PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با ایکس پی

metax
10-10-2005, 21:38
با سلام
من یه کامپیوتر پنتیوم4 با رم 256 دارم که دو ویندوز ملنیوم و اکس پی روش نصب شده با ملنیوم هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی از ایکس پی استفاده میکنم بعدازحدود 10 ثانیه کامپیوترقفل میکنه ومجبورم که ریستش کنم چندبارهم هارد روفرمت کردم روی درایوهای مختلف نصبش کردم ولی هیچ فرقی نکرد کسی ازدوستان میدونه مشکلش چیه؟

مهدی 2007
10-10-2005, 22:07
خوب یخورده دیگه اطلاعات بدی فکر کنم بشه راهنماییتون کرد
مثلا ایکس پی SP2 یا SP1
ویندوز اکس پی ویندوز بسیار حساسی و با یک خطا در آن ریست میشه
می تونه از نصب نادرست یا عدم نصب درایورهای سخت افزاری شما باشه همه درایور های سخت افزاری مخصوص ویندوز رو نصب می کنید؟
در حالت safe modeبالا بیاورید و و اشکالات آن را برطرف کنید

metax
11-10-2005, 07:13
با تشكر
ايكس پي sp2 نصب شده ضمنا تمام درايوراشو خودش نصب ميكنه ،تو حالت safe mode هم براحتي كارميكنه توي اين حالت ازكجاميشه فهميدكه مشكلش چيه؟درضمن توي اين چندباري كه فرمت ميكردم و بعد هم نصب يه بار پيغام مربوط به virtual memory داد كه ظاهرا ميگفت كمه وخودش ميخواست كه درستش كنه كه من هم ok رو زدم نميدونم اين ارتباطي داره يانه
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين

HR
11-10-2005, 09:55
اگه اینجوریه....با یه سی دی دیگه امتحان کن...اگه بازم ویندوزت قات زد کیستو باز کن یه خورده گرافیک و مودم و . ... رو یه فشار عمودی بده
البته برق و جدا کنی ها

mahdy2021
11-10-2005, 11:30
اينطوري كه شما ميگي احتمالا اشكال از نصب يكي از قطعات سخت افزاري است.بهترين كار اينه كه قطعاتي مانند مودم و پرينتر و ... كه ميشه بدون اونا كامپيوتر بوت بشه در بياري . بعد اگر كامپيوتر هنگ نكرد معلومه ميشه نصب كدوم قطعه مشكل داره.

به virtual memory هم ربطي نداره مگه اينكه درايوي كه توش ويندوز نصب شده پر شده باشه و چون در حالت پيش فرض اين برنامه از اون درايو استفاده مي كنه ممكنه باعث هنگ بشه.

mpsjavad
11-10-2005, 12:25
با سلام ..

،تو حالت safe mode هم براحتي كارميكنه

پس نبايد مشكل سخت افزاري باشه .. در حالت safe mode اگر مشكل نداريد پس با احتمال بالا مشكل از نصب يك يا چند برنامه يا درايور شما هست كه هميشه هم با نصب ويندوز نصب ميكنيد و اين مشكل بروز ميكنه ..

پيشنهاد : ويندوز رو بدون درايور و نرم افزار جانبي نصب كنيد ببينيد مشكل برقرار هست يا نه !؟

در مورد virtual memory بايد بگم كه رم مجازي هست .. شما مقدار رمتون چقدر هست ؟

موفق باشيد .

metax
11-10-2005, 13:19
يك پيشنهاد : ويندوز رو بدون درايور و نرم افزار جانبي نصب كنيد ببينيد مشكل برقرار هست يا نه !؟

به چه صورت میشه اینکارو کرد؟

mpsjavad
11-10-2005, 14:08
با سلام ..

وقتي شما ويندوز رو نصب ميكنيد . برنامه جانبي و درايور هاتون رو نصب نكنيد به همين سادگي بعد نگاه كنيد ببنيد مشكل كرش كردن پيدا ميكنيد .. بعد از نصب هر كدام از درايور ها و نرم افزار ها هم چند ساعتي با ويندوز كار كنيد .. در اخر متوجه ميشيد كه مشكل از كدام درايور يا نرما افزار هست ...

metax
11-10-2005, 21:22
آخه خودش اتوماتیک درایورهارو نصب میکنه من که نتونستم ازنصب اتوماتیکش جلوگیری کنم.ضمنا یه سوال دیگه میشه اشکال سخت افزاری باشه این جوری که بعضی دوستان گفتند درصورتیکه تو ملنیوم بدون مشکل کارمیکنه؟

مهدی 2007
11-10-2005, 21:43
ولی کارشناسان همیشه توصیه می کنند که به درایور های خود ویندوز اکتفا نکرده و درایور های اون رو البته آخرینش رو نصب کنید نمی دونم چرا دوستان گفتند نصب نکن مثلا درایوری که مودم از خود ویندوز نصب می شه نمی تونه از همه قابلیتهای اون استفاده کنید
اگر ویندوز در حالت سیف مد بالا میاد معلوم می شه این اشکال از سوی نرم افزاری باشه در این حالت بالا بیارید و به هر نرم افزاری مشکوک هستید آنیستال کنید راستی اگر چند تا از نرم افزارهای موجودتون رو نام ببرید هم بد نیست
راستی همه برنامه های استارت آپ رو غیر فعال کنید ببینید این خطا بروز می کنه با دستور msconfig و در تب startup به جز برنامه های خود ویندوز همه رو غیر فعال کنید و در تب services هر برنامه ای که روبروی اون نوشته unknow رو غیر فعال کنید البته در حالت Safe mode این کارها رو کنید و ریست کنید چون شما در حالت معمولی نمی توانید وارد ویندوز شوید

مهدی 2007
11-10-2005, 21:48
راستی اگه آنتی ویروس نورتون رو نصب کرده اید با این مشخصات سیستم شما احتمالا قفل می کنه البته اگر درست نصب کنید به زور بالا میاد چون این آنتی ویروس برای استفاده از همه قابلیتهاش به رم بالاتر از 256 نیاز داره اگر هم اون رو نصب نکرده اید که از جای دیگری است

metax
15-10-2005, 21:44
دوستان
سرویس پک 1 رونصب کردم کارت گرافیکونشناخت با سی دی کارت گرافیک اونو براش تعریف کردم وبعدازاون مشکل برطرف شد.ازتمامی دوستان که راهنماییم کردند کمال تشکر رو مینمایم.