PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ميكرو كنترلر هاي ماشين

henahier1365
22-11-2007, 10:09
سلام

من اطلاعاتي در مورد ميكرو هاي موجود در ماشين جهت هوشمند كردن استفاده برق در ماشين ميخوام
خوهشا كمكم كنيد

sajadmg
06-12-2007, 04:28
سلام مطمئن باش اگه میخوای تغییر توش بدی غیر ممکنه چون میکرو کنترل های ماشین قطعا مثل میکروهایی که ما ازشون استفاده میکنیم نیستن. وغیر از اینکه برنامه نویسی و پروگرام کردنش تقریبا ممکن نیست مشکل دوم اینه که وقتی بحث تولید انبوه پیش بیاد برای اینکه هزینه تولید را پایین بیارن از میکرو هایی که فقط یه بار پروگرام میشن استفاده میشه نه از نوعی که حافظه برنامش فلش باشه پس به برنامه هم دسترسی نداری که تغییرش بدی.والا تا اونجا که من اطلاع دارم چند تا میکرو توی ماشین استفاده میشه که هر کدوم مسئول یه کاریه ولی سریعترین و مهمترین اونها که از یه سی پی یو قوی استفاده میکنه و برای کاربرد توی خودرو به صورت بهینه ساخته شده به نوعی سرور بقیه محصوب میشه و اصطلاحا بهش EPU میگن.یعنی پردازشگر مرکزی موتور(Engine Processor Unit)و هر کارخونه برای اینکه رقیبش براحتی به نحوه کار مدارش دسترسی نداشته باشه شدیدا مدار رو از لحاظ غیر قابل نفوذ بودن محافظت میکنه.اما با تمام این اوصاف اگه بگی میخوای چیکار کنی شاید بشه کمکت کرد.

dizgah
11-12-2007, 11:52
آره معمولا دراونا از میکروکنترل های با حافظه فقط یکبار نوشتنی استفاده میشه که نمیشه دوباره باز نویسی کرد