PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft PowerPoint سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

GOLI87
24-07-2011, 13:41
برای حرکت از یکاسلاید به اسلاید دیگر غیر از زدن دکمه enter کلید های جهتی چه راهی وجود دارد؟
یه راهش زمانبندی کردن اسلاید اس که مثلا تعیین کنی بعد از 5 دقیقه به اسلاید بعدی بره

MIG
24-07-2011, 13:45
سلام
شما از منوی File>Save As گزینه Power Point Template رو از قسمت Save as type انتخاب کنین میتونین ذخیره اش کنین و بعد از قسمت File>New> My templates میتونین ازش استفاده کنین.

ممنون، این کار رو انجام دادم اما وقتی که صفحه جدید می خوام بسازم دیگه اون قالب رو نداره و باز یه صفحه خالی ایجاد میکنه.

sara9k58
27-07-2011, 12:46
با سلام من میخواستم روی اسلایدهای پاور پوینتم صدامو بگذارم روی هر اسلاید جدا ولی می خوام علاوه بر صدام یک موزیک ملایم هم شنیده بشه.چکار کنم؟

Darya-eng
28-07-2011, 20:51
با سلام من میخواستم روی اسلایدهای پاور پوینتم صدامو بگذارم روی هر اسلاید جدا ولی می خوام علاوه بر صدام یک موزیک ملایم هم شنیده بشه.چکار کنم؟

سلام تااونجاییکه من میدونم میشه دوتا soundگذاشت ولی هردوبا هم اجرا نمیشن شما میتونید اون موزیکی که مدنظر دارید رو پخش وهمزمان صدای خود را بااستفاده از روش زیر ضبط کنید وروی هر اسلاید قرار بدید insert >>sound>>record sound

parisa_t
29-07-2011, 13:51
سلام
روی هر کدوم از عکس ها کلیک کنین و از قسمت Insert>Action و از تب Mouse Over تیک گزینه Play sound رو بزنین و آهنگ رو انتخاب کنین.

بسیار ممنون دوست عزیز از راهنمائیت
فقط جناب ask_bl چه جوری میشه تنظیم کرد وقتی که موس رو از روی عکس میبری کنار ، اهنگ قطع بشه ؟ یعنی اهنگ تا اخر تراک ادامه پیدا نکنه ؟

Ship Storm
29-07-2011, 20:02
بسیار ممنون دوست عزیز از راهنمائیت
فقط جناب ask_bl چه جوری میشه تنظیم کرد وقتی که موس رو از روی عکس میبری کنار ، اهنگ قطع بشه ؟ یعنی اهنگ تا اخر تراک ادامه پیدا نکنه ؟

نمیشه چون دوتا Action بیشتر نداره
Mouse Click
Mouse Over
اگر بخوای میتونی یک دکمه Stop بهش اضافه کنی

nelahe
01-08-2011, 09:22
در پاور پوینت وقتی فرمول کپی و همان جا تایپ می کنیم

مثل ورد نیست که فرمول با خط ها در یک خط قرار داشته باشد

و مثلاً اگر فاصله بین خطوط زیاد و کم شود فرمول همراه متن بالا و پایین نمی رود و جدا جدا باید فرمول را جابه جا کرد و لابه لای متن قرار داد

jedivssith
01-08-2011, 12:19
درود

چطوری می تونم در PowerPoint 2010 فلش کارد انگلیسی درست کنم که مثلا تصویر یک گربه رو دانش آموز مشاهده کنه بعد اگر لغت را تشخیص داد یا نداد روی تصویر کلیک بکنه و لغت Cat نمایش داده بشه، بعد همینطور به جلو بره و تصویر و بعد لغت را با کلیک ببینه؟

با سپاس فراوان
بدرود

Darya-eng
02-08-2011, 03:33
درود

چطوری می تونم در PowerPoint 2010 فلش کارد انگلیسی درست کنم که مثلا تصویر یک گربه رو دانش آموز مشاهده کنه بعد اگر لغت را تشخیص داد یا نداد روی تصویر کلیک بکنه و لغت Cat نمایش داده بشه، بعد همینطور به جلو بره و تصویر و بعد لغت را با کلیک ببینه؟

با سپاس فراوان
بدرود
انیمشن تصویر را روی with perviosدر اسلاید اول وafter pervios در اسلاید های بعدی بگذاریدو انیمیشنها را درتمام اسلاید ها برای کامه مورد نظر روی کیلیک بگذارید مثل فایل زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

parisa_t
13-08-2011, 22:06
بچه ها من یک سوال مهم دارم که نیاز به جواب سریع دارم . کارم گیره خیلی. . .

مشکلم اینجاست که :
من یک پاورپوینتی ساختم که تمامی اسلایدهام دکمه برگشت به صفحه اول داره . حالا که اسلایدها رو ساختم (نزدیک 100 صفحه است !!!! ) و تمام تنظیمات رو انجام دادم میخوام یک صفحه افتتاحیه یا معرفی یا حتی یک بسم الله اولش اضافه کنم اما اگه این کارو بکنم چون تمامی صفحاتم لینک شده به صفحه اول تمام پاورپوینتم به هم میریزه !!!
چون صفحه اول عوض میشه به اون اسلایدی که من میخوام بر نمیگرده دیگه !
راه حلش چه ؟
section بندی هم جواب نمیده !
خیلی گیرم . ممنون میشم اگه کسی سریع راهنمائیم کنه :(

ask_bl
14-08-2011, 13:47
بچه ها من یک سوال مهم دارم که نیاز به جواب سریع دارم . کارم گیره خیلی. . .

مشکلم اینجاست که :
من یک پاورپوینتی ساختم که تمامی اسلایدهام دکمه برگشت به صفحه اول داره . حالا که اسلایدها رو ساختم (نزدیک 100 صفحه است !!!! ) و تمام تنظیمات رو انجام دادم میخوام یک صفحه افتتاحیه یا معرفی یا حتی یک بسم الله اولش اضافه کنم اما اگه این کارو بکنم چون تمامی صفحاتم لینک شده به صفحه اول تمام پاورپوینتم به هم میریزه !!!
چون صفحه اول عوض میشه به اون اسلایدی که من میخوام بر نمیگرده دیگه !
راه حلش چه ؟
section بندی هم جواب نمیده !
خیلی گیرم . ممنون میشم اگه کسی سریع راهنمائیم کنه :(
خوب میتونین Action رو عوض کنین که به اسلاید دوم بره :

41596

parisa_t
14-08-2011, 16:06
خوب میتونین Action رو عوض کنین که به اسلاید دوم بره :

41596

واسه 100 تا صفحه دونه دونه برم تو تنظیمات Action رو بذارم رو اسلاید 2 ؟!!؟؟!!؟
مرسی ؛ اما اینو که میدونستم !!!!
راه اسون تر و سریعتر !؟
یک تنظیم کلی که روی همه اسلایدها اعمال بشه !؟
ایا ؟؟

ask_bl
14-08-2011, 22:28
واسه 100 تا صفحه دونه دونه برم تو تنظیمات Action رو بذارم رو اسلاید 2 ؟!!؟؟!!؟
مرسی ؛ اما اینو که میدونستم !!!!
راه اسون تر و سریعتر !؟
یک تنظیم کلی که روی همه اسلایدها اعمال بشه !؟
ایا ؟؟
میتونین از عکسی که اکشن رو داره کپی بگیرین و توی پیج ها پیست کنین!

greena
15-08-2011, 01:12
سلام و درود

چه طورمیشه فایل های داخل یه فایل پاورپوینت رو مثل عکس و غیره جدا و استفاده کرد........ممنون

Darya-eng
15-08-2011, 22:07
سلام و درود

چه طورمیشه فایل های داخل یه فایل پاورپوینت رو مثل عکس و غیره جدا و استفاده کرد........ممنون

اگر عکس باشه روی عکس راست کیلیک کنید و بااستفاده از گزینه save as pictureمیتونید saveاش کنید
ولی موارد دیگه(فیلم وموسیقی و...) من بلد نیستم بعید میتونم بشه اینکارو انجام داد :13:

parisa_t
16-08-2011, 21:26
سلام و درود

با winrar فایل پاورپوینت رو باز کن .
از مسیر زیر برو به پوشه :
ppt > Media
پوشه Media رو اکسترکت کن . کل عکس ها ، اهنگ ها و وویدئوها ی استفاده شده در اون پاورپوینت داخل این پوشه هستش میتونی برداری به راحتی !

greena
18-08-2011, 04:50
با winrar فایل پاورپوینت رو باز کن .
از مسیر زیر برو به پوشه :
ppt > Media
پوشه Media رو اکسترکت کن . کل عکس ها ، اهنگ ها و وویدئوها ی استفاده شده در اون پاورپوینت داخل این پوشه هستش میتونی برداری به راحتی !

ممنون
چه طوری میشه با وین رار بازش کرد.....؟

Dew Drop
18-08-2011, 10:00
ممنون
چه طوری میشه با وین رار بازش کرد.....؟

سلام
بهتر بود نسخه آفیس حودتون رو هم ذکر می کردید.
روشی که دوستمون گفتن ... روش کلیک راست کنید و Open with و بعد winrar رو انتخاب کنید.
ولی راحتتر از اون اینه که نرم افزار Powerpoint رو باز کنید و فایل مورد نظرتون رو از قسمت Open باز کنید
و اون رو به صورت web page ذخیره کنید ( save as > web page )
البته این روشها تا اونجایی که می دونم برای 2007 جواب میده !!!

greena
18-08-2011, 20:30
ممنون

با اوپن از طریق پاور پوینت جواب داد اما رار بازش نمیکرد

حالا چه طور میشه موزیکش رو برداشت......؟

honeyrahil
20-08-2011, 12:11
در مورد rewind after playing در powerpoint2010 می خواستم بدونم که چیه ؟

Dew Drop
20-08-2011, 14:38
ممنون

با اوپن از طریق پاور پوینت جواب داد اما رار بازش نمیکرد

حالا چه طور میشه موزیکش رو برداشت......؟

اگه به صورت web page ذخیره کنید,موزیکش رو هم می تونید داشته باشید.

parisa_t
21-08-2011, 21:15
دوستان یکی میتونه یک لطفی به من بکنه آموزش قرار دادن فیلم در پاورپوینت رو به من یاد بده ؟!

من با پاورپوینت 2010 این کار رو انجام میدم به راحتی اما وقتی بصورت 2003 سیوش میکنم دیگه فیلم هام اجرا نمیشه !!!
مثل اینکه حتما بایستی فایل های ویدئویی ضمیمه بشن توی یک فولدر !؟ راه دیگه ای نیست ؟

تو همین فروم خوندم یک تنظیماتی تو publish هست که خودش همه اطلاعاتی که فایل برای اجرا میخواد رو توی یک پکیج سیو میکنه (package for cd )اما من جای این تنظیمات رو در افیس 2010 پیدا نکردم !
ممنون میشم راهنمائی کنید !

nelahe
24-08-2011, 11:13
سلام چطور اسلاید خلاصه درست کنم

راستش روشش را از اینترنت گرفتم

اما نمی تونم انجامش بدهم

میشه کسی با عکس بگذارد

یا اینکه روشی که خود دوستان بلدند بگذارند مرسی

Dew Drop
24-08-2011, 11:36
دوستان یکی میتونه یک لطفی به من بکنه آموزش قرار دادن فیلم در پاورپوینت رو به من یاد بده ؟!

من با پاورپوینت 2010 این کار رو انجام میدم به راحتی اما وقتی بصورت 2003 سیوش میکنم دیگه فیلم هام اجرا نمیشه !!!
مثل اینکه حتما بایستی فایل های ویدئویی ضمیمه بشن توی یک فولدر !؟ راه دیگه ای نیست ؟

تو همین فروم خوندم یک تنظیماتی تو publish هست که خودش همه اطلاعاتی که فایل برای اجرا میخواد رو توی یک پکیج سیو میکنه (package for cd )اما من جای این تنظیمات رو در افیس 2010 پیدا نکردم !

Package for CD تو پاورپوینت 2010 توقسمت Save and Send هستش.

parisa_t
24-08-2011, 22:06
بچه ها کسی میدونه چه جوری میشه شکل ظاهری ایکون پاورپوینت ساخته شده رو تغییر داد ؟؟
مثل تغییر شکل ظاهری فولدرهای ویندوز که میریم تو قسمت properties>customize>folder icons > change icon
راهی داره که ایکون فایل رو هم تغییر داد ؟

قله بلند
27-08-2011, 22:37
سلام
دوستان، آیا راهی وجود داره که فرد ارائه دهنده، مطلبی رو ببینه ولی افراد حاضر در کنفرانس اون مطلب رو نبینند؟
مثلاً من می تونم در
ScrrenTip text
مطلبی رو بنویسم ولی با وجود ودیو پراژکتور، افراد درون سالن هم می توانند آن نوشته را ببینند.
راهی وجود داره که فقط فرد ارائه دهنده، اون نوشته رو ببینه؟
مثلاً نمی خواد از روی نوشته بخونه و می خواد نگاهش به مانیتور و حضار باشه

a1988
12-09-2011, 23:37
سلام دوستان.میخواستم بدونم چطور میشه برا پروژه عناوین فصلا یه گوشه در همه اسلایدا نشون داده بشه و با کلیک روی فصل اسلایدای مربوطشو نشون بده؟(نمیدونم تونستم منظورمو برسونم؟)

R.Karaj
13-09-2011, 11:53

دوست عزیز سلام

اصولا در پاور پوینت فایل فیلم ایمپورت نمیشه تنها میشه آدرس دهی کرد که کدام فایل اجرا شود راه درست اینه که شما پوشهای بسازین فایل پاور پوینت و فیلمتو توی آون مسیر بزاری و ویدئوتو اینسرت کنی .
گزینه package presentation for cd هم در منوی فایل زیر منوی save & send وجود داره

امیدوارم مشکلت حل شده باشه

R.Karaj
13-09-2011, 12:35
بچه ها کسی میدونه چه جوری میشه شکل ظاهری ایکون پاورپوینت ساخته شده رو تغییر داد ؟؟
مثل تغییر شکل ظاهری فولدرهای ویندوز که میریم تو قسمت properties>customize>folder icons > change icon
راهی داره که ایکون فایل رو هم تغییر داد ؟

دوست عزیز سلام

راهی که به ذهنم میرسه هر چند جامع نیست ولی کار راه اندازه ، میتونی از فایل پاور پوینتت یه create short cut بسازی وبعد شورتکتتو تغییر ایکون بدی فایل پاور پوینتتم مخفی کنی

امیدوارم مشکلت حل بشه

R.Karaj
13-09-2011, 12:47
سلام
دوستان، آیا راهی وجود داره که فرد ارائه دهنده، مطلبی رو ببینه ولی افراد حاضر در کنفرانس اون مطلب رو نبینند؟
مثلاً من می تونم در
ScrrenTip text
مطلبی رو بنویسم ولی با وجود ودیو پراژکتور، افراد درون سالن هم می توانند آن نوشته را ببینند.
راهی وجود داره که فقط فرد ارائه دهنده، اون نوشته رو ببینه؟
مثلاً نمی خواد از روی نوشته بخونه و می خواد نگاهش به مانیتور و حضار باشه

دوست عزیز سلام

تصاویر نمایش داده شده در ویدیو پراژکتور دقیقا نمایش عملیاتی است که کاربر انجام میدهد و مانند مانیتور عمل میکند در مقیاس بزرگ یه راه هست که جلوی لنز ویدئو پراژکتور قسمت پایین یا بالا یه کاغذ یا چیزی بچسبونید که قسمت پایین محتویات فقط تو مانیتور متصل به سیستم یا لپ تاپ ببینیدو روی پرده ویدئو پرواژکتور نمایش داده نشه

امیداورم مشکلت حل بشه

R.Karaj
13-09-2011, 13:06
سلام
Insert>Video>Video from File
عکس رو اضافه کنین و از بالا Playback
Start: Automatically رو انتخاب کنین.

سلام دوست عزیز

فایلهای متحرک توی برنامه پاور پوینت هنگام طراحی و مد دیزاین ثابت نشون داده میشن و در حالت نمایش و اسلاید شو تحرکشونو دارن

hapoogold
13-09-2011, 14:09
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخوام تو اسلایدم یه تکست ثابت داشته باشم. که توش نوشته شده باشه "تابستان 90" . از بخش هِدِر و فوتر اینو آوردم، مثل عکسی که در بالا میبینید.
اما عددهارو انگلیسی نشون میده.

چی کار کنم که عددها رو هم فارسی نشون بده؟

R.Karaj
13-09-2011, 14:17
سلام

میخوام تو اسلایدم یه تکست ثابت داشته باشم. که توش نوشته شده باشه "تابستان 90" . از بخش هِدِر و فوتر اینو آوردم، مثل عکسی که در بالا میبینید.
اما عددهارو انگلیسی نشون میده.

چی کار کنم که عددها رو هم فارسی نشون بده؟

سلام دوست عزیز

برای فارسی نوشتن باید تنظیمات ویندوزتو به حالت National تغییر بدی که مسیرش اینه
controlpanel>regional and language options >customize> در پایین پنجره digit substitution باید به national تغییر کنه پنجره ها رو ok و تغییراتت اعمال میشه

امیداورم مشکلت حل بشه

R.Karaj
13-09-2011, 14:38
سلام.
می خواستم بدونم چجوری می شه یک بخش از یک نمودار رو ( مثلا یک مستطیل ) لینک کرد ؟؟ ( هایپرلینک کرد ؟؟ )
ممنون.

سلام دوست عزیز

برای لینک کردن یک قسمت از هر عکس یا نمدار تنها کافیه یک مستطیل یا هر شکل دیگه ای رو از قسمت shapes توی منوی insert به اندازه اون نمودار درج کنی و روی نمودار بزاری بعداز قسمت shape fill یا رنگ داخل شکل بگی no fill و دور خط شکلم با shape outline بگی بدون خط یا no outline که تصویر زیرت نمایان بشه بعدشم روی شکل مستطیل کلیک راست کنی و گزینه hyperlink رو انتخاب کنی و فایلی که میخای لینک بشه توی اسلاید شو نتیجه کارو ببین

nelahe
14-09-2011, 17:07
سلام چطور می شه یک عکس را در فوتر یا هدر تکرار شد

مثل ورد

می خوام در تمام صفحات پاور یک عکس تکرار بشود در بالای آن یا در پایین صفحه

مثلاً آرم

2- چطور پرزنت های آماده را دانلود می کنیم نگهشون داریم

از قسمت
NEW- DESIGN SLID

Darya-eng
15-09-2011, 14:36

مثل ورد

مثلاً آرم

menu View>>Slide Master

در اسلاید اول هرعکسی را درهرجایی بگذارید درتمام اسلایدهای بعدی دقیقا همان عمکس درهمان جا باهمان سایز نمایش داده میشود

از قسمت
NEW- DESIGN SLID

منظورتون تم های اماده است دیگه؟:13:

Menu Design>>Theme
کنار effect(سمت چپ)یک فلش روبه پایین دارد روی ان کیلیک کنید وگزینه
more theme on microsaft offce online...را انتخاب کنید.اگر به اینترنت وصل باشید میتویند هرکدام از تم هایی که دوست دارید رو دانلود کنید

mohsen29
18-09-2011, 13:25
سلام دوستان.میخواستم بدونم چطور میشه برا پروژه عناوین فصلا یه گوشه در همه اسلایدا نشون داده بشه و با کلیک روی فصل اسلایدای مربوطشو نشون بده؟(نمیدونم تونستم منظورمو برسونم؟)

سلام

مثلا اگر 10 اسلاید داشته باشی.

بین اسلاید 5 و 6 کلیک کن و سپس در زبانه Home و در گروه Slides، گزینه section را باز کن و add section را بزن.

به طور پیش فرض نام آن Untitled Section (میتونی روی این نام کلیک راست کنی و گزینه rename را بزنی)که در بین اسلاید 5 و 6 قرار می گیرد.

nelahe
19-09-2011, 08:46

مثل ورد

مثلاً آرم

menu View>>Slide Master

در اسلاید اول هرعکسی را درهرجایی بگذارید درتمام اسلایدهای بعدی دقیقا همان عمکس درهمان جا باهمان سایز نمایش داده میشود

از قسمت
NEW- DESIGN SLID

منظورتون تم های اماده است دیگه؟:13:

Menu Design>>Theme
کنار effect(سمت چپ)یک فلش روبه پایین دارد روی ان کیلیک کنید وگزینه
more theme on microsaft offce online...را انتخاب کنید.اگر به اینترنت وصل باشید میتویند هرکدام از تم هایی که دوست دارید رو دانلود کنید

سلام این را دقیق تر بهم نشون می دهید

menu View>>Slide Master

راستش من گذاشتم نشد نمی دونم یه کم بیشتر برام توضیح بدهید شرمنده

NEW- DESIGN SLID

خیلی دوست دارم تم هایی که در این قسمت هست رو داشته باشم

دانلود می کنم نمی دونم کجا می ریزه می تونید کمکم کنید مرسی

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:46 AM ----------

بهترین سایت برای آپ عکس کدوم سایته که عکس بمونه حتماً

قله بلند
21-09-2011, 23:36
دوست عزیز سلام

تصاویر نمایش داده شده در ویدیو پراژکتور دقیقا نمایش عملیاتی است که کاربر انجام میدهد و مانند مانیتور عمل میکند در مقیاس بزرگ یه راه هست که جلوی لنز ویدئو پراژکتور قسمت پایین یا بالا یه کاغذ یا چیزی بچسبونید که قسمت پایین محتویات فقط تو مانیتور متصل به سیستم یا لپ تاپ ببینیدو روی پرده ویدئو پرواژکتور نمایش داده نشه

امیداورم مشکلت حل بشه

سلام
ممنونم از پاسختون. ولی گفتند که روشی توی خود پاورپوینته

nelahe
04-10-2011, 10:51
سلام این را دقیق تر بهم نشون می دهید

راستش من گذاشتم نشد نمی دونم یه کم بیشتر برام توضیح بدهید شرمنده

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:46 AM ----------

بهترین سایت برای آپ عکس کدوم سایته که عکس بمونه حتماً

سلام لطف می کنید این رو جواب بدهید مرسی

2- اسلاید خلاصه چطور ساخته می شود
در اینترنت سرچ کردم اما نتونستم گزینه هایی رو که گفته شده پیدا کنم

nelahe
10-10-2011, 17:57
سلام چقدر سوت و کوره

یه سوال به سوال های قبلی اضافه کنم

وقتی دو اسلاید در یک صفحه می اندازم برای پرینت

چرا این دوتا را وسط صفحه می انداز

می خوام صفحه پر شود

من در صفحه پرینت حتی دکمه fit را هم تیک دار می کنم

چکار باید کرد خیلی احتیاج دارم

دو سوال قبلی را هم ممنون می شم جواب بدهید مرسی

nelahe
17-10-2011, 12:39
سلام هیچ جوابی نیست منتظر جواب دوستان

najva_24
20-10-2011, 18:46
سلام دوستان
من سوال دارم کسی نیست جوابمو بده؟؟؟؟
ایا میتوان عکسهای متحرک (gif ) را وارد اسلاید کرد؟
چگونه حجم یک عکس را برای کمتر شدن حجم فایل نهایی کم کنیم؟
چطور عکس خو.د را به صورت مستقیم از دور بین وارد اسلاید کنیم؟
چگونه عکس وارد شده را برش دهیم؟- چگونه عکس خود را به صورت یک شکل خاص در آوریم؟(مثل یک نوشته یا یک شی)-چگونه یک صدا (معمولا mp3 مثلا 5 دقیقه ای ) برای یک سری اسلاید یا همه اسلایدها پخش شود؟

mahsa1469
26-10-2011, 14:01
دوستان چه جوری با office2010 یه آهنگ رو برا تمام اسلایدا بذارم؟

nasim77
28-10-2011, 16:00
سلام ببخشید که سوالم ابتدایی .
چه طوری می شه توی یک پاورپوینت چند تا بک گراند مختلف گذاشت
مرسی

Darya-eng
29-10-2011, 12:49
سلام ببخشید که سوالم ابتدایی .
چه طوری می شه توی یک پاورپوینت چند تا بک گراند مختلف گذاشت
مرسی

سلام
از منویDesignاز قسمت Themeروی هر پس زمینه ای که مدنظرتون هست راست کیلیک کنید وگزینهapply to select slide را انتخاب کنید

Darya-eng
29-10-2011, 13:27
سلام دوستان
من سوال دارم کسی نیست جوابمو بده؟؟؟؟
1)ایا میتوان عکسهای متحرک (gif ) را وارد اسلاید کرد؟
2)چگونه حجم یک عکس را برای کمتر شدن حجم فایل نهایی کم کنیم؟
3)چطور عکس خو.د را به صورت مستقیم از دور بین وارد اسلاید کنیم؟
4)چگونه عکس وارد شده را برش دهیم؟- چگونه عکس خود را به صورت یک شکل خاص در آوریم؟(مثل یک نوشته یا یک شی)-چگونه یک صدا (معمولا mp3 مثلا 5 دقیقه ای ) برای یک سری اسلاید یا همه اسلایدها پخش شود؟

1)روی عکس کیلیک کنید copy ودراسلاید موردنظر pastوقتی اسلایدهایرو اجرا میکنید عکس متحرک هم بصورت متحرک نمایش داده می شود(بنده فرمت gifرا امتحان کردم عملی شد)
2)تصویر را در فتوشاپ باز می کنیم. اولین کار این است که دقت تصویر را پائین بیاورید. برای این کار از منوی Image گزینه Image size را انتخاب کنید. در این کادر در بخش Resolution در پائین کادر عدد 300 را تبدیل به 72 کنید و Ok را کلیک کنید. با این کار دقت تصویر به 72 نقطه در اینچ کاهش می یابد. قدم بعدی این است که ابعاد عکس را کاهش دهید. این کار به میزان زیادی از حجم آن کم می کند. باز هم از منوی Image گزینه Image size را انتخاب کنید. این بار در بخش Document size طول و عرص عکس را کم کنید.
3)اگر دوربینو با USBوصل کرده باشید از منوی insert اگر روی pictureکیلیک کنید میتونید عکس موردنظرتون هرجا ذخیره شده باشه را انتخاب کنید
4)برای برش دادن که میشه از paint کمک گرفت ولی اگر میخواهید به شکل خاصی برش بدهید از فتوشاپ کمک بگیرید

hamesterlibera
29-10-2011, 21:47
سلام دوستان
یه سئوال دارم : چطوری میشه عکسی که در یکی از اسلایدهای پاورپوینت هست رو از اون جدا کرد؟
ممنون میشم با استفاده از تجاربتون راهنمائیم بفرمائین. مرسی.

ali.8
01-11-2011, 21:57
سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخوام متن هایی که در اسلاید پاور پینت قرار میدم به طور متحرک نوشته بشه
یعنی وقتی میرم اسلاید بعدی متن هاش دونه دونه یا قرار بگیره
ممنون میشم جواب بدین

Darya-eng
02-11-2011, 17:45
سلام دوستان
یه سئوال دارم : چطوری میشه عکسی که در یکی از اسلایدهای پاورپوینت هست رو از اون جدا کرد؟
ممنون میشم با استفاده از تجاربتون راهنمائیم بفرمائین. مرسی.

سلام در صفحه ای که لینکش را در زیر گذاشتم پست 4 همین سئوال پرسیده شده
مطالعه بفرمایید

سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخوام متن هایی که در اسلاید پاور پینت قرار میدم به طور متحرک نوشته بشه
یعنی وقتی میرم اسلاید بعدی متن هاش دونه دونه یا قرار بگیره
ممنون میشم جواب بدین
سلام
شما متنی که میخواهید حروفش دونه دونه ظاهر بشه رو با درگ کردن انتخاب میکنید ومسیرزیر را طی کنید

لینک عکس:

از لیست باز شده روی more effectکیلیک کنید پنجره جدیدی باز می شود میتوانید یکی از effectهای زیر را انتخاب کنید:

Faded swivel
Random Effects
color Typewriter

gholami4333
05-11-2011, 11:26
سوال 1: در پاورپوینت 2010 ، transitions جدیدی هست که زمانی که فایل را ذخیره می کنیم و همان فایل را در پاورپوینت 2007 باز می کنیم دیگر transitions جدیدی که در 2010 از آن استفاده کردیم دیده نمی شود چطور آنها را ذخیره کنیم که در هر پاورپینتی نمایش داده شود؟
سوال 2: تمهایی که از اینترنت دانلود کردم رنگهایشان تغییر نمی کند چطور می شود رنگهایشان را تغییر داد؟

nelahe
12-11-2011, 14:05
سلام چقدر سوت و کوره

یه سوال به سوال های قبلی اضافه کنم

وقتی دو اسلاید در یک صفحه می اندازم برای پرینت

چرا این دوتا را وسط صفحه می انداز

می خوام صفحه پر شود

من در صفحه پرینت حتی دکمه fit را هم تیک دار می کنم

چکار باید کرد خیلی احتیاج دارم

دو سوال قبلی را هم ممنون می شم جواب بدهید مرسی

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 04:04 PM ----------

سلام لطف می کنید این رو جواب بدهید مرسی

2- اسلاید خلاصه چطور ساخته می شود
در اینترنت سرچ کردم اما نتونستم گزینه هایی رو که گفته شده پیدا کنم

سلام دوستان خیلی وقت پیش پرسیده شده است

nazanin66
17-11-2011, 20:28
سلام
چه جوری با استفاده از پاور پوینت یک بازی در حد 15 دقیقه بسازم؟ من فقط بلدم اسلاید بسازم و برای کارهای دانشگاهیم استفاده کنم..حالا یکی اومده ازم کمک خواسته...گفته معلم مدرسشون یک بازی در حد 15 دقیقه برای درس زبان میخواد....اگه کسی میدونه کمی کمک کنه..البته به جز روش hyperlink.
با تشکر
:11:

gis0o0
21-11-2011, 14:16
سلام دوستان

چطو میشه کاری کرد که فایلهای پاورپوینت روی سیستمهای مختلف دچار تغییر فونت نشه و اسلایدها به هم نریزه؟

مثل ورد که وقتی پی دی اف می کنیم دیگه همچی مشکلی پیش نمیاد. پاور پوینت هم راه حلی داره؟

مرسی:40:

Darya-eng
21-11-2011, 15:17
سلام
چه جوری با استفاده از پاور پوینت یک بازی در حد 15 دقیقه بسازم؟ من فقط بلدم اسلاید بسازم و برای کارهای دانشگاهیم استفاده کنم..حالا یکی اومده ازم کمک خواسته...گفته معلم مدرسشون یک بازی در حد 15 دقیقه برای درس زبان میخواد....اگه کسی میدونه کمی کمک کنه..البته به جز روش hyperlink.
با تشکر
:11:
یادمه یکی از دوستان توی همین سایت یه بار میخواست برای کلاس زبان یه بازی یا سرگرمی درست کنه
اول عکس یه شی یافرد یا حیوان یا... رانشان میداد بعد از چندثانیه کلمه انگلیسی همون عکس با انیمیشن وارد اسلاید میشد
مثلا عکس سگ میذاشت ونوشته dogظاهر میشد

سلام دوستان

چطو میشه کاری کرد که فایلهای پاورپوینت روی سیستمهای مختلف دچار تغییر فونت نشه و اسلایدها به هم نریزه؟

مثل ورد که وقتی پی دی اف می کنیم دیگه همچی مشکلی پیش نمیاد. پاور پوینت هم راه حلی داره؟

از منوی Tools گزینه Options را انتخاب و به سربرگ Save بروید.

Darya-eng
22-11-2011, 19:41
سلام دوستان

در powerpoint2007اینگونه عمل میکنیم:

mafiasos
22-11-2011, 23:37
سلام دوستان

من با یه مشکل مواجه شدم . وقتی میخوام یک کلیپ ویدئویی بزارم تو اسلاید . کلا هنگ میکنه . ارور close program میده . 2007 رش 2010 هر دو این ارور میدن . بعد هم اگه هنگ نکنه و فیلم بره تو اسلاید . و قتی میخوام پخشش کنم . باز هم هنگ میکنه . حجم کلیپ هم 18 mb هستش .

مشکل از کجاست ؟

baby27784
27-11-2011, 00:59
سلام

دوستان من یک نرم افزار میخوام که مثل پاورپوینت باشه واسه ساخت یه موضوع اموزشی.

عمده کارم هم اینه که متن یا عکس رو بصورت اسلاید نشون بدم.

ممنون میشم معرفی کنید.

nelahe
01-12-2011, 14:01
سلام

تا سوال در پاور داشتم

البته این ها را خیلی وقت پیش پرسیدم

1-
NEW- DESIGN SLID

New - Design Slid

2- اسلاید خلاصه را چطور می توانیم بسازیم

البته توی اینترنت روشش را نوشته
ولی نتونستم جای گزینه هایی را که گفته پیدا کنم

3- در پنجره پرینت

قابلیت handsout (که می توان دو الی 9 اسلاید را در یک برگ پرینت کرد)

چطور می شه در این قابلیت این اسلایدها تمام صفحه را پر کنند
چون خیلی خالی می افتد

4- من یک design (بک گراند) دانلود کردم

- ببینید وقتی که متن را در کادر می نویسم به این صورت می شود انگار یه جورایی مات می شود

- اما وقتی روی آن متن کلیک می کنم به صورت شماره 2 می شود و درست می شود

باید چکار کرد

فایلش را هم گذاشتم

amir323b
02-12-2011, 15:46
سلام
تا سوال در پاور داشتم
البته این ها را خیلی وقت پیش پرسیدم
1-
NEW- DESIGN SLID
New - Design Slid
2- اسلاید خلاصه را چطور می توانیم بسازیم
البته توی اینترنت روشش را نوشته
ولی نتونستم جای گزینه هایی را که گفته پیدا کنم
3- در پنجره پرینت
قابلیت handsout (که می توان دو الی 9 اسلاید را در یک برگ پرینت کرد)
چطور می شه در این قابلیت این اسلایدها تمام صفحه را پر کنند
چون خیلی خالی می افتد
4- من یک design (بک گراند) دانلود کردم
- ببینید وقتی که متن را در کادر می نویسم به این صورت می شود انگار یه جورایی مات می شود
- اما وقتی روی آن متن کلیک می کنم به صورت شماره 2 می شود و درست می شود
باید چکار کرد
فایلش را هم گذاشتم .....

سلام . 1- وقتی دانلود کردی خدکار با پاورپوینت باز میشه . حالا توی این برنامه دکمه save as رو یزن و ذخیره کن .

2- منظورتون از "خلاصه" رو متوجه نشدم .

3- من 2010 هستم و در این نسخه بزور پیشفرض بروی full page slides هست . اگه نبود با زدن ctrl+p و از قسمت settings اینرو انتخاب کن .

4- اینها یه سری تنظیماتی یه که با خود تم هست . شما متنهاتو با استفاده از تب insert سپس text box ایجاد کن .

:20:

Sir Masoud
02-12-2011, 19:24
با سلام
من به تازگی کار با پاورپوینت را شروع کردم یه سوالی داشتم.
آیا میشه در یک اسلاید وقتی چندتا fade داریم این fadeها را جوری تنظیم کنیم که مثلا با اومدن fade 2 قبل از اون fade 1 بره یا همون محو بشه. یعنی fade 2 بیاد جای fade 1 نه در کنار اون. همه‌ی این اتفاقات در یک اسلاید باشه.
با تشکر

nelahe
03-12-2011, 09:50
سلام . 1- وقتی دانلود کردی خدکار با پاورپوینت باز میشه . حالا توی این برنامه دکمه save as رو یزن و ذخیره کن .

2- منظورتون از "خلاصه" رو متوجه نشدم .

3- من 2010 هستم و در این نسخه بزور پیشفرض بروی full page slides هست . اگه نبود با زدن ctrl+p و از قسمت settings اینرو انتخاب کن .

4- اینها یه سری تنظیماتی یه که با خود تم هست . شما متنهاتو با استفاده از تب insert سپس text box ایجاد کن .

سلام

2- این متنی است که در مورد اسلاید خلاصه نوشته

ساختن یک اسلاید خلاصه مطالب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر به طور خلاصه در یک اسلاید بخواهید بگویید که در اسلایدهای بعدی چه خواهید گفت یک اسلاید خلاصه مطالب بسیار کارآمد خواهد بود. برای این کار به نمایش slid sorter از منوی view‌بروید و در آنجا اسلایدهای مورد نظر برای خلاصه سازی را با پایین نگهداشتن کلید shift‌انتخاب کنید. سپس از نوار ابزار slide sorter گزینه summary slide را انتخاب کنید. این اسلاید خلاصه به صورت پیش فرض به عنوان دومین اسلاید نمایش قرار می گیرد و حاوی تیتر اسلایدهای منتخب خواهد بود. خلاصه مطالب به طور پیش فرض دارای رئوس مطالب تیترهای اسلایدهای موجود می باشد.

3- در 2007 نمی تونید بگید

یا 2010 را وقتی full می کنید عکسش را بگذارید می خوام ببینم کامل full page شده (عکس از پرینت پریویو)

sepid12ir
06-12-2011, 15:55
با سلام
من به تازگی کار با پاورپوینت را شروع کردم یه سوالی داشتم.
آیا میشه در یک اسلاید وقتی چندتا fade داریم این fadeها را جوری تنظیم کنیم که مثلا با اومدن fade 2 قبل از اون fade 1 بره یا همون محو بشه. یعنی fade 2 بیاد جای fade 1 نه در کنار اون. همه‌ی این اتفاقات در یک اسلاید باشه.
با تشکر

سلام

اگه درست متوجه شده باشم، بله در بخش animations >>> custom animations میتونید اینکار را انجام بدین.

مثلا در یک اسلاید، عکسی دارین که میخواین اول محو بشه و عکس بعدی روش بیاد ؟ درسته ؟
در بخش custom animations به کمک exit که در عکس مشخص هست میتونید اینکارو انجام بدین:

a6543210
07-12-2011, 15:26
سلام دوستان
یه فایل پاور پوینت دارم .می خواستم یه طور پرینت بگیرمش که پشت زمینه نیفته.فقط می خوام متن و عکس رو بیفته.لطفا یاری بفرمایید .کارم لنگه!

a6543210
10-12-2011, 06:25
کممممممممممممممممک

یه فایل پاور پوینت دارم .می خواستم یه طور پرینت بگیرمش که پشت زمینه نیفته.فقط می خوام متن و عکس رو بیفته.لطفا یاری بفرمایید .کارم لنگه!

farshad.88
10-12-2011, 17:03
سلام
برای تبدیل پاورپوینت به SWF چکار باید بکنیم ؟ ( 2007 )
من وقتی روی فایل پاورپوینت کلیک راست میکنم و گزینه convert to Marcromedia Flash رو انتخاب میکنم. ارور پرینتر میده. در حالی که من اصلا پرینتر ندارم و نمیخوام پرینت بگیرم. ماکرومدیا هم اخرین ورژن است. چکار کنم ؟

Darya-eng
12-12-2011, 14:19
سلام
من وقتی روی فایل پاورپوینت کلیک راست میکنم و گزینه convert to Marcromedia Flash رو انتخاب میکنم. ارور پرینتر میده. در حالی که من اصلا پرینتر ندارم و نمیخوام پرینت بگیرم. ماکرومدیا هم اخرین ورژن است. چکار کنم ؟

درصورت تمایل از نرم افزارiSpring Presenter استفاده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]

sepid12ir
13-12-2011, 22:38
سلام دوستان

تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که عکس پشت زمینه را هنگام پرینت، سفید کنین (بردارین)

راه دیگه ای اصلا به نظرم نمیرسه !!

farshad.88
14-12-2011, 12:17
درصورت تمایل از نرم افزارiSpring Presenter استفاده کنید

]

اون جای خالی چی باید بنویسم ؟ اسم سایت چیه ؟

miladfans
14-12-2011, 15:13
سلام
من می خوام یه فایل پاورپوینت بسازم که پشتش یه بک گراند متحرک باشه
از کجا گیر بیارم
اگه میشه تو جواب لینک مستقیم برام بزارید

mefmef
15-12-2011, 21:29
دوستان سلام
من یه فایل پاورپوینت دارم نزدیک 100صفحه هست
می خوام فونت تمام صفحه هارو یکی کنم راهش چیه ؟

Darya-eng
16-12-2011, 12:23
دوستان سلام
من یه فایل پاورپوینت دارم نزدیک 100صفحه هست
می خوام فونت تمام صفحه هارو یکی کنم راهش چیه ؟

روی فلش کوچیک کنارreplaceکیلیک می کنید واز منوی باز شده گزینه replace fontsراانتخاب می کنید

در پنجره باز شده در تکس باکس بالا:فونت استفاده شده در اسلایدها ودر تکس باکس دوم فونتی که میخواهید به ان تبدیل شود راوارد می کنید(به عکس توجه کنید)

دقت کنید که بعضی از فونت قابل تبدیل به یکدیگر نیستند

عکس:

Darya-eng
16-12-2011, 12:32
سلام دوستان

شما اسلاید اول را انتخاب کن واز منویdesign یک بک گراند سفیدانتخاب کنید برای همه اعمال میشه!!!
(چک کردم جواب میده)

سلام

اون جای خالی چی باید بنویسم ؟ اسم سایت چیه ؟

جای خالی نبود لینک بود

Sir Masoud
17-12-2011, 01:52
سلام

اگه درست متوجه شده باشم، بله در بخش animations >>> custom animations میتونید اینکار را انجام بدین.

مثلا در یک اسلاید، عکسی دارین که میخواین اول محو بشه و عکس بعدی روش بیاد ؟ درسته ؟
در بخش custom animations به کمک exit که در عکس مشخص هست میتونید اینکارو انجام بدین:

خیلی ممنون از راهنمایتون . ولی یک مشکلی برام پیش اومد ببینید وقتی من بهش Exit می‌دم از اول تو اسلاید ظاهر میشن بعد با زدن enter حذف میشن. من می‌خوام مثلا تو یک اسلاید 10 تا عکس دارم. می‌خوام وقتی وارد اون اسلاید شدم با زدن enter اول عکس اول ظاهر بشه بعد با زدن enter دوم (وشاید هم سومی لازم بشه) اولی محو بشه دومی ظاهر بشه و همین طور این کار برای بقیه‌ی عکس‌ها ادامه پیدا کنه. با راهنمایی شما اول هر 10 تا عکس تو صفحه ظاهر میشن بعد با زدن هر enter یکی محو میشه. امیدوارم منظورم را به خوبی گفته باشم. آیا امکان این کار هم هست.

omid-p30
17-12-2011, 15:08
آقا از طریق خود پاورپوینت میشه یه فایل ورد رو وارد و تبدیلش به پاورپوینت کرد ؟

.ir.
17-12-2011, 17:42
سلام
بدون حاشیه 10 صحفه متن word دارم که باید در پاورپوینت اونو اسلاید اسلاید کنم پاورپوینت هم کار نکردم تا حالا ..
اول یه صفحه خام در پاورپوینت باز کردم و از منو بالای پاورپوینت روی dsign رفتم و یکی از قالبها رو انتخاب کردم خب بعد متنو وارد صفحه کردم افکتهای انیمیشنی به قالب و نوشته ها دادم حالا سوالاتم
1-برای ارائه این پروژه تحقیق که میخوان بدهند به استاد خروجی کار باید با چه فرمتی باشه ؟؟؟
2-الان این 10 صفحه که درست کردم وقتی با خروجی powerpoint show خروجی گرفتم که نمیدونم خروجی درستی باشه یا نه؟! و اجرا میکنم خودم باید کلیک کنم تا بره به صفحات دیگه این کار درسته ؟؟؟حالا اگه بخوام زبان بندی کنم بین صفحات رو باید چکار کنم ..فعلا همین مشکلاتو دارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
19-12-2011, 12:15
سلام

2- این متنی است که در مورد اسلاید خلاصه نوشته

3- در 2007 نمی تونید بگید

یا 2010 را وقتی full می کنید عکسش را بگذارید می خوام ببینم کامل full page شده (عکس از پرینت پریویو)

سلام این سوالات بالا را به من می گید

2- چطور یک ورد را به پاور تبدیل کنیم

به جز یکی یکی کپی کردن راه دیگه ای هم هست

geysar
20-12-2011, 18:52
اقا چطورمیشه درپاویرپوینت نموداررسم کرد
مثلا روی محور xوyدوخط y=xوy=3x+4راکشید وروی ان نقاط aوbرا مشخص کرد
چنین چیزی ممکنه

nelahe
27-12-2011, 13:06
سلام دوستان لطفاً این سوالات پاور را پاسخ بدهید مرسی

justfree
01-01-2012, 20:46
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من علیرضا هستم و اولین پستی هست که توی این انجمن دارم میدم
از اینکه در جمع شما دوستان هستم بینهایت خوشحالم
===============
من 2 تا مشکل دارم با ساخت پاورپوینت 2007
اولین مشکلم اینه که میخوام عکسهای منظره بزارم بکگراند اسلایدهام
اما عکسها بزرگتر از سایز اسلاید میشن و کاملن توش قرار نمی گیرن
یا مثلا میخوام یه اسلاید با زمینه سفید داشته باشم که عکس منظره سه چهارم فضای اسلاید رو پر کنه؟ ( واقعاً خیلی تلاش کردم اما به نتیجه ای نرسیدم)
مشکل بعدی اینه که میخوام متن هایی رو که روی اسلایدهام مینویسم ثابت نباشن
افکت داشته باشن مثلا از بالا وارد اسلاید بشن یا از جهت های مختلف وارد بشن
=============
اگر که در انجمن مناسب پست ندادم دوستان به بزگواری خودشون عفو بفرمایند
جای بهتری واسش گیر نیاوردم
ممنونم از همتون

Amir Hossein
02-01-2012, 00:18
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من علیرضا هستم و اولین پستی هست که توی این انجمن دارم میدم
از اینکه در جمع شما دوستان هستم بینهایت خوشحالم
سلام
ورودتون رو تبریک میگم

اولین مشکلم اینه که میخوام عکسهای منظره بزارم بکگراند اسلایدهام
وقتی عکس رو وارد کردین
انتخابش کنید و برید به قسمت format و از اونجا send backward رو انخاب کنید

اما عکسها بزرگتر از سایز اسلاید میشن و کاملن توش قرار نمی گیرن
!!!
میتونین گوشه عکس هارو نگه دارین به به اندازه دلخواه در بیارین

یا مثلا میخوام یه اسلاید با زمینه سفید داشته باشم که عکس منظره سه چهارم فضای اسلاید رو پر کنه؟ ( واقعاً خیلی تلاش کردم اما به نتیجه ای نرسیدم)
بازم میتونین از گوشه ها برای تنظیم سایز استفاده کنید

مشکل بعدی اینه که میخوام متن هایی رو که روی اسلایدهام مینویسم ثابت نباشن
افکت داشته باشن مثلا از بالا وارد اسلاید بشن یا از جهت های مختلف وارد بشن
به راحتی میتونید از تب animations برای این کار استفاده کنید

اگر که در انجمن مناسب پست ندادم دوستان به بزگواری خودشون عفو بفرمایند
جای بهتری واسش گیر نیاوردم
ممنونم از همتون
جاش همینجاست

ila
02-01-2012, 12:05
برای اینکه بتونم اعداد رو توی پاور پوینت فارسی بنویسم چیکار کنم چون هر کار میکنم انگلیسی نشون داده میشه فقط اعداد
بعد برای اینکه به یک کلمه افکت داد باید چیکار کنیم...من وقتی یک کلمه رو انتخاب میکنم کل کتنی که داخل text box هست افکت میگره...ممنون

Amir Hossein
03-01-2012, 00:22
برای اینکه بتونم اعداد رو توی پاور پوینت فارسی بنویسم چیکار کنم چون هر کار میکنم انگلیسی نشون داده میشه فقط اعداد
یک فونت کاملا فارسی رو انتخواب کنید
زبان رو فارسی کنید و بعد تایپ کنید

بعد برای اینکه به یک کلمه افکت داد باید چیکار کنیم...من وقتی یک کلمه رو انتخاب میکنم کل کتنی که داخل text box هست افکت میگره
فکر نکنم امکان داشته باشه

geysar
03-01-2012, 00:52
چنین چیزی ممکنه
سوال من را چراکسی جواب نمیده ؟

Amir Hossein
03-01-2012, 01:27
چنین چیزی ممکنه

سلام
اگر کلآ منظورتون کشیدن نمودار هستش:
از تب insert
chart رو انتخاب کنید

nelahe
08-01-2012, 12:20
سلام

1- چطور اسلاید خلاصه بسازیم (البته از اینترنت پیدا کردم راهشو ولی نمی تونم انجامش بدم اگر دوستان بلد هستند یا عکس دارند ممنون می شم برام بگذارند)

2- در پرینت وقتی دو اسلاید را در یک صفحه می اندازیم چکار کنیم این صفحه را پر کنند و فقط وسط اسلاید نیفتند

Переклад не
14-01-2012, 17:57
دوستان من تو پاور 2010 در حالت فارسی مشکل نمایش شماره ها به صورت انگلیسی دارم.چیکار کنم به فارسی تبدیل شن؟

justfree
15-01-2012, 15:11
دوست عزیز ممنون از پاسختون
اما منظور من از دادن افکت به متن این گزینه animation که شما فرمودین نبود
ببینید من یه مثال میزنم
من یه اسلاید دارم که زمینه ی این اسلاید عکس منظرست
وقتی دارو به اسلاید نگاه می کنم بعد زا 2 ثانبه یا کمتر یا بیشتر متن مورد نظر یا از گوشه ها وارد تصویر میشه و روی منظره قرار می گیره یا با افکتهای مختلف مثلا چرخیده میشه و میاد روی منظره قرار می گیره و یا از دور میاد
این افکت ها رو منظورم بود

سوال بعدیم اینه که چطور میشه به متن هامون سایه داد(shadow) منظورمه

ممنون از زحمات همگی

Dew Drop
15-01-2012, 23:26
دوستان من تو پاور 2010 در حالت فارسی مشکل نمایش شماره ها به صورت انگلیسی دارم.چیکار کنم به فارسی تبدیل شن؟

این کار رو بکنید.

Control panel>clock,Language and region >region and language>Additional setting>Use native digits

رو بزارید رو Context و Apply کنید و OK.

دوست عزیز ممنون از پاسختون
اما منظور من از دادن افکت به متن این گزینه animation که شما فرمودین نبود
ببینید من یه مثال میزنم
من یه اسلاید دارم که زمینه ی این اسلاید عکس منظرست
وقتی دارو به اسلاید نگاه می کنم بعد زا 2 ثانبه یا کمتر یا بیشتر متن مورد نظر یا از گوشه ها وارد تصویر میشه و روی منظره قرار می گیره یا با افکتهای مختلف مثلا چرخیده میشه و میاد روی منظره قرار می گیره و یا از دور میاد
این افکت ها رو منظورم بود

سوال بعدیم اینه که چطور میشه به متن هامون سایه داد(shadow) منظورمه

ممنون از زحمات همگی

برای این کار عکس رو از قسمت Insert وارد کنید.بعد از قسمت Text Box متنتون رو بنویسید
بعد برید به تب Animation و رو متنتون کلیک کنید.کادری دورش ایجاد میشه
برید به قسمت Animations و Custom animation رو بزنید.تو کادری که سمت راست صفحه باز میشه
Add effect رو باز کنید و افکت دلخواه رو بزارید.همجنین می تونید با کلیک راست روی افکت انتخاب شده تنظیمات لازم رو اعمال کنید.(البته توضیخات برای پاورپوینت 2007 بود,مراحل برای 2010 کمی متفاوته)

gladiator11
24-01-2012, 23:27
من توی پاور پوینت 2007 فایل صوتی میزارم ، توی سیستم خودم صدا میاد ولی توی سیستم دیگه نه . این فایلهای جانبی فکر کنم save نمیشه یعنی آدرس درایو c رو میزاره گزینه tools > save>embed fonts رو هم امتحان کردم فرقی به حال فایلهای صوتی نمیکنه . حتی فایلهای صوتی رو همراه فایل PPS توی سی دی ریختم ولی بازم باز نشد کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟ حیاتیه

Darya-eng
25-01-2012, 23:02
من توی پاور پوینت 2007 فایل صوتی میزارم ، توی سیستم خودم صدا میاد ولی توی سیستم دیگه نه . این فایلهای جانبی فکر کنم save نمیشه یعنی آدرس درایو c رو میزاره گزینه tools > save>embed fonts رو هم امتحان کردم فرقی به حال فایلهای صوتی نمیکنه . حتی فایلهای صوتی رو همراه فایل PPS توی سی دی ریختم ولی بازم باز نشد کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟ حیاتیه

اون ادرسیکه گفتید اصلا ربطی به صوت نداره وفونت استفاده شده در فایل را ضمیمه فایل میکند
شما برای اضافه کردن موسیقی از ادرس زیر استفاده می کنید؟

Insert>>Sound>>Sound from file

gladiator11
26-01-2012, 13:12
اون ادرسیکه گفتید اصلا ربطی به صوت نداره وفونت استفاده شده در فایل را ضمیمه فایل میکند
شما برای اضافه کردن موسیقی از ادرس زیر استفاده می کنید؟

Insert>>Sound>>Sound from file

من اون مراحلی که شما میگید رو رفتم و فایل هم حاضر هست و درست کار میکنه مشکل من یه چیز دیگه هست . من اون فایل pps رو توی سی دی میزنم توی کامپیوتر دیگه صدا پخش نمیشه

Dew Drop
26-01-2012, 13:30
من اون مراحلی که شما میگید رو رفتم و فایل هم حاضر هست و درست کار میکنه مشکل من یه چیز دیگه هست . من اون فایل pps رو توی سی دی میزنم توی کامپیوتر دیگه صدا پخش نمیشه

تا اونجایی که می دونم برای چنین شرایطی, باید فرمت فایل صوتی شما wav. باشه و به نظرم محدودیت سایز هم براش در نظرگرفته میشه.
البته اگه برای پروژه و یا چنین موضوعاتی می خواید بهتره که به صورت Package for CD ذخیره کنید.

digitalrn
29-01-2012, 04:27
سلام دوستان
م نیه مشکلی دارم تو هر اسلاید عکس و نوشته هست ولی عکس روی نوشته ها می افته چطور میشه کاری کرد که مثلا عکس تو همون اسلاید باشه ولی روی نوشته نافته ؟
یه روشی بود یادم رفته

gamer5
29-01-2012, 11:50
سلام دوستان عزیز.دو تا سوال فنی داشتم :
1.چجوری برای همه ی اسلایدها میشه header گذاشت؟عجیبه که فوتر و شماره اسلاید میشه گذاشت ولی هدر نه
2.دومی هم همین سوال دوست بالایی.چطور میشه یه عکس رو جوری آورد که نوشته زیرش هم قابل خوندن باشه؟

gladiator11
29-01-2012, 19:49
سلام دوستان عزیز.دو تا سوال فنی داشتم :
1.چجوری برای همه ی اسلایدها میشه header گذاشت؟عجیبه که فوتر و شماره اسلاید میشه گذاشت ولی هدر نه
2.دومی هم همین سوال دوست بالایی.چطور میشه یه عکس رو جوری آورد که نوشته زیرش هم قابل خوندن باشه؟

1- insert>header &footer<notes &handouts<header

2-راست کلیک کنید و send to back رو بزنید

digitalrn
29-01-2012, 20:31
2-راست کلیک کنید و send to back رو بزنید

عزیزم متوجه منظورم نشدی !
یه جوری عکس رو میچینه کنار نوشته ها که خود نوشته ها جدای عکس باشن مثلا عکس رو میذاره کنار و نوشته ها رو خودش ویرایش میکنه طوری که عکس با نوشته ها تداخل نداشته باشه .

ar_mahmoudi
06-02-2012, 16:30
سلام
من يه عكس با پسوند JPG رو روي يه Shape بصورت Hyperlink گذاشتم.
هر موقع روي اون Shape كليك ميكنم عكس رو با IE باز مي كنه در حاليكه بطور پيش فرض ديدن JPG با Photoviewer هستش.
من چه كنم كه با IE باز نشه؟
ممنون

jamshimi
14-02-2012, 12:18
چطوری میشه توی پاورپوینت 2010 وقتی آخرین صفحه از این فایل پاوروینت تموم شد خودش اتوماتیک به اسلاید شوی دیگه بره و همزمان نیز یک فایل صوتی اجرا بشه(حدود 50 ثانیه) و بعد از اینکه اسلاید شو اجرا شد این آهنگ متوقف بشه

nelahe
18-02-2012, 13:58
سلام

چند سوال فوری (جواب برای امروز می خوام) در مورد صدا گذاری داشتم

1- اولین و مهمترین در مورد جزوه آموزشی در مورد صداگذاری است که در تایپیک آموزش نکات پاور است قابل دانلود نیست

خیلی بهش احتیاج دارم

2- چطور صدا را بگذاریم که از اول شروع و تا آخرین اسلاید بخواند

3- چطور دکمه های play، stop,pause بسازیم

4- چطور صدا همراه فایل رایت یا در فلش ریخته شود

5- معرفی چند صدا برای گذاشتن روی پاور

6- حذف پسورد فایل های pps چطور پسورد فایل های پاور که با این فرمت ذخیره شده اند را برداریم

7- چطور روی فایل پاور پسورد بگذارید و تعیین کنیم دسترسی در چه حد باشد

Dew Drop
18-02-2012, 23:20
سلام

چند سوال فوری (جواب برای امروز می خوام) در مورد صدا گذاری داشتم

1- اولین و مهمترین در مورد جزوه آموزشی در مورد صداگذاری است که در تایپیک آموزش نکات پاور است قابل دانلود نیست

خیلی بهش احتیاج دارم

2- چطور صدا را بگذاریم که از اول شروع و تا آخرین اسلاید بخواند

3- چطور دکمه های play، stop,pause بسازیم

4- چطور صدا همراه فایل رایت یا در فلش ریخته شود

5- معرفی چند صدا برای گذاشتن روی پاور

6- حذف پسورد فایل های pps چطور پسورد فایل های پاور که با این فرمت ذخیره شده اند را برداریم

7- چطور روی فایل پاور پسورد بگذارید و تعیین کنیم دسترسی در چه حد باشد

سلام
آموزش فایل صوتی رو من ندارم !!!

برای گذاشتن صدا این پست رو ببینید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای سوال چهارم هم بهتر که از Package for CD استفاده کنید و به اون صورت ذخیره کنید.

برای اینکه بتونید صوتی رو با فایلتون داشته باشید باید فرمت wave باشه و محدودیت حجم برای این موارد در نظر بگیرید.

برای حذف پسورد نرم افزارهایی برای اینکار هست که معمولاً خوب جواب نمیدن ...میتونید امتحان کنید.
برای مثال PPS Unlocker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای گذاشتن پسورد هم موقع سیو کردن کنار گزینه save
General Option رو انتخاب کنید و پسورد رو وارد کنید.

ask_bl
19-02-2012, 00:02
سلام
من يه عكس با پسوند JPG رو روي يه Shape بصورت Hyperlink گذاشتم.
هر موقع روي اون Shape كليك ميكنم عكس رو با IE باز مي كنه در حاليكه بطور پيش فرض ديدن JPG با Photoviewer هستش.
من چه كنم كه با IE باز نشه؟
ممنون
سلام
احتمالا شما از قسمت Browsed Pages فایلتون رو انتخاب کردین

nelahe
19-02-2012, 09:38
سلام

برای گذاشتن صدا این پست رو ببینید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای سوال چهارم هم بهتر که از Package for CD استفاده کنید و به اون صورت ذخیره کنید.

برای اینکه بتونید صوتی رو با فایلتون داشته باشید باید فرمت wave باشه و محدودیت حجم برای این موارد در نظر بگیرید.

برای حذف پسورد نرم افزارهایی برای اینکار هست که معمولاً خوب جواب نمیدن ...میتونید امتحان کنید.
برای مثال PPS Unlocker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fapps%2Fpps_unlocker)

سلام

دوست عزیز

ممنون از جوابگویی سریع و کاملتان

یک موردی هست

برای ذخیره package همانطور که می دانید یک فولدر با بسیاری از فایل ها ذخیره می شود

ولی من مواردی دانلود کردم که یک فایل ppt یا pps بیشتر نبوده و آهنگ هم همراهش بوده

چطور به این صورت می شه با این فرمت ها فایل را رایت یا از طریق ایمیل ارسال کرد

چندین فایل صوتی برام معرفی کنید

nelahe
19-02-2012, 09:39
سلام دوستان

تعداد زیادی فایل pps دارم که رمز دارند

چندین برنامه دانلود (برنامه هایی که رمز فایل های آفیس را بر می دارند) اما جوابگوی فرمت pps نبودند

باید چکار کرد

هم رمز گذاری و هم برداشتن رمز را می خواستم

یک نمونه فایل (در این سایت تعداد زیادی فایل هست)

Dew Drop
19-02-2012, 13:12
سلام

دوست عزیز

ممنون از جوابگویی سریع و کاملتان

یک موردی هست

برای ذخیره package همانطور که می دانید یک فولدر با بسیاری از فایل ها ذخیره می شود

ولی من مواردی دانلود کردم که یک فایل ppt یا pps بیشتر نبوده و آهنگ هم همراهش بوده

چطور به این صورت می شه با این فرمت ها فایل را رایت یا از طریق ایمیل ارسال کرد

چندین فایل صوتی برام معرفی کنید

سلام
خواهش می کنم

اگه این فایلهایی که شما می فرمایید و تو میل ها دریافتشون کردید
دقت کنید می بینید که فرمت صوتیشون wav هستش و معمولاً حجم فایل صوتی این اسلایدها کمه ... (کمتر از 5 MB)

شما می تونید فایلهای موردنظر به فرمت wav. تبدیل کنید ولی حجمشون بالا میشه!!!

متاسفانه من جایی برای این موردی که فایلهای wav با حجم کم داشته باشن سراغ ندارم.

nelahe
19-02-2012, 13:54
سلام
خواهش می کنم

اگه این فایلهایی که شما می فرمایید و تو میل ها دریافتشون کردید
دقت کنید می بینید که فرمت صوتیشون wav هستش و معمولاً حجم فایل صوتی این اسلایدها کمه ... (کمتر از 5 MB)

شما می تونید فایلهای موردنظر به فرمت wav. تبدیل کنید ولی حجمشون بالا میشه!!!

متاسفانه من جایی برای این موردی که فایلهای wav با حجم کم داشته باشن سراغ ندارم.

مشکلی نیست

من چند تا آهنگ مناسب با پاورپوینت های مختلف می خواستم کلاً اهنگ های آرام خیلی هم دانلود کردم و قشنگ نبود ولی آهنگ های این پاوری که نمونه گذاشتم قشنگ است اما به خاطر رمز نمی تونم استخراج کنم

برای برداشتن رمزش میشه کاری کرد؟

حتماً باید فایل صوتی را wav کرد ؟

چطور به صورت pps طوری گذاشته که هم رمز دارد و هم فایل صوتی اش همراهش است

jafarian
19-02-2012, 14:08
برای برداشتن رمز فقط از برنامه هایی که برای این منظور هست میتونید استفاده کنید برای سئوال دوم هم طبق شکل روی گزینه tools برنامه کلیک کنید بعدش گزینه مورد نظر انتخاب کنید برای گذاشتن پسورد:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pakbakhteh
19-02-2012, 14:58
ضمن حسته نباشيد
به چند قالب ( تمپليت ) پاورپوينت با موضوع عمران يا معماري نياز داشتم
نمي دانم اينجا بايد مي نوشتم يا خير
به هر حال خيلي عجله دارم ممنون ميشم كمكم كنيد.
با سپاس فراوان

miladfans
20-02-2012, 12:36
کسی جواب من رو نداد
چطور بک گراند متحرک بذارم ؟؟

nelahe
21-02-2012, 10:04
برای برداشتن رمز فقط از برنامه هایی که برای این منظور هست میتونید استفاده کنید برای سئوال دوم هم طبق شکل روی گزینه tools برنامه کلیک کنید بعدش گزینه مورد نظر انتخاب کنید برای گذاشتن پسورد:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

سلام

من تمام این برنامه ها را دانلود کردم

یکی روی دکمه دانلود که کلیک کردم باز نشد (فیلتر شده بود)

یکی جواب نداد (فایل های ppt را پشتیبانی می کرد اما pps را نه)

یکی هم demo بود و فقط در full version کار می کرد

؟؟؟؟؟

mehransw
21-02-2012, 11:05
سلام دوستان
من يك فايل پاورپوينت 2003 دارم و نرم افزار آفيس 2007 روي سيستمم نصبه
اين فايل رمز داره و read only هم هست ... رمز فايل رو دارم و نميخوام كه با نرم افزار رمزشكن اون رو بشكنم . فقط ميخوام اين رمز رو بردارم و از همه مهمتر از حالت read only‌دربياد .... توي يه تايپيك خوندم كه از منوي گرد پاورپوينت 2007 گزينه power point option و بعد از بخش اضافه كردن كليد ها گزينه security‌رو اضافه كنم ... ولي متاسفانه اينچنين دكمه اي در نسخه آفيس من نيست ... البته word داره ولي power point نداره ... از نرم افزار Office Password Recovery Magic هم استفاده كردم ولي متاسفانه بعد از گذشت دو روز كه اسكن كرد چيزي نشد ...
كل ماجرا اينه كه من رمز رو دارم فقط نميدونم چطوري بايد برش دارم ....
لطفا كمك كنيد

ask_bl
21-02-2012, 11:37
سلام دوستان
من يك فايل پاورپوينت 2003 دارم و نرم افزار آفيس 2007 روي سيستمم نصبه
اين فايل رمز داره و read only هم هست ... رمز فايل رو دارم و نميخوام كه با نرم افزار رمزشكن اون رو بشكنم . فقط ميخوام اين رمز رو بردارم و از همه مهمتر از حالت read only‌دربياد .... توي يه تايپيك خوندم كه از منوي گرد پاورپوينت 2007 گزينه power point option و بعد از بخش اضافه كردن كليد ها گزينه security‌رو اضافه كنم ... ولي متاسفانه اينچنين دكمه اي در نسخه آفيس من نيست ... البته word داره ولي power point نداره ... از نرم افزار Office Password Recovery Magic هم استفاده كردم ولي متاسفانه بعد از گذشت دو روز كه اسكن كرد چيزي نشد ...
كل ماجرا اينه كه من رمز رو دارم فقط نميدونم چطوري بايد برش دارم ....
لطفا كمك كنيد

سلام
بعد از این که فایل رو باز کردین و رمز رو وارد کردین
به قسمت Save as برین و از Tools > General Options و تو پنجره باز شده دو تا کادری که توشون پسورد وارد شده رو پاک کنین و Save کنین

nelahe
25-02-2012, 10:57
سلام

من تمام این برنامه ها را دانلود کردم

یکی روی دکمه دانلود که کلیک کردم باز نشد (فیلتر شده بود)

یکی جواب نداد (فایل های ppt را پشتیبانی می کرد اما pps را نه)

یکی هم demo بود و فقط در full version کار می کرد

؟؟؟؟؟

سلام من هنوز موفق نشدم رمز فایل هام را بردارم

راهنمایی می کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Dca tegory%26layout%3Dblog%26id%3D2%26Itemid%3D3)

---------- Post added at 12:57 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

سلام

برای مثال PPS Unlocker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fapps%2Fpps_unlocker)

سلام این نرم افزار را روی لینکش که کلیک می کنم برنامه برای برداشتن رمز outlook دانلود می شه !!!!! ولی تیتر بالاش نوشته pps unlocker چرا؟؟؟

user01
29-02-2012, 08:15
آره. به نظر مي رسه راه منطقي همينه.
ولي اگه مي شد فايل هاي پاورپوينت رو به فرمتي مثل exe تبديل كنيم هم خيلي خوب بود. اگه كسي پيدا كرد، ما هم التماس دعا داريم.

-------------------
سلام دوست عزیز می تونی از نرم افزار PowerPoint Slide Show Converter استفاده کنی دقیقا یه فایل exe بهت تحویل میده

smoakhavan
09-03-2012, 13:19
سلام
من یه پاور پوینت دیدم که از transitions های جالب و 3 بعدی استفاده کرده بود
خیلی دنبالش گشتم و چیزی پیدا نکردم
لطفا کمکم کنید که چطوری میتونم transitions های پاورپوینتم را اضافه کنم؟
خیلی باحال بودن
ghasemizist
27-03-2012, 22:49
چگونه تصاویر GIF وارد پاورپوینت کنم؟

adel28
05-04-2012, 12:52
آیا فونت های که تو اسلایدها استفاده شده حتما باید روی اون سیستمی که قراره ارائه بشه باشه؟
راهی هست که با پسوندی ذخیره کنیم که فونت ها و .. هم همراه فایل باشه و روی سیستم های دیگه مشکل بهم ریختگی فونت ها را نداشته باشیم؟

Dew Drop
05-04-2012, 13:06
آیا فونت های که تو اسلایدها استفاده شده حتما باید روی اون سیستمی که قراره ارائه بشه باشه؟
راهی هست که با پسوندی ذخیره کنیم که فونت ها و .. هم همراه فایل باشه و روی سیستم های دیگه مشکل بهم ریختگی فونت ها را نداشته باشیم؟

Powerpoint Options>Save>Embeded fonts in the File رو تیک بزنید و OK کنید.

adel28
05-04-2012, 17:10
Powerpoint Options>Save>Embeded fonts in the File رو تیک بزنید و OK کنید.
یعنی با این تنظیم دیگه لازم نیست فونت رو به سیستم دیگه کپی کرد؟
مثلا فونت Titr رو برای عنوان ها در نظر گرفتم و میخوام اصلاید رو روی سیستم دانشگاه ببرم و اونجا ارائه بدم ولی اونجا اصلا فونت Titr نداره. با این تنظیم دیگه مشکل بهم ریختگی فونت ها رو نخواهم داشت؟

Dew Drop
05-04-2012, 20:43
یعنی با این تنظیم دیگه لازم نیست فونت رو به سیستم دیگه کپی کرد؟
مثلا فونت Titr رو برای عنوان ها در نظر گرفتم و میخوام اصلاید رو روی سیستم دانشگاه ببرم و اونجا ارائه بدم ولی اونجا اصلا فونت Titr نداره. با این تنظیم دیگه مشکل بهم ریختگی فونت ها رو نخواهم داشت؟

با این کار فونتهای به کار رفته به فایلتون الحاق میشه.
می تونید قبل از ارائه رو یه سیستم دیگه هم امتحان کنید.

adel28
05-04-2012, 21:29
یه مشکل دیگه هم دارم.
اون این هست که من اسلاید را با افیس 2010 طراحی کردم ولی تازه متوجه شدم که افیس جایی که باید ارائه بدم 2003 هست. اومدم فایل رو 2003 ذخیره کنم ولی هنگام ذخیره پیغام خطای زیر رو میده: (عکس زیر)

وقتی Continue رو میزنم، فایل ذخیره میشه و روی سیستم 2003 نمایش داده میشه ولی خیلی از افکت ها و تنظیمات غیر فعال شده و توش نیست.
راهی برای حل این مشکل وجود داره؟
(این رو هم عرض کنم که محل ارائه اسلاید امکان نصب نرم افزار رو بهمون نمیده)

Tom Clancy's
14-04-2012, 13:31
سلام دوستان
چطور میشه دو تا sound قرار داد رو یک اسلاید به طوری که وقتی کلیک میکنیم رو یکی شروع به پخش کنه و و قتی که رو اون یکی کلیک کردیم قبلی قطع بشه و بعدی شروع به پخش کنه؟؟؟!!!
ممنون

vivabarca
19-04-2012, 19:08
2 تا سوال ،
اول اینکه چیکار باید کرد که وقتی زبان فارسی هست ، اعداد فارسی تایپ بشن نه انگلیسی ؟ ( تو word تنظیماتش هست ولی تو پاورپوینت نتونستم پیدا کنم )

دوم اینکه چیکار باید کرد که یه انیمیشن ، هر بار که صفحه ی شامل اون باز میشه ، اجرا بشه . مثلا من از صفحه 1 با کلیک کردن به صفحه ی 5 میرم و انیمیشنی که روی نوشته گذاشتم اجرا میشه ، ولی وقتی دوباره به صفحه 1 برمی گردم و دوباره به صفحه 5 میرم ، دیگه اون انیمیشن نمایش داده نمیشه و نوشته بدون افکت نشون داده میشه .

joibari2
20-04-2012, 11:00
سلام اگه تو پاور پینت 2010 از یه افکت هایی استفاده کنم بخوام جای دیگه که ورژنه دیگه ای داره نشون بدم اجرا میشه ؟
اگه فنتایی که من استفاده کردمو نداشته باشه نشون نمیده؟

sara100
21-04-2012, 00:14
سلام دوستان ! یکی بگه چگونه میشه پاورپوینتی بدین شکل زیر درست کرد که وقتی شخص دیگری می خواهد اجرا کند نتونه ویرایش کند ? بلکه فقط قابلیت اجرایی داشته باشد؟ من هر کار کردم نتونستم پاورپوینتی به زیبایی زیر درست کنم یکی بگه برای طراحی پاورپوینت زیر از چه قسمتها و نرم افزارهایی استفاده شده؟

Tom Clancy's
21-04-2012, 17:24
سلام دوستان ! یکی بگه چگونه میشه پاورپوینتی بدین شکل زیر درست کرد که وقتی شخص دیگری می خواهد اجرا کند نتونه ویرایش کند ? بلکه فقط قابلیت اجرایی داشته باشد؟ من هر کار کردم نتونستم پاورپوینتی به زیبایی زیر درست کنم یکی بگه برای طراحی پاورپوینت زیر از چه قسمتها و نرم افزارهایی استفاده شده؟

سلام دوست عزیز
برای این که پاور پوینت فقط قابلیت اجرا داشته باشه از قسمت Save As گزینه Power Point Show رو انتخاب کنید!
این هم یه پاورپوینت خییلی ساده هست،که فقط به پاور پوینت نیاز دارید برای طراحی.(برای سیاه سفید کردن عکس هم که دیگه ساده ترین نرم افزارها انجام میدن این کارو!!)

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

سلام اگه تو پاور پینت 2010 از یه افکت هایی استفاده کنم بخوام جای دیگه که ورژنه دیگه ای داره نشون بدم اجرا میشه ؟
اگه فنتایی که من استفاده کردمو نداشته باشه نشون نمیده؟

سلام
خیر دوست عزیز ورژنهای دیگه نشون نمیده افکت های شما رو!!

amir323b
24-04-2012, 15:11
سلام
خیر دوست عزیز ورژنهای دیگه نشون نمیده افکت های شما رو!!

سلام . چرا نشون نمیده آقا ؟ 2010 با 2007 هیچ مشکلی نداره .
فقط بعضی ها رو اگه طرف مقابل با 2003 ببینه خود پاور به یه افکت ساده ای تبدیل میکنه....

البته موقعی که برا 2003 سیو می کنه بهت اخطار میده که شاید اینطوری شه ...........

ببخشید ....... :46:

amir323b
24-04-2012, 15:27
یه مشکل دیگه هم دارم.
اون این هست که من اسلاید را با افیس 2010 طراحی کردم ولی تازه متوجه شدم که افیس جایی که باید ارائه بدم 2003 هست. اومدم فایل رو 2003 ذخیره کنم ولی هنگام ذخیره پیغام خطای زیر رو میده: (عکس زیر)

وقتی Continue رو میزنم، فایل ذخیره میشه و روی سیستم 2003 نمایش داده میشه ولی خیلی از افکت ها و تنظیمات غیر فعال شده و توش نیست.
راهی برای حل این مشکل وجود داره؟
(این رو هم عرض کنم که محل ارائه اسلاید امکان نصب نرم افزار رو بهمون نمیده)

سلام . آقا شما به عنوان ویدئو ذخیده کن و ارائه بده . فک کنم بهترین راهه .... :41:

نه ..... :27:

سلام دوستان
چطور میشه دو تا sound قرار داد رو یک اسلاید به طوری که وقتی کلیک میکنیم رو یکی شروع به پخش کنه و و قتی که رو اون یکی کلیک کردیم قبلی قطع بشه و بعدی شروع به پخش کنه؟؟؟!!!
ممنون

سلام . ببخشید الان پاور ندارم تا باعکس بهتون بگم....
ولی فک کنم این کار پیش فرض باشه. یعنی اگه شما در قسمت صدا هیچ تنظیماتی رو دست نزنی ، خود پاور اینکارو بکنه....

:46:

2 تا سوال ،
اول اینکه چیکار باید کرد که وقتی زبان فارسی هست ، اعداد فارسی تایپ بشن نه انگلیسی ؟ ( تو word تنظیماتش هست ولی تو پاورپوینت نتونستم پیدا کنم )

دوم اینکه چیکار باید کرد که یه انیمیشن ، هر بار که صفحه ی شامل اون باز میشه ، اجرا بشه . مثلا من از صفحه 1 با کلیک کردن به صفحه ی 5 میرم و انیمیشنی که روی نوشته گذاشتم اجرا میشه ، ولی وقتی دوباره به صفحه 1 برمی گردم و دوباره به صفحه 5 میرم ، دیگه اون انیمیشن نمایش داده نمیشه و نوشته بدون افکت نشون داده میشه .

آقا شما مطمئنی که تنظیماتت در ورد درست بوده و بر روی context گذاشتیش ؟
چون بطور خودکار اکسل و پاور اعمال میشه و ودر ایندو دیگه اون تنظیمات رو نداره .

درضمن چه ویندوزی داری ؟

اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید ، شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
change system location و اینرو هم روی Persian بذارید و ریست کنید تا بطور کامل زبان فارسی نصب شود .

سوال دوم :
ببخشید الان پاور ندارم تا باعکس بهتون بگم....
ولی شما تنظیمات رو فقط برای یک بار اعمال کردید .

vivabarca
24-04-2012, 18:24
آقا شما مطمئنی که تنظیماتت در ورد درست بوده و بر روی context گذاشتیش ؟
چون بطور خودکار اکسل و پاور اعمال میشه و ودر ایندو دیگه اون تنظیمات رو نداره .

درضمن چه ویندوزی داری ؟

اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید ، شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
change system location و اینرو هم روی Persian بذارید و ریست کنید تا بطور کامل زبان فارسی نصب شود .

سوال دوم :
ببخشید الان پاور ندارم تا باعکس بهتون بگم....
ولی شما تنظیمات رو فقط برای یک بار اعمال کردید .

در مورد سوال اول حق باشماست ، در واقع اشتباه من این بود که علاوه بر فارسی کردن زبان ، باید یه فونت فارسی انتخاب می کردم تا اعداد فارسی بشن.
در مورد سوال دوم ممنون میشم مسیر تنظیماتش رو بگی ، چون خودم خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم در مورد اعمال بیشتر از یکبار افکت ها .

Aqua141
28-04-2012, 12:03
مشکل با پاورپوینت

سلام دوستان
من یک ارائه دارم با پاورپوینت و مشکلی که دارم اینه که الان میخوام اسلاید ها رو 4 تا یی کپی کنم و مثل عکس شماره 1 بشه ولی برای من مثل شما ره 2 میشه بعد میخوام تو عکس شماره 2 تاریخ و شماره صفحه تو پرینت نیوفته کلا میخوام مثل عکس شماره 1 در بیاد اسلاید ها 4 تا نزدیک به هم بشن فاصله کم بشه
پاورپوینت 2007 هم دارم
لطفا کمک کنید (عجله دارم )

عکس شماره 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس شماره 2

عکس صفحه پرینت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g)

amir323b
30-04-2012, 00:42
[RIGHT] مشکل با پاورپوینت

سلام دوستان
من یک ارائه دارم با پاورپوینت و مشکلی که دارم اینه که الان میخوام اسلاید ها رو 4 تا یی کپی کنم و مثل عکس شماره 1 بشه ولی برای من مثل شما ره 2 میشه بعد میخوام تو عکس شماره 2 تاریخ و شماره صفحه تو پرینت نیوفته کلا میخوام مثل عکس شماره 1 در بیاد اسلاید ها 4 تا نزدیک به هم بشن فاصله کم بشه
پاورپوینت 2007 هم دارم
لطفا کمک کنید (عجله دارم

عکس صفحه پرینت

[/]
سلام . عکساتو یه جا دیگه آپ کن....:20:

joibari2
05-05-2012, 13:11
سلام برای حذف پسورد پاورپینت های رمز دار از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟فایل رو که باز میکنم با حالت اسلایدشو اجرا میشه و نمیتونم روش هیچ تغییری بدم و وقتی هم که روی فایل کلیک راست میکنم و new رو میزنم ی پسورد میخواد.
برنامه Okdo Document Converter Professional و Office Password Unlocker امتحان کردم ولی حتی اون فایل رو نمیشناسه!

majid_n
08-05-2012, 19:29
سلام این مشکل رو چه جوری میشه حل کرد؟
قبلا چنین موردی نبود . بعد از نصب ویندوز ....

Alislow
09-05-2012, 19:51
سلام . عکساتو یه جا دیگه آپ کن....:20:
منم همین مشکلو دارم.
می خوام تو هر صفحه چهارتا پرینت کنم.اما فاصله شون زیاده.چه جوری چهارتا اسلاید بدون هیچ نقطه سفیدی تو صفحه کنار هم پرینت کنم؟

irani1995
12-05-2012, 17:43
سلام بچه ها راستش من یه فایل پاور پوینت دارم که وقتی اجراش میکنم این ارور رو میده:

"this file is reserved by someone enter password to modifyor open read only"

راستش میخوام فایله رو ادیت کنم برا همین read only به کارم نمیاد
نرم افزار office password unlocker رو هم نصب کردم اما میگه هیچ پسوردی روی این فایل نیست!!!
حالا باید چیکار کنم؟؟؟لطفا راهنمایی کنید...خیلی عجله دارم

amiinf
13-05-2012, 07:42
سلام
برای ساختن فهرست در پاور پوینت 2007چه کار کنم مثلا وقتی روی آن کلیک کمن به صفحه مربوطه وارد شود
سئوال دوم
وقتی من کلمه ای مینویسم بعد یک علامت نگارشی یا حرف انگلیسی مینویسم دوباره از اول وقبل از جمله مینوسر چه کنم؟؟؟

artist5
13-05-2012, 19:40
با عرض سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عزیز.یک سوال داشتم ممنون میشم اگر کمکم کنید.

معلمم گفته باید بوسیله پاور پوینت برنامه اکسس را توضیح دهید.میخوام پاور پوینتم تک باشه.لطف میکنید و بگید کجامیتونم یک پاور پونت شیک دانلود کنم.آخه خیلی مهمه.
ممنون میشم.

ask_bl
16-05-2012, 23:35
سلام این مشکل رو چه جوری میشه حل کرد؟
قبلا چنین موردی نبود . بعد از نصب ویندوز ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
سلام
احتمال آلوده بودن ویندوزتون به تروجان هست
نرم افزار Malwarebytes Anti-Malware رو نصب و اسکن کنین.

ask_bl
17-05-2012, 00:23
سلام
برای ساختن فهرست در پاور پوینت 2007چه کار کنم مثلا وقتی روی آن کلیک کمن به صفحه مربوطه وارد شود
سئوال دوم
وقتی من کلمه ای مینویسم بعد یک علامت نگارشی یا حرف انگلیسی مینویسم دوباره از اول وقبل از جمله مینوسر چه کنم؟؟؟
سلام
اونطور که توی ورد هست توی پاور پوینت نمیشه این کار رو انجام داد
من خودم از Insert>SmartArt استفاده میکنم و برای کلیک هم متنتون رو انتخاب کنین و Action رو بزنین و Hyperlink to اسلاید مورد نظرتون رو انتخاب کنین
برای سوال دومتون باید از حالت Right-to-Left Text Direction استفاده کنین.

ask_bl
17-05-2012, 00:33
سلام بچه ها راستش من یه فایل پاور پوینت دارم که وقتی اجراش میکنم این ارور رو میده:

"this file is reserved by someone enter password to modifyor open read only"

راستش میخوام فایله رو ادیت کنم برا همین read only به کارم نمیاد
نرم افزار office password unlocker رو هم نصب کردم اما میگه هیچ پسوردی روی این فایل نیست!!!
حالا باید چیکار کنم؟؟؟لطفا راهنمایی کنید...خیلی عجله دارم
سلام
برنامه زیر رو تست کنین:

Life24
18-05-2012, 15:57
ایا مثل ورد در پاورپوینت تنظیماتی هست که اعداد رو فارسی کنیم؟

ask_bl
18-05-2012, 22:00
ایا مثل ورد در پاورپوینت تنظیماتی هست که اعداد رو فارسی کنیم؟
نه مثل ورد نمیتونین فارسی کنین
روشش استفاده از فونت اعداد فارسی هست که فقط فونت اعداد موجود تو متن رو عوض میکنه
یه پکیج هست که اسمشون با NPI شروع میشه.

parisa_t
23-05-2012, 13:03
سلام دوستان
من یک اسلاید میخوام بسازم به این صورت که اول عکس در سایز بزرگ در صفحه نمایش داده بشه، بعد کوچیک بشه بره گوشه تصویر !
عکس بعدی باز به هیمن ترتیب : اول بزرگ نشون داده بشه بعد کوچیک شه بره گوشه تصویر (تو هر اسلاید به عکس های کوچک کنار تصویر اضافه میشه)
نمیدونم تونستم مفهوم رو برسونم یا نه !!؟!
کسی میتونه منو راهنمایی کنه چطور میه این کارو کرد ؟

naser2012
23-05-2012, 18:16
جدیدا وقتی می زنم رو slide show از نرم افزار خارج میشه. دلیلش چیه؟

parisa_t
23-05-2012, 22:17
چقدر این فروم بی رونق شده . . . .
قبلا یک سوال می پرسیدی 3 سوته جواب میگرفتی !!!!
هیچ کی نمیتونه راهنمائی کنه ;(

8813222
02-06-2012, 08:42
با عرض سلام و خسته نباشيد

1-ميخواستم بدونم اگه يه فايل پاورپوينت با تمام افكتها داشته باشم و بخوام اونو به جايي كه پاورپوينت روش نصب نيست انتقال و نمايش بدم ، به طوريكه هيچ تغييري (مثل: به هم ريختگي فونت ها و ...) نداشته باشه بايد چطور ذخيرش كنم؟
2- آيا با گزينه ي power point show اين كار عمليه؟
3- و آخرين سوالم اينه كه آيا فايلهاي ساخته شده با مجموعه ي آفيس 2010 ، وقتي كه با آفيس 2007 باز بشن تغييري توشون ايجاد ميشه؟ آخه توي گزينه هاي ذخيره كردنشون فقط 2003 رو داره و 2007 رو نداره ؟

ممنوووووووووووووووووووون

Darya-eng
04-06-2012, 00:43
سلام دوستان
من یک اسلاید میخوام بسازم به این صورت که اول عکس در سایز بزرگ در صفحه نمایش داده بشه، بعد کوچیک بشه بره گوشه تصویر !
عکس بعدی باز به هیمن ترتیب : اول بزرگ نشون داده بشه بعد کوچیک شه بره گوشه تصویر (تو هر اسلاید به عکس های کوچک کنار تصویر اضافه میشه)
نمیدونم تونستم مفهوم رو برسونم یا نه !!؟!
کسی میتونه منو راهنمایی کنه چطور میه این کارو کرد ؟
شما باید وقت بذاری بین اینیمشنهایی که وجوددارده دنبال اینی که میخواید بگردید به احتمال زیاد عین همین هست

با عرض سلام و خسته نباشيد

1-ميخواستم بدونم اگه يه فايل پاورپوينت با تمام افكتها داشته باشم و بخوام اونو به جايي كه پاورپوينت روش نصب نيست انتقال و نمايش بدم ، به طوريكه هيچ تغييري (مثل: به هم ريختگي فونت ها و ...) نداشته باشه بايد چطور ذخيرش كنم؟
2- آيا با گزينه ي power point show اين كار عمليه؟
جاییکه پاورپونت نصب نباشه شماهرجور سیو کنی بازنمیشه.مگر نوت پد که اون دیگه همه جا باز میشه.ولی امروزه روی همه سیستمها افیس نصبه که!!!!
3- و آخرين سوالم اينه كه آيا فايلهاي ساخته شده با مجموعه ي آفيس 2010 ، وقتي كه با آفيس 2007 باز بشن تغييري توشون ايجاد ميشه؟ آخه توي گزينه هاي ذخيره كردنشون فقط 2003 رو داره و 2007 رو نداره ؟
اگر فایلی رو با ورژن پایین ایجاد کنید بدون هیچ مشکلی درنرم افزار ورژن بالاتر بازمیشه ولی برعکس اتفاق نمیفته!پس شما 2007 سیو کنید که بتونید همه جا استفاده کنید

ممنوووووووووووووووووووون

afshin b
06-06-2012, 14:02
سلام
چطور میتونم از یه همچین فایل پاورپوینتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پرینت بگیرم؟

jorj
21-06-2012, 22:01
سلام
من جدیدا فایل های پاورپوینتم که باز می کنم در قسمت slides محتوای بیشتر اسلایدهام نشون نمی ده . حتما باید روی هر اسلاید کلیک بکنم تا بتونم محتواش ببینم .

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

naeemtop
27-06-2012, 19:36
لطفا یکی به من کمک کنه.

من میخوام یه add ins به پاورپونت 2007 اضافه کنم.دانلود و نصبش کردم. تو قسمت option برای پاورپوینت هم رفتم و اونجا هم اضافه کردم. اما حتی tab خود add ins تو پاورپوینت من وجود نداره که برم توش و به اینی که میخوام رو استفاده کنم

پاورپوینتم 2007 هست. ویندوز 7.

اینم add ins ای هست که میخوام استفاده کنم : iguanatex

لطفا یکی کمک کنه. به شدت توکارم به این add ins احتیاج دارم

اگه چیزی احتیاج دارید که بدونید به من بگید.

naeemtop
28-06-2012, 01:26
من میخوام یه add ins به پاورپونت 2007 اضافه کنم.دانلود و نصبش کردم. تو قسمت option برای پاورپوینت هم رفتم و اونجا هم اضافه کردم. اما حتی tab خود add ins تو پاورپوینت من وجود نداره که برم توش و به اینی که میخوام رو استفاده کنم

پاورپوینتم 2007 هست. ویندوز 7.

اینم add ins ای هست که میخوام استفاده کنم : iguanatex

لطفا یکی کمک کنه. به شدت توکارم به این add ins احتیاج دارم

اگه چیزی احتیاج دارید که بدونید به من بگید.

Immunology
02-07-2012, 18:23
دوستان من یه سری اسلاید پاورپوینت دارم میخام ازشون پرینت بگیرم.میخام تو هر صفحه 2تا اسلاید بیفته.هر کاری میکنم اندازشون تو صفحه فول نمیفته و اندازشون رو صفحه کوچیکه.چجوری میشه فول اسکرین کرد؟؟؟ممنون

rezabax73
28-07-2012, 08:16
سلام منظور از یادداشت در پاورپوینت همون comment هستش؟

nelahe
15-08-2012, 08:35
سلام

من مشکل بزرگی با پاور دارم

وقتی روی متنم از custem انیمیشن ها میگذارم ( مثل انیمیشن هایی که مثلا متن را دو رنگ می کند)

متأسفانه متن به سختی حرکت می کند یا خیلی طول می کشد

چرا این طور است
البته من پاورهایی به این صورت دیدم و هیچ مشکلی ندارند

اما پاوری که من درست می کنم در چندین سیستم هم امتحان کردم باز مشکل هست

00775522
29-09-2012, 14:36
با عرض معذرت ، گزینه ی slide show در آفیس 2010 نیست.از کدم گزینه بجای اون استفاده کنیم.من در 2007 با اسلاید شو ذخیره میکردم که در 2010 این گزینه نیست.ممنون میشم

landscape
08-10-2012, 01:32
با عرض معذرت ، گزینه ی slide show در آفیس 2010 نیست.از کدم گزینه بجای اون استفاده کنیم.من در 2007 با اسلاید شو ذخیره میکردم که در 2010 این گزینه نیست.ممنون میشم

چرا نیست؟ هست که. save as رو که زدید، save as type رو بذارید روی powerpoint show

mpour
14-10-2012, 08:42
سلام دوستان.

من می خوام یکی از صفحات پاورپوینتم را به صورت یک صفحه scroll دار در بیارم. یعنی متنم اینقدر طولانیه که مجبورم اینکار رو بکنم و نمی تونم اون رو بین چند صفحه پخش کنم. کسی می تونه کمک کنه؟

nelahe
18-10-2012, 16:57
سلام

می خواستم یک پاور درست کنم که صدای خود معلم را هم روش بگذارم

چطور باید این کار انجام بشه

منظورم این نیست که چطور صدا را درون پاور بگذارم

عرف گذاشتن صدای معلم به چه صورت است باید همزمان با هر اسلاید باشد باید صدا تکه تکه بشه راهنمایی کنید

اگه یک نمونه بگذارید خیلی ممنون می شم
سایتی برای دانلود نمونه هست

البته نمونه پیدا کردم بدون صدا!!!

nafis4130
20-10-2012, 18:25
سلام

می خواستم یک پاور درست کنم که صدای خود معلم را هم روش بگذارم

چطور باید این کار انجام بشه

منظورم این نیست که چطور صدا را درون پاور بگذارم

عرف گذاشتن صدای معلم به چه صورت است باید همزمان با هر اسلاید باشد باید صدا تکه تکه بشه راهنمایی کنید

اگه یک نمونه بگذارید خیلی ممنون می شم
سایتی برای دانلود نمونه هست

البته نمونه پیدا کردم بدون صدا!!!
سلام دوست عزیز
اگر هر اسلاید توضیحات خاص خود را دارد و قرار نیست کل فایل به یکباره استفاده شود میتوانید روی هر اسلاید توضیح خودش را ضبط کنید. در غیر اینصورت میتوانید از قسمت ضبط سخنرانی و زمانبندی دستی یکباره کل صدا را ضبط کنید و به صورت دستی روی هر اسلاید زمانبندی کنید.

amir7mozart
20-10-2012, 21:02
سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم چرا وقتی متنی را از صفحات وب کپی و در ورد یا پاورپوینت پیست میکنیم. جمله از نظر جای کلمه ها یا حروف انگلیسی به هم می ریزه ؟؟؟ راه حل مشکلش چیه؟؟؟؟
(ا نظر فونت و اندازه مشکلی نیست)

nafis4130
21-10-2012, 18:53
سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم چرا وقتی متنی را از صفحات وب کپی و در ورد یا پاورپوینت پیست میکنیم. جمله از نظر جای کلمه ها یا حروف انگلیسی به هم می ریزه ؟؟؟ راه حل مشکلش چیه؟؟؟؟
سلام احتمالا علتش اینه که تکست دایرکشن شما چپبه راست میشه . برای حل مشکل متن رو در ورد یا پاورپوینت انتخاب کنید و ابتدا text direction رو به صورت right-to-left در بیارید بعد اون متن رو راست چین یا چپ چین کنید.

landscape
21-10-2012, 20:06
سلام دوستان خسته نباشید

یه راهی میگم اگه مشکلت حل شد بعدشم دعا کن مشکل منم حل شه...

هر متنی رو کپی کردی و توی ورد یا پاور پوینت پیست کردی، متن پیست شده رو انتخاب کن و کنترل + شیفت سمت راست کیبرد رو بزن، این مشکل حل میشه...

Amin4All
25-10-2012, 08:50
سلام.
PDF زیر رو کسی میتونه POWERPOINT کنه برام ؟

خیلی ممنون.:sq_9:

Amin4All
30-10-2012, 16:12
سلام.
PDF زیر رو کسی میتونه POWERPOINT کنه برام ؟

خیلی ممنون.:sq_9:

کسی میتونه انجام بده .
یا حتما باید فایل وردش باشه ؟

Dew Drop
30-10-2012, 23:31
کسی میتونه انجام بده .
یا حتما باید فایل وردش باشه ؟

سلام
دوست عزیز فایل شما فارسی هست و تبدیلش به ورد یا پاورپوینت مشکل هست.
چون نرم افزارهایی که در این زمینه هستند زبان فارسی رو ساپورت نمی کنند ولی اگه فایل وردش رو داشته باشید شاید بشه این کار رو انجام داد.

Amin4All
07-11-2012, 22:20
سلام.
کسی از دوستان اموزش خوبی از ساخت اسلاید هایی که با زدن دکمه به اسلاید بعدی منتقل میشه داره بزاره .
در نرم افزار power point 2007

nelahe
18-11-2012, 13:59
سلام

من این سوال را چندین بار پرسیدم و خیلی در مورد سرچ کردم

می خواستم ببینم چطور در پاورپوینت فهرست بسازیم

انگار از طریق اسلاید خلاصه می شود این کار را کرد

اما من چنین چیزی پیدا نمی کنم

میشه کامل توضیح بدهید

Переклад не
20-11-2012, 19:37
دوستان وقتی اسلاید شوی مصور میسازیم برای ارائه در کلاس ، باید عکسهای به کار رفته در خوده پوشه ی فایله پاورپوینت هم کپی بشن؟
دیدیم که وقتی نرم افزار اوتوران میسازیم باید هر چی اعم از آهنگ و فیلم و عکس توش استفاده میکنیم رو تو سی دیش کپی کنیم آیا پاور پوینت هم اینطوریه یا نه هر چی عکس و فیلم میذاریم اونو تو خودش ذخیره میکنه؟
ممنون

Dew Drop
20-11-2012, 21:49
دوستان وقتی اسلاید شوی مصور میسازیم برای ارائه در کلاس ، باید عکسهای به کار رفته در خوده پوشه ی فایله پاورپوینت هم کپی بشن؟
دیدیم که وقتی نرم افزار اوتوران میسازیم باید هر چی اعم از آهنگ و فیلم و عکس توش استفاده میکنیم رو تو سی دیش کپی کنیم آیا پاور پوینت هم اینطوریه یا نه هر چی عکس و فیلم میذاریم اونو تو خودش ذخیره میکنه؟
ممنون

سلام
به صورت Package for CD تهیه کنید که فایلهای استفاده شده ی اسلایدتون رو,به این صورت بتونید ذخیره کنید.

Переклад не
21-11-2012, 19:31
سلام
به صورت Package for CD تهیه کنید که فایلهای استفاده شده ی اسلایدتون رو,به این صورت بتونید ذخیره کنید.

ممنون چطوری باید اینکارو انجام بدم؟

ask_bl
21-11-2012, 22:20
ممنون چطوری باید اینکارو انجام بدم؟

طبق عکس انجام بدین

black.assassin
22-11-2012, 22:44
دوستان برای من clipart فعال نمیشه و این ارور رو میده :

راه حل نصب مجدد clipart رو امتحان کردم جواب نداد .

مشکل دیگه هم اینه که برای اضافه کردن فایلهای فلش developer tools رو به منو اضافه کردم ولی تو حالت غیر فعال قرار داره. مشکل از چیه ؟

ممنون

ask_bl
22-11-2012, 23:59
دوستان برای من clipart فعال نمیشه و این ارور رو میده :

راه حل نصب مجدد clipart رو امتحان کردم جواب نداد .

ممنون

Start> Settings> Control Panel> Add/Remove Programs> Add/Remove> Maintenance Mode Options> Add or Remove Features> Next> Office Shared Features> Clip Organizer> Run from My Computer> Run all from My Computer> Update
بسته به ورژن آفیستون این مراحل متفاوته اما در کل همین روال هست با یک یا چند مرحله کم تر...

black.assassin
23-11-2012, 00:21
Start> Settings> Control Panel> Add/Remove Programs> Add/Remove> Maintenance Mode Options> Add or Remove Features> Next> Office Shared Features> Clip Organizer> Run from My Computer> Run all from My Computer> Update
بسته به ورژن آفیستون این مراحل متفاوته اما در کل همین روال هست با یک یا چند مرحله کم تر...

واقعا ممنون. من این مراحل رو می رفتم اما از طریق programs and features نمی رفتم. این بار جواب داد. در ضمن اون قابلیت هم اضافه شد . یعنی مشکل دوم. کل office shared رو روی run from my computer گذاشتم.

danijon_2006
23-11-2012, 19:47
یه آموزش کامل برای ساخت اسلاید تو پاور پوینت میخواستم اگه یکی راهنمایی کنه ممنون میشم
راستی اگه یه فایلی با پاور پوینت 2007 بسازم با پاور پوینت 2010 راحت اجرا میشه؟

vinipooh
23-11-2012, 22:49
من می خواهم که یک فایل پاور پوینت که فقط چندتا عکس متحرک و یک موزیک متن داره رو روی سی دی بندازم و لی هر کاری می کنم یکدفعه وسط رایت سی دی رو می زنه بیرون حالا من باید چیکار کنم من باید تا دوشنبه این فایل رو تحویل بدهم تورو خدا یکی کمک کنه

h128mk
26-11-2012, 14:08
خسته نباشد ،
من می خوام رو تک تک اسلایدها بک گراند متفاوت بزارم ، می خوام از بک گراند خود نرم افزار باشه، منتها وقتی بک گراند و انتخاب می کنم رو همه اسلایدها نمایش داده میشه،

Darya-eng
27-11-2012, 01:47
من می خواهم که یک فایل پاور پوینت که فقط چندتا عکس متحرک و یک موزیک متن داره رو روی سی دی بندازم و لی هر کاری می کنم یکدفعه وسط رایت سی دی رو می زنه بیرون حالا من باید چیکار کنم من باید تا دوشنبه این فایل رو تحویل بدهم تورو خدا یکی کمک کنه
یا حجم فایل بیشتر از سیدی بوده یا مراحل رایت کردن را درست انجام نمیدید

خسته نباشد ،
من می خوام رو تک تک اسلایدها بک گراند متفاوت بزارم ، می خوام از بک گراند خود نرم افزار باشه، منتها وقتی بک گراند و انتخاب می کنم رو همه اسلایدها نمایش داده میشه،

به تعداد موردنیاز اسلاید ایجاد کنید واز منوی design روی یکی از theme ها راست کیلیک کنید وapply to selected slide را انتخاب کنید

jedivssith
01-12-2012, 01:10
درود

کاملترین کتاب فارسی پاورپوینت 2010 واسه دنلود رو لینک می‌دهید که بگیرم و بخونم؟

سپاس

poloton7
01-12-2012, 11:10
سلام--
چطور پاورپوینت های فارسی را به ورد یا pdf تبدیل کنم تا ویرایش کنم وپرینت بگیرم-----متشکر---

Atefe_72
07-12-2012, 16:59
سلام من میخام با پاورپوینت 2007یه اسلاید ایجاد کنم که توش خلاصه ای از اسلایدای دیگه باشه فک کنم باید برم توview=>slide sorter ولی بعدش نمیدونم چیکارکنم

hh22z
07-12-2012, 20:01
با سلام
ببخشيد گزينه هاي تب Developer پاورپوينت 2007 كامپيوترم غيرفعاله ؟
مي شه كمك كنيد كه مشكل از چيه ؟

HITB0Y
07-12-2012, 21:15
سلام
power point 2010 64bit دارم...وقتی میخوام یه ویدئو توی اسلاید قرار بدم ارور زیر رو میده:
powerpoint cannot insert a video from the selected file.verify that a necessary 64-bit codec for this media format is installed,and then try again
چی کار کنم؟

nelahe
08-12-2012, 13:02
سلام

یک پاور دارم که در یکی از اسلایدهاش متنی دارم و صوت همان متن را هم دارم

چطور تا تمام شدن این اسلاید به اسلاید بعد نرود (یعنی آهنگی که روی این اسلاید گذاشتم متن را بخواند و بعد روی اسلاید بعدی برود)

2- چطور آهنگ مربوط به این اسلاید را رویش بگذارم

ask_bl
08-12-2012, 13:18
سلام
power point 2010 64bit دارم...وقتی میخوام یه ویدئو توی اسلاید قرار بدم ارور زیر رو میده:
powerpoint cannot insert a video from the selected file.verify that a necessary 64-bit codec for this media format is installed,and then try again
چی کار کنم؟

سلام
شما نرم افزار زیر رو نصب کنین ببینین مشکل رفع میشه؟:

K-Lite Codec Pack و K-Lite Mega Codec Pack | کامل‌ترین مجموعه کدک‌های فایل‌های صوتی و تصویری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alissp2
11-12-2012, 00:16
سلام چجوري ميشه شيپ متحرك تو اسلايدم بزارم؟؟

مثلا نوشتم

ايران
ايران

ميخوام تو قسمت بعدي اينو بنويسم

ايران ----> تهران
ايران ----> تبريز

نميدونم ميشه اون فلشا با نوشته ها بعدش رو با افكت بيارم
يعني تعيين كنم با كليك فلش اولي بياد با كليك بعدي تهران (مثه افكت بين اسلايدا)

Iman-Emperatour
11-12-2012, 04:54
سلام
چجوری میشه یه فایل ویدیو رو در پاور پوینت 2010 قرار داد؟!
فرمت ویدیو mp4 و 3gp هستش. به پسوندش ربطی داره؟؟ (حجم ویدیو حدود 13 مگابایته)

پیغامی که برای من لود شدن ویدیو بهم میده.......

لطفا اگه چیزی میدونید راهنماییم کنیم :n16:

kalantarahura
11-12-2012, 09:59
با سلام
ببخشيد گزينه هاي تب Developer پاورپوينت 2007 كامپيوترم غيرفعاله ؟
مي شه كمك كنيد كه مشكل از چيه ؟

سلام.اگه منظورتون اینه که این تب رو در Ribbon پاورپوینت ندارین این مسیر رو یرین:

1- وارد Options پاورپوینت بشین (File-->Options)

2-از سمت چپ گزینه Customize Ribbon رو بزنین.

3-در سمت راست تیک Developer رو بزنین

lGood Luck!!!

kalantarahura
11-12-2012, 10:08
سلام
چجوری میشه یه فایل ویدیو رو در پاور پوینت 2010 قرار داد؟!
فرمت ویدیو mp4 و 3gp هستش. به پسوندش ربطی داره؟؟ (حجم ویدیو حدود 13 مگابایته)

پیغامی که برای من لود شدن ویدیو بهم میده.......

لطفا اگه چیزی میدونید راهنماییم کنیم :n16:

سلام.دوست من اگر فرمت فایل رو به avi کانورت کنین این مشکل حل میشه.این مشکل واسه اینه که کدک این فرمت رو سیستمتو نیست.اینم لینک منبه از مایکروسافت که میگه اگر پلیر مربوط به مدیا رو قبلا نصب کرده باشین این مشکل حل خواهد شد:

manoal
12-12-2012, 15:34
باسلام به اساتید بزرگوار:

چجوری می تونم یه فایل فلش رو در پاورپوینت 2013 فرا بخونم.از ترفندهای پاورپوینت 2010 استفاده کردم نشد
کمگ فوری ممنون

hh22z
14-12-2012, 16:23
با سلام
ضمن عرض خسته نباشيد بايد بگم من پاورپوينت 2007 دارم كه گزينه هاي زير مجموعه تب Developer واقع در قسمت Ribbon غير فعاله . ( مثلا اون عكس چكش كه از اونجا بايد انيميشن هاي فلشو وارد پاروپوينت كرد )
ضمن اينكه من فكر مي كردم مشكل از سي دي نرم افزار باشه و اونو از دوتا شركت مختلفم نصب كردم اما مشكل حل نشد ؟!
مي شه راهنمايي كنيد ممنون مي شم
با تشكر

black.assassin
15-12-2012, 15:09
این کارو انجام بدین :

kalantarahura
17-12-2012, 13:24
باسلام به اساتید بزرگوار:

چجوری می تونم یه فایل فلش رو در پاورپوینت 2013 فرا بخونم.از ترفندهای پاورپوینت 2010 استفاده کردم نشد
کمگ فوری ممنون

دوست من این روش زیر را امتحان کردین؟مربوط به 2010 هست.2013 ندارم که امتحان کنم.عکسها کاملا گویا هست واسه همین کل مطلب رو رفرنس دادم:n05::n05:

manoal
19-12-2012, 02:25
سلام بزرگوار امتحان می کنم متشکرم

gladiator11
19-12-2012, 15:39
با سلام
ضمن عرض خسته نباشيد بايد بگم من پاورپوينت 2007 دارم كه گزينه هاي زير مجموعه تب Developer واقع در قسمت Ribbon غير فعاله . ( مثلا اون عكس چكش كه از اونجا بايد انيميشن هاي فلشو وارد پاروپوينت كرد )
ضمن اينكه من فكر مي كردم مشكل از سي دي نرم افزار باشه و اونو از دوتا شركت مختلفم نصب كردم اما مشكل حل نشد ؟!
مي شه راهنمايي كنيد ممنون مي شم
با تشكر

دو مورد به ذهنم میرسه
1 - net. framework روی سیستمت نصب نیست یا قدیمیه
2- موقع نصب آفیس vba نصب نشده

poloton7
19-12-2012, 19:14
سلام---2 سوال دارم--
1--فایلی با پسوند پاور پوینت دارم که هر صفحه ان 3 خط ویک عکس است و159 صفحه است ومی خواهم پرینت بگیرم واز طرفی چون159 صفحه زیاد وهر صفحه فضای خالی زیادی دارد چطوری این صفحات را کمک کنم یا کوچک کند یا الاقل هر صفخه پرینت رابه 4صفحه پاورپوینت تبدیل کنم وپرینت بگیرم--

2-صفحات با رنگهای مختلف است چطوری همه صفحات را پس زمینه انها رایک رنگ کنم مثلا سفید کنم----متشکر

ask_bl
19-12-2012, 23:30
سلام---2 سوال دارم--
1--فایلی با پسوند پاور پوینت دارم که هر صفحه ان 3 خط ویک عکس است و159 صفحه است ومی خواهم پرینت بگیرم واز طرفی چون159 صفحه زیاد وهر صفحه فضای خالی زیادی دارد چطوری این صفحات را کمک کنم یا کوچک کند یا الاقل هر صفخه پرینت رابه 4صفحه پاورپوینت تبدیل کنم وپرینت بگیرم--

2-صفحات با رنگهای مختلف است چطوری همه صفحات را پس زمینه انها رایک رنگ کنم مثلا سفید کنم----متشکر
سلام
1) Ctrl+P >Settings روی Print all slides کلیک کنین و تعداد اسلایدهایی که میخواین تو یک صفحه پرینت شه رو انتخاب کنین
2) Design> Themes>Office Thme روش کلیک راست کنین و Apply to All Slides

nelahe
20-12-2012, 11:26
سلام.دوست من اگر فرمت فایل رو به avi کانورت کنین این مشکل حل میشه.این مشکل واسه اینه که کدک این فرمت رو سیستمتو نیست.اینم لینک منبه از مایکروسافت که میگه اگر پلیر مربوط به مدیا رو قبلا نصب کرده باشین این مشکل حل خواهد شد:

سلام این لینک باز نمی شود

nelahe
20-12-2012, 11:34
سلام

یک پاور دارم که در یکی از اسلایدهاش متنی دارم و صوت همان متن را هم دارم

چطور تا تمام شدن این اسلاید به اسلاید بعد نرود (یعنی آهنگی که روی این اسلاید گذاشتم متن را بخواند و بعد روی اسلاید بعدی برود)

2- چطور آهنگ مربوط به این اسلاید را رویش بگذارم

سلام این را پاسخ می دهید مرسی

kalantarahura
20-12-2012, 15:45
سلام این لینک باز نمی شود

این لینک همان توضیحاتی هست که دادم با این حال این متنشه:

mahsa1469
21-12-2012, 11:36
سلام دوستان
من می خوام برای نوشته هام یک افکت بذارم که وارد صفحه شن و یک افکت بذارم که از صفحه خارج شن ولی همین که افکت دومی رو می ذارم افکت اول از بین می ره :( اگه می شه راهنمایی کنید

nelahe
22-12-2012, 13:32
سلام

برای فرمول در پاور چطور میشه فرمول با متن در یک خط باشد و با متن جابه جا شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahsa1469
23-12-2012, 22:26
سلام دوست عزیز وقتی باکس که توش فرمول رونوشتی رو انتخاب کنی با نشانه گر های کیبورد می تونید اونو هر چه قدر می خوای جا به جا کنی و برای اینکه با متن جا به جا شه قبل از این که افکت بذاری با ctrl هم فرمول هممتن رو انتخاب کن و بعد افکت بذار براش
اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح :n16:بدم

Leyla55
25-12-2012, 20:52
دوستان عزیزم من به یه مشکل کوچیک برخوردم اگه میشه کمکم کنید
من پاورپوینت 2003 رو بلدم ولی روی سیستمم پاورپوینت 2010 نصبه
من اسلاید هامو درست کردم ولی اتوماتیک نمیره اسلاید بعدی
بعدم که میخوام روی یه اسلاید کلی، مدت بیشتری بمونه
یکی کمکم کنه لطفا

Elen with ss501
26-12-2012, 22:59
سلام خسته نباشيد من تمام ترفند هاي پاور پوينت رو بلدم اما مشكلم اينه كه نمي تونم يه پاور زيبا ارائه بدم منظورم اينه كه نمي دونم چه ديزايني و چه مدل پاوري بيشتر مناسب تحقيقات دبيرستاني هست ميشه لطفا كمك كنيد ؟ ممنون مي شم

x64
26-12-2012, 23:08
دوستان دنبال یه پروژه آماده از Powerpoint 2010 !
بصورت حرفه ای!
میشه لطف کنید ؟!:n16:
موضوع هم هر چی باشه...فقط از تمامیه امکانات پاورپوینت استفاده شده باشه!

landscape
27-12-2012, 00:13
سرچ کنید در گوگل بنویسید POWERPOINT TEMPLATES ...کلی نمونه های عالی میاره، یه کم باید وقت بذارید و دانلود کنید بسته به اون چیزی که نیاز دارید..

Elen with ss501
27-12-2012, 19:43
سرچ کنید در گوگل بنویسید POWERPOINT TEMPLATES ...کلی نمونه های عالی میاره، یه کم باید وقت بذارید و دانلود کنید بسته به اون چیزی که نیاز دارید.. خيلي ممنون واقعا كمكم كردين

pa13
28-12-2012, 00:55
باسلام . مشکل من تو اينکه در پاورپوينت2013بعضی از عکسها به صورت کامل نمايش داده نميشه (پاورپوينتو تو 2010کار کردم)
فردا کنفرانس دارم .لطفاً کمکم کنيد.:n03::n28:

nelahe
01-01-2013, 09:44
سلام دوست عزیز وقتی باکس که توش فرمول رونوشتی رو انتخاب کنی با نشانه گر های کیبورد می تونید اونو هر چه قدر می خوای جا به جا کنی و برای اینکه با متن جا به جا شه قبل از این که افکت بذاری با ctrl هم فرمول هممتن رو انتخاب کن و بعد افکت بذار براش
اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح :n16:بدم

سلام مرسی از شما

ببخشید

وقتی که مثلاً همان متن را تغییر سایز بعداً بدهم دوباره خط ها جابه جا می شوند و فرمول ها را یکی یکی باید جابه جا کنم راهی نیست که این مشکل پیش نیاید

ghadri
02-01-2013, 10:04
سلام دوستان ،چطورمیشه به یه البوم عکس توپاورپوینت چند تا آهنگ بدیم که خودشون پشت سرهم اجرابشن واهنگا هم زمان باهم پخش نشن ؟؟؟؟؟:n13:

salar79
05-01-2013, 20:13
مثلا در صفحه ای از پاور پینت سوالی را طرح می کنید که جواب دارد و شما می خواهید به صورت گزینه ای باشد آن کسی که میبیند انتخاب کند واگر درست بود یک صفحه و اگر غلط یک صفحه ی دیگر باز شود

salar79
05-01-2013, 20:17
آیا در پاور پینت می توان طرح زمینه ی جدیدی دانلود و اضافه کرد چون خیلی جاها دیدم ولی نمی دونم از کجا باید دانلود کنم و چجوری در پاور پینت از اون استفاه کنم

kalantarahura
09-01-2013, 08:47
مثلا در صفحه ای از پاور پینت سوالی را طرح می کنید که جواب دارد و شما می خواهید به صورت گزینه ای باشد آن کسی که میبیند انتخاب کند واگر درست بود یک صفحه و اگر غلط یک صفحه ی دیگر باز شود

سلام.این کار از طریق Hyperlink به صفحات دیگر امکان پذیر است.

آیا در پاور پینت می توان طرح زمینه ی جدیدی دانلود و اضافه کرد چون خیلی جاها دیدم ولی نمی دونم از کجا باید دانلود کنم و چجوری در پاور پینت از اون استفاه کنم

شما میتونین مستقیم از سایت مایکروسافت Templateهای مختلف رو دانلود کنین:

farhad_persona
16-01-2013, 21:04
بچه ها چه طور میتونم یک Shape رو چند رنگه کنم ؟ مثلاً فرض کنید من یک مستطیل درست میکنم میخوام این مستطیل چند تا رنگ مختلف داشته باشه مثلا یک سومش زرد باشه یک سومش قرمز باشه یک سومش نارنجی.

خیلی حیاتی هست . لطفاً کمک کنید!

mohammad75
17-01-2013, 09:52
سلام
چطوری میتونم اندازه فونت پیش فرض رو برای تمام اسلایدها تغییر بدم؟
یه مشکل دارم و اون اینه که وقتی متنی می نویسم و از گزینه shape جلوی اون فلش میزارم،دیگه نمی تونم جلوی فلش چیزی بنویسم.چطوری این مشکل رو حل کنم؟

Nocturne
18-01-2013, 01:00
باسلام. میشه یه تعداد زیادی اسلاید رو رندوم نشون داد؟ مثلا حالتی که با هر کلیک یه اسلاید رندوم بیاد

Nocturne
19-01-2013, 04:00
بچه ها یه کار مهم دارم . کسی نمیدونه پاسخ سوالمو؟

1580
24-01-2013, 23:28
سلام چطوری میشه یه متن یا کلمه ای در یک صفحه پاورپوینت نوشت و اون متن به همه اسلاید ها اعمال بشه
چون من یه کلمه مثل اسم دانشگاهم رو در اسلاید اول و در یک کادر در گوشه نوشتم و میخوام دقیقاً در همونجا به بقیه اسلاید ها اعمال بشه

1580
25-01-2013, 14:40
سلام چطوری میشه یه متن یا کلمه ای در یک صفحه پاورپوینت نوشت و اون متن به همه اسلاید ها اعمال بشه
چون من یه کلمه مثل اسم دانشگاهم رو در اسلاید اول و در یک کادر در گوشه نوشتم و میخوام دقیقاً در همونجا به بقیه اسلاید ها اعمال بشه

IntelCentrino
26-01-2013, 19:13
من یک فایل PPS دارم که روی اون رمز عبور هست و نمیشه فایل را ویرایش کرد. چطور می تونم رمز عبور آن را حذف کنم؟

mostafa_khan001
30-01-2013, 23:33
سلام.من داخل یک صفحه مثلا 5 تا خط دارم
1
2
3
4
5
میخوام اینها با هم دیگه ظاهر نشن و هر خط با زدن یک اینتر بیاد.اینتر بزنم خط یک ظاهر شه اینتر بزنم خط دوم ظاهر شه و ....
نحوه انجامش رو بگین ممنون میشم:)

Mortezax2001
09-02-2013, 00:04
سلام دوستان خیلی سریع به کمک نیاز دارم

یکی از اقوام 14سالشه پیله شده برم بهش پاور 2007 یاد بدم میخوام همین روز اولی یه مبحث سخت بهش بگم فکر کنه سخته ول کنه
پیشنهاد میکنید چه چیزی رو بگم که مخش نکشه؟

ask_bl
12-02-2013, 12:13
سلام دوستان خیلی سریع به کمک نیاز دارم

یکی از اقوام 14سالشه پیله شده برم بهش پاور 2007 یاد بدم میخوام همین روز اولی یه مبحث سخت بهش بگم فکر کنه سخته ول کنه
پیشنهاد میکنید چه چیزی رو بگم که مخش نکشه؟
:n02:
چیز سختی نداره
اما برا کسی که اولین بارشه میخواد با پاور کار کنه اضافه کردن Sound و Timing ش رو بگی شاید یکم دلسرد بشه شایدم بیشتر علاقه مند بشه :n02::n07:

Lord007
13-02-2013, 11:29
میخوام صفحه ای درست کنم با پیکر بندی زیر:
بالای صفحه:تیتر اصلی ، بعدش تیتر فرعی با علامت مثلا دایره سیاه توو پر،بعدش توضیحات تیتر فرعی با یه علامت دیگه،مثلا خط تیره - ،دقیقا همین قالبو میخوام دوبار توی یک صفحه تکرار کنم.
خیلی ممنون.:n16:

Lord007
13-02-2013, 20:48
کاش زودتر راهنمایی میکردین چون کارم فوریه:n30:

Atghia
14-02-2013, 01:38
سلام دوستان
(وای چقدر توضیحش سخته) از سربرگ insertگزینه shapesرو که انتخاب میکنم از این شکلکهای حباب دار رو در نظر بگیرید خب انتخاب و عوض کردن رنگ و نوشتن متن در اون که مشکلی نیست
سوالم اینه که چطور میتونم چندتا از این حباب دارها رو به ترتیب در یک صفحه وارد کنم؟؟؟ توضیح بیشتر اینکه فرضا با روش معمولی در یک صفحه خاص از پاور میشه که فرضا4تا حباب گذاشت اما من میخوام با حرکت موس به ترتیب حباب اول سپس حباب دوم و بعد حباب سوم و الی اخر در همون یک صفحه با تقدم و تاخر نمایش داده بشه
چطور باید همچین قابلیتی اجرا بشه؟
عذرخواهی بابت اینکه ممکنه توضیحاتم واضح نباشه
تشکر از راهنمایی های احتمالی

ashena55
14-02-2013, 08:19
سلام یه مشکل اساسی پیش اومده خواهش می کنم کمک کنید
یک پاور پوینت برای درس دانشگاه آماده شده من خواستم روش تم بذارم ولی نوشته همه به هم ریخت و من متوجه نبودم و همین طوری ذخیره کردم
حالا تم رو هم که برمی دارم باز همون طور به هم ریخته است
آیا راهای نداره که اصلاح بشه
یک عکس از یک صفحه:

ashena55
14-02-2013, 08:27
میخوام صفحه ای درست کنم با پیکر بندی زیر:
بالای صفحه:تیتر اصلی ، بعدش تیتر فرعی با علامت مثلا دایره سیاه توو پر،بعدش توضیحات تیتر فرعی با یه علامت دیگه،مثلا خط تیره - ،دقیقا همین قالبو میخوام دوبار توی یک صفحه تکرار کنم.
خیلی ممنون.:n16:

اگه می تونید تو ورد درست کنید بعد منتقل کنید به پاور . احتمالا میشه

Lord007
14-02-2013, 12:53
اگه می تونید تو ورد درست کنید بعد منتقل کنید به پاور . احتمالا میشه
یعنی واقعا همچین کار پیش پا افتاده ای رو نمیشه با پاورپوینت انجام داد؟؟؟؟:n13:

Atghia
14-02-2013, 13:02
یعنی واقعا همچین کار پیش پا افتاده ای رو نمیشه با پاورپوینت انجام داد؟؟؟؟:n13:

دوست عزیز شما بهترین کار اینه که در وقته ایجاد صفحه پاور اون نوع blankرو انتخاب کنید بعد هرجا که خواستید از سربرگ insertو گزینه text boxیه باکس ایجاد کنید عنوانتون رو بنویسید بعد خط بعدی بعد از نوشتن عنوان بعدیتون برای اضافه کردن اون دایره یا خط تیره یا مشخصه ویژتون insertگزینه symbolرو بزنید تنوع زیادی هم داره هرکدومو انتخاب کنید اعمال میشه دوباره به خط بعدی برید همین کار رو انجام بدید
فونت و رنگ رو هم تنظیم کنید مطابق میلتون بعد کافیه همین3خط رو کپی کنید در باکس جدیدی که فرضا زیر همین باکس ایجاد میکنید pasteکنید:n06:بعد نوشته هاشو اگر فرق داره عوض کنید
موفق باشید:n17:

Atghia
16-02-2013, 14:39
سلام دوستان
(وای چقدر توضیحش سخته) از سربرگ insertگزینه shapesرو که انتخاب میکنم از این شکلکهای حباب دار رو در نظر بگیرید خب انتخاب و عوض کردن رنگ و نوشتن متن در اون که مشکلی نیست
سوالم اینه که چطور میتونم چندتا از این حباب دارها رو به ترتیب در یک صفحه وارد کنم؟؟؟ توضیح بیشتر اینکه فرضا با روش معمولی در یک صفحه خاص از پاور میشه که فرضا4تا حباب گذاشت اما من میخوام با حرکت موس به ترتیب حباب اول سپس حباب دوم و بعد حباب سوم و الی اخر در همون یک صفحه با تقدم و تاخر نمایش داده بشه
چطور باید همچین قابلیتی اجرا بشه؟
عذرخواهی بابت اینکه ممکنه توضیحاتم واضح نباشه
تشکر از راهنمایی های احتمالی

همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم:n16:

mahdi7610
17-02-2013, 00:42
حقیقتش من چند بار سوالت را خوندم اما متوجه نشدم چی چی میخوای؟ :n29:

Atghia
17-02-2013, 06:37
حقیقتش من چند بار سوالت را خوندم اما متوجه نشدم چی چی میخوای؟ :n29:
بزارید یک مثال ساده بزنم
فرض کنید که 4خط نوشته رو میخوام در یک اسلاید نمایش بدم
من بلدم 4خط رو بنویسم اما از صفحه قبل که میام به این صفحه(همین که 4خط نوشته داره) همزمان هر4خط نشون داده میشه
چه کار کنم که در همون اسلاید(همین که 4خط نوشته داره) این 4خط یکی یکی نمایش داده بشه؟
یعنی اول خط اول بعد خط دوم بعد خط سوم بعد خط چهارم
؟

ask_bl
17-02-2013, 09:06
بزارید یک مثال ساده بزنم
من بلدم 4خط رو بنویسم اما از صفحه قبل که میام به این صفحه(همین که 4خط نوشته داره) همزمان هر4خط نشون داده میشه
چه کار کنم که در همون اسلاید(همین که 4خط نوشته داره) این 4خط یکی یکی نمایش داده بشه؟
؟
سلام
هر خط رو تو یه Text Box جدا بذارین، بعد میتونین برا هر کدوم جدا انیمیشن بدین

mahdi7610
17-02-2013, 11:34
بزارید یک مثال ساده بزنم
؟
اوووووو
داداش (شاید هم آبجی ) این خیلی آسونه
شما برو به تب Insert بعدش 4 تا TextBox بزار روی اسلاید جاری
بعدش توی هر کدوم از TextBoxها یک متن به دلخواه بنویس.
بعدش برو به تب Animations و گزینه Custom Animations را بزن و از سمت راست پاورپوینت برای هر کدام از TextBoxها دکمه Add Effect را بزن و از افکت های Entrance یکی بهشون بده .
نکته مهم: به جز TextBox اولی برای بقیه TextBox ها از همون سمت راست پاورپوینت گزینه Start را روی After Previous تنظیم کن .
After Previous یعنی هر کدوم از TextBoxها بعد از قبلی اجرا بشه .

موفق باشی:n26:

Atghia
17-02-2013, 19:23
اوووووو
داداش (شاید هم آبجی ) این خیلی آسونه
شما برو به تب Insert بعدش 4 تا TextBox بزار روی اسلاید جاری
بعدش توی هر کدوم از TextBoxها یک متن به دلخواه بنویس.
بعدش برو به تب Animations و گزینه Custom Animations را بزن و از سمت راست پاورپوینت برای هر کدام از TextBoxها دکمه Add Effect را بزن و از افکت های Entrance یکی بهشون بده .
نکته مهم: به جز TextBox اولی برای بقیه TextBox ها از همون سمت راست پاورپوینت گزینه Start را روی After Previous تنظیم کن .
After Previous یعنی هر کدوم از TextBoxها بعد از قبلی اجرا بشه .

موفق باشی:n26:
سلام دوست عزیز
ممنونم از راهنمایی خوب و مفیدتون
خیلی بهم کمک کرد واقعا مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یک سوال دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه بخوام همین 4تا هرکدوم بعد از اومدن دیگری حذف بشه باید کدوم گزینه رو فعال کنم؟ یعنی وقتی چهارمین خط نشون داده شد اون 3تای قبلی نباشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(هربار فقط یک خط بیاد و با ورود بعدی بره)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
17-02-2013, 22:19
سلام دوست عزیز
ممنونم از راهنمایی خوب و مفیدتون
خیلی بهم کمک کرد واقعا مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط یک سوال دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه بخوام همین 4تا هرکدوم بعد از اومدن دیگری حذف بشه باید کدوم گزینه رو فعال کنم؟ یعنی وقتی چهارمین خط نشون داده شد اون 3تای قبلی نباشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(هربار فقط یک خط بیاد و با ورود بعدی بره)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست من

من از پاورپوینت خوشم نمیاد حالا تو هم همش سوال بپرس :n02:

خب این چیزی که گفتی خیلی آسونه :n05:

به نکاتی که میگم خوب دقت کن .
برای اینکه این اتفاق بیفته شما باید برای هر کدوم از TextBoxها یا نوشته ها دوتا افکت بدی.
یعنی چی دوتا افکت: یعنی اینکه ابتدا باید برای TextBox اولی افکت ورود بدی . یعنی TextBox اولی وارد بشه . بعدش باید برای همون TextBox اولی افکت خروج بدی . یعنی همون TextBox اولی خارج بشه .
برای افکت ورود باید از گزینه Entrance استفاده کنی . برای افکت خروج باید از گزینه Exit استفاده کنی . (مسیر این دوتا گزینه را انشالله که بلدی دیگه . توی پست قبلی مسیرش را بهت گفتم . :n26:)

حالا باید برای تمام TextBox ها این کار را انجام بدی . یعنی یک بار براشون افکت ورود (Entrance) بدی و یک بار افکت خروج (Exit) بدی .
باید پشت سر هم باشن . یعنی برای TextBox اولی که افکت ورود دادی بلافاصله براش افکت خروج بدی .
بعدش بری و برای TextBox دوم یکبار افکت ورود بدی و بعدش افکت خروج بدی .

نکته بسیار مهم: گزینه start همه افکت ها را باید بزاری After Previous

اگه این کارها که گفتم انجام بدی سناریو به این صورت میشه :
متن اول وارد میشه و بعدش خارج میشه . متن دوم وارد میشه و بعدش خارج میشه . متن سوم وارد میشه و بعدش خارج میشه . ............ :n26:

موفق باشی

nima_kiyaniyan
24-02-2013, 01:08
با سلام
خدمت دوستان خوبم عرض شود که توی یه کنفرانس بودم که دیدم اقاهه پاورپوینت رو که درست کرده بود یه افکتایی خفنی بکاربرده بود که من خیلی تعجب کردم ... اول فکر کردم اصلا از برنامه office استفاده نکرده .... از خودش پرسیدم گفت افکتای جدیدو از اینترنت گرفته ...... همین افکت های لود شدن صفحه ( animation ) ..

یکی از اینایی که میگم اسمش bee hive بود .......

اینارو از کجا می تونم دانلود کنم ؟ هرچی می گردم نیست ...... اصلا افیس بوده کارش >؟

nelahe
24-02-2013, 18:13
سلام دوستان یک سوال من خیلی دنبال گشتم و پیدا نکردم اما یکی از دوستانم به شدت دنبال جوابش هست و چند نمره رو از دست می دهد

* چطور در پاورپوینت مثل ورد مثلاً از اسلاید دلخواه شماره 1 بخورد

ممنون

asl6000
01-03-2013, 22:38
باسلام
چراگاهی ازاوقات بعضی ازفایل هادر پاورپوینت2013یاکلاً مجموعه آفیس2013باز نمی شود ،برنامه پاورپوینت شروع بکار می کند و در opening in protected viewثابت می ماندواصلاً برنامه باز نمی شوددرضمن همان فایل درپاورپوینت2007به راحتی باز می شود.:n03:

League OF Legends
03-03-2013, 13:11
خواهشا یه مقاله PPT واسم درست کنید
هر کاری میکنم بلد نیستم خواهشا از کسایی که بلدن یه مقاله Power Point واسم درست کنید

فرقی نداره موضوع چی باشه فقط استادمون بسیجیه

Atghia
03-03-2013, 13:33
خواهشا یه مقاله PPT واسم درست کنید

هر کاری میکنم بلد نیستم خواهشا از کسایی که بلدن یه مقاله Power Point واسم درست کنید

فرقی نداره موضوع چی باشه فقط استادمون بسیجیه

کاری نداره فقط کافیه گوگل سرچ کنی!
(البته این درصورتیه که خیلی قضیه رو سرسری گرفته باشید! وگرنه استاد شما راحت میتونه با یه سرچ معمولی ببینه که اینا موجود هست اما وقتی حتی موضوع براتون مطرح نیست که چی باشه! فکرکنم خیلی سخت نگرفتن بهتون)
این لینکایی که گذاشتم میتونه بهتون کمک کنه
موفق باشید

League OF Legends
03-03-2013, 13:56

کاری نداره فقط کافیه گوگل سرچ کنی!
(البته این درصورتیه که خیلی قضیه رو سرسری گرفته باشید! وگرنه استاد شما راحت میتونه با یه سرچ معمولی ببینه که اینا موجود هست اما وقتی حتی موضوع براتون مطرح نیست که چی باشه! فکرکنم خیلی سخت نگرفتن بهتون)
این لینکایی که گذاشتم میتونه بهتون کمک کنه
موفق باشید
ممنون دوست گلم که رسیدگی کردی

به به عجب موضوهایی ام داره:n12:

nelahe
05-03-2013, 17:33
سلام دوستان چطور در پاور شماره گذاری را از یک شروع می کنید هر جایی که بخواهید البته

ila
09-03-2013, 17:20
چه جوری میشه یک فایل پاورپوینت رو جوری سیو کرده که بشه به عنوان اسکرین سیور ویندوز ازش استفاده کرد؟

akbar321
09-03-2013, 18:42
سلام به همه
چطوری میشه باpower point 2007 بروشور ساخت لطفا کمکم کنید

عطارد
12-04-2013, 17:31
سلام
می خوام این صفحه رو که نمی دونم فرمتش چیه به همین صورت اینتراکتیو توی پاورپوینت 2010 استفاده کنم. کسی می تونه لطفا کمکی بکنه؟

mehdisp
23-04-2013, 11:27
سلام
من نوی پ پ متنی رو نوشتم وبرای متن لینک قرار دادم که مثلا بره اسلاید شماره 10 ولی به محض اینکه براش لینک میذارم زیر متن خط میکشه چرا؟ چیکار کنم خط نکشه؟

SPIRIT PALST III
30-04-2013, 18:34
وقتی چندتا اسلاید می سازیم و بهش animation می دیم برای دیدن افکت های انیمیشن باید اون رو به صورت powerpoint show ذخیره کنیم حتما چون وقتی به صورت powerpoint presention ذخیره می کنم و اسلایدها رو کلیک می کنم افکت انیمیشن رو نشون نمیده...