PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ مـبـاحـث عـــمـــومـــی مـرتــبــط با تــغــیـــیـــر رشـــتــــه

صفحه ها : 1 [2] 3

ROYI
16-08-2012, 16:23
سلام من دانشجویه رشته نرم افزارم میخواستم برایه کارشناسی برای رشته ای تی سراسری بخونم درسایتی خوندم که رشته ای تی سراسری نداره فقط گرایشه سخت افزارونرم افزارروداره ودانشگاه ازادهم نرم افزاروفقط داره ودرعلمی کاربردی ای تی هست .

MAtik
22-08-2012, 20:04
سلام. بنده دیپلم نقشه کشی عمومی از هنرستان فنی و حرفه ای دارم. بلافاصله بعد از آن در دانشگاه نقشه کشی صنعتی قبول شدم و الان یک ترم گذروندم. متاسفانه اصلا از این رشته راضی نیستم و تصمیم گرفتم که به یکی از رشته های هنری (مثل گرافیک یا عکاسی) تغییر رشته بدم . میخواستم بدونم آیا امکان پذیر هست ؟ میخواستم انصراف بدم و کنکور 92 شرکت کنم اما هنوز نمیدونم مراحلش چجوری هست؟؟ خواهش میکنم سریع تر کمکم کنید . واقعا اضطراریه.ممنون

Mohammaduir
27-08-2012, 09:58
سلام به همه.
من امسال کنکور شرکت کردم.
میدونم که تغییر رشته امکان پذیره ولی خیلی سخته
با این وجود این مسئله برام مهمه.
رشته ام پرستاری هستش. میخواستم بدونم میشه به پزشکی یا دارو سازی تغییر رشته داد.
اگه میشه، شرایطش چی هست.
ممنون.

alavi71
27-08-2012, 18:23
سلام به همه.
من امسال کنکور شرکت کردم.
میدونم که تغییر رشته امکان پذیره ولی خیلی سخته
با این وجود این مسئله برام مهمه.
رشته ام پرستاری هستش. میخواستم بدونم میشه به پزشکی یا دارو سازی تغییر رشته داد.
اگه میشه، شرایطش چی هست.
ممنون.
سلام دوست ابتدا بگویید از نظر محرومیت در کنکور مردی ندارید؟
و اگر فارق التحصیل هستید نکات زیر را توجه کنید

بر اساس دفترچه شماره 1 زاهنمای کنکور سراسری 91، دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی با رعایت شرایطی از جمله: 1)گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی الزامی می‌باشد. 2) داوطلبان نبایستی به هیچ‌یک از ارگان‌ها و یا دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت، سهمیه بومی، و یا سهمیه مناطق داشته باشند. 3) چنانچه داوطلب در مقطع کارشناسی از آموزش رایگان برخوردار بوده در صورت قبولی در دوره‌های مزبور، ملزم به پرداخت شهریه مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه مربوط می‌باشد و ..... مجاز به ادامه تحصیل در مقطع دکترای عمومی رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی و یا مقطع کارشناسی رشته‌های گروه آموزشی پزشکی می‌باشد.

موفق باشید

Mohammaduir
27-08-2012, 19:31
مرسی که جواب منو دادید.
ولی من منظورم تغییر رشته در ترم 1 و 2 بود

mm222
07-09-2012, 15:25
سلام دوستان گل..
من کاردانی رشته ی گرافیک رو دارم..یک ماهه که سربازیم هم تموم شده..میخواستم بدونم امکان تغییر رشته وجود داره واسه ی رشته ی من کارشناسی کامپیوتر یا حسابداری برم؟
علمی کاربردی آزاد یا پودمانی و یاهرجایی که امکانش هست رو بگید و در آخر آیا امکان ورود بدون کنکور هم وجود داره ؟ ..ممنون میشم دوستان

moein749
08-09-2012, 04:01
سلام دوستان، من فارغ التحصیل مهندسی شیمی هستم، ولی می خواهم در علوم سیاسی ادامه بدم. آیا باید دوباره کارشناسی بخونم یا میشه با همین شرایط ارشد علوم سیاسی امتحان بدم؟

sansa
08-09-2012, 15:06
کمک کنید به کمک تو نیازمندم : اگه بخوای از کارشناسی یک رشته دیگه بخونی باید چی کار کنی ؟

کمک کمک مککم ککککککککککککککمک

دوستانی که تغییر رشته دادن

من کاردانی ICT فناوری ارتباطات و اطلاعات دانشگاه علمی و کاربردی هستم . مدرک کاردانی رو با معدل 18.86 هم گرفتم .

حال اگه بخوام کارشناسی رو یکی از رشته های پزشکی بخونم باید چی کار کنم ؟ چه اقداماتی لازمه ؟

دانشگاه سراسری و ازاد هم میخوام کارشناسی شرکت کنم.

تو قبول شدن تو هر گرایش پزشکی که بخوام قطعا میتونم قبول شم .

با تشکر

Ron_Emad2
13-09-2012, 01:36
ترو خدا کمک کنید

من امسال کنکور سراسری دادم و سر یه اشتباه حقوق کاشان قبول شدم.حالا میخوام برم علوم سیاسی تهران . من علوم سیاسی تهران رو تو فرم انتخاب رشته پایین تر زدم.
چطوریاس؟ باید از بهمن برم ؟ ترم یک رو همین حقوق برم ؟

کمک کنید

phenomen
13-09-2012, 07:40
سلام من برق قدرت قبول شدم مخواستم بدونم میتونم تغییر بدم برم مکانیک یا نه؟

خواهشا سریع پاسخ بدید

alavi71
13-09-2012, 15:09
سلام من برق قدرت قبول شدم مخواستم بدونم میتونم تغییر بدم برم مکانیک یا نه؟

خواهشا سریع پاسخ بدید

سلام
دولتی یا ازاد ؟

arman_baloo
14-09-2012, 00:22
سلام
من رشته روانشناسی در دانشگاه اصفهان قبول شدم می خوام بدونم چه جوری تغییر رشته بدم و به چه رشته هایی می تونم تغییر بدم
ممنون

alavi71
14-09-2012, 18:48
سلام
من رشته روانشناسی در دانشگاه اصفهان قبول شدم می خوام بدونم چه جوری تغییر رشته بدم و به چه رشته هایی می تونم تغییر بدم
ممنون

به چه رشته ای میخواهید تغییر بدهید ؟
چند راه دارید یکی تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید.
در انتخاب رشته اگر کد های بعدی رو نمرش را اورده باشید احتمال هست بتونید برید

موفق باشید

Retired User
14-09-2012, 19:44
من شنیدم برای تغییر رشته باید رشته دومی رو آورده باشی
یعنی مثلا اگه قرار باشه از معماری بری عمران باید عمران رو میتونستی قبول شی
درسته؟
سراسری رو میگم

آها پست بالایی رو ندیده بودم
اگر اونو قبول نشده باشی نمیشه اصلا؟
بند پ هم تاثیر نداره؟(مدیر گروه رشته درخواستی)

arman_baloo
14-09-2012, 23:40
به چه رشته ای میخواهید تغییر بدهید ؟
چند راه دارید یکی تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید.
در انتخاب رشته اگر کد های بعدی رو نمرش را اورده باشید احتمال هست بتونید برید

موفق باشید

یعنی به هر رشته ای بخوام میتونم تغییر بدم مثلا حسابداری؟؟؟
البته حسابداری اولویت بالاترم بود که نیوردم.میشه؟؟

alavi71
15-09-2012, 16:36
یعنی به هر رشته ای بخوام میتونم تغییر بدم مثلا حسابداری؟؟؟
البته حسابداری اولویت بالاترم بود که نیوردم.میشه؟؟

اولویت هایی را که نیوردید خب خیر مگر انکه در تکمیل ظرفیت بشود کاری کرد.
رشته های بعدی رو میشه.خود سنجش میگه با موافقت دانشگاه مبداو مقصد
فراموش نکنید در این رشته باید ثبت نام کنید بعد تغییر بدید موفق باشید

nimamir
15-09-2012, 20:15
من مهندسی عمران خوندم 7 ترم انصراف دادم امسال زبان میخوام برم آزاد دروسی که پاس شده رو میشه تطبیق داد یا نه؟ دوباره کنکور دادم چجوریاست باید دروس پاس شده رو از اول پاس کنم؟

setarehjoooon
19-09-2012, 12:06
سلام من میخوام تغییررشته بدم از هرکی سوال میکنم یه چیز میگه
یکی میگه همون اول بروصحبت کن راحت ترقبول مبکنن
یکی میگه:باید یه ترم بخونی بعدتوتکمیل ظرفیت شرکت کنی ولی نمیدونم چجوری شرکت کنم
اخه یکی میگه بایدثبت نام کنی یکی میگه همین جوری گیج شدم .........
راستی رشته ام هواشناسی

alavi71
20-09-2012, 09:18
سلام من میخوام تغییررشته بدم از هرکی سوال میکنم یه چیز میگه
یکی میگه همون اول بروصحبت کن راحت ترقبول مبکنن
یکی میگه:باید یه ترم بخونی بعدتوتکمیل ظرفیت شرکت کنی ولی نمیدونم چجوری شرکت کنم
اخه یکی میگه بایدثبت نام کنی یکی میگه همین جوری گیج شدم .........
راستی رشته ام هواشناسی

سلام دوست من ......
الان شما ترم چند هستید ؟این رو بگید تا راهنمایی کنم
اگر دانشجو ترم یک باشید کار راحت است ....

amir 777
28-09-2012, 17:57
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی میتونه از دامپزشکی بندرعباس به داروسازی اصفهان تغییر رشته بده(طرف سهمیه هیئت علمی داشته)
این اتفاق افتاده امسال فقط من میخوام ببینم طرف از راه قانونی کرده یا نه
مرسی

Mohammaduir
28-09-2012, 18:50
من خودم پرستاری هستم ولی توی دانشگاه پیچیده بود که یکی دامپزشکی شیراز داشته، حالا اومده پزشکی کاشان (شهر خودمون) اون هم سهمیه هیئت علمی داشت.
به احتمال زیاد بتونی!

siam2010
28-09-2012, 22:54
سلام
من کاردانی نقشه برداری تو دانشگاه سراسری میخونم ولی اصلا قبولش ندارم و میخام بیام دانشگاه پیام نور شهرمون یه رشته دیگه بخونم ایا امکان چنین کاری هست ؟انتقالی؟
راهنمایی لطفا

amir 777
29-09-2012, 21:18
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی میتونه از دامپزشکی بندرعباس به داروسازی اصفهان تغییر رشته بده(طرف سهمیه هیئت علمی داشته)
مرسی

هیچ کس نیست یه جواب قطعی بده

siam2010
29-09-2012, 22:39
سلام
من کاردانی نقشه برداری تو دانشگاه سراسری میخونم ولی اصلا قبولش ندارم و میخام بیام دانشگاه پیام نور شهرمون یه رشته دیگه بخونم ایا امکان چنین کاری هست ؟انتقالی؟
راهنمایی لطفا
لطفا راهنمایی؟

AliOnline91
01-10-2012, 00:52
سلام خدمت همه دوستان عزیز
امیدوارم تو همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید
من داشجوی کامپیوتر هستم و فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه سراسری گرفتم و درسم تموم شده والان دیگه دوست ندارم برای لیسانس ، کامپیوتر رو بخونم. دوست دارم برای عمران امتحان بدم چون شاید باورتون نشه دیگه از کامپیوتر خوشم نمیاد بلواقع زده شدم!!!!!!!!!!
می خواستم ببینم راهی هست که تغییر رشته بدم به عمران یا نه؟
منظورم اینه که برای دانشگاه علمی و کاربردی چکار باید کرد؟
باید از اول برای فوق دیپلم خوند یا میشه ادامه فوق دیپلم کامپیوتر رو بجاش تو لیسانس عمران خوند؟
لطفاً هر کسی می تونه کمکم کنه بدجوری گیرم
با تشکر از همه شما

AliOnline91
02-10-2012, 12:31
من فکر می کردم آدم یه سوالی می پرسه کسی هست که پاسخ بده ولی دیدم حتی مدیر سایت هم وقت به پاسخ سوال من نداره

alavi71
04-10-2012, 21:46
سلام خدمت همه دوستان عزیز
امیدوارم تو همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید
من داشجوی کامپیوتر هستم و فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه سراسری گرفتم و درسم تموم شده والان دیگه دوست ندارم برای لیسانس ، کامپیوتر رو بخونم. دوست دارم برای عمران امتحان بدم چون شاید باورتون نشه دیگه از کامپیوتر خوشم نمیاد بلواقع زده شدم!!!!!!!!!!
می خواستم ببینم راهی هست که تغییر رشته بدم به عمران یا نه؟
منظورم اینه که برای دانشگاه علمی و کاربردی چکار باید کرد؟
باید از اول برای فوق دیپلم خوند یا میشه ادامه فوق دیپلم کامپیوتر رو بجاش تو لیسانس عمران خوند؟
لطفاً هر کسی می تونه کمکم کنه بدجوری گیرم
با تشکر از همه شما

سلام دوست من دیپلم فنی دارید؟یعنی در کنکور سراسری کاردانی قبول شدید؟

alavi71
04-10-2012, 21:51
سلام دوستان
مرسی

سلام دوست من
سهمیه هیئت علمی در تغییر رشته و انتقالی شهر خیلی کار رو راحت میکند.
ببیند اگر در انتخابهای بعدیش اونفرد رتبه پزشکی رو کسب کرده باشه به طور قانونی انجام پذیر هستش-برای همه....
در این مورد با دانشگاهتون صحبت کنید
موفق باشید

amir 777
05-10-2012, 11:02
سلام دوست من
سهمیه هیئت علمی در تغییر رشته و انتقالی شهر خیلی کار رو راحت میکند.
ببیند اگر در انتخابهای بعدیش اونفرد رتبه پزشکی رو کسب کرده باشه به طور قانونی انجام پذیر هستش-برای همه....
در این مورد با دانشگاهتون صحبت کنید
موفق باشید
نه اصلا رشته پزشکی نیوورده
بهترین رشته ای که اورده دامپزشکی جنوب
من شنیدم میشه با سهمیه هیئت علمی تغییر رشته داد به شرطی که 90 درصد نمره اخرین نفر را بیاری ولی این مورد خیلی عجیب بود چون مسلما همچین کسی 90درصد رشته داروسازی را نیوورده

siam2010
05-10-2012, 18:05
با سلام
اول از مدیران بخش خواهش میکنم به هیج جایی انتقال ندین تایپیکو تا به نتیجه برسم بعد از اون تایپیکو حذف کنید.مرسی

خوب بریم سر اصل مطلب:

من متولد اذر ماه سال 70 هستم و الان تو مقطع کاردانی رشته نقشه برداری تو دانشگاه سراسری درس میخونم و از این ترم میشم ترم 3 یعنی دانشجوی سال دوم و یک سال هم پشت کنکور موندم
از اونجایی که دیگه مغزم نمیکشه یک شهر دیگه درس بخونم میخام بیام دانشگاه غیرانتفاعی شهر خودم اونا هم مشکلی ندارن ولی اموزش دانشکده کنونی کلید کرده که مهلت انتقال و جا به جایی تموم شده ولی من باید بیام شهر خودم بنا به دلایلی حالا راهی داره؟
اگه برم ترک تحصیل کنم و سال دیگه کنکور بدم سربازی من چی میشه؟
راهی نیست برم فراگیر پیام نور امتحان بدم؟
حالا من چه کار کنم
خواهش میکنم راهنمایی کنین و پیشنهاد بدین
ممنون

alavi71
05-10-2012, 22:09
نه اصلا رشته پزشکی نیوورده
بهترین رشته ای که اورده دامپزشکی جنوب
من شنیدم میشه با سهمیه هیئت علمی تغییر رشته داد به شرطی که 90 درصد نمره اخرین نفر را بیاری ولی این مورد خیلی عجیب بود چون مسلما همچین کسی 90درصد رشته داروسازی را نیوورده

منظورتون از دامپزشکی جنوب یعنی تهران جنوب ازاد هست ؟ یا شهری در جنوب سراسری؟

در کل سهمیه هیئت علمی خیلی کمک به گرفتن انتقالی میکند.
با دانشگاهتون جهت اطلاعات بیشتر صحبت کنید ....

موفق باشید

elmo_3393
06-10-2012, 16:47
سلام

من امسال در رشته ی مهندسی مواد دانشگاه سیستان و بلوچستان قبول شدم .
میخواستم بدونم که ایا امکانش هست به رشته ی عمران یا معماری تغییر رشته بدم (الان ترم یک هستم)
در ضمن من عمران و معماری دانشگاه سیستان و بلوچستان رو در کارنامه ی اصلی که مهر میاد قبول نشدم ولی با این حال شنیدم با شرط معدل (مثلا اگه معدل بالای 17 -18 بشه) و در صورتی که دانشگاه موافقت کنه میتونم تغییر رشته بدم (البته در دانشگاه اشنا هم دارم که شاید بتونه در این ضمینه کمکم کنه) .
از طرفی هم شنیدم که حتما باید اون رشته ای که میخواهیم بهش تغییر رشته بدیم باید تو کارنامه اصلی قبول شده باشیم چون از طرف وزارت علوم تعیین میشه و دانشگاه نمیتونه سر خود کاری کنه
بازم از طرفی کسی رو میشناسم که با پارتی (رئیس دانشگاه) از رشته ی فیزیک به معماری تغییر رشته داده (و میدونم که در کار نامه ی اصلی معماری رو قبول نشده)
حالا میخواستم بدونم اگه ترم اول و دوم (چون به هر حال باید 2 ترم بخونم همین رشته را )معدل الف بشم و بتونم رئیس گروه معماری یا عمران و رئیس گروه خودمون را راضی کنم , امکانش هست که به عمران یا معماری تغییر رشته بدم ؟

از کمکتون سپاسگزارم

elmo_3393
06-10-2012, 16:52
سلام به همه , خواهشا اگه کسی در باره ی تغییر رشته در دانشگاه دولتی چیزی میدونه جواب منو توی تایپیکم بده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

alavi71
07-10-2012, 15:52
سلام به همه , خواهشا اگه کسی در باره ی تغییر رشته در دانشگاه دولتی چیزی میدونه جواب منو توی تایپیکم بده.

ممنون
سلام دوست من
اگر بخواهید تغییر شهر بدهید با معدل میشه.
اگر برای تغییر رشته در انتخابهای بعدی قبول شده باشید با گزراندن 24 واحد میتونیدبرید به اون رشته.
برای تغییر رشته باز هم با دانشگاه و اشنایی که دارید صحبت کنید

موفق باشید

vahid_vaezinia
28-10-2012, 21:03
سلام ...

من یک ترم دیگه کاردانی کامپیوترمو میگیرم (دولتی منتظری مشهد).

اما شدیدا نسبت به سطح دروس رشته ام نا امیدم و احساس میکنم ادامه دادن این رشته در دانشگاه سودی واسم نداره ! :( و فکر میکنم بتونم تخصصمو به دور از دانشگاه هم ادامه بدم !

علاقه مند شدم برم و در رشته زبان تحصیل کنم !
اما نمیدونم برای من که از مدارس فنی حرفه ای دیپلم گرفتم مشکلی برای شرکت در کنکور زبان نیست ؟
لازم نیست دروس خاصی رو قبلش پاس کنم ؟
کلا چطوریاس کنکور زبان ؟

پیشاپیش سپاس

hfj
29-10-2012, 17:20
سلام
من دیپلم فنی دارم و فوق دیپلم کامپیوتر/نرم‌افزار از دانشگاه آزاد. حالا میخوام زیست‌شناسی سلولی مولکولی بخونم که جزو علوم تجربی هست. ولی من دیپلم فنی دارم. آیا حتماً باید دیپلم تجربی بگیرم که بتونم توی کنکور سراسری تجربی شرکت کنم؟
سوال دوم اینکه زیست‌شناسی سلولی مولکولی از گرایش‌های رشته زیست‌شناسی هست. آیا از همون اول باید گرایشم رو انتخاب کنم یا اینکه باید صبر کنم بعد از دو سال که کاردانی رو گرفتم، گرایش سلولی مولکولی رو انتخاب کنم؟ منظورم اینه که مثلاً کسانی که پزشکی میخونن انگار تا دو سال اول پزشکی عمومی می‌خونن و بعد از دو سال گرایششون رو انتخاب میکنن. آیا رشته‌ی زیست‌شناسی هم همینجوریه؟ یا اینکه از همون اول باید گرایش انتخاب بشه؟

horton kopol
12-01-2013, 20:06
سلام.من کاردانی معماری دارم و میخوام کنکور کاردانی به کارشناسی زبان شرکت کنم.میشه؟اصلا بهتره کاردانی به کارشناسی شرکت کنم یا کنکور کارشناسی بدم و از اولش شروع کنم؟

avator20002000
31-01-2013, 19:38
سلام
من دیپلم فنی دارم و فوق دیپلم کامپیوتر/نرم‌افزار از دانشگاه آزاد. حالا میخوام زیست‌شناسی سلولی مولکولی بخونم که جزو علوم تجربی هست. ولی من دیپلم فنی دارم. آیا حتماً باید دیپلم تجربی بگیرم که بتونم توی کنکور سراسری تجربی شرکت کنم؟
سوال دوم اینکه زیست‌شناسی سلولی مولکولی از گرایش‌های رشته زیست‌شناسی هست. آیا از همون اول باید گرایشم رو انتخاب کنم یا اینکه باید صبر کنم بعد از دو سال که کاردانی رو گرفتم، گرایش سلولی مولکولی رو انتخاب کنم؟ منظورم اینه که مثلاً کسانی که پزشکی میخونن انگار تا دو سال اول پزشکی عمومی می‌خونن و بعد از دو سال گرایششون رو انتخاب میکنن. آیا رشته‌ی زیست‌شناسی هم همینجوریه؟ یا اینکه از همون اول باید گرایش انتخاب بشه؟

رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی یه رشته کاملا جدا هست احتیاجی نیست اول زیست شناسی بخونید بعد انتخاب کنید.

سلام ...

من یک ترم دیگه کاردانی کامپیوترمو میگیرم (دولتی منتظری مشهد).

اما شدیدا نسبت به سطح دروس رشته ام نا امیدم و احساس میکنم ادامه دادن این رشته در دانشگاه سودی واسم نداره ! :( و فکر میکنم بتونم تخصصمو به دور از دانشگاه هم ادامه بدم !

علاقه مند شدم برم و در رشته زبان تحصیل کنم !
اما نمیدونم برای من که از مدارس فنی حرفه ای دیپلم گرفتم مشکلی برای شرکت در کنکور زبان نیست ؟
لازم نیست دروس خاصی رو قبلش پاس کنم ؟
کلا چطوریاس کنکور زبان ؟

پیشاپیش سپاس

احتمالا باید یه پیش دانشگاهی هم برای شرکت در کنکور زبان بگیرید .
اینجا تمام مباحث نوشته شده برای شرکت در ازمون زبان:

سلام.من کاردانی معماری دارم و میخوام کنکور کاردانی به کارشناسی زبان شرکت کنم.میشه؟اصلا بهتره کاردانی به کارشناسی شرکت کنم یا کنکور کارشناسی بدم و از اولش شروع کنم؟
از کارشناسی بهتره.نگفتید چه شاخه ای از زبان؟مترجمی.ادبیات.اموزش.... ؟

NoLeafClover
31-01-2013, 23:48
دوستان اگه یکی تمام شرایط تغییر رشته رو داشته باشه و همه چیز اوکی باشه ... :n04:

میتونه واحد های مشترک با رشته جدید رو که قبلا پاس کرده تطبیق نده؟! و دوباره همه رو پاس کنه؟! :n19:

(توجه داشته باشید که از لحاظ مدت مجاز برای تحصیل هم مشکلی پیش نمیاد و وقت کافی وجود داره :n26:)

alavi71
02-02-2013, 21:02
دوستان اگه یکی تمام شرایط تغییر رشته رو داشته باشه و همه چیز اوکی باشه ... :n04:

میتونه واحد های مشترک با رشته جدید رو که قبلا پاس کرده تطبیق نده؟! و دوباره همه رو پاس کنه؟! :n19:

(توجه داشته باشید که از لحاظ مدت مجاز برای تحصیل هم مشکلی پیش نمیاد و وقت کافی وجود داره :n26:)

تطبیق دروس با نظر شورای اموزشی هست و باید با اونها در مورد عدم تطبیق صحبت کنه.
در هر رشته سقف مدت مجاز برای تحصیل داره البته اگر بیشتر هم بشود خیلی مسله جدی نیست واسه دانشگاه

NoLeafClover
04-02-2013, 19:08
تطبیق دروس با نظر شورای اموزشی هست و باید با اونها در مورد عدم تطبیق صحبت کنه.
در هر رشته سقف مدت مجاز برای تحصیل داره البته اگر بیشتر هم بشود خیلی مسله جدی نیست واسه دانشگاه

ممنون... شورای آموزشی دیگه چیه؟! کجاس؟! :n19:

alavi71
05-02-2013, 11:33
ممنون... شورای آموزشی دیگه چیه؟! کجاس؟! :n19:

جای خاصی نیست دنبالش نگرد :n02:
شورای اموزش از مدیر گروه-مسول اموزش و چند هیت علمی رشته شماست هست که تصمیم گیری میکنند.

NoLeafClover
05-02-2013, 20:17
جای خاصی نیست دنبالش نگرد :n02:
شورای اموزش از مدیر گروه-مسول اموزش و چند هیت علمی رشته شماست هست که تصمیم گیری میکنند.

آها :n13:

از یه طرف معدلم فاجعه است و فقط درسارو پاس کردم می خوام تغییر رشته بدم که تطبیق نخوره دوباره بالا پاس کنم از طرف دیگه با این کار این دو سال عقب میفتم

alavi71
06-02-2013, 10:14
آها :n13:

از یه طرف معدلم فاجعه است و فقط درسارو پاس کردم می خوام تغییر رشته بدم که تطبیق نخوره دوباره بالا پاس کنم از طرف دیگه با این کار این دو سال عقب میفتم

خب ببین اولین شرط موفقیت علاقه هست.
اگر علاقه به رشته فعلیت نداری خب داری کار بیهوده میکنی.
ولی توی رشته ای که علاقه داشته باشی میتونی موفق باشی-هم بهتر یاد میگیری هم نمرات خوبتر خواهد شد ...

NoLeafClover
06-02-2013, 16:35
خب ببین اولین شرط موفقیت علاقه هست.
اگر علاقه به رشته فعلیت نداری خب داری کار بیهوده میکنی.
ولی توی رشته ای که علاقه داشته باشی میتونی موفق باشی-هم بهتر یاد میگیری هم نمرات خوبتر خواهد شد ...

والا رشته مورد علاقه اصلی مو که کلا بی خیال شدم چون حتی خارج از کشور هم درامد بخور و نمیری براش پیدا نمیشه ... ولی تو فکر این بودم که از یه مهندسی برم به مهندسی دیگه که معدلم درست بشه (همه درسارو دوباره پاس کنم چون تو این دو سه ترمی که گذشت خیلی خراب کردم همه رو) زیاد بین این دو رشته از لحاظ علاقه فرقی قایل نیستم

alavi71
07-02-2013, 20:02
والا رشته مورد علاقه اصلی مو که کلا بی خیال شدم چون حتی خارج از کشور هم درامد بخور و نمیری براش پیدا نمیشه ... ولی تو فکر این بودم که از یه مهندسی برم به مهندسی دیگه که معدلم درست بشه (همه درسارو دوباره پاس کنم چون تو این دو سه ترمی که گذشت خیلی خراب کردم همه رو) زیاد بین این دو رشته از لحاظ علاقه فرقی قایل نیستم

بله-علاقه باید به رشته ای باشه که بازار کار خوبی داشته باشه ....
اگر به فکر درامد در اینده هم هستید .پس شغلی رو انتخاب کنید که درامدش هم خوب باشه -نوع دانشگاه اصلا اهمیتی نداره

amir deja vu
25-02-2013, 11:58
سلام دوستان.من الان دانشجو روزانه ام.بعد رفتم برا کنکور سراسری 92 ام ثبت نام کردم.خوندم براش و میخوام شرکت کنم . ولی نمیدونم اگر قبول شدم میتونم از این جا انصراف بدم برم دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟میشه؟ گیر ندن بهم ؟:n28: کسی اینکارو کرده آیا؟؟

m-nadia
26-02-2013, 18:03
سلام:n01:،من خودم دانشجوی رشته فناوری اطلاعات دوره ی الکترونیکی هستم و همچنین معدلمم بالا هست و دانشجوی ممتازم:n26:،میخواستم بدونم راه حلی داره که بتونم با تغییر رشته وارد دوره های روزانه یا شبانه بشم؟؟؟:n13:رشته هم برام فرقی نداره چی باشه،چون بحث علاقه اش برام مهم نیست اصلا:n05:
ممنون:n16:

Aref_2008
07-03-2013, 17:22
سلام دوستان.

من دیپلم فنی و حرفه ای هستم.

چطوری می تونم برم رشته علوم تجربی؟ آیا دوباره باید برم دوم و سوم دبیرستان بشینم؟؟؟

می تونم همین الان کنکور برای رشته های زیرمجموعه علوم تجربی مثل { پزشکی و داروسازی و... } بدم؟

راستی علوم تجربی پیش دانشگاهی هم داشته ولی ما در فنی و حرفه ای نداشتیم!

چیکار کنم؟ :n29:

After4Ever
07-03-2013, 19:56
سلام دوستان.

چطوری می تونم برم رشته علوم تجربی؟ آیا دوباره باید برم دوم و سوم دبیرستان بشینم؟؟؟

می تونم همین الان کنکور برای رشته های زیرمجموعه علوم تجربی مثل { پزشکی و داروسازی و... } بدم؟

شما باید پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری رو بگذرونید بعدش هر کنکوری که خواستید می تونید بدید

alavi71
07-03-2013, 21:34
سلام دوستان.

کاردانی یا معادل پیش هر ررشته ای میتونید در هر رشته ای کنکور بدهید
موفق باشید

Aref_2008
08-03-2013, 09:28
کاردانی یا معادل پیش هر ررشته ای میتونید در هر رشته ای کنکور بدهید
موفق باشید

یعنی باید برم پیش دانشگاهی؟ یا با همین دیپلم فنی و حرفه ای می تونم کنکور تجربی بدم؟

آخه دوست بالایی گفته من باید برم پیش دانشگاهی! :n28:

Aref_2008
09-03-2013, 21:33
راستی بچه ها من اول دبیرستان علوم تجربی قبول نشدم! پس رفتم فنی و حرفه ای.

مشکلی که نیست؟

الان دیپلم فنی و حرفه ای هستم

یعنی الان می تونم برم پیش دانشگاهی علوم تجربی بشینم؟

alavi71
09-03-2013, 21:59
یعنی باید برم پیش دانشگاهی؟ یا با همین دیپلم فنی و حرفه ای می تونم کنکور تجربی بدم؟

آخه دوست بالایی گفته من باید برم پیش دانشگاهی! :n28:

سلام
اگر کاردانی داری دیگه پیش نیاز نیست
ولی اگر دیپلم داری باید پیش رو هم بگیری

alavi71
09-03-2013, 22:12
راستی بچه ها من اول دبیرستان علوم تجربی قبول نشدم! پس رفتم فنی و حرفه ای.

مشکلی که نیست؟

الان دیپلم فنی و حرفه ای هستم

یعنی الان می تونم برم پیش دانشگاهی علوم تجربی بشینم؟

بله
میتونید بروید و پیش رو بگیرید. ...

Aref_2008
10-03-2013, 08:46
بله
میتونید بروید و پیش رو بگیرید. ...

خیلی ممنون که جواب منو میدید :n28::n12::n16::n12:

بنظرم بهتره پیش رو برم همون مدرسه ای که اول دبیرستان می رفتم و منو قبول نکردن! :n23::n05::n02::n02::n02:

flashdesign
31-03-2013, 18:13
من کاملا درکش میکنم چون من هم همین مشکل رو داشتم
با توجه به اینکه در حال حاضر رشته های دانشگاه پیام نور خیلی متنوع هستند و 90 درصد فک میکنم معماری هم دارن ، پیشنهاد من اینه که به جای وقت گذاشتن برای تغییر رشته اونم در ترم 5 و یا دوباره کنکور دادن
پیام نور شرکت کنه و کنکورش رو بده
اینجوری هم میتونه بطور همزمان رشته ای که دوست داره بخونه و هم میتونه رشته خودش رو ادامه بده و لیسانسش رو بگیره
با توجه به اینکه در رشته ی مورد علاقه اش راهنما هم داره و مهمتر از اون به رشته اش خیلی علاقه داره در نتیجه مشکلی با خوندن دو رشته بطور هم زمان نخواهد داشت و قطعا موفق خواهد بود.
امیدوارم همواره موفق باشید

flashdesign
31-03-2013, 18:19
من کاملا درکش میکنم چون من هم همین مشکل رو داشتم
با توجه به اینکه در حال حاضر رشته های دانشگاه پیام نور خیلی متنوع هستند و 90 درصد فک میکنم معماری هم دارن ، پیشنهاد من اینه که به جای وقت گذاشتن برای تغییر رشته اونم در ترم 5 و یا دوباره کنکور دادن
پیام نور شرکت کنه و کنکورش رو بده
اینجوری هم میتونه بطور همزمان رشته ای که دوست داره بخونه و هم میتونه رشته خودش رو ادامه بده و لیسانسش رو بگیره
با توجه به اینکه در رشته ی مورد علاقه اش راهنما هم داره و مهمتر از اون به رشته اش خیلی علاقه داره در نتیجه مشکلی با خوندن دو رشته بطور هم زمان نخواهد داشت و قطعا موفق خواهد بود.
امیدوارم همواره موفق باشید

Hossein_Bahal
10-04-2013, 03:55
سلام .
من الان دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد در رشته مدیریت صنعتی هستم .
میخوام انصراف بدم و تغییر رشته بدم .
با اموزش که صحبت کردم دیدم که فوق دیپلم بهم تعلق میگیره .

میخواستم بدونم الان امکانش رو دارم که تو ازمون کارشناسی ناپیوسته رشته مورد علاقم (مترجمی زبان) شرکت کنم ؟
از پلیس +10 که پرسیدم گفتن که بعد انصراف 6 ماه وقت دارم تا دوباره تو کنکور قبول بشم و مشمول سربازی نشم .

alirezaa_naderii
10-04-2013, 23:47
نطرسنجی ! دوستان برای دانشگاه میخواهم وارد رشته معماری بشوم به نظرتون از تجربی به ریاضی برم که اینقدر دیفرانسیل هندسه حسابان و.. بخونم که بلکه ایا و نه شاید معماری قبول بشم یا اینکه برم بشینم دوباره سال دوم معماری هنرستان؟(البته ممکنه بشه کاری کرد یه راست برم سوم معماری هنرستان) ****لطفا نظراتتون رو بگین***

flashdesign
11-04-2013, 08:19
نطرسنجی ! دوستان برای دانشگاه میخواهم وارد رشته معماری بشوم به نظرتون از تجربی به ریاضی برم که اینقدر دیفرانسیل هندسه حسابان و.. بخونم که بلکه ایا و نه شاید معماری قبول بشم یا اینکه برم بشینم دوباره سال دوم معماری هنرستان؟(البته ممکنه بشه کاری کرد یه راست برم سوم معماری هنرستان) ****لطفا نظراتتون رو بگین***

سلام
اگه بنظرتون سخته خوندن دیفرانسیل و حسابان خب همونطور ک خودتونم فرمودید بهتره هنرستان رو انتخاب کنید
چون تازه اگر برید ریاضی و ب خوبی و خوشی و بدون دردسر همه درسها رو پشت سر بزارید حالا باید برای کنکور آماده بشید و کلی رقیب دارید ک به این رشته علاقه دارن
هرچند رشته خود من در دبیرستان ریاضی بود ولی پیشنهاد شخصی من اینه ک از هنرستان برید
اتفاقا یکی از دوستان من هم همینکار رو کرد و این ترم کاردانی میگیره
امیدوارم هر انتخابی داشتید همواره موفق باشید :n16:

flashdesign
11-04-2013, 08:23
سلام .
من الان دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد در رشته مدیریت صنعتی هستم .
میخوام انصراف بدم و تغییر رشته بدم .
با اموزش که صحبت کردم دیدم که فوق دیپلم بهم تعلق میگیره .

میخواستم بدونم الان امکانش رو دارم که تو ازمون کارشناسی ناپیوسته رشته مورد علاقم (مترجمی زبان) شرکت کنم ؟
از پلیس +10 که پرسیدم گفتن که بعد انصراف 6 ماه وقت دارم تا دوباره تو کنکور قبول بشم و مشمول سربازی نشم .

سلام
72 واحد ک گذرونده باشید معادل فوق دیپلم رو میگیرید و تا جایی ک من اطلاع دارم(اگر قانون در این یکی دو ماه عوض نشده باشه) میتونید کنکور بدید.
موفق باشید:n16:

alirezaa_naderii
11-04-2013, 16:16
سلام
اگه بنظرتون سخته خوندن دیفرانسیل و حسابان خب همونطور ک خودتونم فرمودید بهتره هنرستان رو انتخاب کنید
چون تازه اگر برید ریاضی و ب خوبی و خوشی و بدون دردسر همه درسها رو پشت سر بزارید حالا باید برای کنکور آماده بشید و کلی رقیب دارید ک به این رشته علاقه دارن
هرچند رشته خود من در دبیرستان ریاضی بود ولی پیشنهاد شخصی من اینه ک از هنرستان برید
اتفاقا یکی از دوستان من هم همینکار رو کرد و این ترم کاردانی میگیره
امیدوارم هر انتخابی داشتید همواره موفق باشید :n16:
خیلی ممنون:n16:
اونوقت بعد از سوم معماری باید چی کار کنم بدون کنکور و ازمون میریم عمران تو دانشگاه میشینم ؟!

flashdesign
11-04-2013, 19:55
اونوقت بعد از سوم معماری باید چی کار کنم بدون کنکور و ازمون میریم عمران تو دانشگاه میشینم ؟!

بله ظاهرا اینجوریه منتها میدونید ک کاردانیه دیگه
البته ب نظر من اگر با یه مشاور تحصیلی هم مشورت کنید و شرایط درسیتون رو براش شرح بدید بد نباشه
اونجوری دیگه خیالتون راحت میشه ک بهترین انتخاب رو انجام دادید:n01:
موفق باشید

Hatek
12-04-2013, 21:07
خب منم راهنمایی کنید:n02:
امسال کنکور دارم رشته ریاضی و امکان قبولیم هم بنظر خودم بالا هست
دوست داشتم طراحی صنعتی بخونم ولی متاسفانه بخاطر نداشتن مشاور و راهنمای خوب همین امسال متوجه شدم که این رشته فقط توی هنره و از ریاضی نمیشه خوندش
الانم فرصت این گذشته که بخوام کنکور هنر بدم یا درساشو بخونم
نمیدونم برای رفتن به این رشته چیکار کنم؟
بنظرتون امسال اگه قبول شدم برم دانشگاه یا که وایسم سال دیگه کنکور هنر بدم و تغییر رشته بدم؟
کلا بنظرتون چیکار کنم؟
اینم بگم که به طراحی واقعا علاقه دارم و اگه بخونم میخوام ادامش بدم تا مقاطع بالا

flashdesign
12-04-2013, 21:21
خب منم راهنمایی کنید:n02:
امسال کنکور دارم رشته ریاضی و امکان قبولیم هم بنظر خودم بالا هست
دوست داشتم طراحی صنعتی بخونم ولی متاسفانه بخاطر نداشتن مشاور و راهنمای خوب همین امسال متوجه شدم که این رشته فقط توی هنره و از ریاضی نمیشه خوندش
الانم فرصت این گذشته که بخوام کنکور هنر بدم یا درساشو بخونم
نمیدونم برای رفتن به این رشته چیکار کنم؟
بنظرتون امسال اگه قبول شدم برم دانشگاه یا که وایسم سال دیگه کنکور هنر بدم و تغییر رشته بدم؟
کلا بنظرتون چیکار کنم؟
اینم بگم که به طراحی واقعا علاقه دارم و اگه بخونم میخوام ادامش بدم تا مقاطع بالا

سلام
ب نظر من بهتره ک امسال کنکور رو بدید و انشالله هم ک قبول میشید
اگر قبول شدید حتی ب نظر من ثبت نام هم بکنید دانشگاه ولی در این فاصله خودتون رو برای کنکور سال بعد رشته هنر آماده کنید
اینجوری هم از درس عقب نیوفتادید و چنتا واحد پاس میکنید و هم میتونید ب رشته مورد علاقه تون برسید
فقط رشته مورد علاقه تون رو خیلی جدی بگیرید و حتما برای رسیدن بهش تلاش کنید.من تجربه اش رو دارم و با اینکه یه رشته دیگه رفتم آخر رفتم دنبال علاقه ام و بینهایت هم راضی هستم.
امیدوارم موفق باشید:n16:

Hatek
12-04-2013, 21:30
سلام
ب نظر من بهتره ک امسال کنکور رو بدید و انشالله هم ک قبول میشید
اگر قبول شدید حتی ب نظر من ثبت نام هم بکنید دانشگاه ولی در این فاصله خودتون رو برای کنکور سال بعد رشته هنر آماده کنید
اینجوری هم از درس عقب نیوفتادید و چنتا واحد پاس میکنید و هم میتونید ب رشته مورد علاقه تون برسید
فقط رشته مورد علاقه تون رو خیلی جدی بگیرید و حتما برای رسیدن بهش تلاش کنید.من تجربه اش رو دارم و با اینکه یه رشته دیگه رفتم آخر رفتم دنبال علاقه ام و بینهایت هم راضی هستم.

ینی قبول شدم رفتم دانشگاه واحد هایی که پاس کردم سال بعد به دردم میخوره؟
امیدوارم موفق باشید:n16:

اخه چه رشته ای ثبت نام کنم که برای سال بعد به درد بخوره؟
یه سوال دیگه
اگه ثبت نام کنم که مشکلی پیش نمیاد برای کنکور سال بعذ؟

flashdesign
12-04-2013, 21:43
اخه چه رشته ای ثبت نام کنم که برای سال بعد به درد بخوره؟
یه سوال دیگه
اگه ثبت نام کنم که مشکلی پیش نمیاد برای کنکور سال بعذ؟

اگه سراسری قبول بشید و انتخاب رشته کنید نمیتونید سال بعد دوباره سراسری ثبت نام کنید
رشته های ریاضی مثل معماری و اینها هم رشته های خوبی هستن
چارت رشته مورد علاقه تون رو توی اینترنت پیدا کنید و ببینید بیشتر واحدهاش ب چه رشته ای میخوره
نزدیک ترین رشته به اون رو میتونید انتخاب کنید تا بتونید واحدها رو تطبیق بزنید.
اینکه میگم کنکور بدید برای اینه ک به قول معروف پشتتون باد نخوره و در این فاطله بیکار نباشید و از فضای درس دور نشید

Hatek
12-04-2013, 22:16
سلام

اگه سراسری قبول بشید و انتخاب رشته کنید نمیتونید سال بعد دوباره سراسری ثبت نام کنید

این قسمت رو درست متوجه نشدم دوست عزیز
به فرض قبول شدم و رفتم دانشگاه وقتی نتونم سال بعد هم کنکور بدم و رشته ی مورد علاقم رو انتخاب کنم خب چه فایده؟
اگه نشه سال بعد شرکت کنم پس چطور میگید که توی این فاصله خودم رو برای کنکور سال بعد آماده کنم؟:n16:

flashdesign
13-04-2013, 16:14
این قسمت رو درست متوجه نشدم دوست عزیز
به فرض قبول شدم و رفتم دانشگاه وقتی نتونم سال بعد هم کنکور بدم و رشته ی مورد علاقم رو انتخاب کنم خب چه فایده؟
اگه نشه سال بعد شرکت کنم پس چطور میگید که توی این فاصله خودم رو برای کنکور سال بعد آماده کنم؟:n16:

در واقع دانشگاه سراسری رو نمیتونید برید
یعنی منظور من اینه ک شما دانشگاه شرکت کنید هم سراسری و هم آزاد
میتونید خودتون رو با کنکور سراسری محک بزنید و ببینید تراز و رتبه تون چی میشه و انتخاب رشته مجازی و این کارها رو انجام بدید ولی در دانشگاه ثبتنام نکنید و کنکور آزاد رو بدید و اگر رشته ای ک نزدیک ب رشته مورد علاقه تون بود قبول شدید برید و ثبتنام کتید و در این فاصله درس بخونید
من کلا منظورم این بود ک آزاد ثبتنام کنید و سراسری رو فقط کنکورش رو بدید ولی فک کنم خوب بیان نکردم:n27:
اگر فک میکنید ک دانشگاه ثبت نام نکنید با اراده ب خوندن درس مشغول میشید و اینجوری وقتتون آزادتره پس برای رشته مورد علاقه تون تلاش کنید و ریاضی رو ول کنید ولی با توجه به اینکه فرمودید درصد قبولیتون بالاست از نظر من حیفه اگه شرکت نکنید
باز هر جور صلاح میدونید
موفق باشید:n16:

Hatek
13-04-2013, 19:32
امروز رفتم با دبیر فیزیکمون صحبت کردم گفت که طراحی رو از مکانیک هم میشه خوند ولی خب با طراحی صنعتی هنر فرق داره
خودش گفت درکل بهتره برم مکانیک و از اونجا طراحی جامدات بخونم
خودمم واقعا گیج شدم چون از یه طرف من سه سال ریاضی خوندم و حیفه ولش کنم برم هنر
اگه اینکارو بکنم یه سال هم عقب می افتم
من بخوام بفهمم طراحی صنعتی هنر چقدر فرق داره با طراحی جامدات مکانیک باید چیکار کنم؟
برم واحد هاشونو نگاه کنم؟
چون میگم اگه اینده ی شبیه به همی داشته باشن هین رو ادامه بدم و الکی یه سال عقب نیفتم و از همین ریاضی به علاقم برسم

flashdesign
15-04-2013, 22:05
امروز رفتم با دبیر فیزیکمون صحبت کردم گفت که طراحی رو از مکانیک هم میشه خوند ولی خب با طراحی صنعتی هنر فرق داره
خودش گفت درکل بهتره برم مکانیک و از اونجا طراحی جامدات بخونم
خودمم واقعا گیج شدم چون از یه طرف من سه سال ریاضی خوندم و حیفه ولش کنم برم هنر
اگه اینکارو بکنم یه سال هم عقب می افتم
من بخوام بفهمم طراحی صنعتی هنر چقدر فرق داره با طراحی جامدات مکانیک باید چیکار کنم؟
برم واحد هاشونو نگاه کنم؟
چون میگم اگه اینده ی شبیه به همی داشته باشن هین رو ادامه بدم و الکی یه سال عقب نیفتم و از همین ریاضی به علاقم برسم

توی اینترنت سرچ کنید و چارت هر دوتا رشته رو پیدا کنید و دانلود کنید و با هم مقایسه کنید
اونجوری خیلی راحت میتونید واحدهاشون رو با هم مقایسه کنید و تصمیم بگیرید
بله حق باشماست خوبه اگه بتونید از همین ریاضی ک اینهمه براش زحمت کشیدید ب علاقه تون برسید
موفق باشید

kamivh1
21-04-2013, 21:31
سلام من در حال گذروندن کاردانی نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم. میخواستم ببینم میتونم به رشته زبان برای کارشناسی تغییر رشته بدم یا نه؟

shahin1373
12-05-2013, 01:53
با سلام من دیپلم گرافیک رایانه ای دارم میتونم واسه کنکور تغییر رشته بدم مثلا بزنم حسابداری . خواهشا سریعتر فوریه فردا باید برم ثبت نام.ممنون

Retired User
12-05-2013, 08:42
دوستان واسه تغییر رشته باید 90% رتبه آخرین نفر رو آورد یا باید کاملا قبول شی اون رشته رو؟
من با رییس آموزش دانشکده مون که صحبت کردم مورد اول رو گفت
ولی بازم میخوام مطمئن شم

rosimel21
12-05-2013, 11:20
به نظرم شما يه كم بدبينانه داريد به اين قضيه نگاه ميكنيد.
اصلا بشه 66 سال ولي عوضش به آرزويي كه هميشه تو دلش داشته رسيده
من خودم هم دانشجوي فوق ليسانسم ولي همه آرزوم اينه كه يه روزي به آرزوي دوران بچگيم برسيم كه همون دكتر شدنه و مطمئنم كه اين كار رو خواهم كرد. حتي اگه مجبور بشم از خيلي تفريحات و سرگرميام دست بكشم.
كسي كه عشقش درسشه با درس خودنش هم لذت ميبره پس تو زندگيش به رضايت خاطر ميرسه.

rosimel21
12-05-2013, 11:22
من خودم ميخوام درس خوندن رو دوباره از صفر شروع كنم.
البته شنيدم براي ورود به دوره هاي تخصصي پزشكي شرط سني وجود داره. اين قضيه صحت داره؟

sara_program
12-05-2013, 11:42
اووووووووووووووووهههههههه هههه دو سال برای کنکور می خونید می شه 35 سالتون. اگه کنکور قبول بشید تازه 7 سال درس می خونید میشید دکتر عمومی تا اون وقت شده 42 سالتون. اگه یه ضرب هم تخصص قبول بشید

4 سال طول می کشه تا تخصص بگیرید یعنی میشه 46 سالتون. الان 33 سالتونه یعنی تا بخواین تخصص بگیرید 13 سال طول می کشه. به نظر من دیدگاه الان را 13 سال آینده ندارید

sara_program
12-05-2013, 11:44
با سلام
اتفاقا بنده هم به تازگی از رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شدم ولی به پزشکی علاقه دارم ولی به خاطر یه اشتباه و گوش کردن یه سری حرفای اطرافیان اومدم این رشته
الانم 27 سال سن دارم ولی می خوام هر طور شده از صفر شروع کنم
کنکور سراسری امسالم شرکت کردم و دو هفته ای میشه که شروع کردم
خوشبختانه سر بازی رو هم تموم کردم

یه سوال داشتم می خواستم بدونم با توجه به اینکه افرادی مثل من جزو دیپلمه های قبل از 84 هستند و موقع ثبت نام سوابق تحصیلی رو نخواستن آیا شرط معدل دیپلم در کنکور برای ما هم حساب میشه یا اینکه کلا خود کنکور ملاک سنجش قرار میگیره؟؟؟

شرط معدل برای همه لحاظ میشه. ولی یه خبر خوب اینکه هر کس کنکور بده قبول میشه. فقط معدل برای اینه که چه دانشگاهی قبول بشید. اگر هم خوب تست بزنید دانشگاه خوب هم قبول می شید

Gita
12-05-2013, 12:29
من خودم ميخوام درس خوندن رو دوباره از صفر شروع كنم.
البته شنيدم براي ورود به دوره هاي تخصصي پزشكي شرط سني وجود داره. اين قضيه صحت داره؟

در قدیم چنین قانونی وجود داشته ولی فعلا که برداشته شده

rosimel21
14-05-2013, 12:15
در قدیم چنین قانونی وجود داشته ولی فعلا که برداشته شده

متاسفانه به يه مشكلي برخوردم. شنيدم كسانيكه مدرك كارشناسي ارشد دارند نمي تونند تو كنكور رشته علوم پزشكي شركت كنند. اين قضيه صحت داره؟ اطلاعاتي راجع به اين موضوع داريد؟ و اگه درسته ميخواستم بدونم رشته دكتراي بيوتكنولوژي چطوره؟ جزو گروه پزشكي محسوب ميشه يا خير و اينكه شرايط خاصي داره يا خير

Gita
15-05-2013, 18:17
بله متاسفانه!
این قانون در دفترچه امسال اعمال شده:

ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشك ي مورخ 12/7/ 1389 مقرر گرديد دانش آموختگان مقطع كارشناسي
در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي،
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي باشند. 1) گذراندن طرح نيروي انساني براي دان ش آموختكان
مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد. 2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهد خدمت، تعهد سهميه
بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگ ا ن برخوردار بوده است، در صورت قبولي
در دوره هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد. 4) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي،
در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نمي باشد. 5) مطابق مصوبه شصت و چهارمي ن جلسه شوراي معين
90 ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتر اي عمومي رشت ه هاي پزشكي، دندانپزشكي و /3/ شوراي عالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 8
داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشك ي ، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان
برخوردار نبوده اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند. 6) دارندگان مدرك كارشناسي ارشد و يا بالاتر مجاز به شركت در
آزمون سراسري، از محل اين مصوبه نميباشند. 7) داوطلبان ذكور مشمول خدمت سربازي، از نظر معافيت تحصيلي مشكلي نداشته باشند.

به احتمال زیاد شامل دکترای بیتکنولوژی نمیشه(باید ببینید این رشته تحت نظر وزارت علومه یا بهداشت)
اما قبولی دکترای بیوتک از پزشکی سخت تره. ظرفیت بسیار کم(کل کشور 16 نفر) با رتبه ی حداکثر 300 کشوری میتونید قبول شید.کار اصلا راحتی نیست باید همه درسا رو حدود75% بزنید. ولی پزشکی تا رتبه 5000 کشوری هم قبولن.

حالا ممکنه برای کنکور 93 این قانون عوض بشه
تعیین قوانین تحصیل رشته های علوم پزشکی برخلاف سایر رشته ها که تحت کنترل وزارت علومه، برعهده ی وزارت بهداشت است.
متاسفانه این وزارتخونه به شدت در قوانینش بی ثبات و بی منطق هست!

سال ها، یعنی تا قبل از کنکور 91 این قانون به این صورت بود:
دارندگان مدرک کارشناسی اعم از روزانه، شبانه، آزاد و... حق خواندن رشته های دکتری عمومی را ندارند!
یعنی حتی اگر پول تحصیل قبلی رو خودتون داده بودید فرقی نمیکرد.
حتی نمیذاشتن با پرداخت شهریه دکتری رو بخونید

اما برای کنکور 91 این قانون بطور کامل برداشته شد (هم برای لیسانس هم فوق لیسانس) روزانه ها با دادن شهریه میشد بخونن و دارندگان مدارک شبانه و... بطور رایگان.
و افراد زیادی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس شرکت کردن و پزشکی هم قبول شدن
حالا باز سال بعدش یعنی امسال!، در دفترچه قانون رو تغییر دادن و گفتن فوق لیسانس ها نمیتونن.

Gita
15-05-2013, 18:37
در مورد شما چندتا راه بنظرم میرسه:
1- دانشگاه آزاد شامل این قانون نیست. آزاد ادامه تحصیل بدید بخصوص که اگر کارشناسی یا ارشدتون روزانه هست حتی اگر دانشگاه دولتی هم قبول میشدید باید شهریه میدادید. شاید به میزان سال های تحصیل رایگان قبلی؟ شایدم همه ی 7 سال. اطلاعی ندارم.

2- الان دانشجویید؟ ترم چند؟
یا ازهمین الان انصراف بدین و تمرکز رو بذارید روی کنکور.
یا تحصیلتون رو کش بدین :دی مثلا ترم مهر رو درس کم بردارید و ترم بهمن رو مرخصی بگیرید. اگر پزشکی قبول شدید، ارشد رو انصراف بدید.
اگر هم ترم های آخرید و درسی نمونده شاید بتونید پایان نامه رو کش بدین چون دو یا 3 ترم میشه با اصرار و جلب رضایت دانشکده پایان نامه رو طول داد.

3- در مورد اینکه بیوتک چه جوریه این مطالب رو بخونید.
میتونید عضو هم بشید و از اون خانوم بپرسید که بیوتک مربوط به وزارت علومه یا بهداشت؟

Hossein_128
16-05-2013, 19:34
سلام دوستان

من ترم 2 مدیریت میخونم. حالا میخوام تغییر رشته بدم ولی ریاضیات ضعیفی دارم

حالا با این اوصاف بنظرتون کدوم یکی از این 3 رشته مناسب تره؟

مهندسی شهرسازی ، مهندسی صنایع ، مهندسی مدیریت پروژه

ممنون میشم زودتر کمکم کنید چون تا 30 ام بیشتر وقت ندارم

hamedj2
21-05-2013, 13:32
منم شرایطم تقریبا همین هست ... من کارشناس مکانیک طراحی هستم و الان ۳ ماهی هست دارم می خونم تا در کنکور امسال ۹۲ شرکت کنم ... ۳ سال هم کار کردم اما عالاقه ندارم و خیلی دوست دارم دندان پزشکی برم و چون میدونم خیلی خیلی سخت هست دولتی هدفم بین الملل دندان پزشکی هست که رتبه زیر ۴۰۰۰ می خواد که البته همونم فکر نکنم امسال در بیام اما دارم تلاشمو می کنم ... ۱۰ سال پیش کنکور دادم اونم ریاضی الان توی ۴ ماه همه درسارو خوندن اونم تجربی خیلی ازیتم کرد ... روزی تقریبا ۸ تا ۹ ساعت دارم می خونم و اگه خدا انرژی بهم بده تا آخرش امیدوارم در بیام اگه نه برای سال دیگه می خونم ... خیلی برنامه ریزی می خواد و اگه مثل من متاهل باشید خیلی سخت تر هم هست و همیشه باید هم به درس هم به زندگی برسی ... امیدوارم امسال بین الملل ها ظرفیت رو بالا ببرن که مثلا رتبه های ۷۰۰۰ ۸۰۰۰ منطقه ۲ هم قبول بشن ... هزینه هم خوب خیلی بالا هست و ترمی فقط خود دانشگاه در آبادان برای دندان پزشکی ۱۰ میلیون هست که البته از شانس من خیلی تقاضا بالا رفته !!! ... اما به نظرم دندان پزشکی برای کسی که سن ۳۳ داره بهتره تا پزشکی و البته از همه مهم تر علاقه هست خوب ...

Alireza SM
21-05-2013, 17:42
منم شرایطم تقریبا همین هست ... من کارشناس مکانیک طراحی هستم و الان ۳ ماهی هست دارم می خونم تا در کنکور امسال ۹۲ شرکت کنم ... ۳ سال هم کار کردم اما عالاقه ندارم و خیلی دوست دارم دندان پزشکی برم و چون میدونم خیلی خیلی سخت هست دولتی هدفم بین الملل دندان پزشکی هست که رتبه زیر ۴۰۰۰ می خواد که البته همونم فکر نکنم امسال در بیام اما دارم تلاشمو می کنم ... ۱۰ سال پیش کنکور دادم اونم ریاضی الان توی ۴ ماه همه درسارو خوندن اونم تجربی خیلی ازیتم کرد ... روزی تقریبا ۸ تا ۹ ساعت دارم می خونم و اگه خدا انرژی بهم بده تا آخرش امیدوارم در بیام اگه نه برای سال دیگه می خونم ... خیلی برنامه ریزی می خواد و اگه مثل من متاهل باشید خیلی سخت تر هم هست و همیشه باید هم به درس هم به زندگی برسی ... امیدوارم امسال بین الملل ها ظرفیت رو بالا ببرن که مثلا رتبه های ۷۰۰۰ ۸۰۰۰ منطقه ۲ هم قبول بشن ... هزینه هم خوب خیلی بالا هست و ترمی فقط خود دانشگاه در آبادان برای دندان پزشکی ۱۰ میلیون هست که البته از شانس من خیلی تقاضا بالا رفته !!! ... اما به نظرم دندان پزشکی برای کسی که سن ۳۳ داره بهتره تا پزشکی و البته از همه مهم تر علاقه هست خوب ...

ما همکلاسی بالای 30 سال داریم که لیسانس مامایی بوده و کلی هم کار میکرده توی مطب ها و دمانگاه های مختلف ولی تصمیم میگیره خودش پزشک بشه و یه سال برای کنکور میخونه و همون سال هم قبول میشه الان هم از شانس های استریت شدن هست ( یعنی بدون اینکه آزمون تخصص بده بره دوره تخصص رو بخونه )
این رو عرض کردم که بدونین این چیزا محدودیت نیست اگه بخواین میتونین. منتهی نباید در طول مسیر کم بیارین.

fdsn68
25-05-2013, 10:57
با مدرک مقطع بالاتر میشه تو کنکور مقطع پایین تر شرکت کرد.ولی دیگه از آموزش رایگان خبری نیست

Йeda
31-05-2013, 11:59
...
حذف شود....

Йeda
31-05-2013, 12:10
سلام دوستان من مطالب این تایپیک رو مطالعه کردم ولی یک سوال دارم:

لطفا راهنماییم کنید:

من در حال حاضر فیزیولوژی ورزش میخونم و خیلی از دروسمون با دروس پزشکی یکی هست.
و حتی مدتی پیش شنیدم که قرار بود دانشجویان این رشته رو در دانشکده ی پزشکی انتقال بدهند ولی
در هر صورت نمی دونم که چقدر این خبر درست است.

حالا من با این اوصاف و علاقه ی زیادی که به پزشکی دارم سوالم این هست که
من آیا میتونم تغییر رشته بدم به پزشکی و
اگر نه میتونم بعد از اتمام کارشناسی پزشکی بخونم و دروسی رو تطبیق بدم..

از ناظرین گرامی و دوستانی که دراین باره اطلاعات دارند خواشمندم پاسخ بدند چون مدت زیادی هست که این
سوال ذهن من رو مشغول کرده
و
از این که در حد پزشکی درس بخونم ولی به اسم تربیت بدنی مارو بشناسند خیلی ناراحت هستم..

باتشکر..
:n16:

Alireza SM
03-06-2013, 21:49
سلام دوستان من مطالب این تایپیک رو مطالعه کردم ولی یک سوال دارم:

لطفا راهنماییم کنید:

من در حال حاضر فیزیولوژی ورزش میخونم و خیلی از دروسمون با دروس پزشکی یکی هست.
و حتی مدتی پیش شنیدم که قرار بود دانشجویان این رشته رو در دانشکده ی پزشکی انتقال بدهند ولی
در هر صورت نمی دونم که چقدر این خبر درست است.

حالا من با این اوصاف و علاقه ی زیادی که به پزشکی دارم سوالم این هست که
من آیا میتونم تغییر رشته بدم به پزشکی و
اگر نه میتونم بعد از اتمام کارشناسی پزشکی بخونم و دروسی رو تطبیق بدم..

از ناظرین گرامی و دوستانی که دراین باره اطلاعات دارند خواشمندم پاسخ بدند چون مدت زیادی هست که این
سوال ذهن من رو مشغول کرده
و
از این که در حد پزشکی درس بخونم ولی به اسم تربیت بدنی مارو بشناسند خیلی ناراحت هستم..

باتشکر..

شما اگر فارغ التحصیل بشین و بعدا بخواین پزشکی بخونین شهریه شنگین باید پرداخت کنین.
هیچ درس تخصصی رو نمیتونین توی پزشکی تطبیق بدین خیلی خیلی بعیده که تطبیق داده بشه مگر دروس عمومی . تازه اگه تطبیق داده بشه هم نفعی واستون نداره شما به هر حال باید دوره علوم پایه رو به اندازه بقیه طی کنین و بعدش امتحان علوم پایه بدین و طول دوره هم هیچ فرقی نمیکنه
درس خوندن شما با پزشکی زمین تا آسمون فرق میکنه درسته که رشته های دیگه هم هستن که بیوشیمی یا میکروبیولوژی میخونن ولی فقط اسم درس ها یکسان هست اما این فقط پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی هستن که باید از کل کتاب های مرجع امتحان بدن در حالی که بقیه رشته ها هم درسی به اسم بیوشیمی رو پاس کردن ولی امتحانشون از کل کتاب هارپر نیست فقط استادشون 30 صفحه جزوه گفته از اون امتحان دادن. رشته شما فکر نمیکنم اندازه 20% دوره علوم پایه پزشکی هم درس خونده باشین کافیه فقط منابع امتحان علوم پایه پزشکی رو یه نگاه بندازین اونوقت میبینین که پزشکی ها چقدر میخونن.
به هر حال شما قبل از اینکه مدرک بگیرین اگر کنکور تجربی شرکت کنین میتونین پزشکی رو هم رایگان بخونین به شرط اینکه مدرک معادل بهتون نداده باشن.

pirnia_mo
04-06-2013, 01:05
کمک راجع به تغییر رشته یا دانشگاه لیسانس
یکی از آشناها تو یه دانشگاه سراسری (دانشگاه صنعت نفت) رشته اش برقه. ترم چهارم. کلا علاقه نداره. چند تا درس رو افتاده و معدلش 13 ایناست. حدودا 50 واحد پاس میکنه تا آخر این ترم 4 که 45-46 واحدش دروس سرویس و عمومیه.
کسی میدونه راهی هست واسه تغییر رشته یا دانشگاه؟ این از خداشه بره یه دانشگاه آسونتری. حتی آزاد و پیام نور و اینا. حتی اگه بشه بره یه رشته آسون بخونه. (دانشگاه خودشون نفت، برق، مکانیک و مهندسی شیمی داره)

متاسفانه اگه انصراف بده مشمول میشه و باید بره سربازی.
کسی هست که از قوانین وزارت علوم در این زمینه ها اطلاعی داشته باشه؟ کمیسیون موارد خاصی یا ...؟

ممنون میشم اگه کمک کنید.

pirnia_mo
04-06-2013, 01:05
یکی از آشناها تو یه دانشگاه سراسری (دانشگاه صنعت نفت) رشته اش برقه. ترم چهارم. کلا علاقه نداره. چند تا درس رو افتاده و معدلش 13 ایناست. حدودا 50 واحد پاس میکنه تا آخر این ترم 4 که 45-46 واحدش دروس سرویس و عمومیه.
کسی میدونه راهی هست واسه تغییر رشته یا دانشگاه؟ این از خداشه بره یه دانشگاه آسونتری. حتی آزاد و پیام نور و اینا. حتی اگه بشه بره یه رشته آسون بخونه. (دانشگاه خودشون نفت، برق، مکانیک و مهندسی شیمی داره)

کسی هست که از قوانین وزارت علوم در این زمینه ها اطلاعی داشته باشه؟ کمیسیون موارد خاصی یا ...؟

ممنون میشم اگه کمک کنید.

flashdesign
04-06-2013, 04:12

ممنون میشم اگه کمک کنید.

اگر بتونن 70 واحدی پاس کنن میتونن معادل فوق دیپلم بگیرن و برن پیام نور فراگیر رشته مورد علاقه شون شرکت کنن و دروسی که پاس کردن هم اگه بخوره براشون تطبیق میزنن:n06:

alavi71
04-06-2013, 16:51

ممنون میشم اگه کمک کنید.

سلام
در مورد تغییر رشته اگر در هنگام انتخاب رشته کد رشته دیگری بعد از این انتخابش نمره مجازش رو گرفته باشه میتونه برود اون رشته ...
اگر حدود نمی از واحد ها رو هم پاس بکنه میتونه کاردانی بگیریه.
اگر رشته شون رو تغییر دادن میتونن نمرات بالای 12 رو تطبیق بدهند ...
در مورد نظام وظیفه از دفاتر پلیس +10 یا خود سازمان نظام وظیفه سوال بفرمایید ...
باز هم در مورد رشته جدیدشون تحقیق کنند و دروس اون رو ببنیند چون اغلب دروس رشته های مهندسی و علوم پایه یکسری واحد مشابه دارند ...

یعنی اگر هم بخواهند رشته مکانیک بروند دروس حداقل دو ترم اول مشابه همین رشته برق هست ....

موفق باشید

Hatek
11-06-2013, 17:42
سلام
من رشتم ریاضی هست و امسال کنکور دارم
اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتم برای دانشگاه برم هنر ولی کنکورش رو شرکت نکردم و باید سال دیگه کنکور بدم
از اونجایی که من اگه امسال برم دانشگاه سال دیگه نمیتونم کنکور بدم بنظر شما بهترین کار چیه؟
اخه نمیخوام یک سال رو فقط بشینم خونه و بخونم
میتونم مثلا امسال برم پیام نور و یه رشته بردارم واحد های عمومی رو پاس کنم بعد سال دیگه تطبیق بدم؟ یا که اگه پیام نور هم برم بازم سال دیگه حق شرکت توی کنکور رو ندارم؟

Aref_2008
11-07-2013, 13:28
سلام

من دیپلم هنرستان { فنی و حرفه ای } هستم.

آیا می تونم برم پیش دانشگاهی علوم تجربی بشینم؟

×××

می خوام کنکور پرستاری بدم...

After4Ever
11-07-2013, 13:42
سلام

اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتم برای دانشگاه برم هنر ولی کنکورش رو شرکت نکردم و باید سال دیگه کنکور بدم
از اونجایی که من اگه امسال برم دانشگاه سال دیگه نمیتونم کنکور بدم بنظر شما بهترین کار چیه؟
میتونم مثلا امسال برم پیام نور و یه رشته بردارم واحد های عمومی رو پاس کنم بعد سال دیگه تطبیق بدم؟ یا که اگه پیام نور هم برم بازم سال دیگه حق شرکت توی کنکور رو ندارم؟

شما اگر سراسری شرکت کنید نمی تونید سه سال در کنکور شرکت کنید ولی پیام نور آزاد اینطور نیست!

Aref_2008
12-07-2013, 18:38
سلام

×××

خواهش می کنم راهنمایی کنید. :n28:

alavi71
12-07-2013, 18:43
سلام

×××

سلام شما با داشتن مدرک پیش و یا کاردانی میتونید در کنکور شرکت کنید ....
باید از طریق موسسات ازاد پیش رو شرکت کنید ...

alavi71
12-07-2013, 18:45
سلام
سلام
شما نباید رشته روزانه ای امسال قبول بشوید تا بتونید سال اینده در کنکور شرکت کنید ...
پس رشتههای شبانه-پیام نور و یا ازاد شرکت کنید ...
و بعدا میتونید دروس مشترک با نمرهبالای 12 رو تطبیق بدید ...

Aref_2008
12-07-2013, 18:49
سلام شما با داشتن مدرک پیش و یا کاردانی میتونید در کنکور شرکت کنید ....
باید از طریق موسسات ازاد پیش رو شرکت کنید ...

خیلی ممنون که جواب دادید. :n12:

خوب من الان دیپلم فنی و حرفه ای هستم . می تونم برم پیش داشنگاهی بشینم؟
من 19 سالمه. معافیت سربازی ام رو هم گرفتم. یه بار هم کنکور دادم و قبول شدم :n06: { کنکور رشته فنی }

بعدش اینکه یکی به من گفت قبل از اینکه بری پیش دانشگاهی باید زیست شناسی 1 و 2 یا یه درس دیگه رشته علوم تجربی رو پاس کنم! آیا حقیقت داره؟ :n28:

alavi71
13-07-2013, 18:19
خیلی ممنون که جواب دادید. :n12:

خوب من الان دیپلم فنی و حرفه ای هستم . می تونم برم پیش داشنگاهی بشینم؟
من 19 سالمه. معافیت سربازی ام رو هم گرفتم. یه بار هم کنکور دادم و قبول شدم :n06: { کنکور رشته فنی }

بعدش اینکه یکی به من گفت قبل از اینکه بری پیش دانشگاهی باید زیست شناسی 1 و 2 یا یه درس دیگه رشته علوم تجربی رو پاس کنم! آیا حقیقت داره؟ :n28:
ببینید شما برای شرکت در کنکور باید مدرک پیش دانشگاهی یکی از رشته های رو. داشته باشید . فرقی نمیکنه چه رشته ای باشه .بعد با داشتن مدرک پیش بدون در نظر گرفتن رشته پیش دانشگاهی شما میتونید در کنکوری که دوست دارید شرکت کنید ...
پس باید مدرک پیش رو بگیرید .از طریق موسسات اموزش از راه دور-شبانه-یا بزرگسالان
موفق باشید

Aref_2008
13-07-2013, 21:03
ببینید شما برای شرکت در کنکور باید مدرک پیش دانشگاهی یکی از رشته های رو. داشته باشید . فرقی نمیکنه چه رشته ای باشه .بعد با داشتن مدرک پیش بدون در نظر گرفتن رشته پیش دانشگاهی شما میتونید در کنکوری که دوست دارید شرکت کنید ...
پس باید مدرک پیش رو بگیرید .از طریق موسسات اموزش از راه دور-شبانه-یا بزرگسالان
موفق باشید

خیلی ببخشید اینقدر سوال می کنم.

سوال اصلی من اینه: خوب حالا من می خوام برم پیش دانشگاهی بشینم. ولی قبلش نمی خواد درسی رو پاس کنم؟ مثلا نمی خواد قبلش زیست شناسی سوم و دوم دبیرستان رو پاس کنم؟

آموزش از راه دور یعنی آموزش مجازی با کامپیوتر؟ مدرکش معتبره؟

alavi71
14-07-2013, 17:33
خیلی ببخشید اینقدر سوال می کنم.

سوال اصلی من اینه: خوب حالا من می خوام برم پیش دانشگاهی بشینم. ولی قبلش نمی خواد درسی رو پاس کنم؟ مثلا نمی خواد قبلش زیست شناسی سوم و دوم دبیرستان رو پاس کنم؟

آموزش از راه دور یعنی آموزش مجازی با کامپیوتر؟ مدرکش معتبره؟
سلام
بله معتبر هست ...
شما تشریف ببرید برای ثبتانم راهنماییتون میکنند که چه درسهایی روب اید پاس کنید ...

salahshoor-rasht
15-07-2013, 03:13
سلام
من ترم دوم کارشناسی مکانیک ساخت و تولید هستم میخوام بعد از فارغ التحصیلی رشته پزشکی عمومی رو بخونم.
میخوام بدونم از رشته فنی و مهندسی میتونم برای پزشکی عمومی کنکور بدم؟ یا نه؟

775e
15-07-2013, 05:00
بله شما میتونید کنکوره تجربی بدبد !!!

Alireza SM
15-07-2013, 05:51
سلام
من ترم دوم کارشناسی مکانیک ساخت و تولید هستم میخوام بعد از فارغ التحصیلی رشته پزشکی عمومی رو بخونم.
میخوام بدونم از رشته فنی و مهندسی میتونم برای پزشکی عمومی کنکور بدم؟ یا نه؟

در حال حاضر طبق قوانين فعلي بله ميتونيد ولي در صورت فارغ التحصيلي از رشته خودتون اگه بخواين پزشكي يا دندانپزشكي يا داروسازي بخونين بايد شهريه سنگيني بپردازيد ( چيزي در حدود 70% شهريه دانشگاه آزاد !‌ )‌

salahshoor-rasht
15-07-2013, 10:23
تجربی هنوز هم پیش دانشگاهی داره؟
اگه پیش دانشگاهی رو هم بخونم و بعد اقدام کنم باز هم باید شهریه بدم؟

برای پزشکی عمومی این مبلغ 70% حداکثر چقدر میشه؟

Alireza SM
15-07-2013, 10:35
تجربی هنوز هم پیش دانشگاهی داره؟
اگه پیش دانشگاهی رو هم بخونم و بعد اقدام کنم باز هم باید شهریه بدم؟

برای پزشکی عمومی این مبلغ 70% حداکثر چقدر میشه؟

بله تجربي پيش دانشگاهي داره و چون چهارتا از درس هاش نهايي هستن و توسط اداره برگزار ميشن و سوابق تحصيليتون بررسي ميشه، اداره به شما اجازه حضور مجدد در پيش دانشگاهي رو نميده. حتي اگه كارداني خونده باشين باز هم اجازه نميده .

براي پزشكي امسال اگه توي روزانه سراسري ميخواستي شهريه بدي ترمي حدود 1700 در ميومد. البته سال هاي بعديش بسياربيشتر ميشه. امسال هم افزايش پيدا ميكنه. شما صبر كن تا دو هفته ديگه دفترچه انتخاب رشته سراسري مياد برو مال تجربي رو دانلود كن اونجا صفحات آخرش توي پيوست ها قانون شهريه رو نوشته.

شما چه رشته اي در دبرستان خوندين و امتحانات سال سومتون چه سالي بود ؟ۀ‌

Gita
15-07-2013, 10:37
ربطی به پیش دانشگاهی نداره. اگر شما مدرک لیسانس روزانه بگیرید(یعنی قبلا با هزینه دولت درس خوندین) ناچارید شهریه بدید اما اگر لیسانستون شبانه یا آزاد و پیام نور باشه(یعنی قبلا با هزینه خودتون درس خونده باشین) پزشکی دولتی رو رایگان میخونید

در صورتی که روزانه هستید فقط با انصراف از دانشگاه قبل از فارغ التحصیلی میتونید بدون شهریه پزشکی دولتی بخونید

salahshoor-rasht
15-07-2013, 12:26
شما چه رشته اي در دبرستان خوندين و امتحانات سال سومتون چه سالي بود ؟ۀ‌

فنی - سال 85-86

ربطی به پیش دانشگاهی نداره. اگر شما مدرک لیسانس روزانه بگیرید(یعنی قبلا با هزینه دولت درس خوندین) ناچارید شهریه بدید اما اگر لیسانستون شبانه یا آزاد و پیام نور باشه(یعنی قبلا با هزینه خودتون درس خونده باشین) پزشکی دولتی رو رایگان میخونید

در صورتی که روزانه هستید فقط با انصراف از دانشگاه قبل از فارغ التحصیلی میتونید بدون شهریه پزشکی دولتی بخونید

بله
من کاردانی رو شبانه خوندم
و کارشناسی رو غیرانتفاعی دارم میخونم

kingmostafa
22-07-2013, 00:43
سلام دوستان
من دیپلم ریاضی سال 86 (سوم دبیرستان) رو دارم ولی از درس های پیش دانشگاهیم هنوز تعدادی واحد مونده!
دیپلمم رو با توجه به شرایط اون سالم خیلی با معدل کمی گرفتم و حالا هم خیلی پشیمونم ولی خب کار از کار گذشته!!
بعضی درس ها رو با تک ماده و نمره های مستمر قبول شدم ولی معدل کتبی دیپلمم رو خیلیییییییی پایینه برای همین خواستم بدونم اگر بخوام یک دیپلم دیگه (مثلا تجربی) بگیرم برای اینکه معدلم بالاتر بره (تا دی) و بعد از دی هم درس های باقیمانده پیش رو بخونم شرایطش چی هست و نظر شما چیه؟؟
ضمنا انجمن یا وبلاگی یا هر چیزی رو تو نت سراغ دارید که مشاوره تحصیلی خوبی بده ؟ (مثل همین سوال من یا چیزای مشابه؟؟) :n12:

alavi71
22-07-2013, 08:40
سلام دوستان
من دیپلم ریاضی سال 86 (سوم دبیرستان) رو دارم ولی از درس های پیش دانشگاهیم هنوز تعدادی واحد مونده!
دیپلمم رو با توجه به شرایط اون سالم خیلی با معدل کمی گرفتم و حالا هم خیلی پشیمونم ولی خب کار از کار گذشته!!
بعضی درس ها رو با تک ماده و نمره های مستمر قبول شدم ولی معدل کتبی دیپلمم رو خیلیییییییی پایینه برای همین خواستم بدونم اگر بخوام یک دیپلم دیگه (مثلا تجربی) بگیرم برای اینکه معدلم بالاتر بره (تا دی) و بعد از دی هم درس های باقیمانده پیش رو بخونم شرایطش چی هست و نظر شما چیه؟؟
ضمنا انجمن یا وبلاگی یا هر چیزی رو تو نت سراغ دارید که مشاوره تحصیلی خوبی بده ؟ (مثل همین سوال من یا چیزای مشابه؟؟) :n12:

سلام
اگر برای شرکت در کنکور میخواهد معدلتون را بالا ببرید چون تاثیر معدل به صورت مثبت بوده لازم نیست ...
در مجموع اگر بخواهد دیپلم دیگری بگیرید باید دروس اون رشته رو امتحان بدهد تا بتونید برای دیپلم جدید معدل بالاییرو کسب کنید ....
به نظر من اول شما به فکر گرفتن مدرک پیش دانشگاهی باشید ....
موفق باشید

mrtrevenge
22-07-2013, 11:54
سلام دوستان

سلام اولا واقعا رقابت تو رشته تجربی خیلی سخت تره تا رشته ریاضی اینو منی که رشته ریاضی بودم میگم چون واقعا با تلاشی که تو رشته ریاضی انجام بدی خیلی راحت تر نتیجه میگری ثانیا الان به نظر من بخوای تجربی بری واقعا پشتکار زیادی میخواد مخصوصا برای درسی مثه زیست که تو اصن هیچی نخوندی

کاربر شماره ی یک
22-07-2013, 19:19
سلام
شما نباید رشته روزانه ای امسال قبول بشوید تا بتونید سال اینده در کنکور شرکت کنید ...
پس رشتههای شبانه-پیام نور و یا ازاد شرکت کنید ...
و بعدا میتونید دروس مشترک با نمرهبالای 12 رو تطبیق بدید ...
پیام نور رو با دانشگاه های دولتی مگه تطبیق میدن ؟
من فکر میکردم فقط آزاد و پیام نور اینجوریه ، پس میشه شبانه هم انتخاب کرد و دوباره کنکور داد درسته ؟

Rzhoni
24-07-2013, 01:11
ويرايش شد.....

alavi71
24-07-2013, 16:04
پیام نور رو با دانشگاه های دولتی مگه تطبیق میدن ؟
من فکر میکردم فقط آزاد و پیام نور اینجوریه ، پس میشه شبانه هم انتخاب کرد و دوباره کنکور داد درسته ؟

بله تطبیق میدهند ....

Rzhoni
24-07-2013, 20:00
ويرايش شد.....

kt10
28-07-2013, 01:32
سلام به همه، به نظرتون با توجه به این قانونی که تو دفترچه امسال عوض شده بود و به مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر اجازه شرکت تو کنکور سراسری رو نمی دادن و این مساله که کنکور دانشگاه آزاد و سراسری با هم ادغام شد، الان کسی که مدرکِ بالاتر از کارشناسی داشته باشه حتی نمی تونه تو دانشگاه آزاد هم ادامه تحصیل تو رشته های یر شاخه پزشکی بده؟ یا امکانش هست؟

احسان کشاورزی
29-07-2013, 11:20
سلام به همه خسته نباشید
من رشته نقشه کشی معماری کاردانی رو تموم کردم تاریخ 30.11.91 و الان میخام بدون ازمون در مقطع کارشناسی تودانشگاه ازاد ثبت نام کنم ثبت نام ها شروع شده و الان در قسمت جدول نام و کد رشته ها رشته ما نیست فقط یه دونه هست نوشته علمی کاربردی معماری که شهر خودمون هم داره می خام بدونم چه فرقی با نقشه کشی معماری داره ایا همون رشته خودمونه یا نه

salahshoor-rasht
30-07-2013, 14:27
کسی که کارشناسی رشته فنی رو داره هم میتونه برای پزشکی عمومی امتحان بده ؟

alavi71
30-07-2013, 15:37
کسی که کارشناسی رشته فنی رو داره هم میتونه برای پزشکی عمومی امتحان بده ؟

سلام بدون در نظر گرفتن نوع مدرک میتونید هر رشته ای کنکور بدهید ...
موفق باشید

ehsantk
03-08-2013, 13:18
سلام دوستان.
نمیدونم کسی جواب منو میده یا نه .
من الان کارشناسی ناپیوسته عمران میخونم .
و قصد دارم تا ارشد هم ادامه بدم .
میخواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد . میتونم دوباره کنکور بدم و در رشته کامپیوتر هم تحصیلات داشته باشم . درضمن من دیپلم کامپیوتر از هنرستان دارم . (البته اگه تا اون موقع کنکوری باشه )
ممنون میشم جواب بدین

alavi71
03-08-2013, 18:39
سلام دوستان.
نمیدونم کسی جواب منو میده یا نه .
من الان کارشناسی ناپیوسته عمران میخونم .
و قصد دارم تا ارشد هم ادامه بدم .
میخواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد . میتونم دوباره کنکور بدم و در رشته کامپیوتر هم تحصیلات داشته باشم . درضمن من دیپلم کامپیوتر از هنرستان دارم . (البته اگه تا اون موقع کنکوری باشه )
ممنون میشم جواب بدین
سلام بله با داشتن مدرک کاردانیتون میتونید کنکور شرکت کنید ...

ghanaie
04-08-2013, 09:33
سلام یه سوال
اگه بدون در نظر گرفتن فوق لیسانس بودن خودمون آزمون سراسری بدیم از کجا متوجه میشن؟؟ اصلا متوجه می شن؟؟؟

Alireza SM
04-08-2013, 09:44
شما فوق ليسانستونو توي ايارن گرفتين ديگه ؟ توي ايران هم ميخواين بازم كنكور بدين ديگه ؟ فكر نميكنم نيازي باشه كه بگيم از كجا ميفهمن !

kt10
06-08-2013, 00:32
سلام یه سوال
اگه بدون در نظر گرفتن فوق لیسانس بودن خودمون آزمون سراسری بدیم از کجا متوجه میشن؟؟ اصلا متوجه می شن؟؟؟

کاش این شرط رو بردارند، حالا که هر کی کنکور میده مجاز به انتخاب رشته هست و هر کی هم که کنکور نده بازم حق انتخاب داره معلومه که دیگه کمبود ظرفیت نیست تو دانشگاه ها، حتی ظرفیت اضافی هست، اگه تعداد معدودی با مدرک ارشد بازم کنکور کارشناسی بدن مشکلی ایجاد نمی کنه. چون اکثرا کسی حاضر نیست بعد از ارشد دوباره کنکور بده.

farshadrahimi123
11-08-2013, 15:25
سلام
درس بخونید

sina_oonline
11-08-2013, 16:53
سلام دوستان من یه سوالی داشتم لطف کنید اگه میدونید راهنماییم کنید

من دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت دانشکده فنی دانشگاه تهران هستم و با توجه به علاقه شدیدی که یهو به پزشکی پیدا کردم قصد دارم کنکور تجربی بدم و چون تا حالا کنکور های سخت زیاد دادم کنکور تجربی برام یجور ایی بچه بازیه:n25:
الان فهمیدم که ارشد داشته باشم نمیشه کنکور بدم پزشکی بخونم ,بنظرتون میشه این یه سالی که از ارشدم مونده رو (فقط پروژه) مونده رو یجوری کش بدم و خودمو برای کنکور تجربی آماده کنم بعد که پزشکی قبول شدم ارشدمو انصراف بدم؟بنظرتون حیف نیست آخه من رتبه 18 ارشد برق شدم:n27:
لیسانسم هم رتبه 300 شدم ومطمئنم تجربی هم رتبم خوب میشه.مشکل شهریه هم ندارم.

و یه سوال مهم دیگه اینکه با توجه به اینکه من دیپلمم ریاضی بوده میتونم الان بدون تغییر رشته کنکور بدم؟ بعدا خفتممو نمیگیرن؟ لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.ایشالا خیر ببینی

سلام.به نظرم شما چون باهوش هستید و مطمئنید هرجایی برید موفق میشید این باعث شده وسوسه بشید در کنار ارشدتون پزشکی هم داشته باشید که البته حق هم دارید چون هر کسی دوست داره از سرمایش بیشترین استفاده رو کنه (که برای شما سرمایه ذهنیتونه)
از نظر من حیفه از ارشد انصراف بدید .ارشد رو بگیرید و بعد خارج از کشور یا دانشگاه آزاد پزشکی بخونید اون وقت میتونید توی مباحث مهندسی پزشکی بسیار صاحب نظر و موفق بشید

farshadrahimi123
12-08-2013, 08:15
سلام.به نظرم شما چون باهوش هستید و مطمئنید هرجایی برید موفق میشید این باعث شده وسوسه بشید در کنار ارشدتون پزشکی هم داشته باشید که البته حق هم دارید چون هر کسی دوست داره از سرمایش بیشترین استفاده رو کنه (که برای شما سرمایه ذهنیتونه)
از نظر من حیفه از ارشد انصراف بدید .ارشد رو بگیرید و بعد خارج از کشور یا دانشگاه آزاد پزشکی بخونید اون وقت میتونید توی مباحث مهندسی پزشکی بسیار صاحب نظر و موفق بشید

با بچه جون

ferrarienzo
15-08-2013, 20:29
سلام عزیزان پی سی ورلدی،امیدوارم حالتون خوب باشه

من رشته ی کاردانیم مکانیک خودرو هست و کارشناسی رو تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم،ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی آغاز شده و میخوام ثبت نام کنم

دو تا سوال:

1-آیا تغییر رشته بدم یا همین خودرو رو ادامه بدم و کارشناسیش رو بگیرم

2-اگه بخوام تغییر رشته بدم کدوم یک از رشته های زیر رو پیشنهاد میکنین؟با توجه به آسون بودن دروسش بیشتر و بازار کار آیندش

مهندسی فناوري اطلاعات - تجارت الکترونیک

مهندسی فناوري اطلاعات - فناوري اطلاعات

مهندسی فناوري مکانیک - ماشین افزار

مهندسی فناوري صنایع شیمیایی

مهندسی فناوري آسانسور و بالابرها

مهندسی فناوري کنترل - ابزار دقیق

پیشاپیش ممنون از پیشنهاداتتون

havzhini
16-08-2013, 11:43
سلام
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید

من کارشناسی مهندسی مکانیک دارم
الان میخوام اگر امکانش باشه کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم به به رشته های دیگه که علاقه دارم
و یا اینکه از اول دوباره کارشناسی بخونم

میخوام رشته روانشناسی و یا فلسفه رو بخونم ولی اطلاعات زیادی ندارم
دوستان لطفا اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید

After4Ever
16-08-2013, 12:35
سلام

الان میخوام اگر امکانش باشه کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم به به رشته های دیگه که علاقه دارم

ارشد هر چی بخواید می تونید امتحان بدید...
ولی انصافا خیلی سخب میشه ها....:n04:
میکانیک با فلسفه...
البته روانشناسی آسونه...احتمالش زیاده که بتونید
موفق باشید

کاربر شماره ی یک
16-08-2013, 12:59
سلام

دوستان اگه ایشون بخوان دوباره کارشناسی بخونن مشمول سربازی نمیشه ؟

ferrarienzo
16-08-2013, 14:20

من رشته ی کاردانیم مکانیک خودرو هست و کارشناسی رو تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم،ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی آغاز شده و میخوام ثبت نام کنم

دو تا سوال:

2-اگه بخوام تغییر رشته بدم کدوم یک از رشته های زیر رو پیشنهاد میکنین؟با توجه به آسون بودن دروسش بیشتر و بازار کار آیندش

دوستان سخنی،مشورتی؟راهنمایی ای چیزی ندارین؟:n16:

havzhini
16-08-2013, 16:28
ارشد هر چی بخواید می تونید امتحان بدید...
ولی انصافا خیلی سخب میشه ها....:n04:
میکانیک با فلسفه...
البته روانشناسی آسونه...احتمالش زیاده که بتونید
موفق باشید
از چه لحاظ سخت میشه؟کنکور یا خوده تحصیل؟
اگر کنکور منظورتون هست میشه توضیح بدین دباره کنکور این رشته چه دولتی چه ازاد
ولی تحصیل بدون شک مشکلی نخواهم داشت با توجه به تجربم
من میخوام یا فلسفه غرب و یا فلسفه علم رو بخونم
حالا به نظرتون چطور اقدام کنم بهتر خواهد بود و اصلا چه دانشگاه های این رشته رو دارن اصلا؟

ولی روانشناسی اگر بخوام بخونم به نظرتون با مدرک مکانیک و ارشد روانشناسی به مشکل نخواهم خورد؟
بهتر نیست از کارشناسی شروع کنم دوباره ولی خب 4سال هم کم نیست

دوستان اگه ایشون بخوان دوباره کارشناسی بخونن مشمول سربازی نمیشه ؟
برای سربازی مشکلی ندارم چون پایان خدمت دارم

ولی یه سوال دیگه دارم اینه من کاردانی از دانشگاه دولتی گرفتم و کارشناسی از ازاد
حالا برای پذیرش در دوره کارشناسی مجدد در دانشگاه دولتی وضعیت چطور خواهد بود؟

After4Ever
16-08-2013, 18:19

حالا به نظرتون چطور اقدام کنم بهتر خواهد بود و اصلا چه دانشگاه های این رشته رو دارن اصلا؟

ولی روانشناسی اگر بخوام بخونم به نظرتون با مدرک مکانیک و ارشد روانشناسی به مشکل نخواهم خورد؟

برای سربازی مشکلی ندارم چون پایان خدمت دارم

ولی یه سوال دیگه دارم اینه من کاردانی از دانشگاه دولتی گرفتم و کارشناسی از ازاد
حالا برای پذیرش در دوره کارشناسی مجدد در دانشگاه دولتی وضعیت چطور خواهد بود؟

اگر سر کلاس روانشناسی بالینی ارشد برید (علوم تحقیقات) حدود 20 درصدشون اصلا روانشناسی نخوندن...مثلا مورد هایی که خودم دیدم:
طرف افسری خونده ارشد داره روانشناسی میخونه...طرف حسابداری یا علوم سیاسی خونده داره روانشناسی بالینی می خونه...
شما هم هر چی بخواید می تونید فقط آزمونش یک کم سخته...یعنی قبولیش سخته با تراز 6300 علوم تحقیقات ساوه قبول میشید با تراز 7200 به بالا هم علوم تحقیقات تهران...

روانشناسی مقطع کارشناسیش خیلی آسونه...از مقطع ارشد و دکترا سخت میشه...چون بیشتر وارد مباحث دارویی و بیماری های روانی میشه...
به نظرم شما اگر از پس آزمون ارشدش بر میایید لازم نیست از طریق آزمون سراسری اقدام کنید...

Йeda
16-08-2013, 18:27

سلام دوست عزیز

از لحاظ کنکور مطمئن باشید مشکلی پیش نمیاد

من خودم مکانیک میخوندم ولی دوباره کنکور انسانی دادم و بدون کلاس رفتن تونستم رتبه خوبی هم بیارم.
( در کنکور کارشناسی )

پس ازین لحاظ مشکلی نیست.

+ اینکه شما هر رشته ای دوست دارید می تونید برای ارشد بخونید.

و در این صورت باز هم من میشناسم، از اساتید خودمون هستند

که مهندسی دارند ولی در ادامه برای ارشد کنکور یکی از شاخه های انسانی دادند و مدرک ارشدشون با کارشناسیشون متفاوت هست.

موفق باشید

etzio2009
17-08-2013, 10:52
سلام وخسته نباشید
یه سوال داشتم اون اینکه از رشته مکانیک و یا اقتصاد می خواستم بدونم میشه کنکور هنر داد و به رشته گرافیک رفت ؟
اگر میشه باید چیکار کنم ؟

ferrarienzo
18-08-2013, 02:19

دو تا سوال:

دوستان هیچ رقمه راه نداره من رو راهنمایی کنین؟

havzhini
18-08-2013, 12:44

دو تا سوال:

دوستان هیچ رقمه راه نداره من رو راهنمایی کنین؟

من خودم هم کاردانی مکانیک گرفتم و هم ارشناسی مکانیک البته گرایش متفاوت با گرایش شما

اینکه تغییر رشته بدین یا نه به علاقه و توانایی و بازار کار هدفی که برای خودتون در نظر گرفتین بستگی داره
علاقه و توانایی فقط خودتون باید بررسی کنید ولی بازار کار در حال حاظر وضعیت صنعت و بازار کار رشته های مهندسی بخصوص مکانیک واقعا بد هست البته همه رشته ها این وضعیت رو دارن ولی رشته های مرتبط با صنعت وضعیت بدتر هست
البته اینده رو نمیشه نظر داد و ممکنه تغییراتی ایجاد بشه
پس در رشته خودتون اگر بحث علاقه خودتون مهم هست و اینکه ببینید بازار کاری در دسترس دارید یا نه

در مورد رشته هایی که خودتون گفتین از نظر من و وضعیت بازار کار 2رشته اخر بسیار میتونن خوب باشن اگر علاقه داشته باشین و تخصص پیدا کنین

ولی بازم از نظر من حتما و حتما برین دنبال علاقه و خواسته خودتون چون بهترین رشته از هر نظر هم برین اگر علاقه وجود نداشته باشه موفق نمیشین

ferrarienzo
19-08-2013, 17:29
من خودم هم کاردانی مکانیک گرفتم و هم ارشناسی مکانیک البته گرایش متفاوت با گرایش شما

اینکه تغییر رشته بدین یا نه به علاقه و توانایی و بازار کار هدفی که برای خودتون در نظر گرفتین بستگی داره
علاقه و توانایی فقط خودتون باید بررسی کنید ولی بازار کار در حال حاظر وضعیت صنعت و بازار کار رشته های مهندسی بخصوص مکانیک واقعا بد هست البته همه رشته ها این وضعیت رو دارن ولی رشته های مرتبط با صنعت وضعیت بدتر هست
البته اینده رو نمیشه نظر داد و ممکنه تغییراتی ایجاد بشه
پس در رشته خودتون اگر بحث علاقه خودتون مهم هست و اینکه ببینید بازار کاری در دسترس دارید یا نه

در مورد رشته هایی که خودتون گفتین از نظر من و وضعیت بازار کار 2رشته اخر بسیار میتونن خوب باشن اگر علاقه داشته باشین و تخصص پیدا کنین

ولی بازم از نظر من حتما و حتما برین دنبال علاقه و خواسته خودتون چون بهترین رشته از هر نظر هم برین اگر علاقه وجود نداشته باشه موفق نمیشین

خیلی ممنون ازتون دوست عزیز،من نظرم روی کامپیوتر نرم افزار بود که متاسفانه شهر ما نداره این رشته رو،منم نظرم رو همین دو تای آخر هست،اما خب نمیدونم دروسشون شامل چه مباحثی میشه،کلا از دروس مهندسی مثل استاتیک و مقاومت و دینامیک و اجزای ماشین متنفرم

victor021
22-08-2013, 03:46
سلام
من قصد دارم کاردانی عمران-راهسازی بخونم.
میخوام بدونم ادامه ی این رشته در کارشناسی چیه؟
چون هرچی گشتم در مقطع کارشناسی رشته ی عمران-راهسازی ندیدم،پس اگه اینجوری باشه باید تغییر گرایش بدم؟
سواله دیگم اینه:
برای تغییر گرایش باید واحدهای پیش نیاز پاس کنم؟
اگر اینطوره حداکثر واحد برای پیش نیاز چقدره؟
با تشکر

sc_nima
14-09-2013, 09:37
سلام
خواهشا راهنمایی کنید
ببخشید اینجا میپرسم نمیدونستم کجا باید پرسید
من الان مهندسی سخت افزار قبول شدم ولی میخوام یه جورایی اگه بشه برم آی تی حالا میخوام کمک کنید کار وبیه یا نه و اینکه ادامه تحصیل سخت افزار برا ارشد چجوریاس و اگه خواستم تغییر بدم آی تی بهتره یا نرم افزار؟
کدوم ازینا برای کشور های خارجی بهتره ؟ و پذیرشش راحتتره؟

Iranian boy10
14-09-2013, 12:08
با سلام
دو ستان من قصد دارم کارشناسی پیوسته مهندسی نرم افزار بخونم . الان هم کاردانی ناپیوسته عمران دارم سوالم اینه که میشه اینکار؟ از نظر نظام وظیفه که الان کاردانی رو تموم کردم و میخوام کارشناسی پیوسته مهندسی نرم افزار بخونم مشکلی پیش نمییاد؟ کسی هست که تا حالا کاردانی رو تموم کرده باشه بعد کارشناسی پیوسته مهندسی خونده باشه؟

golparya
16-09-2013, 11:26
از فیزیک میشه رفت مهندسی برق? تو کارشناسی دانشگاه ازاد

Omidelf
16-09-2013, 12:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راهنمایی برای تغییر رشته از علوم کامپیوتر به IT در ازمون ارشد

سلام دوستان من علوم کامپیوتر امیر کبیر قبول شدم و میخواستم وقتی کارشناسی تموم شد برای ارشد برم IT
فقط اختلاف واحدشون خیلی زیاده ؟ یعنی من شانسی دارم برای قبول شدن تو امیرکبیر یا دانشگاه بهتر در مقطع ارشد ؟ و من چطوری باید اون واحد هایی رو که علوم کامپیوتر نداره رو بخونم ؟ ایا دانشگاهمون این اجازه رو میده که من اون هارو هم شرکت کنم کلاس هاشو ؟
و اگر نمیده باید چطوری بخونم ؟

کلا پیشنهاد شما چیه به نظرتون چیکار کنم ؟ اگه میشه راهنماییم کنین چون اینده ی من هستش و موندم چیکار کنم .

riza.akbari
23-09-2013, 00:22
با سلام
کارشناس برق و 33 سال سن دارم و در نیروگاه شاغل هستم
دیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم با معدل 13 دارم
با توجه به علاقه شدیدی که به رشته پزشکی دارم، قصد شرکت در کنکور سراسری جهت پذیرش در آزمون سراسری را دارم
با توجه به این که در یکی دو سال آینده آزمون کنکور سراسری حذف و شرط معدل لحاظ میشود،
به نظر شما آیا امکان موفقیت اینجانب در آزمون سراسری در رشته فوق هست ؟
در ضمن برنامه قبولی دو ساله دارم
با سپاس بیکران

سلام
به نظر بنده اگه شما پایه قوی تو رشته ریاضی داشته باشین نسبت به تجربی ها راحت تر میتونین قبول شین اما باز به اراده و همت شخصیتون بستگی داره اما ارزششو داره:n06:

engineer11
23-09-2013, 10:58
سلام میشه راجع به بند 2 بیشتر توضیح بدین؟؟؟ آیا من که از منطقه 3 هستم و در کنکور کارشناسی به عنوان سهمیه مناطق وارد دانشکاه شدم دیگه نمیتونم شرکت کنم؟ البته رشته ای که قبول شدم کشوری بود ورتبه ی کشوری در پذیرشش لحاظ میشد.

amir0831
26-09-2013, 23:33
از اونجایی که تاپیک بحث در باره انتخاب رشته خوابیده من اینحا سوالم رو میپرسم.

من الان دانش اموز سوم هنرستان رشته فنی هستم.خواستم بدونم میشه امسال که تموم شد برم پیش دانشگاهی رشته ریاضی؟البته توی امتحان تغییر رشته هم شرکت کنم.؟؟اگه اره چه نوع پیش دانشگاهی ؟حضوری میتونم یا حتما باید غیر حضوری شرکت کنم؟

bafii
01-11-2013, 18:51
سلام خدمت دوستان عزیز

من کارشناس نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه سراسری هستم و چندسالی هم کار کردم در حوزه ی شبکه و آی تی ، علاقه ی خاصی به رشته ی پزشکی دارم و مطالعه هم داشتم همیشه .

سوالم این بود که برای کنکور تجربی اگر بخوام امتحان بدم نیاز هست که به دلیل اینکه فنی بودم درسهای پیش دانشگاهی تجربی رو پاس کنم و دیپلم تجربی بگیرم ؟ اینطور که متوجه شدم و سرچ کردم بچه های فنی از بعد از دوره کاردانی میتونن کنکورتجربی شرکت کنن درسته ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید:n01:

After4Ever
01-11-2013, 19:41
سلام خدمت دوستان عزیز

من کارشناس نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه سراسری هستم و چندسالی هم کار کردم در حوزه ی شبکه و آی تی ، علاقه ی خاصی به رشته ی پزشکی دارم و مطالعه هم داشتم همیشه .

سوالم این بود که برای کنکور تجربی اگر بخوام امتحان بدم نیاز هست که به دلیل اینکه فنی بودم درسهای پیش دانشگاهی تجربی رو پاس کنم و دیپلم تجربی بگیرم ؟ اینطور که متوجه شدم و سرچ کردم بچه های فنی از بعد از دوره کاردانی میتونن کنکورتجربی شرکت کنن درسته ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید:n01:

خیر شما که دوره ی کاردانی و کارشناسیتون رو گذروندید نیازی پیش دانشگاهی نیست و می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید

bafii
01-11-2013, 20:15
متشکرم :n16:

mojtabadj88
28-11-2013, 16:51
دوستان من کاردانی پیوسته رشته کامپیوتر فنی حرفه ای رو دارم (دیپلمم فنی بوده!) حالا بهمن ماه امسال میتونم کارشناسی پیوسته ی رشته دیگه بخونم یا نه
اولویتم مکانیک هستش.چون ناپیوسته تحقیق کردم ارزشی نداره در مقابل پیوسته والان تصمیم گرفتم در ی رشته دیگه هم ادامه تحصیل کنم.
به نظر شما این کار به صرفه اس یا نه؟ اصلا میشه برم رشته ی کارشناسی پیوسته مکانیک دانشگاه ازاد!:n03:
ممنون

mojtabadj88
29-11-2013, 16:53
نبودکسی.........

After4Ever
29-11-2013, 18:59
دوستان من کاردانی پیوسته رشته کامپیوتر فنی حرفه ای رو دارم (دیپلمم فنی بوده!) حالا بهمن ماه امسال میتونم کارشناسی پیوسته ی رشته دیگه بخونم یا نه
اولویتم مکانیک هستش.چون ناپیوسته تحقیق کردم ارزشی نداره در مقابل پیوسته والان تصمیم گرفتم در ی رشته دیگه هم ادامه تحصیل کنم.
به نظر شما این کار به صرفه اس یا نه؟ اصلا میشه برم رشته ی کارشناسی پیوسته مکانیک دانشگاه ازاد!:n03:
ممنون

بله می تونید در صورتی که فوق دیپلم داشته باشید می تونید...

mojtabadj88
29-11-2013, 22:39
بله می تونید در صورتی که فوق دیپلم داشته باشید می تونید...

اونوقت دروس رو معادلسازی وتطبیق واحد میکنن و خیلی یخت میگره دانشگاه ازاد واسه تطبیق واحدها چون دانشگاه ازاد دانشجو رو دوس داره!

کلا این کار به صرفه اس یا بازگشت به عقب حساب میشه

mohsenf11
01-12-2013, 19:27
سلام. من در رشته مدیریت در پیام نور فراگیر خوراسگان اصفهان هستم. میخوام در رشته جامعه شناسی پیام نور فراگیر اصفهان شعبه مرکزی درس بخونم.40 واحدم پاس کردم.چیکار کنم؟

alavi71
03-12-2013, 10:20
سلام. من در رشته مدیریت در پیام نور فراگیر خوراسگان اصفهان هستم. میخوام در رشته جامعه شناسی پیام نور فراگیر اصفهان شعبه مرکزی درس بخونم.40 واحدم پاس کردم.چیکار کنم؟

سلام-با واحد داشنگاهی بریا تغییر رشته باید صحبت کنید.
اگر ممکن نبود این کار-باید محددا ثبتنام کنید.و دروس بالای 12 مشترک بار شته جدید رو هم تطبیق میدهند.
موفق باشید

bafii
08-12-2013, 03:15

bafii
08-12-2013, 10:37
((
متقاضیانی که از سال 63 و 64 به بعد دو نوبت در آزمونهای ورودی (دوره های روزانه ) رشته های تحصیلی متمرکز و نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند حق ثبت نام ندارند !

حالا من سوالم اینه که من دو بار کنکور دادم در رشته ی خودم ، چون فنی حرفه ای بودم یک بار برای کاردانی و یکبار هم برای کارشناسی ، یعنی کارشناسی ناپیوسته خوندم در رشته ی نرم افزار کامپیوتر، حالا این همه هم درس خوندم و تغییررشته دادم !!!!!!!! یعنی منظور این تبصره اینه که منم نمیتونم تو آزمون شرکت کنم ؟ برای شرکت در رشته ی تجربی میخوام اقدام کنم شاخه ی پزشکی .

خیلی اعصابم خورده یعنی چی این تبصره ؟
))

در ادامه ی سوالم بگم که یه جای دیگه هم اینو گفته :

معافيت تحصيل براي هر مقطع فقط يكبار صادر مي شود. بنابر اين فارغ التحصيلان هر مقطع مجاز به تحصيل مجدد در همان مقطع نم ي باشند . همچنين
فارغ التحصيلان مقطع كارداني مجاز به شروع به تحصيل در مقاطع كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته و نيز فار غالتحصيلان مقطع
كارشناسي مجاز به شروع به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري پيوسته پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي نيستند (به استثنا ي
رشته هايي كه با تأييد وزارتين علوم و بهداشت فاقد مقطع ناپيوسته بالاتر م يباشند)

,

با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرصت هاي موجود بين تمامي متقاضيان،
پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رس ا نيده اند، در
همان مقطع قبولي قبلي و در همان دوره (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم
(شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزانه، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان د و رة نوبت دوم
(شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

...میشه لطفا بگید دقیقا منظورش چیه ؟ یعنی من میتونم شرکت کنم ولی اگر روزانه قبول شدم باید هزینه بدم ؟ یا اینکه اصلا حق شرکت ندارم ؟! البته اضافه کنم که کارشناسی رو دانشگاه غیرانتقاعی بودم.

bafii
08-12-2013, 12:01
من منتظر جوابتون هستمممممم تشکر

saeednot
10-12-2013, 18:01
سلام خدمت دوستان و استادان گرامی بنده فارغالتحصیل رشته شیمی کاربردی از دانشگاه آزادم میخواستم بدونم آیا میتونم برای ارشد پرستاری شرکت کنم؟؟شرایطش چجوریه؟؟

alavi71
10-12-2013, 21:35
سلام خدمت دوستان و استادان گرامی بنده فارغالتحصیل رشته شیمی کاربردی از دانشگاه آزادم میخواستم بدونم آیا میتونم برای ارشد پرستاری شرکت کنم؟؟شرایطش چجوریه؟؟

سلام
خیر امکان شرکت در ارشد رشتهه ای پزشکی وجود نداره....

amirreza_r143
25-12-2013, 16:08
سلام من میخوام از رشته معماری (لیسانس) به رشته مدیریت (برای ارشد) تغییر رشته بدم ایا امکان پذیره و چند واحد پیش میخورم؟

mojtabadj88
23-01-2014, 21:19
سلام به دوستان
میخواستم بپرسم کسی که کاردانی پیوسته الکترونیک داره برا کارشناسی ناپیوسته میتونه تغییر گرایش بده؟ برق قدرت بخونه؟
مرسی از همگی

alavi71
23-01-2014, 22:22
سلام به دوستان
میخواستم بپرسم کسی که کاردانی پیوسته الکترونیک داره برا کارشناسی ناپیوسته میتونه تغییر گرایش بده؟ برق قدرت بخونه؟
مرسی از همگی

بله مشکلی نیست .

Abolfazl3007
02-02-2014, 17:32
سلام

من دانشگاه علمی کاربردی درس میخونم

دیپلم مکانیک هنرستان - فوق دیپلم کنترل کیفیت قطعات مکانیکی از دانشگاه علمی کاربردی دارم

الان هم دارم کارشناسی ماشین افزار میخونم ، یک ترم تمام شده .

میخواستم ببینم آیا میتونم ورودی مهر ماه دوباره شرکت کنم ، رشته کامپیوتر انتخاب کنم و اگه قبول بشم ، از اینجا انصراف بدم و برم کارشناسی کامپیوتر ؟

اصلا دو ترمی که تا اون موقع برای ماشین افزار خوندم برام مهم نیست ، دروس جبرانی هم شده پاس میکنم .

فقط اصلا همچین چیزی ممکنه ؟ مشکلی برای خدمت سربازی نخواهم داشت ؟ ( معافیت تحصیلی دارم فعلا )

softday
05-02-2014, 04:23
سلام دوستان من شیمی محض تهران شمالم میخوام برم شیمی کاربردی (ترم 2 هستم )
پرسیدم میگن باید کنکور بدی امسال بعد شیمی کاربردی بزنی تهران شمال بعد قبول شدی تغییر رشته بدی
من از مدیر همین بخش پرسیدم گفتن میتونی همینجوری تغییر رشته بدی پیشه مدیر گروه بری بدی
حالا من باید واقعا چیکار کنم ؟؟؟
:n13:

hessam.hk
05-02-2014, 22:14
دوستان با دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی میتونم الان تو کنکور بدون ازمون کارشناسی دانشگاه ازاد تو رشته های ریاضی مهندسی شرکت کنم؟
یکی که میدونه جواب بده زودتر...
ممنون

softday
06-02-2014, 11:25
دوستان با دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی میتونم الان تو کنکور بدون ازمون کارشناسی دانشگاه ازاد تو رشته های ریاضی مهندسی شرکت کنم؟
یکی که میدونه جواب بده زودتر...
ممنون

تا اونجایی که من میدونم تو بدون کنکور ها مهم نیست دیپلمت چی باشه. پس میتونی

hossein019940
14-02-2014, 09:57
من الان دیپلم رشته عمران رو گرفتم میتونم تو دانشگاه های غیرانتفایی یا موقع تکمیل ظریفت رشته معماری برم؟

امید رض
25-02-2014, 21:53
باسلام به دوستان گرامی نمیدونم این جامی تونم سوالم وبپرسم یانه ولی شاید شمابتونید جواب منوبدید سوالی که هست الان ازسال سوم فنی حرفه ای کامپیوترمیشه تغیررشته به رشته علوم انسانی داد چون ازجایی شنیده بودم اگه سال دوم بودم باید درس های تخصصی انسانی میخوندم فبول که شدم تغیررشته میدادم ولی سال3گفته بودبایدتمام کتاب های اون رشته روبخونی تابتونی تغیررشته بدی سوالی که داشتم این بودکه ایاراسته وکلااگه میدونید چیزی دررابطه بااین منوراهنمایی کنید چون زیاد به این حرفااعتمادندارم

armin_punisher6
11-04-2014, 13:47
سلام بچه ها.دوستم الان سربازیه و دیپلم کامپیوتر داره.آبان سربازیش تموم میشه و میخواد ادامه تحصیل بده ولی در رشته دیگه.میشه بگین کنکور کی برگزار میشه و چه رشته ای پیشنهاد میکنین که نیاز به محاسبات نداشته باشه.(مثل عمران و کامپیوتر نباشه)

KimNaMGil
16-04-2014, 18:51
سلام دوستان

من امسال دوم ریاضی بودم

معدل اول هم شد 19.80

اما رفتم ریاضی ( قبلش هم دو دل بودم

الان موندم که سال دیگه برم تجربی یا بمونم

با توجه به اینکه رقابت در تجربی بیشتره یه کم می مرسم
در ضمن ترازم در آزمون های قلمچی 6300 هس

احمدخانعلی
14-05-2014, 16:24
سلام من کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب گرایش شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام برم عمران ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب

:n12:

رشته دارم.

احمدخانعلی
14-05-2014, 16:26
سلام من کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب گرایش شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام برم عمران ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب

رشته دارم.

احمدخانعلی
14-05-2014, 16:31
سلام من کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب گرایش شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام برم عمران ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب رشته دارم.

احمدخانعلی
14-05-2014, 16:38
سلام خدمت همه دوستان گرامی.بنده لیسانس برق قدرت دارمو کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب رشته شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام تغییر رشته بدم برم عمران ولی نمیدونم چکار باید بکنم. ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب رشته دارم.

" M e H r D a D "
14-05-2014, 16:54
سلام خدمت همه دوستان گرامی.بنده لیسانس برق قدرت دارمو کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب رشته شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام تغییر رشته بدم برم عمران ولی نمیدونم چکار باید بکنم. ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب رشته دارم.

درود
یکم دیر به فکرش افتادید...
الآن به غیر از تغییر گرایش توی گروه برق هیچ گزینه دیگه ای ندارید!!!
شما باید در زمان ثبت نام اولیه رشته امتحانیتون رو عمران تعیین میکردید و دروس گروه عمران رو امتحان میدادید که گذشته....

کاربر شماره ی یک
14-05-2014, 20:12
سلام دوستان

من امسال دوم ریاضی بودم

معدل اول هم شد 19.80

اما رفتم ریاضی ( قبلش هم دو دل بودم

الان موندم که سال دیگه برم تجربی یا بمونم

با توجه به اینکه رقابت در تجربی بیشتره یه کم می مرسم
در ضمن ترازم در آزمون های قلمچی 6300 هس

اگه بری تجربی میخوای کدوم رشته بری ؟

اگه بری ریاضی میخوای کدوم رشته بری ؟

بیشتر توی کدوم استعداد داری؟ ریاضی یا تجربی؟

احمدخانعلی
16-05-2014, 22:55
با سلام خدمت دوستان عزیز.من کارشناسی ارشد 93 تو رشته برق مجاز شدم ولی حقیقتا دوست ندارم این رشته رو ادمه بدم و دوست دارم برم عمران.ایا راهی هستش ک من بتونم تو رشته عمران ادامه تحصیل بدم؟؟؟؟؟؟؟

B.Russell
17-05-2014, 11:35
بله.
راهش این هست که امسال انتخاب رشته نکنید و سال بعد مجددا رشته عمران را قبل از کنکور دادن انتخاب کرده و بعدش در همون عمران انتخاب رشته کنید.

هر رشته که امتحان دادی فقط تو همون مجموعه میتونی انتخاب رشته کنی.
مثل برق قدرت، برق مخابرات، برق کنترل و ...
اینجوری باشه که طرف میره یه رشته گلابی امتحان میده رتبه 1 میاره بعدا خفن ترین رشته رو انتخاب میکنه.:n26:

poyyesh
17-05-2014, 13:09
جسارتا میشه بپرسم عمران واسه چی البته اگه دوست دارید بگید ؟

و اینکه کارشناسی کجا بودید؟ و ارشد چه رتبه ای اوردید ؟

احمدخانعلی
18-05-2014, 21:54
ممنون از راهنمایی تون

احمدخانعلی
18-05-2014, 21:58
خواهش میکنم.من کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی پویش قم بودم و کارشناسی ارشد تو تمام گرایش های برق چه روزانه چه غیر انتفاعی مجاز شدم.ولی واقیتش دیگه دوس ندارم برقو ادامه بدم. علاقه ی شدیدی ب عمران گرایش سازه پیدا کردم

poyyesh
18-05-2014, 22:13
نگفتی دلایل علاقه ت چیه

اگه واسه کاره که اگه تو اشناهات کسی این کاره نیست بهت پیشنهاد نمیکنم این رشته رو

برو به این سایت تخصصی عمران بهتر راهنمایی میکنن عزیز

احمدخانعلی
19-05-2014, 13:06
ممنون از راهنماییتون.راستش دلیل اصلییش کاره. من خودم ساختمان سازی کار کردم وبه نوعی ساختمان سازی شغل خانوادگیمه نمیدونم چرا از اول کارشناسی به فکر تغییر رشته نبودم ولی بهرحال الان بدجوری زده بسم که تغییر رشته بدم.

احمدخانعلی
19-05-2014, 13:10
ی سوال دیگه دارم.آیا امکان داره دانشگاه آزاد بدون کنکور تو مقطع ارشد رشته عمران دانشجو برداره.اگه برداره مدرکش با اونایی ک با کنکور رفتن دانشگاه فرق خواهد داشت؟؟؟؟؟

Abolfazl3007
19-05-2014, 18:23
دوستان من رشته مهندسی مکانیک - ماشین افزار تو دانشگاه علمی کاربردی دارم میخونم

بعد تموم شدن درسم ، میتونم برای ارشد ، برم رشته های مدیریت یا کامپیوتر ؟

B.Russell
19-05-2014, 18:32
دوستان من رشته مهندسی مکانیک - ماشین افزار تو دانشگاه علمی کاربردی دارم میخونم

بعد تموم شدن درسم ، میتونم برای ارشد ، برم رشته های مدیریت یا کامپیوتر ؟

شما لیسانست هرچی باشه، میتونی ارشد رو کلا تغییر رشته بدی.
ولی هنگام شروع ارشد، یک یا دو ترم پیش نیاز باید پاس کنید تا واحدهای اصلی ارشدتون شروع بشه و واحدهای پیش نیاز در ارشد هم برای دانشگاه ها و رشته های مختلف، متفاوت است.

Abolfazl3007
19-05-2014, 18:37
آخه علمی - کاربردی هست ؟! مشکلی ایجاد نمیکنه ؟!

کلا ارشد چند ترم هست ؟ یا محدودیت 3 ساله معافیت خدمت تحصیلی میشه تغییر رشته داد و پیش نیاز پاس کرد و خود درس رو تموم کرد ؟

B.Russell
19-05-2014, 19:45
آخه علمی - کاربردی هست ؟! مشکلی ایجاد نمیکنه ؟!

کلا ارشد چند ترم هست ؟ یا محدودیت 3 ساله معافیت خدمت تحصیلی میشه تغییر رشته داد و پیش نیاز پاس کرد و خود درس رو تموم کرد ؟

هر مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تایید وزارت علوم، اعم از آزاد، علمی کاربردی، پیام نور، غیرانتفاعی و... برای شما هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون ارشد و اونم هر رشته ای که خواستین ایجاد نمیکنه.

ارشد به صورت نرمال 4 ترم هست که تا 6 ترم قابلیت تمدید رو داره.
شما هم نهایتا یک یا دو ترم پیش نیاز میخورین و در کنارش برخی دروس رو هم پاس میکنید.

احمدخانعلی
22-05-2014, 15:45
ممنون از راهنماییتون.راستش دلیل اصلییش کاره. من خودم ساختمان سازی کار کردم وبه نوعی ساختمان سازی شغل خانوادگیمه نمیدونم چرا از اول کارشناسی به فکر تغییر رشته نبودم ولی بهرحال الان بدجوری زده به سرم که تغییر رشته بدم.

احمدخانعلی
22-05-2014, 15:46
جسارتا میشه بپرسم عمران واسه چی البته اگه دوست دارید بگید ؟

و اینکه کارشناسی کجا بودید؟ و ارشد چه رتبه ای اوردید ؟

ممنون از راهنماییتون.راستش دلیل اصلییش کاره. من خودم ساختمان سازی کار کردم وبه نوعی ساختمان سازی شغل خانوادگیمه نمیدونم چرا از اول کارشناسی به فکر تغییر رشته نبودم ولی بهرحال الان بدجوری زده به سرم که تغییر رشته بدم.

f.kh0511
24-05-2014, 22:50
ﺳﻼﻡ
ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﻣﻦ ﻛﺎﺭﺩاﻧﻴﻪ ﻧﺮﻡ اﻓﺰاﺭ ﺩاﺭﻩ ﻣﻴﺨﻮاﺩ ﻭاﺳﻪ ﻛﺎﺭﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﻲ ﺑﺨﻮﻧﻪ
ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ?
چ ﻣﻨﺎﺑﻌﻲ ﺭﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺨﻮﻧﻪ?
چ ﻭاﺣﺪاﻳﻴﺶ ﺗﻂﺒﻴﻖ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ?
ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ

Alireza SM
25-05-2014, 21:25
ﺳﻼﻡ
ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﻣﻦ ﻛﺎﺭﺩاﻧﻴﻪ ﻧﺮﻡ اﻓﺰاﺭ ﺩاﺭﻩ ﻣﻴﺨﻮاﺩ ﻭاﺳﻪ ﻛﺎﺭﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﻲ ﺑﺨﻮﻧﻪ
ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ?
چ ﻣﻨﺎﺑﻌﻲ ﺭﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺨﻮﻧﻪ?
چ ﻭاﺣﺪاﻳﻴﺶ ﺗﻂﺒﻴﻖ ﻣﻴﺨﻮﺭﻩ?
ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ

كارداني به كارشناسي كه محاله بتونه چون ظرفيت كارداني به كارشناسي مديريت ها خيلي كمه فقط هم چندتا دانشگاه دارنش. ولي من جاي دوست شما بودم سال بعد براي كنكور سراسري ثبت نام ميكردم (‌در رشته اي غير از انساني ) بعد خيلي راحت ميرفتم دانشگاه غيرانتفايي يا آزاد يا پيام نور كارشناسي مديريت رو ميخوندم.

f.kh0511
25-05-2014, 21:40
كارداني به كارشناسي كه محاله بتونه چون ظرفيت كارداني به كارشناسي مديريت ها خيلي كمه فقط هم چندتا دانشگاه دارنش. ولي من جاي دوست شما بودم سال بعد براي كنكور سراسري ثبت نام ميكردم (‌در رشته اي غير از انساني ) بعد خيلي راحت ميرفتم دانشگاه غيرانتفايي يا آزاد يا پيام نور كارشناسي مديريت رو ميخوندم.

ﺳﻼﻡ
ﻗﻀﻴﻪ ﭼﻴﻪ ﺗﻮ اﻃﻼﻋﻴﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺳﻨﺠﺶ ﺯﺩﻩ اﻣﺴﺎﻝ ي ﺳﺮﻱ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎ اﺯﺟﻤﻠﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ اﺯﻣﻮﻥ ﻭﺭﻭﺩﻱ ﻣﻴﮕﻴﺮﻥ!!ﺑﻨﻆﺮ ﺷﻤﺎ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺻﺪ اﺣﺘﻤﺎﻝ ﻗﺒﻮﻟﻲ ﻫﺴﺖ?

alavi71
26-05-2014, 13:18
سلام من کنکور ارشد 93تو رشته برق مجاز به انتخاب گرایش شدم.ولی دوست ندارم برقو ادمه بدم و میخوام برم عمران ایا امکانش هست ک برم عمران اگه هست باید چکار کنم.تا یکشنبه هم وقت برا انتخاب رشته دارم.

سلام
چون در رشته برق کنکور دادید خیر امکان پذیر نیست
موفق باشید

siahkamar
03-06-2014, 16:26
سلام
من کاردانی رو نقشه برداری خوندم ولی میخام کارشناسی رو برم عمران
دروس اضافی باید پاس کنم دوباره؟این دروس اول دوره ارائه میشه؟باید قبول شیم ازشون یا فقط صرفا برای گذراندنه؟
ممنون

Hamidreza.K
12-06-2014, 11:38
سلام خدمت همه شما عزیزان

حقیقتش من دوم دبیرستان هستم ! بخاطر یه سری دلایل دوم دبیرستان رشته تجربی رفتم حالا میخوام تغییر بدم سوم رو برم فنی بشینم(حالا مشکلش اینجا نیس اینو یه جوری حل میکنم)
مشکل اصلی اینه تو انتخاب رشته فنیم مشکل دارم !

میخواستم ببینم به نظرتون بین رشته های برق الترونیک،برق التروتکنیک و مکانیک خودرو
کدومشون مناسب تره؟در ضمن من بوشهر زندگی میکنم!
با توجه به این تفاسیر خب نظرتون چیه؟ در ضمن رشته دیگه ای پیشنهاد دارید میتونید بهم بگید
نظر خودم رویه مکانیک خودرو هست ! حالا میخواستم ببینم چطوره؟در ضمن توش مثلاریاضی فیزیک اینا چقدر کاربرد داره؟:|

منتظرم...ممنون :x

z a h r a2121
15-06-2014, 17:00
سلام دوستان.
من الان فوق دیپلم(کاردانی) کامپیوتر دارم و میخوام تغییر رشته بدم
و به رشته تربیت معلم و زبان علاقه زیادی دارم اگه میشه راهنماییم کنید تا به رشته مورد علاقم برسم.چه جوری باید وارد این مقطع بشم
ممنون

mohandes e ekhraji
02-07-2014, 21:38
سلام

من کنکور 93 تجربی شرکت کردم
دانشجو ریاضی هستم
میخوام بدونم چه زمانی باید از دانشگاه انصراف بدم تا بتونم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

کلا درباره انصراف توضیح میدید؟هزینه داره؟

ممنون میشم روشنم کنید

After4Ever
02-07-2014, 22:19
سلام

من کنکور 93 تجربی شرکت کردم
دانشجو ریاضی هستم
میخوام بدونم چه زمانی باید از دانشگاه انصراف بدم تا بتونم در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

کلا درباره انصراف توضیح میدید؟هزینه داره؟

ممنون میشم روشنم کنید

موقع ثبت نام در دانشگاه جدید باید انصراف بدید هزینه هم فقط هزینه ی بدهکاری شما به دانشگاه مثل خوابگاه و شهریه و...

Amin5530
24-07-2014, 00:25
با درود به تازگی در رشته کامپیوتر IT در مقطع کاردانی فارغ شدم بسیار علاقه مندم که دارم در رشته "دندانپزشکی" تحصیل کنم، لطفا برام بگید شرایط تغییر رشته چیست و به چه صورت امکانپذیر است؟ با سپاس

After4Ever
24-07-2014, 03:29
چون شما مدرک کاردانی دارید می تونید مستقیم در کنکور تجربی شرکت کنید

M0hammacl
25-07-2014, 13:40
های
حالا سوال من اینه که تغییر رشته از کارشناسی برق به یه رشته مثل زبان انگلیسی ممکنه؟

Amin5530
27-07-2014, 21:29
دوست عزیزم سپاس گذارم از پاسخ شما
ولی
من شنیدم فقط امکان شرکت در آزمون سراسری رو دارم با این شرایط
برای شرکت در آزمون دانشگاه آزاد باید با رشته مرتبط(تجربی) شرکت کرد آیا صحیح است؟
زیرا هدف من شرکت در آزمون دندانپزشکی دانشگاه آزاد است.
لطفا راهنمایی کنید
باسپاس مجدد:n16:

mohandes e ekhraji
02-08-2014, 23:52
موقع ثبت نام در دانشگاه جدید باید انصراف بدید هزینه هم فقط هزینه ی بدهکاری شما به دانشگاه مثل خوابگاه و شهریه و...

سلام یه سوال مهم و فوری داشتم دوست عزیز

من قطعا قصد انصراف از دانشگاه آزاد دارم و امسال کنکور دادم و رتبم هم اومد

الان هنوز انصراف ندادم میتونم انتخاب رشته کنم؟؟

چون این نوشته ای که تو دفترچه 1 هست و در اطلاعیه سایت قرار داده شده میگه باید انصراف تا 28 آذر 92 میدادم!!یعنی الان نمیتونم انتخاب رشته کنم؟ :n03:

ممنون از شما :n16:

farshidshd
03-08-2014, 10:11
سلام یه سوال مهم و فوری داشتم دوست عزیز

من قطعا قصد انصراف از دانشگاه آزاد دارم و امسال کنکور دادم و رتبم هم اومد

الان هنوز انصراف ندادم میتونم انتخاب رشته کنم؟؟

چون این نوشته ای که تو دفترچه 1 هست و در اطلاعیه سایت قرار داده شده میگه باید انصراف تا 28 آذر 92 میدادم!!یعنی الان نمیتونم انتخاب رشته کنم؟ :n03:

ممنون از شما :n16:

S0R3N4
07-08-2014, 13:12
سلام دوستان
یه سوال داشتم برای یکی از نزدیکان.
قصد داره در واحد بین الملل تحصیل کنه در رشته ی داروسازی یا پزشکی؛
ول رتبه ی اصلا خوبی نداشته؛حتی فکر نکنم به حداقل رتبه ی مورد نیاز رو آورده باشه؛چون بنده خدا اصلا نخونده بود برای کنکور.
البته مجاز شده؛رتبه اش حدود 140 هزار بوده؛
حالا شنیدم میشه در یک رشته ی دیگه نظیر بیوشیمی تحصیل کرد و تا فوق لیسانس بخونه و سپس دکترا به یکی از این 2 رشته تغییر بده!!!
آیا درسته؟!
یا میتونه مثلا به یکی از کشور هایی که دانشگاه های ایران قبولش دارن مثل پونای هند که راحت میشه واردش شد یه چند ترم بخونه و سپس ادامه اش رو بیاد بین الملل بخونه؟
کلا ترفندی هست که از طریق کار دیگه بتونه وارد این 2 رشته بشه؟!
هزینه زیاد مهم نیس تا اونجا که من در جریانم...

nazanin239
17-08-2014, 21:30
سلام دوستان.
من تقریبا فارغ التحصیل رشته برق الکترونیک هستم. یعنی درسام تموم شده و درحال کار روی پروژم هستم و تموم بشه فارغ التحصیل میشم. علاقه به ادامه ندارم. رتبه کنکورم 1074 و ورودی 89 هستم و دیپلم ریاضی دارم. خواستم بدونم میتونم کنکور تجربی دولتی بدم؟؟ اینکه دیپلم ریاضی هستم چه مشکلی داره؟ باید یا میشه امتحان بدم و دیپلم تجربی گرفت؟ اگه دانشگاه دولتی قبول بشم باتوجه به اینکه روزانه خوندم باید شهریه بدم؟ شهریه اش چقد میشه ترمی؟
رشته های موردنظرم پزشکی و پرستاری هست.. در دانشگاههای غیرانتفاعی یا بدون کنکورها میشه پرستاری خوند؟
لطفا لطفا لطفا کمکم کنید.

A/|\IR
17-08-2014, 22:15
سلام دوستان.
من تقریبا فارغ التحصیل رشته برق الکترونیک هستم. یعنی درسام تموم شده و درحال کار روی پروژم هستم و تموم بشه فارغ التحصیل میشم. علاقه به ادامه ندارم. رتبه کنکورم 1074 و ورودی 89 هستم و دیپلم ریاضی دارم. خواستم بدونم میتونم کنکور تجربی دولتی بدم؟؟ اینکه دیپلم ریاضی هستم چه مشکلی داره؟ باید یا میشه امتحان بدم و دیپلم تجربی گرفت؟ اگه دانشگاه دولتی قبول بشم باتوجه به اینکه روزانه خوندم باید شهریه بدم؟ شهریه اش چقد میشه ترمی؟
رشته های موردنظرم پزشکی و پرستاری هست.. در دانشگاههای غیرانتفاعی یا بدون کنکورها میشه پرستاری خوند؟
لطفا لطفا لطفا کمکم کنید.

سلام
بله میتونین کنکور تجربی بدین
با دیپلم ریاضی هم میشه کنکور تجربی داد فرقی نداره
اگه دانشگاه دولتی قبول بشین بازم باید شهریه بدین (حدود 70 80 درصد آزاد)
پزشکی کجا و پرستاری کجا، بدون کنکور که امکانش نیست ولی قبول شدن پرستاری دولتی ـش هم کار سختی نیست ولی پزشکی به پشتکار نیاز داره

nazanin239
18-08-2014, 00:25
پزشکی که حالا هیچی
مامایی هم دوسدارم. مامایی و پرستاری چی؟
دانشگاه بدون کنکور در مشهد هست که هزینشم مثه دانشگاههای غیرانتفاعی یاپیام نور یا شبانه دولتی باشه که بتونم مامایی یا پرستاری بخونم؟
و اگه بخوام کنکور بدم درصد معدل دیپلم برای من که دیپلم ریاضی دارم چجوری حساب میشه؟
کنکور 94 که برداشته نشده ایشالا؟
و درمورد منبع کنکور به کجا مراجعه کنم؟ البته اگر دانشگاه بدون کنکور هست که در اولویته

morteza688
09-09-2014, 15:50
سلام من می خواستم بدونم یک مهندس متالوزی صنعتی برای ارشد چه رشته هایی به جز خود متالوزی میتونه راحت بره
باتشکر

After4Ever
09-09-2014, 16:35
سلام من می خواستم بدونم یک مهندس متالوزی صنعتی برای ارشد چه رشته هایی به جز خود متالوزی میتونه راحت بره
باتشکر
دفترچه ی سازمان سنجش رو دانلود کنید
دفترچه اش رو پیدا نکردم فقط می دونم بیشتر رشته ها رو میشه

helya2011
12-09-2014, 16:07
سلام میخواستم بدونم میشه ازداروسازی به پزشکی تغییر رشته داد؟
داروسازی وپزشکی همترازن؟؟

helya2011
12-09-2014, 16:15
سلام میخواستم بدونم میشه ازداروسازی به پزشکی تغییررشته داد؟
لطفا جواب بدین.:n27:ممنون

M.Amorous
07-10-2014, 12:15
با سلام خدمت دوستان عزیز.

من در حال حاضر در حال تحصیل در رشته مهندسی نفت دانشگاه آزاد هستم (کارشناسی). میخواستم با توجه به بازار کار بسیار بد این رشته رشتمو به یه رشته نزدیک به این رشته تغییر بدم (برای ارشد). میخواستم بدونم باید چیکار کنم چون هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم. اگه میشه منو راهنمایی کنید.

با تشکر.:n16:

After4Ever
07-10-2014, 17:13
با سلام خدمت دوستان عزیز.

من در حال حاضر در حال تحصیل در رشته مهندسی نفت دانشگاه آزاد هستم (کارشناسی). میخواستم با توجه به بازار کار بسیار بد این رشته رشتمو به یه رشته نزدیک به این رشته تغییر بدم (برای ارشد). میخواستم بدونم باید چیکار کنم چون هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم. اگه میشه منو راهنمایی کنید.

با تشکر.:n16:

دیگه لازم به تغییر رشته نیست
در مقطع ارشد می تونید هر رشته ای رو که خواستید شرکت کنید (بجز علوم پزشکی و معماری و...)

NS1
05-11-2014, 01:43
سلام و درود
چطور میشه در دانشگاه آزاد بعد از گذروندن حدود 4 یا 5 ترم در یکی از گرایش های فیزیک(هواشناسی) تغییر گرایش داد و در گرایش اخترفیزیک ادامه داد؟
(چون اخترفیزیک فقط در دو دانشگاه ازاد کشور ارائه میشه باید دانشگاه رو هم تغییر داد)
درود فراوان بر شما

NS1
08-11-2014, 11:46
کسی از دوستان در این زمینه اطلاعی نداره؟

After4Ever
09-11-2014, 11:40
سلام و درود
چطور میشه در دانشگاه آزاد بعد از گذروندن حدود 4 یا 5 ترم در یکی از گرایش های فیزیک(هواشناسی) تغییر گرایش داد و در گرایش اخترفیزیک ادامه داد؟
(چون اخترفیزیک فقط در دو دانشگاه ازاد کشور ارائه میشه باید دانشگاه رو هم تغییر داد)
درود فراوان بر شما

کلا اگر قانونی هم برای تغییر رشته باشه برای همون دانشگاهه

NS1
09-11-2014, 12:18
منظور دانشگاه مبدا هست یا مقصد؟
و اگه اجازه تغییر گرایش داده نشه میشه انصراف داد و در دانشگاه مقصد با گرایش متفاوت ثبت نام کرد و با توجه به یکسان بودن تمامی دروس(غیر از گرایشی) تطبیق زد و ادامه رو در دانشگاه مقصد خوند؟
ممنون

After4Ever
09-11-2014, 18:25
منظور دانشگاه مبدا هست یا مقصد؟
و اگه اجازه تغییر گرایش داده نشه میشه انصراف داد و در دانشگاه مقصد با گرایش متفاوت ثبت نام کرد و با توجه به یکسان بودن تمامی دروس(غیر از گرایشی) تطبیق زد و ادامه رو در دانشگاه مقصد خوند؟
ممنون

شما می تونید در همون دانشگاه رشته اتون رو عوض کنید با دو ترم معدل بالای 17
برای اطلاعات بیشتر با مدیر گروهتون صحبت کنید

NS1
10-11-2014, 23:00
ممنون از شما
هنوز نرفتم و واسه ترم بهمن میخوام شروع کنم،البته این دومین رشته هست
اما چون اختر فیزیک میخوام بخونم و این کرایش فقط در دوتا از دانشگاه های کشور ارائه میشه قبلش میخواستم از تغییر کرایش مطمئن بشم که اگه امکانش وجود نداره از همین اول توی یکی از همون دوتا دانشگاه بخونم
به هر حال درود فراوان بر شما و ممنون از پاسختون

reza9916
15-11-2014, 15:50
سلام . میخواستم بدونم میشه از رشته ی الکترونیک که فنی حرفه ای هست به رشته ی کامپیوتر برم .... اینم نمیدونم رشته کامپیوتر تو کدوم زمینه است ... ممنون میشم جواب بدین:n26:

لنگرود1371
16-11-2014, 00:52
سلام . میخواستم بدونم میشه از رشته ی الکترونیک که فنی حرفه ای هست به رشته ی کامپیوتر برم .... اینم نمیدونم رشته کامپیوتر تو کدوم زمینه است ... ممنون میشم جواب بدین:n26:

میشه دوست من
من الانم قدرتم هم کلاسی هایی دارم که کاردانیشونو کامپیوتر و it الکترونیک گرفتن الان دارن قدرت میخونن
خود من از دوم هنرستان تاحالا(کارشناسی) رو برق خوندم امروز رفتم ارشد رو انسانی(مذیریت) زدم

reza9916
16-11-2014, 08:46
خوب برای تغییر رشته باید چه کارهایی بکنم ... فقط دیپلم کافیه برای تغییر رشته؟ :n01:

PLAΨMID
17-11-2014, 18:42

از کدوم مقطع به کدوم مقطع ؟
مثلا با داشتن دیپلم فنی و حرفه ای نمیشه کنکور سراسری شرکت کرد . باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید . ولی میتونید در کنکور مخصوص فنی و حرفه ای ها شرکت کنید .

crown 22
28-12-2014, 01:08
ثبت نام در هر کنکور سراسری بدون توجه به دیپلم انجام میشه.همونطور که ریاضیا میتونن تجربی بدن ما هم اینجوری که میگن میتونیم.حالا سوال من اینه که آیا اگه دانشگاه سراسری رشته ای تی قبول شم دانشگاه موردنظر قبول میکنه منو با دیپلم تجربی؟

After4Ever
30-12-2014, 22:40
ثبت نام در هر کنکور سراسری بدون توجه به دیپلم انجام میشه.همونطور که ریاضیا میتونن تجربی بدن ما هم اینجوری که میگن میتونیم.حالا سوال من اینه که آیا اگه دانشگاه سراسری رشته ای تی قبول شم دانشگاه موردنظر قبول میکنه منو با دیپلم تجربی؟
دانشگاه برای ثبت نام مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو می خواد

DJ POLESTAR
03-01-2015, 21:14
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

بنده کاردانی پیوسته نرم افزار کامپیوتر گرفتم رفتم خدمت سربازی. میخواستم بدونم الان میتونم با تغییر رشته برم به کارشناسی آموزش زبان انگلیسی؟
البته من پیش دانشگاهی ندارم و رشته‌ام فنی بود ولی همون مدرک کاردانی خودش معادل پیش دانشگاهی هست دیگه؟

DJ POLESTAR
07-01-2015, 21:08
یعنی واقعا کسی نیست در این مورد اطلاعاتی داشته باشه!؟

softday
10-01-2015, 15:33
سلام دوستان میخواستم بدونم شرایط قبولی تو رشته کامبیوتر در دانشگاد ازاد چیه ؟
من شیمی محض تهران شمال میخونم اگه بشه میخوام برم کامبیوتر دانشگاه ازاد تهران شمال یا غرب یا ......
ممنون میشم راهنمایی کنید علاقه شدید به کامبیوتر دارم

soroosh_cz
10-01-2015, 17:19
سلام دوستان میخواستم بدونم شرایط قبولی تو رشته کامبیوتر در دانشگاد ازاد چیه ؟
من شیمی محض تهران شمال میخونم اگه بشه میخوام برم کامبیوتر دانشگاه ازاد تهران شمال یا غرب یا ......
ممنون میشم راهنمایی کنید علاقه شدید به کامبیوتر دارم
کدوم رشته کامپیوتر؟
علاقه شدید دارید به کامپیوتر؟ یعنی چه مواردیش؟
باید اطلاع داشته باشید که اکثر مباحث رشته های کامپیوتر، تقریبا اون چیزی نیستن که فکر میکنید.
من فکر میکردم رشته کامیپوتر سخت افزار مثلا در مورد سخت افزار کامپیوتر باشه، ولی چی شد؟
تو رشته کامپیوتر سخت افزار این چیزا رو یاد گرفتیم:
1) الکترونیک
2) ریاضی
3) جبر
4) برنامه نویسی فقط 1 تا دو ترم و برنامه نویسی اسمبلی
5) تحلیل الگوریتم ها و هوش مصنوعی
6) سیستم های عامل (مباحث بسیار اولیه و نه اینکه بیان بگن ویندوز فلان است!) و کامپایلر
7) طراحی میکروکنترلری
8) طراحی مدارات مجتمع در حد بسیار اولیه(الکترونیک دیجیتال و VLSI)
9) کمی شبکه و انتقال داده.

کلا چیزی که بش علاقه داشتم و ظاهر کامپیوتر بود، تو ترم اول تمام شد! :n02:

هدفم از گفتن موارد بالا این بود، که اگر میدونید واقعا درس های رشته رو دوست دارید و آشنایی اولیه رو دارید، تغییر رشته بدید. وگرنه ممکنه پشیمون بشید که تغییر رشته دادید.

چیزهایی مثل برنامه نویسی، آشنایی با سخت افزار، تعمیر سخت افزار ، انجام کارهای گرافیکی و ... رو میشه با دوره دیدن یا تماشا و آموزش ویدیویی و الکترونیکی یاد گرفت. :n26:

After4Ever
11-01-2015, 16:37
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

بنده کاردانی پیوسته نرم افزار کامپیوتر گرفتم رفتم خدمت سربازی. میخواستم بدونم الان میتونم با تغییر رشته برم به کارشناسی آموزش زبان انگلیسی؟
البته من پیش دانشگاهی ندارم و رشته‌ام فنی بود ولی همون مدرک کاردانی خودش معادل پیش دانشگاهی هست دیگه؟

بله مدرک کاردانی معادل پیش دانشگاهیه

razi3020
29-01-2015, 23:53
دوستان سلام :n01:
میگم میشه بعد این که کاردانی معماری رو تو دانشگا ازاد گرفتم تو همون دانشگاه کارشناسی نا پیوسته برق بخونمممم؟:n13::n13::n13:

razi3020
01-02-2015, 20:01
دوستان سلام :n01:
میگم میشه بعد این که کاردانی معماری رو تو دانشگا ازاد گرفتم تو همون دانشگاه کارشناسی نا پیوسته برق بخونمممم؟:n13::n13::n13:
کسی نیست جواب مارو بده؟

After4Ever
02-02-2015, 12:08
کسی نیست جواب مارو بده؟
فکر نمی کنم برای تغییر رشته در در مقطع کاردانی محدودیتی وجود داشته باشه...
ولی برای اینکه مطمئن بشید این دفترچه رو بخونید

MILAD MGH
09-03-2015, 15:18
سلام، میبخواستم بپرسم اگه کسی مدرک کاردانی مکانیک داشته باشه و بخواد کاردانی به کارشناسی یه رشته ی دیگه
مثلاَ مترجمی زبان بخونه، امکانش هست؟! درسها رو میشه تطبیق داد یا کلاَ باید از اول شروع کنه؟

shah994
12-04-2015, 11:22
سلام
من دانشجوی کارشناسی پیوسته رشته مکانیک هستم ولی به این رشته علاقه ای ندارم و قصد تغییر رشته دارم! خودم میخوام مدیریت بازرگانی یا صنعتی بخونم. میخواستم بدونم تغییر رشته از مهندسی به مدیریت کار عاقلانه ای از لحاظ بازار کار هست یا نه؟ بعد کدوم مدیریت بهتره بازر کارش الان؟ صنعتی یا بازرگانی؟

MohammadFatehi
16-06-2015, 11:56
سلام من تصمیم گرفتم از برق به صنایع تو دانشگاه خودمون تغییر رشته بدم.توی کارنامه انتخاب رشته سنجش هم رشته صنایع رو زدم و قبول هم شدم.مشکل دیگه ای نیست؟ شرایط دیگه ای که نداره؟

Mashayekhi74
17-06-2015, 11:18
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای عزیز
آقا من ی سوال داشتم ک اگ کمکم کنین ی دنیا ممنونتونم
دانشجوی رشته آمارم من کلا از این رشتم بدم میاد اصنم انتخابش نکردم اگرم اینجا افتادم واسه ی اشتباه کوچولو دختر عموم بود که کد رشته برق رو با کم و زیاد کردن ی عدد تبدیل کرده ب این رشته اعصاب خورد کن برام.:n28: اول اینکه ترم 4 هستم این ترم و از دوستام شنیدم با مدرک کاردانی آمار میشه تو آزمون کاردانی ب کارشناسی صنایع شرکت کرد میخواستم ببینم حقیقت داره؟ میتونم با کاردانی آمار تو آزمون کاردانی ب کارشناسی صنایع شرکت کنم یا ن ؟ممنون میشم جواب بدین با تشکر

mehrabooni
27-08-2015, 21:18
کاردانی پیوسته تربیت بدنی از دانشگاه آزاد دارم

میخوام واسه کارشناسی ناپیوسته زبان بخونم

باید چکار کنم دوستان ؟
دوسال زبان بخونم کارشناسیمو میگیرم ؟

mehrabooni
27-08-2015, 21:33
همون دانشگاه

هر مدرک

كارداني كارشناسي

تغییر رشته

دادا میشه راهنمایی کنی

باید چکار کنم دوستان ؟

After4Ever
27-08-2015, 22:04
دادا میشه راهنمایی کنی

باید چکار کنم دوستان ؟

نه لازم نیست بخونی فقط آزمونش روباید بدی

mehrabooni
27-08-2015, 22:24

دادا این لینک که دادی واسه دانشگاه سراسریه
من میخوام کارشناسی ناپیوستمو دانشگاه ازاد بخونم

mehrabooni
27-08-2015, 22:27

کاردانی پیوسته تربیت بدنی از دانشگاه ازاد گرفتم

حالا میخوام واسه ادامه تحصیل یعنی کارشناسی ناپیوسته رشته ی زبان در دانشگاه ازاد بخونم

باید زبان رو دوباره از اول چهار سال بخونم ؟
اگه فقط دوسال بخونم با مثلا چندتا پیشنیاز لیسانشو میتونم بگیرم ؟

After4Ever
27-08-2015, 22:52
کاردانی پیوسته تربیت بدنی از دانشگاه ازاد گرفتم

حالا میخوام واسه ادامه تحصیل یعنی کارشناسی ناپیوسته رشته ی زبان در دانشگاه ازاد بخونم

باید زبان رو دوباره از اول چهار سال بخونم ؟
اگه فقط دوسال بخونم با مثلا چندتا پیشنیاز لیسانشو میتونم بگیرم ؟

همون دو سال احتمالاً تموم بشه از اول که نه!