PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوام سلامتی و کارکرد ویندوز ویستا

iSaad
29-11-2007, 11:00
با سلام خدمت دوستان.

چند تا سوال داشتم. یکی اینکه آیا ویندوز Vista هم مثل XP بعد از مدتی کارکرد و نصب نرم افزارهای مختلف افت شدید پیدا کرده و به دردنخور میشه. طوری که ما تو XP اگر تمام برنامه هایی که نصب کردیم رو Uninstall کنیم و کاملآ ویندوز رو شتسشو بدیم بازم سرعتش تغییر نمیکنه و آدم مجبوره از نو بزنه. ویستا هم همینطوره؟

سوال دوم. این مشخصات سیستم منه:
Motherboard : P4PE2-X
CPU : 2.0 GHz Full
RAM : 512 DDR
Graphic Board : NVIDIA GeForce 4 MX 4000 Memory Size : 128

ویستا خوب روش کار میکنه؟

آخر اینکه من DVD-ROM ندارم. میگن ویستایی که از رو CD نصب میشه مثل DVD نیست. درسته؟

godsmak
29-11-2007, 12:05
در مورد سوال اولت بگم که این قضیه در مورد ویستا هم صادقه ولی ویستا یکم بیشتر دوام میاره!
در مورد سوال دوم : این سیستم اصلا برای اجرای ویستا مناسب نیست!
و در مورد سوال آخر باید بگم که بله فرق داره!

musa
01-12-2007, 12:43
با سلام خدمت دوستان.

چند تا سوال داشتم. یکی اینکه آیا ویندوز Vista هم مثل XP بعد از مدتی کارکرد و نصب نرم افزارهای مختلف افت شدید پیدا کرده و به دردنخور میشه. طوری که ما تو XP اگر تمام برنامه هایی که نصب کردیم رو Uninstall کنیم و کاملآ ویندوز رو شتسشو بدیم بازم سرعتش تغییر نمیکنه و آدم مجبوره از نو بزنه. ویستا هم همینطوره؟

سوال دوم. این مشخصات سیستم منه:
Motherboard : P4PE2-X
CPU : 2.0 GHz Full
RAM : 512 DDR
Graphic Board : NVIDIA GeForce 4 MX 4000 Memory Size : 128

ویستا خوب روش کار میکنه؟

آخر اینکه من DVD-ROM ندارم. میگن ویستایی که از رو CD نصب میشه مثل DVD نیست. درسته؟

شما وقتي برنامه ها رو Uninstall ميكنيد اضافات رجيستري باقي ميمونه و اين باعث ميشه كه ويندوز كارائي خودش رو از دست بده و سرعت قبل رو نداشته باشه.

فعلآ براي سوئيچ رو ويستا با اين سيستم زوده مگر اينكه سيستم قوي داشته باشيد و همين اينكه برنامه هاي سازگار با ويستا به اندازه XP نيست .

ويندوزي كه از رو CD‌ نصب بشه با DVD هيچ فرقي نميكنه ولي اگر يكي از CD ها مشكل پيدا كنه بايد قيد بقيه CD ها
رو هم بزنيد.

موفق باشيد

D o l f i n
01-12-2007, 21:37
من که ویستا رو کامی زود از کار میفته واسه همین همیشه xp دارم

ebinem173
08-12-2007, 21:00
اتفاقا ویستا از نظر دوام و عدم بهم ریختگی از xp خیلی سرتر هست و حتی در صورت بروز اشکال هم sestem restore اون خیلی عالیتر از xp هست به عقیده من شما از نرم افزارهای بهینه سازی مثل tunup utility هم استفاده کنید بهتره