PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ادیوس از پایه (فقط آموزش را قرار دهيد )

صفحه ها : 1 [2]

شیدا
07-01-2010, 21:23
سلام، یه سئوال پیش پا افتاده ( ببخشیدا)
من با پریمیر کار کردم، اما زیادادیوس بلد نیستم
هرکاری کردم نتونستم عکس بیارم وارد کنم،

* چطوری میتونیم عکس وارد برنامه کنیم و روش کار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ورژن 4.60

منتظر جوابتون هستم

Javad_Ed
07-01-2010, 21:33
سلام، یه سئوال پیش پا افتاده ( ببخشیدا)
من با پریمیر کار کردم، اما زیادادیوس بلد نیستم
هرکاری کردم نتونستم عکس بیارم وارد کنم،

* چطوری میتونیم عکس وارد برنامه کنیم و روش کار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ورژن 4.60

منتظر جوابتون هستم
توی پنجره bin دبل کلیک کنید!
بعد عکستون رو انتخاب کنید!
یا کلیک راست توی bin....و باقی ماجرا

شیدا
07-01-2010, 21:57

Mohammad King
08-01-2010, 17:33
سلام

آموزشهاییی که در این تاپیک قرار دادم در اول همین تاپیک ذکر شده.

نویسنده این آموزشها

همکار عزیز Javad_Ed هست.

موفق باشید

amin.t_71
09-01-2010, 14:36
آقا در ادیوس افکت Ease In , Ease Out هست یا نه؟
من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم؟؟

amin.t_71
10-01-2010, 22:32
آقا در ادیوس افکت Ease In , Ease Out هست یا نه؟
من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم؟؟

کسی نیست کمک کنه !!!؟؟؟؟:19:

p30panel
17-01-2010, 19:30
با سلام خدمت اساتید
من میخواستم بدونم چجوری تو ادیوس 5.1 میشه بین عکس fade سفید گذاشت.
یعنی همین fade سیاه که بوسیله عکس زیر میزاریم به رنگ سفید باشه
اگه نمیشه قسمتی هست که شبیه فلاش دوربین باشه ؟ که اونم fade بشه ؟
میخوام عکس های زیاد پشت سر هم بزارم که به سرعت حرکت کنند و بینشون فلاش سفید بخوره.
اگه میشه همه سوال ها رو جواب بدین و راهنمایی کنین.
با تشکر . . .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tik-tak
27-01-2010, 20:42
من که هر وقت بخوام مثل فلاش دوربین داشته باشم ، ما بین عکس هام یک صفحه ی سفید در حد 3 ، 4 فریم میزارم. کارم راه میوفته .

Amin.P30
29-01-2010, 17:41
اموزش pdf این نرم افزار را لطفا بزارید >........ممنون.

Novan
30-01-2010, 02:04
يه سئوال از اساتيد دارم كه ممنون ميشم راهنمايي كنن
من 2 تا سيستم دارم كه باهاشون اديت مي كنم:
اولي :
cpu core 2 duo 7400
ram 2 x 2gb
graphic 9500 xfx

و دومي :
cpu dual core 945
ram 2 x 1gb
graphic 8600 xfx

مسلما سرعت و كارايي اولي بهتر از دومي هستش و دومي تو بعضي از پروژه ها كه افكت هاي سنگين دارن خيلي كند ميشه ولي اولي اينطور نيست

سئوالم اين هستش كه مشكل از گرافيك هستش يا سي پي يو؟ من كدومشون رو ارتقا بدم؟

Mr Andersson
30-01-2010, 02:56
درود;

خوب مسلما Cpu تاثیر بیشتری داره ولی گرافیک هم خیلی مهمه. اگه اولویت بدم اول cpu بعد گرافیک. مین و سیستم عامل هم خیلی مهم هستند.

موفق باشید...

Amin.P30
30-01-2010, 08:33
جناب mr andersson ....یه pdf اموزشی در باره ی اموزش این نر م افزار دارید یا هر یک از دوستان دیگه اگر اموزش ش را دارن لطف کنن و بزارن ...ممنون میشم.....

Novan
30-01-2010, 10:53
درود;

شما مدل Cpu دوم رو نگفتید. 945 تعداد Pin های cpu هست و یه شماره چهار رقمی به این سری از Cpu های اینل داده میشه در سری های مختلف مثل : E7400.

خوب مسلما Cpu تاثیر بیشتری داره ولی گرافیک هم خیلی مهمه. اگه اولویت بدم اول cpu بعد گرافیک. مین و سیستم عامل هم خیلی مهم هستند.

موفق باشید...

خيلي ممنون مهيار جان

سي پي يو دومي اين هستش (بر اساس اطلاعات سايت اينتل) :
Intel® Pentium® D Processor 945 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB)

يعني مين بورد هم تاثير داره؟! مين اولي gigabyte p31 و دومي gigabyte p945-s3 هستش

ميشه درصدي بگي سي پي يو چقدر و گرافيك چقدر تاثير داره (براي اديوس)؟

خيلي دوس دارم بدونم برنامه اديوس از چه منابع سيستمي و به چه ميزاني استفاده مي كنه، ممنون ميشم اگه مطلبي هم تو اينترنت پيدا كردين در اين مورد لينكشو بدين يكم اطلاعاتمونو بالا ببريم
باز هم ممنون

Novan
30-01-2010, 11:05
يه سئوال كوچيك ديگه هم دارم:
بافر اديوس كه معمولا 149 هستش و پايين صفحه سمت چپ قرار داره (كه معمولا موقع preview كردن پروژه سنگين تموم ميشه و باعث كند شدن preview ميشه) از چيه؟ سي پي يو يا گرافيك؟
هر دو سيستمم بافرشون 149 هستش ولي اولي خيلي كم يا خيلي دير تموم ميشه!

Mr Andersson
31-01-2010, 05:26
درود;

سیستم دوم یه لب تاپ هست؟ صد در صد مین بورد تاثیر داره..

اون بافر فریمه و تا جایی که پائین نیاد realtime کار میکنه در غیر اینصورت باید رندر بشه..

بزودی در همون تاپیک برات توضیح میدم.

.......

meshkipoosh2006
03-02-2010, 09:07
با سلام ...

لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم از ادیوس خروجی بگیرم با بهترین کیفیت و کمترین حجم ...من رو یک فایلی کار کردن وقتی خروجی می گیرم حجمش خیلی بالا میشه 10 برابر حجم اصلی میشه ؟؟

tik-tak
05-02-2010, 00:48
از قسمت print to file گزینه ی canopus pro coder رو انتخاب کنید از اونجا تبدیل به سی دی و یا دی وی دی رو انتخاب کنید .

roodani
12-02-2010, 15:28
سلام خوبین می خواستم بدونم که چطوری فیلم داخل دوربین رو وارد ادیوس کنم.با تشکر

lider9001
28-03-2010, 16:17
عرض ادب.
من به قوانین فروم و اداب مرسوم انجمن ها آشنایی ندارم. چند تا سوال دارم. یکی اینکه چرا در keyers فقط از یک گزینه میشه استفاده کرد. مثلا از 3d و کروماکی ِ این بخش نمیشه همزمان روی یک ویدئو استفاده کرد. اگر باید نصب بشه لطفا بگید چطور و از کجا. سپاس
یه سوال دیگه هم اینکه وقتی rejion می کنیم یک تصویر رو و اطرافش رو کات میکنیم چه فیلتری برای out سلکت باید انتخاب کنیم که خالی باشه یعنی حذف بشه یعنی چه میدونم والا... فکر میکنم سوالاتم از فرط دم دستی بودن حتی قابل توضیح هم نیستن.
پس نصب گزینه های رجیون و بِلِند و همچنین کات کردن رو برای من بگید باز هم سپاس.
آقای آقا جواد خدایی من معطل این چند تا نکته ام. دردت تو سرم... اینا رو توضیح بده زودتر.

arash52
02-04-2010, 15:13
با سلام
ضمن تشکر از زحمات شما و قدردانی بابت مطالب جالبتون
دارم روی میکس و ادیت یک فیلم کار میکنم
قبلا با پریمیر کار را انجام دادم اما حالا می خوام با ادیوس هم انجام بدم.
به نظرم کار با ادیوس راحتتره چون افکتهای تعریف شده و به خصوص ترانس های زیادی داره اما نمی دونم چرا موقع خروجی وقتی قسمتی از کار رو می خوام به قایل ویدیویی تبدیل کنم بدون صدا ظاهر میشه یعنی فایل خروجی صدا نداره؟چطور میتونم این مشکل رو حل کنم

Davood_titan
15-04-2010, 20:21
این آموزش PDF  هم داره 

S0R3N4
17-04-2010, 11:34
سلام دوستان
اکثر عکس های تاپیک پاک شده
میشه از نو بذارید
آموزش ها عالی هستن...
مرسی...

dramirsaeed
10-05-2010, 10:30
باسلام بنده کارت کپچر edius دارم ولی هر وقت میخوام کپچر کنم تصویر تو خطوط افقی کشیدگی و تیزی دارد مشکل از کجاست

mani16
23-05-2010, 11:09
ا سلام از اساتید خواهشمندم منو راهنمایی کنید. چرا وقتی که کپچر کرده ایم وکاتها جدا شده اند وقتی کنار هم روی یک خط میزاریم نمیشه ترنزیشن بین اونا کذاشت .ایا راهی وجود داره اونا رو کنار هم گذاشت؟

حسين آقايي
09-06-2010, 13:41
edet وارد شده در ليست باز شده روي عكس دوربين كليك ميكني

majid0307
12-06-2010, 14:41
عرض ادب.
من به قوانین فروم و اداب مرسوم انجمن ها آشنایی ندارم. چند تا سوال دارم. یکی اینکه چرا در keyers فقط از یک گزینه میشه استفاده کرد. مثلا از 3d و کروماکی ِ این بخش نمیشه همزمان روی یک ویدئو استفاده کرد. اگر باید نصب بشه لطفا بگید چطور و از کجا. سپاس
یه سوال دیگه هم اینکه وقتی rejion می کنیم یک تصویر رو و اطرافش رو کات میکنیم چه فیلتری برای out سلکت باید انتخاب کنیم که خالی باشه یعنی حذف بشه یعنی چه میدونم والا... فکر میکنم سوالاتم از فرط دم دستی بودن حتی قابل توضیح هم نیستن.
پس نصب گزینه های رجیون و بِلِند و همچنین کات کردن رو برای من بگید باز هم سپاس.
آقای آقا جواد خدایی من معطل این چند تا نکته ام. دردت تو سرم... اینا رو توضیح بده زودتر.

سوال اول : باید از چند سکانس استفاده بکنی تا مشکل شما حل شود
سوال 2:احتیاج یه توضیح دارد که من متا سفانه وقتم کم هست ونمیتونم اینجا توضیح بدهم

kumars-f
29-06-2010, 13:42
ماسكه كردن در اديوس چگونه است؟

s_r_asadiyan
20-07-2010, 14:47
PDF داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟!!!

Amin.P30
30-07-2010, 15:44
سلام.
یکی PDF یا اموزشی نداره؟؟؟
تشکر.

ahmad 222
31-08-2010, 18:04
سلام
اگر در سیستم خود کارت کپچر نداشته باشیم آیا میشود با این نرم افزار کار کرد؟
ممنون

majid0307
01-09-2010, 10:22
سلام
اگر در سیستم خود کارت کپچر نداشته باشیم آیا میشود با این نرم افزار کار کرد؟
ممنون

بله این نرم افزار بدون کارت کپچر هم کار میکند

manochehr22
07-09-2010, 20:10
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند سوال در مورد ادیوس 5 داشتم که ممنون می شوم جواب بدید .
1- چطور میشه زمان نمایش عکسی که وارد ادیوس می شه بدون کشیدن و با تایم مشخص زیاد و کم کرد و آیا ادیوس هم مثل یولید تنظیماتی داره که یک زمان پیش فرض رو برای تمام عکسهایی که وارد می کنیم داشته باشه ؟
2- همین سوال بالا ولی در مورد ترانزیشن و افکت یعنی هر چه افت بیاریم بدون کشیدن با همان زمان که بخواهیم وارد تایم لاین بشه ؟
3- وقتی بین دو قطعه فیلم یک ترانزیشن یا افکت میزاریم ، بین دو تیکه و ورود تیکه یک به دو رو نشان نمی ده و در انتهای یا ابتدای یکی از تراکهای بغل هم قرار می گیره و موقعی که افکت عمل می کنه یه سیاهی بین دو تیکه قرار می گیره علت چیه ؟
4- من پرو کدر 3 رو نصب کردم و باهاشم کانورت کردم ولی وقتی روی ادیوس 5 اف 11 رو می زنم برای ارندر کردن تو لیستهای موجود اسم پروکودر نیست ممنون می شم راهنمایی کنید ؟
5- سریال نامبر BorisRED4.3.3 و روش نصب و استفاده از هالیوود رو در ادیوس می خواستم ؟
با تشکر
امیدوارم همیشه موفق باشین

majid0307
10-09-2010, 00:42
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند سوال در مورد ادیوس 5 داشتم که ممنون می شوم جواب بدید .
1- چطور میشه زمان نمایش عکسی که وارد ادیوس می شه بدون کشیدن و با تایم مشخص زیاد و کم کرد و آیا ادیوس هم مثل یولید تنظیماتی داره که یک زمان پیش فرض رو برای تمام عکسهایی که وارد می کنیم داشته باشه ؟
2- همین سوال بالا ولی در مورد ترانزیشن و افکت یعنی هر چه افت بیاریم بدون کشیدن با همان زمان که بخواهیم وارد تایم لاین بشه ؟
3- وقتی بین دو قطعه فیلم یک ترانزیشن یا افکت میزاریم ، بین دو تیکه و ورود تیکه یک به دو رو نشان نمی ده و در انتهای یا ابتدای یکی از تراکهای بغل هم قرار می گیره و موقعی که افکت عمل می کنه یه سیاهی بین دو تیکه قرار می گیره علت چیه ؟
4- من پرو کدر 3 رو نصب کردم و باهاشم کانورت کردم ولی وقتی روی ادیوس 5 اف 11 رو می زنم برای ارندر کردن تو لیستهای موجود اسم پروکودر نیست ممنون می شم راهنمایی کنید ؟
5- سریال نامبر BorisRED4.3.3 و روش نصب و استفاده از هالیوود رو در ادیوس می خواستم ؟
با تشکر
امیدوارم همیشه موفق باشین

3- از هر تکه فیلم حد اقل یک فرم حذف کن تا این مشکل حل شود
4-حتما هست بگرد پیداش میکنی در قسمت other
5-اگر داشتم چشم

fdfdf
14-09-2010, 22:44
دوستان این تایمردر تصویر هست چه جوری حذف میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

majid0307
15-09-2010, 12:49
دوستان این تایمردر تصویر هست چه جوری حذف میشه

در قسمت سیتینگ هم میتونی حذفش کنی هم سایزش را تغییر بدی وهم جاشو عوض کنی

fdfdf
15-09-2010, 19:42
در قسمت سیتینگ هم میتونی حذفش کنی هم سایزش را تغییر بدی وهم جاشو عوض کنی
میشه یه عکس بزاری نتونستم حذف کنم دمت گرم

4sos
21-09-2010, 19:34
سلام دوستان :10:

می خواستم همگی شما را سوپرایز کنم:8:

یک سایت جدید برای کلیه دوست داران آموزش تدوین با ادیوس و افتر افکت
ادرس سایت هم اینه :31:

omid002
27-09-2010, 08:52
سلام به همگي من تصاوير ضميمه رو ندارم:wac::wac::wac::wac:

feizol65
29-09-2010, 12:32
سلام دوستان این تاپیک به صورته کپی شده از یک فرومه دیگه هست که با اجازه از نویسنده ی اون اینجا کپی میکنم
.
.
.
توضيح بدهم كه اين ها را خودم نوشتم(براي اولين بار) واز جايي كپي نكردم واگر خوب بود بعدا كتابش ميكنيم ميديم تو بازار وديگر اينكه خيلي دوست دارم اگر در اين آموزش ها مشكلي مي بينيد سريع آن مشكل و حل آن را بنويسيد انشاالله اين انجمن پر بازديدكننده ترين وپر مطلب ترين در اين سايت باشد!.

آشنايي اوليه با edius

وقتي نرم افزار edius را باز ميكنيد يك صحفه اي به اين شكل باز ميشود

گزينه recent projects : در صورتي كه پروژه اي كه قبلاً ذخيره كرده ايد نام پروژه در اين ليست ديده ميشود. گزينه new projects براي باز كردن يك پروژه جديد وگزينه open projects براي باز كردن پروژه ذخيره شده وگزينه close براي خارج شدن .

.
.
.

با تشكر

سلام دوست عزیز.
ممنون از پست مفیدت. فقط اگه قبلش می گفتی که این نرم افزار چیه، بهتر بود. مثلا برای ویرایش فیلمه، ساخت فیلمه یا ...

mahyarbadry
09-10-2010, 19:51
سلام میشه سوال کنم که چرا اینقدر عملکرد سایت رو به نزول است چرا دوستان اینقدر ضعیف رفتار میکنن

مثل قدیم ها نیست

neda209
14-10-2010, 17:48
سلام من میخوام ادیوس یاد بگیرم کمکم کنید ادیوس 5.5

neda209
15-10-2010, 01:11
سلام من میخوام ادیوس یاد بگیرم کمکم کنید ادیوس

neda209
20-10-2010, 13:00
salam javad kojaaa rafte khabari khabari az amozesh nist

majidfx
09-11-2010, 11:27
لطفا راهنمایی کنید
تو ادیوس آیا فیلتری هست که فیلم رو از حالت فیلم مادر در بیاره و شبیح فیلم سینمایی بشه؟مثلا یه فیلم سینمایی موقعی که فیلمبرداری میشه تصویرش با موقعی که بعد ادیت پخش میکنن فرق میکنه

behrang_shadow
09-11-2010, 22:28
لطفا راهنمایی کنید
تو ادیوس آیا فیلتری هست که فیلم رو از حالت فیلم مادر در بیاره و شبیح فیلم سینمایی بشه؟مثلا یه فیلم سینمایی موقعی که فیلمبرداری میشه تصویرش با موقعی که بعد ادیت پخش میکنن فرق میکنه
سلام
باید با فیلتر های ویدئویی مثل کرو و ... اصلاح نور و کنتراست و رنگ تصویر رو در تمامی صحنه ها انجام بدید و اینجوری نیست که یه چیزی بندازید رو فیلم و 123 بگید درست شد، مقداری زمانبره.

majidfx
10-11-2010, 12:13
این فیلتر کرو را ادیوس داره؟

m.verdian
17-11-2010, 01:31
سلام لطفا مشکل لرزش عکس وشمارنده روی صفحه نمایش در ادیوس 5/5

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

majidfx
19-11-2010, 10:29
این فیلتر کرو را ادیوس داره؟

majid0307
19-11-2010, 21:22
سلام لطفا مشکل لرزش عکس وشمارنده روی صفحه نمایش در ادیوس 5/5

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:29 AM ----------

در قسمت فیلتر های ادیوس اولین فیلتر لرزش عکس و متن را میگیره

Gabit0
20-11-2010, 20:14
سلام . . .

من نمیتونم چجوری میشه کلیپ ها رو با پسوند های کاربردی مثل mp4,mpg,... ذخیره کنم, توی save as که چیزی نداشت هرچی هم گشتم چیزی پیدا نکردم . . . کسی راهی بلده؟

sianid
26-11-2010, 23:12
gabito جون شما f11 رو بزن بعد هر پسوندی که دلت خواست انتخاب کن بعدم ok رو بزن.
یه سوال چطوری میشه رو یه قسمت فیلم زووم کرد ؟

Digital Tak
29-11-2010, 16:27
با سلام .
چگونه یک فیلم را به جلو و عقب ببریم؟ البته در حالت اسپیت بدون تیک زدن
باتشکراز دوستان:20:

yekta33
17-12-2010, 07:02
دوستان آموزش ادیوس بصورت فایل pdf یا.... دیگه ای پیدا میشه برای دانلود بذارین؟

amir_kntu
11-01-2011, 08:28
سلام. آيا نرم افزاري مي شناسيد كه بشه توش فارسي هم كار كرد؟ اكثر اين نرم افزارها فقط مي توني انگليسي باهاش كار كني. براي اينكه بهتر منظورم رو متوجه بشيد مثال مي زنم. مثلا سلام رو در اين نرم افزارها به اين صورت نشان مي ده: م ا ل س. آيا كسي روشي براي حل موضوع مي دونه؟؟ خواهشا سريع جواب بدهيد. يا نرم افزار ديگه اي كه پيشرفته باشه و بشه اين كار رو كرد معرفي كنيد. من با ويندوز مووي ميكر كار كردم ولي قابليتهاي خيلي كمي داره و مهمتر از همه خيلي كنده.

yekta33
12-01-2011, 22:41
سلام. آيا نرم افزاري مي شناسيد كه بشه توش فارسي هم كار كرد؟ اكثر اين نرم افزارها فقط مي توني انگليسي باهاش كار كني. براي اينكه بهتر منظورم رو متوجه بشيد مثال مي زنم. مثلا سلام رو در اين نرم افزارها به اين صورت نشان مي ده: م ا ل س. آيا كسي روشي براي حل موضوع مي دونه؟؟ خواهشا سريع جواب بدهيد. يا نرم افزار ديگه اي كه پيشرفته باشه و بشه اين كار رو كرد معرفي كنيد. من با ويندوز مووي ميكر كار كردم ولي قابليتهاي خيلي كمي داره و مهمتر از همه خيلي كنده.
سلام
با نرم افزار مریم تا80درصد جواب میده

cao-cao
16-01-2011, 12:59
دوستان یه سوالی
یه چند روزه دارم کار میکنم یه چند تا مسدله برام پیش اومده
1-چند تا کلیپ رو میخوام به صورت فیلم در بیارم کارای برش و ایناش رو انجام دادم حالا که میخوام خروجی بگیرم ازش اف 11 که میزنم فقط یکی از اون تیکه ها رو رندر میکنه چیکار کنم که همه رو بگیره و یه فیلم یه تیکه بشه
2-فرمتهای گوناگونی وجوذ داره ولی من یه فرمت میخوام مثا
divx که تو ویدوی خونگی هم اجرا بشه ولی حجمش کم باشه خود divx رو چیدا نکردم توش
ممنون از راهنماییتون

masoudtr
16-01-2011, 13:43
بالای پنجره تایم لاین کلیک راست کن ابتدا و انتهای جایی که میخوای رندر کنی را مشخص کن
دایویکس هم توش نداره برای خروجی

amir_kntu
16-01-2011, 19:30
ممنون از جواب. يك سوال ديگه داشتم من مي خواست از تدويني كه كردم خروجي بگيرم. ولي نم دونم چجوري ميشه خروجي گرفت.با رندر كاركردم اما 30 تا فايل خروجي مي ده انهم بدون صدا.

masoudtr
16-01-2011, 19:34
ممنون از جواب. يك سوال ديگه داشتم من مي خواست از تدويني كه كردم خروجي بگيرم. ولي نم دونم چجوري ميشه خروجي گرفت.با رندر كاركردم اما 30 تا فايل خروجي مي ده انهم بدون صدا.
شما از چه ورژنی استفاده میکنی ؟
باید f11 را بزنی و بعد مثلا فرمت dvi را انتخاب کنی
چند تا عکس با پرینت اسکرین بگذار از مراحلی که انجام میدی تا بگم مشکل چیه

cao-cao
16-01-2011, 19:57
بالای پنجره تایم لاین کلیک راست کن ابتدا و انتهای جایی که میخوای رندر کنی را مشخص کن
دایویکس هم توش نداره برای خروجی

ممنون
ولی دیگه اف 11 کار نمیکنه اینجوری چرا؟

masoudtr
17-01-2011, 12:55
ممنون
ولی دیگه اف 11 کار نمیکنه اینجوری چرا؟
اگه f11 کار نمیکنه بگرد و گزینه print to file را پیدا کن چون کلید میانبر همین f11 است
ارم اش هم شکل نوار ویدیو است

cao-cao
17-01-2011, 15:55
زاستش من هر فرمتی رو انتخاب میکنم بالا در میاد حجمش حدود 30 گیگ میشه
یکمی میشه راهنمایی کنید؟

masoudtr
27-02-2011, 21:27
نحوه وایت بالانس و color correction
در ادیوس برای کسایی که علاقه به ادیوس دارند آموزش خوبیه

arimori
28-02-2011, 14:06
دوست عزیز ... قبل از اینکه ؟f11 رو بزنی باید توی تایم لاینت مشخص کنی که از کجا تا کجا رو می خوای خروجی بگیری...
پس بیا اول اونجایی که می خوای خروجی بگیری رو با کلید I انتخاب کن و بعد به آخر کلیپت برو و اونجا رو با O انتخاب کن حالا ادیوس تو تایم لاینت به صورت خاکستری برای تو جایی که می خوای خروجی بگیری رو مشخص کرده ،حالا f11 رو بزن پنجره باز میشه و فرمت خروجیت و انتخاب کن و خروجی بگیر ... به همین راحتی و به همین خوشمزه گی ... موفق باشی ...

alimisaghian
02-03-2011, 11:51
سلام دوستان. چطوری میشه تو ادیوس هنگام پخش فیلم یه فلش چشمک زن روی یه قسمت از فیلم انداخت ؟؟؟؟ چطوری میشه یه کاری کنی چشمک بزنه ؟؟؟؟

masoudtr
02-03-2011, 14:15
دو تا لایه psd درست کن یکی با چشمک یکی بدون چشمک بطور متناوب اونا را پشت سر هم بگذار رو لایه فیلمت

mojedarya
03-03-2011, 01:58
سلام دوستان. چطوری میشه تو ادیوس هنگام پخش فیلم یه فلش چشمک زن روی یه قسمت از فیلم انداخت ؟؟؟؟ چطوری میشه یه کاری کنی چشمک بزنه ؟؟؟؟

شما به قسمت پنل فیلتر برو وفیلتر Strobe/Freeze را روی کلیپت اعمال کن

Vahid67
06-03-2011, 11:32
سلام دوستان ....
من تازه کار با این نرم افزار رو شروع کردم و میخوام یه سری فیلم باهاش کپچر کنم ... یه نسخه قدیمی از Pinnacle روی سیستم داشتم و خیلی باهاش راحت می تونستم کچر کنم ولی کیفیت خوبی نداشت .... مراحلش بدین صورت بود که کارتم رو انتخاب می کردم و همینطور Source رو روی Composite میزاشتم و راحت شرع به کپچر می کردم ولی توی این نرم افزارخیلی گشتم چیزی پیدا نکردم ... ممنون میشم راهنماییم کنید ...
با تشکر

Vahid67
08-03-2011, 00:07
دوستان کمک کنید جواب سوال منو بدید چندتا فیلم باید کپچر کنم ...

با تشکر

yahyai
08-03-2011, 21:58
سلام
دوستان من برنامه ادیوس ورژن 6.1 رو دارم.به شدت اماتورم.
میخوام یه کلیپ رو با کیفیت خود کلیپ، از برنامه خروجی بگیرم.چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

masoudtr
09-03-2011, 00:36
سلام دوستان ....
من تازه کار با این نرم افزار رو شروع کردم و میخوام یه سری فیلم باهاش کپچر کنم ... یه نسخه قدیمی از Pinnacle روی سیستم داشتم و خیلی باهاش راحت می تونستم کچر کنم ولی کیفیت خوبی نداشت .... مراحلش بدین صورت بود که کارتم رو انتخاب می کردم و همینطور Source رو روی Composite میزاشتم و راحت شرع به کپچر می کردم ولی توی این نرم افزارخیلی گشتم چیزی پیدا نکردم ... ممنون میشم راهنماییم کنید ...
با تشکر
بهترین راه استفاده از یولید ویدیو است کار هم باهاش خیلی راحته
این نرم افزار هم کپچر داره که شورتکاتش f9
است ولی فقط وقتی که با پورت دی وی وصل کنی و دستگاه پخش را بشناسه فعال میشه
ولی یولید حرف نداره

Vahid67
09-03-2011, 16:22
بهترین راه استفاده از یولید ویدیو است کار هم باهاش خیلی راحته
این نرم افزار هم کپچر داره که شورتکاتش f9
است ولی فقط وقتی که با پورت دی وی وصل کنی و دستگاه پخش را بشناسه فعال میشه
ولی یولید حرف نداره

توی نت سرچ زدم مثل یه سری گفته بودن واسه کپچر با کیفیت این نرم افزار خوبه منم نزدیک 3 گیگ دانلود کردم ولی ... یعنی الان هیچ گزینه ای نداره که بشه از آنالوگ کپچر کرد؟

yahyai
09-03-2011, 21:46
سلام
دوستان من برنامه ادیوس ورژن 6.1 رو دارم.به شدت اماتورم.
میخوام یه کلیپ رو با کیفیت خود کلیپ، از برنامه خروجی بگیرم.چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید.

masoudtr
10-03-2011, 00:14
توی نت سرچ زدم مثل یه سری گفته بودن واسه کپچر با کیفیت این نرم افزار خوبه منم نزدیک 3 گیگ دانلود کردم ولی ... یعنی الان هیچ گزینه ای نداره که بشه از آنالوگ کپچر کرد؟
برو اینجا شماره 10 را انتخاب کن بعد شماره 10.2 را

yahyai
11-03-2011, 10:43
سلام
سلام
آقا کسی جواب تازه واردارو نمیده؟

Vahid67
11-03-2011, 12:57
برو اینجا شماره 10 را انتخاب کن بعد شماره 10.2 را

کجا من که چیزی نمیبینم!!!!

mojedarya
16-03-2011, 16:24
سلام

ببین دوست عزیز برای گرفتن خروجی از ادیوس شما اول باید بدونی کلیپی که روش کار میکنی
چیه
در پنل بین روی کلیپ مورد نظر راست کلیک کن بعد پروپرتی رو انتخاب کن
سر برگFile info
دارای :اسم فایل ،مسیز فایل ،نوع ویدیو،و...
سر برگ Video info که شما باهاش کار داری
در اینجا مسخصات کامل کلیپ رو نشون میده
خوب مثل این مشخصات میتونی خروجیتو تنظیم کنی که اکسپورتت یکی بشه

یک نکته رو توضیح بدم در برنامه یولید یه گزینه ای هست اگه انتخاب بشه برنامه به صورت اتو مات
فایل خروجی رو با کلیپ یکی میکنه
در ادیوس چنین چیزی نیست برنامه حرفایست و کابر حرفه ای بشتر دوست داره تنظیمات بیشتری
داشته باشه
موفق باشی

yahyai
17-03-2011, 19:33
ببین دوست عزیز برای گرفتن خروجی از ادیوس شما اول باید بدونی کلیپی که روش کار میکنی
چیه
در پنل بین روی کلیپ مورد نظر راست کلیک کن بعد پروپرتی رو انتخاب کن
سر برگFile info
دارای :اسم فایل ،مسیز فایل ،نوع ویدیو،و...
سر برگ Video info که شما باهاش کار داری
در اینجا مسخصات کامل کلیپ رو نشون میده
خوب مثل این مشخصات میتونی خروجیتو تنظیم کنی که اکسپورتت یکی بشه

یک نکته رو توضیح بدم در برنامه یولید یه گزینه ای هست اگه انتخاب بشه برنامه به صورت اتو مات
فایل خروجی رو با کلیپ یکی میکنه
در ادیوس چنین چیزی نیست برنامه حرفایست و کابر حرفه ای بشتر دوست داره تنظیمات بیشتری
داشته باشه
موفق باشی
سلام.
ممنون از پاسختون.
من از دوستان پرسیدم گفتن که باید برنامه ProCoder بگیرم و نصب کنم.من این برنامه رو گیر آوردم و نصب کردم.میتونید بگید که از کجا باید توی ادیوس بیارمش؟
اون راهی که مشا گفتین هم شاید بشه،امتحان نکردم ولی مطمئنا شدنیه.اما اگه این برنامه کار کنه خیلی راحتر میشه.ممنونت میشم راهنماییم کنی.

yahyai
19-03-2011, 20:02
سلام.
ممنون از پاسختون.
من از دوستان پرسیدم گفتن که باید برنامه ProCoder بگیرم و نصب کنم.من این برنامه رو گیر آوردم و نصب کردم.میتونید بگید که از کجا باید توی ادیوس بیارمش؟
اون راهی که مشا گفتین هم شاید بشه،امتحان نکردم ولی مطمئنا شدنیه.اما اگه این برنامه کار کنه خیلی راحتر میشه.ممنونت میشم راهنماییم کنی.
:19::19::19::19::19:

majid0307
25-03-2011, 19:56
:19::19::19::19::19:

f11 را بزن بعد پرینت تو فایل بعد other

بعد پروکودر را انتخاب کن

m2o0m
09-04-2011, 23:03
سلام بچه ها کسی هست که این آموزش ها را کامل با عکس ها داشته باشه ، فکر کنم عکس ها از سایت آپلود شده حذف شده باشه

aminroohiran
25-04-2011, 15:41
چرا من نی تونم عکس های آموزشی رو حتی بعد از ثبت نام ببینم

3Dmajid
07-05-2011, 17:52
کمک فوری ...

اون تایمی که وسط صفحه س چه جوری بردارم ؟
خواهشا زود بگید کارم خیلی فوریه.

3Dmajid
07-05-2011, 19:08
کمک فوری ...

اون تایمی که وسط صفحه س چه جوری بردارم ؟
خواهشا زود بگید کارم خیلی فوریه.

یکی لطف کرد تو تاپیک به دادم رسید.
با ctrl + g میشه برداشت.

yahyai
11-06-2011, 20:39
سلام
من یه فایل دارم که صداش دالبی هست.میخوام یکم روش ویرایش انجام بدم و بعد هم با پروکدر خروجی بگیرم.(avi)اما متاسفانه هیچ جایی پیدا نکردم که بشه صدای دالبی خروجی گرفت.
ممنون میشم بگید باید چیکار کنم.
مرسی

majidfx
15-07-2011, 08:41
من میخواهم خودم یه کلیپ کوتاه بسازم تو ادیوس. و از این کلیپ برای سری های بعد هم استفاده کنم یعنی فقط عکس و فیلم را عوض کنم چطوری باید این کار را بکنم

majidfx
15-07-2011, 13:07
افکتی تو ادیوس است که بشه اونو اول آخر فیلمت بزاری و فید یه سیاهش کنه؟

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:06 PM ----------

من میخواهم خودم یه کلیپ کوتاه بسازم تو ادیوس. و از این کلیپ برای سری های بعد هم استفاده کنم یعنی فقط عکس و فیلم را عوض کنم چطوری باید این کار را بکنم مثل کلیپهای آماده
افکتی تو ادیوس است که بشه اونو اول آخر فیلمت بزاری و فید یه سیاهش کنه؟

hamed_aa
15-07-2011, 18:46
راحت ترین راه اینه که با فتوشاپ یا خود ادیوس یه فریم سیاهی درست کنی ، بعد همون مثل فید بذاری اول و آخر کلیپت.
فکر نمی کنم بیشتر از 10 ثانیه انجام کارش طول بکشه

majidfx
16-07-2011, 07:35
لطفا به این سوالمم جواب بدین ضروریه؟
من میخواهم خودم یه کلیپ کوتاه بسازم تو ادیوس. و از این کلیپ برای سری های بعد هم استفاده کنم یعنی فقط عکس و فیلم را عوض کنم مثل کلیپهای آماده نسل جوان چطوری باید این پروژه ذخیره بشه

hedye222222
26-07-2011, 11:22
سلام
دوستان عکس ها باز نمیشه؟
چی کارکنم؟

hedye222222
26-07-2011, 12:27
چطور edius رو رجیستر کنم
چون برام پیغام میده که فقط 30 روز فرصت استفاده دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

dadfar
17-08-2011, 13:43
با سلام
2 تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
بنده وقتی یه کلیپ وارد برنامه میکنم و اونو پلی میکنم مونیتور برنامه تصویر نشون نمیده،صفحه سیاه دیده میشه:41: ولی صدای کلیپ پخش میشه البته فقط با pc دسکتاپ که روش ویندوز Xp sp3 نصب هست اما با لپ تاپ با سیستم عامل سون(7) چنین مشکلی ندارم!،من بیشتر با pc کار میکنم:20:

چطور میتونیم یک فیلم رو به پنجره bin بدون اینکه صدا و تصویر از جدا بشن وارد کنیم؟ بنده وقتی یک فیلم رو از تایم لاین به پنجره bin منتقل میکنم صدا و تصویر به صورت جدا وارد میشن در واقع 2 فایل(صدا و تصویر) داریم،چطور میشه بصورت یک فایل وارد بشه؟(صدا و تصویر با هم)
لطفا بنده رو راهنمایی کنید./ باسپاس:11:

hamed_aa
18-08-2011, 01:38
چطور edius رو رجیستر کنم
چون برام پیغام میده که فقط 30 روز فرصت استفاده دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اگه دانگل نداری ادیوس باید کرک بشه ، کرکش تو همین انجمن موحوده.بگردی پیدا میکنی

dadfar
20-08-2011, 13:37
با سلام
بنده وقتی یه کلیپ وارد برنامه میکنم و اونو پلی میکنم مونیتور برنامه تصویر نشون نمیده،صفحه سیاه دیده میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی صدای کلیپ پخش میشه البته فقط با pc دسکتاپ که روش ویندوز Xp sp3 نصب هست اما با لپ تاپ با سیستم عامل سون(7) چنین مشکلی ندارم!،من بیشتر با pc کار میکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چطور میتونیم یک فیلم رو به پنجره bin بدون اینکه صدا و تصویر از جدا بشن وارد کنیم؟ بنده وقتی یک فیلم رو از تایم لاین به پنجره bin منتقل میکنم صدا و تصویر به صورت جدا وارد میشن در واقع 2 فایل(صدا و تصویر) داریم،چطور میشه بصورت یک فایل وارد بشه؟(صدا و تصویر با هم)
لطفا بنده رو راهنمایی کنید./ باسپاس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام
دوستان و اساتید! کسی من رو راهنمایی نمیکنه؟!
با سپاس

arashlolos
20-08-2011, 15:13
سلام
دوستان و اساتید! کسی من رو راهنمایی نمیکنه؟!
با سپاس
سلام عزیز
حالا که دوبار پرسیدین یچی بگم
من با پریمیر ورژن 7 این مشکلو با بعضی کلیپ ها داشتم.دلیلشو نمیدونم
ولی با یه برنامه ای فرمت کلیپ رو تغییر دادم و بعد از اون دیگه مشکلی با فرمت جدید نداشت(از avi به mpg تغییر دادم با برنامه عالی Xilisoft Video Converter Ultimate 6)
دلیل تخصصیشو نمیدونم.این یه راه میانبره!!

dadfar
20-08-2011, 16:06
سلام عزیز
حالا که دوبار پرسیدین یچی بگم
من با پریمیر ورژن 7 این مشکلو با بعضی کلیپ ها داشتم.دلیلشو نمیدونم
ولی با یه برنامه ای فرمت کلیپ رو تغییر دادم و بعد از اون دیگه مشکلی با فرمت جدید نداشت(از avi به mpg تغییر دادم با برنامه عالی Xilisoft Video Converter Ultimate 6)
دلیل تخصصیشو نمیدونم.این یه راه میانبره!!ممنون دوست عریز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جوابی که لطف کردید پاسخ سوال دوم بود؟

چند تا نکته دیگه در مورد سوالها اضافه کنم!
در مورد سوال اول تو ویندوز xp ورژن 6.2 ادیوس این مشکلو داره(عدم نمایش فیلم در مونیتور نرم افزار) ورژن 5 فیلم رو نشون میده اما انگار زوم کردی(تمام ابعاد فیلم رو نشون نمیده)

در مورد سوال دوم یه راهش اینه که کلیپ رو توی لاین av تایم لاین وارد کنیم و از اونجا فیلمهای برش خورده رو به پنجره bin وارد کنیم(صدا و فیلم از هم جدا نمیشن)
با سپاس از دوستان و اساتیدی که در بحث شرکت میکنند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arashlolos
20-08-2011, 16:23
ممنون دوست عریز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جوابی که لطف کردید پاسخ سوال دوم بود؟

چند تا نکته دیگه در مورد سوالها اضافه کنم!
در مورد سوال اول تو ویندوز xp ورژن 6.2 ادیوس این مشکلو داره(عدم نمایش فیلم در مونیتور نرم افزار) ورژن 5 فیلم رو نشون میده اما انگار زوم کردی(تمام ابعاد فیلم رو نشون نمیده)

در مورد سوال دوم یه راهش اینه که کلیپ رو توی لاین av تایم لاین وارد کنیم و از اونجا فیلمهای برش خورده رو به پنجره bin وارد کنیم(صدا و فیلم از هم جدا نمیشن)
با سپاس از دوستان و اساتیدی که در بحث شرکت میکنند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهش
نه واسه سوال اول بود!فعلا تغییر فرمت بده کارت راه بیفته تا یکی بیاد ج بده
سوال دومت عجیبه یخورده.مگه میشه این دو یکی شن؟
اصلا در کل که یه فایل هستن صدا و تصویر.ولی ادیوس باید اونارو جدا کنه از هم(برای ویرایش و عملیات مختلف روی هرکدام)
اصلا نمیدونم چرا میخواین یکی باشن؟مگه جدا چشه؟
بیخیال همون جداش درسته!!!!

hamed_aa
20-08-2011, 19:31
با سلام
بنده وقتی یه کلیپ وارد برنامه میکنم و اونو پلی میکنم مونیتور برنامه تصویر نشون نمیده،صفحه سیاه دیده میشه:41: ولی صدای کلیپ پخش میشه البته فقط با pc دسکتاپ که روش ویندوز Xp sp3 نصب هست اما با لپ تاپ با سیستم عامل سون(7) چنین مشکلی ندارم!،من بیشتر با pc کار میکنم:20:

لطفا بنده رو راهنمایی کنید./ باسپاس:11:

سوال اول : احتمال 99% از درایور کارت گرافیک هست.تو 7 با ادیوس همخوانی داره ، اما درایور XP همخونی نداره.
گاهی اوقات هم با یه ترفند میشه تصویر داشت.آموزشش رو توی همین انجمن دادم.سرچ کنید پیدا کنید .بر می گرده به تنظیمات Video Overaly

سوال دوم فکر کنم اگه بالاشو مارک کنی بهد رو تایم لاین راست کلیک کنی ، send To bin یا یه همچین چیزی داره.ببین با این کارت راه میفته؟

dadfar
21-08-2011, 12:21
خواهش
نه واسه سوال اول بود!فعلا تغییر فرمت بده کارت راه بیفته تا یکی بیاد ج بده
سوال دومت عجیبه یخورده.مگه میشه این دو یکی شن؟
اصلا در کل که یه فایل هستن صدا و تصویر.ولی ادیوس باید اونارو جدا کنه از هم(برای ویرایش و عملیات مختلف روی هرکدام)
اصلا نمیدونم چرا میخواین یکی باشن؟مگه جدا چشه؟
بیخیال همون جداش درسته!!!!
ممنون دوست عزیز که وقت میزاری!
قبل از اینکه شما بگید با فرمتهای مختلف امتحان کردم همچنان صفحه مونیتور نرم افزار چیزی نشون نمیده، البته فقط در ورژن 6.2 ادیوس(ویندوز xp sp3) ولی ورژن 5 چنین مشکلی نیست و فیلم نمایش داده میشه./در مورد سوال دوم قضیه تقریبا حل شد.باز هم ممنون !!

سوال اول : احتمال 99% از درایور کارت گرافیک هست.تو 7 با ادیوس همخوانی داره ، اما درایور XP همخونی نداره.
گاهی اوقات هم با یه ترفند میشه تصویر داشت.آموزشش رو توی همین انجمن دادم.سرچ کنید پیدا کنید .بر می گرده به تنظیمات Video Overaly

سوال دوم فکر کنم اگه بالاشو مارک کنی بهد رو تایم لاین راست کلیک کنی ، send To bin یا یه همچین چیزی داره.ببین با این کارت راه میفته؟

ممنون از شما برای پاسختون

در مورد سوال اول،همون طور که گفتم توی ورژن 6.2 توی xp این مشکلو دارم،اون آموزشی رو که گفته بودید هم پیدا کردم،منو های ورژن 6 مقداری تغییر کرده البته کمی بالا پایین کردم ولی باز درست نشد، جالب اینه که توی ورژن 5 چنین مشکلی نیست. یک نکته دیگه اینکه کارت گرافیک pc که با اون کار میکنم آنبرد هست(32mb).اگه راهی پیدا کردید ممنون میشم در اختیار بزارید.

در مورد سوال دوم تقریبا موضوع حل شده!
با سپاس از شما

***fandogh***
26-08-2011, 11:58
من هر چی میگردم کرکی پیدا نمیکنم تا Edius هم ریجستر شه اگه شکا پیدا کردین بزارین اینجا ممنون میشم

dadfar
27-08-2011, 23:30
من هر چی میگردم کرکی پیدا نمیکنم تا Edius هم ریجستر شه اگه شکا پیدا کردین بزارین اینجا ممنون میشمسلام
crackکدوم ورژن رو مخواستید؟ من کرک ورژن 6.2 رو دارم اگه خواستید براتون میزارم

***fandogh***
28-08-2011, 13:14
واسه من ورژن 5.11 هست اگه کسی داره بزاره ممنون میشم

armin1990
31-08-2011, 00:48
سلام دوستان عزیز من تو کپچر کردن فیلم در ادیوس 6.1 به مشکل بر خوردم..هر کاری میکنم فیلم رو اجرا نمیکنه و صدا ضبط میکنه..خواش میکنم کمک کنین

mehdi2008ooo
01-10-2011, 11:47
لطفا مديران تاپيك رو پاك سازي كنن
اين چه وضعيتيه ؟
عنوان تاپيك تاكيد داشته
آموزش ادیوس از پایه (فقط آموزش را قرار دهيد )
چرا درخواست كرك ؟؟؟؟ و مشكلات نرم افزار ...

majidfx
28-10-2011, 12:04
دادا منم این مشکل را دارم یکی راهنمایی کنه ببینم چطور میشه یه پرو|ه را ذخیره کنیم که سری بعد فقط جایه فیلم و عکس را عوض کنیم و نیازی به ساختن دوباره کلیپ نباشه مثل کلیپهای آماده که میخریم و فقط مسیر فیلم و عکی و بهش میدیم

majidfx
28-10-2011, 12:18
من میخواهم یه لب تاپ بگیرم مدل asus k53sv شنیدم چون xp روش نصب نمیشه نمیتونم از ادیوس استفاده کنم صحت داره لطفا راهنمایی کنید

Morss255
05-11-2011, 06:30
من اگر بخوام به طور موازی دو صحنه گرفته شده رو تدوین کنم باید چیکار کنم؟ بعد یه سوال دیگه,چرا رندرینگ رو سیستمم جواب نمیده؟

elhameli
05-11-2011, 14:51
سلام

با این نرم افزار چه جوری میشه روی فیلم متن نوشت ؟ من می خوام هم زمان که فیلم در حال پخش هست ، متن هم به صورت فیکس روش قرار گرفته باشه ، ولی هر کاری میکنم متن رو اول نمایش میده و بعد شروع به نمایش فیلم می کنه !!!

لطفا هر چه سریع تر راهنمایی کنید

ممنون

aruoma
06-11-2011, 06:20
---------- Post added at 07:15 AM ---------- Previous post was at 07:13 AM ----------

من میخواهم یه لب تاپ بگیرم مدل asus k53sv شنیدم چون xp روش نصب نمیشه نمیتونم از ادیوس استفاده کنم صحت داره لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست خوبم
مگه شما با ویندوز 7 و ادیوس در ویندوز 7 مشکل داری
حالا چه الزامیه که حتما xp روی سیستم نصب شه یا نه
به نظر من نصب نشدن ویندوز xp ربطی به نصب نشدن هیچ کدوم از نرم افزارهای تدوین و یا ... نداره
موفق باشید

---------- Post added at 07:19 AM ---------- Previous post was at 07:15 AM ----------

دادا منم این مشکل را دارم یکی راهنمایی کنه ببینم چطور میشه یه پرو|ه را ذخیره کنیم که سری بعد فقط جایه فیلم و عکس را عوض کنیم و نیازی به ساختن دوباره کلیپ نباشه مثل کلیپهای آماده که میخریم و فقط مسیر فیلم و عکی و بهش میدیم
سلام
فکر کنم اگه مسیر فیلم و عکس قبلی رو یه کوچولو تغییر بدی موقع باز کردن پروژه از شما جای آنها را سوال خواهد کرد و شما می تونی عکس و فیلم جدید رو قرار بدی (مسیر عکس و فیلم جدید رو بدی)
یا حق

---------- Post added at 07:20 AM ---------- Previous post was at 07:19 AM ----------

سلام دوستان
می خوام امروز یه تجربه کاری رو در اختیار دوستان ادیوس کار (البته کسانی که مثل من تازه کار هستند) قرار بدم
من مدتی بود با یه مشکل روبرو می شدم و که وقتی از فیلمم با هر فرمتی خروجی می گرفتم دور فیلم کادر مشکی می افتاد
ایراد کار من این بود که وقتی فیلم رو کپچر می کردم توجهی به نوحه فیلم برداری یعنی 16:9 و یا 4:3 نمی کردم
فیلم من 16:9 بود ولی من اون را 4:3 کپچر کرده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما وقتی کپجر رو درست انجام دادم دیگه به این مشکل برنخوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از کجا بفهمیم که فیلم 16:9 هست یا 4:3
1)وقتی از مانیتور دوربین فیلم رو نگاه می کنیم زمانی فیلم در که کل مانیتور نمایش داده شود 16:9 هست و وقتی کادری مشکی در اطراف آن 4:3
2) وقتی اطلاعات فیلم کپچر شده رو از قسمت info در پریمیر یا propertize در تایم لاین ادیوس می بینیم در آن نوشته که فیلم اولیه به چه صورتی است

fater69
09-11-2011, 23:56
سلام من در ایدیوس 5 با خروجی ریختن روی دی وی دی مشکل دارم جز از تایم لاین چه جوری فایلهای دییگه رو به وسیله این ابزار میتونم روی دی وی دی بریزم اصلا این کار ممکنه ممنون میشم پاسخ بدید

adame_haji
15-02-2012, 05:27

بايد قبل از ساخت كليپ يخورده مديريت روي فايلها داشته باشي
يه شاخه براي عسكها بساز و تموم عكسها رو اون تو بريز
و همچنين يه شاخه براي فيلمها و فيلمهاي 10 الي -15 ثانيه اي رو توي اون بريز
اسم شاخه عكس رو بزار pic و اسم شاخه فيم رو بزار video اسم فايلها ي عكس رو بزار pic01 الي pic20 و اسم فايلهاي فيلم رو بزار vid01 الي vid20
خب سري بعدي فيلمها و عكسهاي استفاده شده رو پاك كن و سري جديد روبجاش بزار
وقتي پروژه باز ميشه ميكس خود بخود انجام ميشه . همين

من اگر بخوام به طور موازی دو صحنه گرفته شده رو تدوین کنم باید چیکار کنم؟ بعد یه سوال دیگه,چرا رندرینگ رو سیستمم جواب نمیده؟

فيلمها رو توي تايم لاين روي هم بزار
يعني دوربين 1 توي لاين 1
دوربين 2 توي لاين 2
دوربين 3 توي لاين 3
قبل از هر كاري بايد اين 3 فيلم رو با هم سينك كني
يعني هر 3 فيلم با هم شروع بشن
يعني اينقدر عقب جلو ميكني كه صداهاشون روي هم بيفتن
حالا 3 فيلم با هم سينك شدن
دكمه f8 رو بزن حالا مانيتورت هر 3 تا فيلم رو با هم نشون ميده
از اينجا به بعد بايد سرعت عممل داشته باشي
دكمه Space رو براي اجراي فيلم بزن
حالا هر چند ثانيه يك باز از توي صفحه مانيتور دوبار كليكك كن روي تصوير دوربيني كه از همه بهتر فيلم گرفته
چند ثانيه كه گذشت دوباره دوبار كليك كن رو تصوير دوربين ديگه
به همينصورت كل فيلم رو تموم كن
حالا كه بر ميگردي از اول فيلم رو ببيني ، ميبيني كه تدوين به قشنگي انجام شده
فق شما زحمتي كه كشيدي همون دوبار كليك ها بوده

اديوس براي نصب شده نياز به xp سرويس پك 3 با بالا داره
اگه روي لپ تاپتون رويس پك 3 بريزين نصب ميشه
حالا سرويس پك 3 باشه هر چي ميخواد باشه
يعني اگه روي يخچال هم سرويس پك 3 بريزين اديوس روش نصب ميشه و غذا هارو تدوين ميكنه

سلام

با این نرم افزار چه جوری میشه روی فیلم متن نوشت ؟ من می خوام هم زمان که فیلم در حال پخش هست ، متن هم به صورت فیکس روش قرار گرفته باشه ، ولی هر کاری میکنم متن رو اول نمایش میده و بعد شروع به نمایش فیلم می کنه !!!

لطفا هر چه سریع تر راهنمایی کنید

ممنون

توي اين برنامه يه لاين هست كه براي متن هست
اسم لاين هم T هست
توي اون لاين متن رو هر جايي بنازي همون جا نمايش ميده
مثلا ثانيه 10 يا هر جاي ديگه
توي ابزار هاي بالاي تايم لاين يه دكمه هست با نام T اون رو بزن و متن رو وارد كن
بعد كه تايپ كردن دكمه Ctrl+S رو بزن
بعد متن خودكار ميفته توي پنجره BIN حالا اونو بكش و وارد تايم لاين كن

[/COLOR]سلام دوستان
می خوام امروز یه تجربه کاری رو در اختیار دوستان ادیوس کار (البته کسانی که مثل من تازه کار هستند) قرار بدم
من مدتی بود با یه مشکل روبرو می شدم و که وقتی از فیلمم با هر فرمتی خروجی می گرفتم دور فیلم کادر مشکی می افتاد
ایراد کار من این بود که وقتی فیلم رو کپچر می کردم توجهی به نوحه فیلم برداری یعنی 16:9 و یا 4:3 نمی کردم
فیلم من 16:9 بود ولی من اون را 4:3 کپچر کرده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما وقتی کپجر رو درست انجام دادم دیگه به این مشکل برنخوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از کجا بفهمیم که فیلم 16:9 هست یا 4:3
1)وقتی از مانیتور دوربین فیلم رو نگاه می کنیم زمانی فیلم در که کل مانیتور نمایش داده شود 16:9 هست و وقتی کادری مشکی در اطراف آن 4:3
2) وقتی اطلاعات فیلم کپچر شده رو از قسمت info در پریمیر یا propertize در تایم لاین ادیوس می بینیم در آن نوشته که فیلم اولیه به چه صورتی است[/QUOTE]

قبل از اينكه با دوربينتون فيلم برداري كنين بايد اونو تنظيم كنين
16 به 9 بودن . يا 4 به 3 بودن اونو براش تعريف كنين
اگه از LCD خونتون استفاده ميكنين حتما 16:9 فيلم برداري و تدوين كنين
اگه مانيتور Crt دارين يا از اين تلوزيون لامپي ها حتما 4:3 فيلم و تدوين انجام بدين

---------- Post added at 01:57 AM ---------- Previous post was at 01:55 AM ----------

دوستان من تا جايي كه بلد بودم كمك كردم
لطفا سوالات بنده رو هم جواب بدين

متشكرم

kaveh_d
03-04-2012, 15:55
من با دوربینم 1080i فیلم میگیرم. تنظیمات ادیوس رو روی چه حالتی بذارم که با سرعت بالا و بدون افت کیفیت خروجی بگیرم؟
اکثر گزینه ها رو امتحان کردم اما کیفیت خروجی همیشه پایینتر بود. لطفا راهنمایی کنید.

kaveh_d
04-04-2012, 01:11
من با دوربینم 1080i فیلم میگیرم. تنظیمات ادیوس رو روی چه حالتی بذارم که با سرعت بالا و بدون افت کیفیت خروجی بگیرم؟
اکثر گزینه ها رو امتحان کردم اما کیفیت خروجی همیشه پایینتر بود. لطفا راهنمایی کنید.

با راهنمایی دوستان procoder3 نصب کردم وضعیت بهتر شد. فقط بجای 1920 در 1080 خروجی 2048 در 1080 تحویلم میده!!:13:

kaveh_d
04-04-2012, 15:09
ظاهرا دیگه کسی به این تاپیک سر نمیزنه!!!
در هر صورت اگه کسی گذرش افتاد میتونه بگه که چرا حجم فایل خروجی با procoder3 در حالت 1080 و 720 تقریبا یکسانه؟!

nima_effat
23-04-2012, 20:08
ظاهرا دیگه کسی به این تاپیک سر نمیزنه!!!
در هر صورت اگه کسی گذرش افتاد میتونه بگه که چرا حجم فایل خروجی با procoder3 در حالت 1080 و 720 تقریبا یکسانه؟!

تصویر ورودی شما چیه ؟

kaveh_d
23-04-2012, 21:03
تو پست بالا اشاره کردم: 1080i

mahpesar
23-05-2012, 16:34
چطور میشه با ولوم صدای قسمتهای مختلف کلیپ بازی کرد(کم و زیاد کرد)

؟؟؟

mohsenakbary
05-06-2012, 00:57
سلاممن مدتهاست که با پریمیر کار میکنم و با الگوریتم های کلی ندم افزارهای تدوین آشنایی دارم.مدتی است که دارم با کانوپس دست و پنجه نرم میکنم.اما در همین ابتدا با دو مشکل به نظر پیش شا افتاده اما واقعا اعصاب خوردکن روبه رو شده ام.اول اینکه نمیتونم motion رو پیدا کنم.یعنی برای حرکت دادان یک کلیپ یا تغییر اندازه دادنش همراه با کی فریم ها.البته با pic in pic کار کردم ولی به نظرم برای کار به این مهمی و سادگی باید یک دسترسی به خود تنظیمات کلیپ داشت نه استفاده از یک افکت.و اینکه در pic in pic سایز کلیپ کمتر از 100% میشه و یک حاشیه برای اون ایجاد میشه.دومین مشکل من موقع ایمپورت یک کلیپ به av2 به بالاست که تصویر به av2 میاد ولی صدا به av1 میره.مجبورم اول کلیپ رو به av1 بیارم تا صدا و تصویر هر دو روی یک لاین قرار بگیرند و بعد به لایه های بالایی ببرم.(البته من کل این تاپیک رو خوندم اما جوابم رو پیدا نکردم) اگر دوستان لطف کنند و توضیح بدهند ممنون میشم.و اگر یکی از دوستانی که به این نرم افزار اشراف خوبی دارند شماره تماسشون رو به ایمیل من بفرستند تا بتونم از اطلاعاتشون استفاده کنم و ایرادات ریز و درشتم رو ازشون سوال کنم ممنون میشم.من در دوره آزمایشی عضویت هستم و نمیتونم شماره تماسم رو به شما ایمیل یا پیغام خصوصی بکنم.باز هم ممنون.91212078794 ta 6

اسلان
24-09-2012, 21:38
یه سواله حیاتی با عرض پوزش از اساتید
سلام دوستان من یه فیلم 20 دقیقه ای دانلود کردم یه قسمت هایی از این فیلم چون از روی فیلم های ویدئو های قدیمی کپی شده یه قسمت هایی از این فیلم پرش پرش داره میخواستم بدونم چجوری این فیلمو درستش کنم کسی می تونه کمک کنه ؟

hamed_Ent
13-11-2012, 02:00
این خیلی عالیه ممنون

shirin8595
12-12-2012, 01:26
سلام خیلی خوبه برای ما مبتدی ها عالی

sanso
18-02-2013, 22:17
با سلام میخواستم بدونم چطور میشه یک قسمت فیلم مثلا از دقیقه X تا Y رو به طور کامل شطرنجی کرد من ادیوس 6.05 امروز نصب کردم در قسمت افکت میرم و region رو روی فیلم دراگ میکنم و در لایه مکس که ایجاد میشه دوبل کیلک و وارد بخش مربوطه میشم از قسمت این ساید فیلتر و بعد موزائیک انتخاب میکنم اما میخوام فقد بدونم چطور یک بازه زمانی مشخص رو شطرنجی کنه و بقیه فیلم به صورت عادی پخش بشه هر کار کردم نشد لازم به ذکر هست من تا حالا با این نرم افزار یا مشابه این اصلا کار نکردم ممنون میشم اگر کسی اینجا بلد هست راهنمایی کنه

hadi446
20-02-2013, 02:24
سلام هر بازه زمانی رو که میخوای برش بزن یعنی از از جایی که میخوای شروع بشه یه برش و انتها هم یه برش دیگه بزن بعد فیلم سه تیکه شده که قسمت دوم رو باید فیلتر موزاییک بزاری.:n16:

rezakf
03-03-2013, 22:04
سلام من ميخوام از افكت 3d picture in picture توي اديوس 6.02 استفاده كنم ولي هركاري ميكنم و اونو ميكشم روي عكس يا فيلم توي تايم لاين قبول نميكنه نميدونم چرا و به چه علت .
حتي پروژه هاي قديمي هم كه توي ورژن هاي پايينتر كاركردم ميارم اين افكت رو نميتونم ويرايش كنم و خلاصه گيج شدم اشكال كار ازكجاست
لطفاً راهنمايي كنين ممنون

khalilakas
26-03-2013, 19:13
با سلام در اديوس چطوري يك قسمت تصوير مثلا لبها قرمز هستند بقيه تصوير سياه سفيد ميمونه لطفا توضيح بدين با تشكر

Aziiiin
30-04-2013, 23:54
In che tarza amoozashe! Shoma az 16,9 hichi nemidooni? Vase khodet tasmim migiri 4:3 baz konan

lida123l
16-04-2014, 18:50
واسه من غیر فعال شده یییییییییییییی

mnnadi
22-11-2014, 15:46
f11 رو بزن سمته چپه پنجره ای که باز میشه گزینه mpeg همونجاست

حسین صدیق
04-05-2015, 17:11
سلام
ضمن تشکر از شما استاد گرامی
من هر چه به این تایپیک نگاه میکنم
هر جا گفتید به عکس نگاه کنید
یا عکسی نیست یا اگر هست
با توضیحات داده شده مطابقت نداره
بعنوان مثال در پست اول صفحه 3
شما فرمودید شماره 1 و 2 در صورتی که در عکس
شماره 4 و 5 وجود داره بعد درباره دو شخص در تصویر
توضیح دادید در صورتی که در
تصویر موجود شخصی وجود نداره
میشه منو راهنمایی کنید که
مشکل از من هست یا از چیز دیگه ای
تــــــــــــــــــــــــ ــــشکر

rezan940
02-07-2015, 12:50
سلام ،تشکر ازتوضیحاتی که دادین،چطوری یه کلیپ 2 دقیقه رو میتونیم بسازیم و بعد از خروجی کشیدن میتونیم روی اون پروژه فیلم دیگه ای قرار داد،ممنونم راهنمائی کنید.

rezan940
28-07-2015, 12:25
سلام دوستان.اگه نرم افزار ادیوس ورژن جدید یعنی هفت به بالا را دارین برام بزارین البته کرک شدشو.ممنون

soheiloooooo
19-11-2015, 01:04
سلام دوستان.اگه نرم افزار ادیوس ورژن جدید یعنی هفت به بالا را دارین برام بزارین البته کرک شدشو.ممنون
نسخه EDIUS.Pro.7.50.Build.0236.x64 فعلا برای دانلود در دسترس هست.توی گوگل همین نسخه رو سرچ بزنی سایتهای فارسی معتبر رو بهت پیشنهاد میده

soheiloooooo
19-11-2015, 01:08
چطور میشه از boris red استفاده کرد؟

mahditop
11-04-2016, 13:22
به نام خدا و باسلام

بنده هم همین مشکل رو داشتم و الان بهترین راهشو یاد گرفتم و میخوام زکات علمم رو بدم.

تمام حرفهایی که در فضای مجازی در زمینه کم کردن حجم فایل خروجی زده شد ، قابل احترام هست و بنده چون خودم به این مشکل دچار شدم ، تمام راههای گفته شده رو رفتم.اما در نهایت به مورد دلخواهم نرسیدم،

با تلاش های زیاد و تست تماممممممم خروجی های ممکن ، در نهایت به نتیجه ی مطلوب رسیدم

فایل خروجی اصلی من 7 دقیقه بود وبصورت full hd و با فرمت mpeg و بالاترین کیفیتvbr! اما حجم پایانیش شده بود نزدیک 800 مگ

بنده دنبال راهی بودم که این فایل رو در اینترنت آپلود کنم تا به پخش تلویزیون برسه "فوری" و با کاهش کم کیفیت(چون همیشه کاهش سایز،کاهش کیفیت رو هم داره)بهترین خروجی با کمترین حجم رو بگیرم! زیر 50 مگ.

باامتحان تممام روشهای گفته شده ، در انتها بهترین خروجی بابهترین کیفیت :

خروجی بافرمت mpeg
بعد
مختصات پروژه FULL HD رو در نهایت تو تنظیمات خروجی، SDیعنی 720 در 576 زدم.فریم ریت رو هم 25 قراردادم(این اعداد سلیقه ای و برحسب نیازه.ملاک ما فعلا تبدیل یک فایل 800 مگ به یک فایل کم حجمه-اگر حجم کمتری میخواین میتونین سایز رو کوچکتر هم بدین و یا برعکس).فیلد رو LOWER ! اکسپورتر، بالا و پایین تصویر رو اسکوپ (نوارسیاه)میذاره.
این کار باعث شد خروجی سایزش خیلیییییی کم بشه و تو پخش، قدرت تبدیل شدن به FULL HD رو هم داشته باشه.(پلیر ها خود بخود و یا با یک دکمه اسکوپ تصویر رو حذف میکنن).
فایل خروجی که دست من رسید حجمش شد 120 مگ با کیفیت خوب(نه عالی و نه ضعیف).از مرحله بعد دیگه تو باکس تدوین نیست و باید از یک نرم افزار کانورتر قوی استفاده کنین

من رو 9 نرم افزار قوی کانورتر تست کردم با روشهای مختلف و بهترین نتیجه رو از Xilisoft Video Converter Ultimate گرفتم.(تفاوت حجم ها در حدود10 مگ بود که برای من مهم بود که حجمش خیلییییی کم و کیفیت به نسبت خوب باشه)

فایل خروجی120 مگ رو وارد کردم تو کانورتر .فرمت رو انتخاب(MP4 وWMVبهترین جواب رو میدن) سمت راست قسمت تنظیمات،video qualityگزینه چهارم یعنی bitrate calculator رو زدم(این حالت فقط در صورتی میاد که فایلتون رو سلکت select کرده باشین تو کانورتر و آبی باشه)
تو تنظیماتش،قسمت file size رو زدم45مگ(یعنی نهایت خروجی 45 مگ هست-شما بر حسب نیازتون عدد بزنین-فراموش نکنین هرچی حجم کمتر،کیفیت کمتر ولی بهترین روش اینه)خودش نسبت صدا و تصویر رو میده و اگر براتون صدا هم مهمه ، کیفیت صدا رو یکم بالاتر ببرین زیاد ب حجم ویدئو اضافه نمیشه ولی کیفیتش رو عالی میکنه. و در نهایت روی اوکی کلیک و گزینه convert رو بزنین

الان من خروجی 720 در 576 دارم که زمان اجرا در هر PLAYER با یک دکمه تبدیل به FULL HDمیشه و کیفیتش "فقط یکم" کاهش پیدا میکنه (به نسبت روشهای دیگه) و از همه جالبتر!
حجم خروجی من فقط 43 مگ شده.!!!

این کار رو در روشهای مختلف امتحان کردم و جواب مثبت گرفتم.

دنبال راه دیگه نباشین ک خسته میکنین خودتونو.من همه روشهای 10صفحه ی اول گوگل رو بادقت خوندم و نظرات رو هم و اجرا هم کردم.جوابی به خوبی این جواب نگرفتم.یعنی اصلا قابل مقایسه نبود.

فراموش نشه کلمه به کلمه این متن ، رو بادقت بخونین.یه بخش رو جا بندازین اون خروجی که میخواین از آب در نمیاد.کامل و دقیق و ریز توضیح دادم)

درنهایت خسته نباشم.نیم ساعت شد تایپ این موضوع. 09366661868 برای آموزش حضوری در خدمتم.آموزشی که هیچکس بااین دقت به شما ارائه نمیده.

tadvin_garan
04-08-2018, 18:06
در اینجا میخواهیم تغییر یک رنگ خاص در ادیوس را بررسی کنیم

شاید ما در تدوین و میکس فیلم نیاز داشته باشیم تا یک رنگ خاص را انتخاب و تغییر دهیم . در واقع ادیوس را به یک رنگ خاص و مشخص شده حساس کنیم و به رنگ دلخواه تغییر دهیم.با استفاده از افکت chrominace می توانیم تغییر یک رنگ خاص در ادیوس را انجام دهیم.افکت chrominace به معنای رنگ آمیزی می باشد.افکت chrominace را در قسمت Effect،Color Correction می توانید مشاهده کنید.
برای دیدن ویدیوی آموزشی می تونید به آدرس
بروید!

applecenter
05-08-2018, 10:40
واقعا تاپیک عالی و جالبی بود، ممنونم

tadvin_garan
05-08-2018, 16:33
واقعا تاپیک عالی و جالبی بود، ممنونم

خواهش می کنم