 مليون و تاچ !!!!
خيلي خفنه هاااااااا

ALFA323
17-12-2007, 00:09
ولي خداييش ال سي دي آيفون چي هست
3.5 اينچ با رزولوشن 320*480 و 16 مليون و تاچ !!!!
خيلي خفنه هاااااااا
آیفون سالار همه ی گوشیاست ... یعنی خدا اصلاً ... محصولات Apple همشون درجه One هستند ...
خدایی اسکرین Iphone از دورم معلومه 16 میلون رنگه .. کیفیت اینو میگه
موفق باشید

biaconero
17-12-2007, 02:29
برای اولین بار برای صفحه نمایش تلفن های Smartphone در این گوشی از صفحه نمایش QVGA استفاده گردیده است که دارای رزولوشن320x240 پیکسل می باشد و زمان بسته شدن صفحه کلید ، این تصویر به مقدار 256x240 کاهش می یابد که این در مقایسه با Smartphone های موجود در بازار که دارای رزولوشن 176x220 پیکسل می باشند میزان زیادی است و تعداد کمی از آن ها در سری QVGA هستند و تنها چند گوشی نوکیا دارای رزولوشنی همانند نسبت به گوشی P990 می باشند . اندازه قطر صفحه نمایش از 2.8 اینچ به 2.76 اینچ کاهش یافته است در نتیجه اندازه نقطه ها نیز کاهش یافته و چون هر تصویر از این نقاط به نام پیکسل تشکیل شده است ، وضوح و دقت تصاویر بالا رفته است . قابلیت نشان دادن 262000 رنگ باعث شده تصاویر روشن و واضح باشند و این مطلب باعث زیباتر شدن آیکن ها گردیده و این کیفیت بالای صفحه نمایش و تصاویر باعث ارتقاء این گوشی و قیاس آن با N90 گردیده است .

خلاصه من فكر مي كنم بسشه مگه سينما

adrenalin
17-12-2007, 10:49
به نظر هر چی کیفیت lcdبیشتر باشه مصرف باتری بلاتر میره ال سی دی های اریکسون این قدر باکیفیت هست که با تری ها زود تموم میشه

GnuHDL
17-12-2007, 11:12
1.صفحه نمايشي با قابليت ارائه 16 مليون رنگ تكنولوژي خاص خودشو داره نگين تكنولوژي مهم و پيچيده اي نيست چون هست. ضمنا تكنولوژي كه يه شاخص صنعتيه به حالتي ميگن كه شركت بتونه محصولشو با توليد انبوه و قيمت رقابتي توليد كنه وگرنه توليد همچين ال سي دي واسه سوني اريكسون هم مقدروه اما صرف توليد كردن تكنولوژي نيست.
2.اين درسته كه فاكتور اصلي رزولوشن هست و البته dpi ولي تعداد رنگ هم يه فاكتور ديگه توي كيفيته ولي به شرط اينكه فاكتورهاي قبلي هم در حد متناسبي باشن اونوقت بين يه صفحه 256k و 16M تفاوت رو حتما حس ميكنين به خصوص وقتي صفحه نمايش در حال نمايش مثلا يه عكس از طبيعت باشه.......اونوقت اين عمق رنگ خودشو نشون ميده
3.اينكه سوني اريكسون كمتر ازين استفاده ميكنه به اين دليله كه باعث ميشه قيمت گوشي هايش بالا برن بدون اضافه شدن فاكتور رقابتي لازم..........لطفا محصولات توليد ژاپن به اسم برند سوني اريكسون رو جز ليست نيارين منظورم قسمت بزرگتر و اصلي شركت سوني اريكسون هست بهردليل سوني اريكسون توي اين بخش از رقباش عقب هست شايد اين برگرده به اهداف متفاوت شركت كه مثلا منجر به سرمايه گذاري كمتر شركت توي بخش R&D مربوط به اين تكنولوژي ميشه
4.گوشي تلفن همراه يه ابزاره واسه استفاده من و شما خيلي خنده داره اگه بخوايم روي يه ابزار يا شركت تعصب بورزيم........

Dr.Afzali
18-12-2007, 03:40
اينو بگم كه نوكيا زرت زرت تو گوشيهاش از 16 مليون استفاده ميكنه كه همه ي گوشيهاش ماشالله شارژ نگه ميدارن در حد بوق (نمونه بارزش ن95 )
سوني هم 100% تكنولوژي اش رو داره ولي به نظر من داره رو اين فك ميكنه كه چطور ال سي دي 16 مليون رو به كار ببره كه باتري گوشي خالي نشه
يعني در واقع هر وقت تونست جلوي مصرف 16 مليون رو بگيره و يه كاري كنه كه گوشيهاش باتري خالي نكنن ميذاره
حالا يا بايد يه تكنولوژي جديد روي ال سي دي هاش پياده كنه كه كمتر مصرف كنن يا باتري هاي قوي تري بذاره
دقيقا نظر من هم همينه

asfa
18-12-2007, 12:59
به نظر من هم فعلا آیفون با این رزولیشن و سایز صفحه و تعداد رنگ باید بهترین کیفیت رو تو lcd گوشیا داشته باشه >هر چند هنوز ندیدمش !!!

Sasan Info
18-12-2007, 15:12
درسته تکنولوژی جدیدی نیست برا همین ما تعحب میکنیم که چرا سونی اریکسون هنوز این همه عقبه
n95 بخاطر lcd اش نیست که باطری مصرف میکنه بخاطر خود باطریشه
اگه خواستی امتحان کن نور lcd اش رو تا آخر کم کن و ببین چقدر تفاوتشه:46:

R@R#M@N
18-12-2007, 20:48
درسته تکنولوژی جدیدی نیست برا همین ما تعحب میکنیم که چرا سونی اریکسون هنوز این همه عقبه
n95 بخاطر lcd اش نیست که باطری مصرف میکنه بخاطر خود باطریشه
اگه خواستی امتحان کن نور lcd اش رو تا آخر کم کن و ببین چقدر تفاوتشه
مقدار زياديش ماله ال سي دي اش هست
در ضمن گوشيهاي ديگه نوكيا هم هستن كه باتريهاشون خيلي ضعيفن
در ضمن من گفتم همچنين بچه ها
1 . گرون شدن بيخودي گوشي
2 . مصرف بيشتر باتري
به اين خاطر سوني ازشون استفاده نميكنه وگرنه سوني بهترين ال سي دي ها رو توليد ميكنه (مثل والكمن و سايبرشات و ... براويا و وگا رو داره )