PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل یکدست کردن لبه های تصویر

behrooz 2006
18-11-2007, 10:17
سلام .اگه میشه برای یکدست کردن ناهمواریهای لبه های تصویر راهنمایی کنید. منظوم ناهمواریهایی است که در کناره های تصویر با کیفیت پائین وجود دارد. ممنون.

Shahin King
18-11-2007, 21:13
دوست عزیز سلام

به پی 30 ورلد خوش اومدی

بی زحمت یه تصویر که این مشکل رو داشته باشه بزارین تا دوستان بهتر راهنمایی کنن

قربانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاهین

behrooz 2006
19-11-2007, 10:38
تشکر . اگه کمک کنین ممنون میشم مدتهاست این مشکل رو با فتوشاپ دارم.

این یک قسمت از تصویر هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behrooz 2006
21-11-2007, 11:20
اساتید اگه راهی به نظرتون می رسه دریغ نکنید!

lahij_web
21-11-2007, 13:18
منم یه مشکلی شبیه این دارم ! :41:

منتظر راهنمائیتونم :

Cinoheh
21-11-2007, 18:39
من این مشکل رو با ایجاد لایه جدید حل میکنم. مثلاً اگر Border بخاطر کمی کیفیت لبه دار بشه ، یه لایه جدید روش میزارم.

behrooz 2006
22-11-2007, 14:04
من این مشکل رو با ایجاد لایه جدید حل میکنم. مثلاً اگر Border بخاطر کمی کیفیت لبه دار بشه ، یه لایه جدید روش میزارم.

منظورتون اینه که با لایه جدید پستی و بلندیهاش رو میشه گرفت؟
میشه اینکار رو روی تصویری که گذاشتم انجام بدید. ممنون

DaRiOuShJh
22-11-2007, 20:33
میتونی خیلی راحت از blur و ... استفاده کنی!

Cinoheh
23-11-2007, 02:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad_molana
23-11-2007, 02:19
اینو با چندین روش می شه درست کرد...

با Path ها

با Stroke دادن به یه مستطیل با گوشه گرد و صفر کردن Opacity

و.........

عکست رو بده تا برات درستش کنم.

behrooz 2006
24-11-2007, 13:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cinoheh جان خیلی عالی شده میشه یه خورده مراحلشو توضیح بدی. ممنون

behrooz 2006
24-11-2007, 14:05

این راه خوبی بود ولی خیلی کار می بره! مشکلم اینجاست که این طور کارهام یه شکل نیستن.:41:

Cinoheh
24-11-2007, 15:55
بهروز جان برای این تصویر از این روش استفاده کردم؛
نوشته شده توسط mohammad_molana

از بین بردن این لبه ها بستگی به خلاقیت خودت داره که چطور این مشکل رو حل کنی. باید ببینی تو اون تصویر از چه روشی میتونی برای حل مشکل استفاده کنی. یکیش همین بود که mohammad_molana عزیز گفت. البته این روش برای از بین بردن اشکال ساده بیشتر کاربرد داره.
به هر حال اگه با لبه شکل های دیگه مشکل داشتی میتونی اینجا بزاری تا من و بقیه دوستان کمکت کنیم.

mohammad_molana
24-11-2007, 17:34
دقیقاً

کاملا موافقم

lahij_web
25-11-2007, 08:08
به این طرح یه نگاهی بندازین :

مشکلم دقیقا همینه . همونطور که قبلا گفتم عکس پاورلیفتر اصلا اون تمیزی و درخشندگی که تو پوسترها و Wallpaper های مختلف که از عکس های برش داده شده استفاده شده دیده نمیشه .
از همه راههای که گفتین هم حتی الامکات اسفتفاده کردم حاصل شده این .
پیشنهادی ندارین بچه ها !؟ :41::10:

Cinoheh
25-11-2007, 09:35

مشکلم دقیقا همینه . همونطور که قبلا گفتم عکس پاورلیفتر اصلا اون تمیزی و درخشندگی که تو پوسترها و Wallpaper های مختلف که از عکس های برش داده شده استفاده شده دیده نمیشه .
از همه راههای که گفتین هم حتی الامکات استفاده کردم حاصل شده این .

فکر کنم شما با ابزار پاکن عکس رو از زمینه جدا میکنی.
بسته به حالت عکس باید از ابزار های Lasso استفاده کنی. بعد حاشیه عکس حاصل رو با استفاده از آپشن Border که تو منوی Selection هست انتخاب کن و با Gaussian Blur مات کن. خلاصه باید حوصله بخرج بدی و وقت بزاری.
روش های دیگه هم هست ولی اینم جواب میده.

در مورده کیفیت عکس شما؛ میشه بگی دوربینی که ازش استفاده میکنی چند مگاپیکسلیه ؟!

موفق باشی.

behrooz 2006
25-11-2007, 12:25
با ترکیب چند روش مشکل بر طرف شد. از راهنمایی همه دوستان ممنونم .

behrooz 2006
25-11-2007, 12:31

از همه راههای که گفتین هم حتی الامکات اسفتفاده کردم حاصل شده این .

به نظر من قبل از اینکه اون عکسه رو بیارید نویزهاشو بردارید و نورشو زیاد کنید خوب میشه. در مورد کناره هاش هم که Cinoheh عزیر فرمودن.

lahij_web
28-11-2007, 09:18
فکر کنم شما با ابزار پاکن عکس رو از زمینه جدا میکنی.
بسته به حالت عکس باید از ابزار های Lasso استفاده کنی. بعد حاشیه عکس حاصل رو با استفاده از آپشن Border که تو منوی Selection هست انتخاب کن و با Gaussian Blur مات کن. خلاصه باید حوصله بخرج بدی و وقت بزاری.
روش های دیگه هم هست ولی اینم جواب میده.

در مورده کیفیت عکس شما؛ میشه بگی دوربینی که ازش استفاده میکنی چند مگاپیکسلیه ؟!

موفق باشی.

ممنونم سینوهه عزیز. راستش بعد از این پست این ابزاری که گفتی رو امتحان کردم و تونستم یه طرح که دلم میخواد در بیارم . :10: Blur جعبه ابزار خیلی به تر و تمیز کردن لبه ها کمک میکنه .

من دوربینم 4 مگا پیکسلیه ... PowerShot.

به نظر من قبل از اینکه اون عکسه رو بیارید نویزهاشو بردارید و نورشو زیاد کنید خوب میشه. در مورد کناره هاش هم که Cinoheh عزیر فرمودن.

ممنون از راهنماییت بهروز جان . باعث شد بیشتر به چشم بیاد ...
ممنون از راهنماییتون :11:

Cinoheh
28-11-2007, 16:01
دوربین 4 مگا پیکسل ، میتونه عکسهای خوبی بگیره. ولی اگه شما میخوای کارت در حد حرفه ای باشه حداقل از یه دوربین 6-7 مگاپیکسلی ( اونم یه مارک معتبر مثل سونی ، کانن و ... ) استفاده کن. قیمتش یکم بالاست ولی عکس هائی که میگیره همیشه منو متعجب میکنه.
تو عکس هات به نور خیلی اهمیت بده. گاهاً دیده میشه یک عکس نه چندان زیبا بخاطر نور پردازی درست جذابیت پیدا میکنه. تو عکسات برای روتوش از افکت Unsharp Mask هم استفاده کن.

امیدوارم موفق باشی.

lahij_web
01-12-2007, 00:26
دوربین 4 مگا پیکسل ، میتونه عکسهای خوبی بگیره. ولی اگه شما میخوای کارت در حد حرفه ای باشه حداقل از یه دوربین 6-7 مگاپیکسلی ( اونم یه مارک معتبر مثل سونی ، کانن و ... ) استفاده کن. قیمتش یکم بالاست ولی عکس هائی که میگیره همیشه منو متعجب میکنه.
تو عکس هات به نور خیلی اهمیت بده. گاهاً دیده میشه یک عکس نه چندان زیبا بخاطر نور پردازی درست جذابیت پیدا میکنه. تو عکسات برای روتوش از افکت Unsharp Mask هم استفاده کن.

امیدوارم موفق باشی.

درسته . من خودم با این Powershot A430 Canon که دارم عکس های فوق العاده ای گرفتم :46:
ممنون از راهنماییت .
راستش خودم علاقه زیادی دارم نکات و ترفند های مربوط به عکس و عکاسی و کارهای مربوط به اونو بیشتر و بهتر یاد بگیرم اما هر چی میگردم منبع آموزشی مناسبی مختص این کارها پیدا نمیکنم . :41: تو تاپیک ها هم گشتم اما اونی که میخواستم پیدا نکردم . ( شاید خوب نگشتم! ) .
راستش هنوز با طراحی عکس های قشنگ و کار روی یه عکس برای تبدیل کردنش به یه طرح زیبا مشکل دارم !