PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب بین چند دوربین دیجیتال

T.N.T
17-11-2007, 15:28
سلام به دوستان عزیز، قبل از هر چیز باید بگم که من چیز زیادی درباره عکاسی نمی دونم و قصدم از خرید دوربین صرفا گرفتن عکس های شخصی با کیفیت خوب هستش و هر چند می دونم نباید از یه دوربین عکاسی انتظار فیلم برداری داشت ولی بدم هم نمیاد که کیفیت فیلم برداریش هم خوب باشه! :31:

ضمنا قصد دارم با مطالعه یکی دو کتاب درباره عکاسی اطلاعاتم را در این باره افزایش بدم ولی خوب قبلش باید یه دوربین بخرم!!! :46:

خودم تو چند تا سایت معروف دنبال دوربین گشتم و با توجه به اطلاعات محدودی که دارم، موارد زیر در انتخابم بیشتر تاثیر داره:

Resolution
Optical Zoom
Image Stabilisation
Face Detection
Manual Focus
Shutter Speed
LCD Size & Resolution
Red-eye Reduction
Image & Video Quality
امکان عکاسی و فیلم برداری در دو مد 4:3 و 16:9
فیلم برداری با Resolution و Frame Rate حداقل 480 * 640 و 30 fps
USB 2.0
A/V Output
Memory Capacityضمنا یه سوال هم دارم و اون اینکه از لحاظ مدت زمان شاژ و تخلیه باطری در حالت های عکاسی، فیلم برداری و یا پخش و یا از لحاظ هر فاکتور دیگه ای که می دونید، باطری های قلمی قابل شارژ بهتر هستند یا Rechargeable Li-ion Battery ها؟

با توجه به شرایط بالا و با توجه به اینکه من به یه دوربین در رنج قیمت 400-500 احتیاج دارم یه سری دوربین انتخاب کردم، اگر لطف کنید و جواب سوال بالای من را به همراه نظرتون راجع به این دوربین ها یا هر دوربین دیگه ای که با شرایط من جور در بیاد بگید یه دنیا ممنون میشم. :20: :40: :11:

Canon PowerShot S5 IS
Canon PowerShot SX 100 IS
Canon PowerShot G9
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Panasonic Lumix DMC-FZ18
Panasonic Lumix DMC-FZ30

reza fontana
17-11-2007, 20:21
سلام به دوستان عزیز، قبل از هر چیز باید بگم که من چیز زیادی درباره عکاسی نمی دونم و قصدم از خرید دوربین صرفا گرفتن عکس های شخصی با کیفیت خوب هستش و هر چند می دونم نباید از یه دوربین عکاسی انتظار فیلم برداری داشت ولی بدم هم نمیاد که کیفیت فیلم برداریش هم خوب باشه! :31:

ضمنا قصد دارم با مطالعه یکی دو کتاب درباره عکاسی اطلاعاتم را در این باره افزایش بدم ولی خوب قبلش باید یه دوربین بخرم!!! :46:

خودم تو چند تا سایت معروف دنبال دوربین گشتم و با توجه به اطلاعات محدودی که دارم، موارد زیر در انتخابم بیشتر تاثیر داره:

Resolution
Optical Zoom
Image Stabilisation
Face Detection
Manual Focus
Shutter Speed
LCD Size & Resolution
Red-eye Reduction
Image & Video Quality
امکان عکاسی و فیلم برداری در دو مد 4:3 و 16:9
فیلم برداری با Resolution و Frame Rate حداقل 480 * 640 و 30 fps
USB 2.0
A/V Output
Memory Capacityضمنا یه سوال هم دارم و اون اینکه از لحاظ مدت زمان شاژ و تخلیه باطری در حالت های عکاسی، فیلم برداری و یا پخش و یا از لحاظ هر فاکتور دیگه ای که می دونید، باطری های قلمی قابل شارژ بهتر هستند یا Rechargeable Li-ion Battery ها؟

با توجه به شرایط بالا و با توجه به اینکه من به یه دوربین در رنج قیمت 400-500 احتیاج دارم یه سری دوربین انتخاب کردم، اگر لطف کنید و جواب سوال بالای من را به همراه نظرتون راجع به این دوربین ها یا هر دوربین دیگه ای که با شرایط من جور در بیاد بگید یه دنیا ممنون میشم. :20: :40: :11:

Canon PowerShot S5 IS
Canon PowerShot SX 100 IS
Canon PowerShot G9
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Panasonic Lumix DMC-FZ18
Panasonic Lumix DMC-FZ30
به نظر من sony H9 یا PANASONIC بگیر که با 12 برابر زوم اپتیکال مسلمآ راضیت میکنه

reza fontana
17-11-2007, 20:27
البته من خودم سونی W90 خریدم که ازشم راضی هستم..قیمتش هم الان 340 تومنه..
صفحه نمایشگر5/2 اینچ-حسگر 1/8 مگاپیکسل-زوم اپتیکال3 برابر-زوم دیجیتال3 برابر

leila*
17-11-2007, 20:28
ببخشید شاید سوالم بی ربط باشه ولی می خواستم بدونم که ایا باطری دوربین دیجیتال مثل باطری موبایل هست؟ یعنی اگه یه مدت طولانی ازش استفاده نشه خراب میشه؟

reza fontana
17-11-2007, 20:37
زوم اپتيکال به بزرگنمايي خود لنز میگن وقتیکه زوم رو روی موضوع به عقب و جلو ميبری.(که به عنوان تغيير فاصله کانونی هم شناخته ميشه.) به عبارت ديگر, لنز عقب و جلو رفتن را دقيقا مانند دوربينهای فيلمبرداری تنظيم ميکنه. زوم اپتيکال کيفيت عکس ديجيتال رو کم نميکنه. اگر به زوم کردن علاقه داري, مطمئن شو که دوربينی که ميخري دارای قابليت زوم اپتيکال قوی باشه.
زوم ديجيتال فاصله کانونی رو تغيير نميده. در عوض, هرچقدر که به جلوتر زوم ميکني, بخش کوچکتر و کوچکتر سنسور ديجيتال برای ذخيره سازی عکس ديجيتال استفاده ميشه. نتيجه اين کار, هرچه کمتر شدن تعداد پيکسل ها تو عکسه . وقتی که ميخوای عکسی رو که با زوم ديجيتال زيادی گرفته شده رو چاپ کني فاقد وضوح و شفافيت لازمه....امیدوارم که کمکت کرده باشه..
هر سوالی داری میتونی بپرسی

T.N.T
19-11-2007, 08:17
با تشکر از دوستان عزیز، سوال من در مورد باطری دوربین بود و اینکه با توجه به کیفیت عکس و فاکتورهایی که گفتم، اگر کسی از این دوربین ها اطلاعاتی داره، من را در انتخابم کمک کنه. ضمنارض جان خودت که می گی Sony W90 فقط 3X زوم اپتیکال داره!

ram1600
19-11-2007, 18:27
دوست من شما دوربین slr میخوای یاcompact اینو مشخص کن

solo_88
19-11-2007, 21:56
دوستان چنان راحت مدل پیشنهاد میدن که ادم خوشش میاد!!!!به قول دوست خوبم:

دوست من شما دوربین slr میخوای یاcompact اینو مشخص کن

البته شایدم اماتورحرفه ای بخوای!!!

T.N.T
20-11-2007, 09:49
میشه بپرسم Slr دقیقا چیه؟

solo_88
20-11-2007, 14:25
میشه بپرسم Slr دقیقا چیه؟

دوربین های خبرنگاری یا حرفه ای.دوربین هایی که از دو قسمت اصلی بدنه و لنز تشکیل شدن.قابلیت نصب لنز جدا

و فلاش جدا رو هم دارن...کیفیت عکس و سرعت بالای عکاسی به همراه تنظیمات دستی حرفه ای از مشخصات این

دوربین ها هستن.

T.N.T
20-11-2007, 21:38
خیلی خیلی ممنون، با این وجود فکر نکنم SLR برای من انتخاب خوبی باشه، چون نه خبرنگار هستم و نه حرفه ای و ترجیه میدم وسایلم جم و جور باشن و ظاهرشون هم برام مهمه! چیزی هم در مورد تنظیمات دستی حرفه ای نمی دونم و سرعت هم برام اهمیتی نداره، فکر کنم 6 تا دوربینی که خودم معرفی کردم هیچ کدومشون SLR نیستن، بیشتر از همه از Canon S5 IS خوشم اومده ولی 3 تا قابلیت نداره که منو مردد کرده:
1. قابلیت عکاسی و فیلم برداری Wide
2. ترجیح میدم باطری دوربین Lithium-ion باشه و با پورت USB شاژ بشه تا مجبور نباشم باطری و شارژر با خودم ببرم.
3. کیفیت فیلمش عالیه ولی زیاد در مورد کیفیت عکسش مطمئن نیستم چون تو سایت هایی که دیدم زیاد امتیازش بالا نبود، مثلا تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهش امتیاز 7.5 داده بود درحالی که Canon PowerShot A620 امتیازش 8.0 بود، یکی دو تا عکس هاشو هم دانلود کردم، به نظر میرسید خیلی شارپ نبودن!!!

T.N.T
23-11-2007, 06:24
هیچ کس درباره دوربین هایی که مد نظر من بود منو راهنمایی نکرد، من رفتم S5 Is خریدم، یه مدت که بگذره حتما تجربه عکاسی با این دوربین را در قالب یه پست دیگه برای کسایی که قصد خرید این دوربین را دارن میگذارم.

solo_88
24-11-2007, 12:40
سلام.

اول بگم مبارکتون باشه و باهاش لحظه های خوشی رو ثبت کنید.

ببین دوست من.شما بدون اینکه جزئیات رو بدونی میای و خودت دوربین پیشنهاد میدی.اول میگی میخوام اطلاعاتم رو

زیاد کنم ولی بعدش میای بدون داشتن اطلاعات بحث میکنی و میخوای انتخاب کنی.

تاپیک های خوبی در مورد دوربین داریم.من هر جا تونستم توضیح کامل به مقایسه دوربین رو برای هر کسی

که دوربین میخواسته گزاشتم.

دوست عزیزم ram1600 هم مطالب کاملی در مورد دوربین گزاشته.

شما بهتر بود اول اون مطالب رو میخوندید.نظر دوستان رو هم جویا میشدید بعد میگفتید:

هیچ کس درباره دوربین هایی که مد نظر من بود منو راهنمایی نکرد

موفق باشید