PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی و بررسی Htc S710

metapex
14-11-2007, 00:19
تصمیم گرفتم بعد از حدود 2 ماه کار با HTC S710، تجربه خودم رو در مورد اون براتون بنویسم؛ تا کسانی که قصد خرید یه اسمارت فون رو دارن، در رابطه با این مدل و به طور کلی اسمارت فونهای مبتنی بر ویندوز موبایل، اطلاعات بیشتری به دست بیارن و بتونن به طور موثر تصمیم گیری کنن.

شاید اکثر خریداران گوشیهای با سیستم عامل ویندوز موبایل، بیشتر به دنبال pocket pc هستن و داشتن صفحه نمایش تاچ اسکرین و بزرگ، براشون اهمیت زیادی داشته باشه. ولی باید بگم که اسمارت فونها هم چیزی کم از pocket pc ها ندارن و شرکت HTC مدتیه که اسمارت فونهای خوبی رو به بازار عرضه کرده.
مهمترین مزیت اسمارت فونها نسبت به پاکت پی سی، دارا بودن صفحه کلید هست که برای شماره گیری و نوشتن مسیج، خیلی راحتتر از پاکت پی سی هست.
اگه بخوام خیلی مختصر تعریفی از اسمارت فونها ارائه بدم، میتونم بگم که اسمارت فونها در درجه اول تلفن هستن که قابلیتهای یک PDA رو دارن ولی پاکت پی سی ها در اصل PDA هستن که قابلیت های یک تلفن بهشون اضافه شده.

این اولین تجربه من از کار کردن با ویندوز موبایله و میتونم بگم دنیای جالبیه...
من معتقدم که مهمترین ویژگی یه اسمارت فون، سیستم عامل اونه، همونطور که مهمترین قسمت یه ماشین برای من، داخلشه، چون وسیله ارتباط و تعامل ما با موبایل، سیستم عامل و رابط کاربریه.

در ادامه، سعی میکنم مهمترین ویژگی ها و قسمت این اسمارت فون رو بیان کنم.

بد نیست اول یه نگاهی به مشخصات کلی اون بندازیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طراحی و ظاهر:

میتونم بگم که این گوشی یکی از کوچکترین اسمارت فونهایی هست که تحت ویندوز موبایل کار میکنه. ابعادش واقعا مناسبه ولی به دلیل ساختار کشویی گوشی، کمی ضخیم به نظر میاد ولی از P990 حدود 8-9 میلی متر نازکتره و برای در دست گرفتن یا حمل در جیب، هیچ مشکلی ندارید. وزنش روی کاغذ مناسب به نظر میاد، ولی چون ابعاد کوچیکی داره، اوایل کار، کمی سنگین به نظر میاد ولی بعد از چند روز عادی میشه.
نکته جالبی که در مورد S710 وجود داره، ساختار کشویی اونه که با حرکت صفحه نمایش و کیپد گوشی به سمت چپ، کیبورد کامل qwerty اون ظاهر میشه و همزمان با این کار صفحه هم به صورت افقی یا landscape در میاد. باید بگم که بعد از گذشت نصف روز کاملا به کیبورد عادت میکنید و احساس میکنید که میخواید به هر بهونه ای که شده همینطور الکی باهاش تایپ کنید؛ چون جون میده برای اس ام اس زدن! همینطور نور پس زمینه آبی رنگ اون کاملا یکنواخته و در تاریکی هم به خوبی دیده میشه. همینطور کیپد نرم و راحتی داره و به خصوص کلید جهت دار یا d-pad اون خیلی دقیق عمل میکنه.

HTC در ساخت این گوشی خیلی وسواس به خرج داده و نتیجه اون طراحی خوب و کیفیت ساخت قابل توجه هست، به طوری که وقتی گوشیو دستتون میگیرید، اینو کاملا حس میکنید. درگاه شارژ گوشی از نوع mini usb هست که پایین گوشی قرار داره و با یک درپوش لاستیکی پوشیده شده. همچنین درگاه مموری کارت هم در سمت راست پایین قرار داره. دکمه دوربین، تغییر صدا و voice command هم در طرفین اون تعبیه شده. پشت گوشی هم دوربین به همراه آینه و اسپیکر قرار داره.
مکانیزم کشویی S710 بسیار خوب و روان عمل میکنه و در اکثر مواقع از باز شدن تصادفی اون جلوگیری میکنه.
در بالای صفحه نمایش، گوشی یا earpiece قرار داره که داخل اون و در طرفینش دو چراغ سبز و آبی تعبیه شده و وضعیت شبکه، بلوتوت، wifi و باتری رو اعلام میکنه.

صفحه نمایش گوشی 2.4 اینچ با رزلوشن 320*240 پیکسل هست و مثل تمام گوشیهای تحت ویندوز موبایل، قابلیت نمایش 65000 رنگ رو داره. کیفیت و روشنایی صفحه نمایش بسیار عالیه و یکی از نقاط قوت گوشی محسوب میشه.

امکانات ارتباطی:

خب همونطور که میبینید، این گوشی چهاربانده هست، یعنی میتونه در تمام نقاط دنیا که پوشش GSM داشته باشه، فعالیت کنه. همچنین دارای gprs و edge کلاس 10 هست و وجود edge برای افرادی مثل خودم که ایرانسل دارن، باعث میشه چند کیلوبایت سرعت بیشتری داشته باشن.
همچنین این گوشی دارای بلوتوت ورژن 2 و ساپورت A2DP هست یعنی میشه با هدست بلوتوت مناسب، علاوه بر مکالمه، موسیقی هم گوش کرد. از ویژگی های ارتباطی دیگه میشه از WiFi نام برد که دارای استاندارد 802.11b/g هست. همچنین نوع مموری قابل استفاده، micro sd هست که تا 2 گیگ رو ساپورت میکنه.
برای ارتباط با کامپیوتر هم داخل جعبه یک کابل usb هست که درگاه شارژ گوشی متصل میشه و برنامه ای هم در کامپیوتر باید نصب بشه، MS Active Sync 4.7 هست که داخل cd همراه، موجوده.

سیستم عامل و سخت افزار:

S710 دارای سیستم عامل Windows Mobile 6.0 standard edition هست و در واقع اولین اسمارت فونی هست که تحت ویندوز موبایل 6 عرضه میشه. پردازنده یا CPU که در اون استفاده شده، texas instruments با سرعت 201 مگاهرتز هست. همچنین حافظه داخلی برای ذخیره فایلها 128 مگه که حدود 50 -60 مگ اون در اختیار کاربر هست. رم دستگاه 64 مگ هستش که پس از بالا اومدن گوشی، میتونید روی 26 مگ رم آزاد حساب کنید، البته 26 مگ خیلی زیاد نیست ولی خوب تا حدود زیادی جوابگو هست و من تا حالا ندیدم هنگ کنه. البته با استفاده از task manager میشه برنامه های اضافی رو بست، ولی توصیه میکنم که contact و message رو باز بزارید، چون با این دو تا بیشتر سروکار دارید و اگه بخواین مثلا مسیج رو از اول باز کنید، حدود 3 ثانیه طول میکشه. کلا عملکرد گوشی با توجه به امکانات و قیمت، خوب و قابل قبوله و در بعضی موارد تاخیر و کندی احساس میشه که البته خیلی آزار دهنده نیست.

[[ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com/h

تو این جدول میتونید عملکرد S710 رو با چند گوشی دیگه مقایسه کنید:

دوربین:

دوربین 2 مگاپیکسلی S710 قابلیت عکسبرداری با رزلوشن حداکثر 1600x1200 و فیلمبرداری با تفکیک 176x144 پیکسل و با فرمت mpeg4 رو داره. کیفیت عکسها بالای متوسطه ولی عالی نیست، البته در روز و بیرون. چون در نور کم عکساش زیاد جالب نیست.

نمونه عکس 1

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نمونه عکس 2

تنظیمات دوربین خیلی حرفه ای نیست، ولی در نوع خودش کامل به نظر میرسه و از 2 مگاپیکسلی های دیگه چیزی کم نداره. در ضمن اتوفوکوس و فلش هم نداره!

امکانات و سایر نرم افزارها:

Windows Media Player 10:
مسئول پخش تمام فایلهای صوتی و تصویری هست و از قبل علاوه بر پخش فرمتهای معمول، WMA و WMV رو پخش میکنه و همچنین با نصب codec میتونه فرمتهای دیگه رو هم پخش کنه. همچنین قابلیت پخش ویدئو به صورت full screen و landscape رو هم داره و کلا کارشو خوب انجام میده.

Internet Explorer Mobile:
مرورگر خوبیه، البته نمیتونه صفحات پیچیده و فلش رو نشون بده.

Office Mobile:
شامل word, excel, power pointو adobe reader هست و فقط قابلیت نمایش داره و نمیشه باهاش ادیت کرد.

Windows Live و Live Messenger:
جستجو، ایمیل و مسنجر...!

پیغام ها، دفتر تلفن و تقویم:

توضیح خاصی نداره، با دیدن عکسها همه چیز رو متوجه میشید!

گالری و فایل منیجر:

توضیح اینکه فایل منیجر قابلیت نمایش به صورت آیکون یا thumbnail رو هم داره.

WiFi و Bluetooth

متاسفانه این نسخه از ویندوز موبایل، قابلیت تنظیم DNS برای کانکشن wifi رو نداره.

Audio Manager:
برای مدیریت فایلهای صوتی...

عکس های بیشتر...

به جای سیمکارت در لبه سمت راست دقت کنید:

امیدوارم چیزی رو فراموش نکرده باشم، ولی خب به هر حال نمیشه همه چیز رو کامل و بی نقص توضیح داد.
اگه سوالی داشتین بپرسین، خوشحال میشم راهنمایی کنم.:46:

B L A S T E R
14-11-2007, 19:58
ولی مدلای دیگه htc خیلی قشنگترن.
راستی اینو چقدر خریدی؟

metapex
14-11-2007, 20:22
ولی مدلای دیگه htc خیلی قشنگترن.
راستی اینو چقدر خریدی؟

کسی که پاکت پی سی یا اسمارت فون میخره، نباید خیلی به ظاهر اهمیت بده. البته مدلهای دیگه که قشنگترن، تاچ اسکرین هستن؛ ولی S710 تاچ اسکرین نیست و برای همین هم کیپد داره. فکر نمیکنم بین غیر تاچ اسکرین ها یا همون اسمارت فونها، گوشی خیلی قشنگتری باشه.
مثلا شما HTC Touch رو با این مقایسه کن:

حالا بگو که Touch واقعا چی بیشتر داره که بخواد 300 هزار تومن گرونتر باشه و بیارزه؟ (من گوشیمو 430 هزار تومن خریدم)
اینجا بحث نسبت کارآیی و امکانات به قیمت مطرحه... و با این قیمت، پاکت پی سی با این امکانات گیر نمیاد...:27:

Nabakhshoode
14-11-2007, 23:12
metapex جان یه موردی که خیلی ویندوز موبایلها ضعف دارن توش باطریشونه ! این گوشی میزان نگهداری باطریش چطوره !؟
یه سوال دیگه هم اینکه تاچ اسکرین نبودنش لذت کار باهاش رو برات کم نکرده ؟! چون پی 990 هم داشتی کار با کدومشون لذت بخش تر بود !؟
و یه سوال دیگه هم اینکه اصولا تو این نوع گوشی ها باید قید کیفیت بالای صدا و دوربین رو زد و به امکانات بیزنس و اینترنتشون چسبید یا ویندوز موبایلهاییم هستن که تو این زمینه هم قوی باشن ( البته خوب میدونم که تو این نوع گوشی ها کمتر به کسفیت صدا و دوربین اهمیت داده میشه چون مصرف کننده هاشم معمولا موارد و امکانات دیگه یی رو از این گوشی ها میخوان ) !
بابت ریویوی خوبتم ممنون !

metapex
14-11-2007, 23:40
metapex جان یه موردی که خیلی ویندوز موبایلها ضعف دارن توش باطریشونه ! این گوشی میزان نگهداری باطریش چطوره !؟
یه سوال دیگه هم اینکه تاچ اسکرین نبودنش لذت کار باهاش رو برات کم نکرده ؟! چون پی 990 هم داشتی کار با کدومشون لذت بخش تر بود !؟
و یه سوال دیگه هم اینکه اصولا تو این نوع گوشی ها باید قید کیفیت بالای صدا و دوربین رو زد و به امکانات بیزنس و اینترنتشون چسبید یا ویندوز موبایلهاییم هستن که تو این زمینه هم قوی باشن ( البته خوب میدونم که تو این نوع گوشی ها کمتر به کسفیت صدا و دوربین اهمیت داده میشه چون مصرف کننده هاشم معمولا موارد و امکانات دیگه یی رو از این گوشی ها میخوان ) !
بابت ریویوی خوبتم ممنون !

با استفاده نرمال، من تقریبا هر 2 روز و نیم، یه بار شارژش میکنم. کلا مصرف باتریش و نگهداری شارژش مناسبه.

اتفاقا مشکلی که گوشی های تاچ اسکرین دارن، نداشتن کیپد هست که کاربر رو ملزم میکنه تا از هر دو دست استفاده کنه و در هر شرایطی نتونه مثلا مسیج بفرسته یا کارای دیگه. ولی P990 چون یه گوشی کانورتیبل بود، یه تعادل خوب بین صفحه لمسی بزرگ و کیپد برقرار کرده بود؛ ولی خب بالاخره یه معایبی هم داشت و منم تنوع طلب و...:31:

در مورد S710 مشکلی حس نمیشه، به جز مواقعی که از اینترنت استفاده میکنم، جای خالی تاچ اسکرین احساس میشه. البته الان یه چند روزه یه W950 گرفتم و فعلا شده گوشی اصلیم. فکر میکنم اگه از اول به جای P990 همین W950 رو میخریدم، شاید تا حالا نگهش میداشتم. فقط حیف که wifi نداره.

من نه صدای برام مهمه (چون ipod دارم) و نه دوربین (چون Canon S2IS دارم) ولی کمی از همه چیز باید باشه تا لنگ نمونم. بله الان پاکت پی سی هست با دوربین 3 مگاپیکسل و اسپیکر قوی و با کیفیت و gps و و غیره، قیمتشم 800-900 تومنه!
ولی خوب با سری K و W و برخی نوکیاها فاصله دارن، ولی کارشون رو بی نقص انجام میدن.

اون بلای ارزون شدن و خز شدن که سر P990 اومد، در مورد ویندوز موبایل ها و به خصوص غیر تاچ اسکرین ها، صادق نیست و این خودش یه مزیت مهمه.

خواهش میکنم...:20:

metapex
21-11-2007, 12:48
مدل جدیدتر S710 که ماه اکتبر معرفی شد، S730 هست که البته هنوز به بازار عرضه نشده.

عمده ترین تغییرات نسبت به S710 اینا هستن:
1- افزایش فرکانس CPU از 200 به 400MHz
2- افزایش حافظه داخلی از 128 به 256 مگ
3- اضافه شدن 3G
4- طرح جدید کیبورد
5- تغییر کلی طراحی کلیدها و D-pad

RezaTayebiJ
21-11-2007, 14:05
جالب بود. نکات جدیدی راجب HTC دستم اومد.
این نوع گوشی ها بنظرم دو ضعف اساسی دارن. یکی مدیا پلیرشونه (که شما گفتی ipod داری) و دیگری اینترنت هست. متاسفانه کارایی اینترنت در اسمارت فون ها نسبت به پاکت پی سی و آی فون ضعیف تره و این یکی از دلایلی بود که من رو از خرید یکی از همین اسمارت فون ها منصرف کرد.

B L A S T E R
21-11-2007, 18:50
نسبت به I-mate چه فرقی داره/؟

metapex
21-11-2007, 21:12
نسبت به I-mate چه فرقی داره/؟

S710 یا S730 ؟
کدوم مدل i-mate ؟

B L A S T E R
22-11-2007, 12:54
در کل چه تفاوتی دارن با ای میت.؟منظور کلیه.

metapex
22-11-2007, 14:17
در کل چه تفاوتی دارن با ای میت.؟منظور کلیه.

اگه کلی بخوام بگم، تا حالا i-mate مدلی با WM6 بیرون نداده که این خودش خیلی تفاوتها رو ایجاد میکنه. کیفیت ساخت i-mate پایینتر هست، باتری، صدا و آنتن دهی ضعیفتری داره. ابعاد i-mate ها بزرگتره. با قیمت S710، گوشی با این امکانات بین مدلهای i-mate نیست. و اینکه i-mate یک سازنده نیست، بلکه یک برند هست و گوشیهاشو به HTC سفارش میده تا براش بسازه.
تنها نکته منفی، تاچ اسکرین نبودن S710 هست...

Ceramic
24-01-2008, 12:13
من با راهنمایی یکی از دوستان این تاپیک رو پیدا کردم و تجربیات نویسنده برام خیلی باارزش بود . البته از سایتهایی مثل Gsmarena یا یوتیوب خیلی اطلاعات در زمینه ی این گوشی جمع کردم اما با توجه به این که از آخرین پست این تاپیک مدت زیادی گذشته ، به عنوان کسی که قصد خرید HTC S710 رو داره .... می خوام از استارتر گرامی یعنی Metapex بپرسم که الان بعد از این مدت چه قضاوتی نسبت به این گوشی دارین ؟

تنها نگرانی من از کند بودن CPU این گوشیه . چون خودم P990 دارم و اونم 201 مگاهرتزه اما با توجه به این که ویندوز موبایل نسخه ی 6.0 نسبت به UIQ3 خیلی بزرگتره ، همه اش نگرانم که این گوشی از اونایی باشه که بعد از نصب چند تا برنامه به فلاکت بیفته .... آیا اینجوری نیست ؟

rainysky50
24-01-2008, 12:30
این اقای متاپاکسی که شما باهاشون کار دارید رو فکر نکنم به این سادگیها بیاد اینجا!!چون این تاپیک مال خیلی وقت پیشه و بعضی کاربرانی که اینجا پست دادند غیب شدن!!به نظر من این گوشی نمیصرفه!اگه قیمتش بالای 200 باشه اصلا نمیصرفه به خصوص اینکه حتی تاچ اسکرین هم نیست!!!شما میتونید جدیدترین گوشیها رو در حال حاضر بخرید و با قیمتی مناسبتر!!!

Ceramic
24-01-2008, 15:58
ممنون از راهنمایی شما ، اما :

1. اگه توجه می فرمودید ، بنده عرض کرده بودم که الان P990 دارم و دقیقاً به همین دلیل که اصلاً نمی خواهم تاچ اسکرین داشته باشم این مدل رو انتخاب کرده ام .

2. قیمت این گوشی حول و حوش 400 تومنه و گمون هم نمی کنم از این پایین تر بیاد .

3. شما چه ویندوز موبایل 6.0 که تاچ اسکرین نباشه سراغ دارین که قیمتش هم مناسب تر باشه ؟ ممنون میشم اگه معرفی کنید .:11:

metapex
24-01-2008, 18:01
آقا شایعه نکنین، من غیب نشدم! هر روز هم از اینورا رد میشم، منتها پست الکی نمیدم!
در پاسخ به سوال سرامیک باید بگم که تو اون مدتی که S710 رو داشتم، ازش راضی بودم و اذیتم نکرد. دلیل فروشش هم بد بودن گوشی نبود، بلکه خریدن آیفون بود. از نظر عملکرد میتونم بگم یه کم (تاکید میکنم، یه کم) از P990 کند تر بود ولی آزار دهنده نبود. از قیمتشم خبر ندارم، باید حول و حوش 400 باشه. ویندوز موبایل سیستم عامل بدی نیست و خیلی گزینه های شخصی سازی زیادی داره ولی خیلی خشک و ساده است و اصلا جذابیت نداره ولی در نوع خودش تجربه جدیدیه. الان که آیفون خریدم، اصلا رغبت نمیکنم برم سراغ ویندوز موبایل! ولی ظاهرا ویندوز موبایل 7 که قراره سال 2009 بیاد، به دلیل کپی برداری از آیفون، خیلی جالب شده. نکته دیگه بازار دست دوم این گوشیهاست که واقعا افتضاحه. من گوشیمو بدون گارانتی 430 خریدم و با هزار بدبختی 280 فروختم! کلا خیلی ضرر داره. در مجموع اگه واقعا تصمیم به خرید دارید، S710 خوبه ولی اگه صبر و سرمایه رو افزایش بدین، S730 انتخاب بهتریه.
موفق باشین.

rainysky50
24-01-2008, 18:17
اهان!حالا گرفتم!شما یه گوشی میخواهید که ویندوز موبایل 6 باشه و حتما تاچ اسکرین نداشته باشه!یعنی درست برعکس من که یک پاکت پی سی میخوام که ویندوز موبایل 6 باشه و صفحه اش تاچ باشه!خوب پس همین مناسب شماست!مبارک باشه!لطفا یه امضا بزنید اینجا!شیرینی فراموشتون نشه!

rainysky50
24-01-2008, 19:00
متاپاکس جان فرق ویندوز موبایل 6 با ویندوز موبایل 6 پروفشنال که بر روی ای میت 9502 هست چیه؟؟؟؟به نظر شما سیمبین uiq بهتر از ویندوز موبایل هست؟؟؟mac بهتر از ویندوز موبایل هست؟؟؟البته اینو میدونم که سیستم عامل ایفون قابلیت مولتی تاچ رو داره!

metapex
25-01-2008, 00:08
متاپاکس جان فرق ویندوز موبایل 6 با ویندوز موبایل 6 پروفشنال که بر روی ای میت 9502 هست چیه؟؟؟؟به نظر شما سیمبین uiq بهتر از ویندوز موبایل هست؟؟؟mac بهتر از ویندوز موبایل هست؟؟؟البته اینو میدونم که سیستم عامل ایفون قابلیت مولتی تاچ رو داره!

ویندوز پرو روی گوشیهای تاچ نصب شده ولی گوشیهای غیر تاچ دارای ورژن استاندارد هستن.

هر کدوم برای یک کاربردی مناسبه. ویندوز بیشتر جنبه تجاری و بیزینس داره، مک هم تمرکز اصلیش روی سرگرمی و user experience هست و uiq چیزیه بین ایندو و انتخاب هم بیشتر به سلیقه و هدف بر میگرده. البته سیستم عامل بلک بری و پالم رو هم باید در رده بیزینس جا داد. الان 39% بازار اسمارت فونهای آمریکا رو بلک بری در اختیار داره و جالب اینه که آیفون فقط ظرف 200 روز تونست 19.5% درصد سهم بازار رو بدست بیاره و بعد از بلک بری دومه! متاسفانه بلک بری تو ایران تقریبا نایابه وگرنه در رده خودشون از ویندوز بهتره.
توصیه میکنم این عکسها رو در رابطه با نسل بعدی ویندوز موبایل ببینید. اونوقت تصدیق میکنید که ویندوز موبایل 7 بیش از 90 درصد کپی برداری از آیفون هست. این معنیش اینه که به بعد تجاری اون، جنبه سرگرمی هم اضافه شده و میتونه یه سیستم عامل نسبتا ایده ال باشه. البته اپل هم بیکار نخواهد نشست...

rainysky50
25-01-2008, 00:43
خیلی ممنون بابت پاسخ کامل شما!ایا اپراتور AT&T در هند فعالیت میکنه؟؟؟قیمت ایفونی که قفل شکسته نباشه یعنی منظورم اینه که مثلا توی امریکا که اپراتور at&t فعالیت میکنه یک ایفون مخصوص این اپراتور قیمتش چنده؟؟؟به غیر از این at&T ایفون مخصوص چه اپراتورهای دیگه ای هست؟؟؟ایفون بازار دست دوم خوبی داره؟؟؟

metapex
25-01-2008, 14:53
خیلی ممنون بابت پاسخ کامل شما
خواهش!

ایا اپراتور AT&T در هند فعالیت میکنه؟؟؟
خیر

قیمت ایفونی که قفل شکسته نباشه یعنی منظورم اینه که مثلا توی امریکا که اپراتور at&t فعالیت میکنه یک ایفون مخصوص این اپراتور قیمتش چنده؟؟؟
400$

به غیر از این at&T ایفون مخصوص چه اپراتورهای دیگه ای هست؟؟؟
فعلا انگلیس، فرانسه و آلمان

ایفون بازار دست دوم خوبی داره؟؟؟
نه!

Ceramic
25-01-2008, 16:31
آقا شایعه نکنین، من غیب نشدم! هر روز هم از اینورا رد میشم، منتها پست الکی نمیدم!
در پاسخ به سوال سرامیک باید بگم که تو اون مدتی که S710 رو داشتم، ازش راضی بودم و اذیتم نکرد. دلیل فروشش هم بد بودن گوشی نبود، بلکه خریدن آیفون بود. از نظر عملکرد میتونم بگم یه کم (تاکید میکنم، یه کم) از P990 کند تر بود ولی آزار دهنده نبود. از قیمتشم خبر ندارم، باید حول و حوش 400 باشه. ویندوز موبایل سیستم عامل بدی نیست و خیلی گزینه های شخصی سازی زیادی داره ولی خیلی خشک و ساده است و اصلا جذابیت نداره ولی در نوع خودش تجربه جدیدیه. الان که آیفون خریدم، اصلا رغبت نمیکنم برم سراغ ویندوز موبایل! ولی ظاهرا ویندوز موبایل 7 که قراره سال 2009 بیاد، به دلیل کپی برداری از آیفون، خیلی جالب شده. نکته دیگه بازار دست دوم این گوشیهاست که واقعا افتضاحه. من گوشیمو بدون گارانتی 430 خریدم و با هزار بدبختی 280 فروختم! کلا خیلی ضرر داره. در مجموع اگه واقعا تصمیم به خرید دارید، S710 خوبه ولی اگه صبر و سرمایه رو افزایش بدین، S730 انتخاب بهتریه.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشین.

ممنون از پاسخ شما

اما در رابطه با S730 متاسفانه شخصاً عقیده ای به پرداخت مبالغ بالای پانصد هزار برای گوشی ندارم و اگر واقعاً می خواستم این مبالغ را بپردازم ، مثلا ً ترجیح می دادم پالم Treo 750 رو بخرم که هر چند تاچ هست اما کیپد قابل قبولی داره و پروسسورش هم 300 مگاهرتزه ( بگذریم از کلاسش !! )

فکر می کنم یک پرسش من بی پاسخ موند . اونم این که آیا شما روی S710 نرم افزار نصب می کردید ؟ چون من خیلی این کار رو انجام میدم ( هم روی پی سی ، و هم روی گوشی ! ) و آیا این کار باعث کندی اون نمیشه ؟ تنها ترمزی که جلوی من رو برای خرید گرفته همینه چون اگه اینجوری باشه شدید حالم گرفته میشه و ناچار میشم به یک سوم قیمت هم که شده بفروشمش . ( راستی شما دست دومش رو سراغ ندارین ؟ اگه میدونستم شما دارید و فروشنده اید که ...... ) :11:

metapex
25-01-2008, 20:36
ممنون از پاسخ شما

اما در رابطه با S730 متاسفانه شخصاً عقیده ای به پرداخت مبالغ بالای پانصد هزار برای گوشی ندارم و اگر واقعاً می خواستم این مبالغ را بپردازم ، مثلا ً ترجیح می دادم پالم Treo 750 رو بخرم که هر چند تاچ هست اما کیپد قابل قبولی داره و پروسسورش هم 300 مگاهرتزه ( بگذریم از کلاسش !! )

فکر می کنم یک پرسش من بی پاسخ موند . اونم این که آیا شما روی S710 نرم افزار نصب می کردید ؟ چون من خیلی این کار رو انجام میدم ( هم روی پی سی ، و هم روی گوشی ! ) و آیا این کار باعث کندی اون نمیشه ؟ تنها ترمزی که جلوی من رو برای خرید گرفته همینه چون اگه اینجوری باشه شدید حالم گرفته میشه و ناچار میشم به یک سوم قیمت هم که شده بفروشمش . ( راستی شما دست دومش رو سراغ ندارین ؟ اگه میدونستم شما دارید و فروشنده اید که ...... ) :11:

من خیلی برنامه نصب نمیکردم که بتونم کاملا بهت بگم که تاثیرش روی عملکرد گوشی چقدره ولی میدونم اگه روی مموری کارت نصب بشه، تاثیرش کمتره. اگه من الان بخوام با این پول گوشی بخرم، نوکیا n82 میخرم با قیمت 440 هزار تومن، شاید هم ارزونتر. چون به نظرم s710 با اون عملکرد این قیمت نمی ارزه. اصولا ویندوز موبایلها گرونن و اونایی هم که ارزونن، یه ضعفهایی دارن. ببین 200MHz به طور مطلق ضعیفه و چه تو s710 و چه توی هر ویندوز موبایل دیگه ای عملکرد یکسان داره. اگه قراره چند وقت دیگه عوضش کنی، خوب بخر ولی اگه میخوای یکی دو سال نگهش داری، یه کم بیشتر خرج کن و یه چیز بهتر بخر. باز هم تصمیم با خودته.
در مورد عملکرد گوشی مثلا میتونم بگم وقتی برای اولین بار مسیج رو باز میکنی، حدود 4 ثانیه طول میکشه تا باز بشه یا کانتکت حدود 3 ثانیه. یا مدت زمان برای تغییر جهت صفحه از portrait به landscape حدود 1 ثانیه طول میکشه. الان که فکر میکنم میبینم که p990 در مجموع عملکرد بهتری داشت. در نهایت تصمیم با خودته.

Ceramic
26-01-2008, 10:41
متشکرم از راهنمایی شما :11:

متاسفانه با سیمبین نوکیا اصلاً میانه ی خوبی ندارم . پارسال یک N73 خریدم و بعد از مدت کوتاهی فروختم و بزرگترین انگیزه ام در فروش N73 همین سیستم عامل نامفهوم ( البته از نظر من ) و آزار دهنده ی آن بود . ترجیح می دهم همان تجربه را با N82 تکرار نکنم . ( صد رحمت به UIQ که برای من بالشخصه خیلی قابل درک تر و یوزر فرندلی تر بوده است )

تجربه ام با UIQ3 هم با P990 و هم با P1 بعد از نزدیک به یک سال به من آموخته که این سیستم عامل پایداری لازم رو نداره و بارها شاهد ارورها و باگ های متفاوت در اون بوده ام .... سوای این موضوع در بخشی از عملکردها ، انعطاف سیستم عامل در پاسخ به سلیقه و نیاز کاربر تقریباً صفره .

در مجموع ترجیحم این است که کار با ویندوز رو شروع کنم . ( البته گزینه ی لینوکس هم محفوظه اما شاخص ترین گوشی های این سیستم عامل یعنی Moto A1200 ، یا Motio E6 و .... گوشی های کاملاً تاچ اسکرین هستند که خود به خود موضوع رو منتفی می کنه)

باز هم از وقتی که برای پاسخ دادن به پرسش های من گذاشتید صمیمانه تشکر می کنم و سعی می کنم از راهنمایی های شما استفاده کنم .