PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باگ كوچولو در Daemon Tools

persiankitty
15-12-2007, 08:49
DaemonTools يعني همون الكل و يعني همون GameJackal و همه اون برنامه هاي نازنازي كه براي شبيه سازي به نحوي از Engine مشتركي استفاده مي كنند.

به طور كاملا اتفاقي مجبور شدم كه در دستور Read10 اسكازي فيلد FUA رو فعال كنم. نتيجه اش اين بود كه سي دي هاي رايت شده با سلامت كار مي كردند ، اما سي دي هاي Mount شده نتونستند سلامت روحي خودشون رو حفظ كنند. اين رو براي كساني نوشتم كه به درايو مجازي حساسيت دارند يك سرنخي داده باشم. البته اينم بگم ، كه قبلا اين باگ رو با جملات ديگري كشف كرده بودند كه يك نمونه از سرنخ انگليسي اش رو در زير آوردم. SPTD چه ميكنه ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lvl@ster
15-12-2007, 11:49
ایول به این همه اطلاعات

من که هیچی حالیم نیست

v65j
15-12-2007, 21:14
پرشین میشه یکم مساله رو باز تر بکنی .
توضیحات اضافی و مفصل به زبان کاملاً شیرین (فارسی)

persiankitty
16-12-2007, 08:13
كسي كه دنبال اين موضوع باشه خودش ميگيره كه منظور چيه . اما اگر دوست داري من بيشتر ميگم. توي اين دستور يك فيلدي هست به نام FUA كه معنيش هم Force Unit Access هست . خيلي از درايوها ديتاي خوانده شده رو در Cache ميريزند و بار دوم و سومي كه بهشون دسترسي ميخواي پيدا كني اون رو از روي ديسك نمي خونند و اطلاعات كش شده رو تحويلت ميدن. مخصوصا مخصوصا درايوهاي لپ تاپ براي بالا بردن عمر باطري از اين كارها مي كنند. زماني كه ديتا رو با FUA بخوني از روي درايوهاي مجازي ديمون، درست خونده نميشه. اين باگ توي خيلي از نسخه هاي SPTD هست . توي داپلكس سيكيور (‌ نويسنده SPTD ) نوشتن كه چون شما موقعي كه SPTD رو نصب مي كنيد روش عملكرد سيستم مثل ويندوز اصلي هست (‌ يعني اگر هم درايوري براي سي دي رام نصب شده باشه بازم از atapi.sys استفاده ميشه ) بنابراين نحوه ارسال دستورات به SPTI تاثير در كار كردن يا نكردن FUA داره . اونها ميگن كه Spath براي استفاده از SPTI لازم نديده كه SenseInfo Offset رو مقدار دهي بكنه ، به همين دليل بايد برنامه Cache Explorer اش رو درست كنه .. Spath ميگه كه مشكل از SPTD است . من هم تست كردم كه مشكل از SPTD هست. در كل اين به ضرر قفل سازها نيست ، به ضرر Daemon اي هاست كه يك راه به راههاي پيدا كردنشون روي سيستم اضافه شده .

xx750
16-12-2007, 15:23
سلام و تشکر از داده های شماPersianKitty ،
چیزی که من متوجه شدم اینه که اگه مثلا من یه برنامه بنویسم که اون برنامه بیاد با دستور Read10 و فعال کردن مقدار FUA محتویات سی دی را بخونه ،داده های خوانده شده درست نیست و میشه یه جورایی حدس زد که سی دی اورجینال نیست درسته ؟
سوال اساسی یا شاید ابتدایی من اینه که واقعا چوری در سورس برنامه با استفاده از دستور Read10 سی دی را بخونم ؟
در واقع اگه لطف کنی و راهنمایی کنی (سورسی لینکی و....) که روش استفاده از دستورات SPTI را توضیح بده خیلی لطف کردی .

Morteza_SOS
15-01-2008, 09:47
DaemonTools يعني همون الكل و يعني همون GameJackal و همه اون برنامه هاي نازنازي كه براي شبيه سازي به نحوي از Engine مشتركي استفاده مي كنند.

به طور كاملا اتفاقي مجبور شدم كه در دستور Read10 اسكازي فيلد FUA رو فعال كنم. نتيجه اش اين بود كه سي دي هاي رايت شده با سلامت كار مي كردند ، اما سي دي هاي Mount شده نتونستند سلامت روحي خودشون رو حفظ كنند. اين رو براي كساني نوشتم كه به درايو مجازي حساسيت دارند يك سرنخي داده باشم. البته اينم بگم ، كه قبلا اين باگ رو با جملات ديگري كشف كرده بودند كه يك نمونه از سرنخ انگليسي اش رو در زير آوردم. SPTD چه ميكنه ...

به نام خدا
سلام ببخشید پرشین جون یک سوالی داشتم ازت شما با عمو بیل گیتس نسبتی نداری فکر کنم به بیل گیتس یک سور زدی از نظر بار علمی ولی خداییش این همه اطلاعات جامع را از کجا می یاری ؟

persiankitty
15-01-2008, 11:34
به نام خدا
سلام ببخشید پرشین جون یک سوالی داشتم ازت شما با عمو بیل گیتس نسبتی نداری فکر کنم به بیل گیتس یک سور زدی از نظر بار علمی ولی خداییش این همه اطلاعات جامع را از کجا می یاری ؟

مثل همه آدمهاي دنيا من هم خيلي از چيزها رو نميدونم. اما اين موضوع سي دي و دي وي دي مربوط به كارم هست ، به همين دليل وقت بيشتري بهش اختصاص دادم و نتيجه اش اينه كه در موردش بيشتر ميدونم. ولي اينم اضافه كنم ، دانش بدون كاربرد يعني هيچ چيز.

Morteza_SOS
31-01-2008, 08:55
مثل همه آدمهاي دنيا من هم خيلي از چيزها رو نميدونم. اما اين موضوع سي دي و دي وي دي مربوط به كارم هست ، به همين دليل وقت بيشتري بهش اختصاص دادم و نتيجه اش اينه كه در موردش بيشتر ميدونم. ولي اينم اضافه كنم ، دانش بدون كاربرد يعني هيچ چيز.

به نام خدا
خیلی خیلی ممنون ...
راستی مگه کارتون چیه
اما اين موضوع سي دي و دي وي دي مربوط به كارم هست البته ببخشید که می پرسم :11:

SILWESTER
01-02-2008, 01:52
با اجازه من يكي از كارهاشون رو بگم!
سبيل آتشي به بچه هاي بد !:31:

persiankitty
22-08-2008, 16:54
من يك كارآكاهي داشتم ميكردم. به اين نتيجه رسيدم كه بعضي از درايوها ( مثلا PX-W5224A ) هم توانايي اجراي دستور Read10 رو به صورت FUA=TRUE ندارند. اين ممكنه كه باعث به وجود آمدن ناسازگاري توي برنامه هاتون بشه ، پس مواظب باشيد.
فقط نميدونم چرا من اينو بعد از 204 روز بايد بفهمم.