PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در شبکه

صفحه ها : [1] 2 3 4

secure
12-12-2007, 18:08
با توجه به درخواست و تعداد بالا ی تاپیک ها در باره انواع روش های به اشتراک گذاشتن خطوط اینترنتی نظیر ADSL تصمیم به تهیه چند آموزش در باره انواع این روش ها گرفتم.

امیدوارم به مرور زمان و تکمیل شدن مقالات مشکل دوستان در این زمینه بر طرف بشه.

توجه : هر نوع تاپیک یا سوالی در این باره در محلی غیر از این تاپیک بسته خواهد شد.

انواع روش های Internet Connection Sharing :

روش اول : استفاده از ICS امکانات موجود در Windows XP

روش دوم : استفاده از مودم های ADSL مجهز به فناوری NAT - Router

روش سوم :استفاده از فناوری NAT در Windows Server 2003

روش چهارم : استفاده از برنامه هایی نظیر CCproxy - Kerio Winroute Firewall و ...

خوب دوستان آموزش هر یک از این روش ها رو به مرور زمان در همین تاپیک و به صورت تصویری قرار میدم.

اپدیت:

آموزش اشتراک گذاری اینترنت به صورت وایرلس روی ویندوز XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

secure
13-12-2007, 00:08
توجه : در این روش یک سیستم به عنوان سرور می بایست به عنوان سیستم ارائه دهنده اینترنت به طور مداوم فعالیت کند.

تجهیزات مورد نیاز :

1- کانکشن ADSL یا مشابه برای تامین پهنای باند اینترنت.

2-یک سیستم مجهز به دو کارت شبکه به همراه سیستم عامل Windows XP

3-در صورت نباز برای تامیین اینترنت بیش از دو سیستم در شبکه به بک سویچ نیز نیازمندیم.

مراحل انجام کار :

با استفاده از یک کابل شبکه که به همراه اکثر مودم های ADSL ارائه میشود مودم را به کارت شبکه اول سرور متصل کنید .

سپس تنظیمات مورد نیاز برای برقراری ارتباط با شرکت ارائه دهنده ADSL را انجام دهید.

نکته :ICS برای Internet Sharing از ای پی 192.168.0.1 به همراه سابنت مسک 255.255.255.0 استفاده میکند.بنابراین هیچ سیستمی در شبکه از جمله مودم ADSL نیز نباید از این ای پی استفاده کند.در صورتی که ای پی مودم ADSL با این ای پی بکسان بود میتوانید با مراجعه به دفترچه راهنمای مودم برای تغییر این ای پی اقدام کنید.

سپس به تب Advanced کارت شبکه متصل به مودم ADSL رفته و گزینه

Allow other network users to connetc through this this computers internet connection

انتخاب کرده و Ok کنید.

شکل 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : در این هنگام پیغامی مبنی بر تغییر ای پی آدرس کارت شبکه دوم موجود بر روی سرور به ای پی 192.168.0.1 داده خواهد شد.

بعد از انجام این مراحل در صورتی که یک سیستم در شبکه موجود باشد با استفاده از کابل Back to Back سیستم را به کارت شبکه دوم سرور متصل می نماییم و در صورت وجود بیش ار یک سیستم تمامی سیستم ها را توسط کابل شبکه به سویچ متصل مینماییم.

بعد از برقراری ارتباط فیزیکی سیستم ها نیاز به تنظیم نحوه ی دریافت ای پی آدرس سیستم ها به صورت اتوماتیک داریم که از مسیر
Local Area Connection --> Propertise --> Networking --> TCP/IP Propertise
داریم.

شکل 2

به محض دریافت ای پی توسط کاربران ارتباط اینترنتی برای سیستم ها فراهم شده است.

secure
15-12-2007, 05:52
تعدادی از مودم های DSL که به مودم های روتر دار نیز معروف هستند میتوانند پروتکل NAT را ساپورت کنند .بدین معنا که این مودم ها بدون نیاز به سیستمی دیگر به عنوان سرور میتوانند وظیفه Internet Connection Sharing را بر عهده بگیرند.

در این روش تنها کافی است مودم را به یک سویچ وصل کرده و بعد از فعال سازی NAT بر روی مودم تنظیمات لازم برای دریافت اینترنت توسط کلاینت ها را انجام دهیم.

فعال سازی NAT بر روی مودم های مختلف روش های متفاوتی داد که البته اکثرا با فعال کردن بک گزینه (تنظیمات دیگر توسط خود مودم انجام میشود) میتوان NAT رو فعال کرد .

به عنوان مثال در مودم های مدل Asus AM602 تنها کافی است در هنگاه ساخت کانکشن بر روی مودم تیک این گزینه زده شود .

در هر حال روش های فعال سازی NAT در عین ساده گی روش های مختلفی دارد که با مراجعه به دفترچه راهنما میتوانید این کار را انجام دهید.(دوستانی که با فعال سازی NAT بر روی مودم خود دچار مشکل هستند در پیغام خصوصی یا در همین جا اعلام کنن)

خوب و اما روش انجام کار :

1-بعد از فعال سازی NAT بر روی مودم ADSL با استفاده از کابل شبکه مودم و سایر سیستم ها را به بک سویچ (با هاب * دلخواه) متصل میکنیم.

2-حال مرحله تنظیم ای پی برای کلاینت ها میباشد.طیق معمول به مسیر :

Local Area Connection -->r-click --> Propertise --> Networking --> TCP/IP propertise

برای تنظیم ای پی کاربران میرویم.

در قسمت ای پی آدرس و سابنت مسک یک ای پی از رنج ای پی مودم ارائه کرده و سپس برای فیلد های Defult Gateway و DNS Server ای پی مودم را میدهیم.

* نکته: اگر مودم ADSL ما قابلیت ساپورت DHCP را داشته باشد به راحتی میتوان با فعال کردن DHCP بر روی مودم و تنظیم نحوه ی دریافت ای پی کلاینت ها به صورت اتوماتیک کانکشن اینترنت را برای سیستم ها فراهم نمود.

در صورتی که تنظیمات گفته شده به صورت درست انجام شود کانکشن اینترنت برای کلاینت ها Share میشود.

نکته : این روش یکی از ساده ترین و یهترین روش های Sharing است ولی در عین حال توانایی مدیریت پهنای باند از ادمین را صلب مبکند.بنا برابن نیاز به استفاده از برنامه های جانبی همانند Kerio Winroute Firewall احساس می شود که در آموزش های بعدی در این باره بحث خواهیم کرد.

secure
16-12-2007, 12:29
* مزیت این روش آن است که میتوان کانکشن اینترنت را برای رنج خاصی از ای پی آدرس ها متفاوت از رنج ای پی آدرس کانکشن اینترنت به اشتراک گذاشت.

در این روش به یک سرور با مشخصات زیر نیازمندیم :

1- دارای حداقل دو کارت شبکه

--> یک کارت شبکه برای اتصال مودم ADSL

--> بک کارت شبکه برای اتصال به سویچ جهت ارتباط با شبکه داخلی + ای پی استاتیک (ای پی آدرسی که به صورت دستی تنظیم شده باشد)

2-ویندوز سرور 2003 ترجیحا آپدیت شده

مراحل انجام کار :

1- ابتدا از برقراری اتصالات فیزیکی به نحو درست و صحیح مطمئن میشویم.

2- تنظیمات ای پی آدرس برای برقراری کانکشن اینترنت طبق لیست و توضیحات ارائه شده از سوی شرکت ارائه دهنده ADSL را نیز انجام میدهیم.

3- تنظیمات ای پی آدرس برای اینترفیس مرتبط با شبکه داخلی (ارائه ای پی دلخواه از رنج ای پی آدرس شبکه داخلی)

4-بعد از انجام مراحل ذکر شده طبق تصاویر زیر اقدام به راه اندازی NAT خواهیم نمود.

نکته : تصاویر گویای کاملی از مراحل راه اندازی NAT میباشد .در عین حال دوستانی که در راه اندازی NAT از طریق تصاویر مشکل دارند لطفا در همین تاپیک ذکر کنند .

از مسیر زیر سروس Routing and Remote Access را باز کرده مراحل را طیق شکل انجام دهید.

* انتخاب گزینه Network Address Translation

* انتخاب اینترفیس مرتبط با اینترنت (مودم ADSL)

*انتخاب اینترفیس مرتبط با شبکه داخلی

بعد از انجام مراحل ذکر شده اینترنت در شبکه داخلی به اشتراک گذاشته میشود.

secure
20-12-2007, 05:05
قبل از هر چیز لازم به ذکره که برنامه CProxy با CCProxy تفاوت داره.

همونطور که میدونید از نرم افزار CCProxy برای Share کردن پهنای باند استفاده میشه.این نرم افزار در عین کوچکی و ساده گی قابلیت های جالب و قدرتمندی داره.

به خصوص نیاز به چنین برنامه هایی در کافی نت ها گاها محسوس هستش.

خوب و اما آموزش:

بعد از نصب برنامه به قسمت Account میریم.همونطور که مشاهده میکنید پنل اصلی مدیریتی این برنامه در این بخش هست.
در قسمت Permit Category سه گزینه موجوده .

1-Permit All
2-Permit Only
3-Permit All But

این قسمت بیانگر این هست که چه کاربرانی اجازه دسترسی به اینترنت رو داشته باشن و چه کاربر هایی نداشته باشند بطبع گزینه Permit All به همه کاربران این اجازه رو صادر میکنه.

Permit Only تنها به کاربران محدود و Permit All But اجازه دسترسی به اینترنت رو به همه به جز کاربران مشخص شده رو صادر میکنه.خوب فعلا برای ادامه کار گزینه Permit Only را انتخاب میکنیم

در قسمت Auth Type گزینه IP Address رو انتخاب میکنیم.

بعد در قسمت مشخص شده گزینه Auto Scan رو میزنیم. با این کار لیستی از کاربران که با سرور اتصال دارن رو مشاهده میکنیم.

نکته :مقدار -1 در این برنامه مفهوم خاصی داره به این معنی که هیچ محدودیتی روی کاربران اعمال نشده.

خوب فعلا تنظیمات مقدماتی سرور کافیه. بر روی کاپیوتر کلاینت ها رفته در قسمت تنظیمات ------ برنامه هایی که نیاز داریم از اینترنت استفاده کنند این مشخصات رو وارد میکنیم:

Proxy Setting:

Address:Server IP Address
Port:808
تنظیمات ------ روی هر برنامه ای که به اینترنت متصل میشه وجود داره.مثلا روی Yahoo Messenger,DAP,Fire Fox,Internet Explorer,Babylon,Emule,Merphues,LimeWire,Flash Get

البته تنظیمات بر روی Fire Fox متفاوته.برای توضیحات کامل تر راجع به پورت ها به Help این برنامه مراجعه کنید.در قسمتClient Proxy Configuration

تا اینجای کار پهنای باند اینترنتی رو برای برنامه هایی که روی اون ها ------ ست شده فراهم کردیم.

میتوان با استفاده از بخش New یک کاربر دلخواه را بدون Auto Scan از طریق IP Address و MAC Address انتخاب کرد .

ادامه آموزش در پست های بعدی.

leira
03-01-2008, 11:11
سلام
اینجایی که من کار می کنم تازه مجهز به adsl شده و مهندس شبکه بقیه سیستمها رو از server به اینترنت متصل کرد که تقریبا شبیه به مورد اولی بود که شما توضیح دادید
اگه ممکنه کاملتر توضیح بدید
مثلا این جمله که :
به محض دریافت ای پی توسط کاربران ارتباط اینترنتی برای سیستم ها فراهم شده است.
چون من ندیدم همچین کاری رو انجام بدند فقط یک سری تنظیمات روی سرور انجام دادند
با تشکر

Dark-man
03-01-2008, 12:41
آقا میشه مدل Bridge رو هم آموزش بدید

mamad_tk_pk
01-02-2008, 23:20
سلام
نمي دونم چرا بعد از گذشت اين همه مدت از ايجاد اين تاپيك توسط آقاي Secure هيچ كسي يك تشكر خشك و خالي هم از ايشان نكرده است .
آقاي Secure من واقعا از شما تشكر مي نمايم .
چون مي دانم كه چه زحمتي كشيده ايد تا اين مطالب را كامل بنويسيد . و هيچ نيتي هم نداشته ايد به جز كمك به دوستاني كه از اين بخش استفاده نموده اند .
مي دانم كه كار خيلي از افراد در اين تاپيك راه افتاده است و از مطالب اين بخش سود برده اند ، اما دريغ از يك تشكر .
من از شما دوست عزيز معذرت خواهي ميكنم و باز هم تشكر مي كنم براي زحمتي كه كشيده ايد .

secure
02-02-2008, 01:03
ممنون دوست عزيز

من انتظار تشكر از دوستان رو نداشتم اما انتظارات ديگه اي از كسان ديگه داشتم كه متاسفانه يا نديدن يا به روي خودشون نيوردن و از روي قضيه گذشتن.البته نه به خاطر اين تاپيك كلا عرض كردم.فعاليت من هم تو اين فروم كم كم داره به انتهاش ميرسه . اميدوارم مسولين افراد ديگه رو كه با روحيه و پر نشاط مي ان اينجا تا فعاليت داشته باشن رو ناديده نگيرن و باعث دلسرديشون نشن.

باز هم ممنون از مرام و لطف شما ...

ناخدا
02-02-2008, 21:54
با سلام وخسته نباشی

من یک اشتراک وایرلس دارم می خوام اینوتحت xp به دوکامپیوتردیگه بدم یعنی شیرکنم چندروزاینکاروکردم همه چیزخوب بود --- شیربود وهمه اینترنت می گرفتند.

اما یک روز که همه چیزکارمی کرد اینترنت روقطع کردیم وسیستم روریستارت کردیم وقتی که سیستم بالا آمد دیگه اینترنت به دیگرکلاینتها نمی رفت یعنی بقیه اینترنت نمی گرفتند همه چی روچک کردیم ip های کارت شبکه خلاصه همه چی . البته بایدبگم که من قبلا تنظیمات یه قسمت رو انجام دادم مه الان دیگه اون کانکشن نمی آید خیلی دنبالش گشتم اماپیدانکردم .یه چیزی بود که انتقال دیتا بین سرور .کلاینت رونشون می دادحالا کارنداریم .

وقتی که می خوام برم رواینترنت باvpn شیر نمی شود رفت رواینترنتتنظیمات روهم چک کردم اما مشکلی نبود نمی دانم مشکل کجاست نحوه تنظیمات رومی نویسم امیدوارم که بتونید کمکم کنید.

نشون به اون نشون که وقتی که --- روشیرمی کنم یه دست می اید زیرکانکشن امانمی توان به اینترنت وصل شد حتی چندبارهم ریستارت کردم امانشد که نشد .

اسم کارت وایرلس = SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter

همه تویه رنج ip هستش فقط host هاش فرق می کنه .

اینترنت به دوکامپیوترداده می شود .

ip آخریش هم ماله بین الملله .

:11::11::11::11::11::11::11::11::11:

ناخدا
03-02-2008, 07:40
فقط تبلیغ

فقط اومده بودید تبلیغ بنویسید.

همین

lindows
03-02-2008, 09:11
آيا روشي هست كه بدون دادن آي پي به سيستم ها ازsharing استفاده كرد
كلاينت ها تحت ويندوز 98 هستند و 1 سيستم xp

در ضمن پروتكل netBEUI هم روي ويندوز 98 نصبه
شرايط اين جوري هستش تغييري هم نميشه داد

ناخدا
04-02-2008, 10:14
سلام

آقادرست شد.دمتون نرم .

تیک --- رونزده بودم .

:46::46::46::46::46::46::46::46::46::46::46::46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

majid-ar
08-02-2008, 20:25
سلام.

من دوتا کامپیوتر دارم به اسمm1(کامپیوتر اصلی که با مودم lan به اینترنت وصله) و m2 ( که میخوام با m1 شبکه بشه).

طبق آموزشی که توی تاپیک "(شبكه كردن) وصل كردن دو كامپيوتر به هم " داده شده بود پیش رفتم و به هیچ مشکلی نخوردم.

ولی وقتی که توی my computer کامپیوتر m1 میزنم" m2\\" این ارور رو میده:

توی اون یکی هم وقتی m1 رو صدا میکنم همین ارور رو میده.

فایروال دوتا کانکشن رو هم off کردم.

بین دوتا کامیپوتر هم مدام یه اطلاعاتی داره فرستاده و گرفته میشه.

کارایی که توی پست دو همین تاپیک هم گفته شده بود رو انجام دادم ولی m2 به نت وصل نشد.

مشکل چیه؟

ممنون.

secure
09-02-2008, 01:42
دوست عزیز 2 تا مورد رو باید چک کنید :

1- کاربرهای Administrator هر دو تا کامپیوتر باید دارای پسورد باشن - حتما باید پسورد داشته باشن

2- گزینه Simple file sharing رو از مسیر زیر باید غیر فعال کنید :

My Computer --> Tools --> View

توی این لیست همون جایی که تنظیمات فایل های Hiden رو انجام میدین آخرین گزینه گزینه Use Simple file sharing هست که باید تیکشو بردارید و غیر فعال کنید .

majid-ar
09-02-2008, 14:00
خیلی ممنون secure جان.

اول کامپوتر دوم وصل نشد که درست شد.فکر کنم باید ریست میشد.

خلاصه مثل این که همه چیز زیر سر اون تیک بود!

بازم مچکر.

rahro
12-02-2008, 07:14
سلام
من يك خط Edsl دارم كه شركت مزبور درگاه 256 را به ما داده و با يك يوزر كانكشن به اينترنت وصل ميشه . اينترنت از طريف خط lan به سيستم اتصال داره و متاسفانه استفاده از USb رو هم نداره. خواستم طبق راهنمايي كه دوستان كردند اينترنت را به يك كامپيوتر ديگه كه حدود 5متر از اولي فاصله داره منتقل كنم . براي اينكار :
يك كارت شبكه ديگه به سيستمي كه داراي edsl بود وصل ونصب كردم و از كارت شبكه دوم به وسيله يك كابل كراس ارتباطي به سيستم دوم دادم .(فكر نميكنم تا اينجاي كار مشكلي وجود داشته باشه ) روي سيستمي كه EDSL داشتم تو پروپرتي كارت شبكه دوم رفتم و از گزينه جنرال به TCP- IP و در آن IP هاي مربوطه را به طريق زيل مقدار دهي كردم
IP adress:196.168.0.1
Subnet mask:255.255.255.0

بعد سراغ كامپيوتر دوم رفتم و از همين قسمت بالا IP هاي مورد نظر را اينطور مقدار دهي كردم

IP adress:196.168.0.2
Subnet mask:255.255.255.0
Default geteway:192.168.0.1

بعد در سيستم اول در پروپرتي مربوطه از Advanced گزينه
allow other network users to connect through this...
رو انتخاب كردم . ولي متاسفانه نتونستم اينترنتي رو به سيستم دوم انتقال دهم
اشكال كار كجاست ؟
خواهش ميكنم راهنمايم كنيد

rahro
12-02-2008, 14:01
سلام
عجب كسي نيست بداد من برسه ؟!
البته با كمي دسكاري و اجراي بند به بند پست دو همين تاپيك موفق شدم ارتباط داده ها را بين دو كامپيوتر برقرار كنم ولي هنوز نتوانستم اينترنت رو بگيرم
زماني كه سيستم رو روشن ميكنم sent=767 و received=701 هستش و در network connection ايكن جديد بنام geteway ايجاد شده ولي اينترنت ندارم !!!!
خواهش ميكنم كمك كنيد ديگه.

rahro
13-02-2008, 10:23
سلام
عجب كسي نيست بداد من برسه ؟!
البته با كمي دسكاري و اجراي بند به بند پست دو همين تاپيك موفق شدم ارتباط داده ها را بين دو كامپيوتر برقرار كنم ولي هنوز نتوانستم اينترنت رو بگيرم
زماني كه سيستم رو روشن ميكنم sent=767 و received=701 هستش و در network connection ايكن جديد بنام geteway ايجاد شده ولي اينترنت ندارم !!!!
خواهش ميكنم كمك كنيد ديگه.
جناب مدير
اگر جواب نميدين حداقل در پست اول تصاوير گذاشته را درست كنين تا حداقل مشاهده بشه روش كار چطوره بود.

peyman60
24-02-2008, 13:29
سلام میتونم خواهش کنم لینک دانلود نرم افزار win route به همراه نحوه کار آن رو قرار بدید.
اگر ممکن نیست لطف کنید لینک نرم افزار ccproxy رو به همراه کرک قرار بدید

secure
09-03-2008, 04:23
از این تاپیک استفاده کنید

نرم افزاری برای ف-ی-ل-ت-ر کردن سایت در شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد عکس ها هم واقعا متاسف حتما درستشون میکنم.

Dark-man
10-03-2008, 17:37
آقا کسی آموزش تصویری شیر کردن را با Bridge کردن را می تونه به من آموزش بده ؟؟

arash rashno
20-03-2008, 19:13
با سلام و تبریک سال نو و با تشکر از مقاله شما دوست گرامی -
من برای اشتراک نت از این روش استفاده کردم ولی متاسفانه سیستم دوم اینترنتش وصل نمیشه
مودم من ایسوز am602 هستش
آی پی سیستم اول :
192.168.0.1
آی پی سیستم دوم :
192.168.0.2
مودم رو هم به usb وصل کردم
آی پی مودم هم اینه :
192.168.0.4
هستش
بقیه قسمتها هم مثل آموزش میباشد ولی متاسفانه با اینکه کانکشن در سیستم ودم دیده میشه ولی به نت وصل نمیشه
مشکل کجاست
ممنون - لطفا فوری

musketeer
12-04-2008, 07:55
اولا سلام خدمت دوستان و عرض تشكر
يه سوال دارم! طبق نوشته ي ايشون آي پي آتنتيكيشن بايد اتوماتيك انجام بشه؟!
يعني من توي روش اول نبايد آي پي سيستمها رو خودم تعيين كنم؟! بزارم خودش آي پي اختصاص بده؟!
اگه خودم آي پي ها رو تنظيم كنم چي ميشه؟!
خيلي ممنون
---------------------------------------------------------------------
ويرايش:
همين الآن براي اطمينان، يكي از سيستم ها رو امتحان كردم.
من دقيقا مي خوام يك ارتباط ADSL كه با USB‌ به يكي از سيستمها وصل كردم رو در شبكه share كنم.
تنظيمات گفته شده در روش اول رو انجام دادم. ولي از اينترنت روي شبكه خبري نيست.
البته روي اونيكي سيستم كه تست كردم، يه گزينه هايي در اين مورد فعال ميشه و ظاهرا كار ميكنه. ولي اينترنتي در كار نيست.
دوستان،‌لطفا راهنمايي كنيد... يك در دنيا، صد در آخرت :دي

mahtab_ss
14-04-2008, 08:39
سلام آقای secure واقعا خسته نباشید و یک دنیا تشکر ازتون
یعنی هر چی بگم بازم کم گفتم
میدونید شما از جمله آدمایی هستید که خیلی کم پیدا میشه علمشو در اختیار دیگران بزاره اونم کسایی که اصلا قدر نمیدونن ولی شما بازم .......
واقعا امیدوارم موفق باشین و به خواسته های زندگیتون برسین دعامون کنید دعاتون میکنیم
و من با آقای mamad-tk که راجب شما نوشته موافقم
در ضمن این که اینقد زحمت بکشیو ذکات علم کنی و انتظار تشکر نداشته باشی واقعا دل خیلی بزرگی میخواد که شما دارین J
مطالبتون واقعا به کارم اومد
خسته نباشید و بازم ممنون و ببخشین اگه زیادی حرف زدم
یه سوالم داشتم اینکه چرا در جواب اقا مجید بهش گفتید تیک simple....... sharing رو ورداره ؟؟

ammeh
17-04-2008, 15:11
با سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم اگر می شود کل آموزش شیرینگ کردن adsl رو برام توی یک فایل pdf ارسال کنید یا لینک دانلود بگذارید خیلی نیاز مندم.ممنون می شوم.

ammeh
21-04-2008, 20:00
اقا کسی نیست این درخواست ما را پاسخ دهد ما فکر می کردیم زود جواب می گیریم

maxeemo
27-04-2008, 19:26
سلام...

دوستان وارد به مسائل شبکه؛ من با استفاده از یک مودم ADSL و یک Hub نسبتا قدیمی اقدام به ایجاد یک شبکه کردم که فعلا 2 تا کامپیوتر رو پوشش میده. تنها مشکل من ایجاد Internet Sharing روی این دو شبکه هست. دیاگرام ساده ی شبکه ای که ایجاد کردم:

مشخصات مودم:

مارک D-Link مدل DSL-300T

مشخصات هاب:

مارک D-Link مدل DFE-908Dx

Connection های Hub، مودم و کامپیوترها رو به طور دقیق روی شکل توضیح دادم...

البته با مراجعه به دفترچه ی راهنمای مودم، متوجه شدم که ویژگی NAT رو ساپورت می کنه، اما هیچ توضیحاتی در مورد چگونگی فعال سازی یا غیر فعال سازیش نداده بود. حالا من شک دارم که این مودم اصلا NAT رو ساپورت می کنه یا نه؟ اگر آره، آیا شبکه ای که ایجاد شده به همین صورت برای استفاده از NAT مناسب هست؟ البته شبکه ای که ایجاد شده به جز مشکل Sharing اینترنت، مسئله ی دیگه ای نداره. وقتی در صفحه ی Config مودم هم به بخش وضعیت میرم، میبینم که مودم هر دو کامپیوتر رو شناخته. و بالاخره سوال اصلی:

نحوه ی Sharing اینترنت روی این شبکه و با استفاده از ویژگی NAT به چه صورت هست؟ آیا Option خاصی برای برپایی شبکه (روی سیستمی که ویندوز XP SP2 داره) مورد نیاز هست؟

پیاپیش ممنون... :40:

:40::40::40::40::40:

حميدص
30-04-2008, 10:22
سلام
از دوستان کسی روش یا نرم افزاری رو میشناسه که روی Domain اینترنت رو Share کنه و بتونه اینترنت بعضی از کاربر ها رو قطع و اینترنت کاربران دیگر رو هم با Limit وصل کنه

اگر نرم افزار مانینتورینگ هم کسی سراغ داره که میزان دانلود کاربر ها رو نشون بده و بتونه مدیریت کنه ، و معرفی کنه مممنون میشم

worya_sh
12-05-2008, 23:06
دوست عزیز عالی بود خسته نباشی من الان مطلب رو دیدم کاری هم به تاریخ ارسال ندارم .

موفق باشی.

hossein1000_1000
13-05-2008, 09:41
دوستان عزیز می خواستم بدونم برای وصل کردن pc به شبکه wireless به جز خرید lan wire less راه و یا راه های دیگری وجود دارد یا نه؟
با تشکر

شیری یا روباه
03-07-2008, 02:54
سلام آقای secure واقعا خسته نباشید و یک دنیا تشکر ازتون

یعنی هر چی بگم بازم کم گفتم
میدونید شما از جمله آدمایی هستید که خیلی کم پیدا میشه علمشو در اختیار دیگران بزاره اونم کسایی که اصلا قدر نمیدونن ولی شما بازم .......
واقعا امیدوارم موفق باشین و به خواسته های زندگیتون برسین دعامون کنید دعاتون میکنیم
و من با آقای mamad-tk که راجب شما نوشته موافقم
در ضمن این که اینقد زحمت بکشیو ذکات علم کنی و انتظار تشکر نداشته باشی واقعا دل خیلی بزرگی میخواد که شما دارین J
مطالبتون واقعا به کارم اومد
خسته نباشید و بازم ممنون و ببخشین اگه زیادی حرف زدم
یه سوالم داشتم اینکه چرا در جواب اقا مجید بهش گفتید تیک simple....... sharing رو ورداره ؟؟

ممنون دوست عزیز نظر لطفتون هست ای دی من بن شده و خیلی وقت بود سر نزده بودم.

سوالتون رو کامل متوجه نشدم میتونید میل بزنید : morteza[at]foolady[dot]com

irwizards
15-08-2008, 17:12
سلام آقا ................. من 2 تا لپ تاپ دارم که یکی ویستا دومی اکس پی !!!! میخ.ام این 2تا رو از طریق وایرلس به هم اینترنت شیر کنم ..... یعنی مودم adsl و به اکس پی که با لن وصل میشه وصل کنم و در نهایت این انترنت رو با وایرلس لپ تاپ اکس پیه به لپ تاپ ویستاه کانکت کنم .......... اگه ممکنه ابتدا کامل توضیح دهید .... خیلی ممنونم از کمکتون !!!!

caspian
19-08-2008, 05:43
آیا این امکان هست که کامپیوتری که ایکس پی روش نصبه و به اینترنت وصله را از طریق وایرلس به لپ تاپی که ویستا داره وصل کرد و لپ تاپ از اینترنت به صورت وایرلس استفاده کنه؟اگه میشه راهنمایی کنید

Virtual.Boy
19-08-2008, 18:33
بله دوست عزیز چرا نشه

روی سیستم اول اینترنت رو Share کنید .

ارتباط دو سیستم اکس پی و ویستا رو از طریق کارت های وایرلس برقرار کنید .

تنظیمات ای پی سیستم دوم رو به صورت Automatically بزارید .

نکته :برای برقراری ارتباط بین دو سیستم داری کارت های شبکه وایرلس باید گزینه ad-hoc رو بر روی Propertise کارت های شبکه وایرلس هر دو سیستم فعال کنید .

نکته 2: برای تنظیم سیستم ad-hox بر روی ویندوز ویستا هم باید از این قسمت که تو عکس مشخص شده استفاده کنید :

toghian
30-08-2008, 11:59
سلام
لطفا به مسئله زیر توجه کنید؟

فرضات
1) در یک شبکه Windows server 2003 تنها یک مودم Dial-up هست که به یکی از client ها وصله
2) همه ی Client ها به صورت static آی پی می گیرن
3) Client هایی که می خواهند به اینترنت وصل بشوند در قسمت

properties->internet Protocol(Tcp/IP)->properties->Default Getway

و

properties->internet Protocol(Tcp/IP)->properties->Preferred DNS server

هردو آی پی کامپیوتری که به اینترنت وصل است را می دهیم
4) آی پی کامپیوتر ها را نمی توان از حالت استاتیک به Automatic تغییر داد (به دلیل پیامدهای بعدیش)

حکم
با عرض شرمند گی connectionی که share بود را از حالت share در آوردم و دیگه به حالت قبلی بر نمی گردد و پیام خطای زیر را می دهد:
که ip باید 192.168.0.1 باشد (امکان ندارد چون IP سرور است)

حالا شما چی میگید؟؟؟؟؟؟

4shir
07-09-2008, 09:17
سلام
دوستان بابت مقالات خوبتون متشکر
من يک مشکل کوچيک دارم ممنون ميشم دوستان راهنمايي کنن
من يک اينترنت پرسعت 256 دارم و مي خوام با استفاده از يک اکسس پوينت اون رو توي شبکه به اشتراک بگذارم حالا مشکلات موجود:
1- مودم Adsl‌ ساخت شرکت زيمنس مودل c110 هستش
2- اکسس پوينت ميکرونت sp916gl wirless broadband router که 4 تا تا خروجي لن هم داره
3- 2 تا کارت شبکه ميکرونت هم واسه 2 تا سيتم و 4 تا کابل براي 3 تا سيستم ديگه که ميخوام با کابل وصل بشن به اکسس پوينتم

مشکل اينه که مودم الان با usb‌وصل هست و dhcp فعال هست من چطوري م يتونم اينتنت رو بيارم توي شبکه ممنون م يشم توضيحات بدن دوستان

در ضمن کارت شبکه به تعداد زياد موجود دارم !

parhamsoft
11-09-2008, 21:58
دوستان سلام به کمک شما نیازمندم

بنده راه اندازی NAT مشکل پیدا کردم ... مشکل از اینجا شروع شد که :

توضیح : هدف share کردن کانکشن اینترنت است
1- ما یک مودم ADSL با قابلیت 2 خروجی همزمان داریم که الان فقط از پورت LAN اش استفاده می کنیم و پورت USB خالی است. ( یادآوری می کنم که روی سرور 2 کارت شبکه نصب است (یکی onboard و دیگری کارت)
2-هنگام نصب سرویس NAT هنگامی NAT می پرسد کانکشن اینترنت و در مرحله بعد کانکشن LAN رو مشخص کنید در این حالت (یعنی هنگامی که مودم با پورت LAN وصل است) فقط یک مرحله وجود دارد و مرحله دوم که باید کانشکن public رو مشخص کنیم وجود ندارد)

حال :

بنده مودم را از طریق USB وصل کردم به اینترنت و سوکت LAN رو غیر فعال کردم :
اینبار هنگام راه اندازی NAT مراحل درست می شود و در مرحله اول کانکشن اینترنت (یعنی USB) رو مشخص می کنم و در مرحله بعد کانکشن عمومی یعنی کارت شبکه مان را و سرویس راه اندازی می شود)

اما : !!!

وقتی به اینترنت کانکت می شوم دیگر Send و Recive وجود ندارد و Page ای باز نمی شود و تا سرویس Nat رو Diable می کنم این مشکل حل می شود و Page باز می شود. در هر دو حالت فوق کلاینت ها internet ندارد و page ای باز نمی کنند...

در ضمن مودم را در هر دو حالت PPPoE و Bridge کانفیگ و در هر دو حالت امتحان نمودم...

البته توی یکی از آموزش های مایکروسافت (Infra 1) نگاه می کردم اون هم فکر کنم کانکشنش مودمش با LAN بود چون در ویزارد NAT فقط یک مرحله داشت و اون هم انتخاب اینترفیس مربوط به کانکشن اینترنت بود یعنی همون کانکشن اینترنت(ADSL یا هر چیز دیگر) در ضمن Adress Pool کانکشن اکسترنال (کانکشن اینترنت) هم خالی است (ظاهرا باید خالی باشد)

از آنجا که معمولا همیشه جواب سوال هایم را در این انجمن دریافت نموده ام تصمیم گرفتم این مساله رو برای دوستان متخصص این تالار عنوان کنم و جواب رو دریافت کنم دعاگوی شما خواهم بود متشکر و طاعات تان قبول مونس یار

mo.mo
12-09-2008, 10:04
سلام دوستان.
من 5 تا pc به هم متصل کردم و چند تا از درایو هاشون رو شیر کردم و یه اینترنت شیرینگ واسشون تعریف کردم در حالی که روی کامپیوتری که مستقیما به اینترنت وصل میشد ویندوز xp بود ولی هیچ مشکلی به وجود نیومد حالا میخواستم بدونم فرق این جور شبکه کردن با دیگر شبکه ها چیه؟
چون از هرکی پرسیدم گفت که بدون ویندوز سرور نمیشه شبکه راه اندازی کرد.

misha898
15-09-2008, 21:32
با سلام
من می خوام اینترنت رو روی شبکه بی سیم شیر کنم ولی نمیشه اگه میشه راهنمایی کنین.
مشخصات سخت افزار های من:
1- اکسس پوینت: Dlink 3200AP
2: مودم ADSL With router DSL-520T
3- کارت شبکه بی سیم 520

مشکل این توریه که من اکسس پوینت رو تنظیم می کنم و همه سیستم ها شبکه میشن و همدیگرو پینگ میکنن و مشکلی از لحاظ شبکه کردن وجود ندارد. مودوم رو به یک سیستم وصل کردم و با یک کانکشن به انترنت متصل میشم وقتی که این کانکشن رو روی اکسس پوینت و یا مودم شیر میکنم فرقی نمیکنه و اینترنت شیر نمشیه.
اگه میشه کمکم کنین و بگین کجای کار من ایراد داره
با تشکر

farhad_s5
17-10-2008, 20:56
مودم من USRobotics 9115 هست و نميتونم اون رو شبكه كنم و اصلا نتونستم NAT رو پيدا كنم!

چيكار بايد بكنم؟!

MeHrDaD_MeNaY
19-10-2008, 11:18
دوستان سلام به کمک شما نیازمندم

بنده راه اندازی NAT مشکل پیدا کردم ... مشکل از اینجا شروع شد که :

توضیح : هدف share کردن کانکشن اینترنت است
1- ما یک مودم ADSL با قابلیت 2 خروجی همزمان داریم که الان فقط از پورت LAN اش استفاده می کنیم و پورت USB خالی است. ( یادآوری می کنم که روی سرور 2 کارت شبکه نصب است (یکی onboard و دیگری کارت)
2-هنگام نصب سرویس NAT هنگامی NAT می پرسد کانکشن اینترنت و در مرحله بعد کانکشن LAN رو مشخص کنید در این حالت (یعنی هنگامی که مودم با پورت LAN وصل است) فقط یک مرحله وجود دارد و مرحله دوم که باید کانشکن public رو مشخص کنیم وجود ندارد)

حال :

بنده مودم را از طریق USB وصل کردم به اینترنت و سوکت LAN رو غیر فعال کردم :
اینبار هنگام راه اندازی NAT مراحل درست می شود و در مرحله اول کانکشن اینترنت (یعنی USB) رو مشخص می کنم و در مرحله بعد کانکشن عمومی یعنی کارت شبکه مان را و سرویس راه اندازی می شود)

اما : !!!

وقتی به اینترنت کانکت می شوم دیگر Send و Recive وجود ندارد و Page ای باز نمی شود و تا سرویس Nat رو Diable می کنم این مشکل حل می شود و Page باز می شود. در هر دو حالت فوق کلاینت ها internet ندارد و page ای باز نمی کنند...

در ضمن مودم را در هر دو حالت PPPoE و Bridge کانفیگ و در هر دو حالت امتحان نمودم...

البته توی یکی از آموزش های مایکروسافت (Infra 1) نگاه می کردم اون هم فکر کنم کانکشنش مودمش با LAN بود چون در ویزارد NAT فقط یک مرحله داشت و اون هم انتخاب اینترفیس مربوط به کانکشن اینترنت بود یعنی همون کانکشن اینترنت(ADSL یا هر چیز دیگر) در ضمن Adress Pool کانکشن اکسترنال (کانکشن اینترنت) هم خالی است (ظاهرا باید خالی باشد)

از آنجا که معمولا همیشه جواب سوال هایم را در این انجمن دریافت نموده ام تصمیم گرفتم این مساله رو برای دوستان متخصص این تالار عنوان کنم و جواب رو دریافت کنم دعاگوی شما خواهم بود متشکر و طاعات تان قبول مونس یار
شما به کلاینت ها gateway دادید؟
باید ip سرور رو gateway بدید با کلاینتها تا راه خروج شبکه رو بدونن

Pedy.Spider
28-10-2008, 04:26
من در حال حاضر یه شبکه با 14 تا کامپیوتر دارم که بصورت دامین تعریف کردم. اینترنت رو هم بوسیله CCProxy برای کامپیوتر ها به اشتراک گذاشتم. (این حالت)

حالا قراره یه access point هم به شبکه اضافه بشه تا افراد بتونن با لپ تاپ هاشون به اینترنت وصل بشن.
کسی که اومد access point رو نصب کنه، access point رو گذاشت بین مودم و سرور، یعنی اول اینترنت رو وصل کرد به access point بعد یه خروجی از اون وصل کرد به سرور و بقیه داستان.
همه چیز درست کار میکرد، ولی مشکل اینجاست که دیگه نمیشه هیچ کنترلی روی استفاده کنندگان از وایرلس داشت.
حالا می خوام یه جوری access point رو وصل کنم به هاب، که قبلش بتونم رول پهنای باند access point کنترل داشته باشم (شکل زیر). ولی هر کاری میکنم نمیتونم به access point بفهمونم که بای اینترنت رو با proxy بگیره!!!؟؟؟
مدل مودم: Asus m602
مدل access point هم اینه: Linksys WRT 310
بهمراه ویندوز سرور 2003

کسی هست که کمک کنه؟

Pedy.Spider
29-10-2008, 21:39
کسی نبود جواب منو بده؟

ahmadi81
24-11-2008, 10:47
سلام
ما چهارتا سیستم داریم که به سرور متصل هستند و همه از شبکه استفاده می کنند و اینترنت به صورت adsl داریم که به سوییچ متصل و تمامی کامپیوترها از اینترنت استفاده می کننده حتی اگه سرور خاموش باشد مودم adsl عوض کردیم و از اون به بعد ارتباط اینترنت برقرار نشد و فقط وقتی که مودم ار سویچ خارج می کنم اینترنت کاترمیکنه و وقتی به سویچ متسل می شود ارتباط اینترنت قطع می شود ممکنه راهنمایی فرمایید؟؟؟
باتشکر

mehdi199
11-12-2008, 01:53
سلام به همه شاید این سئوال تکراری باشه اما اگر جواب بدید یه عمر دعاتون میکنم .
ای دی اس الی دارم چهار پورته که به چهار کامپیوتر وصله اما فقط به کامپیوتر اصلی کانک هست و به دیگر کامپیوتر ها(کلاینتها) کانک نیست .
چه کار کنم که به دیگر کامپیوتر ها وصل بشه آیا باید شیر بشن یا می توان هر کدام جدا کانک بشن بدون کمک سرور

mehdi199
11-12-2008, 01:56
ای دی اس الی دارم چهار پورته که به چهار کامپیوتر وصله اما فقط به کامپیوتر اصلی کانک هست و به دیگر کامپیوتر ها(کلاینتها) کانک نیست
چه کار کنم که به دیگر کامپیوتر ها وصل بشه آیا باید شیر بشن یا می توان هر کدام جدا کانک بشن بدون کمک سرور

zed2
11-12-2008, 22:31
ای دی اس الی دارم چهار پورته که به چهار کامپیوتر وصله اما فقط به کامپیوتر اصلی کانک هست و به دیگر کامپیوتر ها(کلاینتها) کانک نیست
منظورتان مودم چهار پورته است فکر کنم.اول کامپیوتر های دیگر رو به روتر وصل کردین یا به ویندوز اول ؟ تنظیمات داخلی روتر ( در صورت وصل بودن همه به روتر ) را چگونه گذاشتی؟ می توانی تصویر تنظیمات رو بزاری شاید بشه اشکال را پیدا کرد.

mehdi199
12-12-2008, 00:43
منظورتان مودم چهار پورته است فکر کنم.اول کامپیوتر های دیگر رو به روتر وصل کردین یا به ویندوز اول ؟ تنظیمات داخلی روتر ( در صورت وصل بودن همه به روتر ) را چگونه گذاشتی؟ می توانی تصویر تنظیمات رو بزاری شاید بشه اشکال را پیدا کرد.

سلام دوست عزیز .
بله مودم adsl با چهار خروجی هست که فکر می کنم بهش مولتی سوئیچ هم میگند. دوست عزیز اگر از ابتدا ابتدا طریقه وصل کردن adsl در این چهار pc بدی از قبیل نحوه آی پی دادن در این pc ها و.. و می خوام هر کدام از pc ها جداگانه به اینترنت وصل بشن .خیلی ممنون:20:

mehdi199
13-12-2008, 13:26
ظاهرا کسی نیست که جوابمو بده

satttanism
13-12-2008, 13:48
ظاهرا کسی نیست که جوابمو بده

دوست عزیز صبر داشته باشید
لطفا درخواستتون رو هم تکرار نکنید

Zoolbia
14-12-2008, 23:12
سلام به همه شاید این سئوال تکراری باشه اما اگر جواب بدید یه عمر دعاتون میکنم .
ای دی اس الی دارم چهار پورته که به چهار کامپیوتر وصله اما فقط به کامپیوتر اصلی کانک هست و به دیگر کامپیوتر ها(کلاینتها) کانک نیست .
برای انجام تنظیمات و دسترسی به اینترنت می بایست می بایست در هرکدام از
کلاینت ها IP ها و Subnet mask و Default Gateway رو ست کنید
(اگر از ویندوز استفاده می کنید در بخش تنظیمات شبکه در کنترل پنل در Local Area Connection روی properties کلیک می کنید و در قسمت Internet Protocol (TCP/IP) تنظیمات رو انجام می دهید)
منظورتون از ای دی اس ال چهار پورته مشخص نیست ولی اگر یک مودم روتر دار خریدید قاعدتا مودم شما دارای یک ای پی دیفالت هست مثل 192.168.1.1 که می بایست در هر کلاینت اون رو به عنوان
Default gateway وارد کنید .
برای هر کامپیوتر یک ای پی در همان رنج مثلا
192.168.1.2 و 192.168.1.3 و ... همین طور به تعداد کامپیوترها اختصاص دهید
برای Default gateway , Subnet mask به راهنمای مودم مراجعه کنید همانطور که در بالا هم گفتم
(معمولا برای subnetmask 255.255.255.0 رو وارد می کنید)
یک مرورگر مثل اپرا یا ... باز کنید و ای پی دیفالت مودمتون رو در ادرس بار تایپ کنید اگر واقعا به روتر وصل باشید می بایست پنجره ای که از شما یوزر و پسورد می خواد ظاهر بشه پس از وارد کردن اون می تونید در صورت تمایل تنظیمات مودم رو تغییر بدهید

mehdi199
15-12-2008, 02:07
برای انجام تنظیمات و دسترسی به اینترنت می بایست می بایست در هرکدام از
کلاینت ها IP ها و Subnet mask و Default Gateway رو ست کنید
(اگر از ویندوز استفاده می کنید در بخش تنظیمات شبکه در کنترل پنل در Local Area Connection روی properties کلیک می کنید و در قسمت Internet Protocol (TCP/IP) تنظیمات رو انجام می دهید)
منظورتون از ای دی اس ال چهار پورته مشخص نیست ولی اگر یک مودم روتر دار خریدید قاعدتا مودم شما دارای یک ای پی دیفالت هست مثل 192.168.1.1 که می بایست در هر کلاینت اون رو به عنوان
Default gateway وارد کنید .
د

آقا واقعا تشکر از راهنمایی خوبتون . بله درست حدس زدید مودم من ADSL Router Modem هست . و اگر چیزی هم از ریزه کاریها مونده که من بی تجربه را یاری کنه ممنون میشم راهنماییم کنید.:20:

فراریز
15-12-2008, 12:41
شما میتوانید همه کامپیوتر هارا در حالت automaticallyبذارید

Zoolbia
16-12-2008, 00:25
من در حال حاضر یه شبکه با 14 تا کامپیوتر دارم که بصورت دامین تعریف کردم. اینترنت رو هم بوسیله CCProxy برای کامپیوتر ها به اشتراک گذاشتم. (این حالت)

حالا قراره یه access point هم به شبکه اضافه بشه تا افراد بتونن با لپ تاپ هاشون به اینترنت وصل بشن.
کسی که اومد access point رو نصب کنه، access point رو گذاشت بین مودم و سرور، یعنی اول اینترنت رو وصل کرد به access point بعد یه خروجی از اون وصل کرد به سرور و بقیه داستان.
همه چیز درست کار میکرد، ولی مشکل اینجاست که دیگه نمیشه هیچ کنترلی روی استفاده کنندگان از وایرلس داشت.
حالا می خوام یه جوری access point رو وصل کنم به هاب، که قبلش بتونم رول پهنای باند access point کنترل داشته باشم (شکل زیر). ولی هر کاری میکنم نمیتونم به access point بفهمونم که بای اینترنت رو با proxy بگیره!!!؟؟؟
بهمراه ویندوز سرور 2003

کسی هست که کمک کنه؟
اگر از دید سخت افزاری به قضیه نگاه کنیم سوال رو دیر مطرح کردید(بعد از خریدن اکسس پوینت)
به صورت کلی اگر از یک اکسس پوینت خانگی( و نه حرفه ای) استفاده می کنید دستتون در تنظیمات باز نیست اما فیرمویرهایی هست که با ارتقا به اونها امکانات بیشتری در اختیارتون قرار می گیره یکی از این فیرمویرها dd-wrt است برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای بررسی سازگاری دستگاه خود با این فیرمویر می توانید نگاهی به لینک زیر بندازید

این که منظورتون از کنترل پهنای باند چیه و چه انتظاری دارید کاملا روشن نیست اما برای اطلاعات بیشتر راجع به قابلیتهایی که این فیرمویر در اختیارتون قرار می ده یه نگاهی به اینجا بندازید:

اگر تنها گزینه مورد نظرتون استفاده از پ/ر/و/ک/س/ی است
authentication چگونه انجام می شه بر اساس ای پی یا...
در اکسس پوینت برای default gateway چی رو وارد می کنید؟(اگر ای پی روتر رو اینجا وارد کنید کلاینتها در وایرلس مستقیما به روتر وصل می شن و پ/ر/و/ک/س/ی نمی تونه کنترلی داشته باشه)
قاعدتا کلاینتها رو به پ/ر/و/ک/س/ی هدایت می کنید ؟
تنظیمات در شبکه وایرلس به چه صورت هستند؟

awqse
16-12-2008, 21:05
سلام

در حال حاضر دو كامپيوتر را به هم متصل كردم و اينترنت بين انها برقرار شده توسط تنظيمات ويندوز ولي مشكل اينجاست كه اينترنت كامپيوتر اول كه سرور است ايپي وليد است اما اينترنتي كه در كامپيوتر دوم برقرا ميشود ديگر خاصيت وليد بودن ندارد (ايپي ان) چگونه ميشود كاري كرد كه كامپيوتر دوم هم ايپي وليد داشته باشد
با سپاس

mehdi199
17-12-2008, 14:46
مجددا سلام من یک سوال داشتم هم درباره شیر کردن دیال آپ و هم ای دی اس ال
آیا برای شیر کردن دیال آپ با کامپیوتر دیگه همان روشی که برای ای دی اس بکار رفته باید در دیال آپ پیاده بشه.
و حالا فرض کنیم دیال آپ شیر کردم در کامپیوتر دیگه آیا کانکشن جدیدی میاد توی صفحه یا ساده تر بگم موقعی که شیر کردم چه اتفاقی توی کامیپوتر دیگه میافته چطوری به اینترنت وصل میشم برام توضیح بدید

Zoolbia
17-12-2008, 20:06
سلام

در حال حاضر دو كامپيوتر را به هم متصل كردم و اينترنت بين انها برقرار شده توسط تنظيمات ويندوز ولي مشكل اينجاست كه اينترنت كامپيوتر اول كه سرور است ايپي وليد است اما اينترنتي كه در كامپيوتر دوم برقرا ميشود ديگر خاصيت وليد بودن ندارد (ايپي ان) چگونه ميشود كاري كرد كه كامپيوتر دوم هم ايپي وليد داشته باشد
با سپاس

اگر منظورتون استفاده از ICS هست که در این صورت کامپیوتر دوم در عمل دارای یک ای پی مستقل در اینترنت نیست بلکه ارسال و دریافت کلیه packet ها از طریق کامپیوتر اول صورت می گیرد. اگر هم این مورد سوالتون نیست و من متوجه منظورتون نشدم لطفا بیشتر توضیح بدید.

مجددا سلام من یک سوال داشتم هم درباره شیر کردن دیال آپ و هم ای دی اس ال
آیا برای شیر کردن دیال آپ با کامپیوتر دیگه همان روشی که برای ای دی اس بکار رفته باید در دیال آپ پیاده بشه.
و حالا فرض کنیم دیال آپ شیر کردم در کامپیوتر دیگه آیا کانکشن جدیدی میاد توی صفحه یا ساده تر بگم موقعی که شیر کردم چه اتفاقی توی کامیپوتر دیگه میافته چطوری به اینترنت وصل میشم برام توضیح بدید
متاسفانه مشخص نکردید که منظورتون کدام روش است
اگر منظورتون استفاده از ICS است،بله امکان شیر کردن دایال آپ هم هست هر چند با توجه به سرعت پایین دایال اپ فکر نمی کنم نتیجه قابل قبولی بدست بیاد.(مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه)
روش کار یکسان هست و اگر تنظیمات رو درست انجام داده باشید در کنار ساعت علامت شبکه(دو مانیتور در کنار هم) ظاهر می شه. و با باز کردن یک مرورگر و وارد کردن ادرس مورد نظر در ادرس بار قاعدتا باید بتونید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.
نکته ۱: اگر اشتباه نکرده باشم در ویندوز می تونید ظاهر شدن علامت نتورک رو در system tray بدلخواه تنظیم کنید(این که ظاهر بشه یا نشه)
نکته ۲: من فقط برای ازمایش درستی تنظیمات انجام شده سعی کردم دایال اپ رو شیر کنم
و تا اونجا که بخاطر میارم اگر در کامپیوتر اول انلاین باشید در کامپیوتر دوم عملا نیاز به انجام هیچ کاری نیست.و اگر انلاین نباشید در کامپیوتر اول (با دریافت درخواست از کامپیوتر دوم) کانکشن مورد نظر بروی صفحه ظاهر می شه و قاعدتا اگر تنظیمات لازم رو انجام بدید می تونه به صورت خودکار شروع به شماره گیری کنه.
از اخرین باری که من از این روش استفاده کردم چند سال می گذره و الان مدتهاست که از ویندوز حداقل بروی کامپیوتر خودم استفاده نمی کنم اینه که نتونستم جزییات دقیق تری در اختیارتون بگذارم.

آقا واقعا تشکر از راهنمایی خوبتون . بله درست حدس زدید مودم من ADSL Router Modem هست . و اگر چیزی هم از ریزه کاریها مونده که من بی تجربه را یاری کنه ممنون میشم راهنماییم کنید.
دوست عزیز دنیای شبکه پر از جزییات ریزو درشت هست که هچ کس نمی تونه ادعا کنه همه اونها رو می دونه ولی اگر به مشکلی بر خوردید با مطرح کردن ان در این انجمن من و سایر دوستان در حد توانایی در خدمت هستیم.
پ ن: فکر می کنم بعضی از سوالاتی که در این تاپیک مطرح میشه به موضوع این تاپیک مربوط نمیشه اگر هر سوال رو در تاپیک خودش مطرح کنید مسلما زودتر به جواب می رسید

awqse
17-12-2008, 22:44
خيلي ممنون از توجه شما سوالم را طور ديگر مطرح ميكنم يك خط اي دي اس ال با يك وليد ايپي با دو كامپيوتر دارم كمي از هم دور هستند حال قصد به اشتراك گذاشتن اينترنت بين كامپيوتر ها دارم كه به هم شبكه شدن با كابل كراس چگونه ميتوام اين خط اينترنت را بين اين دو كامپيوتر شر كنم به نحوي كه هردو كامپيوتر ايپي وليد داشته باشند يك مودم بايك ايپي دارم
باتشكر

Zoolbia
18-12-2008, 00:50
--------------------------------------

شهلا خانوم گل
18-12-2008, 02:37
من که چیز زیادی در این رابطه ندارم این چیزها رو بلد بودم

mehdi199
20-12-2008, 17:07
سلام به دوستان عزیز
قبل از این که مسئله رو بیان کنم مشخصات ای دی اس ال ام بگم ADSL+2 Router با مارک ( P-LINK (TD-8840

اما مشکلم از این قراره که ای دی اس ال ام چهار تا خروجی داره که به سه تا PC وصله اما همزمان به اینترنت وصل نمیشند مثلا PC1 وقتی به اینترنت کانک هست PC2 ,PC3 به اینترنت وصل نمیشه یا وقتی PC3 به اینترنت وصل هست PC1,PC2 وصل نمیشه و پیغام خطای زیر را میده
Access was denied becuse the username and or password was invalid on the domain
و در آخر اینکه ip همه pc ها در حالت اتوماتیک هست.

mehdi199
23-12-2008, 17:34
از دوستان کسی نیست که منو راهنمایی کنه :41:

مسعودخان
25-12-2008, 02:41
با تشكر از Secure عزيز بخاطر آموزشش

mehdi199
29-12-2008, 19:48
سلام . بابا من یه هفته منتظر جوابم هستم یعنی سئوالم اینقدر سخت بود که نشه جواب داد. اساتید بزگوار کجا هستند Zoolbia و Secure,... بازم از همکاریتون ممنونم.

alraz
29-12-2008, 20:03
دوست عزيز اغلب سرويس دهندگان در هر لحظه فقط اجازه يكبار كانكت شدن رو ميدن شما بايد يوزر و پسورد را روي مودم بزارين به اين ترتيب همه كامپيوترها ميتونن از اينترنت استفاده كنن احتياجي هم به كانكت شدن مجزاي هر كامپيوتر نيست

Ebisoft=2
12-01-2009, 18:02
سلام دوستان .
من یه مودم D-link مدل DSL-2520U با مشخصات Etherenet/USB Combo routher دارم .
مشکل من اینه که چطوری روتر (NAT) این مودم رو فعال کنم ؟ در ضمن این مودم خودش یه آی پی دیفالت هم داره که اینه : 192.168.1.1

ممنون.

jeremy28
14-01-2009, 23:10
سلام
من می خوام توی شرکتی که اینترنت داره، لپ تاپم رو طوری تنظیم کنم که بتونم از اینترنت اونجا استفاده کنم،
علاوه بر وصل کردن کابل شبکه به پورت lan لپ تاپ، دیگه چه تنظیماتی رو باید انجام بدم؟
لطفا کامل راهنمایی کنید
مرسی:40:

hoseiniehsan
16-01-2009, 00:08
از طريق امكانت جديد در ويستا با امنيت بالاتري در فاصله ي 400 متري امكان پذير است.

Makao
16-01-2009, 02:39
واقعاً عالی بود نمی دونم چطوری تشکر کنم

ADuser
27-01-2009, 08:43
بچه ها خسته نباشید

میخواستم بگم من اینترنت رو رویه چهارتا سیستم شیر کرده بودم داشت کار میکرد دو روزه ایراد پیدا کرده و کار نمیکنه دلیلش رو نمیدونم
خواستم ببینم از دوستان کسی تجربه ای داره تو این زمینه ؟

mahdicivic
10-02-2009, 13:37
سلام .من یک شبکه دارم که 10 تا کلاینت داره .واز dhcp برا ip دادن استفاده کردم می خواستم با nat اینتر نت adsl با یوزر نیم و پسورد رو شیر کنم که کاربرام بتونن استفاده کنند .تنظیمات صفحه اول رو انجام دادم اما تو کلاینت خبری از اینترنت نبود. بعد می خواستم بدونم بعد از تنظیمات صفحه اول، تو کلاینت هم باید کاری بکنم یا اینکه هر کلاینتی که به سرور وصل بشه خود به خود به اینترنت کانکت می شه ؟خواهش میکنم کمکم کنید. خیلی بهش نیاز دارم.

dibagroup
11-02-2009, 00:59
سلام دوستان
من يك سوال داشتم
من مي خواهم يك كاري بكنم ولي نمي دانم چطوري انجام بدهم مي خواهم sql را طوري ست كنم كه از راه دور اطلاعاتش را استفاده كنم چگونه امكان پذير است

SADEGH 7
11-02-2009, 12:33
پست اشتباه. لطفا پاک شود.

mahdicivic
11-02-2009, 12:36
به به ! قابل توجه ادمين هاي محترم که همينجوري برا اوردن اسم يه سايت ، افراد رو بن مي کنن. انجمن شبکه رو کلا تعطيل کردين. به خاطر لطف بينهايتتون ازتون ممنونم.

alivasigh
22-02-2009, 13:56
با سلام
من یک مودم adsl با چهار پورت و یک اکسس پوینت با چهار پورت. اینترنت را میان 8 کامپیوتر راه اندازی کرده ام ولی در شبکه داخلی
کامپیوترهای مودم بطور جداگانه یکدیگر را می شناسند و کامپیوترهای اکسس پوینت جداگانه .چگونه lan تمامی کامپیوترها را راه اندازی کنیم.
با تشکر.

pars-learning
22-02-2009, 21:29
بچه ها خسته نباشید میخواستم بگم من اینترنت رو رویه چهارتا سیستم شیر کرده بودم داشت کار میکرد دو روزه ایراد پیدا کرده و کار نمیکنه دلیلش رو نمیدونمخواستم ببینم از دوستان کسی تجربه ای داره تو این زمینه

blueboy4644
26-02-2009, 14:38
سلام
من بعد از 3 روز تازه امروز با دیدن تاپیک آقای
secure ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلم حل شد
و کلی بجونش دعا کردم
نمیدونم الان کجاس و چیکار میکنه
اما اگه کسی دیدش بهش بگه

کلی ثواب کردی درست مثل یه معلم که به شاگرداش چیز یاد میده

خیلی سالاری
دمت گرم:40::11:

hosseinezzati13
10-03-2009, 17:18
سلام خدمت همه دوستان عزيز
من يه كامپيوتر دارم كه با روتر به اينترنت وصله مي خواستم ببينم روشي هستش كه كامپيوتري كه تويه ساختمون ديگس با خط تلفن وصل اينترنت بشه يعني با استفاده از مودم و يه خط تلفن اينترنتو براي اونم شر كنم چون يه پورت شبكه دارم كه اونم به روتر وصله.
باتشكر فراوان:10::10::10:

khelane
15-03-2009, 22:46
سلام
دوستان من میخوام سرعت اینترنتم رو با یه کامپیوتر ولب تاپ شیر کنم برادرم بران این کار رو کرده حالا میخوام که سرعت اینترنت رو برای لب تاب محدود کنم و کل سرعت رو به سیستم دیگری بدم و نوع اینترنتی هم که شیر شده فکر کنم network bridge هستش حالا من نرم افزار ccproxy رو گرفتم ولی نمیدونم چجوری سرعت رو محدو کنم ضمنا" من از مودمی usb roboti استفاده میکنم حالا من وقتی سیستم اول رو خاموش میکنم سیستم دوم اینترنتش کار نمی کنه برای این مشکلم از شما دوستان کمک میخواهم
با سپاس

afshin113
16-03-2009, 17:01
سلام دوستان خسته نباشید از این همه حوصله وزحمت ما
من تو مرکز کار میکنم که از اینترنتADSL256استفاده میکنند:
به اینصورت که یه روتر وایرلسSMC WBR14-N2مرکزی دارند که 7 تا کلاینتو که کارت شبکه وایرلسSCM دارند رو پوشش میده .اتاق یکی از کلاینتها8 متر با من فاصله داره وفاصله روتر مرکز از من20متر با صورت راهروU شکل.درضمن همه کامپیوترها بطورسنتی از قبل کارت شبکه کابلی رو دارند{اگه کمکی باشه}.حالا درخواست من اینه:1- چطوری منم میتونم با کامپیوتر اتاقم از این امواج وایراس واسه شیر اینترنت استفاده کنم(بهر صورتی که ممکنه البته قاچاقی چون سوپروایزر بیسواد اینجا مانع میشه واستفاده از اونو انحصاری کردن}
2-آیا باید به روتر مرکز وصل بشم یا از کلاینت اتاق جفتیم هم میتونم شیر کنم(اتاق جفتی همکاریش خوبه ولی از دستکاری کامپیوترش میترسه}
3-بهترین روش شیر اینترنت واسه من تو این اوضاع چیه{کارت شبکه کابلی یا بلوتوث؟اصلا اینا شیر میکنن}
4-اگه بفرض محال هیچکدوم از اونا نشه آیا میتونم منم بامخارج خودم کارت شبکه وایرلس بخرم وشیر کنم؟آیا نوع ونامش مطرح هست یا نه؟چطوری ستش کنم سوپروایزر که مختصات مال منو وارد روترش نمیکنه.آیا میتونم از IP,GATEWAY ,MASK,DNSکلاینت اتاق بغلی ام استفاده کنم
5-درضمن موبایلم P990است که وای فای داره وروترو شناسایی میکنه و مختصات کلاینت جفتی ام رو بش دادم ام مرورگر پیغام میده که دسترسی به سرور نداره البته یه قفل ویه ستاره هم کنار نام سرورش میفته وبه سرور هم کانکت میشه ولی وب رو مرور نمیکنه ولی موبایل همکارمN95کانکت میشه .فکر کنم مک آدرسشو وارد روتر کردن چون خودش یه شماره به من داد گفت پسورده:a35f72c12bکه در wepواردش میکرد
این همه داستان بود دوستان کمکم کنید ضمننا ویندوزا ایکس پی پک2 هستند
پیشاپیش عید همتون مبارک دلتون شاد راهتون مستمر

رشیدان
17-03-2009, 14:23
سلام به همگی خسته نباشید
من دوتا کامپیوتز تو خونه دارم که میخوام با استفاده از کابل شبکه به هم وصلشون کنم یعنی تبادل اطلاعات از دو کامپیوتر رو داشته باشم یه بار اینکار انجام دادم ولی حالا هر کاری میکنم نمی تونم shar کنم خواهش راهنماییم کنید لطفا

mahdicivic
29-03-2009, 23:22
ممنون از این همه مطلب عالی. من مراحل صفحه اول روش سوم رو همونطور که آموزش میگفت رفتم جلو اما اینترنت شیر نشد.می خواستم از دوستان سوال کنم اگر این کار انجام شد بدش چطور اینترنت شیر میشه. آیا باید در کلاینت ها کار خاصی انجام بشه یا همون موقع که این کار نجام میشه در کلاینت میشه با اینترنت اکسپلورر صفحه ها رو دید. اگر کسی این کار رو بلده ممنون میشم منو راهنمایی کنه.

morbidtale82
30-03-2009, 17:59
با استفاده از Bluetooth هم میشه اینترنت گرفت؟ چون من با بلو توٍ شبکه میسازم و بازی میکنم گفتم دیگه پول بابت کارت وایرلس ندم و اینترنتو با همین تو خونه شبکه کنم. من یه دسکتاپ دارم و یه لپ تاپ که جفتشون بلو توث دارن. دسکتاپه به اینترنت وصله میخوام لپ تاپه هم از دسکتاپ بگیره اما هر چی ور میرم اینترنت نمیاد. کمکی؟ نظری؟
از این تاپیک مفید ممنونم.

morbidtale82
30-03-2009, 22:33
لول خودم فهمیدم. باید برای این کار از برنامه bluesoleil استفاده کرد و شبکه بلوتوثی ایجاد کرد و بعد اقدام به شیر اینترنت نمود.

caspian
02-04-2009, 16:05
یکی میشه من را راهنمایی کنه که چه جوری 3 تا کامپیوتر را به یک کامپیوتری که با اینترنت وصله از طریق وایرلس وصل کرد و از اینترنت به صورت شیرینگ استفاده کرد؟
من یکی را تونستم اما کامیپوتر بعدی را که بخوام وصل کنم میگه ip config داره
در ضمن من آی پی را اتوماتیک گذاشتم
لطفا راهنمایی کنید

extreme2006gh
03-04-2009, 10:15
دوست عزيز اغلب سرويس دهندگان در هر لحظه فقط اجازه يكبار كانكت شدن رو ميدن شما بايد يوزر و پسورد را روي مودم بزارين به اين ترتيب همه كامپيوترها ميتونن از اينترنت استفاده كنن احتياجي هم به كانكت شدن مجزاي هر كامپيوتر نيست

لطفا یه توضیح بدید که اینکار رو چطوری بای انجام داد؟

با تشکر

amirr13
04-04-2009, 23:33
خوب من یه مشکل دارم اگه میشه کمک کنین

دو تا سیستم دارم که با کابل کراس به هم وصلن و شیرینگ دارن

برای اولی موقع تعریف کانکشن گزینه This computer conect directly

واسه دومی هم گزینه دومش رو گذاشتم (ارتباط غیر مستقیم)

واسه هر دو ای پی تعریف کردم و واسه دومی آی پی اولی رو به عنوان DNS دادم

اینو تو یه آموزش خوندم

قرار بود وقتی سیستم اولی به اینترنت وصله دومی هم وصل باشه اما..

تو تنظیمات اینتر نت هم Allow other network users to connetc through this this computers internet connection رو فعال کردم

toxicoxid
07-04-2009, 11:57
سلام دوستان!
من یه مشکلی واسه شیر کردن Adsl دارم.!
وقتی شیر میکنم ارور آی پی آدرس میده...میگه که این آی پی وجود داره.....ولی داخل شبکه داخلی همچین آی پی نداریم.!
چی کار کنم؟!

irsilent
10-04-2009, 14:05
سلام
amirr13 جان
1.دقت کنید IP هر دو سیستم از یک کلاس باشه مثلا:192.168.10.1 و...
2. Ip سیستم اول و داخل Gateway سیستم دوم وارد کنید
3.با یکی از سیستم ها مثلا سیستم اول به سیستم دوم Ping بزنید تا از ارتباط سیستم ها اطمینان حاصل کنید.
4.اینترنت connection اولی هم Share کنید
5.Firewall هر دو سیستم و غیر فعال کنید

irsilent
10-04-2009, 18:05
toxicoxid جان Ip و از حالت دستی خارج کنید و اون و در حالت اتوماتیک بزارید
Start Menu>>Run>>CMD>>ipconfig /release
و
Start Menu>>Run>>CMD>>ipconfig /renew
این کار باعث می شه Adapter شما یک Ip جدید بگیره
البته همون زمان که شما ip و به اتوماتیک بزارید تمام این کارا انجام می شه و شما ip جدید می گیرید

ADuser
11-04-2009, 19:04
سلام دوستان ميخواستم يه سوال بكنم البته مشكل نيستا ولي ... خلاصه

بين دوتا سيستم اينترنت شير شده آماده و در حال كاره بدون هيچ گونه موردي ،

(برا سيستم دومي در حدود 15 متر از اولي فاصله داره چند تا ديوار اونورتر سيم كشي شده)

خوب در اين حالت براي اينكه سيستمي كه مودم بهش وصله بايد روشن باشه تا سيستم دومي بتونه از اينترنت استفاده كنه .

‌(تا اينجا كه همه مي دونن غيب گفتم )

چطوري ميشه اين مورد رو دور زد كاري كرد كه سيستم دومي بدون نياز به روشن شدن سيستم اولي بره اينترنت

يه راه حلي به نظرم رسيده اونم اينه كه يه كابل usb درازي بشه تهيه كرد و اونو گذاشت بغل مودمه
بعد درايور مودمه رو سيستم دومي هم نصب كرد و بعد يه كانكشن ساخت
هروقت خواستي سيستم دوم به تنهايي به اينترنت وصل بشه كابل usb اونو به مودمه وصل كني تا بتونه كار كنه

دوستان راه حل بهتري سراخ دارن ؟

extreme2006gh
12-04-2009, 09:26

(برا سيستم دومي در حدود 15 متر از اولي فاصله داره چند تا ديوار اونورتر سيم كشي شده)

خوب در اين حالت براي اينكه سيستمي كه مودم بهش وصله بايد روشن باشه تا سيستم دومي بتونه از اينترنت استفاده كنه .

چطوري ميشه اين مورد رو دور زد كاري كرد كه سيستم دومي بدون نياز به روشن شدن سيستم اولي بره اينترنت

يه راه حلي به نظرم رسيده اونم اينه كه يه كابل usb درازي بشه تهيه كرد و اونو گذاشت بغل مودمه
هروقت خواستي سيستم دوم به تنهايي به اينترنت وصل بشه كابل usb اونو به مودمه وصل كني تا بتونه كار كنه

اینطوری فقط در آن واحد تنها یکی از سیستم ها میتونند از اینترنت استفاده کنند
کابل usb هم در اون طولی که شما میخواید جواب نمیده

شما باید تنظیمات کانکشن رو روی مودم قرار بدید و بعد وصل کنی به شبکه ات .

sa_matak
12-04-2009, 14:38
با سلام
مشكل من اينه كه يك شبكه دارم كه توسط يك روتر از --- مخابرات استفاده مي كنه و كاربران اين شبكه هر كدام يك ip دارند كه در شبكه --- من vaild حساب مي شه ( نه vaild واقعي )
حالا من مي خوام يك adsl داشته باشم كه تعداد محدودي از همون كاربرا هم ازش استفاده كنند بدون اينكه ip قبليشون مشكلي پيدا كنه .
لطفاً يك راهنمايي جامع كنيد
+ اينكه در صفحات عكسهاي آموزشي ديده نمي شوند چرا؟

ADuser
13-04-2009, 06:42
با سلام
مشكل من اينه كه يك شبكه دارم كه توسط يك روتر از --- مخابرات استفاده مي كنه و كاربران اين شبكه هر كدام يك ip دارند كه در شبكه --- من vaild حساب مي شه ( نه vaild واقعي )
حالا من مي خوام يك adsl داشته باشم كه تعداد محدودي از همون كاربرا هم ازش استفاده كنند بدون اينكه ip قبليشون مشكلي پيدا كنه .
لطفاً يك راهنمايي جامع كنيد
+ اينكه در صفحات عكسهاي آموزشي ديده نمي شوند چرا؟
شما نیاز به یه isa server دارین موردتون اینطوری خیلی خیلی راحتتر حل میشه تازه کلی امکانات هم بدست میارید

ADuser
13-04-2009, 06:44
اینطوری فقط در آن واحد تنها یکی از سیستم ها میتونند از اینترنت استفاده کنند
کابل usb هم در اون طولی که شما میخواید جواب نمیده

شما باید تنظیمات کانکشن رو روی مودم قرار بدید و بعد وصل کنی به شبکه ات .

خوب
اولا چطوری اینکار صورت میگیره ؟

دوما در اون صورت دیگه نیازی به روشن ماندن سیستم نیست ؟

lordsaber
18-04-2009, 15:46

تنها راه اینه که یه ارتباط مستقیم بوسیله کابل شبکه با مودم برقرار کنی.
کابلusb توی اون فاصله جواب نمیده.
می تونی کلک رشتی بزنی! :31:
دوتا کابل رو برمی داری به یه طرف هر کدوم یه کیستون پانچ می کنی بعد طرف دیگه هر دو تا کابل رو عین هم روی یک کیستون پانچ می کنی ( چه شود! :31:) بهد هم با پچ کابل اونا رو به client ها و مودم وصل می کنی. اینجوری هر سیستم یه ارتباط مستقیم داره با مودم و می تونه جدا گانه کانکت شه. البته اینجوری دیگه دوتا سیستم با هم نباید به مودم کانکت باشند. خدا رو چه دیدی شاید کار کرد! :31:
:31: طرح مفهومی از خودم در وکردم! :8:

hosein_satsat
22-04-2009, 12:26
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش ما تو شرکت از اینترنت دیال اپ استفاده میکنیم و تمامی کامپیوتر ها هم با هم شبکه هستند و وقتی قبلا ویندوز 2000 داشتیم اینترنت به خوبی شیر بود
ولی الان که ویندوز 2003 نصب کردیم متاسفانه هر کار میکنم که اینترنت رو شیر کنم نمیشه و وقتی هم از سیستم :استفاده از فناوری NAT در Windows Server 2003 استفاده میکنم هم اروری را که تو عکس هست میده و با اونکه فایروال رو هم خاموش کردم باز هم وقتی گزینه config .... رو میزنم دوباره همون پیغام رو میده
متشکر میشم منو راهنمائی کنی که این ترنت را شیر کنم البته اگه نرم افزاری اگه هست هم ممنون میشم به من لین اونو بدید

ahmadipor
25-04-2009, 12:36
اين مطلب بسيار جالب بود.

Darvish12703
29-04-2009, 11:31
سلام دوستان ، خسته نباشید
از 2 شرکت متفاوت Wireless گرفتم یکشی کانکشن --- می خواد و یکیشم با همون کارت خودش وصل می شه.
شبکه ای که با هاش کار می کنم Domain هستش با 10تا کلاینت.
هرکاری می کنم اینترنتم بین کلاینتام Share نمی شه.
چه تنظیمات و یا چه سخت افزاری به سیستم اضافه کنم، IPهام رو چیکار کنم، تنظیمات Services رو چطور تغییر بدم؟
ممنون می شم راهنماییم کنید.

alipishi
03-05-2009, 07:42

بهمراه ویندوز سرور 2003

کسی هست که کمک کنه؟

سلام مشکل من هم همینه ولی access point من d-link dwl-2100ap که به خاطر همین نتونستم از راهنمایی Zoolbia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عزیز استفاده کنم ممنون میشم کمکم کنید

alipishi
06-05-2009, 18:30
3 روز گذشت کسی نیست ؟

amir_9317
07-05-2009, 12:12
سلام دوستان
من یک شبکه ADSL دارم که به کمک یک سویچ به صورت Per to Per تمام سیستم هام رو به اینترنت وصل کرده ام مودم من قابلیت DHCP را ساپورت میکنه و Ip ها هم به صورت اتوماتیک تغییر میکنه
ولی من میخوام این شبکه را به صورت سرور و کلاینت تبدیل کنم تا بتونم مدیریت شبکه را به عهده بگیرم(ضمنا اگه Ip خودم برای سیستم ها معرفی کنم سیستم هشدار وصل نمیشه)
روش من اول مودم ADSL را به کارت شبکه سیستم سرور وصل کردم و Ip آن هم به صورت اتوماتیک گذاشتم و گزینه Share کردن اینترنت را فعال کردم بعد کارت شبکه دوم را به هاب وصل کردم و برای ان یک Ip معرفی کردم و برای دیگر سیستم ها از هاب به آنها وصل کردم و برای انها هم Ip معرفی کردم.نتیجه کار شبکه فعال شد!!! ولی............
عیب کا نمیدونم کجاست چون تو دیگر کامپیوتر ها اصلا سرعت Send و Receive ندارم.
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه.متشکرم

moslem.b
07-05-2009, 12:51
کسی میدونه مودم comtrend ct-5611 رو چجوری میشه کانفیگ کرد که وقتی مودم رو روشن کردی اتوماتیک وصل بشه به اینترنت و نیازی به ساخت کانکشن داخل ویندوز نداشته باشه ؟

mohandes_masoudof
15-05-2009, 13:25
دوستان سلام.
اول از همه خودم خوش اومدم!!!

دوستان عزیز کسی میتونه winroute رو آموزش بده؟

ardeshirjavad
17-05-2009, 16:52
سلام دوست عزیز شما باید روی کامپیوترهای کلاینت در قسمت default gateway ادرسip سیستم سرور رو وارد کنی .

ardeshirjavad
17-05-2009, 16:54
default gateway

didar11
22-05-2009, 07:23
توجه : در این روش یک سیستم به عنوان سرور می بایست به عنوان سیستم ارائه دهنده اینترنت به طور مداوم فعالیت کند.

تجهیزات مورد نیاز :

1- کانکشن ADSL یا مشابه برای تامین پهنای باند اینترنت.

2-یک سیستم مجهز به دو کارت شبکه به همراه سیستم عامل Windows XP

3
با سلام
آیا نمی شود به جای یک سیستم با دو کارت شبکه از یک کارت شبکه و یک سوئیچر استفاده نمود؟
به عبارت دیگر تمام وسایل اعم از مودم و دو سیستم را به سوئیچر وصل نمود؟

سوال بعدی
چگونه می توان ip مودم adsl رو بدست آورم؟
با تشکر

didar11
22-05-2009, 07:37
در ضمن بنده قبلا از مشترک شرکتی بودم که بدون مشکل دو کامپیوتر بصورت کاملا مجزا به وسیله مودم
Comtrend Modem ADSL2+ Combo Router CT-5611 به اینترنت وصل بودند
اما از وقتی که مشترک پارس آنلاین شدم دیگر این امکان برایم فراهم نیست آیا راه حل خاصی سراغ دارید؟
لطفا مرا راهنمایی کنید؟

didar11
22-05-2009, 20:25
چرا اینجا کسی جوابگو نیست!!!!!!!!!!!!!!!؟

:4::4::4:

hamed182001
23-05-2009, 15:36
didar خان عصبانی یه مشکلی که این تاپیک یا میتونم بگم اکثر تاپیک ها دارند اینه که فقط سوال مطرح میشند و تعداد سوالها بالا میرند اگه کسی هم بخواد جوابگو باشه سر در گم میشه مثلا من خودم که تخصص اصلیم شبکه است بعد از سالها که از این سایت استفاده میکنم تصمیم گرفتم بیام اگه میتونم مشکل دوستانی که نیاز به راهنمایی دارند را حل کنم ولی واقعا فروم هایی که تعداد بازدید کننده هاشون زیاده خیلی بی نظمه.
و اما مشکل شما ip مودم شما 192.168.1.1.
یه سری مودم ها هم 192.168.2.1 هست ولی البته به طور پیش فرض. اگه غیر اینا باشه حتما تو دفترچه راهنما قید میشه.
اون قضیه هم که میگی مشکل داری در مورد دو تا کامپیوتر ربطی به isp نداره. مشکلتو کامل بگو اگه تونستم کمکت میکنم

didar11
26-05-2009, 09:53
با سلام
دوست گرامی جناب حامد
بنده فقط قصد نزاح و شوخی داشتم اگر مطالب این حقیر موجب رنجش شما شده مرا عفو کنید.

و اما مشکل شما ip مودم شما 192.168.1.1.
یه سری مودم ها هم 192.168.2.1 هست ولی البته به طور پیش فرض. اگه غیر اینا باشه حتما تو دفترچه راهنما قید میشه.

آیا برای شبکه کردن دو کامپیوتر ip مودم باید عوض شود؟ چگونه؟

اون قضیه هم که میگی مشکل داری در مورد دو تا کامپیوتر ربطی به isp نداره. مشکلتو کامل بگو اگه تونستم کمکت میکنم
دوست عزیز
بنده ساکن اهواز هستم.
قبلا مشترک شرکت پژوهشگران جنوب بودم که بدون هیچ گونه دردسری با استفاده از دو خروجی مودم هر دو کامپیوتر بطور همزمان و کاملا جدا گانه به اینترنت وصل بودند.
اما بعداز اینکه مشترک پارس آنلاین شدم برای اتصال به اینترنت دائما خطای 678 می داد، پشتیبانی شرکت گفتند باید مودم رو برای راه اندازی به ایجا بیاورد. نمی دونم چه بلایی سر مودمم اوردن. اما از اون وقت دیگر Route نیست و به طور همزمان فقط یکی از سیستم ها می تواند به اینترنت وصل باشد

با تشکر

Farbod_h
29-06-2009, 01:18
سلام
من یه مدم d-link 2640u گرفتم
که اینترنت رو به صورت وایرلس تو خونه داشته باشم
حالا من این مدم رو با کابل شبکه به کامپیوترم وصل کردم و هه چی Ok شده
الان مشکل من اینه که من می تونم با گوشی به وایرلس لن وصل شم و از اینترنت استفاده کنم
ولی با لپ تاپ ( دل 1545 ) هر کاری می کنم وقتی شبکه رو جستجو می کنم چیزی پیدا نمی کنه !
یه کم با عقل جور در نمیاد
روی هر دو کامپیوتر و ویندوز xp نصبه

pejmanmorady
07-07-2009, 10:15
آقا secure جان خیلی مرسی !!
اونوقت مودم adsl باید پورت شبکه داشته باشه واسه روش اول؟

Mahdi.Asghar
08-07-2009, 22:40
سلام
من یه مدم d-link 2640u گرفتم
که اینترنت رو به صورت وایرلس تو خونه داشته باشم
حالا من این مدم رو با کابل شبکه به کامپیوترم وصل کردم و هه چی Ok شده
الان مشکل من اینه که من می تونم با گوشی به وایرلس لن وصل شم و از اینترنت استفاده کنم
ولی با لپ تاپ ( دل 1545 ) هر کاری می کنم وقتی شبکه رو جستجو می کنم چیزی پیدا نمی کنه !
یه کم با عقل جور در نمیاد
روی هر دو کامپیوتر و ویندوز xp نصبه

سلام
مراحل ا- روي كانكشن وايرلس كليك راست و پروپرتيس :

2- تب دوم انتخاب شود .

3- با زدن كليد Advanced پنچره زير مي آيد .

كه گزينه اول را انتخاب كنيد تا Access point تون( مودمتون) رو بتونه ببينه .
ok رو بزنيد و حالا سرچ بزنيد .

Mahdi.Asghar
08-07-2009, 22:45
آقا secure جان خیلی مرسی !!
اونوقت مودم adsl باید پورت شبکه داشته باشه واسه روش اول؟

اگه منظورتون ICS نه عزيزم .

با اين روش شما اينترنت تونو از هر طريقي كه گرفتي ( چه با لن ، چه با USB ، چه با ... ) ميتوني shair كني .

Mahdi.Asghar
08-07-2009, 22:53
آیا برای شبکه کردن دو کامپیوتر ip مودم باید عوض شود؟ چگونه؟

با تشکر

دوست عزيز نيازي نيست شما IP مودم را تغيير دهيد ، معمولا مودم هاي جديد هم NAT و هم DHCP دارن
يعني خود مودم به هر دو PC شما IP مي ده ( خاصيت DHCP) و IP خودش gateway ميشه كه اينكارا رو خودش انجام ميده ، شما فقط تنظيم TCP/IP كامپيوترهاتونو رو حالت اتوماتيك بذاريد . با اين كار هم PC هاتون تو يه شبكه اند و هم هر دو مي تونن از اينترنت همزمان استفاده كنند .

Mahdi.Asghar
09-07-2009, 07:51
سلام دوستان
من تمام کارهایی رو که باید برای شبکه کردن 2 کامپیوتر از طریق کارت شبکه انجام بدم کردم
اما یک مشکل دارم وقتی از طریق کامپیوتر دوم میخوام به کامپیوتر اول وصل شم میگه یوزر و پسوور کامپیوتر اول رو بده

چیکا باید کنم

سلام دوست عزيز

بعد از وصل كردن سخت افزاري سيستم ها اگه همديگر رو نديدن يك سري كارها بايد انجام بشه كه اصطلاحا بهش تراول شوتينگ شبكه ميگن .

( من اينو در نظر گرفتم كه workgroup هات هم نام هستند )
1- در مرحله اول يك يوزر مشترك در هر دو سيستم درست كن ( حتما بايد پسورد داشته باشند )
2- از قسمت start\run رفته و در run يا اسم اون يكي سيستم يا IP اون يكي سيستم را را بزن و اينتر كن ( به اين صورت 192.168.0.11\\ يا مثلا PC NAME\\ ) حتما 2تا بك اسلشو بذار .
3- بعد از اين كار ازت يوزر و پس ميخواد كه اوني كه ساختي رو بده .
4- در آخر پنجره اي باز مي شه كه ميتوني SHAIR ها رو ببيني .

computer_prospect
11-07-2009, 18:59
با سلام خدمت شما دوستان زحمت كش
دوستان من مشكل ارتباط اينترنتي را دارم
مشكل اينكه مودم من مانند مودم هاي اكسترنال يك ورودي كابل اينترنت ( RJ-11) براي وصل شدن به خط تلفن و يك خروجي usb براي اتصال به كامپوتر دارد
خب من كامپوتر ١ را با يك كابل كراس به كامپوتر ٢ وصل كردم
تمامي اطلاعات به اشتراك گذاشته شده را در سيستم ٢ ميبينم - كامپيوتر ٢ هم تمامي اطلاعات من را ميبيند
کانکشن اینترنتت رو به اشتراک گذاشتم
فقط مشكل من اتصال به اينترنت است كه در كامپيوتر ٢ وصل نمي شود

آي پي سيستم ١ = 192.168.0.13
آي پي سيستم ٢ =192.168.017
Getwey سيستم ٢=192.168.0.13
اما باز جواب نميده

چه بايد بكنم؟
ممنون ميشم دوستان زحمت بكشن تا مشكل من هم حل شه

Mahdi.Asghar
11-07-2009, 22:21
با سلام خدمت شما دوستان زحمت كش
دوستان من مشكل ارتباط اينترنتي را دارم
مشكل اينكه مودم من مانند مودم هاي اكسترنال يك ورودي كابل اينترنت ( RJ-11) براي وصل شدن به خط تلفن و يك خروجي usb براي اتصال به كامپوتر دارد
خب من كامپوتر ١ را با يك كابل كراس به كامپوتر ٢ وصل كردم
تمامي اطلاعات به اشتراك گذاشته شده را در سيستم ٢ ميبينم - كامپيوتر ٢ هم تمامي اطلاعات من را ميبيند
کانکشن اینترنتت رو به اشتراک گذاشتم
فقط مشكل من اتصال به اينترنت است كه در كامپيوتر ٢ وصل نمي شود

آي پي سيستم ١ = 192.168.0.13
آي پي سيستم ٢ =192.168.017
Getwey سيستم ٢=192.168.0.13
اما باز جواب نميده

چه بايد بكنم؟
ممنون ميشم دوستان زحمت بكشن تا مشكل من هم حل شه

عرض ادب
مي خواي اين روش رو اجرا كن كه زياد اذيت نشي . اون كانكشني كه براي USB و اون كانكشيني كه به PC2 وصل شده را با هم رنگي كن و بعد كليك راست ، و گزينه Bridge را انتخاب كن .

اينطوري :

بعد از اين مطمئن مشكلت حل شده .

- براي اطمينان كار Repair كانكشن PC2 رو بزن كه دوباره IP بگيره تا خيال منم راحت باشه كه همه چيز حله .

superior
18-07-2009, 17:08
به نام او

من دو تا کامپیوتر XP رو به هم شبکه کردم!

حالا میخوام اینترنت ADSL رو برای هر دوتای این کامپیوتر ها به اشتراک بذارم. ولی نمی دونم چیکار کنم!

من یه کانکشن نساختم! چون یوزر و پسورد رو روی مودم سیو کردم و هر وقت وصلش میکنم خودش اتوماتیک به اینترنت متصل میشه.(مودم D-Link)

مودم رو با USB به یکی از کامپیوتر ها وصل کردم . توی تنظیمات Local Area Connection مربوط به USB هم گزینه اشتراک اینترنت رو تیک زدم ولی توی اون یکی کامپیوتر خبری از اینترنت نیست!
لطفا یکی کمک کنه.....

hamed182001
18-07-2009, 21:13
اون یکی را چطوری وصل کردی؟ با lan؟
اگه با لن وصل کردی برو تو تنطیمات connectioin شبکه و در قسمت gateway و dns server ای پی مودم را وارد کن

extreme2006gh
20-07-2009, 23:22
اگه با لن وصل کردی برو تو تنطیمات connectioin شبکه و در قسمت gateway و dns server ای پی مودم را وارد کن

اگه از طریق هاب دو تا سیستم رو شبکه کرده باشیم برای اشتراک‌گذاری اینترنت باید چکار کرد ؟
همین که یوزر و پسورد رو روی مودم بذاریم کافیه ؟

superior
21-07-2009, 22:28

آی پی مودم رو از کجا بفهمم؟؟

من از یه سایتی مطلبی رو خوندم و بر طبق اون این تنظیمات رو برای کامپیوتر سرور ( که مودم بهش وصل هست) دادم:

IP Address: 192.168.0.2
Sub net Mask: 255.255.255.0
Preferred DNS server: 192.9.9.3
Alternate DNS server: 4.2.2.4
و برای کامپیوتر دوم هم:

IP Address: 192.168.0.3
Sub net Mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.2
Preferred DNS server: 192.9.4.3
Alternate DNS server: 4.2.2.4
.................................................. .................................................. .....................

حالا دو تا کامپیوتر رو از طریق Network Setup Wizard ویندوز شبکه کردم! و برای اولی گزینه اول (سیستم من مستقیم به اینترنت وصل است و ..... )و برای دومی گزینه دوم(سیستم من از طریق کاپیوتر دیگری به اینترنت وصل خواهد شد و ......) رو در هنگاه نصب انتخاب کردم.

حالا تونستم اطلاعاتم رو Share کنم! بعد مودم رو ازطریق Usb به کامپیوتر سرور متصل کردم. چون یوزر و پسورد رو روی مودم سیو کردم و هر وقت وصلش میکنم خودش اتوماتیک به اینترنت متصل میشه. و تنظیمات مربوط به Local Area Connection مودم رو روی تنظیمات اتوماتیک IP گذاشتم و وصل شدم!

توی تنظیمات Local Area Connection مربوط به USB هم گزینه Allow others network users to connect through this computer’s internet connection
رو تیک زدم.و سیستم ها رو ریست کردم. حالا هر دو تا کامپیتر از اینترنت استفاده میکنند!

و اما مشکل......:41::41::18:

مشکل اینجاست که بعد از 15 دقیقه اینترنت قطع میشه و پیغام میده که در شناسایی IP مشکل داره یا یه چیزی شبیه این!

و شبکه رو قطع میکنم و تنظیمات کارت رو روی اتوماتیک میزارم و مودم رو با کابل اترنت وصل میکنم به کامپیوتر و اینترنت من درست میشه! و مثل همیشه باز هم در به اشتراک گذاری اینترنت ناکام میمونم!!!!

لطفا کمک کنید . اگه در نحوه کار من اشتباه هست بگید.....

aliani
21-07-2009, 22:55
سلام

من ميخواستم اينترنت adsl م رو به صورت بيسيم شير كنم تا از طريق WLAN PSP بهش وصل بشم والا اونجوري كه سرچ كردم ميتونم از اين راهها برم :
ACCESS POINT WIRELESS ROUTER WIRELESS USB اگه اشتباه ميكنم ممنون ميشم بگيد

نميدونم راه ديگه هم هست يا نه .

الان بهترين راه و ارزونترين راه خريد كدوم دستگاه هست و اينكه ممنون ميشم مدلشم بگيد .

aliani
22-07-2009, 09:52
كسي نيست كمك كنه ؟:( ارزانترين روش شير اينترنت adsl به صورت بيسيم چيه ؟ :|

farhad_s5
11-08-2009, 13:57
من مودم 9115 USRobotics دارم که router هم داره! چطوری میتونم تنظیمش کنم که بتونم همزمان با دو کامپیوتر به اینترنت وصل بشم؟!!

mehdi_np
20-08-2009, 12:29
دوستان من کامپیوتر و لب تاپ خودم رو با بلوتوث شبکه کردم و یکی xp هست و دیگری ویستا و فایلهامو به اشتراک گذاشتم .اما هرچی میخوام اینترنت دایال آپ رو به اشتراک بزارم پیغام :
erro 692: there was a hardware failure in the modem
میده؟ به نظر شما مشکل جیه ؟ من فکر میکنم نمیشه با بلوتوث هم شبکه لن داشت هم اینترنت رو به همون بلوتوثا شر کرد نظر شما چیه؟

alireza20202003
22-08-2009, 10:48
دوستان من کامپیوتر و لب تاپ خودم رو با بلوتوث شبکه کردم و یکی xp هست و دیگری ویستا و فایلهامو به اشتراک گذاشتم .اما هرچی میخوام اینترنت دایال آپ رو به اشتراک بزارم پیغام :
erro 692: there was a hardware failure in the modem
میده؟ به نظر شما مشکل جیه ؟ من فکر میکنم نمیشه با بلوتوث هم شبکه لن داشت هم اینترنت رو به همون بلوتوثا شر کرد نظر شما چیه؟

كاملا امكان پذيره . اين ارور چه موقعی پيش مياد ؟ يعنی وقتی ميخوايد كانكت شيد اين ارور رو ميده يا وقتی كه می‌خوايد اونو شير كنيد ؟ يعنی اگه شير نكرده باشيد وصل ميشه و اروری نميده ؟

h.ekhraji
22-08-2009, 18:28
با سلام خدمت تمام دوستان.

1- برای شبکه کردن دو تا کامپیوتر حداکثر فاصله اونا چقدر میتونه باشه یا به عبارت دیگه حداکثر سیمی که برای شبکه کردن دو کامپیوتر میشه استفاده کرد چقدره؟(چند متره)

2- اگه کسی نوع سیم ها رو میدونه یه توضیحی بده.(منظورم مارک اونه)

mehdi_np
23-08-2009, 01:19
كاملا امكان پذيره . اين ارور چه موقعی پيش مياد ؟ يعنی وقتی ميخوايد كانكت شيد اين ارور رو ميده يا وقتی كه می‌خوايد اونو شير كنيد ؟ يعنی اگه شير نكرده باشيد وصل ميشه و اروری نميده ؟

با تشکر از شما من وقتی میخوام کانکت شم همچین مشکلی برام پی میاد.من اینترنتم با فعال کردن گرینه ICS شر هست و با کامپیوتر اولم به اینترنت دایال وصلم اما نمیتونم رو کامپیوتر دوم ازش استفاده کنم

a69ali
23-08-2009, 09:15
منم سپاسگزارم از زحمات شما و امیدوارم مطالب کاملتری در مورد به اشتراک گذاشتن اینترنت توی این تاپیک قرار بدین و به فعالیت ادامه بدین.یه نکته هم به اون دوستمون که گفتن دریغ از یک تشکر یاد آور بشم و اونم حجم مشکلات زیادیه که همه باهاش دست و پنجه نرم می کنن و بعضی وقتها باید با این نکته هم توجه داشت و نگران تشکر نکردنها نشد.مطمئن باشید.
به قول مولوی:
گرچه تفسیر زبان روشنگر است.................لیک عشق بی زیبان روشنتر است

از قول همه بازم سپاس

alireza20202003
23-08-2009, 15:18
با تشکر از شما من وقتی میخوام کانکت شم همچین مشکلی برام پی میاد.من اینترنتم با فعال کردن گرینه ICS شر هست و با کامپیوتر اولم به اینترنت دایال وصلم اما نمیتونم رو کامپیوتر دوم ازش استفاده کنم

باز هم جملتون ابهام داره . الان به اينترنت وصليد ICS فعاله و نميتونيد تو كامپيوتر دوم از اينترنت استفاده كنيد يا اينكه با فعال كردن ICS اصلا نميتونيد تو كامپيوتر اول به اينترنت وصل شيد ؟

mehdi_np
23-08-2009, 20:45
باز هم جملتون ابهام داره . الان به اينترنت وصليد ICS فعاله و نميتونيد تو كامپيوتر دوم از اينترنت استفاده كنيد يا اينكه با فعال كردن ICS اصلا نميتونيد تو كامپيوتر اول به اينترنت وصل شيد ؟

با تشکرمجدد از شما
"الان به اينترنت وصليد ICS فعاله و نميتونيد تو كامپيوتر دوم از اينترنت استفاده كنيد" دقیقا همینطوره اینترنت رو روکامپیوتر اول دارم اما رو دومی نه!
مرسی از شما

alireza20202003
23-08-2009, 21:42
با تشکرمجدد از شما
"الان به اينترنت وصليد ICS فعاله و نميتونيد تو كامپيوتر دوم از اينترنت استفاده كنيد" دقیقا همینطوره اینترنت رو روکامپیوتر اول دارم اما رو دومی نه!
مرسی از شما

در بخش dns كانكشن لن كامپيوتر دوم عدد 4.2.2.4 رو برای گزينه اول وارد كنيد و جای دوم رو خالی بذاريد.

moslem.b
28-08-2009, 10:06
این چه اروریه ؟ من 3 تا سیستم رو به یه هاب سویچ وصل کردم و یه مودم هم به هاب وصله

" There is an IP address confict with another system on the network "

alireza20202003
28-08-2009, 22:34
این چه اروریه ؟ من 3 تا سیستم رو به یه هاب سویچ وصل کردم و یه مودم هم به هاب وصله

" There is an IP address confict with another system on the network "

يا يك IP يكسان رو به دو كارت شبكه اختصاص داديد يا اينكه به دليل وجود يك IP استاتيك DHCP توانایی ست كردن آی پی های مناسب رو نداره. در هر دو صورت بهتره كه آی پی ها رو به صورت دستی وارد كنيد.

siavosh1
29-08-2009, 10:55
با سلام
من یه مودم TP-link دارم مدلش TD-8841 هست . و 4 پورت lan هم داره و میدونم قابلیت استفاده از nat رو هم داره ولی مشکل اینجاست که من اصلاً نمیدونم برای ایجاد یک شبکه محلی که بتونن از طریق این مودم به اینترنت وصل شن باید چیکار کنم ! چه تنظیماتی واسه مودم و کامپیوتر خودم و کامپیوتر های دیگه که قراره وصل بشن باید انجام بدم!! میخوام خیلی ساده بگین باید چی کار کنم ( آیا ISP که ازش اینترنت گرفتم هم باید از این قابلیت پشتیبانی کنه که در آن واحد از یه روتر بتونم چندتا کامپیوتر رو به اینترنت وصل کنم یا اصلا ربطی به Isp نداره ) یه مقدار گیج شدم . لطفاً راهنمایی کنید .

alireza20202003
29-08-2009, 16:00
با سلام
من یه مودم TP-link دارم مدلش TD-8841 هست . و 4 پورت lan هم داره و میدونم قابلیت استفاده از nat رو هم داره ولی مشکل اینجاست که من اصلاً نمیدونم برای ایجاد یک شبکه محلی که بتونن از طریق این مودم به اینترنت وصل شن باید چیکار کنم ! چه تنظیماتی واسه مودم و کامپیوتر خودم و کامپیوتر های دیگه که قراره وصل بشن باید انجام بدم!! میخوام خیلی ساده بگین باید چی کار کنم ( آیا ISP که ازش اینترنت گرفتم هم باید از این قابلیت پشتیبانی کنه که در آن واحد از یه روتر بتونم چندتا کامپیوتر رو به اینترنت وصل کنم یا اصلا ربطی به Isp نداره ) یه مقدار گیج شدم . لطفاً راهنمایی کنید .

خير به ISP ربطی نداره شما كامپيوتر ها رو با كابل شبكه به مودم وصل كنيد و همون تنظيماتی كه برای كامپيوتر خودتون انجام داديد تا به اينترنت وصل بشيد برای رايانه های ديگه هم انجام بديد.
NAT هم بايد فعال باشه كه فعال كردن اون بسته به مودم فرق ميكنه.

irmpmn
30-08-2009, 02:09
سلام دوستان
من قبلا از طریق وایرلس اینترنت داشتم و خلاصه بی سیم شبکه بودم به isp و اینترنت میگرفتم
یه وایرلس کوچیک asus هم داشتم که رو mainboardم نصب بود و از کانکشنی که به اینترنت وصل میشدم share میکردم و راحت از طریق اون رو لپ تاپ و موبایل و ... اینترنت داشتم
الآن ADSL نصب کردم حدودا یه هفته ست و هرکاری می کنم نمی تونم اینترنت رو شبکه کنم ! همینطوری شبکه میشه ! بعضی اوقات آرم اینترنت هم روی شبکه تو لپ تاپ میاد ولی اصلا هیچ سایتی رو وا نمی کنه
من بعضی جاها چیزائی که نوشته بود رو انجام دادم مثل آیپی دستی و غیره ولی عملی نشد . ip لپ تاپ هم اتوماتیک گذاشتم باز هم نشد
مدل مودم ADSL = TP-Link TD-8811
یه راهنمای جامع و تصویری اگه بکنید که کارم راه بیفته خیلی خیلی ممنونتون میشم دوستان :10::40::11::20::46::40:

alireza20202003
30-08-2009, 12:39
سلام دوستان
من قبلا از طریق وایرلس اینترنت داشتم و خلاصه بی سیم شبکه بودم به isp و اینترنت میگرفتم
یه وایرلس کوچیک asus هم داشتم که رو mainboardم نصب بود و از کانکشنی که به اینترنت وصل میشدم share میکردم و راحت از طریق اون رو لپ تاپ و موبایل و ... اینترنت داشتم
الآن ADSL نصب کردم حدودا یه هفته ست و هرکاری می کنم نمی تونم اینترنت رو شبکه کنم ! همینطوری شبکه میشه ! بعضی اوقات آرم اینترنت هم روی شبکه تو لپ تاپ میاد ولی اصلا هیچ سایتی رو وا نمی کنه
من بعضی جاها چیزائی که نوشته بود رو انجام دادم مثل آیپی دستی و غیره ولی عملی نشد . ip لپ تاپ هم اتوماتیک گذاشتم باز هم نشد
مدل مودم ADSL = TP-Link TD-8811
یه راهنمای جامع و تصویری اگه بکنید که کارم راه بیفته خیلی خیلی ممنونتون میشم دوستان :10::40::11::20::46::40:

DNS رو تنظيم كردين ؟

irmpmn
30-08-2009, 12:42
DNS رو تنظيم كردين ؟

گفتم که ip هارو همه رو تنظیم کردم:41: اینترنت آرمش اومد رو لپتاپ ولی نداشت ... هیچی وا نمیکرد

irmpmn
30-08-2009, 13:16
مثل این شکل فقط به جای اون hub یه مودم وایرلس بزارید . مدل وایرلس : asus WL - 138G V2

alireza20202003
30-08-2009, 15:17
گفتم که ip هارو همه رو تنظیم کردم:41: اینترنت آرمش اومد رو لپتاپ ولی نداشت ... هیچی وا نمیکرد

dns كه وارد كرديد مربوط به adsl ميشه يا 4.2.2.4 رو وارد كرديد ؟
كانكشن رو به درستی شير كردين يعنی هم كانكشن اينترنت و هم كانكشن هایی كه اجازه استفاده از اينترنت شير شده رو خواهند داشت درست تنظيم كردين‌؟
منظور از آرم اينترنت چيه ؟

irmpmn
30-08-2009, 22:36
dns كه وارد كرديد مربوط به adsl ميشه يا 4.2.2.4 رو وارد كرديد ؟
كانكشن رو به درستی شير كردين يعنی هم كانكشن اينترنت و هم كانكشن هایی كه اجازه استفاده از اينترنت شير شده رو خواهند داشت درست تنظيم كردين‌؟
منظور از آرم اينترنت چيه ؟

در حالی که من کامل توضیح دادم بازم از این سوال ها میشه
هم کانکشن اینترنت رو شیر کردم هم وایرلس رو
4.2.2.4 برای مخابرات نیست ؟

alireza20202003
31-08-2009, 14:40
در حالی که من کامل توضیح دادم بازم از این سوال ها میشه
هم کانکشن اینترنت رو شیر کردم هم وایرلس رو
4.2.2.4 برای مخابرات نیست ؟

شما كه جواب سوالای منو ندادی.
حالا كانكشنی رو كه ميخوای شيرش كنی بايد اين شكلی باشه :
به جای نوشته Local Area Connection بايد كانكشن كارت شبكه وايرلست رو انتخاب يا تايپ كنی(بسته به تنظيمات رجيستری ممكنه انتخاب نشه كرد پس بايد اسم كانكشن رو تايپ كنی).
كانكشن وايرلس لپتاپ بايد شبيه به اين باشه :
در صورتيكه در مراحل تنظيم و اتصال ADHOC مشكلی نباشه بايد بتونی از اينترنت استفاده كنی.
اگه باز هم مشكل هست ميتونی Network Setup Wizard رو استفاده كنی و فايلی كه ايجاد ميشه رو به لپ تاپت انتقال بدی تابه صورت اتوماتيك تنظيم شه.

aliani
02-09-2009, 14:35
سلام من به صورت NAT به اینترنت وصلم اما متاسفانه از خارج پینگ نمیشم ! راه حلی هست که بشه این مشکل رو حل کرد ؟

aliani
04-09-2009, 21:40
سوال قبلیمون که جواب داده نشد حداقل اینو جواب بدین ممنون میشم :

من مودم که باهاش به نت وصلم linksys مدل WAG54G2 هست که اگه به صورت NAT به اینترنت وصل شم خوش اتوماتیک اینترنت و شیر میکنه حالا برای برای مشکل پینگ شدن از حالت NAT خارجش کردم اما نت و نمیدونم چجوری شیر کنم ممنون میشم کمکم کنید .

alireza20202003
06-09-2009, 12:38
سوال قبلیمون که جواب داده نشد حداقل اینو جواب بدین ممنون میشم :

من مودم که باهاش به نت وصلم linksys مدل WAG54G2 هست که اگه به صورت NAT به اینترنت وصل شم خوش اتوماتیک اینترنت و شیر میکنه حالا برای برای مشکل پینگ شدن از حالت NAT خارجش کردم اما نت و نمیدونم چجوری شیر کنم ممنون میشم کمکم کنید .

حالا که از nat استفاده نمیکنید منظورتون اینه که الان مودم به یک کامپیوتر وصله و از طریق اون کامپیوتر میخواید اینترنت رو با یک کامپیوتر دیگه شیر کنید ؟

aslani606
07-09-2009, 20:41
سلام

در یک اداره دو شبکه مجزا از هم وجود دار . یکی در طبقه پایین و دیگری در طبقه دوم که تو هر کدوم 10 کامپیوتر به صورت وورک گروپ شبکه شده اند به صورت کابلی

در اتاق دیگه من یک کامپیوتر و خط ای دی اس ال دارم
حالا اگر من بخوام این اینترنت را به دو شبکه دیگه برسونم باید چکار کنم ؟
اگر امکان داره یک توضیحی بدید

aslani606
09-09-2009, 16:49
بله از پاسخهای دوستان خیلی ممنون ولی یکم بیشتر توضیح میدید!!

باز هم ممنون
ما منتظر هستیم

4MaRyAm
14-09-2009, 17:01
سلام
من یه مودم TP-link دارم مدلش TD-8841 هست . و 4 پورت lan هم داره. میخام همزمان بتونه برای اتصال به اینترنت 4 کامپیوتر رو ساپورت کنه،

الان این مودم شبکه نیست، چه جوری میشه براش IP شناسایی کرد تا اینترنت به اشتراک گذاشته بشه؟

4MaRyAm
15-09-2009, 16:10
سلام
من یه مودم TP-link دارم مدلش TD-8841 هست . و 4 پورت lan هم داره. میخام همزمان بتونه برای اتصال به اینترنت 4 کامپیوتر رو ساپورت کنه،

الان این مودم شبکه نیست، چه جوری میشه براش IP شناسایی کرد تا اینترنت به اشتراک گذاشته بشه؟

یعنی هیچ کس اطلاعاتی در این باره نداره؟:18: یا اینکه من عجولم

herher
16-09-2009, 06:20
سلام من یه اکسز پوینت dwl2100 از یکی میخوام بخرم میگه مشکلش اینه که با مد AP فقط جواب میده و حالت کلاینتش کار نمیکنهمنم اونوواسه شیر کردن اینترنت تو دوطبقه آپارتمان می خوام می گفت نوش 85 من 30 اونو می دم یکی از اساتید لطفا راهنماییم کنه واسه شر کردن اینترنت بین 2تا لبتاب 2تا پی سی و 2تا psp می خوامش اگه جای این پست اینجا نبود ببخشید
مدل d-link هستش ap که گفتم

bijibuji
16-09-2009, 13:29
آره بخر مشکلی نداره. Access Point کارش همینه دیگه.

mina18_sh
23-09-2009, 18:11
اینترنت dial up را به اشتراک گذاشتم اما در کامپیوتر دوم که از اینترنت من استفاده میکند صفحات اینترنتی را نمیآورد :13:

jopeter002
28-09-2009, 11:51
سلام به دوستان گرامی یه سوال و مشکل برام پیش اومده می خواستم ببینم کسی هست کمک ام کنه
من یه کافی نت دارم توسط برنامه handycafe از طریق سرور به کامپوتر های کافی نت کنترل دارم تازگی ها می خواستم تو سط برنامه ccproxy به هر کامپیوتر مقدار خاص از پهنای باند و مقدار خاص حجم دانلود بدام طریقه انجام این کار چه طوریه اصلا این برنامه مناسب این کار هست یا برنامه فارسی جهت این کار که من گفتم هست یا نه لطفا دوستان کمک کنید چون واقعا خیلی تو درد سر افتادم قبلا از کمکتون متشکرم

foaad20
01-10-2009, 10:15
سلام

سلام
مودم رو به يه كامپوتر وصل كنيد
يه پنجره IE باز كنيد
در آدرس بار اين را تايپ كنيد
user name و password رو هم admin بدين.
درون تنظيمات دنبال dhcp بگردين و فعالش كنين
رنج ip هم مثلا از 192.168.1.2 تا 192.168.1.10
تغييرات رو سيو كنيد .
مودم رو خاموش و روشن كنيد.
(در تنظيمات tcp-ip كارت شبكه كامپيوتر ها ip دستي ست نكنيد و اجازه بدين اتوماتيك ip بگيره)
تمام

foaad20
01-10-2009, 10:19
با سلام
من یک مودم adsl با چهار پورت و یک اکسس پوینت با چهار پورت. اینترنت را میان 8 کامپیوتر راه اندازی کرده ام ولی در شبکه داخلی
کامپیوترهای مودم بطور جداگانه یکدیگر را می شناسند و کامپیوترهای اکسس پوینت جداگانه .چگونه lan تمامی کامپیوترها را راه اندازی کنیم.
با تشکر.
سلام
default gateway يك سان بهشون بده

mhroozbeh
01-10-2009, 13:34
من یه مودم دو پورت دارم که یدونش لن و اون یکی یو اس بی هست.فقط هر دو کامپیوتر یدونه بیشتر پورت شبکه ندارن برای همین من کامپیوتر ها رو شبکه کردم و از راه یو اس بی به اینترنت وصل هستم.الان من باید دقیقا چی کار کنم که اون یکی کامپیوتر هم بتونه از خط من استفاده کنه؟

Mr.Mimi
01-10-2009, 23:57
سلام.
من قبلا از اکسس پوینت D-Link مدل DWL-G700AP استفاده میکردم.
بعد از این که ویستا نصب کردم Username و Password برای انجام تنظیمات اولیه رو یادم رفته.چطوری میتونم برش گردونم به حالت اولیه؟
اون دکمه ی ریست که پشتش هست رو هم چندبار زدم ولی برنگشت.ممنون میشم کمک کنین.

alirezazzz
02-10-2009, 06:07
در حالتی که مودم روشن هست و به کامپیوتر وصل است دکمه ی ریست رو حدود 5 ثانیه نگه دار کلاً ریست میشه.

Mr.Mimi
02-10-2009, 11:59
در حالتی که مودم روشن هست و به کامپیوتر وصل است دکمه ی ریست رو حدود 5 ثانیه نگه دار کلاً ریست میشه.

ممنون از جوابتون.مشکلم حل شد.

sosos
02-10-2009, 14:09
با سلام
مدل مودم من
tp link td-w8920g است
چون می خواهم با موبایل
samsung i8510 بصورت وایرلس به اینترنت متصل شوم لازم است که مودم من بصورت اتوماتیک به اینترنت وصل باشد و نیاز به ساخت کانکشن برای اتصال نباشد چون اینکار در موبایل امکان پذیر نیست.
لطفا نحوه تنظیمات را بفرمایید تا بتوانم با موبایل به اینترنت وصل شوم.

amin_ict_5
02-10-2009, 15:52
سلام
دو تا لپ تاپ هستش که یکی از آنها با کابل شبکه به ADSL وصل هستش
هر دو هم Wi-Fi دارند
هدف : دو کامپیوتر همزمان به اینترنت وصل شوند
سیستم عامل لپتاپ اولی ویندوز xp و دومی vista هستش

لطفاً کمک کنید
من بوق بوقم هیچی ام از شبکه کردن نمیدونم

لطفاَ منو را راهنمایی بفرمایید ؛ متشکرم

alirezazzz
03-10-2009, 23:43
اولی که خب با adsl کانکت هست.
شما ip کانکشن وایرلس اولی و دومی رو جوری میری که تو رنج هم باشن و همدیگه رو ببینن و پینگ کنن.
بعد میای کانکشن adsl رو بوسیله ی وایرلس Share میکنی. getway یادت نره ...
========
الان تازه اومدم. از صبح کلی با شبکه ها مختلف سرو کله زدم. الان گیج میزنم. ببخشید دیگه اینقدر خوابم میاد که دیگه بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم.

Pami
04-10-2009, 02:21
دوستان من دقيقا به روش بالا اين كار رو انجام دادم
ببينيد ، من يه مودم ADSL دارم tplink كه با يه لپ تاپ به اينترنت وصل هست ( كانكشن PPPOE هست )
من يه نت بوك ديگه هم دارم كه با وايرلس وصل كردم و اينترنت رو شير كردم تا بتونم استفاده كنم
من رو لپ تاپ اولي ip رو 192.168.0.1 دادم و سابنت رو 255.255.255.0 دادم
رو نت بوك ip رو 192.168.0.2 دادم و سابنت رو هم همون و gateway رو 192.168.0.1 و Preffered DNS رو هم 192.168.0.1 دادم
از منوي Properties گزينه كانكشن ADSL هم اينترنت رو روي Wireless Network شير كردم ،‌تقريبا بدون مشكلي وصل شدند بهم و اينترنت هم شير شد

ولي يه مشكل هست و اين كه مثلا از روي نت بوك ( اوني كه به لپ تاپ اصلي كانكت كردم ) نميتونم وارد برخي سايتها مثل ياهو بشم و خيلي سرويس هاي ديگه اصلا Data نمياد برام ولي در حالي كه سايتهايي مثل Google رو براحتي باز ميكنه برام

ميدونيد مشكل چيه ؟

amin_ict_5
04-10-2009, 10:56
دوستان یه مقدار بیشتر توضیح بدید من هیچی نفهمیدم !

mahdicivic
04-10-2009, 23:56
دوستان یه مقدار بیشتر توضیح بدید من هیچی نفهمیدم !
دوست عزیز شما اینو بخون تا اول دوتا لبتاپت شبکه بشن تا اینترنت شیرینگ رو هم با هم مرور کنیم. اگر باز حل نشد بگو تا بیشتر توضیح بدم.

mahdicivic
05-10-2009, 00:02
دوستان من دقيقا به روش بالا اين كار رو انجام دادم
ببينيد ، من يه مودم ADSL دارم tplink كه با يه لپ تاپ به اينترنت وصل هست ( كانكشن PPPOE هست )
من يه نت بوك ديگه هم دارم كه با وايرلس وصل كردم و اينترنت رو شير كردم تا بتونم استفاده كنم
من رو لپ تاپ اولي ip رو 192.168.0.1 دادم و سابنت رو 255.255.255.0 دادم
رو نت بوك ip رو 192.168.0.2 دادم و سابنت رو هم همون و gateway رو 192.168.0.1 و Preffered DNS رو هم 192.168.0.1 دادم
از منوي Properties گزينه كانكشن ADSL هم اينترنت رو روي Wireless Network شير كردم ،‌تقريبا بدون مشكلي وصل شدند بهم و اينترنت هم شير شد

ولي يه مشكل هست و اين كه مثلا از روي نت بوك ( اوني كه به لپ تاپ اصلي كانكت كردم ) نميتونم وارد برخي سايتها مثل ياهو بشم و خيلي سرويس هاي ديگه اصلا Data نمياد برام ولي در حالي كه سايتهايي مثل Google رو براحتي باز ميكنه برام

ميدونيد مشكل چيه ؟
دو تا لب تاپ همدیگرو می شناسن، یعنی وقتی Ping میکنی هر دوتا همدیگرو می بینند؟ با این تفاسیری که شما می فرمایید من فکر میکنم این سایت هایی که شما می فرمایید باز میشه از روی History باز میشه. اگر مشکل از اینجا نباشه حتما توی فایرواله. اگرحل نشد بگید تا اونم چک کنیم.

amin_ict_5
05-10-2009, 09:14
دوست عزیز شما اینو بخون تا اول دوتا لبتاپت شبکه بشن تا اینترنت شیرینگ رو هم با هم مرور کنیم. اگر باز حل نشد بگو تا بیشتر توضیح بدم.

با تشکر از دوست عزیز
بازم چیزی متوجه نشدم

amin_ict_5
05-10-2009, 14:31
عرض ادب
مي خواي اين روش رو اجرا كن كه زياد اذيت نشي . اون كانكشني كه براي USB و اون كانكشيني كه به PC2 وصل شده را با هم رنگي كن و بعد كليك راست ، و گزينه Bridge را انتخاب كن .

اينطوري :

بعد از اين مطمئن مشكلت حل شده .

- براي اطمينان كار Repair كانكشن PC2 رو بزن كه دوباره IP بگيره تا خيال منم راحت باشه كه همه چيز حله .

Bridge Conections یه مقدار میشه توضیح بدین ؟؟
یعنی چه ؟
چه موقع میشه ازش استفاده کرد ؟؟؟

mahdicivic
05-10-2009, 23:03
با تشکر از دوست عزیز
بازم چیزی متوجه نشدم
عزیزم پس یه چندر وزی دندون روی جیگر مبارک بزار تا من یه آموزش تصویری برات درست کنم تا مشکلت حل بشه.

amin_ict_5
06-10-2009, 15:29
چطوری میشه توی xp یک شبکه وایرلس ساخت که به عنوان سرور بشه دیگر چیزها را بهش شبکه کرد
خیلی ضروری هستش

amin_ict_5
06-10-2009, 16:20
این عکس یعنی چه ؟؟
مشکل از کجاست

ویندوز من xp هستش

kotlet110
06-10-2009, 16:47
با سلام خدمت همه دوستان . ما یه شبکه lan داریم که همه سیستمها به صورت ورک گروپ به هم وصل شدن (سرور نداریم) . یکی از این سیستمها به اینترنت ADSLوصله و این اینترنت رو از طریق برنامه ccproxy شیر کردیم که بقیه سیستم ها بتونن استفاده کنن . برای سیستمها هم محدودیت سرعت گذاشتیم ولی یک اشکالی که هست مثل اینکه این محدودیت سرعتی که توسط نرم افزار گذاشته میشه درست کار نمیکنه و بعضی وقتها کسایی که مثلا با دانلودر دارن دانلود میکنن سرعتشون بالا میره و برای همین سرعت بقیه پایین میاد . از طرفی این برنامه سرعت لحظه ای هر نفر رو هم نشون نمیده . میخواستم بدونم آیا برنامه ای هست برای این کار که سرعت لحظه ای هر سیستم رو نشون بده و بشه فهمید کدوم سیستم الان داره بیش از حد مجازش از پهنای باند استفاده میکنه یا نه .

irmpmn
06-10-2009, 17:50
شما كه جواب سوالای منو ندادی.
حالا كانكشنی رو كه ميخوای شيرش كنی بايد اين شكلی باشه :
به جای نوشته Local Area Connection بايد كانكشن كارت شبكه وايرلست رو انتخاب يا تايپ كنی(بسته به تنظيمات رجيستری ممكنه انتخاب نشه كرد پس بايد اسم كانكشن رو تايپ كنی).
كانكشن وايرلس لپتاپ بايد شبيه به اين باشه :
در صورتيكه در مراحل تنظيم و اتصال ADHOC مشكلی نباشه بايد بتونی از اينترنت استفاده كنی.
اگه باز هم مشكل هست ميتونی Network Setup Wizard رو استفاده كنی و فايلی كه ايجاد ميشه رو به لپ تاپت انتقال بدی تابه صورت اتوماتيك تنظيم شه.

حالا من اینکارارو کردم و لپ تاپ وصل میشه به اینترنت ! قبلا با موبایل هم از طریق وایرلس راحت وصل میشدم
نمیدونید موبایل رو باید چیکار کنم که وصل شم ؟
نوکیا 5800

amin_ict_5
06-10-2009, 20:07
حالا من اینکارارو کردم و لپ تاپ وصل میشه به اینترنت ! قبلا با موبایل هم از طریق وایرلس راحت وصل میشدم
نمیدونید موبایل رو باید چیکار کنم که وصل شم ؟
نوکیا 5800

نیاز به دادن ip و ... نیستش روی automatic بزار پیدا میکنه البته فرقی با هم نداره
شما که موفق شدی یه مقدار به ما هم کمک کن
چطوری انجام دادی ؟؟!!!

omidrb
06-10-2009, 23:26
من به نوبه خودم واقعا ازتون بابیت این تاپیپ تشکر میکنم
ذکات علم نشر آن است که شما دادید

omidrb
06-10-2009, 23:27
من به نوبه خودم ازتون تشکر میکنم
و آرزوی پیشرفت در همه امور را براتون دارم
ممنونم

kotlet110
07-10-2009, 07:50
با سلام خدمت همه دوستان . ما یه شبکه lan داریم که همه سیستمها به صورت ورک گروپ به هم وصل شدن (سرور نداریم) . یکی از این سیستمها به اینترنت ADSLوصله و این اینترنت رو از طریق برنامه ccproxy شیر کردیم که بقیه سیستم ها بتونن استفاده کنن . برای سیستمها هم محدودیت سرعت گذاشتیم ولی یک اشکالی که هست مثل اینکه این محدودیت سرعتی که توسط نرم افزار گذاشته میشه درست کار نمیکنه و بعضی وقتها کسایی که مثلا با دانلودر دارن دانلود میکنن سرعتشون بالا میره و برای همین سرعت بقیه پایین میاد . از طرفی این برنامه سرعت لحظه ای هر نفر رو هم نشون نمیده . میخواستم بدونم آیا برنامه ای هست برای این کار که سرعت لحظه ای هر سیستم رو نشون بده و بشه فهمید کدوم سیستم الان داره بیش از حد مجازش از پهنای باند استفاده میکنه یا نه .

کسی نرم افزاری چیزی نمیشناسه که این کارو بکنه؟

tapandeh
12-10-2009, 15:09
با سلام
آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در یک شبکه. رااگه لطف کنید برایم ارسال نمایید
با تشکر

asgarnejhad
12-10-2009, 15:59
با سلام
مودم ADSL من مدل TPLINK TD-811 مي باشد(روتر دار) ولي من تا بدين لحظه نتوانستم NAT آن را فعال كنم.
در صورت امكان راهنمايي كنيد.

asgarnejhad
12-10-2009, 16:28
من يك دستگاه مدوم ADSL TP-LINK TD-811 دارم ومودم روتر دار است . مدوم فوق داراي يك پورت USB يك پورت LAN مي باشد. براي استفاده دو كامپوتر همزمان از اينترنت با مشكل روبرو شدم.فقط يكي يكي مي توانم از اينترنت استفاده كنم.براي استفاده همزمان دو كامپيوتر با NAT مودم فعال باشد. هركاري كردم نتونستم آن را فعال كنم .
لطفا راهنمايي كنيد.

undertaker_ss
13-10-2009, 08:27
من يك دستگاه مدوم ADSL TP-LINK TD-811 دارم ومودم روتر دار است . مدوم فوق داراي يك پورت USB يك پورت LAN مي باشد. براي استفاده دو كامپوتر همزمان از اينترنت با مشكل روبرو شدم.فقط يكي يكي مي توانم از اينترنت استفاده كنم.براي استفاده همزمان دو كامپيوتر با NAT مودم فعال باشد. هركاري كردم نتونستم آن را فعال كنم .
لطفا راهنمايي كنيد.

برو توی quick setup بعد به جای bridge گزینه PPPOE رو انتخاب کن و یوزر و pass رو تو مودم saveکن

asgarnejhad
13-10-2009, 08:40
با استفاده از quick setup و گزينه pppoe را انتخاب كرده و يوزر نيم و پسورد را دادم در انتها متوجه شده كه نات فعال شده است ولي متاسفانهنه بصورت خودكار به اينترنت مي رود نه زماني كه كانكشن وصل مي شوم بطور همزمان باز نمي توانم به دو كامپيوتر اينترنت بدهم

amin_ict_5
14-10-2009, 13:49
عزیزم پس یه چندر وزی دندون روی جیگر مبارک بزار تا من یه آموزش تصویری برات درست کنم تا مشکلت حل بشه.

کل این تاپیک را بخونی آموزش تصویری ای نمی بینی نمیدنم چطور اسم این تاپیک گذاشتید آموزش تصویری ...

کسی بلده چطور میشه توی xp یک شبکه وایرلس ساخت و اینترنت اش را share کرد

undertaker_ss
14-10-2009, 16:28
با استفاده از quick setup و گزينه pppoe را انتخاب كرده و يوزر نيم و پسورد را دادم در انتها متوجه شده كه نات فعال شده است ولي متاسفانهنه بصورت خودكار به اينترنت مي رود نه زماني كه كانكشن وصل مي شوم بطور همزمان باز نمي توانم به دو كامپيوتر اينترنت بدهم

نفهمیدم چی شد:31:
nat خودش فعال شده؟
خب بایدم به صورت خودکار به اینترنت بره نیازی به استفاده از کانکشن نیست
در واقع در این حالت با روشن شدن مودم به اینترنت وصل میشید

nokia_sisx
17-10-2009, 12:19
سلام خدمت دوستان
من یه لب تاپ و یه پیسی دارم
که دو تا لوکال رو روشون شیر کردم با استفاده از بلوتوث ولی هر کاری میکنم
به اینترنت نمیتونم وصل شم توی لپ تاپم
من دی اس ال دارم روی سیستم اولم یا همون پیسی
یعنی جوری هست که وقتی بلوتوث رو برای PERSONAL NETWORK راه اندازی میکنم روی لب تاپم یک لوکال تشکیل میشه ولی اصل رسیو نداره
و از طرف کامپیوتر من هم هیچ Send نداره دقیقا روی لب تاپ فقط سند هست و روی پیسیم فقط رسیو لطفا کمک کنید

Amin.P30
21-10-2009, 18:04
سلام دوستان...از پارس وقتي اينترنت گرفتم (در گرگان) بهم اي پي ميداد و راحت از طريق دادن اي پي سرور و DNSبه كلاينت ها SHARE ميكردم...اما الان از فامنت گرفتم USER NAME &PASSWORD ميده و PPPOE به اينترنت وصل ميشم...ايا ميشه اين كانكشن را هم به كلاينت ها وصل كرد؟؟؟(مدل مدم منTP LINK-TD8811) خيلي ممنون......

undertaker_ss
21-10-2009, 22:19
سلام دوستان...از پارس وقتي اينترنت گرفتم (در گرگان) بهم اي پي ميداد و راحت از طريق دادن اي پي سرور و DNSبه كلاينت ها SHARE ميكردم...اما الان از فامنت گرفتم USER NAME &PASSWORD ميده و PPPOE به اينترنت وصل ميشم...ايا ميشه اين كانكشن را هم به كلاينت ها وصل كرد؟؟؟(مدل مدم منTP LINK-TD8811) خيلي ممنون......

تنظیمات مودم رو بذار روی PPPOE

Amin.P30
21-10-2009, 22:44
ممنون.....الان كه مودم را نصب كردم و دارم باهاش كار ميكنم چطور ميشه تنظيماتشو pppoe كر د؟؟؟؟؟كمي بيشتر توضيح بده لطفا؟؟؟من وقتي درايو مودم را نصب كردم جايي ازم نپرسيد كه pppoe درستش كنم يا نه؟؟؟مودم را share كردم و اي پي سرور را در قسمت كارت شبكه كلاينت ها دادم ??? كه شبكه نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

undertaker_ss
21-10-2009, 23:00
ممنون.....الان كه مودم را نصب كردم و دارم باهاش كار ميكنم چطور ميشه تنظيماتشو pppoe كر د؟؟؟؟؟كمي بيشتر توضيح بده لطفا؟؟؟من وقتي درايو مودم را نصب كردم جايي ازم نپرسيد كه pppoe درستش كنم يا نه؟؟؟مودم را share كردم و اي پي سرور را در قسمت كارت شبكه كلاينت ها دادم ??? كه شبكه نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

ipمودم رو بزن توی مرورگرت
برو توی مودم
یوزر و پس هر دو admin هستند
برو توی quick setup
مرحله اول رو next بزن
حالا اینجا PPPOE رو انتخاب کن
بعد یوزر و پس رو توی مودم سیو کن
مودم ریستارت میشه
بعد از چند دقیقه وصله

Amin.P30
22-10-2009, 13:13
ipمودم رو بزن توی مرورگرت
برو توی مودم
یوزر و پس هر دو admin هستند
برو توی quick setup
مرحله اول رو next بزن
حالا اینجا PPPOE رو انتخاب کن
بعد یوزر و پس رو توی مودم سیو کن
مودم ریستارت میشه
بعد از چند دقیقه وصله

دوست عزيز سلام....vpi /vci را چي بدم؟؟؟؟؟؟؟vpi را 255 , vci را 32 دادم.....
مودم ريسيت شد و ذخيره شد....
حالا تو كلاينت ها چطور اينترنت ر ا وصل كنم؟؟؟؟؟يكم بيشتر توضي بده اگر امكان داره؟

undertaker_ss
22-10-2009, 15:05
دوست عزيز سلام....vpi /vci را چي بدم؟؟؟؟؟؟؟vpi را 255 , vci را 32 دادم.....
مودم ريسيت شد و ذخيره شد....
حالا تو كلاينت ها چطور اينترنت ر ا وصل كنم؟؟؟؟؟يكم بيشتر توضي بده اگر امكان داره؟

bebakhshid farsi type nemikonam computer am rikhte beham
vci o vpi ro be tartib 0 va 35 bede
tooye client ha ham uni ke ba usb vasle driver esh ro rosh nasb kon va uni ke ba lan vasle tanzimi nemikhad
bad be heshoon ip bede va gateway ro ham bezar ipe modem

Amin.P30
22-10-2009, 21:12
tooye client ha ham uni ke ba usb vasle driver esh ro rosh nasb kon va uni ke ba lan vasle tanzimi nemikhad
bad be heshoon ip bede va gateway ro ham bezar ipe modem

1-مراحل اول را انجام دادم...
2-يعني من مودم را با usb به سرور نصب كردم درايور مودم را روي كلاينتي نصب كنم؟؟؟درايور ر ا چطور روي كلاينت نصب كنم ..؟ايا بايد مودم را به كلاينت نصب كرده و بعد درايور را بهش بشناسونم؟چون فايل setub نداره مگر اين كه مودم را وصل بعد my computer -->properties و از طريق device manager نصبش كني..ايا راه ديگه اي هم است؟؟؟
3-الان به همشون اي پي داده شده و به شبكه وصل هستند و gateway را هم اي پي مودم دادم(192.168.1.1)...
ايا اين روش عملي هست و امتحان شده كه كار ميكنه؟؟؟؟؟؟؟

undertaker_ss
22-10-2009, 21:30
1-مراحل اول را انجام دادم...
2-يعني من مودم را با usb به سرور نصب كردم درايور مودم را روي كلاينتي نصب كنم؟؟؟درايور ر ا چطور روي كلاينت نصب كنم ..؟ايا بايد مودم را به كلاينت نصب كرده و بعد درايور را بهش بشناسونم؟چون فايل setub نداره مگر اين كه مودم را وصل بعد my computer -->properties و از طريق device manager نصبش كني..ايا راه ديگه اي هم است؟؟؟
3-الان به همشون اي پي داده شده و به شبكه وصل هستند و gateway را هم اي پي مودم دادم(192.168.1.1)...
ايا اين روش عملي هست و امتحان شده كه كار ميكنه؟؟؟؟؟؟؟

یه cd داره مودم تون درایور ش توی همون سی دی هست
مودم رو وصل کنید سی دی را بذارید خودش مودم رو می شناسه می ره برای نصب
بله من خودم امتحانش کردم عملیه

king1362
23-10-2009, 00:16
سلام لطفا کمک
اگر يک فريم اطلاعاتي از يکي از پورت هاي switch وارد شود و آدرس مقصد آن در جدول هدايت switch مشخص نشده باشد switch چه بلايي سر آن فريم مي آورد؟

rmashmoul
23-10-2009, 07:45
کامله ولی با حالت تصویری خیلی جمع جور تر می بود با تشکر

Amin.P30
23-10-2009, 13:32
یه cd داره مودم تون درایور ش توی همون سی دی هست
مودم رو وصل کنید سی دی را بذارید خودش مودم رو می شناسه می ره برای نصب
بله من خودم امتحانش کردم عملیه

دستت درد نكنه ...وصل شد.......:10::46::10:
ولي اصلا احتياج نيست كه درايور را روي كلا ينت نصب كنيم......
در ضمن اي پي اي كه در GATE WAY و DNS كلاينت بايد بزاريم اي پي مودم نيست ....بايد اي پي سرور را گذاشت...برا من كه اينجوري اومد....
راستي من CONNECTION را SHARE كردم ...USER و PASS هم روي مودم SAVE كردم ...بعد از اون هم مودم ريسيت شد...بعد وقتي ميرم روي QUICK SETUP باز به حالت اول برميگرده يعني يوزر نيم و پسورد ديده نميشه....منظورم اينه كه ايا راهي داره كه وقتي مودم را روشن ميكنم به اينترنت وصل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

undertaker_ss
23-10-2009, 14:40
دستت درد نكنه ...وصل شد.......:10::46::10:
ولي اصلا احتياج نيست كه درايور را روي كلا ينت نصب كنيم......
در ضمن اي پي اي كه در GATE WAY و DNS كلاينت بايد بزاريم اي پي مودم نيست ....بايد اي پي سرور را گذاشت...برا من كه اينجوري اومد....
راستي من CONNECTION را SHARE كردم ...USER و PASS هم روي مودم SAVE كردم ...بعد از اون هم مودم ريسيت شد...بعد وقتي ميرم روي QUICK SETUP باز به حالت اول برميگرده يعني يوزر نيم و پسورد ديده نميشه....منظورم اينه كه ايا راهي داره كه وقتي مودم را روشن ميكنم به اينترنت وصل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درایور فقط ماله وقتیه که با usb به مودم بخوای وصل شی
ببینم مودم فقط به سرور وصله؟ اگه آره که همین کاری که کردی درسته
راستی یادم رفت بپرسم چند تا سیستم رو می خوای یه اینترنت وصل کنی اگه بیشتر از دوتاست یا باید مودمت رو به یه سویچ وصل کنی یا این که همین کاری که کردی (share)

ببینم bridge رو انتخاب کردی یا PPPOE؟
اگه PPPOE باشه یوزر و پس روی مودم سیو می شه و وقتی مودم روشن میشه به اینترنت وصلی و دیگه کانکشن هم نمی خواد

Amin.P30
23-10-2009, 18:00
درایور فقط ماله وقتیه که با usb به مودم بخوای وصل شی
ببینم مودم فقط به سرور وصله؟ اگه آره که همین کاری که کردی درسته
راستی یادم رفت بپرسم چند تا سیستم رو می خوای یه اینترنت وصل کنی اگه بیشتر از دوتاست یا باید مودمت رو به یه سویچ وصل کنی یا این که همین کاری که کردی (share)

ببینم bridge رو انتخاب کردی یا PPPOE؟
اگه PPPOE باشه یوزر و پس روی مودم سیو می شه و وقتی مودم روشن میشه به اینترنت وصلی و دیگه کانکشن هم نمی خواد

مودم فقط به سرور وصله و سيستم ها به سويچر(تو گيم نتم---9 تا سيستم)
pppoe را انتخاب كردم...ولي كانكشن ساختم و با اون به اينترنت وصل ميشم...user &pass را توي مودم سيو كردم ...يعني الان به كانكشن احتياج نيست ....؟كانكشن را حذف كنم؟
وقتي كه سيو كردم مودم ريسيت ميشه (و حتما بايد سخت افزار مودم را هم با نگه داشتن دگمه كوچك پشت مودم ريسيت كرد.....)بعد وقتي دوباره به قسمت quick setup ميرم user &pass ديده نميشه ...اين مشكلي نداره ...يعني pass&user تو مودم سيو شده؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم ممنون

undertaker_ss
23-10-2009, 19:25
مودم فقط به سرور وصله و سيستم ها به سويچر(تو گيم نتم---9 تا سيستم)
pppoe را انتخاب كردم...ولي كانكشن ساختم و با اون به اينترنت وصل ميشم...user &pass را توي مودم سيو كردم ...يعني الان به كانكشن احتياج نيست ....؟كانكشن را حذف كنم؟
وقتي كه سيو كردم مودم ريسيت ميشه (و حتما بايد سخت افزار مودم را هم با نگه داشتن دگمه كوچك پشت مودم ريسيت كرد.....)بعد وقتي دوباره به قسمت quick setup ميرم user &pass ديده نميشه ...اين مشكلي نداره ...يعني pass&user تو مودم سيو شده؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم ممنون

به نظر من شما یه کاری بکن
بیا مودم رو مستقیم وصل کن به سوئیچ بعد بذارش روی PPPOE اون وقت همه وصلند و نیاز به user و pass توی کانکشن هم نیست
اگه PPPOE داری کانکشن نمی خواد
وقتی سیو کنی مودم خودش ریست میشه کاری بهش نداشته باش دکمه کوچیک رو که بزنی داداش بر میگرده به تنظیمات کارخانه پس دستش نزن
برای مطمئن شدن از اینکه درست کانفیگ شده برو توی WAN ببین پروتکل رو چی نوشته
توی quick setup که بری تنظیمات رو نشون نمی ده و میگذاره از اول کانفیگ کنی

Amin.P30
24-10-2009, 15:44
به نظر من شما یه کاری بکن
رای مطمئن شدن از اینکه درست کانفیگ شده برو توی WAN ببین پروتکل رو چی نوشته
توی quick setup که بری تنظیمات رو نشون نمی ده و میگذاره از اول کانفیگ کنی

قسمت WAN كجا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پروت كل را چي بنويسه بهتره؟؟؟؟؟؟

undertaker_ss
24-10-2009, 15:51
قسمت WAN كجا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پروت كل را چي بنويسه بهتره؟؟؟؟؟؟

همون گوشه سمت چپ
تو ردیفی که quick setup هست
باید نوشته باشه PPPOE

konjkavkhan
26-10-2009, 02:29
سلام
یه سوال داشتم.
من چند وقت پیش خیلی راحت تونستم وایرلس لپ تاپمو به access point تبدیل کنم و کانکشن ADSL را هم شیر کردم رو وایرلس و با موبایلم خیلی راحت وصل شدم به اینترنت
بعد از یه مدت یهو همه چیز ریخت به همه و دیگه نشد.
انواع راهها را امتحان کردم ولی باز نشد. متاسفانه اینقدر نرم افزار ریختم رو سیستم و پاک کردم که فکر کنم همه چیز قاطی شده.
مثلاً در یه مرحله تونستم اینترنت دایال اپ را شیر کنم ولی ADSL نمیشد.
الان به جایی رسیدم که:

مودم ADSL را تو حالت PPPOE تنظیم می کنم.
بعد با موبایل وصل میشم و تو اینترنت موبایل ادرس ای پی مودمو میزنم و خیلی راحت همه تنظیمات مودمو میاره. ولی اگه ادرس دیگهای بزنم کار نمیده. در همین شرایط از طریق کامپیوتر راحت به همه جا وصل میشم.
حدثی که خودم زدم این بود که شاید ISP من دستسی شیرینگو محدود کرده باشه ولی با پشتیبانیش که تماس گرفتم گفت که اینجور نیست.
حالا اینجا کسی نیست بتونه منو راهنمایی کنه؟
ممنون

h_arji61
29-10-2009, 12:13
pdf آموزش را هم بذارید با تشکر

amin_ict_5
02-11-2009, 05:46
pdf آموزش را هم بذارید با تشکر

کدوم آموزش !
من اینجا آموزشی نمیبینم چه برسه آموزش تصویری !

lllsinalll
18-11-2009, 23:21
سلام

آقا من یه ADSL دارم مودمم هم اینه>>>> symphony-sy602-router

الان مودمم با usb به لب تاپ وسله و راحت باهاش به نت وسلم (پورت Lan مودم آزاده)

مشکلم اینجاست که یه PC دارم که میخام با اونم از ADSL استفاده کنم طوری که نه لب تاپ نه PC هیچ کدوم سرور نباشن یعنی وقتی میخام با PC به نت وصل بشم نیازی به روشن بودن لب تاپ نباشه و بر عکس

تو این روشی که گفتین حتمآ باید PC Server روشن باشه تا PC 2 به نت وصل بشه ؟

با توجه به این که مودم من با USB به لب تاپ وسله و پورت Lan آزاده آیا بازم نیاز به 2تا کارت شبکه هست ؟

ممنون

hamsah
27-11-2009, 14:22
سلام ما تو شرکت شبکه داریم.حالا من می خوام کاری کنم که با کامپیوتر خونم بتونم به شبکمون وصل بشم. می تونم شبکمو شیر کنم؟بعضی از دوستان گفته بودن با incoming میشه!درسته؟

undertaker_ss
27-11-2009, 15:38
سلام ما تو شرکت شبکه داریم.حالا من می خوام کاری کنم که با کامپیوتر خونم بتونم به شبکمون وصل بشم. می تونم شبکمو شیر کنم؟بعضی از دوستان گفته بودن با incoming میشه!درسته؟

به شبکه یا به یه کامپیوتر خاص؟
برای وصل شدن به یه کامپیوتر خاص بهترین راه استفاده از وی پی ان هست
بله باید یه incoming connection درست کنید روی اون سیستم

hamsah
28-11-2009, 17:20
به شبکه یا به یه کامپیوتر خاص؟
برای وصل شدن به یه کامپیوتر خاص بهترین راه استفاده از وی پی ان هست
بله باید یه incoming connection درست کنید روی اون سیستم

ممنون از جوابتون.به کامپیوتر وصل میشم ولی از شبکش نمی تونم استفاده کنم.چه کارکنم؟

undertaker_ss
28-11-2009, 17:21
ممنون از جوابتون.به کامپیوتر وصل میشم ولی از شبکش نمی تونم استفاده کنم.چه کارکنم؟

منظورتون از استفاده از شبکه اش چیه؟

hamsah
28-11-2009, 17:49
ما تو اداره شبکه داریم که کامپیوتر اتاق من به شبکه وصله و من میتونم وارد اینترنت بشم سرعت 100Mb/s .حالا تو خونه یه کامپیوتر دارم که مخوام بتونم به وصیله کامپیوتر خونم از شبکه ادارمون استفاده کنم(به اینترنت وصل بشم )

undertaker_ss
28-11-2009, 18:04
ما تو اداره شبکه داریم که کامپیوتر اتاق من به شبکه وصله و من میتونم وارد اینترنت بشم سرعت 100Mb/s .حالا تو خونه یه کامپیوتر دارم که مخوام بتونم به وصیله کامپیوتر خونم از شبکه ادارمون استفاده کنم(به اینترنت وصل بشم )

اگه هدف استفاده از اون سرعت هست باید بگم امکان نداره چون سرعت خود شما کمه و نهایتا سرعت شما میشه همون سرعت نهایی

hamsah
28-11-2009, 18:09
یعنی چون من دایل آپم میشه 56.4 .اگه اینه اشکالی نداره فقط نحوه شیرشو تو ضیح بده لطفا

undertaker_ss
28-11-2009, 18:19
یعنی چون من دایل آپم میشه 56.4 .اگه اینه اشکالی نداره فقط نحوه شیرشو تو ضیح بده لطفا

اون چیزی که شما مد نظر تون هست واسه وی پی ان استفاده میشه
به این صورت که اون سیتم وصله به اینترنت و شما وصل میشی به اون سیستم و این طوری از قیلتر ها رد میشی
البته اون سیستمی که شما بهش وصل میشی جای خارج از کشور هست
اما اینی که شما وصل شی و سرعتت بشه سرعت اون خط امکان پذیر نیست
نحوه کار هم درست کردن incoming connection هست

hamsah
28-11-2009, 18:24
ایشالا ارشد قبول شی.منم incommin درست می کنم ولی نمیدونم چجوری از اینترنتش استفاده کنم

undertaker_ss
28-11-2009, 18:26
ایشالا ارشد قبول شی.منم incommin درست می کنم ولی نمیدونم چجوری از اینترنتش استفاده کنم

ممنون لطف داری:11:
خوب وقتی بهش کانکت می شی داری از اینترنت اون استقاده می کنی دیگه
البته باید اون سیستم به اینترنت وصل باشه ها

hamsah
28-11-2009, 18:31
البته باید اون سیستم به اینترنت وصل باشه ها
ممنون.این کارو نکرده بودم.به دوستامم میگم دعات کنن:31::10::11:

amirhalgord
29-11-2009, 13:18
با سلام خدمت استاد عزیز من یه سوال داشتم و ممنون میشم منو راهنمایی کنین
مادر بورد من 2 تا پورت lan داره و الان ویندوز 7 روش نصبه میخوام یه اکسس پوینت رو با یکی از
پورتاش شیر کنم چطور میتونم کانکشن v*p*n
رو با پورت دوم لن شیر کنم تا بتونم راحت تر با آیفونم کار کنم
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

hashem_wolf
29-11-2009, 21:33
با سلام خدمت استاد عزیز من یه سوال داشتم و ممنون میشم منو راهنمایی کنین
مادر بورد من 2 تا پورت lan داره و الان ویندوز 7 روش نصبه میخوام یه اکسس پوینت رو با یکی از
پورتاش شیر کنم چطور میتونم کانکشن v*p*n
رو با پورت دوم لن شیر کنم تا بتونم راحت تر با آیفونم کار کنم
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

شما کانکشن اصلی شیر کن اینترنت شیر میشه

amirhalgord
29-11-2009, 22:06
امتحان کردم ولی نمیشه .

adameh_bahal
01-12-2009, 11:04
من ميخوام اينترنت يه لپتاپ رو که با ADSL به اينترنت وصل ايشه با يه کامپيوتر دسکتاپ share کنم
مودم هم asus602m هست که يه پورت برای lan داره و يه پورت هم برای usb
حالا با کدوم روش ميتونم بدون خريد هاب اينترنت رو share کنم؟
چه تنظيماتی لازم هست؟

undertaker_ss
01-12-2009, 15:47
من ميخوام اينترنت يه لپتاپ رو که با ADSL به اينترنت وصل ايشه با يه کامپيوتر دسکتاپ share کنم
مودم هم asus602m هست که يه پورت برای lan داره و يه پورت هم برای usb
حالا با کدوم روش ميتونم بدون خريد هاب اينترنت رو share کنم؟
چه تنظيماتی لازم هست؟

شما دوتا روش داری که به نظر من اولی بهتره البته بستگی به موقعیت مودم و سیستمهات داره
1- درایور مودم رو روی یکی از سیستمها نصب کن و با یو اس بی به مودم وصلش کن بعد پورت لن مودم رو به سیستم دیگه وصل کن. بعد برو توی تنظیمات مودم و کانکشن تایپ اش رو به جای بریج، PPPOE انتخاب کن

2- درایور مودم رو نصب کن روی یکی از سیتمها و روی کانکشن اینترنت رایت کلیک کن و share اش کن و سیستم دیگه را با کابل شبکه وصل کن به سیستمت

adameh_bahal
01-12-2009, 17:32
شما دوتا روش داری که به نظر من اولی بهتره البته بستگی به موقعیت مودم و سیستمهات داره
1- درایور مودم رو روی یکی از سیستمها نصب کن و با یو اس بی به مودم وصلش کن بعد پورت لن مودم رو به سیستم دیگه وصل کن. بعد برو توی تنظیمات مودم و کانکشن تایپ اش رو به جای بریج، PPPOE انتخاب کن

2- درایور مودم رو نصب کن روی یکی از سیتمها و روی کانکشن اینترنت رایت کلیک کن و share اش کن و سیستم دیگه را با کابل شبکه وصل کن به سیستمت

هر دوتا کارو کردم ولی نميشه
در يه لحظه فقط يکی از سيستم ها به اينترنت وصل ميشه

undertaker_ss
01-12-2009, 21:31
هر دوتا کارو کردم ولی نميشه
در يه لحظه فقط يکی از سيستم ها به اينترنت وصل ميشه

dns هم ست کردی روی سیستم دوم؟

adameh_bahal
01-12-2009, 22:49
dns هم ست کردی روی سیستم دوم؟

نه چجوری؟
من وارد نيستم

undertaker_ss
01-12-2009, 23:48
نه چجوری؟
من وارد نيستم

در روش اول share که گفتم:
روی کانکشن شبکه دوبار کلیک کن بعد properties رو بزن بعد internet protocol tcp/ip رو انتخاب کن دوباره propeties بزن و توی این صفحه چک کن gateway رو مودم داده باشی و dns رو هم بده 4.2.2.4

mands
06-12-2009, 14:15
سلام نرم افزار keiro فقط با Isa کار میکنه؟راهی هست بشود بدون ISA استفاده کرد؟ آیا نر افزار مشابهی هست؟

mokhtari58
08-12-2009, 16:31
سلام
در مورد isa 2006 سوال دارم کجا مطرح کنم ؟
البته اینجا هم می پرسم .
یه اداره با 20 کامپیوتر و یه اینترنت adsl داریم که تونستم nat رو راه بندازم ولی میخوام isa رو راه بندارم نتونستم.
هر کاری میکنم انترنت share نمیشه . رو خود سرور هم اینتزنت باز نمیشه .
اگه میشه راهنماییم کنید خیلی فوریه .

raptor22
10-12-2009, 21:55
سلام دوستان
من یه لپ تاپ رو با کامپیوترم شبکه کردم، اتصال اینترنت هم برقراره و با لپ تاپ با IE راحت با اینترنت کار می کنم، منتها لپ تاپ ویندوزش آپدیت نمیشه، علت چیه؟
ضمنا مودم ADSL من USB هست.

undertaker_ss
10-12-2009, 23:59
سلام دوستان
من یه لپ تاپ رو با کامپیوترم شبکه کردم، اتصال اینترنت هم برقراره و با لپ تاپ با IE راحت با اینترنت کار می کنم، منتها لپ تاپ ویندوزش آپدیت نمیشه، علت چیه؟
ضمنا مودم ADSL من USB هست.

یعنی شما automatic update رو فعال کردی ولی هنوز آپدیت نمی شه؟

mokhtari58
15-12-2009, 11:19
سلام
در مورد isa 2006 سوال دارم کجا مطرح کنم ؟
البته اینجا هم می پرسم .
یه اداره با 20 کامپیوتر و یه اینترنت adsl داریم که تونستم nat رو راه بندازم ولی میخوام isa رو راه بندارم نتونستم.
هر کاری میکنم انترنت share نمیشه . رو خود سرور هم اینتزنت باز نمیشه .
اگه میشه راهنماییم کنید خیلی فوریه .

خواهشا کمک کنید .

undertaker_ss
15-12-2009, 23:48
خواهشا کمک کنید .

من توی یه انجمن دیگه جوابتون رو دادم

mshafiee
17-12-2009, 12:55
سلام
از ارائه مطالب مفیدتان تشکر می کنم

jmmk
17-12-2009, 14:09
سلام دوستان.اگه میتونید منو راهنماییم کنید
راستش من دو تا کامپیوتر دارم که به فاصله 100 متری از هم هستند . می خوام هر دو رو به اینترنت پر سرعت وصل کنم.
به نظر شما بهترینن و مقرون به سرفه ترین راه چیه؟

راستی میشه تو این فاصله 100 متری یک ارتباط بی سیم برقرار کرد؟ چقدر هزینه داره؟

با تشکر

ChaoticHead
17-12-2009, 15:57
راستش من دو تا کامپیوتر دارم که به فاصله 100 متری از هم هستند . می خوام هر دو رو به اینترنت پر سرعت وصل کنم.
به نظر شما بهترینن و مقرون به صرفه ترین راه چیه؟

با تشکر
در فاصبه 100 متر می تونین کابل شبکه بکشین به روترتون که ارزونترین و با کیفیت ترین راهه.

برای برقراری ارتباط بیسیم هم باید برای یکیشون کارت وایرلس بگیرین و روتر وایرلس هم داشته باشن که جمعا حدود 100 تومن خرج داره.

jmmk
17-12-2009, 18:44
ممنون.ولی اگه میشه جزئیاتشم بگین

یه چیز دیگه.تو کدوم از این روش ها میشه علاوه بر internet دو کامپوتر رو هم شبکه کرد.
آیا سخت افزار مورد نیاز فرق میکنه.منظورم مودمه

ali_gtp
18-12-2009, 19:44
سلام دوستان.
قبل از هر چیز جا داره که از توضیحات کاملی که در ابتدای این تاپیک داده بودید تشکر کنم.
مشکل من شبیه اون روش اول هست با این تفاوت که مودم ADSL ما یک خروجی USB هم داره که یک لپ تاپ به اون وصل می شه و خروجی LAN هم به اون PC که دارای دو کارت شبکه است متصل شده. و سیستم سوم با یک کابل CROSS به سیستم دوم وصل شده. منتها ما نمی تونیم اینترنت رو روی PC سوم هم داشته باشیم .
توجه داشته باشید که ما تنظیمات Connect رو روی خود مودم SET کردیم.

ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید.

undertaker_ss
19-12-2009, 13:15
سلام دوستان.
قبل از هر چیز جا داره که از توضیحات کاملی که در ابتدای این تاپیک داده بودید تشکر کنم.
مشکل من شبیه اون روش اول هست با این تفاوت که مودم ADSL ما یک خروجی USB هم داره که یک لپ تاپ به اون وصل می شه و خروجی LAN هم به اون PC که دارای دو کارت شبکه است متصل شده. و سیستم سوم با یک کابل CROSS به سیستم دوم وصل شده. منتها ما نمی تونیم اینترنت رو روی PC سوم هم داشته باشیم .
توجه داشته باشید که ما تنظیمات Connect رو روی خود مودم SET کردیم.

ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید.

dns رو روی اون پی سی سوم Set کنید

بذارید 4.2.2.4
با این روش فقط وقتی pc دو کارت شبکه ای به اینترنت وصل شما میتونید توی سیستم سوم هم اینترنت داشته باشید
gateway هم باید بدید سیستم دو کارت شبکه ایه
اون کارت شبکه ای که سمت سیستم سومه

jamshidjap
19-12-2009, 19:27
سلام

من دوتا کامپییوترم رو با کابل کراس شبکه کرده ام ... کانکشن دیال آپ اینترنت رو برای اون یکی کامپیوتر شیر کردم ... در قسمت network connections کانکشن internet gateway هم وجود داره ... و هر وقت توی اولی به اینترنت وصل میشم دومی هم وصل میشه ... اما در کامپیوتر دوم وقتی فایرفاکس یا اینترنت اکسپلورر رو باز میکنم هیچ سایتی باز نمیشه ... در حالیکه در اولی صفحات به خوبی لود میشه !

به نظرتون مشکل از کجاست ؟

ChaoticHead
19-12-2009, 22:03
...به نظرتون مشکل از کجاست ؟
فایروالو خامو.ش کنید، امتحان کنید

jmmk
19-12-2009, 22:19
به نظر شما بهترینن و مقرون به سرفه ترین راه چیه؟
ی
ه چیز دیگه.تو کدوم از این روش ها میشه علاوه بر internet دو کامپوتر رو هم شبکه کرد.
آیا سخت افزار مورد نیاز فرق میکنه.منظورم مودمه

jamshidjap
20-12-2009, 22:22
فایروالو خامو.ش کنید، امتحان کنید

این کارو کردم نشد ...

اما DNS server رو گذاشتم 4.2.2.4 درست شد...

بازم ممنون

ardalan_zapata
25-12-2009, 23:14
با سلام
من یک لپ تاپ دارم که مودم ADSL رو به صورت Bridge بهش وصل کردم
لپ تاپ دارای وایرلس هست
حالا میخام لپ تاپ رو سرور کنم که بقیه با وایرلس بهش وصل بشن و از اینترنت استفاده کنن
یا به عبارتی میخام اینترنت رو به وسیله این لپتاپ با وایرلس شر کنم
همه ویندوز ها هم ویستا هستند
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

ChaoticHead
26-12-2009, 07:49
با سلام
من یک لپ تاپ دارم که مودم ADSL رو به صورت Bridge بهش وصل کردم
لپ تاپ دارای وایرلس هست
حالا میخام لپ تاپ رو سرور کنم که بقیه با وایرلس بهش وصل بشن و از اینترنت استفاده کنن
یا به عبارتی میخام اینترنت رو به وسیله این لپتاپ با وایرلس شر کنم
همه ویندوز ها هم ویستا هستند
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

این راهنما خوبه (البته مال ویستا یه کم فرق داره)

متوجه هستین که در این حالت لپ تاپ سرورتون باید همیشه روشن باشه تا بقیه بتونن کانکت بشن.

Tom Clancy's
27-12-2009, 16:39
سلام دوستان
من دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کردم حالا میخوام با استفاده از یکی از اونا دیگری رو به اینترنت وصل کنم
کانکشنی که برای اینترنت هست رو Share میکنم اما با این کار سیستم دوم وصل نمیشه میخواستم بدونم کار دیگه ای باید انجام بدم یا نه؟
(اینترنت دایال اپ)
ممنون

|محمدی|
28-12-2009, 09:48
منم ADSL دارم
و همین مشکل رو دارم

ChaoticHead
28-12-2009, 10:09
سلام دوستان
من دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کردم حالا میخوام با استفاده از یکی از اونا دیگری رو به اینترنت وصل کنم
کانکشنی که برای اینترنت هست رو Share میکنم اما با این کار سیستم دوم وصل نمیشه میخواستم بدونم کار دیگه ای باید انجام بدم یا نه؟
(اینترنت دایال اپ)
ممنون
فایروال را خاموش کنین. تنظیم default gateway را چی دادین؟