PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : براکت

amir_esf
11-12-2007, 17:02
نمودار براکتx به توان 2چند میشه

mohammad24
12-12-2007, 00:08
سلام

از لحاظ ظاهر شبیه به همان براکت x میشه با این تفاوت که بازه ها فرق می کنه. یعنی از 0تا 1 برابر 0 میشه. از 1 تا رادیکال 2، برابر 1 میشه. از رادیکال 2 تا رادیکال3، برابر 2 میشه و الی آخر. نمودار هم نسبت به محور y ها قرینه است چون جواب x^2 برای اعداد مثبت و منفی یکی است.

amir_esf
12-12-2007, 16:54
ممنون ولی من شکل نمودار را می خواهم

mm-gh
13-12-2007, 20:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mass0ood
09-01-2008, 01:14
دوست عزیز، برای رسم نمودار [f(x)]
1-خود f(x) رو رسم می کنیم،
2- خطوط موازی y=n رو که n عدد صحیح هست رو می کشیم،
3-محل تلاقی این نمودار با خطوط y=n رو توپر و تصویر این نقاط را روی خط زیری تو خالی می کشیم، بعدم تو هر خط نقطه ها رو به هم وصل میکنیم.

این یه روش کلی برای رسم این نوع نمودارا هستش.
حالا خودت دست به کار شو، اول نمودار y = x^2 رو بکش بعد این کارایی رو که گفتم روش انجام بده.
حالا اگه منظورت اینه y = [x^2] که از همون راه بالایی برو و اگه منظورت y = [x]^2 هست که از این یکی راه برو: که همون y = f([x]) این طوری بخون : ایگرگ = اف قدر ایکس
که تو سوال تو در اصل y=x^2 بوده که حالت بالا یعنی همون y = f([x]) براش پیش اومده که ما به جای x
[x] گذاشتیم.

1-نمودار Y=fx رو می کشیم
2-خطوط موازی و قائم X = n که بازهم n عدد صحیح هست رو می کشیم.
3-حالامحل تلاقی نمودار با این خطوط رو توپر می کشیم
4-قسمت هایی از نمودار را که بین دو خط قائم متوالی با طول های صحیح قرار دارد پاک کرده و بر روی خط افقی فرضی که از نقطه ی محل تلاقی نمودار با خط قائم سمت چپ می گذرد تصویر می کنیم.

امید وارم که کمکت کنه . اگه جایی برات مبهم و غیر قابل فهمه به خودم بگو تا یه کم بیشتر برات توضیح بدم.

موفق و پیروز باشی

mass0ood
09-01-2008, 01:20
سلام

از لحاظ ظاهر شبیه به همان براکت x میشه با این تفاوت که بازه ها فرق می کنه. یعنی از 0تا 1 برابر 0 میشه. از 1 تا رادیکال 2، برابر 1 میشه. از رادیکال 2 تا رادیکال3، برابر 2 میشه و الی آخر. نمودار هم نسبت به محور y ها قرینه است چون جواب x^2 برای اعداد مثبت و منفی یکی است.

دوست عزیز، با توجه به نمودار و مدلی که شما گفتید چون x داخل برکت هیچ تغییری نکرده ، یعنی هیچ عملی روش انجام نشده، پس بازه ها یکی یکی اضافه می شن، یعنی n<x<n+1

sanih
19-01-2008, 19:44
حالا براکت هر دوش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]