PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری میشه یه پارتیشن رو از حالت اکتیو خارج کرد ؟ فراخوان عمومی برای کمک

hadi_balaa
20-11-2007, 13:45
من یه هارد به هارد قبلیم اضافه کردم اما مثل اینکه با هم مشکل دارن . یعنی موقع بوت شدن خیلی طولش می ده و وقتی هم که بالا اومد هر چند دقیقه یه هنگ کوچولو می کنه . رو هر کدوم هم یه ویندوز نصب کردم . اما درایو c هارد slave باز نمی شه و وقتی هم هارد جدید رو master میزارم ویندوزش بالا نمیاد . تا حالای قضیه این جور که من فهمیدم پارتیشن c هارد جدید مشکل پیدا کرده . یه عزیزی هم بهم گفت شاید واسه اینه که هر دو تا درایو اصلی هاردهای شما (c) اکتیو هستند . وقتی نگاه کردم دیدم درسته هر دوتاشون اکتیو هستن. حالا مشکل من اینه که نمی تونم از حالت اکتیو درشون بیارم . چون اون گزینه غیرفعاله . لطفا راهنمایی کنید که چه جوری باید این مشکل رو حل کنم . یا اصلا چیکار کنم که این دو تا هارد با هم مشکل نداشته باشند ؟
ویندوز هر دو هارد xp sp2 media center
مینبورد elitegroup 662-1066 TM2
هارد ها : 80 و 250 maxtor sata

m_a_h_n_o
21-11-2007, 00:59
اگه درایوتونو delete کنید ،درایوتون inactive (غیر فعال) میشه !! توجه کنید delete نه format
و اگه امکان delete کردن پارتیشن نیست با یک برنامه که فکر کنم اسمش MBR manager هستش،میشه این کارو کرد...بگردم اگه داشتم حتما واستون آپلود می کنـــم !
در ضمن این نرم افزار از جمله نرم افـــزارهای تحت داس مجموعه Hiren boot است !!!
این سی دی (hiren boot) متشکل از نرم افزارهای بسیار مفیدیه از جمله norton Ghost 8.3 که میتونه هارد ساتا رو هم پشتیبانی کنه...کل حجم سی دی هم به 60 مگابایت نمیرســـه...میتونید از اینترنت download کنــــید...همین p30world هم فکر کنم داشتـــه باشه

موفق و پیروز...البت همیشه باشید

hadi_balaa
24-11-2007, 10:50
دمت گرم . خیلی حال دادی . واسم خیلی مهم بود .

m_a_h_n_o
24-11-2007, 16:38
قابلی نداشت رفیق
درکل دمم گرم خیلی حال دادم

mba
12-01-2008, 16:29
دوست عزيز شما با استفاده از برنامه PowerQuest PartitionMagic 8.0 براحتي مي تونيد يك درايو را اكتيو يا آن اكتيو نماييد .

mba

m_a_h_n_o
13-01-2008, 02:24
سلام
آغاز فعالیتتون رو خیرمقدم میگم و خاطرات خوشی را برای شما در انجمنهای پی سی ورلد آرزو دارم .

دوست عزيز شما با استفاده از برنامه PowerQuest PartitionMagic 8.0 براحتي مي تونيد يك درايو را اكتيو يا آن اكتيو نماييد .

mba
بله ...ولی در PowerQuest PartitionMagic 8.0 فقط زمانی میشه Active رو روی درایو دیگه ای ست کرد که اون درایو دیگه هم primary باشه !
با توجه به اینکه معمولا برای پارتیشن بندی یکی رو primary میسازن و بقیشو Logical ، با PowerQuest PartitionMagic 8.0 نمیشه Active رو inactive کرد..ولی توسط نرم افزارهای دیگه میشه...با PowerQuest PartitionMagic 8.0 نمیشه پارتیشن های logical رو Active کرد...
ممنون از راهنمایی مفید و سازنده شما