PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجازه ندادن به اجراي اتوران سي دي به علت عدم وجود فايل خاص

mahramasrar2
14-11-2007, 14:09
سلام بچه ها !!!

خوب امروز مي خواهيم بررسي كنيم وببينيم كه چگونه مي توانيم يك اتوران بسازيم واجراي سي دي را منوط به سالم بودن ويا وجود فايل خاصي بكنيم

متوجه نشديد؟ پس بگذاريد واضح تر بگويم: فرض كنيد ماتعدادي بد سكتور وفايلهاي قفل دار وخراب در سي دي مي گنجانيم(از طريق برنامه هاي مختلف مثل copy killer ويا...)اكنون كلون سي دي از سي دي ما ايميج مي گيريد وآنرا مثل ماست مي توان با درايو مجازي باز كرد ويا رايت مجدد كرد

اما فرض بگيريد ما در اتورانمان كدهائي مي گنجانيم وبه اتوران مي گوئيم در صورتي كه فلان فايل معيوب با حجم 2 گيگ ويا فلان فايل بدسكتور دار در سي دي موجود بود پس سي دي سالم است واتوران اجازه دارد اجرا شود ودر غير اين صورت خير !!

پس در صورت حتي موفق شدن كلون در ايميج گيري وبا توجه به اينكه بسياري از ايميج ها جدا 1:1 نيستنند واندكي حداقل متفاوت هستند بنابراين اين خود مي تواند بهترين قفل باشد

اكنون سئوال اينجاست : اين كدها را چگونه مي توان از طريق برنامه هاي اتوران سازي ايجاد ويا اجرا كرد
راستي يك برنامه پيدا كردم كه مي تواند قبل از رايت كل فايل هاي داخل سي دي را بشمارد ويك آماري از فايلها در سي دي بگنجاند فايده اين برنامه اين است كه با استفاده از اين فايل آماري ايجاد شده مي توان اجراي اتوران را منوط كرد به درست بودن وعين المثل بودن آمار موجود با قبلي

نام اين برنامه CDCheck 3.1.13 است كه با گوگلي كردن آن راحت آنرا مي يابيد
شماره سريال جهت رجيستر كردن: SN : 18959309

منتظر نظرات سازنده شما مي مانيم

ژولی لسکو
15-11-2007, 23:20
محرم اسرار ممنون از معرفی این برنامه
فکر کنم فقط رو سیستم چک میکنه و فکر نکنم پرتابل باشه
در هر صورت ممنون
Hashing فوقالعاده کاملی داره

ژولی لسکو
16-11-2007, 14:22
لطفا اونایی که دانلود کردن نظر بدن

mehdi_7070
18-11-2007, 20:14
تاپیک پاک سازی شد ...

SILWESTER
19-11-2007, 01:55
سلام بچه ها !!!

خوب امروز مي خواهيم بررسي كنيم وببينيم كه چگونه مي توانيم يك اتوران بسازيم واجراي سي دي را منوط به سالم بودن ويا وجود فايل خاصي بكنيم

متوجه نشديد؟ پس بگذاريد واضح تر بگويم: فرض كنيد ماتعدادي بد سكتور وفايلهاي قفل دار وخراب در سي دي مي گنجانيم(از طريق برنامه هاي مختلف مثل copy killer ويا...)اكنون كلون سي دي از سي دي ما ايميج مي گيريد وآنرا مثل ماست مي توان با درايو مجازي باز كرد ويا رايت مجدد كرد

اما فرض بگيريد ما در اتورانمان كدهائي مي گنجانيم وبه اتوران مي گوئيم در صورتي كه فلان فايل معيوب با حجم 2 گيگ ويا فلان فايل بدسكتور دار در سي دي موجود بود پس سي دي سالم است واتوران اجازه دارد اجرا شود ودر غير اين صورت خير !!

پس در صورت حتي موفق شدن كلون در ايميج گيري وبا توجه به اينكه بسياري از ايميج ها جدا 1:1 نيستنند واندكي حداقل متفاوت هستند بنابراين اين خود مي تواند بهترين قفل باشد

اكنون سئوال اينجاست : اين كدها را چگونه مي توان از طريق برنامه هاي اتوران سازي ايجاد ويا اجرا كرد
راستي يك برنامه پيدا كردم كه مي تواند قبل از رايت كل فايل هاي داخل سي دي را بشمارد ويك آماري از فايلها در سي دي بگنجاند فايده اين برنامه اين است كه با استفاده از اين فايل آماري ايجاد شده مي توان اجراي اتوران را منوط كرد به درست بودن وعين المثل بودن آمار موجود با قبلي

منتظر نظرات سازنده شما مي مانيم
سلام!
دوست عزيز در حالت عادي كلون سي دي ايميج هاي يك به يك تحويل ميدهد. يعني اگر بدسكتور بخواند بدسكتور تحويل ميدهد و اگر سكتور سالم باشد به همين منوال. تكليف حجم فايل ها هم كه ديگه معلومه

mahramasrar2
20-11-2007, 02:21
با وجود اطلاعات مفيد وكافي شما دوست خوبن سيلوستر

بايد به عرض برسانم شما درست مي فرمائيد ولي دقيقا هم اينطور نيست!!!

من در حال كار بروي اين موضوع هستم ودارم كم كم به اين نتيجه مي رسم كه ايميج صد درصد 1:1 اصلا وجود ندارد مگر اينكه بروي هارد باشد وهنوز رايت نشده باشد از نظر بررسي هاي من كه شايد به صورت يك فايل pdf در صورت حوصله داشتن ترجمه وآپلود خواهم كرد اينطور اثبات شده كه ايميج ها 99.9 در صد به هم شبيه هستند و نه صد در صد وهمين اختلاف كوچك است كه به عنوان يك نقطه قوت مي تواند مورد استفاده دوستان قرار گيرد

شما اگر به گزينه fast error skip در كلون سي دي توجه كنيد به خوبي متوجه منظور من مي شويد واين بدان معناست كه به كلون مي گوئيد در صورت برخورد به خطا يا خش ويا بدسكتور زياد هم به خودت فشار نياور وسريع از روي آنها بپر وكارت را زود تر تمام كن

persiankitty
20-11-2007, 08:24
فرض را بر اين مي گذاريم كه فرموده شما صد در صد صحيح باشد اما توجه داشته باشيد كه خيلي از اختلافهاي موجود را به هيچ وجه نمي توانيد توسط همه درايوهاي موجود آزمايش نموده و بدست بياوريد. در واقع حتي دو درايو كه هر دو در يك زمان ( پشت سر هم در خط توليد كارخانه ) ساخته مي شوند با همديگر تفاوتهاي جزيي دارند. در يك مساله پارامتريك اين چنيني هميشه براي حل مساله تا جاي ممكن بايد پارامترهاي متغير را حذف كنيد. عواملي كه تاثير گذار هستند ،‌ سيستم عامل - نوع سي دي اصلي - نوع سي دي كپي - درايو - سرعت رايت - سرعت خواندن اطلاعات - Data Bus و .... است . از نظر تكنيكي با :

ايميج صد درصد 1:1 اصلا وجود ندارد مگر اينكه بروي هارد باشد وهنوز رايت نشده باشد
اثبات شده كه ايميج ها 99.9 در صد به هم شبيه هستند و نه صد در صد

پنجاه درصد موافقم چون اما و اگر هاي مختلفي مي تواند اين گزينه ها را نقض كند.
اما روشي كه در بالا فرموديد ، به عنوان يك روش قفل گذاري قابل استفاده است و تا حدود زيادي پاسخگوي نيازها خواهد بود.

pejmanp
27-11-2007, 15:55
Ok یکی از بهترین قفلها همین قفل که شرکتهای قفل گذاری از ان استفاده می کنند
یکی که برنامه نویسیش خویه بیاد یه همتی کنه یه برنامه بنویسه که وقتی برنامه اجارا میشه : بیاد چک کنه که مارک سیدی چی هستش . اگر با مارک تعریف شده یکسان نبود برنامه بسته بشه 2- آیا برنامه شبیه ساز سی دی در حال اجرا هست یا نه . اگر این موارد وجود داشت برنامه بسته بشه اگر نه در Ram رزیدنت بمونه و پنجرش بسته بشه .همین بعدش من همینجا یه آموزش می سازم که چطوری با این فایل یه قفل خوب سی دی میشه درست کرد.

mahramasrar2
30-11-2007, 08:35
منتظر يك برنامه نويس هستيم
مرسي persiankitty وهمچنين pejmanp بابت نظرات مفيدتان

lvl@ster
30-11-2007, 11:06
Ok وقتی برنامه اجارا میشه : بیاد چک کنه که مارک سیدی چی هستش . اگر با مارک تعریف شده یکسان نبود برنامه بسته بشه .

دوست عزیز چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست

ما اصلا نمی تونیم مارک سیدی را چک کنیم . اگه همچین چیزی امکان داشت من 3 سوت برنامه شو مینوشتم

هر سیدی که از کارخانه بیرون میاد یه سریال منحصر به فرد داره. مثل اثر انگشت

اگر ما بتونیم فقط و فقط این سریال سیدی را چک کنیم (بقیه موارد اصلا لازم نیست) . دیگه پولدار میشیم!!!!!

ولی اصلا نمیشه به این سریال دسترسی داشت حتی با برنامه نویسی؟؟؟

من یه سی دی دارم که با مالتی مدیا بیلدر + aspi قفل گذاری شده . ایمیجش براحتی ورداشته میشه و نه روی سیدی .و نه در درایو مجازی کار نمی کنه

چون فایل های اگزه با مالتی مدیا بیلدر ساخته شده نمیشه کرک کرد . (من که نتونستم کرک کنم)

باید قفلی طراحی کنی که با ASPI باشه

v65j
30-11-2007, 23:44
دقیقاً مشکله مستر رو دارم ! (مالتی مدیا بیلدر و Aspi)
راستی اون چیزایی که شما میگین خیلی راحت میشه با یک یا دوبایت تغییر ازشون رد شد اینا میشه اول کاره یه قفل ،روشی که بشه بهش اعتماد کرد و روش فکر کرد نه اینکه با دونستن و تونستن خوندن امضای یه سی دی پولدار بشی فکر کن تونستی این رو بخونی میای این رو با یه If مقایسه کنی و تموم؟!
یا مثلاً میای بر اساس این کد فایل اصلیه برنامت رو کد کنی و با این کد دکد کنی؟ اینم اصولی نیست کسی که سی دی اصلی رو داره میتونه به راحتی فایل دکد شده رو داشته باشه و تمام.
هیچ وقت فکر نکنین قفل مخصوصاً از نوع سی دی ش به این راحتی ها قابل حل و نوشتنه

SILWESTER
02-12-2007, 02:08
دوست عزیز چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست

ما اصلا نمی تونیم مارک سیدی را چک کنیم . اگه همچین چیزی امکان داشت من 3 سوت برنامه شو مینوشتم

هر سیدی که از کارخانه بیرون میاد یه سریال منحصر به فرد داره. مثل اثر انگشت

اگر ما بتونیم فقط و فقط این سریال سیدی را چک کنیم (بقیه موارد اصلا لازم نیست) . دیگه پولدار میشیم!!!!!

ولی اصلا نمیشه به این سریال دسترسی داشت حتی با برنامه نویسی؟؟؟

من یه سی دی دارم که با مالتی مدیا بیلدر + aspi قفل گذاری شده . ایمیجش براحتی ورداشته میشه و نه روی سیدی .و نه در درایو مجازی کار نمی کنه

چون فایل های اگزه با مالتی مدیا بیلدر ساخته شده نمیشه کرک کرد . (من که نتونستم کرک کنم)

باید قفلی طراحی کنی که با ASPI باشه
سلام!
در مورد مارك - سي دي رايتر ها اين قابليت رو دارند و اين بر ميگرده به atip سي دي ها و در مورد سريال نامبر سي دي ها چنين چيزي به كار برده نميشده تا به امروز و من كه نشنيدم و جايي هم نديدم
در مورد مالتي مديا بيلتر هم بايد بگم فايل هاي اگزه اي كه كامپايل ميكنه در پايينترين سطح امنيتي هستند
من هميشه آنپك ميكنم فايل ها مو و دوباره با يه پكر ديگه ميپكم. البته چون اورلي داره يه كم اذيت ميكنه در بعضي پكر ها
ولي اگر منظورتان زبان مالتي مديا بيلدر هست بايد بگويم حق با شماست و كل ن زبان هاي اسكريپتي رو نميشه به اين سادگي ها كرك كرد

lvl@ster
03-12-2007, 12:12
سلام!
در مورد مارك - سي دي رايتر ها اين قابليت رو دارند و اين بر ميگرده به atip سي دي ها و در مورد سريال نامبر سي دي ها چنين چيزي به كار برده نميشده تا به امروز و من كه نشنيدم و جايي هم نديدم
در مورد مالتي مديا بيلتر هم بايد بگم فايل هاي اگزه اي كه كامپايل ميكنه در پايينترين سطح امنيتي هستند
من هميشه آنپك ميكنم فايل ها مو و دوباره با يه پكر ديگه ميپكم. البته چون اورلي داره يه كم اذيت ميكنه در بعضي پكر ها
ولي اگر منظورتان زبان مالتي مديا بيلدر هست بايد بگويم حق با شماست و كل ن زبان هاي اسكريپتي رو نميشه به اين سادگي ها كرك كرد

سلام دوست عزیز این جملتونو واضح و خوب توضیح بدین

تا من یاد بگیرم من اصلا اطلاعاتی در این زمینه ندارم . یعنی چی؟

یعنی اینکه سی دی رایتر ها می تونن چک کنن که مارک سی دی درست است یا خیر؟؟؟/ مثلا princo است یا lg
اگر این طوری باشد باید این سی دی در سیدی رام کار نکند؟ چون سیدی رام نمی توند تشخیص دهد مارک سیدی درسته یا نه؟ و سی دی کار نمی کنه

atpi یعنی چی؟ میشه یکم توضیح بدین

دارم مشتاق میشم یه قفل بنویسم

SILWESTER
04-12-2007, 02:46
سلام دوست عزیز این جملتونو واضح و خوب توضیح بدین

تا من یاد بگیرم من اصلا اطلاعاتی در این زمینه ندارم . یعنی چی؟

یعنی اینکه سی دی رایتر ها می تونن چک کنن که مارک سی دی درست است یا خیر؟؟؟/ مثلا princo است یا lg
اگر این طوری باشد باید این سی دی در سیدی رام کار نکند؟ چون سیدی رام نمی توند تشخیص دهد مارک سیدی درسته یا نه؟ و سی دی کار نمی کنه

atpi یعنی چی؟ میشه یکم توضیح بدین

دارم مشتاق میشم یه قفل بنویسم

سلام!
بحث atip خيلي مفصل است و اگر خلاصه بخواين ميشه گفت كه:
atip يك سري اطلاعات مهم و ضروري بر روي سي دي هست كه كارخانه توليد كننده سي دي آن را درون ديسك هايشان ميگنجاند و اگر اين اطلاعات نباشن رايتر ها نميتونن سي دي رو تشخيص و عمل burn رو انجام بدن
اطلاعاتي از قبيل مارك شركت سازنده - حجم سي دي - سرعت هاي رايت و يك سري اطلاعات تخصصي در اين atip قرار داده ميشود
در ضمن قفل هايي هستند كه بر اين پايه طرح ريزي شده اند
اميد وارم حالا متوجه شده باشي چرا سي دي رام نميتونه atip رو كامل بخونه چون احتياجي به خوندن اون نداره

lvl@ster
04-12-2007, 08:47
مرسی دوست عزیز

میشه در مورد Aspi هم توضیح بدین

و میشه بگین چطوری میتونیم به این Atip دسترسی داشته باشیم

؟؟؟

ممنونم

SILWESTER
06-12-2007, 18:04
بر روي چشم!
ولي الان با دايل اپ وصل هستم ممكنه هر لحظه dc شم چون فقط 10-15 دقيقه از اعتبار مارتم مونده تا 3-4 روز ديگه adsl وصل ميشه برميگردم:46:

pejmanp
15-12-2007, 10:30
silwester جان adsl وصل نشد . ما منتظر اطلاعات مفید شما هستیم

mehdi_7070
15-12-2007, 14:54
شما سوال خودتون را توی یک تاپیک جدید نیز مطرح کردید .
لطفا این موضوع را در تاپیک زیر پیگیری نمایید (جهت حفظ نظم انجمن)

بدست اوردن اطلاعت Atip در سی دی ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahramasrar2
20-01-2008, 04:25
خوب يكي بگه ببينم نظر بچه ها درباره برنامه اصلي كه در اين تاپيك معرفي شده چيه؟

mahramasrar2
05-03-2008, 02:06
اين تاپيك را مجددا احضار مي كنم چونكه تصور مي كنم عاقبت به نتيجه مي رسد

shahrokh2008
01-11-2008, 13:04
لطفا به این تاپیک یک سر بزنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajad Ali
16-11-2008, 16:46
CDRCue Cuesheet Editor
این برنامه این کارو میکنه توسط پک آموزشی شرکت پارسیان معرفی شده و کارش آمار گرفتن دقیق فایل های سی دی هست.
اینم اطلاعت بیشتر
CDR CUESHEET EDITOR 1.3
=======================

CDRCue is the syntax-highlighted editor for CD-R
cuesheets. Cuesheets are text files specifying the
exact layout of a CD-R disc. A growing number of
mastering applications support cuesheets, including:
CDRWIN, EAC, Nero, and FireBurner.

feal
16-11-2008, 22:57
ممنونم خيلي بدردم خورد

unname47
07-01-2009, 19:16
خیلی ممنون استفاده کردیم.

tmi
10-03-2010, 19:02
سلام
من تونستم یکی از همین سی دی هایی که در موردش صحبت شد را قفل شکنی کنم.
سی دی های جدید آموزشی پارسیان..
اگه کسی از این نوع سی دی ها استفاده کرده باشه میدونه که بدونه گذاشتن سی دی اصلی داخل سی دی رام اتوران نصب شده در سیستم بالا نمیاد و پیغام خطا میده.
منم تا الان فقط تونستم در صورتی که ایمج روی هارد هست اتوران اجرا بشه اما با هر برنامه ای که ایمج و رایت کردم اتوران باز همون پیغام را میده.
پس معلومه که نه سی دی رام بد سکتور هارو کامل ایمج میگیره نه رایتر کامل رایت میکه .
این شامل زمان رایت ایمج قفل گذاری شده توسط خوده شما هم میشه پس حالا چی نتیجه ای میشه گرفت....