PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ادیوس از پایه (فقط آموزش را قرار دهيد )

صفحه ها : [1] 2

Javad_Ed
07-12-2007, 16:36
سلام دوستان این تاپیک به صورته کپی شده از یک فرومه دیگه هست که با اجازه از نویسنده ی اون اینجا کپی میکنم
و هر چند وقت اپدیت میکنم:31:
اگه سوالی از هر قسمته آموزش داشتید بپرسید خوده نویسنده یا من یا دوستانه دیگه جواب میدن:46:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نویسنده :samanvb
همکار :Javad_Ed
و power2e ...(این و از اون (و) ها بودها)
دوستانه دیگه اگر مایل به همکاری در هر زمینه ی دیگه یا همگام با ما بودند پیغام بفزستند:20:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام منبع پيگرد قانوني ندارد!.
سلام
اين آموزش ها را جز به جز در تايپيك هاي جداگانه قرار ميدهم
توضيح بدهم كه اين ها را خودم نوشتم(براي اولين بار) واز جايي كپي نكردم واگر خوب بود بعدا كتابش ميكنيم ميديم تو بازار وديگر اينكه خيلي دوست دارم اگر در اين آموزش ها مشكلي مي بينيد سريع آن مشكل و حل آن را بنويسيد انشاالله اين انجمن پر بازديدكننده ترين وپر مطلب ترين در اين سايت باشد!.

آشنايي اوليه با edius

وقتي نرم افزار edius را باز ميكنيد يك صحفه اي به اين شكل باز ميشود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گزينه recent projects : در صورتي كه پروژه اي كه قبلاً ذخيره كرده ايد نام پروژه در اين ليست ديده ميشود. گزينه new projects براي باز كردن يك پروژه جديد وگزينه open projects براي باز كردن پروژه ذخيره شده وگزينه close براي خارج شدن .

روي گزينه new كليك كنيد . قسمت بعدي project setting است
در اين قسمت شما ميتوانيد تنظيم هاي

مربوط به پروژه ي خود را انجام دهيد : در قسمت بالا شما ميتوانيد مسير كه ميخواهيد در آنجا ذخيره شود را

بدهيد وبعد نام را انتخاب كرده .در قسمتlist of preset گزينه DV PAL 4:3,43KHz را انتخاب كرده

در قسمت output divice نوع كارت كپچري كه به كامپيوتر خود وصل كرده ايد را انتخاب كنيد

قسمت stup را دست نزنيد وبگذاريد به همان حال بماند در قسمت track شما ميتوانيد انتخاب كنيد كه چند تا vtrack يا چند تا atrack داشته باشيد كه بايد عددي انتخاب كنيد (بهتره اين هم دست نزنيد )
خوب حالا روي ok كليك كنيد . wow ورود شما را به نرم افزار edius تبريك ميگم .
شما در اين نرم افزار چند نوع پنجره ميبينيد
A.پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمام فرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي

B:پنجره Time line

C: پنجره Bin window: .

D: پنجره information.

E: پنجره افكتها و ترنزيشن ها
خوب بقيه توضيح ها در تايپيك هاي بعدي
با تشكر

Javad_Ed
08-12-2007, 13:32
Timeline
كل پروژه درپنجره timeline انجام ميشه وكلا از چهار لايه با كارايي متفاوت .
لايه ويديو كه ميتوانيد تصوير قرار دهيد .لايه آديو ويديو كه هم تصوير وهم صدا را ميتوان قرار داد ولايه بعدي title است .وآخرين لايه لايه audio است كه در آن فقط ميتوانيد فايل هاي صوتي قرار دهيد .در همه لايه ها يك آيكون قفل وجود دارد كه اگر آن را فعال كنيد نميتوان آن لايه را دستكاري كرد.وآيكن ديگري هست به نام video mute كه اگر فعال باشد تصويري ديده نميشود وبراي audio mute نيز همين طور است .
اگر يك فايل صوتي را در timeline قرار دهيد(بعدا ميگم از كجا)ميتوانيد ميتوان ارزش هاي صدا را ديد(با كليك روي فلش سمت راست لايه audio).با كليك راست كردن روي لايه audio وبعد track height ميتوانيد لرزش فايل صوتي را بزرگ يا كوچك كنيد.
بزاي اضافه كردن لايه به اين پنجره شما ميتوانيد با كليك راست روي قسمت خالي پايين لايه audio لايه مورد نظر را وارد كنيد. پنجره timeline ابزارهاي زيادي دارد كه بايد در يك مبحث جدا بحث شود
ادامه در تايپيك هاي بعدي:31:
با تشكر

Javad_Ed
09-12-2007, 19:58
bin

پنجره بين براي وارد كردن عكس فايل صوتي فيلم است.پنجره بين از دو قسمت folder وroot تشكيل شده. براي وارد كردن فايل شما از دو راه ميتوانيد 1-دوبار روي قسمت root كليك كرده 2-روي قسمت root كليك راست كرده وبعد add file .

Javad_Ed
09-12-2007, 20:00
سلام به همه
پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمامفرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي.
اين پنجره ابزار هايي مانند شكل زير را دارا مي باشد.

قسمت هاي قرمز مورد نظر ما هستند.
وقتي شما يك كليپ يا فيلمي را از پنجره بين باز ميكنيد ميتوانيدد آنرا روي پنجره player كشيده وتنظيمهايي را روي آن انجام دهيد.مثلا شما ميخواهيد تكيه اي از اين فيلم را داشته باشيد. خوب اول روي اول قسمت مورد نظر برويد(چي با چي اين كار رو بكنيم!خوب معلومه با اين ابزار:

وبعد set in را فشار دهيد وبعد قسمت آخر موردنظر رفته وset out را زده ودر آخر براي اينكه فيلم كوتاه شده خود را استفاده كنيد آن فيلم را از پنجره player كشيده وروي پنجره time line بياوريد(قبلا گفتم تو كدوم قسمتش اي پنجره).
كپچر اين دكمه در صورتي كه يك كپچر به سيستمتون وصل باشد وبا اين نرم افزار همخواني داشته باشد روشن است ويا يك دوربين با فرمت dv در غير اين صورت اين دكمه خاموش است.اين يك توضيحي بود فقط درباره پنجره player rec بمونه براي آخر كه خواستيم پروژه اي رو با هم انجام ورندر كنيم.
با تشكر

Javad_Ed
09-12-2007, 20:02
سلام

ابزار هاي پنجره timeline

حالا برگرديم به پنجره time line ودرباره ابزار هاي آن به ترتيب صحبت كنيم:
New project براي باز كردن پروژه جديد open project براي باز كردن پرژه هايي كه از قبل ذخيره كرديم save project براي ذخيره پروژه.cut:براي برداشتن يك فايل از اين پنجره وبعد از آن ميتوانيد جايي ديگر آن را قرار دهيد.replace:اين دكمه براي جايگزيني يك فايل روي يك فايل ديگر است .ابزار delet فايل select شده را پاك ميكند.دكمه undo كه همان ctrl+z است يك حركت به عقب برميگردد.
براي بريدن يا نصف كردن يك فايل روي قسمت مورد نظر كليك كنيد وبعد دكمهmatch cut كليك كنيد.خوب تا اينجا فعلا معرفي ابزار ها بسه بقيه را در جاي مورد نظر توضيح ميدم .فقط يك ابزار ديگه بگم اگر پنجره ي bin را به اشتباه بستيد ميتوانيد با ابزار show bin يا دكمه Bروي كيبور اين پنجره را دوباره ظاهر كنيد.
با تشكر

Javad_Ed
09-12-2007, 20:05
خوب ما با ويديو ----- شروع ميكنيم .در پنجره ي effect زير مجموعه اي است .كه توضيحي در باره تك تك آنها ميپردازيم.
----- color correction كه اين افكت نيز از 5 زير مجموعه ديگر تشكيل ميشود."يك توضيح درباره پنجره information :ما براي هر افكت صوتي وتصويري تنظيماتي داريم كه براي دسترسي به آنها از اين پنجره استفاده ميكنيم ."خوب اولين ----- color balance هست .يك عكس يا فيلمي را از پنجره بين باز كرده وروي تايم لاين آورده واين ----- را روي اون فايل بكشيد.خوب براي تنظيمات اين ----- بايد به پنجره ي information رفته(از اين به بعد ديگه نميگم بريد روي تنظيمات وقتي توضيح ميدم يعني روي قسمت تنظيمات هستم) وروي color balance دوبار كليك كرده پنجره تنظيمات باز ميشود.شما در اين پنجره سه قسمت ميبينيد يكي براي تنظيم نور وديگري براي رنگ وآخري براي ديدن.كه در قسمت نور ميتوانيد نور مورد نظر را تنظيم كرده ودر قسمت رنگ .رنگهاي تركيبي براي فايل خود ايجاد كنيد ودر قسمت preview شما ميتوانيد محدوده اي كه ميخواهيد ----- روي آن قسمت ايجاد شود را تنظيم نماييد.
----- color wheel and monotone :اين فيلترها نيز مانند ----- قبلي كار ميكند وبراي تنظيم رنگ است (بيشتر از اين توضيحي براي اين ----- ندارم!)
فيلترwhite balance :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت خيلي حرفه اي تر كه از سه قسمت تشكيل شده .
----- yuy curve :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت منحني كه با دستكاري اين منحني ها رنگ نيز عوض ميشود. (خوب چرا ميخندي مگه من پنج تا ----- براي تنظيم رنگ گذاشتم! البته اينها را گذاشتند تا هركس با هر كدوم كه را حت تره كار كنه كه نظر من روي ----- اولي است )
خوب ديگه از رنگ خارج شويم .
----- anti flicker :اگر در فيلمتون لرزشي وجود داشته باشه اين ----- ميتوناند لرزش را تا حدودي بگيرد كه با تنظيمات آن كه از صد درصد تا صفر درصد.
Bleand filter:اين يكي از مهمترين فيلترها هست كه دو ----- را با هم تر كيب ميكند(خوب داريم به جاهاي سخت سخت ميرسيم )توضيح اين ----- در جلسه بعدي
با تشكر(ومعذرت)

fawad_qadri
09-12-2007, 22:39
سلام دوست عزیزی
خیل ممنون از اموزش تون یه سوال داشتم که چطوری می تونیم فایل های صوتی را فیداین فیداوت کرد
مثل در پریمیر این کار خیل راحت میشه با پائین آوردن حط قرمز که دارد انجام داد ولی در ادیوس چطور این کار را انجام بدیم با تشکر

Javad_Ed
10-12-2007, 12:03
سلام دوست عزیزی
خیل ممنون از اموزش تون یه سوال داشتم که چطوری می تونیم فایل های صوتی را فیداین فیداوت کرد
مثل در پریمیر این کار خیل راحت میشه با پائین آوردن حط قرمز که دارد انجام داد ولی در ادیوس چطور این کار را انجام بدیم با تشکر
نمیدونم توی پریمیر چطوری هست
ولی توی ادیوس
بقل ترک اودیو در تایم لاین بر روی فلش کلیک کنید تا باز شود
در همان جا شما گزینه ی vol یا Pan را خواهید دید
که اگر بر روی ان کلیک کنید در زمانی که روی vol قرار داره میتونید همون خطه قرمز رو در جا های مختلف تایم لاین کم وزیاد کنید
این از این
حالا اگه دوباره روش کلیک کنید میره روی Pan که میتونید خطه آبی رو جابجا کنید که باعث میشه صدا بین 2 باند جابجا و مورد ه دلخواه شما قرار بگیره:46:
موفق باشید

Javad_Ed
11-12-2007, 13:50
همون طور كه در قسمت قبلي گفته بودم اين ----- ميتواند دو ----- را با هم ادغام كند واقعا توضيح اين ----- سخته ولي من با يك مثال اين رو بيشتر براي شما آشنا ميكنم.
اول يك فايل تصويري رو به پنجره ي timeline كشيده بعد ----- bleand filter را روي اون فايلي كه در پنجره ي time line برده بوديد كشيده خوب حالا در قسمت تنظيمات همچين پنجره ي رو ميبينيد :
در قسمت filter 1 مثلا ميتونيد ----- colorbalance را قرار دهيد در قسمت filter 2 هم ميتونيد از ----- هاي ديگر يا همون colorbalance قرار دهيد در كنار ----- 2 به قسمت تنظيماتش رفته وهر رنگي كه دوست داريد انتخاب كنيد خوب حالا تيك key feram را فعال كنيد درسمت راست پايين دو گزينه ميبينيد به نام هاي :spline و polyline .اولي براي تنظيم به صورت قوس دار ودومي براي تنظيم خطي يا هر چي كه شما بگيد !گزينه دومي را فعال كنيد وروي خط سفيد چند تا نقطه با فاصله بگذاريد وآنها را به شكل زير در آوريد و بعد
ok
.خوب حالا play كنيد ميبينيد كه رنگ تصويرتون مانند تپش قلب عوض ميشود .البته خودتون ميتونيد با ----- هاي ديگه كار كنيد.
(يه معلم جبر داشتيم يادش بخير خيلي ما رو نصيحت ميكرد ميگفت الان داغيد نميفهميد بشينيد از الان درس بخونيد سال بعد كه رفتيد پيش وقتي مختون تركيد پاشيد روي در و ديوار اون وقت ميفهميد!همين جوري گفتم جو عوض شه !!!)

Block filter
اين ----- ميتواند يك تك رنگ درست كرد يعني فايلتون را به يك رنگ كه خودتون انتخاب ميكنيد تبديل ميكند !زياد استفاده اي نداره
Blur
اين افكت تصويرتون رو بلور ميكند وزيبايي خاصي ميبخشه بهتره درجش روي 5 باشه

mh2002ir
11-12-2007, 18:27
سلام
توی ادیوس و در قسمت تایم لاین ، چطور میشه که کلیب بصورت فریم قابل رویت باشه ( به صورت دیفالد یک فریم از اول و آخر کلیپ و در طول خط اسم کلیپ نمایش داده می شود )

Javad_Ed
12-12-2007, 00:25
سلام
توی ادیوس و در قسمت تایم لاین ، چطور میشه که کلیب بصورت فریم قابل رویت باشه ( به صورت دیفالد یک فریم از اول و آخر کلیپ و در طول خط اسم کلیپ نمایش داده می شود )

سلام دوست عزیز
فکر نکنم این کار انجام پذیر باشه
من رفتم توی اپلیکشن ستینگ در قسمت تایم لاین قسمتی بنامه ،فکر کنم کلیپ تامپ وجود داره
که 3 انتخاب داری
1.در ابتدا باشه
2. انتها
3. هر دو یا هیچ کدام
در هر صورت تا جمعه صبر کن سامان جان بیاد شاید راهی بلد باشه
شایدم دوستانه دیگه بیان جواب بدن:13:
موفق باشید:46:

Javad_Ed
12-12-2007, 00:36
نوشته شده:Javad_Ed
سلام دوستان یسری توضیح درباره key frame در blend filters
به این عکس نگاه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
5قسمت مشخص شده
قسمت 1 :در این قسمت از کلیپ مورد نظر ----- شماره 2 نمایش داده میشود که من poster رو گذاشتم
قسمت 2:در این قسمت ----- 1 نمایش داده میشود که من old movie گذاشتم
قسمت 3:در این قسمت تلفیقی از 2 ----- نمایش داده میشود
قسمت 4و5:برای مثال من دارم اول یه بار کلیپ رو نگاه میکنم وتصمیم میگیرم در زمانه خاصی یک ----- اعمال کنم در اون ثانیه کلیک میکنم و از قسنت marker حرف M رو میزنم،همچین مثلثی ایجاد میشه،
روی مثل کلیک راست میکنم وگزینه ی edit marker comments رو میزنم و هر چی دلم میخواد مینویسم،
من نوشتم <----- الد مووی>که بعدا یادم بمونه که در اینحا میخوام چکار کنم
همون طور که میبینید من در همان ثانیه ----- رو اعمال کردم

حالا قسمت white balance
به عکس نگاه کنید

شما میتوانید رنگ های مختلفی را اعمال کنید
قسمت 2 مربوط به دایره گرد میشه که میتونید رنگی رو انتخاب کنید و با حرکت دادن قسمت کناری که در شماره بک مشخص شده بازه های رنگی مختلی بدست آورید
موفق باشید
Javad_Ed

power2e
12-12-2007, 11:44
برای اینکار ابتدا دو لایه فیلم را بروی هم قرار میدهیم
2-از گزینه transition گزینه alpha custom رو بر یکی از کلیپ ها دراگ میکنیم 2-2 alpha custom را از ابتدا تا انتهای کلیپ میکشیم
3 - بر روی گزینه alpha custom در information plate دو بار کلیک میکنیم
4- در پنجره تنظیمات alpha custom به تب alpha map میرویم
5-مسیر مت خود را مشخص میکنیم
6-به تب key frames رفته اندازه تاثیر پزیری زمان شروع و پایان را تعیین میکنیم

---چون لود شدن صفحه کند میشه لینک عکس آموزش رو میزارم

--یک پروژه میزارم کافی تو دسکتاپ بازش کنید مت و 01.avi 02.avi lمورد نظرتون رو relink کنید تا اجرا شه (avi پروژه بیشتر از 15 ثانیه باشه)

ممنون از زحمات تون جواد جان

Javad_Ed
12-12-2007, 13:14
نوشته شده:samanvb
سلام

فيلترchrominance
با اين ----- ميتوانيد يك رنگ انتخابي يا خاصي را روي صفحه تغيير داد.
براي انتخاب رنگ چهار روش وجود دارد.
در قسمت 1ميبينيد
شما ميتوانيد قطره چكان را برداريد ويك نوع رنگ در عكس خود را انتخاب كرده
در قسمت 2
درقسمت insidefilter يك ----- انتخاب ميكنيم (مثلا كالور بالانس )
در قسمت edge filter ميتوان لبه هاي رنگي كه انتخاب كرديد را تغيير دهيد.
ودر قسمت out side filter به ما كمك ميكند تا قسمت هايي كه انتخاب نكرديم را تغيير دهيم
حالا به قسمت 3 نگاه كنيد
اين قسمت باعث ميشه تا لبه هاي انتخاب شده يا همون edge filter هاله اي بگيرد كه با تنظيمش ميتوانيد اين هاله رو كم يا زياد كنيد كه البته به تنظيم edge filter بستگي دارد
من يه چيزي تو اين مايه ها درست كردم
بقيه قسمت هاي اينجا براي تنظيم بيشتر است من فكر كنم اين ----- تا همين جا بس باشه
خودتون هم بايد بگيرديد وتمرين كنيد اگه چيزهاي بيشتري يادگرفتيد در اين جا قرار بدهيد.

Javad_Ed
14-12-2007, 03:14
سلام دوستان در حاله مبارزه با یک ویروس بودم البته این قسمت دیگه چیزه زیادی نداره ،ولی:
به عکس نگاه کنید:
در ----- chorminance در زیره عکسه استاد یک چک مارک وجود داره(که در این تصویر موجود نیست،شرمنده)با گذشتن تیکه اون گزینه تصویر مثله شکله مقابل در میاد که هر رنگی رو که انتخاب کنید برنگه سفید وبقیه ی رنگ ها برنگه سیاه در میاد،که این روش بعضی مواقع میتونه حیلی کمک کنه.
یه مثال
به عکس نگاه کنید:
شما میتونید یه همچین چیزی هم درست کنید
به چشمها بنگرید ،یه حالته ترک خورده داره مثله زمینه خشک این بخاطره فیلتره paper هست
خودتون میتونید کار های زیبایی درست کنید
فقط کافیه همت بخرج بدید
در ضمن از لطفه بی شائبه ی شما که هر روز مورده عنایت قرار میگیریم متشکرم
خداییش اصلا به این تاپیک به این باحالی نگاه میکنید
ببخشید که زیاد چیزی برای گفتن نداشتم آخه چیزی نداشت
ممنون
ادیوسی باشید...:31:
Javad_Ed

Javad_Ed
14-12-2007, 03:21
سلام
همونطور که میدونید کاره من اینه که با آموزش هایی که دوستان میزارن ور برم ویه چیزایی بگم
به قسمت علامت زده شده بنگرید :اگه اون شماره روی 0 باشه تصویربهمین شکله بالاست ویه تعادل بین 2 کلیپ برقراره
حالا هر چی عدد رو به طرف مثبت ببرید،که نهایت اون 100 هست،کلیپی که اون رو در ترکه بالاتر قرار دادید پررنگ تر میشه
وهر چی منفی کنید کمرنگ تر مثله عکسه زیر
وقتی از گزینه ی used colored edges استفاده کنید حاشیه ها برنگه مورده نظر در میاد واگر اون عدد رو منفی کنید رنگ اعمال شده تاثیر بیشتری میزاره ؟!امتحان کنید؟!
حالا به عکس بنگرید
رسیدیم به تب ایمیشن
مختصر میگم :
Flipping :برعکس کردنه عکسی که ما از طریقه الفا مپ وارد کردیم به 2 جهت افقی و عمودی
روتیشن هم که معلومه چرخش؟!همونطور که میبینید چرخیده
حالا به عکس نگاه کنید:
1:در قسمت 1 سه ناحیه مشخص شده که شما زمانی که در بالا ترین نقطه هستید ،کلیپه بالایی.در پایین ترین نقطه...
و زمانی که در میانه یعنی 50 هستید تعادلی از 2 کلیپ به نمایش در میاد.
2:در این قسمت شما میتونید بازدن بر روی دکمه ی چپ به کی فریمه قبلی بروید و....
3:زمانی که بر روی یک کیفریم هستید با کم و زیاد کردن این عدد میتوانید زمانه دقیقه مرده نظره خود رابیابید.
ادیوسی باشید ...:20:
Javad_Ed

Javad_Ed
14-12-2007, 03:25
به این تاپیک مراجعه کنید وحتما بشرکتید

و ادیوسی باشید...:46:
Javad_Ed

Javad_Ed
20-12-2007, 14:04
سلام دوستان از تاخیرم عذر میخوام،حالا اللحساب اینو داشته باشین تا فردا
1.آیا میدانستید که شما بدون اینکه یک کلیپ را در تایم لاین وارد کنید یا در مونیتوره برنامه ببینید ،میتوانید کلیپ را در همان مکان ایمپورت ببینید،بشکل نگاه کنید:
شما حالا با موس بر روی کلیپ برید بعد کلیده وسط موس رو بفشارید،حالا میتوانید موس رو به سمته چپ و راست ببرید و کلیپ در همین جا جلو وعقب میره.دیییییی:
2..به این عکس نگاه کنید:
اگر در این حالت باشد وقتی کلیپی در تایم لاین باشد و شما کلیپی دیگر را وارد تایم لاین کنید وبر سر کلیپه اولی درگ کنید کلیپه اول به سمت راست خواهد رفت وکلیپه دوم در ابتدا قرار خواهد گرفت.
ولی وقتی روی این حالت
قرار داشته باشه کلیپه دوم جایگزینه کلیپه اول میشه تاکید میکنم به اندازه ی تایمه کلیپه دوم جایگزین میشه و بقیش همون کلیپه اوله.
3.به عکس نگاه کنید:
اگر این گزینه روشن باشد وهمچنین insert mode ماننده شکله 2 باشد وقتی دو کلیپ در 2 تایم لاین باشد و شما کلیپی را در ابتدای یکی قرار دهید ماننده شماره 2 کلیپه اول به جلو میره و همچنین کلیپی که در ابتدا قرار داشت متناسب با اون جابجا میشه...
ادیوسی باشید ...
Javad_Ed

Javad_Ed
26-12-2007, 00:54
آقا شرمنده نتونستم عکس ها رو بیبم ولی 4 تا عکس همراه با آموزش که توی عکس هست مربوط به همون قسمت اول ویک سری توضیحات که توسط آقا مهیار قبلا آماده شده بود با حجم 131 کیلو بایت برات آپیدم

power2e
31-12-2007, 18:30
1-ابتدا یک لایه فیلم را در لایه پایینی و همان برش فیلم را در لایه بالایی قرار دهید
2-در لایه های بین این دو لایه عکس یا فیلمی که قرار است از داخل فیلم اصلی(مانند روح) عبور کند را قرار دهید
3-گزینه keyers----->3d picture in picture را بر روی فیلم اصلی پایینی بکشید
4-حالا با دابل کلیک بر روی گزینه 3D Picture In Picture در پنجره information plate پنجره تنضیمات آن را فعال کنید
5-در تب position شما میتوانید اندازه و مکان و چرخش فیلم را تعیین کنید
6- بعد از تنظیمات دلخواه گزینه linear interpolation که زیر محیط به شکل اسلاش( / ) هست رو سرار keyframe بزنید تا تغییراتتون خطی باشه و لرزش نداشته باشه
7-حالا بعد از ok همان 3dpicture in picture فیلم اصلی را دراگ کنید بر روی برش بالایی همان فیلم تا اون هم دقیقا همین حرکات را داشته باشد
8-به تنظیمات 3d picture in picture لایه بالایی فیلم رفته به تب crop رفته به اندازه دلخواه ازحاشیه لایه با لایی بزنید تا بعد عکس ها رو از دل اون خارج کنید (نکته مهم: crop را طوری استفاده کنید که معلوم نشه دو لایه رو هم هست اگر اندازه crop برابر هم باشد این اتفاق رخ نمیدهد)
9-به تب border رفته و سه گزینه use soft border - round soft border - smooth soft border را تیک دار کنید
اندازه آن را به دلخواه تغییر دهید بعد ok کرده خارج شوید
10 -عکس یا فیلم هایی را که قرار است از درون فیلم اصلی بگذرد و بین دو لایه فیلم اصلی هست با 3dpicture in picture به حرکت در میاوریم به طوری که از قسمت crop شده لایه بالایی بگزرد
11-بعد از ok و رندر به هدفتون رسیدید

لینک دیدن عکسهای آموزشی این قسمت

لینک دانلود پرژه 3d picture in picture برای اجرا فایل های لازم را از open the clip restoration dialog و بعد با دابل کلیک بر روی فایل های مورد نیاز را relink کنید

Javad_Ed
01-01-2008, 20:18
به این عکس نگاه کنید:
در شماره 1 کلیپی هست که در تایم لاین قرار دارد و میبینید که من عکس اون دو نفر رو گزفتم و در قسمت دوم همون قسمتی که در قسمت سمت چپ مشخص کردم به نمایش در میاد میتوانید با بزرگ وکوچک کردن سمت راست عکس را بزرگ و کوچک کنید.
در شماره 3میتوانید رنگ پس زمینه را مشخص کنید
حالا من عکسی را در زیره این عکس گذاشتم و با کم کردنه درصد fill Color میتونید عکس پاینی رو در زمینه عکس بالایی ببینید
این قسمت خیلی ساده بود موفق باشید:thumbsup:
در ضمن عکسه اون 2 نفر رو از یه سی دی کلیپ میکس ور داشتم فکر بد نکنیدهااااا:santa::wub::blush:
راستی layout رو با کلیک راست بر روی کلیپ مورد نظر خواهید دید

Javad_Ed
04-01-2008, 02:16
تایم ریمپ برای کم و زیاد کردن سرعته فیلم هست ولی باspeed فرق دارد
وقتی شما سرعته یک فیلم را با اسپید کم وزیاد میکنید زمان کلیپ در تایم لاین نیز کم و زیاد میشود ولی هنگامی که با تایم ریمپ این کار را انجام میدهید هیچ تغییری در مدت فیلم رخ نمیدهد بلکه در همان زمان معین فیلم کند وتند میشود
با کلیک راست بر روی کلیپ خود تایم ریمپ را انتخاب کنید
به عکس نگاه کنید:
1..اضافه کردن کیفریم:در هر زمان که میخواهید سرعت کلیپ کم و زیاد شود :add key frame
2:رفتن به Key frame قبلی و بعدی
3.delete کردن تمام key frame ها برگشتن فیلم به حالت عادی
به عکس نگاه کنید:
من 2 کی فریم ایجاد کردم و انها را بوسیله موس به طرف چپ و راست بردم تا سرعت را تغییر دهم
به فلش نگاه کنید :وقتی از ابتدا فیلم را اجرا کنید خط راست است و کم کم به شیب آن افزوده خواهد شد تا به کی فریم اول برسد و سرعته کلیپ کم میشود
از زمانی که به کی فریم اول رسید شیب در جهت معکوس پیشروی میکند تا سرعت تند تر شود تا:
....تا در وسط 2 کی فزیم خط راست شود و سرعت کلیپ عادی و دوباره....
اینم از این
با ادیوس تفاوت را احساس کنید:3:
دیجیتال هندی کم سونی:16::16::15::15:

power2e
08-01-2008, 15:39
اول به javad_ed چرا قهر :5: امتحانات پایان ترم مشغولم کرده سعی میکنم بعد امتحانات قول نمیدم کلیپ گلی خوشگلی سعید رو بدون avi پس زمینه بسازم تا حجم کمی واسه download داشته باشه

حالا آموزش این قسمت
1- ابتدا افکت video filter ------>region را بر روی کلیپ دراگ میکنیم
2- سپس با کلیک بر روی نیمه بالایی کلیپ و بعد با دابل کلیک بر روی گزینه region در information plate وارد تنظیمات آن میشویم
3- در پنجره تنظیمات و در تب inside میتوانید ف ی ل ت ر مورد نظر خود را انتخاب و با کلیک بر گزینه setup تغییرات بر روی ف ی لتر مورد نظر خود را اعمال کنید
4- در تب out side می توانید به همین طریق بیرون کادر انتخابی خود را ف ی ل ت ر دلخواه دهید
5- در تب moving path میتوانید تعیین کنید در چه frame سلکت شما در چه مکان و به چه اندازهی باشد
برای این کارابتدا گزینه moving path را تیک دار میکنیم در صورتی که به زمان تغییرات نیاز مند باشیم time code را نیز تیک دار میکنیم
6-با کلیک بر روی add اولین زمان (فرم ) را مشخص میکنیم با کلیک بر روی فرم (زمان) و اضافه کردن زمان و بعد زدن گزینه add زمان جدید را تعیین میکنیم حالا تغییرات در اندازه و ناحیه سلکت شده را میدهیم و گزینه add را میزنیم (در صورتی که از گزینه های left top width height برای تغییرات سلکشن استفاده می کنید نیاز به زده add دوم نیست)
7- با تیک دار کردن گزینه Elipse و soft eddge میتوانید ناحیه انتخابی خود ار دایره ای و دور محو کنید
8 -بر روی ok کلیک کنید
لینک عکسهای آموزشی

لینک پروژه 62 kb به شما در ساخت region متحرک کمک میکنه

mahsa_fpp
11-01-2008, 16:55
با اجازه از اساتید وصاحب نظران من یه تیکه کوچیک آموزش میذارم( البته ببخشیدا ) ولی خب مختارین اگه خوشتون نیومد پاکش کنید:38:

Old Movie/Film

این ----- حالت قدیمی بودن رو به فیلم میده که از این مسیر و با درگ کدن روی فیلم قابل اعمال هستشVideo filter------->Old Movie/Film

Dust & Hair1.1
حالتی رو به فیلم می ده که انگار چرک و کثیفه(البته ببخشیدا با عرض معذرت)بهتر بگم قدیمیه:43:
Scratch Noise.2
این حالت خطهایی عمودی رو ایجاد می کنه مثل پارازیت ها(خراش) توی فیلم های قدیمی می شه
Film Grain.3
این هم تقریبا شبیه بالایی هست و توی فیلم خش ایجاد میکنه
Frame Jitter.4
باعث لرزیدن فیلم در جهت عمودی میشه که توسط گزینه Offset می تونیم میزان و اندازه لرزش و توسط گزینه [Probability می تونیم فاصله زمانی بین لرزش ها رو تعیین کنیم
Border Darkening.5
با تیک دار کردن این گزینه وافزایش این عدد یه حاشیه سیاه دور فیلم می افته که هر چی مقدار عدد بیشتر بشه ضخامت حاشیه هم بیشتر می شه
Flicker.6
فیلم بین دو حالت تیره و روشن چشمک زن می شه هر چی مقدار [Amplitude رو پایین تر بیاریم تغییرات کمتر دیده می شه یعنی دو حالت تیره روشن زیاد از هم دور نیستند البته از لحاظ نوری (امیدوارم متوجه شده باشید )
دو قسمت Interfield effect و Blurمر بوط به همون فیکر هست که مثلا با بلور یه کم می تو نید تصویر رو محو کنید

mahsa_fpp
11-01-2008, 17:22
انیم عکسش(دفعه پیش یادم رفت)

Javad_Ed
22-01-2008, 20:42
سلام

نمیخواید ادامه بدید؟
چرا حتما
یخورده سرم شلوغه انشا الله از جمعه میترکونیم
ممنون

Javad_Ed
24-01-2008, 01:08
سلام دوستان ایندفعه آموزش رو بصورت ویدئویی میزارم
البته آموزش ساده هست
شما بوسیله ی دسیک کپچر میتونید مثلا از فیلمه dvd خود یک نسخه ی mpeg در عرض چند دقیقه تهیه کنید
در این آموزش گزینه ها بصورتی هست که فیلمتون بصورت یک پارچه دربیاد میتونید چپتر بندی هم کنید
البته زیرنویس رو نمیاره:31:که اگه لازم بود راهنمایی میکنم(اگه خواستید):46:
لینک دانلود 881 کیلو بایت(با تشکر ویژه از doctor ehsan

فیل 2 بار zip شده بعد از باز شدن حجمی در حدود 160 مگ پیدا میکنه موفق باشید

EHSANRF
24-01-2008, 06:53
خيلي ممنون از كار جالبتون!

اختيار دارين اين كه چيزي نبود.

البته من نرم افزار WiseCam رو براي تهيه فيلم ها پيشنهاد ميكنم.

بازم مرسي ..

Javad_Ed
24-01-2008, 20:09
خيلي ممنون از كار جالبتون!

اختيار دارين اين كه چيزي نبود.

البته من نرم افزار WiseCam رو براي تهيه فيلم ها پيشنهاد ميكنم.

بازم مرسي ..
البته من خواستم از محیط نرم افزار فیلم بگیرم ولی از پالت پریویو فیلم نمیگیره
تنها یه برنامه دیدم که از اون پالت فیلم میگیرهfraps
که البته این از بقیه قسمت ها فیلم نمیگره (متاسفانه ٰولی در هر صورت بیشتر بصورت عکس میزارم چون آپ کردن برام سخته بازم ممنون)
سلام دوستان
به شکل نگاه کنید :
همون طور که میبینید کلیپ مورده نظر به صورت چند قسمت که بقله هم هستند در اومده که میتونید اینو حرکت بدین
در شماره ی1 :اگر عددی که قرار میدهید مثبت باشه کلیپ شما به سمت راست حرکت میکنه و اگه منفی باشه به چپ...
در شماره ی 2 :مکان کلیپ رو به صورت افقی تعییین میکنید ...
در شماره ی 3 :کلیپ رو میتونید در جهت عمودی حرکت بدید برای مثال اگه مثبت بگذارید به سمت بالا و منفی بسمته پایین حرکت میکنه
در شماره 4 هم مکان کلیپ رو بطور عمودی میتونید تغییر بدید
اگه مثلا بصورت افقی + و بصورته عمودی- بگذارید کلیپ مورب بهسمت پایین و راست حرکت میکنه
حتما در فیلم ها دیدید که مثلا طرف داره تلویزیون میبینه یکدفعه تصویر تلویزیون در جهت عمودی میپره با این میتونید همون کار رو بکنید و همچنین با ف یلتر های دیگه که بعدا توضیح هواهیم داد میتونید تصویر رو مواج کنید
دیگه مشخصه که یک صاعقه به آنتن شما برخورد کرده:31::31:
ادیوسی باشید :31:
Javad_Ed

power2e
25-01-2008, 13:39
سلام جواد جان میبخشید دوست عزیز اما این کلیپی که گفته بودم 580MB شد
پس فردا یه پرژه کم حجم میزارم که از این Loop Side که آموزشش رو لطف کردین و چند چیز دیگه ساخته شده باشه تا دوستان یک کاربرد اون رو ببینن

power2e
27-01-2008, 22:44
1-ابتداluminancekey را از زیر مجموعه keyers روی مت یا کلیپ بسته به نیاز خود کشیده
2-وارد تنظیمات آن میشویم شما میتوانید در تب key setting درصد ادغام نواحی روشن تصویر با تصویر زیری تعیین کنید
-با زدن کلید auto fit به طور خودکار نواحی روشن را انتخاب میکند
3-با تیک دار کردن rectangle enable ابزار سلکت را فعال کنید (با این کار میتوانید 1 کلیپ را در لایه 1 و 3 قرار دهید ودر لایه 2 متن یا تصویر را از پایین به بالا picture in picture به حرکت در اورید و وقتی کلیپ 2 به ناحیه سلکت شده لایه 3 رسید پشت آن قرار می گیرد و دیده نمی شود)
4- با تیکدار کردن اینورت همان ادغام تصویر گزینه 2 بر عکس میشود
5-با تیک درا کردن گزینه outside rect anable و تنضیمات ادغام تصویر (گزینه 2 ) میتوانید خارج از محدوده سلکت خود را ادغام کنید
6- در تب key frame setting شما میتوانید در صد و زمان تاثیر پذیری luminancekey و fade آن را تعیین کنید
لینک عکس آموزش

تو این پروژه سعی کردم تمامی کاربرد های luminancekey رو انجام بدم حجم فایل450kb لینک پروژه

EditEhsan
31-01-2008, 16:12
با سلام
وقتی دو تا تصویر را در timeline زیر هم میذاریم و با موس ابتدای تصویر بالایی را میگیریم و میکشیم,مانیتور تبدیل به دو قسمت میشود و تصویر بالایی و پایینی را همزمان نشان میدهد.اما در حالت Play این کار را نمیکند!
در ضمن بورد Canopus DVX را هم دارم.
پیشاپیش ممنون

Javad_Ed
01-02-2008, 13:19
با سلام
وقتی دو تا تصویر را در timeline زیر هم میذاریم و با موس ابتدای تصویر بالایی را میگیریم و میکشیم,مانیتور تبدیل به دو قسمت میشود و تصویر بالایی و پایینی را همزمان نشان میدهد.اما در حالت Play این کار را نمیکند!
در ضمن بورد Canopus DVX را هم دارم.
پیشاپیش ممنون
سلام ورودتون رو تبریک میگم
فکر نکنم امکان پذیر باشه
ولی صبر کن شاید دوستان دیگه بلد باشند

Javad_Ed
01-02-2008, 13:21
نوشته :samamvb
-ف یلتر mirror
اين ف یلتر تصوير را در دو قسمت عمودي وافقي قرينه سازي ميكند
----- mosaic
اين ----- تصوير را شطرنجي ميكند وفكر كنم ----- پر كاربردي باشد كه با زياد كردنblock size تصوير نا مفهوم ميشود.ليست block patern :شما ميتوانيد از اين ليست حالت هاي مختلف كه زيبايي خاصي دارند براي موزاييك را انتخاب كنيد
Motion blur
اين ----- تصوير را به حالت كشيده نشان ميدهد كه هنوز من درست از اين ----- نفهميدم اگه شما فهميديد به من هم بگيد

Javad_Ed
01-02-2008, 13:26
نوشته:samanvb
----- old movie film
به نظر من يكي از زيباترين وجالب ترين ----- همين ----- قديمي كردن فيلم ميباشد كه ميتوان به وسيله اين ----- فيلم را قديمي وسياه وسفيد كرد.
در قسمت dust&hiar ميتونان نويز هايي را وارد تصوير كرد كه مي توان اندازه هاي آن مانند شدت نويز وزمان ماندن بر روي تصوير وتعداد آنها را تغيير داد.
در قسمت scratch noise ميتوان نويزهاي خطي وارد نمود ومقداروشفافيت وزمان ماندن در تصوير را تغيير داد.
Film grain :اين قسمت باعث برفكي شدن تصوير ما ميشود واز 1 تا 255 قابل تغيير است.
Frame jitter :اي قسمت باعث پرش در تصوير ميشود
Border darkening :خاصيتي است كه باعث ميشود دور تا دور تصوير تاريك ومه آلود شود
Flicker :خاصيت كم وزياد كردن تصوير را دارد .
----- pencil sketch
تصوير را به حالتي در مياورد كه انگار با مداد كشيده شده است واسكيچ در بين گرافيست ها معروف است.
با زياد يا كم كردن insensity رنگ مشكي كم يا زياد ميشود واگر تيك قسمت ريورس را بزنيد تصوير معكوس ميشود.

Javad_Ed
01-02-2008, 13:31
----- raster wipe
اين ----- تصوير ما را موجدار ميكند واز 3 قسمت تشكيل شده است كه هر يك از تنظيمات براي خود يك
Keyframe دارد
----- sharpnees
اين ----- باعث شفاف شدن تصوير ميشود وتصوير را با جزييات بيشتري نشان ميدهد
----- smoth blur
مانند ----- قبلي عمل ----- را انجام ميدهد اما با تفاوت به اينكه لبه هاي تصوير ملايم ميشود.

----- soft focus
اين ----- ميتواند تصوير را شفاف يا بر عكس يك حالت مه مانندي بدهد و وضوح تصوير ونور تصوير را ميتوان تنظيم كرد .واين ----- نيز از ديگر ----- هاي زيبا است كه ميتوان در تصوير حالت رويايي ايجاد نمود

Javad_Ed
01-02-2008, 13:32
نوشته :saman vb
----- strobe/freeze
اين ----- باعث لحظه به لحظه شدن فيلم ميشود وبا تغيير دو قسمت آن ميتوان فريم فريم شدن تصوير را كم يا زياد كرد.
اگر color frame فعال باشد در تصوير حالت فلاش ميزند

----- tunnel vision
اين ----- تصوير را به صورت تونل در مي آورد كه ميتوان در بك كار هايتان اين ----- را اجرا كنيد

----- video noise
اين ----- برفك هاي رنگي يا سياه سفيدي ايجاد ميكند.

Javad_Ed
23-02-2008, 01:10
دوستان یه معرفی جامع پیدا کردم گفتم بزارم بد نباشه
از قدرتمندترین نرم افزارهای تدوین غير خطی که توسط بسياری از تدوین کاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گيرد. این
یکپارچه ای را فراهم ميکند که قابليت پذیرش انواع فرمتهای ویدئو را دارد و امکان ویرایش همزمان تمام Work flow برنامه
را OHCI Firewire را بصورت همزمان داراست. این برنامه قابليت کار با کارتهای SD ,HD فرمتها را با هم و نيز ویرایش فرمتهای
کار DV Raptor RT و سری 2 DVStorm از جمله سری Canopus دارد و با انواع مختلف سخت افزارهای تدوین مربوط به
افزایش می یابد. از جمله خصوصيات این نرم ( Real Time ) ميکند. با بکارگيری این سخت افزارها، کارآیی ویرایش همزمان
بطور ترکيبی و همچنين SD و HD افزار، قابليت تبدیل فرمت می باشد بطوریکه این نرم افزار قابليت ویرایش فرمتهای ویدئویی
را دارد. DV , HDV , HD , MPEG II , Lossless Uncompressed تدوین ویدئو های با کدکهای مختلف مثل
برخی از ویژگی های این نرم افزار:
Timeline بصورت همزمان از DV با کنترل و خروجی DV - ضبط
و ضبط صدا به تنهایی Timeline ضبط مستقيم در ،( Batch Capture) - ضبط دسته ای
- ورودی فشرده 32 بيت ویدئو برای کليپهای ویدئو با کانال آلفا
edl , cmx-340 , dve-9100/ - ورودی 5000
بصورت مستقيم DVD و CD - وارد کردن فایلهای
tga - خروجی بصورت دنباله ای از
Procedure از طریق QuickTime، RealVideo، WindowsMedia، Mpeg2، Mpeg1، DivX - دارای خروجيهای متنوع از قبيل
Ediuse مربوط به Express
Mpeg pro MVR , Canopus MVR سخت افزاری برای 2200 (Encoder ) - پشتيبانی کدگشای
. Mpeg ,Dv ,Hd ,Canopus - کدکهای با کيفيت بالا مختص
- افکتهای همزمان با قابليت تعداد ساخت نامحدود
Realtime - خروجی ميکسر صدا بصورت
Realtime - تراکهای ویدئو، صدا، گرافيک و متن بصورت
: Realtime - فيلترهای ویدیویی
Anti filter, Blend, Blur, Black color, Color balance, Color wheel, Combine filter, Emboss, Loop slide, Matrix,
Median, Mirror, Monotone, Mosaic, Motion blur, Old movie/film, Pencil sketch, Raster wipe, Region, Sharpness,
Smooth blur
: Realtime - ----- های صدای
Delay, Graphic equalizer, High-pass filter, Loa-pass filter, Pan pot and balance, Parametric equalizer, Tone
controller
SMPTE شامل ترانزیشن های Realtime - ترانزیشنهای دو بعدی و سه بعدی
Realtime - افکتهای متنی
Canopus برای Inscriber title motion pro - امکان استفاده
- پشتيبانی فرمتهای ویدئویی شامل:
m2v و mpv با پسوندهای Mpeg Video Stream
mp و 2 m2p و mpeg و mpg با پسوندهای Mpeg Program Stream
m2p و m2t با پسوندهای Mpeg Transport Stream
Avi با پسوند DV Uncompressed AVI
mov با پسوند
Quicktime
- پشتيبانی فرمتهای صدا شامل:
aiff و aif با پسوندهای File Aiff
ogg با پسوند Ogg Vorbis
mp با پسوند 3 Mpeg Audio Layer3
m2a و mpa با پسوندهای Mpeg Audio Stream
- پشتيبانی فرمتهای گرافيکی شامل :
ips و icg با پسوندهای Inscriber
vst وicb و vda و targa و tga با پسوندهای Targa
rcl و dib و bmp با پسوندهای Windows Bitmap
jfif و jpeg و jpg با پسوندهای JPEG
fpx و pix با پسوندهای Flash
rgb و sgi با پسوندهای Silican Graphic Image
wmt با پسوند Windows Meta File
tiff و tif با پسوندهای Tif
psd با پسوند Photoshop
png با پسوند Portable Network Graphic
gti و gtif و gif با پسوندهای Quick Time Image
امیدوارم مفید بوده باشه:46:

Javad_Ed
24-02-2008, 14:19
نوشته :samanVb
سلام به همه
بعد از مدتي دوباره شروع به كار ميكنم
در اين قسمت ما با ----- هاي صوتي آشنا ميشويم كه ميتوان به كمك اين حالت هاي مختلف را به صدا داد.
در اين قسمت من مطالب كلي رو ميگم چون تنظيم كلي براي يك صدا نداريم.مثلا من نميتونم يك اعداد استاندارد بنويسيم.چون براي هر موزيكي تنظيم خاص خود را دارد.
Audio filter
Delay:اين ----- بيشتر براي موزيك به كار ميرود وحالت اكو را به موزيك ميدهد كه بايد تنظيمات آن را تغيير داد.كه فواصل تكرار را كاهش و افزايش ميدهد.

Graphic equalizer:
اين ----- ميتوانيد حالت باس صدا را تقويت كنيد.كه با تغيير درجه هاي آن ميتوانيد به صداي مورد نظر وخوبي برسيد.

فيلترهاي low & high pass filter
اين دو ----- صداي موزيك را كم وزياد ميكند

Panpot&balance
كار اين ----- تعادل بين پخش صدا را دارد .كه از دوقسمت تشكيل شده يكي براي كنترل صداي سمت چپ وديگري براي صداي سمت راست.كه ميتوانيد با عدد ودستي تنظيم كنيد

Parametric equalizer
اين يكي از ----- هاي حرفه اي تنظيم صدا است كه از سه قسمت تشكيل شده است وميتوان صداي خوبي را درست كرد.

Tone controller
اين ----- نيز براي كنترل بلندي صدا ميباشد

شما براي اين كه تنظيمات خوبي روي صدا انجام دهيد ميتوانيد اول صدا را اجرا كنيد (play)وبعد روي قسمت تنظيمات رفته اينجوري هر تغييري كه دهيد همون لحظه ميفهميد.

موفق باشيد
سامان

power2e
24-02-2008, 19:37
یکی از کار برد هاش رو میگم چون پروژه اون به صورت قبل نیست باید خودتون انجامش بدین من یه نمونه فایل مورد نیازش رو میزارم
1-ابتدا متن مورد نیاز خود را ایجاد و تصویر پس زمینه خود را وارد میکنیم
2- کلید ctrl را پایین نگه داشته و هر دو (متن و تصویر ) را از پلیت bin انتخاب کرده راست کلیک مینماییم
3- از منوی باز شده گزینه convert----->alpha matte را انتخاب مینماییم
4-در پنجره باز شده در قسمت fill key انتخاب میکنید کدام تصویر زمینه و کدام یک قالب باشد
5-کلید save را زده وتصویر جدید را مشاهده نمایید
لینک پروژه و یه نمونه فایل مورد نیاز 436kb

power2e
24-02-2008, 19:41
شما میتوانید به کمک این تکنیک بهترین تصویر روی تایم لاین را برای پخش در آن واحد انتخاب کنید کاربرد موقعی که چند دوربین فیلم برداری میکنن و شما بهترین تصویر را برای ویدیو پرو ژکتور انتخاب میکنید
1- ابتدا برداشت ها را روی تایم لاین خود قرار میدهید سپس کلید F8 را میزنید
2- از منوی mode ----->monitors تعداد مانیتور را تعیین میکنید
3 - حال در محیط ویو بر روی هر مانیتوری که کلیک کنید تصویر همان مانیتور پخش خواهد شد

Javad_Ed
24-02-2008, 20:21
سلام power2e عزیز ممنون
چه عجب بابا؟!
میبینم که ادیوس 4.5 گرفتی
منم 4.51 رو از توی lord نصب کردم
جداش اومده آیا پلاگین ها هم هستش
ممنون
==============================
من با alpha matte مشکل دارم
یه تایتل ایجاد میکنم و یه پس زمینه میارم
و لی این گزینه خاموش هست
قضیه چیه ؟
ممنون

power2e
25-02-2008, 00:45
سلام power2e عزیز ممنون
چه عجب بابا؟!
میبینم که ادیوس 4.5 گرفتی
منم 4.51 رو از توی lord نصب کردم
جداش اومده آیا پلاگین ها هم هستش
ممنون
==============================
من با alpha matte مشکل دارم
یه تایتل ایجاد میکنم و یه پس زمینه میارم
و لی این گزینه خاموش هست
قضیه چیه ؟
ممنون

سلام
من پلاگ این اضافه ای همراش ندیدم به جز چند تا پلاگ این export تازه با procoder هم مشکل دارم نمیدونم نسخش مشکل داره یا procoder for primier رو نصب کردم این مشکل پیدا کرده اگه مال شما مشکلی نداره لطفا بگید
============================
منم با بعضی از پس زمینه ها مشکل دارم (بیشتر با مته avi 3dmax ) چون به جز فونت قالب مته هم میگیره اما اکثر پس زمینه هام کار میکنه اگر خواستی میتونی اون پس زمینه ای که لینکش رو دادم down کنی
موفق باشی

Javad_Ed
26-02-2008, 01:40
سلام
من پلاگ این اضافه ای همراش ندیدم به جز چند تا پلاگ این export تازه با procoder هم مشکل دارم نمیدونم نسخش مشکل داره یا procoder for primier رو نصب کردم این مشکل پیدا کرده اگه مال شما مشکلی نداره لطفا بگید
============================
منم با بعضی از پس زمینه ها مشکل دارم (بیشتر با مته avi 3dmax ) چون به جز فونت قالب مته هم میگیره اما اکثر پس زمینه هام کار میکنه اگر خواستی میتونی اون پس زمینه ای که لینکش رو دادم down کنی
موفق باشی
سلام
من فایلتون رو دان کرده بودم
با اون مشکلی نداشتم
ممنون
-------------------------------
من تازه گرفتم هنوز اکسپورت نکردم
بگو با کدوم فرمت ،تا تست کنم ،بگم
ممنون

Javad_Ed
26-02-2008, 13:33
سلام دوستان
سامان جان
بهتره ورژن 4.5 ادیوس رو بگیری
نگاه کن
(دوستان دارم audio filter ی که داداش سامان گفت تکمیل میکنم)
میبینید که یک ----- به اسمه pitch shifter اضافه شده که کارش زیر و بم کردن صداست
اینم پالت اینفور
اون vst هم پلاگینی هست که تنظیمات زیادی داره توی ورژن های قدیمی ادیوس هم بود
من خودم زیاد باهاش ور نرفتم :
موفق باشید
راستی برای افکت های بیشتر برید اینجا

Javad_Ed
01-03-2008, 13:08
نوشته :saman_Vb
ترانزيشن چيست؟
ترانزيشن ابراي است كه به وسيله آن ميتوان تصويري را به تصويري ديگر تبديل كرد.
در برنامه اديوس اين ترانزيشن ها در حالت هاي دو بعدي سه بعدي و آلفا ميباشد.
من در اول چگونگي استفاده از ترانزيشن و بعد چگونگي تنظيماتش رو ميگم.
همونطور كه در پنجره افكت ميبينيد سومين گزينه ، گزينه ترانزيشن ميباشد.كه با كليك روي ترانزيشن دو بعدي ليست wipe هاي آن معلوم ميشود.

ميدونيد كه در پريمير يك لايه مخصوص ترانزيشن وجود دارد.اما در اديوس اين وجود ندارد.واين يك ويژگي اين برنامه حساب ميشود زيرا ديگر هيچ محدوديتي براي ما وجود نميارد.بنابر اين ما ميتونيم در هر لايه اي كه دوست داريم از ترانزيشن استفاده كنيم.

ترانزيشن در دو مكان قرا ميگيرد يكي در لايه زير تصوير كه فقط در اول يا آخر تصوير قرار ميگيرد.
ودگيري بين دوتصوير كه همان تبديل تصويري به تصويري ديگر است.
وقتي روي قسمت ترانزيشن هستيد.با بردن موس روي هر يك از وايپ ها نوع آن وايپ را به شما نشان ميدهد.براي استفاده در پنجره تايم لاين بايد وايپ مورد نظر را با موس روي مكان مورد نظر بكشيد.

تمرين:همين حالا يك تصوير وارد تايم لاين كنيد ويك وايپ به اول لايه زيرين قرار دهيد . بعد نوار لغزنده را به اول تصوير بياريد .وplay كنيد.(دكمه space كيبورد را بزنيد.)

خوب تا اينجا چگونگي استفاده از ترانزيشن را ياد گرفتيد.حال براي آشنايي با تنظيمات ،يك تصوير وارد تايم لاين كنيد وبه قسمت information بريد وروي وايپ دوبار كليك كنيد.
ميبينيد كه از چند سر برگ تشكيل شده است.
اولين سربرگ peresets ميباشد.كه در اين پنجره ترانزيشن هاي مربوط به اين ترانزيشن را نمايش ميدهد.
همه ترانزيشن هاي دو بعدي از سر برگ هاي peresets ، options ،keyframes ،general ، info تشكيل شده است.
ميبينيد كه يك مستطيل group ديده ميشود كه با زدن تيك كاستم ميتونانيد يك ترانزيشن بسازيد وذخيره كنيد. در بخش options هر ترانزيشني تنظيم مخصوص به خود را دارد.و ميتونيد حالت هاي مختلفي را اجرا كنيد.
در بخش keframes حات هاي حركتي را داريم كه خود نيز ميتوانيد حركتي تنظيم كنيد يا از حركت هاي آماده استفاده كنيد.ميبنيد كه در قسمت كي فريم گزينه add keyframes وdelet ديده ميشود شما ميتونايد به وسيله اينها وتغيير جاي frame ها نوع حركن وايپ را تغيير دهيد.حتي ميتونيد اين حركت را ذخيره كنيد.

تمرين:يك ترانزيشن را طوري تنظيم كنيد كه در وقتي ظروع شد چند لحظه بايستد ودوباره ادامه دهد.

در بخش general دو گزينه مشاهده ميكنيد كه گزينه اول براي بر عكس كردن تنظيم ترانزيشن است
وگزينه بعدي براي حذف يا نمايش بوردر دور تصوير است.

ودر آخر info است كه اطلاعات مربوط به اون ترانزيشن را ميدهد.

در آموزش هاي بعدي به آموزش تك تك ترانزيشن هاي دو بعدي ميپردازيم.
موفق باشيد
سامان

mandyrezaee
05-03-2008, 19:15
سلام ببخشید برای میکس فیلم عروسی به صورت حرفه ای همین ادیوس را پیشنهاد می کنید یا اصلا راه دیگری دارد؟ ممنون

Javad_Ed
05-03-2008, 19:48
سلام ببخشید برای میکس فیلم عروسی به صورت حرفه ای همین ادیوس را پیشنهاد می کنید یا اصلا راه دیگری دارد؟ ممنون
سلام دوست عزیز
ورودتون رو تبریک میگم
اصلا فرقی نمیکنه...
ادیوس،پریمیر.یا هر دو در کنار یک دیگر
خب از من میپرسی
هر دوش خوبند و هم در این انجمن آموزششون هست
پریمیر محیطی کاربر پسند تر داره
ادیوس شامل ترانزیشن های متعدد و قابل انعطاف تریه
من ادیوس رو پیشنهاد میکنم
بازم خودتون با هر دو کار کنید ببنید کدوم بدلتون میشینه
ولی هر دو رو روی سیستم داشته باشید
موفق باشید
Javad_ed

EHSANRF
06-03-2008, 07:01
ممنون از مطالب آموزنده شما

... و ما همچنان در کف Pdf مانده ایم!

Javad_Ed
06-03-2008, 13:14
ممنون از مطالب آموزنده شما

... و ما همچنان در کف Pdf مانده ایم!
سلام باشه
یعنی انقدر نگاه کردن این 8 صفحه سخته؟؟؟؟؟؟:23::23:
منم خب دایل آپ هستم دیگه؟!
اما چشم یسری از عکس های اولیه پاک شده باید اونا ردیف بشه بعدش
چشم:tongue:

power2e
08-03-2008, 20:04
سلام
من فایلتون رو دان کرده بودم
با اون مشکلی نداشتم
ممنون
-------------------------------
من تازه گرفتم هنوز اکسپورت نکردم
بگو با کدوم فرمت ،تا تست کنم ،بگم
ممنون

سلام دوباره نصب کردم و پرو کدر پریمیر رو هم حذف کردم مشکلش حل شد نمیدونم واسه چی بود
------------------------------------
وایپ های explodam هم اجرا نمیشه و موقع رندر کلا edius بسته میشه نمیدونم با نصب یا حذف کدوم برنامه گرافیکی اینطور شده

Javad_Ed
09-03-2008, 13:07
سلام دوباره نصب کردم و پرو کدر پریمیر رو هم حذف کردم مشکلش حل شد نمیدونم واسه چی بود
------------------------------------
وایپ های explodam هم اجرا نمیشه و موقع رندر کلا edius بسته میشه نمیدونم با نصب یا حذف کدوم برنامه گرافیکی اینطور شده
سلام برای من امتحان کردم مشکلی نداشت ؟!؟!؟!؟
نمیدونم چیه؟

Javad_Ed
09-03-2008, 13:09
نوشته سامان:
ترانزيشن نقش مهمي در ميكس ومونتاژ دارد. وهميشه بايد سعي كنيد كه بهترين ترانزيشن رو براي كليپ خودتون انتخاب كنيد كه هم به تصوير بياد هم به صدا.وهماهنگي داشته باشه.
خوب حالا ميخوايم با ترانزيشن ها به طور مختصر آشنا بشيم .

Blind push
اين ترانزيشن اتصال هست.
خوب وارد تنظيمات اين ترانزيشن شويد.در قسمت peresets موارد آماده در مورد همين ترانزيشن قرار دارد.
در قسمت options در مستطيل استايل انواع اتصال را داريم.
در مستطيل tiles ميتوانيم در جهت x ,y بافت هاي اتصال را افزايش دهيم.
در قسمت stripes ميتوان سايز بافت را كم وزياد كنيم.

Block
اين يكي از وايپ هاي زيباست كه با افكت هاي صوتي ميتواند هماهنگي ايجاد كند.
در قسمت تنظيمات اين وايپ options قسمت هايي دارد كه ميتوانيد متوجه آن بشويد.در قسمت progress mode سه حالت حركت داريم.اولي حالت ساده دومي حالت مارپيچ وشطرنجي وآخري به حالت شطرنجي دوطرفه.در قسمت direction شما تعيين ميكنيد كه وايپ از كدام قسمت آغاز شود .و گزينه style نوع حركت را مشخص ميكند.
در صورت تمرين زياد با اين ها ميتوانديد تسلط پيدا كنيد وبفهميد كه در كجا ميتوان استفاده كرد .حتما با قسمت تنظيمات ور بريد .

Javad_Ed
13-03-2008, 01:49
سلام دیدیم آموزشها ته کشیده گفتم withe balanc که جواد جان زحمتش رو کشیده بود رو با جزییات بیشتر بگم
white balance برای تنظیم رنگ فیلم که تنظیم نور آن در هنگام فیلم بر داریدر حالت خودکار بوده و نور محیطی در آن اثر داشته کار برد دارد
1- گزینه video filter ----> color correction---> whithe balanc را روی کلیپ خود بکشید
2-وارد تنظیمات آن شده دایره black را انتخاب کنید در محیط ویو برنامه روی یک ناحیه که میدانید باید سیاه باشد کلیک کنید
3-حال گزینه white را انتخاب کرده روی یک نقطه از تصویر که باید سفید باشد کلیک کنید
4-گزینه gray را تیک دار کنید و به تصویر رفته رنگ خاکستری یا رنگی که ملایم تر به تیرگی میزنه را انتخاب کنید
5-(در صورتی که میخواهید دقیق تر به رنگ دل خواه خود برسید میتوانید رنگ را در گوی های بالای محیط تنضیمات بدست آورید )
تذکر در صورتی که دوربین از یک محیط نوری وارد محیط نوری دیگر شده که 2 یا چند whith balance متفاوت بخواهد بهتر است به جای برش دادن enable key farme را تیک دار کنید و در هر محیط تنظیمات خود را انجام دهید تا رنگ تصویر نا گهان تغییر نکند)
ممنون power2e عزیز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman_vb
14-03-2008, 11:03
Box
در قسمت potions وبعد استايل ما شش نوع حركت رو ميبينيم كه با كليلك كردن روي هر كدام نوع آن را ميفهميد.در قسمت border خاصيت جالبي وجود داره كه ميتواند دور صحفه شما خطي بندارد كه با يك تغييرات كوچولو ميتوانيد آن خط را به هاله اي زرد رنگ تبديل كنيد.

Circle
خوب اين يك وايپ دايره است كه استفاده هاي جالبي داره(كه در آموزش هاي ويژه از اين استفاده ميكنيم.)
كه الان زياد توضيحي درباره آپشن انو نميدم در آموزش هاي ويژه قرار ميدم.
فقط بگم كه در قسمت آپشن ومستطيل shape ميتوان دايره را به بيضي تبديل كرد.وcircle center مكان دايره را مشخص ميكند.

Clock
اين ترازنزيشن مانند عقربه هاي ساعت كار ميكند وارد تنظيمات اين وايپ شويد.در قسمت sector ميتوانيد پره هاي اين وايپ رو افزايش دهيد.و در قسمت استايل چهار نوع حركت براي اين وايپ تعيين شده.

Dissolve
اين ترانزيشن كار محو كردن تصويري در تصوير ديگر را دارد اين وايپ تنظيم خاصي نداره فقط شما ميتونانيد يك كي فريم براش تعيين كنيد.

saman_vb
14-03-2008, 11:03
Push stretch
اين ترانزيشن تصويري را هل ميدهد (يا جمع ميكند)وبه تصويري ديگر تبديل ميكند.
واين ترانزيشن هم فقط استايل داره كه ميتونيد انواع حركت هاي اون رو مشخص كنيد.وهمچنين ميتوانيد يك بوردر با رنگ دلخواه وضخامت معيين كنيد.

Slide
اين هم وايپ خوبيه كه استفاده هاي فراواني داره.در قسمت dirction شما مشخص ميكنيد وايپ از كجاي تصوير شروع يه حركت كند.

Stretch
اين ترانزيشن هم مانند ترانزيشن هاي قبليست وحالت خاصي نداره كه بگم تمام كاراش قبلا گفته شده.

Strips
اين ترانزيشن حالت كركره دارد.در قسمت stripes شما ميتوانيد تعداد كركره ها را زياد كنيد.ودر قسمت dirction شما ميتوانيد حالتي براي اين كركره انتخاب كنيد مثلا حالت مورب.

خوب در اينجا ترانزيشن هاي دوبعدي تمام شد
يادتون باشه كه هميشه ترانزيشن مناسب رو درجاي خودش قرار بديد .
موفق باشيد
سامان

Ali_pc
17-03-2008, 20:00
با سلام

اين نرم افزار آيا به صورت پلاگين روي پريمير نصب ميشه يا تنها به صورت نرم افزاري مستقل عمل مي كند ، سخت افزار خاصي رو ساپورت مي كنه

Javad_Ed
17-03-2008, 20:22
با سلام

اين نرم افزار آيا به صورت پلاگين روي پريمير نصب ميشه يا تنها به صورت نرم افزاري مستقل عمل مي كند ، سخت افزار خاصي رو ساپورت مي كنه
سلام
ادیوس یک نرم افزار مستقل مثله پریمیره و رقیب اون البته این نرم افزار تازه وارد کار شده یه 5 سالی هست
یه سری اطلاعات ئر صفحه ی 7 همین تاپیک در پست 67 گذاشتم

ادیوسی باشید
Javad_ed

power2e
12-04-2008, 13:02
کاربرد
الف.اگر می خواهید به تری دی مکس کمتر احنیاج پیدا کنید
ب.برای استفاده از چند .keyers بر روی یک کلیپ که به طور عادی قابل استفاده نیست
سلام
برای این کار ابتدا در نظر میگیریم به چند key احتیاج داریم و به ترتیب کدام
1.روی قسمت خالی تایم لاین راست کلیک کرده در منوی باز شده نیو سکانس را انتخاب میکنیم
2.بر روی سکانس ایجاد شده که به صورت هاشور دار است دابل کلیک میکنیم تا وارد سکانس جدید شویم
حال key مورد نظر خود را به آن می دهیم
امید وارم با دیدن این پروژه بتونید دست باز تر رو کلیپ ها تون کار کنید حجم پروژه 126kb

siruos
29-04-2008, 08:17
سلام
من Edius رو روی ویستا نصب کردم ولی نه کرک میشه نه میشه باهاش میشه کار کرد
خلاصه کیرپاچ داریه

Javad_Ed
29-04-2008, 19:48
سلام
من Edius رو روی ویستا نصب کردم ولی نه کرک میشه نه میشه باهاش میشه کار کرد
خلاصه کیرپاچ داریه
سلام
منم نصب کرده بودم کرک میشد
ولی باهاش مشکل اشت قاطی میکرد....
نمیدونم شاید این ورژن 4.60 هماهنگ باشه

Javad_Ed
14-05-2008, 21:41
سلام
سامان ويلسون اومده مثل شير----- همون كه آموزشاش مثل خمپاره تركيد!!(رپر هم شدم!!)
خوبيد اومدم يك تكوني بدم به انجمن اديوس و برم!!
ترانزيشن هاي سه بعدي
اين ترانزيشن همونطور كه معلومه سه بعد x y z را داراست.
خوب ما تا اونجا كه بتونيم ميخوايم با همه اين ترانزيشن ها آشنايي پيدا كنيم.

3d dissolve
در سربرگ peresets موارد آماده اي براي ما گذاشتند كه حالت هاي مختلفي هستند.
در سربرگ options ما ميتوانيم حركت اين ترانزيشن را سليقه اي تغييردهيم.
در قسمت movement ميتوان نقطه ي پايان را مشخص كرد .يعني شما به صورت دستي مشخص كنيد در كدام قسمت تصوير ترانزيشن حركت كندوبه كجا برسد. در زير همين قسمت يك گزينه وجود دارد كه با زدن آن تصوير كاملا در وسط قرار ميگيرد.
در قسمت بعدي يعني depth ما ميتوانيم دوري ونزديكي تصوير را مشخص كنيم.
اگر دقت كنيد ميبينيد كه ترانزيشن داراي سايه اي هست، در اين قسمت گزينه اي هست به نام enable light كه با زدن آن سايه ز بين ميرود.
خوب ميرسيم به اصلي ترين قسمت اين ترانزيشن يعني rotation كه كار اصلي وتنظيم اين ترانزيشن در همين قسمت انجام ميشه.
سه قسمت وجود دارد x y z كه با كم و زياد كردن هر كدام از اين ها جهت هاي ترانزيشن عوض ميشه بايد امتحان كنيد.
آخرين قسمت آپشن هست dissolve begin time كه شما مشخص ميكنيد از چه زماني محو شود.
ميرسيم به سر برگ بعدي edge .وظيفه اين تنظيم اينه كه به تصوير ما ضخامت بده ويك مكعب بسازه .
كه شما ميتوانيد ضخامت رو كم و زياد كنيد و همچنين با گزينه هاي ديگري كه هست براي اين ضخامت رنگي تعيين كنيد ويا تصويري بذاريد.(با پسوند bitmap)
سربرگ بعدي shadow كه شما نورپردازي رو براي اين ترانزيشن ميكنيد.
در اينجا تعيين ميكنيدكه زاويه نور چقدر باشه واز كدام قسمت نور بتابد كه بايد دستي تنظيم كنيد.
دو سربرگ ميمونه كه يكي keyfream وديگري general هست كه مانند ترانزيشن هاي دو بعدي عمل ميكنند.
=================================
Blinds
يا همون ترانزيشن كر كره اي!
در سربرگ optins دو قسمت وجود دارد .اولي تعداد كركره ها رو مشخص ميكند و دومي تعداد دورهايي كه هر كدوم از بافت ها ميزنند رو مشخص ميكند.و در سمت راست چهار نوع حالت براي چرخش داريم كه ميتوانيم انتخاب كنيم.
ميريم سربرگ advanced .در اينجا سه قسمت ميبينيد كه قسمت اول براي پرسپكتيو .كه شما پرسپكتيو تصوير رو تعيين ميكنيد.
قسمت دوم عمق يا همان دور يا نزديك بودن به صفحه.
و آخري نيز كنترل كردن بافت هاي كركره است.
سربرگ بعدي background است كه شما مشخص ميكنيد پشت اين ترانزيشن يك رنگي قرار بگيرد وحتي متوانيد يك تصوير قرار دهيد.ويك حالت ديگر هست كه ميتوانيد همان تصاويري كه ترانزيشن روش قرار داديد استفاده كنيد.

خوب موفق باشيد
سامان

khashy
16-05-2008, 11:01
سلام دوستان
اين تاپيك از فوق العاده ترين تاپيكهاي پي سي ورده ولي متسفانه اين كه يه سري از عكس ها چه از پي سي ورد و يا چه از تايني پيك(!) حذف شده ارزش اين تاپيك رو كم كرده مطمئن باشيد افراد جديدي هستن كه تازه ميخوان كار با اديووس رو شروع كنن القصه از دوستان خواهش ميكنم كه عكسها رو دوباره بزارن و اگه خودشون نيستن دوستاني كه عكس ها رو سيو شده دارن با ذكر اينكه مربوط به كدوم پسته دوباره بزارن و من هم قول ميدم كل اين مطالب رو تو يه فايل صفحه بندي كنم و برا دانلود تو همين جا بزارم تا همه با خيال راحت استفاده كنن!:46:

Javad_Ed
16-05-2008, 13:11
سلام دوستان
اين تاپيك از فوق العاده ترين تاپيكهاي پي سي ورده ولي متسفانه اين كه يه سري از عكس ها چه از پي سي ورد و يا چه از تايني پيك(!) حذف شده ارزش اين تاپيك رو كم كرده مطمئن باشيد افراد جديدي هستن كه تازه ميخوان كار با اديووس رو شروع كنن القصه از دوستان خواهش ميكنم كه عكسها رو دوباره بزارن و اگه خودشون نيستن دوستاني كه عكس ها رو سيو شده دارن با ذكر اينكه مربوط به كدوم پسته دوباره بزارن و من هم قول ميدم كل اين مطالب رو تو يه فايل صفحه بندي كنم و برا دانلود تو همين جا بزارم تا همه با خيال راحت استفاده كنن!:46:
چشم میزارم
ممنون از لطفتون
منتظر فایل شما هم هستیم
خیلی ممنون

fx_fx
23-05-2008, 12:26
بسيار سپاس گذارم از آموزش هاي خوبتون
ميخواستم بدونم چرا اكس پلود4 بر روي اديوس 4 و 4.5 نصب نميشه و همينطور تايتل موشن

ila
24-05-2008, 22:03
سلاااااام
من فیلمهای هندیکم رو که توی کامپیوتر ریختم رو با پسوند mpeg..که خیلی حجم داره...توی ادیسومیرم منوی فایل و اپن کلیپ رو میزنم که میاد حالا با ادیوس چه جوری میشه با همین پسوند ذخیره اش کنم یعنی همین پسوند mpeg

ila
24-05-2008, 22:33
توی ادیوس چه جوری میشه روی فیلم مثل برنامه نود روییه قسمتی از یه فرد یه فلش چشمک زن بزاری با صدای بامزه..یا مثلا همه قسمت تاریکبشه و یه قسمت روشن؟

Javad_Ed
25-05-2008, 18:10
سلاااااام
من فیلمهای هندیکم رو که توی کامپیوتر ریختم رو با پسوند mpeg..که خیلی حجم داره...توی ادیسومیرم منوی فایل و اپن کلیپ رو میزنم که میاد حالا با ادیوس چه جوری میشه با همین پسوند ذخیره اش کنم یعنی همین پسوند mpeg
سلام زیر پالت نمایش فیلم اولین گزینه روش نگه داری مینیسه export بعدش گزینه print file
بعد از ÷نجره باز شده canopus procoder رو انتخاب کنید برنامه ای باز میشه که توی اون فرمت مورد نظر رو انتخاب کنید و آدرس خروجی بدید ...

توی ادیوس چه جوری میشه روی فیلم مثل برنامه نود روییه قسمتی از یه فرد یه فلش چشمک زن بزاری با صدای بامزه..یا مثلا همه قسمت تاریکبشه و یه قسمت روشن؟

یه فلش مثلا توی فوتوشا÷ درست کن بیار توی ادیوس
بیار توی تایم لاین بالای فیلم اصلی بزار از قسمت keyer
3d pic in pic رو روی فلش درگ کن بعدش در ÷الت تنظیمات نحوه ی خرکتش رو معین کن
برای تاریک یا روشن شدن یه قسمت از filter
region استفاده کن
آموزشش توی صفحه های قبل هست
موفق باشید:46:

ila
03-06-2008, 17:52
چه نسخه ای از ادیوس تویویستا کار میکنه؟

Javad_Ed
03-06-2008, 21:40
چه نسخه ای از ادیوس تویویستا کار میکنه؟
من 4.53 رو نصب کردم مشکل داره
4.60 رو نمیدونم

ila
03-07-2008, 21:37
من فیلمهای خانوادگیمو که از دوربین هندی کم با کپچر تو کامپیوتر ریختم رو میخوام با ادیوس ویرایش کنم..
ولی مشکل من اینجاست
1- موقع ذخیره کردن نمیدونم چرا اندازه تصویرم کم میشه..حجم فیلم نه..منظورم اینه که وقتی فیلم رو ذخیره میکنم یه کادر مشکی دور فیلمم رو میگیره من تمام خروجی ها رو امتحان کردم ولی همین نتیجه رو داشت..
آیا باید موقع ای که ادیوس را اجرا می کنم تو پنجره Project setting گزینه خاصی رو بزنم و بعد فیلم رو وادر کنم..من همون پیش فرض خود ادیوس رومیزارم باشه..
2- فیلم های ذخیره شده من با فرمن MPG می باشد و حجمشون زیاده مثلا یه فیلم 30 دقیقه ای حدود 955 مگابایت فضا گرفته..چه جوری میشه با همین ادوس بدون این که کوچکترین یا ذره ای از کیفیتش کم بشه حجمشون رو کم کرد.
ممنون میشم کامل راهنماییم کنید.
میشه راهنمایی کنید

Javad_Ed
03-07-2008, 23:05
سلام
منظورت اینه که بالا و پایینش سیاهه
خب باید در قسمتی که گفتین 4:3 قرار بدید تا full screen بشه
2:شما از طریق procoder خروجی میگیرید ؟
از چه تنظیماتی در پالت advanced option استفاده میکینید؟
تا بعد ....

Javad_Ed
03-07-2008, 23:07
آموزش گرفتن رندر در ادیوس توسط saman vb

lموفق باشید

ila
04-07-2008, 14:11
سلام
منظورت اینه که بالا و پایینش سیاهه
خب باید در قسمتی که گفتین 4:3 قرار بدید تا full screen بشه
2:شما از طریق procoder خروجی میگیرید ؟
از چه تنظیماتی در پالت advanced option استفاده میکینید؟
تا بعد ....

ممنون عزیزم..این مشکل کادر دورش حل شد ..
بله من از procode استفاده میکنم موقع خرووجی و کادر بعدی select privius history....
فقط نگفتید چه جوری حجمش کم بشه بدون اینکه کوچکترین افت کیفیتی داشته باشه..
ممنون

Javad_Ed
04-07-2008, 14:48
ممنون عزیزم..این مشکل کادر دورش حل شد ..
بله من از procode استفاده میکنم موقع خرووجی و کادر بعدی select privius history....
فقط نگفتید چه جوری حجمش کم بشه بدون اینکه کوچکترین افت کیفیتی داشته باشه..
ممنون
سلام
وقتی گزینه ی select privius... برای فرمتی که شما خودتون قبل انتخاب کردید....
گزینه ی selectgeniric targrt رو بزن
بعدش mpeg
بعد آدرس خروجی
بعدشم advanced option

حالا همونطور که میبینی طبق عکس در اولین گزینه میتونی کیفیت فیلم خود رو بر اساس حجم تنظیم کنی
یعنی با چپ و راست کردن اون اهرم شما میتونید سایز بعد از خروجی رو ببینید
میتونی در گزینه ی بعد mpeg 1 یا 2 رو انتخاب کنی
بیت ریت صدا رو هم بیاری پایین بد نیست....
موفق باشید
Javad_Ed

ila
04-07-2008, 22:58
واقعا اگه یک کاربر فعال همباشه شمایید وبس..دستگلتون درد نکنه..
تو روخدا یه خورده بقیه دوستای خواب رفته تون مثل اون انجمن ویستا که معلوم نیست مردن که اونجا تبدیل به یک متروکه شده متذکری بدید..ممنون

ila
04-07-2008, 23:00
آیانرم افزاری هست که کیفیت فیلم رو دست نزنه ولی حجم رو تا جای امکان پایین بیاره؟

Javad_Ed
05-07-2008, 01:17
واقعا اگه یک کاربر فعال همباشه شمایید وبس..دستگلتون درد نکنه..
تو روخدا یه خورده بقیه دوستای خواب رفته تون مثل اون انجمن ویستا که معلوم نیست مردن که اونجا تبدیل به یک متروکه شده متذکری بدید..ممنون
سلام
ممنون آقا چوب کاری نکن
این حرف رو دیگه جایی نگو ها
همین الان پروفایل م رو نگاه کن که shahin king عزیز بمن تذکر کم کاری داده :20:

آیانرم افزاری هست که کیفیت فیلم رو دست نزنه ولی حجم رو تا جای امکان پایین بیاره؟
:31:
این کار که بصورت 100% انجام پذیر نیست
ولی بگید چی رو میخواید به چی تبدیل کنید ؟
مثلا یه dvd هست؟
تا ببینیم چی میشه
موفق باشید:11:

khashy
06-07-2008, 10:00
سلام دوستان من ميخوام يه فيلم رو كه روش كي"ير كروماكي دارم بزرگ كوچيك كنم اما اين بزرگ كوچيك كردن هم خودش يه كي"ير ديگس دو تا كي"ير رو هم كه فكر ميكنم نميشه رو يه فيلم داشت!!! حالا چه كار كنم؟

3Dmajid
06-07-2008, 10:22
خیلی معذرت میخوام وسط حرفاتون ...
من این نرم افزار رو دارم ولی میخوام بدونم آیا قدرت Premiere CS3 رو داره ؟
راستش زیاد باهاش کار نکردم.
بین ادیوس و پریمیر کدومش رو انتخاب کنم ؟

Javad_Ed
06-07-2008, 14:13
سلام دوستان من ميخوام يه فيلم رو كه روش كي"ير كروماكي دارم بزرگ كوچيك كنم اما اين بزرگ كوچيك كردن هم خودش يه كي"ير ديگس دو تا كي"ير رو هم كه فكر ميكنم نميشه رو يه فيلم داشت!!! حالا چه كار كنم؟

سلام دوست من
برای استفاده ی چند keyer اینکار رو بکنی:
اولین keyer رو اعمال کن برطبق خواسته خودتون
بعد با کلیک بر روی همون کلیپ اون رو انتخاب کنید
حالا z رو بزنید تا دو طرفش سلکت بشه
بعد روش کلیک راست کنید و از گزینه add to bin sequnce
گزینه ی in or out رو انتخاب کنید
حالا کلیپ مورد نظر رو از تایم لاین پاک کنید
در پنجره بین در آخر اضافه شده که میتونید بیاریدش توی تایم لان و همچنید روش Keyer جدیدی اعمال کنید
موفق باشید
Javad_Ed:11:

خیلی معذرت میخوام وسط حرفاتون ...
من این نرم افزار رو دارم ولی میخوام بدونم آیا قدرت Premiere CS3 رو داره ؟
راستش زیاد باهاش کار نکردم.
بین ادیوس و پریمیر کدومش رو انتخاب کنم ؟

دوست هر دو نرم افزار قوی هستند و میتونید در کنار هم استفاده
کنید
از ادیوس هیچ چیز از پریمیر کمتر نرداره
خودتون هر دو رو تست کنید امکاناتش رو ببینید
ببینید با کومش راحت ترید
من ادیوس رو انتخاب میکنم یکی دیگه پریمیر رو .....:11:

srt-digital
08-07-2008, 19:38
یکی جواب بده ممنون می شم
1. برنامه ادیوس چه فرقی با اوید لیکویید داره چه کمی و کاستی داره؟
2. در برنامه اوید وقتی همراه با آهنگ کلید m را که میزنیم روی فیلم یه علامتی میندازه که می توان در این قسمت عکس گذاشت که همراه با دوپس آهنگ این عکسها عوض بشن در ادیوس چگونه می توان این کار را انجام داد.

Javad_Ed
08-07-2008, 21:38
سلام
در مورد سوال اول بهتره در صفحه ی اصلی تاپیک ایجاد کنید....
2:تا جایی که من اطلاع دارم این کار در ادیوس انجام پذیر نیست
موفق باشید
Javad_Ed

srt-digital
09-07-2008, 16:29
ممنون از جوابتان آیا روی سیستم با مشخصات زیر می توان اوید نصب کرد و کار کرد یا حتما باید سیستم قویتر باشه
cpu 3.2 full
ram512
vga128
hdd160

Javad_Ed
09-07-2008, 16:49
ممنون از جوابتان آیا روی سیستم با مشخصات زیر می توان اوید نصب کرد و کار کرد یا حتما باید سیستم قویتر باشه
cpu 3.2 full
ram512
vga128
hdd160
سلام دوست عزیز اینجا تاپیک ادیوس هست
من درباره اوبد اطلاعاتی ندارم لطفا در صفحه ی اصلی مطرح کنید
سیستم من هم تقریبا مثله شماست فقط رم 1 هست و گرافیک 256
فکر نکنم مشکلی باشه

mani16
10-07-2008, 10:10
سلام اقا جواد.من در ادیوس4 با تایم ریمپ مشکل دارم .اگه امکان داره اموزش اونو کامل توضیح بدین.

Javad_Ed
10-07-2008, 15:15
سلام اقا جواد.من در ادیوس4 با تایم ریمپ مشکل دارم .اگه امکان داره اموزش اونو کامل توضیح بدین.
سلام دوست من خوش اومدین
در همین تاپیک جستجو میکردین بود :

موفق باشید

power2e
11-07-2008, 17:02
یکی جواب بده ممنون می شم
1. برنامه ادیوس چه فرقی با اوید لیکویید داره چه کمی و کاستی داره؟
2. در برنامه اوید وقتی همراه با آهنگ کلید m را که میزنیم روی فیلم یه علامتی میندازه که می توان در این قسمت عکس گذاشت که همراه با دوپس آهنگ این عکسها عوض بشن در ادیوس چگونه می توان این کار را انجام داد.
سلام فکر کنم منظور شما مارک دار کردن فیلم هست که در ادیوس با کلید v انجام میشه

power2e
11-07-2008, 17:08
با سلام علاوه بر روشی که جواد جان توضیح دادن روش دیگه ای هم هست با استفاده از سکانس مختلف میشه این کار رو انجام داد این کار تو کلیپ ها و پروژه ها مورد استفاده قرار میگیره چون بعد از عوض کردن برداشت ها و عکسها بازم چند کی به طور تنظیم قبلی روی فیلم میشینه

mani16
14-07-2008, 19:41
از جوابتون ممنونم.سوال دیگه این که ایا میشه در ادیوس وقتی تکه فیلمی را که در تایم لاین قرار میدهیم فرم به فرم تصویر دیده شود؟مثل پریمیر.اخه توی ادیوس فقط اول و اخر فیلم مشخص هستش.؟
د :
]

mani16
14-07-2008, 19:48
[quote=Javad_Ed;1960803]تایم ریمپ برای کم و زیاد کردن سرعته فیلم هست ولی باspeed فرق دارد
وقتی شما سرعته یک فیلم را با اسپید کم وزیاد میکنید زمان کلیپ در تایم لاین نیز کم و زیاد میشود ولی هنگامی که با تایم ریمپ این کار را انجام میدهید هیچ تغییری در مدت فیلم رخ نمیدهد بلکه در همان زمان معین فیلم کند وتند میشود
به عکس نگاه کنید:
1..اضافه کردن کیفریم:در هر زمان که میخواهید سرعت کلیپ کم و زیاد شود :add key frame
به عکس نگاه کنید:
من 2 کی فریم ایجاد کردم و انها را بوسیله موس به طرف چپ و راست بردم تا سرعت را تغییر دهم
به فلش نگاه کنید :وقتی از ابتدا فیلم را اجرا کنید خط راست است و کم کم به شیب آن افزوده خواهد شد تا به کی فریم اول برسد و سرعته کلیپ کم میشود
از زمانی که به کی فریم اول رسید شیب در جهت معکوس پیشروی میکند تا سرعت تند تر شود تا:
اینم از این
با ادیوس تفاوت را احساس کنید:3:
دیجیتال هندی کم سونی:16::16::15::15:[/quote
اقا جواد کدوم عکس؟اینجا عکسی مشخص نیست]

Javad_Ed
15-07-2008, 01:32
سلام
در مورد سوال اول باید بگم نمیشه
یا اولش یا آخرش یا جفتش یا هیچ کدوم....
در مورد سوال دوم
عکس ها پر کشیده بودند ودوباره آپلود کردم :

موفق باشید
Javad_Ed

reza soltanpour
22-07-2008, 09:56
سلام خوبین؟

ممنون از جواب سوالات
1. چطور میشه ترانزیشن ها رو به صورت اتوماتیک به عکسها اضافه کرد(هنگام قرار دادن عکسها در تایم لاین اونها هم اضافه بشن)؟

2. چطور میشه یه کلیپ رو چرخوند و یا کوچیکش کرد(برای نمایش فیلم در فیلم)؟

مرسی از کمکتون

Javad_Ed
22-07-2008, 13:56
سلام خوبین؟

ممنون از جواب سوالات
1. چطور میشه ترانزیشن ها رو به صورت اتوماتیک به عکسها اضافه کرد(هنگام قرار دادن عکسها در تایم لاین اونها هم اضافه بشن)؟

2. چطور میشه یه کلیپ رو چرخوند و یا کوچیکش کرد(برای نمایش فیلم در فیلم)؟

مرسی از کمکتون
سلام
به انجمن p30world خوش آمدید
لطفا سوال هاتون رو درباره ادیوس در یکجا مطرح کنید
ترجیحا همینجا ....
ممنون

reza soltanpour
23-07-2008, 10:58
سلام به همه بچه های ادیوسی
ممنون از جوابهایی که به سوالم دادین
من نیاز مبرم و فوری به پلاگین های ادیوس و یولید از شرکت prodad دارم ولی اینترنت پرسرعت ندارم که دان کنم
حاضرم بخرم ولی هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه کسی میفروشه لطفا اطلاع بده .از با تجربه انظار کمک دارم (آقا جواد و آقا آرش و..). منتظرم ممنونم از زحمتاتون

reza soltanpour
23-07-2008, 10:59
من نیاز مبرم و فوری به پلاگین های ادیوس و یولید از شرکت prodad دارم ولی اینترنت پرسرعت ندارم که دان کنم
حاضرم بخرم ولی هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه کسی میفروشه لطفا اطلاع بده .از با تجربها انتظار کمک بیشتری دارم (آقا جواد و آقا آرش و..). منتظرم ممنونم از زحمتاتون

Javad_Ed
23-07-2008, 13:33
حاضرم بخرم ولی هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه کسی میفروشه لطفا اطلاع بده .از با تجربها انتظار کمک بیشتری دارم (آقا جواد و آقا آرش و..). منتظرم ممنونم از زحمتاتون
دوست عزیز
در هر صورت منم دایل آپم و قوانین رو کاریش نمیشه کرد
بگردین توی نت پیدا میشه....

ila
30-07-2008, 21:46
سلام دوست گلم...من یه سوالی دارم اینه که آیا نرم افزاری هست که بشه با اون اندازه فیلم رو بدون اینکه کوچکترین ذره ای از کیفیتش کم کنه حجم رو کم کنه..
من با ادیوس نتونستم این کار رو انجام بدم..با ادیوس هرچه قدر اندازه رو کم میکنی فیلم هم کیفیتش میاد پایین
آخه فیلمهایی که من از روی هندی کم به وسیله کارت تیوی میریزم روی کامپیوتر برایکیفیتش خوب باشه باید فرمت Mpeg رو انتخاب کنم
ازون طرف اگه فرمت Vcd روانتخاب کنم کیفیت خیلی افتضاح میاد پایین....حالا مثلا واسه یه فیلم نیم ساعته حدود 900مگ تا 1 گیگ فضا اشغال میکنه که نمیتونم روی سی دی بریزم..آیا شما پیشنهادی دارید..یا نرم افزاری می شناسید..من چون شما رو خیلی قبول دارم این سوال رو ازت پرسیدم..تو رو خدا بی جوابم نذار
ممنون

Javad_Ed
31-07-2008, 01:02
سلام دوست گلم...من یه سوالی دارم اینه که آیا نرم افزاری هست که بشه با اون اندازه فیلم رو بدون اینکه کوچکترین ذره ای از کیفیتش کم کنه حجم رو کم کنه..
من با ادیوس نتونستم این کار رو انجام بدم..با ادیوس هرچه قدر اندازه رو کم میکنی فیلم هم کیفیتش میاد پایین
آخه فیلمهایی که من از روی هندی کم به وسیله کارت تیوی میریزم روی کامپیوتر برایکیفیتش خوب باشه باید فرمت Mpeg رو انتخاب کنم
ازون طرف اگه فرمت Vcd روانتخاب کنم کیفیت خیلی افتضاح میاد پایین....حالا مثلا واسه یه فیلم نیم ساعته حدود 900مگ تا 1 گیگ فضا اشغال میکنه که نمیتونم روی سی دی بریزم..آیا شما پیشنهادی دارید..یا نرم افزاری می شناسید..من چون شما رو خیلی قبول دارم این سوال رو ازت پرسیدم..تو رو خدا بی جوابم نذار
ممنون
سلام دوست عزیز
هیچ کاهش حجم بدون کاهش کیفیت نیست بطور مطلق!
یعنی شما با procoder یه فیلمه 900 مگی رو بکنی 700 مگ اینقدر افت کیفیت محسوس هست؟!
فکر نکنم تا این حد باشه
راستی وقتی میخواید بزنید روی cd خلاصه فرمت vcd یا همون mpeg1 رو انتخاب میکنید پس کیفیت خواه نا خواه تا حدی باید پایین بیاد...
حالا اگه دوستانه دیگه راهی داشتن بگن
موفق باشید

ASHTIYANI
09-08-2008, 17:21
سلام
تو ادیوس چه جوری میشه از dvd subtitle رو ویرایش کرد یا تویه یه time line ded

Javad_Ed
09-08-2008, 21:22
سلام
تو ادیوس چه جوری میشه از dvd subtitle رو ویرایش کرد یا تویه یه time line ded
سلام خوش اومدین
تا جایی که من میدونم نمیشه ....
ولی اینجا نگاه کن هزار ا برنامه برای زیر نویس پیدا میکنید:

موفق باشید

masoudtr
17-08-2008, 18:01
من یک مشکلی دارم
چند تا فیلم دارم که وایت بالانس نکردن و فیلم گرفتن و در نتیجه زرد فیلم برداری شده
حالا میخوام تو ادیوس درستش کنم تو color corection وایت بالانس داره ولی خیلی کار باهاش سخته کسی میتونه توضیح جامعی درباره تنظیم رنگ تو ادیوس بده
اگر با عکس بود که چه بهتر

Javad_Ed
18-08-2008, 00:40
من یک مشکلی دارم
چند تا فیلم دارم که وایت بالانس نکردن و فیلم گرفتن و در نتیجه زرد فیلم برداری شده
حالا میخوام تو ادیوس درستش کنم تو color corection وایت بالانس داره ولی خیلی کار باهاش سخته کسی میتونه توضیح جامعی درباره تنظیم رنگ تو ادیوس بده
اگر با عکس بود که چه بهتر

موفق باشید

PhotoGraph
18-08-2008, 01:19
سلام آقا جواد . اول از همه پست هاتون یه تشکر !!!
میخواستم ببینم واسه ادیوس آیا کلیپ عروسی آماده هست یا همش واسه پریمیر نوشته شده ؟
دوم اینکه میشه تو ادیوس با هالیوود اف ایکس کار کرد یا نه ؟
سوم اینکه به نظر شما کار با ادیوس راحت تره یا پریمیر ؟
منظورم پروژه های بزرگ و بلند مدت چند ساعته ست ؟

Javad_Ed
18-08-2008, 03:29
سلام آقا جواد . اول از همه پست هاتون یه تشکر !!!
میخواستم ببینم واسه ادیوس آیا کلیپ عروسی آماده هست یا همش واسه پریمیر نوشته شده ؟
دوم اینکه میشه تو ادیوس با هالیوود اف ایکس کار کرد یا نه ؟
سوم اینکه به نظر شما کار با ادیوس راحت تره یا پریمیر ؟
منظورم پروژه های بزرگ و بلند مدت چند ساعته ست ؟

سلام خواهش میکنم .....
چرا هست بگردی پیدا میشه ....
=========
آرش جان توی این پست یه پلاگین گذاشتند ولی مثله اینکه هنوز جواب نمیده !

===============================
کار با هر دوش خوفه در کنار هم هر کدوم مزیت ها و معایبی دارند
به این توجه داشته باشید که هیچ چیز کامل نیست و در کنار یکیدیگر خوبند من هم به تازگی سراغ پریمیر هم میرم ....
خودتون باید با هر دو کار کنید
موفق باشید:11:

Javad_Ed
21-08-2008, 16:46
خب دوستان شروع کنیم
در اینجا یخورده با picture in picture ور میریم تا یه چیزی های دستمون بیاد
1.یه کلیپ در لایه بالای یه color bar قرار بدید (color bar لازم نیست ولی کمک میکنه بهتر تفکیک کنید بعدا...)
2.مطمئن بشید که timeline curser در ابتدای کلیپ تان قرار دارد.
3.از keyer پیکچر این پیکچر(picture in picture ) در کلیپ مورد نظر استفاده کنید .
4.از پالت information و ارد تنظیمات picture in picture بشید .
کلیپ شما در حالی که سایزش کوچک شده در پنجره ی محاوری نمایش داده میشه .
5. cursor موس خود را به لبه های کلیپتون در پنجره محاوره ای باز شده ببرید شما میتونید سایز و مکان کلیپ خودتو رو تغییر بدید.
6.حالا در همون کادر محاوره ای در جای دیگش کلیک کنید(مثلا ری همون color bar )
حالا باید شما یک کادر مربعی داشته باشید که در زیرش کمرنگ وشته شده E که نشاندهنده ی
مکان آخر این حرکته ....
کلیپ اصلی هم حاوی حرف S هست که نشان دهنده ی نقطه ی شروع هست .
تبریک میگم شما موفق شدید یه motion path برای picture in picture درحال حاضر تعریف کنید
7. cursor موس خود را به لبه های E (نقطه ی پایانی) ببرید و سایز و پوزیشن اون رو تغییر بدید بدلخواه ....
8:برای تغییر مکانش هم میتونید cursor موس رو در وسط کلیپ که یه مربع کوچک نارنجی ست نگه دارید و کلیک و درگ کنید .>>>البته اگه در مکان دیگه ای از این مسیر حرکت کلیک کنید
یک کیفریم جدید ایجاد کرده اید که میتونید از اون استفاده کنید
برای پاک کردن یک کیفریم هم میتونید روی اون کلیک و از راست کلیک delete رو انتخاب کنید
یا از روی دکمه delete رو کیبورد استفاده کنید .
حالا کلیپ تون رو پخش کنید
خب دیدید؟راحت بود .....
خودتو یخورده باهاش کار کنید ....
منتظر قسمت دوم هم باشید :46:
ممنون :11:
Javad_Ed

srt-digital
03-10-2008, 15:46
این استروپ در ادیوس چطور انجام میشه حرکت آهسته که تیکه تیکه پخش میشه یکی از دوستان گفت اسمش استروپ است من هر چی گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید

masoudtr
03-10-2008, 16:25
یک گزینه داره فریز همون کار استروپ را میکنه

srt-digital
04-10-2008, 09:07
ممنون از جواب شما راهنمایی کنید این گزینه در ادیوس 4 تو کدوم قسمته؟

masoudtr
04-10-2008, 14:00
در بخش ویدیو ----- تو شاخه effect با اسم strobe\freeze

srt-digital
06-10-2008, 00:24
لطفا در مورد گزینه زیر در ادیوس یه توضیحاتی بدید و بگویید چه کاری باهاش میشه کرد و چگونه کار میکنه؟
بازم از زحمات شما دوستان فعال ممنونم
تو شاخه effect در قسمت keyers گزینه luminancekey
با تشکر

Javad_Ed
06-10-2008, 01:20
لطفا در مورد گزینه زیر در ادیوس یه توضیحاتی بدید و بگویید چه کاری باهاش میشه کرد و چگونه کار میکنه؟
بازم از زحمات شما دوستان فعال ممنونم
تو شاخه effect در قسمت keyers گزینه luminancekey
با تشکر
سلام
توی همین انجمن جستجو میکردید ....
موفق باشید

amir2002pop
25-10-2008, 11:22
سلام
توی ادیوس چگونه می توان خروجی و با چه فرمتهای می توان خروجی گرفت

masoudtr
25-10-2008, 11:57
f11 را بزن بعد مدل خروجی را انتخاب کن بزار کانورت بشه

Javad_Ed
26-10-2008, 02:12
سلام
توی ادیوس چگونه می توان خروجی و با چه فرمتهای می توان خروجی گرفت

سلام
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو هم ببینید
کمک میکنه...
موفق باشید :11:

saman_vb
28-10-2008, 21:26
سلام
جواد جون چطوری؟؟! میبینم که سخت مشغولی!
درس و زندگی منو از کار انداخت! انشا الله دوباره شروع میکنم
راستی لینک بالایی منبعشو نذاشتیا!! اما چون اسم منو گذاشتب اشکالل نداره
فعلا

موفق باشید
سامان

Javad_Ed
28-10-2008, 21:30
سلام
جواد جون چطوری؟؟! میبینم که سخت مشغولی!
درس و زندگی منو از کار انداخت! انشا الله دوباره شروع میکنم
راستی لینک بالایی منبعشو نذاشتیا!! اما چون اسم منو گذاشتب اشکالل نداره
فعلا

موفق باشید
سامان
سلام
هستیم اینورا ....
درس بخون پسر ...
از اولش همه آموزش ها اینجا بود ....و اول نوشتم که با عث بانی این کار سامان عزیز هست
ولی منبع شرمنده ...چون تبلیغات میشه

masoudtr
30-10-2008, 23:52
سلام دوستان من تعدادی بک گراند گرفته ام که با استفاده از ماسک و بک گراند و overlay در پریمیر جلوه های زیبایی بوجود می اورد
سوال من این است که چگونه همین جلوه ها را در ادیوس بوجود اورم

لایه 4 همان ویدیو 4 یک فایل psd است همان قاب قلب طلایی
لایه 3 یک ماسک است یک ماسک به شکل همان قاب قلب طلایی
لایه 2 ویدیو مورد نظر است
لایه 1 بک گراند است

به طور کلی چه طوری میشه از ماسک در ادیوس استفاده کرد

این ها را از بخش دانلود کلیپ های دیجیتالی همین فورم دان کردم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

masoudtr
01-11-2008, 20:47
کسی نبود جواب من. بده؟
چه جوریاست سوالم بیخوده؟
یعنی تو ادیوس ماسک نمیشه استفاده کرد؟

Javad_Ed
08-11-2008, 22:43
شرمنده دوست عزیز
پستتون رو ندیده بودم
دیر جواب میدم

برای اینکار ابتدا دو لایه فیلم را بروی هم قرار میدهیم
2-از گزینه transition گزینه alpha custom رو بر یکی از کلیپ ها دراگ میکنیم 2-2 alpha custom را از ابتدا تا انتهای کلیپ میکشیم
3 - بر روی گزینه alpha custom در information plate دو بار کلیک میکنیم
4- در پنجره تنظیمات alpha custom به تب alpha map میرویم
5-مسیر مت خود را مشخص میکنیم
6-به تب key frames رفته اندازه تاثیر پزیری زمان شروع و پایان را تعیین میکنیم

---چون لود شدن صفحه کند میشه لینک عکس آموزش رو میزارم

--یک پروژه میزارم کافی تو دسکتاپ بازش کنید مت و 01.avi 02.avi lمورد نظرتون رو relink کنید تا اجرا شه (avi پروژه بیشتر از 15 ثانیه باشه)

ممنون از زحمات تون جواد جان

سلام
همونطور که میدونید کاره من اینه که با آموزش هایی که دوستان میزارن ور برم ویه چیزایی بگم
به قسمت علامت زده شده بنگرید :اگه اون شماره روی 0 باشه تصویربهمین شکله بالاست ویه تعادل بین 2 کلیپ برقراره
حالا هر چی عدد رو به طرف مثبت ببرید،که نهایت اون 100 هست،کلیپی که اون رو در ترکه بالاتر قرار دادید پررنگ تر میشه
وقتی از گزینه ی used colored edges استفاده کنید حاشیه ها برنگه مورده نظر در میاد واگر اون عدد رو منفی کنید رنگ اعمال شده تاثیر بیشتری میزاره ؟!امتحان کنید؟!
حالا به عکس بنگرید
رسیدیم به تب ایمیشن
مختصر میگم :
Flipping :برعکس کردنه عکسی که ما از طریقه الفا مپ وارد کردیم به 2 جهت افقی و عمودی
حالا به عکس نگاه کنید:
1:در قسمت 1 سه ناحیه مشخص شده که شما زمانی که در بالا ترین نقطه هستید ،کلیپه بالایی.در پایین ترین نقطه...
3:زمانی که بر روی یک کیفریم هستید با کم و زیاد کردن این عدد میتوانید زمانه دقیقه مرده نظره خود رابیابید.
ادیوسی باشید ...:20:
Javad_Ed

roz soraty
12-11-2008, 12:42
سلام .
موضوع ارائه ی من نرم افزار ادیوسه لطفا کاملتر توضیح بدین.

Javad_Ed
12-11-2008, 14:38
سلام .
موضوع ارائه ی من نرم افزار ادیوسه لطفا کاملتر توضیح بدین.
سلام
خوش آمدین
چیو توضیح بیشتر بدیم !؟!!؟؟!!؟!
خب ادیوس یک نرم افزار تدوین هست ....
دیگه چی بگیم دربارش؟
منظورزتون رو دقیق بیان کنید

majj
16-11-2008, 11:19
با سلام ايا اديوس هم داراي سينك اماده هست منظورم پروژههاي اماده هست كه داخلش عكس و تيكه هاي فيلم وارد ميكنن
ممنون

Javad_Ed
16-11-2008, 11:28
با سلام ايا اديوس هم داراي سينك اماده هست منظورم پروژههاي اماده هست كه داخلش عكس و تيكه هاي فيلم وارد ميكنن
ممنون
بله داره
چرا نداشت باشه!

majj
17-11-2008, 09:45
سلام
اگه براتون مقدور هست چند نمونه براي فيلمهاي عروسي برام بزارين
با تشكر

مصطفی لطفی
25-11-2008, 04:23
چطوز میشه در ادیوس خروجی به صورت dvd گرفت

Javad_Ed
25-11-2008, 22:58
چطوز میشه در ادیوس خروجی به صورت dvd گرفت
سلام
به p30world خوش آمدید ....
در همون procoder ....داره که به dvd تبدیل کنید..
میتونید هم به mpeg 2 تبدیل کنید ...سپس بوسیله نرم افزار های ساخت dvd
مثله Adobe Encore DVD ...یا ساده ترش Ulead dvd movie factory به dvd همرا ه با منو تبدیل کنید
موفق باشید

ma4nafar
26-11-2008, 18:17
سلام و خسته نباشید

وقتی ادیوس را نصب میکنیم این آیکون روی دسکتاپ نمایان میشه

و وقتی روش کلیک میکنیم این میاد

حالا اون آیکون ماله چیه ؟ و چه کاری ازش میاد ؟

یا حق

Javad_Ed
27-11-2008, 15:15
سلام و خسته نباشید

یا حق
برای من نیست ...همچین آیکونی
چه ورژنی هست؟
مسلما یه وسیله هست که پیداش نمیکنه ....چون خب شما ندارید اونو ...

ma4nafar
28-11-2008, 21:47
[quote=Javad_Ed;3214064]
چه ورژنی هست؟
quote]

من از سری 3 به بعد تا 4.6 که نصب میکنم این آیکون را میده

یعنی چیه :18: خطرناک نباشه بریم تو هوا :31:

masoudtr
28-11-2008, 23:05
سلام و خسته نباشید

یا حق

این ایکون Canopus ACEDV Controller است و مال سخت افزاری است که بوسیله ان فیلم را داخل هارد میکنید(چی گفتم:31:)
برای منم همین ارور می اید برای رفع مشکل کارت گرافیک را دوباره نصب و مادربرد را اپدیت کردم درست شد
هر چند این ارور اصلا مشکلی بوجود نمی اورد
من یک سال داشتم بدون مشکل برام کار میکرد

zartosht 2008
06-12-2008, 12:36
من يكسري xplode دارم كه در نسخه 3.5 اديوس نصب مي شه ولي در 4.6 نصب نمي شه آيا سرويس دهنده اي وجود داره كه بعداز نصب اون من بتونم از اين برنامه ها در 4.6 استفاده بكنم؟

Javad_Ed
07-12-2008, 21:27
من يكسري xplode دارم كه در نسخه 3.5 اديوس نصب مي شه ولي در 4.6 نصب نمي شه آيا سرويس دهنده اي وجود داره كه بعداز نصب اون من بتونم از اين برنامه ها در 4.6 استفاده بكنم؟
سلام
فکرنکنم ...
مگه نسخه 4.6 تون xplode نداشت ؟

zartosht 2008
08-12-2008, 07:52
نه من كه نديدم بجاي اون چيز ديگه اي نيست كه بشه ازش استفاده كرد

masoudtr
13-12-2008, 14:44
نه من كه نديدم بجاي اون چيز ديگه اي نيست كه بشه ازش استفاده كرد
منظورت بجای xplode است
که میتونی از ادوریج و یک سری الفا که باید نصب کنی استفاده کنی

mani16
23-12-2008, 19:07
سلام دوستان این تاپیک به صورته کپی شده از یک فرومه دیگه هست که با اجازه از نویسنده ی اون اینجا کپی میکنم
و هر چند وقت اپدیت میکنم:31:
اگه سوالی از هر قسمته آموزش داشتید بپرسید خوده نویسنده یا من یا دوستانه دیگه جواب میدن:46:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نویسنده :samanvb
همکار :Javad_Ed
و power2e ...(این و از اون (و) ها بودها)
دوستانه دیگه اگر مایل به همکاری در هر زمینه ی دیگه یا همگام با ما بودند پیغام بفزستند:20:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام منبع پيگرد قانوني ندارد!.
سلام
اين آموزش ها را جز به جز در تايپيك هاي جداگانه قرار ميدهم
توضيح بدهم كه اين ها را خودم نوشتم(براي اولين بار) واز جايي كپي نكردم واگر خوب بود بعدا كتابش ميكنيم ميديم تو بازار وديگر اينكه خيلي دوست دارم اگر در اين آموزش ها مشكلي مي بينيد سريع آن مشكل و حل آن را بنويسيد انشاالله اين انجمن پر بازديدكننده ترين وپر مطلب ترين در اين سايت باشد!.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آشنايي اوليه با edius

گزينه recent projects : در صورتي كه پروژه اي كه قبلاً ذخيره كرده ايد نام پروژه در اين ليست ديده ميشود. گزينه new projects براي باز كردن يك پروژه جديد وگزينه open projects براي باز كردن پروژه ذخيره شده وگزينه close براي خارج شدن .

مربوط به پروژه ي خود را انجام دهيد : در قسمت بالا شما ميتوانيد مسير كه ميخواهيد در آنجا ذخيره شود را

بدهيد وبعد نام را انتخاب كرده .در قسمتlist of preset گزينه DV PAL 4:3,43KHz را انتخاب كرده

در قسمت output divice نوع كارت كپچري كه به كامپيوتر خود وصل كرده ايد را انتخاب كنيد

قسمت stup را دست نزنيد وبگذاريد به همان حال بماند در قسمت track شما ميتوانيد انتخاب كنيد كه چند تا vtrack يا چند تا atrack داشته باشيد كه بايد عددي انتخاب كنيد (بهتره اين هم دست نزنيد )
A.پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمام فرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي

خوب بقيه توضيح ها در تايپيك هاي بعدي
با تشكر
سلام اقا جواد من ایدی سمارو توی فوروم ادیوس دیدم.میخواستم بگم چطور میسه این برنامهultrafx رو گیر اوورد؟ بابا اون یارو هندیه همه رو سرکار گذاسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Javad_Ed
26-12-2008, 00:56
سلام اقا جواد من ایدی سمارو توی فوروم ادیوس دیدم.میخواستم بگم چطور میسه این برنامهultrafx رو گیر اوورد؟ بابا اون یارو هندیه همه رو سرکار گذاسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
ماسفانه من در جریان اون برنامه نیستم ...:41:
اگه چیزی پیدا کردم
چشم:46:

استودیو ماهان
27-12-2008, 13:13
سلام
من ایمانم -تازه واردم ولی چون کارم میکس جشنیه ، یه خورده پریمیروادیوسو بلدم
البته ادیوسو تازه شروع کردم.
درضمن کارت کاناپوسdvxe1دارم.
مطالب قبلی رو مطالعه کردم وبابتش ازتون ممنونم.
سوال من راجع به روشیه که بتوان سرصحنه هارو ازهم جدا کنم .
شنیدم ادیوس میتونه این کارو انجام بده ولی راهی که آدرس دادند،درحین کپچروازطریق گزینه های
divideهستش که من نمیتونم تنظیمش کنم لطفا کمکم کنید.
خیلی ممنونم.

mh2002ir
27-12-2008, 20:16
سلام دوست من
ادیوس زمانی که شما در حال کپچر هستین ( از ورژن 4 به بالا ) با تعریف گزینه pause و stop در تنظیم های کپچر ، از همان ابتدا فایل های هر صحنه را تک تک کپچر و با اسم هایی با پسون مثلا 01 **** تا n ***** جدا جدا برای شما داخل پوشه ای که ابتدا پروژه را به نام نامیده اید قرار می دهد.
پلاگین و یا فیلتری که همانند کارت pro-one که در پریمیر فایل یک تکه کپچر شده را ( همانند scen cutter ) کات کات در استوری بردی قرار دهد من ندیدم ( شاید وجود داشته باشد ولی من اطلاع ندارم )

radikalx
01-01-2009, 10:53
با سلام به همه ادیوسی ها
به خصوص آقا Javad_Ed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گل
کتابی در مورد ادیوس 5 (آخرین ویرایش) در بازار سراغ دارید که کامل و جامع باشه؟(از مبتدی تا حرفه ای!)
mer300

Javad_Ed
01-01-2009, 12:03
با سلام به همه ادیوسی ها
به خصوص آقا Javad_Ed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گل
کتابی در مورد ادیوس 5 (آخرین ویرایش) در بازار سراغ دارید که کامل و جامع باشه؟(از مبتدی تا حرفه ای!)
mer300
سلام
من ندیدم
البته cd آموزشی فکر کنم موجود باشه
ولی کتابی تا بحال ندیدم (شاید باشه ...بعید میدونم )

ehteshami
03-01-2009, 15:05
دوستان اگرمممکنه من روسریع راهنماییی کنید
من یه سری فیلم روکه بادوربین دی وی گرفتم باپرمیرکپچرکردم وحالادارم تو ادیوس کار می کنم و به این مشکل خوردم که بعضی فیلمهام کادرشون فول وبعضیشون اسکوپ حالت سینمایی دارندبایدچه کنم؟

mani16
08-01-2009, 16:54
دوست عزیز اونی که به قول خودت سینمایی هستش به صورت ntsc 16:9گرفته شده است برو وریی فیلو مورد نظر alt+lرو بزن و بازش کن

maghsoudi112
26-01-2009, 22:23
کمک فوری

لطفا بگید چه ورژنی از ادورج تو ادیوس نصب میشه با تشکر

masoudtr
27-01-2009, 00:01
کمک فوری

لطفا بگید چه ورژنی از ادورج تو ادیوس نصب میشه با تشکر
ادیوست چه ورژنی است؟
ادوریج 10 تو همین سایت است همون را نصب کن کاملا کار میکنه

rezakf
29-01-2009, 10:07
سلام كسي فايل usb key مربوط به اديوس 4.51 رو نداره برام لينك بزاره . ممنون ميشم

چون دارم با 30 روزه ميسازم و ميسوزم

ehteshami
31-01-2009, 11:14
با تشکرازکمک قبلیتان
من فیلم روکه ادیت کردم به صورت دی وی اکسپورت می کنم روی هارداماوقتی فیلم روبانرم افزارای پخش میبینم دارای اگزجره وحاشیه هایی درکنارعلی الخصوص صورت آدمها می باشد لطفاکمک کنید

srt-digital
01-02-2009, 02:36
آیا تو ادیوس میشه یک فیلمو سوژه مثلا یه شخص باشه رو رنگی نکه داشت و ضمینه پشت رو سیاه و سفید کرد یا بلعکس اگر بله لطفا راهنمایی کنید اگر نه کدوم نرم افزار این کار رو انجام میده؟ اوید؟؟؟

Javad_Ed
01-02-2009, 05:37

آیا تو ادیوس میشه یک فیلمو سوژه مثلا یه شخص باشه رو رنگی نکه داشت و ضمینه پشت رو سیاه و سفید کرد یا بلعکس اگر بله لطفا راهنمایی کنید اگر نه کدوم نرم افزار این کار رو انجام میده؟ اوید؟؟؟
 بهترین و تمیز ترین نرم افزاری که باهاش میشه باهاش اینکار رو کرد افترافکته :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%26lr%3Dlang_en%257Clang_fa%26client%3Dopera%26rl s%3Den%26sa%3DN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimgres%3Fimgurl%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ow.net%2Farticles%2Fswanson_grant%2Fsin_city1%2Fti tle_banner.jpg%26imgrefurl%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] creativecow.net%2Farticles%2Fswanson_grant%2Fsin_c ity1.php%26usg%3D__ltfq-KZ2-eUYNofkH6fSb08iHvI%3D%26h%3D300%26w%3D640%26sz%3D4 6%26hl%3Den%26start%3D11%26um%3D1%26tbnid%3DHLi6xz u80HlMuM%3A%26tbnh%3D64%26tbnw%3D137%26prev%3D%2Fi mages%253Fq%253Dsin%252Bcity%252Beffect%2526um%253 D1%2526hl%253Den%2526lr%253Dlang_en%25257Clang_fa% 2526client%253Dopera%2526rls%253Den%2526sa%253DN)
ادیت :
اصلا چرا راه دور بریم :
بحث کاملش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همین لینکی که دادم هم آرش ایرانی عزیز معرفی کرده ....با لین ک دانلود ...

Javad_Ed
01-02-2009, 05:55
با تشکرازکمک قبلیتان
من فیلم روکه ادیت کردم به صورت دی وی اکسپورت می کنم روی هارداماوقتی فیلم روبانرم افزارای پخش میبینم دارای اگزجره وحاشیه هایی درکنارعلی الخصوص صورت آدمها می باشد لطفاکمک کنید
 سلام دوست عزیز
متوجه نمیشم دقیقا!:41:

shahinj
02-02-2009, 14:30
با سلام به دوستان من هم درمورد رنكي ماندن قسمتي از كليپ در برنامه اديوس سوال دارم

Javad_Ed
02-02-2009, 21:44
با سلام به دوستان من هم درمورد رنكي ماندن قسمتي از كليپ در برنامه اديوس سوال دارم
 توی همین تاپیک power2e عزیز توضیح دادند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید :11:

rezakf
07-02-2009, 09:15
سلام كسي فايل usb key مربوط به اديوس 4.51 رو نداره برام لينك بزاره . ممنون ميشم

چون دارم با 30 روزه ميسازم و ميسوزم

كسي جواب منو نداد تا خودم پيداش كردم حالا اگه كسي مي خواد تا براش بزارم

Javad_Ed
07-02-2009, 13:51
كسي جواب منو نداد تا خودم پيداش كردم حالا اگه كسي مي خواد تا براش بزارم
 بزار عزیز
شاید کسی احتیاج داشته باشه
ممنون:11:

masoudtr
07-02-2009, 15:57
امروز تو ادیوس یک چیز جالبی دیدم اونم سکانس ها بود که درست مثل پریمیر بود یعنی یک جا دیگه یک تکه از پروژه را انجام بدی بعد اون رو سکانس کنی بیاری تو جایی که میخوای دقیقا مثل پریمیر با دوبار کلیک روش هم به جایی میری که سکانس ایجاد شده
برای منظم شدن پروژه و شلوغ نشدنش خیلی خوبه
کسی میدونه چجوری میشه از یک سکانس برداشت جای دیگه گذاشت؟
ایجاد سکانس را بدم

rezakf
09-02-2009, 16:11
اينم پسوورد و usbkey برنامه اديوس 4.51 براي عزيزاني كه لازم دارن :

AHMADKHOSHMARAM
11-02-2009, 12:06
با سلام

به لينك أموزش كامل برنامه نياز فوري دارم

كمككككككككككككككككككككككك ككككك

ممنونم

srt-digital
12-02-2009, 10:56
برای سیاه سفید کردن قسمتی از یک تصویر یکی گفت:
اگه انصاف هم رعایت کنیم ادیوس خیلی خوب این کار رو میکنه با ابزارایی که ----- chrominance داره میشه حتی چند طیف رنگی luminance یا روشنایی شماره رنگ تاثیر پدیری و حذف رنگ ... به چیز دلخواه برسیم

کسی هست اینو بیشتر توضیح بده و یه آموزش کوچولو از chrominance برامون بزاره
با تشکر

MRI 2599
09-03-2009, 03:00
آقا Javad_Ed لطف کن مطالب رو تا اینجا بصورت pdf بزار. دستت درد نکنه. بد جوری احتیاج داریم!

ehteshami
10-03-2009, 10:59
باسلام
دوستان برای دوعمل درتدوین نیازبه کمک دارم
بهترین ابزارهاوروش هابرای درست کردن پوشش لباسی درفیلمها چه نرم افزارهایی هست
ودوم ساختن باندصدای فیلم چه طوریه یعنی باندافکت یک فیلم رابرای دوبله آماده کرد
با تشکر

masoudtr
10-03-2009, 11:41
بهترین ابزارهاوروش هابرای درست کردن پوشش لباسی درفیلمها چه نرم افزارهایی هست
ودوم ساختن باندصدای فیلم چه طوریه یعنی باندافکت یک فیلم رابرای دوبله آماده کرد
برای اولی افتر افکت
برای دومی هم منظورت را متوجه نشدم
میخوای صدای سر صحنه را از بازیگر جدا کنی؟

ehteshami
16-03-2009, 10:06
دوست عزیز ممنون ازپاسخ گویی شما
برای مورداول ممنونم بازم اگرابزاری هست معرفی کنید
منظورم از تهیه باند صدای خام فیلم جهت دوبله اس یعنی فقط صدای زمینه ( موزیکهای فیلم -افکتها-صداهای آمبیانس ) بدون صدا ودیالوگ بازیگران
با تشکر
یه سوالم ازادیوس ؟
چه طورمیشه نوشته به صورت زیر نویس گذر کنه یعنی از مثلا پایین صفحه بیاد وبره یه نوشته طولانی
مثل زیرنویس های تلویزیون
با تشکر

masoudtr
16-03-2009, 10:52
دوست عزیز ممنون ازپاسخ گویی شما
برای مورداول ممنونم بازم اگرابزاری هست معرفی کنید
منظورم از تهیه باند صدای خام فیلم جهت دوبله اس یعنی فقط صدای زمینه ( موزیکهای فیلم -افکتها-صداهای آمبیانس ) بدون صدا ودیالوگ بازیگران
با تشکر
یه سوالم ازادیوس ؟
چه طورمیشه نوشته به صورت زیر نویس گذر کنه یعنی از مثلا پایین صفحه بیاد وبره یه نوشته طولانی
مثل زیرنویس های تلویزیون
با تشکر
سلام
در مورد سوال اولت باید بگم این کار نمیشه
اگه میبینی صدا و سیما این کار را میکنه
اونا نسخه مخصوص این فیلم را میخرن که در اون نسخه هم فایل صدای سر صحنه جداست هم فایل صدای بازیگر ها
پشت صحنه فیلم و مصاحبه با بازیگر ها را هم دارد
در مورد سوال دوم هم
راه حل ساده این که تو فتوشاپ بنویسی به فایل psd تبدیل کنی بعد یا 3dpicture تو ادیوس از پایین به بالا حرکتش بدی

Gpb
16-03-2009, 13:27
سلام
مهندس من می خوام یک سری فیلم شخصی مراسم زو میکس کنم میتونم ازت خواهش کنم چند تا کلیپ آماده خیلی قشنگ بهم بدی
امیدوترم با هم کنار بیاییم

masoudtr
16-03-2009, 14:09
سلام
مهندس من می خوام یک سری فیلم شخصی مراسم زو میکس کنم میتونم ازت خواهش کنم چند تا کلیپ آماده خیلی قشنگ بهم بدی
امیدوترم با هم کنار بیاییم
حاجی اینجا خرید و فروش ممنوع است

mahsa1469
27-03-2009, 16:30
سلام
می شه دانلود برنامه رو هم قرار بدید؟؟؟؟؟؟

ma4nafar
08-04-2009, 21:13
آموزش ادیوس تصویری

امیدوارم که به کارتون بیاد.

mahsa1469
08-04-2009, 23:06
آموزش ادیوس تصویری

امیدوارم که به کارتون بیاد.

سلام
ببخشید این خود برنامه هستش ؟؟

masoudtr
08-04-2009, 23:14
سلام
ببخشید این خود برنامه هستش ؟؟
نه اموزش برنامه است

mahsa1469
08-04-2009, 23:19
من خود برنامه رو می خوام...................

Javad_Ed
09-04-2009, 01:12
من خود برنامه رو می خوام...................

a2f619
22-04-2009, 23:50
ممنون از اطلاعات واموزشهای مفید
من به تازگی یعنی همین امروز از برنامه Edius استفاده کردم.چطوری میتونم کار خودمو ذخیره کنم.(منظورم پروژه نیست)

viilll
24-04-2009, 11:44
سلام
من مدتهاست که با پریمیر کار میکنم و با الگوریتم های کلی ندم افزارهای تدوین آشنایی دارم.مدتی است که دارم با کانوپس دست و پنجه نرم میکنم.اما در همین ابتدا با دو مشکل به نظر پیش شا افتاده اما واقعا اعصاب خوردکن روبه رو شده ام.
اول اینکه نمیتونم motion رو پیدا کنم.یعنی برای حرکت دادان یک کلیپ یا تغییر اندازه دادنش همراه با کی فریم ها.البته با pic in pic کار کردم ولی به نظرم برای کار به این مهمی و سادگی باید یک دسترسی به خود تنظیمات کلیپ داشت نه استفاده از یک افکت.و اینکه در pic in pic سایز کلیپ کمتر از 100% میشه و یک حاشیه برای اون ایجاد میشه.
دومین مشکل من موقع ایمپورت یک کلیپ به av2 به بالاست که تصویر به av2 میاد ولی صدا به av1 میره.مجبورم اول کلیپ رو به av1 بیارم تا صدا و تصویر هر دو روی یک لاین قرار بگیرند و بعد به لایه های بالایی ببرم.
(البته من کل این تاپیک رو خوندم اما جوابم رو پیدا نکردم) اگر دوستان لطف کنند و توضیح بدهند ممنون میشم.و اگر یکی از دوستانی که به این نرم افزار اشراف خوبی دارند شماره تماسشون رو به ایمیل من بفرستند تا بتونم از اطلاعاتشون استفاده کنم و ایرادات ریز و درشتم رو ازشون سوال کنم ممنون میشم.من در دوره آزمایشی عضویت هستم و نمیتونم شماره تماسم رو به شما ایمیل یا پیغام خصوصی بکنم.
باز هم ممنون.

power2e
28-04-2009, 12:35
سلام
من مدتهاست که با پریمیر کار میکنم و با الگوریتم های کلی ندم افزارهای تدوین آشنایی دارم.مدتی است که دارم با کانوپس دست و پنجه نرم میکنم.اما در همین ابتدا با دو مشکل به نظر پیش شا افتاده اما واقعا اعصاب خوردکن روبه رو شده ام.
اول اینکه نمیتونم motion رو پیدا کنم.یعنی برای حرکت دادان یک کلیپ یا تغییر اندازه دادنش همراه با کی فریم ها.البته با pic in pic کار کردم ولی به نظرم برای کار به این مهمی و سادگی باید یک دسترسی به خود تنظیمات کلیپ داشت نه استفاده از یک افکت.و اینکه در pic in pic سایز کلیپ کمتر از 100% میشه و یک حاشیه برای اون ایجاد میشه.
دومین مشکل من موقع ایمپورت یک کلیپ به av2 به بالاست که تصویر به av2 میاد ولی صدا به av1 میره.مجبورم اول کلیپ رو به av1 بیارم تا صدا و تصویر هر دو روی یک لاین قرار بگیرند و بعد به لایه های بالایی ببرم.
(البته من کل این تاپیک رو خوندم اما جوابم رو پیدا نکردم) اگر دوستان لطف کنند و توضیح بدهند ممنون میشم.و اگر یکی از دوستانی که به این نرم افزار اشراف خوبی دارند شماره تماسشون رو به ایمیل من بفرستند تا بتونم از اطلاعاتشون استفاده کنم و ایرادات ریز و درشتم رو ازشون سوال کنم ممنون میشم.من در دوره آزمایشی عضویت هستم و نمیتونم شماره تماسم رو به شما ایمیل یا پیغام خصوصی بکنم.
باز هم ممنون.

شما برای موشن کردن باید 3d picture in pictur رو انتخاب کنید در ادیوس 5 مشکلی از سایز نداری البته در 4.5 هم مشکلی نیست فقط به صورت پیش فرض تغییراتی داده در واقع باید وارد تنظیمات 3d picture in picture شده به پلیت posation رفته scale رو 100 قرار بدی بعد به پلیت Crop رفته عدد های مقابل گزینه ها رو صفر قرار بدی
دومین مشکلتون احتمالا به خاطر اینه که شما audio chanel رو تغییر دادید اگر اینطور روی آیکون A که در عکس با 2 نشون داده شده کلیک کنید و در منوی باز شده آخرین گزینه clear all track رو انتخاب کنید تا به صورت A ی خاموش در بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajad_n90
07-05-2009, 16:52
سلام
میشه یه نفر که همه این آموزش ها رو گرفته لطف کنه و به صورت پی دی اف برای دانلود بزاره تا دوستانی که تازه با این نرم افزار آشنا میشن بتونن از این اموزش ها استفاده کنن . چون عکس های آموزشی صفحات اول پاک شدن.
ممنون

sp1362
18-05-2009, 15:55
سلام آقا سامان
من به نوبه خودم از زحمات شما تشکر می کنم و از کسانی هستم که دوست دارم کار با این نرم افزار را یاد بگیرم نرم افزاری را که من دارم Canopus Edius Pro 4.51می باشد شما قید نکرده اید که آموزشی را که گذاشته اید مربوط به نرم افزار edius با چه ورژنی است و ای کاش این آموزش با تصویر همراه بود آموزش بدون تصویر یه کم گیج کننده است .اگر که این آموزش را با عکس بگذارید خیلی ممنون می شم با تشکر

Javad_Ed
18-05-2009, 19:42
سلام آقا سامان
من به نوبه خودم از زحمات شما تشکر می کنم و از کسانی هستم که دوست دارم کار با این نرم افزار را یاد بگیرم نرم افزاری را که من دارم Canopus Edius Pro 4.51می باشد شما قید نکرده اید که آموزشی را که گذاشته اید مربوط به نرم افزار edius با چه ورژنی است و ای کاش این آموزش با تصویر همراه بود آموزش بدون تصویر یه کم گیج کننده است .اگر که این آموزش را با عکس بگذارید خیلی ممنون می شم با تشکر
سلام
اوایل با ادیوس 4.5 بوده .بعد کمکم به ادیوس 5 ارتقا داده شده ....
اوایل عکس هاش پریده...یخورده برید جلو..همه آموزش ها عکس دارند

sp1362
30-05-2009, 17:52
سلام
دوست عزیز این نرم افزاری را که آموزش آن گذاشته ای ورژن چند است خواهش می کنم حتما ورژن
آن را قید نمایید
با تشکر

ali22x
10-06-2009, 13:55
در ادیوس چطوری میتوانیم تصویر اسلو موشن کرد متشکرم ادیوس5.2

masoudtr
10-06-2009, 14:14
در ادیوس چطوری میتوانیم تصویر اسلو موشن کرد متشکرم ادیوس5.2
speed اش را کم کن به هر مقداری که میخوای

.:HAMED:.
05-07-2009, 23:22
این آموزش مال کدوم ورژنه؟

Javad_Ed
06-07-2009, 01:58
از 4.6 شروع شده رو به بالا!

06-07-2009, 14:22
.....................

06-07-2009, 14:24
آقا جواد من نتونستم کلیپ دلخواهمو از ادیوس خارج کنم(کپچر کنم)
فقط یه گزینه Export داره که پروژه رو ذخیره میکنه
چطوری فیلم ساخته شدمو کپچر کنم؟

masoudtr
06-07-2009, 14:49
گزینه f11 را بزن میره برای رندر کردن و فرمت فیلم

07-07-2009, 17:08
ممنون
آقا من این F11 رو که میزنم چرا ایکسپورت حالت VCD نداره؟؟؟
پس چطوری ایکسپورت شده رو بزنم به یه سی دی؟(فیلم)

masoudtr
07-07-2009, 17:22
ممنون
آقا من این F11 رو که میزنم چرا ایکسپورت حالت VCD نداره؟؟؟
پس چطوری ایکسپورت شده رو بزنم به یه سی دی؟(فیلم)
بعد از زدن f11 گزینه یکی مونده به اخر را انتخاب کن بعد next بزن video cd داره

07-07-2009, 17:49
همین کارو کردم اما خبری از ویدیو سی دی نیس!

07-07-2009, 18:11
میگم نکنه باید فرمت پروژه رو هم عوض کنم
اما اونجا هم اسمی از vcd و این حرفا برده نشده

Javad_Ed
07-07-2009, 23:03
میگم نکنه باید فرمت پروژه رو هم عوض کنم
اما اونجا هم اسمی از vcd و این حرفا برده نشده
توی Canopus ProCoder Express For EDIUS
گزینه ی use the procoder express for edius wizard....
بعد vcd
....

07-07-2009, 23:18
ProCoder Express For EDIUS
این کجاست ؟
خود همون ادیوسه؟

zartosht 2008
09-07-2009, 07:17
من از كجا مي تونم بفهمم procoder اديوسم چه نسخه اي هستش
از اديوس 4.6 استفاده مي كنم

علي طهماسبي
09-07-2009, 10:35
پرو كدر ت رو باز كن در حالت ويزارد نباشه help و بعد about procoder و اگه خوب نگاه كني ورژنشو نوشته موفق باشي

09-07-2009, 10:54
توی Canopus ProCoder Express For EDIUS
گزینه ی use the procoder express for edius wizard....
بعد vcd
....

من اینو نمیدونم کجاست کمک کنید لطفا

علي طهماسبي
09-07-2009, 15:06
شما با چه اديوسي كار مي كنيد اگه 5 هست اين گزينه رو نداره وبايد به اين جا برو و .....

borna66
08-08-2009, 12:59
اقا بسيار عالي بود.ممنون/لطفا ادامه دهيد

علي طهماسبي
09-08-2009, 18:16
اقا بسيار عالي بود.ممنون/لطفا ادامه دهيد
با سلام
در مورد چي ادمه بديم

روح سرگردان
10-08-2009, 09:30
دوستان سلام

تبریک میگم واسه یه همچین سایت توپی و خسته نباشید به همه بچه های توپ این تاپیک

دوستان من آتلیه عکاسی دارم به همین خاطر مبلغ 1480000 تومان واسه آموزش کامل ادیوس و پریمیر و پلاگینهای کامل اونها و حدود 80 کلیپ آماده و چند dvd انیمیشن های توپ پول خرج کردم . کلاس بصورت خصوصی و در دفتر خودم بوده.
:31:
نظر شما در مورد اینکار من چیه آیا رنج قیمتی درست هست یا حسابی سرم رو کلاه گذاشته ؟

javad.msh
22-08-2009, 16:58
سلام دوستان من میخوام با برنامه ادیوس از دوربین capture کنم کی میتونه کمک منه ؟ طریقه capture با ادیوس چه جوریه؟

Javad_Ed
22-08-2009, 18:59
سلام دوستان من میخوام با برنامه ادیوس از دوربین capture کنم کی میتونه کمک منه ؟ طریقه capture با ادیوس چه جوریه؟
سلام دوست عزیز
خوش آمدین
شما باید سوالتون رو در تاپیک جداگانه مطرح بفرمائید
با تشکر

ebicross
01-09-2009, 04:24
من یه مشکل اساسی دارم با این ادیوس.
بهم نخندید میگم.
وقتی سیو میکنم موقع پخش کیفیتش کمه و شماره میندازه. یعنی زیرش کنتور داره.
چطوری درست و حسابی اکسپورت کنم؟؟؟

masoudtr
01-09-2009, 08:57
ورژن 3.1 را داری؟
گزینه پرینت را که انتخاب میکنی دو تا انتخاب داره با اون یکی دیگه رندر کن تایمرش را نمی ندازه

ebicross
02-09-2009, 04:00
ورژن 3.1 را داری؟
گزینه پرینت را که انتخاب میکنی دو تا انتخاب داره با اون یکی دیگه رندر کن تایمرش را نمی ندازه
ممنون. امتحان میکنم.
این که زده EDIUS 5.

majidfx
02-09-2009, 14:10
در ادیوس چطوری میشه یه عکس رو به صورت دنباله دار موشن داد؟؟؟

mogh64
06-09-2009, 08:54
[سلام دوست عزیز:
موفق باشید[/quote]

majidfx
07-09-2009, 02:25
اولا
در ادیوس چطوری میشه یه عکس رو به صورت دنباله دار موشن داد؟؟؟
دوما
چطوری میشه یک سوزه دور و یک شوزه نزدیک به نوبت یکی را محو کرد و دیگری واضح باشه و بر عکس؟؟؟

Javad_Ed
07-09-2009, 04:46
سلام...
اولا اینن جا جای سوال پرسیدن نیست دوست عزیز...باید تاپیک جدا میزدید
ولی
سوال اولتون .منظورتون اینه که یه عکس پشت یره هم بیاد از یه طرف و از طف دیگه بره ؟
از یه عکس در تایم لاین 20 داپلیکیت بگیرید...
بعد برای اولی در نقطه ابتدا و انتها کی فریم بسازید...
بای دومی در زمان پایان اولی کی فریم بسازید جوری که به م بچسبند...حالا کلیپتون رو ببینید...اینکارو تا آخر باید انجام بدین...
ولی فکر کنم با لینک کردن در aftereffect آینکار راحت تر باشه...
دومی...این آسونه ...
در ثانیه x ...ترنسپرنسی یکی از سوژه ها باید 100 و دیگری 0 باشه.....و در ثانیه y دقیقا بر عکس...
حالا کلیپ ر ببینید...

majidfx
07-09-2009, 23:17
تشکر ولی من چیز زیادی سر در نیاوردم اگر تصویری باشه ممنونم

abbaskohan
18-09-2009, 15:35
سلام.با تشکر از اموزش های خوب شما.موفق باشید

Javad_Ed
19-10-2009, 22:22
سلام
این تاپیک و تاپیک آموزش پریمیر قفل میشه
لطفا در تاپیک جداگانه سوالاتتون رو مطرح بفرمایید
با تشکر

metal baz
23-10-2009, 20:25
با سلام ما هم به جمع ادیوس کارها پیوستیم آقا یه سوال این برنا مه Eefect contorol روش رو نتونستم پیدا کنم داره یا نه لطفا جواب بدید مثلا میخوام مثله پریمیر که برای هر کارش افکت کنترل داشت رو داشته باشم مثلا میخوای موشن بلار کنی یکدفه نپره با فید همراه باشه لطفا منو راهنمایی کنید:41:

amiresmaiil
24-10-2009, 09:17
سلام
لطفا طريقه كروماكي در اديوس را به من آموزش دهيد
با تشكر :20:

ae2009
25-10-2009, 21:18
کسی میدونه آموزش زبان اصلی ادیوس جایی گیر میاد یا نه؟

Javad_Ed
25-10-2009, 21:35
سلام
لطفا طريقه كروماكي در اديوس را به من آموزش دهيد
با تشكر
اگه سوالی دارید تاپیک ایجاد کنید

کسی میدونه آموزش زبان اصلی ادیوس جایی گیر میاد یا نه؟
سایت canopus هست

مهنازجون
29-10-2009, 12:31
سلام به همگی . من تازه عضو شدم .نمی دونم جواب تازه وارد ها رو می دید یا نه؟ یه سوال داشتم چطوری با ادیوس می شه از فیلم عکس گرفت ت. پریمایر کلید های ctrl+shift+m هست ولی تو ادیوس نمی دونم.لطفا کمک کنید.مرسی

hamed_aa
30-10-2009, 22:18
سلام.خوش اومدید.
برای عکس گرفتن کلید F11 رو فشار بدید و بعد از میان انتخابات خروجی گزینه Still Image رو کلیک کن.بعد اسم بده و Save کن

mrmsaeed
31-10-2009, 22:01
سلام به همگی . من تازه عضو شدم .نمی دونم جواب تازه وارد ها رو می دید یا نه؟ یه سوال داشتم چطوری با ادیوس می شه از فیلم عکس گرفت ت. پریمایر کلید های ctrl+shift+m هست ولی تو ادیوس نمی دونم.لطفا کمک کنید.مرسی
اگه منظورت اینه که یه عکس از روی تایم لاین بگیری و تو پروژت استفاد کنی کلید ترکیبیCtrl+T البته باید تایم لاین فعال باشه. بلافاصله یه snapshot هم در مسیر پروژه روی هارد ذخیره میشه هم داخل bin.

Mohammad King
06-11-2009, 20:25
سلام

قصد دارم در این تاپیک برنامه ادیوس رو از پایه توضیح بدم .

انشا الله که مفید باشه . اگر میشه این چند وقت کسی پست نده تا وقفه نیفته

ممنون

نویسنده اصلی Javad_Ed

Mohammad King
06-11-2009, 20:27
شنايي اوليه با edius

Mohammad King
06-11-2009, 20:28
كل پروژه درپنجره timeline انجام ميشه وكلا از چهار لايه با كارايي متفاوت .
لايه ويديو كه ميتوانيد تصوير قرار دهيد .لايه آديو ويديو كه هم تصوير وهم صدا را ميتوان قرار داد ولايه بعدي title است .وآخرين لايه لايه audio است كه در آن فقط ميتوانيد فايل هاي صوتي قرار دهيد .در همه لايه ها يك آيكون قفل وجود دارد كه اگر آن را فعال كنيد نميتوان آن لايه را دستكاري كرد.وآيكن ديگري هست به نام video mute كه اگر فعال باشد تصويري ديده نميشود وبراي audio mute نيز همين طور است .
اگر يك فايل صوتي را در timeline قرار دهيد(بعدا ميگم از كجا)ميتوانيد ميتوان ارزش هاي صدا را ديد(با كليك روي فلش سمت راست لايه audio).با كليك راست كردن روي لايه audio وبعد track height ميتوانيد لرزش فايل صوتي را بزرگ يا كوچك كنيد.
بزاي اضافه كردن لايه به اين پنجره شما ميتوانيد با كليك راست روي قسمت خالي پايين لايه audio لايه مورد نظر را وارد كنيد. پنجره timeline ابزارهاي زيادي دارد كه بايد در يك مبحث جدا بحث شود

bin bin

پنجره بين براي وارد كردن عكس فايل صوتي فيلم است.پنجره بين از دو قسمت folder وroot تشكيل شده. براي وارد كردن فايل شما از دو راه ميتوانيد 1-دوبار روي قسمت root كليك كرده 2-روي قسمت root كليك راست كرده وبعد add file .

Mohammad King
06-11-2009, 20:29
پنجره ديدن سلام به همه
پيش نمايش (Preview window) كه شامل دو بخش Player(براي ديدن و شنيدن تمامفرمتهاي صدا وتصوير ) و بخش Recواسه ديدن خروجي.
اين پنجره ابزار هايي مانند شكل زير را دارا مي باشد.

قسمت هاي قرمز مورد نظر ما هستند.
وقتي شما يك كليپ يا فيلمي را از پنجره بين باز ميكنيد ميتوانيدد آنرا روي پنجره player كشيده وتنظيمهايي را روي آن انجام دهيد.مثلا شما ميخواهيد تكيه اي از اين فيلم را داشته باشيد. خوب اول روي اول قسمت مورد نظر برويد(چي با چي اين كار رو بكنيم!خوب معلومه با اين ابزار:

وبعد set in را فشار دهيد وبعد قسمت آخر موردنظر رفته وset out را زده ودر آخر براي اينكه فيلم كوتاه شده خود را استفاده كنيد آن فيلم را از پنجره player كشيده وروي پنجره time line بياوريد(قبلا گفتم تو كدوم قسمتش اي پنجره).
كپچر اين دكمه در صورتي كه يك كپچر به سيستمتون وصل باشد وبا اين نرم افزار همخواني داشته باشد روشن است ويا يك دوربين با فرمت dv در غير اين صورت اين دكمه خاموش است.اين يك توضيحي بود فقط درباره پنجره player rec بمونه براي آخر كه خواستيم پروژه اي رو با هم انجام ورندر كنيم.

ابزار هاي پنجره timeline
سلام

ابزار هاي پنجره timeline

حالا برگرديم به پنجره time line ودرباره ابزار هاي آن به ترتيب صحبت كنيم:
New project براي باز كردن پروژه جديد open project براي باز كردن پرژه هايي كه از قبل ذخيره كرديم save project براي ذخيره پروژه.cut:براي برداشتن يك فايل از اين پنجره وبعد از آن ميتوانيد جايي ديگر آن را قرار دهيد.replace:اين دكمه براي جايگزيني يك فايل روي يك فايل ديگر است .ابزار delet فايل select شده را پاك ميكند.دكمه undo كه همان ctrl+z است يك حركت به عقب برميگردد.
براي بريدن يا نصف كردن يك فايل روي قسمت مورد نظر كليك كنيد وبعد دكمهmatch cut كليك كنيد.خوب تا اينجا فعلا معرفي ابزار ها بسه بقيه را در جاي مورد نظر توضيح ميدم .فقط يك ابزار ديگه بگم اگر پنجره ي bin را به اشتباه بستيد ميتوانيد با ابزار show bin يا دكمه Bروي كيبور اين پنجره را دوباره ظاهر كنيد.

Mohammad King
06-11-2009, 20:29
Effect
خوب ما با ويديو ----- شروع ميكنيم .در پنجره ي effect زير مجموعه اي است .كه توضيحي در باره تك تك آنها ميپردازيم.
----- color correction كه اين افكت نيز از 5 زير مجموعه ديگر تشكيل ميشود."يك توضيح درباره پنجره information :ما براي هر افكت صوتي وتصويري تنظيماتي داريم كه براي دسترسي به آنها از اين پنجره استفاده ميكنيم ."خوب اولين ----- color balance هست .يك عكس يا فيلمي را از پنجره بين باز كرده وروي تايم لاين آورده واين ----- را روي اون فايل بكشيد.خوب براي تنظيمات اين ----- بايد به پنجره ي information رفته(از اين به بعد ديگه نميگم بريد روي تنظيمات وقتي توضيح ميدم يعني روي قسمت تنظيمات هستم) وروي color balance دوبار كليك كرده پنجره تنظيمات باز ميشود.شما در اين پنجره سه قسمت ميبينيد يكي براي تنظيم نور وديگري براي رنگ وآخري براي ديدن.كه در قسمت نور ميتوانيد نور مورد نظر را تنظيم كرده ودر قسمت رنگ .رنگهاي تركيبي براي فايل خود ايجاد كنيد ودر قسمت preview شما ميتوانيد محدوده اي كه ميخواهيد ----- روي آن قسمت ايجاد شود را تنظيم نماييد.
----- color wheel and monotone :اين فيلترها نيز مانند ----- قبلي كار ميكند وبراي تنظيم رنگ است (بيشتر از اين توضيحي براي اين ----- ندارم!)
فيلترwhite balance :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت خيلي حرفه اي تر كه از سه قسمت تشكيل شده .
----- yuy curve :اين ----- هم براي تنظيم رنگ است اما به صورت منحني كه با دستكاري اين منحني ها رنگ نيز عوض ميشود. (خوب چرا ميخندي مگه من پنج تا ----- براي تنظيم رنگ گذاشتم! البته اينها را گذاشتند تا هركس با هر كدوم كه را حت تره كار كنه كه نظر من روي ----- اولي است )
خوب ديگه از رنگ خارج شويم .
----- anti flicker :اگر در فيلمتون لرزشي وجود داشته باشه اين ----- ميتوناند لرزش را تا حدودي بگيرد كه با تنظيمات آن كه از صد درصد تا صفر درصد.
Bleand filter:اين يكي از مهمترين فيلترها هست كه دو ----- را با هم تر كيب ميكند(خوب داريم به جاهاي سخت سخت ميرسيم )توضيح اين ----- در جلسه بعدي
با تشكر(ومعذرت)

Mohammad King
06-11-2009, 22:12
Bleand filter
همون طور كه در قسمت قبلي گفته بودم اين ----- ميتواند دو ----- را با هم ادغام كند واقعا توضيح اين ----- سخته ولي من با يك مثال اين رو بيشتر براي شما آشنا ميكنم.
اول يك فايل تصويري رو به پنجره ي timeline كشيده بعد ----- bleand filter را روي اون فايلي كه در پنجره ي time line برده بوديد كشيده خوب حالا در قسمت تنظيمات همچين پنجره ي رو ميبينيد :
در قسمت filter 1 مثلا ميتونيد ----- colorbalance را قرار دهيد در قسمت filter 2 هم ميتونيد از ----- هاي ديگر يا همون colorbalance قرار دهيد در كنار ----- 2 به قسمت تنظيماتش رفته وهر رنگي كه دوست داريد انتخاب كنيد خوب حالا تيك key feram را فعال كنيد درسمت راست پايين دو گزينه ميبينيد به نام هاي :spline و polyline .اولي براي تنظيم به صورت قوس دار ودومي براي تنظيم خطي يا هر چي كه شما بگيد !گزينه دومي را فعال كنيد وروي خط سفيد چند تا نقطه با فاصله بگذاريد وآنها را به شكل زير در آوريد و بعد
ok
.خوب حالا play كنيد ميبينيد كه رنگ تصويرتون مانند تپش قلب عوض ميشود .البته خودتون ميتونيد با ----- هاي ديگه كار كنيد.
(يه معلم جبر داشتيم يادش بخير خيلي ما رو نصيحت ميكرد ميگفت الان داغيد نميفهميد بشينيد از الان درس بخونيد سال بعد كه رفتيد پيش وقتي مختون تركيد پاشيد روي در و ديوار اون وقت ميفهميد!همين جوري گفتم جو عوض شه !!!)

Block filter
اين ----- ميتواند يك تك رنگ درست كرد يعني فايلتون را به يك رنگ كه خودتون انتخاب ميكنيد تبديل ميكند !زياد استفاده اي نداره
Blur
اين افكت تصويرتون رو بلور ميكند وزيبايي خاصي ميبخشه بهتره درجش روي 5 باشه

Mohammad King
06-11-2009, 22:13
سلام دوستان یسری توضیح درباره key frame در blend filters
به این عکس نگاه کنید:
کد:

5قسمت مشخص شده
قسمت 1 :در این قسمت از کلیپ مورد نظر ----- شماره 2 نمایش داده میشود که من poster رو گذاشتم
قسمت 2:در این قسمت ----- 1 نمایش داده میشود که من old movie گذاشتم
قسمت 3:در این قسمت تلفیقی از 2 ----- نمایش داده میشود
قسمت 4و5:برای مثال من دارم اول یه بار کلیپ رو نگاه میکنم وتصمیم میگیرم در زمانه خاصی یک ----- اعمال کنم در اون ثانیه کلیک میکنم و از قسنت marker حرف M رو میزنم،همچین مثلثی ایجاد میشه،
روی مثل کلیک راست میکنم وگزینه ی edit marker comments رو میزنم و هر چی دلم میخواد مینویسم،
من نوشتم <----- الد مووی>که بعدا یادم بمونه که در اینحا میخوام چکار کنم
همون طور که میبینید من در همان ثانیه ----- رو اعمال کردم
کد:

حالا قسمت white balance
به عکس نگاه کنید
کد:

شما میتوانید رنگ های مختلفی را اعمال کنید
قسمت 2 مربوط به دایره گرد میشه که میتونید رنگی رو انتخاب کنید و با حرکت دادن قسمت کناری که در شماره بک مشخص شده بازه های رنگی مختلی بدست آورید
موفق باشید

Mohammad King
06-11-2009, 22:14
فيلترchrominance
با اين ----- ميتوانيد يك رنگ انتخابي يا خاصي را روي صفحه تغيير داد.
براي انتخاب رنگ چهار روش وجود دارد.
در قسمت 1ميبينيد
شما ميتوانيد قطره چكان را برداريد ويك نوع رنگ در عكس خود را انتخاب كرده
در قسمت 2
درقسمت insidefilter يك ----- انتخاب ميكنيم (مثلا كالور بالانس )
در قسمت edge filter ميتوان لبه هاي رنگي كه انتخاب كرديد را تغيير دهيد.
ودر قسمت out side filter به ما كمك ميكند تا قسمت هايي كه انتخاب نكرديم را تغيير دهيم
حالا به قسمت 3 نگاه كنيد
اين قسمت باعث ميشه تا لبه هاي انتخاب شده يا همون edge filter هاله اي بگيرد كه با تنظيمش ميتوانيد اين هاله رو كم يا زياد كنيد كه البته به تنظيم edge filter بستگي دارد
من يه چيزي تو اين مايه ها درست كردم
بقيه قسمت هاي اينجا براي تنظيم بيشتر است من فكر كنم اين ----- تا همين جا بس باشه
خودتون هم بايد بگيرديد وتمرين كنيد اگه چيزهاي بيشتري يادگرفتيد در اين جا قرار بدهيد.

به عکس نگاه کنید:
در ----- chorminance در زیره عکسه استاد یک چک مارک وجود داره(که در این تصویر موجود نیست،شرمنده)با گذشتن تیکه اون گزینه تصویر مثله شکله مقابل در میاد که هر رنگی رو که انتخاب کنید برنگه سفید وبقیه ی رنگ ها برنگه سیاه در میاد،که این روش بعضی مواقع میتونه حیلی کمک کنه.
یه مثال
به عکس نگاه کنید:
شما میتونید یه همچین چیزی هم درست کنید
به چشمها بنگرید ،یه حالته ترک خورده داره مثله زمینه خشک این بخاطره *****ه paper هست
خودتون میتونید کار های زیبایی درست کنید

Mohammad King
06-11-2009, 22:15
حالا به عکس بنگرید
رسیدیم به تب ایمیشن
مختصر میگم :
حالا به عکس نگاه کنید:
ادیوسی باشید ...

معذرت

Mohammad King
06-11-2009, 22:30
.آیا میدانستید که شما بدون اینکه یک کلیپ را در تایم لاین وارد کنید یا در مونیتوره برنامه ببینید ،میتوانید کلیپ را در همان مکان ایمپورت ببینید،بشکل نگاه کنید:
شما حالا با موس بر روی کلیپ برید بعد کلیده وسط موس رو بفشارید،حالا میتوانید موس رو به سمته چپ و راست ببرید و کلیپ در همین جا جلو وعقب میره.دیییییی:
2..به این عکس نگاه کنید:
اگر در این حالت باشد وقتی کلیپی در تایم لاین باشد و شما کلیپی دیگر را وارد تایم لاین کنید وبر سر کلیپه اولی درگ کنید کلیپه اول به سمت راست خواهد رفت وکلیپه دوم در ابتدا قرار خواهد گرفت.
ولی وقتی روی این حالت
قرار داشته باشه کلیپه دوم جایگزینه کلیپه اول میشه تاکید میکنم به اندازه ی تایمه کلیپه دوم جایگزین میشه و بقیش همون کلیپه اوله.
3.به عکس نگاه کنید:
اگر این گزینه روشن باشد وهمچنین insert mode ماننده شکله 2 باشد وقتی دو کلیپ در 2 تایم لاین باشد و شما کلیپی را در ابتدای یکی قرار دهید ماننده شماره 2 کلیپه اول به جلو میره و همچنین کلیپی که در ابتدا قرار داشت متناسب با اون جابجا میشه...
ادیوسی باشید ...

Mohammad King
06-11-2009, 22:31
Time Remap
به عکس نگاه کنید:
به عکس نگاه کنید:
اینم از این
با ادیوس تفاوت را احساس کنید

Mohammad King
06-11-2009, 22:32
من خواستم از محیط نرم افزار فیلم بگیرم ولی از پالت پریویو فیلم نمیگیره
تنها یه برنامه دیدم که از اون پالت فیلم میگیرهfraps
که البته این از بقیه قسمت ها فیلم نمیگره (متاسفانه ٰولی در هر صورت بیشتر بصورت عکس میزارم چون آپ کردن برام سخته بازم ممنون)
سلام دوستان
به شکل نگاه کنید :
همون طور که میبینید کلیپ مورده نظر به صورت چند قسمت که بقله هم هستند در اومده که میتونید اینو حرکت بدین
در شماره ی1 :اگر عددی که قرار میدهید مثبت باشه کلیپ شما به سمت راست حرکت میکنه و اگه منفی باشه به چپ...
در شماره ی 2 :مکان کلیپ رو به صورت افقی تعییین میکنید ...
در شماره ی 3 :کلیپ رو میتونید در جهت عمودی حرکت بدید برای مثال اگه مثبت بگذارید به سمت بالا و منفی بسمته پایین حرکت میکنه
در شماره 4 هم مکان کلیپ رو بطور عمودی میتونید تغییر بدید
اگه مثلا بصورت افقی + و بصورته عمودی- بگذارید کلیپ مورب بهسمت پایین و راست حرکت میکنه
حتما در فیلم ها دیدید که مثلا طرف داره تلویزیون میبینه یکدفعه تصویر تلویزیون در جهت عمودی میپره با این میتونید همون کار رو بکنید و همچنین با ف یلتر های دیگه که بعدا توضیح هواهیم داد میتونید تصویر رو مواج کنید
دیگه مشخصه که یک صاعقه به آنتن شما برخورد کرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-ف یلتر mirror
اين ف یلتر تصوير را در دو قسمت عمودي وافقي قرينه سازي ميكند
----- mosaic
اين ----- تصوير را شطرنجي ميكند وفكر كنم ----- پر كاربردي باشد كه با زياد كردنblock size تصوير نا مفهوم ميشود.ليست block patern :شما ميتوانيد از اين ليست حالت هاي مختلف كه زيبايي خاصي دارند براي موزاييك را انتخاب كنيد
Motion blur
اين ----- تصوير را به حالت كشيده نشان ميدهد كه هنوز من درست از اين ----- نفهميدم اگه شما فهميديد به من هم بگيد

Mohammad King
07-11-2009, 14:16
old movie film
به نظر من يكي از زيباترين وجالب ترين ----- همين ----- قديمي كردن فيلم ميباشد كه ميتوان به وسيله اين ----- فيلم را قديمي وسياه وسفيد كرد.
در قسمت dust&hiar ميتونان نويز هايي را وارد تصوير كرد كه مي توان اندازه هاي آن مانند شدت نويز وزمان ماندن بر روي تصوير وتعداد آنها را تغيير داد.
در قسمت scratch noise ميتوان نويزهاي خطي وارد نمود ومقداروشفافيت وزمان ماندن در تصوير را تغيير داد.
Film grain :اين قسمت باعث برفكي شدن تصوير ما ميشود واز 1 تا 255 قابل تغيير است.
Frame jitter :اي قسمت باعث پرش در تصوير ميشود
Border darkening :خاصيتي است كه باعث ميشود دور تا دور تصوير تاريك ومه آلود شود
Flicker :خاصيت كم وزياد كردن تصوير را دارد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 648x560 و حجم آن 59 کیلوبایت میباشد.

----- pencil sketch
تصوير را به حالتي در مياورد كه انگار با مداد كشيده شده است واسكيچ در بين گرافيست ها معروف است.
با زياد يا كم كردن insensity رنگ مشكي كم يا زياد ميشود واگر تيك قسمت ريورس را بزنيد تصوير معكوس ميشود.

Mohammad King
07-11-2009, 14:16
----- raster wipe
اين ----- تصوير ما را موجدار ميكند واز 3 قسمت تشكيل شده است كه هر يك از تنظيمات براي خود يك
Keyframe دارد
----- sharpnees
اين ----- باعث شفاف شدن تصوير ميشود وتصوير را با جزييات بيشتري نشان ميدهد
----- smoth blur
مانند ----- قبلي عمل ----- را انجام ميدهد اما با تفاوت به اينكه لبه هاي تصوير ملايم ميشود.

----- soft focus
اين ----- ميتواند تصوير را شفاف يا بر عكس يك حالت مه مانندي بدهد و وضوح تصوير ونور تصوير را ميتوان تنظيم كرد .واين ----- نيز از ديگر ----- هاي زيبا است كه ميتوان در تصوير حالت رويايي ايجاد نمود

Mohammad King
07-11-2009, 14:21
----- strobe/freeze
اين ----- باعث لحظه به لحظه شدن فيلم ميشود وبا تغيير دو قسمت آن ميتوان فريم فريم شدن تصوير را كم يا زياد كرد.
اگر color frame فعال باشد در تصوير حالت فلاش ميزند

----- tunnel vision
اين ----- تصوير را به صورت تونل در مي آورد كه ميتوان در بك كار هايتان اين ----- را اجرا كنيد

----- video noise
اين ----- برفك هاي رنگي يا سياه سفيدي ايجاد ميكند.

امضا كاربر

Mohammad King
07-11-2009, 14:21
از قدرتمندترین نرم افزارهای تدوین غير خطی که توسط بسياری از تدوین کاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گيرد. این
یکپارچه ای را فراهم ميکند که قابليت پذیرش انواع فرمتهای ویدئو را دارد و امکان ویرایش همزمان تمام Work flow برنامه
را OHCI Firewire را بصورت همزمان داراست. این برنامه قابليت کار با کارتهای SD ,HD فرمتها را با هم و نيز ویرایش فرمتهای
کار DV Raptor RT و سری 2 DVStorm از جمله سری Canopus دارد و با انواع مختلف سخت افزارهای تدوین مربوط به
افزایش می یابد. از جمله خصوصيات این نرم ( Real Time ) ميکند. با بکارگيری این سخت افزارها، کارآیی ویرایش همزمان
بطور ترکيبی و همچنين SD و HD افزار، قابليت تبدیل فرمت می باشد بطوریکه این نرم افزار قابليت ویرایش فرمتهای ویدئویی
را دارد. DV , HDV , HD , MPEG II , Lossless Uncompressed تدوین ویدئو های با کدکهای مختلف مثل
برخی از ویژگی های این نرم افزار:
Timeline بصورت همزمان از DV با کنترل و خروجی DV - ضبط
و ضبط صدا به تنهایی Timeline ضبط مستقيم در ،( Batch Capture) - ضبط دسته ای
- ورودی فشرده 32 بيت ویدئو برای کليپهای ویدئو با کانال آلفا
edl , cmx-340 , dve-9100/ - ورودی 5000
بصورت مستقيم DVD و CD - وارد کردن فایلهای
tga - خروجی بصورت دنباله ای از
Procedure از طریق QuickTime، RealVideo، WindowsMedia، Mpeg2، Mpeg1، DivX - دارای خروجيهای متنوع از قبيل
Ediuse مربوط به Express
Mpeg pro MVR , Canopus MVR سخت افزاری برای 2200 (Encoder ) - پشتيبانی کدگشای
. Mpeg ,Dv ,Hd ,Canopus - کدکهای با کيفيت بالا مختص
- افکتهای همزمان با قابليت تعداد ساخت نامحدود
Realtime - خروجی ميکسر صدا بصورت
Realtime - تراکهای ویدئو، صدا، گرافيک و متن بصورت
: Realtime - فيلترهای ویدیویی
Anti filter, Blend, Blur, Black color, Color balance, Color wheel, Combine filter, Emboss, Loop slide, Matrix,
Median, Mirror, Monotone, Mosaic, Motion blur, Old movie/film, Pencil sketch, Raster wipe, Region, Sharpness,
Smooth blur
: Realtime - ----- های صدای
Delay, Graphic equalizer, High-pass filter, Loa-pass filter, Pan pot and balance, Parametric equalizer, Tone
controller
SMPTE شامل ترانزیشن های Realtime - ترانزیشنهای دو بعدی و سه بعدی
Realtime - افکتهای متنی
Canopus برای Inscriber title motion pro - امکان استفاده
- پشتيبانی فرمتهای ویدئویی شامل:
m2v و mpv با پسوندهای Mpeg Video Stream
mp و 2 m2p و mpeg و mpg با پسوندهای Mpeg Program Stream
m2p و m2t با پسوندهای Mpeg Transport Stream
Avi با پسوند DV Uncompressed AVI
mov با پسوند
Quicktime
- پشتيبانی فرمتهای صدا شامل:
aiff و aif با پسوندهای File Aiff
ogg با پسوند Ogg Vorbis
mp با پسوند 3 Mpeg Audio Layer3
m2a و mpa با پسوندهای Mpeg Audio Stream
- پشتيبانی فرمتهای گرافيکی شامل :
ips و icg با پسوندهای Inscriber
vst وicb و vda و targa و tga با پسوندهای Targa
rcl و dib و bmp با پسوندهای Windows Bitmap
jfif و jpeg و jpg با پسوندهای JPEG
fpx و pix با پسوندهای Flash
rgb و sgi با پسوندهای Silican Graphic Image
wmt با پسوند Windows Meta File
tiff و tif با پسوندهای Tif
psd با پسوند Photoshop
png با پسوند Portable Network Graphic
gti و gtif و gif با پسوندهای Quick Time Image
امیدوارم مفید بوده باشه

Mohammad King
08-11-2009, 14:46
در اين قسمت ما با ----- هاي صوتي آشنا ميشويم كه ميتوان به كمك اين حالت هاي مختلف را به صدا داد.
در اين قسمت من مطالب كلي رو ميگم چون تنظيم كلي براي يك صدا نداريم.مثلا من نميتونم يك اعداد استاندارد بنويسيم.چون براي هر موزيكي تنظيم خاص خود را دارد.
Audio filter
Delay:اين ----- بيشتر براي موزيك به كار ميرود وحالت اكو را به موزيك ميدهد كه بايد تنظيمات آن را تغيير داد.كه فواصل تكرار را كاهش و افزايش ميدهد.

Graphic equalizer:
اين ----- ميتوانيد حالت باس صدا را تقويت كنيد.كه با تغيير درجه هاي آن ميتوانيد به صداي مورد نظر وخوبي برسيد.

فيلترهاي low & high pass filter
اين دو ----- صداي موزيك را كم وزياد ميكند

Panpot&balance
كار اين ----- تعادل بين پخش صدا را دارد .كه از دوقسمت تشكيل شده يكي براي كنترل صداي سمت چپ وديگري براي صداي سمت راست.كه ميتوانيد با عدد ودستي تنظيم كنيد

Parametric equalizer
اين يكي از ----- هاي حرفه اي تنظيم صدا است كه از سه قسمت تشكيل شده است وميتوان صداي خوبي را درست كرد.

Tone controller
اين ----- نيز براي كنترل بلندي صدا ميباشد

شما براي اين كه تنظيمات خوبي روي صدا انجام دهيد ميتوانيد اول صدا را اجرا كنيد (play)وبعد روي قسمت تنظيمات رفته اينجوري هر تغييري كه دهيد همون لحظه ميفهميد.

موفق باشيد

Mohammad King
08-11-2009, 14:46
multi cam یا مدیریت دوربین
شما میتوانید به کمک این تکنیک بهترین تصویر روی تایم لاین را برای پخش در آن واحد انتخاب کنید کاربرد موقعی که چند دوربین فیلم برداری میکنن و شما بهترین تصویر را برای ویدیو پرو ژکتور انتخاب میکنید
1- ابتدا برداشت ها را روی تایم لاین خود قرار میدهید سپس کلید F8 را میزنید
2- از منوی mode ----->monitors تعداد مانیتور را تعیین میکنید
3 - حال در محیط ویو بر روی هر مانیتوری که کلیک کنید تصویر همان مانیتور پخش خواهد شد
کد:

بهتره ورژن 4.5 ادیوس رو بگیری
نگاه کن
(دوستان دارم audio filter ی که داداش سامان گفت تکمیل میکنم)
میبینید که یک ----- به اسمه pitch shifter اضافه شده که کارش زیر و بم کردن صداست
اینم پالت اینفور
اون vst هم پلاگینی هست که تنظیمات زیادی داره توی ورژن های قدیمی ادیوس هم بود
من خودم زیاد باهاش ور نرفتم :
موفق باشید
راستی برای افکت های بیشتر برید اینجا
کد:

Mohammad King
08-11-2009, 14:47
ترانزيشن چيست؟
ترانزيشن ابراي است كه به وسيله آن ميتوان تصويري را به تصويري ديگر تبديل كرد.
در برنامه اديوس اين ترانزيشن ها در حالت هاي دو بعدي سه بعدي و آلفا ميباشد.
من در اول چگونگي استفاده از ترانزيشن و بعد چگونگي تنظيماتش رو ميگم.
همونطور كه در پنجره افكت ميبينيد سومين گزينه ، گزينه ترانزيشن ميباشد.كه با كليك روي ترانزيشن دو بعدي ليست wipe هاي آن معلوم ميشود.

ميدونيد كه در پريمير يك لايه مخصوص ترانزيشن وجود دارد.اما در اديوس اين وجود ندارد.واين يك ويژگي اين برنامه حساب ميشود زيرا ديگر هيچ محدوديتي براي ما وجود نميارد.بنابر اين ما ميتونيم در هر لايه اي كه دوست داريم از ترانزيشن استفاده كنيم.

ترانزيشن در دو مكان قرا ميگيرد يكي در لايه زير تصوير كه فقط در اول يا آخر تصوير قرار ميگيرد.
ودگيري بين دوتصوير كه همان تبديل تصويري به تصويري ديگر است.
وقتي روي قسمت ترانزيشن هستيد.با بردن موس روي هر يك از وايپ ها نوع آن وايپ را به شما نشان ميدهد.براي استفاده در پنجره تايم لاين بايد وايپ مورد نظر را با موس روي مكان مورد نظر بكشيد.

تمرين:همين حالا يك تصوير وارد تايم لاين كنيد ويك وايپ به اول لايه زيرين قرار دهيد . بعد نوار لغزنده را به اول تصوير بياريد .وplay كنيد.(دكمه space كيبورد را بزنيد.)

خوب تا اينجا چگونگي استفاده از ترانزيشن را ياد گرفتيد.حال براي آشنايي با تنظيمات ،يك تصوير وارد تايم لاين كنيد وبه قسمت information بريد وروي وايپ دوبار كليك كنيد.
ميبينيد كه از چند سر برگ تشكيل شده است.
اولين سربرگ peresets ميباشد.كه در اين پنجره ترانزيشن هاي مربوط به اين ترانزيشن را نمايش ميدهد.
همه ترانزيشن هاي دو بعدي از سر برگ هاي peresets ، options ،keyframes ،general ، info تشكيل شده است.
ميبينيد كه يك مستطيل group ديده ميشود كه با زدن تيك كاستم ميتونانيد يك ترانزيشن بسازيد وذخيره كنيد. در بخش options هر ترانزيشني تنظيم مخصوص به خود را دارد.و ميتونيد حالت هاي مختلفي را اجرا كنيد.
در بخش keframes حات هاي حركتي را داريم كه خود نيز ميتوانيد حركتي تنظيم كنيد يا از حركت هاي آماده استفاده كنيد.ميبنيد كه در قسمت كي فريم گزينه add keyframes وdelet ديده ميشود شما ميتونايد به وسيله اينها وتغيير جاي frame ها نوع حركن وايپ را تغيير دهيد.حتي ميتونيد اين حركت را ذخيره كنيد.

تمرين:يك ترانزيشن را طوري تنظيم كنيد كه در وقتي ظروع شد چند لحظه بايستد ودوباره ادامه دهد.

در بخش general دو گزينه مشاهده ميكنيد كه گزينه اول براي بر عكس كردن تنظيم ترانزيشن است
وگزينه بعدي براي حذف يا نمايش بوردر دور تصوير است.

ودر آخر info است كه اطلاعات مربوط به اون ترانزيشن را ميدهد.

در آموزش هاي بعدي به آموزش تك تك ترانزيشن هاي دو بعدي ميپردازيم.
موفق باشيد

Mohammad King
08-11-2009, 16:54
ترانزيشن نقش مهمي در ميكس ومونتاژ دارد. وهميشه بايد سعي كنيد كه بهترين ترانزيشن رو براي كليپ خودتون انتخاب كنيد كه هم به تصوير بياد هم به صدا.وهماهنگي داشته باشه.
خوب حالا ميخوايم با ترانزيشن ها به طور مختصر آشنا بشيم .

Blind push
اين ترانزيشن اتصال هست.
خوب وارد تنظيمات اين ترانزيشن شويد.در قسمت peresets موارد آماده در مورد همين ترانزيشن قرار دارد.
در قسمت options در مستطيل استايل انواع اتصال را داريم.
در مستطيل tiles ميتوانيم در جهت x ,y بافت هاي اتصال را افزايش دهيم.
در قسمت stripes ميتوان سايز بافت را كم وزياد كنيم.

Block
اين يكي از وايپ هاي زيباست كه با افكت هاي صوتي ميتواند هماهنگي ايجاد كند.
در قسمت تنظيمات اين وايپ options قسمت هايي دارد كه ميتوانيد متوجه آن بشويد.در قسمت progress mode سه حالت حركت داريم.اولي حالت ساده دومي حالت مارپيچ وشطرنجي وآخري به حالت شطرنجي دوطرفه.در قسمت direction شما تعيين ميكنيد كه وايپ از كدام قسمت آغاز شود .و گزينه style نوع حركت را مشخص ميكند.
در صورت تمرين زياد با اين ها ميتوانديد تسلط پيدا كنيد وبفهميد كه در كجا ميتوان استفاده كرد .حتما با قسمت تنظيمات ور بريد .

Mohammad King
08-11-2009, 16:54
در قسمت potions وبعد استايل ما شش نوع حركت رو ميبينيم كه با كليلك كردن روي هر كدام نوع آن را ميفهميد.در قسمت border خاصيت جالبي وجود داره كه ميتواند دور صحفه شما خطي بندارد كه با يك تغييرات كوچولو ميتوانيد آن خط را به هاله اي زرد رنگ تبديل كنيد.

Circle
خوب اين يك وايپ دايره است كه استفاده هاي جالبي داره(كه در آموزش هاي ويژه از اين استفاده ميكنيم.)
كه الان زياد توضيحي درباره آپشن انو نميدم در آموزش هاي ويژه قرار ميدم.
فقط بگم كه در قسمت آپشن ومستطيل shape ميتوان دايره را به بيضي تبديل كرد.وcircle center مكان دايره را مشخص ميكند.

Clock
اين ترازنزيشن مانند عقربه هاي ساعت كار ميكند وارد تنظيمات اين وايپ شويد.در قسمت sector ميتوانيد پره هاي اين وايپ رو افزايش دهيد.و در قسمت استايل چهار نوع حركت براي اين وايپ تعيين شده.

Dissolve
اين ترانزيشن كار محو كردن تصويري در تصوير ديگر را دارد اين وايپ تنظيم خاصي نداره فقط شما ميتونانيد يك كي فريم براش تعيين كنيد.

Mohammad King
08-11-2009, 16:55
Push stretch
اين ترانزيشن تصويري را هل ميدهد (يا جمع ميكند)وبه تصويري ديگر تبديل ميكند.
واين ترانزيشن هم فقط استايل داره كه ميتونيد انواع حركت هاي اون رو مشخص كنيد.وهمچنين ميتوانيد يك بوردر با رنگ دلخواه وضخامت معيين كنيد.

Slide
اين هم وايپ خوبيه كه استفاده هاي فراواني داره.در قسمت dirction شما مشخص ميكنيد وايپ از كجاي تصوير شروع يه حركت كند.

Stretch
اين ترانزيشن هم مانند ترانزيشن هاي قبليست وحالت خاصي نداره كه بگم تمام كاراش قبلا گفته شده.

Strips
اين ترانزيشن حالت كركره دارد.در قسمت stripes شما ميتوانيد تعداد كركره ها را زياد كنيد.ودر قسمت dirction شما ميتوانيد حالتي براي اين كركره انتخاب كنيد مثلا حالت مورب.

خوب در اينجا ترانزيشن هاي دوبعدي تمام شد
يادتون باشه كه هميشه ترانزيشن مناسب رو درجاي خودش قرار بديد .

Mohammad King
08-11-2009, 16:56
آموزش سکانس
کاربرد
الف.اگر می خواهید به تری دی مکس کمتر احنیاج پیدا کنید
ب.برای استفاده از چند .keyers بر روی یک کلیپ که به طور عادی قابل استفاده نیست
سلام
برای این کار ابتدا در نظر میگیریم به چند key احتیاج داریم و به ترتیب کدام
1.روی قسمت خالی تایم لاین راست کلیک کرده در منوی باز شده نیو سکانس را انتخاب میکنیم
2.بر روی سکانس ایجاد شده که به صورت هاشور دار است دابل کلیک میکنیم تا وارد سکانس جدید شویم
حال key مورد نظر خود را به آن می دهیم

امید وارم با دیدن این پروژه بتونید دست باز تر رو کلیپ ها تون کار کنید حجم پروژه 126kb
کد:

Mohammad King
08-11-2009, 16:56
ترانزيشن هاي سه بعدي
اين ترانزيشن همونطور كه معلومه سه بعد x y z را داراست.
خوب ما تا اونجا كه بتونيم ميخوايم با همه اين ترانزيشن ها آشنايي پيدا كنيم.

3d dissolve
در سربرگ peresets موارد آماده اي براي ما گذاشتند كه حالت هاي مختلفي هستند.
در سربرگ options ما ميتوانيم حركت اين ترانزيشن را سليقه اي تغييردهيم.
در قسمت movement ميتوان نقطه ي پايان را مشخص كرد .يعني شما به صورت دستي مشخص كنيد در كدام قسمت تصوير ترانزيشن حركت كندوبه كجا برسد. در زير همين قسمت يك گزينه وجود دارد كه با زدن آن تصوير كاملا در وسط قرار ميگيرد.
در قسمت بعدي يعني depth ما ميتوانيم دوري ونزديكي تصوير را مشخص كنيم.
اگر دقت كنيد ميبينيد كه ترانزيشن داراي سايه اي هست، در اين قسمت گزينه اي هست به نام enable light كه با زدن آن سايه ز بين ميرود.
خوب ميرسيم به اصلي ترين قسمت اين ترانزيشن يعني rotation كه كار اصلي وتنظيم اين ترانزيشن در همين قسمت انجام ميشه.
سه قسمت وجود دارد x y z كه با كم و زياد كردن هر كدام از اين ها جهت هاي ترانزيشن عوض ميشه بايد امتحان كنيد.
آخرين قسمت آپشن هست dissolve begin time كه شما مشخص ميكنيد از چه زماني محو شود.
ميرسيم به سر برگ بعدي edge .وظيفه اين تنظيم اينه كه به تصوير ما ضخامت بده ويك مكعب بسازه .
كه شما ميتوانيد ضخامت رو كم و زياد كنيد و همچنين با گزينه هاي ديگري كه هست براي اين ضخامت رنگي تعيين كنيد ويا تصويري بذاريد.(با پسوند bitmap)
سربرگ بعدي shadow كه شما نورپردازي رو براي اين ترانزيشن ميكنيد.
در اينجا تعيين ميكنيدكه زاويه نور چقدر باشه واز كدام قسمت نور بتابد كه بايد دستي تنظيم كنيد.
دو سربرگ ميمونه كه يكي keyfream وديگري general هست كه مانند ترانزيشن هاي دو بعدي عمل ميكنند.
=================================
Blinds
يا همون ترانزيشن كر كره اي!
در سربرگ optins دو قسمت وجود دارد .اولي تعداد كركره ها رو مشخص ميكند و دومي تعداد دورهايي كه هر كدوم از بافت ها ميزنند رو مشخص ميكند.و در سمت راست چهار نوع حالت براي چرخش داريم كه ميتوانيم انتخاب كنيم.
ميريم سربرگ advanced .در اينجا سه قسمت ميبينيد كه قسمت اول براي پرسپكتيو .كه شما پرسپكتيو تصوير رو تعيين ميكنيد.
قسمت دوم عمق يا همان دور يا نزديك بودن به صفحه.
و آخري نيز كنترل كردن بافت هاي كركره است.
سربرگ بعدي background است كه شما مشخص ميكنيد پشت اين ترانزيشن يك رنگي قرار بگيرد وحتي متوانيد يك تصوير قرار دهيد.ويك حالت ديگر هست كه ميتوانيد همان تصاويري كه ترانزيشن روش قرار داديد استفاده كنيد.

Mohammad King
08-11-2009, 17:02
وقتی گزینه ی select privius... برای فرمتی که شما خودتون قبل انتخاب کردید....
گزینه ی selectgeniric targrt رو بزن
بعدش mpeg
بعد آدرس خروجی
بعدشم advanced option

حالا همونطور که میبینی طبق عکس در اولین گزینه میتونی کیفیت فیلم خود رو بر اساس حجم تنظیم کنی
یعنی با چپ و راست کردن اون اهرم شما میتونید سایز بعد از خروجی رو ببینید
میتونی در گزینه ی بعد mpeg 1 یا 2 رو انتخاب کنی
بیت ریت صدا رو هم بیاری پایین بد نیست....

Mohammad King
08-11-2009, 17:02
به عکس نگاه کنید:
به عکس نگاه کنید:
اینم از این
با ادیوس تفاوت را احساس کنید

Mohammad King
08-11-2009, 17:03
خب دوستان شروع کنیم
در اینجا یخورده با picture in picture ور میریم تا یه چیزی های دستمون بیاد
1.یه کلیپ در لایه بالای یه color bar قرار بدید (color bar لازم نیست ولی کمک میکنه بهتر تفکیک کنید بعدا...)
2.مطمئن بشید که timeline curser در ابتدای کلیپ تان قرار دارد.
3.از keyer پیکچر این پیکچر(picture in picture ) در کلیپ مورد نظر استفاده کنید .
4.از پالت information و ارد تنظیمات picture in picture بشید .
کلیپ شما در حالی که سایزش کوچک شده در پنجره ی محاوری نمایش داده میشه .
5. cursor موس خود را به لبه های کلیپتون در پنجره محاوره ای باز شده ببرید شما میتونید سایز و مکان کلیپ خودتو رو تغییر بدید.
6.حالا در همون کادر محاوره ای در جای دیگش کلیک کنید(مثلا ری همون color bar )
حالا باید شما یک کادر مربعی داشته باشید که در زیرش کمرنگ وشته شده E که نشاندهنده ی
مکان آخر این حرکته ....
کلیپ اصلی هم حاوی حرف S هست که نشان دهنده ی نقطه ی شروع هست .
تبریک میگم شما موفق شدید یه motion path برای picture in picture درحال حاضر تعریف کنید
7. cursor موس خود را به لبه های E (نقطه ی پایانی) ببرید و سایز و پوزیشن اون رو تغییر بدید بدلخواه ....
8:برای تغییر مکانش هم میتونید cursor موس رو در وسط کلیپ که یه مربع کوچک نارنجی ست نگه دارید و کلیک و درگ کنید .>>>البته اگه در مکان دیگه ای از این مسیر حرکت کلیک کنید
یک کیفریم جدید ایجاد کرده اید که میتونید از اون استفاده کنید
برای پاک کردن یک کیفریم هم میتونید روی اون کلیک و از راست کلیک delete رو انتخاب کنید
یا از روی دکمه delete رو کیبورد استفاده کنید .
حالا کلیپ تون رو پخش کنید
خب دیدید؟راحت بود .....
خودتو یخورده باهاش کار کنید ....

REZA_82
27-11-2009, 01:02
با سلام چطوری بتوانم روی فیلم تایمر بدازنم که با فیلم همزان پخش بشه و در خروجی هم تایمر باشه با تشکر

REZA_82
27-11-2009, 01:14
راستی دوستان کسی آموزش رنگی ماندن قسمت خاصی از فیلم را داره بصورتی که بعنوان مثال گل دست عروس رنگی و بقیه سیاه و سفید

ahossein
28-11-2009, 11:44
من نسخه ی pdf آموزش ادیوس رو می خوام .

می تونی کمکم کنی ؟:blush:

sasamak
02-12-2009, 11:59
با سلام خدمت دوستان خصوصا episod عزیز :
اگه میشه نسخه pdf آموزش رو برای افرادی مثل بنده یا جناب ahossein که تازه به این مبحث پیوستن بزارین واقعا ممنون میشیم آخه با این سرعت کم اینترنت تو ایران واقعا مشکله که همه صفحات و دونه دونه باز کنیم و بحث رو از اول دنبال کنیم تا در واقع خودمونو به کلاس برسونیم .
باز هم از زحماتتونیم.:11:

tik-tak
27-12-2009, 14:58
مطالب خیلی خوبی گذاشتید . خسته نباشید .
کسی pdf این ها رو نداره ؟ نمیشه همه صفحات رو save کرد ! ارور می ده :ohno:
خواهش اگه کسی داره بذاره .
ممنون

tik-tak
27-12-2009, 15:09
راستی دوستان کسی آموزش رنگی ماندن قسمت خاصی از فیلم را داره بصورتی که بعنوان مثال گل دست عروس رنگی و بقیه سیاه و سفید
از قسمت افکت گزینه ی chrominance رو انتخاب کنید و روی تصویر قرار دهید و بعد از پنجره ی chrominance قسمت effect گزینه ی inside filter تصویر رو سیاه سفید کنید و بعد با قطره چکان قسمتی رو که می خوای سیاه سفی بشه رو انتخاب می کنی و یا با گزینه ی دومبا تغییر دادن قسمت رنگ تنظیماتدلخواه رو انجام میدهید .
امیدوارم از این توضیح ها چیزی فهمیده باشید . چون خودم نفهمیدم.:31: