PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه موارد iphone جز نرم افزاری (لیست آموزش ها در پست اول)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

Elfin-D
11-11-2007, 18:19
موضوعات و مباحث در مورد نصب برنامه و اینترنت آیفون دراین تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

{} لیست آموزشهای موجود انجمن برای گوشی آی فون:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ اموزش ] نحوه ریختن برنامه ها و بازی ها با فرمت ipa ( مخصوص ایفون ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اموزش ساختن اکانت نرم افزار itunes ( مخصوص ایفون ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [اموزش] نحوه ی وصل شدن به ایفون با نرم افزار itunne ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [اموزش] نحوه ی وصل شدن به ایفون با نرم افزار winscp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اموزش Jailbreak, Activate و Unlock کردن نسخه 2.2 آیفون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آموزش Jailbreak, Activate و Unlock کردن نسخه 2.1 آیفون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مرجع برنامه های Iphone همه ورژن ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مرجع بازی های Iphone همه ورژن ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

B L A S T E R
11-11-2007, 20:46
یه مربع دکمه مانند پایین صفحش هست چیه؟؟

RezaTayebiJ
11-11-2007, 20:58
یه مربع دکمه مانند پایین صفحش هست چیه؟؟

اون تنها دکمه ی فیزیکی گوشی هست. اسمش Home هست و اگه یه بار روش کلیک کنی می ری به منوی اصلی و ضمنا می تونی دبل کلیکش رو هم بعنوان کلید میانبر (مثلا برای ورود مستقیم به contact list ) تعریف کنی.

B L A S T E R
11-11-2007, 21:53
یه سوال دیگه.دوربینش کجاست؟

RezaTayebiJ
11-11-2007, 22:11
یه سوال دیگه.دوربینش کجاست؟

:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sarmast65_ata
11-11-2007, 22:11
کاشکی عیب هایی که این گوشی داره رو هم می نوشتی تا یه قضاوت درست بشه کرد عیب هایی که داره به نظر من غیر قابل گذشته نظرت چیه؟

sarmast65_ata
11-11-2007, 22:27
من خودم میگم شاید اینطوری بهتر باشه

نداشتن اتوفوکوس که تو این زمان و در حال حاظر یکم ضایست!!!! نه؟
نداشتن فیلم برداری که این دیگه واقعآ خنده داره نمی دونم بشه این حرکت رو اسمشو چی گذاشت؟
نتونستن انتخاب زنگ دلخواه واسه زنگ گوشی کم کم داره بحث جالب میشه!!!
نه java ساپورت میکنه نه flash حالا شاید بشه از این عیب گذشت و هیچی نگفت.
بلوتوثشم که خودت گفتی نه فایلی می تونی سند کنی نه فایلی بگیری این موضوع رو هم نمی تونم بفهمم یعنی چی شاید نفهمید من چی میگم ولی به خدا نمی تونم باور کنم که این گوشی بلوتوث نداشته باشه
از ادیت کردن فایل های Office هم که خبری نیست شاید این موضوع هم خیلی بد باشه آخه گوشیی با این صفحه اونم مدادی می تونست این قابلیت رو داشته باشه.
ایراد هایی در حد فاجعه رو این گوشی هستش که به من اگه مجانی هم بدن من این گوشی رو نمی گیرم!! ( حالا شاید یه 1ساعتی باهاش کار کردم واسه آزمایش کردن و این چیزا خوبه )

RezaTayebiJ
11-11-2007, 22:38
کاشکی عیب هایی که این گوشی داره رو هم می نوشتی تا یه قضاوت درست بشه کرد عیب هایی که داره به نظر من غیر قابل گذشته نظرت چیه؟

خب من عیب هاش رو هم نوشتم.
بنظر من اکثر این عیب ها به مرور زمان و با آپدیت شدن گوشی حل خواهند شد. اما آی فون بطور کلی ساختاری آمریکایی داره و با ذائقه ی بعضی از آسیایی ها زیاد جور نیست.
علیرغم داشتن این معایب ، باید اعتراف کنم iphone دیدگاه من رو نسیت به موبایل کاملا تغییر داده. دلایل اصلیش تکنولوژی لمسی عالی و سیستم عامل این موبایل هست. سهولت کار با گوشی باعث شده که واقعا از امکاناتش استفاده کنم. با استفاده از تقویمش برنامه های روزانه و هفتگیم رو تنظیم کنم ، با استفاده از خط iran cell همیشه به اینترنت متصل باشم و ... همه ی این امکانات در گوشی های دیگه هم هستن. اما این یکی فرق می کنه! خیلی ساده و بدون دردسره... باید امتحانش کنین!

RezaTayebiJ
11-11-2007, 22:52
من خودم میگم شاید اینطوری بهتر باشه

نداشتن اتوفوکوس که تو این زمان و در حال حاظر یکم ضایست!!!! نه؟
نداشتن فیلم برداری که این دیگه واقعآ خنده داره نمی دونم بشه این حرکت رو اسمشو چی گذاشت؟
نتونستن انتخاب زنگ دلخواه واسه زنگ گوشی کم کم داره بحث جالب میشه!!!
نه java ساپورت میکنه نه flash حالا شاید بشه از این عیب گذشت و هیچی نگفت.
بلوتوثشم که خودت گفتی نه فایلی می تونی سند کنی نه فایلی بگیری این موضوع رو هم نمی تونم بفهمم یعنی چی شاید نفهمید من چی میگم ولی به خدا نمی تونم باور کنم که این گوشی بلوتوث نداشته باشه
از ادیت کردن فایل های Office هم که خبری نیست شاید این موضوع هم خیلی بد باشه آخه گوشیی با این صفحه اونم مدادی می تونست این قابلیت رو داشته باشه.
ایراد هایی در حد فاجعه رو این گوشی هستش که به من اگه مجانی هم بدن من این گوشی رو نمی گیرم!! ( حالا شاید یه 1ساعتی باهاش کار کردم واسه آزمایش کردن و این چیزا خوبه )

۱. اپل قضیه ی عکاسی و فیلمبرداری با موبایل رو جدی نگرفته قبول.
۲. یه نرم افزار بنام sendSong هست که قابلیت انتخاب زنگ دلخواه (و حتی انتخاب آهنگ mp3 دلخواه در مدیا پلیر گوشی بعنوان زنگ ) و قابلیت فرستادن آهنگ از طریق ایمیل رو به کاربر آی فون می ده. من در حال حاضر از این نرم افزار استفاده می کنم.
۳. در نسخه ی 1.1.1 ساپورت جاوا اضافه شده. تازه قبل از اون هم Patch جاوا به شکل غیر قانونی برای آی فون قابل دانلود بود. ضمنا تعداد زیادی از برنامه هایی که برای آی فون نوشته می شن بر پایه ی جاوا هستن. ساپورت فلش رو هم adobe داره روش کار می کنه.
۳. بسیاری از گوشی ها در آمریکا بخاطر قانون کپی رایت و FCC فاقد امکان تبادل فایل از طریق بلوتوث هستن.
۴. چهار پنج تا نرم افزار برای ادیت فایل های office برای آی فون اومده.

amir2011
12-11-2007, 00:54
۲. یه نرم افزار بنام sendSong هست که قابلیت انتخاب زنگ دلخواه (و حتی انتخاب آهنگ mp3 دلخواه در مدیا پلیر گوشی بعنوان زنگ ) و قابلیت فرستادن آهنگ از طریق ایمیل رو به کاربر آی فون می ده. من در حال حاضر از این نرم افزار استفاده می کنم.
۳. در نسخه ی 1.1.1 ساپورت جاوا اضافه شده. تازه قبل از اون هم Patch جاوا به شکل غیر قانونی برای آی فون قابل دانلود بود. ضمنا تعداد زیادی از برنامه هایی که برای آی فون نوشته می شن بر پایه ی جاوا هستن. ساپورت فلش رو هم adobe داره روش کار می کنه.
۳. بسیاری از گوشی ها در آمریکا بخاطر قانون کپی رایت و FCC فاقد امکان تبادل فایل از طریق بلوتوث هستن.
اولا بابت این ریویوو خیلی ممنون...
من به شخصه فکر میکنم به دلیل سیستم عاملی که داره این گوشی انعطاف پذیری خوبی برای پوشوندن عیبهاش در فریمورهای آیندش رو داشته باشه...

RezaTayebiJ
12-11-2007, 01:08
اولا بابت این ریویوو خیلی ممنون...
من به شخصه فکر میکنم به دلیل سیستم عاملی که داره این گوشی انعطاف پذیری خوبی برای پوشوندن عیبهاش در فریمورهای آیندش رو داشته باشه...

سیستم عامل آی فون بدون نرم افزارهای هکرها خیلی ناقصه. :5:
اما خدا رو شکر هکرها تونستن به تمام دیتای گوشی دسترسی پیدا کنن و نرم افزارهای بسیار خوبی براش بنویسن.
منم فکر می کنم سیستم عامل مک او اس آی فون آینده ی روشنی در پیش رو داره.

rainysky50
12-11-2007, 10:14
اخه یه امریکایی با اون همه سطح بالای زندگی یه گوشی دوربین دار میخواد برای چی؟؟؟؟یا مثلا یه امریکایی مگه مثل ما عقده ایه که نیازی به بلوتوث داشته باشه تا همه چیز رو مفتی گیر بیاره و یا فیلمهای تجاوز به مردم رو ببینه!!!!!!با این همه محاسن ایفون من شدیدا علاقه مند به این گوشی شدم ولی ks20 الجی یه چیز دیگست!!!!!

RezaTayebiJ
12-11-2007, 14:42
اخه یه امریکایی با اون همه سطح بالای زندگی یه گوشی دوربین دار میخواد برای چی؟؟؟؟یا مثلا یه امریکایی مگه مثل ما عقده ایه که نیازی به بلوتوث داشته باشه تا همه چیز رو مفتی گیر بیاره و یا فیلمهای تجاوز به مردم رو ببینه!!!!!!با این همه محاسن ایفون من شدیدا علاقه مند به این گوشی شدم ولی ks20 الجی یه چیز دیگست!!!!!

دوست عزیز بهتره بخش اول نوشتت رو ویرایش کنی که خطر داره حسن!
k20 هم گوشیه خیلی خوبیه (اون ساعتش خیلی بامزس!) اما من یکی با ویندوز موبایل و کلا ساختار نرم افزاریش مشکل دارم. ضمنا تکنولوژیه تاچش هم در حد و اندازه ی multi touch آی فون نیست. اما بازم خوبه!

RezaTayebiJ
12-11-2007, 15:03
از طریق لینک پایین می تونین راهنمای ویدیویی iphone رو دانلود کنین. حجم ۱۷۵ مگابایت.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rainysky50
12-11-2007, 18:22
رضا جان مطمئنی ویندوز موبایل خوب نیست؟؟؟؟؟مولتی تاچ یعنی چی؟؟؟؟ویندوز موبایلهای جدید این قابلیت رو ندارند؟؟؟؟

SAEED_BARCELONA
12-11-2007, 18:27
اخه یه امریکایی با اون همه سطح بالای زندگی یه گوشی دوربین دار میخواد برای چی؟؟؟؟یا مثلا یه امریکایی مگه مثل ما عقده ایه که نیازی به بلوتوث داشته باشه تا همه چیز رو مفتی گیر بیاره و یا فیلمهای تجاوز به مردم رو ببینه!!!!!
چرا اینقد مردم خودمونه نسبت به آمریکاییها عقب مونده و عقده ای میبینی؟
اگه ههین مهاجرا نبودن که آمریکا چیزی نمیشد.
مثال: رییس At&t ایرانیه
نمیدونم چیکاره Ibm ایرانیه
و...

samboliya
12-11-2007, 22:17
این قضیه تاچ اسکرین چیه که این همه روش ویراژ میدید میگید سیستم فوق العاده تاچ اسکرین یا از الفاظ خیلی پیشرفته استفاده میکنید مگه بقیه گوشی ها چجورین من که چند مدل مختلف رو دیدم فرقی از نظر عملکرد نمیکردن؟؟؟این مولتی تاچم نکنه منظورتون دابل کلیک هستش؟؟؟

sarmast65_ata
12-11-2007, 22:19

خوب منم حرفم اینه که چرا نباید به دوربین اهمیت بده آیا این فقط به خاطر پول نیستش؟یا یه برنامه ریزی از قبل نیست؟حتمآ این موضوع هست که توی سری های دیگه این ضعف ها جبران بشه من کار این شرکت رو نفی نمی کنم این سیاست تمام شرکت هاست ولی توی این گوشی این سیاست به حد انتهای خودش رسیده.
در رابطه با جاوا این حرف من صدق میکنه که توی نسخه بعدی این مشکل حل شده یا اینکه برنامه ها بصورت غیر قانونی بودند تا جایی که من آدم های آمریکایی رو میشناسم آدم هایی هستن که از این روش ها استفاده نمی کنن ( مردم عادیشونو میگم ) پس این برنامه ها مال ما آسیایی ها هست یا کسانی که می خوان یه جورایی سو استفاده بکنن.
در رابطه با بلوتوث شاید بشه حرفتو قبول کرد ولی چرا گوشی های موتورولا بلوتوث داره؟اگه خلاف قانونه باید برای همه باشه پس قضیه از یه جای دیگه آب می خوره.
ببین من اگه این حرفا رو میزنم این گوشی رو نمی خوام نفی کنم من خودم این اعتقادو دارم این گوشی توی طراحی و گرافیکی 5 سال از تمام هم رده های خود جلوتره و شاید بتونم بگم توی قابلیت هایی که داره 5 سال از تمام همرده های خودش جلوتره ولی در کنار این ایرادهایی داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد یا اینکه واستیم تا همین گوشی با تمام این قابلیت ها بیاد که اونم فکر میکنم یه دو سه سالی طول بکشه

sarmast65_ata
12-11-2007, 22:27

قصد ندارم بحث رو منحرف کنم ولی در مورد گوشی ks20 حرفتو بشدت تایید میکنم واقعآ یه چیز دیگست واقعآ دوست دارم این گوشی بیاد و خیلی چیزا رو ثابت کنه

RezaTayebiJ
13-11-2007, 00:08
خوب منم حرفم اینه که چرا نباید به دوربین اهمیت بده آیا این فقط به خاطر پول نیستش؟یا یه برنامه ریزی از قبل نیست؟حتمآ این موضوع هست که توی سری های دیگه این ضعف ها جبران بشه من کار این شرکت رو نفی نمی کنم این سیاست تمام شرکت هاست ولی توی این گوشی این سیاست به حد انتهای خودش رسیده.
در رابطه با جاوا این حرف من صدق میکنه که توی نسخه بعدی این مشکل حل شده یا اینکه برنامه ها بصورت غیر قانونی بودند تا جایی که من آدم های آمریکایی رو میشناسم آدم هایی هستن که از این روش ها استفاده نمی کنن ( مردم عادیشونو میگم ) پس این برنامه ها مال ما آسیایی ها هست یا کسانی که می خوان یه جورایی سو استفاده بکنن.
در رابطه با بلوتوث شاید بشه حرفتو قبول کرد ولی چرا گوشی های موتورولا بلوتوث داره؟اگه خلاف قانونه باید برای همه باشه پس قضیه از یه جای دیگه آب می خوره.
ببین من اگه این حرفا رو میزنم این گوشی رو نمی خوام نفی کنم من خودم این اعتقادو دارم این گوشی توی طراحی و گرافیکی 5 سال از تمام هم رده های خود جلوتره و شاید بتونم بگم توی قابلیت هایی که داره 5 سال از تمام همرده های خودش جلوتره ولی در کنار این ایرادهایی داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد یا اینکه واستیم تا همین گوشی با تمام این قابلیت ها بیاد که اونم فکر میکنم یه دو سه سالی طول بکشه

جاوا بصورت قانونی و توسط شرکت اپل به نسخه ی ۱.۱.۱ آی فون اضافه شد و هیچ مسئله ی غیر قانونی ای توش نیست.

RezaTayebiJ
13-11-2007, 00:13
این قضیه تاچ اسکرین چیه که این همه روش ویراژ میدید میگید سیستم فوق العاده تاچ اسکرین یا از الفاظ خیلی پیشرفته استفاده میکنید مگه بقیه گوشی ها چجورین من که چند مدل مختلف رو دیدم فرقی از نظر عملکرد نمیکردن؟؟؟این مولتی تاچم نکنه منظورتون دابل کلیک هستش؟؟؟

تاچ اسکرین تکنولوژی لمسی iphone هست که در هیچ گوشیه دیگه ای مشابهش وجود ندارد. آی فون در حال حاضر تنها دیوایسی هست که قابلیت استفاده ی چند انگشتی رو دراه. بطور مثال وقتی می خواین رو یه عکس زوم کنین کافیه دو انگشت رو رو صفحه نمایش به هم نزدیک کنین!
برای درک این مسئله باید ویدیوی راهنمای آی فون رو که لینک دانلودش رو گذاشتم ببینین. مطمئن باشین ضرر نمی کنین!

RezaTayebiJ
13-11-2007, 00:15
رضا جان مطمئنی ویندوز موبایل خوب نیست؟؟؟؟؟مولتی تاچ یعنی چی؟؟؟؟ویندوز موبایلهای جدید این قابلیت رو ندارند؟؟؟؟

لطفا ویدیوی راهنما رو ببین (می دونم حجمش زیاده) تا قضیه دستت بیاد. :11:

Aminzikzak
13-11-2007, 00:25

خب ویندوز موبایل هم خوبه مخصوصا ورژن 6 که اومده هم امکاناتش جالبه و هم سرعت و زیباییش خوبه ، اما متاسفانه مثل خود ویندوز معمولی بعضی جاها گیر میکنه ...
iphone تا جایی که من باش کار کردم ندیدم گیر کنه و بلافاصله به حرکات انگشت عکس العمل نشون میده ...
قابلیت مولتی تاچ یعنی اینکه متوجه میشه چندتا انگشت رویه صفحه قرار گرفته مثلا میتونید دوتا انگشتتون رو رویه یک عکس قرار بدین و بعد از هم دور کنید تا عکس بزرگ بشه ...

خب ولی به هرحال پاکت پی سی هرچقدر هم که مزیت داشته باشه بزگیش جزو معایبشه (البته لازمه)

RezaTayebiJ
13-11-2007, 19:21
خب ویندوز موبایل هم خوبه مخصوصا ورژن 6 که اومده هم امکاناتش جالبه و هم سرعت و زیباییش خوبه ، اما متاسفانه مثل خود ویندوز معمولی بعضی جاها گیر میکنه ...
iphone تا جایی که من باش کار کردم ندیدم گیر کنه و بلافاصله به حرکات انگشت عکس العمل نشون میده ...
قابلیت مولتی تاچ یعنی اینکه متوجه میشه چندتا انگشت رویه صفحه قرار گرفته مثلا میتونید دوتا انگشتتون رو رویه یک عکس قرار بدین و بعد از هم دور کنید تا عکس بزرگ بشه ...

خب ولی به هرحال پاکت پی سی هرچقدر هم که مزیت داشته باشه بزگیش جزو معایبشه (البته لازمه)

تایید می شه! :20:

Sasan Info
13-11-2007, 20:30
خوب کجاشو دیدین؟
شما فریمور آسیا رو آپگرید کنید بلوتوث گوشیتون فعال میشه مثل موتورولا
همینطور تو فریمور جدید فکر کنم فیلمبرداری داشته باشه
دیگه فکر نکنم مورد دیگه ای باشه

Highbury
13-11-2007, 22:27
قصد ندارم بحث رو منحرف کنم ولی در مورد گوشی ks20 حرفتو بشدت تایید میکنم واقعآ یه چیز دیگست واقعآ دوست دارم این گوشی بیاد و خیلی چیزا رو ثابت کنه
یکم در مورد این گوشی ال جی میشه توضیح بدین کی وارد بازار ایران میشه ؟ و نسبت به اپل و پی1 چه مزیتهایی داره؟

RezaTayebiJ
13-11-2007, 23:49
ادیت شد! اساسی !

RezaTayebiJ
13-11-2007, 23:51
دوستان درصورتیکه چگونگی کارکرد آی فون رو تا حالا ندین خواهش می کنم ویدیویی که لینکش دادم رو دانلود کنین. :31:

RezaTayebiJ
13-11-2007, 23:53
یکم در مورد این گوشی ال جی میشه توضیح بدین کی وارد بازار ایران میشه ؟ و نسبت به اپل و پی1 چه مزیتهایی داره؟

ویدیوی کامل معرفی این گوشی LG تو سایت engadget هست. یکی دو ماه پیش دیدمش. نسبت به آی فون هیچ برتری نداره و تکنولوژی تاچش ، همون تاچ قدیمیه. :41:

RezaTayebiJ
14-11-2007, 00:52
خب ، خدا رو شکر تمام مسائل حل شد و دیگه نیازی به جر و بحث راجب اینکه آی فون نمی تونه ویدیو ضبط کنه و این جور حرف ها نیست. :12:

همین چند ساعت پیش یکی از سخنگویان شرکت اپل اعلام کرد که تمامی امکاناتی که در حال حاضر در آی فون موجود نیستن (من جمله ضبط ویدیو و افزایش کارایی بلوتوث) همگی رو بصورت آپدیت نرم افزاری می توان به گوشی اضافه کرد و اپل به زودی آپدیت های جدیدی رو برای آی فون ارائه خواهد کرد. :31:

این هم لینک نصف و نیمه ی خبر:

rainysky50
14-11-2007, 19:23
سلام!!رضا جان ایفون خروجی تلویزیون داره؟؟؟؟؟؟/بلندی صداش چطوره؟؟؟؟؟در ضمن چه گوشیهای دیگه ای میشناسی از ای میت و یا اچ تی سی که مثل ایفون مولتی تاچ باشند؟؟؟؟؟

metapex
14-11-2007, 20:10
خب ، خدا رو شکر تمام مسائل حل شد و دیگه نیازی به جر و بحث راجب اینکه آی فون نمی تونه ویدیو ضبط کنه و این جور حرف ها نیست. :12:

همین چند ساعت پیش یکی از سخنگویان شرکت اپل اعلام کرد که تمامی امکاناتی که در حال حاضر در آی فون موجود نیستن (من جمله ضبط ویدیو و افزایش کارایی بلوتوث) همگی رو بصورت آپدیت نرم افزاری می توان به گوشی اضافه کرد و اپل به زودی آپدیت های جدیدی رو برای آی فون ارائه خواهد کرد. :31:

این هم لینک نصف و نیمه ی خبر:

من این خبر رو تو سایتای دیگه ندیدم؛ میشه از صحتش مطمئن بود؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه ورژن فیرم ور گوشی شما الان 1.1.1 هست یا 1.1.2؟ اگه آخری هست نسبت به ورژن قبل چه مواردی اصلاح/اضافه شده و اگر هم نیستش، چرا آپدیت نکردین؟
توی engadget و intomobile خونده بودم که 1.1.2 به راحتی 1.1.1 نیست و هک کردنش مشکلتره و کلا دردسر داره. نظر شما چیه؟ itunes به گوشیهای هک شده، گیر نمیده؟:31:

آپدیت: همین الان intomobile به نقل از pocket-lint اعلام کرد که اپل در نسخه های فیرم ور بعدی، کاستی های آیفون رو جبران میکنه. ولی آیفون اونقدر revolutionary هست که بدون این پچ ها هم، چیزی کم نداره. به نظر من تجربه کار با آیفون اونقدر سطح بالا و لذت بخش هست که هیچ کمبودی احساس نمیشه. ولی ترجیح میدم تا اپل رسما گوشی رو توی خاورمیانه عرضه کنه و اونوقت به خریدش فکر کنم. چون هم قیمت معقولتری داره و هم پخته تر و کاملتر شده و شاید هم ظرفیتهای بیشترش هم عرضه بشه.

Aminzikzak
14-11-2007, 21:03
سلام!!رضا جان ایفون خروجی تلویزیون داره؟؟؟؟؟؟/بلندی صداش چطوره؟؟؟؟؟در ضمن چه گوشیهای دیگه ای میشناسی از ای میت و یا اچ تی سی که مثل ایفون مولتی تاچ باشند؟؟؟؟؟

فعلا هیچ گوشی به جز آیفون قابلیت مولتی تاچ رو نداره ...
ثداش با باند خودش از نوکیا و سونی اریکسون خیلی ضعیف تره ولی با هدفن کیفیت همون Ipod هستش و عالیه.
خروجی تلوزیونش رو دیگه خود رضا باید بگه ... نمیدونم .

نوکیا قراره یه گوشی شبیه به آیفون بزنه با همین قابلیت ها ، مثلا وقتی میچرخونیش تصویر بچرخه و فکر کنم مولتی تاچ هم باشه

ali_saeedi
15-11-2007, 15:11
دارم کم کم وسوسه میشم بخرم ولی 1- قیمتش الان چنده 2- چی کم داره که نیاز به هک داره 3- بعد با نظرات متاپکس در مورد خریدش کاملا موافقم 4-افراد که این گوشی رو دارن لطف کنن بگن آیا از این گوشی سیر میشن با نه

ممنون

ali_saeedi
15-11-2007, 15:17
دارم کم کم وسوسه میشم بخرم ولی 1- قیمتش الان چنده 2- چی کم داره که نیاز به هک داره 3- بعد با نظرات متاپکس در مورد خریدش کاملا موافقم 4-افراد که این گوشی رو دارن لطف کنن بگن آیا از این گوشی سیر میشن با نه

ممنون

RezaTayebiJ
15-11-2007, 20:24

خیر ، خروجی تلویزیون نداره!
بقیه رو هم که امین جواب داد. :11:

RezaTayebiJ
15-11-2007, 20:27
فعلا هیچ گوشی به جز آیفون قابلیت مولتی تاچ رو نداره ...
ثداش با باند خودش از نوکیا و سونی اریکسون خیلی ضعیف تره ولی با هدفن کیفیت همون Ipod هستش و عالیه.
خروجی تلوزیونش رو دیگه خود رضا باید بگه ... نمیدونم .

نوکیا قراره یه گوشی شبیه به آیفون بزنه با همین قابلیت ها ، مثلا وقتی میچرخونیش تصویر بچرخه و فکر کنم مولتی تاچ هم باشه

گوشی ای که نوکیا نشون داد و ویدویوش تو یو توپ هست فقط حالت آزمایشی داشت و به گفته ی خود سخنگوی نوکیا تولید شدن یا نشدنش و اصلا زمان عرضش معلوم نیست... تازه نوکیا می خواد برسه به قدرت نرم افزاریه آی فون؟ ... فکر نمی کنم.

RezaTayebiJ
15-11-2007, 20:53
من این خبر رو تو سایتای دیگه ندیدم؛ میشه از صحتش مطمئن بود؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه ورژن فیرم ور گوشی شما الان 1.1.1 هست یا 1.1.2؟ اگه آخری هست نسبت به ورژن قبل چه مواردی اصلاح/اضافه شده و اگر هم نیستش، چرا آپدیت نکردین؟
توی engadget و intomobile خونده بودم که 1.1.2 به راحتی 1.1.1 نیست و هک کردنش مشکلتره و کلا دردسر داره. نظر شما چیه؟ itunes به گوشیهای هک شده، گیر نمیده؟:31:

آپدیت: همین الان intomobile به نقل از pocket-lint اعلام کرد که اپل در نسخه های فیرم ور بعدی، کاستی های آیفون رو جبران میکنه. ولی آیفون اونقدر revolutionary هست که بدون این پچ ها هم، چیزی کم نداره. به نظر من تجربه کار با آیفون اونقدر سطح بالا و لذت بخش هست که هیچ کمبودی احساس نمیشه. ولی ترجیح میدم تا اپل رسما گوشی رو توی خاورمیانه عرضه کنه و اونوقت به خریدش فکر کنم. چون هم قیمت معقولتری داره و هم پخته تر و کاملتر شده و شاید هم ظرفیتهای بیشترش هم عرضه بشه.

بعنوان مشتریه قدیمیه اپل بذار جوابت رو بدم:
۱. اپل تنها با اپراتورهای رسمی کار می کنه و هیچوقت با مخابرات یا ایرانسل (بدلیل تحریم ها) نمی تونه قرارداد ببنده. پس قضیه ی ورود رسمی گوشی به ایران منتفیه. شاید یه روزی اپل خودش گوشی های آنلاک شده ارائه بده که با سابقه ای که من از اپل دارم این هم فعلا صد در صد منتفیه.
۲. قیمت مدل ۸ گیگ آی فون در ایران ۵۵۰ هزار تومن هست که قیمت بسیار پایینیه. توجه داشته باشین که قیمت پایین ۳۹۹ دلار گوشی تنها مربوط به آمریکا هست و قیمت این گوشی در اروپا بالاتر از این حرفاست.
۳. این گوشی به تازگی در انگلستان و آلمان معرفی شده و هنوز بقیه ی کشورهای اروپایی ، کانادا و ... منتظر هستن. آی فون قرار سال ۲۰۰۸ بطور رسمی وارد آسیا بشه. چه موقع در سال ۲۰۰۸ ؟ هنوز اعلام نشده. تازه ، وقتیکه اپل صحبت از آسیا می کنه عملا منظورش ژاپن ، چین ، تایوان ، مالزی و هندوستان هست.
۴. engadget منبع معتبری هست اما برخلاف آنچه که شما فکر می کنین آپدیت کردنش کار ساده ای هست. در حال حاضر بسته ی آپدیت به ۱.۱.۲ در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وجود داره و شما می تونین با استفاده از آموزش قدم به قدم گوشیتون رو آپدیت کنین. اتفاقا آپدیت از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ (بنظر من) سخت تر بود.
۵. من گوشیم رو پسر عمم خیلی ساده از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ آپدیت کرد... آپدیت کردن گوشی به لطف هکرها خیلی سادس.

امیدوارم صبر نکنید! هرچی دیرتر آی فون بگیرین حیف تره.!

RezaTayebiJ
15-11-2007, 20:58

ممنون

۱. قیمتش ۵۵۰ هزار تومنه.
۲. صدها نرم افزار و بازیه عالی هکرها براش نوشتن... به تازگی قابلیت اجرای بازی های کنسول Game Boy رو هم پیدا کرده!!... هکرهای وطنی هم دارن روش کار می کنن. من جمله پسر عمه ی خودم که داره فارسی ساز و کیبورد فارسی براش درست می کنه (امیدوارم نتیجه بگیره).
۳. هرچی دیرتر حیف تر... ضمنا لطفا جوابی که به متاپکس هم دادم رو بخون.
۴. خیر سیر نمی شن! هنوز همه عاشقشیم! :12:

rainysky50
16-11-2007, 01:06
خیر ، خروجی تلویزیون نداره!
بقیه رو هم که امین جواب داد. :11:

سلام!!رضا جان اشتباه نکن!!همین الان رفتم توی سایت gsmarena.com و دیدم که در امکانات ایفون tv out (خروجی تلویزیون!!) نیز وجود داره!!!

metapex
16-11-2007, 13:25
بعنوان مشتریه قدیمیه اپل بذار جوابت رو بدم:
۱. اپل تنها با اپراتورهای رسمی کار می کنه و هیچوقت با مخابرات یا ایرانسل (بدلیل تحریم ها) نمی تونه قرارداد ببنده. پس قضیه ی ورود رسمی گوشی به ایران منتفیه. شاید یه روزی اپل خودش گوشی های آنلاک شده ارائه بده که با سابقه ای که من از اپل دارم این هم فعلا صد در صد منتفیه.
۲. قیمت مدل ۸ گیگ آی فون در ایران ۵۵۰ هزار تومن هست که قیمت بسیار پایینیه. توجه داشته باشین که قیمت پایین ۳۹۹ دلار گوشی تنها مربوط به آمریکا هست و قیمت این گوشی در اروپا بالاتر از این حرفاست.
۳. این گوشی به تازگی در انگلستان و آلمان معرفی شده و هنوز بقیه ی کشورهای اروپایی ، کانادا و ... منتظر هستن. آی فون قرار سال ۲۰۰۸ بطور رسمی وارد آسیا بشه. چه موقع در سال ۲۰۰۸ ؟ هنوز اعلام نشده. تازه ، وقتیکه اپل صحبت از آسیا می کنه عملا منظورش ژاپن ، چین ، تایوان ، مالزی و هندوستان هست.
۴. engadget منبع معتبری هست اما برخلاف آنچه که شما فکر می کنین آپدیت کردنش کار ساده ای هست. در حال حاضر بسته ی آپدیت به ۱.۱.۲ در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وجود داره و شما می تونین با استفاده از آموزش قدم به قدم گوشیتون رو آپدیت کنین. اتفاقا آپدیت از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ (بنظر من) سخت تر بود.
۵. من گوشیم رو پسر عمم خیلی ساده از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ آپدیت کرد... آپدیت کردن گوشی به لطف هکرها خیلی سادس.

امیدوارم صبر نکنید! هرچی دیرتر آی فون بگیرین حیف تره.!

در مورد اینکه اپل برای ارائه آیفون در هر کشور بخواد گوشی رو به یه اپراتور خاص لاک کنه، نمیشه مطمئن بود، چون همه کشورها چنین شرایطی ندارن؛ حتی ممکنه خود اپل نسخه آنلاک شده آیفون رو بعدا عرضه کنه. بعدش اینکه شما میگی سابقه ای که از اپل سراغ داری، مگه اپل قبل از june 2007 هم موبایل عرضه میکرده؟ با همین آیفون شروع کرده دیگه...
مطلب بعدی که میخوام بگم اینه که شما آیا قبول داری که بعنوان یک موبایل، آیفون نسبت به سایر گوشیهای high end یه سری ضعفهایی داره و جنبه تجملی و فانتزی بودنش بیشتر از جنبه عملی بودنش هست؟ و اینو هم قبول داری که بعنوان یه وسیله مالتی مدیا و از لحاظ نوآوری و قابلیتهای سرگرمی بی رقیبه؟ تا اینجا رو داشته باش.
من دیشب (پنجشنبه) پایتخت بودم. آیفون قیمت کردم، گفت 710 هزار تومن. حالا میگیم گرون میداده و قیمتش 550 هزار تومنه. برای اطلاع سایرین باید بگم که قیمت آیفون در آمریکا 400 دلار، در انگلیس (بعد از تبدیل) 550 دلار و در آلمان (بعد از تبدیل) حدود 585 دلار هست و به ترتیب تحت اپراتورهای AT&T و O2 و T-mobile عرضه میشن. پس قیمت 550 هزار تومنی اینجا برای ورژن آنلاک شده خیلی بد نیست.
من دیشب یه قیمت دیگه هم گرفتم و اون قیمت iPod Touch بود. خیلی برام جالب بود که قیمت ورژن 16GB رو 440 هزار تومن گفت. توجه کنید که قیمت تو آمریکا 400 دلار هست. برای اطلاع دوستان باید بگم که iPod Touch همون آیفون هست، منهای قابلیتهای تلفن؛ WiFi هم داره، سیستم عاملش هم همون هست، ظرفیتش دو برابر آیفون هست، باریکتر هست و همونطور که گفتم غیر از تلفن و البته بلوتوت و دوربین، قابلیتهاش مشابه آیفون هست. مهمتر از همه اینکه قیمتش به واقعیت خیلی نزدیکتره و اینکه نیازی به هک کردن نداره. در ضمن ظرفیت 8 گیگ هم داره که تو آمریکا 300 دلاره.

حالا سوال من اینه که آیا بهتر و منطقی تر نیست تا به جای خرید آیفون، یه iPod Touch به همراه یه گوشی خوب خرید تا هم بهترین multimedia player رو خریده باشی و هم یه موبایل با امکانات خوب و سطح بالا؟
البته این یه سوال یا نظره و هنوز خودم تصمیم نگرفتم. میخوام ببینم آیا قانع میشم یا نه؟

نظر سایرین رو هم مایلم بدونم.

B L A S T E R
16-11-2007, 13:42
یه از رفیقای بابام تو امریکا این گوشی رو داشت میگفت هرطوری از دست بیفته هیچیش نمیشه.ولی یه روز از دستش افتاد با سه گوش پایین گوشی خورد زمین خورد شد.

SAEED_BARCELONA
16-11-2007, 16:56
ممد شما از این رفقا داشتینو رو نمیکردی؟

RezaTayebiJ
16-11-2007, 20:54
یه از رفیقای بابام تو امریکا این گوشی رو داشت میگفت هرطوری از دست بیفته هیچیش نمیشه.ولی یه روز از دستش افتاد با سه گوش پایین گوشی خورد زمین خورد شد.

جالبه!
ما که یکی از این آی فون ها رو حسابی گوش مالی دادیم و بلایی سرش نیومد. البته چند بار هنگ کرد و مجبور شدیم reset اش کنیم.... احتملال آسیب دیدن صفحه نمایشش تقریبا صفره. اما تا حالا جرئت نکردیم از زیر ماشین ردش کنیم ببینیم سالم می مونه یا نه! :46:

B L A S T E R
16-11-2007, 21:08
اینی میگم مرده میگفت تمام اجزای گوشی ریخت بیرون.ولی عجیبه فقط با سه گوش خورده زمین اینطوری شده.دلیلشو میدونید؟

ممد شما از این رفقا داشتینو رو نمیکردی؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RezaTayebiJ
16-11-2007, 21:23
در مورد اینکه اپل برای ارائه آیفون در هر کشور بخواد گوشی رو به یه اپراتور خاص لاک کنه، نمیشه مطمئن بود، چون همه کشورها چنین شرایطی ندارن؛ حتی ممکنه خود اپل نسخه آنلاک شده آیفون رو بعدا عرضه کنه. بعدش اینکه شما میگی سابقه ای که از اپل سراغ داری، مگه اپل قبل از june 2007 هم موبایل عرضه میکرده؟ با همین آیفون شروع کرده دیگه...
مطلب بعدی که میخوام بگم اینه که شما آیا قبول داری که بعنوان یک موبایل، آیفون نسبت به سایر گوشیهای high end یه سری ضعفهایی داره و جنبه تجملی و فانتزی بودنش بیشتر از جنبه عملی بودنش هست؟ و اینو هم قبول داری که بعنوان یه وسیله مالتی مدیا و از لحاظ نوآوری و قابلیتهای سرگرمی بی رقیبه؟ تا اینجا رو داشته باش.
من دیشب (پنجشنبه) پایتخت بودم. آیفون قیمت کردم، گفت 710 هزار تومن. حالا میگیم گرون میداده و قیمتش 550 هزار تومنه. برای اطلاع سایرین باید بگم که قیمت آیفون در آمریکا 400 دلار، در انگلیس (بعد از تبدیل) 550 دلار و در آلمان (بعد از تبدیل) حدود 585 دلار هست و به ترتیب تحت اپراتورهای AT&T و O2 و T-mobile عرضه میشن. پس قیمت 550 هزار تومنی اینجا برای ورژن آنلاک شده خیلی بد نیست.
من دیشب یه قیمت دیگه هم گرفتم و اون قیمت iPod Touch بود. خیلی برام جالب بود که قیمت ورژن 16GB رو 440 هزار تومن گفت. توجه کنید که قیمت تو آمریکا 400 دلار هست. برای اطلاع دوستان باید بگم که iPod Touch همون آیفون هست، منهای قابلیتهای تلفن؛ WiFi هم داره، سیستم عاملش هم همون هست، ظرفیتش دو برابر آیفون هست، باریکتر هست و همونطور که گفتم غیر از تلفن و البته بلوتوت و دوربین، قابلیتهاش مشابه آیفون هست. مهمتر از همه اینکه قیمتش به واقعیت خیلی نزدیکتره و اینکه نیازی به هک کردن نداره. در ضمن ظرفیت 8 گیگ هم داره که تو آمریکا 300 دلاره.

حالا سوال من اینه که آیا بهتر و منطقی تر نیست تا به جای خرید آیفون، یه iPod Touch به همراه یه گوشی خوب خرید تا هم بهترین multimedia player رو خریده باشی و هم یه موبایل با امکانات خوب و سطح بالا؟
البته این یه سوال یا نظره و هنوز خودم تصمیم نگرفتم. میخوام ببینم آیا قانع میشم یا نه؟

نظر سایرین رو هم مایلم بدونم.

۱. وقتی می گم با توجه به سابقه ای که از اپل دارم... منظورم دیگر محصولات اپل مانند کامپیوترهای مکینتاش و آی پاد هست. من الان چند سالی هست که از کامپیوترهای مکینتاش اپل استفاده می کنم و دیگه دور و بر ویندوز و PC نمی پلکم. انحصار طلبی و محافظه کاریه اپل در این محصولاتش هم دیده می شه و کاریش نمی شه کرد.
۲. فعلا به قضیه ی آی فون های آنلاک شده زیاد امیدوار نباش. بخش زیادی از درآمد اپل از آی فون ، از پولیه (در واقع پورسانتیه) که از اپراتورهاش می گیره.
۳. مقایسه ی آی فون با موبایل های high end دیگر صحیح نیست. آی فون موبایلی (از هر نظر) کاملا متفاوته. و تجربه ای متفاوت.
۴. خرید ipod touch به چند دلیل کاری غیر منطقی است.
الف - حمل همیشگیه یک موبایل و یک صفحه نمایش جدای گنده (بعنوان مالتی مدیا پلیر) بنظرم غیر منطقه.
ب - نصف ارزش ipod Touch و iphone به نرم افزارهای بسیار عالیه هکرها هست. شاید براتون جالب باشه که بدونین در آمریکایی که همه از هک و نرم افزارهای هکرها اجتناب می کنن بیش از ۲۵۰ هزار کاربر آی فون از گوشی های آنلاک شده و نرم افزارهای هکرها استفاده می کنن! تمامیه این افراد وارانتیه آی فون هاشون رو از دست دادن... درصوریتیکه بخواین از نرم افزارهای هکرها استفاده کنین ، برای آپدیت ipod Touch هم باید از شیوه ی هکرها استفاده کنین.
ج - قیمت آی پاد تاچ در ایران بالاست. شما می تونین آی فون رو از باساژ علاعدین با قیمت ۵۸۰ هزار تومان خریداری کنین.
د - نواقص مربوط به آی فون از طریق نرم افزاری (ادعای شرکت اپل) قابل حل هستند و اپل قول داده در آپدیت های بعدی این نواقص رو حل کنه.

اما در نهایت نظر و سلیقه ی خود شما مهمه. ولی آی فون بعنولن یه موبایل ، تجربه ای جالب و دوست داشتنیه.

RezaTayebiJ
16-11-2007, 21:32
اینی میگم مرده میگفت تمام اجزای گوشی ریخت بیرون.ولی عجیبه فقط با سه گوش خورده زمین اینطوری شده.دلیلشو میدونید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی عجیبه :18: . من فکر کردم گوشیش فقط خراب شده.
با توجه به ساختار آی فون ریختن بیرون اجزای گوشی غیرممکنه! باور کن غیر ممکنه!

صبر کن ... در یه صورت ممکنه.
در حال حاضر آی فون ها از شیوه ی نرم افزاری آنلاک می شن اما قبلا این کار از طریق سخت افزاری و با باز کردن گوشی صورت می گرفت. احتمالا ایشون گوشیش رو قبلا با لحیم کاری باز کرده بودن و بعدا درست نبسته بودنش... این تنها حالت ممکنه دوست عزیز.

RezaTayebiJ
16-11-2007, 21:49
سلام!!رضا جان اشتباه نکن!!همین الان رفتم توی سایت gsmarena.com و دیدم که در امکانات ایفون tv out (خروجی تلویزیون!!) نیز وجود داره!!!

دوست عزیز خیلی خیلی ممنون.:11:
من گوشیم رو که خریدم ۱.۰.۲ بود و اون ورژن قابلیت TV out نداشت. بعد از اینکه گوشی رو به ۱.۱.۱ آپدیت کردم حواسم نبود که این قابلیت به گوشی اضافه شده. شما که گفتی الان رفتم یه نگاهی تو setting انداختم و دیدم که بله اضافه شده. :8:
پس تو ورژن ۱.۱.۱ ، قابلیت TV out هم به آی فون اضافه شده.

B L A S T E R
16-11-2007, 21:49
من خودمم واسم عجیب بود.

metapex
16-11-2007, 21:53
۱. وقتی می گم با توجه به سابقه ای که از اپل دارم... منظورم دیگر محصولات اپل مانند کامپیوترهای مکینتاش و آی پاد هست. من الان چند سالی هست که از کامپیوترهای مکینتاش اپل استفاده می کنم و دیگه دور و بر ویندوز و PC نمی پلکم. انحصار طلبی و محافظه کاریه اپل در این محصولاتش هم دیده می شه و کاریش نمی شه کرد.
۲. فعلا به قضیه ی آی فون های آنلاک شده زیاد امیدوار نباش. بخش زیادی از درآمد اپل از آی فون ، از پولیه (در واقع پورسانتیه) که از اپراتورهاش می گیره.
۳. مقایسه ی آی فون با موبایل های high end دیگر صحیح نیست. آی فون موبایلی (از هر نظر) کاملا متفاوته. و تجربه ای متفاوت.
۴. خرید ipod touch به چند دلیل کاری غیر منطقی است.
الف - حمل همیشگیه یک موبایل و یک صفحه نمایش جدای گنده (بعنوان مالتی مدیا پلیر) بنظرم غیر منطقه.
ب - نصف ارزش ipod Touch و iphone به نرم افزارهای بسیار عالیه هکرها هست. شاید براتون جالب باشه که بدونین در آمریکایی که همه از هک و نرم افزارهای هکرها اجتناب می کنن بیش از ۲۵۰ هزار کاربر آی فون از گوشی های آنلاک شده و نرم افزارهای هکرها استفاده می کنن! تمامیه این افراد وارانتیه آی فون هاشون رو از دست دادن... درصوریتیکه بخواین از نرم افزارهای هکرها استفاده کنین ، برای آپدیت ipod Touch هم باید از شیوه ی هکرها استفاده کنین.
ج - قیمت آی پاد تاچ در ایران بالاست. شما می تونین آی فون رو از باساژ علاعدین با قیمت ۵۸۰ هزار تومان خریداری کنین.
د - نواقص مربوط به آی فون از طریق نرم افزاری (ادعای شرکت اپل) قابل حل هستند و اپل قول داده در آپدیت های بعدی این نواقص رو حل کنه.

اما در نهایت نظر و سلیقه ی خود شما مهمه. ولی آی فون بعنولن یه موبایل ، تجربه ای جالب و دوست داشتنیه.

بیشتر که فکر میکنم، میبینم خریدن آیفون منطقی تره. چون من دو تا سیمکارت دارم و خرید touch باعث میشه که 3 تا دستگاه همراهم باشه. تنها مشکلی که وجود داره، ظرفیت محدود آیفون هست. من الان یه ipod نسل 4 بیست گیگ دارم که 5.5 گیگش موسیقیه و بقیه اش هم بعنوان بک آپ استفاده میکنم. با خرید آیفون تنها 3 گیگ فضای خالی دارم. حالا بماند که 4.5 گیگ عکس و 8 گیگ هم ویدئو دارم. شما که با سیاستهای اپل آشنا هستین، فکر میکنین که ظرفیتهای بالاتر آیفون عرضه بشه و اگه جواب مثبته، صبر کردنش می ارزه؟ بعدش دلیل اینکه اینقدر شما عجله دارید که بقیه آیفون بخرن چیه؟ مگه زمان بگذره چه اشکال خاصی داره؟
سوال دیگه (ببخشیدا، دیگه سوال دارم دیگه) اینکه بهتره لاک شده بخرم و خودم آنلاک کنم یا آنلاک شده بگیرم؟ تفاوت قیمتشون چقدره؟
در مورد ورژن ها مختلف و تفاوتهاشون و آپدیت کردن ورژنها یه توضیح بدید لطفا.
الان مهمترین مشکلی شما با آیفون دارین چیه؟

B L A S T E R
16-11-2007, 21:55
--------------------------------------

RezaTayebiJ
16-11-2007, 22:29
BBC NEWS مقاله ی جالبی درمورد آی فون نوشته.

این مقاله نشان دهنده ی استقبال گرم مردم انگلستان (همچون آلمان و آمریکا) از آی فون هست. حدود ۱۰۰ هزار آی فون در روزهای ابتدایی عرضه ی این محصول در انگلستان (در مقاله ی بی بی سی اشاره ای به این مسئله نشده) به فروش رفته است.

جالبترین مسئله ای که در مقاله ی بی بی سی به آن اشاره شده آمار بالای استفاده ی مردم آمریکا از آی فون های آنلاک شده است. در آمریکایی که مردمش به ترسویی و اجتناب از استفاده از وسایل هک شده شهره هستند ، بیش از ۲۵۰ هزار کاربر آی فون ، گوشی هایشان را آنلاک و هک کرده اند تا بتونند از سیم کارت های غیر از AT&T استفاده کرده و از نرم افزارهای نوشته شده توسط هکرها استفاده نمایند!
این آمار تکاندهنده (البته برای آمریکایی ها نه ما! ) نشان از شکست سیاست انحصارطلبیه اپل می دهد.
اپل برای خروج از فشارهای وارده به این شرکت ، مدتی پیش اعلام کرد که بسته ی ساخت برنامه برای آی فون را ، در ابتدای سال ۲۰۰۸ در اختیار برنامه نویسان خواهد گذاشت.
آینده ی نرم افزاری آی فون با توجه به آپدیت های اپل ، نرم افزارهای عالیه هکرها و نرم افزارهای قانونی که به زودی عرضه خواهند شد بسیار روشن است.

RezaTayebiJ
17-11-2007, 01:54
بیشتر که فکر میکنم، میبینم خریدن آیفون منطقی تره. چون من دو تا سیمکارت دارم و خرید touch باعث میشه که 3 تا دستگاه همراهم باشه. تنها مشکلی که وجود داره، ظرفیت محدود آیفون هست. من الان یه ipod نسل 4 بیست گیگ دارم که 5.5 گیگش موسیقیه و بقیه اش هم بعنوان بک آپ استفاده میکنم. با خرید آیفون تنها 3 گیگ فضای خالی دارم. حالا بماند که 4.5 گیگ عکس و 8 گیگ هم ویدئو دارم. شما که با سیاستهای اپل آشنا هستین، فکر میکنین که ظرفیتهای بالاتر آیفون عرضه بشه و اگه جواب مثبته، صبر کردنش می ارزه؟ بعدش دلیل اینکه اینقدر شما عجله دارید که بقیه آیفون بخرن چیه؟ مگه زمان بگذره چه اشکال خاصی داره؟
سوال دیگه (ببخشیدا، دیگه سوال دارم دیگه) اینکه بهتره لاک شده بخرم و خودم آنلاک کنم یا آنلاک شده بگیرم؟ تفاوت قیمتشون چقدره؟
در مورد ورژن ها مختلف و تفاوتهاشون و آپدیت کردن ورژنها یه توضیح بدید لطفا.
الان مهمترین مشکلی شما با آیفون دارین چیه؟

۱. اپل هر ساله در اولین روزهای سال ، جشنواره ای داره بنام MacWorld . احتمال اینکه در MacWorld 2008 آی فون با ظرفیت بالاتر معرفی بشه هست. :27: اگه شما می تونی تا دو سه ماه دیگه صبر کنی ، شاید خبری بشه.
۲. نمی دونم چرا عجله دارم... البته عجله کار شیطونه! :5:
۳. بنظرم از خرید آی فون هایی که از طریق لحیم کاری (قبلا در آی فون رو باز می کردن و هکش سخت افزاری بود) و سخت افزاری هک شدن امتناع کنید. هرچند که فکر می کنم این روزها تمامیه آی فون های هک شده از طریق نرم افزاری هک شدن... من که آی فون آنلاک نشده از یکی از دوستام خریدم. اما خرید آنلاک شده یا نشده فرقی نمی کنه... در مورد تفاوت قیمتشون خبری ندارم.
۴. هنگامیکه من گوشیم رو خریدم ورژن ۱.۰.۲ بود. بعد از آپدیت به ۱.۱.۱ تغییرات محسوسی که در گوشی دیدم اینها بود:
الف - صدای بلندتر
ب - امکان ساخت شورت کات برای کلید Home
پ - طبقه بندی بهتر و کاملتر contact list
ج - TV out(من حواسم به این یکی نبود!)
و ...
به تازگی ورژن ۱.۲ هم معرفی شده که هنوز رو گوشیم نصب نکردم. پسر عمم که نصب کرده بود می گفت آشکارترین تغییرات یکی اضافه شدن ساپورت و کیبورد زبان های کشورهای اروپایی بوده و دیگری بهبود سرعت سیستم عامل بوده... نکته ی روشن این آپدیت اضافه شدن زبان های غیر انگلیسی هست. با توجه به اینکه هکرها دسترسی کامل به دیتای آی فون دارن این برابر است با توانایی اضافه کردن کیبورد هر زبانی به آی فون. با آمدن این ورژن ، تعدادی از دوستان تصمیم به نوشتن یه کیبورد فارسی برای آی فون گرفتن. خدا خیرشون بده!
برای آپدیت کردن ورژن ها می تونین یه سری به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزنین.
۵. تنها مشکلی که با آی فون دارم اینه که نمی تونم با بلوتوثش تبادل فایل کنم!... امیدوارم این مشکل هیمن روزها حل بشه.

RezaTayebiJ
17-11-2007, 01:58
من خودمم واسم عجیب بود.

اون بنده خدا یه مقداری بدشانس تشریف داشته. :31:

metapex
17-11-2007, 15:53
۱. اپل هر ساله در اولین روزهای سال ، جشنواره ای داره بنام MacWorld . احتمال اینکه در MacWorld 2008 آی فون با ظرفیت بالاتر معرفی بشه هست. :27: اگه شما می تونی تا دو سه ماه دیگه صبر کنی ، شاید خبری بشه.
۲. نمی دونم چرا عجله دارم... البته عجله کار شیطونه! :5:
۳. بنظرم از خرید آی فون هایی که از طریق لحیم کاری (قبلا در آی فون رو باز می کردن و هکش سخت افزاری بود) و سخت افزاری هک شدن امتناع کنید. هرچند که فکر می کنم این روزها تمامیه آی فون های هک شده از طریق نرم افزاری هک شدن... من که آی فون آنلاک نشده از یکی از دوستام خریدم. اما خرید آنلاک شده یا نشده فرقی نمی کنه... در مورد تفاوت قیمتشون خبری ندارم.
۴. هنگامیکه من گوشیم رو خریدم ورژن ۱.۰.۲ بود. بعد از آپدیت به ۱.۱.۱ تغییرات محسوسی که در گوشی دیدم اینها بود:
الف - صدای بلندتر
ب - امکان ساخت شورت کات برای کلید Home
پ - طبقه بندی بهتر و کاملتر contact list
ج - TV out(من حواسم به این یکی نبود!)
و ...
به تازگی ورژن ۱.۲ هم معرفی شده که هنوز رو گوشیم نصب نکردم. پسر عمم که نصب کرده بود می گفت آشکارترین تغییرات یکی اضافه شدن ساپورت و کیبورد زبان های کشورهای اروپایی بوده و دیگری بهبود سرعت سیستم عامل بوده... نکته ی روشن این آپدیت اضافه شدن زبان های غیر انگلیسی هست. با توجه به اینکه هکرها دسترسی کامل به دیتای آی فون دارن این برابر است با توانایی اضافه کردن کیبورد هر زبانی به آی فون. با آمدن این ورژن ، تعدادی از دوستان تصمیم به نوشتن یه کیبورد فارسی برای آی فون گرفتن. خدا خیرشون بده!
برای آپدیت کردن ورژن ها می تونین یه سری به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزنین.
۵. تنها مشکلی که با آی فون دارم اینه که نمی تونم با بلوتوثش تبادل فایل کنم!... امیدوارم این مشکل هیمن روزها حل بشه.

از توضیحاتت ممنونم.
macworld 2007 تاریخ 8 ژانویه برگزار شد. یعنی 1.5 ماه دیگه یا چند روز بیشتر، macworld 2008 خواهد بود. پس بد نیست یه کم صبر کنم. اگه قراره ضرر کنم، با عجله احتمالش بیشتره تا صبر...
ظاهرا تو ورژن 1.1.2 علاوه بر اون موارد، قابلیت انتخاب رینگ تون دلخواه هم اضافه شده.
من هرجا میبینم و میپرسم، زیر 650 هزار تومن نیست؛ شما از کجا 550 خریدی؟

metapex
17-11-2007, 17:40
آقا رضا یه سوال داشتم:
فرض کن من یه آیفون خریدم، ورژن 1.1.1 و آنلاک هم نشده.
برای اینکه بتونم با سیمکارت دلخواه ازش استفاده کنم، باید چه کار کنم؟
برای اینکه بتونم روش نرم افزار نصب کنم، چی؟
Activate کردن آیا جداست یا ضمن همین مراحل انجام میشه؟
ترتیب مراحل چیه؟ بهترین برنامه برای هرکدوم چیه؟ اگه ورژن جدید بیاد، میشه با iTunes آپدیت کرد یا نه؟
البته جزییات رو نمیخوام بدونم، فقط ترتیب و توضیح کلی و خلاصه مراحل رو.
میخوام ببینم چقدر پیچیده است.

بعضی جاها خوندم که آیفون با بعضی BTSها مشکل داره و مثلا از تهران که خارج میشیم دیگه کار نمیکنه. آیا چنین چیزی ممکنه؟

RezaTayebiJ
18-11-2007, 12:45
آقا رضا یه سوال داشتم:
فرض کن من یه آیفون خریدم، ورژن 1.1.1 و آنلاک هم نشده.
برای اینکه بتونم با سیمکارت دلخواه ازش استفاده کنم، باید چه کار کنم؟
برای اینکه بتونم روش نرم افزار نصب کنم، چی؟
Activate کردن آیا جداست یا ضمن همین مراحل انجام میشه؟
ترتیب مراحل چیه؟ بهترین برنامه برای هرکدوم چیه؟ اگه ورژن جدید بیاد، میشه با iTunes آپدیت کرد یا نه؟
البته جزییات رو نمیخوام بدونم، فقط ترتیب و توضیح کلی و خلاصه مراحل رو.
میخوام ببینم چقدر پیچیده است.

بعضی جاها خوندم که آیفون با بعضی BTSها مشکل داره و مثلا از تهران که خارج میشیم دیگه کار نمیکنه. آیا چنین چیزی ممکنه؟

خوب باید آنلاکش کنی دیگه :31:
نرم افزارهای زیادی برای آنلاک آی فون اومده که تو ویندوز مشهورترینشون iBrick بود که فکر کنم گروه تولید کنندش متلاشی شده الان... خوشبختانه آموزش تصویری و قدم به قدم آنلاک آی فون رو می تونی راحت گیر بیاری... البته پیشنهاد می کنم آی فون آنلاک شده بگیری تا نگران دردسرهای آنلاک کردنش نباشی.
آموزش ویدیویی چگونگی نصبنرم افزار تو اینترنت ریخته. شما تنها باید نرم افزار installer رو نصب کنی. از طریق این نرم افزار می تونی نرم افزارهای دیگه ای (صدها نرم افزار) رو به ساده ترین شکل ممکن install و یا uninstall کنی. لینک پایین آموزش نوشتاریه چگونگیه نصب installer هست.

هنگام آنلاک کردن ، گوشی activate می شه.
فعلا از طریق آی تونز نمی شه آپدیت کرد. باید patch آپدیت رو از اینترنت بگیرین.

پیشنهاد می کنم اجازه بدین گوشی رو کسی که قبلا آی فون آنلاک کرده ، براتون آنلاک کنه (یا اصلا آی فون آنلاک شده بخرین). چون طی مراحل آنلاک ... در صورت اشتباه احتمال سوختن موبایل هست! ... اما بقیه ی کارها مانند نصب نرم افزار و آپدیت کردن و ... ساده هستند و خود شما می تونین با این کارها رو انجام بدین.

همونجوری که گفتم آی فون از نظر آنتن دهی در تمامیه نقاط ایران جزو بهترین هاست.
والا بین افرادیکه من می شناسم نشنیدم تا حالا کسی با آنتن دهی آی فون مشکل داشته باشه ... ضمنا من تو تهران ، کرج ، اتوبان تهران کرج! ، اهواز و حالا هم ماهشهر! هیچگونه مشکل آنتن دهی ندارم.

mohsen_sir
18-11-2007, 12:48
عجب چت بازیها...

RezaTayebiJ
18-11-2007, 12:52
از توضیحاتت ممنونم.
macworld 2007 تاریخ 8 ژانویه برگزار شد. یعنی 1.5 ماه دیگه یا چند روز بیشتر، macworld 2008 خواهد بود. پس بد نیست یه کم صبر کنم. اگه قراره ضرر کنم، با عجله احتمالش بیشتره تا صبر...
ظاهرا تو ورژن 1.1.2 علاوه بر اون موارد، قابلیت انتخاب رینگ تون دلخواه هم اضافه شده.
من هرجا میبینم و میپرسم، زیر 650 هزار تومن نیست؛ شما از کجا 550 خریدی؟

قابلیت انتخاب رینگ دلخواه اضافه شده اما پولیه! یعنی شما تو itunes music store آهنگ مورد علاقت رو بعنوان رینگ می خری... اما چرا آدم بابت چیزی که می تونه رایگان داشته باشه پول الکی پرداخت کنه؟
یه نرم افزار بنام sendSong برای آی فون اومده که از طریقش می تونه آدم هرکدوم از آهنگ هایی رو که رو گوشی داره بعنوان رینگ در نظر بگیره. اینطوری شما بدون پرداخت به قرون پول ، رینگ دلخواهت رو ایجاد می کنی... ضمنا این نرم افزار قابلیت ارسال آهنگ از طریق ایمیل رو هم داره...

من که از یکی از دوستانم خریدم ... عجیبه... همین چند هفته پیش تو پاساژ علاعدین ۵۸۰ تومن قیمت داده بودن.

RezaTayebiJ
18-11-2007, 12:57
عجب چت بازیها...

اینجا بحث راجب آی فونه دوست عزیز!

metapex
18-11-2007, 13:53
پایین ترین قیمتی که امروز تو پایتخت بود، 670 هزار تومن برای 1.1.1 و 640 هزار تومن برای 1.0.2 بود...!
فروشنده میگفت قبلا 560 هزار تومن بوده الان گرون شده:sad:
همه شون هم آنلاک شده ست... هیچکس لاک (virgin) نداره.
دارم فکر میکنم iPod Touch یه جورایی به صرفه تره...
من که گیج شدم. :19:

RezaTayebiJ
18-11-2007, 15:02
پایین ترین قیمتی که امروز تو پایتخت بود، 670 هزار تومن برای 1.1.1 و 640 هزار تومن برای 1.0.2 بود...!
فروشنده میگفت قبلا 560 هزار تومن بوده الان گرون شده:sad:
همه شون هم آنلاک شده ست... هیچکس لاک (virgin) نداره.
دارم فکر میکنم iPod Touch یه جورایی به صرفه تره...
من که گیج شدم. :19:

نهههههههههههه!!!
لطفا ipod Touch نگیر!
خب آنلاک شده بگیر مگه چه اشکالی داره؟
ضمنا حتما تو پاساژ علاعدین قیمتش ارزونتره... این پایتختیا خیلی گرون فروشن.

metapex
18-11-2007, 16:05
نهههههههههههه!!!
لطفا ipod Touch نگیر!
خب آنلاک شده بگیر مگه چه اشکالی داره؟
ضمنا حتما تو پاساژ علاعدین قیمتش ارزونتره... این پایتختیا خیلی گرون فروشن.

شما مغازه مطمئن تو علائدین میشناسی؟
راهی هست که بشه فهمید آنلاک سخت افزاری نشده؟ یعنی باز نشده باشه؟
سوال دیگه اینکه اگه 1.0.2 آنلاک بگیرم، بعد آپدیت کنم به 1.1.1 یا 1.1.2 ، باید دوباره آنلاک بشه؟

Stream
18-11-2007, 17:21
من پایینترین قیمتی که دیدم ورژن 1.1.1 و 640 تومن بود ...

RezaTayebiJ
18-11-2007, 20:47
من پایینترین قیمتی که دیدم ورژن 1.1.1 و 640 تومن بود ...

:13: ... عجیبه گرون شده

Stream
18-11-2007, 22:02
سوال دیگه اینکه اگه 1.0.2 آنلاک بگیرم، بعد آپدیت کنم به 1.1.1 یا 1.1.2 ، باید دوباره آنلاک بشه؟
این دو سوال برای من هم پیش اومده !!

Sasan Info
18-11-2007, 22:31
اونموقع شما که میگین ipod touch بصرفه تره میتونم بپرسم قیمتش چنده؟

metapex
18-11-2007, 22:39
اونموقع شما که میگین ipod touch بصرفه تره میتونم بپرسم قیمتش چنده؟

ظرفیت 16GB تو مجتمع پایتخت: 440 هزار تومن.

LOVEMT
18-11-2007, 23:05
اقایون محترم اگه من iPhone بخرم به من این اطمینان رو میدن که بلاخره بتونم با بلوتوزش فایل ارسال کنم و یا با دوربینش فیلم بگیرم ! .. من شنیدم با اپگرید درست میشه این اپگرید گی میاد یا اصلا میات

anti_girl
18-11-2007, 23:39
ميشه بگين كه صداش چقدره ( با چه گوشيي هم سطح هست)
من كه دارم وسوسه ميشم برم بگيرم

RAMINET
18-11-2007, 23:53
یه سواال جنجال بر انگیز و جالب؟!!!
من n95 دارم به نظر شما بفروشم یه ایفون بگیرم یا نه؟!!
کلا (در کل) به n95 بیشتر امتیاز میدین یا ایفون؟

RezaTayebiJ
19-11-2007, 00:01
شما مغازه مطمئن تو علائدین میشناسی؟

آی فون هایی که باز شدن از پشتشون پیداس... ضمنا این روزها دیگه فکر نمی کنم آی فون با هک سخت افزاری تو بازار گیر بیاد.

خیر... آی فون تنها یه بار آنلاک می شه. اگه از طریق نرم افزارهای هکرها آی فون رو آپدیت کنین مشکلی پیش نخواهد آمد.

RezaTayebiJ
19-11-2007, 00:04
اقایون محترم اگه من iPhone بخرم به من این اطمینان رو میدن که بلاخره بتونم با بلوتوزش فایل ارسال کنم و یا با دوربینش فیلم بگیرم ! .. من شنیدم با اپگرید درست میشه این اپگرید گی میاد یا اصلا میات

تا حالا آی فون ۳ بار آپگرید شده... قابلیت ضبط ویدیو رو که اپل اعلام کرده اضافه خواهد کرد... ضمنا گفته کارایی بلوتوث آی فون رو افزایش خواهیم داد اما حرفی از فرستادن فایل از طریق بلوتوث نزده.

Sasan Info
19-11-2007, 00:04
به به آقا رامین چه عجب از این ورا؟ کم پیدایی ؟!:40:

فکر کنم n95 رو نگه داری بهتره
همونطور که توضیج داده شد apple گوشی خوبیه ولی به پای n95 نمیرسه
فکر کنم پیشنهادی که خودت بهم دادی بهتر باشه یعنی n95 8gb
در ضمن n82 هم کامینگ سون هستش تو فکرش باش:46:

RezaTayebiJ
19-11-2007, 00:07
ميشه بگين كه صداش چقدره ( با چه گوشيي هم سطح هست)
من كه دارم وسوسه ميشم برم بگيرم

صداش هنگام مکالمه خوبه اما در حد N95 نیست (نظظر شخصی).
اما کیفیت هدفونش هنگام پخش موسیقی و ویدیو بی نظیره و در این زمینه هیچ گوشی ای به گرد پاش نمی رسه (بازم نظر شخصی).
لطفا ویدیوی راهنمای آی فون رو ببین تا بیشتر وسوسه بشی!!

RezaTayebiJ
19-11-2007, 00:44

اتفاقا منم موقع خرید بین N95 و iphone مونده بودم. اما خب بعد از کار کردن با هر دوتا دیدم آی فون بیشتر با سلیقم جور در می یاد.
نوکیا از تمام تجربیات غنیش تو ساخت N95 استفاده کرده و الحق هم گوشیه خوبی ساخته. اپل هم که از قدیم دیزاین هاش شهره عام و خاص بودن یه موبایل کاملا متفاوت و کلاسیک! ساخته... N95 نسبت به گوشی ها دیگه مجهزتر و پخته تره اما آی فون (بهترین ابداع سال ۲۰۰۷ از نظر نیویورک تایمز) تجربه ای کاملا متفاوت و بسیار شیرینه. هم از نظر سیستم عامل و هم از نظر تکنولوژی تاچ. همین لذت کار کردن با آی فون هست که باعث شده عاشق گوشیم باشم!
من امتیاز بیشتری به آی فون می دم... ضمنا آی فون و N95 زیاد با هم مقایسه شدن.
یکی از مشهورترین مقایسه ها مربوط می شه به ویدیوی cnet :

برتر دانستن یکی نسبت به دیگری ظلم به خریداره و نه پیشنهاد خرید! هرکسی سلیقه ی خودش رو داره و باید خریدش هم با سلیقش جور در بیاد.

RezaTayebiJ
19-11-2007, 00:46

تکذیب می شه!

Stream
19-11-2007, 17:35
من که iPhone با قیمت مناسب هنوز پیدا نکردم. حاضر نیستم بالای 600 برای iPhone خرج کنم !

RezaTayebiJ
19-11-2007, 18:08
من که iPhone با قیمت مناسب هنوز پیدا نکردم. حاضر نیستم بالای 600 برای iPhone خرج کنم !

اینکه قیمتش رفته بالا یه مقدار عجیبه... :13:

RezaTayebiJ
19-11-2007, 18:35
گروه TenBase T بتای نرم افزار DropCopy رو برای آی فون ارائه کرد.
این نرم افزار یه پوشه ی share بین آی فون و موبایل ها و کامپیوترهای دیگه ایجاد می کنه.
بدین ترتیب قابلیت تبادل فایل بین آی فون و موبایل های دیگه و همچنین قابلیت تبادل فایل بین آی فون و کامپیوتر ایجاد می شه.
فعلا نسخه ی بتاش معرفی شده ... اگه تستش کردم حتما نتیجش رو اطلاع خواهم داد.

D o l f i n
21-11-2007, 21:01
منم عاشقش شدم ولی حیف گرونه

metapex
21-11-2007, 21:10
امروز شرکت T-mobile ، اپراتور انحصاری iphone در آلمان، اعلام کرد که قصد داره تا iphone آنلاک شده هم بفروشه. قیمت؟ 1500 دلار! در حالی که قیمت iphone تحت انحصار خودش حدود 585 دلاره. حالا باز هم فکر میکنید iphone آنلاک شده که تو ایران هست و با قیمت 600 هزار تا 650 هزار تومن عرضه میشه، نمی ارزه؟ من فکر می کنم زیر 600 تومن، ارزششو داره. مسئله فقط زمانه...

RezaTayebiJ
21-11-2007, 22:23
امروز شرکت T-mobile ، اپراتور انحصاری iphone در آلمان، اعلام کرد که قصد داره تا iphone آنلاک شده هم بفروشه. قیمت؟ 1500 دلار! در حالی که قیمت iphone تحت انحصار خودش حدود 585 دلاره. حالا باز هم فکر میکنید iphone آنلاک شده که تو ایران هست و با قیمت 600 هزار تا 650 هزار تومن عرضه میشه، نمی ارزه؟ من فکر می کنم زیر 600 تومن، ارزششو داره. مسئله فقط زمانه...

T_mobile بدستور دادگاه مجبور به این کار شد.
البته نوکیا هم که بعضی از مدل هاش رو بصورت قانونی تنها با اپراتورهای خاص (در بعضی کشورهای اروپایی) عرضه می کنه قیمت هایی بالای ۹۰۰ دلار برای فروش آنلاک شده ها در نظر گرفته.
بیچاره اروپایی ها؟!

Sasan Info
22-11-2007, 14:08
بیچاره اروپایی ها؟!
از ما که بیچاره تر نیستن !!!!!!!!!!!

RezaTayebiJ
22-11-2007, 15:25
از ما که بیچاره تر نیستن !!!!!!!!!!!

تایید می شه! :27:

dizgah
22-11-2007, 15:44
منم خیلی ازش خوشم میاد ولی وقتی پشتیبانی نداره به چه دردی می خوره؟

RezaTayebiJ
22-11-2007, 15:52
update : نرم افزارهای iphone تکراری شدن؟
با راهنمایی ویدیوی پایین installer رو iphone نصب کنید و از صدها نرم افزار قابل نصب لذت ببرید.

RezaTayebiJ
22-11-2007, 15:54
منم خیلی ازش خوشم میاد ولی وقتی پشتیبانی نداره به چه دردی می خوره؟

این تاپیک جای بحث راجب مسائلی مانند این نیست.
اگه می خواین بحث رو باز کنین لطفا یه تاپیک جداگانه بزنید.

Stream
22-11-2007, 17:51
خب امروز iPhone گرفتم به قیمت 585 تومن نسخه 1.1.1
Installer هم داره :دی

metapex
22-11-2007, 18:48

خیلی مبارکه...
از کجا خریدی؟ آدرس..؟

RezaTayebiJ
22-11-2007, 18:49

ایول . مبارکه.
sendSong : برای تعیین آهنگ های مورد علاقه بعنوان رینگ .  ضمنا می تونی باهاش آهنگ هم ایمیل کنی.
SummerBoard : تغییر ظاهر آیکون ها و سایز و ... . ضمنا چند تا theme خوشگل هم داره.
iLight : خیلی ها از موبایلشون بعنوان چراغ قوه استفاده می کنن. iLight خیلی ساده صفحه ی سفیدی روی آی فون می ندازه که باعث روشنایی اطراف گوشی می شه.
LightsOut : یه بازیه جالب!
tap tap revolution : یه چیزی تو مایه های guitar hero برای آی فون! تو این بازی شما یه آهنگ رو انتخاب می کنی و ... . جالبه!

Stream
22-11-2007, 19:49
خیلی مبارکه...
از کجا خریدی؟ آدرس..؟
ممنون!
یکی از دوستان زحمت پیدا کردنش رو برام کشید.

ali_saeedi
22-11-2007, 20:08
virgil جان مبارک باشه 1 سوال از RezaTayebiJ داشتم میخواستم بدونم cpu آیفون چند mhz است p990 که در حال حاضر من دارم 208 است و اصلا راضی نیستم آیفون چه قدر است؟ سرعت کار با این گوشی بالاست؟

MTNIrancell
22-11-2007, 20:26
تاچ اسکرین تکنولوژی لمسی iphone هست که در هیچ گوشیه دیگه ای مشابهش وجود ندارد. آی فون در حال حاضر تنها دیوایسی هست که قابلیت استفاده ی چند انگشتی رو دراه. بطور مثال وقتی می خواین رو یه عکس زوم کنین کافیه دو انگشت رو رو صفحه نمایش به هم نزدیک کنین!
برای درک این مسئله باید ویدیوی راهنمای آی فون رو که لینک دانلودش رو گذاشتم ببینین. مطمئن باشین ضرر نمی کنین!

من که دانلود کردم و حال کردم.
وقتی ویدئو رو ببینی تازه می فهمی یعنی چیه...

من که خیلی خوشم اومد...

MTNIrancell
22-11-2007, 20:30
خیلی مبارکه...
از کجا خریدی؟ آدرس..؟

پاساژ علاالدین از در جمهوری که وارد بشی مغزه های سمت راستت دارن.

پشت ویترین یه کوهی از جعبه های این گوشی هست.

RezaTayebiJ
22-11-2007, 20:40
virgil جان مبارک باشه 1 سوال از RezaTayebiJ داشتم میخواستم بدونم cpu آیفون چند mhz است p990 که در حال حاضر من دارم 208 است و اصلا راضی نیستم آیفون چه قدر است؟ سرعت کار با این گوشی بالاست؟

تا یه مدت پیش که اخبار سخت افزار آی فون رو دنبال می کردم اپل حاضر نبود cpu این گوشی رو معرفی کنه (الان خبر ندارم رسمی معرفی شده یا نه) ... اما اونهایی که گوشی رو باز کردن می گن آی فون دارای یه پروسسر 620MHz ARM CPU هست که احتمالا تولید شرکت سامسونگ باشه... مهم اینه که سرعت آی فون فوق العاده بالاست و با هیچ گوشیه دیگه ای قابل قیاس نیست. بنظر من دلیل اصلیش هسته ی سیستم عامل Mac OS X آی فونه. یکی از نکات جالب نرم افزارهای آی فون (بعضی از نرم افزارهای هکرها شامل این مطلب نمی شن) اینه که چیزی بنام خروج در این نرم افزارها وجود نداره. یعنی تمامی نرم افزارها همیشه باز هستن و در حالتیکه آخرین بار شما در آن نرم افزار بودین قرار دارن.

metapex
22-11-2007, 21:15
حالا که بحث سخت افزاری مطرح شد، این مطلب رو از سایت iphone freak نقل به مضمون میکنم که:
"چیپ اینفینیون که در iphone به کار رفته، قابلیت فلش، جاوا و mms را داراست و جالبتر اینکه این پلتفرم قابلیت GPS، رادیو و 3G را در خود دارد که با آپدیت firmware فعال می شوند."
از این مطلب این مورد روشن میشه که اپل به جای اینکه بخواد چند مدل گوشی با امکانات مختلف عرضه کنه، به مرور زمان قابلیتهایی رو از قبل به صورت passive یا بالقوه در iphone قرار داده رو با یک یا چند آپدیت نرم افزاری فعال میکنه. مثل این میمونه که یه بار پول بدین و یه گوشی بخرین، بعد به مرور زمان بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید، یه گوشی با امکانات بهتر بخرین. سیاست جالب و هوشمندانه ایه. پس بدونین پولی که بابت iphone میدین، ارزششو داره و به مرور زمان ارزشش بیشتر معلوم میشه.
ضمنا صحبت آقا رضا در مورد cpu تایید میشه؛ cpu آیفون 620MHz هست؛ سریعترین cpu که در یک موبایل به کار رفته، البته به همراه یکی-دو مدل ویندوز موبایل.

RAMINET
22-11-2007, 21:59

ساسان جان سلام
ببین اکثر بچه ها میگن ایفون بهتره من دیگه نمیدونم چه کار کنم؟!!!!!!!
گیج شدم
از طرفی n95 رو هم دوست دارم!!

Stream
22-11-2007, 22:24
بعد از دو سه ساعت گشت زدن توی iPhone باید بگم تا الان همونچیزی بوده که انتظارش رو داشتم!

RezaTayebiJ
22-11-2007, 23:29
حالا که بحث سخت افزاری مطرح شد، این مطلب رو از سایت iphone freak نقل به مضمون میکنم که:
"چیپ اینفینیون که در iphone به کار رفته، قابلیت فلش، جاوا و mms را داراست و جالبتر اینکه این پلتفرم قابلیت GPS، رادیو و 3G را در خود دارد که با آپدیت firmware فعال می شوند."
از این مطلب این مورد روشن میشه که اپل به جای اینکه بخواد چند مدل گوشی با امکانات مختلف عرضه کنه، به مرور زمان قابلیتهایی رو از قبل به صورت passive یا بالقوه در iphone قرار داده رو با یک یا چند آپدیت نرم افزاری فعال میکنه. مثل این میمونه که یه بار پول بدین و یه گوشی بخرین، بعد به مرور زمان بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید، یه گوشی با امکانات بهتر بخرین. سیاست جالب و هوشمندانه ایه. پس بدونین پولی که بابت iphone میدین، ارزششو داره و به مرور زمان ارزشش بیشتر معلوم میشه.
ضمنا صحبت آقا رضا در مورد cpu تایید میشه؛ cpu آیفون 620MHz هست؛ سریعترین cpu که در یک موبایل به کار رفته، البته به همراه یکی-دو مدل ویندوز موبایل.

سیاست سخت افزار برای نرم افزار نه نرم افزار برای سخت افزار ، سیاستی بود که اپل از همون روز معرفی آی فون راجبش صحبت می کرد ... ضمنا از اطلاعاتی که درمورد سی پی یو در اختیارمون گذاشتین ممنون.

RezaTayebiJ
22-11-2007, 23:35
ساسان جان سلام
ببین اکثر بچه ها میگن ایفون بهتره من دیگه نمیدونم چه کار کنم؟!!!!!!!
گیج شدم
از طرفی n95 رو هم دوست دارم!!

پیشنهاد می کنم ویدیوی راهنمای آی فون رو دانلود کنین.

بازم می گم... موبایل کاملا سلیقه ای هست. ممکنه یکی از آی فون بیشتر خوشش بیاد و یکی دیگه از N95

RezaTayebiJ
22-11-2007, 23:36
بعد از دو سه ساعت گشت زدن توی iPhone باید بگم تا الان همونچیزی بوده که انتظارش رو داشتم!

خدا رو شکر. :40:

RezaTayebiJ
22-11-2007, 23:52
update : دوستان عزیز دو تا خبر خوب. :11:

۱. همونجوری که احتمالا می دونین آی فون قابلیت forward کردن SMS نداره. خب مشکل حل شد! Patch فروارد کردن SMS اومده. بعد از کسب اطلاعات کافی حتما شما رو در جریان خواهم گذاشت.

۲. اما خبر دوم. آی فون در حال حاضر زبان های کشورهای آسیایی من جمله زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه. خیلی خوشحالم که بهتون اطلاع بدم یکی از اپل باز های قدیمی ایرانی ، موفق شده پشتیبانی زبان فارسی رو به این گوشی اضافه کنه. فردا شب یه سری میرم پیشش ببینم چه خبره !

ali_saeedi
23-11-2007, 10:49
دوست عزیز بیشتر توضیح بده از خریدت راضی هستی ؟ اگه الان بر میگشتی به لحظه قبل خرید دوباره میخریدی؟ به دیگران توصیه میکنی بخرن؟

ali_saeedi
23-11-2007, 10:56
۱. همونجوری که احتمالا می دونین آی فون قابلیت forward کردن SMS نداره. خب مشکل حل شد! Patch فروارد کردن SMS اومده. بعد از کسب اطلاعات کافی حتما شما رو در جریان خواهم گذاشت.

۲. اما خبر دوم. آی فون در حال حاضر زبان های کشورهای آسیایی من جمله زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه. خیلی خوشحالم که بهتون اطلاع بدم یکی از اپل باز های قدیمی ایرانی ، موفق شده پشتیبانی زبان فارسی رو به این گوشی اضافه کنه. فردا شب یه سری میرم پیشش ببینم چه خبره ! وای اپل که داره تند تند اشکالاتش رو بر طرف میکنه گزینه 1 از طریق آپدیت است یا هک؟ گزینه 2 فکر کنم کار پسر عمه شما باشه!
اگه اطلاعات تازه داشتی مارو حتما در جریان بذار ؟ یک سوال حیاتی دیگه چند درصد احتمال میدی با گذشت زمان آیفون دیگه هیچ اشکالی نداشته باشه؟

ali_saeedi
23-11-2007, 10:59
این سوال مهمه که آیا آیفون برای بازی کردن خوبه؟ من زیاد اهل بازی با گوشی نیستم ولی این سوال تو ذهنم به وجود آمد

glc_engineer
23-11-2007, 12:48
update : دوستان عزیز دو تا خبر خوب. :11:

۲. اما خبر دوم. آی فون در حال حاضر زبان های کشورهای آسیایی من جمله زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه. خیلی خوشحالم که بهتون اطلاع بدم یکی از اپل باز های قدیمی ایرانی ، موفق شده پشتیبانی زبان فارسی رو به این گوشی اضافه کنه. فردا شب یه سری میرم پیشش ببینم چه خبره !

آقا با اين نقد كوچولوت كلي كار مارو راه انداختي . ان شالله عروسي پسرت

glc_engineer
23-11-2007, 13:15
لطف كن لينك آپديت فريم وير جديد و لينك اينستالر جديد رو بده . منم يه مهندسي بزنم
شايد موقع ريختن فريم وير جديد . چند تا پيچ اضافه اوردم

Stream
23-11-2007, 13:40
دوست عزیز بیشتر توضیح بده از خریدت راضی هستی ؟ اگه الان بر میگشتی به لحظه قبل خرید دوباره میخریدی؟ به دیگران توصیه میکنی بخرن؟
بله، 100 درصد دوباره iPhone می خریدم.

RezaTayebiJ
23-11-2007, 13:58
وای اپل که داره تند تند اشکالاتش رو بر طرف میکنه گزینه 1 از طریق آپدیت است یا هک؟ گزینه 2 فکر کنم کار پسر عمه شما باشه!
اگه اطلاعات تازه داشتی مارو حتما در جریان بذار ؟ یک سوال حیاتی دیگه چند درصد احتمال میدی با گذشت زمان آیفون دیگه هیچ اشکالی نداشته باشه؟

۱ از طریق هک هست. البته اپل در فایرورم های بعدی این مشکل رو حل خواهد کرد اما برای اونایی که عجله دارن این شیوه ی خوبیه. :27:
۲. آره! کار پسر عممه. الان هم داره روی کیبورد فارسی برای آی فون کار می کنه.

قطعا در همین روزها مشکلاتش حل خواهند شد. فقط قضیه ی فرستادن فایل از طریق بلوتوث یه مقداری مشکوکه. هرچند به خود ما ثابت شده می شه از طریق بلوتوثش فایل فرستاد ، اما در مورد سرعت فایل فرستادن و ... یه مقدار مشکوکیم.

RezaTayebiJ
23-11-2007, 15:14
این سوال مهمه که آیا آیفون برای بازی کردن خوبه؟ من زیاد اهل بازی با گوشی نیستم ولی این سوال تو ذهنم به وجود آمد

بازی های خوبی برای آی فون اومده اما من هم چون اهل بازی کردن با گوشی نیستم نمی تونم جواب مناسبی به این سوال شما بدم.
به تازگی قابلیت اجرای بازی های کنسول Game Boy به آی فون اضافه شده!! برای اونایی که اهلش هستن. شاید بخاطر سوپر ماریو (یادش بخیر) نصبش کنم.

RezaTayebiJ
23-11-2007, 15:21
لطف كن لينك آپديت فريم وير جديد و لينك اينستالر جديد رو بده . منم يه مهندسي بزنم
شايد موقع ريختن فريم وير جديد . چند تا پيچ اضافه اوردم

شما فکر می کنم از ورژن ۱.۱.۱ استفاده می کنین. نصب installer روی این ورژن خیلی سادس.
۱. با آی فون به اینترنت وصل بش.
۲. تو Safari برین به این آدرس:

۳. از طریق راهنمایی این صفحه به ساده ترین شکل ممکن installer رو نصب کنید.

فریم ویر ورژن ۱.۱.۲ یکسری نقص ها و مشکلات داره. اجازه بدین بعد از رفع شدن این نقص ها آی فونتون رو آپدیت کنین.

glc_engineer
23-11-2007, 16:11
شما فکر می کنم از ورژن ۱.۱.۱ استفاده می کنین. نصب installer روی این ورژن خیلی سادس.
۱. با آی فون به اینترنت وصل بش.
۲. تو Safari برین به این آدرس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۳. از طریق راهنمایی این صفحه به ساده ترین شکل ممکن installer رو نصب کنید.

فریم ویر ورژن ۱.۱.۲ یکسری نقص ها و مشکلات داره. اجازه بدین بعد از رفع شدن این نقص ها آی فونتون رو آپدیت کنین.
ايشالله كي مشكلاتش حل ميشه
ضمنا اگه ميتوني لينك 1.1.2 رو هم بده . يك سري مهندسي بلدم . منم امتحان كنم
يا علي

MTNIrancell
23-11-2007, 20:25
نوشته شده توسط Virgil [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد از دو سه ساعت گشت زدن توی iPhone باید بگم تا الان همونچیزی بوده که انتظارش رو داشتم

آره چیزه توپیه

من هم فردا دارم یکی می خرم.

میشه قیمت دقیق رو بهم بگی چند گرفتی؟
و از کجا؟

که اگه داشتن می کردن تو پاچم حواسم باشه.

یه سؤال مهم:

الان این مدل هایی که تو ایرانه ، ساخت کدوم کشوره؟

RezaTayebiJ
23-11-2007, 22:19
ايشالله كي مشكلاتش حل ميشه
ضمنا اگه ميتوني لينك 1.1.2 رو هم بده . يك سري مهندسي بلدم . منم امتحان كنم
يا علي

مشکلاتش حل شده!
امشب آی فونم رو آپدیت می کنم... چشم . لینک آپدیت تو ویندوزش (من تو مک آپدیت می کنم) رو پیدا که کردم می ذارم.

RezaTayebiJ
23-11-2007, 22:24
نوشته شده توسط Virgil [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد از دو سه ساعت گشت زدن توی iPhone باید بگم تا الان همونچیزی بوده که انتظارش رو داشتم

آره چیزه توپیه

من هم فردا دارم یکی می خرم.

میشه قیمت دقیق رو بهم بگی چند گرفتی؟
و از کجا؟

که اگه داشتن می کردن تو پاچم حواسم باشه.

یه سؤال مهم:

الان این مدل هایی که تو ایرانه ، ساخت کدوم کشوره؟

قیمت بین ۴۸۰ تا ۶۵۰ هزار تومنه.
از پاساژ علاعدین یا پایتخت... امیدوارم ویروس آی فون به شما هم سرایت پیدا کنه! :11:

تمامی محصولات اپل در کالیفرنیای آمریکا طراحی شده و در چین اسمبل می شن.

ali_saeedi
23-11-2007, 23:05
رضا جان من اگه صبر کنم الان بگيرم بهتره يا صبر کنم وقتي عيد نوروز شد بهتره از طرفي الان با حرف هاي شما خيلي هوسم کرده بگيرم از طرف ديگه دوست دارم 1- تو خاور ميانه معرفي بشه 2- ورزن firmware جديد تر براش بياد ببينم واقعا اشکالاتش بر طرف ميشه 3- ممکنه تا اون موقع قيمتش پايين بياد 4- جشنواره اپل هم برگزار بشه و چيز هايي که ميخواد به آيفون اظافه شه مي فهميم 5 - از طرف ديگر معقولانه تره تو ايام تعطيل اين گوشي را داشته باشم
واي خودم موندم چه کار کنم ؟

RezaTayebiJ
23-11-2007, 23:37
رضا جان من اگه صبر کنم الان بگيرم بهتره يا صبر کنم وقتي عيد نوروز شد بهتره از طرفي الان با حرف هاي شما خيلي هوسم کرده بگيرم از طرف ديگه دوست دارم 1- تو خاور ميانه معرفي بشه 2- ورزن firmware جديد تر براش بياد ببينم واقعا اشکالاتش بر طرف ميشه 3- ممکنه تا اون موقع قيمتش پايين بياد 4- جشنواره اپل هم برگزار بشه و چيز هايي که ميخواد به آيفون اظافه شه مي فهميم 5 - از طرف ديگر معقولانه تره تو ايام تعطيل اين گوشي را داشته باشم
واي خودم موندم چه کار کنم ؟

همه ی حرفات کاملا درستن. :11:
شاید تو MacWorld آی فون جدید معرفی بشه ... هرچند که بعید بنظر می رسه آپدیت سخت افزاری بشه

MTNIrancell
24-11-2007, 08:55
update: از طریق لینک پایین می تونین راهنمای ویدیویی iphone رو دانلود کنین. حجم ۱۷۵ مگابایت.

من هم فیلمش رو 3GP کردم حالا 13 مگابایت شده و می شه بهتر دانلود کردش.
البته کیفیتش خیلی اومده پایین ولی میشه توی موبایل ریخت و راحت دید.

RezaTayebiJ
24-11-2007, 14:14
من هم فیلمش رو 3GP کردم حالا 13 مگابایت شده و می شه بهتر دانلود کردش.
البته کیفیتش خیلی اومده پایین ولی میشه توی موبایل ریخت و راحت دید.

خیلی ممنون. :11:

D o l f i n
24-11-2007, 17:48
خدا بگم چیکارت کنه آقا رضا که همه رو داری به ویروس آفون مبتلا می کنی منم امروز یکی سفارش دادم تا فردا میرسه دستم
حالا یه در خواست یه تایپیک بزن و تمام نرم افزار های نوشته شده برای آی فون (البته بدرد بخوراش) و لینک جدیدترین آپدیت هاش رو اونجا بزار تا تایپیک هم سنگین نشه و هم بچه ها و البته خودم سرگردون نشیم و یه تایپیک مجزا داشته باشه
الان جدیدترین ورژنش چنده؟

MTNIrancell
24-11-2007, 20:01
خواهش می کنم.

فقط یه سؤال مهم دارم. چون 3 شنبه میرم بخرم.

الان توی بازار همش یه ورژن هست؟ و اگه ورژن هاش فرق می کنه کدومش بهتره که و از کجا می شه ورژن رو فهمید.

MTNIrancell
24-11-2007, 20:07
خدا بگم چیکارت کنه آقا رضا که همه رو داری به ویروس آفون مبتلا می کنی منم امروز یکی سفارش دادم تا فردا میرسه دستم
حالا یه در خواست یه تایپیک بزن و تمام نرم افزار های نوشته شده برای آی فون (البته بدرد بخوراش) و لینک جدیدترین آپدیت هاش رو اونجا بزار تا تایپیک هم سنگین نشه و هم بچه ها و البته خودم سرگردون نشیم و یه تایپیک مجزا داشته باشه

آره

منم موافقم

Stream
24-11-2007, 20:50
خواهش می کنم.

الان توی بازار همش یه ورژن هست؟ و اگه ورژن هاش فرق می کنه کدومش بهتره که و از کجا می شه ورژن رو فهمید.
iPhone هایی که در بازار هستند یا نسخه firmware اشون 1.0.2 هست یا 1.1.1 . قیمت 1.1.1 ها 15-20 تومن گرونتر هست.

RezaTayebiJ
24-11-2007, 23:11

:31:
چشم دوست عزیز حتما یه تاپیک جدید باز می کنیم.
گوشی ای که شما گرفتین قطعا ورژن ۱.۱.۱ هست . ورژن ۱.۱.۲ اومده اما بهتره فعلا احتیاط کنیم و آپدیت نکنیم. چند تا از دوستان به ۱.۱.۲ آپدیت کردن. اگه مشکلی براشون پیش نیومد ما هم آپدیت می کنیم.

RezaTayebiJ
24-11-2007, 23:13
خواهش می کنم.

حتما آی فون با فریم ویر ۱.۱.۱ بخرین. فریم ویر های قبلی چند تا مشکل داشتن من جمله صدای کم و ... . البته اگه آی فون با فریم ویر پایین تر بگیرین می تونین آپدیتش کنین ...

D o l f i n
25-11-2007, 11:32
حالا از کجا بفهمیم که فریم ویرش چنده من ازفروشنده پرسیدم ولی فراموش کردم در ضمن می خوام مطمئن بشم
در ضمن داخل بسته من نه سی دی داره نه دفترچه ماله همه همینجوره یعنی بدون دفترچه و سی دی عرضه شده؟
و اما سوال اخر من وقتی وصلش میکنم به کامی فقط عکسهای گرفته شده رو نشون میده چجوری آهنگ و غیره واسش بریزم؟

RezaTayebiJ
25-11-2007, 17:36
حالا از کجا بفهمیم که فریم ویرش چنده من ازفروشنده پرسیدم ولی فراموش کردم در ضمن می خوام مطمئن بشم
در ضمن داخل بسته من نه سی دی داره نه دفترچه ماله همه همینجوره یعنی بدون دفترچه و سی دی عرضه شده؟
و اما سوال اخر من وقتی وصلش میکنم به کامی فقط عکسهای گرفته شده رو نشون میده چجوری آهنگ و غیره واسش بریزم؟

آی فونت مبارک! :40:

۱. برای فهمیدن فریم ویر تو آی فون برو به:
Settings > General > About > Version
لطفا ورژن فریم ویرت رو به ما هم اطلاع بده.

۲. در هیچکدام از بسته های آی فون سی دی قرار نداره. نگران نباش.

۳. آی فون با نرم افزار itunes کار می کنه. یعنی شما فیلم ها ، عکس ها ، contact list و ... رو با استفاده از این نرم افزار با گوشی sync می کنی. itunes برای وپندوز زو از لینک پایین دانلود کن:

نکته ی بسیار بسیار بسیار حیاتی: بعد از نصب itunes درصورتیکه به اینترنت وصل باشین itunes ممکنه از شما بپرسه که آیا می خواین آی فون رو به ورژن جدیدتر آپدیت کنین یا نه ، شما آپدیت نکنین آپدیت نکنین آپدیت نکنین آپدیت نکنین! آپدیت نکنین!

هنگامیکه آی فون به کامپیوتر وصل باشه ، آی کونش در itunes دیده می شه و می تونین موزیک ها و ویدیو ها و ... باهاش sync کنین. من تا چند دقیقه ی دیگه آموزش چگونگی کار کردن با itunes رو خواهم گذاشت.

RezaTayebiJ
25-11-2007, 20:40
update : گوشی آی فون با نرم افزار itunes سازگاره. یعنی برای ریختن اطلاعاتی مانند موزیک ، ویدیو ، عکس و ... باید از این نرم افزار استفاده بشه.

لینک دانلود itunes :

راهنمای ویدیویی شروع کار با itunes به زبان فارسی برای کاربران آی فون. حجم ۷۵ مگابایت.

Anathema&sin
25-11-2007, 23:48
سلام آقا رضا دمت گرم با این تاپیکت خدائیش جاش تو P30World خالی بود.
من یه ماه پیش آی فون خریدم.تا الانم راضی بودم.اما الان میخوام آپ گرید به جدیدترین ورژن که ظاهرا 1.2.1 هست اما این طوری که از پستهای قبلی فهمیدم بهتره فعلا به همو ن1.1.1 آپ کنم.
اما من نمیدونم چی جوری باید آپ کنم .گوشیم الان آنلاکه و ورژن گوشم هم 1.0 .
می خواستم ببینم شما میتونید راهنماییم کنید.شما تو پست 126 گفتید که ورژنهای پائنتر رو میشه آپ کرد
2 تا سوال دیگه هم دارم
1.چی جوری میتونم بازی و برنامه برای گوشیم دانلود کنم.؟
2.آیا بدون اینکه آپ کنم میتونم از اینترنت گوشیم استفاده کنم بدون اینکه لاک بشه؟

.من تمام نتو زیرو رو کردم اما مطالب خیلی پیچده و گنگه.
ممنون ....منتظر جوابتون هستم.

D o l f i n
26-11-2007, 00:06
رضا جان دمت گرم خسته نباشی بابت این همه زحمتی که میکشی

rainysky50
26-11-2007, 01:04
Aaaaappppppplllleeee Iphone
ولی حیف که قصد خریدشو ندارم!!!اما خیلی ازش خوشم اومده!!!!!!

SAEED_BARCELONA
26-11-2007, 01:20
تا 5 دقیقه پیش تو امضات نوشته بودی king mobile 5700 الان نوشتی apple iphone. بعد عیب ما سونی بازا و دوستاتو میکنی. ن. که خودت حزب بادی.

rainysky50
26-11-2007, 02:32
سعید جان هر وقت دیدی در جایی نوشتم من ایفون دارم و یا میخوام بخرم اونوقت بگو من تعصب دارم!!!!من از این گوشی خوشم اومده برای کلاس گذاشتم توی امضام!!!مثل شما نیستم که تعصب رو چیزی که دارم داشته باشم!!!!!!!

RezaTayebiJ
27-11-2007, 04:44
سلام آقا رضا دمت گرم با این تاپیکت خدائیش جاش تو P30World خالی بود.
من یه ماه پیش آی فون خریدم.تا الانم راضی بودم.اما الان میخوام آپ گرید به جدیدترین ورژن که ظاهرا 1.2.1 هست اما این طوری که از پستهای قبلی فهمیدم بهتره فعلا به همو ن1.1.1 آپ کنم.
اما من نمیدونم چی جوری باید آپ کنم .گوشیم الان آنلاکه و ورژن گوشم هم 1.0 .
می خواستم ببینم شما میتونید راهنماییم کنید.شما تو پست 126 گفتید که ورژنهای پائنتر رو میشه آپ کرد
2 تا سوال دیگه هم دارم
1.چی جوری میتونم بازی و برنامه برای گوشیم دانلود کنم.؟
2.آیا بدون اینکه آپ کنم میتونم از اینترنت گوشیم استفاده کنم بدون اینکه لاک بشه؟

.من تمام نتو زیرو رو کردم اما مطالب خیلی پیچده و گنگه.
ممنون ....منتظر جوابتون هستم.

شما می تونی بدون دردسر زیاد به ۱.۰.۲ آپدیت کنی اما آپدیت از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ یه مقداری کار داره.
سر فرصت درباره ی چگونگی آپگرید آی فون صحبت خواهیم کرد.

۱. بایدinstaller رو نصب کنی. برای نصب installer مخصوص گوشی های ورژن ۱ و ۱.۰.۲ از لینک زیر استفاده کن :

ضمنا ویدیوی آموزشی نصب installer رو می تونین در لینک زیر تماشا کنین: 

۲. آره . می تونی از اینترنت استفاده کنی. سیم کارت ایرانسل رو امتحان کن. شما که ورژن ۱ داری احتمالا با اینترنت مشکل نخواهی داشت.

RezaTayebiJ
27-11-2007, 04:58
رضا جان دمت گرم خسته نباشی بابت این همه زحمتی که میکشی

چاکریم. :11:

ببخشید دوستان ... من تو این هفته کمتر فرصت می کنم بیام p30world . اگه دیر جواب می دم ... ببخشید.

Anathema&sin
27-11-2007, 13:19
شما می تونی بدون دردسر زیاد به ۱.۰.۲ آپدیت کنی اما آپدیت از ۱.۰.۲ به ۱.۱.۱ یه مقداری کار داره.
سر فرصت درباره ی چگونگی آپگرید آی فون صحبت خواهیم کرد.

۱. بایدinstaller رو نصب کنی. برای نصب installer مخصوص گوشی های ورژن ۱ و ۱.۰.۲ از لینک زیر استفاده کن :

ضمنا ویدیوی آموزشی نصب installer رو می تونین در لینک زیر تماشا کنین:

۲. آره . می تونی از اینترنت استفاده کنی. سیم کارت ایرانسل رو امتحان کن. شما که ورژن ۱ داری احتمالا با اینترنت مشکل نخواهی داشت.

خیلی ممنون رضا جان.امیدوارم زودتر برگردی چون خیلی به کمکت احتیاج داریم.

metapex
27-11-2007, 18:04
از دوستان اگه کسی فروشگاهی تو تهران سراغ داره که آیفون رو زیر 600 هزار تومن میفروشه، لطفا آدرس یا تلفنشو بگه. امروز کمترین قیمت تو علائدین 615 هزار تومن بود... یادمه دوستمون ویرژیل 585 خریده بود:31:

rainysky50
27-11-2007, 19:36
اقا سلام!!من امروز این زیبای باهوش رو توی یک فروشگاه در شهرمون دیدم!!!!کفم برید!!!!!ملت داشتن گوشیهای چینی رو تماشا میکردن من از این ور تو کف این ایفون بودم که یه گوشه ای گذاشته بودش که کسی نبینه!!!!!!!!رفتم قیمت گرفتم گفت 700 تومن!!!!گفتمش مععععععع!!!!!گفتمش انلاک هست طرف حالیش نبود یه جواب درپیتی داد بعدش پرسیدم فریم ویر ورژن چند سرشه گفت اپگرید نیست باید اپگرید کنی!!!!گفتم چه شود!!!!؟؟؟هالو گیر اوردی!!!!؟؟الان فریم ویر چند روشه؟؟؟؟دوباره گفت باید اپگرید کنی!!!!!!!گفتم بشین تا بیام بخرم!!!!!!!!!!!ق ر ت ی گوشی ای رو که توی تهران انلاک شده با جدیدترین فریم ویر میدن 600 این میخواد بدون هیچ بهم 700 قالب کنه!!!!!اما خداییش اگه تا الان قصد خریدشو نداشتم ولی وقتی این گوشی رو از نزدیک دیدم خیلی بهش علاقه مند شدم!!!ضخامتش خیلی کم بود در حد تیم ملی!!!!!احتمالا سال 2008 چون میدونم تا اونوقت هیچ شرکتی نمیتونه یه گوشی با چنین سیستم عامل و ال سی دی بزنه یه دونه میخرم!!فقط امیدوارم ورژن اسیاییش بلوتوث داشته باشه!!!
راستی رضا طیبی جان اپل اعلام کرده ایفون رو در 2008 توی کدوم کشورهای اسیایی روانه ی بازار میکنه؟؟؟؟دقیقا بگو کدوم کشورها!!!ممنون!!!

rainysky50
27-11-2007, 21:07
رضا جان میخواستم بدونم که ایفون مانند ان95 سیستم موقعیت یاب(gps)داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

B L A S T E R
27-11-2007, 21:13
تو اون ویدیو که من دان کردم نقشه ها خیلی جالب طراحی شده بود...

RezaTayebiJ
27-11-2007, 22:53
اقا سلام!!من امروز این زیبای باهوش رو توی یک فروشگاه در شهرمون دیدم!!!!کفم برید!!!!!ملت داشتن گوشیهای چینی رو تماشا میکردن من از این ور تو کف این ایفون بودم که یه گوشه ای گذاشته بودش که کسی نبینه!!!!!!!!رفتم قیمت گرفتم گفت 700 تومن!!!!گفتمش مععععععع!!!!!گفتمش انلاک هست طرف حالیش نبود یه جواب درپیتی داد بعدش پرسیدم فریم ویر ورژن چند سرشه گفت اپگرید نیست باید اپگرید کنی!!!!گفتم چه شود!!!!؟؟؟هالو گیر اوردی!!!!؟؟الان فریم ویر چند روشه؟؟؟؟دوباره گفت باید اپگرید کنی!!!!!!!گفتم بشین تا بیام بخرم!!!!!!!!!!!ق ر ت ی گوشی ای رو که توی تهران انلاک شده با جدیدترین فریم ویر میدن 600 این میخواد بدون هیچ بهم 700 قالب کنه!!!!!اما خداییش اگه تا الان قصد خریدشو نداشتم ولی وقتی این گوشی رو از نزدیک دیدم خیلی بهش علاقه مند شدم!!!ضخامتش خیلی کم بود در حد تیم ملی!!!!!احتمالا سال 2008 چون میدونم تا اونوقت هیچ شرکتی نمیتونه یه گوشی با چنین سیستم عامل و ال سی دی بزنه یه دونه میخرم!!فقط امیدوارم ورژن اسیاییش بلوتوث داشته باشه!!!
راستی رضا طیبی جان اپل اعلام کرده ایفون رو در 2008 توی کدوم کشورهای اسیایی روانه ی بازار میکنه؟؟؟؟دقیقا بگو کدوم کشورها!!!ممنون!!!

هنوز حرفی راجب کشورهای آسیایی نزده. تازه داره تو فرانسه و کانادا و ... می یاد!
اما با توجه به ساپورت زبان های خارجی ای که تو ورژن ۱.۱.۲ اضافه کرده بنظر می رسه اول تو کشورهای چین ، ژاپن ، سنگاپور ، مالزی و هند بیاد. هرچند که اپل هنوز هیچ حرفی نزده.

RezaTayebiJ
27-11-2007, 22:56
رضا جان میخواستم بدونم که ایفون مانند ان95 سیستم موقعیت یاب(gps)داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gps نداره اما Google Maps رو بطور کامل داره ضمنا نرم افزار موقعیت یاب هم براش اومده (نرم افزار موقعیت یابش نمی دونم تو ایران جواب می ده یا نه).

RezaTayebiJ
27-11-2007, 22:57
مهدی جان ببخشید دیر وقت برگشتم خونه ... زنگ زدم موبایلت خاموش بود.

D o l f i n
28-11-2007, 09:22
خواهش میکنم عزیز

Anathema&sin
28-11-2007, 14:49
آقا رضا من منتظر راهنمائی شما هستم.
پست 135 ..........
چی جوری من که ورژن 1.0.0 هستم میتونم به 1.1.1 آپ کنم.؟؟؟

اون ویدئوی یوتیوب که آدرسشو دادید و در مورد installer بود رو دانلود کردم.خود installer رو هم دانلود کردم .
توی اون ویدئو میگه برای نصب installer باید آپ گرید کنید گوشیتونو .من اگه آپ کنم که لاک میشم...!!!

metapex
28-11-2007, 18:35
خریدم.....

ali_saeedi
28-11-2007, 18:42
متاپکس جون ما توضیح بده چه جوری خریدی ؟چند ؟ راضی هستی؟ پشیمان نیستی؟ ورزن چنده؟

B L A S T E R
28-11-2007, 18:45
خریدم.....
چقدر مایه دار داریم تو این فروم....:27:

MTNIrancell
28-11-2007, 19:40
خریدم:31:

چه حالی میده

آخره کلاسه:20:

فقط می خوام بدونم چه جوری می تونم MP3 رو بگذارم برای زنگ.

B L A S T E R
28-11-2007, 20:08
نمیتونی mp3 بزاری رو زنگ

perjixen
28-11-2007, 20:32
آقامن کف کردم!!!!!
چه قدر فعال برا iPhone !!!!!!!
دوست دارم بخرم!!!:19:
یه مایه داره پیدا نمیشه به منه مفلوک کمک کنه!
راستی منتظرم این بچه هایی که خریدن آپگرید کنن ببینبم چی میشه!!!!!!!!!!!!!!

RezaTayebiJ
28-11-2007, 20:45
آقا رضا من منتظر راهنمائی شما هستم.
پست 135 ..........
چی جوری من که ورژن 1.0.0 هستم میتونم به 1.1.1 آپ کنم.؟؟؟

اون ویدئوی یوتیوب که آدرسشو دادید و در مورد installer بود رو دانلود کردم.خود installer رو هم دانلود کردم .
توی اون ویدئو میگه برای نصب installer باید آپ گرید کنید گوشیتونو .من اگه آپ کنم که لاک میشم...!!!

آپدیت به ۱.۱.۱ یه مقداری پیچیدس. اگه فرصت شد آخر هفته حتما شیوه ی آپدیت رو کامل توضیح می دم. (ببخشید دیر شده)
شما آپدیت نکن. بقیه ی مراحل نصب installer رو طبق دستورالعمل انجام بده.

RezaTayebiJ
28-11-2007, 20:48
خریدم.....

مبارکه! :40:
لطقا ورژن فریم ویر گوشی رو بگو. برای این کار برو به :
Settings > General > About
اونجا ورژن گوشی رو نوشته.

RezaTayebiJ
28-11-2007, 20:52

چه حالی میده

امروز بچه ها دارین می ترکونین. :40:

برای گذاشتن mp3 روی زنگ می تونی از نرم افزار SendSong استفاده کنی. اما اول از همه باید installer رو نصب کنی...

.... بچه ها فریم ویر گوشی هاتون رو بگین چون شیوه ی نصب installer تو ۱ و ۱.۰.۱ و ۱.۰.۲ با ورژن های ۱.۱.۱ و ۱.۱.۲ فرق می کنه.

Anathema&sin
28-11-2007, 20:54

چه حالی میده

با نرم افزار iBrikr میتونی زنگ SMS و Ringtone رو عوض کنی.
کار باهاش خیلی ساده س...
کافیه دانلودش کنی ...حجمش خیلی کمه.

Anathema&sin
28-11-2007, 20:56
آپدیت به ۱.۱.۱ یه مقداری پیچیدس. اگه فرصت شد آخر هفته حتما شیوه ی آپدیت رو کامل توضیح می دم. (ببخشید دیر شده)
شما آپدیت نکن. بقیه ی مراحل نصب installer رو طبق دستورالعمل انجام بده.

خواهش میکنم....
باشه پس ما منتظر شما هستیم....
تا مرحله ی سوم بیشتر نمیتونم پیش برم ...مرحله ی 3 آپ دیت گوشیه....خطرناکه...!!!
یعنی همه ی مراحل رو به جز مرحله ی 3 انجام بدم.درست متوجه شدم؟؟؟

Anathema&sin
28-11-2007, 20:58
من که ورژن گوشیم 1.0
اولین ورژن اپل برای iPHONE

RezaTayebiJ
28-11-2007, 20:59
بچه ها تاپیک راه اندازی اینترنت و نصب نرم افزار هم هست که البته فعلا بیشتر راجب اینترنت توش صحبت شده...

بچه ها اگه تونستین اینترنت ایرانسل رو رو گوشی هاتون تست کنین.

RezaTayebiJ
28-11-2007, 21:03
باشه پس ما منتظر شما هستیم.
تا مرحله ی سوم بیشتر نمیتونم پیش برم ...مرحله ی 3 آپ دیت گوشیه....خطرناکه...!!!

آپدیت نکن گوشی رو . مرحله ی سوم رو بپر و بقیه ی مراحل رو انجام بده.

Majid ²
28-11-2007, 21:14
من هم آیفون دارم
هر وقت زنگ میزنه میرم میگم " کیستـــــــــا ؟؟؟ "

جدا از شوخی
حقش نبود بهترین اختراع سال ( از نظر روزنامه نمیدونم چی چی که میدونم معروفه ) انتخاب بشه

ولی الحق که خشکله

metapex
28-11-2007, 21:16
اگه یک بار هم تو خرید موبایل، درست تصمیم گرفته باشم، اونم همین خریدن iPhone بوده...باور کنید دیشب بدجوری بین iphone و N95 8gb مونده بودم و داشتم دیونه میشدم:19: عقل میگفت N95 و دل میگفت iPhone ...
یه W950 داشتم، 225 فروختم و اون HTC S710 رو با تعجب و یأس فراوان، 280 فروختم و iPhone رو 613 خریدم و ورژنش هم 1.1.1 هست و روش Installer 3.0b8 نصبه ولی پچ edge و youtube رو نداره. حتی دوباره هم از سایت jailbreakeme.com دانلودش کردم ولی فرقی نکرد، یعنی اصلا فولدری به نام unlocking نداره (قابل توجه آقا رضا)
این گوشی چون جایگزین ipod من شده، حالا حالاها عوضش نمیکنم... فکر میکنم iPhone واقعا یک انقلابه... جدا لقب محصول سال برازنده اش هست... من چون عاشق تکنولوژی هستم و سلیقه ام تو خرید موبایل، اصلا ایرانی نیست، از iPhone لذت میبرم. اگه به فکر خریدش هستین، باید با خودتون کنار بیاین، چون اصلا یه دنیای متفاوته... من که همچنان مکفوفم:31:

Stream
28-11-2007, 21:38
اگه یک بار هم تو خرید موبایل، درست تصمیم گرفته باشم، اونم همین خریدن iPhone بوده.دقیقا همینطوره.

ورژنش هم 1.1.1 هست و روش Installer 3.0b8 نصبه ولی پچ edge و youtube رو نداره. حتی دوباره هم از سایت jailbreakeme.com دانلودش کردم ولی فرقی نکرد، یعنی اصلا فولدری به نام unlocking نداره (قابل توجه آقا رضا)دقیقا مشکل من هم همینه !:41:

RezaTayebiJ
28-11-2007, 23:41
یه W950 داشتم، 225 فروختم و اون HTC S710 رو با تعجب و یأس فراوان، 280 فروختم و iPhone رو 613 خریدم و ورژنش هم 1.1.1 هست و روش Installer 3.0b8 نصبه ولی پچ edge و youtube رو نداره. حتی دوباره هم از سایت jailbreakeme.com دانلودش کردم ولی فرقی نکرد، یعنی اصلا فولدری به نام unlocking نداره (قابل توجه آقا رضا)

با عرض پوشش (بخاطر تاخیر) از شما و ویرژیل جان ، بنظر می رسه Unlocking Tools روی installer هاتون نصب نیست.
مراحل نصب Unlocking Tools :
۱. وارد برنامه ی installer در آی فون بشید.
۲. برید به Sources (آخرین گزینه در منوی پایین صفحه.)
۳. بر روی Edit کلیک کنید.
۴. بر روی Add کلیک کنید.
۵. آدرس زیر را وارد کنید.

۶. Ok کنید. ( از وارد کردن آدرس های غلط خودداری کنید. توصیه ی آقای افقه)
۷. Unlocking Tools به مجموعه ی installer اضافه خواهد شد.

حالا مراحل مربوط به فعال کردن EDGE/GPRS و YouTube رو انجام بدین.

MTNIrancell
29-11-2007, 08:43

برای گذاشتن mp3 روی زنگ می تونی از نرم افزار SendSong استفاده کنی. اما اول از همه باید installer رو نصب کنی...

.... بچه ها فریم ویر گوشی هاتون رو بگین چون شیوه ی نصب installer تو ۱ و ۱.۰.۱ و ۱.۰.۲ با ورژن های ۱.۱.۱ و ۱.۱.۲ فرق می کنه.

1.1.1
3a109a

این نرم افزار ها رو از کجا بگیرم.
لینک بدید. خدا خیرتون بده.

راستی هر وقت iTunes رو فعال می کنم میگه ورژن 1.1.2 موجوده می خوای آپدیت کیی؟

من زدم دانلود کن فقط. گفتم نکنه بره رو هوا گوشیم

MTNIrancell
29-11-2007, 08:47

بچه ها تاپیک راه اندازی اینترنت و نصب نرم افزار هم هست که البته فعلا بیشتر راجب اینترنت توش صحبت شده...

من دیشب تو شرکت رفتم اینترنت. خیلی حال داد. 10 مگ دانلود کردم.
تنظیمات خیلی راحت بود. 3 دقیقه هم طول نکشید.

فقط یه سؤال:
چه طوری عکس هایی که تو سایت ها هست ذخیره کنم؟
و ایا میشه Copy , paste کرد؟

MTNIrancell
29-11-2007, 08:48

من دیشب تو شرکت رفتم اینترنت. خیلی حال داد. 10 مگ دانلود کردم.
تنظیمات خیلی راحت بود. 3 دقیقه هم طول نکشید.

فقط 2سؤال:

MTNIrancell
29-11-2007, 09:43
sms فارسی رو قبول نمی کنه
تو سایت های فارسی هم نمیشه رفت

کاری میشه کرد؟

Iphone اطلاعات محلی (Cell info ) نداره؟

RezaTayebiJ
29-11-2007, 12:36
1.1.1
3a109a

نه! از طریق آی فون گوشی رو آپدیت نکن.

RezaTayebiJ
29-11-2007, 12:39
1.1.1
3a109a

تو سافاری آی فون برو به این آدرس:

از طریق این صفحه خیلی راحت می تونی installer رو نصب کنی.

RezaTayebiJ
29-11-2007, 12:46
فقط یه سؤال:

فعلا قابلیت ذخیره ی عکس ها از سافاری آی فون وجود نداره.

RezaTayebiJ
29-11-2007, 13:09
sms فارسی رو قبول نمی کنه
تو سایت های فارسی هم نمیشه رفت

کاری میشه کرد؟

Iphone اطلاعات محلی (Cell info ) نداره؟

در حال حاضر دوستان دارن بر روی فارسی ساز و کیبورد فارسی برای آی فون کار می کنن. هنوز یه مقداری باگ داره!

برای جابجایی contact list پیشنهاد می کنم اول گوشی قدیمیت رو با outlook سینک کنی. بعد از اینکه اطلاعات وارد outlook شد ، می تونی از طریق آی تونز عملیات sync بین آی تونز و آیتلوک رو انجام بدی.

ali_saeedi
29-11-2007, 15:21
مگه نمیشه contact رویه سیم کارتو را paste کرد؟ چرا آیفون این شکلیه که 1 سری نقطه های اوج معرکه و 1 سری باگ های ضایع داره من اینش اعصابم رو خورد کرده
واقعا اون حرف رفیقمونو که گفت همه بچه مایه دارا این جا جمع شدین رو به شدت تایید میکنم

RezaTayebiJ
29-11-2007, 17:48
مگه نمیشه contact رویه سیم کارتو را paste کرد؟ چرا آیفون این شکلیه که 1 سری نقطه های اوج معرکه و 1 سری باگ های ضایع داره من اینش اعصابم رو خورد کرده
واقعا اون حرف رفیقمونو که گفت همه بچه مایه دارا این جا جمع شدین رو به شدت تایید میکنم

دوست عزیز این که دیگه باگ نیست! خیلی از اسمارت فون ها این جوری هستند. ضمنا sync کردن contact list از طرق کامپیوتر خیلی بهتر از شیوه های سنتی هست. علاوه بر این آی فون تمام ایمیل ها ، عکس ها ، قرارهای ملاقات calender و ... هم از کامپیوتر روی گوشی می ریزه.

MTNIrancell
29-11-2007, 18:10
در حال حاضر دوستان دارن بر روی فارسی ساز و کیبورد فارسی برای آی فون کار می کنن. هنوز یه مقداری باگ داره!

برای جابجایی contact list پیشنهاد می کنم اول گوشی قدیمیت رو با outlook سینک کنی. بعد از اینکه اطلاعات وارد outlook شد ، می تونی از طریق آی تونز عملیات sync بین آی تونز و آیتلوک رو انجام بدی.

اگه sms هارو بریزیم تو کامپیوتر درست میشه؟
و چه طور میشه sms هارو بریزم تو pc?

RezaTayebiJ
29-11-2007, 18:37
اگه sms هارو بریزیم تو کامپیوتر درست میشه؟

منظورت ساپورت فارسی هست؟... دوستان الان دارن فارسی ساز می نویسن که هم بتونی SMS ها و سایت های فارسی رو بخونی و هم کیبورد فارسی تو آی فون در اختیارت باشه.

RezaTayebiJ
29-11-2007, 18:57
دوستانی که تهران هستن در صورت تمایل گوشیشون رو بدن تا هم آپدیتش کنیم و هم مشکلات احتمالیشون رو رفع کنیم و ... .
بچه ها فقط لطفا سریعتر اقدام کنید چون من تنها تا آخر هفته ی آینده تهران هستم.
دوستانی هم که در شهرهای دیگه هستند مراحل آپدیت رو تو همین تاپیک براشون می ذاریم.

MTNIrancell
29-11-2007, 19:22
دوستانی که تهران هستن در صورت تمایل گوشیشون رو بدن تا هم آپدیتش کنیم و هم مشکلات احتمالیشون رو رفع کنیم و ... .
بچه ها فقط لطفا سریعتر اقدام کنید چون من تنها تا آخر هفته ی آینده تهران هستم.
دوستانی هم که در شهرهای دیگه هستند مراحل آپدیت رو تو همین تاپیک براشون می ذاریم.

من هم نیاز هست این کار رو بکنم؟

یه سؤاله دیگه هم دارم:
اگف بخوام فیلم بریزم توی گوشیم چه فرمت هایی و چه ابعادی باید باشه؟

RezaTayebiJ
29-11-2007, 20:12
من هم نیاز هست این کار رو بکنم؟

یه سؤاله دیگه هم دارم:
اگف بخوام فیلم بریزم توی گوشیم چه فرمت هایی و چه ابعادی باید باشه؟

نه ... کسی لازم نیست گوشیش رو بده ... فقط بابت آپدیت و چک کردن گوشی می گم.

RezaTayebiJ
29-11-2007, 22:33
برای تبدیل فیلم به فرمت آی فون برنامه ی iPhone Xilisoft Video Converter رو از لینک زیر دانلود کنید.

Anathema&sin
30-11-2007, 00:38
سلام.آقا رضا...
من با سیم کارت ایرانسل امتحان کردم اما کار نکرد.هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه

RezaTayebiJ
30-11-2007, 02:55
سلام.آقا رضا...
من با سیم کارت ایرانسل امتحان کردم اما کار نکرد.هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه

سلام دوست عزیز
اگه اشتباه نکنم ورژن گوشیه شما ۱ هست. راستش بخوای اصلا با این ورژن کار نکردم. ضمنا این ورژن فکر می کنم تنها تنظیمات برای کار با سرویس اینترنت AT&T داره.
اگه می خوای گوشی رو بده تا به ۱.۱.۲ آپدیتش کنیم و ... . :11:

RezaTayebiJ
30-11-2007, 05:34
Update
خیلی ها عادت دارن هنگام وب گردی صفحات جدید رو بصورت Tab جدید باز کنن.
در سافاری آی فون هنگامیکه بر روی لینکی کلیک می کنید ، اون لینک در یه Tab جدید باز می شه. اما اگه بخواین به صفحات مختلف برین ، صفحات بطور پیش فرض در Tab فعلی نمایش داده می شن. شما هم مثل من Tab باز هستین؟ از یکی از دو شیوه ی زیر استفاده کنید.
شیوه ی اول مسخره اما انجامش ساده تره. شیوه ی دوم بهتره!

شیوه ی اول:
۱. در سافاری آی فون برید به صفحه ای که می خواید ازش به یه لینک جدید برید.
۲. بر روی Tab (همونی که صفحه ی جدید باز می کنه ) کلیک کنید.
۳. یه صفحه ی جدید اضافه کنید.
۴. بر روی bookmark ( همون آیکون کتاب شکل در پایین سافاری) کلیک کنید.
۵. اولین پوشه از بالا History هست. روش کلیک کنید.
۶. بالاترین آدرس در History ، همون صقحه اییه که همین الان باز کرده بودید. روش کلیک کنید.
۷. صفحه در Tab جدید باز شده و می تونید برید به آدرس جدید.
خیلی مسخرس! لطفا از شیوه ی دوم استفاده کنید.

شیوه ی دوم:
۱. آی فون از طریق نرم افزار آی تونز قابلیت sync کردن bookmark های وب گرتون ( browser ) رو داره.
۲. هنگامیکه آی فون به کامپیونر وصله و در نرم افزار itunes هستید. برید به قسمت info مربوط به آی فون.
۳. در قسمت Web Browser امکان sync کردن bookmark ها با وب گرتون وجود داره. مطمئن بیشد تیک این گزینه روشنه.
۴. با وب گرتون (مثلا اینترنت اکسپلوور) از طریق کامپیوتر برید به لینک زیر:

۵. زیر توضیحات آقای برنامه نوس با فونت خاکستری نوشته شده : New Tab Bookmarklet
۶. پایین New Tab Bookmarklet یه قالب هست که توش نوشته شده Open In New Tab .
۷. این قالب رو به قسمت bookmark های وبگرتون Drag کنید تا بعنوان یه bookmark قرار بگیره.
۸. در آی تونز قسمت مربوط به آی فون ، برید به info و بر روی sync کلیک کنید تا bookmark ها با گوشی sync بشن.
۹. برید به سافاری آی فون.
۱۰. صفحه ی مورد نظرتون رو باز کنید.
۱۱. برید به bookmark (آیکون کتاب شکل پایین سافاری)
۱۲. برید به پوشه ی Bookmarks Bar (شاید اسم دیگه ای داشته باشه با توجه به تنظیمات وبگرتون)
۱۳. همونجوری که می بینین Open in New Tab اینجا هست. روش کلیک کنید.
۱۴. مشاهده می کنید کنار لینک های صفحه یه مربع قرار داره. روی هر لینک کلیک کنید در Tab جدیدی باز می شه.

از این به بعد ، هرگاه خواستین برای ورود به وب صفحه ی جدیدی از صفحه ی فعلی Tab جدید ایجاد کنید ، کافیه Open in New Tab رو انتخاب کنید تا اون مربع های خوشگل به کمکتون بیان!

جمعه خوش بگذره!

Anathema&sin
30-11-2007, 14:38
سلام دوست عزیز
اگه اشتباه نکنم ورژن گوشیه شما ۱ هست. راستش بخوای اصلا با این ورژن کار نکردم. ضمنا این ورژن فکر می کنم تنها تنظیمات برای کار با سرویس اینترنت AT&T داره.
اگه می خوای گوشی رو بده تا به ۱.۱.۲ آپدیتش کنیم و ... . :11:

سلام.بله من ورژن 1.0 دارم.
شما ورژن گوشیتونو به 1.1.2 آپدیت کردید؟
نتیجه چه طور بود ؟
شما مغازتون کجاست؟هزینش چقدر میشه؟

ممنون

RezaTayebiJ
30-11-2007, 21:21
سلام.بله من ورژن 1.0 دارم.
شما ورژن گوشیتونو به 1.1.2 آپدیت کردید؟
نتیجه چه طور بود ؟
شما مغازتون کجاست؟هزینش چقدر میشه؟

ممنون

ورژن ۱.۱.۲ خیلی بهتر شده (از نظر سرعت و کارایی)
مغازمون کجا بود؟! هزینه ای نداری دوست عزیز. رفاقتی. :11:

metapex
30-11-2007, 22:14
آقا رضا بی زحمت یه آموزش آپدیت بذار (اگه لینک هم باشه اشکال نداره) ببینیم خودمون میتونیم یا نه. اگه نشد، مزاحم شما میشیم:31:

anti_girl
30-11-2007, 22:28
بابا اين iphon بلا خره بلوتوثش درست شد كه بشه از گوشيهاي ديگه بهش فايل فرستاد؟
من دوستش دارم اما اين موردش دلمو زده

Stream
30-11-2007, 22:36
بابا اين iphon بلا خره بلوتوثش درست شد كه بشه از گوشيهاي ديگه بهش فايل فرستاد؟
من دوستش دارم اما اين موردش دلمو زده
من امروز iPhone به iPhone رو بالاخره موفق شدم. گوشی های دیگه هم به زودی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Anathema&sin
30-11-2007, 22:52
ورژن ۱.۱.۲ خیلی بهتر شده (از نظر سرعت و کارایی)
مغازمون کجا بود؟! هزینه ای نداری دوست عزیز. رفاقتی. :11:

خیلی ممنون ...مزاحمتون میشم...
اما فعلا منتظر اون دستور آپدیت هستم....

RezaTayebiJ
30-11-2007, 23:12
لینک آپدیت ۱.۱.۱ به ۱.۱.۲ :

RezaTayebiJ
30-11-2007, 23:15
من امروز iPhone به iPhone رو بالاخره موفق شدم. گوشی های دیگه هم به زودی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:40:
از طریق نرم افزار DropCopy می تونی تبادل فایل از طریق ارتباط بی سیم انجام بدی.
آی فون به گوشی های دیگه و بالعکس
آی فون به کامپیوتر و بالعکس (البته فعلا فقط سیستم عامل مک او اس)

Stream
30-11-2007, 23:19
:40:
از طریق نرم افزار DropCopy می تونی تبادل فایل از طریق ارتباط بی سیم انجام بدی.
آی فون به گوشی های دیگه و بالعکس
آی فون به کامپیوتر و بالعکس (البته فعلا فقط سیستم عامل مک او اس)
با DropCopy میشه فایل ها رو انتقال داد ولی بیشترین استفاده اش توی انتقال برنامه از یک iPhone به یکی دیگه است. من دنبال انتقال آهنگ و ویدیو و ... ام. ببینم به کجا میشه رسید. شاید خودمون یه برنامه براش نوشتیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IstaaKon
30-11-2007, 23:52
سلام به اقا رضا و بقیه دوستان

والا من تا چندروز پیش قصد داشتم از بین چندتا گوشی یکیشون رو بخرم ولی وقتی این تاپیک رو دیدم و دنبال کردم نظرم کاملا عوض شد و الان در فکر خرید iphone هستم

چندتا سوال داشتم

1. من الان در یکی از شهرستان های کرمان هستم . میخوام ببینم اگه این گوشی رو مثلا از تهران بخرم بعدا مشکلی برام پیش نمیاد ؟ مثلا برای مشکلی دوباره بفرستمش تهران . چون نمونش رو زیاد دیدم اینجا در گوشی های مختلف یا از لحاظ اپدیت و اینجورچیزا کمکم میکنید ؟

2.ایا این گوشی تقلبیش هم وجود داره ؟ چون الان بابام گیر داده رو تقلبی یا اصل بودن گوشی ها که اینجا تا دلتون بخواد هست . بقیه جاها رو نمیدونم

3. از لحاظ کیفیت و شفافیت خروجی صدا چطوریه ؟؟؟؟؟

4. از نظر headset چطوریه . مثل n91 هست

5. الان قیمتش چنده . چون نماینده اپل در ایران زده 750

6. این خبره قضیه اش چیه

7. همچنین خواندم که باتریش تا 400 بار قابل شارژه و خود شرکت اپل باید تعویضش کنه . ایا صحت داره

سوال زیاد دارم که بعدا میپرسم
با تشکر

RezaTayebiJ
01-12-2007, 18:43
با DropCopy میشه فایل ها رو انتقال داد ولی بیشترین استفاده اش توی انتقال برنامه از یک iPhone به یکی دیگه است. من دنبال انتقال آهنگ و ویدیو و ... ام. ببینم به کجا میشه رسید. شاید خودمون یه برنامه براش نوشتیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا ایول! :31:

RezaTayebiJ
01-12-2007, 18:56
سلام به اقا رضا و بقیه دوستان

والا من تا چندروز پیش قصد داشتم از بین چندتا گوشی یکیشون رو بخرم ولی وقتی این تاپیک رو دیدم و دنبال کردم نظرم کاملا عوض شد و الان در فکر خرید iphone هستم

چندتا سوال داشتم

1. من الان در یکی از شهرستان های کرمان هستم . میخوام ببینم اگه این گوشی رو مثلا از تهران بخرم بعدا مشکلی برام پیش نمیاد ؟ مثلا برای مشکلی دوباره بفرستمش تهران . چون نمونش رو زیاد دیدم اینجا در گوشی های مختلف یا از لحاظ اپدیت و اینجورچیزا کمکم میکنید ؟

2.ایا این گوشی تقلبیش هم وجود داره ؟ چون الان بابام گیر داده رو تقلبی یا اصل بودن گوشی ها که اینجا تا دلتون بخواد هست . بقیه جاها رو نمیدونم

3. از لحاظ کیفیت و شفافیت خروجی صدا چطوریه ؟؟؟؟؟

4. از نظر headset چطوریه . مثل n91 هست

6. این خبره قضیه اش چیه

7. همچنین خواندم که باتریش تا 400 بار قابل شارژه و خود شرکت اپل باید تعویضش کنه . ایا صحت داره

سوال زیاد دارم که بعدا میپرسم
با تشکر

۱. آپدیت گوشی کار پیچیده ای نیست. من برای این به بعضی دوستان پیشنهاد می دم می گم گوشی هاشون رو بدن که دوباره از اول آنلاک بشن. متاسفانه بنظر می رسه بعضی از فروشندگان محترم عرضه ی یه آنلاک کردن درست گوشی رو هم ندارن. مشکلی هم پیش اومد در خدمتیم.

۲. آره! آی فون تقلبی هست اما قیافش با آی فون واقعی فرق می کنه و سیستم عاملش ویندوز موبایل! هست و خلاصه خیلی تابلوئه!
ضمنا بگم تمام محصولات اپل در آمریکا طراحی و در چین و تایوان اسمبل می شن.

۳. دوستان دیگه نظر بدن بهتره.

۴. Headset اش عالیه.

۵. اپل که اصلا در ایران نمایندگی نداره که با اون قیمتی که شما گفتی گوشی رو عرضه کنه. راستش بخوای از قیمتای کرمانشاه خبر ندارم اما قیمتش از ۴۹۰ شروع می شه و تا ۶۸۰ می ره.

۶. آره. همینجوری نمی شه گوشی های آنلاک شده رو آپدیت کرد. باید از شیوه ی هکرها استفاده کنی.

۷. قضیه ی ۴۰۰ بار کاملا درسته اما امید نداشته باش که بتونی رایگان و از اپل باطری بگیری. مثل آی پاد برای تعویض باطری باید هزینه کرد.

RezaTayebiJ
01-12-2007, 19:19
از دوستان ساکن تهران خواهشمندم برای رفع شدن مشکلات گوشی هاشون ، آی فون هاشون رو بدن!
فکر می کنم بعضی از گوشی ها نیازمند آنلاک شدن مجدد هستن.

Anathema&sin
01-12-2007, 20:29
من امروز با iBrikr اینستالر رو روی گوشیم نصب کردم.
چند تا برنامه ی دیگه هم نصب کردم.

Stream
02-12-2007, 01:10
۷. قضیه ی ۴۰۰ بار کاملا درسته اما امید نداشته باش که بتونی رایگان و از اپل باطری بگیری. مثل آی پاد برای تعویض باطری باید هزینه کرد.

هزینه باتری جدید چقدره ؟

RezaTayebiJ
02-12-2007, 11:16
من امروز با iBrikr اینستالر رو روی گوشیم نصب کردم.
چند تا برنامه ی دیگه هم نصب کردم.

ایول ... فقط بهتره گوشی رو آپدیت همپ کنی دوست عزیز.

RezaTayebiJ
02-12-2007, 11:17
هزینه باتری جدید چقدره ؟

نمی دونم! امروز می پرسم.

Anathema&sin
02-12-2007, 15:09
ایول ... فقط بهتره گوشی رو آپدیت همپ کنی دوست عزیز.

سلام ..
من وایرلس ندارم.
اینترنتم هم دایل آپه
چی کار کنم؟

IstaaKon
02-12-2007, 23:22
ممنون اقا رضا

ولی کیفیت و شفافیت صدا برام مهمه . لطفا دوستان نظرات خودشون رو در این مورد بگن

RezaTayebiJ
02-12-2007, 23:34
سلام ..
من وایرلس ندارم.
اینترنتم هم دایل آپه
چی کار کنم؟

آقا شما گوشی رو بده خودمون برات آپدیتش می کنیم. :11:

habib_hellboy666
06-12-2007, 01:52
koli ozr mikham,farsi nadaram
man too hafteye ayande mikham iphone begiram,tahala bash kar nakardam,nokate mohem vase kharid chi hast? raveshe check kardaneshoono ham begid lotfan,mamnoon

MTNIrancell
06-12-2007, 13:42

با تشکر

من با یه کیف چرم توپ خریدم 690

البته 1.1.1

Anathema&sin
06-12-2007, 17:48
سلام رضاجان
من حسابی مزاحمت شدم...
من فکر کردم شما تهران نیستی...
یعنی گفته بودی فقط تا آخر هفته تهرانی..
خوشحالم که نرفتی...
مزاحمت میشم...

p 3 0 world
06-12-2007, 18:47
چند تا سوال
1. قضیه ی این ورزن ها چیه سخت افزاریه یا نرم افزاری یعنی اگه مثلا من یک 1.1.1 بگیرم می تونم به مثلا 1.2.1 تبدیلش کنم ؟

D o l f i n
06-12-2007, 21:57
mtn جان عجب کیفی گرفتی من نمیدونستم همچین کیفی هم هست خدا کنه منم گیر بیارم

RezaTayebiJ
07-12-2007, 12:36
koli ozr mikham,farsi nadaram
man too hafteye ayande mikham iphone begiram,tahala bash kar nakardam,nokate mohem vase kharid chi hast? raveshe check kardaneshoono ham begid lotfan,mamnoon

دوست عزیز لطفا ورژن ۱.۱.۱ یا بالاتر بلگیر.

RezaTayebiJ
07-12-2007, 12:37
چند تا سوال
1. قضیه ی این ورزن ها چیه سخت افزاریه یا نرم افزاری یعنی اگه مثلا من یک 1.1.1 بگیرم می تونم به مثلا 1.2.1 تبدیلش کنم ؟

آره ... می تونی آپدیتش کنی. البته به شیوه ی هکرها.

p 3 0 world
07-12-2007, 19:25
آره ... می تونی آپدیتش کنی. البته به شیوه ی هکرها.
اگه این جوریه ÷س چرا ورژن های بالاتر گرونتر هستند ؟:40:

RezaTayebiJ
08-12-2007, 01:40
اگه این جوریه ÷س چرا ورژن های بالاتر گرونتر هستند ؟:40:
خب ... این گوشی ها ورژن جدید بودن یا قبلا آپدیت شدن و نیاز نیست آدم وقت بذاره و این گوشی ها رو آپدیت کنه...:40:

MTNIrancell
09-12-2007, 22:24
mtn جان عجب کیفی گرفتی من نمیدونستم همچین کیفی هم هست خدا کنه منم گیر بیارم

من از پاساژ علائدین گرفتم. از درب جمهوری که وارد می شی سمت راست 6 - 7 تا مغازه که رد کنی اونجا ها داره.
3 مدل داشت که این مدلش از همه توپ تر بود.

MTNIrancell
09-12-2007, 22:25
آقا رضا بابت گوشی دستت درد نکنه.

این آقا رضا آخره هر چی با مرامه ها.

گوشی من هم برام Unlock کرد و هم Update.

دمت گرم

RezaTayebiJ
10-12-2007, 12:58
آقا رضا بابت گوشی دستت درد نکنه.

این آقا رضا آخره هر چی با مرامه ها.

گوشی من هم برام Unlock کرد و هم Update.

دمت گرم

چاکریم :40:

habib_hellboy666
11-12-2007, 15:58
چاکریم :40:

agha reza namayandegi shiraz nadari aziz?

IstaaKon
11-12-2007, 16:17
این چیه ؟

b_e_h_dad2
11-12-2007, 18:20
من دنبال این هستم که یک آیفون بخرم ولی دوستان فروشنده هر کدوم یه قیمتی میگن ! من آیفون رو از 570 تا 770 قیمت دارم . بعضیا 300 هم قیمت میدادن که خوب شکی در تقلبی بودن اونا نیست !! .. حتی بعضیا ادعا دارن که آیفون اونا فیلمبرداری هم میکنه و با بلوتوثش میشه اطلاعات منتقل کرد !!! ... برای همین به همه قیمتها شک کردم و میترسم آیفونی که میخرم تقلبی باشه ! در مغازه هم که امکان چک کردن شماره سریال با سایت اپل نیست ... از دوستان می خوام که اگر کسی آیفون رو قیمت خوب و اصلی سراغ داره ، اینجا آدرس و احیانا شماره تلفن فروشنده رو بگه تا من و شاید بقیه استفاده کنیم ... من دنبال آیفون در تهران و اصفهان هستم و فرقی نمی کنه که فروشنده توی کدومشون باشه ... اگه منصفانه بخوایم در نظر بگیریم ، قیمت آیفون باید نهایتا 600 باشه ولی خوب ........

ممنون

RezaTayebiJ
11-12-2007, 22:54
agha reza namayandegi shiraz nadari aziz?

شرمنده ... ما مغازه نداریم.

RezaTayebiJ
11-12-2007, 22:55
این چیه ؟

این خبر مربوط به روزهای اول ورود آی فون به بازار می شه.

RezaTayebiJ
11-12-2007, 23:01
من دنبال این هستم که یک آیفون بخرم ولی دوستان فروشنده هر کدوم یه قیمتی میگن ! من آیفون رو از 570 تا 770 قیمت دارم . بعضیا 300 هم قیمت میدادن که خوب شکی در تقلبی بودن اونا نیست !! .. حتی بعضیا ادعا دارن که آیفون اونا فیلمبرداری هم میکنه و با بلوتوثش میشه اطلاعات منتقل کرد !!! ... برای همین به همه قیمتها شک کردم و میترسم آیفونی که میخرم تقلبی باشه ! در مغازه هم که امکان چک کردن شماره سریال با سایت اپل نیست ... از دوستان می خوام که اگر کسی آیفون رو قیمت خوب و اصلی سراغ داره ، اینجا آدرس و احیانا شماره تلفن فروشنده رو بگه تا من و شاید بقیه استفاده کنیم ... من دنبال آیفون در تهران و اصفهان هستم و فرقی نمی کنه که فروشنده توی کدومشون باشه ... اگه منصفانه بخوایم در نظر بگیریم ، قیمت آیفون باید نهایتا 600 باشه ولی خوب ........

ممنون

۳۰۰ تومن که اصلا امکان نداره!!! آی فون تقلبی ظاهرش زمین تا آسمون با آی فون اصل فرق می کنه و سیستم عاملش هم ویندوز موبایل مسخره هست. لازم به چک کردن سریال موبایل و اینجور حرف ها هم نیست. تقلبیش خیلی تابلوئه. ضمنا قلم هم داره که آی فون قلم نداره و ... .
آی فون در حال حاضر قابلیت فرستادن فایل از طریق بلوتوث و فیلمبرداری رو نداره ( البته عده ای بطور تصادفی تونستن از طریق بلوتوث فایل جابجا کنن).

Aminzikzak
11-12-2007, 23:15
۳۰۰ تومن که اصلا امکان نداره!!! آی فون تقلبی ظاهرش زمین تا آسمون با آی فون اصل فرق می کنه و سیستم عاملش هم ویندوز موبایل مسخره هست. لازم به چک کردن سریال موبایل و اینجور حرف ها هم نیست. تقلبیش خیلی تابلوئه. ضمنا قلم هم داره که آی فون قلم نداره و ... .
آی فون در حال حاضر قابلیت فرستادن فایل از طریق بلوتوث و فیلمبرداری رو نداره ( البته عده ای بطور تصادفی تونستن از طریق بلوتوث فایل جابجا کنن).

نه بابا ویندوز موبایل روش نیست ... تقلبیاشو میگم.
یه سیستم عامل عجیب قریبه ...
اصلا معلوم نیست چیه ...

soshiance
12-12-2007, 00:27
سلام به همگی من قبلا تو یه تاپیک دیگه با اقا رضا اشنا شده بودم ولی امشب اولین باره که تو این تاپیک میام اونم داستان داره من از صفحه 1 تا صفحه 23 رو خوندم .جالب بود راستشو بخواین نمیدونم از کجا شروع کنم من خیلی وقط دربه در w960 هستم هرچی تاپیک خارجی و ایرانی هم بوده در موردش خوندم تا اینکه دیشب رفتم تو پاساز پایتخت دونبالش.هنوز نیومده بود از اول بین iphon و w960 مردد بودم دیشب تو پایتخخت زیر 920 هزار تومان پیدا نمیشد 1050000 هزار تومان هم بود گفتم چرا اینجوریه فروشنده گفت اخرین اپدیتش هست 1.1.2 که ظاهران مشکل فروارد sms هم حل شده ومیگفت که ورزن 1.1.3 هم تازه اعلام شده و شرکت اپل قول داد تا اخر jan مشکل فیلمبرداری و حل کنه .من دیدم که خیلی گرونه بعد چشم به ipod touch خورد 16 گیگ 430 تومان بود چشم وخیلی گرفت ولی اینو هم بگم که من قبلش w950 داشتم که 1 بار هم نتونستم 4 گیگ شو پر کنم
امشب رفتم اعلائدین iphon میدادن 750 میگفت اخرین ورزن هست و یک برد هم روش اضافه شده که برنامه ها روی اون نصب میشه من این خبر و تو سایت های رسمیی خبری خونده بودم که قرار همچین کاری شرکت اپل انجام بده حالا میخوام از اقا رضا بپرسم درسته همچین چیزی تو سریه جدید اضافه شده همچین بردی
و اینکه واقعا تا 400 بار بیشتر نمیشه شارز کرد این مورد نگرانم کرد .
راستی ipod 8 گیگ touch رو تو سایتش زده بود 299 دلار و 16 گیگ 399 دلار
1-به نظرتون تو دبی میشه به مین قیمت سایت خرید چون تو ایران 430 تومام هست
2- به نظرتون یه iphon بگیرم بهتره یا( یکی w950 و یکی ipod touch )
3-یا همون w960 ؟؟

mhf_1411
12-12-2007, 12:04
سلام
دوستان عزیز

من کل تاپیک رو خوندم اما تو یه چیزی کمی شک دارم

به نظر شما ایفون بهتره یا htc touch

من خودم ارادت خاصی به htc دارم اما ایم مولتی تچ اسکرین ایفون رو هم نمی شه در نظر نگرفت

Stream
12-12-2007, 12:06
و اینکه واقعا تا 400 بار بیشتر نمیشه شارز کرد این مورد نگرانم کرد .بله 400 بار بیشتر نمی شه شارژش کرد، ولی دقت کنید اگه هر دو روز یک بار گوشی رو شارژ کنید، میشه 800 روز یعنی تقریبا دو سال و نیم که برای باتری یک گوشی عمر مناسبی است.

سلام
دوستان عزیز

من خودم ارادت خاصی به htc دارم اما ایم مولتی تچ اسکرین ایفون رو هم نمی شه در نظر نگرفتHTC Touch گوشی خوبیه ولی سیستم Touch اش نسبت به iPhone ضعیف تره و همچنین Wi-fi هم نداره. صفحه نمایشش هم 65K هست در مقابل 16M در iPhone. ویندوز موبایل هم هست که ...

RezaTayebiJ
12-12-2007, 16:03
سلام به همگی من قبلا تو یه تاپیک دیگه با اقا رضا اشنا شده بودم ولی امشب اولین باره که تو این تاپیک میام اونم داستان داره من از صفحه 1 تا صفحه 23 رو خوندم .جالب بود راستشو بخواین نمیدونم از کجا شروع کنم من خیلی وقط دربه در w960 هستم هرچی تاپیک خارجی و ایرانی هم بوده در موردش خوندم تا اینکه دیشب رفتم تو پاساز پایتخت دونبالش.هنوز نیومده بود از اول بین iphon و w960 مردد بودم دیشب تو پایتخخت زیر 920 هزار تومان پیدا نمیشد 1050000 هزار تومان هم بود گفتم چرا اینجوریه فروشنده گفت اخرین اپدیتش هست 1.1.2 که ظاهران مشکل فروارد sms هم حل شده ومیگفت که ورزن 1.1.3 هم تازه اعلام شده و شرکت اپل قول داد تا اخر jan مشکل فیلمبرداری و حل کنه .من دیدم که خیلی گرونه بعد چشم به ipod touch خورد 16 گیگ 430 تومان بود چشم وخیلی گرفت ولی اینو هم بگم که من قبلش w950 داشتم که 1 بار هم نتونستم 4 گیگ شو پر کنم
امشب رفتم اعلائدین iphon میدادن 750 میگفت اخرین ورزن هست و یک برد هم روش اضافه شده که برنامه ها روی اون نصب میشه من این خبر و تو سایت های رسمیی خبری خونده بودم که قرار همچین کاری شرکت اپل انجام بده حالا میخوام از اقا رضا بپرسم درسته همچین چیزی تو سریه جدید اضافه شده همچین بردی
و اینکه واقعا تا 400 بار بیشتر نمیشه شارز کرد این مورد نگرانم کرد .
راستی ipod 8 گیگ touch رو تو سایتش زده بود 299 دلار و 16 گیگ 399 دلار
1-به نظرتون تو دبی میشه به مین قیمت سایت خرید چون تو ایران 430 تومام هست
3-یا همون w960 ؟؟

۱. آخرین آپدیت آی فون در حال حاضر ۱.۱.۲ هست. درصورتیکه ورژن پایین تر قیمتش ارزونتره شما ورژن ۱.۱.۱ رو بگیر راحت می شه آپدیتش کرد. فقط لطفا ار خرید ۱.۰.۲ یا قدیمی تر اجتناب کن که آپدیتشون یه مقداری دردسر داره.
۲. امکان فروارد کردن اس ام اس هنوز توسط اپل به آی فون اضافه نشده. نرم افزاری برای این کار اومده که فعلا باگ داره و بهتره ازش استفاده نکنیم.
۳. ۴۰۰ بار شارژ کامل عمر مفید باطری آی فون هست.

۱. اپل هیچ نمایندگی رسمی ای در ایران و کشورهای عربی نداره. فروشگاه های محصولات اپل در دبی همگی خرده فروش هستند و به هیچ عنوان قابل اطمینان نیستن. راجب قیمت آی فون در دبی اطلاعی ندارم.
۲ و ۳ . بنظرم سلیقه ای هست.

RezaTayebiJ
12-12-2007, 16:14
اول از دوستانی که آی فون ۱.۰.۲ دارن و می خوان آپدیت کنن بابت تاخیر در ارائه ی راه حل عذرخواهی می کنم. :11:
راستش بخواین آپدیت به ۱.۱.۱ به دلیل تغییراتی که در کدهای گوشی ایجاد شده یه مقداری سخته.

این راهشه! ... دارم تلاش می کنم راه ساده تر و در عین حال امنی برای آپدیت به ۱.۱.۱ پیدا کنم.... اگه اومدین تهران خبر بدین خودمون گوشی رو براتون آپدیت می کنیم.

و اما دوم. دوستان آپدیت ۱.۱.۳ در راهه. :21:
در حال حاضر بطور معمول (اگه از SSH استفاده نکنین) آی فون رو بصورت هارد درایو نمی بینین و نمی تونین از آی فون بعنوان هارد برای تبادل فایل استفاده کنین... بنظر می رسه امکان استفاده از آی فون بعنوان هارد درایو ، در ۱.۱.۳ به گوشی اضافه خواهد شد... تا چند روز دیگه معلوم می شه این مسئله حقیقت داره یا شایعس.

RezaTayebiJ
12-12-2007, 16:35

خیلی ها به اپل ایراد گرفتن که چرا از تکنولوژیEDGE که سرعت چندان بالایی نداره استفاده کرده.
Nokia E61iاز UMTSاستفاده می کنه پس باید در اینترنت سریعتر از آي فون باشه ، درسته؟ خیر!
تحقیقات جدید نشون می ده آی فون به لطف سرعت بالای پردازش و سافاری ، به هیچ عنوان چیزی کمتر از گوشی های 3G نداره. اتفاقا در برخی موارد سریعتر هم هست.

این هم لینک ویدیو:

RezaTayebiJ
12-12-2007, 16:47

اگه به یاد داشته باشین مدتی پیش آی فون توسط روزنامه ی نیویورک تایمز بعنوان بهترین ابداع سال شناخته شد.
حالا نوبت TIME رسیده که آی فون رو بعنوان بهترین ابداع سال انتخاب کنه.
(( آی فون دید ما نسبت به آنچه که ظاهر ، احساس و عملکرد موبایل باید باشد را تغییر داد و ... ))

mhf_1411
12-12-2007, 18:22
سلام
دوستان عزیز

من خودم ارادت خاصی به htc دارم اما ایم مولتی تچ اسکرین ایفون رو هم نمی شه در نظر نگرفت

اقا رضا نظر شما چیه؟

RezaTayebiJ
12-12-2007, 18:49
اقا رضا نظر شما چیه؟

راستش بخوای من آی فون رو ترجیح می دم.
مدل های مختلف htc خوبن اما مشابه بقیه ی گوشی ها هستن ...

soshiance
12-12-2007, 21:25
یک برد هم روش اضافه شده که برنامه ها روی اون نصب میشه من این خبر و تو سایت های رسمیی خبری خونده بودم که قرار همچین کاری شرکت اپل انجام بده حالا میخوام از اقا رضا بپرسم درسته همچین چیزی تو سریه جدید اضافه شده همچین بردی

3-یا همون w960 ؟؟[/quote]

MTNIrancell
13-12-2007, 19:33
آقا این برنامه جدید که برای Forward کردن sms هستش رو کسی باهاش کار کرده؟

من که هر چی sms میفرستم تیکه تیکه ارسال میشه.

Sasan Info
13-12-2007, 21:35
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من N95 8GB رو با بیشتر گوشی ها مقایسه کردم
حالا میخواستم بدونم که N95 8GB بهتره یا iphone ؟

D o l f i n
13-12-2007, 21:45
ساسان جان اگه دوربین زیاد واست مهم نیست و واسه بعضی امکانات مثل بلوتوث صبر میکنی iphone عالیه
تجربه ای خیلی شیرین گوشی زیبا و هوشمند من میگم حتما بگیر و امتحان کن میدونم گوشی زیاد نگه نمی داری حتی اگه همین n95 رو هم بگیری زیاد نگهش نمی داری پس اینو تجربه کن که ارزش داره
متفاوت از باقی گوشی ها تو فکر خز شدنش هم نباش هنوز کار داره تا خز بشه ولی n95 نه

RezaTayebiJ
13-12-2007, 22:44
یک برد هم روش اضافه شده که برنامه ها روی اون نصب میشه من این خبر و تو سایت های رسمیی خبری خونده بودم که قرار همچین کاری شرکت اپل انجام بده حالا میخوام از اقا رضا بپرسم درسته همچین چیزی تو سریه جدید اضافه شده همچین بردی

3-یا همون w960 ؟؟[/QUOTE]

آی فون از روز اول تولیدش تا حالا هیچ تغییر سخت افزاری نکرده. یه نرم افزار هست بنام installer که می شه از طریقش نرم افزار روی آی فون نصب کرد. خود اپل هم به زودی یه بسته ی نرم افزاری ارائه خواهد کرد که امکان نوشتن برنامه بطور قانونی رو به برنامه نویسان می ده.

۲. ipod touch خوبه اما بعنوان مدیا پلیر یه مقداری بزرگ نیست؟ در کنار موبایلت مجبور باشی چنین صفحه نمایش گنده ای تو جیبت بذاری ...

۳. آی فون تجربه ای متفاوته!!

RezaTayebiJ
13-12-2007, 22:49
آقا این برنامه جدید که برای Forward کردن sms هستش رو کسی باهاش کار کرده؟

من که هر چی sms میفرستم تیکه تیکه ارسال میشه.
یعنی چی تیکه تیکه ارسال می شه؟

ehbas
14-12-2007, 00:15
سلام به همه

الان که دارم پست میدم طی یکی دو ساعت تا صفحه 16 این تاپیک رو خوندم.

یه سوال اساسی دارم:

در حال حاضر کسی اطلاع داره که این گوشی توی دوبی گیر میاد یا نه؟ اگه آره حدوده قیمت تو اونجا چقدر هست و ورژنش چنده؟ مهمتر اینکه آنلاک اونجا گیر میاد؟ و اگه آنلاک نباشه میشه آنلاکش کرد؟

مرسی، منتظرم

soshiance
14-12-2007, 00:42
سلام من رفته بودم پاساز پایتخت اونجا این کارو میکردن ولی نپرسیدم چقدر میگیره تو دبی هم شنیدم 700 شده ولی متمعن نیستم.

RezaTayebiJ
14-12-2007, 10:03
سلام به همه

الان که دارم پست میدم طی یکی دو ساعت تا صفحه 16 این تاپیک رو خوندم.

یه سوال اساسی دارم:

در حال حاضر کسی اطلاع داره که این گوشی توی دوبی گیر میاد یا نه؟ اگه آره حدوده قیمت تو اونجا چقدر هست و ورژنش چنده؟ مهمتر اینکه آنلاک اونجا گیر میاد؟ و اگه آنلاک نباشه میشه آنلاکش کرد؟

مرسی، منتظرم

بله ، آنلاک شده ی آی فون دبی هم گیر می یاد اما انتظار نداشته باش قیمتش خیلی ارزونتر از ایران باشه چون فروشگاه های محصولات اپل در دبی همگی خرده فروش هستند... آره شما می تونی آنلاک نشده هم بگیری.
من پیشنهاد می کنم گوشی ۱.۱.۱ بگیری. اگه ساکن تهران هستی بیار گوشی رو خودمون واست آپدیت می کنیم. لینک آپدیت هم تو همین تاپیک هست.
اگه هم می خوای آنلاک نشده بگیر... خودمون واست آنلاکش می کنیم.
فقط من یه ۲ ۳ هفته ی دیگه می یام تهران فعلا دانشگاه دارم.

D o l f i n
14-12-2007, 11:25
من قضیه این آنلاک رو نفهمیدم یعنی چی؟

MTNIrancell
15-12-2007, 17:29
یعنی چی تیکه تیکه ارسال می شه؟

من اگه یکsms که 22 صفحه است رو برای یک نفر دیگه Forward کنم در قالب 22 sms تکی براش میره.

ولی اگه خودم براش تایپ کنم مشکلی نداره.

این من رو خیلی ازیت می کنه.
الان 1400 تا sms دارم که نه با این روش می تونم ارسال کنم و نه تونستم برنامه ای که با PC بتونم sms ارسال کنم رو پیدا کنم.

از همه بدتر من به 35 نفر sms میدم و برای هر بار ارسال sms باید هنگام Forward 35 با ADD رو انتخاب کنم که واقعا ً وقت گیره.

با 1100 توی 20 روز اول آذر 37576 تا sms ارسال کردم ولی با iPhone نتونستم 100 تا هم ارسال کنم.

یکی از بچه ها با برنامه iTunes به 60 نفر sms میداد ولی من چنین گزینه ای رو نتونستم پیدا کنه.
میگفت یه بخشی داره به نام Massage و میشه sms ها رو مدیریت کرد.

به نظر شما توی ver 7.5 این قسمت نیست؟ آیا کسی از ver خای پائین تر استفاده کرده؟

RezaTayebiJ
15-12-2007, 18:34
من قضیه این آنلاک رو نفهمیدم یعنی چی؟

آی فون لاک شده هست و تنها با سیم کارت های اپراتورهای خاصی کار می کنه. برای کار کردن آی فون با اپراتورهای ایران ، آنلاکش می کنن.

RezaTayebiJ
15-12-2007, 18:37
من اگه یکsms که 22 صفحه است رو برای یک نفر دیگه Forward کنم در قالب 22 sms تکی براش میره.

ولی اگه خودم براش تایپ کنم مشکلی نداره.

این من رو خیلی ازیت می کنه.
الان 1400 تا sms دارم که نه با این روش می تونم ارسال کنم و نه تونستم برنامه ای که با PC بتونم sms ارسال کنم رو پیدا کنم.

از همه بدتر من به 35 نفر sms میدم و برای هر بار ارسال sms باید هنگام Forward 35 با ADD رو انتخاب کنم که واقعا ً وقت گیره.

با 1100 توی 20 روز اول آذر 37576 تا sms ارسال کردم ولی با iPhone نتونستم 100 تا هم ارسال کنم.

یکی از بچه ها با برنامه iTunes به 60 نفر sms میداد ولی من چنین گزینه ای رو نتونستم پیدا کنه.
میگفت یه بخشی داره به نام Massage و میشه sms ها رو مدیریت کرد.

به نظر شما توی ver 7.5 این قسمت نیست؟ آیا کسی از ver خای پائین تر استفاده کرده؟

شما برنامه ی فروارد اس ام اس رو آی فون ریختی؟ ...
قابلیت ارسال اس ام اس در هیچکدام از نسخه های آی تونز وجود نداره.

MTNIrancell
15-12-2007, 18:38
این سؤال ربطی به اینجا نداره ولی ممنون میشم جواب بدید.

توی برنامه ی iTunes وقتی برای یک موزیک عکس انتخاب میکنیم چی جوری میشه اون عکس رو حذف کنیمش؟

یه عکس دیگه Drag کردم روش ولی تأثیری نداشت.

مرسی

MTNIrancell
15-12-2007, 19:04
تایم مگزین اعلام کرد :
' آیفون' بازهم بهترین دستگاه همراهموبنا - 23/09/86

روزنامه آمریکایی "تایم مگزین" بار دیگر تلفن همراه "آیفون" را به عنوان بهترین گوشی و دستگاه قابل حمل انتخاب کرد .
به گزارش گروه ترجمه "موبنا" به نقل از پایگاه اینترنتی "اینتوموبایل" تلفن همراه آیفون در آمریکا طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد در گروههای سنی مختلف این تلفن همراه را بر گوشی های دیگر ترجیح می دهند.
تقریبا یک ماه پیش روزنامه "تایم مگزین" تلفن همراه آیفون را به عنوان بهترین گوشی معرفی کرده بود.
اخیرا بار دیگر این اتفاق افتاده است و این روزنامه از تلفن همراه آیفون به عنوان "اختراع سال" یاد کرده و در بین 10 نمونه بهترین وسیله هایالکترونیکی قابل حمل ، گوشی آیفون را در راس قرار داده است.
نکته جالب توجه این است که گوشی "پالم سنترو" تنها تلفن همراه دیگری است که در این لیست در جایگاه چهارم قرار گرفته است .
نبودن گوشی N95 نوکیا در لیست بهترین های روزنامه "تایم مگزین" بسیار تعجب بر انگیز بوده است .

MTNIrancell
15-12-2007, 19:54
آقا رضا با برنامه SendSong فقط برای زنگ گوشی میشه mp3 گذاشت؟

چون آهنگ های add شده در قسمت زنگ های sms موجود نیستن.

MTNIrancell
15-12-2007, 20:11
شما برنامه ی فروارد اس ام اس رو آی فون ریختی؟ ...
قابلیت ارسال اس ام اس در هیچکدام از نسخه های آی تونز وجود نداره.

اره حاجی
برنامش توپه ولی یکم ضعیفه.

این آدرس برنامه هستش

Installer
install
Utillities
SMSD

اگه در جریان باشی و به سایت ما اومده باشی ، ما گروه sms بازی داریم که حدود 800 تا عضو داره.

این 800 تا عضو در حدود 12 گروه ، دسته بندی شدن.
یکی از سر گروه ها که اسمش محمد سجادی با نام کاربری MS Musicتا 10 روز پیش iPhone داشت و 3 تا گروه رو با 60 تا کاربر ساپورت می کرد. 60 تا می دونی یعنی چی؟ ما حداقل روزی 70 تا sms از طرف سرگروه اصلی که MostafaEshghi باشه و عضو همین فروم هست دریافت می کنیم.

حالا این 70 تا sms ممکنه بعضی هاش 15 صفحه ای باشه (چون اکثره sms ها فارسی هستن).
حالا MS Music این sms هارو از طریق کامپیوتر می فرستاده و از همه جالب تر اینه که iPhone فارسی رو ساپورت نمیکنه ولی اون تمامش رو می ریزه تو کامپیوتر و ارسال می کنه. (مطمئن باشید میشه)
نسخه ی مخصوص سیستم عامل Mac داره و اسمش Syphone - iPhone messaging tool هست.

این هم لینک دانلودش:

ولی با iTunes رو قراره آموزش کاملش رو برام بفرسته.
حتما ً براتون میگذارم.

RezaTayebiJ
15-12-2007, 21:53
این سؤال ربطی به اینجا نداره ولی ممنون میشم جواب بدید.

توی برنامه ی iTunes وقتی برای یک موزیک عکس انتخاب میکنیم چی جوری میشه اون عکس رو حذف کنیمش؟

یه عکس دیگه Drag کردم روش ولی تأثیری نداشت.

مرسی

برای ویرایش artwork موسیقی در itunes ، روی آهنگ کلیک راست کن و اولین گزینه یعنی Get Info رو انتخاب کن. توی پنجره ی باز شده برو به منوی Artwork .

RezaTayebiJ
15-12-2007, 21:56
آقا رضا با برنامه SendSong فقط برای زنگ گوشی میشه mp3 گذاشت؟

چون آهنگ های add شده در قسمت زنگ های sms موجود نیستن.

متاسفانه SendSong قابلیت اضافه کردن آهنگ به زیرمجموعه ی آهنگ های SMS رو نداره.