PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش طراحی فونت در ویندوز Xp

HixHox
12-12-2007, 13:06
سلام ، ( سرچ كردم در بين مقالات انبوه انجمن يافت نشد )

شما مي توانيد در محيط ويندوز XP بدون هيچ نرم افزاري، فونت هاي زيبايي را براي خود طراحي كنيد. اين برنامه كه مانند بسياري از برنامه هاي ويندوز در آن مخفي شده است را مي توان خود از منوي Run اجرا كنيد.

از منوي Start گزينه Run را برگزينيد و سپس با تايپ اين كلمه Eudcedit ، برنامه را اجرا كنيد.
در پنجره ابتدايي ،‌ دكمه OK را بزنيد. حال در محيط Edit به طراحي و ويرايش كاراكتر موردنظرتان بپردازيد.
بعد از آنكه كار طراحي كاراكتر جديد به اتمام رسيد، با انتخاب گزينه Save Character از منوي Edit، آنرا ذخيره كنيد.

خوب اين برنامه تنها فونت هاي شما را طراحي مي كند اما جهت استفاده از اين فونت ها، شما بايد از منوي Start ، گزينه All Programs و سپس Accessories و System Tools و در آخر Character Map را كليك كنيد. پس از انتخاب گزينه AllFont Private Characters از ليست فونت ها، همه كاراكتر هايي را كه قبلا طراحي كرده ايد ، در جدول وسط صفحه نمايان مي شود.حال روي كاراكتر هاي مورد نظرتان دو بار كليك كرده و پس از انتقال آنها به قسمت Character To Copy ،‌ دكمه Copy را كليك كرده و سپس آنها را در محيط مورد نظرتان مانند Word ، Paste كنيد.

Carl
12-12-2007, 14:16
ممنون از آموزشت :11:

البته با فارسی مشکل داره؛

من باهاش کار کرده بودم،

ولی چون امکانات زیادی نداشت ترجیح دادم از Font Creator استفاده کنم.

HixHox
12-12-2007, 15:19
خوب بله ، با فارسي مشكل داره ، كلا نميشه زياد روش حساب كرد! با نرم افزار هاي موجود خيلي بهتر و ساده تر ميشه اين كار رو انجام داد!