PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در شبکه

صفحه ها : 1 [2] 3 4

|محمدی|
28-12-2009, 17:01
سلام
من دوتا سیستم دارم یکی ایکس پی و یکی سون
رو سیستمی که سون نصبه دو تا کارت شبکه دارم و
من طبق تنظیمات اینجا
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فایل های Public
ویندوز سون رو به اشتراک گذاشتم
اما اینترنت رو سیستم اول برقراره اما سیستم دوم نه
چه تنظیماتی رو باید انجام بدم ؟؟؟
مودم هم لن هستش که به سیستم اصلی یا همون سون نصبه که دو کارت شبکه داره
ممنون

jamshidjap
28-12-2009, 17:07
سلام
من دوتا سیستم دارم یکی ایکس پی و یکی سون
رو سیستمی که سون نصبه دو تا کارت شبکه دارم و
من طبق تنظیمات اینجا
کد:

فایل های Public
ویندوز سون رو به اشتراک گذاشتم
اما اینترنت رو سیستم اول برقراره اما سیستم دوم نه
چه تنظیماتی رو باید انجام بدم ؟؟؟
مودم هم لن هستش که به سیستم اصلی یا همون سون نصبه که دو کارت شبکه داره
ممنون

DNS Server رو بزار : 4.2.2.4

jmmk
29-12-2009, 12:58
سلام
مشكل من بيشتر شد
راستش من و چند تا(7 تا) از دوستام ميخحوايم كامپيوتر ها مونو به adsl وصل كنيم(اينم بگم كه از لحاظ موقعيت ميشه خونه هاي ما رو تو يه دايره به شعاع 250 متر جا داد)
براي اين كار من خودم چندتا راه به ذهنم ميرسه.مي خواستم بينم نظر شما اساتيد چيه؟
اگه راهه بهتري به نظرتون ميرسه لطفا بگين.
1.اينكه يه مودم وايرلس دار بخريم و كامپيوتر ها رو از طريق كارت وايرلس به اين مودم وصل كنيم
2.هركدوم جداگونه مودم خريده و از خدمات adsl به صورت مجزا استفاده كنيم
3.يه خدمات وايرلس بگيريم و با كارت وايرلس به اون وصل شيم

لطفا نظرتون رو راجع به سرعت كيفيت و قيمت اين روش ها بگين:13:

Tom Clancy's
29-12-2009, 14:36
فایروال را خاموش کنین. تنظیم default gateway را چی دادین؟

default gateway رو ندادم اما DNS 4.2.2.4 هست.
default gateway رو باید چی بدم؟باید رو دوتا سیستم ست کنم یا فقط رو کانکشن شبکه؟

راستی OS سیستم دوم ME هست

undertaker_ss
29-12-2009, 15:55
default gateway رو ندادم اما DNS 4.2.2.4 هست.
default gateway رو باید چی بدم؟باید رو دوتا سیستم ست کنم یا فقط رو کانکشن شبکه؟

راستی OS سیستم دوم ME هست

باید Default gateway رو روی سیستم دوم که می خواد از اینترنت استفاده کنه ست کنید و باید ip سیستمی که اینترنت داره رو بدید

arash w8100
01-01-2010, 17:07
سلام.من adsl با 4 پورت شبکه دارم میخوام از اینترنتم به دوستم هم بدم.دوستم هم کارت شبکه داره و منم دارم
سوالاتی که دارم اینه
1-میشه یه کابل شبکه به پورت شبکه adsl و یکی رو هم به کارت شبکه دوستم وصل کنم؟ چون کارت شبکه خودم به adsl وصل هست و usb نداره !اگه میشه چه تنظیماتی داره؟
2-از این طریق فقط اینترنت شبکه میشه یا میشه به تبادل اطلاعات بین دو کامپیوتر هم پرداخت؟
از دوستان لطف کنند کامل راهنمایی کنند.با تشکر

undertaker_ss
01-01-2010, 18:33
سلام.من adsl با 4 پورت شبکه دارم میخوام از اینترنتم به دوستم هم بدم.دوستم هم کارت شبکه داره و منم دارم
سوالاتی که دارم اینه
1-میشه یه کابل شبکه به پورت شبکه adsl و یکی رو هم به کارت شبکه دوستم وصل کنم؟ چون کارت شبکه خودم به adsl وصل هست و usb نداره !اگه میشه چه تنظیماتی داره؟
2-از این طریق فقط اینترنت شبکه میشه یا میشه به تبادل اطلاعات بین دو کامپیوتر هم پرداخت؟
از دوستان لطف کنند کامل راهنمایی کنند.با تشکر

اینجا جوابتون رو دادم

byasm
03-01-2010, 00:00
سلام به همگی

چگونگی به اشتراک گذاری فایلها با مودم هاب داراز نوع پورت شبکه ای 4تای adsl

اگر از دوستان اطلاعی دارند کمکم کنه

alirezazzz
04-01-2010, 16:28
سلام به همگی

چگونگی به اشتراک گذاری فایلها با مودم هاب داراز نوع پورت شبکه ای 4تای adsl

اگر از دوستان اطلاعی دارند کمکم کنه

what?
منظورت مودم adsl چهار پورت هست؟
اگه منظورت همینه باید ip هاتون توی یه رنج باشن و یه workgroup درست کنی دیگه همین.

jmmk
05-01-2010, 18:21
یعنی کسی نمی تونه جواب ما رو بده؟

ChaoticHead
05-01-2010, 18:43
سلام
مشكل من بيشتر شد
راستش من و چند تا(7 تا) از دوستام ميخحوايم كامپيوتر ها مونو به adsl وصل كنيم(اينم بگم كه از لحاظ موقعيت ميشه خونه هاي ما رو تو يه دايره به شعاع 250 متر جا داد)
براي اين كار من خودم چندتا راه به ذهنم ميرسه.مي خواستم بينم نظر شما اساتيد چيه؟
اگه راهه بهتري به نظرتون ميرسه لطفا بگين.
1.اينكه يه مودم وايرلس دار بخريم و كامپيوتر ها رو از طريق كارت وايرلس به اين مودم وصل كنيم
2.هركدوم جداگونه مودم خريده و از خدمات adsl به صورت مجزا استفاده كنيم
3.يه خدمات وايرلس بگيريم و با كارت وايرلس به اون وصل شيم

لطفا نظرتون رو راجع به سرعت كيفيت و قيمت اين روش ها بگين:13:
اگه همه تون در زمانهای مشابه به اینترنت وصل می شین یا اهل دانلود سنگین هستین، بهتره جدا جدا adsl بگیرین چون سرعت میاد پائین.

اگر یکی از خونه هاتون توی مرکز این دایره باشه می تونین یه مودم وایرلس سری n مثل Asus Dsl-n13 یگرین به adsl وصل کنین و همه با وایرلس بهش وصل بشن. وگر نه اگر جای مرکزی ندارین فاصله زیاد می شه و باید یه access point قوی و یه مودم adsl خوب بگیرین و بهم وصلشون کنین و همه با وایرلس به access point وصل بشن.

jmmk
06-01-2010, 13:59
ممنونم از راهنمایی خوبتون

sm6m10
14-01-2010, 07:55
سلام دوستان .
چطوری میتونم از طریق virtual machinبه اینترنت وصل بشم؟
ممنونم.

Dj_aghamajid
19-01-2010, 18:12
سلام به همه
به نظر شما یه مودم روتر Adsl میتونه اینترنت رو توی یه آپارتمان با فاصله شعاعی حداکثر 20 متر شیر کنه؟ یا نه Acces point میخواد؟
فاصله عمودی روتر با سیستمها حداقل 6 متره!
اگه میشه مدل و حدود قیمت رو بفرمایید

Dj_aghamajid
20-01-2010, 18:57
سلام به همه
به نظر شما یه مودم روتر Adsl میتونه اینترنت رو توی یه آپارتمان با فاصله شعاعی حداکثر 20 متر شیر کنه؟ یا نه Acces point میخواد؟
کسی نیست جواب ما رو بده؟
یکی لطف کنه ما رو راهنمایی (ساده وکوتاه) کنه:19:

DaRyUsH AkRaMi
24-01-2010, 16:54
سلام به همه
من الان دارم از روتر معمولی(asus am602) استفاده  میکنم..
حالا میخوام یک مودم wireless بگیرم (برای استفاده از ipod ).. چند تا راهنمایی میخوام.
1- چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟
2- من اصلا بلد نیستم راه اندازیش کنم! بهم بگید بعد از خرید چطوری وصل کنم و استفاده کنم..
hosein-a7
24-01-2010, 19:04
سلام
من اینترنت رو چه طوری میتونم تو ویستا شیرکنم رو وایرلس
من از هر روشی نتونستم شیر کنم
لطفا یه اموزش کامل رو آدرس بدید

Prince_Amin
25-01-2010, 17:22
دوستان سلام!من یه سوال علمی تخیلی تخصصی دارم!!!من در ضلع شمال غربی پنجره ی شمالی اتاقم(!!) دقیقا در گوشه ی بالایی پنجره موفق به دریافت یک سیگنال رایگان اینترنت پر سرعت وای فای شدم(هند هستم!!)!!الان دو روز که دارم استفاده میکنم!!سرعت دانلودش بین 80 تا 400 کیلوبایت متغیره و کم نمیاره لامصب!!!ولی سوال من اینه!!من وقتی با وای فای لپتاپم یه شبکه ی وای فای جدید میسازم که بتونم با موبایلم توی هال خونه از این اینترنت رایگان استفاده کنم متاسفانه کانکشن وای فای اصلی قطع میشه!نمیدونم چطور توضیح بدم!اینجور بگم در نظر بگیرید من الان با وای فای لپ تاپ مثلا به شبکه ی غلام وصل شدم!حالا من با لپ تاپ یه شبکه ی جدید وای فای ایجاد میکنم به نام عباس!وقتی عباس رو کانکت میکنم بلافاصله غلام که شبکه ی اصلی وای فای هست قطع میشه!!!در صورتی که من به راحتی اینترنت کابلی(lan( رو با وای فای share میکنم!!ویندوز من ویستا هست!خواهشا راهنماییم کنید!اگه سوالم رو نگرفتید بگید بیشتر توضیح بدم!مرسیییییی

Dj_aghamajid
25-01-2010, 20:48
دوستان من الان چند روزه اینجا میام ولی فکر کنم اساتید از این فروم رفتند و اگه دقت کنید از 01-05-2010 کسی جوابی به سوالات مطرح شده نداده. زیاد به این فروم امیدوار نباشید:41:

undertaker_ss
26-01-2010, 22:00
سلام به همه

ببینی بستگی به این که مانع وجود داشته باشه یا نه هم داره فقط فاصله نیست
ولی داخل خونه معمولا بدون مشکل جواب میده و نیاز به اکسس پوینت نیست
من فقط می دونم asus خوبه
ولی نه قیمتش رو میدونم نه مدلش رو
اگه یه سرچ بزنی پیدا میشه
دلیل جواب ندادن ام هم همین بود
گفتم شاید کسی بتونه کامل راهنمایی تون کنه

undertaker_ss
26-01-2010, 22:30
سلام
من اینترنت رو چه طوری میتونم تو ویستا شیرکنم رو وایرلس
من از هر روشی نتونستم شیر کنم
لطفا یه اموزش کامل رو آدرس بدید

یه کم بیشتر توضیح میدین؟
چندتا سیستمه؟
چطوری نتونستین؟ یعنی کجاش رو نتونستین؟:31:
شبکه برقراره یا نه؟

undertaker_ss
26-01-2010, 22:32
دوستان سلام!من یه سوال علمی تخیلی تخصصی دارم!!!من در ضلع شمال غربی پنجره ی شمالی اتاقم(!!) دقیقا در گوشه ی بالایی پنجره موفق به دریافت یک سیگنال رایگان اینترنت پر سرعت وای فای شدم(هند هستم!!)!!الان دو روز که دارم استفاده میکنم!!سرعت دانلودش بین 80 تا 400 کیلوبایت متغیره و کم نمیاره لامصب!!!ولی سوال من اینه!!من وقتی با وای فای لپتاپم یه شبکه ی وای فای جدید میسازم که بتونم با موبایلم توی هال خونه از این اینترنت رایگان استفاده کنم متاسفانه کانکشن وای فای اصلی قطع میشه!نمیدونم چطور توضیح بدم!اینجور بگم در نظر بگیرید من الان با وای فای لپ تاپ مثلا به شبکه ی غلام وصل شدم!حالا من با لپ تاپ یه شبکه ی جدید وای فای ایجاد میکنم به نام عباس!وقتی عباس رو کانکت میکنم بلافاصله غلام که شبکه ی اصلی وای فای هست قطع میشه!!!در صورتی که من به راحتی اینترنت کابلی(lan( رو با وای فای share میکنم!!ویندوز من ویستا هست!خواهشا راهنماییم کنید!اگه سوالم رو نگرفتید بگید بیشتر توضیح بدم!مرسیییییی

احتمالا تنظیمات ipتون عوض میشه
وقتی وصله و وقتی قطعه ip هاتون رو چک کنید ببینید عوض شده یا نه

mv55
27-01-2010, 20:21
سلام ببخشید ما یک شبکه داخلی در طبقه سوم داریم و یک خط اینترنت که به سوییچ وصل است و در طبقه 5 است که چند نفر از آن استفاده می کنند چطور یک اشتراک به یک ماشین در طبقه سوم بدهم

DaRyUsH AkRaMi
28-01-2010, 14:59
سلام به همه
من الان دارم از روتر معمولی(asus am602) استفاده  میکنم..
حالا میخوام یک مودم wireless بگیرم (برای استفاده از ipod ).. چند تا راهنمایی میخوام.
1- چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟
2- من اصلا بلد نیستم راه اندازیش کنم! بهم بگید بعد از خرید چطوری وصل کنم و استفاده کنم..
نظرتون با linksys چیه؟
نبود کسی کمکم کنه؟؟؟؟؟

tene30
28-01-2010, 18:02
دوستان من 3 تا سیستم رو شبکه کردم workgroup ولی متاسفانه اونی که ویندوز 7 داره باید سرور شه
توی شیر کردن کانکشن ای دی اس ال مشکل داره
یعنی من حتی تو ی این سیستمی که ویندوزش اکس پی هست پینگ 4.2.2.4 دارم ولی صفحات اینترنت و مسنجرو.. باز نمیشن!!!!!!!!
میشه بگید باید چیکار کنم؟؟؟
وقتی می خوام کانکشن رو شیر کنم میگه آی پی باید 192.168.137.1 بشه
درحالیکه من 192.168.0.1 گذاشته بودم!!!

undertaker_ss
28-01-2010, 18:15
نظرتون با linksys چیه؟
نبود کسی کمکم کنه؟؟؟؟؟

یکی از بچه ها می گه بهتر از asus هست

undertaker_ss
28-01-2010, 18:17
دوستان من 3 تا سیستم رو شبکه کردم workgroup ولی متاسفانه اونی که ویندوز 7 داره باید سرور شه
یعنی من حتی تو ی این سیستمی که ویندوزش اکس پی هست پینگ 4.2.2.4 دارم ولی صفحات اینترنت و مسنجرو.. باز نمیشن!!!!!!!!

شما دی ان اس رو ست کردید توی کلاینتها ؟
اگه نه بذارید 4.2.2.4
مهم نیست خودتون می تونید ip رو بعد عوض کنید

undertaker_ss
28-01-2010, 18:20
سلام ببخشید ما یک شبکه داخلی در طبقه سوم داریم و یک خط اینترنت که به سوییچ وصل است و در طبقه 5 است که چند نفر از آن استفاده می کنند چطور یک اشتراک به یک ماشین در طبقه سوم بدهم

بین طبقه ها هیچ ارتباطی نیست؟

samboliya
28-01-2010, 20:29
خسته نباشد دوستان من لپتاپ رو با پی سی خونه شبکه کردم با کابل کراس و از اینتنرت پی سی رو لپتاپ استفاده میکنم حالا قصد دارم از طریق وایرلس لپتاپ اینترنت رو بفرستم رو موبایل و دستگاه پی اس پی اما اصلا سر در نمیارم هر کاری میکنم نه موبایل نه پی اس پی هیچ شبکه ای پیدا نمیکنه نمیدونم اصلا چجوری باید وایرلس رو فعال کنم؟چجوری اینترت رو شار کنم رو وایرلس میشه یه راهنمایی بکنید

tene30
28-01-2010, 21:01

شما دی ان اس رو ست کردید توی کلاینتها ؟
اگه نه بذارید 4.2.2.4
مهم نیست خودتون می تونید ip رو بعد عوض کنید

بله undertaker_ss عزیز ..ست هست

ببینید هر وقت می خوام کانکشن ای دی اس ال رو در ویندوز 7 شیر کنم این پیغام رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).png

بعد اگه no بزنم که شیر نمیشه اگه yes بزنم آی پی رو به 192.168.137.1 تغیر میده نمیدونم چرا :13:

بعد حالا میام اصلآ آی پی کلاینتامم تو همون رنج 192.168.137 میدم بعد دوباره شیر رو میزنم که شیر شه این ارور رو میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](120).jpg

چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:

a.l.d
31-01-2010, 01:08
باسلام
شبکه باسه کامپیوتردارم که باهاب کامپیوترهاراشبکه کردم یکی ازکامپیوترهاسروراست(که دوکارت شبکه یکی on board ودیگری external دارد) می خواهم IP VALID راروی کارت شبکه ست کنم تابتوانندبه کامپیوترمن ریموت شوند
ممنون اگرراهنمایی کنید:41:

Aram25
31-01-2010, 19:35
من که تصویری ندیدم!

DaRyUsH AkRaMi
01-02-2010, 14:06
سلام به همگی
دوستان من یک دونه wlan usb دارم..:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چه کاری میتونم باهاش بکنم!!؟
راستی یک روتر am602 هم دارم..

p30pro
04-02-2010, 21:52
سلام به همگی

اين قطعه رو چند خريدي ؟
دوستان لطفا به اين سوال جواب بدين سوال من هم هست البته مودم من sy602 هست

starpars
04-02-2010, 23:32
چطوری میشه یک ip و port رو توی شبکه lan ست کرد به طوری که تمام دستگاه های متصل به اون شبکه از اون استفاده کنن منظورم اینطوریه که مثلا نرم افزارهایی که مثل ultra surf که یه ip و port رو مثلا توی IE ست میکنن رو کاری کنیم که این برای تمام دستگاههایی که از طریق لن به کامپیوتر وصل هستن و اینترنت adsl برای همه شیر شده , اونها هم از خدمات ارزنده ultra surf استفاده کنن (ببینین اون وسیله ها کامپیوتر نیستن که بشه ultra رو روشون نصب کرد)

a.l.d
05-02-2010, 22:39
سلام به همگی

خیلی کارهایکیش ایجادشبکه است بینن لپ تاپ وکامپیوترت است

starpars
06-02-2010, 17:09
جواب سوال مارو کسی بلد نیست؟

a.l.d
06-02-2010, 21:23
جواب سوال مارو کسی بلد نیست؟

کانکشنت شیر کن وUltraserf را درکامپیوترسروراجراکن:2:

ba man bash
09-02-2010, 14:03
ببخشید دوستان جایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم, در هر صورت ببخشید.
من کامپیوتر خودم را سرور کردم و یه سایت توش راه اندازی کردم. تا الان سایت کار می کنه و از هر جا می تونم بهش وصل بشم. مشکل اینجاست که وقتی "وی پی ان" را روشن میکنم دیگه نمیشه به سایت وصل شد.
کسی میتونه کمکم کنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mor_sm
12-02-2010, 10:02
سلام. با تشكر از مطالبتون، من احتياج دارم كه توي يه شبكه وايرلس-روتر ميزان استفاده هر كامپيوتر از اينترنت رو كنترل كنم. حال با توجه به اينكه تو شبكه سروري نيست، تو اين كار دچار مشكل شدم. اگه نرم افزار يا ترفندي سراغ دارين كه كمكم كنه لطفا راهنماييم كنيد! با تشكر

ebicross
12-02-2010, 23:07
یه سوال اساسی دارم:
یه شبکه با 10 سیستم و یک سرور هستش که مودم ADSL بوسیله ی USB به سرور متصل شده.
کانکشن ADSL هم Bridge هستش و از طریق سرور اول باید Dial بشه تا اتصال برقرار بشه.
این ده سیستم میخوام همزمان با کانکت شدن سرور به اینترنت متصل بشن. یعنی هیچ نیازی به انجام تغییرات توی کلاینتها نباشه.
خلاصه کنم براتون یک گیم نت هستش که میخوام اینترنت توش Share باشه.
درضمن، مودم رو میشه از طریق LAN هم نصب کرد به هاب ولی هرکار میکنم از سرور پینگ نمیشه. با USB که وصل میکنم Ping میشه.
خواهشا توضیح بدین ممنون میشم.

NAZISM
16-02-2010, 12:08
سلام
من یه دستگاه wireless router با مارک d-link گرفتم
که عکسش اینا هستن

===
یه مودم adsl هم دارم با مارک asus مدل am602
میخواهم بدونم چطوری میشه اینترنت رو به واسطه wireless router
در خانه پخش کرد برای مصارفی همچون موبایل و لپ تاپ

Greatone
26-02-2010, 11:33
سلام
برنامه ای هست بتونم سرعت اونیکی کامپیوتر رو مدیریت کنم؟

masoud8
28-02-2010, 13:46
وقتی در دو یا چند سیستم با هم شبکه شدن و یه پوشه رو شیر می کنم و طرف دیگه که تو شبکه هست می خواد به این پوشه دسترسی پیدا کنه خطا میده:
cannot access\\user در حالی که تمام محدودیت ها رو برداشتم
چرا؟

masoud8
02-03-2010, 16:35
وقتی در دو یا چند سیستم با هم شبکه شدن و یه پوشه رو شیر می کنم و طرف دیگه که تو شبکه هست می خواد به این پوشه دسترسی پیدا کنه خطا میده:
چرا؟

چی شد؟ ؟

undertaker_ss
02-03-2010, 17:12
چرا؟

فایروال، آنتی ویروس چیزی ندارید ؟

mohammad1196
02-03-2010, 19:52
لطفا سوال منم جواب بدين :
من يه مودم adsl‏ دارم كه فقط روي xp‏ نصب ميشه , خوب حالا من ميخوام از طريق نصب مودم روي كامبيوتري كه روش xp‏ نصبه و شبكه كردن اون با كامبيوتري كه روش ويندوز 7 نصبه از اينترنت استفاده كنم . حالا يه نفر تنظيماتشو برام توضيح بده با تشكر .

mohammad1196
04-03-2010, 21:06
يكي سوال ما رو جواب بده .

undertaker_ss
05-03-2010, 01:15
لطفا سوال منم جواب بدين :
من يه مودم adsl‏ دارم كه فقط روي xp‏ نصب ميشه , خوب حالا من ميخوام از طريق نصب مودم روي كامبيوتري كه روش xp‏ نصبه و شبكه كردن اون با كامبيوتري كه روش ويندوز 7 نصبه از اينترنت استفاده كنم . حالا يه نفر تنظيماتشو برام توضيح بده با تشكر .

منظورتون از نصب میشه چیه؟
مودم تون چند تا پورت داره؟

salar68
05-03-2010, 10:56
سلام
ایکس پی هست و ویستا
فایل شیر می شه
توی نتورک شیرینگ هم نشانگر اینترنت شبکه فعال هست اما انگار اون یکی وصل نیست ؟ باید چه کنم
فایروال خاموش هست روی هر دو و تمام ای پی ها هم درست درج شده
کانکشن اینترنت هم شیر شده !

سرور ایکس پی و کلاین ویستا هست

mohammad1196
05-03-2010, 19:48
مودم adsl‏ از طريق usb‏ به كامبيوتر وصل ميشه .

undertaker_ss
05-03-2010, 22:57
سلام
ایکس پی هست و ویستا
فایل شیر می شه
توی نتورک شیرینگ هم نشانگر اینترنت شبکه فعال هست اما انگار اون یکی وصل نیست ؟ باید چه کنم
فایروال خاموش هست روی هر دو و تمام ای پی ها هم درست درج شده
کانکشن اینترنت هم شیر شده !

سرور ایکس پی و کلاین ویستا هست

در کلاینت dns رو ست کنید به 4.2.2.4

undertaker_ss
05-03-2010, 23:45
مودم adsl‏ از طريق usb‏ به كامبيوتر وصل ميشه .

خب شما درایور مودم تون رو روی xp نصب کنید
بعد تنظیمات مودم تون رو روی PPPOE بذارید
بعد سیستم دیگه رو به مودم وصل کنید
حالا با روشن شدن مودم هر دو سیستم به اینترنت وصل میشن

a.l.d
06-03-2010, 01:41
ببخشید دوستان جایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم, در هر صورت ببخشید.
من کامپیوتر خودم را سرور کردم و یه سایت توش راه اندازی کردم. تا الان سایت کار می کنه و از هر جا می تونم بهش وصل بشم. مشکل اینجاست که وقتی "وی پی ان" را روشن میکنم دیگه نمیشه به سایت وصل شد.
کسی میتونه کمکم کنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببين خوب معلومه چون ويپن IP توتغييرمي ده مثلا مي شي آمريكايي دردنياي مجازي اگرمي حواي وي پن راراه اندازي كني بايدتنظيمات سرور رابراساس ان تنظيم كني (چون IP ;iكه باآن اين كارروكردي ديگه روسرورنيست )

حالا يه سوال چطوري ميشه Ip Valid روسرورست كردمن دراين مدت دنبال اين مطلب بودم شنيدم كه مي گن كه IP valid
اگركانكشت روPPOOE باشه خودش اتومات ست ميشه اين كارررا هم كردم درست نشد گفتن چون تنظيمات فايروالت مشكل داره نمي توني ستش كني (تنظيمات فايروال بخاطرنرم افزاري روي كامپيوترنصبه دردسترس من نيست )

درضمن اگربلدنبودي بگوكه خودت چطوري Ip روست كردي شايدكمكم كرد
ممنون

masoud8
06-03-2010, 12:09
فایروال، آنتی ویروس چیزی ندارید ؟

نه
سیستم مقابل هم نداره

mohammad1196
06-03-2010, 20:11
وقتي مودم من فقط با يه بورت يو اس بي به كامبيوتر وصل ميشه من جطور كامبيوتر ديكه رو بهش وصل كنم ?

undertaker_ss
07-03-2010, 13:42
وقتي مودم من فقط با يه بورت يو اس بي به كامبيوتر وصل ميشه من جطور كامبيوتر ديكه رو بهش وصل كنم ?

خب شما جواب سوال منو ندادید که مودمتون چند پورته هست منم فکر کردم دو پورته هست
خوب پس در این صورت باید کانکشن اینترنت تون رو با کلیک راست کردن روش شیر کنید
بعد سیستم دیگه رو به کامپیوترتون وصل کنید
حتما باید توی سیستم دوم dns رو ست کنید
می تونید بذارید 4.2.2.4

undertaker_ss
07-03-2010, 13:57
نه
سیستم مقابل هم نداره

میشه متن کامل ارور رو بنویسید

oqba
08-03-2010, 16:16
با سلام خدمت دوستان مهندسم
عرض کنم بنده امروز از یه شرکت آی اس پی اینترنت وایرلس گرفتم یعنی گیرنده رو رو پشت ساختمون نصب کردم ( گیرنده اش یه نانو استیشن 5 هست ) خلاصه کابل و همه چیز وصله و مشکلی هم نداره کانکشنش هم تو قسمت سیستم تری ویندوز هست و سند و رسیو هم داره ولی پیج باز نمی کنه اگه از دوستان یکی راهنماییم کنه ممنون میشم
با تشکر

dsa dsa
08-03-2010, 18:08
با سلام خدمت دوستان مهندسم
عرض کنم بنده امروز از یه شرکت آی اس پی اینترنت وایرلس گرفتم یعنی گیرنده رو رو پشت ساختمون نصب کردم ( گیرنده اش یه نانو استیشن 5 هست ) خلاصه کابل و همه چیز وصله و مشکلی هم نداره کانکشنش هم تو قسمت سیستم تری ویندوز هست و سند و رسیو هم داره ولی پیج باز نمی کنه اگه از دوستان یکی راهنماییم کنه ممنون میشم
با تشکر

سلام.
وقتی می خوای سایتی رو ببینی ازت یوزر و پسورد می خواد ؟؟

از dhcp ای پی می گیری ؟؟

error چی می ده ؟؟

ip/gateway/subnet رو درست ست کردی ؟؟

رادیوت سیگنال داره ؟؟ جهتش درسته ؟؟

blakziro23
10-03-2010, 22:37
سلام من اینرتنت بیسیم دارم (وایرلس) که از نانو استیشن 2 استفاده میکنم من اینو به لب تاپ وصل میکنم خود لب تاب هم وایرلس داره که بفرسته برای سیستم دیگه ولی یه جای کار من میلنگه اونم اینه که من کانکشن ندارم و من با ایپی کانکت میشم یعنی
IP Adris :85.185.229.21
subnet mask:255.255.255.0
gatwey:85.185.229.1
dns:4.2.2.4
وقتی که من این ایپی ها را وارد کارت شبکه میکنم اینترنت من وصل میشه من خود کارت شبکه را برای وایرلس نوت بوک شیر کردم ولی نت وصل نمیشه به سیستم دومی بنظر شما چکارش کنم البته اینم بگم که send و هم reciev داره ولی نت شیر نمیشه یکی بهم گفت باید دیفالت گتوی را شیر کنی ولی چطوری نمیدونم نیاز فوری دارم مرسی

arian_pboy
12-03-2010, 18:28
سلام
ما دو تا پی سی با سیستم عامل ویندوز7 را با هم شبکه کردیم.
فایلها و فولدرها به خوبی شر شدن و مشکلی در این قسمت نیست
اینترنت هم شر شده اما کامپیوتر کلاینت در مشاهده صفحات وب و همچنین دانلود ، مشکل داره

در صفحات وب ، مطالب به صورت کاراکترهای زیر نمایش داده میشه :

mA�[h�]fj���n��3C��H�nV����m� �� ��>��# �f����U��€�Єt&�Х��!� �� ���=*78+�&�!��g3��V��� ��X 9�(�����1��᨜hڇ�d�%l* �^ �T�P�_RadPanelbar1StyleSheetHolder" style="display:none">

عکسها هم ، بهم ریخته نمایش داده میشه (مثل پازل بهم ریخته)

و فایلها هم به صورت ناقص دانلود میشه و اگر هم کامل دانلود بشن درست اجرا نمیشن.
در حالی که با اتصال مستقیم سیستم به اینترنت و همچنین در کامپیوتر سرور ، همین فایلها ، درست دانلود و اجرا میشن و مشکلی هم در مشاهده صفحات وب نیست.

چطور میشه این مسئله رو رفع کرد؟

kotlet110
16-03-2010, 13:24
دوستان اگر کسی میدونه بصورت ساده توضیح بده ما هم بفهمیم
من در مورد استفاده همزمان از adsl روی لب تاب و سیستم خانگی یک مشکل دارم.
چون وقتی بایکی وصل میشم اون یکی دیگه کانکت نمیشه( کانکشن pppoe) ارور 691 میده.
لب تاب از وایر لس مودم استفاده میکنه و pc با کارت شبکه به مودم وصله . چه تنظیماتی باید انجام داد تا بشه به هردو همزمان وصل شد . مودم هم مدلdatasheen هست و 4 تا پورت شبکه و وایرلس داره.

undertaker_ss
16-03-2010, 16:46
دوستان اگر کسی میدونه بصورت ساده توضیح بده ما هم بفهمیم
من در مورد استفاده همزمان از adsl روی لب تاب و سیستم خانگی یک مشکل دارم.
چون وقتی بایکی وصل میشم اون یکی دیگه کانکت نمیشه( کانکشن pppoe) ارور 691 میده.
لب تاب از وایر لس مودم استفاده میکنه و pc با کارت شبکه به مودم وصله . چه تنظیماتی باید انجام داد تا بشه به هردو همزمان وصل شد . مودم هم مدلdatasheen هست و 4 تا پورت شبکه و وایرلس داره.

تنظیمات مودم رو به جای bridge باید بذاری PPPOE
توی قسمت کانکشن تایپ یا یه همچین چیزی توی مودم هست

golabi_65
16-03-2010, 20:19
من هر کاری میکنم نمیشه . من یه نانواستیشن 5 دارم که اینترنت با کابل شبکه میاد تو لپتاپ حالا یه شبکه محلی هم دارم با یه لپتاپ دیگه که با بلوتوثه . حالا هر کاری میکنم اینترنت شیر نمیشه
اگه کسی میتونه تلفن بزاره من تلفن بزنم کمکم کنه :31: اسیر شدم از صبح هرچی ip بازی و ccproxy و این کارا بود انجام دادم

kotlet110
16-03-2010, 21:20
تنظیمات مودم رو به جای bridge باید بذاری PPPOE
توی قسمت کانکشن تایپ یا یه همچین چیزی توی مودم هست
این کارو هم کردم نشد . یکی کمک کنه!!!انگاری چون یکی وصله دیگه نمیشه با اون یوزر و پسورد دوباره وصل شد .مثل دایال اپ های قدیم که با یک یوزر و پسورد نمیشه همزمان دو نفر وصل بشن.

reza2pars
28-03-2010, 08:45
سلام میخواستم بدونم وقتی من از روی سیستمم "که به شبکه وصله "به اینترنت وصل میشم مدیر سیستم میتونه متوجه بشه من کانکت شدم امکاناتی هست که سیستم مدیر آلارم بده؟

undertaker_ss
28-03-2010, 21:00
این کارو هم کردم نشد . یکی کمک کنه!!!انگاری چون یکی وصله دیگه نمیشه با اون یوزر و پسورد دوباره وصل شد .مثل دایال اپ های قدیم که با یک یوزر و پسورد نمیشه همزمان دو نفر وصل بشن.

تنظیمات مودم رو گفتم بذار PPPOE
دیگه یوزر پس نمی خواد که
یوزر پس توی خود مودم سیو میشه
من خودم امتحان کردم میشه

---------- Post added at 10:00 PM ---------- Previous post was at 09:59 PM ----------

سلام میخواستم بدونم وقتی من از روی سیستمم "که به شبکه وصله "به اینترنت وصل میشم مدیر سیستم میتونه متوجه بشه من کانکت شدم امکاناتی هست که سیستم مدیر آلارم بده؟

می تونه بفهمه
امکانات که ماشالا این روزا خیلی هست
از بس نرم افزار هست هیچ چیزی امکان ناپذیر نیست:31:
حتی می تونه بفهمه تو کدوم سایتا رفتی:31:

منصوره-
29-03-2010, 08:01
از مطلب اموزنده و بسیار خوب شما سپاسگزارم

senjin
29-03-2010, 18:11
سلام
من یه اینترنت lan دارم که به یکی از لپتابام وصل میکنم. میخواستم با یه شبکه وایرلس که بین لپتابام درست میکنم اینترنت رو شیر کنم. ولی وقتی شیر اینترنت رو تو لپتاب اصلی فعال میکنه چون ip رو عوض میکنه از اینترنت قطع میشم. ویندوزم 7 هست. یه بار شانسی شد ولی نمیدونم چرا دیگه نمیشه. نمیتونم فایل شیرینگ هم بین دوتا لپتاب فعال کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

p30pro
11-04-2010, 14:31
قبل از هر چیز لازم به ذکره که برنامه CProxy با CCProxy تفاوت داره.

همونطور که میدونید از نرم افزار CCProxy برای Share کردن پهنای باند استفاده میشه.این نرم افزار در عین کوچکی و ساده گی قابلیت های جالب و قدرتمندی داره.

به خصوص نیاز به چنین برنامه هایی در کافی نت ها گاها محسوس هستش.

خوب و اما آموزش:

بعد از نصب برنامه به قسمت Account میریم.همونطور که مشاهده میکنید پنل اصلی مدیریتی این برنامه در این بخش هست.
در قسمت Permit Category سه گزینه موجوده .

1-Permit All
2-Permit Only
3-Permit All But

این قسمت بیانگر این هست که چه کاربرانی اجازه دسترسی به اینترنت رو داشته باشن و چه کاربر هایی نداشته باشند بطبع گزینه Permit All به همه کاربران این اجازه رو صادر میکنه.

Permit Only تنها به کاربران محدود و Permit All But اجازه دسترسی به اینترنت رو به همه به جز کاربران مشخص شده رو صادر میکنه.خوب فعلا برای ادامه کار گزینه Permit Only را انتخاب میکنیم

در قسمت Auth Type گزینه IP Address رو انتخاب میکنیم.

بعد در قسمت مشخص شده گزینه Auto Scan رو میزنیم. با این کار لیستی از کاربران که با سرور اتصال دارن رو مشاهده میکنیم.

نکته :مقدار -1 در این برنامه مفهوم خاصی داره به این معنی که هیچ محدودیتی روی کاربران اعمال نشده.

خوب فعلا تنظیمات مقدماتی سرور کافیه. بر روی کاپیوتر کلاینت ها رفته در قسمت تنظیمات ------ برنامه هایی که نیاز داریم از اینترنت استفاده کنند این مشخصات رو وارد میکنیم:

Proxy Setting:

Address:Server IP Address
Port:808
تنظیمات ------ روی هر برنامه ای که به اینترنت متصل میشه وجود داره.مثلا روی Yahoo Messenger,DAP,Fire Fox,Internet Explorer,Babylon,Emule,Merphues,LimeWire,Flash Get

البته تنظیمات بر روی Fire Fox متفاوته.برای توضیحات کامل تر راجع به پورت ها به Help این برنامه مراجعه کنید.در قسمتClient Proxy Configuration

تا اینجای کار پهنای باند اینترنتی رو برای برنامه هایی که روی اون ها ------ ست شده فراهم کردیم.

میتوان با استفاده از بخش New یک کاربر دلخواه را بدون Auto Scan از طریق IP Address و MAC Address انتخاب کرد .

ادامه آموزش در پست های بعدی.

متوجه نشدم من می خوام طبق روش دوم شبکه کنم (فناوری nat و وصل کردن سیستم ها به سوییچ )
آیا با این روش می شه پهنای باند رو کنترل کرد ؟ نیاز به روشن بودن یکی از سیستم ها هست ؟

armin39
12-04-2010, 10:43
یچه های حرفه ای شبکه من میخوام دو تا موبایل رو وصل کنم به کامپیوتر و سرعت هر دوش رو با هم شر کنم...یعنی مثلا اگه سرعت هرکدوم 10 هست وقتی میخام دو تا رو وصل کنم بشه 20 ....خواهشا یکی راهنمایی کنه همچین کاری امکان داره؟اگه اره چطوری؟

hadi.EST
18-04-2010, 15:29
یچه های حرفه ای شبکه من میخوام دو تا موبایل رو وصل کنم به کامپیوتر و سرعت هر دوش رو با هم شر کنم...یعنی مثلا اگه سرعت هرکدوم 10 هست وقتی میخام دو تا رو وصل کنم بشه 20 ....خواهشا یکی راهنمایی کنه همچین کاری امکان داره؟اگه اره چطوری؟

دوست عزیز این کار شما شیر کردن نیست بلکه join کردنه که اینجوریش کاری غیر ممکنه شما میخوای از دو تا ترافیک اینترنت حالا چه موبایل چه دایل آپ و... یک ترافیک ورودی بگیری که جوابش نه هست.:46:

Amin.P30
23-04-2010, 14:19
دوستان سلام...
من توی XP اینترنت را به کلاینت ها وصل کردم و هیچ مشکلی ندارم...
توی 7 چند روز قبل اینترنت روی کلاینت ها وصل بود اما نمیدونم چند روزه هر کار میکنم وصل نمیشه...ویندوزم اکتیو هستش ...
از XP بک اپ گرفتم و الان باز XP نصب کردم میبینم کار میکنه ولی توی 7 مشکل دارم...
این را هم بگم تنظیماتم 100% توی 7 درست انجام دادم و جدیدا اینطوری شده در حالیکه توی XP مشکل ندارم...
فکر کنم از gateway هستش ..مثل xp ای پی سرور را دادم نشد...

ramin2020
27-04-2010, 13:52
سلام
من یه مودم asus DSL-X13 و یه access point 3com دارم. Access point 4تا پورت lan داره و یه پورت DSL/Gateway.
هم مودم DHCP داره و هم access point. وقتی مودم رو به پورت DSL می زنم از پورت های lan، اینترنت نمی گیرم.
چیکار کنم تا بتونم از 4تا پورتا اینترنت بگیرم؟
ولی اگه مودم رو مثلا به LAN1 بزنم و کامپیوتر رو به LAN2، می تونم اینترنت بگیرم.

silent4time
29-04-2010, 10:58
سلام
من تازه واردم و به کمک شما اندیشمندان نیاز دارم!

چطور میتونم با استفاده از یک اکسس پوینت، اینترنت وایمکس ایرانسل رو به اشتراک بذارم؟
امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه!:42:
:33:

gmsara
01-05-2010, 08:34
سلام به همه دوستان و با تشکر از همه دوستان
می خوام بدونم با CCPROXY به جز محدود کردن پهنای باند می شه مشخص کرد که هر کاربر چه مقدار حجم دانلود داشته باشه؟ مثلا فلان IP در یک ماه بتونه 256M دانلود کنه، اگه می شه چطوری؟ کجا باید تنظیم کرد؟
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

Amin.P30
01-05-2010, 12:15
شیر کردن اینترنت با حالت BRIDGE را یکی لطفا توضیح بده>>>>؟
ممنون

mehdisp
03-05-2010, 10:15
سلام به همگی
من دو تا کامپیوترم رو طبق روشی کد در شبکه کردن توضیح داده بودند شبکه کردم

حالا میخوام از طریق کامپیوترم دومم پرینت بگیرم اسکن کنم و وصل به اینترنت بشم نمی دونم باید چیکار کنم درضمن من از مودم adsl استفاده می کنم که بوسیله usb وصل هست و دو کامپیوترم از طریق کارت شبکه به هم شبکه کردم همه قطعات جانبی ازقیبل پرینتر واسکنر ومودم به کامپیوتر اول وصل هست ممنون میشم راهنمایی کنید
از پر حرفی ببخشید

undertaker_ss
04-05-2010, 20:15
سلام به همگی
من دو تا کامپیوترم رو طبق روشی کد در شبکه کردن توضیح داده بودند شبکه کردم

حالا میخوام از طریق کامپیوترم دومم پرینت بگیرم اسکن کنم و وصل به اینترنت بشم نمی دونم باید چیکار کنم درضمن من از مودم adsl استفاده می کنم که بوسیله usb وصل هست و دو کامپیوترم از طریق کارت شبکه به هم شبکه کردم همه قطعات جانبی ازقیبل پرینتر واسکنر ومودم به کامپیوتر اول وصل هست ممنون میشم راهنمایی کنید
از پر حرفی ببخشید

واسه اینتزنت که باید کانکشن اینترنت ات رو شیر کنید
پرینتر رو می تونی از طریق printer and faxes توی ویندوز xp (سیستم عامل تون رو نگفتین من فرض رو روی xp گذاشتم) اضافه کنید اسکنر رو نمی دونم می شه یا نه

undertaker_ss
04-05-2010, 20:25
شیر کردن اینترنت با حالت BRIDGE را یکی لطفا توضیح بده>>>>؟
ممنون

روی کانکشن رایت کلیک کرده ان را share می کنیم
در سیستم دوم ip سیستم اول را به عنوان Gateway اعلام کرده dns را هم ست می کنیم به مثلا 4.2.2.4
اینترنت آماده است :31:
سوالی بود در خدمتیم

Amin.P30
04-05-2010, 20:52
اقا غلط نگفته باشم تنها راه SHARING اینترنت بین 7 و XP فقط NAT یعنی وصل کردن به هاب هستش...
هر کاری کردم نمیشه از 7 به XP اینترنت داد یعنی BRIDGE....
در NAT مودم را به هاب وصل و به سیستم ها ای پی مودم را دادم وصل میشه..
اما مودم را به سرور که 7 داره وصل میکنم در کلاینت هم هر چی میدم وصل نمیشه..
در XP مشکل نداشتم و با دادن ای پی سرور در GATE WAY &DNS وصل میشد اما این 7 نمیدونم چی مرگشه..
رنج ای پی را هم 192.168.137 و... هر رنجی دادم نشد..
فایر وال ها خاموشند..در 7 تمام گزینه ها ی SHARE فعالند..
انگاری هیچ راهی نداره..

خودمو کشتم نشد.....

undertaker_ss
05-05-2010, 23:04
اقا غلط نگفته باشم تنها راه SHARING اینترنت بین 7 و XP فقط NAT یعنی وصل کردن به هاب هستش...
هر کاری کردم نمیشه از 7 به XP اینترنت داد یعنی BRIDGE....
در NAT مودم را به هاب وصل و به سیستم ها ای پی مودم را دادم وصل میشه..
اما مودم را به سرور که 7 داره وصل میکنم در کلاینت هم هر چی میدم وصل نمیشه..
در XP مشکل نداشتم و با دادن ای پی سرور در GATE WAY &DNS وصل میشد اما این 7 نمیدونم چی مرگشه..
رنج ای پی را هم 192.168.137 و... هر رنجی دادم نشد..
فایر وال ها خاموشند..در 7 تمام گزینه ها ی SHARE فعالند..
انگاری هیچ راهی نداره..

خودمو کشتم نشد.....

مطمئنی ویندوزت مشکل نداره؟
آخه یکی از بچه ها هم قبلا با share مشکل داشت هر راهی رفت درست نشد بعد فهمید مشکل از ویندوزش هست البته اون xp بود از این MRT ها :31:
حالا شاید ویندوز شما هم مشکل داره

farabary
06-05-2010, 00:31
با تشکر فراوان

Amin.P30
06-05-2010, 07:09
مطمئنی ویندوزت مشکل نداره؟
آخه یکی از بچه ها هم قبلا با share مشکل داشت هر راهی رفت درست نشد بعد فهمید مشکل از ویندوزش هست البته اون xp بود از این MRT ها :31:
حالا شاید ویندوز شما هم مشکل داره
والا نسخه 7 من نسخه n اخرین ورزن یعنی 9 اکتبر هستش ....
فکر نکنم مشکل داشته باشه..
من با share مشکل ندارم فقط با شیرینگ اینترنت مشکل دارم...
البته فقط از 7 به xp...

mehdisp
06-05-2010, 09:14
واسه اینتزنت که باید کانکشن اینترنت ات رو شیر کنید
پرینتر رو می تونی از طریق printer and faxes توی ویندوز xp (سیستم عامل تون رو نگفتین من فرض رو روی xp گذاشتم) اضافه کنید اسکنر رو نمی دونم می شه یا نه

من کانکشنم رو شیر کردم اما باز به اینترنت وصل نمیشه یعنی تو کامپیوتر دوم نمی دونم باید چیکار کنم اونجا هم میخواد کانکشن خاصی بسازم یا... ؟ خود بخود که وصل نمیشه

undertaker_ss
06-05-2010, 10:28
من کانکشنم رو شیر کردم اما باز به اینترنت وصل نمیشه یعنی تو کامپیوتر دوم نمی دونم باید چیکار کنم اونجا هم میخواد کانکشن خاصی بسازم یا... ؟ خود بخود که وصل نمیشه

خب توی سیستم دوم باید بری توی تنظیمات کارت شبکه و سیستم اولی رو بدی gateway
بعد dns رو هم ست کن 4.2.2.4

mehdisp
11-05-2010, 10:00
خب توی سیستم دوم باید بری توی تنظیمات کارت شبکه و سیستم اولی رو بدی gateway
بعد dns رو هم ست کن 4.2.2.4
پسر خوب ما نهضتی هستیم در حد نهضت صحبت کن یکم بیشتر توضیح بده فدات شم ننه جان

silent4time
11-05-2010, 12:27
سلام
من تازه واردم و به کمک شما اندیشمندان نیاز دارم!

چطور میتونم با استفاده از یک اکسس پوینت، اینترنت وایمکس ایرانسل رو به اشتراک بذارم؟
امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه!:42:
:33:

جواب بدییییییییییییییییین دیگه

ahmad_rez
11-05-2010, 14:25
با سلام. من یک لپ تاپ را به صورت وایر لس از یک مودم وایر لس اینتر نت میگیرم و میخواهم لپ تاپ را که ویندوز 7 داره با یک پی سی که xp داره شبکه کنم و اینترنت را از لپ تاپ به پی سی شیر کنم لطفا کامل توضیح دهید

alireza2030
14-05-2010, 18:48
سلام
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که یه pc دارم مه با مودم معمولی به اینتر نت وصله و یه کارت شبکه وایرلس dlink-w510 pci گرفتم و می خواستم با pc یه شبکه وایرلس درست کنم که بتونم با لب تاپ با وایرلس به اینتر نت وصل شم،لطفا راهنمایی کنید که چی کار کنک؟ با تشکر

alireza_hsi
15-05-2010, 15:20
سلام
من تونستم با خواندن پستهای دوستان مشکلم رو حل کنم. دیدم که بعضی از دوستان هنوز مشکل دارن من کار یکه کردم رو توضیح میدم شاید مشکل اونها هم حل بشه
یک ویندوز من 7 و دیگری ایکس پی 2 هست و مودم من tplink که 4 پورت lan داره
آی پی هارو در 7 اینطوری ست شد . من گذاشتم روی اتوماتیک خودش به این ترتیب ست کرد:
IP 192.168.1.2
subnet 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1
dns 192.168.1.1

در سیستم دوم هم اینطوری دستی وارد کردم
ip 192.168.1.3
subnet 255.255.255.0
geteway 192.168.1.2
dns 4.2.2.4

در ویندوز 7 یک pppe ساختم و اونو از تب شیرینگ کامل تیک زدم حالا وقتی با این کانکتشن به اینترنت کانکت میکنم سیستم دوم هم اتوماتیک کانکت میشه و البته دو سیستم فولدرهای شیر شده یکدیگر هم میبینند.

من از اساتید 2تا سوال دارم:
1.این فولدرهای شیر شده برای تبادل اطلاعات از دیتای اینترنت استفاده میکنند یا نه پی تو پی هستند؟
2. آیا میشه به طریق دیگه کانکشن رو استفاده کرد که اگه ویندوز 7 من دیسکانکت کرد سیستم ایکس پی بتونه تنهایی آنلاین بمونه؟
مرسی

undertaker_ss
15-05-2010, 22:22
1.این فولدرهای شیر شده برای تبادل اطلاعات از دیتای اینترنت استفاده میکنند یا نه پی تو پی هستند؟
2. آیا میشه به طریق دیگه کانکشن رو استفاده کرد که اگه ویندوز 7 من دیسکانکت کرد سیستم ایکس پی بتونه تنهایی آنلاین بمونه؟
مرسی

1- نه point to point هست

2- اگه مودم تون مودم-روتر باشه و یه usb یه lan داشته باشه یا اینکه بیشتر از 1 lan داشته باشه می شه

undertaker_ss
15-05-2010, 22:29
سلام
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که یه pc دارم مه با مودم معمولی به اینتر نت وصله و یه کارت شبکه وایرلس dlink-w510 pci گرفتم و می خواستم با pc یه شبکه وایرلس درست کنم که بتونم با لب تاپ با وایرلس به اینتر نت وصل شم،لطفا راهنمایی کنید که چی کار کنک؟ با تشکر

شما باید یه شبکه وایرلس از نوع adhoc روی pc درست کنید بعد توی لپ تاپ بهش وصل بشید
بعد کانکشن اینترنت تون رو share کنید

kissyou
16-05-2010, 02:09
سلام دوستان

من یه سوال داشتم من یه مودم وایرلس مدل dlink dwl-2100ap دارم.

میخوام اطلاعات و اینترنتو از این مودم به لپتاپم شیر کنم..

سوالم اینه که وقتی مودمو به صورت اکسس پوینت در میارم وقتی میخوام به لپتاپم وصل بشم میخوام هر موقعی که وصل میشم password بخواد ولی فقط یه بار پسورد میخواد و دفعات بعد که لپتاپو روشن میکنم بدون اینکه password بخواد connect میشه...ایا راهی هست یا تنظیماتی تو مودم من هست که بشه این مشکلو باهاش حل کرد؟ ممنون

kissyou
16-05-2010, 02:17
سلام

سلام دوست من

شما میتونید از برنامه Connectify استفاده کنی...اینم لینکش:

با این برنامه خیلی راحت میتونی اینترنتو شیر کنی و همینطور فایلاتو از کامپیوترت به لپتاپ و یا برعکس اون انتقال بدی و همینطور میتونی password هم بزاری که هر کسی نتونه از اینترنت و یا فایل شیرینگت استفاده کنه.شکل کار باهاش هم خیلی راحته.خودش خیلی راحت ip ها رو برای دو طرف تنظیم میکنه.. برنامهیه خیلی خوبیه یه امتحان بکن من که ازش خیلی راضیم.
موفق باشی

mehdiporbaba
17-05-2010, 20:33
سلام
من و دوستم هر 2 از یک ای سی پی اکانت گرفتیم و می خوایم یک کاری انجام بدیم،می خوایم برای استفاده از مولتی پلیر بعضی از بازی ها که بوسیله ی نرم افزار xlive کنترل میشن از طریق اینترنت به صورت لن بازی کنیم
از نرم افزار هایی مثل هاماچی هم استفاده کردیم اما محدودیت رکوئست داریم یعنی باید تایم اوت زیر 25 میلی پانیه باشه اما برای ما نهایت نزدیکیش 31 هست
می خام از دوستان بپرسم چه جوری میشه بدون استفاده از نرم افزار هایی مثل هاماچی و تحت خود ویندوز 2 تا سیستم رو تحت اینترنت به صورت لن بهم وصل کرد یا به عبارت دیگه چه راهکاری هست که بشه به نرم افزار نشون داد 2 تا ای پی شت سر هم و به صورت مجازی شبکه است؟

undertaker_ss
18-05-2010, 23:48
سلام
من و دوستم هر 2 از یک ای سی پی اکانت گرفتیم و می خوایم یک کاری انجام بدیم،می خوایم برای استفاده از مولتی پلیر بعضی از بازی ها که بوسیله ی نرم افزار xlive کنترل میشن از طریق اینترنت به صورت لن بازی کنیم
از نرم افزار هایی مثل هاماچی هم استفاده کردیم اما محدودیت رکوئست داریم یعنی باید تایم اوت زیر 25 میلی پانیه باشه اما برای ما نهایت نزدیکیش 31 هست
می خام از دوستان بپرسم چه جوری میشه بدون استفاده از نرم افزار هایی مثل هاماچی و تحت خود ویندوز 2 تا سیستم رو تحت اینترنت به صورت لن بهم وصل کرد یا به عبارت دیگه چه راهکاری هست که بشه به نرم افزار نشون داد 2 تا ای پی شت سر هم و به صورت مجازی شبکه است؟

به وسیله وی پی ان
سیستم عامل ه دوتاش رو بگو تا راهنمایی کنم

alireza_hsi
19-05-2010, 16:41
1- نه point to point هست

2- اگه مودم تون مودم-روتر باشه و یه usb یه lan داشته باشه یا اینکه بیشتر از 1 lan داشته باشه می شه

شما که زحمت کشیدی جواب دادی لطف کن بگو چه طوری میشه؟
من قبلا اینکارو کرده بودم ولی در هر زمان یک سیستم میتونست کانکت کنه و بعدی یوزر پسورد ایراد میگرفت

اما ایندفه با کمک دوستان سایت راه انداختم شد ولی فقط یک اکانت شیر میشه و وقتی دیسکانکت میشه سیستم دوم نمیتونه کانکت کنه البته بدهم نیست اما بهتره که بتونن هر دو مستقل کانکت کنن
مودم 4 لن روتر هست
ممنون

undertaker_ss
20-05-2010, 00:45
من قبلا اینکارو کرده بودم ولی در هر زمان یک سیستم میتونست کانکت کنه و بعدی یوزر پسورد ایراد میگرفت

اما ایندفه با کمک دوستان سایت راه انداختم شد ولی فقط یک اکانت شیر میشه و وقتی دیسکانکت میشه سیستم دوم نمیتونه کانکت کنه البته بدهم نیست اما بهتره که بتونن هر دو مستقل کانکت کنن
مودم 4 لن روتر هست
ممنون

خواهش می کنم زحمتی نبود
ببین باید بری توی تنظیمات مودم
یه قسمتی باید باشه مثله کانکشن تایپ یا یه همچین چیزی اون الان روی bridge هست باید بذاریش روی PPPOE بعد هم یوزر و پس رو توی مودم save میکنی مودم یه بار ریست میشه دیگه از اون به بعد هر چی مودم روشن بشه سیستمهای متصل بهش وصل میشن به اینترنت

Amin.P30
20-05-2010, 05:17

مودم 4 لن روتر هست
ممنون
با کابل lan وصلش من به هاب سویچ..
بعد به کلاینت ای پی مودم را بده..
البته تنظیمات را روی مودم ذخیره کن....

حالا سوالم اینجاست که حتما برای ذخیره تنظیمات باید isp بهتون اشتراک pppoe داده باشه ..
یعنی نمیشه با isp هایی که ای پی و دی ان اس به مشا میدن مثل پارس تنظیمات را روی مودم ذخیره کرد و از مدل nat استفاده کرد؟؟؟

alireza_hsi
20-05-2010, 09:51
کانکشن من pppe هست و مودم هم همینطور اما یوزر و پسورد رو سیو نکردم برای اینکه نمیخواستم سیستم روشن میشه فوری آنلاین بشه بخاطر همین دستی کانکشن pppe ساختم.
اما بدین صورت نمیشه دوتا سیستم از کانکشن استفاده کنن یکی باید کانکشن رو شیر کنه و برای من سیستمی که آی پی اون اول هست تونست کانکت کنه و شیر بده به سیستم دوم.

آی پی و دی ان اس به من داده بودن برای اینکه سریعتر کانکت بشم اما من ای پی های مورد نیاز خودمو وارد کردم تا شیر بشم
من از شاتل استفاده میکنم
مرسی دوستان

undertaker_ss
20-05-2010, 15:20
با کابل lan وصلش من به هاب سویچ..
بعد به کلاینت ای پی مودم را بده..
البته تنظیمات را روی مودم ذخیره کن....

حالا سوالم اینجاست که حتما برای ذخیره تنظیمات باید isp بهتون اشتراک pppoe داده باشه ..
یعنی نمیشه با isp هایی که ای پی و دی ان اس به مشا میدن مثل پارس تنظیمات را روی مودم ذخیره کرد و از مدل nat استفاده کرد؟؟؟

نه ربطی به isp نداره فقط باید مودمت ساپورت کنه
یعنی مودم-روتر باشه

A.J
20-05-2010, 23:18
دوستان من از روشي 1 استفاده كردم ولي متاسفانه سيستم2 به اينترنت وصل نشد ..

مشكل از كجاست ؟

ميشه راهنمايي كنيد ؟

undertaker_ss
20-05-2010, 23:25
دوستان من از روشي 1 استفاده كردم ولي متاسفانه سيستم2 به اينترنت وصل نشد ..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشكل از كجاست ؟

ميشه راهنمايي كنيد ؟

dns رو ست کردید؟
اگه نه 4.2.2.4 بذارید

A.J
20-05-2010, 23:28
الان دو تا كارت شبكه روي كامپيوتر سرور نصب كردم و يه كارت شبكه هم كه روي كامپيوتر 2 هست

dns رو واسه كدوم تنظيم كنيم ؟

اگه ميشه يه راهنمايي كلي و خلاصه بكنيد
ممنون

undertaker_ss
21-05-2010, 14:24
الان دو تا كارت شبكه روي كامپيوتر سرور نصب كردم و يه كارت شبكه هم كه روي كامپيوتر 2 هست

dns رو واسه كدوم تنظيم كنيم ؟

اگه ميشه يه راهنمايي كلي و خلاصه بكنيد
ممنون

روی کامپیوتر دوم باید ست کنید
شما روی کارت شبکه دوبار کلیک کرده در تب support دکمه details رو بزن ببین dns واسه هر دو سیستم ست شده یا نه

rahman1363
25-05-2010, 13:51
با سلام
یه روش درستو حسابی برای شیر کردن اینترنت برای 8 کامپیوتر می خوام دوستم یه گیم نت دارد توضیحاتی که نوشته شده بغیر توضیح دوم در صفحه اول هیچکدوم بدرد نخورد توضیم دوم هم نتونستم درستو حسابی انجام بد آخر سر اینکارو کردم
مودم رو به هاب وصل کردم
تمام کامپیوترها رو از حالت دستی خارج کردم تو بخش TCP/Ip هیچ IP یی ندادم همه رو تو حالت auto گداشتم یعنی روی گزینه Obtain an Ip addrss automaticlly کلیک کردم همینطور بخش DNS هم auto کردم
بعد مودم رو کانفیگ کردم تو حالت PPPoe همه اینترنت دارن
آیا این روش درست هست قشنگ همه اینترنت دارند و شبکه هم هستند راحت بازی ها رو ساپورت می کنه و تمام share ها رو

اگه روش اصولی تری هست که مطمئن هستم وجود داره یخورده واضح تر توضیح می دید

با تشکر

smahdih
07-06-2010, 15:18
درود به همه دوستان

من چند تا سوال داشتم ، دو تا سیستم دارم که یه 20-30 متری از هم فاصله دارند ، یکیشون ADSL داره ، مودمشم asus am602 ، من اگه بخوام اون یکی سیستمم رو به اینترنت وصل کنم باید چکار کنم ؟
چکار کنم هزینم کمتر میشه کابل بخرم ، مودم بخرم ، مودم بیسیم بخرم ...

Amin.P30
08-06-2010, 07:06
با سلام
یه روش درستو حسابی برای شیر کردن اینترنت برای 8 کامپیوتر می خوام دوستم یه گیم نت دارد توضیحاتی که نوشته شده بغیر توضیح دوم در صفحه اول هیچکدوم بدرد نخورد توضیم دوم هم نتونستم درستو حسابی انجام بد آخر سر اینکارو کردم
مودم رو به هاب وصل کردم
تمام کامپیوترها رو از حالت دستی خارج کردم تو بخش TCP/Ip هیچ IP یی ندادم همه رو تو حالت auto گداشتم یعنی روی گزینه Obtain an Ip addrss automaticlly کلیک کردم همینطور بخش DNS هم auto کردم
بعد مودم رو کانفیگ کردم تو حالت PPPoe همه اینترنت دارن
آیا این روش درست هست قشنگ همه اینترنت دارند و شبکه هم هستند راحت بازی ها رو ساپورت می کنه و تمام share ها رو

اگه روش اصولی تری هست که مطمئن هستم وجود داره یخورده واضح تر توضیح می دید

با تشکر

در این حالت که از سرور اینترنت میگیری اگر سرور ریسیت بشه اینترنت روی کلاینت نخواهی داشت...
این روش هم مشکلی نداره ...
ولی اگر بخاین وقتی سیستم ریسیت شد اینترنت داشته باشین میتونین به هاب سویچ هم وصل کنین...

Amin.P30
08-06-2010, 07:16
درود به همه دوستان

من چند تا سوال داشتم ، دو تا سیستم دارم که یه 20-30 متری از هم فاصله دارند ، یکیشون ADSL داره ، مودمشم asus am602 ، من اگه بخوام اون یکی سیستمم رو به اینترنت وصل کنم باید چکار کنم ؟
چکار کنم هزینم کمتر میشه کابل بخرم ، مودم بخرم ، مودم بیسیم بخرم ...

به هیچی احتیاج نیست...
شما یکم تنظیمات انجام بدی وصل میشه..
اول شبکه را چک کن و مطمئن شو که 2 تا سیستم باهم lan شدن..
بعد از اون شما ics یا گزینه ی sharing را در سیستمی که اینترنت داره را تیک بزن...
بعد در سیستم دیگه در قسمت gateway &dns ای پی سرور را بده..

smahdih
08-06-2010, 09:57
به هیچی احتیاج نیست...
شما یکم تنظیمات انجام بدی وصل میشه..
اول شبکه را چک کن و مطمئن شو که 2 تا سیستم باهم lan شدن..
بعد از اون شما ics یا گزینه ی sharing را در سیستمی که اینترنت داره را تیک بزن...
بعد در سیستم دیگه در قسمت gateway &dns ای پی سرور را بده..

یعنی من این دو تا سیستم رو با کابل شبکه به هم وصل کنم ؟ اگه یه سیستمم خاموش باشه اون یکی به اینترنت وصل میشه؟

neting
08-06-2010, 14:20
اگه از ics sharing استفاده کنی، اون سیستم اصلیت که adsl داره و ics رو روش فعال کردی، باید روشن باشه تا اون یکی به اینترنت وصل بشه. در ضمن دو تا سیستم باید با کابل هم به هم وصل بشن.
اما اگه مودمت چند تا ورودی ethernet داشته باشه، میتونی سیستم دومت رو هم مستقیم با کابل به مودم وصل کنی و از adsl استفاده کنی. البته تنظیمات کارت شبکه هم باید درست باشه.
در ضمن اگه مودمت وایرلس باشه ، میتونی یه کارت شبکه وایرلس واسه سیستم دومی بگیری، که البته اون هزینه اش بیشتر میشه.

issak
08-06-2010, 15:11
سلام بر همگی. بنده یک اینترنت adsl 256 دارم و می خوام بوسیله مودوم tp-link ورژن td-8817 که دارم و یک روتور وایرلس d-link مدل dir-600 یه شبکه بی سیم راه اندازی کنم ولی از چگونگی راه اندازی شبکه بی سیم اصلا اطلاعی ندارم لطفا بصورت جامع کمکم کنید چون من اصلا اطلاعی از تنظیمات کانکشن ها و ip و .... ندارم فقط طبق آنچه در سی دی روتور بود اون رو کانفیگ کردم. الان روتور ببوسیله کابل اترنت به کارت شبکه کامپیوترم که اینترنت داره وصله و مودمم بوسیله یک کابل دیگه به پورت lan روتور متصل است. در ضمن از اونجا که یک جا خوندم که کامپیتور میزبان یعنی اونکه اینترنت داره هم باید کارت وایرلس داشته باشه من یه wireless usb adaptor واسه کامپیترم خریدم و نصبش کردم. ولی طبق ای چیزی که شرح دادم و اتصلات اون اصلا کامپیوتر اصلیم که قبلا اینترنت داشت اصلا اینترنت نداره . لطفا کمکم کنید و با جزئیات واسم توضیح بدید چون من هیچی بلد نیستم فقط میخوام اگه این شبکه راه بیفته با لپ تاپ و گوشیم بهش وصل شم. ممنون

smahdih
08-06-2010, 17:46
اگه از ics sharing استفاده کنی، اون سیستم اصلیت که adsl داره و ics رو روش فعال کردی، باید روشن باشه تا اون یکی به اینترنت وصل بشه. در ضمن دو تا سیستم باید با کابل هم به هم وصل بشن.
اما اگه مودمت چند تا ورودی ethernet داشته باشه، میتونی سیستم دومت رو هم مستقیم با کابل به مودم وصل کنی و از adsl استفاده کنی. البته تنظیمات کارت شبکه هم باید درست باشه.
در ضمن اگه مودمت وایرلس باشه ، میتونی یه کارت شبکه وایرلس واسه سیستم دومی بگیری، که البته اون هزینه اش بیشتر میشه.

اگه منظور از مودم ، مودم ADSL که یه خروجی LAN داره با یه خروجی USB ولی اگه منظورت مودم PC که فقط یه ورودی LAN داره ، حالا من چکار کنم ؟
کابل بخرم دردسر داره باید چند جا رو سوراخ کنم ، خرج کابل چقدر در می آید ؟ خرج یه مودم با کارت شبکه بیسیم چقدر میشه ؟
من می خوام جفت سیستما همیشه به اینترنت وصل باشند . برد بیسیم چقدره؟

شرمنده این همه سوال کردم ، یه دنیا ممنون که کمک می کنید:11:

Amin.P30
08-06-2010, 19:08
اگه منظور از مودم ، مودم ADSL که یه خروجی LAN داره با یه خروجی USB ولی اگه منظورت مودم PC که فقط یه ورودی LAN داره ، حالا من چکار کنم ؟
کابل بخرم دردسر داره باید چند جا رو سوراخ کنم ، خرج کابل چقدر در می آید ؟ خرج یه مودم با کارت شبکه بیسیم چقدر میشه ؟
من می خوام جفت سیستما همیشه به اینترنت وصل باشند . برد بیسیم چقدره؟

شرمنده این همه سوال کردم ، یه دنیا ممنون که کمک می کنید:11:
اگرسیستم دوم را شبکه نکردی باید به اندازه فاصله سیم بخری ..سیم متری حد اکثر 500 تومانه..مثلا 20*500
بعد همون جا هم بگو سوکتشو بزنه...
حالا این سیم را به کارت شبکه هر دو سیستم بزن...
بعد روی سیستم اصلا ای پی بده مثلا 192.168.0.1...
روی سیستم دوم ای پی بده 192.168.0.X
بعد مطمئن شو که دو کامپیوتر شبکه شدن...
حالا کابل را بخر...

smahdih
08-06-2010, 21:36
اگرسیستم دوم را شبکه نکردی باید به اندازه فاصله سیم بخری ..سیم متری حد اکثر 500 تومانه..مثلا 20*500
بعد همون جا هم بگو سوکتشو بزنه...
حالا این سیم را به کارت شبکه هر دو سیستم بزن...
بعد روی سیستم اصلا ای پی بده مثلا 192.168.0.1...
روی سیستم دوم ای پی بده 192.168.0.X
بعد مطمئن شو که دو کامپیوتر شبکه شدن...
حالا کابل را بخر...

سیستم اصلی یه لپ تاپه که فقط یه پورت LAN داره ، با USB هم به اینترنت وصل نمی شه نمی دونم چرا ، اگه من این دو تا رو به هم وصل کنم چجوری به اینترنت وصل بشم ؟ بگم یه سر کابل رو usb بزنه وصل کنم به مودم ADSL ؟
راستی اینجوری اگه سیستم اصلی خاموش باشه سیستم دوم به اینترنت وصل میشه؟
من میخوام هر موقع خواستم جفت سیستما به اینترنت وصل باشه

undertaker_ss
08-06-2010, 23:13
سیستم اصلی یه لپ تاپه که فقط یه پورت LAN داره ، با USB هم به اینترنت وصل نمی شه نمی دونم چرا ، اگه من این دو تا رو به هم وصل کنم چجوری به اینترنت وصل بشم ؟ بگم یه سر کابل رو usb بزنه وصل کنم به مودم ADSL ؟
راستی اینجوری اگه سیستم اصلی خاموش باشه سیستم دوم به اینترنت وصل میشه؟
من میخوام هر موقع خواستم جفت سیستما به اینترنت وصل باشه

درایور مودم رو نصب کردی؟
اگه مودمت رو بذاری روی حالت PPPOE هم با هم شبکه میشن و هم اینترنت وصله
سیستمها هم مستقل از هم به اینترنت وصل میشن

smahdih
09-06-2010, 00:26
آره نصب کردم ، به نظرم ویستا usb این مودم رو ساپورت نمی کنه
چجوری مودمم رو بزارم رو حالت PPPOE?

Amin.P30
09-06-2010, 09:40
آره نصب کردم ، به نظرم ویستا usb این مودم رو ساپورت نمی کنه
چجوری مودمم رو بزارم رو حالت PPPOE?
شما از پایه مشکل دارین..
این پست را بدقت بخونین..

شما مودمت اگر 2تا پورت LAN یا کارت شبکه داشته باشه میشه هر دو سیستم را مستقیم به مودمت وصل کنی.
بعد مستقیم هر دو به اینترنت وصل میشن ..
PPPOE همون USER &PASS ی هستش که ISP میده بهتون..اگر همون را در مودمت ذخیره کنی میشه PPPOE...
ISP بهتون USER&PASS داده یا IP...?

neting
09-06-2010, 10:50
با وایرلس کار خیلی راحت میشه. اگر بخواهید واسه بعدا هم امکانات خوبی داشته باشید و شبکتون رو گسترش بدید خرج کردن براش ضرری نداره. مثلا با حدود 70-80 هزار تومان میتونید یه مودم adsl وایرلس خوب مثل linksys بخرید که هم 5 تا پورت lan یا همون ethernet داره ، و 5 تا سیستمی که کارت شبکه معمولی داشته باشند رو مستقیم و همزمان باهاش به اینترنت وصل کنید. در ضمن همه سیستمهایی که کارت شبکه وایرلس داشته باشند هم میتونن مستقیم و مستقل به اینترنت وصل بشن.
در ضمن اگر موبایلی سیستم wifi داشته باشه ، اون هم با وایرلسش میتونه مستقیم به اینترنت وصل بشه.
کارت شبکه وایرلس خوب رو هم با حدود 30 تومان میتونید تهیه کنید.

در ضمن مودمهای معمولی فقط واسه اتصال diaup به اینترنت به درد می خورن اما واسه شبکه کردن کارایی ندارن.

smahdih
09-06-2010, 11:20
بهم user&pass داده ، مودمم یه دونه پورت LAN با یه دونه USB داره ، مشکلم اینه که وقتی Laptop رو به usb مودم میزنم به اینترنت وصل نمی شه ، نمیشه کابلی که میگیرم یه سرش بگم سوکت USB بزنه تا سیستم دوم رو به USB مودم وصل کنم ?

Amin.P30
09-06-2010, 11:55
بهم user&pass داده ، مودمم یه دونه پورت LAN با یه دونه USB داره ، مشکلم اینه که وقتی Laptop رو به usb مودم میزنم به اینترنت وصل نمی شه ، نمیشه کابلی که میگیرم یه سرش بگم سوکت USB بزنه تا سیستم دوم رو به USB مودم وصل کنم ?
با کارت شبکه یا با USB هیچ فرقی نباید بکنه.
یعنی شما با کارت شبکه مودم وصل میشید اما USB را نمیشناسه...؟
من خودم با USB و ;کارت شبکه هم مشکلی ندارم و با هر دوشون به طور جدا میتونم کار کنم البته نباید هر دوشون با هم مورد استفاده قرار بگیرن..
احتمالا از ویندوز ویستاتونه که USB را نمیشناسه..
شما با سیستم دوم کار کنید و ببینید با USB کار میکنه..اگر کار کرد به اینترنت وصل بشین و تستش کنید..
کابل CAT 5 هم نشنیدم و ندیدم که یه سر USB بشه و نمیشه...
شما با این تفاسیر باید دو سیستم را با کابل وصل کنید و مودم را با USB به سیستم وصل کنید مگر اینکه روی سیستمی 2 تا کارت شبکه داشته باشین...یا یه کارت شبکه جدا بخرین که 5 تومانه یا یه هاب سویچ بخرین که احتیاج نیست و قیمتش 30 تومانه..یا ویندوزت را عوض کنی که خودت میتونی بکنی..:31:

smahdih
09-06-2010, 15:16
ویندوز عوض کردن رو بلدم ، یه dvd ویندوز دارم با یه کلیک خودش نصب میشه . تو میتونی با یه کلیک ویندوز نصب کنی ؟ عمرا اگه بتونی
نظرت د رمورد وایرلس چیه ؟ به نظرت اگه من کابل بگیرم بعدا به دردم میخوره یا اگه بخوام گسترش بدم چی ؟
مثلا به قول neting که نمی دونم خانمه یا آقا من با هزینه اولیه اضافی یه چیز تمیز دست و پا میکنم بعدا هم میتونم گسترش بدم . به نظرت کدوم بهتره؟

Amin.P30
09-06-2010, 18:52
ویندوز عوض کردن رو بلدم ، یه dvd ویندوز دارم با یه کلیک خودش نصب میشه . تو میتونی با یه کلیک ویندوز نصب کنی ؟ عمرا اگه بتونی
نظرت د رمورد وایرلس چیه ؟ به نظرت اگه من کابل بگیرم بعدا به دردم میخوره یا اگه بخوام گسترش بدم چی ؟
مثلا به قول neting که نمی دونم خانمه یا آقا من با هزینه اولیه اضافی یه چیز تمیز دست و پا میکنم بعدا هم میتونم گسترش بدم . به نظرت کدوم بهتره؟
من سی دی ویندوز رو نگاه میکنم خودش نصب میشه...
گسترش دادن که حد اکثر چقدر میخای گسترشش بدی..
من وایر لس کار نکردم اما فکر کنم گرونتر در میاد و عمرش هم شاید کمتر باشه..
حالا نظر دوستا ن دیگه هم محترمه.

smahdih
10-06-2010, 13:05
من سی دی ویندوز رو نگاه میکنم خودش نصب میشه...
گسترش دادن که حد اکثر چقدر میخای گسترشش بدی..
من وایر لس کار نکردم اما فکر کنم گرونتر در میاد و عمرش هم شاید کمتر باشه..
حالا نظر دوستا ن دیگه هم محترمه.

چه چشایی داری ...:18:
به اندازه ای که بعدا بتونم یه سیتم دیگه اضافه کنم ، یا لپ تاپ آوردم راحت وصل شم .
مثلا بعدا یه سیستم اضافه کنم 20 متر کابل بخوام بخرم هزینه اش با کارت شبکه وایرلس فک نکنم زیاد تفاوتی بکنه ، فقط هزینه اولیه بیشتری داره ، هزینه اسقاط این مودم ADSLهم روش
به نظر دوستان میصرفه شبکه بیسیم را بندازم ؟

hamed182001
12-06-2010, 17:09
سلام خدمت دوستان گرامی
من یک مشکل بزرگ دارم و ممنون میشم اگه یکی کمکم کنه چون ماه ها هست که درگیرشم.
من لپ تاپم با استفاده از کابل به سوییچ وصله و از اونجا به مودم ADSL و توسط PPPOE اینترنت داره یعنی با کانکشن به اینترنت وصل نمیشم. (با Gateway و DNS مودم وصله)
حالا من این اینترنتی که روی لپ تاپ هست را چجوری میتونم با استفاده از وایرلس برای موبایل Share کنم؟؟
با تشکر فراوان.

hamed182001
12-06-2010, 23:54

به طور همزمان هم از usb مودم میتونی استفاده بکنی هم از Lan.
برای Lan که ساده است که پست های فراوانی هم براش هست. برای USB هم توی مودم یک CD هست که فقط لازمه اونا بذاری و یک بار Autorun اونو اجرا کنی خودش همه تنظیمات لازم را انجام میده.
موفق باشی

hamed182001
14-06-2010, 13:59
سلام خدمت دوستان گرامی
من یک مشکل بزرگ دارم و ممنون میشم اگه یکی کمکم کنه چون ماه ها هست که درگیرشم.
من لپ تاپم با استفاده از کابل به سوییچ وصله و از اونجا به مودم ADSL و توسط PPPOE اینترنت داره یعنی با کانکشن به اینترنت وصل نمیشم. (با Gateway و DNS مودم وصله)
حالا من این اینترنتی که روی لپ تاپ هست را چجوری میتونم با استفاده از وایرلس برای موبایل Share کنم؟؟
با تشکر فراوان.

کسی نبود که بتونه مشکل منو حل کنه؟؟

khalerize
17-06-2010, 09:32
سلام
من نت رو روی سرور راه انداختم. اما کلاینت ها اینترنت ندارن.
البته قبلا نت روی دامین کار می کرد اما به خاطر کار خاصی ، مجبور شدیم دامین رو حذف کنیم و همون موقع هم اکانت اینترنتمون تموم شد و الان شبکه workgroup هست و اکانت جدید داریم. سرور و کلاینت همدیگرو پینگ میکنن و روی هر دوتاشون هم نود32 نصبه(البته نود رو طوری تنظیم کردم که فایروالش اجازه دسترسی کامل رو میده)
1-مشکل بخاطر workgroup هست یا از تنظیمات مودم یا از چیز دیگه؟
2- اگه شیرینگ از طریق نت روی دامین باشه یا روی workgroup، توی بازدهی شیرینگ تاثیری داره؟
خواهش میکنم سریعا جواب بدین مرسی

vahidsport
17-06-2010, 17:42
سلام به همه.....

من به تازه گی از این اینترنت های پرسرعت گرفتم و مودم م هم Linksis 120n هستش و مشکلی از بابت وصل شدن به اینترنت ندارم فقط...

گوشی من وقتی که از طریق USB وصلش میکنم به کامپیوتر یه دونه Ethernet به کارت شبکه های کاپیوترم اضافه میشه حالا تو خود گوشی تنظیماتی داره که میشه از این USB و Ethernet شبیه سازی شده گوشی اینترنت رو از کامپیوتر دریافت کنم ولی نمیدونم چه طوری...

* نکته: اگر مودم ADSL ما قابلیت ساپورت DHCP را داشته باشد به راحتی میتوان با فعال کردن DHCP بر روی مودم و تنظیم نحوه ی دریافت ای پی کلاینت ها به صورت اتوماتیک کانکشن اینترنت را برای سیستم ها فراهم نمود.

مودمم این قابلت بالا رو ساپورت میکنه و الان هم از این قابلت برای متصل شدن به مودم و دریافت اینترنت استفاده میکنم

چه طوری میتونم اینترنت کامپیوترم رو شیر کنم و روی گوشی ازش استفاده کنم

IP , Default Gateway, DNS Server و ... برای کارت شبکه کامپیوترم از طریق داس (Dos) و با دستور ipconfig /all گرفتم و عینا تو گوشی و لن گوشی تو کنترل پنل وارد کردم (البته ip رو یه دونه اضافه کردم به رقم اخرش بعد وارد کردم بدونه اضافه کردن هم جواب نداد)و لن کامپوتر رو هم شیر کردم ولی جواب نداده چی کار کنم

pny8gb
17-06-2010, 22:35
oooooooooooooooooooooooooooooooooook

Amin.P30
23-06-2010, 07:25
ایا شیر کردن اینترنت از 7 به کلاینت های xp انجام پذیر نیست؟؟؟؟؟
من با xp به xp امتحان کردم مشکل نداره اما 7 به xp نشد...فایر وال و همه چیز ها را هم کنترل کردم....؟
فکر کنم از gateway هستش ..مثل xp ای پی سرور را دادم نشد...
مشکل حل شد..
ای پی سرور تغییر کرده بود...
داداش مشكل منم همينه اي پي سرورت چي شده بود بگو ما هم بزنيم بلكه راه بيوفته
سيستم ها شبكه هستند به درايو هاي هم هم دسترسي دارند
سرور ايكس پي
و سيستم اول سون داره
ولي اينرنت توشون وصل نميشه چند تا سیستم داری؟
من ویندوز سرورم 7 بود....اما کلاینت ها xp بود...
بجز یه راه نتونستم به xp اینترنت وصل کنم...اونم این که مودم را به هاب وصل کنم.
مودم را به 7 وصل میکردم اصلا وصل نشد که نشد...حالا من فعلا وقت نکردم ویندوز 7 دیگه ای تهیه کنم شاید از ویندوزم باشه که احتمالش کمه.

imann85
15-07-2010, 10:05
سلام به اساتید
من یه مدوم adsl دارم با چهار پورت و انتن وایرلس Zyxel

که چهار پورت را دادم به چهار کامپیوتر و خودم از وایرلس استفاده می کنم.

حالا می خواهم وایرلس مودم را مدیریت کنم و به چند نفر دیگر هم بدم البته با علم که انها هر کدام
به طور جدا چقدر ترافیک مصرف می کنند و همچنین تعیین سرعت برای انان

با تشکر

mjzaret
25-07-2010, 08:54
سلام دوستان برام یه مشکلی پیش اومده که کمی برام عجیب بود:

من یه خط ADSL با پهنای 128 دارم.

می‌خواستم این اینترنت رو بین 4 تا سیستم Share کنم و به اشتراک بزارم.

طبق روال معمول مودم رو به یه سیستم وصل کردم و کانکشن ساختم و کانکشن رو به اشتراک گذاشتم. مثل دفعات قبل.

رفتم روی سیستم‌های دیگه هر کاری کردم نتونستم به اینترنت وصل بشم.

در قسمت کانکشن‌ها یه گزینه جدید اضافه شده بود و هر موقع IP رو عوض می‌کردم این گزینه می‌پرید.

عکش در زیر هست:

روش که کلیک راست کردم و گزینه Properties این تصویر رو نشون داد:

نمی‌دونم چه کاری انجام بدم که مشکلم حل بشه؟

شاد باشید :40:

mahdy_system
27-07-2010, 13:05
سلام من به تازگي ADSL گرفتم و مودم من هم TP-LINK هست و مودلش TD-8811
ADSL2+ modem Router
هستش من اينترنت رو با يك سويچ كه ماركش D-Link هست و مدل DES-1005D هست فقط با يك كامپيوتر ديگه shar كردم

حالا سوالم اينجاست ..>> اگر من بخوام سرعت دسترسي اون يكي كامپيوتر رو به اينترنت كم كنم بايد چي كار كنم؟

rahnama66
02-08-2010, 10:08
سلام خسته نباشید

من چند روزه به یه مشکلی خوردم و حسابی گیج شدم.

من توی شبکه ام که از ویندوز سرور 2003 استفاده می کنم می خواهم اینترنت رو شیر کنم. قبلاً کابل مودمم رو به سوئیچ وصل می کردم و همه کامپیوترها به اینترنت متصل می شدند ولی هیچ کنترلی نداشتم. از طریق آموزش همین سایت برای سرورم 2 تا کارت شبکه گذاشتم یکی رو به مودم adsl وصل کردم یکی رو هم به شبکه بعد هم سرویس nat رو طبق آموزش run و کانفیگ کردم که در مرحله آخر پرسید از طریق کدوم کارت شبکه به اینترنت متصل هستید که منم کارتی که به adsl وصل بود انتخاب کردم. اما الان هیچ کدام از کاربران اینترنت ندارند. مشکل از کجاست لطفاً راهنمایی کنید.

مشکلاتی که به ذهن خودم رسید این بود شاید باید ip valid برای اتصال داشته باشم یا بعد از راه اندازی nat کار دیگه ای انجام بدم.

keyv
19-08-2010, 17:23
با سلام خدمت دوستان .
مدتی است که نمی توانم Broadband connection را share کنم در صورتیکه قبلا بدون هیچ مشکلی کار می کرد.
هرچه قدر تلاش کردم جواب نداد و این Error را مدام نمایش می داد:
cannot access share.
Error 0x80004005.unspecified errror.
من از windows7 کاملا update شده استفاده می کنم همچنین مودم روتر ،Tp-link8811 .
در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

xoxtroy
20-08-2010, 15:26
سلام من تا چند وقت پیش adsl داشتم. مودم adsl هم d-link dsl-2640t هست. 4 تا خروجی lan داره با وایرلس.
من adsl رو قطع کردم و رفتم وایرلس point to piont گرفتم که یه آنتن nano station 5 پشت بوم گذاشتیمو وایر لس رو راه انداختم.کابل آنتن که از بالا میاد میره توی یه آداپتور و خروجیش میشه lan که به pc وصل میشه. شبکه user pass رو واسم گذاشت تو تنظیمات آنتن که خودش وصل شه. حالا من این d-link رو وصل کردم به خروجی lan آداپتور. یعنی به جا اینکه کابل lan رو بزنم به pc ، زدم به d-link و از 4 تا جای lan d-link 3 تاش خالی بود وصل کردم به 2 تا کامپیوتر . همزمان وصل میشه . حالا مشکل اینجا هست که می خوام وایرلس d-link اینترنت رو پخش کنه تو خونه واسه موبایل یا لیپتاپ. ولی اینکارو نمی کنه. تنظیم خاصی می خواد؟

kapakadia
20-08-2010, 20:41
با سلام
من یک pc دارم که با استفاده از مودم adsl به اینترنت متصل میشم،جدیدا لپ تاپ و (access point(d-linkخریداری کردم طبق دستورالعمل دفترچه هم اتصالات صورت گرفته(پورتlanمودم وaccess pointبه هم متصلند)
لپ تاپ هم در قسمت وایرلس وضعیت (connected(d linkمشخص شده یعنی لپ تاپaccess pointرا شناسایی کرده اما اعلام میکنه اینترنت در دسترس نیست
و اما تنظیمات...
طبق دفترچه یaccess pointبایدIPرا در internet browserوارد کنم اما متاسفانه نمیتونم یعنی اون صفحه ای که باید باز نمیشه
در ضمن سی دی هم به همراهaccess pointهست که نمیدونم برایpcباید استفاده بشه یا لپ تاپ
البته روی لپ تاپ نصب کردم اما هیچ تغییری نکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
من به اصطلاحات در این زمینه وارد نیستم! ممنون میشم به زبان ساده راهنماییم کنید
با تشکر

Fatemeh.V
22-08-2010, 16:56
سلام.
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که لپتاپم با وايرلس مودم zyxel كه از پارس آنلاين گرفتم، به ADSL‌ وصله. مودم رو با كابل LAN‌ به pc وصل كردم. ولي هيچي نشون نميده. لطفا راهنمایی کنید که چطور ميتونم pc رو هم به ADSL وصل كنم؟ با تشکر

Fatemeh.V
23-08-2010, 05:43
سلام.
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که لپتاپم با وايرلس مودم zyxel كه از پارس آنلاين گرفتم، به ADSL‌ وصله. مودم رو با كابل LAN‌ به pc وصل كردم. ولي هيچي نشون نميده. لطفا راهنمایی کنید که چطور ميتونم pc رو هم به ADSL وصل كنم؟ با تشکر

یه ویندوز جدید نصب کردم. تونست وصل بشه. ولی ویندوز قبلی وصل نمیشه. لطفا راهنمایی کنید.

ضمنا یه سوال دیگه هم داشتم. دانلود رایگان شبانه پارس آنلاین در تهران در چه ساعتهاییه؟

asskicker56
23-08-2010, 19:13
نمیدونم اینجا جاشه یا نه میخواستم ببینم میشه موبایلو از طریق usb یا bluetooth به adsl کامپیتر وصل کرد تا به اینترنت وصل شه؟

یه ویندوز جدید نصب کردم. تونست وصل بشه. ولی ویندوز قبلی وصل نمیشه. لطفا راهنمایی کنید.
اپدیت lan مادربوردتو بزن شاید درست شد

$*BEHNAM*$
06-09-2010, 14:36
سلام

من یه مودم TP-LINK (TD-8811) دارم . پشتش جای یه کابل داره که میشه به وسیله USB به کامپیوتر دیگه وصلش کرد . منم میخوام اون رو به لپ تاپم با USB وصل کنم و از اینترنت روی لپ تاپ استفاده کنم . ولی وقتی USB رو وصل میکنم هیچ تغییری روی لپ تاپ به وجود نمیاد . چطوری میتونم اینترنت رو استفاده کنم ؟ در ضمن ویندوز لپ تاپم سون هستش ؟
اگه باید درایور مودم رو نصب کنم لطفا لینکش رو هم بدیم .

در ضمن اگه با USB به مودم وصل بشم میشه بین لپ تاپ و PC فایل رد و بدل کرد ؟ یعنی فایل رو بفرستم به مودم بعدشم به PC ؟

joe_satriani
06-09-2010, 16:18
ضمنا یه سوال دیگه هم داشتم. دانلود رایگان شبانه پارس آنلاین در تهران در چه ساعتهاییه؟

با سلام
اين سوالتون رو بايد در تالار سرويس اينترنت پر سرعت بپرسيد
اما معمولا بين 1 و 2 نيمه شب تا 7 و 8 صبح هستن

موفق باشيد.

سلام.

شما تنظيمات مودم رو انجام داديد؟
مثلا اينكه با يوزر و پسورد اكانتتون وارد اينترنت شه و ..... ؟

نمیدونم اینجا جاشه یا نه میخواستم ببینم میشه موبایلو از طریق usb یا bluetooth به adsl کامپیتر وصل کرد تا به اینترنت وصل شه؟

با سلام
اينكه توي گوشيتون ازش استفاده كنيد خيلي درصد كمي وجود داره كه انجام بشه
اگه هم بشه يه سري تنظيمات خاص و مشكلي رو داره كه نمي ارزه بازم

سلام

من یه مودم TP-LINK (TD-8811) دارم . پشتش جای یه کابل داره که میشه به وسیله USB به کامپیوتر دیگه وصلش کرد . منم میخوام اون رو به لپ تاپم با USB وصل کنم و از اینترنت روی لپ تاپ استفاده کنم . ولی وقتی USB رو وصل میکنم هیچ تغییری روی لپ تاپ به وجود نمیاد . چطوری میتونم اینترنت رو استفاده کنم ؟ در ضمن ویندوز لپ تاپم سون هستش ؟
اگه باید درایور مودم رو نصب کنم لطفا لینکش رو هم بدیم .

در ضمن اگه با USB به مودم وصل بشم میشه بین لپ تاپ و PC فایل رد و بدل کرد ؟ یعنی فایل رو بفرستم به مودم بعدشم به PC ؟

با سلام
براي سوال اولتون: اول از همه آيا پورتهاي يو اس بي لپ تاپتون درست هستن و فلش و ساير دستگاههاي ديگه رو ميشناسن كه مودم رو نميشناسن؟
و اينكه تنظيمات مودم رو براي اتصال به اينترنت تنظيم كرديد؟
و اينكه از سالم بودن كابل مودمتون هم اطمينان حاصل كنيد و حتي الامكان عوض كنيدش
منتظر هستم تا جواب بديد
براي قسمت دوم سوالتون هم خير اين كار امكان پذير نيست
شما بايد لپ تاپ و كامپيوتر رو شبكه كنيد تا بتونيد ازش استفاده كنيد و فايل رد و بدل كنيد
از طريق مودم نميتونيد

موفق باشيد.

$*BEHNAM*$
06-09-2010, 17:11
اول از همه آيا پورتهاي يو اس بي لپ تاپتون درست هستن و فلش و ساير دستگاههاي ديگه رو ميشناسن كه مودم رو نميشناسن؟

آره ، همه پورت ها سالم هستن .

و اينكه تنظيمات مودم رو براي اتصال به اينترنت تنظيم كرديد؟

این رو بلد نیستم .

اينكه از سالم بودن كابل مودمتون هم اطمينان حاصل كنيد و حتي الامكان عوض كنيدش

این هم مطمئن نیستم . تنظیمات مودم رو بگید چطوریه تا تنظیمش کنم اگه نشد این رو امتحان میکنم .

joe_satriani
06-09-2010, 17:30
این هم مطمئن نیستم . تنظیمات مودم رو بگید چطوریه تا تنظیمش کنم اگه نشد این رو امتحان میکنم .

با سلام
دوست عزيزم چون سوال شما از حالت شبكه خارج هست و اينترنت هست
به تاپيك زير به پست شماره 2 كه خودم دادم توجه كنيد
عينا همونه تنظيماته
فقط به جاي اينكه به قسمت Lan بريد ، به قسمتي كه براي يو اس بي تعبيه شده بريد
اگه هم ديديد مشكلي چيزي داريد حتما توي همون تاپيك بيان كنيد

کمک نصب و راه اندازی ADSL

موفق باشيد.

moeensoft
10-09-2010, 23:10
سلام
شما هم اگه با به اشتراک گذاشتن ADSL در ویندوز 7 مشکل دارید میتونید از نرم افزار که لینکشو براتون میذارم استفاده کنید.
اینم عکسش که با گوشی خودم شبر شده ADSL:

kaktoos.m.e
26-09-2010, 17:20
سلام
قصد دارم اینترنت رو بین دو تا سیستم به اشتراک بزارم .مودم ADSL من دو تا خروجی داره یه شبکه و یه usb . کابل usb رو از مودم به سیستم خودم که نزدیکتره (سیستم A) و کابل lan رو از مودم به سیستم دورتر (سیستم B) وصل کردم و وصل کردم . ولی چون ویندوز من 7 - 64بیتی هست موفق نشدم درایور usb مودم رو نصب کنم .

حالا می خوام از سوئیچ استفاده کنم و دو تا سیستم و مودم رو به اون وصل کنم ، ولی چند تا سوال دارم :

1- خودم می تونم تنظیماتش رو انجام بدم ؟
2- با این کار علاوه بر اشتراک گذاری اینترنت ، می تونم این دو تا سیستم رو با هم شبکه کنم ؟ (بدون کابل و کارت شبکه اضافی)
3- با این کار امکان اینکه پنهای باند مصرفی هر کدوم از سیستم ها رو کنترل کنم و یا حداقل ازش باخبر باشم وجود داره ؟
4- می شه با این روش پرینتر یکی از سیستم ها رو در حالی که سیستمش خاموشه به اشتراک گذاشت ؟

از طرفی یه مودم که چند تا خروجی lan داره بخرم بهتر نیست ؟
از نظر تنضیماتش و کنترل پهنای باند هر lan ?

در ضمن مودم من NAT رو ساپورت می کنه .

hp980
02-10-2010, 10:15
با سلام
من يك مودم adsl روتر دار دارم كه 4 تا هم پورت لن داره
آيا ميتونم پرينتر (پرينتر هم لن داره)رو هم به همين وصل كنم تا تو شبكه شير بشه يا نه !؟

مودم D-link Dsl2640 T
پرينتر سامسونگ ML-2571 N

ممنون!

ebru gundes021
02-10-2010, 12:57
سلام
قصد دارم اینترنت رو بین دو تا سیستم به اشتراک بزارم .مودم ADSL من دو تا خروجی داره یه شبکه و یه usb . کابل usb رو از مودم به سیستم خودم که نزدیکتره (سیستم A) و کابل lan رو از مودم به سیستم دورتر (سیستم B) وصل کردم و وصل کردم . ولی چون ویندوز من 7 - 64بیتی هست موفق نشدم درایور usb مودم رو نصب کنم .

حالا می خوام از سوئیچ استفاده کنم و دو تا سیستم و مودم رو به اون وصل کنم ، ولی چند تا سوال دارم :

1- خودم می تونم تنظیماتش رو انجام بدم ؟
2- با این کار علاوه بر اشتراک گذاری اینترنت ، می تونم این دو تا سیستم رو با هم شبکه کنم ؟ (بدون کابل و کارت شبکه اضافی)
3- با این کار امکان اینکه پنهای باند مصرفی هر کدوم از سیستم ها رو کنترل کنم و یا حداقل ازش باخبر باشم وجود داره ؟
4- می شه با این روش پرینتر یکی از سیستم ها رو در حالی که سیستمش خاموشه به اشتراک گذاشت ؟

از طرفی یه مودم که چند تا خروجی lan داره بخرم بهتر نیست ؟
از نظر تنضیماتش و کنترل پهنای باند هر lan ?

در ضمن مودم من NAT رو ساپورت می کنه .

سلام
بهتره یه هاب سوییچ 8 پورتی بخری(25 تومنه) و با یه کابل cat 5 به مودمت وصل کنی
بعد خیلی راحت 2 تا کابل از سوییچت به 2 تا کامپیوترها وصل می کنی
1- تنظیمات خاصی نداره فقط باید یه کانکشن روی مودمت بسازی
2- بله میشه
3- بله ولی با برنامه های خاص
4-خیر باید سیستمی که پیرینتر بهش وصله حتما روشن باشه
نه به نظر من همون سوییچ بخری بهتره چون من از همین سیستم دارم استفاده می کنم

lurenzo
10-10-2010, 13:02
سلام.
نمیدونم سوال رو جای درستی میپرسم یا نه! (اگر تایپیک اشتباهی رو انتخاب کردم لطفا به تایپیک درست انتقالش بدید!)

برای یکی از دوستانم اتفاق جالبی افتاده.
جایی کار میکنه که در اونجا چند کامپیوتر شبکه هستند و اینترنت ADSL رو بین کامپیوتر ها به اشتراک گذاشتن!
دوستم امروز که رفته سر وقت کامپیوترش میبینه که نمیتونه با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس حتی یه صفحه رو باز کنه و ارور Cannot Display میده! ولی از پیلترشکن اولترا#سرف که استفاده میکنه صفحات رو باز میکنه ولی خوب سرعت پایینه!
اینم بگم که در همین زمان تمام کامپیوتر های دیگه چنین مشکلی ندارن و بدون دردسر به اینترنت وصلن!
تا دیروز هیچ مشکلی نداشته امروز به یکباره اینطوری شده. نرم افزاری هم در این بین نصب نکرده.
دوستان میدونن مشکل از چی میتونه باشه؟

sei_pm
10-10-2010, 13:33
سلام.
نمیدونم سوال رو جای درستی میپرسم یا نه! (اگر تایپیک اشتباهی رو انتخاب کردم لطفا به تایپیک درست انتقالش بدید!)

برای یکی از دوستانم اتفاق جالبی افتاده.
جایی کار میکنه که در اونجا چند کامپیوتر شبکه هستند و اینترنت ADSL رو بین کامپیوتر ها به اشتراک گذاشتن!
دوستم امروز که رفته سر وقت کامپیوترش میبینه که نمیتونه با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس حتی یه صفحه رو باز کنه و ارور Cannot Display میده! ولی از پیلترشکن اولترا#سرف که استفاده میکنه صفحات رو باز میکنه ولی خوب سرعت پایینه!
اینم بگم که در همین زمان تمام کامپیوتر های دیگه چنین مشکلی ندارن و بدون دردسر به اینترنت وصلن!
تا دیروز هیچ مشکلی نداشته امروز به یکباره اینطوری شده. نرم افزاری هم در این بین نصب نکرده.
دوستان میدونن مشکل از چی میتونه باشه؟

احتماا داره از ------ سرور شبکشون استفاده میکنه. بهشون بگید رو سیستمهای دیگه چک کنند که آیا تو قسمت زیر چیزی ست شده یا خیر.

lurenzo
10-10-2010, 15:10
احتماا داره از ------ سرور شبکشون استفاده میکنه. بهشون بگید رو سیستمهای دیگه چک کنند که آیا تو قسمت زیر چیزی ست شده یا خیر.

ممنون از جوابت.

ولی شرایط نسبت به دیروز اصلا تغییر نکرده.یه دفعه امروز اینطوری شده.برای خودم عجیبه تا حالا به چنین مشکلی برنخورده بودم که فقط یکی از کامپیوتر هایی که از یک اینترنت استفاده میکنن چنین مشکلی داشته باشه.
کلا فکر کنم 5 یا 6 کامپیوتر شبکه باشن.
و سرور هم اصلا ندارن.با یه سوییچ یا هاب شبکه کردن.

alil1369
10-10-2010, 23:16
ممنون از جوابت.

ولی شرایط نسبت به دیروز اصلا تغییر نکرده.یه دفعه امروز اینطوری شده.برای خودم عجیبه تا حالا به چنین مشکلی برنخورده بودم که فقط یکی از کامپیوتر هایی که از یک اینترنت استفاده میکنن چنین مشکلی داشته باشه.
کلا فکر کنم 5 یا 6 کامپیوتر شبکه باشن.
و سرور هم اصلا ندارن.با یه سوییچ یا هاب شبکه کردن.
خوب یه احتمال هست اول اینکه برو تو تنظیمات اینترنت اکسپلورر و تنظیمات Internet Options و تو تب Connection و LAN Setting چک کن هیچ گزینه ای تیک نداشته باشه اگه تیک داشت همه تیک هارو ور دار و چک کن ببین مشکل حل شده یا نه

fereydoon1
29-10-2010, 09:43
کسی میتونه کمکم کنه اینترنتم رو شیر کنم

من یه سیستم با ویندوز ایکس پی دارم که اینترنتش وایرلس هست که با یه اکسس پوینت و کارت شبکه کار میکنه کانکشنش ه برای اینترنت pppoe هست
من الان یه کارت شبکه وایرلس گرفتم مدل
که مدلش اینهTP_LiNK
Tl_WN350GD
میخوام اینترنت رو تو خونه شیر کم با گوشی (ایکس تن X10 ) برم اینترنت کسی هست کمک کنه

prodoctornuke
30-10-2010, 21:27
یه سوال غیر اخلاقی؟
چطور میشه توی یه شبکه مثل سایت دانشگاه سرعت بیشتری رو از شبکه کشید؟و با سرعت بیشتری نسبت به بقیه دانلود کرد
اخه ایم مسئول سایت ما واسه رفیقاش یه کاری میکنه طرف با 100-150 کیلوبیت دانلود میکنه .بقیه با 15-20
بهشم که میگیم میگه همینه که هست.

worm_19
05-11-2010, 14:04
سلام
من یه مودم D-Link 2520u دارم که دوتا پورت داره یکی lan یکی هم usb.
الان با usb به pc وصل کردم و مشکلی نداره. می خام با lan به لپ تاپ وصلش کنم که دو تا دستگاه با هم از اینترنت استفاده کنن.
مودم خودش به اینترنت وصل نمی شه و باید از سیستم عامل یه connection رو اجرا کرد تا وصل بشه

سیستم عامل لپ تاپ 7-64 bit
سیستم عامل pc هم7-32 bit
اصلا این کار ممکنه یا یه سویچ باید بخرم؟
اگه ممکنه لطفا بگید چی کار باید بکنم؟

sei_pm
05-11-2010, 14:32
سلام
من یه مودم D-Link 2520u دارم که دوتا پورت داره یکی lan یکی هم usb.
الان با usb به pc وصل کردم و مشکلی نداره. می خام با lan به لپ تاپ وصلش کنم که دو تا دستگاه با هم از اینترنت استفاده کنن.
مودم خودش به اینترنت وصل نمی شه و باید از سیستم عامل یه connection رو اجرا کرد تا وصل بشه

سیستم عامل لپ تاپ 7-64 bit
سیستم عامل pc هم7-32 bit
اصلا این کار ممکنه یا یه سویچ باید بخرم؟
اگه ممکنه لطفا بگید چی کار باید بکنم؟

شما باید مودم رو در حالت pppoe تنظیم کنید بهتره ادامه سوالاتتون رو داخل تاپیک زیر دنبال کنید.

rezahamid1990
17-11-2010, 10:56
آیا کسی بلده راهی را که بشه همزمان از دو اینترنتadslروی یه pc استفاده کرد؟

golmohammadi
02-12-2010, 15:28
سلام
الان سیستم من آنلاین هست (از طریق لن)
یه وایرلس هم وصل کرده‌ام
چطوری اینترنتمو شعر کنم مثلا برای گوشی ؟
در ویندوز xp
راهی هست ؟

amin_ict_5
03-12-2010, 14:13
با سلام
من یک PC دارم و سه لپ تاپ

مودم هم را حالت bridge گذاشتم چون نمیخوام یوزر و پس ام داخل مودم باشه و در ضمن من دو تا یوزر و پس دارم یکی نامحدود و یکی شبانه که اگه قرار باشه یوزر و پس را داخل مودم بزارم و از حالت PPPoE استفاده کنم باید بیخیال اکانت شبانه بشم

حالا که مودم روی حالت bridge هستش با کانکشن دستی به اینترنت وصل میشم
من میخوام این چند کامپیوتر را شبکه کنم
ip ها اتومات خودشون Set میشه و همه هم workgroup هستند و همدیگر را میبینند

چطوری میشد روی یکی کانکشن زد و اینترنت را با بقیه share کرد ؟؟؟

m_saeed63
06-12-2010, 22:15
سلام به اساتید اهل فن. اقا ما می خوایم 10 تا سیستمو شبکه کنیم یه مودم zyxel داریم یه اینترنت 512 از شاتل و یه سوییچ d316s از دیتاشین! هر کاری میکنیم نمی تونیم به سیستما اینترنت بدیم میشه شبکه شون کرد ولی نمیشه اینترنت رو شیر کرد!
حالا شما فکر کنید ما هیچی حالیمون نیست از اول توضیح بدید مشکل چیه کل سایتارو هم زیرورو کردیم چیزی دستگیرمون نشد
خواهشا کمک کنید

m_saeed63
06-12-2010, 22:18
راستی همه سیستما ویندوز ایکس پی دارن و همشون هم از همون پورت روی مین واسه شبکه استفاده میشه یعنی کارت شبکه جدا نداریم!
لطفا کمک کنید

nima210
10-12-2010, 20:06
سلام
ایا می شود v.p.n را بر روی ADSL Router ست کرد
و به بین چند کلاینت به استراک گذاشت .

mxiivii
15-12-2010, 06:08
دوستان من یه مودم tp-link w8901g (هم جای لن داره هم برای وایرلس میشه ازش استفاده کرد) گرفتم که بتونم همزمان با لپتاپ و pc به اینترنت وصل بشم.. هرکاری میکنم نمیتونم.. لطفا کامل راهنماییم کنید خ زور زدم هیچ جاچیزی پیدا نکردم که بدردم بخوره....

ugi1
17-12-2010, 12:53
سلام
من از اینترنت وایرلس با اکسس پوینت استفاده می کنم که بصورت PPPOE هست. ولی متاسفانه به دلایلی که سردرنیاوردم شرکت طرف قرارداد گفت که با گوشی نمی تونین بهش وصل بشین. میگفت که یه قسمت نرم افزار ما تو لینوکس هست و یه قسمت دیگه ویندوز و نمی تونین وصل بشین. حالا دنبال اینم که بتونم از اینترنتی که تو لپتاپ استفاده میکنم برای گوشی هم با وایرلس شیر کنم. لطفا راهنمایی کنین.

Great Kurosh
19-12-2010, 22:59
دوستان منم دنبال این هستم که چجوری اینترنت روی لپ تاپ رو شییر کنم برای گوشی
ادمین جان جواب بده ملت تو کفن .....

*Ali*
21-12-2010, 15:37
سلام

من یه لپ تاپ دارم و یه مودم ADSL
میخواستم بدونم میشه به ADSL کانکت بشم و بعد اینترنت رو روی مودم وایرلس خود لپتاپ شیر کنم تا بتونم با گوشی بهش وصل بشم ؟

ممنون

mohammad_twe
25-12-2010, 22:04
سلام
من میخوام اینترنت رو برای لب تاپم هم share کنم از طریق وایرلس مودم
مدل مودم هم tp link 8101 هست
لب تاپ فرکانس رو میگیره اما برای اینترنت نمیشه استفاده کرد و قطع هست
چه کنم ؟

excessive
10-01-2011, 23:59
با سلام
من یک PC دارم و سه لپ تاپ

مودم هم را حالت bridge گذاشتم چون نمیخوام یوزر و پس ام داخل مودم باشه و در ضمن من دو تا یوزر و پس دارم یکی نامحدود و یکی شبانه که اگه قرار باشه یوزر و پس را داخل مودم بزارم و از حالت PPPoE استفاده کنم باید بیخیال اکانت شبانه بشم

حالا که مودم روی حالت bridge هستش با کانکشن دستی به اینترنت وصل میشم
من میخوام این چند کامپیوتر را شبکه کنم
ip ها اتومات خودشون Set میشه و همه هم workgroup هستند و همدیگر را میبینند

چطوری میشد روی یکی کانکشن زد و اینترنت را با بقیه share کرد ؟؟؟

منم سوال مشابه رو دارم.
یکی از اساتید در امر شبکه لطف کنه تصویری آموزش بده چه کنیم.
یعنی با یه سیستم بکه با کابل USB به مودم وصله کانکت بشی و از طریق لن اینترنت را با سیستم دوم شیر کنی؟؟؟
اصلا میشه تو حالت Bridge این کارو کرد؟

ممنون.

mdk20
11-01-2011, 21:48
من دو تا خط adsl با دو تا مودم دارم می خوام ببینم میشه از هر دو خط همزمان استفاده کرد(ویندوز اصلیم 7 هست و یه ویندوز xp مجازی هم دارم و از پورت usb مودم ها استفاده می کنم)

mostafait
13-01-2011, 12:59
برنامه ی CCProxy رو از کجا می تونم بصورت فول ورژن دانلود کنم؟!

با ویندوز 7 هم سازگار باشد!

excessive
14-01-2011, 10:09
خودم راه انداختم شبکه رو.:8:

برنامه ی CCProxy رو از کجا می تونم بصورت فول ورژن دانلود کنم؟!

با ویندوز 7 هم سازگار باشد!

Keygen

mohammad53
15-01-2011, 23:01
سلام
ایا می شود v.p.n را بر روی ADSL Router ست کرد
و به بین چند کلاینت به استراک گذاشت .

سلام
من هم تقریبا همین سوال را داشتم چگونه می شود یک --- مجازی را روی یک مودم وایرلس مثل d-link-2640u ست کرد که پس از روشن کردن تمام کامپیوترهایی که وصل می شوند وارد --- شوند البته بطور خودکار

mostafait
16-01-2011, 11:36
با سلام.

از برنامه CCProxy استفاده کردم!!!

خیلی برنامه جالبیه و خیلی هم راحته!!!

fereydoon1
17-01-2011, 15:17
دو تا سیستم هست
یکی سون
یکی ایکس پی

اینترنتم وایرلس هست با کانکشن Ppoe که به یک کارت شبکه وصله
از طرف دیگه یه کارت شبکه دیگه داره ایکس پی رو با سون شیر کردم فایل رد و بدل میکنم
چه کار کنم این اینترنت رو از ایکس پی بیارم تو سون

ممنون
با ccproxy جواب نداد

mehshad
18-01-2011, 23:35
دوست عزیز شما واضحتر توضیح بدین تا بشه راهنمایی کرد
به نظر میرسه یکی از سیستمها دو تا کارت شبکه داره که یکی وایرلسه و با مودم وایرلست در ارتباطه و دیگری با کابل به سیستم دیگه که ویندوز 7 داره متصله درسته ؟

reza-fat
19-01-2011, 03:23
سلام بر دوستان عزیز
من خط اینترنت ADSL دارم که ازش تو کامپیوترم استفاده می کنم. آیا می تونم خط اینترنتم رو از طریق کارت شبکه وایرلس کامپیوتر Share کنم و با Wifi گوشیم به اینترنت وصل بشم؟ کسی روشی سراغ داره؟

mrtztavakoli
19-01-2011, 10:26
سلام به همګی دوستان و رفقا
من یه شبکه دارم که از سرور از طریق خط دیتا به سرور اصلی توی تهران متصله.
جوری هم هست که DHCP باید حتماْ فعال باشه.
می خوای اینترنت روی یکی از کلاینتها رو واسه همه به اشتراک بذارم و مدیریت کنم.اګه کسی نرم افزار مناسب و ساده ای سراغ داره واسه این کار ممنون میشم منو راهنمایی کنه.

mehshad
19-01-2011, 11:52
سلام بر دوستان عزیز
من خط اینترنت ADSL دارم که ازش تو کامپیوترم استفاده می کنم. آیا می تونم خط اینترنتم رو از طریق کارت شبکه وایرلس کامپیوتر Share کنم و با Wifi گوشیم به اینترنت وصل بشم؟ کسی روشی سراغ داره؟

اگه کارت شبکه وایرلس داری و باهاش به مودم وایرلست کانکت هستی که مشکلی نداره و نیازی هم به share کردن اینترنت از طریق کامپیوترت نیست
میتونی با گوشی به خودم مودم کانکت شی و از اینترنت استفاده کنی

mehshad
19-01-2011, 12:15
سلام به همګی دوستان و رفقا
من یه شبکه دارم که از سرور از طریق خط دیتا به سرور اصلی توی تهران متصله.
جوری هم هست که DHCP باید حتماْ فعال باشه.
می خوای اینترنت روی یکی از کلاینتها رو واسه همه به اشتراک بذارم و مدیریت کنم.اګه کسی نرم افزار مناسب و ساده ای سراغ داره واسه این کار ممنون میشم منو راهنمایی کنه.

شما چرا سرور رو به اینترنت وصل نمکنی تا بقیه کلاینتها هم اینترنت بگیرن ؟
بهرحال میتونی یه کارت شبکه به یکی از کلاینتها اضافه کنی و خط اینترنت رو بهش وصل کنی
بعد با نرم افزار winroute ه NAT رو فعال کنی و ارتباط دو تا کارت شبکه رو با هم برقرار کنی

hadi.EST
26-01-2011, 14:46
سلام
من هم تقریبا همین سوال را داشتم چگونه می شود یک --- مجازی را روی یک مودم وایرلس مثل d-link-2640u ست کرد که پس از روشن کردن تمام کامپیوترهایی که وصل می شوند وارد --- شوند البته بطور خودکار

مودم شما باید این قابلیت V-P-N Pass trought و demand dial رو در خودش داشته باشه که معمولا" مودمهای قدیمی ندارند. :20:

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

سلام بر دوستان عزیز

بله......!!!!!!..بله......!!!!!!! آره؟! میشه !! فقط زحمت بکشید آموزشهای انجمن رو بخونید . به نتیجه مورد نظر میرسید. موفق باشید

excessive
31-01-2011, 01:10
من الان دو تا سیستم رو با کارت شبکه و نرم افزار CCProxy شیر کردم، اگه بخوام چند تا سیستم رو شبکه کنم باید همه رو به سویچ وصل باید بکنم و به هر کدوم IP معرفی کنم و با استفاده از CCProxy اینترنت رو بین سایر PCها شیر کنم؟یعنی فرق نداره که سیستمی که کانکت میشه به کدوم پورت سویچ وصل میشه؟

یه سواله دیگه، میشه با CCProxy از طریق بلوتوث اینترنت رو شیر کرد(از پی سی به گوشی P990)؟

excessive
01-02-2011, 00:44
از بزرگمردان امر شبکه لطفا یک نفر جواب سوال مارو بده؟
ممنون:20:

hadi.EST
01-02-2011, 21:26
من الان دو تا سیستم رو با کارت شبکه و نرم افزار CCProxy شیر کردم، اگه بخوام چند تا سیستم رو شبکه کنم باید همه رو به سویچ وصل باید بکنم و به هر کدوم IP معرفی کنم و با استفاده از CCProxy اینترنت رو بین سایر PCها شیر کنم؟یعنی فرق نداره که سیستمی که کانکت میشه به کدوم پورت سویچ وصل میشه؟

یه سواله دیگه، میشه با CCProxy از طریق بلوتوث اینترنت رو شیر کرد(از پی سی به گوشی P990)؟

این سویچهایی که به طور معمول استفاده میشه همه مدیریت نشده هست و کاری جز انتقال داده بین پورتها رو انجام نمیده. پس هیچ فرقی بین پورتها وجود نداره.

گوشیتون باید از WLAN پشتیبانی کنه و به طور بیسیم به یک اکسس پوینت وصل بشید .بلوتوث که اینترفیس شبکه نیست!

tanha935
02-02-2011, 15:01
با سلام به دوستان عزیز
من دسکتاپ با ویندور ایکس پی با یه لبتاپ با ویندوز 7 شبکه کردم با کابل شبکه و میخام با لبتاپ از اینترنت دیال آپ دسکتاپ استفاده کنم ولی نمیتونم مشکل از کجاست؟

excessive
02-02-2011, 18:34
با سلام به دوستان عزیز
من دسکتاپ با ویندور ایکس پی با یه لبتاپ با ویندوز 7 شبکه کردم با کابل شبکه و میخام با لبتاپ از اینترنت دیال آپ دسکتاپ استفاده کنم ولی نمیتونم مشکل از کجاست؟

نرم افزار CCProxy رو روی سیستمی که باهاش به اینترنت کانکت میشید نصب کنید.

تنظیمات IP:
سیستم اول:
192.168.137.1
255.255.255.0

سیستم دوم:
192.168.137.2
255.255.255.0

و بعد در قسمت Account نرم افزار CCProxy یا IPها رو دستی وارد کنید و یا از اسکن استفاده کنید.
این لینک هم بخونی بد نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته دیگه اینکه تو سیستمی که اینترنت شیر شده استفاده میکنه باید تنظیمات پراکسی و پورت به صورت دستی قرار بگیره.

اگه گنگ توضیح دادم بگو که واست تصویری بذارم.

jaber1361
02-02-2011, 19:27
من دوتا مودم adsl دارم که یکی lan و دیگری wierless هست.
هر دو بصورت مجزا به اینترنت متصل هست
میخواستم بدونم چطوری میشه توی یک سیستم بطور همزمان از هر دو استفاده کرد؟
یا تنظیم کرد که یکسری نرم افزارها به یکی و یک سری دیگر از نرم افزار ها به دیگری متصل بشه؟

excessive
02-02-2011, 21:13
.بلوتوث که اینترفیس شبکه نیست!

با استفاده از PAN میشه برای ایجاد شبکه استفاده کرد.حتی CCProxy گوشی و IPش رو تشخیص میده ولی نمتونم این قضیه رو به گوشی بفهمونم که کانکته.

tanha935
02-02-2011, 22:18
نرم افزار CCProxy رو روی سیستمی که باهاش به اینترنت کانکت میشید نصب کنید.

تنظیمات IP:
سیستم اول:
192.168.137.1
255.255.255.0

سیستم دوم:
192.168.137.2
255.255.255.0

و بعد در قسمت Account نرم افزار CCProxy یا IPها رو دستی وارد کنید و یا از اسکن استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته دیگه اینکه تو سیستمی که اینترنت شیر شده استفاده میکنه باید تنظیمات پراکسی و پورت به صورت دستی قرار بگیره.

اگه گنگ توضیح دادم بگو که واست تصویری بذارم.

مرسی دوست عزیز ازاینکه وقت گذاشتی
ولی مشکل به شکل دیگه حل شد

دسکتاپ:
ip address:192.168.0.1
preferred DNS server:192.9.9.3
alternate DNS server:4.2.2.4

لب تاپ:
ip address:192.168.0.2
default gateway:192.168.0.1
preferred DNS server:192.9.9.3
alternate DNS server:4.2.2.4
اول باید لب تاپ روشن کنم بعد دسکتاپ

i-like-ddd
04-02-2011, 22:56
سلام به دوستان خسته نباشید.
اگه موضوع حرفم تکراریه شرمنده .
من میخوام اینترنت سیستمم رو به لپ تاپم شیر کینم از طریق وایرلس
مودم ADSL رو به لپ تاپ وصل میکنم و به سیستمم ابنترنت میدم مشکلی نداره
ولی برعکش نمیشه و روی کانکشن علامت تعجب هست، روی سیستمم نود نصبه مثل
اینکه مشکل ایجاد کرده، خودشو غیر فعال کردم ولی مثل اینکه بازم مشکلی هست. ممنون میشم راهنمای کنید.
با تشکر.

mehshad
07-02-2011, 09:55
شما مودمتون وایرلسه ؟

i-like-ddd
08-02-2011, 14:02
شما مودمتون وایرلسه ؟
نه نیست
چطور ؟

mehshad
08-02-2011, 14:50
شما میشه بگین دقیقا میخواین چیکار کنین ؟ من متوجه نشدم
یه لپ تاپ دارین و یه سیستم که کارت شبکه وایرلس داره و یه مودم که وایرلس نیست ، درسته ؟

i-like-ddd
08-02-2011, 19:06
شما میشه بگین دقیقا میخواین چیکار کنین ؟ من متوجه نشدم
یه لپ تاپ دارین و یه سیستم که کارت شبکه وایرلس داره و یه مودم که وایرلس نیست ، درسته ؟
بله درسته حالا میخوام اینترنت سیستمم رو به لپ تاپم شیر کنم.

mehshad
08-02-2011, 21:47
دوست عزیز شما باید کانکشنی رو که مودم بهش وصله برای کارت شبکه وایرلست share کنی
بعد از طریق ad-hoc لپ تاب رو به سیستمت کانکت کنی

Excel-VB
09-02-2011, 15:54
دوست عزیز شما باید کانکشنی رو که مودم بهش وصله برای کارت شبکه وایرلست share کنی
بعد از طریق ad-hoc لپ تاب رو به سیستمت کانکت کنی

سلام دوست عزيز
امكانش هست Ad HOC بين دو لپ تاپ (وايرلسي) رو كامل شرح بدهيد .. اين سوال خيلي از دوستان هست ..
با احترام
كاويان

mehshad
09-02-2011, 19:16
دوست عزیز متاسفانه الان به لپ تاپ یا یه کارت شبکه وایرلس دسترسی ندارم که بتونم دقیق توضیح بدم
ولی مطمئن باشین در اولین فرصت یه آموزش همراه با عکس اینجا میذارم تا همه دوستان استفاده کنن

فعلا اینو داشته باشین ( این رو توی خود فروم پیدا کردم ):

برای این کار از مسیر زیر یک شبکه وایرلس ایجاد کنید :

Wireless Network Connection Propertise --> Wireless Networks --> Add

در نظر بگیرید :

1- در Network Name or SSID یک اسم دلخواه انتخاب کنید .

2- به قسمت Wireless Network Security دست نزنید

3-تیک گزینه زیر رو بگزارید :

This is a computer-to-computer ad hoc network ....

رو بگزاریدو سپس OK .

بعد به تب general برگردید و در تنظیمات TCP/IP تنظیمات لازم رو که خودتون هم میدونید انجام بدین.

بعد بر روی کامپیوتر دیگه برید و در قسمت Network Connection منوی سمت چپ گزینه

View Available Wireless Network Connection

رو انتخاب کنید .

در این حین باید شبکه وایرلسی رو که روی کامپیوتر دیگه ایجاد کردید داخل لیست ببینید با همون اسمی که براش انتخاب کردید.

روش کلیک کنید و گزینه Connect رو یزنید تا یه هم وصل شن

Help118
09-02-2011, 23:37
یک دستگاه کامپیوتر با NIC با توانایی 10/100 مگابیتی و یه لپ تاپ! میخواهیم این دو رو شبکه کنیم. چون سوییچ یا هابی در کار نیست از کابل کراس اور استفاده شد (شنفتم میگفتند با لپ تاپ ها میشه از استریت هم هم استفاده کرد نمیدونم حالا درسته یا نه!) کانکشن رو با دادن آی پی برقرار کدیم. هر دو ویندوز یکسا یا ایکس پی یا 7 . حال نتونستیم اطلاعات موجود تو هارد رو باهم شیر کنیم! نشد که نشد به هر نحوری از انحا. حتی نیاز به شیر کردن اینترنت داشتیم.
بارها این سوال رو پرسیدم وجواب بدرد بخور و استراتژیکی نشنیدم

mehshad
09-02-2011, 23:49
شبکه کردن که فقط دادن IP نیست
شما این کارهایی رو که میگم انجام بده مطمئن باش جواب میگیری
شما اول بگو IP ها رو چه عددی دادی ؟

Help118
10-02-2011, 17:55
192.168.0.1
192.168.0.2 تا 255
و سابنت مسک هم که 255.255.255.0

excessive
10-02-2011, 23:13
یک دستگاه کامپیوتر با NIC با توانایی 10/100 مگابیتی و یه لپ تاپ! میخواهیم این دو رو شبکه کنیم. چون سوییچ یا هابی در کار نیست از کابل کراس اور استفاده شد (شنفتم میگفتند با لپ تاپ ها میشه از استریت هم هم استفاده کرد نمیدونم حالا درسته یا نه!) کانکشن رو با دادن آی پی برقرار کدیم. هر دو ویندوز یکسا یا ایکس پی یا 7 . حال نتونستیم اطلاعات موجود تو هارد رو باهم شیر کنیم! نشد که نشد به هر نحوری از انحا. حتی نیاز به شیر کردن اینترنت داشتیم.
بارها این سوال رو پرسیدم وجواب بدرد بخور و استراتژیکی نشنیدم

mehshad
10-02-2011, 23:31
192.168.0.1
192.168.0.2 تا 255
و سابنت مسک هم که 255.255.255.0

این لینکی که دوستمون دادن دادن کاملا کار شما رو راه میندازه
فقط فراموش نکنین که فایروال هر دو سیستم رو خاموش کنین

ای کاش نویسنده اون مقاله یه تغییراتی توی مطلبش میداد تا یه مقاله جامع برای شبکه بشه

hormozan m
16-02-2011, 15:47
سلام دوستان . من اینترنت adsl دارم ولی مودم من wireless نیست برای همین رفتم یک کارت شبکه وایرلس dlink خریدم!

من میخوام این اینترنتی که روی pc دارم رو یک طوری روی wireless شیر کنم که وقتی با pc به اینترنت وصلم بدون ip دادن و با یک سرچ معمولی بتونم لپتاپم رو وصل کنم و از اینترنت pc استفاده کنم!

من ویندوز سون دارم و از قسمت set up ad hoc تونستم کانکشن بسازم ولی اینترنت نداره!

مرسی اگه راهنمایی کنید!:11:

hormozan m
17-02-2011, 13:45
کسی نمیدونه؟؟؟؟:19:

hormozan m
18-02-2011, 20:01
:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2 :

mehshad
19-02-2011, 01:06
دوست عزیز شما باید اینترنت رو از کارت شبکه pc برای کارت شبکه وایرلسی که روی همین سیستم هست share کنید اینطوری اگه با لپ تاپ به این کارت وایرلس کانکت بشین اینترنت هم دارین
ولی کار بهتر این بود به جای خرید یه کارت شبکه وایرلس یه مقدار دیگه هزینه میکردین و یه مودم وایرلس میگرفتین

hormozan m
19-02-2011, 15:11
دوست عزیز شما باید اینترنت رو از کارت شبکه pc برای کارت شبکه وایرلسی که روی همین سیستم هست share کنید اینطوری اگه با لپ تاپ به این کارت وایرلس کانکت بشین اینترنت هم دارین
ولی کار بهتر این بود به جای خرید یه کارت شبکه وایرلس یه مقدار دیگه هزینه میکردین و یه مودم وایرلس میگرفتین

سلام من از adsl استفاده نمیکنم!

چند بار تلاش کردم شیر کنم ولی یک مشکل بزرگ دارم اونم اینه که وقتی به اینترنت وصلم ویندوز فکر میکنه که نیستم!:27:

چکار کنم!!!!!!؟؟!؟!؟!؟؟!:19:

mehshad
20-02-2011, 19:53
مگه نگفتین که adsl دارین ؟
یعنی چی ویندوز فکر میکنه که به اینترنت وصل نیستین ؟

64bit
21-02-2011, 21:33
سلام؛
من گوشی موبایلم، Vivaz هست و یک گوشی دیگه ام، W810i، از طریق دومی با اینترنت EDGE به ایرانسل وصلم، ویندوزم هم Seven هست، حالا میخواستم، ویندوزم رو به یک اکسس پوینت وایرلس تبدیل کنم، تا با اون گوشی Vivaz بتونم به این اکسس پوینت متصل بشم، و از اینترنت EDGE (که حتما میدونید توی ویندوز به صورت دایل آپ درست میشه کانکشنش) استفاده کنم؛
1. همه روش هایی که در این فروم گفته شده بود رو مطالعه کردم؛ من ICS ، رو برای همون دایل آپی که به ایرانسل وصله فعال میکنم و اون رو برای Wireless Adapter تنظیم میکنم، (آی پی هم که باید داینامیک باشه، چون در غیر این صورت ایرانسل اجازه دسترسی من به شبکه رو نخواهد داد)؛ بعد برای Wireless Adapter، یک آی پی (192.168.130.1) میدم، و یک Ad Hoc درست میکنم با نام مشخص و رمزنگاری WEP، حالا با گوشی موبایل به این شبکه متصل میشم، اتصال بین دو تا شبکه انجام میشه با موفقیت اما همواره وضعیت Wireless Adapter من به صورت No Access to Internet هست، و از گوشی هم که نمیتونم اینترنت رو چک کنم؛

2. فکر نمیکنم Vivaz جایی برای تنظیم، IP داشته باشه، حداقل من که تمام زیر و بمش رو گشتم و پیدا نکردم، اما فکر نمیکنم مشکل این باشه چون network access دارم واسه Vivaz، حالا کسی میدونه که چه جوری میشه این رو فعال کرد؟

3. توی دانشگاه، به راحتی به وایرلس وصل میشم، البته مسلما اونا router دارند، و از این طریق یه access point درست میکنن، اما خوب من نمیخوام واسه روتر هزینه کنم، میخوام اگه بشه لپ تاپ رو به یه Wireless Access Point تبدیل کنم؛

4. برنامه های مختلفی مثل connectify و ccproxy رو هم امتحان کردم، اولی که اصلا فقط کانکشن های کابلی و وایرلس رو میشناسه (نمیشه دایل آپ رو بهش معرفی کرد) دومی هم که نیاز به کلاینت داره که خوب روی گوشی نمیشه نصبش کرد؛

mstfatata
08-03-2011, 11:10
سلام
من تو ویندوز سرور 2003 نمی تونم کانکشنم و شیرینگ کنم. اصلا tab شیرینگ نداره. داخل سربرگ Advanced هم می شم گزینه ای به نام internet connection sharing نداره. :41:
لطفا کمکم کنید.
ممنون :11:

NELLY
23-03-2011, 03:41
سلام به همه دوستان و اساتید ارجمند ، سال نوی همگی مبارک باشه

دوستان من قصد داشتم با گوشیم از طریق وایرلس به مودم ADSL خونه وصل بشم (ASUS WL-AM604g)
اما نمیشد ، گوشی به وایرلس وصل میشد اما هیچ پنجره ای باز نمیشد
کلی به این در و اون در زدم فهمیدم از طریق کانکشن bridge نمیتونم اینکارو بکنم و مودم باید در حالت PPPoE باشه

اما نمی دونم چجوری حالت PPPoE مودم رو فعال کنم ،از نظر تئوری همه چیز درسته ولی وقتی مودم خاموش و روشن میشه به اینترنت وصل نمیشه
نه دسکتاپ از طریق کابل نه گوشی از طریق وایرلس ،دلیلش رو واقعا نمی دونم .

البته قبلا که از داتک گرفته بودم برادرم مودم رو تنظیم کرده بود رو حالت PPPoE ، ولی الان بهش دسترسی ندارم ،ضمنا الان از صبانت استفاده میکنم
میخواستم اگه ممکنه شما منو راهنمائی کنید

برای همین تصاویر این تنظیمات رو میزارم شما ایراد کار منو بگید.... پیشاپیش از همه تشکر میکنم

تصویر اول:

تصویر دوم :

تصویر سوم:

تصویر چهارم:

تصویر پنجم:

تصویر ششم:

همه عکسها بصورت یکجا به حجم 94 کیلوبایت (درصورت بازنشدن تصاویر بالا):

دوستان عزیزم توجه داشته باشند من قبلا از طریق مودم بصورت PPPoE وصل میشدم اما تنظیمات رو خودم انجام نداده بودم (یعنی اشکال از مودم نیست) و اینکه من برای استفاده بوسیله وایرلس گوشیم میخوام از حالت PPPoE استفاده کنم وگرنه ترجیحا دوست دارم از وضعیت bridge استفاده کنم (اگر که امکان share کردن وایرلس وجود داشته باشه)

با تشکر مجدد :11:

aman mohammad
23-03-2011, 11:33
با سلام سال نو همگی مبارک .من 6 pc دارم که با کارت شبکه onboard و یک سوییچ 8 پورت به هم وصل و شبکه برقراره.
به تازگی از مخابرات سرویس adsl گرفتم. در حال حاضر برای وصل شدن به اینترنت آی پی رایانه را در حالت اتوماتیک قرار می دم و به اینترنت وصل میشود.اما از شبکه خارج میشود و نمیتونم بازی کانتر رو شبکه بازی کنم. من میخوام در زمان بازی شبکه کانتر یکی از pc ها به اینترنت وصل باشه ودانلود کنم.در ضمن مودم هم مستقیم به سوییچ وصله.لطفا تنظیمات لازم را آموزش بدید.ممنون.

NELLY
24-03-2011, 16:15
هیچکس نیست منو کمک کنه ؟؟

من امید اصلیم همینجاست چون حرفه ای ترین کاربرای پی سی تو این انجمن هستند... :41:

jamshidjap
31-03-2011, 19:22
سلام

ميخام اينترنت وايرلس توي گوشي (N79) رو توي کامپيوتر شير کنم ....

در واقع ميخام از گوشيم به عنوان يه مودم وايرلس در جايي که اينترنت وايرلس هست استفاده کنم و از اينترنت اون در کامپيوتر استفاده کنم ...

چه جوري اينکارو کنم ؟

با تشکر

mh.mahmoudi68
01-04-2011, 20:52
سلام من اینترنت را رو نتورک شیر کردم اما رو سیستم دیه اینترنت ندارم

borhan_3010
06-04-2011, 17:44
مشکل عجیب با مودم Asus
سلام دوستان
ما یه مودم ایسوس602 داریم که به دو سیستم وصله تو دو طبقه ساختمان مجزا.
توضیحات: مودم تو طبقه مجاور هستش که با یو اس بی به سیستم دوستم و با کابل لن به سیستم من وصله. مودم کانکشن داخلی هستش. سیستم عامل دوستم ویندوز ایکس پی 32 بیت و مال من سون 64 بیت. مودم معمولاً تو روزا روشنه و شبا خاموش.
مشکل اینجاست که هرموقع سیستم من میره حالت Sleep و یا بعضی مواقع زمانی که سیستم رو روشن می​کنم اینترنت قطع میشه که گاهی با درآوردن کابل و جا زدن مشکل حل و گاهی ریستارت سیستم، و گاهی هیچ کدوم و مجبورم به دوستم زنگ بزنم که مودم رو ریستارت کنه!!
توضیحات: اکثراً با درآوردن کابل و جازدن به مودم وصل میشه ولی به اینترنت نه (چراغ لن روشن میشه) و آیکون تسک بار از علامت ضربدر قرمز به مثلث زرد تبدیل میشه
راستش اینقدر زنگ زدم (روزی دوبار!) که هم خودم خسته شدم و هم دیگه خجالت می​کشم دوباره زنگ بزنم!! جالب اینجاست که اینرنت دوستم قطع نمیشه
از اساتید محترم و دستان کسی هست که بتونه مشکل من رو برطرف کنه؟!

mhmb86
06-04-2011, 23:11
با سلام خدمت دوستان
من یه سرویس اینترنت وایمکس از ایرانسل دارم میگیرم (1mb/s) و یه مودمی سفارش دادم که هم وایمکس رو دریافت میکنه و به صورت wifi پخش میکنه. حالا یه نرم افزار میخوام که هرموقع فعال هست بتونم این پهنای باند رو که دستگاه به صورت وای فای میفرسته رو مدیریت کنم یعنی اینکه میخوام بین 3 کامپیوتر تقسیم کنم که 2 تا 256 و یه 512 بشه همچین نرم افزاری هست؟؟ یا حتی طوری بشه که خودم 512 دریافت کنم و یه 512 باقی مونده برای هرکسی که به شبکه وصله ارائه بشه خیلی ممنون اگر فوری راهنماییم کنین

mhmb86
07-04-2011, 14:09
کسی نبود راهنمایی کنه؟

forx
10-04-2011, 17:14
00000000000000000000

mohammad_maleki
24-04-2011, 12:21
سلام
خیلی خیلی ممنونم از آموزش خوبتون
با معرفی برنامه ccproxy کمک زیادی بهم کردین
بازم متشکر

موفق باشین

excessive
24-04-2011, 23:12
سلام

دوستان عزیز میتونم از روتر بی سیم سری G مدل: TL-WR542G به عنوان سوییچ استفاد ه کنم؟
من الان دو تا سیستمو از طریق کارت شبکشون به هم وصل کردم و اینترنت رو بینشون شیر کردم، حالا میخوام با این روتر همین کار برای سیستم های بیشتر از طریق کابلی و بی سیم انجام بدم یعنی سیستمارو از طریق لن شیر کنم و گوشیو لپ تاپ به طور بی سیم به این شبکه وصل شن و همه از این اینترنت فیض ببرن.

mal2moh
25-04-2011, 16:52
سلام
به بازدیدکنندگان
شرکت توسعه افزار مانی
مفتخر است اعلام دارد که امکان فروش لایسنس اوریجینال نرم افزار CC-Proxy رو در ایران را بوجود آورده است.
همانطور که میدانید این نرم افزار وظیفه های
اشتراک گذاری اینترنت
کنترل پهنای باند اینترنت
فیلترکردن سایت های مورد نظر
فیلتر کردن کلمات مورد نظر
گذارش گیری و لاگ گیری از کاربران
نمایش آنی کاربران و سایت های در حال بازدید
و بسیاری دیگر به همراه منوهای فارسی و پشتیبانی یک ساله معتبر را داراست

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت شرکت و یا با شماره های ما تماس حاصل فرمائید
وب سایت :
تلفن : 08317298237 - 09183875724 - 09187262454

با احترام

farid.z
30-04-2011, 07:59
سلام به دوستان
نمیدونم جای این سوال اینجا هست یا نه اگر نیست پوزش می خواهم .لطفا مرا راهنمایی کنید.
من زیاد وارد به امورشبکه نیستم اما یکی از دوستاناز من خواسته که تو محل کارشون که وایرلس دارند (اینترنت را با دیش گرفته اند چون خارج از حومه شهر است ) اینترنت را طوری تنظیم کنم که مثلا از ساعت 6 بعد ازظهر بتونن تمام کارمند ها استفاده کنند.
متشکرم.

peymankameli
01-05-2011, 18:35
سلام دوستان من شنيدم كساني كه adsl دارند ميتوند با يك لپ تاب adsl رو تبديل به wifi كنند

يعني adsl تبديل به wifi ميشود شرطشم اينه كه لبتاپ كه دارن wifi داشته باشه كه تقريبا تمام لبتابها داره

حالا ميشود مراحل رو قدم به قدم توضيح دهيد چون من لنگ همينم مودم adsl كه دارم خروجي usb ندارد

mjzaret
01-05-2011, 21:03
سلام دوستان من شنيدم كساني كه adsl دارند ميتوند با يك لپ تاب adsl رو تبديل به wifi كنند

يعني adsl تبديل به wifi ميشود شرطشم اينه كه لبتاپ كه دارن wifi داشته باشه كه تقريبا تمام لبتابها داره

حالا ميشود مراحل رو قدم به قدم توضيح دهيد چون من لنگ همينم مودم adsl كه دارم خروجي usb ندارد

ابتدا شما مدل و نوع مودمتون رو بيان كنيد.

براي چه كاري مي‌خواهيد لپ تاپيتون به صورت يك اكسس پوينت عمل كنه؟

شاد باشيد :40:

clickestan
02-05-2011, 20:10
آقا یه سوال:
من یه مودم بی سیم خریدم و الان به دو شکل استفاده میکنم:
کابل شبکه رو وصل مینکم به کامپیوتر و باهاش میرم اینترنت
به صورت بی سیم با لپتاب میرم تو اینترنت
ولی میخوام هر دو کار رو با هم انجام بدم بلد نیستم چکار کنم
منظورم اینه که میخوام لپ تاپ و pc همزمان با هم به اینترنت متصل باشن
یکی توضیح میده؟!

excessive
03-05-2011, 01:03
آقا یه سوال:
یکی توضیح میده؟!

شما مودمتو Auto Connect بذاری مشکلت باید حل بشه.

تنظیمات مودم رو باید به حالت NAT تغییر بده.

------------------------------------------------------------------------

کسی نیست جواب پست قبلی منو بده؟؟؟؟

mjzaret
03-05-2011, 01:19
آقا یه سوال:
یکی توضیح میده؟!

مدل و نوع مودمتون رو بيان كنيد؟

براي حل مشكلتون شما بايستي كانكشنتون رو درون مودم قرار بديد.

منظورم اينه كه به صورت PPPOE مودمتون رو تنظيم كنيد. به اين صورت تمامي وسايلتون به راحتي به اينترنت دسترسي دارند و مشكلي نداريد.

من خودم الان در دفتر كارم از همين روش استفاده مي‌كنم و مشكلي تا حالا هم نداشته‌ام.

roya23
03-05-2011, 09:10
سلام از تاپیک خوبتون ممنون ولی میشه دقیق تر توضیح بدین مثلا بگید چه تنظیماتی باید انجام بشه

alex_2002
03-05-2011, 12:04
سلام
من یه سوال داشتم شاید خیلی ساده باشه و لی خیلی ضروری خواهشا هر کی میدونه راهنمایی کنه

من یه کافی نت دارم که سیستم ها به صورت home group هست که همگی به hub sowitch متصل شدند حتی مودم adsl هم به hub وصل کردم
خوب تا اینجا همه چی خوبه و درست کار میکنه اینتر نت هم بین اونها share هست .

خوب من حالا می خوام به یکی از سیستم ها یک کارت --- نصب کنم و اینترنت ماهواره ای رو راه اندازی کنم این کار رو هم انجام دادم همه تنظیمات رو روی یک کامپیوتر انجام دادم که سند رو از شبکه adsl انجام میده و دریافت رو از ماهواره .

حالا می خواهم کاری کنم که تمام کامپیوتر ها به همین شکل اینتر نت داشته باشند یعنی سند از adsl باشه که تو شبکه share هست و دریافت از ماهواره که روی یکی از کامپیوتر ها --- وجود داره ( در ضمن برای اتصال به سرور ماهواره نیز از یک v**p** مخصوص open sky استفاده می کنم )

آیا به این صورت امکان پذیر هست یا نیاز به دستگاه یا هر چیزی که دارد لطفا کامل راهنمایی کنید .
فقط کامل باشه اگه لینک آموزش هم داشته باشید به انگلیسی هم مهم نیست.
با تشکر

mjzaret
03-05-2011, 12:36
سلام از تاپیک خوبتون ممنون ولی میشه دقیق تر توضیح بدین مثلا بگید چه تنظیماتی باید انجام بشه

هر مودمي يه سري تنظيماتي داره. شما با مراجعه به راهنماي مودم به راحتي مي‌تونيد مودمتون رو تنظيم كنيد و ازش استفاده كنيد.

براي اتصال به ADSL دو روش وجود داره و به نوعي هر دو يكسان هستند.

يكي اينكه كانكشن اتصال و درون مودم قرار بديد و به ويندوز و يا سيستم عاملها هيچ ربطي پيدا نمي‌كنه و شايد بشه گفت بهترين روش هست براي كساني كه اينترنت نامحدود دارند.

روش دوم اينه كه شما از يه كانكشن در سيستم عامل استفاده كنيد و به اينترنت وصل شويد. براي كساني كه از اينترنت محدود استفاده مي‌كنند اين بهترين روش محسوب ميشه.

سلام
من یه سوال داشتم شاید خیلی ساده باشه و لی خیلی ضروری خواهشا هر کی میدونه راهنمایی کنه

من یه کافی نت دارم که سیستم ها به صورت home group هست که همگی به hub sowitch متصل شدند حتی مودم adsl هم به hub وصل کردم
خوب تا اینجا همه چی خوبه و درست کار میکنه اینتر نت هم بین اونها share هست .

خوب من حالا می خوام به یکی از سیستم ها یک کارت --- نصب کنم و اینترنت ماهواره ای رو راه اندازی کنم این کار رو هم انجام دادم همه تنظیمات رو روی یک کامپیوتر انجام دادم که سند رو از شبکه adsl انجام میده و دریافت رو از ماهواره .

حالا می خواهم کاری کنم که تمام کامپیوتر ها به همین شکل اینتر نت داشته باشند یعنی سند از adsl باشه که تو شبکه share هست و دریافت از ماهواره که روی یکی از کامپیوتر ها --- وجود داره ( در ضمن برای اتصال به سرور ماهواره نیز از یک v**p** مخصوص open sky استفاده می کنم )

آیا به این صورت امکان پذیر هست یا نیاز به دستگاه یا هر چیزی که دارد لطفا کامل راهنمایی کنید .
فقط کامل باشه اگه لینک آموزش هم داشته باشید به انگلیسی هم مهم نیست.
با تشکر

شما كافيه كه اون PN/\ رو به صورت اشتراكي استفاده كنيد.

روي كانكشن مربوطه راست كليك كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

در سربرگ Sharing تيك اولي رو بزنيد.

به اين ترتيب هر موقع كه از طريق كانكشنتون به اينترنت وصل شديد بقيه هم از اين اشتراك اينترنتشون رو دريافت مي‌كنند.

شاد باشيد:40:

alex_2002
03-05-2011, 17:19
شما كافيه كه اون PN/\ رو به صورت اشتراكي استفاده كنيد.

روي كانكشن مربوطه راست كليك كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

در سربرگ Sharing تيك اولي رو بزنيد.

به اين ترتيب هر موقع كه از طريق كانكشنتون به اينترنت وصل شديد بقيه هم از اين اشتراك اينترنتشون رو دريافت مي‌كنند.

مرسی از جوابتون من اینجوری متوجه شدم که باید مودم رو از hub جدا کنم و تنها به کامپیوتر دارای --- وصل کنم و بعد از اتصال به اینترنت و اینترنت ماهواره ای کانکشن v**p** رو بجای کانکشن اینترنت شیر کنم تا بقیه کامپیوتر های تو شبکه به اینترنت از طریق v**p** وصل بشن درسته ؟؟

mjzaret
03-05-2011, 21:50
مرسی از جوابتون من اینجوری متوجه شدم که باید مودم رو از hub جدا کنم و تنها به کامپیوتر دارای --- وصل کنم و بعد از اتصال به اینترنت و اینترنت ماهواره ای کانکشن v**p** رو بجای کانکشن اینترنت شیر کنم تا بقیه کامپیوتر های تو شبکه به اینترنت از طریق v**p** وصل بشن درسته ؟؟

ميشه گفت به همين صورته و نبايستي مشكلي پيش بياد.

خودم چنين موردي رو تست نكردم و از لحاظ تئوري به همين صورت هست.

فقط مسئله‌اي كه مي‌مونه «ارسال» هست كه چطور بين همه به صورت مشترك استفاده بشه!!!

clickestan
04-05-2011, 18:42
آقا یه سوال:
یکی توضیح میده؟!

شما مودمتو Auto Connect بذاری مشکلت باید حل بشه.

تنظیمات مودم رو باید به حالت NAT تغییر بده.

مدل و نوع مودمتون رو بيان كنيد؟

براي حل مشكلتون شما بايستي كانكشنتون رو درون مودم قرار بديد.

منظورم اينه كه به صورت PPPOE مودمتون رو تنظيم كنيد. به اين صورت تمامي وسايلتون به راحتي به اينترنت دسترسي دارند و مشكلي نداريد.

من خودم الان در دفتر كارم از همين روش استفاده مي‌كنم و مشكلي تا حالا هم نداشته‌ام.

شاد باشيد

سلام
مودممtd-w8950nd
از tp link هست

میشه یکم دقیق تر بگید باید چکار کنم
خیلی سربسته گفتید!

clickestan
05-05-2011, 20:06
یکی یه توضیح مختصر بده ممنون میشم
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11::11::11::11:

mjzaret
06-05-2011, 13:55
سلام
مودممtd-w8950nd
از tp link هست

میشه یکم دقیق تر بگید باید چکار کنم
خیلی سربسته گفتید!

ببينيد دوست عزيز شما بايستي كانكشنتون رو درون مودمتون قرار بديد.

در تنظيمات درون مودم كه از طريق وارد كردن 192.168.1.1 و دادن نام كاربري و كلمه عبور admin انجام ميشه به راحتي مي‌تونيد اين تنظيمات رو انجام بديد.

در هر مودمي يك قسمتي به نام Quick Setup وجود داره و شما با پيش رفتن در اون مراحل به راحتي مي‌تونيد مودمتون رو تنظيم كنيد.

در جايي كه مي‌خواهيد نوع كانكشن رو انتخاب كنيد حتماً گزينه PPPOE رو انتخاب كنيد.

شبكه وايرلس هم به صورت اتوماتيك فكر كنم Open باشه و ازتون نام و كلمه عبور نمي‌خواد.

P.30.MAN
06-05-2011, 19:33
سلام.
من میخوام اینترنت رو به وسیله ی وایرلس لپ تابم بگیرم و بعدش با کابل لن از لپ تاپ بدمش به یه دستگاه دیگه آیا میشه این کارو انجام داد ؟؟؟اگه میشه بگید از چه روشی باید استفاده کنم؟؟؟

mjzaret
06-05-2011, 20:48
سلام.
من میخوام اینترنت رو به وسیله ی وایرلس لپ تابم بگیرم و بعدش با کابل لن از لپ تاپ بدمش به یه دستگاه دیگه آیا میشه این کارو انجام داد ؟؟؟اگه میشه بگید از چه روشی باید استفاده کنم؟؟؟

بله ميشه چنين كاري رو انجام داد.

شما در Network Connection روي كانكشن وايرلس كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

از سربرگ Sharing گزينه Allow Other network Users to ... رو تيك دارش كنيد.

در صورت درخواست گزينه Yes را انتخاب كنيد.

حالا به وسيله كابل كراس سيستم يا وسيله ديگه رو وصل كنيد و رنج IP سيستم يا ويله مورد نظر رو به صورت زير وارد نماييد:

IP: 192.168.0.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1

clickestan
07-05-2011, 11:03
ببينيد دوست عزيز شما بايستي كانكشنتون رو درون مودمتون قرار بديد.

در تنظيمات درون مودم كه از طريق وارد كردن 192.168.1.1 و دادن نام كاربري و كلمه عبور admin انجام ميشه به راحتي مي‌تونيد اين تنظيمات رو انجام بديد.

در هر مودمي يك قسمتي به نام Quick Setup وجود داره و شما با پيش رفتن در اون مراحل به راحتي مي‌تونيد مودمتون رو تنظيم كنيد.

در جايي كه مي‌خواهيد نوع كانكشن رو انتخاب كنيد حتماً گزينه PPPOE رو انتخاب كنيد.

شبكه وايرلس هم به صورت اتوماتيك فكر كنم Open باشه و ازتون نام و كلمه عبور نمي‌خواد.

شاد باشيد
خوب منم تمام این کارا رو انجام دادم و PPPOE رو زدم
ولی هم زمان نمیتونم با دو تا کامپیوتر به اینترنت وصل بشم
یعنی اول با یکی کانکت میشم ولی دومی رو میخوام کانکت شم وصل نمشه
جای کامپیوترا رو هم در نوبت کانکت شدن عوض کردم باز به همین صورته

---------- Post added at 11:03 AM ---------- Previous post was at 11:00 AM ----------

نوشته شده توسط P.30.MAN
سلام.

بله ميشه چنين كاري رو انجام داد.

شما در Network Connection روي كانكشن وايرلس كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

از سربرگ Sharing گزينه Allow Other network Users to ... رو تيك دارش كنيد.

در صورت درخواست گزينه Yes را انتخاب كنيد.

حالا به وسيله كابل كراس سيستم يا وسيله ديگه رو وصل كنيد و رنج IP سيستم يا ويله مورد نظر رو به صورت زير وارد نماييد:

IP: 192.168.0.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1

شاد باشيد

من میخوام درست برعکس اینکار رو انجام بدم چکار باید کنم؟
یعنی:
من میخوام اینترنت رو به وسیله ی کابل لن بگیرم و با وایرلس مودم بدمش به لپتاپم
(استفده همزمان چند کامپیوتر از یک اینترنت مثل کافینتا)

saeid1984
08-05-2011, 20:15
دوستان تو شرکت برا اینکه اینترنت رو بین همکارا Share کنم ویندوز 2003 نصب کردم و از NAT استفاده میکنم
ولی یه مشکلی دارم
اونم اینکه هر کس که IPایش رو اتومات میزاره دقیقا میره و تو رنج IPای که من واسه NAT دادم قرار میگیره

آیا راهی هست که وقتی IP اتومات تنظیم میشه تو اون رنج قرار نگیره؟

اگه واضح نیست بهتر توضیح میدم:

تنظیمات رنج IP واسه NAT به این صورته:

192.168.10.129
255.255.255.224

ببینید حالا من میخوام سیستمی به اینترنت دسترسی داشته باشه که به صورت دستی تو این رنج IP میگیره
ولی اگه اتومات هم بزاریم متاسفانه ip تو این رنج قرار میگیره و به اینترنت دسترسی پیدا می کنه

بغیر از محدود کردن IP آیا راهه دیگه ای هست؟

من که نمیتونم تضمین کنم همه سیستم هایی که دستی IP دادم همیشه روشن باشه تا یکی که اتومات میاد تو این رنج قرار نگیره

دوستان خواهشن کمک کنید..

mjzaret
08-05-2011, 22:48
دوستان تو شرکت برا اینکه اینترنت رو بین همکارا Share کنم ویندوز 2003 نصب کردم و از NAT استفاده میکنم
ولی یه مشکلی دارم
اونم اینکه هر کس که IPایش رو اتومات میزاره دقیقا میره و تو رنج IPای که من واسه NAT دادم قرار میگیره

آیا راهی هست که وقتی IP اتومات تنظیم میشه تو اون رنج قرار نگیره؟

اگه واضح نیست بهتر توضیح میدم:

تنظیمات رنج IP واسه NAT به این صورته:

192.168.10.129
255.255.255.224

ببینید حالا من میخوام سیستمی به اینترنت دسترسی داشته باشه که به صورت دستی تو این رنج IP میگیره
ولی اگه اتومات هم بزاریم متاسفانه ip تو این رنج قرار میگیره و به اینترنت دسترسی پیدا می کنه

بغیر از محدود کردن IP آیا راهه دیگه ای هست؟

من که نمیتونم تضمین کنم همه سیستم هایی که دستی IP دادم همیشه روشن باشه تا یکی که اتومات میاد تو این رنج قرار نگیره

دوستان خواهشن کمک کنید..

شما بايستي در ويندوز 2003 از قابليت DHCP استفاده نماييد.

به لينك زير مراجعه كنيد:

mhd609
13-05-2011, 22:41
سلام من یه اشتراک adsl دارم که روی کامپیوتر استفاده می کنم حالا 2 تا لب تاب دیگه هم تو خونه هست که می خوام همزمان اونا رو بصورت وایرلس اینترنت بدم رو pc یه کارت وایرلس linksys wmp600n دارم حالا باید چیکار کنم . با تشکر

mjzaret
18-05-2011, 12:40
سلام من یه اشتراک adsl دارم که روی کامپیوتر استفاده می کنم حالا 2 تا لب تاب دیگه هم تو خونه هست که می خوام همزمان اونا رو بصورت وایرلس اینترنت بدم رو pc یه کارت وایرلس linksys wmp600n دارم حالا باید چیکار کنم . با تشکر

شما بايستي اينترنتي كه روي PC داريد رو به اشتراك دربياوريد.

شما بايستي PC خودتون رو به كمك كارت شبكه وايرلس به AP (اكسس پوينت) تبديل كنيد.

حالا كانكشني كه به اينترنت وصل هست رو به اشتراك دربياوريد.

براي به اشتراك درآوردن روي كانكشن اينترنت كليك راست كرده و آخرين گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

به سربرگ Sharing رفته و تيك اول رو بزنيد.

در صورتي كه شما چند كارت شبكه مختلف داشته باشيد نياز هست كه يكي از كارت‌هاي شبكه رو انتخاب كنيد.

در اين قسمت كارت شبكه وايرلس رو انتخاب كنيد.

تمامي كارها به صورت خودكار انجام مي‌شود.

براي تبديل PC به AP نياز به نرم افزار كارت شبكه وايرلس داريد.

در اون قسمت مي‌تونيد تنظيمات مربوط به اين كار از قبيل SSID و Security Key و ... رو انجام بديد.

goodworm
19-05-2011, 23:49
مرسی از توضیحاتت دوست عزیز

mhd609
20-05-2011, 00:32
شما بايستي اينترنتي كه روي PC داريد رو به اشتراك دربياوريد.

شما بايستي PC خودتون رو به كمك كارت شبكه وايرلس به AP (اكسس پوينت) تبديل كنيد.

حالا كانكشني كه به اينترنت وصل هست رو به اشتراك دربياوريد.

براي به اشتراك درآوردن روي كانكشن اينترنت كليك راست كرده و آخرين گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

به سربرگ Sharing رفته و تيك اول رو بزنيد.

در صورتي كه شما چند كارت شبكه مختلف داشته باشيد نياز هست كه يكي از كارت‌هاي شبكه رو انتخاب كنيد.

در اين قسمت كارت شبكه وايرلس رو انتخاب كنيد.

تمامي كارها به صورت خودكار انجام مي‌شود.

براي تبديل PC به AP نياز به نرم افزار كارت شبكه وايرلس داريد.

در اون قسمت مي‌تونيد تنظيمات مربوط به اين كار از قبيل SSID و Security Key و ... رو انجام بديد.

ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد ولی حالا 2 سوال دارم
1- این کارت من وایرلس سری n doual band هست ولی چرا همیشه با استانداارد g ارتباط برقرار می کنه آیا تنظیمات خاصی داره؟
2- منظورتون از نیاز به نرم افزار کارت شبکه چیه؟
این نرم افزاری که تو خود جعبه کارت بود به نام Linksys Wireless Manager که اصلا بدرد نمی خوره

mjzaret
20-05-2011, 09:08
ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد ولی حالا 2 سوال دارم
1- این کارت من وایرلس سری n doual band هست ولی چرا همیشه با استانداارد g ارتباط برقرار می کنه آیا تنظیمات خاصی داره؟
2- منظورتون از نیاز به نرم افزار کارت شبکه چیه؟
این نرم افزاری که تو خود جعبه کارت بود به نام Linksys Wireless Manager که اصلا بدرد نمی خوره

خواهش مي‌كنم :46::20:

راستيتش رو بخواي در مورد اين استانداردها چيز زيادي نمي‌دونم ولي از مورد مطمئن هستم كه دستگاهها بايستي اين موارد رو پشتيباني كنند.

همون نرم افزاري كه درون CD درايور كارت شبكه هست. نرم افزاري كه براي كنترل و بقيه كارهاي وايرلس انجام وظيفه مي‌كنه.

شايد نرم افزار مربوط به كارت شبكه شما اين طوري باشه. من از چند نرم افزار مختلف استفاده كردم واقعاً عالي بوده و به خوبي كارم رو انجام دادم.

mhd609
20-05-2011, 09:46
خواهش مي‌كنم :46::20:

راستيتش رو بخواي در مورد اين استانداردها چيز زيادي نمي‌دونم ولي از مورد مطمئن هستم كه دستگاهها بايستي اين موارد رو پشتيباني كنند.

همون نرم افزاري كه درون CD درايور كارت شبكه هست. نرم افزاري كه براي كنترل و بقيه كارهاي وايرلس انجام وظيفه مي‌كنه.

شايد نرم افزار مربوط به كارت شبكه شما اين طوري باشه. من از چند نرم افزار مختلف استفاده كردم واقعاً عالي بوده و به خوبي كارم رو انجام دادم.

همه دستگاه ها سری n رو ساپورت میکنن

میشه اسم اون نرم افزار ها رو بگین

apriliya
21-05-2011, 16:50
سلام
من دوتا سیستم دارم هر دوشم XPنصبه با کابل کراس هم شیر هستند
حالا من می خوام با گوشی کانکت بشم و اینترنشو شیر کنم
گوشی رو با یو اس بی که سیستم اول وصل می کنم کانکت می شه ولی سیتم دوم هیچ خبری نیست
قبلا یادمه داداشم یه کار هایی می کرد و درست می شد ولی الان اون نیست اگه ممکنه کمک کنید