PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری

دوسی
19-11-2007, 12:37
باعرض خسته نباشید خدمت شما.من یک مشکل اساسی دارم واینه که وقتی

رایانه ام راروشن می کنم ,هیچ تصویری روی مانیتور ندارم.فکرمی کردم مشکل

ازکارت گرافیک است که اون راروی یک سیتم دیگه امتحان کردم وسالم بود .بعد

رم راازجاش درآوردم ورایانه راروشن کردم واصلا صدایی که به من بگه رم نصب

نیست رانشنیدم وبازمثل قبل .یکی ازدوستان می گفت مشکل از سی پی ی

و است .لطفا اگه من رادراسرع وقت راهنمایی کنید ممنون می شم .

amin123
19-11-2007, 13:24
يعني شما به هيچ عنوان صداي Beep از كامپيوتر نميشنويد.اصلا كامپيوتر را وقتي روشن ميكنيد Beep مربوطه را ميزند؟

adel_6747
19-11-2007, 16:37
من ميگم ايراد از مادر بوردته

OMID
19-11-2007, 16:51
cpu میتونه باشه ایرادش
main هم میتونه باشه
این دو قطعه رو باید تست کنید :46:

y91z
19-11-2007, 16:58
فیش هاردو جدا کن و با فیش سی دی رام عوضش کن. اگه درست نشد به احتمال زیاد یا از مادربورد و یا از سی پی یوته

دوسی
20-11-2007, 09:25
يعني شما به هيچ عنوان صداي Beep از كامپيوتر نميشنويد.اصلا كامپيوتر را وقتي روشن ميكنيد Beep مربوطه را ميزند؟

من ميگم ايراد از مادر بوردته

cpu میتونه باشه ایرادش
main هم میتونه باشه
این دو قطعه رو باید تست کنید :46:

فیش هاردو جدا کن و با فیش سی دی رام عوضش کن. اگه درست نشد به احتمال زیاد یا از مادربورد و یا از سی پی یوته
سلام به همه کسانی که زندگی می کنند و باراهنمایی

خود دیگران راهم درزندگی کردن یاری می رسانند.دوستان

عزیز باتشکرازشما.فن سی پی یو روشن می شه ولی هیچ

تصویری ندارم .چطور می تونم مطمئن بشم مشکل ازسی پی یو یامادربرد هست.

amin123
20-11-2007, 13:35
دوست عزيز شما اصلا جواب من را نداديد كه بتونم كمكتون كنم.............

m_a_h_n_o
20-11-2007, 13:35
دوسی جان شما اول از سالم بودن سی پی یو و مادربورد اطمینان حاصل کن ...ی بار این مشکل برای من پیش اومد ...!
...مشکل دقیقا خراب شدن بایوس بود !!! چون وقتی بایوسی در کار نباشه اصلا سیستم بوت نمیشه که بخواد به مراحل بعدی برســـه !!!
بایوسو دادم program کردن درست شد...ولی بعد از چند روز در حین آپدیت بایوس برقا رفت و مادربورد مادرمرده به ملکوت حق پیوست....ما هم عجب شامسی داریما !!!
اگه مشکلت بایوس خراب یا به قول یکی از رفیقام فقدان بایوس باشه که باعث میشه دستت حتی به DOS هم نرسه 2 تا راه دارین شما :
1-اگه مادربورد بتونه در این وضعیت بایوسشو آپدیت کنه پس منتظر چی هستی؟ که ظاهرا نمیتونه...پس فقط 1 راه میمونه
1-بدین بایوسو program کنند اهل فن.که این خرجش تا 5 هزار تومان ممکنه برسه .
البته قبل از اقدام به کارهای بالا از خراب بودن بایوس مطمئن بشید !!!!
شما مادربوردو تنها بدین تست کنن ...این مشکل دلایل زیادی میتونه....ولی %90 از مادربورده !!!

دوسی
20-11-2007, 16:00

سلام
دوست عزیزاگه شمالطف می کردید به مشکلی که مطرح کردم توجه می کردید, من نوشته ام که رم رابرای

امتحان درآوردم واصلا بوق نزد وسرجاش هم که نصب کردم وکلید پاور رازدم به همین ترتیب هیچ صدایی

نشنیدم.

amin123
20-11-2007, 22:39
شما با استفاده از جامپر Cmos_clr و يا در آوردن باطري مادربورد تنظيمات كارخانه را به مين بده و نتيجه را اينجا بگو............

m_a_h_n_o
21-11-2007, 01:21
با amin123 موافقم خداییش ممکنه از تنظیمات بایوس باشه...

ماروباش دستی دستی داشتیم بچه مردمو به کشتن میدادیما !! البته مادربورد بچه مردمو میگم !!

موفق باشید همیشه

دوسی
21-11-2007, 08:28
شما با استفاده از جامپر Cmos_clr و يا در آوردن باطري مادربورد تنظيمات كارخانه را به مين بده و نتيجه را اينجا بگو............
سلام
باسپاس ازشما.این جامپراصلا کجاهست.

m_a_h_n_o
21-11-2007, 16:47
به دفترچه مادربورد مراجعه کنید...اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست میتونید اونو از سایت مادربورد دانلود کنین !
در ضمن اگه روی مادربوردو با دقت بگردی جامپری به چشم میخوره که کنارش یکی ازین عبارات نوشته
شـــده : clr cmos ---clear C ---Cmos---ccmos----CLC---
فقط باید جامپرو از حالت Defult جا به جا و روی حالت cmos قرار داد و پس از چند ثانیه دوباره اونو روی حالت Defult گذاشت..در بعضی از مادربوردها در حین cmos باید برقی به مادربورد نرسه : سیم برق رسانی رو از منبع تغذیه (power) جدا کنید.
یک راه دیگه cmos اینه که باطری رو برای مدتی از جاش درارید ولی این روش همیشه جواب نمیده ..در کل امتحان کنید !

دوسی
22-11-2007, 08:43
به دفترچه مادربورد مراجعه کنید...اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست میتونید اونو از سایت مادربورد دانلود کنین !
در ضمن اگه روی مادربوردو با دقت بگردی جامپری به چشم میخوره که کنارش یکی ازین عبارات نوشته
شـــده : clr cmos ---clear C ---Cmos---ccmos----CLC---
فقط باید جامپرو از حالت Defult جا به جا و روی حالت cmos قرار داد و پس از چند ثانیه دوباره اونو روی حالت Defult گذاشت..در بعضی از مادربوردها در حین cmos باید برقی به مادربورد نرسه : سیم برق رسانی رو از منبع تغذیه (power) جدا کنید.
یک راه دیگه cmos اینه که باطری رو برای مدتی از جاش درارید ولی این روش همیشه جواب نمیده ..در کل امتحان کنید !
سلام
دوست گرامی باتبریک تولد امام رضا به شماوهمه دوستان.

من به دنبال این جامپربودم که متوجه شدم اصلا باطری مادربرد

نیست وافتاده , یه باطری مادربرد پیداکردم وبعدازانداختن اون

دیدم جامپرمادربرد اصلا نیست حالاچه کارکنم؟

Lofty
22-11-2007, 10:19
همین مشکل واسه من هم پیش اومد با همون شرایط چیپ ست برد و سی پی یو بنده سوخته بود

حالا شما تستهایی که دوستان گفتند انجام بده اگه حل نشد بهتره بدی بیرون اول تست کنند ببینند چیزی نسوخته بعد رفع مشکل پروگرام وغیره را انجام بده

دوسی
11-01-2008, 12:23
سلام

دوستان باسپاس ازراهنمایی شما این سیستم مادوتامشکل داشت

1-نبودن باتری

2-قطع بودن یکی ازسیم های برق مادربورد.

chaos theory
11-01-2008, 12:44

سلام
دوست عزیزاگه شمالطف می کردید به مشکلی که مطرح کردم توجه می کردید, من نوشته ام که رم رابرای

امتحان درآوردم واصلا بوق نزد وسرجاش هم که نصب کردم وکلید پاور رازدم به همین ترتیب هیچ صدایی

نشنیدم.
اگه با در آوردن و جا زدن مجدد رم در هر دو صورت هیچ بوقی نشنیدید میتونه اشکال هم از مادربرد باشه هم از رم یعنی میتونه یکی از این دو تا باشه که طبیعتا اگه مادربرد مشکل داشته باشه بودن یا نبودن رم تاثیری نداره و همینطورم اگه رم سوخته باشه بودنش یا نبودنش رو احساس نمیکنید .
بنابر این من توصیه میکنم رو این دو قطعه متمرکز بشید و این دو تا رو مجزا تست کنید.