PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك خيلي فوري در مورد هارد مكستور

mehran_update
24-11-2007, 19:02
من يه هارد مكستور 160 ساتا2 كه حدو 2 ماه است گرفتم. الان يه دفعه ديدم بعد از نصب ويندوز و يه رياستارت معمولي ديگه ويندوزم بالا نيومد ويه اخطار در مورد هارد ميداد.بعد من هارد و در اوردم با يه هارد ديگه بالا آوردم ديدم نميشه وارد درايو c هارد 160 شد.و بعد از يه فورمت معمولي اين مشكل حل شد ولي 12Gb از فضاي Cكم شد و هنوز هم همون مشكل قبلي يعني كار نكردنو داره. در ضمن وقتي برنامه پارتيشن مجيك و نصب كردم ديدم براي هارد ديسك2(يعني همين هارد خراب) نوشته 153Gb bad بعد اين فكر به سرم زد كه FDisk كنم اما هر كار كردم fdiskنشد كه نشد منظورم از اينكه نشد اينه كه اصلا نميشه ديسك بوت رو بالا آورد تا بتونم fdisk كنم.در ضمن به غير از c بقيه پارتيشن ها سالم هستند يعني به اطلاعات اونا دسترسيي دارم.
حالا به نظر شما چه مشكلي ميتونه باشه.ايا ميشه كاري براش كرد يانه؟

glc_engineer
25-11-2007, 09:52
من يه هارد مكستور 160 ساتا2 كه حدو 2 ماه است گرفتم. الان يه دفعه ديدم بعد از نصب ويندوز و يه رياستارت معمولي ديگه ويندوزم بالا نيومد ويه اخطار در مورد هارد ميداد.بعد من هارد و در اوردم با يه هارد ديگه بالا آوردم ديدم نميشه وارد درايو c هارد 160 شد.و بعد از يه فورمت معمولي اين مشكل حل شد ولي 12Gb از فضاي Cكم شد و هنوز هم همون مشكل قبلي يعني كار نكردنو داره. در ضمن وقتي برنامه پارتيشن مجيك و نصب كردم ديدم براي هارد ديسك2(يعني همين هارد خراب) نوشته 153Gb bad بعد اين فكر به سرم زد كه FDisk كنم اما هر كار كردم fdiskنشد كه نشد منظورم از اينكه نشد اينه كه اصلا نميشه ديسك بوت رو بالا آورد تا بتونم fdisk كنم.در ضمن به غير از c بقيه پارتيشن ها سالم هستند يعني به اطلاعات اونا دسترسيي دارم.

ان شاالله قابل حل ميباشد
اما به صورت اينترنتي نيم تونم به شما بگم بايستي چه كار كني
اين هاردترو به تعميركاران حرفه اي نشون بده

behnam_tr
25-11-2007, 10:47

:10:سلام دوست عزیز ...

:31:اتفاقا یه همچین مشکلی برای من هم پیش آمده بود که شکر خدا حل شد...
پبشنهاد من اینه که کام÷یوتر رو رستارت کنی بعد سی دی ویندوز رو تو سی دی رام قرار بدی بهد که وارد صفحه
ستاپ شدی (منظورم اون صفجه ای است که باید یک درایو رو برای نصب ویندوز انتخاب کنی) تو همون صفحه تمام درایو ها رو حذف کن (البته یادت باشه که قبلا یه بک آپ از اطلاعتت گرفته باشی) :8:به همین راحتی.....

:11:در ضمن اینم بگم که مشکل من با این کارا حل شد و الان مشکلی ندارم امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه...

mehran_update
26-11-2007, 00:03
:10:سلام دوست عزیز ...

:31:اتفاقا یه همچین مشکلی برای من هم پیش آمده بود که شکر خدا حل شد...
پبشنهاد من اینه که کام÷یوتر رو رستارت کنی بعد سی دی ویندوز رو تو سی دی رام قرار بدی بهد که وارد صفحه
ستاپ شدی (منظورم اون صفجه ای است که باید یک درایو رو برای نصب ویندوز انتخاب کنی) تو همون صفحه تمام درایو ها رو حذف کن (البته یادت باشه که قبلا یه بک آپ از اطلاعتت گرفته باشی) :8:به همین راحتی.....

...

از اينكه سعي كرديد كه به من كمك كنيد خيلي خيلي ممنون اما همانطور كه گفتم اين هارد با هيچ ديسك بوتي بالا نمياد كه بخوام در هنگام نصب درايوها رو حذف كنم.

mehran_update
26-11-2007, 00:11
با تشكر از دوستاني كه سعي در راهنمايي من داشتن.
مشكل هارد من داشتن بد سكتور بود كه من يه نرم افزاري به نام HDD LowLevel Format پيدا كردم كه با اين نرم افزار ميتوان هاردو فرمت سطح پايين تحط ويندوز كرد كه اين كار حدود 1/30 ساعت طول ميكشه وبا اين كار تقريبا مشكل بد سكتور هارد برطرف ميشه. و هارد دوباره مثل اول شروع به كار ميكنه.

glc_engineer
07-12-2007, 12:44
مشكل هارد من داشتن بد سكتور بود كه من يه نرم افزاري به نام HDD LowLevel Format پيدا كردم كه با اين نرم افزار ميتوان هاردو فرمت سطح پايين تحط ويندوز كرد كه اين كار حدود 1/30 ساعت طول ميكشه وبا اين كار تقريبا مشكل بد سكتور هارد برطرف ميشه. و هارد دوباره مثل اول شروع به كار ميكنه.

عزیز جون در بیشتر اوقات این نم افزار ممکنه نتیجه عکس فرمایش شما رو بده
و کاری بکنه که هارددیسک دیگه بالا نیاد

glc_engineer
07-12-2007, 12:48

عزیز جون در بیشتر اوقات این نم افزار ممکنه نتیجه عکس فرمایش شما رو بده
و کاری بکنه که هارددیسک دیگه بالا نیاد

mavesta
11-12-2007, 16:51
دوست عزیز فرمایش جناب glc_engineer صحیح است و ممکن است Low level format برای شما نتیجه ای نداشته باشد.

glc_engineer
11-12-2007, 23:27
دوست عزیز فرمایش جناب glc_engineer صحیح است و ممکن است Low level format برای شما نتیجه ای نداشته باشد.

دقیقا یعنی این نرم افزار ها مانند قرص و شربت هستن در صورتی که نا به جا از اونها استفاده بشه ممکنه به آی سی هد یا سطح منطقی هارددیسک ها یه حالی بدن که قابل جبران به راحتی نباشن

هر گلو دردی رو با مثلا شربت دیفن هیدارمین که درمان نمی کنن