PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه و روش های کلی آنپکینگ برای تازه کارها : Generic Unpacking for newbies

amirgooran
13-12-2007, 13:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقدمه مولف

آنپک کردن يک هنر است.يکي از هيجان انگيزترين بازي هاي فکري که در دنياي Reversing باقي مانده است.آنطور که من متوجه شدم اکثر کرکرهاي تازه کار،نمي توانند فايل ها را دستي آنپک کنند و براي آنپک کردن به آنپکرهاي نرم افزاري پناه مي برند.به همين دليل اين مقاله را نوشتم،تا کرکرهاي تازه کار با راه و روش هاي کلي آنپکينگ آشنا شوند.در اين مقاله ما 55 فايل پک شده را آنپک مي کنيم.سعي کردم در اين قسمت از مقاله،از پکرهاي ساده تر استفاده کنم.اگر هم پکر سختي را انتخاب کردم،سعي کردم تنها تعداد کمي از Protection هاي آن را فعال کنم تا اين مقاله براي شما زياد سخت نباشد.
توصيه ما براي خواندن مقاله اين است که تمام کارهايي که من انجام دادم را شما همراه من قدم به قدم انجام دهيد و علاوه بر روش هاي من سعي کنيد روش هاي بهتري پيدا کنيد :31: يعني بعد از خواندن اين مقاله شما بايد 55 فايل آنپک شده در اختيار داشته باشيد.
اگر زنده باشيم،اين مقاله قسمت دومي هم خواهد داشت که در آن فايل هاي سخت تري را آنپک مي کنم.ليست نيمه کاملي از مباحثي که در قسمت دوم مطرح مي شود:

Analysising Virtual Machine in Asprotect – Unpack Armadillo with Nanomites – Unpack SDProtector 1.16 – How to write a simple unpacker in MASM – Analysis Protections in ActiveMark – Unpack Thinstall – Unpack .net Applications – How to write a plugin for ImportREC

در پايان از تمامي دوستاني که ما را در ساخت اين مقاله سخت و طولاني کمک کردند،تشکر مي کنيم:

1.Tactools به خاطر تست فايل هاي آنپک شده + تست اسکريپت ها با فايل هاي مختلف + آپلود مقاله و نرم افزارهای هدف
2. lvl@ster تست فايل هاي آنپک شده + راهنمايي در نوشتن مقالات
3. MnF خواندن نسخه هاي اوليه مقاله + نظرات و پيشنهادات مفيد
4. mJo0t نرم افزار InfoViewer از ايشان بود،که ما به عنوان نرم افزار هدف از آن استفاده کرديم + قالب فايل آموزشي
5.Hakhamanesh تست فايل هاي آنپک شده

لینک دانلود مقاله،با حجم 7.2 مگابایت و در 256 صفحه:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دوم دانلود مقاله(فرقی با قبلی نداره.فقط تو یک سرور دیگه آپلود شده):

لینک دانلود نرم افزارهای هدف(فایل هایی که باید آنپک شوند):

لینک دوم دانلود نرم افزارهای هدف(فرقی با قبلی نداره،فقط توی یک سرور دیگه آپلود شده):

لینک دانلود اسکریپت برای فیکس کردن IAT در PeCompact (این فایل قرار بود در داخل Attachments موجود باشد،اما یادم رفت اینو بذارم)

لینک دانلود فایل های آنپک شده(نیازی به دانلود این مورد ندارید.شما فقط نرم افزارهای هدف و مقاله رو دانلود کنید که جمعا 17 مگابایت می شه)

به دلیل زیاد بودن ابزارهای استفاده شده در مقاله،لینک دانلودی برای آن نذاشتم،هر کدوم از ابزارها را خواستید،بگید تا من یا سایر دوستان براتون بذارند...در ضمن اگر اشکالی در مقاله(اعم از اشکال املایی،نگارشی،محتوایی و ...) دیدید،بگویید تا یک هفته بعد،آن مشکلات را حل کنم و مقاله را دوباره آپلود کنم

:11:

Airwolf
13-12-2007, 14:35
ممنون امیر جان...مشابه این کار رو Netspc در مورد Reversing انجام داده بود که شما تکمیلش کردی. شدیدا منتظر قسمت دوم هستیم...بازم ممنون :10:

hakhamanesh
13-12-2007, 15:29
خيلي ممنون امير جان ميدونم خيلي خيلي براش زحمت كشيدي من كه هر مقاله 2 - 3 صفحه اي مينويسم 2 - 3 ساعت هم وقتم رو ميگيره ديگه چه برسه به 256 صفحه.
مشتاقانه منتظر قسمت دوم هم هستيم.:11:

hoax3r
13-12-2007, 15:29
ببینم این 256 صفحه فقط برای قسمت اول بود؟؟
خیلی عالیه

tactools
13-12-2007, 16:15
تشکر امیر جون

lvl@ster
13-12-2007, 17:22
با سلام خدمت استاد گرامی Amirgooran

امیرجان واقعا کارت حرف نداره بیسته بیستی
خلاصه اینکه از این مقاله بینظیرت کمال تشکر و سپاس را دارم.

lvl@ster
13-12-2007, 17:41
امیرجان الان مقاله را خوندم . خیلی زیبا و پرمحتوا بود

فقط خواستم بگم کاش اولش یه فهرست میزاشتی چون تعداد صفخات زیاده مستقیما نمیشه رفت روی یه پکر خاص

ممنونم .

amirgooran
13-12-2007, 17:44
امیرجان الان مقاله را خوندم . خیلی زیبا و پرمحتوا بود

فقط خواستم بگم کاش اولش یه فهرست میزاشتی چون تعداد صفخات زیاده مستقیما نمیشه رفت روی یه پکر خاص

ممنونم .

از Bookmarks استفاده کن.
در ضمن به نظر من خوندنه مقاله از رو هیچ تاثیری نداره....شما باید علاوه بر خوندن،فایل ها را هم آنپک کنید...تا بفهمید که من چه کار کردم:13:

ehsan30
13-12-2007, 19:48
سلام

ممنون ، امیر عزیز باز هم مثل همیشه عالی :)

امیدوارم همیشه موفق باشی .

بای

v65j
13-12-2007, 22:35
دارم دنلود میکنم حتماً که عالیه . قسمت دوم هم باید جالب باشه منتظره قسمت دوم هم هستیم .
کمکی از دستمون بر بیاد در خدمتیم.
یا علی

etac
14-12-2007, 00:12
به نظر منم خیلی عالیه ... واقعا خسته نباشی .
خیلی منتظر همچین آموزشی بودم .
مثل بقیه دوستان منتظر قسمت بعدی هستم ...
:20::11:

mehdi_7070
14-12-2007, 13:35
سلام امیر جان!
خیلی ممنون هستم ازت بابت زحمتی که برای تهیه این مقالات کشیدی ...
امیدوارم که موفق و پیروز باشی ...

lalipa
14-12-2007, 16:13
امیر جان از زحمتی که کشیدی ممنون بای

aranok
14-12-2007, 18:11
ممنون امير جان عالی بود.

ReveX
15-12-2007, 01:24
خسته نباشی
مثل اون مقاله های Asp حرف نداره

mJo0T
15-12-2007, 13:16
به غیر از خیلی خیلی ممنون چیز دیگه ای هم میتونم بگم؟:31:(من که دیگه به اسم های(!) خودم عادت کردم، mJo0t,MjO0t,...)
خیلی خیلی خیلی ممنون

mJo0T
15-12-2007, 14:47
چه بلایی سره mIV بیچاره من آوُردی!!!:22::24:

amirgooran
15-12-2007, 15:33
به غیر از خیلی خیلی ممنون چیز دیگه ای هم میتونم بگم؟:31:(من که دیگه به اسم های(!) خودم عادت کردم، mJo0t,MjO0t,...)
خیلی خیلی خیلی ممنون

تا اونجایی که من می دونم...اسم mJo0T رو همه جا درست نوشتم:13:...فکر کنم توی مقاله یک جا نوشتم:MJo0t
که اون هم چون اول جمله بود...m رو بزرگ گرفتم:46:

alikhoub
15-12-2007, 17:16
آقا دستت درد نکنه دارم دانلود میکنم 100% که باید عالی باشه ولی جون مادرتون تو قسمت دوم آموزش حتما طریقه آنپک دستی Armadillo 3.78 - 4.xx -> Silicon Realms Toolworks رو بزارید که خیلیا دنبالشن مرسی یا علی

mJo0T
15-12-2007, 17:53
تا اونجایی که من می دونم...اسم mJo0T رو همه جا درست نوشتم:13:...فکر کنم توی مقاله یک جا نوشتم:MJo0t
که اون هم چون اول جمله بود...m رو بزرگ گرفتم:46:
من که گفتم دیگه عادت کردم، اصلاً مهم نیست:10:

alikhoub
15-12-2007, 19:16
با سلام و تشکر از آموزشتون!د ر آموزش آنپک Armadillo من به مشکل خوردم !

چه مشکلی !؟
1.برنامه Arma-Detach رو برامون بزارید !:31:

2.تو آموزش گفتید که ما Attach میکنیم ! و اینطوری توضیح دادید که :در oldbg از منوی فایل رفته و بعد attach را میزنیم .من طبق گفته شما عمل کردم و یک صفحه جدید با نام attach باز شد مشکل اینجاست که من در صفحه باز شده باید چه چیزی رو اتچ کنم ؟ برنامه ArmaDetach رو اتچ کنم ؟ یا .....با این حال من برنامه ArmaDetach رو اتچ کردم ! وقتی این کار رو کردم سرعت سیستم اومد پایین ! چراشو نمیدونم ! با این حال من ادامه دادم .در ادامه آموزش گفته بودید پس از این کارها ما در Entry point خواهیم بود اما من در این نقطه نبودم مشکل کجاس؟لطفا واضح تر توضیح بدید!:46:

3. آیا این آموزش برای تمامی آپشنهای این پکر است یا خیر؟:10:

* یک مسئله دیگه اینکه من ویروس یاب کسپر اسکای دارم و این فایلها رو به عنوان ویروس میشناسه :
\targets\enigma\unpackme.exe
\targets\ep! exepack\unpackme.exe
targets\jdpack\unpackme.exe
targets\kbys packer\unpackme.exe
لطفا بررسی کنید !:41::41:

amirgooran
16-12-2007, 13:55
با سلام و تشکر از آموزشتون!د ر آموزش آنپک Armadillo من به مشکل خوردم !

چه مشکلی !؟
1.برنامه Arma-Detach رو برامون بزارید !:31:

2.تو آموزش گفتید که ما Attach میکنیم ! و اینطوری توضیح دادید که :در oldbg از منوی فایل رفته و بعد attach را میزنیم .من طبق گفته شما عمل کردم و یک صفحه جدید با نام attach باز شد مشکل اینجاست که من در صفحه باز شده باید چه چیزی رو اتچ کنم ؟ برنامه ArmaDetach رو اتچ کنم ؟ یا .....با این حال من برنامه ArmaDetach رو اتچ کردم ! وقتی این کار رو کردم سرعت سیستم اومد پایین ! چراشو نمیدونم ! با این حال من ادامه دادم .در ادامه آموزش گفته بودید پس از این کارها ما در Entry point خواهیم بود اما من در این نقطه نبودم مشکل کجاس؟لطفا واضح تر توضیح بدید!:46:

3. آیا این آموزش برای تمامی آپشنهای این پکر است یا خیر؟:10:

* یک مسئله دیگه اینکه من ویروس یاب کسپر اسکای دارم و این فایلها رو به عنوان ویروس میشناسه :
\targets\enigma\unpackme.exe
\targets\ep! exepack\unpackme.exe
targets\jdpack\unpackme.exe
targets\kbys packer\unpackme.exe
لطفا بررسی کنید !:41::41:

1.شما که خودت برنامه Arma-Detach رو داری...پس برای چی می خوای؟:18:

2.برای چی به پروسه Arma-Detach اتچ کردی؟:18:...شما باید به پروسه ای اتچ کنی که Process ID آن در داخل برنامه Arma-Detach نوشته شده:10:
3.این آموزش برای آنپک کردن Best Protection در آرمادیلو هست،البته آرمادیلو چند قابلیت مهم دیگر هم دارد:
Nanomites
Import table elimatination
stategic code splicing
و memory patch protection
این قابلیت ها معمولا توسط برنامه نویس فعال نمی شود.ولی در قسمت دوم به بررسی اینها هم می پردازیم:13:

4.در مورد اینکه گفتید آنتی ویروس این فایل های رو ویروس می شناسه...Enigma و EP! Exepack را از سایت tuts4you.com دانلود کردم...بنابراین امکان نداره ویروس داشته باشد...KBys Packer و JDPack را هم خودم پک کردم...متاسفانه کسپرسکی فایل های پک شده با این دو پکر را ویروس تشخیص می ده:41:... اون هم راهش اینکه که آنتی ویروس رو خاموش کنید(یا مثل من کلا بی خیال آنتی ویروس بشید:27:)

SadeghPM
16-12-2007, 15:44
من یه فایل رو که با آرمادیلو پک شده ان÷ک می کنم ولی این ارور رو میده به نظر شما مشکل از کجاست:

amirgooran
16-12-2007, 15:47
من یه فایل رو که با آرمادیلو پک شده ان÷ک می کنم ولی این ارور رو میده به نظر شما مشکل از کجاست:

این خطا به خاطر اینه که آرمادیلو فهمیده برنامه دستکاری شده است(CRC Check)...اگر برنامه به طور کامل آنپک می شد،هیچوقت همچین خطایی داده نمی شد...شما برنامه را درست آنپک نکردید.:13:

SadeghPM
16-12-2007, 15:49
یعنی اگه SCR Check ro درست کنم فایل مشکلی نداره؟

alikhoub
16-12-2007, 16:06
1.شما که خودت برنامه Arma-Detach رو داری...پس برای چی می خوای؟:18:

2.برای چی به پروسه Arma-Detach اتچ کردی؟:18:...شما باید به پروسه ای اتچ کنی که Process ID آن در داخل برنامه Arma-Detach نوشته شده:10:
3.این آموزش برای آنپک کردن Best Protection در آرمادیلو هست،البته آرمادیلو چند قابلیت مهم دیگر هم دارد:
Nanomites
Import table elimatination
stategic code splicing
و memory patch protection
این قابلیت ها معمولا توسط برنامه نویس فعال نمی شود.ولی در قسمت دوم به بررسی اینها هم می پردازیم:13:

4.در مورد اینکه گفتید آنتی ویروس این فایل های رو ویروس می شناسه...Enigma و EP! Exepack را از سایت tuts4you.com دانلود کردم...بنابراین امکان نداره ویروس داشته باشد...KBys Packer و JDPack را هم خودم پک کردم...متاسفانه کسپرسکی فایل های پک شده با این دو پکر را ویروس تشخیص می ده:41:... اون هم راهش اینکه که آنتی ویروس رو خاموش کنید(یا مثل من کلا بی خیال آنتی ویروس بشید:27:)

دستت درست مرسی از این که جواب دادی لطفا اگه میشه آموزش آنپک کردن Copy Minder رو هم برامون بزارید مرسی:10:

amirgooran
16-12-2007, 16:08
یعنی اگه SCR Check ro درست کنم فایل مشکلی نداره؟

اگه می خوای آنپک کنی...باید درست و از اول آنپک کنی...اما اگه می خوای Inline Patch کنی،باید مشکل CRC check رو درست کنی:46:

amirgooran
16-12-2007, 16:13
دستت درست مرسی از این که جواب دادی لطفا اگه میشه آموزش آنپک کردن Copy Minder رو هم برامون بزارید مرسی:10:

باشه...یک مثال برای CopyMinder هم می زنم:13:

Delphi_Developer
16-12-2007, 17:39
امیر جون یه بوس بده :thumbsup::thumbsup:

دمت گرم :8:

alikhoub
16-12-2007, 19:02
امیر جان تمام کارهایی که برای آنپک گفته بودی رو کردم در آرمادیلو (فایلی که به همراه آموزش هست رو به سادگی آنپک میکنم اما.........)
تو آنپک دیگر فایلها مشکل دارم مثلا این فایل رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!%20Voice%20Freeze%202.zip
اینم یکی دیگه :
اصلا سر در نمیارم چرا نمیشه لطف کن بررسی کن ببین چرا اینطوری آنپک نمیشه و اگر تونستی آنپکش کنی بگو چطوری این کار رو کردی مرسی!

Delphi_Developer
16-12-2007, 19:34
امان از دست این Debugblocker :13::24:

amirgooran
16-12-2007, 19:35
امیر جان تمام کارهایی که برای آنپک گفته بودی رو کردم در آرمادیلو (فایلی که به همراه آموزش هست رو به سادگی آنپک میکنم اما.........)
تو آنپک دیگر فایلها مشکل دارم مثلا این فایل رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!%20Voice%20Freeze%202.zip
اینم یکی دیگه :
اصلا سر در نمیارم چرا نمیشه لطف کن بررسی کن ببین چرا اینطوری آنپک نمیشه و اگر تونستی آنپکش کنی بگو چطوری این کار رو کردی مرسی!

هر دو فایلی که دادی،هیچ جور Trial یا نسخه آزمایشی ندارند...برنامه نویس از الگوریتم شماره سریال Armadillo استفاده می کند...لذا اول باید الگوریتم شماره سریال آرمادیلو رو کرک کنی یا یک شماره سریال درست به برنامه بدهی،بعد اقدام به آنپک اون بکنی

alikhoub
16-12-2007, 19:47
امیر جان هیچ نسخه Trial نداره!
من هم این رو میدونم <<< (برنامه نویس از الگوریتم شماره سریال Armadillo استفاده می کند...)
نکته اینجاس که اگه ما سریال رو داشته باشیم دیگه نیازی به کرک برنامه نداریم !
در ضمن این برنامه با Armadillo5.20 پک شده و اگر ما آنپکش کنیم دیگه نیازی به سریال دادن نیست و خود به خود نگی که اول برنامه میاد حذف خواهد شد !
ببین راه دیگه ای نیست؟؟؟
این جور برنامه ها رو قبلا یه خارجی کرکمیکرد ولی الان.......
اگه راهی هست بگو که بد تو کفم!

amirgooran
16-12-2007, 19:53
امیر جان هیچ نسخه Trial نداره!
من هم این رو میدونم <<< (برنامه نویس از الگوریتم شماره سریال Armadillo استفاده می کند...)
نکته اینجاس که اگه ما سریال رو داشته باشیم دیگه نیازی به کرک برنامه نداریم !
در ضمن این برنامه با Armadillo5.20 پک شده و اگر ما آنپکش کنیم دیگه نیازی به سریال دادن نیست و خود به خود نگی که اول برنامه میاد حذف خواهد شد !
ببین راه دیگه ای نیست؟؟؟
این جور برنامه ها رو قبلا یه خارجی کرکمیکرد ولی الان.......
اگه راهی هست بگو که بد تو کفم!

خوب،وقتی شما شماره سریال درست رو داری،برنامه رو آنپک کن...تا توی هر سیستمی اجرا بشه.(ممکنه آنپک کردنش یک خرده با فایل هایی که شماره سریال ندارند،فرق داشته باشه:13:)

alikhoub
16-12-2007, 20:10
شما منظور من رو متوجه نشدی من اصلا سریالشو ندارم >>> (خوب،وقتی شما شماره سریال درست رو داری،برنامه رو آنپک کن)
مشکل همین جاست!
راستی با برنامه Armadillo.Key.Generator.V1.5 میشه کاری کرد؟؟؟

amirgooran
16-12-2007, 20:20
شما منظور من رو متوجه نشدی من اصلا سریالشو ندارم >>> (خوب،وقتی شما شماره سریال درست رو داری،برنامه رو آنپک کن)
مشکل همین جاست!
راستی با برنامه Armadillo.Key.Generator.V1.5 میشه کاری کرد؟؟؟

ArmaKG دیگه قدیمی شده و روی ورژن های جدید جواب نمی ده...خوب،راهی نیست مگر اینگه الگوریتم پیچیده آرمادیلو رو رد کنی:2:

alikhoub
16-12-2007, 20:28
خوب،راهی نیست مگر اینگه الگوریتم پیچیده آرمادیلو رو رد کنی <<< اونم که کا من نیست !
دستت درست یاعلی

amirgooran
08-07-2008, 04:24
بالاخره یک جوانمردی پیدا شد...به فکر این تاپیک افتاد:13:

hakhamanesh
08-07-2008, 17:32
بالاخره یک جوانمردی پیدا شد...به فکر این تاپیک افتاد:13:
ميبخشيد بايد زودتر از اينها اين تاپيك مهم ميشد ديروز داشتم تاپيك ها رو بررسي ميكردم ديدم تاپيك به اين خوبي مظلوم واقع شده و داره خاك ميخوره.در هر صورت اگر دوستان فكر ميكنن تاپيكي هست كه بايد مهم بشه اعلام كنن تا بررسي كنيم.

mohpa
17-07-2008, 18:36
دوستان كسي ترجمه مقاله The Art of Unpacking رو كه amirgooran عزيز معرفي كرده رو نداره. راستي يه مقاله خوب هم در زمينه ساختار فايل هاي اجرايي به صورت فارسي كمبودش احساس ميشه.

amirgooran
18-07-2008, 10:36
اون مقاله رو قرار بود ترجمه کنم...ولی به دلایلی نکردم...یک سری مقاله برای شروع کرک هم معرفی کردم...به اینجا مراجعه کنید :

در ضمن گمون نمی کنم...این موضوع ربطی به اینجا داشته باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^/aiw/nono.gif

Morteza_SOS
09-08-2008, 02:11
همچنان منتظر قسمت دوم آموزش ...
قسمت اول که خارق العاده بود .

amirgooran
09-08-2008, 08:23
راستش با این همه گرفتاری که دارم،فکر نمی کنم فرصتی دوباره برای نوشتن همچین مقاله ای باشه...

یکی دو ماهی وقت می خواد...با یه دل خوش...که من فعلا هیچ کدومشو ندارم:41:

ir-dgm
18-11-2008, 19:21
سلام به دوستان حرفه ای
amirgooran عزیز سلام
من تازه میخوام با این مقاله شما آنپک کردن رو یاد بگیرم و هیچ کدام از برنامه های که داخل مقاله گفته شد را ندارم(نرم افزار های هدف را دارم) اگه زحمتی نیست همه را آپلود کنید و بزارید بابت این مقاله خوبتان واقعان متشکرم.

شرمنده ولی منظور کلمه ollyDBG چیه؟
آیا اون یک نرم افزاره؟

shahrokh2008
19-11-2008, 15:28
به این تاپیک یه سری بزن.....
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید...............

jims band
07-03-2009, 19:21
سلام.اگه میشه نرم افزار Arma find protector رو بذارید.

Mashde
07-03-2009, 19:30
با تشکر از شما

Mashde
07-03-2009, 19:31
باز هم تشکر از خودم

Reza Azimy_RW
26-04-2009, 00:12
سلام
ببخشید من یک سوال فوق ابتدایی دارم ! ممنون میشم کمکم کنید :
آنپکینگ به چه دردی میخوره ؟ یعنی باید برای کرک کردن یک نرم افزار اول انپکش کنیم ؟ حالا اگه من اینو یاد گرفتم بعد میتونم یک نرم افزار رو کرک کنم ؟ بقیشو از کجا یاد بگیرم ؟

amirgooran
26-04-2009, 09:50
در مواردی که برنامه شما با نرم افزاری پک شده باشد،برای راحت تر کرک کردن آن باید ابتدا فایل را آنپک کنید.اگه اینو یاد بگیرید،ربطی به این که می تونید نرم افزار رو کرک کنید،نداره.اگه می خواهید کرک کردن یاد بگیرید بهتر است از آموزش های Lena151 یا آقای شفایی استفاده کنید.که لینکش در این انجمن موجوده

sadravip
04-05-2009, 18:31
امیر خان دستت درد نکنه ما منتظر سری دوم مقالات توپولتون هستیم

Arashpc
09-05-2009, 02:00
متشکر از بابته مقاله زحمت کشیدید - انشاالله قسمت دوم هر چه زود تر آماده بشه

jims band
10-05-2009, 13:22
همچنان منتظر قسمت دوم هستیم.

SMNsoft
10-06-2009, 18:00
سلام

یک سوال در مورد آنپک کردن ASProtect داشتم

فیکس کردن: چرا باید سکشن از فایلKernel32.dll را Memory Breakpoint بگذاریم
من وقتی این کار رو کردم و F9 رو زدم دو باره او پیغام نمایش داده شد (پیدا نکردن آدرس)

اگر می شود آن اسکریپتی که گفتید (VolX)را بگذارید.

و در مورد FSG:

در آنپک می که شما گذاشتید آن JMP (که ما را به OEP می برد) وجود داشت ولی در بیشتر فایل ها یی که با FSG پک شده وجود ندارد.

ممنون

SMNsoft
24-06-2009, 13:14
سلام

1) به 54 ( بالایی) یک نگاهی بیندازید.
2) به قسمت تمرینات آموزشی یک نگاهی بیندازید.
3)آقای AmirGooran : اگر صلاح دانستید در قسمت دوم مقاله آموزش آنپک کردن RLPack را آموزش بدهید.

ممنون

aliali58
03-08-2009, 15:22
سلام
من دنبال يه شخص هستم براي باز كردن بازي (اصطلاحات ديگه‌اي كه دوستان براي اين واژه به كار ميبرن: گيم دولوپر، unpack كردن بازي، resorce كردن)
اگه كسي رو ميشناسيد بهم معرفي كنيد. توي اي دي ياهو هم ميتونيد برام آفلاين بذاريد parsnew_dot_com

amirgooran
05-08-2009, 03:26
سلام

یک سوال در مورد آنپک کردن ASProtect داشتم

فیکس کردن: چرا باید سکشن از فایلKernel32.dll را Memory Breakpoint بگذاریم
من وقتی این کار رو کردم و F9 رو زدم دو باره او پیغام نمایش داده شد (پیدا نکردن آدرس)

اگر می شود آن اسکریپتی که گفتید (VolX)را بگذارید.

و در مورد FSG:

در آنپک می که شما گذاشتید آن JMP (که ما را به OEP می برد) وجود داشت ولی در بیشتر فایل ها یی که با FSG پک شده وجود ندارد.

ممنون

1.شما همان فایلی رو تست کردید که من تست کردم؟

2.خوب،لابد فایل های شما مربوط به یک ورژن دیگه هست،البته مشکلی نیست،در کل این پکر چیزی نداره که بخوایم نگرانش باشیم،اگه بتونید OEP رو پیدا کنید،دامپ گرفتن و ریبیلد کردن،مشکلی نداره،برای پیدا کردن EP هم که خیلی ساده می تونید با توجه بخ حصوصیات زبان برنامه نویسی،راحت EP را پیدا کنید.

bidastopa
10-09-2009, 16:04
خيلي عالي بود
دستت درد نكنه

alizarghami
15-09-2009, 23:21
دستتون درد نکنه. مقاله خیلی عالی و پر محتواست.
یه پیشنهاد داشتم. به نظر من بهتره که آخر هر قسمت، یک سری از اصطلاحات به کار رفته تو متن رو معنی کنی. چون من با یک سری اصطلاحات (مثل VA و RVA) مشکل داشتم. البته به احتمال زیاد کسانی که یک کمی حرفه ای تر باشن معنی این چیزا رو می دونن ولی بازم اگه این اصطلاحات تعریف بشه بهتره.

امیدوارم قسمت دوم این مقاله هم به خوبی همین قسمت بشه.

بازم دستت درد نکنه.

B E H Z A D
16-09-2009, 09:19
دستتون درد نکنه. مقاله خیلی عالی و پر محتواست.
یه پیشنهاد داشتم. به نظر من بهتره که آخر هر قسمت، یک سری از اصطلاحات به کار رفته تو متن رو معنی کنی. چون من با یک سری اصطلاحات (مثل VA و RVA) مشکل داشتم. البته به احتمال زیاد کسانی که یک کمی حرفه ای تر باشن معنی این چیزا رو می دونن ولی بازم اگه این اصطلاحات تعریف بشه بهتره.

امیدوارم قسمت دوم این مقاله هم به خوبی همین قسمت بشه.

بازم دستت درد نکنه.

اگه به اول مقاله یه نگاهی بندازی اونجا گفته .
صفحه 6

mr_saman_eng
28-08-2010, 11:33
مرصياميرجون واقعا عالي بود دستت درد نكنه خسته نباشي منتظرقسمت دوم هستيم

mr_saman_eng
29-08-2010, 10:09
سلام.اون فايل تارجت كه گذاشتين پر ويروسه لطفا بررسي كنين.

hepL3r
31-08-2010, 11:58
ویروسی نیستن . بخاطر پروتکتورشونه .

FerineFast
08-03-2011, 00:14
اول از همه امیر جان از مطالب همیشه مفیدت تشکر میکنم
ولی لینک ها rapid پاک شدند box.net هم برای دوستان بدون v پی ان امکان پذیر نیست لطفا رسیدگی کنید
راستی 3 سال کافی نیست برای اینکه قسمت دوم را قرار بدی البته اگر زمانشو داشته باشی

oqba
09-03-2011, 07:24
با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت زحماتی که واسه آماده کردن مقاله کشیدی!واقعا دمت گرم!
فقط اگه یه کاری رو انجام میدادی دیگه عالی عالی میشد!اینکه برنامه هایی رو که تو آموزش توضیح دادی(برنامه های مورد نیاز) رو هم خودت آماده و یه جایی آپ می کردی،دیگه بهتر ازین ممکن نبود:11:
بازم ممنون

amirgooran
01-04-2011, 18:52
تموم برنامه ها،در همين فروم موجود هست،لطفا جستجو کنيد.

omid_poyan
04-01-2018, 12:35
سلام با اجازه امیر گوران عزیز
بهترین و سلیس ترین آموزش برای آنپک فایلهای پک شده
لینکهای قبلی از کار افتاده بودن
لینک قابل دانلود این آموزش
http قبل از لینک بگذارید!!!

Generic Unpacking for newbies

mehdi800
24-01-2019, 22:32
سلام
لینک باز نمیشه دوست عزیز

Davoud77
07-08-2019, 14:09
لینک ها کار نمیکنن

Davoud77
17-08-2019, 17:04
سلام اگه امکان داره الدی باگی که استفاده کردین هم اپلود کنید تا بتونیم دانلود کنیم

GIMINOTRON
24-10-2020, 19:41
از دوستان کسی فایل مقاله رو داره ؟ لینک دانلود خراب شده !!