PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت ويندوز XP

yahya89dk
12-11-2004, 01:12
دوستان گرامي سلام.
من يك ويندوز XP بر روي سيستم خودم در درايو c داشتم.اما به دليل مشكلاتي كه باهاش داشتم و به خاطر اين كه نمي تونستم Service Pack 2 را بر روي اون نصب بكنم ، يك سيدي ويندوز XP را گذاشتم توي سي دي درايوم ، بعد از اين كه سي دي بوت شد خود به خود و بدون هيچ گونه مرحله اي ويندوز XP ديگري بر روي درايو ديگرم يعني D نصب كرد و الان من دو ويدوز خراب بر روي دو درايوم دارم.دوستان اگر كسي بتواند به من كمك بكند ممنونش مي شوم والا مجبورم يه خاكي به سرم بريزم. :roll:

30naa
12-11-2004, 07:35
منظورت از کمک طریقه ی فرمت کردن اون دو درایوته؟
تگه یه ویندوزت خراب باشه میتونی فقط همون رو پاک کنی
ولی خوب برای اون کار باید وارد ستاپ کادربوردت شی و Firsy Boot رو CD Rom کنی
بعد از اون یه سی دیه Bootable ویندوز ایکسس پی تو درایوت قرار بدی
خوب بعد از این باید کمی صبر کنی و هر دکمه ای برای ادامه بهت می ده بزنی
یکجا میاد باید درایو انتخاب کنی
درایو C رو برای ای ن کار انتخاب کن و اون رو NTFS Quick Format کن
بعد از اون وقتی ویندوزت نصب شد اون یکی ویندوز رو به صورت دستی پاک کن
در ضمن اگه سریال دیندوزت هم طوری بود که نتونستی باهاش سرویس پک2 تصب کنی مشکلی نیست خودم یه راه بهت یاد می دو که سریال ویندوزت رو عوض کنی
امید وارم به دردت خورده باشه
اگه بازم سوالی داشتی در خدمتم

yahya89dk
13-11-2004, 02:44
سينا جون دستت درد نكنه.بازم به معرفته تو فقط اگه بتوني يه كمي بيشتر توضيح بدي مخصوصا راجع به فرمت كرد اون ويندوزي كه گفتي بايد دستي پاكش كرد خيلي ممنونت مي شم.حسابي شرمندم كه هيچي بلد نيستم :oops: .دمت گرم :D

M.R.M
13-11-2004, 09:55
سلام.
دوست عزيز شما اگر ميخواي از دست اون ويندوز موجود در درايو D ات خلاص بشي ميتوني درايو D ات رو Format كني ( از طريق Dos ) و بعد از طريق تغيير فايل Boot.ini در ويندوز XP موجود در درايو C ات صفحه بوت ايجاد شده رو از بين ببري تا مستقيم ويندوز XP موجود درايو C ات بارگذاري بشه.
بعد از اين كار اگر ويندوزت واقعا خراب شده ( منظورت از خراب شدن چيه ؟ ) ميتوني به راحتي ويندوزت رو Repair كني تا مثل روز اولش بشه.
ضمنا اگر منظورت از خراب شدن نصب نشدن SP2 هست بايد بگم كه در اشتباهي. چون اين يك اشكال نيست بلكه همان طور كه دوست عزيزمان 30naa گفت مشكل از شماره سريال ويندوزت است.
در مورد تغيير فايل Boot.ini و Repair كردن ويندوز هم در اين انجمن و هم در وبلاگ ويندوز مقالات كاملي ارائه شدن كه ميتوني از اونها استفاده كني و مشكلت رو حل كني.
موفق باشي.

30naa
13-11-2004, 15:16
فایل boot.ini شما یه چنین چیزیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اونی که نوشته پارتیشن 2 ویندوز رو Dت و اونی که نوشته پارتیشن 1 ویندوز رو Cته
شما هر کدوم رو خواستی بصورت دستی فایلهاشو پاک کن و بعدشم فایل boot.ini رو دستی با Notepad تغییر بده

yahya89dk
14-11-2004, 03:01
سلام.
دوستان گرامي بسيار ممنونم.اما من يك بار ديگه مي خواهم ازتون بپرسم كه آيا اين كار را مي تونم بكنم :
CD Windows XP Professional را درون CD-ROM گذاشته و از طريق مادربورد بوت كنم بعد در قسمت انتخاب درايو درايو C را فرمت كنم سپس درايو D را انتخاب كنم تا ويندوز توش نصب بشه(فرمت نكنم) . بنابراين ويندوزي كه در درايو D دارم Repair ميشه به نظر شما اين كار منطقي است يا نه ؟

habibi
14-11-2004, 18:19
براي Repair كردن نيازي به فرمت هيچ درايوي نيست!
فقط در بعضي از حالات نصب جديد فرمت لازمه.
با فرمت درايو C تمام فايل‌هاي راه‌انداز سيستم پاك مي شن.

yahya89dk
23-11-2004, 13:12
حالا آخرش ؟

habibi
23-11-2004, 13:35
آخر چي؟
با فرمت درايو سي ديگه سيستم عاملي نمي‌مونه كه بخواد كار كنه!
همه چي بايد از اول نصب بشه.
شما با سيستم عاملي كه توي درايو سي نصب شده دستگاه رو راه‌اندازي كن. بعد درايو D رو از توي My Computer فرمت كن و سيستم جديد رو توش نصب كن.

yahya89dk
26-11-2004, 20:42
ممنون

reza092
17-01-2014, 17:39
سلام وقتی میخواهم فایل های سطل زباله ویندوز اکس پی رو خالی کنم این ارور رو میدهError Deleting File or Folder
Cannot remove folder com4: The directory name is invalid.در ضمن فقت ایکن سطل پره ولی خالی از محتوا هست

reza092
17-01-2014, 17:46
سلام وقتی میخواهم فایل های سطل زباله ویندوز اکس پی رو خالی کنم این ارور رو میده
Error Deleting File or Folder
Cannot remove folder com4: The directory name is invalid.در ضمن فقت ایکن سطل پره ولی خالی از محتوا هست