PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگو و آموزش تری دی مکس

soheil1366
10-10-2005, 08:54
سلام دوستان
من اين تاپيك درست كردم چون جاش خيلي خاليه
حالا هم از همتون كمك ميخوام.هركسي هر سوالي آموزشي نظري داره مطرح كنه تابتونيم اين تاپيك بيشتر راه بندازيم
از همه ي كساني كه منو ياري كنن ممنونم

soheil1366
10-10-2005, 08:59
اولين مشكل مال خودمه
من براي ساختن يك تيزر تبليغاتي يك مدل گاو نياز دارم. هركي ميتونه به من كمك كنه :biggrin:

EhsanHF
10-10-2005, 11:42
سهیل جان . بازاری حساب کنم یا معرفتی ؟ بذار یکم این تایپک جون بگیره . ببینیم کیا هستن بعد میریم سراغ گاو شما .

soheil1366
13-10-2005, 08:34
من چون وقت نداشتم گاو بسازم از شماها درخواست كردم ولي به من وقت دادن خودم يكي ساختم
حالا فردا يا پس فردا آموزش گاوم مي ذارم شايد يك لينك از خود مدلمو گذاشتم

-------------------------------------
اگر سيبي را گاز زدي ويك كرم درسته ديديد ناراحت نشويد.آن زماني ناراحت شويد كه يك سيب را گاز زديد و يك كرم نصفه ديديد :tongue:

soheil1366
15-10-2005, 07:53
اين هم آموزش گاوي كه گفته بودم Part 1
ابتدا به پانل Create/Shape/Splineميرويم سپس گزينه ي Line رو انتخاب ميكنيم
در پنجره ي Front به صورت زير ميكشيم ميتوانيد عكس زير را وارد صفحه كنيد تا الگويي راحت داشته باشيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين شد طرح دور گاو حالا يك Box بسازيد به اندازه هاي (L:135 W:110 H:130) سپس بر روي آن Right Clickكنيد و از منوي Convert گزينه ي Convert to editable poly را انتخاب كنيد
حالا به قسمت Modify برويد ميبينيد كه به آنجا Editable poly اضافه شده
از اينجا كار آغاز ميشود:

اين Box را در مركز طرح گاوي كه كشيده ايد قرار دهيد . حالا بايد برآمدگي هاي شكم و پشت گاو را درست كنيم براي اين كار به قسمت Modify برويد. درپايين اين قسمت چند عكس به رنگ قرمز ميبينيد .از ميان آنها عكس چهارم يعني Polygon را روشن كنيد وبه قسمت Edit geometry برويد.
در آنجا گزينه ي Cut را انتخاب كنيد و هشت خط به صورت شكل زير در قسمت شكم گاو به وجود آوريد.
همين كار را به صورت شكل هاي زير در دو پهلو و پشت گاو ادامه دهيد
در ضمن خط پهلو را طوري رسم كنيد كه نقطه ي بالاي آن به يكي از نقاط كمر و نقطه ي پايين آن به يكي از نقاط شكم متصل شود
حال به Modify برويد وحالت Polygon را با حالت Vertex يعني اولين عكس عوض كنيد
در اين حالت شما ميتوانيد نقاط را انتخاب كنيد. اين نقاط را مطا بق شكل زير تنظيم كنيد
دوباره به حالت Polygon باز گرديد واز كركره ي Edit polygon گزينه ي Bevel را انتخاب كنيد
در اين حالت شما ميتوانيد برجستگي هايي در بدن گاو به وجود آوريد
اگر بخواهم تمام اعضا را آموزش دهم خيلي وقت مي گيرد در اينجا فقط يك پا وسر را توضيح ميدهم
پس از انتخاب اين گزينه به قسمت شكم گاو رفته ويكي از محل هايي را كه آماده كرده بوديم انتخاب ميكنيم
سپس طبق طرح گاوي كه در ابتدا ساختيم به آن قسمت شكل پا ميدهيم به اين صورت كه پس از انتخاب Bevel كليك موس را روي قسمت انتخاب شده نگه داشته و تا اندازه اي كه در شكل مقابل است بكشيد
بعد از رها كردن كليك ميتوانيد سطح آن قسمت را تنظيم كنيد و به همين ترتيب بقييه ي قسمت ها را مطابق شكل هاي زير درست كنيد
بعد از اتمام اين مراحل شكل كلي گاو آماده است
حال براي طبيعي كردن بدن گاو از پنجره ي Modifire list كه در زير نام مدل شما كه Box است وجود دارد گزينه ي Meshsmooth را انتخاب كنيد
در قسمت Subdivision Amount عدد گزينه ي Iterations را 1 كنيد هرچه اين عدد بيشتر باشد مدل شما طبيعي تر ميشود همچين قسمت Subdivision Method هم در طرح شما تاثير زيادي دارد
در قسمت بعدي بيشتر روي جزئيات مدل كار ميكنيم تا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تبديل شود
در Part 2 ادامه ي كار را توضيح ميدهم

--------------------------------------------------------------------------------------------- :rolleye:
اين هم اولين آموزش شماها هم اگر مايليد وحوصله داريد از اين آموزش ها بذاريد يا چند تا لينك از سايتها بدين يا مشكلاتتونو مطرح كنيد

EhsanHF
15-10-2005, 12:08
ایول همشهری ! بابا کاترینا ! کارت عالیه . ادامه بده .

soheil1366
16-10-2005, 08:45
قربون آقا احسان
بهم روحيه دادي part 2 رو يكي دو روز ديگه ميذارم :blush:

Elfin-D
22-10-2005, 23:11
ابتدا از منوی Create تب Extended Primitives آبجکت Hedra رو انتخاب کنید و ایجاد نمایید ، و تنظیمات زیر رو برای اون اعمال کنید.

حالت انتخاب در family باید Dodec/Icos باشه و در family paramiters بدین صورت : P=0.38; Q=0.0

تا شکل زیر رو بدست بیارید :

با Right Clicke رو شکل آبجکت رو به editable poly تبدیل کنید.

حالت Edage رو فعال کنید وکل آبجکت رو مورد انتخاب قرار بدید.

گزینه Extrude رو برگزینید ( دکمه کوچ کنار Extrude ) و اعداد مشخص شده رو برای دو فیلد مورد نظر پر نمایید.

height=-1.0 ; extrusion base width=0.3

این بار حالت Polygan رو مورد انتخاب قرار دهید ، و دو بار دکمه tessellate در منوی Edit Geometry بفشارید.

سپس از مودیفایر لیست گزینه spherify رو انتخاب و به آن مقدار 85% نسبت دهید .

حال به شکل خود از منوی مودیفایر لیست ، یک meshsmooth نسبت دهید.

حال از توپ فوتبال خود لذت ببرید ، ...

Elfin-D
22-10-2005, 23:12
خوب اول از همه Object خودتونو بسازید و جعبه متریال رو باز کنید سپس جعبه ای رو که روش نوشته Standard رو کلیک کرده و از لیست کزینه Raytrace را انتخاب کنید بعد قسمت diffuse را سیاه کرده و قسمت Transparancy رو هر رنگی که دلتون می خواد شیشه اون رنگی باشه رو انتخاب کنید سپس Specular level رو 250 و Glossiness رو 80 وارد کنید و از قسمت Maps روی Reflect کلیک کرده و Fall off رو انتخاب کنید و در آخر از منوی ظاهر شده و قسمت falloff type گزینه را به fresnel تغییر دهید .
به همین سادگی بود حالا ئتریال رو به object ربط دهید و render بگیرید به امید اینکه بدردتون بخوره .
لطفا نظر بدید و بگویید تا در چه مورد دیگه ای آموزش می خواید . با تشکر

EhsanHF
23-10-2005, 05:25
ایول آموزش تصویری ! بابا گرافیست ! عالی بود .

mehdi87
23-10-2005, 15:18
داره كم كم از اين 3Dstmax خوشم مياد !

بيبنم ! اين تيزر Davoo هست ! يه رباته ! حركت ميكنه ! اينو با 3D ساختن ؟

Elfin-D
23-10-2005, 20:26
davoo چيه؟ولي معمولا كاربرد مايا بيشتره.

mehdi87
23-10-2005, 22:51
دو الكترونيك ! رو ميدوني با چي ساختن ! تيزرشو ميگم !

soheil1366
24-10-2005, 05:13
%99.9 تيزر هاي تلوزيوني با 3D max ساخته ميشه از جمله همين دوو

soheil1366
24-10-2005, 06:13
هركي زبون انگليسيش خوبه سري به اين لينك بزنه چون يك كتاب آموزش 3d يه كامل و مجانيه ولي چون مال google print براي ديدنش بايد عضو google باشيد

soheil1366
24-10-2005, 06:38
آقا شرمنده
اين كتابه دروغ نوشته بود مجانيه :blush:

shahrdartoope
31-10-2005, 03:32
الفین جان ممنون از آموزش عالی که دادی. فقط من دو تا مشکل دارم یکی اینکه توپ من به قشنگی توپ شما در نیمد. دوم اگه بخوام توپ رو رنگ کنم بصورتی که یخونه سفید و خونه دیگه سیاه باشه چیکار باید بکنم؟ من فکر کردم شاید هر خونه رو detach کنم و بهش متریل بدم ولی درست در نمیاد بصورت شطرنجی هم متریال دادم بهش نتونستم درست بندازم تو خونه ها (فیکس نشد) نظر شما چیه چیکار میشه کرد؟؟

Elfin-D
01-11-2005, 21:11
الفین جان ممنون از آموزش عالی که دادی. فقط من دو تا مشکل دارم یکی اینکه توپ من به قشنگی توپ شما در نیمد. دوم اگه بخوام توپ رو رنگ کنم بصورتی که یخونه سفید و خونه دیگه سیاه باشه چیکار باید بکنم؟ من فکر کردم شاید هر خونه رو detach کنم و بهش متریل بدم ولی درست در نمیاد بصورت شطرنجی هم متریال دادم بهش نتونستم درست بندازم تو خونه ها (فیکس نشد) نظر شما چیه چیکار میشه کرد؟؟
مرسي از لطف شما.اول اينكه اگه اموزش رو درست اجرا كنيد توپ به همون صورت در مياد.دوم اينكه تا اونجا كه من ميدونم با deatachكردن مشكل بايد حل بشه

shahrdartoope
05-11-2005, 02:29
سلام
کسی میتونه توضیح مختصری بده که چگونه میشه یه توپ رو روی یه پارچه انداخت(منضورم رو یه پلان که هالت پارچه داشته باشه)

saye
09-11-2005, 20:24
اينجا كسي هست كه مدل سازي حرفه اي بلد باشه ؟

hp1361
10-11-2005, 17:09
پيشنهاد مي كنم اگه كسي بلده در مورد اسكلت بندي و كلا حركت دادن بدن آموزش بده

ممنون مي شم

soheil1366
14-11-2005, 20:04
خدمت آقاي شهردار براي اين كار بايد اولا 3dmax 6 يا 7 رو داشته باشي تا كارت راحت بشه
اول يك plan بساز بعد يك sphere
بعد برو create\helpers\reactor
اول يك RBcollection بساز وانتخابش كن از كركره ي RB collection properties گزينه ي add رو بزن و sphere رو انتخاب كن
بعد plan رو انتخاب كن.از كركره ي modify گزينه ي reactor cloth رو انتخاب كن
بعد از create\helpers\reactor گزينه ي CLcollection رو انتخاب كن و از كركره ي properties گزينه ي add رو بزن و plan رو انتخاب كن.
حالا بايد به كره وزن بدهيم.
از كركره ي reactor (در بالا و كنار file .edit... اين ها)
گزينه ي open property editor رو انتخاب كن
بعد sphere رو انتخاب كن و گزينه ي mass رو عددي مثل 5 بده.
به plan هم لازم نيست وزن بدهيد
الان اگر از كركره ي reactor گزينه ي preview animation رو بزنيد صفحه اي ظاهر ميشود كه اگر play رو بزنيد مي بينيد كه توپ و پارچه با هم سقوط ميكنند
براي درست كردن اين مشكل plan رو انتخاب كنيد به modify آن برويد و reactor cloth رو در حالت vertex قرار دهيد و4 نقطه ي گوشه ي plan رو باهم انتخاب كنيد سپس از كركره ي constraints گزينه ي fix vertices رو انتخاب كنيد.مشاهده ميكنيد كه آن 4 نقطه از رنگ قرمز به رنگ زرد در ميايد
حالا دوباره preview animation رو بزنيد و play كنيد تا نتيجه ي عمل را ببينيد.
اگر ميخاهيد در render كردن اين عمل ديده شود از كركره ي render گزينه ي create animation را بزنيد.
تمام

soheil1366
14-11-2005, 20:11
من بعدا كاملا توضيح در مورد اسكلت بندي و كلا حركت دادن بدن ميدم ولي بهترين روش با bone ويا biped هست

soheil1366
14-11-2005, 20:16
اينجا كسي هست كه مدل سازي حرفه اي بلد باشه ؟
رو من حساب كن

hp1361
14-11-2005, 21:24
با سلام
من مشتاقانه منتظر هستم سهيل جان
به قول معروف لحظه شماري ميكنم.
م
اخه من عاشق تري دي هستم اما از روي رفرنسش كار كردن برام خيلي سخته

منتظرم
باي

soheil1366
16-11-2005, 12:53
من قول داده بودم ادامه ي آموزش گاو رو بذارم ولي وقت نكردم (با كمال شرمندگي) ولي چند تا عكس از چند زاويه ازش گرفتم تا هركي خواست به عنوان الگو استفاده كنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بقيش با خودتون :blush:

hp1361
16-11-2005, 18:21
بابا پس چي شد آموزش متحرك سازي

اگه سخته از حركت كرمي چيزي شروع كنيد

soheil1366
17-11-2005, 21:16
صبر كن من يكشنبه امتحان فيزيكم بدم بعد كامل توضيح ميدم

hp1361
17-11-2005, 22:25
با سلام
سهيل جان منتظرم

hp1361
23-11-2005, 23:05
چي شد پس
چهار شنبه هم گذشت كه؟
مردم بابا؟!

soheil1366
27-11-2005, 08:45
چي شد پس
چهار شنبه هم گذشت كه؟
مردم بابا؟!
من اين چندروز همش امتحان دارم
سه شنبه چهارشنبه وشنبه
حالا چيكار ميتونم بكنم؟

soheil1366
27-11-2005, 09:02
فعلا برو تو اين لينك [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hp1361
27-11-2005, 20:55
بالاخره ما منتظريم

hp1361
27-11-2005, 20:56
دل انگيز من كه گفتم با رفرنسش هم كه انگليسيه مشكل دارم

تازه اون كه كامل تره

باي

sorset
05-12-2005, 19:48
چرا هیشکی هیچ اموزشی نمیزاره ؟
هرکی ادرسی, لینکی,چیزی داره بده دیگه
مثل اینکه همه بیحالن!

hp1361
05-12-2005, 23:38
آره واله
ما که رسیدیم به دریا دریا خشک شد
اینم شانس ... ماست دیگه

Shahin King
06-12-2005, 02:08
چرا هیشکی هیچ اموزشی نمیزاره ؟
هرکی ادرسی, لینکی,چیزی داره بده دیگه
مثل اینکه همه بیحالن!

آره واله
ما که رسیدیم به دریا دریا خشک شد
اینم شانس ... ماست دیگه

سلام

عزیزان کمی صبر . انشاا... آموزش هم گذاشته میشه به سوالات شما هم پاسخ داده میشه . ( پس چی شد ؟ صبر داشته باشین )

قربانتان : شاهین

hp1361
06-12-2005, 14:31
منتظریم شاهین جون

قربانت شوم جییییییگر

sorset
06-12-2005, 20:10
يك سري به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنيد چند تا آموزش ساده داره.
از آقا سهيل درخواست ميكنيم يك مقاله جديد بنويسن.

neda1
07-12-2005, 21:50
سلام دوستان
من سوالي در مودر نور ها دارم مي شه كمك كنيد
ميخواهم از نوشته هاي يك كتاب نور خارج شود

Elfin-D
07-12-2005, 23:04
من شك دارم كه با 3d maxبشه اين كار رو كرد.بهتر از after effect استفاده كنيد!

soheil1366
12-12-2005, 01:27
سلام دوستان
با 3دی مکس هم میشه:
از منویه rendering گزینهیه ی video post رو انتخاب کن بعد از صفحه ی باز شده اون بالا گزینه ی add scene event رو بزن
زاویه ی دید رو انتخاب کن و اینتر کن
حالا دوباره در صفحه ی video post گزینه ی add image filter event رو انتخاب کن
از کرکره ی زیرش گزینهی lens effects glow رو بزن و setup رو بزن
از صفحه ی باز شده در قسمت source کنار effect ID رو تیک بزن و تیک کنار object ID رو بردار و اینتر بزن
حالا از صفحه ی video post روی lens effects glow دوبل کلیک کن تا دوباره وارده تنظیماتش بشه و دوباره setup رو بزن
حالا از صفحه ی باز شده دکمه ی preview رو بزن وبعد از ان دکمه ی VP Queue روبزن
میبینید که شکل ما در صفحه رندر شده ولی هیچ تغییری نکرده برای ایجاده درخشش در مدلمون باید به قسمت material editor برویم با زدن کلید M و به مدلمان یک material بدهیم
بعد از دادن متریال بر روی material effect channel کلیک موس را نگه داشته تا لیست اعداد ظاهر شود و از آن لیست عدد 1 را انتخاب کنید
این قسمت در بالای محل نام متریال وجود دارد
خوب به video post برگردیم و دوباره به قسمت lens effects glow برویم و دوباره setup رو بزنید
ودوباره دکمه های preview و VP Queue رو بزن
توجه داشته باشید که در قسمت source در کنار effect ID تیک زده باشد
عدد جلوی effect ID همان عددی باید باشد که در قسمت material editor به متریل جسم نسبت داده بودید تا مشخص شود که چه جسم یا اجسامی باید بدرخشند
میبینید که جسم ما میدرخشد ولی در رندر کردن معمولی دیده نمیشود وباید در خود صفحه ی video post گزینه ی execute seqence را بزنید و از آنجا رندر کنید
تمام

بالاخره من وقت کردم یک آموزش بنویسم

soheil1366
12-12-2005, 01:46
این یک تکنیک برای راه رفتنه
از قسمتcreate/system یک biped بسازید
ان را انتخاب کنید و به قسمت motion بروید
(از قسمت crate سه تا اونورتر)
در قسمتmotion از قسمت biped گزینه ی footstep mode رو بزن همونی که شکل کف کفش میمونه
در قسمت footstep creation گزینه ی create footstep رو بزن و بعد از این کار برای ادمک چند تا مسیر راه رفتن بذار
حالا به قسمت footstep operations برو و گزینه ی create keys for inactive footstep روبزن
حالا play کن تا نتیجه ی کار رو ببینید
همچنين ميتوان حالت دويدن و پريدن را هم انتخاب كرد.
تمام
این آموزش تقدیم به hp1361

soheil1366
12-12-2005, 13:01
bone یا استخوان یکی از روش های متحرک سازی اجسام مخصوصا بدن ها میباشد
ابتدا به create/systems بروید و گزینه ی bones را انتخاب کنید و در صفحه کرتون سه تا استخوان بسازید وright click کنید تا ته آنها بسته شود
از crate/geometry یک cylinder بسازید و bone ها رو دقیقا در وسط استوانه قرار دهید
حال استوانه را انتخاب کنید و از منوی modify و از کرکره ی modifire list گزینه ی skin رو انتخاب کنید
در تنظیمات skin در قسمت parameters گزینه ی add رو بزنید وتمام bone ها انتخاب کنید
مشاهده میکنید که با تکان دادن و چرخاندن bone ها استوانه هم حرکت میکند
همچنین در تنظیمات skin در قسمت parameters با زدن کلید edit envelopes میتوانید محدوده ی تاثیر bones را مشخص کنید
در ادامه متحرک سازی به وسیله ی morph را آموزش میدم
تمام
just for hp1361

hp1361
12-12-2005, 17:12
سهیل جان سلام

خیلی خیلی ممنونم

واقعا خوشحالم کردی

ممنون می شم اگه توضیحات رو کمی گسترده تر کنی

آخه من تو رفرنسش می دیدم که وقتی استخوانی رو برای جسمی در نظر می گرفت با انتخاب مفصل مقدار حرکت ÷ذیری و دیگر ÷ارامتر های مربوط به joint رو مشخص می کرد و بقیه که حتما خودت بهتر می دانی

مثلا این biped رو که می گی چطور به یه کاراکتر ادم نسبت بدم

بازم ممنونم از زحمتی که کشیدی

hp1361
16-12-2005, 17:45
سلام

پس چي شد داش

ما منتظريم :biggrin:

elhamandmahdi
19-12-2005, 06:53
مشه با 3ds maxصحنه اي ساخت كه در آن سايه جسمي را از پشت پرده ديد.
در ضمن براي انتقال فايل ساخته شده در 3dsبهmaya از چه پسوندي استفاده ميشود.
ممنون!

hp1361
23-12-2005, 01:04

با سلام به شهردار توپ عزيز

در مورد مشكل اولتون مطمئنا با تغيير متغير ها اون جيزي كه دوست داريد رو بدست خواهيد اورد

در مورد مشكل دوم شما مي بايست از يك ماتريال چند زير ماده اي (multi/sub-object ) (يا هر ترجمه ديگر) استفاده كنيد.

اگه قسمتي از توپتون رو در حالت polygon انتخاب كنيد در كركره polygon properties از modify panel در قسمت setID شماره id اي براي اون قسمت از طرف سيستم در نظر گرفته شده است . تمام شش ضلعيها داراي يك شماره هستند و همچنين 5 ضلعيها نيز شماره مخصوص خود را دارند . مثلا شماره 3

حالا شما يك ماتريال از پنجره ماتريال اديتور به توپتون اختصاص بدهيد . سپس دكمه standard رو كه در سمت راست زير خونه هاي نمونه ماده هاست كليك كنيد . پنجره material /map browser باز ميشه . در بين مواد ماده multi/sub-object رو انتخاب كرده و ok را بزنيد
بطور پيش فرض 10 زير ماده براي ماده اصلي شما در نظر گرفته شده كه شما با زدن دكمه set number تعداد اونها رو به 2 تا كاهش بدهيد .

ID زير ماده ها رو به اون ID هايي كه برنامه براي 5 و 6 ضلعي هاي شما در نظر گرفته يا شماره هايي كه شما براي اونها تعيين كرديد تغيير بديد و سپس دكمه sub-material رو بزنيد تا مواد مچ بشن . رنگ مورد نظر خود را نيز براي هر كدوم از ماده ها با زدن مربع هاي رنگ تعيين كنيد و از توپ خود لذت ببريد

موفق و مويد باشيد

ALI Kheradmand
28-12-2005, 22:12
سلام دوستان

سلام . من نمی دونستم چنین انجمنی هست . پیشنهاد می کنم در قسمت فلاش و انیمیشن گذاشته بشه .
دوست عزیز شما چنین افکتی را در مرحله ی composition و با استفاده از برنامه های دیگه مثل primier & after effects درست کنین .

Elfin-D
28-12-2005, 22:13
سلام
پيشنهاد به جايي هست.بهتره مدي محترم رسيدگي كنه!

ALI Kheradmand
28-12-2005, 22:47
وقتی از بهترین هنرمندان می پرسی که تجربه از کجا به دست اورده اند می گویند از مشورت با بازدیدکنندگان آثارشان (از استاد صدر با تصرف و تخلیص)
من هم این کار رو گذاشتم تا شما بگویید که چه مشکلاتی دارد .

ALI Kheradmand
28-12-2005, 22:56
آقا هر کی یه آموزش کوچیک درباره ی Vray بذاره یه دنیا ممنونش می شم .

alirafaat
29-12-2005, 19:42
سلام
ببخشد اگه سوالم ابتداییه
می خواستم بدونم چه جوری میشه یه مدل اماده با پسوند ماکس رو وارد محیطی که داریم توش کار می کنیم کرد من از import استفاده می کنم اما این پسوند رو مناسب ورود نمی دونه و ارور میده
ویا چه جوری می شه بعد از این که یه مدل اماده رو open می کنیم توی اون محیط کار کرد چون به من به غیر از جابجایی مدل امکان دیگه ای نمیده
با تشکر

ALI Kheradmand
30-12-2005, 11:21
این امکان ندارد به غیر از این که ورژن 3ds max شما قدیمی تر از ورژن 3ds maxi باشد که با آن مدل آماده ساخته شده .

ALI Kheradmand
30-12-2005, 11:23
این امکان ندارد به غیر از این که ورژن 3ds max شما قدیمی تر از ورژن 3ds maxi باشد که با آن مدل آماده ساخته شده .
البته اگر شما در محیطی غیر از 3ds max دارید کار می کنید مساله فرق فوکوله .
هر برنامه اکثرا به فرمت خود اجازه ی تغییر می دهد .

ALI Kheradmand
05-01-2006, 15:23
وقتی از بهترین هنرمندان می پرسی که تجربه از کجا به دست اورده اند می گویند از مشورت با بازدیدکنندگان آثارشان (از استاد صدر با تصرف و تخلیص)
من هم این کار رو گذاشتم تا شما بگویید که چه مشکلاتی دارد .
مثل این که هیچ کس اینجا نیست !

neyrizboys
26-01-2006, 19:11
واقعا ازتون تشكر مي كنم به خاطر اين آموزش هاي به دردبخور...
ايولللللللللل

ALI Kheradmand
31-01-2006, 22:30
تا آموزش خودم کامل بشه یه آموزش از سایت خارجی می ذارم . البته ازش سر در میارین...

ALI Kheradmand
31-01-2006, 23:14

This tutorial was made based the development the my last project: Dead Twice. In this i'll explain the techniques of the modeling, as well to the mapping and texturing. It's possible which my techniques aren't the more used for animations, but I'm a beginner with animations, so, I'll explain here, are experiences, concepts and suggestions of the many artists.

In my Project Dead Twice I used a techniques which I prefer not to use here: it was modeled in it's final position, this process modeling, mapping and texturing, besides being very uncomfortable to work with techniques and not applicable to good animations. this is a technique, but i don't recommend it to animations.

To start our tutorial, you'll need the "files.zip" included here

Making the Skull - Planes of Reference:
--------------------------------------------------------------------------------

1. We're going to use an image of reference to start our modeling. A Skull is supplied as an image to start

2. Create a Plan in the Viewport with same dimensions of the "cranio.jpg" and convert it to an object Editable Poly

3. In the Material Editor go to the channel Diffuse to attribute this image and use it in Self-Ilumination 50 or 80, as you prefer

4. Attribute to Plan the material above, use 2-Sided

5. We need to map this object, go to Modifier Stack, attribute the modifier UVW Mapping, conform to image 001
6. In the Modifier Stack, go to level Editable Ploy, sub-object Vertex and start the option "Show End Result on/off Toggle".
7. Select the superior vertexes and inferior near the side of the Skull in the image referent, and take the limit frontal Skull.
8. Disable the sub-object Vertex and go to the Panel Hierarchy – option Pivot – Affect Pivot Only - click Center to Object and Align to Word, conform to image 004
9. To duplicate (to copy, not to instance) this object make it crossed with the first.

از اینجا به بعد می ریم سراغ خود مدل :

hp1361
02-02-2006, 17:21
با سلام به خردمند عزيز

از اين آموزشي كه گذاشتي خيلي خوشم اومد دستت درد نكنه

البته اينرو تو كافي نت ديدم اخه سيستمم تو تعمير گاست

حتما هميتكه سيستمم رو اوردم اولين كارم ساخت اين مدله

بازم از اين كارا بكن

در صحبت هاي قبلي من از سهيل خواستم كه طريقه متحرك سازي رو اموطش بده اما خبري نسد

اگه واردين ممنون مي شم يادم بدين

با تشكر

ALI Kheradmand
02-02-2006, 17:27
اونم به چشم ...

ALI Kheradmand
02-02-2006, 17:45
در صحبت هاي قبلي من از سهيل خواستم كه طريقه متحرك سازي رو اموطش بده اما خبري نسد

اگه واردين ممنون مي شم يادم بدين

با تشكر

در چه سطحی باشه ؟ مقدماتی , متوسط یا پیشرفته ؟

ALI Kheradmand
05-02-2006, 17:12
10.We're going to rename these objects: the first you can call "Frontal" and the second "Lateral".

11. Now, to align conform to image 006 and the Material Editor, duplicate the slot with our texture "cranio.jpg". Very important: you have to name the project to create it. Once the slots are named, attribute the material lateral to object Lateral.
12. Go to the right viewport and choose vertex at Modifier stack and move the vertexes conform to image 007. Move the Gizmo of the UVW Mapping as the image shows.

13.Now, organize its objects so than they will have the structure of the image 008. Use Snap on the image 009, it's my configuration for the Snap.
14.Group the objects "Frontal" and "Lateral", named "Skull" and place it on axis zero of the coordinates x,y and z. You can use the dialog box "Transform Type-in (F12)" and type zero in x,y and z.

15. Save your work named "Tutorial_Skull_00.max".

16. Click the right button on the mouse on the object Tutorial_Skull_.max" and also on Properties, unmark the option “Show Frozen in Gray".

17. Now, we're going to freeze the skull, click right button on it and select Freeze Selected on the list. Save your work again.
18.Now we're going to customize your units. Go to Menu Customize - option Units Setup.

Click System Units Setup and make Centimeters. Click Ok in Siplay Unit Scale, mark centimeters to. That's ok

19. Save your work.

از اینجا به بعد می رویم سر surface modeling تا بتوانیم مدل مورد نظر خود را بسازیم .

توضیح : این نوع مدلینگ رقیبی برای مدل سازی مش است . در این نوع مدل سازی دیر به نتیجه می رسیم البته نتیجه ی به دست آمده در این مدل سازی کاملا با کیفیت و انعطاف پذیر است . من شخصا این نوع مدل سازی را ترجیح می دهم.لازم نیست گیج شوید . در ادامه ی آموزش به حرف من می رسید .

Elfin-D
05-02-2006, 17:49
سلام
علي جان
مرسي از زحمت بي اندازي شما.
فقط لطف كنيد از اين به يعد براي هر آموزش يك تاپيك جديد باز كنيد و در عنوان تاپيك سطح اونرو ذكر كنيد و در ضمن اورنو در انمن فلش و انيميشن بزاريد!

Suse
05-02-2006, 17:55
با سلام به همگي . من تري دي را از اين سايت ياد گرفتم . مقالاتش عالين و فهمشون هم زياد سخت نيست

وقتي وارد سايت شديم برين تو قسمت آموزشش و تري دي را انتخاب كنين.اميدوارم بتونين از مقاله هاش استفاده كنين

ALI Kheradmand
06-02-2006, 23:42
سلام
علي جان
مرسي از زحمت بي اندازي شما.
فقط لطف كنيد از اين به يعد براي هر آموزش يك تاپيك جديد باز كنيد و در عنوان تاپيك سطح اونرو ذكر كنيد و در ضمن اورنو در انمن فلش و انيميشن بزاريد!

چشم . البته این آموزش رو در این تاپیک کامل می کنم و برای آموزش های دیگه تاپیک جدید باز می کنم .

hp1361
10-02-2006, 12:45
با سلام

علي جان خدمت شما عرض كنم كه من تنها آموزشي كه در مورد متحرك سازي بلدم از روي نوشته هاي كتاب بوده كه حسابي هم منو گيج كرده . نميدونم بقيه هم اينطوري هستن يا نه اما من با خوندن كتاب فقط گيج شدم

ميشه گفت كه من در اين مورد مبتدي هستم . منظورم متحرك سازي يه كاراكتر كه با استخوان هاش مي خواد متحرك بشه

خلاصه بگم كه مي خوام حركت يه آدم رو ياد بگيرم حالا از پايه راهنمايي بفرمايين ممنون مي شم
با بقيه متحرك سازي ها كاري ندارم فقط متحرك كردن يه كاراكتر آدم همين

اگه خواستي جايه ديگه تاپيك بزني ما رو هم خبر كن ( نميدانم چرا بايد آموزش تريدي مكس جاي ديگه بره )

ممنون

ALI Kheradmand
10-02-2006, 16:11
خوب چاره ی کار شما Character studio هست . می دونی این چیه ؟
Character Studio یک برنامه ی جانبی برای 3ds max هست که همراه اون معمولا نصب می شه . همون طور که از اسمش معلومه این برنامه ای هست برای متحرک سازی کاراکتر ها . در این برنامه یک اسکلت به شما می دهد که biped نامیده می شه و به وسیله ی اون می تونید اکثر کاراکتر هاتون رو متحرک کنید . این که می گم اکثر کاراکتر ها به خاطر اینه که اگه شما یک موجود 13 پا داشته باشید نمی تونید به وسیله ی این برنامه متحرک سازیش کنید . برای متحرک کردن چنین موجودی شما باید به سراغ سیستم bone بروید .

من خودم نمی تونم درباره ی character studio چیزی بنویسم . چون زیاد بلد نیستم و می ترسم سوتی بدم !
اما از منابع دیگری سعی می کنم براتون آموزششو جور کنم .

چاکریم ...

kazemi3dmax
10-02-2006, 17:35
سلام من يك كارد گرافيك براي تردي مكس مي خوام بگيرم لطفا يك كارد خوب معرفي كنيد

ALI Kheradmand
10-02-2006, 19:45
سلام این اولین رندر من با mental ray است . البته یه مشکلی داره که می بینید . هر کی در این مورد چیزی بلده لطفا بگه مشکل از کجاست ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ray render.jpg

مشکل این رندر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ray render.jpg

kazemi3dmax
12-02-2006, 06:46
علي جون مي توني اين نرم افزار منتال رای یه جا بذاری ما دانلود کنیم
ولی در مورد مشکل رندر فکر کنم کیفیت سایه باید بالاتر بره

kazemi3dmax
12-02-2006, 07:12
سلام سهیل مشهدی هستی من محمد 21از مشهدم وتردی مکس کار می کنم
شماره تلفنی اددرسی چیزی بذار تا با هم اشنا شیم

kazemi3dmax
12-02-2006, 07:29
ادامه اموزش اسکلت کجاست؟ تموم شد ابجکت سازیش می تونی بذاری؟

Elfin-D
12-02-2006, 11:40
علي جون مي توني اين نرم افزار منتال رای یه جا بذاری ما دانلود کنیم
ولی در مورد مشکل رندر فکر کنم کیفیت سایه باید بالاتر بره
سلام.
اينجا 300 تا پلاگين براي 3dmax وجود داره

ALI Kheradmand
12-02-2006, 21:50
دوستان صبر کنید عجله نکنید ... mental ray خودش با 3ds max نصب می شه . اگه از این کار خوشتون اومده می تونم براتون آموزشش را بذارم . هر کی حاضره دستش بالا .

ALI Kheradmand
12-02-2006, 21:52
ادامه اموزش اسکلت کجاست؟ تموم شد ابجکت سازیش می تونی بذاری؟
الان ادامشو می ذارم . راستی از اینجا به بعد آموزش مهم می شه خوب دقت کنید ...

ALI Kheradmand
12-02-2006, 22:06
Making the Skull - modelling the scull:
--------------------------------------------------------------------------------

1. Create a plane object in the front viewport, click with right button on it and select Properties. Select the option "See Through" and convert it to Editable Poly.

2. Align the object conform to image 014 using Vertex, move the Vertexes to get a similar view of image 014. Use Edges Face (F4).

3. On the right viewport, align the object as the next coming image

4. Now, select the sub-object edge and go to dialogue extrude of the model. Don't forget: when you go to extrude with the front viewport adjust with the left viewport the new position of the face, you can use Shift buttons for the extrusions.

5. Continue sculpting the model to get a similar view of image 018.

6. Now go to the polygon sub-object and make it as image 019. You're making a copy, not a new object. Edit it from the teeth until you get to the nose. Don't forget to edit the other viewports.

7. The model

ALI Kheradmand
12-02-2006, 22:17
8. Make it as image 021.

9. After colapsing the vertexes you may join the two parts of the model. You can make an instance of the mesh model so then you can see the proportions,and in the 3dsmax6 you can use the modifier Symetry!

10. Continue sculping the model. Try to obtain square faces, it can help the MeshSmoth.

11. Continue making the extrusions on the edges of the model, and now we'are going to work on its profile near the eyes.

12. Continue sculpting

13. Continue sculpting. We're going to work the back side of the Skull.

14. Sometimes the extrusions don't match the vertexes, so we have to obtain a "fitting" to it. Select the two back edges in the painel Modify, go to the mode edge and click the button "Connect" so then we can colapse the vertexes.

15. Now, we can colapse

16. Continue making estrusions on the edges front-back.

تا اینجا خوب بید ؟ 50 تومن وشه !

برای امشب کافیه . دیگه حال ادامه برای امشب ندارم . نمی دونید چه قدر ضدحاله که بری کتاب خونه ی مرکزی اصفهان بعد بهت بگن که برای عضویت باید 15 سال به بالا باشی ...

kazemi3dmax
13-02-2006, 11:58
ممنون من منتظر باقيش هستم علي جون

Mehdi_44
13-02-2006, 20:06
سلام خسته نباشيد يك سري به ادرس زير بزن

1-Render Scene
2-Renderer
3-Sampling Quality
4-Samples per Pixel
5-minimum : 4
6-maximum : 16

به احتمال زياد مربوط به اين ميشه

Mehdi_44
13-02-2006, 20:20
با سلام اقايون
من تازه عضو شدم زياد به كار با اين سايت اشنا نيستم
زمان رندر با finalRender پشت صفحه رندر در Background صفحه نوشته كم رنگي از بالا تا پايين هست ×finalRender..................................... .....
چه كار ي كنم كه ديده نشود

ايميل من
m_art90@yahoo.com

متشكر

Mehdi_44
13-02-2006, 20:25
ميگم تازه واردم

پيام اول براي اشكال در سايه mental ray هست

Mehdi_44
13-02-2006, 20:47
:biggrin: ميگم تازه واردم

پيام اول براي اشكال در سايه mental ray هست

دومي سوال ممنونم

Mehdi_44
14-02-2006, 16:15
با سلام
اقاي عليرضا خردمند

من اموزش 3ds max VRay را دارم ولي در حال زيپ فعلا مگابايت338 چون درحال دانلودم با eMule

اگر خواستي ادرس بده بعدا براي شما پست كنم.
m_art90@yahoo.com

شماره يك/ VRay براي 3ds max 8 پيدا نكردم اگر داري ايميل بزن يا ادرس مجاني بده من دانلود كنم.

شماره دو/ در كار با finalrender در پس زمينه رندر نوشته كمرنگي از بالا تا پايين صفحه هست چكار كنم ديده نشود.

خسته نباشيد.

ALI Kheradmand
14-02-2006, 21:01
من چند وقت دیگه vray رو upload می کنم .

ALI Kheradmand
14-02-2006, 21:04
با سلام
اقاي عليرضا خردمند

من اموزش 3ds max VRay را دارم ولي در حال زيپ فعلا مگابايت338 چون درحال دانلودم با eMule

اگر خواستي ادرس بده بعدا براي شما پست كنم.
m_art90@yahoo.com

شماره يك/ VRay براي 3ds max 8 پيدا نكردم اگر داري ايميل بزن يا ادرس مجاني بده من دانلود كنم.

شماره دو/ در كار با finalrender در پس زمينه رندر نوشته كمرنگي از بالا تا پايين صفحه هست چكار كنم ديده نشود.

خسته نباشيد.

آقا دستت درد نکنه هر وقت دانلود کردی بگو تا آدرس بدم ..

من چند وقت دیگه vray رو upload می کنم .

راستی من کار با finalrender بلد نیستم .

Mehdi_44
16-02-2006, 20:37
بايد ياد بگيري چون خيلي جالب كار با finalrender ......

با فايلها ي HDRI كار كردي فوق العاده است.. من وقتي 3dmax كار مي كنم نمي دوني چه حالي دارم ديونه ميشم

من كمتر ديدم كسي را كه بتونم با ان دوست باشم و در مورد تري دي مكس با اون صحبت كنم

اين شد كه در حال گشتن بدنبال گروه بودم كه اين سايت خوب با بچه هاي 20 پيدا كرد

اگر دقت كرده باشي من با فاصله مينويسم بگو چرا .....

ضمنا در جواب سوالي كه در مورد سايه داشتي mentalray

1-Render Scene
2-Renderer
3-Sampling Quality
4-Samples per Pixel
5-minimum : 4
6-maximum : 16

ممنونم ... موفق باشي

ALI Kheradmand
19-02-2006, 19:03
بله آقا فهمیدم مشکل در تعداد sample ها بود .
آقا من تا چند هفته ازتون خدا حافظی می کنم . اما سعی می کنم به اینترنت و این انجمن سر بزنم

خدا حافظ

Mehdi_44
20-02-2006, 15:03
با سلام
اقاي عليرضا خردمند

آدرس رو بزن به m_art90@yahoo.com كه اماده شد بفرستم.

ضمنا يكسري TEXTURE و HDRI هم برات ميفرستم اميد وارم بدرد بخورد (2M HIGH RESOLUTION WOOD TEXTURES ).

از رفتن شما ناراحت شدم انشاا... هر كجا هستي خوشحال و اميدوار باشيد .

خداحافظ .

ALI Kheradmand
21-02-2006, 20:46
با سلام
اقاي عليرضا خردمند

آدرس رو بزن به m_art90@yahoo.com كه اماده شد بفرستم.

ضمنا يكسري TEXTURE و HDRI هم برات ميفرستم اميد وارم بدرد بخورد (2M HIGH RESOLUTION WOOD TEXTURES ).

از رفتن شما ناراحت شدم انشاا... هر كجا هستي خوشحال و اميدوار باشيد .

خداحافظ .

بابا به خدا اسم من عليرضا نيست . اسم من علي هست.
من آدرسمو ميفرستم به ايملت ... دست درد نكنه .
اگر هم چيزي خواستي خجالت نكش . بگو تا برات بفرستم .
بازم ممنون.

Mehdi_44
22-02-2006, 23:37
با سلام

اقاي عليرضا خردمند چشم از اين به بعد علي خردمند مينويسم :biggrin: :blink: :blush:

ضمنا از معرفي اين سايت تازه تاسيس ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درست كه تازه تاسيس هست ولي مديريت سايت شخصا جواب اعضا را ميدهد

Elfin-D
23-02-2006, 19:58
اين سايته مال كيه؟مال شماست؟اگر ميخواي تبليغ كني بنظر من بزاري تو امضات بهتره تا تو هر پستت اعلام كني

Mehdi_44
23-02-2006, 21:58
با سلام دوست عزيز Elfin-D

از راهنمايي شما ممنونم

راستش اينقدر در اين تاپيك فعاليت زياد هست من فكر اين تاپيك مال ما هست .

Elfin-D
23-02-2006, 22:03
مهدي جان
فعاليت در اين تاپيكم مخدود ميشه به علي خردمند!
البته به علت اينكه خيلي تاپيك كليي هست استقبال هم ازش كمتره(با توجه به تخصص بودن بحث)
به هر جال اگر شما هم چيزي از مكس بلدي خوشحال ميشيم كه شاهد فعاليت شما هم باشيم!

hp1361
23-02-2006, 22:27
ما منتظريم

Mehdi_44
24-02-2006, 14:55
مهدي جان
فعاليت در اين تاپيك محدود ميشه به علي خردمند!
البته به علت اينكه خيلي تاپيك كليه هست استقبال هم ازش كمتره(با توجه به تخصص بودن بحث)
به هر جال اگر شما هم چيزي از مكس بلدي خوشحال ميشيم كه شاهد فعاليت شما هم باشيم!

باسلام Elfin-D جان
البته شما درست ميفرماييد فعاليت در اين تاپيك محدود نميشه به جناب علي خردمند
اما شما هم اگر بعد از 10-12 روز در يك سايت عضو مي شديد يك جواب يا پيام كوتاه
حتي منفي. نمي ديديد و فقط با يك شخص صحبت ميكرديد اينطوري فكر ميكرديد ?!

بنده با شخص شما هم عقيدم علت اينكه خيلي تاپيك كليه هست استقبال هم ازش كمتره
بخاطر هم اين درمورد اين سايت تبليغ كردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بنظر مير سد كه تخصصي تر باشد البته اگر زمان بيشتري بگذرد

در هر صورت بنده خوشحالم كه ميبينم دو نفر ازدوستان صحبتي كردن

ضمنا فعاليت فقط بمعني اموزش نيست چون اگر سوالي نشود تبادلي صورت نخواهد گرفت

در مورد سوالاتي كه در صفحه قبلي هست چيزي ميدونيد ممنون ميشم جواب بديد دوستان درمورد
finalrender درمورد لطفا به صفحه قبلي رجوع شود

من سوالات زيادي دارم.............

باز هم متشكرم از صحبت شما

Elfin-D
24-02-2006, 15:04
سلام
براي سوالتون پيشنهاد ميكنم كه يك تاپيك جديد باز كنيد!اينطوري بيشتر تو چشم هست!

Mehdi_44
24-02-2006, 21:50
با سلام
راست بنده هنوز وارد به اين سايت نشدم
هم براي گذاشتن امضا مشكل دارم و براي ايجاد تاپيك
اگر زحمتي نيست شما اين كار را انجام بديد ممنون ميشم
نام تاپيك را بگذاريد ....سوالات 3dsmax .....

از لطف شما پيشا پيش تشكر ميكنم

Elfin-D
24-02-2006, 21:54
مهدي جان
پيشنهاد ميكنم اين تاپيك رو مطالعه بفرماييد:

Mehdi_44
26-02-2006, 22:39
دست شما درد نكند خيلي بدرد خورد :)

بنده عكس شما و امضا را وارونه ميبينم چرا

Elfin-D
26-02-2006, 22:46
اشكال از مانيتور شماست!180 درجه بچرخيد!

Mehdi_44
27-02-2006, 00:31
با سلام

اول خيلي خيلي براي معرفي اين سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنونم
كه هم خود سايت 20 هم اموزش ان
در مورد ماشين :blush:

آموزش 3dmax طراحي بدنه خودرو سطح پيشرفته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_bjt
27-02-2006, 08:46
سلام

آقا Maya بهتره يا 3DSMax ؟

----------------------------------------------------

بازي پازل فارسي:

Elfin-D
27-02-2006, 13:09
مهدي حان
نميشه اين ذو رو مقايسه كرد!هر كدو م خصوصيات خودشون رو دارن ولي مايا حرفه اي تره!

Mehdi_44
28-02-2006, 20:18
با سلام
هر كسي چيزي در مورد قطعه اي براي رندر ميدنه بنويسد مخصوصا قيمت در بازار ايران؟؟؟

PURE PCi-X Card PCI P1800 سيستم 32 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RenderDrive RD6400 سيستم 64 بيت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط خودتون كنترل كنيد ....... :rolleye: :blush: :blink:

ممنون

doobarareh
01-03-2006, 14:53
با سلام و خسته نباشید!!
من یک مبتدی در امر مکس هستم!!
به یک پلاگین نیاز دارم تا باهاش مو درست کنم!!کسی لینکی داره؟؟؟

Mehdi_44
02-03-2006, 22:52
با سلام و خسته نباشید!!
من یک مبتدی در امر مکس هستم!!
به یک پلاگین نیاز دارم تا باهاش مو درست کنم!!کسی لینکی داره؟؟؟

با سلام
دوست عزيز در 3dsmax 8 با نام Hair and Fur قسمت مديفاير موجود هست
اگر سيستم شما رم پاييني دارد كار با ان سخت ميشود

منتظر جواب ديگر دوستان باشيد

soheil1366
03-03-2006, 11:41
سلام

آقا Maya بهتره يا 3DSMax ؟

----------------------------------------------------

بازي پازل فارسي:

هر كدام خاصيت خودشو داره ولي چون من تريدي مكس كار ميكنم پس : پس بهتره!!!! :biggrin:

hp1361
03-03-2006, 13:17
سلام

گويا دانسته هاي دوستان در مورد انيميشن سه بعدي ته كشيده

ايول داره بابا ف من كه بيشتر از اينها انتظار داشتم

شايد (آب در كوزه و ما گرد جهان مي گرديم )البته شايدا

يكي كه تو تهرانه يا هرجا كه به اينترنت پر سرعت دسترسي داره يه مقاله اي مستندي چيزي در مورد داستانهاي راهنمايي رانندگي حداقل براي آشنايي دوستان بزاره (همون داداش سيا)

اگه من دوسال پيش كه تو تهران بودم و به اينترنت دانشگاهمون دسترسي داشتم و البته با اين سايت خوب اشنا بودم ميتركوندم

اما حيف

موفق باشيييييييييييييين

soheil1366
08-03-2006, 22:01
سلام
خدمت جناب hp2 بايد عرض كنم كه اطلاعاتمون ته نكشيده ولي نوشتن يك آموزش كاملا فارسي خيلي وقت گيره و خيلي هم اعصاب خوردكن.
حالا شما هم ميتونين امتحان كنين

soheil1366
08-03-2006, 22:15
سلام سهیل مشهدی هستی من محمد 21از مشهدم وتردی مکس کار می کنم
شماره تلفنی اددرسی چیزی بذار تا با هم اشنا شیم
سلام
اگه تلفن خونمونو ميخواي ايميلتو بده ولي من معمولا تو دانشگاهم (آزاد مشهد) وكمتر خونه ام اگر خواستي منو ببيني ميتوني بياي اونجا رشتمم كامپيوتره ورودي 84
البته من اونقدرا هم تو تريدي مكس حرفه اي نيستم
ولي به هر حال از لطفت ممنونم

hp1361
09-03-2006, 23:55
سلام دوباره

دوست عزيز سهيل 1366
براي نمونه عرض ميكنم . چند وقت پيش كه پك كوانتم بيرون اومد بعضي ها سوالاتي در مورد عدم موفقيت در نصب ادوب ريدر داشتن . فرداي اون روز يه اموزش كامل 20 صفحه اي همراه با تصوير بصورت پي دي اف ساختم اما هر چي زور زدم كه آپلودش كنم نشد كه نشد

يقينا اگه من در مورد اين امر با مشكل مواجه نبودم در همين حد كه ياد دارم آموزش هاي مفيدي رو ارائه مي دادم
اما متاسفانه كاريش نمي شه كرد بايد باهاش ساخت

موفق باشيد

ALI Kheradmand
25-03-2006, 01:00
سلام خدمت دوستان گرامی . خیلی وقت بود به خاطر کمبود وقت به اینجا سر نمی زدم . البته هنوز هم وقتم پره و فقط برای عرض سلام اومدم .
راستی این که کسی آموزشی از خودش نمی زاره به نظر من 3 دلیل داره :
1- سرعت گند اینترنت در ایران
2-وقت گیر بودن نوشتن یک آموزش کاملا فارسی
3-در ضمن کسی که چندین سال وقت گزاشته تا در ایران بتونه یه تجربه هایی در مورد برنامه های 3 بعدی به دست بیاره حاضر نمی شه به همین راحتی اونارو در اختیار دیگران بزاره ...

یه نکته هم مونده :
سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم مال من نیست . من فقط با مدیر سایت دوستم. اون خودش یه مکس کار حرفه ایه . من فقط اینجا از سایتش تعریف می کنم چون فکر می کنم حیفه که سایت به خوبی خلوت بمونه ...

باز هم خداحافظ

Mostafa_Amol
12-04-2006, 05:20
كسي به من مي تواند بگويد من براي كاركترم چطور مو بگذارم
متشكرم

Black Hawk
14-04-2006, 14:46
كسي به من مي تواند بگويد من براي كاركترم چطور مو بگذارم
متشكرم

بهترين روش براي مو رو بايد در پلاگين هاي جانبي مكس جستجو كني كه اون ها هم شاخه هاي زيادي دارن
در ضمن راحت ترينش اينه كه مو رو يك پارچه و با متريال دهي بوجود بياري كه اين تو بازي سازي خيلي رايج
اما گفتم روش استاندارد اين نيست ;)

Mostafa_Amol
14-04-2006, 15:06
آقا محمد حسين از جوابت ممنونم
يك سايت كامل تري دي اما فقط يك عيب دارد آن هم اين است كه زبانش روسي است
البته اين مشكل قابل حل است آن هم اين است كه به سايت زير برويد و آدرس سايت بالا را بدهيد تا كل سايت را به زبات انگليسي به شما تحويل بدهد (البته بايد زبان مورد نظر را انتخاب كنيد

Mostafa_Amol
16-04-2006, 15:55
کسی می تواند به من پلاگین گذاشتن مو برای کارکتر را بدهد ؟
یا یک سایت معرفی کند؟
متشکرم

Mehdi_44
02-05-2006, 01:38
کسی می تواند به من پلاگین گذاشتن مو برای کارکتر را بدهد ؟
یا یک سایت معرفی کند؟
متشکرم

با سلام زياد
دوست عزيز در 3dsmax 8 با نام Hair and Fur قسمت مديفاير موجود هست

ضمنا در صفحه قبل دوست ديگري اين سوال را كرده در صفحات قبل اموزشهاي به درد بخور زيادي هست كه دوستان زحمت كشيدن گذاشتن ..........

HDRI نرم افزاري براي ديدن فايلهاي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مكس ميتوان از ان در نقش نور اسمان استفاده كرد ودرمحيط.......

اموزش فارسي فايل HDRI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از انجايكه هر فايل HDRI در محيطي با نورهاي متفاوت گرفته شده. براي هماهنگي شيئ واقعي در دنياي مجازي
از كره نور استفاده ميكنند . و بر عكس ان هماهنگي شيئ مجازي در دنياي واقعي از دوربين مخصوص HDRI
استفاده مي كنند / شايد بشود از يك دوربين معمولي و يك نرم افزار سود جست؟!
ببين چه ميكنند با جلوههاي رايانهاي
اگر خواستيد بريد به ادرس زير به حركت دوربين دقت كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehdi_44
06-05-2006, 13:29
با سلا م

Mehdi_44
06-05-2006, 13:33
با سلا م
اموزش VRAY
Interiors 3.07 G format ISO
Exteriors 3.38 G format ISO
ضمنا تا اخر هفته هر دوتا2شو دارم:biggrin: يه مشكل كوچك هست كه دي وي دي رايتر ندارم .

باسلام مخصوص خدمت علي خردمند ادرس ندادي ريفق . اموزش VRAY محصول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اماده هست ايميل بزن
Global Illumination: Exteriors

Global Illumination: Interiors

linka
12-05-2006, 17:54
آموزشها خيلي خوب بود

بد نيست دوستان كارهاشونو هم بزارند تا بتونيم يك رقابت جذاب رو هم اين تاپيك داشته باشيم.[i]

با تشكر

meysam3d
15-05-2006, 15:21
سلام به همگي
يه جايي هست كه اونجا در مورد انواع برنامه هاي سه بعدي چيز نوشته ميشه. خيلي دور نيست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+++

آخرين پست هم طريقه ايجاد متريال و رندر منتال ري ماده فلز پژو 206 است ...

+++

اقا محمد حسين و اقا مصطفي به ما هم سري بزنيد خوشحال ميشيم.
:)

پست های پشت سر هم ادغام شد
لطفا همه مطالب رو در یک پست ارسال کنید

مـیـثــم

meysam3d
15-05-2006, 15:30
يكي از اين موضوعها رو انتخاب كنيد
بعد چشماتون ببنديد بيايد تو: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ورود به دنياي 3 بعدي
شروع کار با3d studio max

کار با منویCreator

کار با منوی shape

کار با منوی modifiers

کار با پنجرهMaterial editor

نورپردازی(lighting)

كار با سيستم (mental ray)

كار با سيستم (RayTrace)

کار با دوربین (camera)

متحرک سازی (Animation)

ویرایش فیلمها با Video post

زبانMax Script

اطلا عات عمومی در مورد مكس

مباحث عمومی maya و تفاوتهای آن با max

Mehdi_44
18-05-2006, 14:41
با سلام دوستان عزيز
هر كي نرم افزار رندر براي 3dsmax8.0 و متريال مثل v-ray 1.5 و finalrender sp3 و..... ميخواد برود اينجا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين انگيسي

سايت دو زبانه است چيني و انگيسي

اين عكس كليد دانلود

V-Ray_v1.50.06_3ds_Max8_en ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته ضرر نداره كه يك ذره .سايت زير و رو شود..... :rolleye: :blink:

اقايون عزيز يكسر اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنيد اگر اين كارها را ميتونيد انجام بديد دوميليون تومان جلوييد و با اين پول يك كامپيوتر خوب بخريد
ضمنا دوميليون تومان براي اموزش زياد نيست؟ قيمت چقدره . مي ارزه:cool:

اموزش finalrender و V-Ray نصب داخل لينكهاي زير
كليد دانلود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V-ray Render
Simian V-Ray Journal Materials Vol1 News! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
1.49.03 (for max6-8) News! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
1.48.03 (for max6-8) News! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
1.47.03 (for max6-8) English Version ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
FinalRender
FinalShaders SP1 (for max6-7) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Update FinalRender Stage-1 SP3 (for max6-7) News! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Update FinalRender Stage-1 SP2D (for max6-7) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
FinalRender Stage-1 SP1 Full (for max6-7) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Setup Help ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ALI Kheradmand
24-05-2006, 13:10
واقعا ببخشید من یک ماه سرم واقعا شلوغ بود و نتونستم سر بزنم الان هم تمی تونم زیاد بمونم . از elfin_d هم واقعا معذرت می خوام که tutorials for 3ds max رو ادامه ندادم . اومدم بگم که فکر نکنید جا زدم . تا آخرش هستم .

ALI Kheradmand
24-05-2006, 13:12
با سلا م
اموزش VRAY
Interiors 3.07 G format ISO
Exteriors 3.38 G format ISO
ضمنا تا اخر هفته هر دوتا2شو دارم:biggrin: يه مشكل كوچك هست كه دي وي دي رايتر ندارم .

باسلام مخصوص خدمت علي خردمند ادرس ندادي ريفق . اموزش VRAY محصول[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اماده هست ايميل بزن
Global Illumination: Exteriors

Global Illumination: Interiors

ممنون اگه می شه ایملتو برام بذاری چون یادم رفت .
اگه اشتباه نکنم این باید همون GNOMON WORKSHOP معروف باشه . واقعا می خوامش ...

Mehdi_44
28-05-2006, 14:18
M_art90@yahoo.com
باسلام مخصوص خدمت علي خردمند كوجاها ييي ريفق.؟ :blink: ;)
باسلام
ضمنا به مديريت اين سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زدم كه ببينم ممكن اينِ DVD ها را براي فروش با قيمت ارزن بگذارن البته خودشان تكثير كنند كه همه به ان دسترسي داشته باشند
جواب مثبت بود
ديگر دوستان عزيز تا چند وقت ديگر محصولات بالا به ليست خريد اين سايت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اضافه ميشود هر كسي خواست از اينجا ميتواند تهيه كنند :blush:

soldier
02-06-2006, 21:17
سلام
من تمامي صفحات رو خوندم.
اما صفحه ي اول آموزش ساخت گاو رو ياد نگرفتم.
آقا سهیل می شه آموزش ساخت گاو رو کامل بزاری که یاد بگیرم.
آخه خیلی واسم مهمه.
اگه می شه بگید که چطوری می شه انسان یا حیوانات یا اشیا رو به این صورت بعد داد.

soldier
03-06-2006, 08:41
سلام
آقا سهيل اگه ميشه يه فايل نمونه هم بزار

soldier
03-06-2006, 17:41
سلام
پس چي شد من ساعت به ساعت به اينجا سر مي زنم.
اما هيچ كس جواب من رو نميده.
لطفآ سريع تر جواب من رو بدين.
راستي يك فايل نمونه از گاو بزاريد

ALI Kheradmand
03-06-2006, 22:10
M_art90@yahoo.com
باسلام مخصوص خدمت علي خردمند كوجاها ييي ريفق.؟ :blink: ;)
باسلام
ضمنا به مديريت اين سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زدم كه ببينم ممكن اينِ DVD ها را براي فروش با قيمت ارزن بگذارن البته خودشان تكثير كنند كه همه به ان دسترسي داشته باشند
جواب مثبت بود
ديگر دوستان عزيز تا چند وقت ديگر محصولات بالا به ليست خريد اين سايت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اضافه ميشود هر كسي خواست از اينجا ميتواند تهيه كنند :blush:

دمت گرم . راستی آدرسمو فرستادم به میلت .

soldier
04-06-2006, 10:43
سلام
آقاي علي خردمند لطفآ اگر مي شه
يك نمونه از گاو رو آپلود كنيد
آقا سهيل كه نيست.

Moh3en_DDD
04-06-2006, 22:05
آقا كي مي تونه اين آموزش آب را بده . . . مثل شكل زير . . .:

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Moh3en_DDD
04-06-2006, 22:10
8 تا آبجكت ماشين براي مكس ... :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s%20Studio%20max/

soldier
05-06-2006, 10:10
سلام
انگار كسي ما رو كمك نمي كنه.
بابا يه نمونه از گاو آماده مي خوام.
يكي تون كمك كنه. :sad: :sad: :sad:

ALI Kheradmand
12-06-2006, 13:07
آقا جان دمت گرم .
سی دی ها و دیویدی ها رسید .
البته من هنوز وقت نکردم نگاشون کنم اگه یه توضبح در موردشون بدی ممنون می شم .
بازم دمت گرم
همه جوره از لحاظ گرافیکی و نرم افزاری در خدمتیم . البته الان در خدمت نیستم پس فردا که آخرین امتحانم تموم شد , دربست در خدمتم .

باز هم از تو خیلی ممنونم . واقعا حال دادی ...

soldier
12-06-2006, 14:23
سلام
من فكر كردم سريع بهم جواب ميدين.
اما هنوز هم جوابي بهم ندادين
من يك نمونه از گاو مي خواستم.

ALI Kheradmand
14-06-2006, 15:10
سلام
من فكر كردم سريع بهم جواب ميدين.
اما هنوز هم جوابي بهم ندادين
من يك نمونه از گاو مي خواستم.

چه گاوی ... با چه فرمتی ... ؟

soldier
15-06-2006, 13:07
سلام
من تمامي صفحات رو خوندم.
آخه خیلی واسم مهمه.

سلام
آقا سهيل اگه ميشه يه فايل نمونه هم بزار.

سلام
آقاي علي خردمند لطفآ اگر مي شه
يك نمونه از گاو رو آپلود كنيد
آقا سهيل كه نيست..

با فرمت ام اي ايكس(فرمت ذخيره كردن فايل تري دي مكس)
در تاپيك بعدي از شما اين رو خواستم.
اما تا حالا اصلآ هيچ جوابي بهم ندادين

Mehdi_44
16-06-2006, 18:48
با سلام
علي جان كاري داشتي بازم درخدمت. :rolleye:
ضمنا جايي هست كه بشود كارهاي مكس را رندر گرفت. لطفا معرفي كنيد.

دوست عزيز soldier اگر خيلي عجله داري تا بچه ها جواب بدن ميتوني با
برنامه Poser مدل انسان و حيوانات را خروجي بگيري براي مكس.
هر چند اين برنامه كاربرد زيادي در مورد متحرك سازي دارد آما..... :biggrin:

soldier
16-06-2006, 21:41
فعلآ كه پزر در دسترس نيست از بچه هاي اينجا خواستم كه كاري واسم انجام بدن.
اما هنوز هم حاضر نشدن يه فايل رو بسازن و آپلود كنن.

ALI Kheradmand
16-06-2006, 22:38
بابا سولجر جان گاوم کجا بود ؟ اخه ساختن گاو به این سرعت ... ؟!

اما چشم سعی می کنم یک نمونه ی ابتداییش رو سه سوته از رو آموزشش بسازم

ALI Kheradmand
16-06-2006, 22:41
با سلام
علي جان كاري داشتي بازم درخدمت. :rolleye:
ضمنا جايي هست كه بشود كارهاي مكس را رندر گرفت. لطفا معرفي كنيد.

:biggrin:

در جوابت باید بگم یک جا در ایران هست . راستش نمی دونم کجاست فقط یک بار یک ایمیل برام اومده بود و افتتاحش رو خبر داده بود . اما اطلاع خاصی ازش ندارم .

چاکرتم ...

ALI Kheradmand
17-06-2006, 18:36
soldier جان من آموزشی که در صفحات اول بود خوندم . اما آموزش مشکل هایی داشت . حتی تو خود عکس آموزش هم که نگاه کنی مدل یه اشکالاتی داره . حالا من در به در دنبال یه مدل گاو تو اینترنت برای تو هستم .

Moh3en_DDD
17-06-2006, 20:04
سلجر جان ... اگه يه مدل گاو آماده مي خواي اينم لينكش . . . :

دانلود را بزن و ثبت نام بكن و دائنلودش كن . . . !

Mehdi_44
17-06-2006, 21:09
soldier يه مدل گاو

1.44 mb

Black Hawk
18-06-2006, 08:32
من دنبال مدل چند تا جنگنده هستم مدل هاي خوب هم ميخوام اگه سايتي سراغ داريد معرفي كنيد چون خيلي نياز دارم

Moh3en_DDD
19-06-2006, 11:56
من دنبال مدل چند تا جنگنده هستم مدل هاي خوب هم ميخوام اگه سايتي سراغ داريد معرفي كنيد چون خيلي نياز دارم

من تو يه سيدي دارم اگه مي خواي بگو تا برات آپلود كنم ... فقط اگه مي خواي چون تعدادش 700 -800 تايي هست بگو چجوري باشند تا برات آپلود كنم . . . ! :biggrin:

soheil1366
21-06-2006, 01:24
سلام
من تمامي صفحات رو خوندم.
آخه خیلی واسم مهمه.
سلام
شرمنده من چند ماهی بود که به این تاپیک سر نزده بودم
این لینکه گاوه با تمام مراحل ساخت

bb
21-06-2006, 05:47
بابا این تاپیک خیلی با حال بوده و من خبر نداشتم
ممنون از همگی

ALI Kheradmand
21-06-2006, 13:04
آقا همین الان یه مدل گاو پیدا کردم . اما اینجا مثل این که 100 نفر قبل از من دست به کار شدن ...

soldier
21-06-2006, 17:43
سلام
اي ول بابا دست همتون درد نكنه.
اما آقا سهيل من دوست دارم يه آموزشي باشه
كه بعد از آموزش چيزي كه دوست دارم رو بسازم!
آخه من كه بازي مي سازم گرافيك واسه بازي هام خيلي مهمه.
حالا من پزر رو دارم اما نمي دونم چطور اشيا بسازم مثل اصا و تفنك و هر
چيز ديگه اي اگر بتونيد يه آموزش بذاريد كه چطور واسه پرز اشيا بسازيم!!
و چطور به داخل آن برنامه ببريم! منتظرم
باز هم مي گم از متشكرم

ALI Kheradmand
21-06-2006, 23:17
سلام soldier جان . خوشحالم که خوشحالی !!!
پزر به درد مدل سازی غیر ارگانیک نمی خوره .
من فکر کنم تو هر مدلی که می خوای (منظورم مدل ارگانیک مانند انسان است) باید تو پزر درست کنی . بعدا با فرمت 3ds اونو save کنی بعدا تو برنامه ای مانند 3ds max بازش کنی و بقیه ی مدل های غیرارگانیکت رو اونجا بسازی .
امیوارم که فهمیده باشی ...

ALI Kheradmand
21-06-2006, 23:31
در ضمن , برای بازی سازی مستقیما برنامه نویسی می کنی یا از Game Engin استفاده می کنی ؟
اگه از Game Engine استفاده می کنی اسمشو بگو شاید بتونم درباره ی مدل سازیش کمکت کنم .

Black Hawk
22-06-2006, 07:37
من تو يه سيدي دارم اگه مي خواي بگو تا برات آپلود كنم ... فقط اگه مي خواي چون تعدادش 700 -800 تايي هست بگو چجوري باشند تا برات آپلود كنم . . . ! :biggrin:

آقا ممنون
من ميگ29 نياز دارم و اگه پيدا بشه يه جنگنده متريال خورده با رنگ آميزي ايران چند جا پيدا كردم ولي برا دانلود نبود ممنون

soldier
22-06-2006, 10:19
سلام آقای علی خردمند
وقتی که می شه از پزر به تری دی مکس برد
پس می شه برعکسش رو هم انجام داد
یعنی از تری دی مکس به پزر برد (امتحان کردم)
چون با پزر کار کردن راحت تره . تری دی مکس برای ساخت اشکال خوبه.
خوب اما یه مشکل برای ساخت شی ها توسط تری دی مکس
اگر نمونه گاو رو ببینید اون اولی هست (0) اون رو چطوری اینجور کردی آقا سهیل!
من هر کاری می کردم نمی تونستم اینجوری بعد بدم یعنی از دهن تا دمش یه حالت
بعد داده می شد.حالا من نمی دونم با این شیوه بعد دادن می شه
حدودی از مشکل های شی ها را حل کرد یا برای هر شکل راهی هست
اگر بتونین یه توضیحی بدین خیلی ممنونتون هستم
چون مثلآ من واسه آدم بازی خودم می خواهم تفنگی طراحی کنم
که دوست دارم. حالا ممکنه تفنگ از جایی گیر بیاد اما اگر یه بازی خیالی
بود خوب باید چیزی که توی ضهنم هست رو طراحی کنم.
حالا مثال زدم می خواهم یه چیز کلی باشه!
راستی آقا علی من با دلفی بازی می سازم از هیچ انجینی هم استفاده نمیکنم.

ALI Kheradmand
22-06-2006, 13:57
تو اگه بخوای از مدل های high poly استفاده کنی به مشکل برمی خوری . مدل های low poly مخصوص بازی سازی هستن .
همه ی مدل های بالا high poly هستند و به درد کار تو نمی خورند . (البته با پوزش از گردآورندگان این مدل ها).

soldier
22-06-2006, 14:30
سلام
من در مورد ساخت بعد مي خواستم چيزي بدونم !!!
من كه از high poly و low poly خبر ندارم كه چي هستن!
و مي خواستم كه بدونم اين شيوه بعد دادن در همه جا كارايي داره؟
و چطور بعد داد آخه هر كاري كردم نتونستم اين گاو را اينجوري بعد بدم.

Moh3en_DDD
22-06-2006, 21:45
آقا ممنون
من ميگ29 نياز دارم و اگه پيدا بشه يه جنگنده متريال خورده با رنگ آميزي ايران چند جا پيدا كردم ولي برا دانلود نبود ممنون

من نمي دونم اين هواپيمايي كه شما مي گيد چي هست چون من سررشته اي از اين كار ندارم . . .! ولي چند تا آپلود كردم مي تونيد از اينجا بگيريد . . . !

ALI Kheradmand
23-06-2006, 11:16
آقا یک آموزش جدید نوشتم . تو قسمت فلاش و انیمیشن . برید ببینید و نظر بدید . ضرر نمی کنید

soldier
23-06-2006, 12:09
سلام
ما مي خواستيم يه روش براي بعد دادن ياد بگيريم!
آيا اين روش در همه جا كارايي داره؟

ALI Kheradmand
23-06-2006, 13:16
من منظورت رو دقیقا از بعد دادن نمی فهمم .

ALI Kheradmand
23-06-2006, 13:16
من منظورت رو دقیقا از بعد دادن نمی فهمم . یه خورده واضح تر بگو .

soldier
23-06-2006, 13:47
نمونه گاو هست كه آقا سهيل آپلود كرده.
چطوري بعد داده.يعني سه بعديش كرده.
مي خواهم هم ياد بگيرم چطور؟
و هم مي خواهم بدونم همه جا كاربرد داره؟

soldier
23-06-2006, 13:49
راستي يادم رفت يعني يه چيزه كلي باشه .
كه واسه تفنگ . كلاه . و هر چيز ديگه

ALI Kheradmand
23-06-2006, 14:05
و هم مي خواهم بدونم همه جا كاربرد داره؟
منظورت اینه که بشه همه چیز باش ساخت ؟

soldier
23-06-2006, 14:12
دقيقآ!
بعد از اون يه آموزش كوچيك هم در موردش بذار
اگه مي توني! كه ياد بگيرم چطوري اين كارو كنم
يعني فقط با بعد دادن مشكلم حل مي شه؟

ALI Kheradmand
23-06-2006, 17:28
همه چیز می شه ساخت . البته نه به تنهایی همان طور که در آموزش سهیل دیدید غیر از 3 بعدی کردن به قول شما (در واقع extrud ) یه کار های دیگه ای رو مدل باید انجام داد تا شی مورد نیاز به دست آید. اما ... :
بنده اینجوری کار نمی کنم => (در نتیجه) نمی تونم آموزشی بذارم .

اما مشکل شما اینجاست که مدل شما برای بازی نباید زیاد پر جزییات باشه

soldier
23-06-2006, 20:06
سلام
واسه افكت هاي مختلف يه كتاب خوب دارم كه واسه اين افكت هاس.
اما واسه اينكه ميگي : واسه مدل براي بازي هام نمي توي جزييات زياد بزاري.
واسه چي ؟
در ضمن اگر تونستي يه آموزشي از جايي پيدا كن.
تو كه End گرافیکی یه مطلبی از جایی پیدا کن.

bb
24-06-2006, 05:47

بدون شرح گذاشتمش

soldier
24-06-2006, 11:10
اگر بتونيد يه آموزش كوچيك در مورد اون چيزي كه مي خواستم
بنويسيد بهتره كه چند تا نمونه بزارين بعد هم اون چيزي كه مي خواهم نيست.
يك روش كلللييي مي خواهم باشه.....
فقط فقط فقط فقط بعد دادن مثل گاو
هر كاري كردم نتونستم بعد دادن گاو را ياد بگيرم.

soldier
24-06-2006, 11:29
بابا اصلآ ساده ساده بگم.
يعني ارتفاع يك شي رو زياد كنه.
اما هر تيكه به يه اندازه تغيير كنه.

Moh3en_DDD
24-06-2006, 12:11
يعني اگه بخواهي مثلا يه شكل با خط بكشي و بخواهي به اون بعد بدي بايد تو تري دي مكس بهش اصلاحگر eXtrude بدي ... !

soldier
24-06-2006, 13:02
سلام
دستت درد نكنه تا حدودي مشكلم حل شد.
راستي يه روش ديگه هم يادم اومد اينجا بگم
وقتي با خط يه شكلي رسم كرديد مي توانيد
آن را به پلي تبديل كنيد و بعد همون رو كه گفتي
در همون جا هم وجود داره. و مي تونيد برش هم بدهيد.
دستت درد نكنه.

Moh3en_DDD
24-06-2006, 13:05
آبجكتدو بهتره به Mesh تبديل كني . . . !

ALI Kheradmand
24-06-2006, 23:36
نه همون poly بهتره . من که قبلا گفتم باید extrude کنی . البته اگه از Bevel profile استفاده کنی نتیجه ی بهتری می گیری و اگه از LOFT استفاده کنی نتایج بی نهایت بهتری به دست می آری .

ALI Kheradmand
24-06-2006, 23:41
سلام
واسه افكت هاي مختلف يه كتاب خوب دارم كه واسه اين افكت هاس.
اما واسه اينكه ميگي : واسه مدل براي بازي هام نمي توي جزييات زياد بزاري.
واسه چي ؟
در ضمن اگر تونستي يه آموزشي از جايي پيدا كن.
تو كه End گرافیکی یه مطلبی از جایی پیدا کن.

چون اگه از مدل های پرجزئیات به صورت Real Time در بازی هات استفاده کنی بازی تیک می اندازه .

درباره ی آموزش هم یک آموزش خوب سراغ دارم > مدل سازی صورت به صورت low poly (به درد بازی سازی می خوره) . اما مشکلش اینه که زبانش انگلیسیه . اگه می خوای بگو تا برات بذارم .

soldier
25-06-2006, 10:39
سلام
اگه بذاري كه ضرري نداره.
راستي اين دو تا رو كه گفتي
كجاي تري دي مكس مي تونم پيداشون كنم.
Bevel profile
LOFT

ALI Kheradmand
26-06-2006, 09:32
این دو هم اصلاحگر هستند و همون جا که extrude رو پیدا کردی , این دو را هم همون جا پیدا می کنی . منظورم در لیست اصلاح گرها هست .

soldier
26-06-2006, 10:36
سلام
دستت درد نکنه.فقط حالا اون آموزش مونده.
که به زبان انگلیسی هست.بذار یه چیزایی یاد میگیریم.

ALI Kheradmand
26-06-2006, 13:57
بیا . یدونه جالب ترشو گیر آوردم.

ALI Kheradmand
26-06-2006, 22:31
این دو هم اصلاحگر هستند و همون جا که extrude رو پیدا کردی , این دو را هم همون جا پیدا می کنی . منظورم در لیست اصلاح گرها هست .

خیلی ببخشید . حواسم نبود . Loft در قسمت اصلاح گر ها نیست . در قسمت Compound Objecs هستش.

Shahin King
29-06-2006, 12:00
سلام ...

حالا دیگه انجمن جداگانه داره نیازی نیست این تاپیک فعال باشه .

قربان شما : شاهین کینگ