PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ مـبـاحـث عـــمـــومـــی مـرتــبــط با تــغــیـــیـــر رشـــتــــه

صفحه ها : [1] 2 3

binahayat_m
07-12-2007, 14:43
سلام خدمت همه دوستان عزيز
اميدوارم حالتون خوب باشه
خواهرم ترم 5 كشاورزي هستش متاسفانه اصلا به رشتش علاقه نداره و همينجوري الكي و بي هدف واحد داره پاس ميكنه نمي دونم ميتونيد دركش كنيد يا نه؟ُ
چون من خودم معماري ميخونم و فعاليت منم تو اين رشته ديده. مشتاق و علاقه مند به اين رشته شده.
ميخواستم راه و روشي پيدا كنم كه بياد به معماري
به فكر انصراف رشته افتاد كه مدير گروهشون گقتش ديوانگي محض بعد از گذشتن 5 ترم انصراف بده:41:
ازيه جهتي نمي خواد ديوار پشت سرش خراب بشه
اگه راهي و پيشنهادي براش داريد واقعا ممنون ميشم كه به من بگيد.:2:
منتظرتون :40:هستم
موفق باشيد

A r c h i
07-12-2007, 16:34
راستش تغییر رشته یکی از سخت ترین و غیر ممکن ترین کارهایی که کسی میتونه انجام بده. تغییر رشته توی یک دانشگاه با عبور از چند صد خان رستم امکان پذیره و البته باید معدلش خیلی بالا باشه که حداقل به درخواستش فکر کنند.
در مورد جا به جایی و تغییر رشته بین دانشگاه های مختلف که تقریبا می تونم بهت بگم غیر ممکنه ، البته من دانشگاه های سراسری را می دونم، درمورد دانشگاه آزاد اطلاع دقیقی ندارم.
البته این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم :46::46: )
یکی از دوستای من، با کلی بدبختی و بعد از 1سال و نیم دوندگی تونست از معماری بره برق، البته می گم تو دانشگاه خومون ، با توجه به اینکه خواهرتون 5 ترم هم خونده خداییش به دوندگیش نمی ارزه- من پیشنهاد میدم لیسانسش را بگیره و بعد فوق بیاد معماری- پارسال از بچه های فیزیک فوق معماری قبول شدن در نتیجه امکانش هست.
موفق باشی :10:

seppeehr
07-12-2007, 16:47
دوست من، معمولا تغییر رشته به رشته ای انجام می شه که نزدیکترین وضعیت رو نسبت به رشته فعلی داشته باشه. در غیر این صورت شخص باید انصراف بده و دوباره در کنکور شرکت کنه. در مورد خواهر شما، نزدیک ترین رشته ای که وجود داره، عمران هست که اگه تازه بخواد عمران بخونه باید درس های مقاومت مصالح؛ تحلیل سازه های و مکانیک خاک رو مسلط باشه.

binahayat_m
07-12-2007, 19:09
راستش تغییر رشته یکی از سخت ترین و غیر ممکن ترین کارهایی که کسی میتونه انجام بده. تغییر رشته توی یک دانشگاه با عبور از چند صد خان رستم امکان پذیره و البته باید معدلش خیلی بالا باشه که حداقل به درخواستش فکر کنند.
در مورد جا به جایی و تغییر رشته بین دانشگاه های مختلف که تقریبا می تونم بهت بگم غیر ممکنه ، البته من دانشگاه های سراسری را می دونم، درمورد دانشگاه آزاد اطلاع دقیقی ندارم.
البته این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم :46::46: )
یکی از دوستای من، با کلی بدبختی و بعد از 1سال و نیم دوندگی تونست از معماری بره برق، البته می گم تو دانشگاه خومون ، با توجه به اینکه خواهرتون 5 ترم هم خونده خداییش به دوندگیش نمی ارزه- من پیشنهاد میدم لیسانسش را بگیره و بعد فوق بیاد معماری- پارسال از بچه های فیزیک فوق معماری قبول شدن در نتیجه امکانش هست.
موفق باشی :10:

اگه بخواد فوق معماري بخونه كارش خيلي سخته مخصوصا كه با كنكور اسكيس هم همراه هستش والا خودم موندم؟
اگه منابع براش تهيه كنم و بخونه اميد هستش؟
خودش ميگفت من ميخوام بدونم معماري چيه و يه اطلاعاتي ازش داشته باشم بعد بياد بخونه.
خودش ميگفت رشته اي علاقه داره كه خلق كردن توش باشه منظورش همين رشته هاي هنري
به موسيقي هم خيلي علا قه داره و ساز سه تار مبتديانه بلده اما فكر نكنم از پس اين رشته بر بياد
راستيتش خودم موندم كلي سر اين قضيه اعصاب خيلي خورد :2::2:شده
هميشه از رشته هاي رياضي فيزيك بدم ميومد فقط به خاطر همين انتخاب رشته مزخرف.طرف مجبور ميكنند يه رشته بخونه.
اگه پيشنهادي و راهنمايي و يا با همچنين افرادي برخورد داشتيد و ار وضيعتشون مطلع شديد ممنون ميشم كه به من بگيد

]این معماری خداییش چیزه خاصی نداره ، از دور فقط دهن پر کنه (دیگه ما که هم رشته ایم سرخودمون را کلاه نذاریم :46::46:
با اين قسمت از نوشتتون اصلا موافق نيستم

mseddighi
07-12-2007, 22:24
اولا من توصیه میکنم اگه به رشته خودش علاقه نداره بیخود ادامه نده.
من خودم تجربه تغییر رشته رو دارم . بعد از 6ترم از رشته مکانیک به کامپیوتر تغییر رشته دادم.
شاید فکر کنید این کار دیوانگی محض بوده همونطور که دیگران هم همین فکرو میکردن.
ولی من امسال درسم رو تموم کردن و حتی یک لحظه از کار خودم پشیمون نیستم.
روال تغییر رشته اون موقع تو دانشگاه ما این بود که اولا رشته مقصد رو زمون انتخاب رشته انتخاب کرده باشین و قبول
هم شده باشین.من تو انتخاب رشته دانشگاه هم مکانیک و هم کامپیوتر رو قبول شده بودم ولی چون مکانیک رو قبل
از کامپیوتر زده بودم تو این رشته پذیرفته شدم. ببخشین یه کاری برام پیش اومد بقیه رو بعدا میگم....

shamim24
07-12-2007, 23:21
سلام دوست من...

توصیه های من به خواهر شما:

بهتره رشته کشاورزی رو تموم کنه....واقعا حیفه که بعد از 5 ترم رهاش کنه....رشته کشاورزی هم رشته دوست داشتنیه ... ارتباط با طبیعت خیلی نزدیک به روحیه هنری ای هست که میگید خواهرتون داره...از طرفی خوشبختانه علاقه های خواهر شما مثل موسیقی و معماری و کلا هنر میتونه از طرق دیگری غیر از دانشگاه هم جواب داه بشه... کلاسهای طراحی داخلی در معماری که فراوون هستند ...موسیقی هم همینطور....
تو این مدت هم مدرک مهندسی کشاورزی رو گرفته و هم مهارتهای مورد علاقه خودشو بدست آورده...و بعد از اتمام این مراحل خیلی عاقلانه تر میتونه تصمیم گیری کنه ... خدمتتون عرض کنم که برای رشته کشاورزی امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر خیلی راحت تره....شاید اون موقع خدارا روزی صد هزار مرتبه شکر کنه که رشتشو تغییر نداده...بنابراین شتابزده عمل نکنید....صبرکردن خیلی مشکلات رو حل می کنه....و شاید آشنایی با خیلی از پتانسیل های این رشته باعث بشه که خواهر شما هم علاقشو توی این رشته پیدا کنه...خوندن مجلات تخصصی راجع به رشته خیلی کمک کننده هست...هم نشریات داخلی و اگه بتونید از نشریات خارجی هم استفاده کنید که دیگه خیلی عالیه..چون تو اونا با دیدگاههای جدید که متاسفانه ما خیلی بی اطلاع هستیم و همچنین زمینه های تحقیق و پژوهش آشنا میشه... .بهتون قول میدم که رشتشو با هیچ چیز عوض نکنه....
موفق باشید...

Marichka
07-12-2007, 23:49
سلام خدمت همه دوستان عزيز
اميدوارم حالتون خوب باشه
خواهرم ترم 5 كشاورزي هستش متاسفانه اصلا به رشتش علاقه نداره و همينجوري الكي و بي هدف واحد داره پاس ميكنه نمي دونم ميتونيد دركش كنيد يا نه؟ُ
چون من خودم معماري ميخونم و فعاليت منم تو اين رشته ديده. مشتاق و علاقه مند به اين رشته شده.
ميخواستم راه و روشي پيدا كنم كه بياد به معماري
به فكر انصراف رشته افتاد كه مدير گروهشون گقتش ديوانگي محض بعد از گذشتن 5 ترم انصراف بده:41:
ازيه جهتي نمي خواد ديوار پشت سرش خراب بشه
اگه راهي و پيشنهادي براش داريد واقعا ممنون ميشم كه به من بگيد.:2:
منتظرتون :40:هستم
موفق باشيد

سلام دوست عزیز

در این مورد نظر بنده هم با دوستانی که میگن رشته شون رو عوض نکنن و تا انتها ادامه بدن یکی هست.

به دو دلیل؛

یکی این که از لحاظ مراتب اداری - باز همون طور که اشاره شد - تغییر رشته فقط در صورتی امکان پذیره (در دانشگاه دولتی) که شما کمتر از فکر می کنم 3 ترم خونده باشید (یا این که یه حداکثری برای تعداد واحدهای پاس شده وجود داره که اگر از اون تعداد بیشتر واحد پاس شده باشه دیگه امکان تغییر رشته نیست و از 5 ترم خیلی کمتر هست. الان دقیقا خاطرم نمیاد). و در صورتی که این شرط رو داشته باشین باید رشته ی دیگری رو توی همون دانشگاه بعد از رشته ی فعلی انتخاب کرده و قبول شده باشین (یعنی رتبه تون با اون رشته هماهنگ باشه).
که با توجه به این که میگین ایشون 5 ترم خونده فکر نمی کنم تغییر رشته رو براشون مجاز بدونه دانشگاه.

بعد از نظر خود رشته اگر واقعا و صد در صد به معماری علاقمند هستن پیشنهاد من اینه که ادامه بدن و تموم کنن کشاورزی رو در این مقطع و در مقاطع بالاتر به دنبال تغییر رشته و انتخاب رشته ی دلخواهشون باشن.
البته این راه حل در صورتی مناسبه که واقعا و صد درصد مطمئن باشن که رشته ی معماری رو از رشته ی فعلیشون بیشتر بهش علاقه دارن و حاضرن سختی تغییر رشته رو بپذیرن. چون واقعا آسون نیست این کار به خصوص با توجه به این که پایه ی خیلی قوی شاید نداشته باشن توی معماری چون کارشناسی رشته ی دیگه ای خوندن. و با موضوعات نا آشنا هستن در رشته ی جدید.
ولی اگر دوست دارن که رشته ی هنری (معماری و ...) رو از پایه و عالی یاد بگیرن باز هم به نظرم همین رشته رو ادامه بدن و تموم کنن کارشناسی رو و بعد دوباره کارشناسی معماری (یا هر رشته دلخواه دیگه) شرکت کنند. که البته برای سراسری دیگه نمی تونن اگر الان در دانشگاه دولتی هستن و برای آزاد می تونن اقدام کنند فقط.

در هر صورت با توجه به این که 5 ترم خوندن ایشون این رشته رو و مانع اداری که بالاتر گفتم وجود داره بهترین انتخاب به نظرم این باشه که فعلا همین رشته رو ادامه بدن و بعد از اتمام در مورد تغییر رشته با فکر بازتری تصمیم بگیرن.

آرزوی موفقیت دارم برای شما و ایشون تواما؛
موفق باشید :20:

FBIMKR
06-09-2008, 09:48
تغییر شاخه در رشته ای در دانشگاه

FBIMKR
06-09-2008, 09:49
من مکانیک سیالات قبول شدم میخواستم ببینم میتونم برم جامدات یا نه؟

aaaammmm87
06-09-2008, 09:58
بعد از گرفتن كارشناسي ميتوني بري

FBIMKR
06-09-2008, 10:20
منظورت چیه لطفا بیشتر توضیح بده چون خیلی جامدات رو دوست داشتم

FBIMKR
06-09-2008, 10:22
بعد از گرفتن كارشناسي ميتوني بري

منظورت چیه لطفا بیشتر توضیح بده چون خیلی جامدات رو دوست داشتم
خیلی حالم گرفته شده خواهش میکنم کمکم کنید:41:

||SIAVASH||
06-09-2008, 10:28
رشته مکانیک تا ترم 3 هیچ فرقی بین جامدات و سیالاتش نمیکنه !! شما اگه دانشگاهت هر 2 تا رشته رو داشته باشه یعنی هم جامدات و هم سیالات با کمک استاد مشاور و رییس بخش شاید بتونی

FBIMKR
06-09-2008, 10:39
رشته مکانیک تا ترم 3 هیچ فرقی بین جامدات و سیالاتش نمیکنه !! شما اگه دانشگاهت هر 2 تا رشته رو داشته باشه یعنی هم جامدات و هم سیالات با کمک استاد مشاور و رییس بخش شاید بتونی

اولا از جوابتون بسیار ممنونم
میخواستم بگم که هم جامدات داره وهم سیالات
راستیش معاون دانشگاه آشناست با این حال 100 درصدی هسته یا نه

||SIAVASH||
06-09-2008, 10:42
نمیتونم بگم 100 هست !! بستگی به دانشگاه هم داره !!! آخه بعضی از دانشگاه ها سیالاتشون مثلا خیلی قوی تر از جامدات هست !! اونجاها کار یکم سخت تره ولی چون آشنا دارید با یک سفارش حلهههههههههه

FBIMKR
06-09-2008, 10:49
آخیش راحت شدم
چون جامدات این دانشگاه سابقه داره اما سیالاتش همین چند وقته اومده

FBIMKR
06-09-2008, 11:01
فقط یه چیز دیگه آیا تا ترم 3 فرصت برای تغییر شاخه دارم یا نه؟

||SIAVASH||
06-09-2008, 11:10
2 مورد :: سال 3 !!!! نه ترم 3

الان برای شما رفتن جامدات سختتره !! چون من در پست قبلی گفتم مثلا سیالات !!! چون دانشگاه شما جامدات سخت تره و رتبه بهتری میخواد سخت تره که به شما اجازه بدن ولی بازم با آشنا همه چی حلههههههههههههه

FBIMKR
06-09-2008, 11:11
فقط یه چیزی
آیا تا سال 3 فرصت برای تغییر شاخه دارم یا نه؟

استبداد
06-09-2008, 13:01
خوب آقا برو با اون آشناتون صحبت کن دیگه

اون بهتر از همه میتونه کمکت کنه

در ضمن پیشنهاد میکنم لفطش ندی....چون ممکنه خدای نکرده تا سال 3 وم عوض شد!!

mohandes1369
07-09-2008, 02:16
من عمران قبول شدم ....
میتونم انتخاب بعدی که شیمی است رو برم ......

MehranVB
07-09-2008, 08:11
میشه دقیقتر بگید لطفاً؟ آزاد یا سراسری؟ همه چیز به ادنشگاه مقصد بستگی داره که قبول کنه یا نه.

mohandes1369
07-09-2008, 14:19
میشه دقیقتر بگید لطفاً؟ آزاد یا سراسری؟ همه چیز به ادنشگاه مقصد بستگی داره که قبول کنه یا نه.
خوب سراسری دیگه...
1-برق شریف
.
.
.
55-عمران:2::2:گندت بزنه شانس
56-شیمی:40::40:
.
.

MehranVB
07-09-2008, 14:41
در حالت عادی نمیتونی. تنها راهت اینه که صبر کنی تا تکمیل ظرفیت ببینی میتونی توی انتخاب 56ام قبول شی.

mohandes1369
07-09-2008, 14:49
فکر کنم با این شیر تو شیری که سنجش کرده فکر کردن به این تغییر رشته یه فکر احمقانه اس....
بهتره عین بچه آدم همین عمران رو ازم نگرفتن برم بخونم....
نامرداااااااااااااااااااا ااااااا......

||SIAVASH||
07-09-2008, 14:52
نیمه مهر نتیجه نهایی انتخاب رشته برات میاد !! بعد برای ترم 2 میتونی بری دانشگاه که شیمی داره ازش بپرسی میذاره بری یا نه ، بعد هم از دانشگاه عمرانیه یک گواهی میگیری و تمام (( ولی سخته))

MehranVB
07-09-2008, 15:12
فکر کنم با این شیر تو شیری که سنجش کرده فکر کردن به این تغییر رشته یه فکر احمقانه اس....
بهتره عین بچه آدم همین عمران رو ازم نگرفتن برم بخونم....
نامرداااااااااااااااااااا ااااااا......
الان هم نیازی نیست کاری کنی. همون عمران رو میری و منتظر میمونی تا نتایج نهایی بیان، اگه قبول شده بودی میتونی رشتت رو عوض کنی...

mohandes1369
07-09-2008, 16:01
دستتون درد نکنه ......
احتمالا همون شیمی میرم ....

FBIMKR
07-09-2008, 20:47
فکر کنم این آخری منظورت عمران بود...

FBIMKR
07-09-2008, 20:49
مکانیک سیالات قبول شدم دیگه نمی خوام برم جامدات

حالا با اطلاعاتی که کسب کردم فهمیدم که سیالات خیلی بهتره

FBIMKR
07-09-2008, 20:57
ولی خداشاهده ملت برا عمران دارن دست و پا میزنن حیفه

MehranVB
07-09-2008, 21:12
همش بستگی به دانشگات داره. اگه توی خود دانشگات بخوای تغییر گرایش بدی احتمال زیاد قبول میکنن. اگه طراز گرایش جامدات اون دانشگاه کمتر از سیالات باشه کارت راحته و احتمالاً سریع قبول میکنن. اما اگه برعکس باشه اون موقع یه شرطی برات میذارن. مثلاً میگن ترم اول (و شاید اول و دوم) رو (که برای هر دو مشترکه) معدل بالایی بیاری.
اما اگه از یه دانشگاه بخوای بری یه دانشگاه دیگه بحث فرق میکنه. راههای زیر رو داری:
1- از تهران بخوای بری شهرستان هیچ مانعی نداری.
2- از شهرستان بخوای بخوای بیای تهران تنها راهش اینه که دو ترم پشت سر هم میهمان شی و معدل بالای 17 بیاری. (یه جورایی محاله)
3- از شهرستان بخوای بری یه شهرستان دیگه بستگی به دانشگاه مقصدت داره که قبول کنه یا نه. معمولاً اگه دانشگاه سطح علمی کمتری داشته باشه قبول میکنن، در غیراینصورت یا قبول نمیکنن یا شرط میذارن.
4- صبر کنی تا تکمیل ظرفیت ببینی میتونی جامدات یه دانشگاه دیگه بری (در اینصورت هیچوقت دانشگاه خوبی گیرت نمیاد)

micropersian
07-09-2008, 21:12
منم همین مشکل برام پیش اومد کامپیوتر دوست داشتم کشاورزی قبول شدم کلی پیگیری کردم برا انتخاب رشته گفتن 2 راه داری:
1-تکمیل ظرفیت(که دوستان همه شرایطشو به درستی گفتن)
2-اگه ترم اول این دانشگاهی که الان قبول شدی رو با معدل بالا یعنی بالاتر از 17 قبول بشی و اگه رتبه کنکورت از آخرین نفر قبول شده تو رشته مورد نظرت یعنی شیمی بهتر باشه میتونی تغییر رشته بدی

FBIMKR
07-09-2008, 21:16
همش بستگی به دانشگات داره. اگه توی خود دانشگات بخوای تغییر گرایش بدی احتمال زیاد قبول میکنن. اگه طراز گرایش جامدات اون دانشگاه کمتر از سیالات باشه کارت راحته و احتمالاً سریع قبول میکنن. اما اگه برعکس باشه اون موقع یه شرطی برات میذارن. مثلاً میگن ترم اول (و شاید اول و دوم) رو (که برای هر دو مشترکه) معدل بالایی بیاری.
اما اگه از یه دانشگاه بخوای بری یه دانشگاه دیگه بحث فرق میکنه. راههای زیر رو داری:
1- از تهران بخوای بری شهرستان هیچ مانعی نداری.
2- از شهرستان بخوای بخوای بیای تهران تنها راهش اینه که دو ترم پشت سر هم میهمان شی و معدل بالای 17 بیاری. (یه جورایی محاله)
3- از شهرستان بخوای بری یه شهرستان دیگه بستگی به دانشگاه مقصدت داره که قبول کنه یا نه. معمولاً اگه دانشگاه سطح علمی کمتری داشته باشه قبول میکنن، در غیراینصورت یا قبول نمیکنن یا شرط میذارن.
4- صبر کنی تا تکمیل ظرفیت ببینی میتونی جامدات یه دانشگاه دیگه بری (در اینصورت هیچوقت دانشگاه خوبی گیرت نمیاد)

واقعا از جواب شما خیلی خیلی متشکرم

داشتم از انتخابم نا امید میشدم
راستی اصلا به فکر عوض کردن دانشگاه نیستم

mohandes1369
07-09-2008, 22:24
ولی خداشاهده ملت برا عمران دارن دست و پا میزنن حیفه
به عمران علاقه ندارم.....
بجاش عاشق مکانیک و شیمی ام.....

MehranVB
11-09-2008, 11:14
من که توضیح دادم! خوب سئوالت رو واضحتر بگو شاید بازم بتونم کمکی کنم.

FBIMKR
11-09-2008, 11:31
من که توضیح دادم! خوب سئوالت رو واضحتر بگو شاید بازم بتونم کمکی کنم.

البته باز هم از گفته کامل شما تشکر میکنم اما

میخوام مطمئن بشم که میتونم چون طبق گفته های شما چند تا مشکل برای این کار برام وجود داره:

1- طراز جامدات بیشتر از سیالات هسته در این دانشگاه هسته

2- بعدش هم نمیدونم چه طوریه وقتی که جامدات 30 نفر (ظرفیت) پر باشه من رو هم بپذیرن

TATAR.BonFire
18-09-2008, 13:54
کسی میتونه یه کم توضیح بده و بگه چه جوری میشه در دانشگاه تغییر رشته داد.چه وقتی . در چه مقطعی و در چه سطحی.آیا این تغییر رشته از روزانه به شبانه هست یا نه فرقی نمی کنه.مثلا من فیزیک قبول شدم آیا میشه برم مکانیک در همون دانشگاه بخوانم.اگه میشه برای دانشجویان جدید الورود و دیگر دانشجویان بگید.

M A T I N
18-09-2008, 15:02
معمولا تو دانشگاه های دولتی بعد از 2 ترم میشه درخواست بدی , باید معدلت بالا باشه و تو جلسه ای که تشکیل میدن موافقت بشه ...
البته احتمال رفتن از فیزیک به مکانیک نزدیکه صفره مگر اینکه شما فیزیک رو تو انتخاب رشته بالاتر از مکانیک زده باشید و تونسته باشید مکانیک رو هم قبول بشی ... ( که هیچ آدم عاقلی همچین کاری رو نمیکنه )
برای تغییر رشته باید یه رشته یا گرایش همتراز یا پایینتر رو انتخاب کنی ...

hamed2005
24-09-2008, 23:50
تغییر رشته در فوق چطوریه؟
منظورم اینه که مثلا از یه مهندسی بخوای بری تاریخ یا روانشناسی یا فلسفه ... آیا کنکور خاصی داره؟

Maxwell_1989
25-09-2008, 07:36
برای فوق،شما هر رشته ای بوده باشی(در لیسانس)میتونی تو یه رشته ی دیگه تحصیل کنی.فقط کافیه توی کنکور ارشد،اون رشته ای که میخوای رو انتخاب کنی.ولی باید امتحان همون رشته رو بدی یعنی مثلا اگه میخوای بری تاریخ باید دروس امتحان تاریخو بخونی.

sayrex
25-09-2008, 13:13
توی دانشگاه آزاد که فکر نکنم بشه اصلا"

آخه 1 تعهد نامه ازت میگیرن همون روز ثبت نام که دیگه نمیتونی تغییر رشته بدی

saeid inventor
30-09-2008, 16:41
سلام،امیدوارم حالتون خوب باشه
من دانشجوی کاردانی رشته الکتروتکنیک در دانشگاه آزاد هستم
الان ترم2 هستم
آیا میشه از الکتروتکنیک به الکترونیک تغیر رشته بدم در همین مقطع (در مقطع کاردانی) دانشگاه خودمون الکترونیک داره
راستی من کاردانی پیوسته هستم

تو رو اون کسی که دوست دارید جواب بدید
عجله دارم

Maxwell_1989
30-09-2008, 19:42
والا من خودم کارشناسی الکترونیک می خونم.ولی الکتروتکنیک بازار کارش خیلی بهتره.ضمنا تا اونجا که من می دونم تغییر رشته توی دانشگاه آزاد ممنوعه(البته در حالت بدون پارتی!)

separate
26-02-2009, 09:50
دوستان چطور میشه تو مقطع فارغ التحصیلی پیش دانشگاهی تغییر رشته داد؟(به کاردانی یا فنی حرفه ای) در ضمن اینکه میگن بدون کنکور وارد دانشگاه میشن چطور میشه؟! بهترین رشته های مربوط به این دو چیه؟
:11:

farshidshd
26-02-2009, 13:39
دوستان چطور میشه تو مقطع فارغ التحصیلی پیش دانشگاهی تغییر رشته داد؟(به کاردانی یا فنی حرفه ای) در ضمن اینکه میگن بدون کنکور وارد دانشگاه میشن چطور میشه؟! بهترین رشته های مربوط به این دو چیه؟
:11:

خب برو به رشته ای که دوسش داری تو فنی حرفه ای میتونی کارشناسی هر رشته ای در فنی و حرفه ای رو انتخاب کنی چرا کاردانی میخوای بری وقتی میتونی مستقیما کارشناسیشو بگیری؟؟

بدون کنکور هم معمولا دانشگاه آزاد میگیره اونم که فقط با پوله و هیچ شرط دیگه ای هم نداره
بهترین رشته ها هم بستگی به علاقه خودت داره ما نمیتونیم راجع به این نظری بدیم

نادر1368
26-02-2009, 14:00
میتونی تطبیق بزنی ولی فکر کنم راه رو طولانی کردن مقبول نباشه!مستقیم برو کارشناسی کاردانی دانشگاه ازاد واحد سما بدون کنکور پذیرش میکنه که اونم شهریه میخواد.

arashkv
10-04-2009, 15:42
سلام
من فارغ التحصيل مهندسي كامپيوتر هستم كه بعد از فارغ التحصيلي سريعا مشغول به كار شدم.اما بعد از اين 4 ماه فهميدم كه اين رشته من رو ارضا نميكنه و احساس مي كنم آينده نداره.
برادر من مهندس عمران و من واقعا احساس ميكنم توي عمران آينده بهتري در انتظار منه! الان تصميم گرفتم تغيير رشته بدم و به رشته هاي مرتبط با عمران برم و تصميم دارم واسه كارشناسي ارشد شهرسازي تلاش كنم...چون هم شدني و هم به عمران ربط داره و مثل كارشناسي ارشد معماري يا عمران سخت نيست.

واقعا احساس شكست ميكنم و از اين كه دنبال كامپيوتر رفتم بغض ميكنم...من علاقه شديدي داشتم ولي توي محيط كار يه چيزايي ديدم كه نابودم كرد... .

چي جوري تغيير رشته بدم؟:10:دوستان واقعا داغون شدم از بس بش فكر كردم.:41:
كمكم كنيد:11:

ExoMars
16-04-2009, 19:09
سلام
می خواستم بدونم با دیپلم ریاضی می شه برای رشته های تجرب تو کنکور شرکت کرد؟
بعد من الان پیش ریاضی ام.هندسه و دیفرانسیل1 ام از ترم اول مونده.من می تونم به تجربی تغییر رشته بدم.اگه می تونم باید اینارو قبول بشم؟از درسهای تجربی هم باید امتحان بدم؟
ممنون می شم راهنمائی کنید

oMID-END
07-05-2009, 11:19
سلام دوستان
من الان دانش آموز سال سوم ریاضی هستم!
قصد دارم بعد از گرفتن دیپلم ریاضی،دیپلمم رو با دیپلم معماری(هنرستان) تطبیق بزنم و تو کنکور هنرستان شرکت کنم آخه تا اونجایی که من فهمیدم اکثر بچه های فنی تو درس هایی مثل ریاضی،زبان انگلیسی،عربی،فیزیک و شیمی ضعیف هستن ولی من تو این درس ها قوی هستم!(درضمن علاقه ای به رشته ریاضی فیزیک ندارم) ازین رو شانس خودم رو واسه قبول شدن تو دانشگاه های خوب بیشتر میدونم!
ولی چند روز پیش از یکی از دوستان شنیدم که برای دوره کارشناسی فقط میتونم دانشگاه آزاد شرکت کنم و بچه های فنی حق ورود به دانشگاه دولتی(روزانه) رو ندارن!!!! (اینجوری همه نقشه های من نقش بر آب میشه!! :18: )

جریان چیه؟
واقعا اینطوره؟
میشه کامل توضیح بدین؟
من چه کنم؟

Reman
07-05-2009, 11:58
سلام.
با این کار شما می تونید از مقطع کاردانی قبول بشید و برای قبولی در مقطع کارشناسی ناپیوسته هم یه کنکور دیگه بدید ( سخت تر از کنکور کارشناسی). اون دوست شما هم اشتباه فرموده و بعضی رشته ها هم تو دولتی می تونید در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ناپیوسته ادامه بدید(تحقیق کنید که روزانه رشته ناپیوسته در رشته مورد علاقتون داره یا نه)
می تونم بپرسم چرا با ورود به دانشگاه آزاد نقشتون نقش بر آّ می شه؟
به نظر من با همین ریاضی فیزیک پیشدانشگاهی رو هم ادامه بدید ...

Reman
07-05-2009, 12:04
البته نمی دونم با کاردانی فنی حرفه ای میشه تو کارشناسی ناپیوسته شرکت کرد یا نه؟بهتره دقیق تر از مشاورای تحصیلی بپرسی

n.s
07-05-2009, 12:14
سلام دوستان
من الان دانش آموز سال سوم ریاضی هستم!
قصد دارم بعد از گرفتن دیپلم ریاضی،دیپلمم رو با دیپلم معماری(هنرستان) تطبیق بزنم و تو کنکور هنرستان شرکت کنم آخه تا اونجایی که من فهمیدم اکثر بچه های فنی تو درس هایی مثل ریاضی،زبان انگلیسی،عربی،فیزیک و شیمی ضعیف هستن ولی من تو این درس ها قوی هستم!(درضمن علاقه ای به رشته ریاضی فیزیک ندارم) ازین رو شانس خودم رو واسه قبول شدن تو دانشگاه های خوب بیشتر میدونم!
ولی چند روز پیش از یکی از دوستان شنیدم که برای دوره کارشناسی فقط میتونم دانشگاه آزاد شرکت کنم و بچه های فنی حق ورود به دانشگاه دولتی(روزانه) رو ندارن!!!! (اینجوری همه نقشه های من نقش بر آب میشه!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
جریان چیه؟
واقعا اینطوره؟
میشه کامل توضیح بدین؟
من چه کنم؟
شما این درسارو (ریاضی،فیزیک)بیشتر روشون کار میکنید طبعا قوی تر از بچه های فنی هم خواهید بود ...این دلیل نمیشه فنی ها تو این درسا ضعیف باشن ... تو کنکور فنی از شیمی اول میاد فقط ، چون شیمی نمیخونن(مگه رشته های مثل صنایع شیمیایی) ...عوضش تو درسای تخصصی و عملی قوی هستن ...پس شما فعلا تو عمومیا جلوتری ...
اونیم که شنیدین کاملا اشتباهه ...همونطور که reman هم گفت اینجوری شما کاردانی قبول میشی و برای ورود به دوره کارشناسی باید یه کنکور دیگه بدی ( کارشناسی ناپیوسته) ...کلا تعداد دانشگاه هایی که برا کارشناسی ناپیوسته (برا فنی ها) پذیرش دارن تعدادشون کمه برا همین کار سخت میشه البته امسالم سهمیه های روزانه رو اختصاص دادن به فرهنگیان گرام البته ظاهرا فقط تهران.
با این حساب من پیشنهاد میکنم شما همون ریاضی رو ادامه بدین ...
موفق باشین...

البته نمی دونم با کاردانی فنی حرفه ای میشه تو کارشناسی ناپیوسته شرکت کرد یا نه؟بهتره دقیق تر از مشاورای تحصیلی بپرسی
بله میشه ...چرا نشه ؟!
کنکورش هم 1 مرداد هست دوست عزیز .

oMID-END
07-05-2009, 18:10
ممنون از راهنماییتون ولی میشه یکم دربارهکنکور کاردانی ناپیوسته توضیح بدید؟
چه فرقی داره؟
به این دلیل نقشه هام نقش بر آب میشه که:
من صرفا به این دلیل دارم تغییر رشته میدم چون دوست دارم تو بهترین دانشگاه های دولتی درس بخونم! و اگه بخوام آزاد بخونم از ریاضی میرم(میدونم که از ریاضی نمیتونم دانشگاه دولتی قبول بشم)

n.s
07-05-2009, 20:46
ممنون از راهنماییتون ولی میشه یکم دربارهکنکور کاردانی ناپیوسته توضیح بدید؟
چه فرقی داره؟
به این دلیل نقشه هام نقش بر آب میشه که:
من صرفا به این دلیل دارم تغییر رشته میدم چون دوست دارم تو بهترین دانشگاه های دولتی درس بخونم! و اگه بخوام آزاد بخونم از ریاضی میرم(میدونم که از ریاضی نمیتونم دانشگاه دولتی قبول بشم)

برا فنی ها میشه کاردانی پیوسته ...برا رشته های نظری هم که کاردانی قبول بشن فکر میکنم میشه کاردانی ناپیوسته ...در چه مورد توضیح میخواین ؟؟؟
شما منظورتون از بهترین دانشگاه کودومه ؟

oMID-END
08-05-2009, 05:59
منظورم کارشناسی ناپیوسته س!
با کارشناسی پیوسته چه فرقی داره؟(مدرکش،هزینش،دانشگاه ش)
منظورم از بهترین دانشگاه، دانشگاه های دولتی معروفه!(دانشگاه های تهران،اصفهان،مشهد)
برای مقطع کارشناسی البته!

n.s
08-05-2009, 15:16
منظورم از بهترین دانشگاه، دانشگاه های دولتی معروفه!(دانشگاه های تهران،اصفهان،مشهد)

رشته های نظری که کنکور میدن و کارشناسی قبول میشن (4سال) این میشه کارشناسی پیوسته...
کارشناسی ناپیوسته هم باید مدرک کاردانی داشته باشی تا بتونی شرکت کنی ...یعنی رشته های فنی یا کارو دانش که مدرک کاردانیشون رو میگیرن تو این کنکور شرکت میکنن و همچنین رشته های نظری که کاردانی قبول شدن ...
اگه شما بخوای از طریق فنی وارد شی برای کارشناسی همونطور که گفتم تعداد دانشگاه هایی که کارشناسی ناپیوسته (رشته های فنی ) پذیرش میکنن کمه ...
شمسی پور تهران (پسران) ، شریعتی تهران(دختران)،زنجان،باهنر کرمان،بناب، بیرجند،باهنر شیراز(پسران)،قوچان و دانشگاه شهید رجایی تهران .
بقیه ش هم غیرانتفایی هستن .

oMID-END
08-05-2009, 19:00
یعنی فقط تو این دانشگاه ها میتونم برم؟
فکر کنم فقط دانشگاه های تهران ارزش رفتن داشته باشه که قبولیش باید خیلی سخت باشه!
آزاد چطور؟
ارزش داره؟
کدوم شهرا بهتره؟
راستی طول دوره کارشناسی ناپیوسته 4 ساله؟

متشکرم!

نادر1368
08-05-2009, 20:04
دانشگاههای تهران اکثریت کیفیت بالایی دارن ازاد و دولتی سایر شهرها هم چون ظرفیت کمه دولتی پس حتما کیفیت خوبی دارن قبولی هم واقعا سخته دوره کارشناسی ناپیوسته دوساله شاید یه کم بیشتر.

n.s
08-05-2009, 22:46
یعنی فقط تو این دانشگاه ها میتونم برم؟
فکر کنم فقط دانشگاه های تهران ارزش رفتن داشته باشه که قبولیش باید خیلی سخت باشه!
آزاد چطور؟
ارزش داره؟
کدوم شهرا بهتره؟
راستی طول دوره کارشناسی ناپیوسته 4 ساله؟

متشکرم!

بله دیگه !!!
بقیه هم خوبن اتفاقا ...مثل زنجان یا کرمان ...قبولیش خوب یه کم سخت هست ولی مطمئن باش کسی که یه کم بیشتر تلاش کنه قبول میشه.
از آزاد زیاد اطلاعی ندارم تو کارشناسی ناپیوسته ...غیرانتفایی هم هست .
2سال کاردانی ...2سال هم کارشناسی ناپیوسته ...کارشناسی پیوسته 4ساله .

Reman
09-05-2009, 10:51

در مورد سواله اولتون که دوستان جواب دادن...
در مورد سوال دوم که باید بگم بهتره به دانشگاه هایی مثل تهران و امیرکبیر ... فکر نکنید چون اصلا ناپیوسته کارشناسی ندارن(به احتمال زیاد)
لازمه بدونی همه دولتی ها صرفا بهتر از آزاد نیستن و در حال حاضر تنها دانشگاهی که سطحش رو تقریبا به سطح دانشگاه های تمام دولتی رسونده همون دانشگاه آزاد هست...
برای مثال می تونی محاسبه نفر چهارم کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ( کنکور سراسری)رو بخونی که از دانشگاه آزاد تهران بود و می گفت سطح علمی دانشجوهای ما مثله سطح دانشجو های دولتی تهران هست ،این حرف من نیست بلکه حرف نفر 4 کنکور ارشده!

oMID-END
09-05-2009, 20:10
از همگی ممنونم...

SuB
16-07-2009, 14:27
سلام
شرایط تغییر گرایش در یک دانشگاه دولتی (تغییر گرایش از گرایش A به گرایش B در رشته X از دانشگاه دولتی Y) چی هست?

الف) به صورت کاملاً قانونی (یعنی قوانینی که وزارت علوم یا دیگر سازمانهای مرتبط گذاشتن)

ب) به صورت غیرقانونی (بدون استفاده از پارتی ولی طبق عرف دانشگاهها)

با تشکر:11:

Soalziad
22-07-2009, 06:21
با سلام
کامپیوتر کاردانی پیوسته که 3 ترم گذشته باشه رو میشود با زبان انگلیسی تغییر رشته داد؟ دانشگاه آزاد. شرایط چیست؟

Rainbow
22-07-2009, 09:20
بعید می دونم بتونی تغییر رشته بدی ... حالا چی شده که می خوای تغییر رشته بدی، از کامپیوتر بدت اومده ؟
حیف نیست که 3 ترم خوندی ؟

StepheN
22-08-2009, 23:14
سلام
من از برق قدرت به الکترونیک تغییر رشته دادم ( بعد از 3 ترم )
باید موارد شما خاص باشه که قبول کنن

sorosh 88
23-08-2009, 04:25
سلام
من پیشنهاد میکنم رشته خودتو ادامه بدی بعد بری کانون زبان ایرانیان
من خودم روانشناسی می خوندم ولی همیشه زبانرو دوست داشتم
همین کار رو کردم
موفق باشی

MaaRyaaMi
23-08-2009, 11:19
آره شرایط خاص داره
ولی خب چرا کنکور زبان نمیدین دوباره ؟

البته اینم من پیدا کردم ولی نمی دونم بهش عمل میکنن یا نه !

ماده 58 : دانشجو در طول دوران تحصيل در صورت داشتن كليه شرايط زير با موافقت واحد دانشگاهي مربوط و تصويب سازمان
مركزي مي تواند به رشته ديگري در همان گروه آزمايشي ( منظور آزمون ورودي ) تغيير رشته دهد .
1- 58 : ادامه تحصيل متقاضي در رشته قبلي از نظر مقررات آموزشي بلامانع باشد .
2- 58 : متقاضي حداقل 12 واحد در دوره كارداني و 24 واحد در دوره كارشناسي يا گذرانده باشد .
3- 58 : ميانگين كل واحدهاي گذرانده متقاضي كمتر از 12 نباشد.
4- 58 : نمره ازمون ورودي متقاضي از نمره آزمون آخرين فرد پذيرفته شده در رشته مورد تقاضا در همان سال ورود فرد به دانشگاه
كمتر نباشد.
5- 58 : با توجه به حداكثر مدت مجاز تحصيل ، متقاضي امكان گذراندن واحدهاي درسي رشته جديد را داشته باشد.
تبصره 1- تغيير رشته دانشجوياني كه به دستگاههاي اجرائي خاص تعهد دارند ، با رعايت كليه شرايط اين ماده و اعلام موافقت
دستگاه اجرائي ذيربط امكان پذير است.
تبصره2- تغيير رشته دانشجويان دوره كار شناسي نا پيوسته مجاز نيست.
تبصره3- تغيير رشته به رشته هائي كه در ضوابط گزينش آنها محدوديت ورودي پيش بيني شده ، موكول به احراز شرايط مربوط
است.

pooyahacker
23-08-2009, 11:23
سلام برادر
ابتدا باید خلوص نیت داشته باشید ...
سپس با توکل به خدا به سازمان مربوطه مراجعه و تغییر رشته خوهید داد
والسلام و علیکم و رحمة الله و برکاة

//

مرض اسپم گرفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ شما ببخش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xmixx
24-08-2009, 08:16
سلام دوستان
دوستان من انتخاب رشتم اینطوری بوده:
حقوق
تربیت معلم (نیمه متمرکز که باید جزو 10 انتخاب اول باشه)
حقوق
علوم اجتمایی (فقط گرایش پژوهشگری اجتماعی)
روانشناسی ( عمومی و بالینی)
مدیریت گمرکی
علوم تربیتی
علوم اقتصادی
مدیریت ( فقط گرایش های بازرگانی و صنعتی)
حالا برای چند برابر ظرفیت تربیت معلم قبول شدم ولی نمی خوام برم چون کاردانی و به رشته ی اون هم علاقه ندارم.
علوم اجتمائی رو من گرایش پژوهشگریشو زدم ولی می خوام گرایش مردم شناسی برم. این امکانش هست توی دانشگاه تغییر گرایش بدم؟
سؤال دیگم اینه که من به مدیریت جهانگردی علاقه دارم ولی این گرایشو تو مدیریت ها نزدم راهی هست تا به این رشته برم؟
یکی از دوستان گفته "بعد از ترم اول کارنامه محرمانه" برای هر دانشجو میاد که بهش میگه به چه رشته هایی می تونه انتقال پیدا کنه (البته خیلی ها از این موضوع بی خبرن) کسی در این مورد اطلاعات بیشتری داره؟

MaaRyaaMi
24-08-2009, 10:37
بعد از ترم اول که نه خودشون گفتن اینبار زودتر میاد (آخرای شهریور)

فک نمی کنم بتونین الان تغییر رشته بدین

شاید تو دانشگاه بشه ولی اونم شرایط خاص خودشو داره مثلا دانشجوی ممتاز ! البته اینم مطمئن نیستم ...

neda67
31-08-2009, 01:27
سلام به همه دوستان خواهش می کنم به من کمک کنین
من کاردانی پیوسته کامپیوتر گرفتم
پیش دانشگاهی نخوندم بخاطر علاقه شدید به پزشکی می خام توی کنکور 89 پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم .
حالا نمی دونم باید برم پیش دانشگاهی بخونم یا با مدرک کاردانی می تونم امتحان بدم
من اگه روزی 10 ساعت درس بخونم می تونم پزشکی آزلد قبول بشم ؟
اگه میشه کتاب هایی رو معرفی کنین که بتونم درسارو یاد بگیرم چون هیچی بلد نیستم از گاج استفاده کنم یا کنون ؟
دوستان اگه با کاردانی میشه پزشکی امتحان داد بگین ؟

farshidshd
31-08-2009, 11:50
سلام دوست عزیز
قبلا از زدن هر تاپیک جستجو کنید لطفا"

چگونه تغییر رشته بدهیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاپیک بسته شد...

neda67
31-08-2009, 13:41
--------------------------------------------------------------------------------

پیش دانشگاهی نخوندم بخاطر علاقه شدید به پزشکی می خام توی کنکور 89 پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم .
اگه میشه کتاب هایی رو معرفی کنین که بتونم درسارو یاد بگیرم چون هیچی بلد نیستم از گاج استفاده کنم یا کنون ؟

amir_eshgh01
07-09-2009, 14:41
با سلام
می خواهم بروم رشته کامپیوتر
حالا تو شکّم که برم دبیرستان یا هنرستان
خیلی ها میگن برو دبیرستان اما خودم نمی خواهم بروم رشته ریاضی فیزیک
چه کار کنم بهتره

no_body!
12-09-2009, 12:33
با سلام
دانشجوی شبانه هستم امسال دوباره شرکت کردم و دانشگاه دیگه ای قبول شدم .سئوالم این هست که برای ثبت نام به چه صورت باید اقدام کنم منظورم اینه اول ثبت نام کنم یا انصراف بدم روال کار کلا" به چه صورتی هست خود دانشگاه تا روز ثبت نام جوابی نمیده میخواستم از این فرصت چند روزه استفاده کنم اگه مدارکی احتیاج هست سریعتر فراهم کنم .

hootan0411
17-09-2009, 13:05
كسي ميتونه شرايط تغيير رشته رو تو كارداني ناپيوسته توضيح بده؟

elhameli
17-09-2009, 13:18
--------------------------------------------------------------------------------

آزاد فکر نکنم ولی شاید بتونی از طریق سراسری بری.
بهتره بری دفترچه پارسال رو شرایطش رو بخونی

mehdiaga
18-09-2009, 10:05
سلام .
قضیه عوض شدن 2 نفر چیه ؟
من شنیدم 2 نفر میتونن با توافق یکدیگر رشته -شهر یکدیگر را با هم عوض کنن . آیا حقیقت داره یا نه؟

arash520
19-09-2009, 18:59
سلام

من با تراز 6200 برق مخابرات کازرون قبول شدم و نفر 5 شدم
اما حالا پشیون شدم و می خوام برم برق کنترل علوم وتحقیقات فارس
برای تغییر رشته باید چه کار کنم ؟
2 ترم رو بخونم بعد تو کنکور ازاد سال 89 شرکت کنم و درس هامو تتبیق بدم
یا می شه مستقیم بدون کنکور تغییر رشته داد ؟

چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟

arash520
19-09-2009, 19:00
اما حالا می خوام برم برق کنترل علوم وتحقیقات فارس

چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟

ehsaaaan
19-09-2009, 19:17
بدون کنکور نمیشه به همین راحتی ها
بهترین کار همین روش دومیه که گفتی
منم میخوام دوبار کنکور آزاد سال بعد رو شرکت کنم و اگر در رشته ی مورد نظرم قبول شدم انصراف بدم از دانشگاهی که الان هستم.
در ضمن برای تطبیق واحد نمره ی هر درس نباید زیر 12 باشد

arash520
19-09-2009, 21:09
سلام

شما چه قبول شدین؟ می خواین برین چه رشته ای ؟

من خودم در باره این روش دومه " تتبق واحد " خیلی نمی دونم اگه میشه یکمی توضیح بدین دوستان که چطوریه .

یعنی بعد از این که 2 ترم رو خوندیم بعد تو کنکور باید شرکت کنیم بعد از قبولی باید تتبق داد ؟
آیا میشه بدون کنکور دادن تغییر رشته داد ؟
اگه تو کنکور سال دیگه پیش خوردیم باید پیش ها رو هم پاس کنیم ؟

ehsaaaan
19-09-2009, 21:29
من خودم سخت افزار گرمسار قبول شدم که انتخاب دومم بود:41:.انتخاب اولم IT تهران جنوب بود.:19:
خیلی دلم می خواد IT بخونم:40:.میخوام در کنکور آزاد 89 انتخاب اولم رو IT پرند بزنم و تطبیق واحد کنم:27:
اول اینکه توصیه می کنم اگر میخوای اینکارو بکنی ترم دوم 12 واحد برداری که وقت کنی واسه کنکور هم بخونی:5:
توضیح اینکه شما دی یا بهمن که موقع ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد هست ثبت نام می کنی واسه آزمون.
اون رشته ایی که مورد نظرته می زنی انتخاب اولت
بعد که آزمون رو دادی و ان شا ا... قبول شدی :8:مراجعه می کنی به معاونت آموزشی دانشگاهی که توش 2 ترم درس خوندین.بعد اونا راهنماییت می کنن که باید انصراف بدی.در دانشگاه آزاد باید هزینه ی انصراف هم پرداخت کنی!:13:بعد اینکه این هزینه رو پرداخت کردین و کلی امضا گرفتین:2: کار انصراف تموم میشه و نمرای واحد هایی که گذروندین بهتون میدن.راستی اگه اون موقع سنت 19 سال تمام شده باشه و مشمول شده باشی؛نامه ی معافیت تحصیلیتون رو میدن که نامه ی معافیت تحصیلی رو باید ببرین نظام وظیفه تایید کنید(در تهران میدان سپاه):21:
بعد هم تشریف می برید دانشگاه جدید که قبول شدین و ثبت نام می کنید و اون موقع شما عینه ورودی های جدید هستید فقط این درسهایی که گذروندید و نمرتون بالای 12 شده لازم نیست دوبار بگذرونید.:11:

arash520
19-09-2009, 21:57
یه سوال داشتم ehsaaaan

حالا اومدیم چند تا از این درسا رو تو کنکور 89 پیش خوردیم
آیا باید پیش ها رو هم بگذرونیم ؟

ehsaaaan
19-09-2009, 22:01
یه سوال داشتم ehsaaaan

حالا اومدیم چند تا از این درسا رو تو کنکور 89 پیش خوردیم
آیا باید پیش ها رو هم بگذرونیم ؟

راستش اینو نیدونم آرش جان!!!:46:

abbot
20-09-2009, 07:48
arash520 جان اگه در کنکور 89 پیش بخوری اونای که بالای 12 در این دانشگاه پاس کردی رو قبول میکنن ولی اگه یه پیش نیاز جدید بخوری که قبلا نداشتی رو باید بخونی.

bahman26
20-09-2009, 10:33
دوستان
سراسری هم میشه تغییر رشته داد؟
من برای اینکه 100 انتخابم پر شه یه سری رشته زدم
از شانس ...یکی از اونارو قبولیدم
ممنون

Hossein_128
26-09-2009, 21:20
تغییر رشته ، خیلی خیلی ضروری....!

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم یا اینکه دیپلم تربیت بدنی رو بگیرم بعد بیام باز از سال دوم الکترونیک بخونم!
حالا به نظر شما اگر دیپلم تربیت بدنی رو بگیرم بعد بیام باز دیپلم الکترونیک بگیرم برای سربازیم مشکل به وجود نمیاد؟ یعنی دیر نمیشه؟ میتونم توی کنکور شرکت کنم و بعد ادامه تحصیل بدم؟
ضمناً اگر راه اول رو انتخاب کنم ، یعنی شبانه بخوام الکترونیک بخونم ، دیگه سال آینده یعنی سال سوم نیاز نیست باز شبانه بگذرونم؟

حالا دوستان اگر اطلاعاتی دارند خواهشاً کمک کنن که خیلی دیر شد!
واقعاً ضروریه ، دیگه فرصتی برام باقی نمونده ، تشکـــر.....

sajad
27-09-2009, 02:11
سلام .
قضیه عوض شدن 2 نفر چیه ؟
من شنیدم 2 نفر میتونن با توافق یکدیگر رشته -شهر یکدیگر را با هم عوض کنن . آیا حقیقت داره یا نه؟

توافق دو نفر فقط با رضايت مبدا و مقصد امكان داره . البته نه به تهران .

sajad
27-09-2009, 02:12
تغییر رشته ، خیلی خیلی ضروری....!

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم یا اینکه دیپلم تربیت بدنی رو بگیرم بعد بیام باز از سال دوم الکترونیک بخونم!
حالا به نظر شما اگر دیپلم تربیت بدنی رو بگیرم بعد بیام باز دیپلم الکترونیک بگیرم برای سربازیم مشکل به وجود نمیاد؟ یعنی دیر نمیشه؟ میتونم توی کنکور شرکت کنم و بعد ادامه تحصیل بدم؟
ضمناً اگر راه اول رو انتخاب کنم ، یعنی شبانه بخوام الکترونیک بخونم ، دیگه سال آینده یعنی سال سوم نیاز نیست باز شبانه بگذرونم؟

حالا دوستان اگر اطلاعاتی دارند خواهشاً کمک کنن که خیلی دیر شد!
واقعاً ضروریه ، دیگه فرصتی برام باقی نمونده ، تشکـــر.....

سنتون و تاريح دقيق گرفتن مداركتون رو بگيد لطفا

sajad
27-09-2009, 02:13
سلام

اما حالا پشیون شدم و می خوام برم برق کنترل علوم وتحقیقات فارس

چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟
چه کار کنم ؟

شما اين رشته هم زده بوديد يا نه ؟ بيشتر توضيح بديد

sajad
27-09-2009, 02:15
با سلام
دانشجوی شبانه هستم امسال دوباره شرکت کردم و دانشگاه دیگه ای قبول شدم .سئوالم این هست که برای ثبت نام به چه صورت باید اقدام کنم منظورم اینه اول ثبت نام کنم یا انصراف بدم روال کار کلا" به چه صورتی هست خود دانشگاه تا روز ثبت نام جوابی نمیده میخواستم از این فرصت چند روزه استفاده کنم اگه مدارکی احتیاج هست سریعتر فراهم کنم .

متولد چه سالي هستيد . پسر يا دختر . دانشگاه قبولي ازاد يا ملي

Hossein_128
27-09-2009, 11:34
سنتون و تاريح دقيق گرفتن مداركتون رو بگيد لطفا
سلام .

من متولد 20 روز آخر سال ( یعنی 10 اسفند 70 ) که فکر کنم 71 حساب میشه ! ( میدونم دیگه دیر شده ولی خُب چیکار میشه کرد گرفتار شدیم دیگه! )
کارنامه قبولی خرداد تربیت بدنی رو که سال 88 ( همین امسال ) گرفتم ولی تجربی رو چون می خواستم تغییر رشته بدم خرداد و شهریور ماه نخوندم و قبولم نشدم! ( سال 77 )
حالا اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم .
ضمناً اگر برم غیرانتفاعی ثبت نام کنم دیگه لازم نیست شبانه بخونم؟ یعنی میتونم روزانه ادامه تحصیل بدم؟
تشکر.....

sajad
27-09-2009, 13:40
سلام .

من متولد 20 روز آخر سال ( یعنی 10 اسفند 70 ) که فکر کنم 71 حساب میشه ! ( میدونم دیگه دیر شده ولی خُب چیکار میشه کرد گرفتار شدیم دیگه! )
کارنامه قبولی خرداد تربیت بدنی رو که سال 88 ( همین امسال ) گرفتم ولی تجربی رو چون می خواستم تغییر رشته بدم خرداد و شهریور ماه نخوندم و قبولم نشدم! ( سال 77 )
حالا اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم .
ضمناً اگر برم غیرانتفاعی ثبت نام کنم دیگه لازم نیست شبانه بخونم؟ یعنی میتونم روزانه ادامه تحصیل بدم؟
تشکر.....

من زياد متوجه مسايل شما نشدم لطفا پيغام خصوصي بديد و يا با messenger ‌بيايد .

Hossein_128
27-09-2009, 20:13
سلام ، باشه یکبار دیگه مشکلم رو در این پست مطرح میکنم!

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم!
در ضمن اگر برم پیش رئیس آموزش و پرورش ناحیه و یا برم هنرستان غیر انتفاعی میتونم نتیجه ای بگیرم؟

یه راه حلی بهم نشون بدید....تشکر....

arash520
27-09-2009, 21:24
شما اين رشته هم زده بوديد يا نه ؟ بيشتر توضيح بديد

سلام

من انتخاب اولم برق مخابرات کازرون که قبول شدم
و انتخاب سومم برق کنترل علوم وتحقیقات فارس بود
اما چون بعضی ها دارن میگن این رشته اینده نداره و... کازرون به درد نمی خوره و ....
تو ذوقم خورد و گفتم تغییر رشته بدم

به نظر تون می ارزه تغییر رشته بدم ؟

sajad
27-09-2009, 21:28
ببنيد اكه سراسري بوده و شما در رشته كنترل هم نمره قبولي آورديد با كمي دويدن حل مي شه

Hossein_128
28-09-2009, 16:28
سلام ؛ با عرض معذرت چون تعداد پستای من به عدد 5 نرسیده نمیتونم از پیام خصوصی استفاده کنــم!
ولی اگر لطف کنید و من رو توی همین تاپیک راهنمایی کنید ممنون میشم .

اینم سؤالات بنده:

من سال 86 رشتم ( نظری ) تجربی بود ولی چون علاقه نداشتم برای خرداد و شهریور ماه بدون مطالعه رفتم و امتحان دادم و قبول نشدم ( چون می خواستم تغییر رشته بدم نخوندم ) ، بعد تغییر رشته دادم و رفتم رشته تربیت بدنی ( فنی حرفه ای ) ، رشته ای که اصلاً هیچ آینده ای نداره ( حداقل برای من که اصلاً و به هیچ وجه اهل ورزش نیستم آینده ای نداره ) ، خلاصه سال دوم تربیت بدنی رو خوندم و یه ضرب قبول شدم ، ولی الآن بازم میخوام ( انشاالله برای آخرین بار ) تغییر رشته بدم و برم الکترونیک ( فنی حرفه ای ) ولی الآن پیش هر مشاوره ای رفتم میگن از ( فنی به فنی ) نمیشه تغییر رشته داد ولی من میخوام سال دوم رو یک بار دیگه بخونم ولی بازم میگن نه! ولی یه راه حل بهم پیشنهاد کردن اونم اینکه فقط میتونم شبانه بخونم!
در ضمن اگر برم پیش رئیس آموزش و پرورش ناحیه و یا برم هنرستان غیر انتفاعی میتونم نتیجه ای بگیرم؟

Hossein_128
28-09-2009, 21:11
کسی نیست پاسخ مارو بده؟؟؟

Marichka
28-09-2009, 22:44
سلام

دوستان لطفا مباحث عمومی مرتبط با انتخاب رشته رو از این پس در این تاپیک مطرح و پیگیری بفرمایید.

ممنونم :)

Hossein_128
29-09-2009, 13:07
دوستــان کســی نیســت راهنمایــی کنــه؟؟؟:19:

Hossein_128
01-10-2009, 22:04
سلام دوستان.
کسی از شرایط شبانه ( هنرستان ) اطلاعاتی داره؟
اگه الآن من با شرایط بالا (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ) برم شبانه بعد تا کی باید شبانه ادامه بدم؟
آیا میتونم کنکور شرکت کنم؟
برای دانشگاه چی؟ اونم باشد شبانه ادامه تحصیل بدم؟
در ضمن برای سربازی به مشکل بر میخورم یا نه؟

دوستان خواهشاً راهنمایی کنید ، تشکر...

راستی ثبت نام علمی کاربردی چطوریه؟
اونجوری که ما پرس و جو کردیم گفتن اگه شما دیپلم تربیت بدنی رو بگیری میتونی بری علمی کاربردی و در رشته مورد علاقت ثبت نام کنی!
حالا واقعاً به همین روشه یا نه؟ برای ثبت نام آزمونی چیزی نمیخواد؟

تشکر...

Hossein_128
02-10-2009, 01:26
سلام دوستان .

کسی نیست پاسخ مارو بــده؟؟؟:19:

ثبت نام علمی کاربردی چطوریه؟
اونجوری که ما پرس و جو کردیم گفتن اگه شما دیپلم تربیت بدنی رو بگیری میتونی بری علمی کاربردی و در رشته مورد علاقت ثبت نام کنی!
حالا واقعاً به همین روشه یا نه؟ برای ثبت نام آزمونی چیزی نمیخواد؟

تشکر...

piroooz
02-10-2009, 09:44
سلام دوستان .

کسی نیست پاسخ مارو بــده؟؟؟:19:

سلام ...
دوست من یکمی صبر داشته باش
در مورد علمی کاربردی باید بگم یکی از فامیلامون که امسال رفت (پودمانی- برق) هیچ آزمونی نمیخواست
ولی خوب معمولا سطح پایینی دارن
در کل به نظر من شما امسال سومت را بخون... تموم کن سال دیگه هم تو سراسری شرکت کن ...
با یکمی تلاش قبول میشی انشاءالله ...

Hossein_128
02-10-2009, 11:34
سلام ...
دوست من یکمی صبر داشته باش
در مورد علمی کاربردی باید بگم یکی از فامیلامون که امسال رفت (پودمانی- برق) هیچ آزمونی نمیخواست
ولی خوب معمولا سطح پایینی دارن
در کل به نظر من شما امسال سومت را بخون... تموم کن سال دیگه هم تو سراسری شرکت کن ...
با یکمی تلاش قبول میشی انشاءالله ...
بازم از شما دوست عزیز ممنونم.
ولی من با این رشتم ( تربیت بدنی ) عمراً بتونم توی سراسری فنی قبول شم!:41:
حالا مگه نمیشه با علمی کاربردی ادامه تحصیل داد و به مدارج بالاتر رسیــد؟
در ضمن علمی کاربردی ( پودمانی ) وضعیت شهریه اش چطوریه؟

تشکر...

piroooz
02-10-2009, 11:53
بازم از شما دوست عزیز ممنونم.
ولی من با این رشتم ( تربیت بدنی ) عمراً بتونم توی سراسری فنی قبول شم!:41:
حالا مگه نمیشه با علمی کاربردی ادامه تحصیل داد و به مدارج بالاتر رسیــد؟
در ضمن علمی کاربردی ( پودمانی ) وضعیت شهریه اش چطوریه؟

تشکر...

عرضم به خدمتتون که رفیق عزیز راه برا ادامه تحصیل بازه ولی مشکل اینجاست فعلا بند پ حرف اول را میزنه نه...
در مورد شهریه :
به گزارش فارس ، معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي‌ گفت: برابر مصوبه هيئت امناي دانشگاه جامع علمي كاربردي در گروه آموزشي صنعت شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره يك ميليون و 265 هزار ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي شهريه واحدهاي نظري 94 هزار و 875 ريال، واحد آزمايشگاهي 151 يك هزار و 800 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 164 هزار و 450 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 189 هزار و 750 ريال است.
وي درباره شهريه گروه آموزشي كشاورزي دانشگاه جامع علمي كاربردي افزود: در گروه آموزشي كشاورزي شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره 965 هزار و 500 ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 71 هزار و 390 ريال، واحد آزمايشگاهي 103 هزار و 840 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 123 هزار و 310 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 142 هزار و 780 ريال است.
معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي درباره شهريه گروه آموزشي مديريت و خدمات اجتماعي دانشگاه جامع علمي كاربردي، اظهار داشت: در گروه آموزشي مديريت و خدمات اجتماعي شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره 995 هزار و 500 ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال، واحد آزمايشگاهي 113 ‌هزار و 850 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 126 هزار و 500 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 139 هزار و 150 ريال است.
وي درباره ميزان شهريه گروه آموزشي فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمي كاربردي‌ گفت: در گروه آموزشي فرهنگ و هنر شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره يك ميليون و 122 هزار ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 75 هزار و 900 ريال، واحد آزمايشگاهي 113 هزار و 850 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 126 هزار و 500 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 151 هزار و 800 ريال است.
افشار با تأكيد بر اين‌كه مبالغ اعلام شده سقف شهريه دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي است، گفت: مؤسسه‌ها مجازند براساس سياست‌هاي اجرايي و مصالح خود شهريه‌اي پايين‌تر از سقف اعلام شده با هماهنگي دانشگاه دريافت كنند.

farid55
02-10-2009, 13:01
دوستان برای گرفتن مرخصی تحصیلی،آیا گفتن به دانشگاه و نوشتن درخواست لازمه یا اینکه همون ریختن شهریه ثابت کفایت میکنه؟

Hossein_128
02-10-2009, 17:38
عرضم به خدمتتون که رفیق عزیز راه برا ادامه تحصیل بازه ولی مشکل اینجاست فعلا بند پ حرف اول را میزنه نه...
در مورد شهریه :
به گزارش فارس ، معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي‌ گفت: برابر مصوبه هيئت امناي دانشگاه جامع علمي كاربردي در گروه آموزشي صنعت شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره يك ميليون و 265 هزار ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي شهريه واحدهاي نظري 94 هزار و 875 ريال، واحد آزمايشگاهي 151 يك هزار و 800 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 164 هزار و 450 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 189 هزار و 750 ريال است.
وي درباره شهريه گروه آموزشي كشاورزي دانشگاه جامع علمي كاربردي افزود: در گروه آموزشي كشاورزي شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره 965 هزار و 500 ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 71 هزار و 390 ريال، واحد آزمايشگاهي 103 هزار و 840 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 123 هزار و 310 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 142 هزار و 780 ريال است.
معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي درباره شهريه گروه آموزشي مديريت و خدمات اجتماعي دانشگاه جامع علمي كاربردي، اظهار داشت: در گروه آموزشي مديريت و خدمات اجتماعي شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره 995 هزار و 500 ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال، واحد آزمايشگاهي 113 ‌هزار و 850 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 126 هزار و 500 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 139 هزار و 150 ريال است.
وي درباره ميزان شهريه گروه آموزشي فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمي كاربردي‌ گفت: در گروه آموزشي فرهنگ و هنر شهريه ثابت براي يك پودمان در طول دوره يك ميليون و 122 هزار ريال، شهريه دروس عمومي واحدهاي نظري 69 هزار و 575 ريال و واحد عملي دروس عمومي 113 هزار و 850 ريال، در شهريه متغير دروس پايه، اصلي و تخصصي واحدهاي نظري 75 هزار و 900 ريال، واحد آزمايشگاهي 113 هزار و 850 ريال، واحد كارگاهي و پروژه 126 هزار و 500 ريال و واحد كارآموزي و كارورزي 151 هزار و 800 ريال است.
افشار با تأكيد بر اين‌كه مبالغ اعلام شده سقف شهريه دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي است، گفت: مؤسسه‌ها مجازند براساس سياست‌هاي اجرايي و مصالح خود شهريه‌اي پايين‌تر از سقف اعلام شده با هماهنگي دانشگاه دريافت كنند.
ببخشید ، بازم درست متوجه نشدم!
یعنی من نمیتونم با این مدرک ( دیپلم تربیت بدنی ) برم علمی کاربردی ( الکترونیک ) بخونم؟:41:
یعنی فقط باید همین تربیت بدنی رو ادامه بدم؟:41:

دوستان خواهشاً منو واضح راهنمایی کنید!
تشکر...

farshidshd
05-10-2009, 19:24
ببخشید ، بازم درست متوجه نشدم!
یعنی من نمیتونم با این مدرک ( دیپلم تربیت بدنی ) برم علمی کاربردی ( الکترونیک ) بخونم؟:41:
یعنی فقط باید همین تربیت بدنی رو ادامه بدم؟:41:

دوستان خواهشاً منو واضح راهنمایی کنید!
تشکر...

بله میتونید در علمی کاربردی این کار رو بکنین

bargozideh
11-10-2009, 17:48
سلام من شرایط تغییر رشته تو دانشگاه خودم(ضنعتی شاهرود)رو می گم شاید به درد شماها بخوره
1-باید حداقل یک ششم و حد اکثر دوسوم واحد های رشته ی در حال تحصیل را گذرانده باشد
2-باید امکان تحصیل در رشته اولیه وجود داشته باشد(مثلا مشروط نشده باشی و باید نمرات بالای 12 باشد)
3-حداقل نمره رشته مورد نظر رو آورده باشی
4-بعد با توجه به اینکه در دوره روزانه در دوره کارشناسی حداکثر 6سال و در شبانه حداکثر7 سال مدت مجاز تحصیل است امکان گذراندن واحد های رشته جدید وجود داشته باشد بعد از تغییر رشته درس های مشابه تطبیق داده می شوند که مجبور به گذراندن دوباره نشوید

#joker#
16-10-2009, 23:17
سلام دوستان
من ديپلم رياضي دارم ولي امسال مي خوام كنكور تجربي شركت كنم.به نظرتون مي تونم توي كنكور تجربي بدم؟

unlife
17-10-2009, 01:10
سلام دوستان
من ديپلم رياضي دارم ولي امسال مي خوام كنكور تجربي شركت كنم.به نظرتون مي تونم توي كنكور تجربي بدم؟

میتونی !:31:

unlife
17-10-2009, 01:14
سلام دوستان

میتونی! :31:

*Necromancer
17-10-2009, 14:09
سلام دوستان

می تونی اما من که توصیه می کنم همون ریاضی بمون

#joker#
17-10-2009, 23:04
می تونی اما من که توصیه می کنم همون ریاضی بمون
چرا يه همچين نظري دارين؟

sherlook
17-10-2009, 23:22
چرا يه همچين نظري دارين؟
منم میگم توی ریاضی بمونی ضرر نمی کنی چون دستت توی انتخاب رشته برادانشگات بازتره؟اگه میخوای بری تجربی خیالی نیست فقط Topباش:46:

#joker#
18-10-2009, 00:17
پس چرا مي گن رياضي ها بهتر مي تونن رياضي و فيزيك تجربي ها رو بزنن؟

*Necromancer
20-10-2009, 14:28
پس چرا مي گن رياضي ها بهتر مي تونن رياضي و فيزيك تجربي ها رو بزنن؟
تو شاید بتونی فیزیک و ریاضی تجربی رو بزنی اما عوضش باید یه کتاب گردن کلفت زیست رو هم حفظ کنی که کار هر کسی نیست
از سال دوم دبیرستان تا پیش زیست نگرفتی دستت! اصلا نمیدونی کجاشو بخونی!!!

XaniaR_paliz
02-01-2010, 23:14
سلام دوستان
دانشجوی ترم 4 کاردانی کامپیوتر فنی هستم و کاملا نسبت به رشتم بی علاقه هستم کلا از درسای فنی مهندسی ریاضی بدم میاد و میخوام برم انسانی.

شرایط من:

1- پسر سربازی نرفته !
2- دو ترم مشروط با معدل پایین 12
3- هنوز نصف واحدهام رو پاس نکردم
4- اگه به فرض محال این ترم اخراج نشم شاید انصراف دادم

سوال های من:

به علوم سیاسی و روانشناسی علاقه دارم برای ورود به دانشگاه باید درسای پیش دانشگاهی انسانی رو هم پاس کنم ؟

XaniaR_paliz
07-01-2010, 20:38
کسی نیست ما رو راهنمایی کنه؟

omidbooter
26-01-2010, 17:00
سلام به همه عزیزان.

من رشته معماری هستم ترم 2 دانشگاه ازاد.

به دلایلی از جمله نداشتن علاقه و حوصله برای درس های تخصصی میخوام رشتمو عوض کنم و یا کامپیوتر برم یا فناوری اطلاعات.

به من گفتن که تغییر رشته دیگه انجام نمیشه و باید دوباره کنکور بدم.

حالا سوالم اینه که من درس های عمومی که تا الان پاس کردم رو تو رشته دیگه که قبول شدم مطابقت میدن/ یا اون درس ها رو هم باید دوباره بخونم؟

ممنونم

nasa294
23-02-2010, 10:58
سلام من کارشناسی معماری دارم وآیا میتونم ارشد تو شاخه هنر مثل کارگردانی و تولید سیما شرکت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

SuB
20-03-2010, 16:55
آره شرایط خاص داره
ولی خب چرا کنکور زبان نمیدین دوباره ؟

البته اینم من پیدا کردم ولی نمی دونم بهش عمل میکنن یا نه !

ماده 58 : دانشجو در طول دوران تحصيل در صورت داشتن كليه شرايط زير با موافقت واحد دانشگاهي مربوط و تصويب سازمان
مركزي مي تواند به رشته ديگري در همان گروه آزمايشي ( منظور آزمون ورودي ) تغيير رشته دهد .
1- 58 : ادامه تحصيل متقاضي در رشته قبلي از نظر مقررات آموزشي بلامانع باشد .
2- 58 : متقاضي حداقل 12 واحد در دوره كارداني و 24 واحد در دوره كارشناسي يا گذرانده باشد .
3- 58 : ميانگين كل واحدهاي گذرانده متقاضي كمتر از 12 نباشد.
4- 58 : نمره ازمون ورودي متقاضي از نمره آزمون آخرين فرد پذيرفته شده در رشته مورد تقاضا در همان سال ورود فرد به دانشگاه
كمتر نباشد.
5- 58 : با توجه به حداكثر مدت مجاز تحصيل ، متقاضي امكان گذراندن واحدهاي درسي رشته جديد را داشته باشد.
تبصره 1- تغيير رشته دانشجوياني كه به دستگاههاي اجرائي خاص تعهد دارند ، با رعايت كليه شرايط اين ماده و اعلام موافقت
دستگاه اجرائي ذيربط امكان پذير است.
تبصره2- تغيير رشته دانشجويان دوره كار شناسي نا پيوسته مجاز نيست.
تبصره3- تغيير رشته به رشته هائي كه در ضوابط گزينش آنها محدوديت ورودي پيش بيني شده ، موكول به احراز شرايط مربوط
است.

منظور از نمره آزمون ورودی در بند 4 چیه? نمره کل کنکور(بدون احتساب گزینش بومی و مناطق)?

SuB
20-03-2010, 17:07
سلام من شرایط تغییر رشته تو دانشگاه خودم(ضنعتی شاهرود)رو می گم شاید به درد شماها بخوره
1-باید حداقل یک ششم و حد اکثر دوسوم واحد های رشته ی در حال تحصیل را گذرانده باشد
2-باید امکان تحصیل در رشته اولیه وجود داشته باشد(مثلا مشروط نشده باشی و باید نمرات بالای 12 باشد)
3-حداقل نمره رشته مورد نظر رو آورده باشی
4-بعد با توجه به اینکه در دوره روزانه در دوره کارشناسی حداکثر 6سال و در شبانه حداکثر7 سال مدت مجاز تحصیل است امکان گذراندن واحد های رشته جدید وجود داشته باشد بعد از تغییر رشته درس های مشابه تطبیق داده می شوند که مجبور به گذراندن دوباره نشوید

منظورت از حداقل نمره رشته چیه? نمره کل کنکور ?

mahsmz
27-04-2010, 17:00
سلام.من در حال حاضر دیپلم کامپیوتر دارم میخوام به رشته کشاورزی تغییرش بدم و در دانشگاه ژنتیک گیاهان بخونم .هر چند سال که میخواد طول بکشه لطفآ کمکم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshidshd
28-04-2010, 18:09
سلام.من در حال حاضر دیپلم کامپیوتر دارم میخوام به رشته کشاورزی تغییرش بدم و در دانشگاه ژنتیک گیاهان بخونم .هر چند سال که میخواد طول بکشه لطفآ کمکم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید مجددا از دوم دبیرستان شروع کنین و در رشته ی کشاورزی دیپلم بگیرین و ادامه بدین ....

mohsen_blid
29-04-2010, 22:10
سلام بچه ها
یه سوال
ایا کسی که کارشناسی علوم ازمایشگاهی داره میتونه وارد رشته پزشکی بشه؟
بدون کنکور سراسری

greena
15-06-2010, 21:18
سلام من کارشناسی معماری دارم وآیا میتونم ارشد تو شاخه هنر مثل کارگردانی و تولید سیما شرکت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی
سلام ودرود
تو دانشگاه آزاد که میدونم با پاس کردن واحدهای اضافه جهت تناسب رشته میتونید سراسری رو نمیدونم .

Lady Negar
07-07-2010, 18:50
سلام يه سوال داشتم.اين بچه هاي انساني چند تا عربي مي خونن؟؟آخه من دارم از رياضي به انساني تغيير رشته ميدم.مي خواستم بدونم آيا سال دوم انساني دوتا عربي داره يعني؟چون توي منابع كنكور انساني عربي يه بار شامل دروس اختصاصي ميشه يه بارهم عمومي!اما كد كتاباشون يكي زده!
يكي به داد من برسه.

saeed.korn
05-08-2010, 11:19
سلام یه سوال دارم . تو دانشگاه های غیر انتفاعی میشه راحت تغییر رشته داد؟ مثلا از رشته مهندسی کشاورزی به مهندسی عمران؟

LittleSpark
05-08-2010, 18:35
لطفا سوال منو سریع جواب بدید که برای انتخاب رشته خیلی وقت ندارم
ب
چه ها من تازه کنکور داده ام. عاشق نرم افزارم :40: ولی رتبه ای که آورده ام به اندازه ای نیست که یه دانشگاه خوب بیارم. مثلا می تونم دانشگاه دولتی کاشان روزانه مهندسی نرم افزار بیارم. ولی ریاضی رو به غیر از شریف و تهران و صنعتی امیرکبیر همه جا رو میارم.
حالا من دو تا انتخاب دارم:
1- برم نرم افزار کاشان که اصلا خوشم نمیاد برم یه دانشگاه سطح پایین
2- برم ریاضی کاربردی دانشگاه دولتی صنعتی اصفهان و تغییر رشته بدم.
شرایط تغییر رشته توی صنعتی اصفهان برای درسی که کد رشته اش رو نیاوردی اینه: باید دو ترم پشت سر هم 24 واحد اختصاصی بگیری و معدلت باید از میانگین معدل هم سن و سال هات توی نرم افزار بیشتر باشه. بعد 2 ترم به عنوان مهمان می فرستنت نرم افزار که بازم باید 24 واحد اختصاصی بگیری و معدلت از میانگین معدل هم کلاسی هات 1 نمره بیشتر باشه.

در مورد شرایط خودم هم باید بگم که همیشه توی مدرسه شاگرد اول بودم و یه کارنامه ی پژوهشی درست حسابی هم می تونم از پژوهش سرامون جور کنم.
تازه یه مقداری از درس هایی هم که توی دانشگاه درس می دن رو قبلا خونده ام.

ولی آشنا ها همه اش منو می ترسونن که نمی تونم تغییر رشته بدم. شما چی می گید؟
شما کسی رو می شناسید که تغییر رشته ی موفق یا نا موفق داشته باشه که توضیح بدید عوامل موفقیت یا شکستش چی بوده ؟

MaLaS_shz
29-08-2010, 08:53
حالا من دو تا انتخاب دارم:
1- برم نرم افزار کاشان که اصلا خوشم نمیاد برم یه دانشگاه سطح پایین
2- برم ریاضی کاربردی دانشگاه دولتی صنعتی اصفهان و تغییر رشته بدم.

1 بهتره به نظرم البته یه جه بزن که خوشت بیاد.

چون ریاضی کاربردی رشته خوبی نیست!!!

safoora55
02-09-2010, 09:38
پسرخاله ی من المپیادی بود ولی از اونجایی که عمومی خوب نخونده بود رتبه ی کنکور87 شد 3600 مشاور بهش گفت بره ریاضی شریف بعد دو سال با معدل 18تغییر رشته بده مهندسی همونجا
ولی دید خیلی سخته اقدام کرد به خاطر المپیادش تونست بره عمران امیرکبیر دیگه ریسک نکرد

prodoctornuke
05-09-2010, 08:27
توی ازاد میشه تغییر رشته داد.منظورم اینه من انتخاب اولم رو قبول شدم(نرم افزار نجف اباد).ترازم هم برای تمام انتخاب هام خوبه.حالا نمیشه انصراف بدم و یجوری برم انتخاب دوم یا سومم رو بزنم؟

sogolii
06-09-2010, 17:43
من ازاد نور فیزیک هسته ای قبول شدم . اگه برم 1 ترم بخونم معدل بالا بگیرم میتونم تغیر رشته به معماری بدم ؟

moo3a
08-09-2010, 11:54
توضیح اینکه شما دی یا بهمن که موقع ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد هست ثبت نام می کنی واسه آزمون.
اون رشته ایی که مورد نظرته می زنی انتخاب اولت
بعد که آزمون رو دادی و ان شا ا... قبول شدی :8:مراجعه می کنی به معاونت آموزشی دانشگاهی که توش 2 ترم درس خوندین.بعد اونا راهنماییت می کنن که باید انصراف بدی.در دانشگاه آزاد باید هزینه ی انصراف هم پرداخت کنی!:13:بعد اینکه این هزینه رو پرداخت کردین و کلی امضا گرفتین:2: کار انصراف تموم میشه و نمرای واحد هایی که گذروندین بهتون میدن.راستی اگه اون موقع سنت 19 سال تمام شده باشه و مشمول شده باشی؛نامه ی معافیت تحصیلیتون رو میدن که نامه ی معافیت تحصیلی رو باید ببرین نظام وظیفه تایید کنید(در تهران میان سپاه):21:
بعد هم تشریف می برید دانشگاه جدید که قبول شدین و ثبت نام می کنید و اون موقع شما عینه ورودی هایجدید هستید فقط این درسهایی که گذروندید و نمرتون بالای 12 شده لازم نیست دوبار بگذرونید.:11:
سلام. ممنون میشم اگه به سوال من جواب بدین. یعنی الان من که مشمولم و با معافیت تحصیلی توی دانشنگاه آزاد درس می‏خوندم (فقط دو ترم)، اگه دانشگاه سراسری جدید قبول شدم (که به رتبه‏ی امسالم حتما میشم)، اول باید به دانشگاه قبلیم مراجعه کنم؟ یا به دانشگاه جدیدی که توش قبول شدم؟
منظورم اینه که اگه رفتم دانشگاه قبلی انصراف دادم، یه موقع دانشگاه جدید منو چون مشمولم ثبت نام نکنن؟ در ضمن دانشگاه قبلی اولش تاییدیه یا نامه‏ی مبنی بر اثبات قبول شدنم توی دانشگاه جدید نمی‏خواد؟

LiLiyaan
08-09-2010, 13:19
گفتن که 2 ترم لازم نیست هزینه انصراف داده بشه

بعدشم برای معادلسازی یه هزینه کمی باید بدییی

pioneer60
09-09-2010, 12:15
سلام ؛

یـه سوال داشتم ، ضـوابط تغییـر رشته تـوی تمـام دانشگاه ها یکسـانـــه؟

اگـه کسـی دستورالعمل تغییـر رشتـه تـوی دانشگـاه تهـران (بـرای رشته های مهنـدسی ) رو داره ، لطفآ اینجا بذاره یـا

آدرسشو بگـه .

مـــمــنـــــــــــــــــ ون

armin39
15-09-2010, 21:31
دوستان من میخوام سخت افزار ازاد بخونم...میخواستم بدونم چطوری میتونم به نرم افزار تو همون دانشگاه تغییر رشته بدم؟؟خودشون گفتن میشه؟حالا کسی میدونه چطوری هست؟کلا 10 واحدفکر کنم تفاوت دارند...میشه از این روش که 10واحد نرم افزار رو هم بخونم مدرک نرم افزار بگیرم؟؟؟بعد اگه سال بعد ازاد جای دیگه قبول بشم واحد ها رو کامل معادل سازی میکنند؟اگه سال بعد نرم افزار قبول بشم چطوریه؟میشه؟ ؟؟؟خواهشا زود جواب بدید...خیلی فوریه...

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟خیلی فوریه...خواهشا جواب بدید

B a r a n
16-09-2010, 12:37
دوستان من میخوام سخت افزار ازاد بخونم...میخواستم بدونم چطوری میتونم به نرم افزار تو همون دانشگاه تغییر رشته بدم؟؟خودشون گفتن میشه؟حالا کسی میدونه چطوری هست؟کلا 10 واحدفکر کنم تفاوت دارند...میشه از این روش که 10واحد نرم افزار رو هم بخونم مدرک نرم افزار بگیرم؟؟؟بعد اگه سال بعد ازاد جای دیگه قبول بشم واحد ها رو کامل معادل سازی میکنند؟اگه سال بعد نرم افزار قبول بشم چطوریه؟میشه؟ ؟؟؟خواهشا زود جواب بدید...خیلی فوریه...

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟خیلی فوریه...خواهشا جواب بدید

تا اونجائی که اطلاع دارم میتونی این یک سال بخونی
و بعد سال دیگه نرم افزار اون دانشگاه رو میزنی
قبول شدی
واحدهای مشابه و معادلسازی میکنن
البته باید بالای 12 باشه

Mahdi_Moosavi
19-09-2010, 19:47
سلام دوستان .

ما یه رفیقی داریم که به تازگی کاردانیش، رشته حسابداری تو دانشگاه آزاد تموم شده . ولی اصلا به رشته ای که خونده علاقه نداره ! می خواد دوباره از نو شروع کنه !

دنبال یه موسسه ای هست برای مشاوره تحصیلی که با توجه به آزمون های استعداد یابی و علایق شخص بهش رشته درست و درمون معرفی کنن .

هرجا باشه و هر قیمتی هم که داشته باشه براش فرقی نمی کنه، فقط کارش درست باشه.

از دوستانی که اطلاعاتی دارن در این مورد ممنون می شم جایی رو معرفی کنن .

hermione
19-09-2010, 20:56
سلام دوستان .

ما یه رفیقی داریم که به تازگی کاردانیش، رشته حسابداری تو دانشگاه آزاد تموم شده . ولی اصلا به رشته ای که خونده علاقه نداره ! می خواد دوباره از نو شروع کنه !

دنبال یه موسسه ای هست برای مشاوره تحصیلی که با توجه به آزمون های استعداد یابی و علایق شخص بهش رشته درست و درمون معرفی کنن .

هرجا باشه و هر قیمتی هم که داشته باشه براش فرقی نمی کنه، فقط کارش درست باشه.

از دوستانی که اطلاعاتی دارن در این مورد ممنون می شم جایی رو معرفی کنن .

یادمه یه آزمونی بود اسمش آزمون strong بود یادمه دانشگاه اصفهان برگزار می کرد دوستم میگفت عالیه .ولی همون زمان انتخاب رشته بود بعدش دیگه ندیدم .

*Necromancer
21-09-2010, 08:04
کسی که قبلا تجربی بوده و تا حالا بویی از رشته هنر نبرده برای اینکه گرافیک قبول شه الان باید چیکار کنه؟
: دی!

GHOST RECON
21-09-2010, 16:20
دوستان من شنيدم با كارنامه نهايي كه سازمان سنجش هفته اول مهر قراره بده و توش مينويسه كجا ها مي تونستيم قبول بشيم ميشه تغيير رشته داد مي خواستم ببينم درسته يا نه ؟ چكار بايد بكنيم ؟

p_p_k
22-09-2010, 23:29
سلام. يه سوال دارم مربوط به دانشگاه نميشه ولي گفتم شايد بتونين حلش كنين.

پسر دايي من الان رشته معماريه و داره ميره سال سوم هنرستان. حالا ميخواست تغيير رشته بده و بياد شيمي. بايد چيكار كنه؟؟؟؟

بايد دوباره دومو بخونه؟؟؟ يه راهنمايي كلي ميكنين؟؟؟

راستي پسر داييم اگر رشتشو تغيير نده ميتونه داخل كنكور يه رشته ديگه انتخاب كنه؟؟؟

Grand
26-09-2010, 01:58
من فارغ التحصیل نرم افزار در مقطع کاردانی هستم میخوام ادامه تحصیل بدم اما اصلاً علاقه‎ای به رشته‎ام ندارم. من برای اینکه توی مقطعه کاردانی به کارشناسی بخوام ادامه تحصیل بدم چه رشته هایی میتونم بخونم؟

piroooz
26-09-2010, 08:35
من فارغ التحصیل نرم افزار در مقطع کاردانی هستم میخوام ادامه تحصیل بدم اما اصلاً علاقه‎ای به رشته‎ام ندارم. من برای اینکه توی مقطعه کاردانی به کارشناسی بخوام ادامه تحصیل بدم چه رشته هایی میتونم بخونم؟
دوستان این سوال منم هست ...
غیر از نرم افزار اگه بخواهیم ادامه بدیم مثلا سخت افزار یا آی تی امکانش وجود داره؟
منابعش چقدر تفاوت داره؟
پیشاپیش ممنون

saeed_136915
29-10-2010, 01:04
سلام دوستان من ترم سوم مهندسی کامپیوتر-سخت افزار دانشگاه آزاد تبریز هستم ولی می خوام تغییر رشته بدم و مهندسی پزشکی بخونم حالا می خواستم بدونم آیا میشه همچین کاری (تغییر رشته) کرد یا نه؟ و اینکه اون واحدهایی رو که پاس کردم باید دوباره بگذرونم یا نه؟ و در آخر اینکه آیا مشروطی که یه ترم داشتم دوباره هست یا حذف میشه. خیلی ممنون میشم اگه اساتید راهنمایی کنن.

Mr.Crow
29-10-2010, 08:26
دوستان اگه کسی بخواد رشته هنر بره چیکار باید بکنه ؟ یعنی مثلآ مهندسی عمران قبول شده و 2 سال هم دانشگاه رو گذرونده و حالا میخواد این رو ول کنه و بره هنر . برای کنکور باید بره سر کلاس بشینه یا میشه فقط کتابهاش رو تهیه کرد و کنکور داد ؟ در مورد نمره و کارنامه و ... چطور ؟

farshidshd
29-10-2010, 20:19

دوستان این سوال منم هست ...
غیر از نرم افزار اگه بخواهیم ادامه بدیم مثلا سخت افزار یا آی تی امکانش وجود داره؟
منابعش چقدر تفاوت داره؟
پیشاپیش ممنون

برای کاردانی به کارشناسی نمیشه تغییر رشته داد...

سلام دوستان من ترم سوم مهندسی کامپیوتر-سخت افزار دانشگاه آزاد تبریز هستم ولی می خوام تغییر رشته بدم و مهندسی پزشکی بخونم حالا می خواستم بدونم آیا میشه همچین کاری (تغییر رشته) کرد یا نه؟ و اینکه اون واحدهایی رو که پاس کردم باید دوباره بگذرونم یا نه؟ و در آخر اینکه آیا مشروطی که یه ترم داشتم دوباره هست یا حذف میشه. خیلی ممنون میشم اگه اساتید راهنمایی کنن.

خیر نمیشه. برای ارشد شاید بتونین تغییر رشته بدین

دوستان اگه کسی بخواد رشته هنر بره چیکار باید بکنه ؟ یعنی مثلآ مهندسی عمران قبول شده و 2 سال هم دانشگاه رو گذرونده و حالا میخواد این رو ول کنه و بره هنر . برای کنکور باید بره سر کلاس بشینه یا میشه فقط کتابهاش رو تهیه کرد و کنکور داد ؟ در مورد نمره و کارنامه و ... چطور ؟

باید از اول کتاباشو بخره و بخونه.
اگه مرتبط با رشته ای که خونده هست میتونه تغییر رشته بده

SHQ
01-11-2010, 14:52
سلام آیا با داشتن معدل الف میتوان از رشته ایی مثل ریاضی کاربردی به برق رفت؟

Watson
03-11-2010, 08:45
برای کاردانی به کارشناسی نمیشه تغییر رشته داد...

خیر نمیشه. برای ارشد شاید بتونین تغییر رشته بدین

باید از اول کتاباشو بخره و بخونه.
اگه مرتبط با رشته ای که خونده هست میتونه تغییر رشته بده

من کاردانیمو تو رشته نرم افزار گرفتم یکی به من گفت برای ادامه تحصبل اگه بری علمی کاربردی میتونی بری رشته ای تی درسته ؟

elendil
08-11-2010, 01:14
دوستان من توی ازاد عمران قبول شدم ( تهران جنوب با تراز 6900 )

چجوری میتونم به آی تی تغییر رشته بدم از نمیسال های بعدی :دی

یعنی اصلا میتونم بدون کنکور دادن این کار رو بکنم :دی چون کلا از این رشته خوشم نمیاد و به دلیل یک حماقت بزرگ و گوش کردن به حرف مشاور توی زمینه انتخاب رشته این اشتباه رو کردم و انتخابش کردم !!!!

آیا راهی هست ؟

akpa
12-11-2010, 21:52
سلام من برق الکترونیک تفرش می خونم شبانه میخوام به نرم افزار اراک شبانه تغییر رشته بدم به نظر شما موافقت میشه من یه ترم مشروطی هم دارم:d

shab_1386
02-12-2010, 21:56
سلام.من رشتم نقشه کشی ساختمان ازکارودانشه.
میخوام در دانشگاه رشته نرم افزار بخونم.آیا امکانش هست؟

tanis
09-12-2010, 21:33
سلام می خواستم بدونم بعد از انصراف از دانشگاه می شه تو کنکور همون سال شرکت کرد یا نه ؟

ehsaaaan
30-12-2010, 21:50
سلام می خواستم بدونم بعد از انصراف از دانشگاه می شه تو کنکور همون سال شرکت کرد یا نه ؟
سلام
بستگی به شرایط اون شخص داره
که اولا مشکل نظام وظیفه دارد یا نه؟؟(مشمول هست یا نه)
از دانشگاه دولتی انصراف داده یا آزاد؟؟
بعدشم معمولا ابتدا مجددا در کنکور شرکت می کنند اگر در دانشگاه و رشته ی جدید و بهتر قبول شدند انصراف می دهند نه اینکه اول انصراف بدن بعد مجدد در کنکور شرکت کنند چون احتمال عدم قبولی هست!!

DJ POLESTAR
30-12-2010, 22:13
Hi

من آزاد کاردانی نرم افزار میخونم علاقم به رشتم کاسته شده است!
خیلی مشتاقم که تغییر رشته بدم برم علوم انسانی...
چطوری باید تغییر رشته بدم؟ کلا برای تغییر رشته باید چیکار کنم؟

Vallio
31-12-2010, 01:18
سلام دوستان ، من الان ترم سه نرم افزار کاردانی هستم البته آزاد ، میخام بدونم که آیا میشه به علمی کاربردی یا پیام نور انتقال بدم خودمو ؟
یا اگه نمیشه میتونم توی کنکور پیام نور یا علمی کاربردی شرکت کنم ؟! اگه آره چطوری ؟ البته توی همین رشته !
لطفا" کامل راهنماییم کنید !

DJ POLESTAR
04-01-2011, 21:40
Hi

من آزاد کاردانی نرم افزار میخونم علاقم به رشتم کاسته شده است!
خیلی مشتاقم که تغییر رشته بدم برم علوم انسانی...
چطوری باید تغییر رشته بدم؟ کلا برای تغییر رشته باید چیکار کنم؟
کسی نیست بکمکمونه!؟

saeid_panah
22-01-2011, 22:34
با سلام من از رشته شیمی کاربردی در اومدم و همچنین ار اتاق عمل و هوشبری همون دانشگاه. و تو شیمی کاربردی ثبت نام کردم. و ورودی بهمن ماه هستم-هنوز نرفتم. اگه بخوام تغییر رشته بدم به اتاق عمل یا هوشبری چیکار باید بکنم؟ دیر نشده؟
ممنون

meisam317
23-01-2011, 00:43
من خودم ترم 6 مهندسی مکانیک به خاطر عدم علاقه و عدم توانایی انصراف دادم با گرفتن مدرک کاردانی
بعدش لیسانس کامپیوت علمی کاربردی ر تموم کردم . خیلی اعصاب خوردی و ناراحتی واسم درست شد به خاطر هزینه دانشگاهها از طرف پدم:41:

saeid_panah
23-01-2011, 14:30
با سلام من از رشته شیمی کاربردی در اومدم و همچنین ار اتاق عمل و هوشبری همون دانشگاه. و تو شیمی کاربردی ثبت نام کردم. و ورودی بهمن ماه هستم-هنوز نرفتم. اگه بخوام تغییر رشته بدم به اتاق عمل یا هوشبری چیکار باید بکنم؟ دیر نشده؟
ممنون

البته دانشگاه سراسری هستم! زود جواب بدین اضطراریه!

sativash
24-01-2011, 17:31
با سلام

من دانشگاه آزاد ورودی 89 هستم توی یکی از شهرهای خوزستان مهندسی شیمی میخونم.میخواستم در طول ترم 1و2 کل واحدهای مشترک بین این رشته و رشته ی مهندسی صنایع رو بگیرم پاس کنم(البته ترم 1 پاس شد فقط 2 مونده)اونوقت توی کنکور 90 شرکت کنم برم قم مهندسی صنایع بخونم.میشه؟اگه میشه بگید برای تطبیق واحد باید جای خاصی برم یا همون دانشگاه جدید برم؟

با تشکر

xmixx
06-02-2011, 08:02
سلام
من کاردانی تربیت معلمم (آزاد) رشته ی آموزش ابتدایی میخام توو مرداد ماه آزمون کاردانی به کارشناسی توو یکی از رشته های علوم انسانی یا مشترک شرکت کنم
البته میخام سراسری قبول شم
ظرفیت هست یا برای فرهنگیاست؟
رتبم باید چند شه تا سراسری قبول شم؟
حقوق ظرفیت داره؟ دانشگاه معتبره یا ...

یه دوستی که کاملا مطلعه کمک کنه ممنون میشم

Maziar_69
07-02-2011, 18:15
بچه ها من روزانه سراسری هستم.
اگه درخواست انتقال همراه تغییر رشته به یک دانشگاه غیر انتفاعی بدم قبول میکنن؟
با توجه به اینکه غیرانتفاعی رتبش پایین تر از سراسری هست.
راستش من معدن صنعتی شاهرود هستم.
اگه بشه میخواستم بیام صنایع ایوانکی.

احتمالش چقدره؟

mostafa4670
09-02-2011, 18:26
سلام
ببخشید من یک سوال داشتم من دانشجوی ترم 2 بیوتکنولوِژی دانشگاه آزاد هستم و می خوام به رشته عمران در همون دانشگاه آزاد تغییر رشته بدم آیا امکان داره لطفا توضیح بدید!!!

sativash
13-02-2011, 16:46
با سلام

مین دانشگاه آزاد درس میخونم.ترم 1 رو تموم کردم ورودی 89 بودم متاسفانه فیزیک 1 رو بم دادن 11 البته نامردی بود.میخوام توی کنکور 90 شرکت کنم و تغییر رشته بدم.با فرض اینکه توی شهر مورد نظر قبول شم اینو میدونم که فیزیک 1 رو تطبیق نمیدن ولی میخوام بدونم فیزیک 2 رو بگیرم برای ترم 2 توی همین دانشگاهی که هستم یا نه؟آخه شنیدم چون فیزیک 1 رو تطبیق نمیدن فیزیک 2 رو هم قبول نمیکن حتی اگه 20 بشم.درسته یا ربطی نداره؟موندم فیزیک 2 رو بگیرم یا نه.
بعد جریان این چیه که میگن حد اقل باید یک ششم واحدها رو بگذرونیم؟آیا پیش نیاز ها هم جزء اونها هست؟

ممنون

tanbure_hag
02-03-2011, 11:09
سلام دوستان...!
اوضاع خیلی سختی برام پیش اومده که خب ازش میگذرم...!
متولد نیمه ی اول 70 هستم
در حال حاضر دانشجوی ترم 2 کاردانی معماری روزانه ورودی 89 دانشگاه سراسری
امسال(کنکور آزاد89) در دانشگاه آزاد از رشته ی مهندسی نفت علوم تحقیقات تهران قبول شده بودم که خب در نهایت رفتم سراسری.
حالا سوالم اینه
آیا من میتونم امسال از این رشته ی مزخرف اعصاب خرد کن و زجر اور(معماری) انصراف بدم و برم همون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟؟؟(یعنی ثبت نام با یک سال تاخیر)
از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداره؟!!!
و یک سوال دیگه
چجوری میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم...!
تا اونجایی که من میدونم چون روزانه هستم از کنکور سال 90 محرومم ولی میتونم 91 شرکت کنم؟؟؟
حالا اگه بشه 91 شرکت کرد تکلیف رشتهی حال حاضرم چی میشه؟؟؟
یعنی باید هم برم دانشگاه تا اخر 4 و هم برای کنکور درس بخونم یا نه مرخصی چیزی میدن؟؟؟
اصلا به نظر شما ارزششو داره...!
ممنون میشم اگه کمکم کنید...!

alihn
25-03-2011, 20:02
من رشته عمران ارشد میخونم به نظرتون میتونم تغییر بدم به ای تی ؟ خیلی به امنیت شبکه و ... علاقه دارم

shalakhtehall_01367
21-04-2011, 19:13
سلام

من لیسانس پرستاری خوندم الان دارم ارشد بالینی می خونم ...

بنظر شما اگه کارشناسی ارشد پرستاری می خوندم آینده بهتری داشت ؟؟؟؟

دوستان لطفا زود جواب بدین .... دارم میترکم....

mtcom
02-05-2011, 20:54
سلام دوستان من ترم سوم مهندسی کامپیوترم میخوام تغییر رشته بدم به رشته مدیریت مالی به نظرتون امکان پذیره

mehran_286
05-05-2011, 11:20
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

من در رشته برنامه نویسی کامپیوتر درس میخونم ترم دیگه هم ایشالله تمومه البته کاردانی هستش

حالا برای کارشناسی میخوام رشتمو عوض کنم چون کارشناسی رشته ما چرت و پرت میشه درس هاشو میگم

میخوام یه چیزی بخونم که به کار بیاد مثل برنامه نویسی مبتنی بر وب یا امنیت یا شبکه

آیا رشته ای جز برنامه نویسی سخت افزار یا IT برای کارشناسی وجود داره ؟؟؟

دانشگاهش هم فرقی نمی کنه

یه سوال خارج از بحث : دفترچه کارشناسی برای دانشگاه آزاد کی میاد(رشته عمران)

farnaz gheybi
28-05-2011, 13:00
سلام
مي تونم كاملا خواهرتونو درك كنم چون من خودم دارم مهندسي آب دانشگاه فردوسي مي خونم، ببين من كارنامه نهاييمو كه گرفتم متوجه شدم همه ي رشته هاي ديگه مثل برق و مكانيك (البته تو شهرستانها) رو قبول مي شدم؛ حتي مهندسي صنايع دانشگاه تهران.. اما دارم همين رشته رو مي خونم چون تغييررشته خيلي بدبختي داره، بعد از كلي دوندگي تازه ميشي ترم 1 . اونوقت بيا و از اول شروع كن
راستش خودم از بچگي عاشق معماري بودم ولي ديگه قيدشو زدم. به نظرم رشته ي مهندسي آب رشته ي خوبيه، هرچند به پاي معماري نمي رسه...
فكر مي كنم خواهرتون اگه همينو ادامه بده و وا3 ارشد معماري بخونه بهتره، اخه 5ترم كم نيست...
با آرزوي موفقيت براي شما دوست عزيز و همينطور خواهرتون

masih2
18-06-2011, 18:31
سلام به همه
بچه ها من الان توی دانشگاه غیر انتفاعی دارم کامپیوتر میخونم .. ولی ولی خوشبختانه اصلا علاقه ای به رشتم ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و دوست دارم برم معماری.. از سال سوم تا حالا دیوونه ی معماریم
اینکه واسه کارشناسی میگن هر رشته ای رو میتونی انتخاب کنی من اگه برم معماری بعد چون سر رشته ای از معماری ندارم مشکلی پیش نمیاد؟ وقتی میخوام تغییر رشته بدم واسه کاردانی کارشناسی واسه سربازی مشکلی پیش نمیاد؟؟
خواهش میکنم کمک کنیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــد

elendil
25-06-2011, 20:07
چه جالب کسی کلا جواب نداده :دی

تا جایی که من توی این 9ماه اخیر اطلاعات کسب کردم برای دانشگاه های سراسری (دولتی) قانونش اینطوریه که حداقل 2ترم باید معدلتون بالای 17 بشه و به اندازه کافی هم از مهلت تحصیل توی دوره تحصیلیتون باقی مونده باشه که بتونین توی رشته مورد نظرتون تحصیل کنید

در مورد آزاد چیزی که شنیدم دوتا بوده :دی

1 - تراز رشته ای که میخواین برین تراز خودتون و ..... ( در سال قبولی )

2 - گروهی که میخواین به رشتش وارد بشین باید قبول کنه + گروهی که در حال حاضر دارین تحصیل میکنین توش

jad0gar
29-06-2011, 15:14
با سلام
دوستان من یه مشکل خیلی حاد دارم و میخوام ببین کسی هست منو راهنمایی بکنه
من متولد 70 هستم و در سال سوم بدلیل داشتن تک درس حسابان نتوستم در پیش دانشگاهی ادامه تحصیل بدم و رفتم که در اموزشگاه ازاد مدرک کامپیوتر بگیرم که نصفشو هم گذروندم حالا برای درس های عمومیش رفتم مدرسه که میگن شما نمیتونی بخاطر کم بودن واحد زیر 8 درسی بگیری البته بگم غیبت تحصیلی نداشتم ولی قبول هم نشدم حسابانو تا شهریور 90 هم همین امسال جزه محفافیته بعدش دیگه سربازیم !
حالا میخوام بدونم ایا اگه حسابان قبول بشم برم پیش رو غیرانتفایی یا شبانه بگیرم میتونم تغییر رشته بدم بعد پیش رو کلا ول کنم یا باید پیش دانشگاهی رو تموم کنم تا بتونم تغییر رشته بدم ؟ اگه کسی میدونه بگه واقعا الان وضعیتم بحرانیه

خیلی ممنون

Aftermach
13-08-2011, 01:05
سلام.من می خواهم انتخواب رشته کنم.می خام مهندسی مواد امیر ککبیر را که قطعا قبولم رو برم و بعد تغییر رشته به عمران بدهم.می خواستم ببینم شدنی است؟وشرایطش چیست واینکه ارزش این ریسک رو داره.از سربازی هم معاف نیستم.
لطفا منو سریع تر راهنمایی کنید.
Haniiii
13-08-2011, 15:02
سلام دوستان ...

تغییر رشته بین گرایش های سخت افزار و نرم افزار توی یه دانشگاه ممکن هست ؟! .. چجوری هست داستانش ... با توجه به اینکه بیشتر واحد ها یکی هست ..

behdana
13-08-2011, 16:44
سلام.من می خواهم انتخواب رشته کنم.می خام مهندسی مواد امیر ککبیر را که قطعا قبولم رو برم و بعد تغییر رشته به عمران بدهم.می خواستم ببینم شدنی است؟وشرایطش چیست واینکه ارزش این ریسک رو داره.از سربازی هم معاف نیستم.
سلام
تغییر رشته در دانشگاه غیر ممکن نیست ولی در عین حال سخت هست. اگر اشتباه نکنم شرایط تغییر رشته در امیرکبیر اینه که باید از 4 ترم ، 3 ترم رو بالای 17 بیاری. بعدش درخواست میدی که باید دانشکده مبدا و مقصد موافقت کنن.
سطح رشته ها هم باید تقریبا نزدیک باشه. مثلا بعیده که تغییر رشته از مهندسی مواد به برق رو قبول کنن.
به هر حال این که همش به فکر تغییر رشته باشی میتونه فشار عصبی زیادی به دانشجو وارد کنه.
معمولا توصیه نمیشه به امید تغییر رشته وارد یک رشته بشی.
موفق باشی

Haniiii
13-08-2011, 19:23
سلام دوستان ...

تغییر رشته بین گرایش های سخت افزار و نرم افزار توی یه دانشگاه ممکن هست ؟! .. چجوری هست داستانش ... با توجه به اینکه بیشتر واحد ها یکی هست ..
کسی جواب اینو نمیتونه بده ؟!

behdana
14-08-2011, 11:57
سلام دوستان ...

سلام
تغییر گرایش به مراتب راحت تر از تغییر رشته انجام میشه چون تمام پروسه درون دانشکده هست.
به عنوان مثال اگر اشتباه نکنم با معدل بالای 15 در امیرکبیر میتوان تغییر گرایش داد.
موفق باشید

Haniiii
14-08-2011, 14:04
سلام
تغییر گرایش به مراتب راحت تر از تغییر رشته انجام میشه چون تمام پروسه درون دانشکده هست.
به عنوان مثال اگر اشتباه نکنم با معدل بالای 15 در امیرکبیر میتوان تغییر گرایش داد.
موفق باشید
خب باید ترم اول بالای 15 باشه مثلا ؟ ... یا 2 ترم اول ... ؟ هر دانشگاه قانون خاص خودش رو داره ؟

ممنون !

Farshid72
14-08-2011, 15:01
خب باید ترم اول بالای 15 باشه مثلا ؟ ... یا 2 ترم اول ... ؟ هر دانشگاه قانون خاص خودش رو داره ؟

ممنون !
باید دوترم نمره A بشی

amir.abbas
18-08-2011, 15:12
با سلام

دوستان لطفا در صورتی که قبلا همچین مشکلی داشتید بنده رو راهنمایی کنید.

من دانشجوی کاردانی برق دانشگاه آزاد هستم الان ترم شش هستم که البته دو ترم مرخصی گرفتم و یک ترم هم قبلا در دانشگاه دیگه ای بودم.
با توجه به اینکه رشته های کاردانی فقط 6 ترم سنوات تحصیلی دارند و باید در اون 6 ترم فارغ التحصیل شوند ولی من کلا 7 ترم است که هنوز فارغ التحصیل نشدم.

نظام وظیفه که رفتم گفتند میتونید همین تابستان واحدهای مونده رو پاس کنید ولی به علت شهریه ای که داشتم و نتونستم شهریه رو پرداخت کنم انتخاب واحد نکردند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امسال امتحان کنکور سراسری که دادم احتمال خیلی زیاد کارشناسی کامپیوتر غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی قبول شوم،

سوال من اینه با این شرایط که توضیح دادم میتونم در غیرانتفاعی ثبت نام کنم یا از نظر سربازی مشکل دارم

دوستان خواهشا و خواهشا راهنمایی کنید تا زودتر تکلیف من روشن شود.

منتظر پاسخ دوستان هستم.

milla.online
19-08-2011, 21:34
ببینید دوست عزیز.. میدونم که الان انتخابتون رو کردید اما کلی براتون توضیح بدم...
توی امیرکبیر و شریف اوضاع با بقیه دانشگاه ها فرق داره...
شما اگه کلا 3 ترم معدلتون بالای 17 باشی می تونی همزمان 2 رشته و یا به هر رشته ای که بخوای تغییر بدی...یعنی هیچ محدودیتی وجود نداره.... ولی خب 3 ترم بالای 17 یکم سخته...
اگه نتونستید هم با کمی تلاش می تونید به دانشگاه شهرای دیگه انتقالی بگیرید مثلا من یکی رو میشناختم از هوافضا امیرکبیر به مکانیک قم تغییر رشته شهر داد.... خودش هم بچه یاسوج بود یعنی محدودیتی بابت شهر نداشت...

alavi71
21-08-2011, 14:37
من رشته عمران ارشد میخونم به نظرتون میتونم تغییر بدم به ای تی ؟ خیلی به امنیت شبکه و ... علاقه دارم

منظورتون این هست که برای کارشناسی ارشد تغییر رشته بدهید. یا در حین درس خوندن.

sativash
26-08-2011, 16:50
سلام

میخواستم بدونم کسایی که با کنکور تغییر رشته میدن زمانی که توی دانشگاه قبول میشن انتخاب واحد با کیه؟ دانشگاه یا خود دانشجو؟

behnam7777
01-09-2011, 11:23
با سلام
من می خواستم بدانم که در کنکور کاردانی به کارشناسی که دادم در رشته برق 6 گرایش دارد 1-الکترونیک 2-برق قدرت3-کنترل4-مخابرات5-انتقال و توزیع6-ICT
حالا در انتخاب رشته من مثلا مخابرات یا الکترونیک قبول شوم می توانم در کارشناسی ارشدبرم برق قدرت مشکلی پیش نمی آید و درسهای بیشتری نباید پاس کنم لطفا راهنماییم کنید خیلی برام مهمه دستتون درد نکنه

با تشکر

ali_q0000
04-09-2011, 19:27
تورو خدا بهم بگین باید چیکار کنم

من دانشگاه آزاد مهندسی کامپیوتر قبول شدم میخوام برم رشته عمران (( اشتباهات خودم توی انتخاب و ... رو میدونم ))...بهم کمک کنین چیکار باید کنم؟ چطوری؟
از شرایط تغییر رشته هم بهم بگین ..مثلا باید شرایط خاصی داشته باشه یا هزینه خاصی بدم...اگه میشه تمام راههای ممکن رو بگید (البته جز شرکت در کنکور سال بعد)
الان باید چیکار کنم واسه ثبت نام ترم یک؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

mh_rayaneh
04-09-2011, 23:21
سلام.بچه ها من دانشگاه ازاد عمران پرند و مکانیک اسلامشهر قبول شدم.چطوری میتونم بیام واحدهای داخل تهران درس بخونم؟راستی ترازم 6464

z.f.g
10-09-2011, 23:09
دوستان سلام. من امسال مهندسی لیزر بناب قبول شدم ولی می خوام تغییر رشته بدم واسه عمران. از چند نفر شنیدم میگن میشه تغییر رشته داد.بعضی ها هم میگن نمیشه.حالا خداایش کمک کنید اگه راهی رو بلدید. منتظرکمکم دوستان

killerj
12-09-2011, 11:29
سلام دوستان عزیز.
یه سوال داشتم
ببخشید کسی که رشته زیست شناسی سلولی مولکولی می خونه می تونه به رشته علوم تغزیه تغییر رشته بده یا نه ؟
ممنون.

milla.online
16-09-2011, 15:31
قوانين مربوط به انتقال شامل تعريف انتقال، انتقال فرزندان اعضاي هيات علمي، انتقال دانشجويان ايراني خارج از کشور

تعريف انتقال

ماده 38 :

انتقال به معني تغيير محل تحصيل دانشجو از يک دانشگاه به دانشگاه ديگر در همان رشته و همان مقطع تحصيلي است.

ماده 39 :

انتقال دانشجو به هر يک از دانشگاه‌هاي تهران ممنوع است جز در موارد زير :
شهادت، فوت يا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو به طوري که وي به تشخيص مراجع قانوني، به عنوان کفيل خانواده شناخته شود.
معلوليت موثر دانشجو،‌ به نحوي که به تشخيص شوراي عالي پزشکي به طور مستقل قادر به ادامه زندگي نباشد.
ازدواج رسمي يا دائمي دانشجوي دختر، که محل تحصيل يا اشتغال شوهر در تهران باشد به تاييد مراجع ذيربط .

تبصـره 1 :

هر يک از موارد مذکور در اين ماده بايد بعد از قبولي دانشجو در دانشگاه صورت گرفته باشد.

تبصـره 2 :

براي کارمندان رسمي يا پيماني دولت، ارائه حکم اشتغال ضروري است و اگر شغل همسر آزاد است گواهي اشتغال و سکونت او در تهران بايد به تائيد مراجع قانوني يا نيروي انتظامي رسيده باشد.

تبصـره 3 :

در موارد استثنايي که دانشگاه تشخيص مي‌دهد چنانچه محل تحصيل دانشجوي دختر در تهران باشد و شوهر او نيز در شهرستان دانشجو باشد، اگر رشته تحصيلي دختر در شهرستان (محل تحصيل شوهر) موجود نباشد، شوهر او مي‌تواند به تهران منتقل شود.

تبصـره 4 :

به منظور توزيع دانشجويان انتقالي به تهران و جلوگيري از سرگرداني آنان در تعيين محل تحصيل، کميته‌اي در معاونت دانشجويي وزارتين فرهنگ و آموزش عالي و وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکي به نام کميته انتقال تشکيل مي‌شود. اين کميته مي‌تواند براي پذيرش دانشجوي انتقالي در هر يک از دانشگاه‌هاي تهران، سهميه تعيين کرده و دانشجويان انتقالي را مطابق سهميه جايابي کند.

ماده 40 :

انتقال دانشجو از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي تهران به شهرستانها و از شهرستان‌ها به يکديگر در يک رشته و در يک مقطع به شرط موافقت دانشگاه‌هاي مقطع و مقصد، بلامانع است.

ماده 41 :

انتقال از دوره‌هاي شبانه به روزانه،‌ از دانشگاه پيام نور به دانشگاه‌هاي حضوري (اعم از روزانه و شبانه) و از دانشگاه‌هاي غير دولتي به دانشگاه‌هاي دولتي ممنوع است ولي انتقال به عکس آن، با موافقت مبدا و مقصد، بلامانع است.

انتقال فرزندان اعضاي هيات علمي

ماده 42 :

انتقال همسر و فرزندان اعضاي هيات علمي به محل اشتغال آنها طبق ضوابط ويژه، صورت مي‌گيرد و اين ضوابط توسط وزارتين فرهنگ و آموزش عالي و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تهيه و تدوين و ابلاغ مي‌شود.

انتقال دانشجويان ايراني خارج از کشور

ماده 43 :انتقال دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي داخل مطابق آيين نامه‌اي صورت مي‌گيرد که در جلسه 339 مورخ 28/3/1374 شوراي عالي برنامه ريزي تصويب و ابلاغ شده است.

ماده 44 :

دانشجوي متقاضي انتقال بايد درخواست انتقال خود را با ذکر مورد ، حداقل 6 هفته قبل از شروع نيمسال تحصيلي به اداره آموزش دانشگاه مبدا تسليم نمايد.

ماده 45 :

دانشگاه مبدا در صورت موافقت با انتقال، موظف است حداکثر، ظرف يک هفته موافقت خود را همراه درخواست دانشجو و ريز نمرات او به دانشگاه مقصد ارسال دارد و دانشگاه مقصد مکلف است، حداقل دو هفته قبل از شروع نام نويسي، نظر خود را به دانشگاه مبدا اعلام نمايد.

تبصـره :

در صورت موافقت با انتقال، کليه سوابق دانشجو از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد ارسال و ارتباط دانشجو با دانشگاه مبدا قطع مي‌شود.

ماده 46 :

در صورت انتقال فقط واحدهاي گذرانده شده دانشجو که نمرات آنها 12 و يا بالاتر است پذيرفته مي‌شود و پذيرفتن واحدهايي که نمره آنها کمتر از 12 است برعهده دانشگاه مقصد است. در هر حال حذف احتمالي واحدهاي درسي دانشجوي انتقالي در حدودي مجاز است که وي امکان گذراندن واحدهاي باقيمانده خود را در طول مدت مجاز تحصيل داشته باشد.

تبصـره :

تمام نمرات درسي دانشجو در دانشگاه مبدا اعم از قبولي و يا ردي و سوابق آموزشي دانشجوي انتقالي از لحاظ مشروطي، عيناً در کارنامه دانشجو ثبت و فقط نمرات دروس پذيرفته شده، در محاسبه ميانگين کل او محسوب مي‌شود.

ماده 47 :

مدرک فراغت از تحصيل دانشجوي انتقالي توسط دانشگاه مقصد صادر مي‌شود و در آن مدرک، تعداد واحدهاي گذرانده شده دانشجو و مجموع واحدها در دانشگاه‌هاي مبدا و مقصد با ذکر ميانگين نمرات آنها و سوابق تحصيلي دانشجو قيد مي‌شود.

ماده 48 :

انتقال دانشجو در طول مدت تحصيل، در هر مقطع تحصيلي فقط يکبار مجاز است.

diegoforlan
17-09-2011, 17:54
سلام
آیا تغییر رشته از کارشناسی به کارشناسی ارشد به رشته ی آموزش زبان انگلیسی رو توصیه می کنید
با توجه به اینکه لیسانسم یه رشته ی فنی بوده ولی بهش علاقه ندارم که ادامه بدم
یه مقدار راجع به ارشد توضیح بدید چقدر باید خوند سطح زبانم هم بد نیست
با تشکر :40:

siam2010
21-09-2011, 11:22
سلام من کاردانی نقشه برداری دانشگاه تبریز قبول شدم ولی حالا میگن دانشگاه محل تحصیل دانشکده مرنده بدون اینکه تو دفترچه اشاره ای بهش بشه و الانم که نمیشه کاری کرد حتی نمیشه باهاشون حرفم زد حالا بیخیال اینا
من میخاستم ببینم چه طوری میشه این رشته رو تغییر داد با اون کارنامه مهر ماه که میاد میشه اون رشته های دیگه که توش قبول شدیم جایگزین این رشته بکنم یا نه؟
کلا شرایط این تغییرات چیه و شدنیه یا نه؟
در مورد تکمیل ظرفیت شرایط چیه؟ و دوستان متولدین نیمه دوم 70مگه باید برن سربازی؟
یه سال مگه هر نفر نمیتونه پشت کنکوری بمونه؟
ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه واسم مرسی

G.D.ragon.Ir
21-09-2011, 18:01
سلام. من دانشجوی کاردانی (نرم افزار) هستم میخواستم ببینم امکانش هست واسه کارشناسی ناپیوسته برم IT ؟ (تا اونجا که میدونم اکثر دروس رشته های مرتبط با کامپیوتر (تو مقاطع پائین) شبیه هم هستند)

mehran_286
24-09-2011, 01:15
سلام دوستان
کاردانی کامپیوتر نرم افزار میخونم

برای کارشناسی به جز نرم افزار چه رشته های دیگه میتونم برم ؟؟؟مثل شبکه یا .............!!!!!!!!!!!!!

G.D.ragon.Ir
24-09-2011, 06:34
سلام دوستان
کاردانی کامپیوتر نرم افزار میخونم

برای کارشناسی به جز نرم افزار چه رشته های دیگه میتونم برم ؟؟؟مثل شبکه یا .............!!!!!!!!!!!!!منم مثل شما کاردانی نرم افزار هستم. 2تا مسئله وجود داره 1- آیا اصلآ امکان تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی هست؟ 2- تا اونجا که من میدونم این شاخه بندی ها (مثل همین شبکه, هوش مصنوعی و...) صرفآ تو کارشناسی ارشد هستند

mehran_286
24-09-2011, 21:01
منم مثل شما کاردانی نرم افزار هستم. 2تا مسئله وجود داره 1- آیا اصلآ امکان تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی هست؟ 2- تا اونجا که من میدونم این شاخه بندی ها (مثل همین شبکه, هوش مصنوعی و...) صرفآ تو کارشناسی ارشد هستند

اصلا از یرنامه نویسی و سخت افزار خوشم نمیاد

امنیت -شبکه رو دوست دارم

خدا کنه واسه کارشناسی داشته باشه

کسی نیست جواب بده ؟؟

G.D.ragon.Ir
25-09-2011, 06:23
اصلا از یرنامه نویسی و سخت افزار خوشم نمیاد

امنیت -شبکه رو دوست دارم برنامه نویسی یا سخت افزار پایه ثابت اکثر شاخه های کامپیوتر هستند حتی امنیت - شبکه

خدا کنه واسه کارشناسی داشته باشه
بهترین کار اینه که خودتون برید دفترجه سازمان سنجش رو دانلود کنید و توش جستجو کنید (که بازم شک دارم تو این مقطع شاخه بندی وجود داشته باشه)

mehran_286
26-09-2011, 09:27
برنامه نویسی یا سخت افزار پایه ثابت اکثر شاخه های کامپیوتر هستند حتی امنیت - شبکه
بهترین کار اینه که خودتون برید دفترجه سازمان سنجش رو دانلود کنید و توش جستجو کنید (که بازم شک دارم تو این مقطع شاخه بندی وجود داشته باشه)

به هیچ کدوم از این کارای سنجش نمیشه اعتماد کرد

باید موقع دفترچه گرفتن برای سال بعد ببینیم چی میشه :31:

saho69
01-10-2011, 08:36
سلام
یه سوال خیلی خیلی فوری
اگه کسی تو دانشگاه دولتی رشته کاردانی برق قبول شده باشه
میتونه به رشته امار(کارشناسی) تو همون دانشگاه تغییر رشته بده؟
امار انتخاب بعدیش بوده و قبول شده.ممنون

online_amin
02-10-2011, 11:42
دوستان من در حال حاضر دارم اکتشاف معدن میخونم. آیا امکان داره که رشته ام رو به یه رشته متفاوت دیگه مثل مهندسی مکانیک یا برق تغییر بدم؟ البته الان که ترم 1 هستم.

گرایش رو چی؟ مثلا از گرایش اکتشاف برم استخراج؟

در مورد انتقالی و مهمان چی؟ من الان دارم تو یه شهر دیگه درس میخونم (صنعتی شاهرود) میتونم مهمان برم فردوسی مشهد یا مثلا امیرکبیر تهران (اگر محل سکونتم اون مکان ها باشه مثلا!)

hamed_ak22
08-10-2011, 18:10
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من فوق دیپلم مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد گرایش ماشین ابزار دارم از اونجایی که علاقه ای به رشتم ندارم خواستم بدونم میتونم تو مقطعه کارشناسی در دانشگاه آزاد یا جامع علمی کاربردی در رشته تحصیلی دیگری ادامه تحصیل بدهم . و اینکه آبا تطبیق واحد دارد یا ندارد ؟

hamed_ak22
08-10-2011, 18:15
خدمت همه دوستان عزیز سلام
من مدرک کاردانی ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار دارم ولی اصلا هیچ گونه علاقه ای به درسهای این رشته ندارم :41:میخواستم بدونم میشه در مقطع کارشناسی رشته دیگری را انتخاب کنم و سوال بعد اینکه آیا تطبیق واحد صورت میگیره و در کدام کنکور بهتر میشه رشته مورد علاقم رو انتخاب و شرکت کنم - ممنون میشم راهنمائیم کنید

milad.design
15-10-2011, 22:47
با سلام.
من الان پودمان 2 علمی کاربردی پودمانی هستم.
میخوام تغییر رشته بدم...آیا میتونم؟!

دوستان عزیز یه راهنمایی هم میخواستم بکونید. به نظرتون معماری بهتره یا کامپیوتر ؟
من توی دبیرستان کامپیوتر خوندم ولی دانشگاه رفتم معماری،الان میخوام برم همون کامپیوتر.
کامپیوتر رو به خاطر این نرفتم که میدونستم توی دانشگاه چیز زیادی یاد نمیدن ،منم خودم کامپیوترم خوبه ، هم برنامه نویسی و هم طراحی وب و فلش و مالتی مدیا کار میکنم زیاد هم نمونه کار دارم.
ولی گفتم بیام معماری که کمی هم علاقه داشتم هم چیز جدیدی یاد بگیرم و هم بازار کار بهتری داره.
ولی الان میگم که معماری اگه معدل 14 بشه توی کامپیوتر زیر 17 نمیشدم.
تازه فهمیدم که معماری هم خیلی زیاد فارغ تحصیل داره مثل کامپیوتر و باید بازار کارت رو خودت پیدا کنی(یه جوری هر دوتاشون کار آزاد دارن دیگه).
الان به نظشرتون من که توی کامپیوتر بهتر هستم ، بهتره همون کامپیوتر(که میتونم معدل بالاتری و تا مقطع بالاتری بخونم) برم یا معماری(که مدرکش رو بگیرم هم معماری بلدم،البته نه در حد آس! و هم کامپیوتر) ؟

با تشکر ویژه

eflit2
22-10-2011, 21:37
من 5 ترم دارم تو دانشگاه ازاد درس میخونم
الان بخوام انصراف بدمو برم علمی کاربردی , مشمول سربازی میشم؟

eflit2
24-10-2011, 20:09
من 5 ترم دارم تو دانشگاه ازاد درس میخونم
الان بخوام انصراف بدمو برم علمی کاربردی , مشمول سربازی میشم؟

کسی نیست جواب بده؟

diegoforlan
04-11-2011, 20:35
سلام
من کارشناسی رشته ی "مکانیک ماشین های کشاورزی" خوندم برای اونایی که نمیدونند باید بگم که درسهای اصلی رشته ی مکانیک جامدات رو کاملا داشتیم . در واقع تا ترم 5 تقریبا یکی اند
ولی تو ایران هنوز زیر گروه کشاورزی یه
به هر حال خیلی به عمران علاقه دارم . کسایی که ارشد عمران شرکت کردند یا اطلاعات دارند بگند که شانس من برای قبولی چطوریه ؟ بخصوص گرایش سازه
با سپاس :40:

waxew
20-11-2011, 00:39
سلام
یکی کمکم کنه ، دارم دیونه میشم :19:
من کارشناسی برق و الکترونیک میخونم ... ترم 3 هستم
از بچگی عاشق ریاضی و فیزیک و .... بودم
اما الان نمیدونم چرا حالم داره بهم میخوره :2:
به خدا اصلا انگیزه ای برا درس خوندن ندارم
با این درس های مزخرف
" آمار احتمالات مهندسی ، ریاضی مهندسی ، مدار ، الکترومغناطیس ، اندازه گیری .... " :18:
تازه این اولشه ..... و ترم 3!!:2:
یکی بگه چی کار کنم
خواهشششششششششششششش :41:

diegoforlan
01-12-2011, 12:37
اینجا خاک مرده ریختند !
هیچکس از اینجا رد نمیشه ؟

hermione
02-12-2011, 23:45
اینجا خاک مرده ریختند !
هیچکس از اینجا رد نمیشه ؟

راستش در مورد رشته هایی که گفتید اطلاعی ندارم اما خب اصولا باید ببینی چارت درسیتون چقدر بهم شباهت داشته هرچقدر بیشتر باشه و درسای عمرانو خونده باشید شانس بیشتری دارید مثلا مهندسی پزشکی بیو الکتریک 80% درساشون شبیه برق الکترونیکه و با تسلط روی درسای مشترکشون خیلیا از این گرایش به اون یکی میرن .
خیلی هم به همت و تلاش فرد بستگی داره من کسیو میشناسم از ریاضی کارشناسی ، برق ارشد قبول شده اونم دانشگاه سراسری .

saeed_gharibeh
21-12-2011, 16:20
با سلام
من به يك مشكل بزرگ برخوردم تورو خدا خوب راهنماييم كنين
من امسال دانشگاه آزاد رشته حسابداري كارشناسي قبول شدم اما چون 3 تا از درسهاي پيش رو قبول نشده بودم موند برا بهمن . ولي يه مشكلي پيش اومد و نتونستم اين 3 تا درس پيش رو ثبت نام كنم كه دي ماه امتحان بدم الانم كه ديگه ثبت نام تموم شده.
از طرفي من يك ديپلم كارو دانش كامپيوتر هم دارم كه ميتونم همين بهمن بدون كنكور، كارداني كامپيوتر دانشگاه آزاد ثبت نام كنم.
حالا ميخوستم بدونم آيا ميتونم كارداني كامپوتر رو يك ترم بخونم و مهر سال ديگه (كه مدرك پيشم آماده شد ) رشته حسابداري كارشناسي رو ثبت نام كنم ميشه دروس عمومي كه توي يك ترم كامپيوتر پاس كردم به حسابداري انتقال بدم كه بيشتر از اين عقب نمونم؟

saeed_gharibeh
26-12-2011, 21:38
واقعا انگار اينجا خاك مرده ريختن!!!
من پي سي ورلد رو خيلي قبول داشتم ولي .....
يك هفته پيش پست دادم هنوزم خبري از جواب نيست

kamivh1
02-01-2012, 12:57
سلام من در حال حاظر رشته کاردانی نرم افزار کامپیوتر هستم امکانش هست که رشته زبان برم یا نه؟؟

در مقطعه کارشناسی چی اون موقع میتونم تغییر بدم به زبان؟

navidr
17-01-2012, 12:57
سلام
با این درس های مزخرف
" آمار احتمالات مهندسی ، ریاضی مهندسی ، مدار ، الکترومغناطیس ، اندازه گیری .... " :18:
یکی بگه چی کار کنم
دوست عزیز برق همینهاگه بهت بگم اسون میشه دروغ گفتم..تازه این اولشه و چه کسی علاقه داشته باشه چه نداشته باشه درسا جدا سخت میشن شما الکترونیک رشتت و درس های مشترک با مخابرات هم خواهی داشت الکترونیک 3!!اوه!.نیاز به نلاش زیادی داری اگر درس هارو متوجه نمیشی سر کلاس حتما یکی از بچه های دانشگاتو خفت کن برات توضیح بده(TAها خوبن) اما اگه متوجه میشی و انگیزه نداری و تحت زمان بشتر هم فکر میکنی پیدا نمیکنی یا مجبوری دووم بیاری تا اخر که من پیشنهاد نمیکنم یا زودتز تغییر رشته بده شما تازه اول راهی و هنوز بره تغییر رشته دیر نیست برو چیزی که ازش لذت ببری و گرنه مطمئن باش اگه علاقه نداشته باشی و در بهترین حالت لیسانسو بگیری تا اخر عمرت افسوس میخوری عمرتو سر این رشته که نه تنها علاقه نداشتی بلکه بدتم میومد تلف کردی

navidr
17-01-2012, 13:05
البته اینو بگم ترم 3 برق یک انقلاب افت تحصیلی و دل زدگی بره 90% بچه ها ایجاد میشه! شما تا ترم 1 و 2 درس های پایه میخوندید و یه دفعه ترم 3 درس های اساسی و انصافا سختو میگیرید خصوصا الکترو مغناطیس که به نظرم سخت ترین درس دوران لیسانسه بره همین چون شما به ریاضی علاقه داری میتونی یه فرصت کوجولو دیگه بدی.پایین ترین میزان علاقه و معدل ترم 3 هست ولی اگه رو غلتک بیفتی یواش یواش درسا تخصصی تر هم میشن بر اساس گرایش و چه بسا با علاقه دنبال کردی.خلاصه خود دانی:20:

hermione
17-01-2012, 13:47
سلام
با این درس های مزخرف
یکی بگه چی کار کنم

ترم 3 برق مشکلش همینه تقریبا همه میگن سخت ترین ترم برقه .. فقط همون الکترومغناطیسش کافیه .
البته برای کسی که پایه ریاضی و معادلات دیفرانسیل قوی داشته باشه مشکلی نیست . ترمای بعد بهتر میشه
اگه علاقه داری به برق ادامه بده انگیزه به خودت بده و زیادم سخت نگیر همه برقیا همین مشکلاتو دارن و فقط شما نیستی که این درسا واسش سخته .:46::40:

rezarak
22-01-2012, 20:10
سلام به همه دوستان
لطفا یکی راهنماییم کنه.من کاردانیه ماشین ابزار علمی کاربردی دارم.ولی میخوام برای کارشناسی تغییر رشته بدم و میخوام فناوری اطلاعات سراسری بخونم.لطفا یکی راهنماییم کنه که منابع کاردانی به کارشناسی سراسری این رشته رو از کجا باید پیدا کنم؟
خیلی ممنون

rezarak
23-01-2012, 01:07
لطفا راهنمایم کنید

rezarak
23-01-2012, 21:39
کسی نیست راهنمایی کنه؟

V.Valizadeh9
05-02-2012, 21:25
با سلام
کارشناس برق و 33 سال سن دارم و در نیروگاه شاغل هستم
دیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم با معدل 13 دارم
با توجه به علاقه شدیدی که به رشته پزشکی دارم، قصد شرکت در کنکور سراسری جهت پذیرش در آزمون سراسری را دارم
با توجه به این که در یکی دو سال آینده آزمون کنکور سراسری حذف و شرط معدل لحاظ میشود،
به نظر شما آیا امکان موفقیت اینجانب در آزمون سراسری در رشته فوق هست ؟
در ضمن برنامه قبولی دو ساله دارم
با سپاس بیکران

Reza Razor
19-02-2012, 11:50
سلام دوستان من یکم مشاوره میخوام راستش هیچکس راهنمایی درستی نمیکنه منو
من کارشناسی حسابداری میخوندم که با کاردانی اومدم بیرون ... راستش شرایط تحصیل برام سخت شده بود و رشتشم دوست نداشتم .
الان کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شهر خودمون نرم افزار قبول شدم آزاد ولی نمیدونستم شهریش انقدر بالاس
برای حسابداری حداکثر 300 350 میدادم این ترم اولش نزدیک 1.100 شده که نمیتونم بدم .

سوالم اینه که من با مدرک آزاد میتونم تو پیام نور و فراگیر و غیرانتفاعی ادامه بدم ؟
امتحان ورودی کدومشون نزدیکتره ...

sami_dinamit
21-02-2012, 00:32
سلام به همه دوستان من دانشجوی سال سوم صنایع هستم اما بعد ازتمام این سال ها فهمیدم به پزشکی علاقه دارم حالا راهنمایی میخوام چجوری باید بخونم وچیکارکنم ممنون

avator20002000
25-02-2012, 23:23
با سلام
کارشناس برق و 33 سال سن دارم و در نیروگاه شاغل هستم
دیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم با معدل 13 دارم
با توجه به علاقه شدیدی که به رشته پزشکی دارم، قصد شرکت در کنکور سراسری جهت پذیرش در آزمون سراسری را دارم
با توجه به این که در یکی دو سال آینده آزمون کنکور سراسری حذف و شرط معدل لحاظ میشود،
به نظر شما آیا امکان موفقیت اینجانب در آزمون سراسری در رشته فوق هست ؟
در ضمن برنامه قبولی دو ساله دارم
با سپاس بیکران
سلام
تو دوسال به نظرتون راحت میشه پزشکی قبول شد ؟(با توجه به دوری از درس ها می گم)سراسری و ازاد فکر نکنم بتونین قبول بشین ولی سهمیه ای ها با بین المللی خیلی راحت تره اگه بتونین هزینش رو بپردازید.

ahzo
26-02-2012, 22:35
سلام . ببخشید تاپیک زدم چون هر چی گشتم جواب درستی پیدا نکردم :(
اگر کسی لیسانس اقتصاد یا لیسانس مهندسی صنایع داشته باشه می تونه برای ارشد تو رشته ی سینما درس بخونه ؟

Alamate Soal
04-03-2012, 00:51
آره میتونید اتفاقا قبول شدنتون در دانشگاه آزاد زیاد نباید سخت باشه و اگه زیست شناسی و دروس عمومی رو خوب مطالعه کنین میتونین سراسری هم قبول بشین .
فقط باید هرچه سریعتر شروع کنین و وقت رو برای تصمیم گیری از دست ندین .
این نکته رو عرض کنم که اگه متاهل هستین هیچ فرصتی برای زندگی زناشویی نخواهین داشت از این به بعد .
به فرض اگه تونستین قبول بشین هم با این برنامه ای که دارین در 35 سالگی وارد دانشگاه میشین و حداقل در 42 سالگی فارغ میشین و 2 سال هم باید برین طرح که میشه 44 سالگی . بعد از اون تازه میشین پزشک عمومی که میتونین کار کنین با درآمدی شاید کمتر از 25 درصد درآمد مهندسی برق .
تازه اگه بخواین متخصص هم بشین ( فرض کنیم بلافاصله رزیدنتی قبول شدین ) حداقل 4 سال برای رزیدنتی و 8 سال هم برای طرح دوره تخصص باید قید این درآمدتون رو هم بزنین و اون 8 سال طرح رو که حداقلش بود رو هم در مناطق محروم باشین .
با یه حساب میشه گفت که در 66 سالگی میتونین به عنوان یه متخصص وارد بازار کار بشین :11:

ADM!N
04-03-2012, 01:14
قبلنا میگفتن درستو بخون تا بشی دکتر یا مهندس

شما مهندس که هستید میخواید دکتر هم بشید
در کل میشید دکتر مهندس .

اما تا دکترای عمومی میتونید ادامه بدید البته اگه واقعا علاقه دارید اما بالاتر شرایط سنی خاصی داره .

پزشکی بخصوص دوسال اولش واقعا خیلی سخته و برای آدم وقت هیچ کاردیگه ای رو نمیزاره .
و این نکته رو هم باید در نظرگرفت که حتی قبولی در رشته پزشکی هم کلی وقت و انرژی میخواد و باید قید تمام تفریح رو زد تا قبول شد .

m16p30
04-03-2012, 17:37
با سلام
اتفاقا بنده هم به تازگی از رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شدم ولی به پزشکی علاقه دارم ولی به خاطر یه اشتباه و گوش کردن یه سری حرفای اطرافیان اومدم این رشته
الانم 27 سال سن دارم ولی می خوام هر طور شده از صفر شروع کنم
کنکور سراسری امسالم شرکت کردم و دو هفته ای میشه که شروع کردم
خوشبختانه سر بازی رو هم تموم کردم

یه سوال داشتم می خواستم بدونم با توجه به اینکه افرادی مثل من جزو دیپلمه های قبل از 84 هستند و موقع ثبت نام سوابق تحصیلی رو نخواستن آیا شرط معدل دیپلم در کنکور برای ما هم حساب میشه یا اینکه کلا خود کنکور ملاک سنجش قرار میگیره؟؟؟

Alireza SM
04-03-2012, 17:44
با سلام
اتفاقا بنده هم به تازگی از رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شدم ولی به پزشکی علاقه دارم ولی به خاطر یه اشتباه و گوش کردن یه سری حرفای اطرافیان اومدم این رشته

یه سوال داشتم می خواستم بدونم با توجه به اینکه افرادی مثل من جزو دیپلمه های قبل از 84 هستند و موقع ثبت نام سوابق تحصیلی رو نخواستن آیا شرط معدل دیپلم در کنکور برای ما هم حساب میشه یا اینکه کلا خود کنکور ملاک سنجش قرار میگیره؟؟؟
فقط خود کنکور ملاک سنجش قرار میگیره

ADM!N
04-03-2012, 17:50
با سلام

سلام

دوست عزیز برای شما فقط نتیجه ازمون مهمه نه سوابق.

اما به شخصه کسی رو میشناختم که نزدیک 30 سالش بود و یک سال رو خیلی خوب درس خوند و دندانپزشکی قبول شد .البته اون طرف 12 سال قبلش دیپلم گرفته بود و دیگه ادامه نداد تا سن سی سال که یه دفعه متحول شدو فعل خواستن توانستن است رو صرف کرد .

نه شما بلکه هر کسی که اراده کنه و از امروز بخواد یه فرد دیگه ای باشه میتونه به شرطی که ناامید نشه چون برای ازمون خوندن خیلی وقتها آدم به ناامیدی و پوچی میرسه .
یادتون باشه که هیچ وقت دیرنیست.

alavi71
22-03-2012, 17:21
سلام به همه دوستان من دانشجوی سال سوم صنایع هستم اما بعد ازتمام این سال ها فهمیدم به پزشکی علاقه دارم حالا راهنمایی میخوام چجوری باید بخونم وچیکارکنم ممنون

سلام
تگر تصمیم به تحصیل در رشته پزشکی را دارید با توکل به خدا شروع کنید.
و مباحث تخصصی مثل زیست را به طور مفهموی بخونید خب با توجه به رشته شما شاید زیاد مشکلی د رریاضی و فیزیک نداشته باشید که میتونه نقطه قوت شما باشه.
ولی یک توصیه از من که ابتدا لیسانستوت را بگیرید.چون فاصله زیادی با مدرسه داشتید ...
بعد برای پزشکی هم کمکم خودتون را اماده کنید
موفق باشید

Abolfazl-Star
04-04-2012, 22:11
من اگه میدونستم میگفتم

lordofsilent
29-04-2012, 19:48
سلام به همه دوستان. من الان دیپلم رشته ساختمان رو دارم و 3 شهریور امسال کنکور کاردانی دارم. ولی من زیاد به این رشته علاقه ندارم و میخوام واسه رشته معماری کنکور بدم. حالا سوالم از دوستان اینه که من اگه بخوام واسه رشته معماری کنکور بدم میشه؟ اگه میشه من باید کتابهای رشته معماری رو بخونم یا همین کدام های رشته ساختمان میشه. خواهش میکنم زود تر جوابمو بدین چون چیزی تا کنکور نمونده منم هنوز هیچی نخوندم

3dzender
20-06-2012, 13:56
سلام دوستان
من کارشناسی ناپیوسته معماری خواندم . به دلیل اینکه سالها کارم انیمیشن سازی هست و الان که می خوام شرکت فیلم سازی تاسیس کنم ، نیاز داره که مدرک مرتبط داشته باشم ، اگر بشه می خوام کارشناسی ارشد یکی از رشته های سینمایی بخوانم . آیا امکانش هست ؟ چطوری ؟ کدام دانشگاه ؟

golijon
21-06-2012, 02:29
من یه سال آزاد درس خوندم الان دوباره کنکور شرکت کردم. اگه سراسری یا آزادی که امسال شرکت کردم قبول بشم، شیوه ی تطبیق واحد چه جوریه؟ یعنی اگه درسی پیش نیازش پاس نشده باشه، موقع تطبیق واحد نمره اش ثبت می شه یا چون پیش نیازش پاس نشده حساب نیست؟

ادیت: قبلا تو تاپیک دانشگاه آزاد پست رو گذاشته بودم، الان این تاپیک رو دیدم، پستم رو جا به جا کردم

Amir Hossein
24-06-2012, 09:31
سلام/
من دارم کاردانی نرم افزار میخونم/
ولی اصلا خوشم نمیاد/
اگه کاردانی رو تموم کنم میتونم برای کارشناسی it بگیرم...؟/

PSYCHO_MAN
27-06-2012, 20:42
سلام/
من دارم کاردانی نرم افزار میخونم/
ولی اصلا خوشم نمیاد/
اگه کاردانی رو تموم کنم میتونم برای کارشناسی it بگیرم...؟/

فکر کنم شدنیه دوست عزیز چنتا از دوستان من که نرم افزار میخونن قصد همچین کاری رو دارن. عکس این قضیه هم میشه چند نفرو میشناسم که ابا مدرک کاردانی IT به کارشناسی نرمافزار کوچ کردن.

The Jok3r
27-06-2012, 22:20
سلام شاید یکم بنظرتون عجیب باشه
اما بنده بدلیل عدم توانایی در گذراندن درسهای رشته itکه رفتم حالا بعدچندترم میخوام تغییر رشته بدم به یکی از رشته های علوم انسانی، شرایطش چیه؟
میدونم رشته itخیلی خوبه اما من دیگه قیدشو زدم، البته به علوم انسانی هم علاقه دارم

pcsoft
27-06-2012, 22:44
سلام شاید یکم بنظرتون عجیب باشه
اما بنده بدلیل عدم توانایی در گذراندن درسهای رشته itکه رفتم حالا بعدچندترم میخوام تغییر رشته بدم به یکی از رشته های علوم انسانی، شرایطش چیه؟
میدونم رشته itخیلی خوبه اما من دیگه قیدشو زدم، البته به علوم انسانی هم علاقه دارم

شما هم فرض کن داری با یکی مثل خودت حرف می زنی. منم دانشجو رشته کامپیوتر کاردانی ام ترم چهارر. دو ترمه دارم برنامه نویسی پیشرفته ۲ می خونم. هنوز پاس نشده. درکتون می کنم. نمی خوام درباره رشتتون بگم خوبه فلانه. فقط میگم اگر بعد از فارغ التحصیلی با مدرک علوم انسانی برای کار مشکلی ندارین اقدام کنین. اگر نه همین رشته رو ادامه بدین. من هم چندین بار می خواستم تغییر رشته بدم. ولی جدی از راه چاره این نیست. همین رشته رو ادامه بدین بهتره. یا اقلا بیاین کامپیوتر. درسته برنامه نویسی داره ولی رشته آینده داری هست. که یه سری دروس هم تطبیق بخوره دوباره هم نخونین.

The Jok3r
28-06-2012, 05:21
ممنون اما جدای از خوبی و بدی یا آیندش، نمیدونی این کار چه مراحلی داره یعنی تغییر رشته از itبه مثلاً اقتصاد؟

kamivh1
30-06-2012, 18:10
سلام من الان کاردانی پیوسته کامپیوتر نرم افزار هستم. و دیپلم کار و دانش دارم. اگه بخوام تغییر رشته بدم به رشته زبان چیکار باید بکنم؟؟ با همین مدرک نمیتونم اون رشته برم؟ یا باید نظری گذرونده باشم؟؟ الان میتونم برای دیپلم علوم انسانی توی این مراکز از راه دور بخونم بعد کنکور زبان بدم؟؟

لطفا کسی میدونه کمک کنه حیاتیه!

kafshdo0zak
26-07-2012, 18:47
سلام.یه سری سوال راجع به شاخه ی مترجمی داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین.
_اول اینکه به عقیده ی شما ادامه ی رشته مترجمی زبان یا شاخه ی تربیت معلمیش برای ارشد از نظرتون چطوره (با توجه به اشباع این شاخه و شرایط کاری...)
_دوم هم از نظر شما کسی که کارشناسی مترجمی داره در صورت تغییر رشته چه شاخه هایی و چه رشته هایی میتونه بره... و اینکه کدوم رشته در حال حاضر بهتره ...
_سوم هم میخواستم برای کلاس های ارشد راهنماییم کنید.. اینکه توی کلاسهای ارشدی که هست شرکت کنم یا نه ... و اگه اختصاصأ بخوام teaching بخونم چطور برای خوندن راهنماییم میکنید ؟
پیشاپیش از راهنماییاتون ممنونم...
@}----

shakerifar
05-08-2012, 23:21
دوستان من یه سوال داشتم می خوام ببینم تغییر رشته از هر رشته ای به رشته ی دیگه ممکنه ؟؟؟؟مثلا از مهندسی مواد به مهندسی شیمی؟؟؟

bargozideh
10-08-2012, 04:39
به صورت بالقوه تغییر رشته از هر رشته به رشته دیگه امکان داره امااا
مثلا روزانه باشی شبانت میکنن البته اگه حق خوندن شبانه تو اون شهر رو داشته باشی
مگر اینکه خیلی نخبه باشی و گرنه به نظرم از همین اول خوب انتخاب کنید و ادامه بدید
من خودم تجربه تغییررشته رو دارم
پدرم درومد اومدن نرم افزار من معدن میخوندم

ali motaghi
10-08-2012, 15:15
سلام من یک دانشاموزم که تازه از هنرستان دیپلم گرفتم . ولی میخواستم واسه این که بازار کار عمران بهتره تغییر رشته بدم به عمران ولی موندم چکار کنم اخه یکی مگه معماری خوبه ادامه بده ولی بکی میگه برو عمران بهتره؟
از نظر علاقه واسم فرقی نداره.
اگر بخوتم تغییر رشته بدم هم بلد نیستم چکار کنم یه کمکی بکنید؟

apadana34
10-08-2012, 17:25
سلام . بین رشته برق یا مکانیک ماندم . ازشون شناختی که با استفاده از اینترنت باشه دارم و هر دوشون طوری هستن که نمی تونم یکیشون را انتخاب کنم . میخواستم بدانم هرکدام
از این دو رشته چه مهارتهایی می خواد و با چه ادمهایی سازگاره وهمچنین ایا بازارکارشون یکی بر دیگری تقدم داره ه هم لیسانس و هم فوق لیسانس. (برق : کنترل - مکانیک : جامدات)

amir_70
13-08-2012, 23:56
دوستان من یه سوال داشتم می خوام ببینم تغییر رشته از هر رشته ای به رشته ی دیگه ممکنه ؟؟؟؟مثلا از مهندسی مواد به مهندسی شیمی؟؟؟

والا فکر کنم به این راحتیا نیست

اگه میخواید از یه دانشگاه و یه رشته به یه دانشگاه دیگه و یه رشته دیگه برید که کار مشکل تر میشه ولی اگه فقط میخواید که تو دانشگاه خودتون برید به یه رشته دیگه باید

۱. اولا ۲۴ واحد از اون رشته خودتون رو پاس کرده باشین

۲.زمان انتخاب رشته که کردین اون رشته مقصود رو قبول شده باشید(نتایج ثانویه ای که تو مهر ماه مباد رو میگم اونجا مشخص میشه

۳.اون گروه اموزشی مقصد با این کار شما موافقت کنه که اینجاست که داشتن پارتی نقش و قدرت خودشو به رخت میکشه(البته روال بدون پارتی اینه که معدلت خوب باشه و البته شبیه بودن دو رشته هم تاثیرگذاره ولی نه زیاد)

ممنون اما جدای از خوبی و بدی یا آیندش، نمیدونی این کار چه مراحلی داره یعنی تغییر رشته از itبه مثلاً اقتصاد؟

دوست عزیز اولا به پاسخ بالایی توجه شود که تقریبا پاسخ سوال شما هم هست ولی باز اگه سوالی موند راحت ترین کار اینه که به گروهتون یا اموزش دانشگاه مراجعه کنید و همه چی رو بهتون میگن البته ای تی و اقتصاد خیلی از هم دورن یه خرده کارت سخت میشه ول هیچ کاری نشد نداره