PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام قطعات سخت افزاري در سرعت رايت Cd و Dvd تاثير دارند؟؟سرعت هارد رو ميشه بالا برد ؟؟

hamidreza0007
30-11-2007, 16:09
راستش من خودم فکر مي کنم اصلا ربطي به RAM و CPU نداره.چون وقتي چيزي رايت ميکنم ميبينم که توي Task Manager به اون صورت از Ram و CPU استفاده نميشه.
آيا به MotherBoard هم مربوط ميشه ؟؟ کلا سرعت هارد من کم هست آيا راهي هست که سرعت هارد رو بشه بالا برد ؟؟ آخه MotherBoard من Sata ساپورت نميکنه!!!وضعیت پارتیشن بندی ها ربطی به سرعت هارد داره؟؟
ممنون

AliROCK
30-11-2007, 16:22
پارتیشن کمتر سرعت بیشتر باید دید رایتر شما تا حد قدرت و سرعت داره کامپیوتر های قدیمی معمولا موقع رایت 98% cpu رو اشغال میکردند البته الان دیگه اینطوری نیست بیشتر به خود رایتر بستگی داره

javadshahvand
30-11-2007, 18:33
پارتیشن کمتر سرعت بیشتر باید دید رایتر شما تا حد قدرت و سرعت داره کامپیوتر های قدیمی معمولا موقع رایت 98% cpu رو اشغال میکردند البته الان دیگه اینطوری نیست بیشتر به خود رایتر بستگی داره

علاوه بر اینها استفاده از رم به طور صحیح تاثیر زیادی دارد

amin123
02-12-2007, 13:18
اين ها ميتونه ماثر باشه:

1-رم
2-cpu با كش خوب.........

هارد نميتونه ماثر باشه.چون سرعت هارد به مراتب بالاتر از سرعت رايتر است و از طرفي خود رايتر بافر داره كه اون هم ميدونيد چيكار ميكنه ديگه ( يه چيزي شبيه Spool در پرينتر)

glc_engineer
13-12-2007, 19:41
اين ها ميتونه ماثر باشه:

1-رم
2-cpu با كش خوب.........

هارد نميتونه ماثر باشه.چون سرعت هارد به مراتب بالاتر از سرعت رايتر است و از طرفي خود رايتر بافر داره كه اون هم ميدونيد چيكار ميكنه ديگه ( يه چيزي شبيه Spool در پرينتر)

عزیز جان به نظر من سرعت هارددیسک در تمام فعالیت های کامپیوتر تاثیر داره

glc_engineer
13-12-2007, 19:43
راستش من خودم فکر مي کنم اصلا ربطي به RAM و CPU نداره.چون وقتي چيزي رايت ميکنم ميبينم که توي Task Manager به اون صورت از Ram و CPU استفاده نميشه.
آيا به MotherBoard هم مربوط ميشه ؟؟ کلا سرعت هارد من کم هست آيا راهي هست که سرعت هارد رو بشه بالا برد ؟؟ آخه MotherBoard من Sata ساپورت نميکنه!!!وضعیت پارتیشن بندی ها ربطی به سرعت هارد داره؟؟
ممنون
با یک سری از نرم افزار ها میشه یه حالی به هارددیسک داد برای سرعت بیشتر .اما درعمل تاثیرش رو شما ملاحظه نمی کنی
و سرعت چرخش موتور هاددیسک رو نمیشه زیاد کرد اگر منظورت اونه
استاندارد طراحی خاصی داره

mavesta
16-12-2007, 10:12
عزیز جان به نظر من سرعت هارددیسک در تمام فعالیت های کامپیوتر تاثیر داره

دقیقاٌ همینطور هست. سرعت هارد تاثیر مستقیم روی سرعت کل سیستم شما داره. و اینو هم باید اضافه کرد که توی قطعات کامپیوتر هارد دیسک از نظر معماری ساخت شاهکار طراحی مهندسی است. این قطعه دارای ظرافت ساخت و طراحی ساخت بی نظیر است. البته توضیحات مفصل در این مورد توی تاپیک جناب glc_engineer موجود هست.