PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در شبکه

صفحه ها : 1 2 [3] 4

mjzaret
21-05-2011, 23:32
سلام
من دوتا سیستم دارم هر دوشم XPنصبه با کابل کراس هم شیر هستند
حالا من می خوام با گوشی کانکت بشم و اینترنشو شیر کنم
گوشی رو با یو اس بی که سیستم اول وصل می کنم کانکت می شه ولی سیتم دوم هیچ خبری نیست
قبلا یادمه داداشم یه کار هایی می کرد و درست می شد ولی الان اون نیست اگه ممکنه کمک کنید

شما بايستي اينترنتتون رو به اشتراك بگذاريد تا بتونيد از سيستم ديگه هم استفاده نماييد.

براي اين كار هم بايستي روي كانكشن اينترنت كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب نماييد.

در سربرگ Sharing تيك اول رو بزنيد.

شاد باشيد :40:

online_2007
29-05-2011, 19:31
با سلام
من یک مودم روتر دارم که با کابل شبکه به adsl متصل میشه ،یک کارت وایرلس حالا می خوام اینترنت را از طریق وایرلس شیر کنم چیکار باید کنم

behrooz.shie
07-06-2011, 13:40
lan تو شیر کن رویه کارت شبکه وایرلس

Amir Varasteh
07-06-2011, 16:27
lan تو شیر کن رویه کارت شبکه وایرلس
چطوری باید این کارو کرد ؟

zxo004
09-06-2011, 11:32
با سلام و خسته نباشید
من در ویندوز ایکس پی چند تا یوزر دارم که میخوام بعضی از این یوزر ها بتونن از adsl استفاده کنن و بعضی یوزر ها نتونن استفاده کنند.
چی کار باید بکنم؟

Amir Varasteh
09-06-2011, 21:53
با سلام و خسته نباشید
من در ویندوز ایکس پی چند تا یوزر دارم که میخوام بعضی از این یوزر ها بتونن از adsl استفاده کنن و بعضی یوزر ها نتونن استفاده کنند.
چی کار باید بکنم؟
چطوری وصل میشی به اینترنت ؟ با کابل شبکه مودم رو وصل کردی یا USB ؟

zxo004
09-06-2011, 23:25
با کابل شبکه.

Amir Varasteh
09-06-2011, 23:28
با کابل شبکه.
خب خوبه. اون کاربرایی که میخوای به اینترنت وصل نشن ، برو و کارت شبکشون رو Disable کن واسشون. همین.

البته یه شرط داره. این که اونا Standard User باشن نه Admin ! اون وقت دیگه نمیتونن کارت شبکه رو Enable کنن چون دسترسی ادمین نیاز داره.

موفق باشی.

zxo004
10-06-2011, 07:51
درسته اگه کارت شبکه بود یه لینوکس یا ویندوز سرور نصب می کردم و...
ولی مشکل اینجاست که من از network monitor استفاده میکنم یه جور شبیه به thin client است که تازه اومده و فقط از طریق یه مانیتور به یک کامپیوتر وصل میشه. و از سیستم عامل اون کامپیوتر مرکزی استفاده میکنه.

mehdi199
10-06-2011, 08:50
با سلام و درود
بنده یک مودم adsl دارم که یک پورت usb و یک پورت Lan دارد بوسیله usb به اینترنت وصل هستم و lan را می خواهم به شبکه وصل کنم ویندوزم سرور 2003 هست و اینترنت را می خواهم شیر کنم لطفا دوستان راهنماییم کنند که چطوری اینترنت را شیر کنم.
با تشکر

crazyspacer
10-06-2011, 11:29
سلام من یه سوال داشتم نمی دونم جاش اینجاست یا نه ولی بی ربط هم نیست
من یه کارت tbs6920دارم ومیخوام اینترنت ماهواره ای بگیرم آیا من می تونم اینترنت رو با یک روتر وایرلس شیر کنم تا بتونم از اینترنت در لپتاپم استفاده کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

Amir Varasteh
10-06-2011, 20:53
با سلام و درود
بنده یک مودم adsl دارم که یک پورت usb و یک پورت Lan دارد بوسیله usb به اینترنت وصل هستم و lan را می خواهم به شبکه وصل کنم ویندوزم سرور 2003 هست و اینترنت را می خواهم شیر کنم لطفا دوستان راهنماییم کنند که چطوری اینترنت را شیر کنم.
با تشکر
سلام.

مودم رو روی حالت PPPoE ست کن و وصلش کن به سوییچ. سپس IP مودم رو برای سیستمهایی که میخوای به اینترنت دسترسی داشته باشن رو به عنوان Default Gateway براشون ست کن.

zxo004
11-06-2011, 10:02
من از network monitor استفاده میکنم یه جور شبیه به thin client است که تازه اومده و فقط از طریق یه مانیتور به یک کامپیوتر وصل میشه. و از سیستم عامل اون کامپیوتر مرکزی استفاده میکنه. چطوری یوزرها دسترسی به اینترنت نداشته باشند؟

rzel55
14-06-2011, 12:08
سلام
خسته نباشید
مودم adsl من دارای یک پورت usbو یک پورت شبکه هست و کیسم نیز فقط دارای یک پورت شبکه
1-امکان دارد من با پورت usb مودم را به کیسم متصل کنم و از پورت مودم مستقیما به یک کامپیوتر دیگر انترنتم را شیر کنم؟لطفا اگر جواب مثبت است توضیح کوتاهی مرحمت نمایید
2-اگر با این توضیحات از پشت کیس و ازپورت شبکه کابل کراس را به کامپیوتر دوم وصل کنم ایا میتوان اینترنت را شیر کرد با توجه به اینکه مودم توسط usb به کامپیوتر اول متصل است؟
ممنون از راهنماییتون

rzel55
14-06-2011, 14:47
لطف اگر امکانش هست پاسخ دهید

mjzaret
17-06-2011, 09:48
سلام
خسته نباشید
مودم adsl من دارای یک پورت usbو یک پورت شبکه هست و کیسم نیز فقط دارای یک پورت شبکه
1-امکان دارد من با پورت usb مودم را به کیسم متصل کنم و از پورت مودم مستقیما به یک کامپیوتر دیگر انترنتم را شیر کنم؟لطفا اگر جواب مثبت است توضیح کوتاهی مرحمت نمایید
2-اگر با این توضیحات از پشت کیس و ازپورت شبکه کابل کراس را به کامپیوتر دوم وصل کنم ایا میتوان اینترنت را شیر کرد با توجه به اینکه مودم توسط usb به کامپیوتر اول متصل است؟
ممنون از راهنماییتون

كافيه شما كانكشنتون رو درون مودم تنظيم نماييد.

و با اين عمل ديگه نيازي به كانكشن نداريد.

درون مودم در قسمت تنظيمات جايي هست كه مي‌تونيد مودمتون رو به صورت PPPOE تظيم كنيد.

مدل مودمتون چيه؟

شاد باشيد:40:

rzel55
18-06-2011, 11:18
ممنون از پاسخ شما
متاسفانه مودم توسط شرکت پیشگامان دستکاری شده وفقط اسم پیشگامان روش -- شده
اما منظورتون این هست که در تنظیمات مودم یوزر وپسورد اکانت را ست کنم؟
یا فقط تنظیمات را روی ppoe قرار دهم؟

Amir Varasteh
18-06-2011, 12:10
ممنون از پاسخ شما
متاسفانه مودم توسط شرکت پیشگامان دستکاری شده وفقط اسم پیشگامان روش -- شده
اما منظورتون این هست که در تنظیمات مودم یوزر وپسورد اکانت را ست کنم؟
یا فقط تنظیمات را روی ppoe قرار دهم؟
منظور هر دوش هست.

PPPoE رو انتخاب کن و در ادامه یوزر پس رو ست کن رو مودم.

hexman
25-06-2011, 19:23
سلام دوستان
ما تو شركتمون يك شبكه دومين داريم كه سرور ويندوز سرور 2008 هست و كليه كلاينتها ويندوز ايكس پي سرويس پك 2.
روي سرور سرويس dhcp داريم كه از رنج 192.168.1.0 اي پي ميده.
حالا روي يكي از كلاينتها هم يه مودم ‌ADSL گذاشتيم كه وصله به اينترنت از طريق پورت USB مودم.
حالا اگه من بخوام اين اينترنت رو شير كنم روي بعضي كلاينتها بدون عوض كردن رنج اي پي چكار بايد بكنم؟

Amir Varasteh
25-06-2011, 19:35
سلام دوستان
ما تو شركتمون يك شبكه دومين داريم كه سرور ويندوز سرور 2008 هست و كليه كلاينتها ويندوز ايكس پي سرويس پك 2.
روي سرور سرويس dhcp داريم كه از رنج 192.168.1.0 اي پي ميده.
حالا روي يكي از كلاينتها هم يه مودم ‌ADSL گذاشتيم كه وصله به اينترنت از طريق پورت USB مودم.
حالا اگه من بخوام اين اينترنت رو شير كنم روي بعضي كلاينتها بدون عوض كردن رنج اي پي چكار بايد بكنم؟
سلام.

چرا مودم رو نمیزنی به سوییچ ؟

تو DHCP هم Default Gateway هم اضافه کن که به کلاینتا بده.

hexman
25-06-2011, 19:55
سلام.

چرا مودم رو نمیزنی به سوییچ ؟

تو DHCP هم Default Gateway هم اضافه کن که به کلاینتا بده.

ممنون از شما
اونوقت اي پي DNS رو چي بايد بدم؟؟ااي پي مودم؟؟اخه لان چون شبكه دومين هست اي پي DNS همه كلاينتها اي پي server هست.
ممنون ميشم توضبح بفرماييد.

Amir Varasteh
25-06-2011, 20:08
ممنون از شما
اونوقت اي پي DNS رو چي بايد بدم؟؟ااي پي مودم؟؟اخه لان چون شبكه دومين هست اي پي DNS همه كلاينتها اي پي server هست.
ممنون ميشم توضبح بفرماييد.
خب اینکه به DNS کاری نداره.

رنج IP که توی DHCP مشخصه ، تنظیم میکنی که آی‌پی DNS و Default Gateway که همون آی‌پی مودم هست رو هم به کلاینتها بده.

hexman
25-06-2011, 20:13
خب اینکه به DNS کاری نداره.

رنج IP که توی DHCP مشخصه ، تنظیم میکنی که آی‌پی DNS و Default Gateway که همون آی‌پی مودم هست رو هم به کلاینتها بده.

خب در اين صورت ديگه كلاينتها نميتونن دومين رو پيدا كنند.چون از طريق اي پي DNS دومين رو ميشناسن.درسته؟

Amir Varasteh
25-06-2011, 20:28
خب در اين صورت ديگه كلاينتها نميتونن دومين رو پيدا كنند.چون از طريق اي پي DNS دومين رو ميشناسن.درسته؟
تو به سرور که کاری نداری که بخواد آی پی DNS عوض شه.

hexman
25-06-2011, 21:03
تو به سرور که کاری نداری که بخواد آی پی DNS عوض شه.

ببخشيد من يكبار همه چي رو مرور ميكنم.
مودم رو وصل ميكنم به سوييچ.
روي dhcp ست ميكنم كه اي پي dns و dg كلاينتها رو بده اي پي مودم؟
شما فرموديد كه من به سرور كاري ندارم..منظورتون چيه؟؟وقتي كلاينتها ميخوان به اكتيو دايركتوري لاگين كنن بايد دومين رو بشناسن و دومين رو از طريق اي پي dns ميشناسن اگه اي پي dns عوض شه كه ديگه نميتونن به دويمن لاگين كننن؟؟
ميبخشيد اگه منظور شما رو درست متوجه نشدم..

Amir Varasteh
25-06-2011, 21:15
ببخشيد من يكبار همه چي رو مرور ميكنم.
مودم رو وصل ميكنم به سوييچ.
روي dhcp ست ميكنم كه اي پي dns و dg كلاينتها رو بده اي پي مودم؟
شما فرموديد كه من به سرور كاري ندارم..منظورتون چيه؟؟وقتي كلاينتها ميخوان به اكتيو دايركتوري لاگين كنن بايد دومين رو بشناسن و دومين رو از طريق اي پي dns ميشناسن اگه اي پي dns عوض شه كه ديگه نميتونن به دويمن لاگين كننن؟؟
ميبخشيد اگه منظور شما رو درست متوجه نشدم..

درست میگی. فقط من گفتم IP مودم رو بزار Default Gateway. نگفتم DNS رو عوض کنی که! DNS همون IP سرور هست.

hexman
25-06-2011, 21:20
درست میگی. فقط من گفتم IP مودم رو بزار Default Gateway. نگفتم DNS رو عوض کنی که! DNS همون IP سرور هست.

اقا ممنون شرمنده من منظور شما رو درست متوجه نشده بودم الان ملتفت شدم

فقط يه ابهامي دارم..حالا كلاينتها بدون اي پي dns اينترنتي چطوري ميتونن به سايتهاي اينترنتي دسترسي داشته باشن مثلا اگه من روي يه كلاينت بزنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اين ادرس چطوري ميخواد به اي پي تبديل شه؟

Amir Varasteh
25-06-2011, 21:40
اقا ممنون شرمنده من منظور شما رو درست متوجه نشده بودم الان ملتفت شدم

فقط يه ابهامي دارم..حالا كلاينتها بدون اي پي dns اينترنتي چطوري ميتونن به سايتهاي اينترنتي دسترسي داشته باشن مثلا اگه من روي يه كلاينت بزنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اين ادرس چطوري ميخواد به اي پي تبديل شه؟
آهان ، خب اینجا اول میره از DNS خودت که همون سرورت هست میپرسه که آقای DNS شما IP ی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو داری ؟ میگه نه ندارم اما واستا الان واست میپرسم.حالا چون خود سرور به اینترنت وصله میره و درخواست تو رو Forward میکنه به DNS های معروف اینترنت و بعد جواب رو از اونا میگیره و به تو برمیگردونه.

hexman
25-06-2011, 21:48
آهان ، خب اینجا اول میره از DNS خودت که همون سرورت هست میپرسه که آقای DNS شما IP ی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو داری ؟ میگه نه ندارم اما واستا الان واست میپرسم.حالا چون خود سرور به اینترنت وصله میره و درخواست تو رو Forward میکنه به DNS های معروف اینترنت و بعد جواب رو از اونا میگیره و به تو برمیگردونه.

پس لازم نيست من برم روي خود dns server ، جنرال فوروارد تعريف كنم؟خودش اتوماتيك ميره ميپرسه؟

Amir Varasteh
25-06-2011, 21:52
پس لازم نيست من برم روي خود dns server ، جنرال فوروارد تعريف كنم؟خودش اتوماتيك ميره ميپرسه؟
نه خودش Root Server داره اما حالا تو هم برو 4.2.2.4 یا یک DNS دیگه که ISP توصیه میکنه رو دستی تو لیست Forward بزار.

hexman
25-06-2011, 21:59
ممنون از راهنمايي شما

kiavash2010
07-07-2011, 09:16
ما یک شبکه داریم به این صورت که :
ADSL به وسیله یک مودم معمولی به یک هاب وصل می شود و از اون هاب به تعدادی کلاینت که آی پی دستی دادیم اینترنت داده می شود که تا اینجای کار هیچ مشکلی وجود نداره و نیازی هم به این قسمت نداریم .
ما از این هاب به یک سرور که ویندوز ایکس پی هستش اینترنت رسوندیم و از یک کارت شبکه دیگر موجود بر روی سرور(سرور ما دوتا کارت دارد) وصل کردیم به یک هاب جداگانه دیگر و از اون دو خروجی گرفتیم برای دوتا اکسس پوینت حالا ما می خواهیم از طریق اکسس پوینتها اینترنت به مشتری بدهیم یعنی هرکسی که نیاز به اینترنت بی سیم داشت بتونیم بهش یوزر و پسورد جداگانه بدهیم بهترین روشی که پیشنهاد می کنید چیست؟
خودم از CCproxy استفاده کردم واحساس هم میکنم که تا حدودی میتونه مشکل را برطرف کنه ولی وقتی از کلاینتها می خواهم به سرور وصل بشم یوزر و پسوردی که تعریف کردم را نمیشناسه و وارد نمیشه ! چندینبار هم تست کردم نشد که نشد

آدرس آی پی : 192.168.1.2
گت وی وآی پی مودم: 192.168.1.1

دی ان اس : 4.2.2.4

آی پی اکسس پوینتها :192.168.2.1

همچنین بهترین حالت تنظیم کردن کانکشنها و کارت شبکه های موجود در سرور مورد نظر از لحاظ شیر کردن اینترنت و آی پی دادن در نرم افزار CCproxy چی هستش چون اگر کانکشن ورودی را شیر کنم استفاده از نرم افزار بی اثر میشه اگر شیر نکنم وایرلسها بدون اینترنت میشن-گیج شدم بخدا نمیدونم دارم کجا اشتباه می کنم!! با تشکر.

kiavash2010
09-07-2011, 11:41
خیلی ممنون از کمکی که کردید...

kiavash2010
10-07-2011, 11:48
یعنی هیچکسی نیست جواب بده

psp2004
11-07-2011, 12:26
با نام خدا و سلام
دوستان من یه مودم وایمکس ایرانسل و یم مودم linksys wag120n دارم حالا می خام این اینترنت وایمکس را هم بین سه تا کامپیوتر و هم به صورت wifi شیر کنم ولی نمیشه:41:
حالا می خام هر کی بلده منو راهنمایی کنه:10:

با سپاس :40:

kiavash2010
11-07-2011, 16:21
امیدوار هستم که دوستان کمکت کنند شاید البته

aallii2
04-08-2011, 12:16
با عرض سلام خدمت دوستان
من دوتا pc دارم که با مودم modem router tp-link TD-W8901G بهم وصلند البته با کابل کراس ویه لپتاپ دارم که با وایرلس به مودم وصله وهرسه باهم به اینترنت وصلند.اولا من از شبکه هیچی سردرنمیارم ومیخام این سه تا سیستمو با هم شبکه کنم والبته اینترنتشون وصل باشه .و هاب وسوییچ ندارم.
اساتید محترم بنده چکار باید بکنم؟

aallii2
04-08-2011, 13:06
البته روی pc اصلیم دوتا ویندوز xp و seven دارم ورو اون pc یه xp ولپتاپم seven نصبه

aallii2
11-08-2011, 11:28
کسی نیست جوابمو بده

mohsen12444
14-08-2011, 14:35
سلام.
دوستان یه راهنمایی می خواستم .
من در یک شرکت سروری دارم که nttac plus روی آن نصب شده و کلاینت ها با vpn زدن به سرور اینترنت می گیرند. حال اگر من از یکی از کلاینت ها بخواهم اینترنت رو روی گوشی موبایلم داشته باشم چه کاری انجام بدم. ضمناً در کلاینت مورد نظر کارت وایرلس usb دارم.

XDbit68
14-08-2011, 17:36
دوستان من تمام تنظیمات رو انجام میدم، آی پی ها رو به دو تا کامپیوتر میدم و شبکه برقرار میشه اما موقعی که میخوام شیرینگ اینترنت رو انجام بدم ،وقتی شیرش می کنم پیغام میده آی پی شما از الان عوض میشه و به 192.168.137.1 تغییر میکنه(یعنی همون کامپیوتر اول ) .
خب از این به بعد دیگه کامپیوتر دوم که آی پی اون 192.168.0.2 بوده و default gateway اون Ip کامپیوتر اول یعنی 192.168.0.1 هست ، با تغییر ip کامپیوتر اول چطوری میتونه اونو بشناسه؟؟؟؟؟ بعد از شیرینگ تست کردم دیگه کامپیوتر دوم کامپیوتر اول رو نمیشناخت! کامپیوتر اول ویندوز 7 داره و دومی اکس پی. دوستان لطفا راهنمایی کنن که بد جوری گیر افتادم.:41:

david-a26
14-08-2011, 17:58
دوستان من تمام تنظیمات رو انجام میدم، آی پی ها رو به دو تا کامپیوتر میدم و شبکه برقرار میشه اما موقعی که میخوام شیرینگ اینترنت رو انجام بدم ،وقتی شیرش می کنم پیغام میده آی پی شما از الان عوض میشه و به 192.168.137.1 تغییر میکنه(یعنی همون کامپیوتر اول ) .
خب از این به بعد دیگه کامپیوتر دوم که آی پی اون 192.168.0.2 بوده و default gateway اون Ip کامپیوتر اول یعنی 192.168.0.1 هست ، با تغییر ip کامپیوتر اول چطوری میتونه اونو بشناسه؟؟؟؟؟ بعد از شیرینگ تست کردم دیگه کامپیوتر دوم کامپیوتر اول رو نمیشناخت! کامپیوتر اول ویندوز 7 داره و دومی اکس پی. دوستان لطفا راهنمایی کنن که بد جوری گیر افتادم.:41:

خب بعد اینکه شیر کردی IP سیستم اول رو تغییر بده و همون 192.168.0.1 کن.

XDbit68
14-08-2011, 22:25
خب بعد اینکه شیر کردی IP سیستم اول رو تغییر بده و همون 192.168.0.1 کن.
خب اگه اینکار رو بکنم که دیگه اینترنت شیر نمیشه که!

david-a26
14-08-2011, 22:52
خب اگه اینکار رو بکنم که دیگه اینترنت شیر نمیشه که!

چرا اخه به IP ربطی نداره که شما شیرینگ رو در کارت شبکه فعال میکنی بعد IP رو عوض کنی باز شیرینگ فعاله!

2تا کامپیوترو از طریق وایرلس به هم وصل میکنی؟

XDbit68
15-08-2011, 07:35
چرا اخه به IP ربطی نداره که شما شیرینگ رو در کارت شبکه فعال میکنی بعد IP رو عوض کنی باز شیرینگ فعاله!

2تا کامپیوترو از طریق وایرلس به هم وصل میکنی؟
نه با کابل کراس به هم وصلن.کابل کراس هم سالمه.
این چیزی که شما گفتی رو من تست کردم بعد از فعال شدن شیرینگ کانکشن پیغام میده که ip شما به 192.168.137.1 تغییر خواهد کرد اگر کامپیوترهای دیگر شما static ip address دارن اونها روی اتوماتیک ست کنید .
خب منم رو اتوماتیک گذاشتم که راحت اینترنت شیر شد و انتقال فایل هم بین دو تا کامپیوتر انجام شد. یعنی نمی تونیم بیایم ip رو بعد از شیر دوباره تغییر بدیم و بکنیم همون 192.168.0.1 البته تستش کردم که دیدم نشد ، میگم شما هم یه تست بکن !

حالا اگه اینجوریه دیگه چرا ما از اول ip دو تا pc رو روی اتوماتیک نمی ذاریم و دستی بهش ip میدیم ؟:13:
دوستان جواب بدن لطفا.
ممنون.:20:

darkman.p
15-08-2011, 08:00
امیدوار هستم که دوستان کمکت کنند شاید البته
آقا ------ رو کار نداریم ولی کلا شما اکسس پوینت ها رو روی بریج بزار و آپی هر کدوم از اونا رو ببر تو رنج مودم البته چون دیفالت همشون 192.168.1.1 هست شما یکی رو بزار 192.168.1.100 اون یکی اکسس پوینتم بزار 192.168.1.200 دی اچ سی پی های این دو هم بزار از این رنج به بعد اینطوری همه بدون ------ اینترنت دار می شن حالا اگه سوالی داری واضح تر بپرس تا بگم البته بعدش میتونی راحت با سیسی ------ منیجش کنی در ضمن این دو تا اکسس پوینت باید به سوئیچ وصل باشن مودم هم به سوئیچ وصل باشه و مودم nat کنه

darkman.p
15-08-2011, 08:07
با نام خدا و سلام
دوستان من یه مودم وایمکس ایرانسل و یم مودم linksys wag120n دارم حالا می خام این اینترنت وایمکس را هم بین سه تا کامپیوتر و هم به صورت wifi شیر کنم ولی نمیشه:41:
حالا می خام هر کی بلده منو راهنمایی کنه:10:

با سپاس :40:
شما باید مودم بی سیم رو حالت بریج بزاری و دی اچ سی پی اونو غیر فعال کنی و با یک کابل به مودم وایمکس وصل کنی بعدش می تونی از طریق بی سیم همون اینتر نت وایمکسو بگیری البته اگه آی پی مودمت 192.168.1.1 احتمالا ماله وایمکستم همونه یکیشونو بکن 192.168.1.2

darkman.p
15-08-2011, 08:14
با عرض سلام خدمت دوستان
من دوتا pc دارم که با مودم modem router tp-link TD-W8901G بهم وصلند البته با کابل کراس ویه لپتاپ دارم که با وایرلس به مودم وصله وهرسه باهم به اینترنت وصلند.اولا من از شبکه هیچی سردرنمیارم ومیخام این سه تا سیستمو با هم شبکه کنم والبته اینترنتشون وصل باشه .و هاب وسوییچ ندارم.
اساتید محترم بنده چکار باید بکنم؟
دوست من شما نیازی نیست کار خاصی انجام بدین کلا کودم شما 4 عدد پورت شبکه داره میتونید 4 پی سی رو بهش با سیم وصل کنید و هر چند تا دلتون خواست بی سیم بهش وصل کنید اگر آی پی دستگاه ها رو اتوماتیک باشه خودشون با هم شبکه میشن و برای دادن اینتر نت کافیه مودم رو به آِ اس پی ببرید در عرض 2 دقیقه بگین نتشو براتون فعال کنن دقیقا اینکارارو بکنی یه شبکه داری با اینترنت

darkman.p
15-08-2011, 08:23
نه با کابل کراس به هم وصلن.کابل کراس هم سالمه.
این چیزی که شما گفتی رو من تست کردم بعد از فعال شدن شیرینگ کانکشن پیغام میده که ip شما به 192.168.137.1 تغییر خواهد کرد اگر کامپیوترهای دیگر شما static ip address دارن اونها روی اتوماتیک ست کنید .
خب منم رو اتوماتیک گذاشتم که راحت اینترنت شیر شد و انتقال فایل هم بین دو تا کامپیوتر انجام شد. یعنی نمی تونیم بیایم ip رو بعد از شیر دوباره تغییر بدیم و بکنیم همون 192.168.0.1 البته تستش کردم که دیدم نشد ، میگم شما هم یه تست بکن !

حالا اگه اینجوریه دیگه چرا ما از اول ip دو تا pc رو روی اتوماتیک نمی ذاریم و دستی بهش ip میدیم ؟:13:
دوستان جواب بدن لطفا.
ممنون.:20:
آقا کلا بهترین اینه که رو سرورت آی پی 192.168.0.1 بزاری و هیچ دلیلی نداره آیپیش بشه همونی که میگی باید اول این مشکلو حل کنی شما میگی من میزارم 192.168.0.1 بهدش میشه مثلا 192.168.1.137 خوب این معنی نمیده مگر اینکه رو اون دستکاه نرم افزار ریپ فریز یا یه چیزی نصب باشه قبل شیرینگ ببین چرا تنظیماتت میپره

XDbit68
15-08-2011, 09:26
آقا کلا بهترین اینه که رو سرورت آی پی 192.168.0.1 بزاری و هیچ دلیلی نداره آیپیش بشه همونی که میگی باید اول این مشکلو حل کنی شما میگی من میزارم 192.168.0.1 بهدش میشه مثلا 192.168.1.137 خوب این معنی نمیده مگر اینکه رو اون دستکاه نرم افزار ریپ فریز یا یه چیزی نصب باشه قبل شیرینگ ببین چرا تنظیماتت میپره
دوست عزیز خیلی ممنون بابت راهنماییت. من نرم افزاری مثل ریپ فریز ندارم فقط یه eset smart security 64bit رو سیستم 64 بیتی ویندوز 7 دارم .اونم یه personal firewall داره که تا زمانی که اون فعال باشه نمیذاره اینترنت شیر بشه اما به محض اینکه خاموشش می کنم ردیفه.
اصلا اگه از اول دو تا یا هر چنتا سیستمی که داریم رو با ip automatic ست کنیم مشکلی پیش میاد؟ منظورم اینه که اصلا چرا ip رو دستی وارد میکنیم وقتی اتوماتیک جواب میده خودش؟
اینم بگم که ip فقط موقعی میشه 192.168.137.1 که میخوام اینترنت رو شیر کنم. ماله ویندوز 7 نمیتونه باشه؟

darkman.p
15-08-2011, 11:51
دوست عزیز خیلی ممنون بابت راهنماییت. من نرم افزاری مثل ریپ فریز ندارم فقط یه eset smart security 64bit رو سیستم 64 بیتی ویندوز 7 دارم .اونم یه personal firewall داره که تا زمانی که اون فعال باشه نمیذاره اینترنت شیر بشه اما به محض اینکه خاموشش می کنم ردیفه.
اصلا اگه از اول دو تا یا هر چنتا سیستمی که داریم رو با ip automatic ست کنیم مشکلی پیش میاد؟ منظورم اینه که اصلا چرا ip رو دستی وارد میکنیم وقتی اتوماتیک جواب میده خودش؟
اینم بگم که ip فقط موقعی میشه 192.168.137.1 که میخوام اینترنت رو شیر کنم. ماله ویندوز 7 نمیتونه باشه؟
هر کامپیوتری نیاز به آی پی داره حالا یا باید اینودستی داد یا باید دستگاهی باشه که بجای دست کار کنه اگه تعداد کامپیوتر های شما 100 تا باشه آی پی دستی گذاشتن خسته کنندست اینکار به عهده دی اچ سی پی هاست که مدوم adsl داره واسه همین وقتی اتو میزاری دستگاه خودش آی پی میگیره و اگر مودم نت باشه اینترنتم میگیره ولی اگه بخوای سرور داشته باشی باید روش آی پی 192.168.0.1 بزاری و شیر کنی اینو پیگیر باش هیچ دستگاهی نموته آِ پی دستی که شما میزاری رو تغییر بده یا وینت آدمین نیست یا یه نرم افزاری ران هست

hasanoooooooo
18-08-2011, 23:30
دوستان من میخوام با استفاده از مودم tplink 8811 بین لپتاپ و pc فایل بفرستم! یعنی همون روش 2 !
اما نمیدونم دقیق باید چطوری ip بدم بهشون! بار اولمهو با اجازتون هیچ چچیزی هم حالیم نیست از شبکه!
بجز مودم که چیز ینمیخواد؟
الان لپتاپ با لن و pc با usb به مودم وصل هستن .و هر دو با ppoe اینترنتشون برقراره! اما من میخوام فایل بینشون رد و بدل کنم. ممنون میشم به زبان ساده برام توضیح بدید خیلی سرچ کردم اما همه تخصصی جواب ادم رو میدن! تنکس

hasanoooooooo
19-08-2011, 12:50
بابا استادای p30world کجا رفتین؟ کمک کنیددددددددددددددد حداقل پاسم بدید به یکی که کارمو راه بندازه؟

excessive
19-08-2011, 21:59
دوستان من میخوام با استفاده از مودم tplink 8811 بین لپتاپ و pc فایل بفرستم! یعنی همون روش 2 !
اما نمیدونم دقیق باید چطوری ip بدم بهشون! بار اولمهو با اجازتون هیچ چچیزی هم حالیم نیست از شبکه!
بجز مودم که چیز ینمیخواد؟
الان لپتاپ با لن و pc با usb به مودم وصل هستن .و هر دو با ppoe اینترنتشون برقراره! اما من میخوام فایل بینشون رد و بدل کنم. ممنون میشم به زبان ساده برام توضیح بدید خیلی سرچ کردم اما همه تخصصی جواب ادم رو میدن! تنکس

اگه DHCP روی مودم فعال شده باشه شما نیاز به دادن IP به صورت دستی نیستید. فقط کافیه برای دوتا سیستم یک ورک گروپ در نظر بگیرید و برای هر دوتا سیستما یک اسم تو شبکه بذارید. بعد جفت سیستما رو ریستارت کنید. حالا شبکه شدن دو تا سیستمتون.:11:

فقط یه نکته ای بگم که سرعت انتقال بین لن و USB بخاطر کم بودن پهنای باند USB خیلی کمه.. یه چیزی در حدود 1مگ در ثانیه.... ولی اگه دوتا کارت شبکه 1گیگابیتی داشته باشی به هم وصل کنی 55مگابایت در ثانیه ترنسفر خواهی داشت...

excessive
19-08-2011, 22:18
اینم تصویریش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تنظیمت رو ست کنید:

حله؟؟؟

اینم شات شبکه خودم:

ali railway
20-08-2011, 00:06
سلام

میخواستم بدونم چه جوری میشه از طریق wifi اینترنت لپ تاپ رو با موبایل share کرد؟
اینترنت لپ تاپ با کابل LAN هست. حالا میخوام بدون کابل، موبایل رو به اینترنت وصل کنم.

ALI16437
20-08-2011, 11:55
با سلام ،
دوستان من یک شبکه کوچک دارم که در سرور سون ودر بقیه xp نصب است
خوب حالا پرینتر در سون تعریف شده و تیک مربوط به شیر بودنش هم خوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در همه کامپیوترها هم با یک اسم مثلا aaa وارد میشیم همشون هم بصورت
work group تعریف شدن در network هم همه کامپیوترها دیده میشن و قادر به
ورود به تمام اونها هستیم
با زدن gpedit .msc و مسیر زیر
computer configuration/windowes sting/security seting/ local police/ security option/ blaonk password
که سومین گزینه هست رو هم روی Disabled قرار دادم
حالا بدون هیچ پسوردی وارد تمام سیستم های تمام شبکه میشوم
ولی پرینتر رو در داخل سرور نمیتونم ببینم و هیج پوشهای روهم نمیتونم شیر کنم.در سون

یک جای خوندم باید به network and sahring سیستم برید و در قسمت change advanse shareng seting
در دو قسمت home or work و publice گزینه در قسمت publice تیک turn on shared رو نزنید
ولی با زدن اون وانجام save وقتی به اون صفحه بر میگردم میبینم تنظیمات به حالت قبلی برگشته.
و قادر نیستم به هیچ وجه هیچ پوشهای رو Share کنم.نکته جالب این است که در تمام آموزشهای
که در اینترنت پیدا کردم فقط گفتن که ((publice تیک turn on shared)) رو میزنید ولی وقتی تیک
فوق رو میزنم و save میکنم بعد از بازگشت به صفحه فوق به حالت اول برگشته در xp یک تیک در folderOption
بود به نام use the simple sharing که با زدنش به راحتی همه چیز رو میشود شیر کرد ولی در
سون خبری از این تیک نیست.
حالا دیگه نمی دونم چکار کنم

ممنون میشم راهنماییم کنید.

excessive
20-08-2011, 20:56
با سلام ،
دوستان من یک شبکه کوچک دارم که در سرور سون ودر بقیه xp نصب است
خوب حالا پرینتر در سون تعریف شده و تیک مربوط به شیر بودنش هم خوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در همه کامپیوترها هم با یک اسم مثلا aaa وارد میشیم همشون هم بصورت
work group تعریف شدن در network هم همه کامپیوترها دیده میشن و قادر به
ورود به تمام اونها هستیم
با زدن gpedit .msc و مسیر زیر
computer configuration/windowes sting/security seting/ local police/ security option/ blaonk password
که سومین گزینه هست رو هم روی Disabled قرار دادم
حالا بدون هیچ پسوردی وارد تمام سیستم های تمام شبکه میشوم
ولی پرینتر رو در داخل سرور نمیتونم ببینم و هیج پوشهای روهم نمیتونم شیر کنم.در سون

یک جای خوندم باید به network and sahring سیستم برید و در قسمت change advanse shareng seting
در دو قسمت home or work و publice گزینه در قسمت publice تیک turn on shared رو نزنید
ولی با زدن اون وانجام save وقتی به اون صفحه بر میگردم میبینم تنظیمات به حالت قبلی برگشته.
و قادر نیستم به هیچ وجه هیچ پوشهای رو Share کنم.نکته جالب این است که در تمام آموزشهای
که در اینترنت پیدا کردم فقط گفتن که ((publice تیک turn on shared)) رو میزنید ولی وقتی تیک
فوق رو میزنم و save میکنم بعد از بازگشت به صفحه فوق به حالت اول برگشته در xp یک تیک در folderOption
بود به نام use the simple sharing که با زدنش به راحتی همه چیز رو میشود شیر کرد ولی در
سون خبری از این تیک نیست.
حالا دیگه نمی دونم چکار کنم

ممنون میشم راهنماییم کنید.

شما اگه تنظیمات شبکت درست ست شده باشه با این روش صد در صد شیر میشن پوشه هات:

excessive
20-08-2011, 21:02
برای پرینتر هم Everyone رو اضافه کنید....

البته اگه از ویندوز سون 64بیتی استفاده می کنید تو کلاینت ها با ویندوز 32 بیت باید درایور چاپگر رو براش نصب کنید.

حله داداش؟؟؟

ALI16437
21-08-2011, 15:25
با تشکر فراوان
باالاخره با راهنماییها شما تونستم پرینتر رو شیر کنم در شبکه و
پرینت بگیرم.

اما در مورد شیر کردن پوشهها و داروها هنوز مشکل دارم.
این چند تا عکسو ببینید.

اما من فکر میکنم مشکل از -network and sahring سیستم برید و در قسمت change advanse shareng seting
در دو قسمت home or work و publice گزینه در قسمت publice تیک turn on shared رو بزنید
(وقتی تیک فوق رو میزنم و با save خارج میشم وقتی بر می گردم میبینم به حالت قبل برگشته و تیک نداره
گزینه فوق)

با تشکر فراوان منتظر راهنماییهای کارگشا شما هستیم .

capitanrayan
21-08-2011, 19:06
سلام.من یه لپ تاپ 5010 دل دارم .میخوام مستقیم با گوشی galaxy s 2 بصورت وای فای اینترنت رو شیر کنم.

میشه یه کمکی بکنیو با گوشی کانکشن رو نمیشناسه

excessive
21-08-2011, 21:12
با تشکر فراوان
باالاخره با راهنماییها شما تونستم پرینتر رو شیر کنم در شبکه و
پرینت بگیرم.

اما در مورد شیر کردن پوشهها و داروها هنوز مشکل دارم.
این چند تا عکسو ببینید.

اما من فکر میکنم مشکل از -network and sahring سیستم برید و در قسمت change advanse shareng seting
در دو قسمت home or work و publice گزینه در قسمت publice تیک turn on shared رو بزنید
(وقتی تیک فوق رو میزنم و با save خارج میشم وقتی بر می گردم میبینم به حالت قبل برگشته و تیک نداره
گزینه فوق)

با تشکر فراوان منتظر راهنماییهای کارگشا شما هستیم .

شما یه بار با یه نرم افزار مثل RegCure ریجستری رو فیکس کنید و بعد ببینید بازم تغییرات شبکتون بعد تغییر توسط شما به حالت قبل برمیگرده یا نه؟
شما هر فولدری دیگه ای هم میخواید شیر بکنید همین مشکل واستون پیش میاد؟؟؟
این روش هم تست کنید: یه یوزر دیگه واسه ویندوز بسازید و تنظیمات شبکه رو تو اون یوزر انجام بدید شاید جواب داد.
ولی من مطمئنم با اون روش حتما شیرینگ باید انجام بشه...

excessive
21-08-2011, 22:10
سلام.من یه لپ تاپ 5010 دل دارم .میخوام مستقیم با گوشی galaxy s 2 بصورت وای فای اینترنت رو شیر کنم.

میشه یه کمکی بکنیو با گوشی کانکشن رو نمیشناسه

شما از مودم کابلی استفاده میکنی برای اتصال به اینترنت؟؟؟
اگه اینطوریه شما باید وایرلس لپ تاپ رو به صورت روتر در بیاریدش بعد گوشیتون رو به این روتر وصل کنید بعدش میتونید کانکشن اینترنتتون رو با خود ویندوز رو وایرلستون شیر کنید و تنظیمات IP رو به صورت دستی برا گوشی انجام بدین و یا میتونید از برنامه CCProxy برا شیر کردن اینترنت استفاده کنید.

jojonice
22-08-2011, 06:06
سلام
لطفا راهننمائی کنید
میخواستم اینترنت adsl را بین دو کامپیوتر share کنم البته از طریق کابل این کار را کردم اما مشکلی است یعنی باید کامپیوتر اصلی را باز کنم تا کامپیوتر دیگر بتونه از اینترنت استفاده کنه اما میخواستم بطور جداگانه share بشود و هر موقع هر کامپیوتری را که خواستم باز کنم و از اینترنت استفاده کنم و همچنین v p n و نیازی نباشه هر دو کامپیوتر باز باشه از چه طریقی میشود این کار را کرد
ممنون
خداحافظ

Amir Varasteh
22-08-2011, 11:45
سلام
لطفا راهننمائی کنید
میخواستم اینترنت adsl را بین دو کامپیوتر share کنم البته از طریق کابل این کار را کردم اما مشکلی است یعنی باید کامپیوتر اصلی را باز کنم تا کامپیوتر دیگر بتونه از اینترنت استفاده کنه اما میخواستم بطور جداگانه share بشود و هر موقع هر کامپیوتری را که خواستم باز کنم و از اینترنت استفاده کنم و همچنین v p n و نیازی نباشه هر دو کامپیوتر باز باشه از چه طریقی میشود این کار را کرد
ممنون
خداحافظ
سلام.

مودمت چند تا پورت خروجی داره ؟

hootas23
22-08-2011, 19:10
سلام
تشکر فراوان بابت مطالب آموزنده تمامی دوستان.
تمام مطالب رو خوندم(یه تاپیک اشتباه باز کردم ببخشید امیدوارم ذخیره نشده باشه تا فهمیدم استپ زدم نمیدونم ارسال شد یا نه)
من یه مودم قدیمی adsl دارم با پورت usb و در حال حاضر روی سیستم خونگی با ویندوز xp وصله و با سرعت128 مخابرات کار میکنه.
مودم من درایور ویندوز 7 نداره و نیست(model: corcess 3112ug)
میخواستم مودم رو روی لپ تاپ وصل کنم و استفاده کنم که به مشکل برخوردم به خاطر نصب(ویندوز7 نسخه64 بیت)
به نظر شما بهترین راه برای استفاده از اینترنت در حال حاضر برای من چیه؟
شبکه کردن بین دو کامپیوتر و استفاده از کابل کراس؟آیا متونم این کارو بکنم؟(هر دو سیستم پورت لن رو دارند سیستم خونگی ویندوز xp داره و لپ تاپ 7)
و اگر این کارو انجام بدم همیشه باید هر دو سیستم روشن باشند؟سرعت بین این دو نصف میشه؟
و یا به نظر شما مودم رو عوض کنم؟
با توجه به اینکه خونه ما طبقه ای هستش آیا میتونم از مودم وایرلس برای هردو استفاده کنم؟
ببخشید سوالاتم شاید مسخره باشه ولی ممنون میشم جواب بدید بهترین و کم هزینه ترین راه برای من چیه.

darkman.p
23-08-2011, 07:50
سلام
لطفا راهننمائی کنید
ممنون
خداحافظ
شما می تونید مودمتونو اتو کانکت بکنید یعنی pppoe در اینصورت یوزر پس داخل مودم تعریف میشه و مودم کانکت میکنه و هر دو سیستم مستقل می تونن کار کنن

darkman.p
23-08-2011, 07:59
سلام
تشکر فراوان بابت مطالب آموزنده تمامی دوستان.
تمام مطالب رو خوندم(یه تاپیک اشتباه باز کردم ببخشید امیدوارم ذخیره نشده باشه تا فهمیدم استپ زدم نمیدونم ارسال شد یا نه)
من یه مودم قدیمی adsl دارم با پورت usb و در حال حاضر روی سیستم خونگی با ویندوز xp وصله و با سرعت128 مخابرات کار میکنه.
مودم من درایور ویندوز 7 نداره و نیست(model: corcess 3112ug)
میخواستم مودم رو روی لپ تاپ وصل کنم و استفاده کنم که به مشکل برخوردم به خاطر نصب(ویندوز7 نسخه64 بیت)
به نظر شما بهترین راه برای استفاده از اینترنت در حال حاضر برای من چیه؟
شبکه کردن بین دو کامپیوتر و استفاده از کابل کراس؟آیا متونم این کارو بکنم؟(هر دو سیستم پورت لن رو دارند سیستم خونگی ویندوز xp داره و لپ تاپ 7)
و اگر این کارو انجام بدم همیشه باید هر دو سیستم روشن باشند؟سرعت بین این دو نصف میشه؟
و یا به نظر شما مودم رو عوض کنم؟
با توجه به اینکه خونه ما طبقه ای هستش آیا میتونم از مودم وایرلس برای هردو استفاده کنم؟
ببخشید سوالاتم شاید مسخره باشه ولی ممنون میشم جواب بدید بهترین و کم هزینه ترین راه برای من چیه.

شما میتونید از یک اکسس پوینت استفاده کنید که همون وایرلس هست شما می تونید با درایوره xp همون مودم رو روی 7 هم نصب کنید فقط اگه برنامه ست آپی داره باید روش کلیک سمت راست کنیدو گزینه troubleshooting compatibility رو بزنید اوکی میشه و نصب میشه

lurenzo
08-09-2011, 16:54
سلام.
چطوری میتونم اینترنت رو همراه با V/P/N یا ------ به تلویزیون برسونم؟ (میخوام از قابلیت Skype در تلویزیون استفاده کنم!)
آیا مودم روتری هست که بشه توی تنظیماتش ، V/P/N یا ------ رو Set کرد؟

Psychic
13-09-2011, 11:42
توجه : در این روش یک سیستم به عنوان سرور می بایست به عنوان سیستم ارائه دهنده اینترنت به طور مداوم فعالیت کند.

تجهیزات مورد نیاز :

1- کانکشن ADSL یا مشابه برای تامین پهنای باند اینترنت.

2-یک سیستم مجهز به دو کارت شبکه به همراه سیستم عامل Windows XP

3-در صورت نباز برای تامیین اینترنت بیش از دو سیستم در شبکه به بک سویچ نیز نیازمندیم.

مراحل انجام کار :

با استفاده از یک کابل شبکه که به همراه اکثر مودم های ADSL ارائه میشود مودم را به کارت شبکه اول سرور متصل کنید .

سپس تنظیمات مورد نیاز برای برقراری ارتباط با شرکت ارائه دهنده ADSL را انجام دهید.

نکته :ICS برای Internet Sharing از ای پی 192.168.0.1 به همراه سابنت مسک 255.255.255.0 استفاده میکند.بنابراین هیچ سیستمی در شبکه از جمله مودم ADSL نیز نباید از این ای پی استفاده کند.در صورتی که ای پی مودم ADSL با این ای پی بکسان بود میتوانید با مراجعه به دفترچه راهنمای مودم برای تغییر این ای پی اقدام کنید.

سپس به تب Advanced کارت شبکه متصل به مودم ADSL رفته و گزینه

Allow other network users to connetc through this this computers internet connection

انتخاب کرده و Ok کنید.

شکل 1

نکته : در این هنگام پیغامی مبنی بر تغییر ای پی آدرس کارت شبکه دوم موجود بر روی سرور به ای پی 192.168.0.1 داده خواهد شد.

بعد از انجام این مراحل در صورتی که یک سیستم در شبکه موجود باشد با استفاده از کابل Back to Back سیستم را به کارت شبکه دوم سرور متصل می نماییم و در صورت وجود بیش ار یک سیستم تمامی سیستم ها را توسط کابل شبکه به سویچ متصل مینماییم.

بعد از برقراری ارتباط فیزیکی سیستم ها نیاز به تنظیم نحوه ی دریافت ای پی آدرس سیستم ها به صورت اتوماتیک داریم که از مسیر
Local Area Connection --> Propertise --> Networking --> TCP/IP Propertise
داریم.

شکل 2

به محض دریافت ای پی توسط کاربران ارتباط اینترنتی برای سیستم ها فراهم شده است.

سلام
مهندسان گرامی ، من یه سرور 2008 دارم با یه کارت شبکه wired و یه دونه هم wireless
یه مودم adsl wireless هم دارم
حالا این روش رو با این سیستم ها چه جوری می شه پیاده کرد، همه چی مثل این مطلب می مونه فقط به جای اینکه کارت شبکه ی سرور به کلاینت ها توسط سوییچ به هم وصل بشن با همون مودم وایرلس وصل می شن
حالا باید چه کار کنم که بتونم ICS رو راه اندازی کنم ، دلیل کارم اینه که می خوام با برناکه softperfect manager یا با نصب ISA Server پهنای باند رو کنترل کنم

Psychic
13-09-2011, 16:02
مشکل حل شد ، راهش اینه که router مودم رو خاموش کنیم تا فقط access point باشه
باری غیر فعال کردن router هم کافیه فقط DHCP رو غیر فعال کرد

Psychic
13-09-2011, 16:03
مشکل حل شد ، راهش اینه که router مودم رو خاموش کنیم تا فقط access point باشه
باری غیر فعال کردن router هم کافیه فقط DHCP رو غیر فعال کرد

metiten
15-09-2011, 02:12
سلام
من اشتراک اینترنتم از آنتن وایرلس هست (nano satation 5) یعنی بدون نیاز به خط تلفن از اینترنت استفاده میکنم
یک دونه مودم وایرلس tp link td-w8901g توی خونه دارم میخواستم بدونم میشه بوسیله این مودم اینترنت رو شیر کرد توی خونه؟
یعنی ورودی اینترنت مودمم سیم تلفن نباشه و از کابل شبکه باشه
اکانت اینترنتم هم مثل ADSL هست و یوزر و پسورد داره
اگه راهی هست لطفاً راهنماییم کنید
ممنون

Bobby Sands
18-09-2011, 19:09
دوستان کسی میدونه محدودیت دانلود با یه مقدار مشخص رو چطوری میشه تو شبکه اعمال کرد؟
ما یک شبکه داریم و اینترنت رو با سی سی ------ share کردیم اما این برنامه انگار قابلیت اعمال محدودیت حجم دانلودی برای کاربران رو نداره. اگر امکانش هست راهنمایی کنین. کل شبکه مون سر این قضیه بهم ریخته .
ممنون

Amir Varasteh
18-09-2011, 23:44
دوستان کسی میدونه محدودیت دانلود با یه مقدار مشخص رو چطوری میشه تو شبکه اعمال کرد؟
ما یک شبکه داریم و اینترنت رو با سی سی ------ share کردیم اما این برنامه انگار قابلیت اعمال محدودیت حجم دانلودی برای کاربران رو نداره. اگر امکانش هست راهنمایی کنین. کل شبکه مون سر این قضیه بهم ریخته .
ممنون

اگه امکانش رو دارین یه ISA Server یا TMG نصب کنین و روی اون هم Bandwidth Splitter .

Bobby Sands
19-09-2011, 07:22
اگه امکانش رو دارین یه ISA Server یا TMG نصب کنین و روی اون هم Bandwidth Splitter .
اگر امكان نصب isa server نبود چكار ميشه كرد؟ براي اين حالت برنامه اي مثل ccproxy وجود نداره كه اين امكانات رو داشته باشه ؟
راستش تو شركت ما همه كاربرا زدن تو كار دانلود و صبح تا شب فيلم دانلود ميكنن! اين كارشون كل حجم اينترنت شبكه رو ميگيره و كسايي كه واقعا براي كارشون احتياج به اينترنت دارن نميتونن هيچ كاري بكنن. ميخواستم يه محدوديت بذارم كه مثلا در روز نشه از يك حجم مشخصي بيشتر دانلود كرد.
آيا با نرم افزارهاي ديگه اين امكان وجود داره.؟ لطفا راهنمايي كنين.

Amir Varasteh
19-09-2011, 13:48
اگر امكان نصب isa server نبود چكار ميشه كرد؟ براي اين حالت برنامه اي مثل ccproxy وجود نداره كه اين امكانات رو داشته باشه ؟
راستش تو شركت ما همه كاربرا زدن تو كار دانلود و صبح تا شب فيلم دانلود ميكنن! اين كارشون كل حجم اينترنت شبكه رو ميگيره و كسايي كه واقعا براي كارشون احتياج به اينترنت دارن نميتونن هيچ كاري بكنن. ميخواستم يه محدوديت بذارم كه مثلا در روز نشه از يك حجم مشخصي بيشتر دانلود كرد.
آيا با نرم افزارهاي ديگه اين امكان وجود داره.؟ لطفا راهنمايي كنين.

قطعا نرم افزارهای دیگه ای باید باشه... اما من اطلاعاتم در همین حد بود :46:

don.omerta
23-09-2011, 00:00
سلام
من میخواستم هم مانیتورینگ داشته باشم هم اینترنت شیر کنم
چطوری؟

jb.NY
03-10-2011, 18:25
سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ و یه کامپیوتر هست که میخوام اینترنت رو از کامپیوتر به لپ تاپ شیر کنم
لپ تاپ که قابلیت بی سیم داره، واسه کامپیوتر هم یه کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل dwa-125 دارم
یادم نیست قبلا چجوری اینترنت رو شیر کردم اما مطمئنم این کارو انجام دادم و درست هم کار میکرد
ولی الان هر کاری میکنم به نتیجه نمیرسم، اگه ممکنه توضیح دقیق بدید و کار ما رو راه بندازید
ممنون

Amir Varasteh
03-10-2011, 19:27
سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ و یه کامپیوتر هست که میخوام اینترنت رو از کامپیوتر به لپ تاپ شیر کنم
لپ تاپ که قابلیت بی سیم داره، واسه کامپیوتر هم یه کارت شبکه بی سیم دی لینک مدل dwa-125 دارم
یادم نیست قبلا چجوری اینترنت رو شیر کردم اما مطمئنم این کارو انجام دادم و درست هم کار میکرد
ولی الان هر کاری میکنم به نتیجه نمیرسم، اگه ممکنه توضیح دقیق بدید و کار ما رو راه بندازید
ممنون

Ad-Hoc

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jb.NY
03-10-2011, 20:53
Ad-Hoc

بله ممنون ، فکر کنم قبلا هم طبق همین صفحه پیش رفتم، یعنی صفحش واسم آشناست
مشکل من اینجاست که الان باید اینترنت رو به مودم بدم، بعد کارت شبکه رو به شبکه بی سیم بریج کنم اونوقت از لپ تاپ به اد هاک وصل شم
اما مطمئنم قبلا بدون بریج زدن اینترنت رو شیر کرده بودم

Amir Varasteh
03-10-2011, 22:27
بله ممنون ، فکر کنم قبلا هم طبق همین صفحه پیش رفتم، یعنی صفحش واسم آشناست
مشکل من اینجاست که الان باید اینترنت رو به مودم بدم، بعد کارت شبکه رو به شبکه بی سیم بریج کنم اونوقت از لپ تاپ به اد هاک وصل شم
اما مطمئنم قبلا بدون بریج زدن اینترنت رو شیر کرده بودم

نه چیزی رو نمیخواد بریج کنی.

فقط Ad-hoc که اوکی شد و سیستمها همدیگه رو دیدن ، بعد از ICS استفاده کن و Connection ت رو Share کن روی کارت شبکه وایرلست.

اینم راهنما:

REDALERT
15-10-2011, 13:36
روشی وجود داره که بشه یک مودم وایرلس رو به یک روتر بی سیم بدون سیم و از طریق وایرلس متصل کرد؟ طوری که وقتی به روتر یا مودم وایرلس متصل میشی بتونی اینترنت رو هم شیر شده بگیری

excessive
15-10-2011, 22:22
روشی وجود داره که بشه یک مودم وایرلس رو به یک روتر بی سیم بدون سیم و از طریق وایرلس متصل کرد؟ طوری که وقتی به روتر یا مودم وایرلس متصل میشی بتونی اینترنت رو هم شیر شده بگیری

اگه مودمتون این قابلیتو داشته باشه شما می تونید بصورت وایرلس به یک دیوایس دیگه وصل بشید...

Amir Varasteh
15-10-2011, 23:34
در واقع کاری که جناب Excessive گفتن ، مثل یه Repeater عمل میکنه و سیگنال رو دست به دست میکنه.

REDALERT
16-10-2011, 09:58
اگه مودمتون این قابلیتو داشته باشه شما می تونید بصورت وایرلس به یک دیوایس دیگه وصل بشید...

آقا ممنون منم دنبال این WDS لعنتی می گردم ولی پیدا نمی کنمش!!! می دونم که داره مودمم ولی هر چی دنبالش می گردم نیست!! اینم مدل مودم: TD-W8960N تو توضیحاتش هست کلمه WDS

excessive
16-10-2011, 10:37
آقا ممنون منم دنبال این WDS لعنتی می گردم ولی پیدا نمی کنمش!!! می دونم که داره مودمم ولی هر چی دنبالش می گردم نیست!! اینم مدل مودم: TD-W8960N تو توضیحاتش هست کلمه WDS

به احتمال زیاد قسمت کانفیگ مودمتون مشابه مودم من، برا من که اینجا ست میشه:

REDALERT
16-10-2011, 14:01
به احتمال زیاد قسمت کانفیگ مودمتون مشابه مودم من، برا من که اینجا ست میشه:

آقا ممنون ولی مال من اون قسمت اینطوریه:

excessive
16-10-2011, 23:15
آقا ممنون ولی مال من اون قسمت اینطوریه:

شما یه سری به قسمت Wireless Bridge بزن...

AB
02-11-2011, 21:26
سلام

دوستان خیلی وقت پیش هم این سوالو پرسیدم ولی جوابی نگرفتم.

من یه مودم تک پورت (نه مودم/روتر)+یه سوئیچ 5 پورت و 3 تا کامپیوتر دارم.حالا میخام بین این 3 دستگاه شبکه ای با قابلیت به اشتراک گذاری فایل و اینترنت ایجاد کنم.آی پی دستی دادم نشد.اتوماتیک گذاشتم نشد.DHCP مودم رو غیرفعال کردم بازم نشد.

لطفا راهنمایی کنین.ویندوزم هم سون هست.

Amir Varasteh
02-11-2011, 22:02
سلام

دوستان خیلی وقت پیش هم این سوالو پرسیدم ولی جوابی نگرفتم.

من یه مودم تک پورت (نه مودم/روتر)+یه سوئیچ 5 پورت و 3 تا کامپیوتر دارم.حالا میخام بین این 3 دستگاه شبکه ای با قابلیت به اشتراک گذاری فایل و اینترنت ایجاد کنم.آی پی دستی دادم نشد.اتوماتیک گذاشتم نشد.DHCP مودم رو غیرفعال کردم بازم نشد.

لطفا راهنمایی کنین.ویندوزم هم سون هست.

سلام.

یعنی چی نشد؟

چیکار کردی و چه جوابی گرفتی که میگی نشد ؟

AB
03-11-2011, 09:47
سلام.

یعنی چی نشد؟

چیکار کردی و چه جوابی گرفتی که میگی نشد ؟

همونطور که گفتم میخام شبکه ای برای شیر کردن فایل و اینترنت درست کنم که نشد.

هر کاری که دوستان اینجا گفتن(مثل آی پی دستی دادن و ...) کردم ولی همه تنظیمات بعد از روشن خاموش کردن یا رفتن برق به هم میریخت.بعضی ها گفتن که Lease Time رو تو مودم افزایش بده که اونم تاثیری نداشت.

با این تجهیزاتی که دارم اگه شما بلدین که چطوری تنظیم کنم لطفا مراحلش رو به اختصار توضیح بدین.بقیش رو خودم حل میکنم.:11:

Amir Varasteh
03-11-2011, 12:54
همونطور که گفتم میخام شبکه ای برای شیر کردن فایل و اینترنت درست کنم که نشد.

هر کاری که دوستان اینجا گفتن(مثل آی پی دستی دادن و ...) کردم ولی همه تنظیمات بعد از روشن خاموش کردن یا رفتن برق به هم میریخت.بعضی ها گفتن که Lease Time رو تو مودم افزایش بده که اونم تاثیری نداشت.

با این تجهیزاتی که دارم اگه شما بلدین که چطوری تنظیم کنم لطفا مراحلش رو به اختصار توضیح بدین.بقیش رو خودم حل میکنم.:11:

خب. ببین شما 3 تا کامپیوتر و مودمت رو بزن به سوییچ.

به سه تا کامپیوتر این IP ها رو بده :

IP : 192.168.1.10
Subnet Mask : 255.255.255.0
------------------------------------

IP : 192.168.1.11

IP : 192.168.1.12

حالا IP مودم رو هم بزار 192.168.1.1.

مودم رو روی PPPoE کانفیگ کن.

برای سه تا سیستم Default Gateway رو برابر IP مودم یعنی 192.168.1.1 قرار بده تا بتونن اینترنت داشته باشن.

همین.

AB
04-11-2011, 00:19
خب. ببین شما 3 تا کامپیوتر و مودمت رو بزن به سوییچ.

به سه تا کامپیوتر این IP ها رو بده :

IP : 192.168.1.10

IP : 192.168.1.11

IP : 192.168.1.12

حالا IP مودم رو هم بزار 192.168.1.1.

مودم رو روی PPPoE کانفیگ کن.

برای سه تا سیستم Default Gateway رو برابر IP مودم یعنی 192.168.1.1 قرار بده تا بتونن اینترنت داشته باشن.

همین.

اینارو خودم چندین بار امتحان کردم ولی متاسفانه جواب نداد.

تو این حالت باید DHCP مودم رو غیرفعال کنم؟

Amir Varasteh
04-11-2011, 01:00
تو این حالت باید DHCP مودم رو غیرفعال کنم؟
بله.

این راه هم باید جواب بده. مطمئنا یه جای کارت اشتباست.

AB
04-11-2011, 10:57
بله.

این راه هم باید جواب بده. مطمئنا یه جای کارت اشتباست.

DHCP رو غیرفعال کردم بازم جواب نداد.به محض این که به پی سی دومی آی پی میدم اینترنت رو پی سی اولی قطع میشه.حالا سومی پیشکش:41:

DNS رو چی بدم؟نه آی پی مودم جواب داد نه DNS آی اس پی و نه گوگل.

از تنظیمات عکس میزارم ببینین کجاش اشتباهه.

Amir Varasteh
04-11-2011, 12:38
DHCP رو غیرفعال کردم بازم جواب نداد.به محض این که به پی سی دومی آی پی میدم اینترنت رو پی سی اولی قطع میشه.حالا سومی پیشکش:41:

DNS رو چی بدم؟نه آی پی مودم جواب داد نه DNS آی اس پی و نه گوگل.

از تنظیمات عکس میزارم ببینین کجاش اشتباهه.

DNS رو اولیشو IP مودم بزار و دومی رو 4.2.2.4.

باشه عکس بزار حتما.

AB
04-11-2011, 13:23
اینم عکسا

Amir Varasteh
04-11-2011, 16:56
خب درسته همه چی.

مودم رو PPPoE کردی ؟

AB
04-11-2011, 17:46
خب درسته همه چی.

مودم رو PPPoE کردی ؟

آره.

وقتی کانکشن دومی رو قطع میکنم اینترنت اولی وصل میشه ولی وقتی اولی رو قطع میکنم دومی قطع میمونه.

نوع شبکه رو هم عوض کردم نه رو هوم نتورک جواب میده نه پابلیک.

نمیدونم دیگه اشکال از کجاست!!!:41:

Amir Varasteh
04-11-2011, 18:37
آره.

وقتی کانکشن دومی رو قطع میکنم اینترنت اولی وصل میشه ولی وقتی اولی رو قطع میکنم دومی قطع میمونه.

نوع شبکه رو هم عوض کردم نه رو هوم نتورک جواب میده نه پابلیک.

نمیدونم دیگه اشکال از کجاست!!!:41:

کانکشنِ چی ؟؟

مگه مودم رو PPPoE نکردی ؟!

AB
04-11-2011, 19:09
کانکشنِ چی ؟؟

مگه مودم رو PPPoE نکردی ؟!

منظورم کانکشن نبود.وقتی تو ویندوز سون کابل شبکه رو وصل میکنی ازت میپرسه نوع شبکه چیه.(Home-Work-Public)

مودم روی PPPoE هست.

Amir Varasteh
04-11-2011, 19:22
منظورم کانکشن نبود.وقتی تو ویندوز سون کابل شبکه رو وصل میکنی ازت میپرسه نوع شبکه چیه.(Home-Work-Public)

مودم روی PPPoE هست.

خب هر سه رو Home انتخاب کن.

نباید مشکلی باشه.

AB
04-11-2011, 20:41
خب هر سه رو Home انتخاب کن.

نباید مشکلی باشه.

خودم هم نمیدونم چرا نمیشه.چون قبل از خرید سوئیچ از دوستان پرسیدم و گفتن میشه.

به غیر از قسمت هایی که عکسش رو گذاشتم تنظیمات دیگه ای نداره؟!!!

اگه نشه فوقش مودم/روتر میگیرم.:13:

Amir Varasteh
04-11-2011, 23:22
خودم هم نمیدونم چرا نمیشه.چون قبل از خرید سوئیچ از دوستان پرسیدم و گفتن میشه.

به غیر از قسمت هایی که عکسش رو گذاشتم تنظیمات دیگه ای نداره؟!!!

اگه نشه فوقش مودم/روتر میگیرم.:13:

منم نمیدونم چرا نمیشه !

تنظیمات دیگه ای هم نداره ! من n بار این کار رو پیاده سازی کردم و جواب داده ...

reza41
05-11-2011, 00:19
سلام
دوستان من یه مودم ADSL دارم که چهار تا پورت شبکه داره ولی متاسفانه یک اشکالی داره و خرابه و نمی تونم قابلیت NAT رو فعال کنم. بنابراین باید با کانکشن به اینترنت متصل بشم.
دو تا سیستم هم دارم که هر کدوم یک کارت شبکه بیشتر ندارند. حالا وقتی هر دو تا سیستم رو با کابل به این مودم وصل می کنم و از یکی از سیستم ها با کانکشن وصل به اینترنت می شم چطوری باید کاری کنم که بتونم با سیستم دیگه هم از اینترنت استفاده کنم؟
وقتی این دو تا سیستم رو با کابل به مودم وصل می کنم بعضی وقتها از توی هر سیستم به سیستم دیگه دسترسی دارم و بعضی وقتها ندارم.
هر دو تا ویندوزم هم 7 هستن.
روی مودم هم قابلیت DHCP فعاله و من هیچ تنظیماتی روی آی پی های سیستم ها اعمال نکردم.
خواهش می کنم راهنمایی کنید چون خیلی کارم گیر کرده. ممنون

AB
05-11-2011, 19:20
سلام
دوستان من یه مودم ADSL دارم که چهار تا پورت شبکه داره ولی متاسفانه یک اشکالی داره و خرابه و نمی تونم قابلیت NAT رو فعال کنم. بنابراین باید با کانکشن به اینترنت متصل بشم.
دو تا سیستم هم دارم که هر کدوم یک کارت شبکه بیشتر ندارند. حالا وقتی هر دو تا سیستم رو با کابل به این مودم وصل می کنم و از یکی از سیستم ها با کانکشن وصل به اینترنت می شم چطوری باید کاری کنم که بتونم با سیستم دیگه هم از اینترنت استفاده کنم؟
وقتی این دو تا سیستم رو با کابل به مودم وصل می کنم بعضی وقتها از توی هر سیستم به سیستم دیگه دسترسی دارم و بعضی وقتها ندارم.
روی مودم هم قابلیت DHCP فعاله و من هیچ تنظیماتی روی آی پی های سیستم ها اعمال نکردم.

دقیقا همون مشکلی هست که من با مودم و سوئیچ دارم.:27:

تا جایی که من میدونم برای روتر هیچ تنظیمات خاصی نمیخاد و وصل کردن کابل شبکه کافیه.

با یه سوزن مودم رو ریست کلی کن و تنظیمات ADSL رو دوباره بده و به تنظیمات شبکه کاری نداشته باش.

AB
05-11-2011, 19:27
منم نمیدونم چرا نمیشه !

تنظیمات دیگه ای هم نداره ! من n بار این کار رو پیاده سازی کردم و جواب داده ...

کابل های شبکه باید از نوع straight باشه دیگه.درسته؟(یعنی دو تا سوکتو کنار هم بزاری آرایش سیم ها عین هم باشه.)

میخاستم روتر بگیرم که مشکلم حل شه ولی گویا روتر هم مشکل داره.

reza41
05-11-2011, 22:56
دقیقا همون مشکلی هست که من با مودم و سوئیچ دارم.:27:

تا جایی که من میدونم برای روتر هیچ تنظیمات خاصی نمیخاد و وصل کردن کابل شبکه کافیه.

با یه سوزن مودم رو ریست کلی کن و تنظیمات ADSL رو دوباره بده و به تنظیمات شبکه کاری نداشته باش.

سلام ممنون از راهنمایی تون ولی تا حالا هزار بار این کار رو کردم فایده ای نداره.

Amir Varasteh
05-11-2011, 23:56
سلام

سلام.

مودم رو PPPoE کن و IP مودم رو بزار Default Gateway سیستمها.

reza41
06-11-2011, 18:19
سلام.

مودم رو PPPoE کن و IP مودم رو بزار Default Gateway سیستمها.

سلام خوب توی سوالم گفتم که مودمم خرابه و نمی تونم کاری کنم که به طور اتوماتیک متصل به اینترنت بشه. اگر مودمم درست بود که خوب این راحت ترین راه بود و مشکلی نداشتم. مساله تو اینه که به علت خرابی مودم نمی تونم این کار رو بکنم.

Amir Varasteh
06-11-2011, 23:32
سلام خوب توی سوالم گفتم که مودمم خرابه و نمی تونم کاری کنم که به طور اتوماتیک متصل به اینترنت بشه. اگر مودمم درست بود که خوب این راحت ترین راه بود و مشکلی نداشتم. مساله تو اینه که به علت خرابی مودم نمی تونم این کار رو بکنم.

خب پس باید از Internet Connection Sharing استفاده کنی و کانکشنت رو Share کنی.

موردی که هست اینه که با استفاده از این روش، برای ایانکه بقیه بتونن از اینترنت استفاده کنن، اون سیستمی که اینترنتش رو Share کردی باید روشن باشه.

راهنمای Internet Connection Sharing برای ویندوز سون :

reza41
06-11-2011, 23:52
خب پس باید از Internet Connection Sharing استفاده کنی و کانکشنت رو Share کنی.

موردی که هست اینه که با استفاده از این روش، برای ایانکه بقیه بتونن از اینترنت استفاده کنن، اون سیستمی که اینترنتش رو Share کردی باید روشن باشه.

راهنمای Internet Connection Sharing برای ویندوز سون :

آقا بازم تشکر از جوابت ولی توی همون سوال گفتم که وقتی این کار رو می کنم یعنی اینترنت کانکشن رو به اشتراک میذارم نمی دونم چرا گاهی وقت ها شبکه برقرار میشه و گاهی نمی شه. وقت به وقته. یعنی گاهی می تونم از هر کدوم از سیستم ها به اون یکی دسترسی دارم و بعضی وقتها ندارم و در هر صورت در اونی که وصل به نت نیست دسترسی به اینترنت ندارم.

Amir Varasteh
07-11-2011, 01:12
آقا بازم تشکر از جوابت ولی توی همون سوال گفتم که وقتی این کار رو می کنم یعنی اینترنت کانکشن رو به اشتراک میذارم نمی دونم چرا گاهی وقت ها شبکه برقرار میشه و گاهی نمی شه. وقت به وقته. یعنی گاهی می تونم از هر کدوم از سیستم ها به اون یکی دسترسی دارم و بعضی وقتها ندارم و در هر صورت در اونی که وصل به نت نیست دسترسی به اینترنت ندارم.

به خاطر اینه که وقتی Internet Connection Sharing رو فعال میکنی IP رو عوض میکنه. شما همه IP ها رو از رنج 192.168.0.0/24 بزار ببین چی میشه؟

imbzm
07-11-2011, 16:23
سلام دوستان.
من 6 تا سیستم دارم که با هم شبکه هستن و یه نرم افزار تحت شبکه روی اینا نصبه. من واسه اشتراک گذاری اینترنت مودم رو به صورت nat کانفیگ کردم و کابل شبکه خارج شده از مودم رو به هاب زدم و dns همه سیستم هارو آی پی مودم رو دادم.
هیچ مشکلی هم ندارم.
مجید نوروزی

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:22 PM ----------

گیت وی رو ای پی مودم دادم

Amir Varasteh
07-11-2011, 20:29
سلام دوستان.
من 6 تا سیستم دارم که با هم شبکه هستن و یه نرم افزار تحت شبکه روی اینا نصبه. من واسه اشتراک گذاری اینترنت مودم رو به صورت nat کانفیگ کردم و کابل شبکه خارج شده از مودم رو به هاب زدم و dns همه سیستم هارو آی پی مودم رو دادم.
هیچ مشکلی هم ندارم.
مجید نوروزی

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:22 PM ----------

گیت وی رو ای پی مودم دادم

مودم رو PPPoE کردی ؟

reza41
07-11-2011, 23:13
به خاطر اینه که وقتی Internet Connection Sharing رو فعال میکنی IP رو عوض میکنه. شما همه IP ها رو از رنج 192.168.0.0/24 بزار ببین چی میشه؟

سلام.
رفتم و راهنمای خود ویندوز تو این زمینه رو خوندم. نوشته بود به اشتراک گذاری اینترنت با DHCP سازگار نیست. بنابراین رفتم و این قابلیت رو غیر فعال کردم.
بعد گفته بود بعد از به اشتراک گذاری اینترنت در آی پی شما تغییر به وجود میاد که باید بری و اون رو روی اتوماتیک تنظیم کنی و این کار رو هم کردم.
بعد گفته بود باید در همه سیستم ها غیر از سیستمی که هاست هست باید یه تغییراتی توی تنظیمات اینترنت بدی که اون هم دادم
و مشکل حل شد.

mamaly_123
11-11-2011, 20:04
سلام

یه مشکلی دارم که فکر میکنم مناسب ترین تاپیک برای مطرح کردنش همین تاپیکه.
من برای اشتراک گذاشتن وایرلس اینترنت از مودم وایمکس رفتم یه اکسس پوینت DAP-1150 خریدم که با تنظیمات کارخونه کار میکنه. اما من نمیتونم وارد صفحه تنظیمات بشم و براش پسورد بزارم.!!!
طبق راهنما باید ادرس dlinkap رو تو IE بزنم تا وارد بشه اما هیچ اتفاقی نمیفته!!! یه مشکل دیگه این که بعضی از دستگاه ها با وایرلس بهش وصل میشن بعضی ها نه! یا اگه کانکت میشه دستگاه قبلی دیسکانکت میشه!!!
مشکل کجاست ؟؟
لطفا راهنمایی کنید...

abed_0567
12-11-2011, 08:36
سلام من و یکی از دوستام وایرلس نانواستیشن 5 داریم میخاستم بدونم که میشه با نانواستیشن5 دوتا کامپیوتر ها رو به هم شبکه کرد (واسه مولتی پلیر بازیها)
فاصله خونه ها مون 300 متری میشه(تقریبأ)
لطفأ راهنمایی کنید

abc2
12-11-2011, 20:50
اقا من میخوام اینترنت کامپیوترم رو share کنم الان مشکلی دارم اینه که من اینترنت PPPOE هست و Bridge نیست که کانکشن داشه باشم و اون کانکشن رو share کنم روی Local area connection هم میرم که share کنم ارور میده مشکل چیه لطفا منو راهنمایی کنید . ممنون .

excessive
13-11-2011, 02:00
اقا من میخوام اینترنت کامپیوترم رو share کنم الان مشکلی دارم اینه که من اینترنت PPPOE هست و Bridge نیست که کانکشن داشه باشم و اون کانکشن رو share کنم روی Local area connection هم میرم که share کنم ارور میده مشکل چیه لطفا منو راهنمایی کنید . ممنون .

چه اروری میده....؟؟؟ یه عکس بذار.....

abc2
13-11-2011, 12:12
چه اروری میده....؟؟؟ یه عکس بذار.....
دهن مارو زده این ارور اصلا نمیدونم برا چی ارور میده مسخرس

داداش بفرما اینم عکس وقتی OK میکنم این ارور میاد :

excessive
13-11-2011, 16:52
دهن مارو زده این ارور اصلا نمیدونم برا چی ارور میده مسخرس

داداش بفرما اینم عکس وقتی OK میکنم این ارور میاد :

شما وقتی برای شیر کردن اون تیک اول رو فعال میکنی باید از لیستی که پایینش باید باشه یکی از آداپترهارو انتخاب میکنی که برا شما هیچی نیست اون زیر......!!!

abc2
14-11-2011, 18:03
شما وقتی برای شیر کردن اون تیک اول رو فعال میکنی باید از لیستی که پایینش باید باشه یکی از آداپترهارو انتخاب میکنی که برا شما هیچی نیست اون زیر......!!!

دوست عزیز من رو XP مشکلی ندارم راحت میشه LOCAL Area connection رو شیر کرد ولی من رو XP تنظیمات شیر کردن اینترنت رو بلد نیستم اگه بلدید منو راهنمایی کنید ممنون .:20:

Amir Varasteh
14-11-2011, 23:16
دوست عزیز من رو XP مشکلی ندارم راحت میشه LOCAL Area connection رو شیر کرد ولی من رو XP تنظیمات شیر کردن اینترنت رو بلد نیستم اگه بلدید منو راهنمایی کنید ممنون .:20:

Local Area Connection رو نمیخواد شیر کنی، کانکشن اینترنتت رو شیر کن.

abc2
15-11-2011, 01:16
Local Area Connection رو نمیخواد شیر کنی، کانکشن اینترنتت رو شیر کن.
دوست عزیز عرض کردم مودم من PPPOE هست و Bridge نیس که کانکشن داشته باشم برا همین مجبورم اونو شیر کنم :20:

excessive
15-11-2011, 02:37
دوست عزیز عرض کردم مودم من PPPOE هست و Bridge نیس که کانکشن داشته باشم برا همین مجبورم اونو شیر کنم :20:

خوب پس فعلا شما از برنامه CCProxy استفاده کن تا من تست کنم چطور میتونی از ICS استفاده کنی.....:46:

abed_0567
15-11-2011, 08:08
سلام من و یکی از دوستام وایرلس نانواستیشن 5 داریم میخاستم بدونم که میشه با نانواستیشن5 دوتا کامپیوتر ها رو به هم شبکه کرد (واسه مولتی پلیر بازیها)
فاصله خونه ها مون 300 متری میشه(تقریبأ)
لطفأ راهنمایی کنید

اگه با نانواستیشن 5 نمیشه روش دیگه نیست (بدون اینترنت)

AB
15-11-2011, 10:34
@Amir Varasteh

سلام.مشکل منو که یادتون هست.

حالا میخام یه روتر وایرلس بگیرم که دو تا وایرد و یه دونه وایرلس به هم وصل بشن.مودم هم وصل کنم به پورت WAN روتر.تو این حالت فایل شیرینگ و اینترنت کار میکنه؟

تو تنظیمات روتر باید نوع کانکشن مودم (PPPoE) و یوزر و پسورد بدم.تو این حالت روتر کانکت میکنه یا مودم؟

اینم روتری که میخام بگیرم(TL-WR941ND).لطفا اگه انتخاب بهتر از این هست راهنمایی کنین.

Amir Varasteh
15-11-2011, 11:48
خب باید مودم رو از PPPoE ببری به Bridge و کانکشن بسازی.

excessive
15-11-2011, 11:50
@Amir Varasteh

سلام.مشکل منو که یادتون هست.

حالا میخام یه روتر وایرلس بگیرم که دو تا وایرد و یه دونه وایرلس به هم وصل بشن.مودم هم وصل کنم به پورت WAN روتر.تو این حالت فایل شیرینگ و اینترنت کار میکنه؟

تو تنظیمات روتر باید نوع کانکشن مودم (PPPoE) و یوزر و پسورد بدم.تو این حالت روتر کانکت میکنه یا مودم؟

اینم روتری که میخام بگیرم(TL-WR941ND).لطفا اگه انتخاب بهتر از این هست راهنمایی کنین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره عزیز کار شیرینگ رو برات انجام میده.....

اگه مودمت رو روی Bridge ست کنی و به این روتر یوزر و پس بدی واست مودمو کانکت میکنه......

اگه برات هزینه بیشتر مشکلی نداره این یکیو بخر که چهرتا پورت 1گیگابیت برا کابلی ها داره......
TL-WR1043ND

AB
15-11-2011, 13:38
آره عزیز کار شیرینگ رو برات انجام میده.....

اگه مودمت رو روی Bridge ست کنی و به این روتر یوزر و پس بدی واست مودمو کانکت میکنه......

اگه برات هزینه بیشتر مشکلی نداره این یکیو بخر که چهرتا پورت 1گیگابیت برا کابلی ها داره......
TL-WR1043ND

میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین.حالا اگه مودم رو روی بریج تنظیم کنم گزینه PPPoE تو روتر به چه دردی میخوره؟یعنی رو بریج مودم به صورت PPPoE وصل میشه؟چون من نمیخام با کانکشن بریج کانکت بشم و حتما باید PPPoE باشه.

excessive
15-11-2011, 14:33
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین.حالا اگه مودم رو روی بریج تنظیم کنم گزینه PPPoE تو روتر به چه دردی میخوره؟یعنی رو بریج مودم به صورت PPPoE وصل میشه؟چون من نمیخام با کانکشن بریج کانکت بشم و حتما باید PPPoE باشه.

وقتی شما از روتر استفاده میکنید باید مودم رو از طریق پورت WAN به روتر وصل کنید..... که تو عکس با رنگ آبی مشخصه....

حالا اینجا شما دیگه نباید مودمتو به هیچ کامپیوتر وصل کنی فقط به اون روتر وصلش میکنی...ولی تنظیمات رو به صورت Bridge توش کانفیگ میکنی....
بعدش توی تنظیمات روترت و قسنت WAN براش یوزر و پس رو ست میکنی و روتر به اینترنت وصل میکنه مودمتو و همون PPPoE که میخواستی رو روی روترت داری.....و مودمت فقط کارش اینه که به ISP وصل باشه....

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

در مورد روتری هم که بهت معرفی کردم بهت بگم که این پورت USB پشتش بر اینه که شما بتونی هر حافظه ای رو بدون نیاز به هیچ واسطه ای تو شبکه شیر کنی.....قیمت این روتر حدود 130تومنی هست ولی نسبت به امکاناتش می ارزه... چون الان فقط یه سوییچ 1گیگابیت 5تایی 40-50تومن قیمتشه.... که این روتر هم اون ورودی USB رو داره هم 300Mbps وایرلسشه و 4تا پورت 1گیگابیت داره.....

AB
15-11-2011, 18:03
وقتی شما از روتر استفاده میکنید باید مودم رو از طریق پورت WAN به روتر وصل کنید..... که تو عکس با رنگ آبی مشخصه....

حالا اینجا شما دیگه نباید مودمتو به هیچ کامپیوتر وصل کنی فقط به اون روتر وصلش میکنی...ولی تنظیمات رو به صورت Bridge توش کانفیگ میکنی....
بعدش توی تنظیمات روترت و قسنت WAN براش یوزر و پس رو ست میکنی و روتر به اینترنت وصل میکنه مودمتو و همون PPPoE که میخواستی رو روی روترت داری.....و مودمت فقط کارش اینه که به ISP وصل باشه....

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

در مورد روتری هم که بهت معرفی کردم بهت بگم که این پورت USB پشتش بر اینه که شما بتونی هر حافظه ای رو بدون نیاز به هیچ واسطه ای تو شبکه شیر کنی.....قیمت این روتر حدود 130تومنی هست ولی نسبت به امکاناتش می ارزه... چون الان فقط یه سوییچ 1گیگابیت 5تایی 40-50تومن قیمتشه.... که این روتر هم اون ورودی USB رو داره هم 300Mbps وایرلسشه و 4تا پورت 1گیگابیت داره.....

ممنون.

در مورد 1043 هم به نظرم 60 تومن بیشتر نمیارزه.USB به راحتی با وصل کردن به یکی از سیستم ها شیر میشه.قیمت 1043 53 دلاره و 941 47 دلار.مطمئنا اگه اینجا هم 6 دلار اختلاف داشتن میخریدم ولی متاسفانه قیمت 1043 حدودا 2 برابر 941 هست.

mamaly_123
16-11-2011, 17:44
کسی نظری نداره؟؟؟؟

سلام

یه مشکلی دارم که فکر میکنم مناسب ترین تاپیک برای مطرح کردنش همین تاپیکه.
من برای اشتراک گذاشتن وایرلس اینترنت از مودم وایمکس رفتم یه اکسس پوینت DAP-1150 خریدم که با تنظیمات کارخونه کار میکنه. اما من نمیتونم وارد صفحه تنظیمات بشم و براش پسورد بزارم.!!!
طبق راهنما باید ادرس dlinkap رو تو IE بزنم تا وارد بشه اما هیچ اتفاقی نمیفته!!! یه مشکل دیگه این که بعضی از دستگاه ها با وایرلس بهش وصل میشن بعضی ها نه! یا اگه کانکت میشه دستگاه قبلی دیسکانکت میشه!!!
مشکل کجاست ؟؟
لطفا راهنمایی کنید...

abed_0567
17-11-2011, 21:14
سلام
آقا من و چنتا از دوستام از یک isp‏ وایرلس گرفتیم (نانواستیشن5)
الان میخام بازی کالوف دیوتی2 رو شئیر کنم و میخام خودم سرور باشم کسی بلد نیست به من کمک کنه
اگه با نانواستیشن نمیشه راهی . روشی دیگه وجود نداره(بدون اینترنت)

MET237404
19-11-2011, 21:00
سلام
یه راهنمایی میخواستم
روی ویندوز سون , مودم adsl دارم و از طریق usb به کامپیوتر وصله .تمام کامپیوتر ها هم از طریقه شبکه به هاب سوئیچ و روتر وصل هستند.
کامپیوتر ها همه domin هستند.حالا میخوام اینترنت این ویندوز سون را SHARE کنم که روی یه کامپیوتر با ویندوز xp استفاده کنم.
قبلا که ویندوز سون نداشتیم از ccproxy خیلی راحت استفاده میکردم ولی ویندوز سون که نصب شد دیگه برنامه کار نکرد.لطفا اگه راه کاری کسی بلده بطور کامل کلیه مراحل تنظیم روی هر دو ویندوز را بنویسید.
خیلی خیلی ممنون میشم کمک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M e i s a m
20-11-2011, 20:25
دوستان من میخوام اینترنت وایرلس که روی لپتاپ با ویندوز ایکس پی دارم رو با پی سی که ویندوزش 7 هست توسط لن شیر کنم چطوری میشه؟

Bayern Munich
22-11-2011, 01:36
سلام . دوستان من کافی نت دوستم 4 تا سیستم داره که سرور رو وقتی Seven نصب میکنه کلاینت ها اینترنت نمیگیرن . لازم به ذکر هستش که کلاینت ها XP هستن از نوع سرویس پک 2 !! مشکل از کجا هستش ؟؟ باید آی پی دستی وارد کرد ؟؟ قبلا اینجوری مشکلش برطرف میشد ولی جدیدا جواب نمیده . چیکار باید کرد ؟؟

ariana4
30-11-2011, 09:02
سلام
به کمک فوری احتیاج دارم
من توی یک LAN یکی از کامپیوتر هام به اینتر نت وصله و اینترنت اون را شیر کردم ویکی از کامپیوتر های دیگه را با ست کردن گیت وی با اون به اینترنت وصل کردم اما مشکلم اینه که بقیه کار بران هم میتونن با ست کردن همان آیپی اونو توی سیستم خودشون فعال کنند واز اینترنت من استفاده کنند آیا روشی هست که بتونم فقط یک کایوتر را با اینترنتم شریک کنم یا نه
نمیتونم آی پی کام÷یوتر اصلی را هم از رنج دیگه ای بدم چون داره استفاده میشه
ممنون

Amir Varasteh
30-11-2011, 09:34
سلام
به کمک فوری احتیاج دارم
من توی یک LAN یکی از کامپیوتر هام به اینتر نت وصله و اینترنت اون را شیر کردم ویکی از کامپیوتر های دیگه را با ست کردن گیت وی با اون به اینترنت وصل کردم اما مشکلم اینه که بقیه کار بران هم میتونن با ست کردن همان آیپی اونو توی سیستم خودشون فعال کنند واز اینترنت من استفاده کنند آیا روشی هست که بتونم فقط یک کایوتر را با اینترنتم شریک کنم یا نه
نمیتونم آی پی کام÷یوتر اصلی را هم از رنج دیگه ای بدم چون داره استفاده میشه
ممنون

سلام.

باید User سیستمهای دیگه رو به جای Administrator از نوع Standard User بسازی. اون موقع دیگه دسترسیشون محدود میشه و نمیتونن تنظیمات کارت شبکه مثل IP , Default Gateway و ... رو تغییر بدن.

ariana4
30-11-2011, 10:09
سلام.

باید User سیستمهای دیگه رو به جای Administrator از نوع Standard User بسازی. اون موقع دیگه دسترسیشون محدود میشه و نمیتونن تنظیمات کارت شبکه مثل IP , Default Gateway و ... رو تغییر بدن.
من چنین کاری نمیتونم انجام بدم حدود 100 تا کامپیوتر است و امکانش نیست
یک روش دیگه بگین که بتونم برای همین دوتا عملی باشه

Amir Varasteh
30-11-2011, 11:11
من چنین کاری نمیتونم انجام بدم حدود 100 تا کامپیوتر است و امکانش نیست
یک روش دیگه بگین که بتونم برای همین دوتا عملی باشه

محیط Domain هست یا Workgroup ؟

abed_0567
05-12-2011, 23:09
ﺁﻗﺎ ﻣﻦ ﻭ ﭼﻨﺘﺎ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻡ ﺍﺯ ﯾﮏisp
ﻭﺍﯾﺮﻟﺲ ﮔﺮﻓﺘﯿﻢ)ﻧﺎﻧﻮﺍﺳﺘﯿﺸﻦ( 5
ﺍﻻﻥ ﻣﯿﺨﺎﻡ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﺎﻟﻮﻑ ﺩﯾﻮﺗﯽ2ﺭﻭ
ﺷﺌﯿﺮ ﮐﻨﻢ ﻭ ﻣﯿﺨﺎﻡ ﺧﻮﺩﻡ ﺳﺮﻭﺭ ﺑﺎﺷﻢ
ﮐﺴﯽ ﺑﻠﺪ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻪ ﻣﻦ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻪ
ﺍﮔﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﻧﻮﺍﺳﺘﯿﺸﻦ ﻧﻤﯿﺸﻪ ﺭﺍﻫﯽ.
ﺭﻭﺷﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﻩ)ﺑﺪﻭﻥ
ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ(

saeed_2007r
09-12-2011, 03:10
از مدیر محترم این خواهش را دارم که اندکی پست رو جمع وجورتر کنن...ممنون

مديريت
26-12-2011, 11:36
بچه ها من ميخوام 5تا سيستم به هم ببندم و اينترتم از طريق وايمكس شير كنم
فقط يه سوال
الان من سوئيچ بايد بگيرم يا هاب سوئيچ ؟

Amir Varasteh
26-12-2011, 14:08
بچه ها من ميخوام 5تا سيستم به هم ببندم و اينترتم از طريق وايمكس شير كنم
فقط يه سوال
الان من سوئيچ بايد بگيرم يا هاب سوئيچ ؟

سوییچ بگیر. هاب قدیمیه.

mmonemi
02-01-2012, 20:20
با سلام
من میخام تو خونه قابلیت اشتراک فایل و اینترنت رو به شکل بی سیم داشته باشم.مثلا اشتراک با یه لپ تاپ یا یک
smart tv
با در نظر گرفتن دیوار و موانع تو خونه باید چه دستگاهی بخرم یک مودم یا کارت شبکه یا هر دو در مورد تفاوت
اکسس پوینت و وای فای و وایرلس هم یه توضیح مختصر بدید
در ضمن من یه مودم adsl معمولی دارم (d-link 2520u) و تو بخش اشتراک اینترنت میخام دستگاهی باشه که نیازی به روشن بودن کامپیوتر نداشته باشه
با تشکر

joopiter23
03-01-2012, 19:15
دوستان اهل فن سلام
آقا من یک مودم (d-link wireless g adsl2 4-port router (dsl-2640u دارم
حالا می خوام که اینو برای 2 تا کیس استفاده کنم و وایرلسش هم برای لب تاپ یا گوشی موبایل در دسترس باشه
هر دو تا کیسم پورت لن دارن و پشت این مودم هم 4 تا لن وجود داره

یک راهنمایی می کنید ؟

آیا اگر ابتدا مودم را روی یک کیس که با لن وصل شده کانفینگ کنم و موقع کانفینگ هم بریدج رو انتخاب کنم و بعدش هم از یک پورت لن دیگه مودم یه سیم بزنم به اون یکی کیس و یک کانکشن هم در اون کیس ایجاد کنم همه چی حله (اینو گفتم که بگم عقلم در این حد یاری می کنه ولی مطمئنا به این سادگی نیست) و راستی اینکه وایرلسش هم در دسترس باشه ؟
وینوز هم xp است .

(سوالم رو یک جا دیگه مطرح کردم ،هر کاری کردم گزینه پاک کردن رو پیدا نکردم، با عرض معذرت)

navid_nasim
22-01-2012, 22:08
سلام دوستان شاید سوالم تکراری باشه به بزرگی خودتون میبخشد

من میخوام از هر چهار پورت مودم tp-link استفاده کنم چطور میتونم این کارو بکنم ممنون میشک توضیح بدین و بعد DHCP چه کاری انجام میدi

من یه سوئیچ رو هم دارم که میخوام به اون اینترنت بدمو همچنین 21 تا سیستم از چه نرم افزاری هم برای پهنای باند استفاده کنم

با تشکر

arashlolos
23-01-2012, 03:03
سلام دوستان شاید سوالم تکراری باشه به بزرگی خودتون میبخشد

من میخوام از هر چهار پورت مودم tp-link استفاده کنم چطور میتونم این کارو بکنم ممنون میشک توضیح بدین و بعد DHCP چه کاری انجام میدi

من یه سوئیچ رو هم دارم که میخوام به اون اینترنت بدمو همچنین 21 تا سیستم از چه نرم افزاری هم برای پهنای باند استفاده کنم

با تشکر
خوب از هر چهار پورت استفده كنيد ديگه!به هر4تاشون كابل وصل كنيد و به جايي كه ميخواين شبكه كنيد يا نت وصل كنيد وصل كنيد.
dhcp اگه فعال باشه خود مودم به سيستما آي پي ميده و شما نميخواد بدي.كارتونو راحت ميكنه.فقط وصل كنيد و آپ پي مودم و سيستمو اتوماتيك بزارين.
آخريرو نميدونم

mahmoud_bahal
12-03-2012, 13:05
سلام من یه سوال دارم.من یه سیستم دارم که به طور مستقیم به نت وصله مودمم DLINK2640 هست .وایرلس داره.اونورتر خونه یه سیستم دارم که نیاز به اینترنت دارم برای اون .یه لپ تاب هم درام که وایرلس داره .میخواستم ببینم من کاری می تونم بکنم که با وایرلس لپ تاب اینترنت رو با کابل لن به سیستم اونور خونه به طور مستقیم وصل کنم .یه جورایی لپ تاب بشه روتر به طور مستقیم سیستم انوریم به نت وضل شه بدون USER , PASS خواستن ؟

excessive
19-03-2012, 19:02
سلام من یه سوال دارم.من یه سیستم دارم که به طور مستقیم به نت وصله مودمم DLINK2640 هست .وایرلس داره.اونورتر خونه یه سیستم دارم که نیاز به اینترنت دارم برای اون .یه لپ تاب هم درام که وایرلس داره .میخواستم ببینم من کاری می تونم بکنم که با وایرلس لپ تاب اینترنت رو با کابل لن به سیستم اونور خونه به طور مستقیم وصل کنم .یه جورایی لپ تاب بشه روتر به طور مستقیم سیستم انوریم به نت وضل شه بدون USER , PASS خواستن ؟

شما کارت شبکه ی وایرلس لپ تاپ رو کارت شبکه ی کابلی لپتاپ شیر کن... با اینکار آی پی کارت شبکه به 192.168.137.1 تغییر میکنه...

بعد برا اون سیستمی که میخوای با کابل به لپ تاپ وصل کنی این طوری آی پی ست کن...

ali_nano
21-03-2012, 19:06
سلام دوستان. یک سوال داشتم که امیدوارم من که توی زمینه شبکه خیلی مبتدی هستم رو راهنمایی کنید.

من از چند وقت پیش با استفاده از یک آنتن وایرلس nanostation5 به اینترنت وصل میشم. طریقه اتصال با استفاده از یک VPN هست که یوزر و پسورد رو به اون میدم و اینکه آی پی LAN هم حتما باید یک عدد خاص باشه که ISP بهم داده. و هر یوزر فقط با یک آی پی می تونه وصل شه (و نه یک رنج).

جدیدا یک روتر وایرلس مدل TP-Link WR642G گیرم اومده که 4 تا پورت LAN داره و یه دونه هم WAN. من میخوام اینترنت رو با روتور برای لپ تاپ و گوشی توی خونه به اشتراک بذارم و هم اینکه با یک کابل از LAN روتور به دسکتاپ اینترنت بدم. اول اینکه با توجه به شرایطی که توضیح دادم، آیا این کار شدنیه؟ اگه شدنیه منو راهنمایی کنید.

در حال حاضر روتر و آنتن با هم در ارتباطند. یعنی من با خروجیLAN روتر می تونم به آنتنم دسترسی داشته باشم و با همون VPN قبلی و البته با واسطه روتر می تونم به نت وصل شم. ولی اینترنت در دیگر خروجی ها در دسترس نیست. توی تنظیمات روتر از قسمت WAN گزینه PPTP رو انتخاب کردم و اطلاعات رو دادم و وقتی کانکت میزنم، تلاش میکنه برای کانکت شدن و بعد دی سی میشه. از توی کانکشن لاگ حساب کاربری اینترنتم چک می کنم می بینم که تو همون ساعت به صورت موفقیت آمیز وصل شده ولی سند/رسیو نداشته. اگه ممکنه منو راهنمایی کنید. ممنون.

در ضمن سال نو همگی مبارک.

excessive
22-03-2012, 16:40
سلام دوستان. یک سوال داشتم که امیدوارم من که توی زمینه شبکه خیلی مبتدی هستم رو راهنمایی کنید.

من از چند وقت پیش با استفاده از یک آنتن وایرلس nanostation5 به اینترنت وصل میشم. طریقه اتصال با استفاده از یک VPN هست که یوزر و پسورد رو به اون میدم و اینکه آی پی LAN هم حتما باید یک عدد خاص باشه که ISP بهم داده. و هر یوزر فقط با یک آی پی می تونه وصل شه (و نه یک رنج).

جدیدا یک روتر وایرلس مدل TP-Link WR642G گیرم اومده که 4 تا پورت LAN داره و یه دونه هم WAN. من میخوام اینترنت رو با روتور برای لپ تاپ و گوشی توی خونه به اشتراک بذارم و هم اینکه با یک کابل از LAN روتور به دسکتاپ اینترنت بدم. اول اینکه با توجه به شرایطی که توضیح دادم، آیا این کار شدنیه؟ اگه شدنیه منو راهنمایی کنید.

در حال حاضر روتر و آنتن با هم در ارتباطند. یعنی من با خروجیLAN روتر می تونم به آنتنم دسترسی داشته باشم و با همون VPN قبلی و البته با واسطه روتر می تونم به نت وصل شم. ولی اینترنت در دیگر خروجی ها در دسترس نیست. توی تنظیمات روتر از قسمت WAN گزینه PPTP رو انتخاب کردم و اطلاعات رو دادم و وقتی کانکت میزنم، تلاش میکنه برای کانکت شدن و بعد دی سی میشه. از توی کانکشن لاگ حساب کاربری اینترنتم چک می کنم می بینم که تو همون ساعت به صورت موفقیت آمیز وصل شده ولی سند/رسیو نداشته. اگه ممکنه منو راهنمایی کنید. ممنون.

در ضمن سال نو همگی مبارک.

شما میتونی از یکی از سیستم ها به عنوان گیت وی برای اینترنت استفاده کنی... یعنی یه کارت شبکه دیگه به سیستمت وصل کنی...
با یکی از کارت شبکه ها به اون آنتن وصل بشی و اینترنت اونرو روی کارت شبکه دیگت که به روتر وصل میشه شیر کنی...:

بعدشم به سیستم هایی که زیر مجموعه روترتن مثل پست قبلیم باید آیپی بدی...

ali_nano
22-03-2012, 23:18
شما میتونی از یکی از سیستم ها به عنوان گیت وی برای اینترنت استفاده کنی... یعنی یه کارت شبکه دیگه به سیستمت وصل کنی...
با یکی از کارت شبکه ها به اون آنتن وصل بشی و اینترنت اونرو روی کارت شبکه دیگت که به روتر وصل میشه شیر کنی...:

بعدشم به سیستم هایی که زیر مجموعه روترتن مثل پست قبلیم باید آیپی بدی...

ممنون به خاطر جواب. دیگه داشتم از اینکه کسی جواب بده ناامید میشدم.
یه سوال دیگه: با این روش اون "system" باید همیشه روشن باشه و دستی به اینترنت وصل شه. درسته؟ راهی نیست که با همین تجهیزات من با روشن کردن آنتن و روتر به اینترت وصل باشم و به سیستم نیاز نباشه؟

mahmoud_bahal
23-03-2012, 10:54
شما کارت شبکه ی وایرلس لپ تاپ رو کارت شبکه ی کابلی لپتاپ شیر کن... با اینکار آی پی کارت شبکه به 192.168.137.1 تغییر میکنه...

بعد برا اون سیستمی که میخوای با کابل به لپ تاپ وصل کنی این طوری آی پی ست کن...

ببخشید من تازه کار هستم راه شیر کردن کارت وایرلس رو کارت شبکه لن چگونه هست .؟

excessive
24-03-2012, 10:37
ممنون به خاطر جواب. دیگه داشتم از اینکه کسی جواب بده ناامید میشدم.[/SIZE]
یه سوال دیگه: با این روش اون "system" باید همیشه روشن باشه و دستی به اینترنت وصل شه. درسته؟ راهی نیست که با همین تجهیزات من با روشن کردن آنتن و روتر به اینترت وصل باشم و به سیستم نیاز نباشه؟
تو این روش سیستم اول باید روشن باشه همش و به ابنترنت وصل باشه...
اگه روش دیگه ای هم باشه من بلد نیستم چون باید روش دیگرو تست کنم...

excessive
24-03-2012, 10:58
ببخشید من تازه کار هستم راه شیر کردن کارت وایرلس رو کارت شبکه لن چگونه هست .؟

شما اول بین سیستم هایی که قراره به هم وصل کنیم تنظیمات شبکه رو انجام بده تا بتونی فایل هم شیر کنی بینشون....:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای شیر کردن اینترنت به ترتیب انجام بده...:

وقتی این پنجره رو اوکی میزنی یه دونه پنجره دیگه باز میشه که اونم اوکی کن...

بعدش برا سیستمی که قراره به لن وصل کنی طبق عکس پست قبلیم آی پی بده...

hesam10002
29-03-2012, 01:49
سلام
من یه pc دارم که به اینترنت وصل هست با مودم dlink dsl200 می خوام با کابل کراس لب تاب رو هم به اینترنت وصل کنم ویندوز هر دو 7 هست یکی 64b و دیگری 32b لطفا راهنمایی کنید ممنون

hesam10002
30-03-2012, 11:47
سلام
من یه pc دارم که به اینترنت وصل هست با مودم dlink dsl200 می خوام با کابل کراس لب تاب رو هم به اینترنت وصل کنم ویندوز هر دو 7 هست یکی 64b و دیگری 32b لطفا راهنمایی کنید ممنون

arashlolos
05-04-2012, 09:26
سلام
دوتا سيستم داشتم(XP) كه با كابل كراس به هم شبكه بودن.و سرعت انتقالشون بالا بود.
يعني يه پوشه خاص كه 4 گيگ حجم اطلاعاتش بود رو وقتي باز ميكردي سريع باز ميشد و مشكلي نداشت.

اما الان اين دوتا سيستمو با مودم تي پي لينك چهار پورته شبكه كردم كه اينترنتم شير شده بين دوتا سيستم.
ولي اون پوشه اي كه گفتم رو وقتي ميخوام باز كنم كلي معطل ميكنه تا باز شه.
دليل اين كندي و معطلي چيه؟ آْيا به خاطر اينه كه با مودم شبكه كردم؟؟؟

mahmoud_bahal
05-04-2012, 10:45
سلام خدمت دوستان و اساتید . من یه سیستم دارم که با مودم عادی dsl به نت وصل میشم .میخواستم ببینم با وایرلس usb prolink میتونم این اینترنت رو برای اعضای دیگه خونه با وایرلس شیر کنم .

مديريت
19-04-2012, 03:04
5 تاسیستم دارم و یک مودم وایمکس مبین نت تک پورته اینارو چطوری شبکه کنم و نت هم بینشون باشه ؟ تجهیزات چی میخوام ؟

hldk
21-04-2012, 12:22
با سلام خدمت دوستان
من تو شبکه خانگیم سه تا لپتاپ و یه پی سی دارم که با یه مدم linksys به اینترنت وصل شدن. pc از پرت لن و بقیه با wifi.
اطفا راهنمایی کنید چطور می تونم دسترسی به اینترنت و پهنای باند بقیه یوزر ها wifi رو کنترل کنم. مثلا آیا نرم افزاری هست که بتونم باش برای یوزهای wifi محدودیت سرعت دانلود ایجاد کنم. اگر مقاله ای در این زمینه هست ممنون می شم لینک بدبد.
با تشکر

Amir Varasteh
21-04-2012, 12:42
با سلام خدمت دوستان
من تو شبکه خانگیم سه تا لپتاپ و یه پی سی دارم که با یه مدم linksys به اینترنت وصل شدن. pc از پرت لن و بقیه با wifi.
اطفا راهنمایی کنید چطور می تونم دسترسی به اینترنت و پهنای باند بقیه یوزر ها wifi رو کنترل کنم. مثلا آیا نرم افزاری هست که بتونم باش برای یوزهای wifi محدودیت سرعت دانلود ایجاد کنم. اگر مقاله ای در این زمینه هست ممنون می شم لینک بدبد.
با تشکر

سلام.

میتونی از CCProxy استفاده کنی.

راهنما:

h_kh_1367
22-04-2012, 14:06
سلام
من یه کامپیوتر دارم که از طریق کابل به مودم adsl وصل شده ، مودم وایرلس هست و چند تا لپتاب هم ازش استفاده می کنن ، پرینتر هام هم مشترک هست ، می خوام بدونم چطور می تونم همزمان از دوتا ارتباط اینترنتی استفاده کنم به طوری که از هردوتاش به طور منطقی کار کشیده بشه و قابل مدیریت باشه ؟
ویندوزم 7 هست و دومین وسیله ارتباطیم به اینترنت مودم سیمکارت هست

مرسی

atlas-m
22-05-2012, 15:12
سلام.
من میخواهم یه کافی نت راه اندازی کنم.
میشه لطفا منو راهنمایی کنید که چطور میشه یه شبکه برای کافی نت درست کرد و اینترنت را به اشتراک گذاشت. (با حداقل هزینه و با بالاترین کارایی و راحتی استفاده)
برای یک کافی نت با 7 یا 8 سیستم چه پهنای باندی نیاز است و اینکه به نظر شما ترافیک نامحدود باید تهیه کن؟
جهت اطلاع، من لیسانس کامپیوترم!!!

mjzaret
24-05-2012, 00:00
سلام
من یه کامپیوتر دارم که از طریق کابل به مودم adsl وصل شده ، مودم وایرلس هست و چند تا لپتاب هم ازش استفاده می کنن ، پرینتر هام هم مشترک هست ، می خوام بدونم چطور می تونم همزمان از دوتا ارتباط اینترنتی استفاده کنم به طوری که از هردوتاش به طور منطقی کار کشیده بشه و قابل مدیریت باشه ؟
ویندوزم 7 هست و دومین وسیله ارتباطیم به اینترنت مودم سیمکارت هست

مرسی

به نظر من بايستي از ميكروتيك استفاده كنيد و لودبالانسينگ راه‌اندازي كنيد.

mjzaret
24-05-2012, 00:08
سلام

كار زياد چندان سختي نيست.

شما روي كانكشن ارتباطي خودتون كليك راست كنيد.

گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

در سربرگ Sharing گزينه Allow other network users ... رو تيك بزنيد.

در منوي كشويي پايين كارت شبكه متصل شده به سيستم ديگه رو انتخاب كنيد.

به صورت خودكار به كارت شبكه شما IP داده ميشه.

در سيستم ديگه اين IP رو به عنوان Gateway در تنظيمات كارت شبكه ثبت كنيد.

همين و تمام

mjzaret
24-05-2012, 00:13
سلام خدمت دوستان و اساتید . من یه سیستم دارم که با مودم عادی dsl به نت وصل میشم .میخواستم ببینم با وایرلس usb prolink میتونم این اینترنت رو برای اعضای دیگه خونه با وایرلس شیر کنم .

بله مي‌تونيد.

شما بايستي ابتدا يك Ad hoc روي سيستم خودتون پياده سازي كنيد.

در ادامه ساختن اين شبكه از شما براي فعال سازي Internet Sharing سوال ميشه.

كافيه درخواست رو قبول كنيد.

به همين راحتي اينترنت شما با وايرلس بين سيستم‌هاي ديگه به اشتراك گذاشته ميشه.

h_kh_1367
26-05-2012, 16:10
به نظر من بايستي از ميكروتيك استفاده كنيد و لودبالانسينگ راه‌اندازي كنيد.

میشه بفرمایید چطور باید این کار و کنم ؟

hadi.EST
26-05-2012, 17:45
سلام
دوتا سيستم داشتم(XP) كه با كابل كراس به هم شبكه بودن.و سرعت انتقالشون بالا بود.
يعني يه پوشه خاص كه 4 گيگ حجم اطلاعاتش بود رو وقتي باز ميكردي سريع باز ميشد و مشكلي نداشت.

اما الان اين دوتا سيستمو با مودم تي پي لينك چهار پورته شبكه كردم كه اينترنتم شير شده بين دوتا سيستم.
ولي اون پوشه اي كه گفتم رو وقتي ميخوام باز كنم كلي معطل ميكنه تا باز شه.
دليل اين كندي و معطلي چيه؟ آْيا به خاطر اينه كه با مودم شبكه كردم؟؟؟

دوست عزیز فایروال ویندوز شما باید تنظیم بشه. برید تو قسمت Exeptions- Firewall گزینه اول file& printer sharing بعد Edit- Change scope لیست IP & subnet رو بدید و ذخیره کنید . اگه نتونستید باید کلا" فایروال رو خاموش کنید .

با سپاس

mjzaret
26-05-2012, 20:10
میشه بفرمایید چطور باید این کار و کنم ؟

براي اين مورد به انجمن‌هاي تخصصي شبكه در اين زمينه مراجعه كنيد.

انجمن پرشين ادمين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انجمن پرشين نتورك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز فایروال ویندوز شما باید تنظیم بشه. برید تو قسمت Exeptions- Firewall گزینه اول file& printer sharing بعد Edit- Change scope لیست IP & subnet رو بدید و ذخیره کنید . اگه نتونستید باید کلا" فایروال رو خاموش کنید .

با سپاس

كلاً مودمها سوئيچ خوبي نيستند. براي همين هست كه نميشه از اونها به عنوان سوئيچ استفاده كرد.

بيشترشون در بحث اينترنت فعال هستند.

hadi.EST
27-05-2012, 16:41
براي اين مورد به انجمن‌هاي تخصصي شبكه در اين زمينه مراجعه كنيد.

انجمن پرشين ادمين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انجمن پرشين نتورك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كلاً مودمها سوئيچ خوبي نيستند. براي همين هست كه نميشه از اونها به عنوان سوئيچ استفاده كرد.

بيشترشون در بحث اينترنت فعال هستند.

با تشکر از شما دوست عزیز ولی این موضوع به هیچ وجه به مودم مربوط نمیشه. حتی اگر مودم دارای روتر هم باشه باز هم بستر LAN به طور پیش فرض در تنضیمات کلیه مودمها دو طرفه آزاد هست. بحث کندی شیر شدن به فایروال ویندوز و برنامه های امنیتی جانبی برمیگرده که حتما" پورتهای مربوطه در ویندوز باید درست ست بشه مخصوصا" در Widows 7 . ضمنا" مودم روترهای امروزی برای سویچ کردن 2-3 تا سیستم اصلا" جای بحثی باقی نمیزارند.

با سپاس

P I R A N H A
30-05-2012, 16:31
سلام میخواستم واسه گیم نت اینترنت رو از سرور برای بقیه سیستما شیر کنم چیکار باید کرد؟

partt
04-06-2012, 12:32
بادرود به همه دوستان میخواستم بدونم موقعی که مودم در حالت اتوکانکت هست چطوری میشه با کابل کراس دوتا سیستم رو با هم شبکه کرد؟

rasouli.823
04-06-2012, 20:12
عکسها نیست!!!!!!!!

mostafait
15-06-2012, 20:39
با تشکر فراوان از این دوست خوبمون بخاطر این آموزشهای خوب و کاربردی! ممنون!

دوست عزیز در روش سوم که از دو کارت شبکه استفاده میشه! میشه از ویندوز 7 هم استفاده کرد؟! یعنی سیستم سرور دارای ویندوز 7 باشد و سیستم های کلاینت هم دارای ویندوز XP!

اگه میشه یک راهنمایی کنید!

FerineFast
19-06-2012, 16:31
خیر سرویس NAT فقط روی ویندوز سرور یا برخی نگارش های لینوکس امکان پذیر هست، از ICS یا CCProxy برای ویندوز 7 استفاده کنید.

partt
07-07-2012, 20:14
بادرود به همه دوستان من مودم tp link W8950ND دارم با چهار پورث الان دوتا سیستم با ویندوز xp هرکدوم رو به یکی از پورثها با کابل کراس وصل کردم مودم رو حالت pppoe هست DHCP فعاله و به هر دوتا سیستم اتومات ip میده مشکل اینجاست که یه سیستم اینتزنت رو با سرعت خوب دریافت میکنه ولی سیستم دیگه سند و رسیوش اونقدر کمه که هیچ سایتی رو باز نمیکنه!!!کابل هم تست شده مشکلی نداره!!!!میشه کمک کنین که مشکل چیه!!!؟؟؟

arashlolos
09-07-2012, 09:04
اول پینگ بگیرید ببینید اصلا وصل هست؟آیپی گرفته؟
بعد اگه وصل بود تموم فایوالارو غیرفعال کنید
بعد از این دیگه دوستان کمک میکنن

partt
09-07-2012, 09:54
اول پینگ بگیرید ببینید اصلا وصل هست؟آیپی گرفته؟ بعد اگه وصل بود تموم فایوالارو غیرفعال کنید بعد از این دیگه دوستان کمک میکنن ممنون از جوابتون مشکل حل شد اشکال از کارت شبکه بود که کابل درست توش جا نمیخورد با عوض کردنش مشکل حل شد

GoliKari
01-10-2012, 13:02
سلااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ام
چرا عکسات نیست
کجااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا ست:41:

alikhafan123
01-10-2012, 16:48
سلااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ام
چرا عکسات نیست
کجااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا ست:41:
دوست عزیز پس پستای اول این تاپیک مربوط به سال 2007 هست یعنی 5 سال پیش!!!!!!!!!!!!!!!!!

میلاد پورعزیزی
04-10-2012, 21:43
سلام خسته نباشید من یک سوال دارم:
من یک شبکه با 10 کامپیوتر دارم که به صورت وورک گروب با هم کار می کنند یک کامپیوتر هم داریم که به وایرلس وصل هست و اینترنت داره من براش یه کارت شبکه وصل کردم
حالا می خوام اینترنت رو شیر کنم تمام مراحل رو میرم ولی یه مشکلی هست روی این کامپیوتر اسکیو ال سرور 2005 نصب هست و من که می خوام نام وورک گروب رو عوض کنم و این کارت شبکه رو به وورک گروب کامپیوتر های قبلی اضافه کنم میگه این اسم در وورک گروب وجود داره برای رفع این مشکل اومدیم وایرلس و اس کیو ال سرور رو غیر فعال کردیم و نام کامپیوتر رو هم عوض کردیم و وورک گروپ رو هم تغییر دادیم ولی باز تو قسمت دیدن کامپیوتر های شبکه فقط خودش رو پیدا می کنه در ضمن برنامه هایی هم که با اس کیو ال سرور کار می کردند همه از کار می افتد و در هنگام اتصال به وایرلس بعد از اتصال پیغامی میاد که همین نامی در شبکه 2 تا موجود هست
دوستان اگه امکانش هست من رو راهنمایی کنید
ممنونم

میلاد پورعزیزی
04-10-2012, 22:03
ببخشید اگه کامپیوتر ها فیزیکی به شبکه وصل باشن و آپی های درستی هم داشته باشن آیا بدون تنظیم کردم وورک گروپ میشه از اینترنت یکیشون استفاده کرد ؟

msa d820
24-10-2012, 12:31
دوستان سلام من یه سوال دارم فوری فوتی دارم سریع جواب بدین بنده یه لپ تاپ دارم که وایرلس داره یه گوشی هم دارم اونم وایرلس داره ومیخوام کاری کنم که از طریق لب تاپ به اینترنت وصل بشم یعنی گوشیم به عنوان مودم باشه چون جی پی ار اس داره ممنون

hamidrezaj
13-11-2012, 14:37
سلام دوستان

میخواستم بپرسم تو حالت بریج که با کانکشن وصل میشم چطور میشه از وایرلس مودم روی گوشی استفاده کرد؟ چون توی حالت pppoe وصل میشه ولی

توی حالت bridge , نشون میده گوشی به وایرلس وصل شده ولی هیچ صفحه ای باز نمیشه و علامت وایرلس روی گوشی , سفید میمونه و آبی نمیشه

انشاءالله سربلند باشید

akbar321
30-11-2012, 19:48
سلام
سه کامپیوتر توی مدرسه هست که هر کدوم یک کارت شبکه وایرلس اینترنال دارند و یک کامپیوتر هم هست که به یک مودم وایرلس وصله و adsl داره می خوام بدونم چه تنظیماتی نیاز هست که این سه کامپیوتر به adsl وصل بشند؟ و سه تا کامپوتر چه قدر می تونند از مودم فاصله داشته باشند ؟ و اگه یک کامپیوتر دیگه بدون کارت شبکه وایرلس بخواد توی همان اتاقی که مودم هست به مودم وصل بشه چه کابلی و چه تنظیماتی نیاز داره تا بتونه به اینترنت وصل بشه؟
البته من این سوالم را قبلا توی قسمتی دیگه پرسیدم ولی تازه فهمیدم باید اینجا مطرح می کردم تا به جواب برسم .

arashlolos
03-12-2012, 07:25
دوستان سلام من یه سوال دارم فوری فوتی دارم سریع جواب بدین بنده یه لپ تاپ دارم که وایرلس داره یه گوشی هم دارم اونم وایرلس داره ومیخوام کاری کنم که از طریق لب تاپ به اینترنت وصل بشم یعنی گوشیم به عنوان مودم باشه چون جی پی ار اس داره ممنون

نیازی به وصل شدن با وای فای نیست
با بلوتوث به اینترنتوصلش کنید

arashlolos
03-12-2012, 07:31
سلام دوستان

میخواستم بپرسم تو حالت بریج که با کانکشن وصل میشم چطور میشه از وایرلس مودم روی گوشی استفاده کرد؟ چون توی حالت pppoe وصل میشه ولی

توی حالت bridge , نشون میده گوشی به وایرلس وصل شده ولی هیچ صفحه ای باز نمیشه و علامت وایرلس روی گوشی , سفید میمونه و آبی نمیشه

انشاءالله سربلند باشید

تا اونجایی که من میدونم تو حالت بریدج نمیتونید از وایرلس مودم برای اینترنتش استفاده کنید.باید حتما pppoe باشه.

arashlolos
03-12-2012, 07:38
سلام
سه کامپیوتر توی مدرسه هست که هر کدوم یک کارت شبکه وایرلس اینترنال دارند و یک کامپیوتر هم هست که به یک مودم وایرلس وصله و adsl داره می خوام بدونم چه تنظیماتی نیاز هست که این سه کامپیوتر به adsl وصل بشند؟ و سه تا کامپوتر چه قدر می تونند از مودم فاصله داشته باشند ؟ و اگه یک کامپیوتر دیگه بدون کارت شبکه وایرلس بخواد توی همان اتاقی که مودم هست به مودم وصل بشه چه کابلی و چه تنظیماتی نیاز داره تا بتونه به اینترنت وصل بشه؟
البته من این سوالم را قبلا توی قسمتی دیگه پرسیدم ولی تازه فهمیدم باید اینجا مطرح می کردم تا به جواب برسم .
workgroup رو تو تموم کامپیوترها یکی کنید
ip ها هم خودکار باشند و تنظیمات داخل مودم رو pppoe باشه.فکر میکنم همینقدر کافی باشه
فاصله اونها رو باید با مودم بسنجید بسته به نوع مودم و گیرنده وایرلس و شکل هندسی اتاق و ... متفاوته ولی تو یه اتاق معمولی جواب میده.باید تست کنید ببینید چقده بردش.
اگه یکی بدون کارت شبکه باشه یا یه وایرلس اکسترنال میگیری برای سیستمت و یا اینکه با کابل شبکه وصلش کنید به یکی از پورت های مودم(اگه داره)تنطیمات خاصی نمیخواد.فقط باید حتما pppoe باشه

omid_nr
08-12-2012, 14:22
سلام
من میخواستم اینترنت کامپیوتر رو از طریق wif شیر ( share ) کنم یعنی من اینترنتم رو که از طریق lan بوسیله مودم d-link وایرلس دار میگیرم رو با کانکشن دلخواه (چیز پی ان) شیر کنم.اما نمیشه نه از روش ad-hoc نه از طریق برنامه های مختلف . اول فکر میکردم که چون کامپیوتر وایرلس مودم رو به صورت سخت افزاری نمیشناسه نمیشه اینکارو کرد ولی بعدا دیدم کسایی رو که این کارو کردن ولی نتونستم بپرسم ازشون.درضمن من میتونم از طریق وایرلس به وایرلس (local area) هم فایل بفرستم هم دریافت کنم پس از نظر منطق هم 100% ممکن این کار.
لطفا میشه راهنمایی کنید. از ویندوز 8 هم استفاده میکنم.

habib1367
25-12-2012, 12:06
سلام شاید همچین سوالی خیلی براتون آشنا باشه ولی من کماکان به جواب نرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید
اینترنت کامپیوتر من وصله.
من یک عدد کارت وایرلس رو سیستمم دارم میخوام اینترنتی رو که رو سیستمم دارم از طریق این کارت وایرلس شیر کنم تا دستگاه های دیگه که تو خونمون هست نیز بتونن ازش استفاده کنن.
در اینجا من میخوام از اینترنت شیر شده برای گوشیم که وای فای داره استفاده کنم.

اینم بگم که من اینترنتم ADSL هستش و این کارت وایرلس بلااستفاده رو سیستممه

حالا میخوام کارت وایرلسه رو به کار بگیرم و اینترنت کامپیوترم رو از این طریق برای گوشیم شیر کنم
حالا بگید به چه صورت ؟
ممنون

FerineFast
25-12-2012, 14:51
سلام شاید همچین سوالی خیلی براتون آشنا باشه ولی من کماکان به جواب نرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید
اینترنت کامپیوتر من وصله.
من یک عدد کارت وایرلس رو سیستمم دارم میخوام اینترنتی رو که رو سیستمم دارم از طریق این کارت وایرلس شیر کنم تا دستگاه های دیگه که تو خونمون هست نیز بتونن ازش استفاده کنن.
در اینجا من میخوام از اینترنت شیر شده برای گوشیم که وای فای داره استفاده کنم.

اینم بگم که من اینترنتم ADSL هستش و این کارت وایرلس بلااستفاده رو سیستممه

حالا میخوام کارت وایرلسه رو به کار بگیرم و اینترنت کامپیوترم رو از این طریق برای گوشیم شیر کنم
حالا بگید به چه صورت ؟
ممنون

شما راه های زیادی دارید ولی به طور کلی باید یک Ad-Hoc ایجاد کنید پیشنهادم اینه برای شروع از برنامه زیر استفاده کنید :

کار با برنامه هم مطابق شکل بالا بسیار ساده است

afshin b
26-12-2012, 09:18
سلام
می خواستم بدونم کسی بلده چطور از یه مودم وایرلس بجای کارت شبکه وایرلس برای وصل شدن به نت استفاده کرد؟

habib1367
27-12-2012, 07:14
شما راه های زیادی دارید ولی به طور کلی باید یک Ad-Hoc ایجاد کنید پیشنهادم اینه برای شروع از برنامه زیر استفاده کنید :

کار با برنامه هم مطابق شکل بالا بسیار ساده است

ممنون دوست گرامی
اگه امکان داره این کار رو به صورت ساخت شبکه بیسیم بهم توضیح بدید
و اینکه آیا این برنامه رو ویندوز xp نصب میشه؟
چون ارور داد و تو سایت برنامه هم مثل اینکه نوشته برا ویندوز 7

FerineFast
27-12-2012, 09:20
طبق گفته سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ویندوز XP Service Pack 3 کار میکنه و روی حالت ad-hoc میشه کار کرد
از طریق سریال زیر میتونید رجیستر کنید :

طرز کارشم شما internet to share رو روی اون کانکشن یا لنتون قرار میدید و Share Over رو هم روی کارت wifi قرار میدید و user pass رو هم تعیین میکنید.

و اگر ویندوز قدیمی تر استفاده می کنید بگید.

habib1367
27-12-2012, 09:29
ویندوزم XP SP2 هستش .
چون این برنامه رو ویندوزم نصب نشد میخواستم این کارو از طریق ساختن شبکه بیسیم انجام بدم.
تا یه جاهاییش رفتم یعنی شبکه ساختم گوشیمم شبکه رو میشناسه و بهش وصل میشم ولی متاسفانه اینترنت رو گوشیم وصل نمیشه.
اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

FerineFast
29-12-2012, 06:55
مطابق شکل وارد Network connection بشید:
بر روی کانکشن Wifi رایت کلیک و وارد Properties بشید

وارد تب Wireless Networks بشید و Add... رو کلیک کنید

مطابق شکل پیش برید و نام دلخواه و پسورد 13 رقمی از 4 حرف اول و اعداد وارد کنید

همچنین تب Connection رو تنظیم کنید

ok کنید و بیرون بیایید وارد تنظیمات LAN یا PPPOE یا حتی VPN خود شوید(بسته به نوع کانکشن متصل)

در تب Advanced مطابق شکل پیش برید

کانکشن شما حاضر شده از دستگاه دیگر خودتون می تونید بهش متصل شید و پس از اتصال پیام زیر رو دریافت کنید.

شاد باشید

دانلود به صورت PDF : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

habib1367
29-12-2012, 08:31
متشکر از راهنماییت فعلا گوشیم پیشم نیست ظهر تست میکنم
یه سوال دیگه؟
آیا میشه برای انتقال فایل و اطلاعات از کامپیوتر به موبایل و بالعکس به جای بلوتوث از همین روش به صورت وایرلس استفاده کرد؟

FerineFast
29-12-2012, 15:24
بله بعد از شبکه شدن گوشی و رایانه می تونید از برنامه های انتقال فایل به صورت WIFI استفاده کنید

برای آندروید : Airdroid - kies air و ES File Explorer
برای Ios : هم wifi share

habib1367
29-12-2012, 16:57
گوشی من سیستم عاملش باداست پس با این برنامه ها نمیشه.(برای انتقال فایل)
برا شیر کردن اینترت هم همه این کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی نشد متاسفانه

FerineFast
29-12-2012, 17:06
مشکل کچاست ؟ اینترنت نداره یا شبکه رو نمیشناسه ؟

برای بادا هم شاید یک برنامه JAVA باشه باید ببینم براتون.

habib1367
29-12-2012, 18:40
گوشیم شبکه بیسیم ساخته شده رو میشناسه بهش وصل هم میشه ولی اینترنت رو گوشی نمیاره.
و اینکه شما گفتید هم کانکشن pppoe و هم local area conection رو باید شیر کنی
ولی این دوتا با هم شیر نمیشن یعنی اگه local area conection شیر باشه و بعد بخوای pppoe هم شیر کنی local area conection از شیر بودن در میاد و بعد pppoe شیر میشه

FerineFast
29-12-2012, 19:58
گوشیم شبکه بیسیم ساخته شده رو میشناسه بهش وصل هم میشه ولی اینترنت رو گوشی نمیاره.
و اینکه شما گفتید هم کانکشن pppoe و هم local area conection رو باید شیر کنی
ولی این دوتا با هم شیر نمیشن یعنی اگه local area conection شیر باشه و بعد بخوای pppoe هم شیر کنی local area conection از شیر بودن در میاد و بعد pppoe شیر میشه

شما فقط pppoe رو شير كنيد و فايروال رو هم يكبار از همونجا خاموش كنيد ببينيد تغييري مي كنه يا نه

Sent from my iPad using Tapatalk HD

habib1367
30-12-2012, 09:31
شاید به خاطر اینه که من نمیتونم کارت شبکه و کانکشن اینترنت رو با هم شیر کنم؟هان؟
نمیدونم شایدم میخواد که رو کارت وایرلسه آی پی بزاری

najee
06-02-2013, 20:34
باسلام.
راهی وجود داره که بشه که تو یک شبکه کامپیوتری که یکی از کلاینتها ازطریق وایرلس به اینترنت وصله اینترنتو به اشتارک گذاشت. آی پی همه سیتمها هم dhcpهست.

ZZ Gʘ‿ʘ L ʘ‿ʘ
17-02-2013, 12:28
سلام دوستان. خسته نباشین.

من یه مودم وایرلس tp-link tl-wa701nd خریدم که isp برام به pc وصلش کرد.
از وایرلس هم هیچی نمی‌دونم. می‌خواستم بدونم برای استفاده روی لپ‌تاپ و گوشی باید چه کارهایی انجام بدم؟
سیستم پی‌سی ویندوز ایکس‌پی و لپ‌تاپ ویندوز سون هستش.

arashlolos
18-02-2013, 19:24
سلام دوستان. خسته نباشین.

من یه مودم وایرلس tp-link tl-wa701nd خریدم که isp برام به pc وصلش کرد.
از وایرلس هم هیچی نمی‌دونم. می‌خواستم بدونم برای استفاده روی لپ‌تاپ و گوشی باید چه کارهایی انجام بدم؟
سیستم پی‌سی ویندوز ایکس‌پی و لپ‌تاپ ویندوز سون هستش.
اینجا رو ببین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

باید بری و وایرلسشو تو تنطیمات مودم فعال کنی
بعدش تو موبایل یا لپ تابت علامت وایرلس میاد و روش کلیک میکنی و کانکت میشی

kasi58
05-03-2013, 10:21
سلام من اینترنت را با lan گرفتم،مودم ام dlink هست حالا میخوام با ۲ تا لپتاپ دیگه و ۲-۳ تا گوشی الزاما هم زمان نه ،اینترنت را share کنم که هر کدوم تو یک اتاق دیگه هستند..بهترین و پر بازده ترین راه کدومه ؟

M0hsen3D
09-03-2013, 14:06
سلام ,
دوستان میخوام یه کارت شبکه وایرلس (D-LINK - Wireless USB Adapter DWA-125) بگیرم. میخوام بدونم امکانش هست که باهاش اینترنت رو برای تبلت یا موبایل شیر کنم یا حتما باید مودم وایرلس بگیرم برای این کار؟ چون مودمم وایرلس نیست و گفتم اگه امکانش باشه که با این دانگل اینترنت رو هم بشه شیر کرد که اینو بگیرم.

khelane
10-03-2013, 00:02
سلام من اینترنت را با lan گرفتم،مودم ام dlink هست حالا میخوام با ۲ تا لپتاپ دیگه و ۲-۳ تا گوشی الزاما هم زمان نه ،اینترنت را share کنم که هر کدوم تو یک اتاق دیگه هستند..بهترین و پر بازده ترین راه کدومه ؟
بهترین راه و راحت ترینش وایرلس هست شما که با لن اینترنت رو گرفتی اگه مودم وایرلس باشه یه پسورد بزار واسه امینت و کل سیستم ها راحت کار میکنن اگه وایربس نداری بهتره دو روش زیر رو امتحان کنی
اول اگه برات مقدوره با کابل یو اس بی اینترنت رو به پی سی وصل کن و کابل شبکه رو به یکی از لب تاب ها برسون و اونجا از طریق لب تاب میتونی یه شبکه اد هاک راه بندازی اینجوری کم هزینه تره
یا از سیستم اصلی که اینترنت داره یه کارت شبکه وایرلس بخری و از همون سیستم شبکه رو راه بندازی (بازم میگم درصورتی که مودم شما وایرلس نباشه)
موفق باشید

سلام ,
دوستان میخوام یه کارت شبکه وایرلس (D-LINK - Wireless USB Adapter DWA-125) بگیرم. میخوام بدونم امکانش هست که باهاش اینترنت رو برای تبلت یا موبایل شیر کنم یا حتما باید مودم وایرلس بگیرم برای این کار؟ چون مودمم وایرلس نیست و گفتم اگه امکانش باشه که با این دانگل اینترنت رو هم بشه شیر کرد که اینو بگیرم.
شما برنامه connectyfi me رو نصب کن اگه درست برنامه اش رو نوشته باشم بعد راحت کانکشن اینترنت و کانکشن وایرلس رو بهش میدی و دیگه تمام
درصورتی که ویندوز سون باشه

Xx Hossein xX
15-03-2013, 02:23
سلام.
دوستان میخواستم ببینم راهی هست که پ.روکسی رو روی یک پورت لن شیر کنم؟
قبلا با خدابیامرز وی-پی-ان میشد این کار رو انجام بدم ولی حالا دیگه غیر ممکن شده.
روی هر سیستم عاملی هم باشه مشکلی نداره.
حتی اگه بشه Stunnel روی پورت لن شیر کنم که عالی میشه.

برای خرید از ایکس باکس لایو نباید ای پی ایران داشته باشم. میخوام کابل لن ایکس باکس رو لپ تاپ وصل کنم اینترنت رو از طریق وایرلس بگیرم از استونل یا پ.روکسی عبورش بدم و بعد بفرستمش توی ایکسباکس.

اگه بتونید کمک کنید دعای کل جامعه ی گیمر پشت سرتونه! چون همه به مشکل خوردن.

ممنون.

alone-boy
26-03-2013, 18:05
سلام خدمت همه
سال نو مبارک :n16:

قصد داریم واسه کتابخونه محلمون اینترنت وایرلس بیاریم
بعد می خوامیم بشه استفاده از اینترنت رو یه جور محدود کرد مثلا یه یوزر فلان گیگ ترافیک داشته باشه و بشه اونو شارژ کرد (مثل دانشگاه)
واسه این کار امکانات سخت افزاری خاصی می خواد یا همین مودم وایرلس معمولی کافی هست؟از چه نرم افزاری باید استفاده بشه؟(سخت نباشه)
کلا یه توضیح بدید باید چی کار کنم ممنون میشم
یا علی

sepehrsaffari
31-03-2013, 01:12
سلام دوستان. من یه کارت وایرلس آلفا دارم.برنامه connectify رو نصب کردم و یه شبکه وایفای ایجاد کردم اما با گوشی به زحمت میتونم به اون کانکت شم یعنی خیلی مواقع وصل نمیشه و فقط بعضی مواقع وصل میشه. اما با یه کارت وایرلس دیگه (کارت tp link) به راحتی و بدون هیچ زحمتی وصل میشه موندم چیکار کنم> دوستان اگه اطلاعاتی دارند کمک کنند . ممنون

Xx Hossein xX
31-03-2013, 09:10
سلام دوستان. من یه کارت وایرلس آلفا دارم.برنامه connectify رو نصب کردم و یه شبکه وایفای ایجاد کردم اما با گوشی به زحمت میتونم به اون کانکت شم یعنی خیلی مواقع وصل نمیشه و فقط بعضی مواقع وصل میشه. اما با یه کارت وایرلس دیگه (کارت tp link) به راحتی و بدون هیچ زحمتی وصل میشه موندم چیکار کنم> دوستان اگه اطلاعاتی دارند کمک کنند . ممنون

سلام. این کارت های وایرلس به صورت PCI یا USB بیشتر گیرنده هستند تا فرسنده.
منم هم یه مدل USB دارم و با کانکتیفای تبدیلش کردم به هات اسپات اما بعضی اوقات کانکت نمیشه که با جابجا کردن پورت یو اس بی درست میشه. شما هم جای PCI رو عوض کنید شاید درست شد،
هرچند که این کار زیاد علمی نیست چون فرقی نمیکنه در نهایت. اگه امکان آپدیت کردن درایور رو دارید امتحان کنید شاید مشکل حل بشه.
در کل بهتره به جایی کارت وایرلس یه مودم وایرلس بگیرید که بدون دردسر و با حداکثر سرعت از اینترنت بی سیم استفاده کنید.

موفق باشید. :n16:

sepehrsaffari
31-03-2013, 11:28
سلام. این کارت های وایرلس به صورت PCI یا USB بیشتر گیرنده هستند تا فرسنده.
منم هم یه مدل USB دارم و با کانکتیفای تبدیلش کردم به هات اسپات اما بعضی اوقات کانکت نمیشه که با جابجا کردن پورت یو اس بی درست میشه. شما هم جای PCI رو عوض کنید شاید درست شد،
هرچند که این کار زیاد علمی نیست چون فرقی نمیکنه در نهایت. اگه امکان آپدیت کردن درایور رو دارید امتحان کنید شاید مشکل حل بشه.
در کل بهتره به جایی کارت وایرلس یه مودم وایرلس بگیرید که بدون دردسر و با حداکثر سرعت از اینترنت بی سیم استفاده کنید.

موفق باشید. :n16:

ممنون دوست من. من اشتباه نوشتم همون مودم وایرلس دارم که بصورت usb وصل میشه.پورت usb هم عوض کردم ولی بی فایده بود.

chapdast
01-04-2013, 16:46
سلام
-------------------
چجوری میشه از اینترنت adsl توسط کابل شبکه در ویندوز سون در vm ware استفاده کرد؟ البته غیر از حالت NAT - چون همزمان در ویندوز اصلی میخام از WIRELESS استفاده کنم
----------------------
لطفا حرفه ای ها کمک کنن

rojan1366
05-05-2013, 21:05
سلام به همه اساتید و دوستان عزیز
بعد از کلی دردسر و مطالعه برای استفاده از اینترنت ای دی اس ال بدون وایرلس در گوشی به جایی نرسیده و مجبور شدم مودم روتر وایرلس تهیه کنم
مشکل از این قراره:
اگر مودم رو به حالت روتر تنظیم کنم یعنی حالتی که یوزر و پس رو روی مودم ست کنم و بدون کانکشن ویندوز متصل باشم با گوشی اندروییدیم به راحتی از طریق وای فای میتونم متصل بشم.
منتها وقتی مودم رو در حالت بریج میزارم و با کانکشن ویندوز به اینترنت وصل میشم و قصد دارم از اینترت p-r*o/xifir استفاده کنم به صورت وایرلس نمیتونم...
در نتورک پلیس جایی به نام وایرلس نتورک نیست...
در کنترل پنل یک آیکون هست که نوشته ستاپ وایرلس نتورک که خیلی سادست...منتها هر چی ستاپ میکنم چیزی نشون نمیده
سوال:
چطور از اینترنت وایرلس سیستم (اکس پی هست ویندوزم) استفاده کنم بدون اینکه مجبور باشم یوزر و پس رو روی مودم ست کنم.
در واقع میخوام همون اینترنت با همون آی پی که رو سیستم استفاده میکنم رو روی گوشیم داشته باشم
اینطوری که الان هست آی پی من روی سیستم مال سوییس هست و روی گوشی مال ایران!
ببخشید اگه بد توضیح دادم
مرسی

diamond87
15-05-2013, 01:47
سلام به دوستان
من چیز زیادی از شبکه نمیدونم نیاز شدید به شیر اینترنت adsl به تبلتم دارم خیلی تو اینترنت و اینور اونور گشتم هیچ کدوم جواب نداد واقعا خسته شدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا من ویندوز 7 دارم وقتی با ad hoc اینترنت و شیر میکنم تبلتم اصلاپیداش نمیکنه ولی وقتی با نرم افزار connectify این کارو میکنم تو تب sharing تیک allow other network users to connect رو هم زدم تبلت access point رو میشناسه ولی دائم obtaining adrress نشون میده تنظیمات تبلت رو عوض میکنم و رو حالت static میذارم و تنظیمات وبه شکل زیر تایپ میکنم(تو اینترنت این پیدا کردم)
IP address:192.168.10.2
Gateway: 192.168.10.1
network prefix length=24(default
DNS1: 192.168.10.1
DNS2=4.2.2.4
تبلت من netmak رو نداره با این تنظیمات شبکه با قدرت زیاد پیدا میشه ولی هیچ صفحه ای باز نمیشه
antivirus & firewall هر دو خاموشن ورژنهای مختلف connectify رو تست کردم ولی همشون همین جور بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
احتمالا مشکل در ست کردن تنظیماته روی کانکشن adsl که کلیک راست میکنم DHCP =off هستش و این باعث میشه ip نتونه اتوماتیک ست بشه
مودمم مارک معروفی نیست و قسمت تنظیمات واسه lan و این حرفا رو نداره چه جوری میتونم on اش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیازی به تغییر تنظیمات تبلت یا فایرفاکس تبلت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا راه دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید دیوونه شدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته با گوشی سامسونگ و سونی هم تست کردم همین طوری بود
ip address, gate way,dns رو تو دیندو. 7 از کجاباید پیدا کرد؟؟؟؟
مرسی

diamond87
16-05-2013, 15:20
اقا اینجا کلا هیشکی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خو اگه میرفتم یه تاپیک جدید باز میکردم خوب بود
اصن میخواید برم متاد شم:n19::n08:

mohammadi_4u
16-05-2013, 16:07
سلام
دوست عزیز بدون کانکتیفی و ... هم با دستورات cmd میشه netsh
اما جواب سوالات
کنترل پنل قسمت نتورک رو لوکال اریا کانکشن پروپرتیس و از کشوی یاز شده تو کادر اون گزینه که ipv4 داره رو انتخاب کنید و پروپرتیس پایین رو بزنید .این از نت ماسک و ای پی و....
/////////////////////////حالا تبلت
توتبلت گزینه advance option. رو بزنید هم حالت نت ماسک میاد هم حالت dhcp و static.
TapatalK

afshin113
16-06-2013, 14:33
سلام
من تو یک شرکتم که adslرو بین کامپیوترها ز طریق خط شبکه محلیshareکردن(با ایجاد کانکشن وپسورد) ولی
مشکلاتی داریم که قبلا نبود:
1-سرعت خیلی پائیینه
2- روی محیط کانکشن هیچی نمیتونیم نصب کنیم
3-
انتی ویروس اپدیت نمیشه
تمام موارد فوق قبلابراحتی انجام میشد سرعت هم بالا بود
الان ظاهرا تمام اطلاعات مورد جستجوی یوزرها به سرور ادمین منتقل میشه تا در صورت نیاز بعدا فرد رو پیدا کنند.شاید سوئیچ
باشه.حالا سوال اینه راه حل اپ انتی ویروس ونصب نرم افزار چیه
ممنون

erfan.m111
01-07-2013, 16:02
یه سوال دارم
من با یه کارت شبکه pci و اینترنت ADSL ام یه وای فای هات اسپات درست کردم که بتونم با وای فای گوشی کانکت شم
اما یه مشکل دارم

با 2 تا برنامه conectify و virtual router plus امتحان کردم
کانکت میشه و دسترسی به نت با گوشی دارم اما سر 5 دقیقه قطع میشه تا بعد چند دقیقه دوباره کانکت شه

من فکر میکنم مشکل بخاطر تداخل امواج وای فای هست

ایا راه حلی سراغ دارید؟

erfan.m111
03-07-2013, 20:14
کسی نیس جواب بده؟؟؟

khelane
03-07-2013, 23:11
یه سوال دارم
من با یه کارت شبکه pci و اینترنت ADSL ام یه وای فای هات اسپات درست کردم که بتونم با وای فای گوشی کانکت شم
اما یه مشکل دارم

با 2 تا برنامه conectify و virtual router plus امتحان کردم
کانکت میشه و دسترسی به نت با گوشی دارم اما سر 5 دقیقه قطع میشه تا بعد چند دقیقه دوباره کانکت شه

من فکر میکنم مشکل بخاطر تداخل امواج وای فای هست

ایا راه حلی سراغ دارید؟

عزیز گوشی قطع میشه یا خود هات اسپات قطع میشه
اگه گوشی هست بهتره با یه دستگاه دیگه گوشی یا تبلت .... تست کنید نتیجه رو بگید
ضمنا اگه سیستم هست میتونید کارت شبکه وایرلس رو یه بار از اول نصب کنید وو
ببینید نتیجه میگیرید

IntelCentrino
05-07-2013, 20:10
من روی لپ تاپم از طریق wi-fi به یک مودم ADSL وایرلس وصل میشم.
حالا میخواهم بدانم که آیا این امکان وجود دارد که دستگاه دیگری (مانند موبایل) از طریق Wi-Fi به لپتاپم وصل شود و از اینترت آن استفاده کند.

پ.ن
نمیخواهم که موبایلم به مودم ADSL وصل شود و از طریق آن به نت وصل شوم.

FerineFast
05-07-2013, 23:46
من روی لپ تاپم از طریق wi-fi به یک مودم ADSL وایرلس وصل میشم.
حالا میخواهم بدانم که آیا این امکان وجود دارد که دستگاه دیگری (مانند موبایل) از طریق Wi-Fi به لپتاپم وصل شود و از اینترت آن استفاده کند.

پ.ن
نمیخواهم که موبایلم به مودم ADSL وصل شود و از طریق آن به نت وصل شوم.

شما برای این کار به ۲ شبکه وایرلس روی لپ تاپتون نیاز دارید گرچه نمی دونم چرا می خواهید همچین کاری کنید ولی بعد از خرید یک دانگل وایفای می تونید با ICS اینترنت رو Share کنید.

IntelCentrino
05-07-2013, 23:59
شما برای این کار به ۲ شبکه وایرلس روی لپ تاپتون نیاز دارید گرچه نمی دونم چرا می خواهید همچین کاری کنید ولی بعد از خرید یک دانگل وایفای می تونید با ICS اینترنت رو Share کنید.

بر روی مودم وایرلس مذکور از MAC Filtering استفاده شده و همه Device ها نمی توانند به مودم وایرلس وصل شوند.

این "دانگل وایفای" چی هست؟

FerineFast
06-07-2013, 14:30
دانگل وایفای یک گیرنده USB برای امواج Wifi هست که مثل کارت شبکه وایفای عمل می کنه.

amirkhan_0o0
07-07-2013, 00:28
سلام روتز تی پی لینک من یه همچنین صفحه تنظیماتی رو داره:
آیا می شه یکی از قند شکن ها(س*ا*ک*س) رو روی روتر تنظیم کرد یا نه؟؟
ممنون:n26:

amirkhan_0o0
13-07-2013, 15:02
?Any body here

mohsen_djd2
02-08-2013, 20:57
سلام
یه سوال داشتم
میشه اینترنت رو با
روش اول : استفاده از ICS امکانات موجود در Windows XP
روش دوم : استفاده از مودم های ADSL مجهز به فناوری NAT - Router
شیر کرد ولی مثل ccproxy یورز و پسورد بخاد و محدودیت هم اعمال کرد؟

mohsen_djd2
04-08-2013, 21:15
ممنون از این همه نظر

zamani65
11-08-2013, 09:36
سلام خدمت دوستان عزیز من یک مودم adsl d-link 2520u 'گرفتم می خوام با یک رادیوی نانو استیشن 2.4 وایرلسش کنم کسی تنظیماتشو میدونه لطفا کمکم کنید:n13:

tiktaakk
23-08-2013, 04:55
سلام میشه با بلوتوث نت adsl رو اشتراک گذاشت ؟

saeed682
03-09-2013, 12:01
با درود
من دسترسی به اینترنت پرسرعت رو ندارم بوسیله گوشی و یه خط ایرانسل به سبک دوران ماقبل تاریخ بعضی مواقع کانکت میشم.
حالا امکان این هست که بوسیله روتور این ارتباط اینترنتی رو به تلویزیون و یا وسیله دیگری مثل ----- انتقال داد.

با سپاس:n13:

delmajid
08-09-2013, 23:40
سلام
من مغازه دارم ومیخواستم روی اینترنتم ------ داشته باشم و گوشیا هایی که میارم به مغازه رو به اینترنت وصل کنم ولی چون به عنوان مثال
گوشی بلک بری با آیپی ایران مچ نمیشه میخواستم کل سیستم وایرلسم وی پی ان باشه تا گوشی مستقیما به وایرلس که وصل شد با آیپی یه کشور دیگه وارد بشه
میشه راهنمایی کنید؟

shoroeno
09-09-2013, 02:51
سلام
دو سوال داشتم
1-من توي كامپيوترم يه مودم سوزوكي اس ام 701 دارم كه به سيستم اتوماتيك وصل ميشه فقط DNS ش رو طبق شركت اينترنتيم گذاشتم .يه برد اينترنال وايرلسم تو كامپيوترم دارم .مي خوام ببنيم مي تونم اينترنت كامپيوترم رو شير كنم كه با موبايلم وصل بشم به اينترنت البته رمزم داشته باشه .
2-يه دستگاه ديگه هم دارم يه وايرلس اكسس پوينت مارك planet مدل WAP-4033 اكسترنال .من يه بار اومدم دكمه ريستش رو زدم و تنظيماتش برگشت به حالت اوليه .مودمم رو كه به وسيله كابل شبكه وصل مي كنم اينترنت رو شير مي كنه هم با موبايل مي گيرم هم كامپيوترم كه وايرلس داره ولي رمز نداره يعني همه مي تونن ازش استفاده كنن و اسمش بلد نيستم تغيير بدم .يه چيزايي خوندم دربارش ولي بلد نبودم تنظيمش كنم مي شه كمكم كنيد.ا
دستتون درد نكنه

delmajid
09-09-2013, 09:56
سلام
من مغازه دارم ومیخواستم روی اینترنتم ------ داشته باشم و گوشیا هایی که میارم به مغازه رو به اینترنت وصل کنم ولی چون به عنوان مثال
گوشی بلک بری با آیپی ایران مچ نمیشه میخواستم کل سیستم وایرلسم وی پی ان باشه تا گوشی مستقیما به وایرلس که وصل شد با آیپی یه کشور دیگه وارد بشه
میشه راهنمایی کنید؟

کسی هست به ما کمک کنه

shoroeno
09-09-2013, 16:12
هیچ کس نیست

shoroeno
09-09-2013, 22:41
همیشه اینجا اینقدر ساکته

shoroeno
15-09-2013, 15:55
الووووووووووووووووو

shoroeno
16-09-2013, 23:01
کسی نبووووووووووووووووووووووو د

مملی دانلود
08-10-2013, 22:08
سلام من تو رایانه اینترنت دارم میخوام با گوشی اندروید هم از اون استفاده کتنم ازهرطریقی که بشه میشه راهنمایی کنید؟:n26:

mohsen_djd2
09-10-2013, 16:58
سلام من تو رایانه اینترنت دارم میخوام با گوشی اندروید هم از اون استفاده کتنم ازهرطریقی که بشه میشه راهنمایی کنید؟:n26:

باید گوشیت وای فای داشته باشه و مودمت هم وایرلس داشته باشه(یا اگه مودمت فقط لن داره میتونی یه کارت شبکه وایرلس بگیری و کامپیوترت رو تبدیل کنی هات اسپات)

HusseinR
11-10-2013, 15:32
درود و سلام
بنده اینترنت رو به شکل بیسیم توسط یک آنتن رو پشت بام به اسم Nano5 دریافت میکنم که با کابل به یک مودم ودافون مدل HG556 وصل کردم. فعلا فقط از مودم بعنوان روتر استفاده می کنم که در حالت بریج با DHCP خاموش تنظیم شده. لپتاپ چه با لن و چه وای فای IP میگیره و اینترنت داره ولی گوشی و تبلت IP نمیگیرن و اینترنت ندارن.
حتی وقتی تنظیمات ایمنی و رمز رو هم کاملا غیرفعال میکنم بازم نتیجه ای نداره.
مشکل چیه که گوشی متصل نمیشه؟
خیلی ممنون

HusseinR
12-10-2013, 17:18
درود و سلام
بنده اینترنت رو به شکل بیسیم توسط یک آنتن رو پشت بام به اسم Nano5 دریافت میکنم که با کابل به یک مودم ودافون مدل HG556 وصل کردم. فعلا فقط از مودم بعنوان روتر استفاده می کنم که در حالت بریج با DHCP خاموش تنظیم شده. لپتاپ چه با لن و چه وای فای IP میگیره و اینترنت داره ولی گوشی و تبلت IP نمیگیرن و اینترنت ندارن.
حتی وقتی تنظیمات ایمنی و رمز رو هم کاملا غیرفعال میکنم بازم نتیجه ای نداره.
مشکل چیه که گوشی متصل نمیشه؟
خیلی ممنون
با عرض معذرت متوجه شدم فقط با لن ip خودکار میده و اصلا رو وایرلس dhcp کار نمیکنه. در واقع dhcp نانو5 روشنه ولی برا مودم ظاهرا باید حتما خاموش باشه. اگه روشنش کنم دستگاه ها وایرلس ip میگیرن ولی خب اینترنت ندارم.
لطفا راهنمایی بفرمایید. مرسی