PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تورنت یعنی چه .چه چوری استفاده میشه ؟

hossein_dig
17-11-2007, 12:47
سلام
تورنت یعنی چی؟
چه چوری استفاده میشه ؟
پولی یا نه ؟
تا چه حجم های میشه از تورنت استفاده کرد ؟
لطفا اطلاعاتتون مفید باشه :46:
ممنون :11:

sheytanparast
18-11-2007, 14:51
تورنت ها سایتهایی هستن که یک فایل رو تا هر حجمی به طور یکجا بهتون میده ولی سرعتشون افتضاحه به طوری که با 256 هم 3 کیلوبایت بیشتر نمیشه البته بستگی به یسدر ها داره البته توضیحات کامل رو میتونید تو قسمت فیلم بخونید!

Tornado2800
18-11-2007, 18:26
درسته که سرعتش کمه اما من الا سرور تو سرور دارم دانلود می کنم سرعتش هم خیلیه. .

hossein_dig
19-11-2007, 00:07
میشه اطلاعات کامل تری بدین
ممنون

atrin777
19-11-2007, 00:27
بیت تورنت یک پروتکل اشتراک برنامه بین افراد هست( P2P) که یکی یک فایل را میزاره توی اینترنت و همه شروع میکنن از همدیگه دانلود کردن. اما به دلایلی کیفیت و امنیت این سیستم از بقیه سیستم های مشابه بهتره.که بماند
برای شروع شما باید یک سایت برای جستجوی تورنتی که میخواهید پیدا کنید که کم هم نیستن و من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را پیشنهاد میدم. توی این سایت باید یک سرچ بزنید و اون چیزی را که میخواهید فایل .torrent ش را پیدا کنید نمونه نتیجه جستجو اینه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این لینت نتیجه جستجوی فایل های axxo هست که تجربه من میگه کیفیت خیلی خوبی داره فیلماش و خیلی هم جدیده و xvid 700 مگی یه جورایی اولین نسخه dvd که میاد تو بازار 15 دقیقه بعد این بابا میگیره میچپونه تو اینترنت.
روی یکی که کلیک کنی یک صفحه میاد که توش مشخصات فیلم و نظر کاربران در مورد اون فیلمه
یک کم پایین تر یک دکمه هست DOWNLOAD torrent روش کخ بزنید یه فایل کوچیک به شکل moviename.torrent دانلود میکنه و سریع تموم میشه.(فکر نکنید که خراب بود و زود تموم شد)
نمونه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فایل که گرفتید برای اینه که فایلتون خراب دانلود نشه(توش پر از md5 و اینجور چیزاست)
مرحله بعدی اینه که این فایل توررنت را به یک برنامه بدین که دانلود اصلی را شروع کنه
این برنامه ها هم خیلی زیاده نمونه هم:azureus utorrent bittornado و....
اما باز پیشنهاد من utorrent هست به آدرس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که خیلی سبکه نسبت به بقیه.
دقت داشته باشید:
1سعی کنید سرعت این برنامه ها رو محدود کنید چون سرعتش خیلی خره ! یعنی تا 7-8 مگ در ثانیه جا داره و اگه پر کنه ممکن حتی دیگه نتونید وب گردی هم بکنید!
2یک علامت سبز باید پایین برنامه بیاد وگرنه اینترنت شما مشکل داره
3ه port forwarding باید پورت های برنامه را forward کنه
4 مراقب آنتی ویروس ها باشید نپیچن به پرو پاچتون که فلانی داره از فلان پورت استفاده میکنه
5 با adsl لگن 128 روزی یک فیلم دانلود میشه.

J A V I D
19-11-2007, 14:23
این برنامه ها هم خیلی زیاده نمونه هم:azureus utorrent bittornado و....

اوپرا هم فايل هاي تورنت رو ساپورت مي كنه البته ورژن نه به بالا اگه اوپرا داريد براي دانلود ديگه نيازي به برنامه نداريد ....

hossein_dig
19-11-2007, 20:56
atrin777
ازت ممنون توضیحات خوبی دادی