PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ساخت ماشین در حال حرکت(3d max ) ببینید دربارش نظر بدین

gladiator group
14-12-2007, 12:40
در اين آموزش مي خوام اينو توضيح بدم که وقتي ما يک ماشين رو ساختيم حالا چطور اونو حرکت بديم که لاستيک هاي ماشين به اندازه اي که
ماشين جلو ميره بچرخند و طبيعي جلوه بده يا مثلا وقتي ماشين با سرعت بالا از روي يه سطح شيب دار رد ميشه به اندازه ي طبيعي بپره.
مثل فيلم کبري11 _ ضمنا به گفته هاتون عمل کردم و اين بار آموزشم رو همراه عکس آوردم _ خوب ديگه آموزش رو شروع مي کنيم:

اول يک مستطيل بسازيد ( به جاي بدنه ماشين ) بعد هم چهار تا استوانه (به جاي چرخ هاي ماشين ) بعد اونا رو مثل شکل کنار هم بگزاريد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا از منوي reactor / create object / toy car رو انتخاب کنيد و يه دونش رو به صحنه اضافه کنيد. بعد به modifier برويد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا روي chassis کليک کنيد. بعد مستطيل رو انتخاب کنيد. پايين ترش روي Add کليک کنيد و هر چهار تا استوانه رو انتخاب کنيد وok کنيد.

پايين تر تيک جلو spin wheels رو بزنيد.

حالا هر چهار تا چرخ (استوانه ها) انتخاب کنيد. از منوي reactor / open property editor رو انتخاب کنيد. و Mass رو برابر يک قرار بدين.

همين کار رو واسه مستطيل هم انجام بدين ولي Mass رو برابر 5 قرار بدين.
يک مستطيل ديگه(box) به صحنه اضافه کنيد. ما از اين مستطيل به جاي زمين استفاده مي کنيم. پس اگه يه کم شيب داشته باشه بهتره ولي خيلي کم.

حالا از منوي reactor / create object /rigid body collection رو انتخاب کنيد. و يک دونش رو به صحنه اضافه کنيد. توجه داشته باشيد که
در موقع اين کار چيزي در حالت انتخاب شده نباشه مثلا واسه اطمينان روي فضاي خالي کارتون دو سه بار کليک کنيد.
حالا به modifier برويد و همه ي اشکال(زمين-چرخ ها-بدنه ماشين) رو بهش Add کنيد. مثل شکل:

خوب ديگه کار ما تموم شد. براي ديدن نتيجه کارتون از منوي reactor / preview animation رو انتخاب کنيد و
براي play شدن فيلم دکمه p روي کيبورد رو فشار بدين .واسه اينکه فيلم دوباره از اول شروع بشه دکمه r رو بزنيد.
واسه اينکه همين فيلم رو به اشياي توي صحنه نسبت بدين از منوي reactor / create animation رو بزنيد.
اگه مشکلي داشتيد برام پيغام بزاريد چه درباره اين آموزش چه در باره هر چيز ديگه اي باشه جواب ميدم.
اگه يه نظر درباره آموزش هام بدين ممنون ميشم. ميخوام ببينم اين آموزش ها چطوري هستن.اگه مبتدي هستن برم اون بالا بالاهاش رو آموزش بدم.
راستي يادم رفت يه چيزي رو بگم واسه ماشينمون پلاک نساختيم پس کارت سوخت هم نداريم حالا بايد تا خونه ماشين رو هول بدين.
:41::41::41::41::41:

hadi665
14-12-2007, 15:23
ممنون آموزشای خوبی داریا

hrgh2
14-12-2007, 19:07
آقا مرسی آموزش خوبی بود فقط باید بگم که این آموزش فقط در شیبها جواب میده و برای شبیه سازی حرکات ماشین در شیبهاست

gladiator group
18-12-2007, 07:04
آقا مرسی آموزش خوبی بود فقط باید بگم که این آموزش فقط در شیبها جواب میده و برای شبیه سازی حرکات ماشین در شیبهاست

نه بابا این ماشین از سر بالایی هم بالا میره فقط یه کم تنظیمات میخواد که من فکر کنم خودتون بتونید انجام بدین ولی اگه می خواید تا اون رو هم آموزش بدم.:27:

interior_design
18-12-2007, 09:29
استفاده کردیم

mohsen_sir
19-01-2008, 13:40
عاليه.ولي چرا من شيب به سمت پايين مي دم اين به سمت بالا مي ره؟!

yasser1680
12-02-2008, 12:36
میخواستم بدونم برای ساخت یک انیشمن باید از کجا شروع کنم ؟چی نرم افزارهایی لازم یاد بگیرم؟

کدوم نرم افزار خوبه واسه ساخت انیمیشن؟مایا یا تری دی؟