PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كاميكازه ها ، مردان سلحشوري كه بي محابا به اغوش مرگ يورش مي بردند

irankingworld
13-12-2007, 06:06
كاميكازه ، تبلور روح ميهن پرستي مردان سرزمين آفتاب

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به عقيده من روح ميهن پرستي سلاح مهيبيست كه دشمن را تا سرحد مرگ مي ترساند و به
ياد داشته باشيم كه ميهن پرستي نه يادگرفتنيست و نه اكتسابي بلكه يك ذات درونيست كه
هنگامي كه بيگانگان قصد تجاوز به ميهنمان را داشته باشند بي اختيار بر ما نهيب مي زند و نواي
هشدار سر مي نهد و ما را به جبهه هاي جنگ مي كشاند .

ميهن پرستان در همه جا و در همه حال قابل ستايشند .

به طور قطع حماسه كاميكازه ها ( بادهاي مقدس ) به گوشتان خورده ، مردان نترس و شجاعي كه ايمان به ميهنشان
انها را وادار مي كرد سوار بر هواپيماهايي كه بوي مرگ از انها به مشام مي رسيد شده و خود را دليرانه
به ناوهاي امريكايي مي كوفتند و نداي ميهن پرستان را شجاعانه سر مي دادند .

در اين كتاب الكترونيكي شما را با قهرمانان اين حماسه اشنا مي سازم و مطمئنم با خواندن و تماشاي
تصاويري كه در دل كتاب جاي دارد شما را غرق در لذت مي كنم .

موفق باشيد ...

modernamir
13-12-2007, 07:59
من فکر کنم بیشتر از اینکه روح سلحشوری باشه، روح حماقته، به خصوص که هیچ وقت هم موفق نبودند. آدم چقدر میتونه احمق باشه که با این هواپیماهای کوچک که به خاطر کمبود سوخت، به اندازه رسیدن تا هواپیمای دشمن سوخته داشتند، بخواد خودشه به یک ناو هواپیمابر آمریکایی بزنه؟ بیشتر مثل این می‌مونه که یک پشه بخواد فیلی رو نیش بزنه. شاید اگر سوخت هواپیماهاشون کامل بود، می‌تونستن کاری انجام بدن، اما کلاً احمقانه بود.

MR.Punisher
13-12-2007, 09:17
من فکر کنم بیشتر از اینکه روح سلحشوری باشه، روح حماقته، به خصوص که هیچ وقت هم موفق نبودند. آدم چقدر میتونه احمق باشه که با این هواپیماهای کوچک که به خاطر کمبود سوخت، به اندازه رسیدن تا هواپیمای دشمن سوخته داشتند، بخواد خودشه به یک ناو هواپیمابر آمریکایی بزنه؟ بیشتر مثل این می‌مونه که یک پشه بخواد فیلی رو نیش بزنه. شاید اگر سوخت هواپیماهاشون کامل بود، می‌تونستن کاری انجام بدن، اما کلاً احمقانه بود.

فکر نمی کنم وطن پرستی به هیچ صورتش حماقت باشه.
اولا فقط به جنبه نظامی فکر نکن.به جنبه روانی قضیه برای امریکایی ها هم توجه کن.
اونا خیلی از ژاپنی ها می ترسیدن چون کسی که از جونش بگذره معلوم نیست
که قادره چه کارهایی بکنه.امریکایی ها نمی تونستن ژاپنی ها رو مهار کنن برای همین
از بمب اتمی استفاده کردن.
ثانیا تا اونجایی که من اطلاع دارم چند ناو امریکایی به همین روش غرق شدن.
ثالثا وطن ارزش هر فداکاری رو داره.

irankingworld
13-12-2007, 10:40

درود بر شما دوست گرامي

شما بهتر بود نخست كتاب را مطالعه مي كرديد سپس نظرات خود را ارائه مي داديد .

دفاع از ميهن هيچگاه حماقت نبوده و نخواهد بود و اگر بخواهيم استدلال شما را مد نظر بگيريم پس تمام
مردان از جان گذشته اي كه به خاطر من و شما هشت سال با با يك مشت جاني تازي جنگيدند احمق بودند !!!
همانطور كه در ابتداي اين تايپيك عرض كردم دفاع از ميهن نه يادگرفتنيست و نه اكتسابي و مطمئن باشيد
اگر مرزهاي ميهنمان ايران زمين خدايي ناكرده مورد تهديد بيگانگان قرار بگيرد خود شمايي كه دفاع از
ميهن را كاري احمقانه مي پنداريد لباس رزم پوشيده و شك نكنيد كه دوشادوش ديگر رزمندگان خواهيد جنگيد !!!

اما در مورد كاميكازي ها ، همين هواپيماهاي به ظاهر بي ارزشي كه شما تصور مي كنيد :

نبرد اوكيناوا ( در اوريل 1945 ) در حدود 2000 خلبان كاميكازه با هواپيماهاي پر از سوخت خود را به 300 كشتي
امركايي كوفتند كه در ان حمله حدود 5000 امريكايي ( در كنار 2000 خلبان كاميكازه ) كشته شدند و جالب است
بدانيد كه درياسالار نيميتز چند مورد برخورد اوليه هواپيماهاي ژاپني با رزمناوها و ناوهاي هواپيمابر امريكايي
را بر حسب اتفاق و يا بدشانسي گذاشت چرا كه براي او مردانش باوركردني نبود كسي حاضر باشد براي
كشورش چنين از خود گذشتگي كند . اما گذشت زمان ثابت كرد اين اتفاق نبوده و موج اصلي حملات كاميكازه ها
در راه بود !

بعدها كاميكازه ها در ارتفاع پايين هم سطح اب قرار مي گرفتند تا پدافند بر روي انها اثر نكند و خود را به تنه
ناو زده و ان را به دو نيم مي كردند .

همانطور كه دوست ديگران MR.Punisher عرض كردند عرصه چنان بر امريكا به تنگ امد كه مجبور به استفاده
از غيره انساني ترين عمل يعني فرو ريختن دو بمب اتمي بر دو شهر ژاپن ، هروشيما و ناكازاكي شد و تنها
با اين حربه بود كه توانست ژاپن و مردان كاميكازه را به زانو دراورد .

اگر بخواهم بيشتر توضيح بدهم مجبور خواهم شد تا تمام كتاب را شرح دهم پس بهتر ان است كه شما
و ديگر عزيزان كتاب را مطالعه كرده و از ان لذت ببريد . مطالب اين كتاب را به همراه تصاوير بي نظيري از نبرد
كاميكازه ها تهيه كرده ام كه اگر دانلود نكنيد حتما پشيمان مي شويد .

موفق باشيد

modernamir
15-12-2007, 00:32
اول از همه یادتون نره که ژاپنی‌ها اول جنگ را شروع کردند، بنابراین کار اونها دفاع از کشورشون نبود، کار اونها دفاع از امپراتوری بود که فکر می‌کردند اگر بگویند زنده‌باد امپراتور به بهشت می‌روند. تا جایی که من می‌دانم خیلی از نازی‌های آلمانی به مراتب فداکاریهای بیشتری نسبت به ژاپنی‌ها انجام می‌دادند. اما واقعاً باید بین میهن‌پرستی و حماقت فرقی قائل شد. به غیر از این مورد، به نظر میاد که زیاد درباره کامیکازه‌ها مطالعه نکردید، زیرا هیچ وقت قادر به غرق کردن کامل یک کشتی آمریکایی نشدند ( به جز چند کتاب که اکثر نویسنده‌های آنها یا کمونیست بودند یا ژاپنی در کتاب دیگری من ندیدم که توانسته باشند به جز یک مورد که آنهم تصادفاً به جای حساسی برخورد کرده بود، کشتی دیگری را غرق کنند. این پنج هزار نفر هم نفهمیدم از کجا آمدند). تازه دفاعی که ژاپنی‌ها کردند ربطی به میهن‌پرستی نداشت، زیرا اکثر اونها فکر می‌کردند که اگر اسیر آمریکایی‌ها شوند، با فجیع‌ترین شکل ممکن کشته خواهند شد. بنابراین حتی خودشان خودکشی می‌کردند که زنده به دست دشمن گرفتار نشوند. فکر می‌کنم بهترین کتابی که وضعیت ژاپنی‌ها در جنگ را به خوبی توصیف کرده است، کتاب تاریخ جهانی نفت است که می‌توانید خودتان به خوبی اونرو بررسی کنید.

modernamir
15-12-2007, 00:33
در ضمن همیشه بین وطن‌پرستی و حماقت همان تفاوتی است که بین علی و خوارج. خوارج هم همیشه فکر می کردند که دارند بهترین کار را انجام می‌دهند.

irankingworld
15-12-2007, 01:54
درود بر شما دوست گرامي .

بله اينكه سه كشور المان ، ايتاليا و ژاپن سه متحد قدرتمند ان زمان جنگ را اغاز كردند هيچ شكي نيست .
حرف شما را اگر از ديدگاه خاص خودش مورد مناظره قرار بدهيم ، بين از جان گذشتگي و حماقت ممكن است
رابطه مستقيمي وجود داشته باشد به مانند زنبورهاي كارگر كه مهاجم به كلوني خود را نيش مي زند والبته خود
اولين قربانيست و طبق قانون مرگ و زندگي ديگر هيچ سهمي از ذخاير كلوني نمي برد .

اما هميشه نبايد تمام اين اتفاقاتي كه افتاده و در اينده حتي ممكن است براي خودمان نيز پيش ايد به يك چشم نگاه
كنيم افراد سلحشور و از جان گذشته هميشه قابل احترام بوده و هستند و صرفا ،‌ هميشه نبايد حماقت نهان اين جور افراد را عيان كنيم .

زماني كه ارتش هيتلر پشت دروازه هاي استالينگراد متحير از مردان فداكار شهر به دام افتاده بود يا مردان و زنان
بي دفاع شهر برلين هراسناك از حملات بي وقفه متفقين به اين سو و ان سو پناه مي بردند مرداني بودند كه تا
پاي جان از اين دو شهر دفاع مي كردند و حاضر نبودند ننگ اسارت را با دفاع از ميهنشان عوض كنند .

متاسفانه كتابي كه ذكر كرديد را مطالعه نكردم و چيزي كه مشخص است نويسندگان زياديست كه درباره جنگ جهاني
دوم و اول قلم فرسايي كرده و حتي ممكن است عقايدي از افكار خود را چاشني كتابشان كرده باشند به هر صورت
اينكه ژاپني ها بالاخره طبق كتاب گرداوري شده من توانسته بودند ناوهايي از ارتش ايالات متحده را غرق كرده و يا
طبق گفته شما نتواسته بودند زياد مهم نيست مهم ايمان به ميهن است كه ما را وامي دارد تا از ذره ذره خاك
ميهنمان تا پاي جان دفاع كنيم و نگزاريم به دست يك مشت ...... بگزيرم

موفق باشيد دوست گرامي و بهتر است ديگر اين بحث را ادامه ندهيم چرا كه من در تاپيك هايي كه در اين
انجمن حذف شده اند به قول تازيان يد طولاني دارم . حتي متحيرم اين تايپيك چرا هنوز حذف نشده !!!

در ضمن كتاب جالبي درباره جنگ جهاني دوم گرداوري كردم كه البته قبلا در اين انجمن معرفي كردم گفتم شايد
خواندش براي شما خالي از لصف نباشد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

modernamir
15-12-2007, 08:10
بابت کتاب دومی که گذاشتی ممنون، به نظر می‌رسه کتاب جالبی باشه.

dizgah
15-12-2007, 12:04
در هر صورت اگه جنگ را هم اونا شروع کرده باشن
این که از خودشون میگذشتند تا دست دشمن به کشورشون نرسه جای تحسین داشت

modernamir
15-12-2007, 16:01
در هر صورت اگه جنگ را هم اونا شروع کرده باشن
این که از خودشون میگذشتند تا دست دشمن به کشورشون نرسه جای تحسین داشت

اینکه بخواهیم بگیم چنین کاری میهن پرستی است، مثل اینه که یکی بره تو خیابون بزنه دو سه نفره بکشه بعد وقتی می خوان بیان تو خونش بگیرنش، بگه من باید از خونم دفاع کنم و اگر هم در دفاع از خانه ام کشته شوم فلان می شوم و فلان می شود. نه این میهن پرستی نیست، این ترس از مجازات، ترس از دیدن نتیجه کاری است که انجام داده است.
میهن پرستی این نیست که بریم بزنیم کلی آدم دیگه رو قتل عام کنیم، بعد که خواستن بیان تلافی کنن، اسم ترس از مجازاتمونو بذاریم میهن پرستی. نه ژاپنی میهن پرست واقعی اونی بود که وقتی خواستند به کشورهای دیگه حمله کنند اول استعفا می کنه و بعد برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، خودکشی می کنه، این میهن پرسته که می خواد با این کار جلوی ضربه به کشورشو می گیره.
یادمون باشه که به اسم میهن پرستی بزرگترین جنایتهای تاریخ اتفاق افتاده است:
ایرانی ها، آتن را آتش می زنند.
یونانی ها تخت جمشید را آتش می زنند.
رومی ها اتباع کشورهای دیگر را به اسم اینکه دشمن کشور روم هستند، جلوی شیر می اندازند یا به صلیب می کشند.
آتیلا اروپا رو به خاک و خون می کشه
چنگیز به بهانه خون بازرگانهای مغول، میلیونها نفر رو قتل عام می کنه.
ژاپنی ها کثیفترین کارها را با چینی ها و کره ای ها انجام می دهند و بعد از ان کلی اسیر آمریکایی و انگلیسی رو زنده آتش می زنند.
آلمان ها به بهانه میهن پرستی کلی از تبعه کشورهای دیگر را زنده آتش می زنند یا وحشتناک ترین آزمایشها را روی آنها انجام می دهند.
روسها به بهانه انتقام از آلمانها بزرگترین فجایع را در آلمان انجام می دهند.
و .......
اینها فقط نمونه هایی از چیزهایی است که ما نامش رو میهن پرستی می گذاریم. نه از نظر من میهن پرست کسی است که جلوی ضربه به کشورش رو می گیره و به خاطر یک غرور مسخره حاضر نیست که نه فقط برای کشور خودش مشکلی پیش بیاد، بلکه حاضر نیست حتی برای اتباع کشورها دیگر یا حتی نژادهای دیگر کوچکترین مشکلی پیش بیاید. اگر بازهم فکر می‌کنید چنین چیزهایی میهن پرستی است،‌پس امیدوارم هیچ وقت میهن پرست نباشم.
با عرض معذرت که قرار بود دیگه این بحث را ادامه ندیم، اما قول می‌دم دیگه ادامه پیدا نکنه.

linker
19-12-2007, 13:36
با تشكر !!!!