PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : رکتور3d max (سافت بادی_میز فنری)

gladiator group
12-12-2007, 14:36
آموزش رکتور (soft body )
از soft body در تري دي مکس براي ساختن اشيايي مانند پارچه هاي کشي و يا جسم هاي کش مانند و نرم
استفاده مي شود. ما در اين مثال براي آشنايي شما با soft body يک پارچه کشي رو که يک توپ روي اون مي افته
رو مي سازيم. خوب ديگه شروع مي کنيم.
اول يک پارچه کشي مي سازيم و اون رو به عنوان soft body انتخاب ميکنيم. بعد يک توپ مي سازيم و مي اندازيم
روش. خوب حالا مي تونيد از کارتون رندر بگيريد.
شوخي کردم آرامش خودتون رو حفظ کنيد. اصل ما جرا از اين قراره:
اول از منوي file / reset رو انتخاب کنيد. حالا يک plane به صحنه اضافه کنيد و اون رو اين جوري تنظيم کنيد:
lenght=100 width=100
lenght segs=15 width segs=15
حالا بريد به modifier و از modifier list نوشته ي reactor soft body رو انتخاب کنيد.
حالا همونجا بمونيد و روي علامت + کنار reactor soft body کليک کنيد و vertex و انتخاب کنيد.
حالا بايد تمام نقاط روي پارچه ظاهر بشن. خوب حالا از زاويه ديد بالا يعني همون top نقاط دور تا دور
پارچه رو انتخاب کنيد و در قسمت Constraints روي Fix Vertices کليک کنيد. حالا اگه کار رو درست
انجام داده باشيد نقاط دوري پارچه رو که انتخاب کرديد بايد به رنگ نارنجي در بيان.
تا اينجا که فکر نکنم مشکلي داشته باشيد.
حالا از منوي reactor / create object / soft body collection رو انتخاب کنيد و يه دونش رو به صحنه اضافه کنيد.
حالا در حالي که soft body collection رو انتخاب کرده ايد به modifier رفته و روي add کليک کنيد و
plane رو انتخاب کنيد و ok کنيد.(توجه داشته باشيد که اگه قبل از ايجاد کردن soft body پارچه در حالت انتخاب باشه
ديگه لازم نيست که اين کار رو بکنيد چون soft body به صورت اتوماتيک به صحنه اضافه ميشه و پارچه رو به خودش add ميکنه)
اين از پارچه . در اصل اين پارچه نيست بلکه يه نوع کش هست مثل ميزهايي که روشون يه لايه کش مانند هست و
تو سيرک ها ميپرند روش و بالا و پايين ميرن.
ديگه بايد توپ رو بسازيم. يه دايره ( sphere ) بسازيد با اين مشخصات:
radius=10
حالا از منوي reactor / create object / rigid body collection رو انتخاب کنيد و يه دونه به صحنه اضافه کنيد و
توپ رو بهش add کنيد.(توجه داشته باشيد که اگه قبل از ايجاد کردن rigid body توپ در حالت انتخاب باشه
ديگه لازم نيست که اين کار رو بکنيد چون rigid body به صورت اتوماتيک به صحنه اضافه ميشه و توپ رو به خودش add ميکنه)
از منوي reactor / open property editor رو انتخاب کنيد.(هنگامي که اينکار رو ميکنيد بايد توپ رو انتخاب کرده باشيد)
حالا mass رو برابر 7 قرار بدين.(mass يعني وزن پس شما ميتونيد اين عدد رو کم و زياد کنيد)
خوب ديگه کار ما تموم شد. براي ديدن نتيجه کارتون از منوي reactor / preview animation رو انتخاب کنيد و
براي play شدن فيلم دکمه p روي کيبورد رو فشار بدين .واسه اينکه فيلم دوباره از اول شروع بشه دکمه r رو بزنيد.
واسه انکه همين فيلم رو به اشياي توي صحنه نسبت بدين از منوي reactor / create animation رو بزنيد.

اگه اين آموزش مشکلي داره بگين تا تو آکوزش هاي بعدي درستش کنم.
خودتون بگيد چه آموزشي مي خواهين تا همون رو براتون بنويسم.
اميدوارم که اين آموزش به دردتون خورده باشه. اگه سوال ديگه اي داريد بگيد من هم جوابش رو مي نويسم.
ميتونيد ايميل هم بزنيد: moslem.station@yahoo.com
:40::10::10::10::10::10::10::10::10::40:

interior_design
12-12-2007, 14:40
دوست عزیز این مطلب در سایت دیگه ای هم هست. لطفا منبع رو ذکر کنید.

راستی اگه میشه آموزش هایتون همراه با عکس باشه.

ممنون.

gladiator group
12-12-2007, 14:57
دوست عزیز این مطلب در سایت دیگه ای هم هست. لطفا منبع رو ذکر کنید.

راستی اگه میشه آموزش هایتون همراه با عکس باشه.

ممنون.

سلام رفیق
من هنوز یک دقیقه نشده که این تاپیک رو زدم تو یه نظر دادی حالا که اومدم خوندمش یه چیزی باید بگم. گفتی که آموزش هام همراه عکس باشه میگم باشه دفه بعد حتما ولی این که می گی این آموزش رو از یه سایت دیگه کپی کردم نه موافق نیستم این آموزش رو خودم نوشتم میتونی این آموزش رو با بقیه آوزش های تو اینترنت چک کنی مطمن باش که اونا مثل این نیستند.:41::41::41:
در کل از نظرت ممنونم
:11:

pax_eisa shademani
12-12-2007, 16:54
ببین اگه ادعای راکتورت میشه آموزشو آبو که خودم بلدم رو بزار تا تستت کنم

hrgh2
12-12-2007, 17:24
سجاد جان شما هم که با همه میخوای مسابقه بزاری رو کم کنی ( شوخی کردم )
آقا ممنون از آموزشتون خسته نباشید

ninja573
12-12-2007, 20:31
دستت درد نکنه. باز هم از این کارها بکن.

hadi665
12-12-2007, 23:46
داری تو آموزش کولاک میکنیا
ممنون

gladiator group
13-12-2007, 00:11
Pax چی میگی.تو که میدونی من تو reactor کولاک میکنم. پس حرف حسابت چیه مگه ندیدی تو مسابقه reactor که پارسال تو محلمون گذاشتیم من اول شدم. ها؟

gladiator group
13-12-2007, 00:13
بچه ها pax رو دست کم نگیرید. کل تری دی مکس رو مثل کف دستش بلده واسه همین این سوال ها رو میپرسه.

pax_eisa shademani
13-12-2007, 12:44
Pax چی میگی.تو که میدونی من تو reactor کولاک میکنم. پس حرف حسابت چیه مگه ندیدی تو مسابقه reactor که پارسال تو محلمون گذاشتیم من اول شدم. ها؟

اگه من شركت كرده بودم خودت ميدوني كه تو ركتور حرفي براي گفتن نداشتين:8:

Tamirat.laptop
14-12-2007, 10:31
دوست عزیز بهر حال مرسی‍ ی

gladiator group
14-12-2007, 12:31
ممنون ز همتون به گفته هاتون فکر میکنم :20:

cas-kashan
14-12-2007, 13:36
من تازه عضو شدم ولی....
دمت گرم

gladiator group
24-12-2007, 21:50
این تازه اولشه آخه الان من خیلی کار دارم نمیتونم زیاد سر بزنم.بعدا کاملش میکنم از مبتدی به حرفهای تبدیل بشید:5:

Aminzikzak
25-12-2007, 13:08
ببین اگه ادعای راکتورت میشه آموزشو آبو که خودم بلدم رو بزار تا تستت کنم

اینجا نه کسی ادعاش میشه و نه کسی برای کسی شاخ شونه میکشه ...
لطفا با این مطالب موضوع تاپیک رو منحرف نکنید...

ممنون

gladiator group
02-01-2008, 15:45
آره ولی....

tekno2006
11-03-2008, 12:25
بابا هردوتون استاد مایید به جای این کار به کارتون ادامه بدید ما منتظریم