PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاثير ريز نوشتن در بينايي؟؟؟

SRT_71
19-11-2007, 23:43
سلام
من خطم ريزه يعني خودم اينطوري فكر نمي كنم ولي همه مي گن چرا انقدر ريز مي نويسي؟؟
طوري كه بعضي ها اصلا نمي تونن ببينن چي نوشتم يك بار هم يكي از معلم هام گفت من برگتو صحيح نمي كنم:18::31:
ولي من خودم مي بينم و به نظر خودم ريز نمي نويسم...!!
عينكي هم نيستم
چشام هم كاملا سالمه
چند سال هم هست كه اينطوري مي نويسم چيزيم نشده..!!
آيا در بينايي من تاثير خواهد گذاشت؟؟؟
ممنون

Bl@sTeR
20-11-2007, 10:00
سلام
من خطم ريزه يعني خودم اينطوري فكر نمي كنم ولي همه مي گن چرا انقدر ريز مي نويسي؟؟
طوري كه بعضي ها اصلا نمي تونن ببينن چي نوشتم يك بار هم يكي از معلم هام گفت من برگتو صحيح نمي كنم:18::31:
ولي من خودم مي بينم و به نظر خودم ريز نمي نويسم...!!
عينكي هم نيستم
چشام هم كاملا سالمه
چند سال هم هست كه اينطوري مي نويسم چيزيم نشده..!!
آيا در بينايي من تاثير خواهد گذاشت؟؟؟
ممنون

نه عزيز اين جور فكرها پايه ي علمي ندارند
اين باور نادرست وجود دارد كه خواندن متن هاي ريز باعث تشديد و تسريع كاهش بينايي مي شود.

در اين مورد شايد مقايسه دوربين با چشم انسان بتواند به درك موضوع كمك كند. عكس گرفتن از اشياء بسيار كوچك سبب خراب شدن دوربين نمي‌شود، پس ما هم نبايد نگران باشيم كه از چشمانمان حداكثر استفاده را مي بريم!
:5:

Vmusic
20-11-2007, 19:03
نه عزيز اين جور فكرها پايه ي علمي ندارند
اين باور نادرست وجود دارد كه خواندن متن هاي ريز باعث تشديد و تسريع كاهش بينايي مي شود.

در اين مورد شايد مقايسه دوربين با چشم انسان بتواند به درك موضوع كمك كند. عكس گرفتن از اشياء بسيار كوچك سبب خراب شدن دوربين نمي‌شود، پس ما هم نبايد نگران باشيم كه از چشمانمان حداكثر استفاده را مي بريم!
:5:

با شلام خدمت شما دوست عزیز !! مقایسه ایی که انجام دادید فکر نمی کنم اصلا درست باشه !!

SRT_71 جان بهتره شما با یک چشم پزشک مشورت کنید !!

ALIAK28
20-11-2007, 20:07
ضمن تایید صحبت های جناب Jaafar باید عرض کنم که :
ریز نویسی بیش از این که یک بیماری به حساب بیاد...ممکنه علامتی از یک بیماری باشه. البته دقت کنید که عرض کردم ممکنه .
این بیماری _ در صورت وجود - می تونه چشمی یا غیر چشمی باشه..
به عنوان مثال اگر سن شما بالا تر بود به برخی بیماری های عصبی شک می کردیم...
اما منم توصیه می کنم ابتدا به چشم پزشک و در صورت صلاحدید ایشون به پزشک متخصص اعصاب مراجعه کنید..خصوصا اگر خط شما قبلا ریز نبوده و الان ریز شده ..
در ضمن ممکن هست هیچ بیماری هم نداشته باشید.
پاینده باشید.

totia kh
19-02-2008, 18:57
سلام

ببخشید..می خواستم ببینم این که میگن تازگیها کشف کردن مطالعه در نور کم تاثیری روی کاهش بینایی نمی ذاره ...درسته یا نه؟؟؟؟؟؟!

ALIAK28
19-02-2008, 21:50
سلام

ببخشید..می خواستم ببینم این که میگن تازگیها کشف کردن مطالعه در نور کم تاثیری روی کاهش بینایی نمی ذاره ...درسته یا نه؟؟؟؟؟؟!
در واقع مطالعه در نور کم روی سلول های حساس شبکیه تاثیر چندانی نداره و این بیشتر عضلات عنبیه و همچنین عضلات اطراف چشم هستند که باید بیشتر دقت کنند و خسته می شوند. و ممکن این خستگی به صورت تاری دید موقت ظاهر بشه ....ولی در کل روی خود عدسی ..قرنیه و شبکیه چشم اثر مستقیمی نداره....

totia kh
20-02-2008, 15:12
ممنون از پاسخ شما....بسیار واضح توضیح دادین...

tekno2006
16-03-2008, 13:05
در واقع مطالعه در نور کم روی سلول های حساس شبکیه تاثیر چندانی نداره و این بیشتر عضلات عنبیه و همچنین عضلات اطراف چشم هستند که باید بیشتر دقت کنند و خسته می شوند. و ممکن این خستگی به صورت تاری دید موقت ظاهر بشه ....ولی در کل روی خود عدسی ..قرنیه و شبکیه چشم اثر مستقیمی نداره....

تایید میشه بیشتر موجب خستگی و نتیجه آن کمی تاری میشه