PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft PowerPoint سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

javad2625
14-09-2008, 13:44
با سلام خدمت همه دوستان
يه مشكل عمده اي كه با پاور پوينت دارم اينه كه بعضي وقتا روي صفحه خاصي سيستم هنگ مي كنه. از اساتيد اگه كسي احيانا به اين مشكل بر خورده مي تونه راهنمايي كنه ممنون مي شم
من به این مشکل برخوردم. هم توی اکسل هم توی پاورپوینت. معمولاً به دلیل وجود یک کاراکتر خاص در اون اسلاید هست که به علت نامعلومی باعث هنگ کردن برنامه میشه. این مشکل، اغلب زمانی پیش میاد که محتوای اسلاید رو از یک صفحه اینترنتی Copy/Paste کردیم.

باید اون اسلاید خاص رو حذف کنی و از اول بنویسی تا مشکل حل بشه. اگه نتونی اون اسلاید رو از فایل مربوطه حذف کنی، باید مابقی اسلایدها رو به یک فایل جدید کپی کنی و اون اسلاید رو هم از اول درست کنی.

acer_14
16-09-2008, 08:45
من به این مشکل برخوردم. هم توی اکسل هم توی پاورپوینت. معمولاً به دلیل وجود یک کاراکتر خاص در اون اسلاید هست که به علت نامعلومی باعث هنگ کردن برنامه میشه. این مشکل، اغلب زمانی پیش میاد که محتوای اسلاید رو از یک صفحه اینترنتی Copy/Paste کردیم.

باید اون اسلاید خاص رو حذف کنی و از اول بنویسی تا مشکل حل بشه. اگه نتونی اون اسلاید رو از فایل مربوطه حذف کنی، باید مابقی اسلایدها رو به یک فایل جدید کپی کنی و اون اسلاید رو هم از اول درست کنی.

ضمن تشكر
يه موضوع ديگه اينه كه همين فايل تو لپ تاپ مشكلي نداره به محض اينكه تو كامپيوترهاي دستكتاپ باز مي كني هنگ مي كنه

javad2625
17-09-2008, 08:48
ضمن تشكر
يه موضوع ديگه اينه كه همين فايل تو لپ تاپ مشكلي نداره به محض اينكه تو كامپيوترهاي دستكتاپ باز مي كني هنگ مي كنه
نباید اینطور باشه. مگر این که ورژن آفیس نصب شده روی لپ تاپ با دسکتاپ فرق کنه.

acer_14
17-09-2008, 09:34
نباید اینطور باشه. مگر این که ورژن آفیس نصب شده روی لپ تاپ با دسکتاپ فرق کنه.

متأسفانه هست چون ورژن آفيس هر دو تاشون يكيه و از همينش متعجبم

javad2625
17-09-2008, 18:28
متأسفانه هست چون ورژن آفيس هر دو تاشون يكيه و از همينش متعجبم
اون اسلایدی را که روی دسکتاب مشکل دارد، داخل لپ تاپ باز کن، ابتدا آن اسلاید را حذف کن و سپس از اول آن را بساز. متن آن را هم از جایی Copy/Paste نکن و با دست بنویس. باید مشکل حل شود. اگر نشود دیگر نمی دانم چه راه حلی بگویم.

bahareh655
06-10-2008, 18:56
سلام
ببخشید من نیاز به چند تا template پاور پوینت در مورد "امنیت-رمزنگاری-کارت هوشمند" دارم،اگه animated هم باشه،چه بهتر!
راستش گشتم،ولی بیشتر جاها پولی بود:13:
جایی رو سراغ دارین که template ،background و ... تو این زمینه ها یا ترکیب این موضوعات داشته باشه؟!
در ضمن می خوام هم با مایکروسافت پاورپوینت 2003 و هم با 2007 سازگار باشه!
اگه نرم افزاری هم در مورد سفارشی کردن افکتها و slide transition ها سراغ دارین،لطفاً معرفی کنین.

با نهایت تشکر:20:

javad2625
07-10-2008, 19:45
سلام
ببخشید من نیاز به چند تا template پاور پوینت در مورد "امنیت-رمزنگاری-کارت هوشمند" دارم،اگه animated هم باشه،چه بهتر!
راستش گشتم،ولی بیشتر جاها پولی بود:13:
جایی رو سراغ دارین که template ،background و ... تو این زمینه ها یا ترکیب این موضوعات داشته باشه؟!
در ضمن می خوام هم با مایکروسافت پاورپوینت 2003 و هم با 2007 سازگار باشه!
اگه نرم افزاری هم در مورد سفارشی کردن افکتها و slide transition ها سراغ دارین،لطفاً معرفی کنین.

با نهایت تشکر:20:
سلام
برای سفارشی کردن ترنزیشن و افکت راهی سراغ ندارم.
این موردی که گفتید خیلی خاص هست و فکر نمی کنم برای آن تمپلت و بک گراند از پیش طراحی شده وجود داشته باشه ولی می تونید با استفاده از Image Search گوگل تصاویر دلخواه رو در مورد موضوعات مورد نظرتون پیدا کنید. اگه از کلمات انگلیسی استفاده کنید بهتر به نتیجه می رسید. مثل این:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bahareh655
08-10-2008, 20:54
سلام
برای سفارشی کردن ترنزیشن و افکت راهی سراغ ندارم.
این موردی که گفتید خیلی خاص هست و فکر نمی کنم برای آن تمپلت و بک گراند از پیش طراحی شده وجود داشته باشه ولی می تونید با استفاده از Image Search گوگل تصاویر دلخواه رو در مورد موضوعات مورد نظرتون پیدا کنید. اگه از کلمات انگلیسی استفاده کنید بهتر به نتیجه می رسید. مثل این:

سلام دوست عزیز!
ممنون از توجهتون:20:
راستش تمپلیت هست،منتها جاهایی که من رفتم،پولی بود؛
می خواستم ببینم جاهای دیگه ای هست که موارد پولی رو دور زده باشن و یا رایگان آپلود کرده باشن!
البته قضاوت بد نکنین،خودم ترجیح می دم جاهایی باشه که استفاده از تمپلیتهاش بلااشکال باشه.
ممنون

ila
12-10-2008, 21:49
سلام میشه پاور پونت رو طوری ذخیره کرد که وقتی بازش میکنی با یک کلیک باز شه و یک باره نمای اسلاید شما باز بشه و اسلاید ها را نمایش بده؟
بدون راست کلیک کردن و گزینه show
یا به صورت یک فیلم ذخیرش کرد فایل های پاور پوینت رو؟

wordist
13-10-2008, 08:01
سلام میشه پاور پونت رو طوری ذخیره کرد که وقتی بازش میکنی با یک کلیک باز شه و یک باره نمای اسلاید شما باز بشه و اسلاید ها را نمایش بده؟
سلام

فايلهاي پاورپوينت بصروت پيش فرض با پسوند PPT ذخيره ميشه كه در خود پاورپوينت باز ميشه

ولي با ذخيره كردن اون با پسوند PPS ميشه همون كاري كه شما ميخواي انجام داد

موفق باشي

ila
13-10-2008, 11:55
چه جوری میشه یه آهنگ رو با فرمت mp3 یا .... به اسلاید هامون اضافه کرد که آهنگ از رفتن به اسلاید بعدی قطع نشه
و همینطور ادامه پیدا کنه؟

javad2625
13-10-2008, 21:19
نرم افزار تبدیل Ppt به فیلم را هم توی فهرست همین تاپیک میتونی پیدا کنی، ولی روش اول، آسونتر و منطقی تره. حتی می تونی کاری کنی که کاربر برای نمایش اسلایدها نیازی به خود Microsoft Powerpoint هم نداشته باشه.

mefmef
13-10-2008, 22:40
نرم افزار تبدیل Ppt به فیلم را هم توی فهرست همین تاپیک میتونی پیدا کنی، ولی روش اول، آسونتر و منطقی تره. حتی می تونی کاری کنی که کاربر برای نمایش اسلایدها نیازی به خود Microsoft Powerpoint هم نداشته باشه.
باسلام
چطوری ؟

javad2625
15-10-2008, 00:33
باسلام
چطوری ؟
سلام
روش داره. یکی استفاده از Microsoft PPT Show و یکی هم استفاده از ابزار ساخت CD خود پ پ. توضیح کامل تر در پست های 29 و 46 داده شده.

ila
16-10-2008, 23:36
چه جوری میشه یه آهنگ رو با فرمت mp3 یا .... به اسلاید هامون اضافه کرد که آهنگ از رفتن به اسلاید بعدی قطع نشه
و همینطور ادامه پیدا کنه؟

جواب نمیدید؟

javad2625
19-10-2008, 22:18
جواب نمیدید؟
سلام
ببخشید. این سوال رو ندیده بودم. جواب آن در چندجا داده شده. فهرست این تاپیک را نگاه کنید می بینید. در تاپیک نکات آموزشی پاورپوینت هم مفصل تر توضیح داده.

new_boys333
20-10-2008, 10:57
سلام
من می خوام تو اسلایدم یک نوشته ظاهر بشه بعد یک فلش به سمت راست حرکت کنه بعد یک نوشته دیگه ظاهر بشه . اما هر کاری می کنم فلش تو اسلاید قبل ازاینکه نوشته اول ظاهر بشه دیده میشه بعد از اینکه نوشته ظاهر شد فلش به سمت راست حرکت میکنه وبعد نوشته دوم ظاهر میشه .چیکار باید کنم که فلش تا زمانی که نوشته اول کامل ظاهر نشده فلش ظاهر نشه ؟
من اولویت بندی کردم و فلش رو 2 قرار دادم اما فلش موقع نمایش اسلاید قبل از دیده شدن متن اول دیده میشه.

javad2625
21-10-2008, 19:34
سلام
من می خوام تو اسلایدم یک نوشته ظاهر بشه بعد یک فلش به سمت راست حرکت کنه بعد یک نوشته دیگه ظاهر بشه . اما هر کاری می کنم فلش تو اسلاید قبل ازاینکه نوشته اول ظاهر بشه دیده میشه بعد از اینکه نوشته ظاهر شد فلش به سمت راست حرکت میکنه وبعد نوشته دوم ظاهر میشه .چیکار باید کنم که فلش تا زمانی که نوشته اول کامل ظاهر نشده فلش ظاهر نشه ؟
من اولویت بندی کردم و فلش رو 2 قرار دادم اما فلش موقع نمایش اسلاید قبل از دیده شدن متن اول دیده میشه.
سلام
باید در پنل Custom Animation که سمت راست صفحه ظاهر میشه از منوی بازشونده مربوط به آن فلش، گزینه Start After Previous را انتخاب کنید.

new_boys333
23-10-2008, 12:38
آقا جواد اینو انتخاب کرده بودم . از قسمت motion path حرکت به سمت راست رو انتخاب کرده بودم ولی فلش ظاهر میشه بعد نوشته میاد .

javad2625
24-10-2008, 23:29
آقا جواد اینو انتخاب کرده بودم . از قسمت motion path حرکت به سمت راست رو انتخاب کرده بودم ولی فلش ظاهر میشه بعد نوشته میاد .
یک جای کار را اشتباه کرده ای. نمی دانم کجا ولی پیشنهادم اینه که Animation تمام نوشته ها و فلش ها را حذف کن و از اول به آنها Animation بده. اول به نوشته، بعد به فلش. باید حل شود. اگر نشد دیگر نمی دانم چه باید کرد ولی مطمئنم کاری که می خواهی انجام بدهی عملی است.ضمناً من الآن پاورپوینت 2003 ندارم ولی اگر خواستی فایلت را آپلود کن تا برایت درستش کنم.

amir_sa
27-10-2008, 21:38
از منوي desing يه تم براي اسلايدم انتخاب كردم ، همه چيز درسته ولي يكي از اسلايد ها تغييرات تم روش ائمال نميشه ، چه كار كنم ؟

amir_sa
27-10-2008, 21:41
يه سوال ديگه ؟ وقتي يه اسلايد درست ميكني كه تو صفحاتش عكس هم داره اگه بخوام اونو بريزم تو فلش كه جاي ديگه اي استفاده كنم آيا بايد عكس ها رو هم بريزم يا نيازي به اونا نيست ؟

sokote mordab
01-11-2008, 00:34
سلام
من می خواهم در پاور پوینت برنامه ای تستی درست کنم به علت راحتی و گرافیکی بودنش بعد 4 تا option button درست کردم و یک کامند و یک text box می خواهم هر وقت یکی از option ها که انتخاب شد اگر درست بود مثلا 3 امتیاز بده و ان را در text box نمایش بده حالا مشکل من این است همون دستوراتی که روی کامند در صحفه پاور پوینت می نویسم ارور run time error می ده ولی همین فرمان ها در فرم ویژوال بدون ارور اجرا میشه ولی یک فرمان ساده در محیط پاور پوینت روی کامند که دابل کلیک می کنم فرمان ساده تغییر کپشن label را فقط انجام میدهد مشکل چیشت کدها صحیح است؟
ممنون

ejbaree
02-11-2008, 12:24
سلام.
آقا من یه مشکل بد با فرانت پیج دارم.
قضیه اینه که من یه سی دی فرانت پیج گرفتم بعد از نصب و موقع اجرای برنامه دچار مشکل میشم:
اینطوری که وقتی برنامه رو اجرا میکنم میاد بالا ولی بلافاصله این پیام رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که اگه don't send رو بزنم که هی از اول اجرا میشه هیچی به هیچی، اگرم send report... بزنم این رو میده:

بعدشم این کارو میکنه:

و بعد از اتمامش این پنجره ظاهر میشه:

که همونطور که میبینید من از خود سی دی برنامه مورد خواسته شده رو انتخاب میکنم و بعدم ok
و در آخر این پیام رو میده:

اما بازم وقتی برنامه رو اجرا میکنم رو از نو روزی از نو!

واقعا مشکل از چیه؟

جالب اینجاست که من از اینترنت دوتا نسخه پرتابلشم گرفتم که با اوناهم همین مشکل رو دارم؟!

مشخصات سیستمم هم اینه:
CPU :2.80
Memory:1024MB RAM

DirectX Version:DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
ممنون میشم کمک کنید.

javad2625
04-11-2008, 01:39
از منوي desing يه تم براي اسلايدم انتخاب كردم ، همه چيز درسته ولي يكي از اسلايد ها تغييرات تم روش ائمال نميشه ، چه كار كنم ؟
سلام.
نمی دونم چرا اعمال نمیشه. بستگی داره چه تمی را می خواهی به چه اسلایدی بدهی. شاید اون یک اسلاید خاص رو دستکاری خاصی کردی یا این که اون تم برای این نوع اسلاید، چیز خاصی نداره که اضافه کنه.

javad2625
04-11-2008, 02:02
يه سوال ديگه ؟ وقتي يه اسلايد درست ميكني كه تو صفحاتش عكس هم داره اگه بخوام اونو بريزم تو فلش كه جاي ديگه اي استفاده كنم آيا بايد عكس ها رو هم بريزم يا نيازي به اونا نيست ؟
عکس ها داخل خود فایل پاورپوینت ذخیره میشن و نیازی نیست فایل جداگانه ای رو داخل فلش بریزی ولی اگه فیلم و آهنگ به پاورپوینتت اضافه کنی باید فایل اونها رو هم جداگانه داخل فلش بریزی. ضمناً توصیه می کنم فلش مموری خودت رو به کامپیوتر دیگران وصل نکنی. چون معمولاً کامپیوترها ویروسی هستند و فوراً ویروس را به فلش منتقل می کنند. اگه بتونی فایل خودت را روی سی دی رایت کنی بهتر است.

javad2625
04-11-2008, 02:25
سلام
من می خواهم در پاور پوینت برنامه ای تستی درست کنم به علت راحتی و گرافیکی بودنش بعد 4 تا option button درست کردم و یک کامند و یک text box می خواهم هر وقت یکی از option ها که انتخاب شد اگر درست بود مثلا 3 امتیاز بده و ان را در text box نمایش بده حالا مشکل من این است همون دستوراتی که روی کامند در صحفه پاور پوینت می نویسم ارور run time error می ده ولی همین فرمان ها در فرم ویژوال بدون ارور اجرا میشه ولی یک فرمان ساده در محیط پاور پوینت روی کامند که دابل کلیک می کنم فرمان ساده تغییر کپشن label را فقط انجام میدهد مشکل چیشت کدها صحیح است؟
ممنون
از پاورپوینت چه ورژنی استفاده می کنی؟
آیا اجرای ماکروها فعال هست؟

من با پ.پ 2007 امتحان کردم مشکلی نداشت. الآن 2003 ندارم که امتحان کنم ولی نباید فرقی بکنه. داخل صفحه دو تا Option Button و یک TextBox گذاشتم. دستورات زیر رو در محیط VB نوشتم:

amir_sa
04-11-2008, 09:49
ممنون جواد خان ، يه سوال ديگه

براي پاور پوينت 2007 افكت هاي انيميشني بيشتري مي خوام ، اگه هست لطف كنيد يا اينجا قرار بديد يا لينك بدين .

خيلي ممنون
خيلي فوريه ، چون تا چند روز ديگه بايد ارائه بدم

javad2625
04-11-2008, 16:04
ممنون جواد خان ، يه سوال ديگه

خيلي فوريه ، چون تا چند روز ديگه بايد ارائه بدم
منظور از افکت انیمیشینی را متوجه نمیشم. اگه منظور Custom Animation یا Slide Transition است، راهی برای اضافه کردن به این افکت ها سراغ ندارم، ولی اگه منظور، اضافه کردن یک تصویر متحرک به اسلاید است، تا بخواهید روی اینترنت می شود پیدا کرد، در فهرست همین تاپیک هم گذاشته ایم.

amir_sa
04-11-2008, 18:49
منظور از افکت انیمیشینی را متوجه نمیشم. اگه منظور Custom Animation یا Slide Transition است، راهی برای اضافه کردن به این افکت ها سراغ ندارم، ولی اگه منظور، اضافه کردن یک تصویر متحرک به اسلاید است، تا بخواهید روی اینترنت می شود پیدا کرد، در فهرست همین تاپیک هم گذاشته ایم.
نه منظورم مورد اول هستش ، فكر كردم مثل براش هاي فوتوشاپ ميشه اضافش كرد

new_boys333
13-11-2008, 22:30
برای کمرنگ یا پررنگ کردن template باید چیکار کنم؟
می خوام کمرنگ تر بشه تا نوشته ها خوب دیده بشن.

javad2625
15-11-2008, 01:15
برای کمرنگ یا پررنگ کردن template باید چیکار کنم؟
می خوام کمرنگ تر بشه تا نوشته ها خوب دیده بشن.
من برای این کار دو راه بلدم:
1- این که خودت یک تمپلت درست کنی با تمام مشخصات دلخواه و آن را به صورت تمپلت (با فرمت pot) ذخیره کنی.
2- این که فایل تمپلت مربوطه را که (اگر از ورژن 2003 استفاده می کنید) با پسوند pot در پوشه Microsoft Office قرار دارد پیدا کرده و آن را به طور دلخواه ویرایش کنی. البته به نظرم حالت اول، منطقی تر هست چون بدون از دست دادن فایل اصلی، یک تمپلت جدید هم به دست میاری.

ولی اگه منظور، این هست که یک فایل رو با یک تمپلت خاص درست کردی و حالا میخوای تمپلت اون رو کلاً عوض کنی، فکر نمی کنم این کار عملی باشه. چون تمپلت تا پیش از ساخته شدن فایل قابل انتخاب هست. ولی می تونی هر تغییری بخوای توی فایلت ایجاد کنی. مثلاً اگه میخوای تصویر بک گراند کمرنگ بشه، خوب می تونی به راحتی این کار رو بکنی یا مثلاً فونت ها رو پررنگ تر کنی.

javad2625
15-11-2008, 01:30
در ساخت پ.ت. تضاد رنگ را در نظر بگیریم

به دوستانی که پاورپوینت می سازند توصیه می کنم مثل جناب New Boy به تضاد رنگ اسلایدها دقت کنند. چون مخاطبین معمولاً اسلاید رو در سالن کنفرانس (یا کلاس درس و...) از فاصله دور نگاه می کنند و اگر مثلاً نوشته رنگ زرد را روی بک گراند رنگ سفید بگذاریم ممکنه نتونند راحت بخوانند. مخصوصاً پ.ت. هایی که قرار هست از طریق ویدئوپروژکتور نمایش داده بشه، وقتی روی پرده می افته خیلی کمرنگ تر از روی مانیتور میشه و اینجاست که تضاد رنگ برای تسهیل خواندن نوشته ها، خیلی مهمه.

masoud0011
15-11-2008, 02:08
با سلام و تبریک افتتاح تالار...

یک سوال ؟؟

در پاور پوینت چه جوری می تونم خط نستعلیق بنویسم....

ممنون..
توی خود پاور پوینت نمیتونی نستعلیق بنویسی. اما می تونی با استفاده از نرم افزار چلیپا خط مورد نظرتو بنویسی بعدا اون رو تبدیل به عکس کنی و عکس رو وارد power point کنی.

Sufia
17-11-2008, 14:42
توی خود پاور پوینت نمیتونی نستعلیق بنویسی. اما می تونی با استفاده از نرم افزار چلیپا خط مورد نظرتو بنویسی بعدا اون رو تبدیل به عکس کنی و عکس رو وارد power point کنی.

از CD که اسمش میرعماد هست استفاده کنید

این سی دی فونت نستعلیق هم داره که باید نصب کنید بعد به راحتی می تونید در پاورپوینت به نستعلیق تایپ کنید.

bi7323
20-11-2008, 11:39
با سلام
وقتي رو فايل پاور پوئينت صدا ميزارم و اونو ذخيره مي كنم در همون موقع اين فايل با تمام و كمال اجرا ميشه .
اما مشكل از موقعي پيدا ميشه كه اصل فايل mp3 رو كه براي متن صدا انتخاب كرده بودم - وقتي پاكش ميكنم ديگه فايل پاور پوئينت من صدا نداره
هر وقت اونو اجرا ميكنم حتي تو كامپيوتر دوستم اين مشكلو داره و بدون صدا اجرا ميشه
دوستان زحمت بكشن و در اين خصوص راهنمايي كنن

با تشكر

javad2625
21-11-2008, 11:31
آقا مسعود به این تالار خوش آمدید.
اگه فهرست تاپیک رو در پست اول نگاه کنید یک فونت نستعلیق معرفی کردیم که بی نیاز از هر گونه نرم افزار اضافه، امکان نستعلیق نویسی در پاورپوینت رو میده. خیلی عالی هست.

امکانات میرعماد برای خوشنویسی بیشتره اما چنین نرم افزارهایی فقط تا زمانی که خود برنامه روی کامپیوتر نصب باشه درست عمل می کنند و موقعی که پ.ت را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کنیم فونتشون به هم می ریزه.

javad2625
21-11-2008, 11:42
با سلام
وقتي رو فايل پاور پوئينت صدا ميزارم و اونو ذخيره مي كنم در همون موقع اين فايل با تمام و كمال اجرا ميشه .
اما مشكل از موقعي پيدا ميشه كه اصل فايل mp3 رو كه براي متن صدا انتخاب كرده بودم - وقتي پاكش ميكنم ديگه فايل پاور پوئينت من صدا نداره
هر وقت اونو اجرا ميكنم حتي تو كامپيوتر دوستم اين مشكلو داره و بدون صدا اجرا ميشه
دوستان زحمت بكشن و در اين خصوص راهنمايي كنن

با تشكر
دوست عزیز
صدای فایل پاورپوینت را نمی تونی بی نیاز از فایل mp3 کنی. باید فایل پ.ت. و فایل mp3 را در یک پوشه مشترک بگذاری و موقع کپی کردن روی سی دی یا فلش مموری هم هر دو فایل را با هم کپی کنی تا صدا باقی بمونه.

bi7323
23-11-2008, 22:14
با تشكر از جواد آقاي عزيز - اما خودم يه سري فايل pps رو از اينترنت دانلود كردم كه داراي صدا نيز بودن !!:40:

javad2625
24-11-2008, 00:42
با تشكر از جواد آقاي عزيز - اما خودم يه سري فايل pps رو از اينترنت دانلود كردم كه داراي صدا نيز بودن !!:40:
بله. میشه فایل صوتی را داخل پ.ت. جاسازی کرد که تبدیل به یک فایل واحد شوند ولی باید فایل صوتی شما از نوع wav باشد. در مورد روش آن، چون الآن پ.ت. 2003 ندارم نمی توانم دقیق بگویم اما علی آقا در چند خط آخر از پست «آموزش صدا گذاری» در تاپیک «آموزش پاورپوینت»:

چیزهایی گفته که فکر می کنم راهگشای مشکل شما باشد. شاید اگر آموزش مربوط به آن تاپیک را دانلود کنید،در فایل آموزشی هم جزئیات بیشتری گفته شده باشد.

ashkan59
29-11-2008, 23:24
:41:با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک پروژه دارم که باید در آن با استفاده از یک Text Box اطلاعاتی را از کاربر که در حال دیدن اسلاید است بگیرم و اگر این اطلاعات درست بود به مرحله بعد برود . فکر می کنم باید از کد نویسی در برنامه ویژال بیسیک موجود در آفیس استفاده کنم . لطفاً اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه . ممنون

ashkan59
29-11-2008, 23:33
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک پروژه دارم که باید در آن با استفاده از یک Text Box اطلاعاتی را از کاربر که در حال دیدن اسلاید است بگیرم و اگر این اطلاعات درست بود به مرحله بعد برود . فکر می کنم باید از کد نویسی در برنامه ویژال بیسیک موجود در آفیس استفاده کنم . لطفاً اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه . ممنون

ashkan59
30-11-2008, 20:08
از دوستان کسی نیست که جواب منو بده . شدیداً به این احتیاج دارم

amir_sa
02-12-2008, 08:36
آيا ميشه اسلايد رو با فرمت exe ذخيره كرد ؟ وقتي با اين فرمت ذخيره كني كامپيوتر هايي كه آفيس ندارند مي تونند فايل رو نشون بدن؟

Ali Alone
15-12-2008, 10:31
سلام دوستان ببخشید من دوتا سوال دارم یکی اینکه چطوری میشه با یک کلیک کل صفحه با نوشته هاشو آورد
یکی اینکه میشه برای رفتن یک صفحه به صفحه دیگه اکشن گذاشت مثلا صفحه آتیش بگیره و بره صفحه بعد؟

javad2625
17-12-2008, 01:52
از دوستان کسی نیست که جواب منو بده . شدیداً به این احتیاج دارم
آقا اشکان عزیز
به این تالار خوش آمدی.
ببخشید دیر جواب دادم. این کاری که میگی، عملی هست و همانطور که گفتی، باید از برنامه نویسی VBA استفاده کرد. برنامه آن چیزی شبیه ;کد زیر می شود. اما به روش های مختلفی می توان این برنامه را نوشت. به نظر من بهتر است طوری طراحی کنی، که کاربر در صورت دادن جواب صحیح، از صحیح بودن جواب خود مطلع شود و بعد با زدن دکمه Next Slide هر وقت خواست به اسلاید بعدی برود. حتی می توانی آخر کار نمره او را هم نمایش دهی.

لینک زیر آموزش ساخت کوئیز با پ.ت است:

javad2625
17-12-2008, 01:55
آيا ميشه اسلايد رو با فرمت exe ذخيره كرد ؟ وقتي با اين فرمت ذخيره كني كامپيوتر هايي كه آفيس ندارند مي تونند فايل رو نشون بدن؟
بله میشه. البته تنها راه بی نیاز کردن کاربر از نصب پ.ت استفاده از فایل های exe نیست. اگه فهرست تاپیک رو در پست اول ببینی، راه های مختلفی برای این کار پیشنهاد شده.

javad2625
17-12-2008, 02:00
سلام دوستان ببخشید من دوتا سوال دارم یکی اینکه چطوری میشه با یک کلیک کل صفحه با نوشته هاشو آورد
یکی اینکه میشه برای رفتن یک صفحه به صفحه دیگه اکشن گذاشت مثلا صفحه آتیش بگیره و بره صفحه بعد؟
این که با یک کلیک، کل صفحه و نوشته هاش ظاهر بشه خیلی راحته. کافیه برای هیچ کدام از نوشته ها Custom Animation نگذاری تا کل صفحه به طور یکجا نمایش داده بشه. حالت پیشفرض خود پ.ت هم همین است.

این که به شکل خاصی به اسلاید بعدی منتقل بشود هم عملی است. به آن Transition می گوییم. اما امکان افزودن به ترنزیشن های پ.ت وجود ندارد و ناچارید از همان تعداد محدود ترنزیشن های موجود در پ.ت استفاده کنید. جلوه هایی مثل محو شدن، کنار رفتن و.... اما آتش گرفتن نداریم. مگر این که به شیوه های خیلی سخت و خیلی حرفه ای مثل استفاده همزمان از یک تصویر متحرک و برنامه نویسی VB استفاده کنیم.

ks.s
22-12-2008, 12:10
باسلام خدمت دوستان من یه مشکلی برام پیشومده برای لینک کردن یه فایل پاور پوینت به یه برنامه که خودم نوشتم حتما باید فایل پاور پوینت را به صورت exe در بیارم می خواستم بدونم چطور می شه این کاررو انجام داد.

javad2625
23-12-2008, 02:57
باسلام خدمت دوستان من یه مشکلی برام پیشومده برای لینک کردن یه فایل پاور پوینت به یه برنامه که خودم نوشتم حتما باید فایل پاور پوینت را به صورت exe در بیارم می خواستم بدونم چطور می شه این کاررو انجام داد.
سلام دوست عزیز
درباره روش های تبدیل کردن پ.ت به exe تا حالا چند بار صحبت شده. فهرست تاپیک رو در پست اول ببین.
اما راه های دیگری هم مثل تبدیل کردن به avi و استفاده از نرم افزارهای بی نیاز کننده از نصب پ.ت (PPT Viewer) هم وجود داره. ضمن این که بعضی نرم افزارها مثل Multimedia Builder هر چند امکانات پ.ت را ندارند اما فایل های مالتی مدیای exe می سازند که این فایل ها حتی قابل برنامه نویسی داخلی هم هستند.

javad2625
23-12-2008, 02:59
سلام دوست عزیز
درباره روش های تبدیل کردن پ.ت به exe تا حالا چند بار صحبت شده. فهرست تاپیک رو در پست اول ببین.
اما راه های دیگری هم مثل تبدیل کردن به avi و استفاده از نرم افزارهای بی نیاز کننده از نصب پ.ت (PPT Viewer) هم وجود داره. ضمن این که بعضی نرم افزارها مثل Multimedia Builder هر چند امکانات پ.ت را ندارند اما فایل های مالتی مدیای exe می سازند که این فایل ها حتی قابل برنامه نویسی داخلی هم هستند.

N_SH
23-12-2008, 08:39
سلام
من یه فایل پاورپوینت دارم که یک فایل صوتی wav به آن الصاق شده . میشه یه کپی مستقل از این فایل صوتی روی هاردم داشته باشم ؟

mehdi18k
23-12-2008, 09:06
سلام
کسی میدونه تو پاورپوینت چجوری میشه می باشد رو طوری نوشت که فاصله بین "می" و "باشد" حذف بشه
تو word که (-Ctrl) هستش
مرسی :20:

ks.s
23-12-2008, 13:40
باسلام خدمت دوستان عزیز چه طوری می شه طوی پاور پویینت اشیا رو شیشه ای کرد.

ks.s
30-12-2008, 09:13
آقا کسی اینجانیست جواب منو بده اگه نمیشه یا اگه بلد نیستید خوب بگید تا ما هم تکلیفمونو بدونیم!!!!

sarmast65_ata
30-12-2008, 20:49
با سلام به تمام بچه های گل p30
آقا من پسورد فایل power pontamooo یادم رفته و الان فقط می تونم read only رو بزنم کاریش میشه کرد؟برنامه ایی هستش که بشه پسورد رو بدست و یا اینکه پسوردشو از کار انداخت؟
ممنون میشم ازتون

javad2625
30-12-2008, 22:39
سلام
راه جدا کردن اون فایل رو نمی دونم، ولی خودم در چنین مواقعی، صدای فایل رو با JetAudio ضبط می کنم. یعنی در قسمت Record جت آدیو قسمت Input Device را روی Wave Output گذاشته و صدا را ضبط می کنم. شما هم می تونی همین کارو بکنی. ممکنه راه بهتری هم باشه ولی فعلاً نمی دونم.

javad2625
30-12-2008, 22:45
سلام
کسی میدونه تو پاورپوینت چجوری میشه می باشد رو طوری نوشت که فاصله بین "می" و "باشد" حذف بشه
تو word که (-Ctrl) هستش
مرسی :20:
ورود آقا مهدی و N_SH عزیز رو به این تالار خوشامد میگم.
استفاده از نیم فاصله در تمام برنامه های تحت ویندوز، به طور استاندار با ترکیب دکمه های زیر هست:
Ctrl+Shift+2

javad2625
30-12-2008, 22:49
نمی دونم منظور از این حرف چیه. اگه منظور اینه که یک شیء، از پشت یک شیء دیگه پیدا باشه، میشه با زیاد کردن عدد Transparency مربوط به شیء رویی، آن را شفاف کرد. در قسمت تنظیم رنگ.

javad2625
30-12-2008, 22:51
با سلام به تمام بچه های گل p30
آقا من پسورد فایل power pontamooo یادم رفته و الان فقط می تونم read only رو بزنم کاریش میشه کرد؟برنامه ایی هستش که بشه پسورد رو بدست و یا اینکه پسوردشو از کار انداخت؟
ممنون میشم ازتون
کافیه از شاه کلید استفاده کنی تا پسورد حذف بشه. کار آسونیه. توی تاپیک مایکروسافت ورد، خودم شاه کلید رو براتون گذاشتم. به فهرست نگاه کنی می بینی. برای بقیه برنامه های آفیس هم عمل می کنه. (آفیس 2003 به قبل).

H I D D E N
03-01-2009, 12:44
سلام !
چجوری تو پاورپوینت 2007 یه کاری کنم فونت هم با فایل ذخیره بشه؟

amirbp
04-01-2009, 21:00
من يك مشكل دارم فايلهاي پاور پوينت كه باز ميكنم بين حروفشون فاصله داره مشكل فونت نسيت مثل اينه كه فونت ها با يك ويروس دستكاري شدن لطفا كمك كنيد

masoudsabz
04-01-2009, 22:54
سلام.
تو پاورپوینت وقتی مطالب و تعداد اسلایدها خیلی زیاد میشه من مجبور میشم هر صفحه (اسلاید) رو شامل چند صفحه متن کنم. یعنی هر صفحه اونقدر مطلب میزارم که وقتی با پاورپوینت نگاه میکنی اونقدر در هم و بر همه که هیچی نمیشه خوند.
اما از اونجایی که مطالب یکی یکی میاد و وقتی صفحه پر شد همشون میرن و سری جدید مطالب میاد ، وقتی میزنی به صورت اسلاید بیاد هیچ بی نظمی دیده نمیشه. این کار تا به حال برای من مشکلی نداشته.
می خواستم ببینم این کار می تواند باعث مشکلاتی شود؟
آیا این کار، روش درستی برای کم کردن تعداد اسلایدها است؟

mefmef
06-01-2009, 20:40
سلام
چطوری می شه رو اسلاید ها یه دکمه قرار داد که با کلیک اون یه فایل باز بشه ؟

feridoon
14-01-2009, 21:59
سلام دوستان
یه سوال داشتم ، ابا نرم افزار یا ترفندی هست که بشه باهاش کاری کرد که رو فایل powerpoint کسی نتونه دستکاری کنه؟ فقط امکان دیدن اسلاید ها فراهم باشه دیگه نشه مثلا به اسلایدی رو ویرایش کرد یا یکی رو حذف کرد.
مثلا برای فایلهای pdf برنامه هایی هست که بشه باهاش کاری کرد که امکان پرینت از فایل حذف بشه . یا قایل encript بشه که امکان کپی paste ازش نباشه . یه چیزی تو این مایه ها میخوام
ممنون از کمکتون

فاطـمه
18-01-2009, 11:16
سلام دوستان
من یه سوال دارم ولی نمی دونم تکراریه یا نه چون این تاپیک انقد جلو رفته که نشه تمام صفحات رو بررسی کرد
بنابراین اگه تکراریه ببخشین
سوالم اینه که من می خوام روی اسلایدام صدا بذارم به طوری که این صدا واسه همه اسلایدها پخش بشه
یعنی یه فایل صوتی که از اول تا آخر اسلایدا یک بار پخش میشه
چه جوری ان کار رو میشه انجام داد؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام بچه ها مشکلم حل شد...

javad2625
19-01-2009, 01:37
سلام !
چجوری تو پاورپوینت 2007 یه کاری کنم فونت هم با فایل ذخیره بشه؟
سلام
دکمه MS-Office را در گوشه بالا سمت چپ برنامه بزنید و مراحل زیر را طی کنید:
Save> Embed Fonts> OK

javad2625
19-01-2009, 01:39
من يك مشكل دارم فايلهاي پاور پوينت كه باز ميكنم بين حروفشون فاصله داره مشكل فونت نسيت مثل اينه كه فونت ها با يك ويروس دستكاري شدن لطفا كمك كنيد
چشمک زن را به انتهای آن پاراگرافی که این مشکل را دارد ببرید و یک بار دکمه Enter را بزنید. باید حل شود.

javad2625
19-01-2009, 01:43
سلام.
تو پاورپوینت وقتی مطالب و تعداد اسلایدها خیلی زیاد میشه من مجبور میشم هر صفحه (اسلاید) رو شامل چند صفحه متن کنم. یعنی هر صفحه اونقدر مطلب میزارم که وقتی با پاورپوینت نگاه میکنی اونقدر در هم و بر همه که هیچی نمیشه خوند.
اما از اونجایی که مطالب یکی یکی میاد و وقتی صفحه پر شد همشون میرن و سری جدید مطالب میاد ، وقتی میزنی به صورت اسلاید بیاد هیچ بی نظمی دیده نمیشه. این کار تا به حال برای من مشکلی نداشته.
می خواستم ببینم این کار می تواند باعث مشکلاتی شود؟
آیا این کار، روش درستی برای کم کردن تعداد اسلایدها است؟
این کار، مشکل خاصی ایجاد نمی کند، ولی خوانایی اسلایدها را برای طراح، کم می کند. چرا نگران زیاد شدن تعداد اسلایدها هستید؟ اگر دلیل خاصی ندارد، بهتر است مطالب جدا را در اسلایدهای جدا بگذارید، ولی اگر دلیل خاصی دارد، این کار، هیچ اشکالی ایجاد نخواهد کرد.

javad2625
19-01-2009, 01:46
سلام
چطوری می شه رو اسلاید ها یه دکمه قرار داد که با کلیک اون یه فایل باز بشه ؟
روی اون دکمه، راست کلیک می کنید، گزینه Hyperline را انتخاب و سپس از قسمت Existing File or Webpage فایل دلخواه را انتخاب و OK می کنید.

javad2625
19-01-2009, 01:57
سلام دوستان
یه سوال داشتم ، ابا نرم افزار یا ترفندی هست که بشه باهاش کاری کرد که رو فایل powerpoint کسی نتونه دستکاری کنه؟ فقط امکان دیدن اسلاید ها فراهم باشه دیگه نشه مثلا به اسلایدی رو ویرایش کرد یا یکی رو حذف کرد.
مثلا برای فایلهای pdf برنامه هایی هست که بشه باهاش کاری کرد که امکان پرینت از فایل حذف بشه . یا قایل encript بشه که امکان کپی paste ازش نباشه . یه چیزی تو این مایه ها میخوام
ممنون از کمکتون
آره که هست. کافیه توی پ.ت برای فایلت پسورد بگذاری. اگه پ.ت 2003 داری به قسمت Tools> Options> Security برو و گزینه Password to Modify رو انتخاب کن. اگه 2007 داری، مراحل زیر:
Microsoft Office> Save As> Tools> General Options> Password to Modify

با این کار، دیگه کسی نمی تونه اون فایل رو ویرایش کنه، ولی امکان Copy/Paste و پرینت و... را خواهد داشت. اگر خواستی این امکانات هم حذف بشه، باید فایلت را تبدیل به pdf کنی.

javad2625
19-01-2009, 02:00
سلام دوستان
من یه سوال دارم ولی نمی دونم تکراریه یا نه چون این تاپیک انقد جلو رفته که نشه تمام صفحات رو بررسی کرد
بنابراین اگه تکراریه ببخشین
سوالم اینه که من می خوام روی اسلایدام صدا بذارم به طوری که این صدا واسه همه اسلایدها پخش بشه
یعنی یه فایل صوتی که از اول تا آخر اسلایدا یک بار پخش میشه
چه جوری ان کار رو میشه انجام داد؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام بچه ها مشکلم حل شد...
خدا رو شکر که حل شد.
از بقیه دوستان هم خواهش می کنم اگر فکر می کنند سوالشون تکراری هست، اول به فهرست تاپیک در پست اول، یک سر بزنند.

nisi
20-01-2009, 16:16
سلام
یه سوال داشتم و اون اینه که چطوری میشه کاری کرد که موقع مرور یه فایل پاورپوینت(pps) تمام کلید ها و ماوس از کار بیفتند و فقط با اکشن های خود نرم افزار روی اسلایدها جابجا شد.
لطفا نگید نمیشه چون یه جا دیدم این کار رو انجام داده بودن!
با تشکر.

Mahdak
21-01-2009, 00:02
اگر با 2007 کار می کنید از tab ،Animations در قسمت Advance Slide تیک On mouse Click رو بردارید تا با کلیک mouse اسلاید ها عوض نشن ، و Automaticall After رو زمانی انتخاب کنید که می خواهید هر اسلاید نشان داده شود مثلاً اگر 00:05 انتخاب کنید هر اسلاید 5 ثانیه طول می کشد تا نمایش داده شود با زدن گزینه ی Apply to all می توانید این زمان را برای همه ی اسلاید ها Set کنید .
ولی با این روش اگر بر روی arrow key کیبرد کلیک کنید اسلاید ها عوض می شوند آیا نیازی دارید که حتماً کیبرد غیر فعال باشد؟

nisi
24-01-2009, 10:24
سلام و ممنون که به سوالم جواب دادین.
متاسفانه بله، چون میخوام یه فایل PPS بسازم و برای دیگران بفرستم تا خودشون تماشا کنن و جایی ارائه نمیشه.
راستی اگه کمکی میکنه میتونم اون فایل نمونه رو آپلود کنم(توی Rapidshare) تا خودتون هم ببینین!
بازم تشکر.

nisi
25-01-2009, 11:40
اینم فایل نمونه:

hossein_dig
25-01-2009, 14:05
یه سوال داشتم چه جوری فایل پرزنتیشن (پاورپوینت )از روی سی دی اجراء کرد بدون اینکه یوزر امکان تغییر در فایل رو داشته باشه حتی با کپی رو سیستم فقط اجرا بشه (پرزنتیشن) امکان ادیت نداشته باشه

ممنون:11:

wordist
25-01-2009, 14:45
یه سوال داشتم چه جوری فایل پرزنتیشن (پاورپوینت )از روی سی دی اجراء کرد بدون اینکه یوزر امکان تغییر در فایل رو داشته باشه حتی با کپی رو سیستم فقط اجرا بشه (پرزنتیشن) امکان ادیت نداشته باشه

ممنون:11:
به نظر مياد اگه شما فايلت را جهت تغيير ، رمزگذاري كنيد ميشه اين كارو كرد

Tools\Option\Security\Password to modify

hossein_dig
25-01-2009, 16:30
به نظر مياد اگه شما فايلت را جهت تغيير ، رمزگذاري كنيد ميشه اين كارو كرد

Tools\Option\Security\Password to modify
office 2007 ه میشه راه نمای کنید.من کلا میخوام فایل باز بشه ولی نشه ویرایش کرد بعد میخوام پابلیش کنم روی سی دی
ممنون

Mahdak
25-01-2009, 18:54
office 2007 ه میشه راه نمای کنید.من کلا میخوام فایل باز بشه ولی نشه ویرایش کرد بعد میخوام پابلیش کنم روی سی دی
ممنون

بعد از انتخاب office Button>publish>package for CD در پنجره ی باز شده option رو انتخاب کنید و در قسمت password to modify یه password ست کنید که باعث می شه برای edit کردن ازتوون password بخواد.

Mahdak
27-01-2009, 15:16
اینم فایل نمونه:

دوست عزیز من در پی سئوال شما کلی مطلب جدید از powerpoint یاد گرفتم :31: ولی هنوز جواب سئوال شما رو پیدا نکردم :41: این فایلی هم که فرستادین کلی باحال بود خندیدیم :10: حالا اگه خودتوون زودتر جواب رو پیدا کردین به ما هم بگین:11:

m_maj2004
27-01-2009, 19:52
برای اون دوستی که گفته بود در 2007 فاصله بین حروف هست این مشکل بطور عجیبی به درایور پرینتر مربوط هست!

شما پرینتر پیش فرض رو بزارید روی Microsoft Office Document Image Writer و یا پرینتر رو پاک و دوباره نصب کنید

100% درست میشه.

wordist
28-01-2009, 08:22
برای اون دوستی که گفته بود در 2007 فاصله بین حروف هست این مشکل بطور عجیبی به درایور پرینتر مربوط هست!

شما پرینتر پیش فرض رو بزارید روی microsoft office document image writer و یا پرینتر رو پاک و دوباره نصب کنید

100% درست میشه.
دوستان عزيز

براي پاسخ دادن به سوال شخصي از دكمه نقل قول استفاده كنيد تا مشخص بشه پاسخ شما مربوط به كدام سوال هست

موفق باشيد

saaaraaa
03-02-2009, 11:04
سلام
من به تازگي عضو اين سايت شدم و آشنايي چنداني باهاش ندارم.
در مورد پاورپوينت يک سوال دارم که خيلي فوري بايد بدونم جوابش رو:
آيا ميشه در پاور پوينت فهرست مطالب داشت که با کليک بر روي يکي از موضوعات فهرست به اسلايد اون دسترسي پيدا کرد؟
و آيا ميشه پاورپوينت رو صفحه بندي کرد...مثلا صفحه 4 رو روش کليک کنين و به اون صفحه يا اسلايد هدايت بشين؟
ممنون ميشم اگر جواب سوالم رو بديد...شديدآ توي کار بهش نياز دارم.
با تشکر از شما

wordist
03-02-2009, 11:46
سلام
آيا ميشه در پاور پوينت فهرست مطالب داشت که با کليک بر روي يکي از موضوعات فهرست به اسلايد اون دسترسي پيدا کرد؟
و آيا ميشه پاورپوينت رو صفحه بندي کرد...مثلا صفحه 4 رو روش کليک کنين و به اون صفحه يا اسلايد هدايت بشين؟
با تشکر از شما
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

براي اينكه بتوني از فهرست به اسلايدها دسترسي داشته باشي بايد بعد از اينكه متن مورد نظر را انتخاب كردي با كليك راست گزينه Hyperlink رو انتخاب كني و از كادر باز شده آدرس هر اسلايدي رو خواستي بهش بدي

موفق باشي

javad2625
04-02-2009, 02:16
سلام
با تشکر از شما
من هم ورود شما را به بزرگترین تالار گفتگوی ایرانی و همچنین به بخش مایکروسافت آفیس خوشامد میگم. همانطور که استاد وردیست گفتند، برای رفتن به هر اسلاید دلخواه از طریق کلیک روی متن یا عکس مورد نظر، کافیست آن متن یا عکس را Hyperlink کنید. ضمناً برای این که به اسلایدی با شماره دلخواه بروید (در حالت نمایش اسلاید) ابتدا شماره مورد نظر را روی صفحه کلید، وارد کرده سپس Enter را بزنید.

احمدزاده
04-02-2009, 12:04
سلام
حقيقتش فرصت نشد اول جستجو کنم و بعد پست بزنم
دوستان و اساتيد به بزرگواري خودشون ببخشن

چند سوال
از آفيس 2007 استفاده ميکنم
چطور فايل پاورپوينت رو ذخيره کنم که با همه سيستم ها همخواني داشته باشه ؟؟؟؟(بدون نياز به نرم افزار پاور پاينت و مجموعه آفيس)

چطور پاور پاينت رو ذخير کنم که کسي ديگه نتونه اون رو دستکاري بکنه .... يعني قفلش کنم ؟؟؟

ممنون

zexin
15-02-2009, 20:00
دوستان سلام

سوال 1: من میخوام برای صفحات اسلایدهام شماره بزنم،
الف: چطور شماره ها رو فارسی کنم (لطفا توجه بفرمایید که فرمت شماره های من context هست. یعنی میخوام شماره های فارس، فارسی زده شده و انگلیسی، انگلیسی)
ب: میخوام فرمت شماره ها به صورت n/m باشه. یعنی صفحه n ام از m صفحه.

سوال 2: آیا امکان داره که فونت رو توی اسلایدها embed کرد تا هرجا که اسلاید رو میبریم به مشکل نداشتن فونت برخورد نکنیم؟

سوال 3: آیا اگر embed کردن امکان داره، میشه فونت lotus رو embed کرد، فونت B nazanin رو چطور؟

بسیار سپاسگزارم.

Hossein_nasa62
20-02-2009, 20:16
با سلام وخسته نباشيد

مشكل من اين است در برنامه پاور پوينت قسمت مربوط به animation schemes غير فعال است ونمي توان به متن يا عكس انميشن اضافه كرده
البته قسمت slide transition فعال است
ممنون ميشم توضيح بدين تا بدونم مشكل از كجاست

mafr07
22-02-2009, 00:23
با سلام
میشه به من بگین چه جوری میشه روی پاورپوینت موسیقی گذاشت به طوری که وقتی وارد اسلاید بعدی میشویم آهنگ ادامه پیدا کند و مجددا شروع نشود:11:

alirezaxp
25-02-2009, 19:27
سلام
چطور فایل پ پ رو ذخیره کنیم که وقتی فایل رو باز میکنیم دیگه پنجره پ پ باز نشه و مستقیما بره اسلاید هارو اجرا کنه

javad2625
27-02-2009, 01:27
سلام
حقيقتش فرصت نشد اول جستجو کنم و بعد پست بزنم
دوستان و اساتيد به بزرگواري خودشون ببخشن

چند سوال
از آفيس 2007 استفاده ميکنم
چطور فايل پاورپوينت رو ذخيره کنم که با همه سيستم ها همخواني داشته باشه ؟؟؟؟(بدون نياز به نرم افزار پاور پاينت و مجموعه آفيس)

چطور پاور پاينت رو ذخير کنم که کسي ديگه نتونه اون رو دستکاري بکنه .... يعني قفلش کنم ؟؟؟

ممنون
سلام
برای این که پاورپوینت، با تمام سیستم ها سازگار باشه باید فونت ها را داخل آن جاسازی کنید. در 2007:
Microsoft Office Button> Powerpoint Options> Save> Embed Fonts> OK

برای این که نیازی به نرم افزار پاورپوینت برای اجرای اسلایدها نباشد، باید آنها را با استفاده از ابزار Publish خود پاورپوینت تبدیل به سی دی کنید:
Microsoft Office Button> Publish

برای این که کسی نتواند فایل ها را دستکاری کند، باید برایشان پسورد بگذارید:
Microsoft Office Button> Save As> Powerpoint 2007> Tools> General Options> Password to Modfiy

javad2625
27-02-2009, 01:39
دوستان سلام

سوال 1: من میخوام برای صفحات اسلایدهام شماره بزنم،
الف: چطور شماره ها رو فارسی کنم (لطفا توجه بفرمایید که فرمت شماره های من context هست. یعنی میخوام شماره های فارس، فارسی زده شده و انگلیسی، انگلیسی)
ب: میخوام فرمت شماره ها به صورت n/m باشه. یعنی صفحه n ام از m صفحه.

سوال 2: آیا امکان داره که فونت رو توی اسلایدها embed کرد تا هرجا که اسلاید رو میبریم به مشکل نداشتن فونت برخورد نکنیم؟

سوال 3: آیا اگر embed کردن امکان داره، میشه فونت lotus رو embed کرد، فونت B nazanin رو چطور؟

بسیار سپاسگزارم.
همه کارهایی که گفتید میشه کرد. از این پاورپوینت هر چی بگی بر میاد.
البته برای شماره گذاری اسلایدها، راهی سراغ ندارم که مثل مایکروسافت ورد بشه اعداد N/M رو به صورت خودکار در همه صفحات درج کرد. ولی می تونید یه TextBox روی یکی از اسلایدها بگذارید و شماره صفحه را از طریق Insert> Slide Number داخل آن درج کنید. بعد یک ممیز بگذارید و تعداد اسلایدها را به صورت دستی در پشت آن بنیسید. بعد این TextBox را به تمام اسلایدها Copy/Paste کنید.
برای این که اعداد آن فارسی باشد کافی است فونت آن را از فونت های سری B انتخاب کنید.

برای embed کردن هم در پست قبلی توضیح دادم. تمام فونت ها را می شود embed کرد.

javad2625
27-02-2009, 01:46
با سلام وخسته نباشيد

مشكل من اين است در برنامه پاور پوينت قسمت مربوط به animation schemes غير فعال است ونمي توان به متن يا عكس انميشن اضافه كرده
البته قسمت slide transition فعال است
ممنون ميشم توضيح بدين تا بدونم مشكل از كجاست
سلام
غیر فعال بودن آن قسمت احتمالاً به دلیل ناقص نصب شدن پ.پ است که با نصب مجدد و انتخاب گزینه Run This feature and All Sub-Features from My Computer حل خواهد شد. اما برای انیمیشن دادن به اشیاء نیازی به این گزینه ندارید و باید از گزینه Custom Animation استفاده کنید.

javad2625
27-02-2009, 01:50
با سلام
میشه به من بگین چه جوری میشه روی پاورپوینت موسیقی گذاشت به طوری که وقتی وارد اسلاید بعدی میشویم آهنگ ادامه پیدا کند و مجددا شروع نشود:11:

بله. در تاپیک آموزش نکات کاربردی پاورپوینت، یک توضیح کامل در این باره موجود است. فکر می کنم در همین تاپیک هم یک پست در این باره باشد که اگر فهرست را در پست اول نگاه کنید پیدا خواهید کرد.

javad2625
27-02-2009, 01:53
سلام
چطور فایل پ پ رو ذخیره کنیم که وقتی فایل رو باز میکنیم دیگه پنجره پ پ باز نشه و مستقیما بره اسلاید هارو اجرا کنه
سلام
کافیه فایل پاورپوینت را با فرمت Slide Show یعنی با پسوند pps ذخیره (Save As) کنید.

sepand_salehi
06-03-2009, 14:17
سلام
می شود که یک راهنمای جامع فارسی پاورپوینت برای دانلود به من معرفی کنید؟

javad2625
08-03-2009, 21:38
سلام
أوست عزیز
من چنین چیزی ندارم. اما اگر دیگر دوستان یا خود شما توانستید چیزی پیدا کنید ممنون می شوم اینجا هم لینک بدهید تا به فهرست اضافه کنیم. ضمناً مطمئنم با یک سرچ کوتاه در گوگل می توانید آن را به دست آورید. یک راهنمای ابتدائی هم صفحه اول همین تاپیک است و برای رفع مشکلات هم ما در خدمت شما هستیم. ضمناً cd های آموزش فارسی پاورپوینت هم در بازار زیاد است که با قیمت خیلی ارزان می توانید بخرید.

meral22
25-03-2009, 12:53
1)من باید چی کارکنم تا زمان ورق خوردن اسلایدهارو تغییر بدم یعنی کندتر یا تندترشون کنم؟

2) دیگه اینکه میخوام موسیقی همزمان با اولین اسلاید شروع بشه و با اخرین اسلاید هم تموم بشه ..چه طوری باید زمان ورق خوردن اسلایدهارو تنظیم کنم؟
ممنون

meral22
25-03-2009, 13:01
سلام

دوست عزیز این یه فایل اموزش پاور پوینت در قالب pdf هستش که البته جامع نیست اما مختصر و مفیده
به من که خیلی کمک کرد...امیدوارم به دردت بخوره

meral22
27-03-2009, 09:59
چه طوری میشه تو یه اسلایدی واسه هر سطر یه چک باکس درست کرد و این قابلیت رو براش کذاشت که بشه توش تیک یا ضربدر زد؟

wordist
30-03-2009, 07:51
چه طوری میشه تو یه اسلایدی واسه هر سطر یه چک باکس درست کرد و این قابلیت رو براش کذاشت که بشه توش تیک یا ضربدر زد؟

سلام

اين كارو با استفاده از نوار ابزار Control Toolbox ميشه انجام داد

javad2625
30-03-2009, 08:30
1)من باید چی کارکنم تا زمان ورق خوردن اسلایدهارو تغییر بدم یعنی کندتر یا تندترشون کنم؟

2) دیگه اینکه میخوام موسیقی همزمان با اولین اسلاید شروع بشه و با اخرین اسلاید هم تموم بشه ..چه طوری باید زمان ورق خوردن اسلایدهارو تنظیم کنم؟
ممنون
درود بر شما
سریع یا کند کردن زمان ورق خوردن اسلایدها خیلی راحته. کافیه از منوی Slid Show گزینه Slide Transition را انتخاب کنید و در پنل مربوط به Slide Transition گزینه Speed را روی Slow یا Fast تنظیم نمایید.

2- آموزش روش موسیقی گذاشتن روی اسلایدها را به نحوی که از اولین اسلاید شروع شود و تا آخرین اسلاید ادامه پیدا کند در پست بعدی خواهم گفت. چون تا به حال خیلی پرسیده شده و لازم است آن را به فهرست اضافه کنم.

javad2625
30-03-2009, 09:13
شروع موسیقی با اولین اسلاید و ادامه آن تا آخرین اسلاید

1- ابتدا به اسلاید اول رفته، فایل موسیقی مورد نظر را از طریق زیر به اسلاید اول اضافه می کنیم:
Insert> Movies & Sounds> Sound From File
سپس فایل مورد نظر را انتخاب می کنیم.

2- اگر بخواهیم فایل مورد نظر به طور خودکار شروع به پخش شدن کند گزینه Automatically را می زنیم.

3- یک آیکون بلندگو در وسط اسلاید ظاهر می شود. روی آن راست کلیک کرده، Custom Animation را می زنیم.

4- سمت راست صفحه، جایی که اسم فایل آهنگ را نوشته، ابتدا یک کلیک می کنیم و سپس روی فلش رو به پایین کنار آن کلیک می کنیم و گزینه Effect Options را می زنیم. در قسمت Stop سومین گزینه را انتخاب می کنیم. یعنی: After 1 Slides و عدد 1 را طوری تغییر می دهیم که مطمئن باشیم بزرگتر از تعداد کل اسلایدها است مثلاً 100 و سپس OK را می زنیم.

meral22
30-03-2009, 16:55
درود بر شما
سریع یا کند کردن زمان ورق خوردن اسلایدها خیلی راحته. کافیه از منوی slid show گزینه slide transition را انتخاب کنید و در پنل مربوط به slide transition گزینه speed را روی slow یا fast تنظیم نمایید.

2- آموزش روش موسیقی گذاشتن روی اسلایدها را به نحوی که از اولین اسلاید شروع شود و تا آخرین اسلاید ادامه پیدا کند در پست بعدی خواهم گفت. چون تا به حال خیلی پرسیده شده و لازم است آن را به فهرست اضافه کنم.

ممنون جواد عزیز
امکانش هست که زمان ورق خوردن هر اسلاید را به صورت جداگانه تنظیم کرد؟
مثلا اسلایدی که محتوای بیشتری داره دیرتر ورق بخوره و اسلایدی که نوشته های کمتری داره زودتر ورق بخوره.......

meral22
30-03-2009, 16:58
سلام

اين كارو با استفاده از نوار ابزار Control Toolbox ميشه انجام داد

wordist عزیز ممنون از راهنماییتون
چه طوری میتونم سایز این چک باکس ها رو تغییر بدم طوری که واسه تمامی سطرها به یه اندازه باشه ؟
منظورم اینه که نمیخوام توسط کلیک کردن و کشیدن اضلاع اندازه اونارو تغییر بدم ....دنبال تنظیماتی میگردم که به محض کلیک کردن خودش اندازه چک باکس دلخواهمو ایجاد کنه

meral22
30-03-2009, 17:07
شروع موسیقی با اولین اسلاید و ادامه آن تا آخرین اسلاید

1- ابتدا به اسلاید اول رفته، فایل موسیقی مورد نظر را از طریق زیر به اسلاید اول اضافه می کنیم:
Insert> movies & sounds> sound from file
سپس فایل مورد نظر را انتخاب می کنیم.

2- اگر بخواهیم فایل مورد نظر به طور خودکار شروع به پخش شدن کند گزینه automatically را می زنیم.

3- یک آیکون بلندگو در وسط اسلاید ظاهر می شود. روی آن راست کلیک کرده، custom animation را می زنیم.

4- سمت راست صفحه، جایی که اسم فایل آهنگ را نوشته، ابتدا یک کلیک می کنیم و سپس روی فلش رو به پایین کنار آن کلیک می کنیم و گزینه effect options را می زنیم. در قسمت stop سومین گزینه را انتخاب می کنیم. یعنی: After 1 slides و عدد 1 را طوری تغییر می دهیم که مطمئن باشیم بزرگتر از تعداد کل اسلایدها است مثلاً 100 و سپس ok را می زنیم.

جواد عزیز اومدم ابروشو درست کنم زدم چشمش رو هم کور کردم ....
نمیدونم چرا دیگه اصلا موسیقی پخش نمیشه ؟ایکون بلندگو هستش اما هیچ صدایی ازش درنمیاد!!!!!!!

meral22
30-03-2009, 17:25
راستی بعضی وقتا کنار ایکون بلندگو یه شماره هستش مثلا تو اسلاید یکم نوشته 1 و تو اسلاید دومم نوشته 0......؟؟؟؟
و یه وقتایی هم کنار ایکون بلندگو عکس یه دسته ...........اینا معنیش چیه؟

arya252
31-03-2009, 10:46
چطوری میشه فایل پاورپوینت رو به word تبدیل کرد ؟ من از روش puplish to word یا همون send to microsoft office از گزینه های خود پاورپوینت هم استفاده کردم اما یا ارور میده یا همه صفحات بخصوص جداول را ذخیره نمیکنه!
ازنرم افزار های مبدل مثل All Office Converter Platinum و مشابه هم استفاده کردم اما باز از 70 صفخه 10 صفخه رو وارد میکنه!
اگه از دوستان کسی وارد هست کمکی بکنه ممنون میشم.

reza41
02-04-2009, 11:11
با سلام خدمت دوستان
سوالي از خدمتون داشتم
در فايل هاي pps كه از قبل كسي طراحي كرده چطور ميشه با نرم افزار پاور پوينت صدا رو از اون جدا كرد. مثلا يه آهنگ قشنگ روي يه فايل pps وجود داره چطوري بايد اين آهنگ رو جدا كرد و جدا داشت.
ممنون

ice boys
03-04-2009, 13:07
با سلام بر همه
چند سوال داشتم که امید وارم به جوابشون برسم..
از اونجایی که من با این برنامه آشنایی زیادی ندارم امکان داره سوالام ابتدایی باشه که شما به بزرگی خود ببخشید..

1-من یک اسلاید ساختم .میخواهم زمانی که بر روی فایل کلیک کردم اسلاید به صورت اتوماتیک اجرا بشه؟ (اسلایدی که ساختم با فرمت pptx ذخیره میشود)

2-آیا این امکان وجود دارد که از اسلاید های پ پ در صفحات وب استفاده کرد؟
با تشکر...

leilyemil
04-04-2009, 20:06
سلام من یک اسلاید ساختم .میخواهم زمانی که بر روی فایل کلیک کردم اسلاید به صورت اتوماتیک اجرا بشه؟

omid-p30
07-04-2009, 14:08
یک فایل پاورپوینت حاوی تعدادی عکس دارم. چه طور میشه بعضی از عکس ها رو استخراج و جداگانه سیو کرد ؟

catrinkim
09-04-2009, 10:34
با سلام میشه راهنمایی کنید چرا در پاورپوینت 2007 می خواهم فایل ppsx را با فرمت pps ذخیره کنم حجم فایل بیشتر از 10 برابر می شود؟ آیا راهی برای کوچک کردن حجم فایل های پاورپوینت وجود دارد یا خیر؟ با تشکر

wordist
09-04-2009, 11:47
با سلام بر همه
چند سوال داشتم که امید وارم به جوابشون برسم..
از اونجایی که من با این برنامه آشنایی زیادی ندارم امکان داره سوالام ابتدایی باشه که شما به بزرگی خود ببخشید..

1-من یک اسلاید ساختم .میخواهم زمانی که بر روی فایل کلیک کردم اسلاید به صورت اتوماتیک اجرا بشه؟ (اسلایدی که ساختم با فرمت pptx ذخیره میشود)

2-آیا این امکان وجود دارد که از اسلاید های پ پ در صفحات وب استفاده کرد؟
با تشکر...
سلام

براي پاسخ سوال اولتون بايد بگم كه شما بايد اونو با پسوند ppsx يعني در حالت Powerpoint Show ذخيره كنيد

wordist
09-04-2009, 11:48
سلام من یک اسلاید ساختم .میخواهم زمانی که بر روی فایل کلیک کردم اسلاید به صورت اتوماتیک اجرا بشه؟
سلام

شما بايد اونو با پسوند ppsx يعني در حالت Powerpoint Show ذخيره كنيد تا با كليك بر روي اون اجرا بشه

wordist
09-04-2009, 11:49
یک فایل پاورپوینت حاوی تعدادی عکس دارم. چه طور میشه بعضی از عکس ها رو استخراج و جداگانه سیو کرد ؟
سلام

شما بايد فايلتون رو با پسوند html يعني در حالت Web page ذخيره كنيد و بعد به محل ذخيره سازي بريد و در پوشه ايجاد شده در كنار فايل به همون نام عكسها رو پيدا كنيد

wordist
09-04-2009, 11:51
با سلام میشه راهنمایی کنید چرا در پاورپوینت 2007 می خواهم فایل ppsx را با فرمت pps ذخیره کنم حجم فایل بیشتر از 10 برابر می شود؟ آیا راهی برای کوچک کردن حجم فایل های پاورپوینت وجود دارد یا خیر؟ با تشکر
چنين چيزي عجيب هست

نبايد اينگونه بشه

يه نمونه از فايلتون رو اينجا بذاريد تا چك كنم

omid-p30
09-04-2009, 11:54
سلام

شما بايد فايلتون رو با پسوند html يعني در حالت web page ذخيره كنيد و بعد به محل ذخيره سازي بريد و در پوشه ايجاد شده در كنار فايل به همون نام عكسها رو پيدا كنيد

ممنون. این رو هم میگید که چطوری فابل پاور پوینت رو میشه به صورتی که گفتید ذخیره کرد ؟

catrinkim
09-04-2009, 12:08
چطور می توانم فایلم را ارسال کنم؟

reza41
09-04-2009, 12:38
با سلام خدمت دوستان
سوالي از خدمتون داشتم
در فايل هاي pps كه از قبل كسي طراحي كرده چطور ميشه با نرم افزار پاور پوينت صدا رو از اون جدا كرد. مثلا يه آهنگ قشنگ روي يه فايل pps وجود داره چطوري بايد اين آهنگ رو جدا كرد و جدا داشت.
ممنون

سلام
كسي جوابي براي سوال من نداره

catrinkim
10-04-2009, 11:30
این نمونه ی فایلم که بی جهت حجم زیادی دارد و همینطور هنگام ذخیره با فرمت pps حجمش بیشتر از 10 برابر می شود اگر امکان دارد آن را چک کنید.

wordist
11-04-2009, 07:25
سلام

از طريق save as

wordist
11-04-2009, 07:27
اگه منظور ارسال فايل در اين تاپيك هست بايد يه جايي فايلتون رو آپلود كنين و لينكش رو اينجا قرار بدين

wordist
11-04-2009, 07:28
سلام
كسي جوابي براي سوال من نداره
شما براي اينكار به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

wordist
11-04-2009, 08:11
این نمونه ی فایلم که بی جهت حجم زیادی دارد و همینطور هنگام ذخیره با فرمت pps حجمش بیشتر از 10 برابر می شود اگر امکان دارد آن را چک کنید.

سلام دوست عزيزم

ورودتون رو به اانجمن تبريك ميگم

علت اينكه حجم فايل اوليه زياد هست اينه كه شما در اون از يه فايل صوتي با حجم حدود 6 مگ استفاده كرديد

ولي علت اينكه هنگام تبديل حجم فايل ده برابر ميشه خيلي عجيبه كه بايد بررسي كنم ببينم به جايي مي رسم يا نه

catrinkim
13-04-2009, 10:06
با تشکر از زحمات جنابعالی و عرض پوزش ،آیا متوجه ایراد کار شدید؟

wordist
13-04-2009, 12:43
با تشکر از زحمات جنابعالی و عرض پوزش ،آیا متوجه ایراد کار شدید؟
سلام

خواهش ميشه عزيز

من كه جوابتون رو دادم

منظورتون كدوم مورد بود

چه ايرادي ؟

catrinkim
13-04-2009, 23:40
بزرگ شدن حجم فایل هنگام تبدیل از ppsx به pps.

wordist
14-04-2009, 07:30
بزرگ شدن حجم فایل هنگام تبدیل از ppsx به pps.
آهان

اگه منظورت اين مورد هست بايد كمي صبر كني

من اگه به نتيجه اي رسيدم پاسخ ميدم

rahelehr
15-04-2009, 15:14
سلام
خسته نباشین
یه سوال داشتم
برنامه ی تبدیل فایل های ppt به pdf رو میخواستم
یکی دانلود کردم که کرکش کار نمی کرد

ممنون

wordist
16-04-2009, 11:22
سلام
خسته نباشین
یه سوال داشتم

ممنون
سلام

ببينيد اين به دردتون ميخوره ؟

Print2PDF تبديل انواع فايل به پي دي اف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته ورژن آخرش فكر كنم در آخرين پست باشه

wordist
20-04-2009, 10:38
سلام
خسته نباشین
یه سوال داشتم

ممنون
البته بايد گفت كه save as pdf خود آفيس 2007 هم ميتونه اينكارو بخوبي انجام بده

rahelehr
22-04-2009, 14:12
سُلام
ممنون
ولی هردو برنامه ای که معرفی کردین،فونتای فارسی رو بهم میریزه

wordist
23-04-2009, 09:48
سُلام
ممنون
ولی هردو برنامه ای که معرفی کردین،فونتای فارسی رو بهم میریزه

من كه با save as pdf در ورد و پاورپوينت كار كردم و مشكلي از لحاظ فونت نداشتم

MaRiPoSa
25-04-2009, 13:15
سلام به همه
من یک سوالی داشتم
چطور می تونم یک پاور پوینت بسته شده edite کنم؟
مثلا فنت های انگلیسی رو فارسی کنم؟
ممنون

rahelehr
25-04-2009, 14:04
مرسی
یه برنامه پیدا کردم که جواب داد

nedajon
28-04-2009, 11:51
سلام
خسته نباشین
یه سوال داشتم

ممنون

برنامه ي Jaws PDF و برنامه Nitro PDF برنامه هاي خوبي هستند.
من بيشتر با Jaws PDF کار کردم که در تمامي برنامه هاي office و حتي در نرم افزارهاي فارسي نوشته شده در ايران هم جواب مي دهد. روش کار اون به اين صورت است که در Printer and faxes يک پرينتر جديد به نام خودش ايجاد مي کنه و فقط کافي در هر برنامه اي که هستي قبل از دستور پرينت ، از طريق فايل / پرينت ، اين پرينتر رو انتخاب کني و بعد مکان قرارگيري فايل pdf شده اش رو بهش بدي.
با قلم هاي مختلف هم به نظر من سازگار بوده است. :31:

wordist
28-04-2009, 12:50
سلام به همه
من یک سوالی داشتم
چطور می تونم یک پاور پوینت بسته شده edite کنم؟
مثلا فنت های انگلیسی رو فارسی کنم؟
ممنون
سلام بر شما

شما اول پاورپوينت را باز كن و بعد اون فايلت رو از طريق Open بازش كن

احمد ترابی
28-04-2009, 14:57
دوستان من پاور پوینتی درست کردم بعدش روی فلاش ریختم و بهدش روی یه سیستم دیگه که امتحان کردم بعضی کلماتش از هم جدا بود
اینو چکار کنم درست بشه؟

wordist
29-04-2009, 07:04
دوستان من پاور پوینتی درست کردم بعدش روی فلاش ریختم و بهدش روی یه سیستم دیگه که امتحان کردم بعضی کلماتش از هم جدا بود
اینو چکار کنم درست بشه؟
اولا بايد ديد زبان فارسي توي اون فعال هست يا نه

و بعد اينكه فونتهاي مصرف شده، در كامپيوتر مقصد عينا وجود داره يا نه

rahelehr
30-04-2009, 12:44
سلام
خسته نباشین
من یه سوال داشتم
می خواستم توی پاورپوینتم از فلش استفاده کنم .(به فرمت اس دبیلو اف تحت فلش پلیر)
می شه لطفا راهنمایی کنین و مراحلشو بگین؟
من یکشنبه پرزنت دارم و عجله دارم

ممنون

sarmast65_ata
02-05-2009, 21:37
wordist جان وقتی می خوام یه متنی رو توی پاور پوینت تایپ کنم باید هر صفحه هر صفحه تنظیمات فونت ، سایز ، همه چیرو از اول انجام بدم و این زمان بر هستش و مثل ورد نیست که تنظیمات ثابت بمونه در کل اینطوریه؟یا من تنظیماتی رو انجام ندادم که این شکلیه؟ورژن 2003 هستش.
ممنون میشم ازت

javad2625
06-05-2009, 19:45
ممنون جواد عزیز
امکانش هست که زمان ورق خوردن هر اسلاید را به صورت جداگانه تنظیم کرد؟
مثلا اسلایدی که محتوای بیشتری داره دیرتر ورق بخوره و اسلایدی که نوشته های کمتری داره زودتر ورق بخوره.......
سلام
این سوالی که الآن گفتی، با سوال قبلی متفاوت هست. زمان ورق خوردن اسلایدها یعنی از زمانی که اسلاید شروع به بیرون رفتن از صحنه می کنه تا وقتی که اسلاید بعدی ظاهر بشه. ولی اون چیزی که الآن داری میگی، زمان ماندگاری اسلاید هست. یعنی از زمانی که اسلاید وارد صحنه میشه تا زمانی که شروع به بیرون رفتن از صحنه کنه. این مورد را هم می شود تنظیم کرد.
البته بهترین راه، این هست که اسلایدها را به صورت دستی ورق بزنی که روی هر اسلاید، به میزان دلخواه مکث کنی، اما اگر خواستی به صورت خودکار ورق بخورند، در قسمت Slide Transition گزینه On Click را غیرفعال کن و گزینه Automatically را فعال کن و مدت زمان دلخواه را به آن بده. دقیقاً همین اتفاقی که می خواهی می افتد.
اگر واضح نگفتم بگو تا بیشتر توضیح بدم.

javad2625
06-05-2009, 21:00
با سلام خدمت دوستان
سوالي از خدمتون داشتم
ممنون

تنها راهی که بلدم، ضبط کردن اون آهنگ با استفاده از JetAudio هست. در JetAudio گزینه Record را بزنید و در قسمت Input Device گزینه Wave Output را انتخاب کرده، Start را بزنید.

javad2625
06-05-2009, 21:03
چطوری میشه فایل پاورپوینت رو به word تبدیل کرد ؟ من از روش puplish to word یا همون send to microsoft office از گزینه های خود پاورپوینت هم استفاده کردم اما یا ارور میده یا همه صفحات بخصوص جداول را ذخیره نمیکنه!
ازنرم افزار های مبدل مثل All Office Converter Platinum و مشابه هم استفاده کردم اما باز از 70 صفخه 10 صفخه رو وارد میکنه!
اگه از دوستان کسی وارد هست کمکی بکنه ممنون میشم.

این سوال خودم هم هست. اما راهی بلد نیستم. اگه خیلی مجبور بشم این کارو بکنم، یا نوشته ها رو Copy/Paste می کنم یا از تک تک صفحات عکس می گیرم و در ورد می چسبانم.

javad2625
06-05-2009, 21:05
راستی بعضی وقتا کنار ایکون بلندگو یه شماره هستش مثلا تو اسلاید یکم نوشته 1 و تو اسلاید دومم نوشته 0......؟؟؟؟
و یه وقتایی هم کنار ایکون بلندگو عکس یه دسته ...........اینا معنیش چیه؟

جواب این سوال را نمی دانم. اگر دوستان دیگر می دانند لطفاً بگویند.

javad2625
06-05-2009, 21:20
جواد عزیز اومدم ابروشو درست کنم زدم چشمش رو هم کور کردم ....
نمیدونم چرا دیگه اصلا موسیقی پخش نمیشه ؟ایکون بلندگو هستش اما هیچ صدایی ازش درنمیاد!!!!!!!

دوست عزیز
اگه مراحلی که گفتم درست رفته باشی مشکلی پیش نمیاد. می تونی اون آیکون بلندگو را پاک کنی و مراحل را از اول بری. احتمالاً گزینه Automatically را نزده ای.

Marmoulak
15-05-2009, 21:22
چطوری می تونم تیو آفیس 2007 یه پخش کننده فیلم مثل سایت youtube بزارم !
آخه یه سمینار دارم و می خوام توش چند تا کلیپ بزارم لطفا منو راهنمایی کنید !
با تشکر

javad2625
19-05-2009, 11:35
چطوری می تونم تیو آفیس 2007 یه پخش کننده فیلم مثل سایت youtube بزارم !
آخه یه سمینار دارم و می خوام توش چند تا کلیپ بزارم لطفا منو راهنمایی کنید !
با تشکر
»نظور از فیلم هایی مثل YouTube چیست؟ من فیلم های YouTube را دیده ام اما نمی دانم چه خاصیتی از آنها مورد نظر شماست.
گذاشتن فیلم در پ پ 2007 خیلی آسان است. از این طریق:
Insert> Movie> From File
فقط باید کامپیوتری که قرار است آن فیلم را پخش کند Movie Player مناسب برای پخش آن را هم داشته باشد. مثلاً Windows Media Player یا Real Player.

day777
20-05-2009, 14:23
سلام . دوستان اگه کسی میدونه که چطور یه آهنگ برا اسلاید ها بزارم که جزیی از خود فایل پاور پویینت بشه راهنمایی کنه .آخه وقتی که به صورت پاور پویینت شو سیو میکنم فایل موسیقی باید بصورت جداگانه کنار فایل پاور پویینت باشه تا پخش بشه .(البته تا حالا با آفیس 2007 امتحان نکردم)

*mhm*
21-05-2009, 16:06
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
چطور می تونم توی پاور پوینت فرمول های ریاضی را تایپ کنم؟
ممنون می شم جواب سوالم را بدید.
با تشکر

manya-atashin
22-05-2009, 21:52
سلام
يه سوال خيلي خيلي فوري دارم
در برنامه پاورپوينت
يه فايل ذخيره كردم با صدا بود
اما تو كامپيوتر دوستم صدا نداره
ميشه راهنمايي كنيد بايد چيكار كنم؟
يه تحقيق هست فردا بايد ارائه بدم
خيلي عجله دارم
ممنون

javad2625
05-06-2009, 05:56
سلام . دوستان اگه کسی میدونه که چطور یه آهنگ برا اسلاید ها بزارم که جزیی از خود فایل پاور پویینت بشه راهنمایی کنه .آخه وقتی که به صورت پاور پویینت شو سیو میکنم فایل موسیقی باید بصورت جداگانه کنار فایل پاور پویینت باشه تا پخش بشه .(البته تا حالا با آفیس 2007 امتحان نکردم)
سلام
فایل های زیر 100kb به طور خودکار در فایل پ پ جاسازی میشن. اگر بخواید فایل های بزرگتر هم جاسازی بشن، باید در قسمت زیر، عددی بزرگتر از حجم فایل را انتخاب کنید و بعد OK کنید و فایل خود را ضمیمه کنید:
Tools> Options> General> Link Sound files with size of greater than

javad2625
05-06-2009, 06:21
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
چطور می تونم توی پاور پوینت فرمول های ریاضی را تایپ کنم؟
ممنون می شم جواب سوالم را بدید.
با تشکر
سلام
به این تالار خوش آمدید. پ پ ابزاری برای فرمول نویسی نداره. ولی میتونید فرمول را در برنامه ورد بنویسید و بعد آن را کپی کنید و در پ پ گزینه Edit> Paste Special> Picture را بزنید تا عین همان فرمول (ولی به صورت عکس) داخل پ پ گذاشته شود.

javad2625
05-06-2009, 06:24
سلام
يه سوال خيلي خيلي فوري دارم
در برنامه پاورپوينت
يه فايل ذخيره كردم با صدا بود
اما تو كامپيوتر دوستم صدا نداره
ميشه راهنمايي كنيد بايد چيكار كنم؟
يه تحقيق هست فردا بايد ارائه بدم
خيلي عجله دارم
ممنون
در این باره قبلاً صحبت شده. باید فایل صدا را کنار فایل پ پ بگذارید و لینک آن را اصلاح کنید. بعد هم فایل صدا را همراه فایل پ پ داخل سی دی یا فلش مموری خودتون کپی کنید یا این که آن را به روشی که در دو پست قبل گفتم داخل فایل پ پ جاسازی کنید.

muhakh
10-06-2009, 05:28
سلام
با عرض پوزش میخواستم بپرسم من که می خوام یه فایل پاور پوینت رو به نوشته ورد تبدیل کنم تا در پرینت کردن سرفه جویی کرده باشم باید چکار کنم ممنون.

neverhood66
10-06-2009, 16:15
سلام دوستان من یه مشکلی دارم خیلی فوری
فایل های power point من این ارور رو نشون میده
فردا هم از روشون امتحان دارم اگه میشه کمکم کنید

اینم اروررشه

PowerPoint can't read the outline from:e\anatomy\1Introduction of Neuroanatomy 1.ppt.No text converter is installed for this file.type

javad2625
17-06-2009, 12:48
سلام
با عرض پوزش میخواستم بپرسم من که می خوام یه فایل پاور پوینت رو به نوشته ورد تبدیل کنم تا در پرینت کردن سرفه جویی کرده باشم باید چکار کنم ممنون.
برای این کار، راهی به جز کپی/پیست کردن نوشته های صفحه به صفحه سراغ ندارم. ولی برای صرفه جویی در جوهر پرینتر، می تونی هر دو برگ را روی یک صفحه پرینت کنی. در کادر Print به قسمت Properties برو و تنظیمات Pages per sheet رو تغییر بده.

javad2625
17-06-2009, 12:50
سلام دوستان من یه مشکلی دارم خیلی فوری
فایل های power point من این ارور رو نشون میده
فردا هم از روشون امتحان دارم اگه میشه کمکم کنید

اینم اروررشه

PowerPoint can't read the outline from:e\anatomy\1Introduction of Neuroanatomy 1.ppt.No text converter is installed for this file.type

به نظر می رسه این فایل، خراب هست. من نمی دونم چکارش میشه کرد. شاید بتونی با Wordpad بازش کنی ولی احتمالش کمه. سعی کن نسخه سالمش رو از دوستانت بگیری.

alex_pk
20-06-2009, 14:13
سلام

تو پاور پوینت میشه صدا گذاشت؟

مثلا به تحقیقی آماده شده با پاور پوینت و میخوایم روش صدا هم بذاریم...
چجوریه؟

===================
آموزش پاور پوینت هم هست اینجا؟روش ها...فوت و فن ها...

ممنون.

wordist
22-06-2009, 07:06
سلام

چجوریه؟

===================

ممنون.
سلام

براحتي ميشه از سربرگ Insert گزينه sound رو پيدا كرد و استفاده كرد براي صداگذاري

برخي از نكات رو هم ميتونيد در اين تاپيك پيدا كنيد

آموزش نكات كاربردي Microsoft Powerpoint در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

javad2625
22-06-2009, 19:32
سلام

چجوریه؟

===================

ممنون.
بله دوست عزیز.
کاری نداره. برای صدا گذاشتن کافیه در اسلاید دلخواه، فایل صوتی مورد نظر را از این طریق Insert کنید:
Insert> Movies & Sounds> Sound From File
البته فایل صوتی مذکور بهتر است در همان پوشه ای باشد که فایل پ پ هم هست و موقع رایت سی دی هم به همراه فایل پ پ رایت شود.
موفق باشید.
(ببخشید: الآن که پاسخ را فرستادم متوجه شدم که جناب وردیست هم قبلاً جواب داده اند ولی با این جواب، کار را راحت کردم.)

Amir_Amir_Amir
01-07-2009, 20:26
سلام دوستان من یه مشکلی توی Power Point دارم
وقتی با یه ورد آرت یه جمله مینویسم و بعد براش انیمیشن Fade رو انتخاب می کنم توی پیش نمایش خود برنامه درست هستش ولی وقتی Publish می کنم همه انیمیشن ها درستن فقط ورد آرت ها بدون انیمیشن میشن.
باید چکار کرد تا درست بشه؟
ممنون

ila
19-07-2009, 21:00
با سلامچند تا سوال خیلی حیاتی داشتم
1-..میخواستیم طوری پاورپوینت رو تنظیم کنیم که وقتی مثلا توی یک اسلاید چند تا عکس در اندازه کوچیک داریم وقتی روی یک عکسی کلیک میکنیم اون عکس بزرگ بشه به طوری که بقیه اجزای که توی همین اسلاید هست معلوم بشه و بعد دوباره روش کلیک کردیم دوباره برگرده بره سر جاش با همون اندازه.
2- وقتی روی یک شی یا عکس یا هر چیز دیگه یه screen tip باز بشه با متن دلخواه...اونو چه جوری میشه انجام داد؟
3- چه جوری وقتی یک چیزی رو لینک میکنی به یک فایل یا هر چیزی دیگه..اون پیغامی که ازت میپرسه موقع باز کردن نپرسه و بلافاصله بعد کلیک کردن روی اون شی ای که به یک فایل باز بشه بدون هیچ پیغام امنیتی..؟
4- وقتی یه چیزی رو به فایلی مثل ( عکس – یک فایل اکسل و یک موزیک یا هر فایل دیگه) لینک میکنی ..چه جوری خود فایل پاور پوینت رو ذخیره کنیم که وقتی روی دستگاه دیگر هم میزاریم این فایل ها رو اجرا کنه....با package آیا ذخیره میشه فایلهای ضمیمه هم همراهش؟
ممنون...

mohammad pro
30-07-2009, 16:00
با سلام و خسته نباشيد
من مي خواهم كه در پاورپينت يك صفحه بسازم و چندين عنوان را وارد كنم به طوري كه وقتي روي هر كدام از اين عناوين كليك مي كنم صفحاتي براي ان بيايد مثلا صفحات 2 تا 10 من ظاهر شود كه قبلا ان ها را ساخته ام .
من پاورپينت كامل ياد دارم ولي اين كار رو جايي ديدم كه انجام دادند و حالا مي خواهم كه ببينم چه طور مي تونم كه اين كار رو انجام بدم؟
منظور از صفحات همون اسلايد هست.

wordist
04-08-2009, 09:10
سلام دوستان من یه مشکلی توی Power Point دارم
وقتی با یه ورد آرت یه جمله مینویسم و بعد براش انیمیشن Fade رو انتخاب می کنم توی پیش نمایش خود برنامه درست هستش ولی وقتی Publish می کنم همه انیمیشن ها درستن فقط ورد آرت ها بدون انیمیشن میشن.
باید چکار کرد تا درست بشه؟
ممنون
منظورت از publish كردن چيه

يعني تبديل به فايل اجرايي pps

wordist
04-08-2009, 09:18
با سلامچند تا سوال خیلی حیاتی داشتم
1-..میخواستیم طوری پاورپوینت رو تنظیم کنیم که وقتی مثلا توی یک اسلاید چند تا عکس در اندازه کوچیک داریم وقتی روی یک عکسی کلیک میکنیم اون عکس بزرگ بشه به طوری که بقیه اجزای که توی همین اسلاید هست معلوم بشه و بعد دوباره روش کلیک کردیم دوباره برگرده بره سر جاش با همون اندازه.
2- وقتی روی یک شی یا عکس یا هر چیز دیگه یه screen tip باز بشه با متن دلخواه...اونو چه جوری میشه انجام داد؟
3- چه جوری وقتی یک چیزی رو لینک میکنی به یک فایل یا هر چیزی دیگه..اون پیغامی که ازت میپرسه موقع باز کردن نپرسه و بلافاصله بعد کلیک کردن روی اون شی ای که به یک فایل باز بشه بدون هیچ پیغام امنیتی..؟
4- وقتی یه چیزی رو به فایلی مثل ( عکس – یک فایل اکسل و یک موزیک یا هر فایل دیگه) لینک میکنی ..چه جوری خود فایل پاور پوینت رو ذخیره کنیم که وقتی روی دستگاه دیگر هم میزاریم این فایل ها رو اجرا کنه....با package آیا ذخیره میشه فایلهای ضمیمه هم همراهش؟
ممنون...

1- ميتوني از افكت هاي emphases گزينه Grow/shrink را انتخاب كني و اعمال كني به عكس تا عمل بزرگ شدنش انجام بشه

2- اگه لينك باشه اون توضيح رو داره كه ميشه در قسمتي كه لينك رو وارد ميكني در قسمت screen tip چيزي ننويسي

3- براي من كه در 2007 همچين سوالي رو نميپرسه اگه شما 2003 كار ميكني و ميپرسه يه عكس بذار

4- بله

با ساختن package و همراه كردن اون فايلها روي سي دي مشكل حل ميشه

wordist
04-08-2009, 09:20
با سلام و خسته نباشيد
من مي خواهم كه در پاورپينت يك صفحه بسازم و چندين عنوان را وارد كنم به طوري كه وقتي روي هر كدام از اين عناوين كليك مي كنم صفحاتي براي ان بيايد مثلا صفحات 2 تا 10 من ظاهر شود كه قبلا ان ها را ساخته ام .
من پاورپينت كامل ياد دارم ولي اين كار رو جايي ديدم كه انجام دادند و حالا مي خواهم كه ببينم چه طور مي تونم كه اين كار رو انجام بدم؟
منظور از صفحات همون اسلايد هست.
شما ميتوني بعد از انتخاب متن اونو لينك كني به اسلايد مورد نظر

بايد از گزينه hyperlink استفاده كني و از قسمت place in this document اسلايد موردنظر رو ادرس بدي

فاطمه وطن دوست
07-08-2009, 12:45
سلام

نمایش اسلاید را به گونه ای تنظیم کنید تا زمان فشردن کلید esc نمایش اسلاید ادامه پیدا کند.

Azizi87
08-08-2009, 10:45
با سلام
همانطوری که می دونید،در نرم افزار ورد می شه تو یه قسمتی مشخص کرد که کلمات انگلیسی با چه فونت و سایزی باشند(بعد از نوشتن متن می شه کل متن را انتخاب کرد و...در نتیجه تمام کلمات انگلیسی موجود در متن به شکل دلخواه در میان)
آبا در p.p این امکان هست؟چگونه؟

mafr07
29-08-2009, 10:45
سلام دوست عزیز . من قبلا از ورژن 2003 استفاده میکردم ام به تازگی ورژن 2007 رو نصب کردم و دیدم که تعداد page layout های آن بسیار کمتر از 2003 است .آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

با تشکر

wordist
02-09-2009, 08:16
سلام

نمایش اسلاید را به گونه ای تنظیم کنید تا زمان فشردن کلیدescنمایش اسلاید ادامه پیدا کند.

سلام

سوالهاي ICDL مطرح ميكني :31:

شما در نسخه 2007 كافيه به سربرگ Slid show بري و بعد از زدن دكمه Setup Slid show گزينه Loop continuously until Esc رو بذاري

wordist
02-09-2009, 08:18
با سلام
همانطوری که می دونید،در نرم افزار ورد می شه تو یه قسمتی مشخص کرد که کلمات انگلیسی با چه فونت و سایزی باشند(بعد از نوشتن متن می شه کل متن را انتخاب کرد و...در نتیجه تمام کلمات انگلیسی موجود در متن به شکل دلخواه در میان)
آبا در p.p این امکان هست؟چگونه؟
بعد از انتخاب همه متن از سربرگ home دكمه font رو بزنيد و از اونجا فونت همه رو مشخص كنيد

wordist
02-09-2009, 08:18
سلام دوست عزیز . من قبلا از ورژن 2003 استفاده میکردم ام به تازگی ورژن 2007 رو نصب کردم و دیدم که تعداد page layout های آن بسیار کمتر از 2003 است .آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

با تشکر

منظورت از كم شدن اونا چيه ؟

فاطمه وطن دوست
02-09-2009, 12:49
سلام

امکانش هست بگید ، در پنجره ی Effect Option در سربرگ دوم ، Rewind when done playing چه کاری انجام میده؟

wordist
02-09-2009, 14:09
سلام

امکانش هست بگید ، در پنجره ی Effect Option در سربرگ دوم ، Rewind when done playing چه کاری انجام میده؟
اگه اون گزينه انتخاب باشه اون متني كه افكت روش هست پس از نمايش محو ميشه

morsadr
10-09-2009, 13:37
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم آیا می توان فایل صوتی که در یک پاور پوینت اسلاید وجود داره را جدا کنم؟

wordist
12-09-2009, 07:49
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم آیا می توان فایل صوتی که در یک پاور پوینت اسلاید وجود داره را جدا کنم؟
شما فايل رو پس از باز كردن با پاورپوينت به فرمت HTM ذخيره كن (save as) و بعد به پوشه اي كه به همان اسم در محب ذخيره سازي ايجاد شده برو و فايل صوتي رو بردار

far2009
15-09-2009, 13:52
مي شه انيميشن هاي جديدي براي متن ها دانلود کرد ؟

mafr07
21-09-2009, 01:25
منظورت از كم شدن اونا چيه ؟

یعنی تنوع آنها کمتر از قبل شده.

omid-p30
07-10-2009, 12:15
دوستان برای استخراج تصاویر یک فایل پورپوینت چکار باید کرد ؟

wordist
08-10-2009, 13:05
دوستان برای استخراج تصاویر یک فایل پورپوینت چکار باید کرد ؟
سلام

شما كافيه براحتي فايل رو save as كني بصورت html

اون موقع در پوشه ايجاد شده در همون مكان عكسا مشخص هستند

omid-p30
08-10-2009, 13:34
سلام

شما كافيه براحتي فايل رو save as كني بصورت html

اون موقع در پوشه ايجاد شده در همون مكان عكسا مشخص هستند

شرمنده من مطلب رو نمیگیرم. چطور میشه یک فایل powerpoint رو به صورتی که گفتید save as کرد ؟ این گزینه save as اصلا کجاست ؟ وقتی در محیط فایل کلیک راست میکنم همچین گزینه ای نیست.

ila
08-10-2009, 19:42
اگه دوتا مستر داشته باشیمچه جوری میشه بعضی از اسلاید ها رو به یکمستروبعضی دیگه رو به مستر دیگه اختصاص داد؟
مثلا وقتی میریم منوی view .و گزینه اسلاید مستر رو انتخاب میکنیم از مستر....چه طوری میشه بعد از اینکه چند تا مستر درست کردیم بعضی از اسلایدهامون به یک مستر و بضی رو به مستر دیگه اختصاص داد؟

palmary girl
10-10-2009, 19:39
سلام
چطوری میتونم از اسلایدها یک نمای کلی بسازم منظورم از ساختن نمای کلی همان قرار دادن چند اسلاید در یک قالب به صورتی که هنگام ارائه به گوشه سمت راست رفته و هر اسلایدی که نمایش داده میشود ان قالب روشن و بقیه خاموش هستن و این مشخص میکند چند قسمت باقی مانده است

adameh_bahal
13-10-2009, 13:07
چجوری ميشه توی powerpoint شماره صفحه داد ؟
و چجوری ميشه شماره صفحه رو کسری قرار داد؟

معرق
21-10-2009, 18:46
سلام
یه cd بهمون دادن که بخونیمش و امتحان بدیم
اما اینکه جلوی مانیتور بشینم و بخونمش برام امکان نداره
cd به صورت اوتوران هست و با پاورپوینت نوشتنش
خواستم بدونم چطور می تونم از صفحاتش پرینت بگیرم
سپاس

shady_er
27-10-2009, 11:07
سلام
يه سوال دارم ،خيلي حياتي و فوري
اينكه من يه فايل با پسوند swf دارم انيميشنه كوتاهه ميخوام بذارمش تو پاورپوينت ...نميشه يعني بايد convert بشه به فايلي كه اون بتونه بخونه....حالا راهنمايي ميخوام ...نرم افزار وغيره اگه لينكي هست كه بتونم دانلود كنم ممنون ميشم...راستي يه برنامهconvert دارم اما تبديل نمي كنه...
ممنون

masiha2009
30-10-2009, 16:10
من ميخوام رو پاور پوينت صدا بزارم چه جوري ميتونم؟

amin khan
03-11-2009, 23:28
سلام دوستان
این 5 تا سوال منو جواب بدین ممنون میشم
1 - توی پاور پوینت 2003 چجوری باید فهرست درست کرد
یعنی مثلا توی یکی از slide ها چند تا گزینه درست کنیم که با کلیک بر روی هر کدوم به اسلاید های مربوطه بره؟
2 - حداکثر مقداری که میشه با 2003 درست کرد چقدره؟ میخوام یه کتاب 160 صفحه ای رو به صورت پاور پوینت در بیارم امکانش هست
3 - چجوری باید به صورت اتوماتیک از یه اسلاید به اسلاید بعدی بره؟؟ گزینه after previous رو زدم ولی باز هم با کلیک موس به اسلاید بعدی میره
4 - میخوام یه آهنگ بر روی کل صفحات بزارم که با عوض شدن اسلاید آهنگ به اول برنگرده؟...
5 - پاورپوینتی که با 2007 درست کنیم قابلیت باز شدن در 2003 رو داره؟ یا مثل ورد نمیشه؟
خیلی واجبه ممنون میشم کمکم کنید....

amin khan
05-11-2009, 19:32
بازم سلام
چرا کسی دیگه جواب نمیده؟
یه سوال دیگه هم از دوستان دارم
اینه که من یه فایل با پاور پوینت درست کردم و با POWERPOINT SHOW ذخیره کردم
حالا نمیدونم چرا وقتی اجراش میکنم بعضی جاها خیلی کند اجرا میشن
باید چکارش کنم؟

mohammad hamed
14-11-2009, 19:34
توی 2007 چه جوری میشه برای یک تصویر یا متن افکت گذاشت؟

bloori
16-11-2009, 12:35
رفع مشكل به هم ريختگي فونت ها موقع Paste در پاورپوينت کجاست؟ من پیداش نمی کنم

8701644
17-11-2009, 16:10
س.
من یک ppt از نت دانلود کردم و یک کلیپ توی اون هست. میخواستم این کلیپ رو به ppt خودم انتقال دهم. چگونه؟

landscape
24-11-2009, 16:31
دوستان سلام..میدونید چطور میشه برای یک پاور پوینت، آهنگی در نظر گرفت که در تمام کامپیوترها پخش بشه؟؟باید فرمت بخصوصی باشه ؟؟؟

*K!nG*
25-11-2009, 23:20
ببخشید میشه بگید چطوری میتونم متن ها رو متحرک کنم

sattar_67
02-12-2009, 13:44
با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا نرم افزاری برای اضافه کردن افکت های بیشتر علاوه بر افکت های خود نرم افزار وجود دارد؟

لطف کنید معرفی کنید به همراه لینک مستقیم دانلود نرم افزار

با تشکر

roman82
16-12-2009, 14:18
سلام دوستان
آفیس2000 روی ویندوز من نصب هست ولی یک فایل پاورپوینت دارم که ویندوز نمیتونه اجرا کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

greena
23-12-2009, 23:58
من سیستمم xp 2002 sp 2 هستش و آفیسم هم 2007
میخواستم بدونم چه طور میشه در یک صفحه از power point چند تا پاراگرف رو که نوشتیم موقع اجرا با کلیک بشه تک تک پاراگرافها رو دید یعنی با کلیک اول پراگراف 1 و کلیک دوم پراگراف 2 و.... که همه در یک صفحه هستن.

بسیار سپاس

shahla1376
24-12-2009, 13:45
سلام
من اعدا رو از word2003 به powerpoint2007 كپي كردم ولي جاي اداد قبل و بعم مميز عوض شد
مثال:
21/1 <<< 1/21

greena
24-12-2009, 17:24
سلام
خودم پیدا کردم بابا...

Power Point /animation/Custom Animation/Add Effect/Entrance/Blind

wordist
31-12-2009, 08:25
سلام
من اعدا رو از word2003 به powerpoint2007 كپي كردم ولي جاي اداد قبل و بعم مميز عوض شد
مثال:
21/1 <<< 1/21
سلام

چون شما مميز رو اشتباه زديد اينگونه ميشه

اون علامت " / " براي تاريخ استفاده ميشه و براي مميز بايد علامت نقطه " . " رو استفاده كنيد

landscape
02-01-2010, 15:08
سلام به دوستان عزیز...یه مقداری این تاپیک بی فروغ شده و اکثر سئوالات پاسخ داده نمیشن...در هر حال من سئوالم رو میپرسم و اگر کسی میدونست ، بسیار ممنون میشم..

من تا حالا برای هر فایل نهایتا یک موزیک که میخواستم در طول ارائه پخش بشه ، insert میکردم و تنظیماتش رو هم بلدم...اما حالا میخوام چندتا مثلا 3 تا فایل موزیک insert کنم که به ترتیب هرکدوم تموم شد بعدیش شروع بشه تا آخر...این تنظیماتشو بلد نیستم..نمیدونم اصلا میشه چنین چیزی یا نه؟؟البته الان insert کردم 3 تارو و آورده، منتها تنظیماتش رو نمیشه جوری کرد که به ترتیب دنبال هم پخش بشن .. اگر کسی راهی میدونه ممنونش میشم..

far2009
03-01-2010, 11:24
سلام به دوستان عزیز...یه مقداری این تاپیک بی فروغ شده و اکثر سئوالات پاسخ داده نمیشن...در هر حال من سئوالم رو میپرسم و اگر کسی میدونست ، بسیار ممنون میشم..

من تا حالا برای هر فایل نهایتا یک موزیک که میخواستم در طول ارائه پخش بشه ، insert میکردم و تنظیماتش رو هم بلدم...اما حالا میخوام چندتا مثلا 3 تا فایل موزیک insert کنم که به ترتیب هرکدوم تموم شد بعدیش شروع بشه تا آخر...این تنظیماتشو بلد نیستم..نمیدونم اصلا میشه چنین چیزی یا نه؟؟البته الان insert کردم 3 تارو و آورده، منتها تنظیماتش رو نمیشه جوری کرد که به ترتیب دنبال هم پخش بشن .. اگر کسی راهی میدونه ممنونش میشم..
با یک نرم افزار که آهنگ ها را به هم می چسباند این کار را بکن.

حالا من یک سوال می پرسم :

از آن جایی که یک اسلاید پاور پوینت روی کامپیوتر های مختلف با سرعت مختلف اجرا می شود در نتیجه هماهنگی آهنگ و متون از بین می رود برای این مشکل چه باید کرد ؟

amin khan
03-01-2010, 21:20
سلام
من با پاورپوینت 2003 یک پروژه ساختم که انصافا هم خیلی براش زحمت کشیدم و حالا به powerpoint show تبدیل کردم
میخواستم بدونم باید چکار کنم که کسی نتونه محتویات داخلش و نام و مشخصات رو دستکاری کنه؟

reza.mansori
04-01-2010, 10:22
سلام دوستان،

چگونه در powerpoint 2007 اعداد را در گرافها فارسی بنویسیم؟

با تشکر

Mohammad King
04-01-2010, 10:25
سلام

جای سوال اینجا بود:

منوي بالا سمت چپ (با آرم office) انتخاب كن و سپس گزينه ي Word Options را از منوي پايين افتاده انتخاب نما.
سپس در تب Advanced قسمت Numeral اون چيزيه كه ميخواي!!

siavashjal
11-01-2010, 19:15
سلام
من یه سوال دارم

چه جوری میشه تو powerpoint 2007 فرمول تایپ کرد؟ (بدون استفاده از OBJECT).

من حتی نرم افزار mathtype رو هم نصب کردم ولی این نرم افزار هم فرمول ها رو به صورت object توی powerpoint نشون می ده.

راحی وجود نداره که بشه مستقیما توی خود powerpoint فرمول تایپ کرد؟

اگه می شه سریعتر جواب بدید.

amirfiri
11-01-2010, 22:58
چجوري مي شه صفحات پاورپوينت را به عكس تبديل كرد؟

deluge28
12-01-2010, 00:49
چجوري مي شه صفحات پاورپوينت را به عكس تبديل كرد؟

شما روی هر صفحه که رایت کلیک کنی گزینه save picture as رو میبینی، و اون صفحه رو میتونی ذخیره کنی بصورت عکس ..

deluge28
12-01-2010, 00:55
سلام
من با پاورپوینت 2003 یک پروژه ساختم که انصافا هم خیلی براش زحمت کشیدم و حالا به powerpoint show تبدیل کردم
میخواستم بدونم باید چکار کنم که کسی نتونه محتویات داخلش و نام و مشخصات رو دستکاری کنه؟

در مورد 2007 که خودم استفاده کردم اینجوریه که وقتی save as رو میزنی، توی بخش tools ،وارد general options میشی و 2 تا گزینه داره :password to open و password to modify که حالت readonly باز میکنه...

اگر کلا موقع باز کردن بخوای با پسورد باز شه:password to open

اگر مثلا کپی و تغییر دادن واینا مد نظر باشه password to modify که همونطور که گفتم read only باز میکنه و نمیشه روش تغییرات داد(که فکر کنم منظور شما هم این قسمت باشه)..

توی 2003 قاعدتا باید این مسیرش باشه (خودم امتحان نکردم)

:password to open رو از بخش tools -options- security options

password to modify از همون آدرس بالا...

deluge28
12-01-2010, 00:56

cool edit راه حله شماست:46:

amirfiri
12-01-2010, 11:53
شما روی هر صفحه که رایت کلیک کنی گزینه save picture as رو میبینی، و اون صفحه رو میتونی ذخیره کنی بصورت عکس ..
دوست عزيز اين گزينه كه مي گين وجود نداره!شايد به خاطر اينكه صفحات متن فارسي هستند نه عكس.

deluge28
12-01-2010, 15:42
دوست عزيز اين گزينه كه مي گين وجود نداره!شايد به خاطر اينكه صفحات متن فارسي هستند نه عكس.

در این صورت باید یکی از نرم افزارهای مربوط به convert ppt to jpg (ppt to image converter رو دانلود کنید..مثلا این هم حجمش مناسبه هم خوبه(امتحانش کردم)، البته نسخه تریال هست و برای 30 بار، فعلا کارت راه بیفته، (بعدا میتونی توی تاپیک درخواست نرم افزار ، این نرم افزار و یا نرم افزار مشابه رو درخواست بدی با کرک و...

کلا هر وقت اینجور مسائل پیش اومد (البته اگه خیلی عجله ای بود)، print screen به هر حال یه کمک ابتدایی میتونه بکنه...

راستی اگه با 2007 کار میکنی بعد ار install توی قسمت Add-Ins ، گزینه مربوط به save as image اضافه میشه..

siavashjal
14-01-2010, 23:23
سلام دوستان

من می خوام توی نوشته های یک صفحه از اسلاید تاخیر زمانی بدم . یعنی این که بخشی از نوشته های صفحه با چند ثانیه تاخیر ظاهر بشن. لطفا کمک کنید.

ممنون.

deluge28
15-01-2010, 21:13
سلام دوستان

من می خوام توی نوشته های یک صفحه از اسلاید تاخیر زمانی بدم . یعنی این که بخشی از نوشته های صفحه با چند ثانیه تاخیر ظاهر بشن. لطفا کمک کنید.

ممنون.

شما توی صفحه ی مورد نظر به ترتیب، هر بخش از متن رو که مد نظرتون هست، انتخاب کنید و پس از انتخاب در قسمت animation, بخش custom animation رو بزنید..حالا در سمت راست، add effect فعال میشه که با کلیک روی اون ، میتونید افکت لازم به متن مورد نظر رو بدید، بعلاوه اینکه در همونجا میتونید انتخاب کنید که با چه تاخیر زمانی نسبت به بقیه اجرا بشه، بخش start و speed...یه خورده باهاش کار کنی، دستت میاد..

nimja
30-01-2010, 08:52
سلام
من میخواهم پروزه خودم به همراه فایل های مورد نیاز که فیلم های پروزه میباشد را داخل cd بریزم و تحویل بدهم.
به علت اینکه فایل سنگین میشد ، فیلم ها رو به پاورپوینت اضافه نکردم. و به جاش دکمه گذاشتم که که فشار دکمه اون فیلم های اجرا بشه (run program) .
میخواستم بدونم که چه کاری انجام بدهم که وقتی در سی دی ریختم و تحویل دادم باز هم فیلم ها رو پخش کنه.یعنی وقتس آدرس هم عوض شد، خلالی در پخش فیلم به وجود نیاید.
لازم به ذکر است که پروژه درون فولدری به نام net میباشد. و داخل فولدر net فولدری دیگری با نام video است که تمامی فیلم ها داخل آن میباشد . همچنین آفیس 2010 استفاده کردم

nimja
30-01-2010, 18:55
سلام
من میخواهم پروزه خودم به همراه فایل های مورد نیاز که فیلم های پروزه میباشد را داخل cd بریزم و تحویل بدهم.
به علت اینکه فایل سنگین میشد ، فیلم ها رو به پاورپوینت اضافه نکردم. و به جاش دکمه گذاشتم که که فشار دکمه اون فیلم های اجرا بشه (run program) .
میخواستم بدونم که چه کاری انجام بدهم که وقتی در سی دی ریختم و تحویل دادم باز هم فیلم ها رو پخش کنه.یعنی وقتس آدرس هم عوض شد، خلالی در پخش فیلم به وجود نیاید.
لازم به ذکر است که پروژه درون فولدری به نام net میباشد. و داخل فولدر net فولدری دیگری با نام video است که تمامی فیلم ها داخل آن میباشد . همچنین آفیس 2010 استفاده کردم

میشه کمی سریعتر راهنمایی کنید
وقت زیادی ندارم

deluge28
01-02-2010, 10:12
میشه کمی سریعتر راهنمایی کنید
وقت زیادی ندارم

سلام...نمیدونم الان پروژه رو تحویل دادی یا نه؟؟؟ در هر حال این رو برای تمام دوستانی که این مشکل رو شاید داشته باشن میگم، برای اینکه مطمئن بشید که تمام فایلهایی رو که داخل پاور پوینتتون هست، روی هر کامپیوتری اجرا بشه(اون جریان سنگین شدن فایل و ... رو متوجه نشدم، شما باید به هر حال هر چیزی رو که میخواین تو پاور پوینتتون دیده بشه رو add کرده باشید)..یه قانون کلی میگم: هر فایلی رو که از داخل کامپیوترتون میخواین add کنید، چه موزیک ، چه فیلم، سعی کنید ابتدا داخل یه فولدر خاص بریزید،(مثلا nimja)..حالا برای add کردن از همون add,nimja کنید و زمانی که خواستید سی دی رو رایت کنید ، این فولدر nimja رو هم حتما بریزید ... اما پاورپوینت یه گزینه خوبی داره که این کار رو خودش انجام میده و اون package for cd هست، بخش office button و publish و package for cd..اون دیگه خودش بصورت خودکار هر چیزی رو که نیاز هست از آدرس مورد نظر داخل package قرار میده..

موفق باشید..

reza1400
05-02-2010, 12:04
سلام،
وقتی میخوایم یه پروژه فارسی درست کنم برای هر صفحه مجبورم که دکمه Right to Left رو بزنم.
چی جوری میشه به صورت پیش فرض Direction رایت تو لفت باشه

ahpp
12-02-2010, 16:37
با سلام خدمت همه دوستان
به طور حتم برای همه شما پیش اومده که پاورپوینتی زیبا با موسیقی دلنشین دیده باشید و به موسیقی متن اون علاقه پیدا کرده باشین ولی چه طوری میشه آهنگ زمینه پاورپوینت رو از فایل استخراج کرد؟؟؟:11:

ask_bl
18-02-2010, 13:00
با سلام خدمت همه دوستان
به طور حتم برای همه شما پیش اومده که پاورپوینتی زیبا با موسیقی دلنشین دیده باشید و به موسیقی متن اون علاقه پیدا کرده باشین ولی چه طوری میشه آهنگ زمینه پاورپوینت رو از فایل استخراج کرد؟؟؟:11:
سلام
دکمه Microsoft Office Button[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میزنی .
Save as رو انتخاب کنین و بعد گزینه PowerPoint 97-2003 Presentation رو انتخاب کنین .
تو قسمت Save as type گزینه Web Page رو انتخاب کنین و Save کنین .
فایل های صوتی در فلدری با همون اسمی که برای Web page انتخاب کردین کنار همون ذخیره میشه .

reza3600
06-03-2010, 12:51
سلام
فرض کنید یه پورپویینت ساختم و بعد میخام که مثلن در صفحه ی 12 یه سری مطلب دیگه اضافه کنم. چیکار کنم تا تمام مطالبی که توی اون صفحه جا نمیشه خودکار بره اسلاید بعدی مثل ورد. الان اگر این کار رو بکنم فقط اندازه ی فونت مطالب اسلاید رو کوچک میکنه تا همش توی یه اسلاید جا بشه.
ممنون

joe_satriani
25-03-2010, 13:10
سلام دوستان. چطوری میتونم در پاورپوينت دکمه های میانبر صفحه کلید واسه عملیات رو تغییر بدم. مثلا ctrl + s به جای عمل save عمل open کردن رو انجام بده و از این قبیل. اصلا همچین کاری شدنی هست؟
منتظر پاسخاتون هستم دوستان.

دیاکو
30-03-2010, 19:26
سلام دوستان
من چند تا راهنمایی مهم نیاز دارم هرکی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ازش ممنون میشم
من تو یکی از اسلایدهای پاورپوینت ساعت و تاریخ سیستم رو بعداز هر دوره خرخش تصاویر نشون بده منتها تاریخش هم شمسی باشه
و دومی هم اینه که میخوام دو تا از کارکترهای کیبورد ، دوتا مثلث یا فلش مختلف الجهت بشه که با زدن یک کلید کیبورد یا دو کلید ترکیبی باشه
فقط عجله دارم ممنونم

robert
20-04-2010, 17:24
سلام به همگی

درباره قرار دادن فیلم در powerpoint سوال داشتم و آن اینکه

اگر بعد از قرار دادن یه ویدیو در پاورپوینت خود آن ویدیو delete شود آیا آن ویدیو مجددا میتواند در پاورپوینت پخش شود یا اینکه از همان لحظه ای که ویدیو را در پاورپوینت قرار دادیم داشت از هارد اجرا میشد...؟؟

یه بیان دیگر ویدیو جزئی از فایل powerpoint میشود یا اینکه در حین بازبودن پاورپورنت از فولدر خودش در my computer اجرا میشود...؟؟

اگر اینطور هست چجوری میتونم فایلی که در آن ویدیو هست رو در کامپیوتر دیگری اجرا کنم...؟؟

ممنون میشم اگر پاسخ این سوال رو محبت کنید...:11:

persianmahdi
23-04-2010, 21:05
سلام

چند نمونه اسلاید حرفه ای پاورپوینت می خواستم تا با مشاهده اونا یه پروژه حرفه ای درست کنم .

ممنون

robert
24-04-2010, 10:02
سلام به همگی

درباره قرار دادن فیلم در powerpoint سوال داشتم و آن اینکه

اگر بعد از قرار دادن یه ویدیو در پاورپوینت خود آن ویدیو delete شود آیا آن ویدیو مجددا میتواند در پاورپوینت پخش شود یا اینکه از همان لحظه ای که ویدیو را در پاورپوینت قرار دادیم داشت از هارد اجرا میشد...؟؟

یه بیان دیگر ویدیو جزئی از فایل powerpoint میشود یا اینکه در حین بازبودن پاورپورنت از فولدر خودش در my computer اجرا میشود...؟؟

اگر اینطور هست چجوری میتونم فایلی که در آن ویدیو هست رو در کامپیوتر دیگری اجرا کنم...؟؟

ممنون میشم اگر پاسخ این سوال رو محبت کنید...:11:

یه سوال پرسیدیم.....:13:

momo
05-05-2010, 17:52
دوستان با سلام
من يه فايل pdf دارم البته قبلا پاورپوينت بوده كه الان به pdf تبديل شده است الان ميخوام اونو ويرايش كنم و بك گراند اسلايد هت رو عوض كنم اما نميشه و وقتي به پاور پوينتم تبديلش مي كنم بازم نميسه اونو ويرايش كرد لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنم؟

elham55
08-05-2010, 21:58
سلام
مشکل من ار این قراره:
من یک نقشه تهران دارم.روی هر شهر کلیک کنید به صفحه اون شهر می ره و بعد هم با چند تا انیمیشن اطلاعاتی از اون شهر ظاهر می شه..یعنی نقشه شهر می ره و text ای می آد.
و اگر بخوای با دگمه ای ' نقشه ایران ' به نقشه اصلی برمی گردی تا شهر دیگه ای انتخاب کنی.
حالا مشکل اینه که اگه دوباره یکی از شهرهای قبلی انتخاب بشه ، دیگه رو نقشه شهره نمی ره .همون text رو می آره.یعنی آخر اسلاید که درست نیست........لطفا راهنمایی کنید

mohammadirani
08-05-2010, 23:03
تو پاورپوینت چه شکلی میشه کاری کرد که سطرهایی که تو یه اسلاید مینویسیم هر سطر جداگانه و به شکل های مختلف تو اسلاید ظاهر بشه

elham55
09-05-2010, 13:36
هر سطر رو در يك text جداگانه مي نويسيم و بعد به هر كدام يك action جدا مي دهيم

mohammadirani
11-05-2010, 01:14
تو 2007 چه شکلی باید این مشکل رو از بین برد؟
این گزینه ای که دوستمون گفته رو نداره

برای سیو کردن فونت ها تو 2007 باید چی کار کرد

من ویندوز رو که دوباره نصب کردم و افیس رو هم دوباره نصبیدم دیدم بعضی فونت های پاور پوینت به هم ریخته
به خصوص حرف ی بین کلمات به صورت جدا نوشته میشد
مجبور شدم تک تک صفحات رو درست کنم

حالا وقتی میخوام برم یه جا ارائه بدم و کامپیوتر خودم هم نیست باید چی کار کنم که فونت ها به هم نریزه

mohammadirani
11-05-2010, 14:13
خواهشا یکی کمک کنه و جواب سوال بالای ما رو بده

چرا دیگه هیچ کی اینجا نمیاد

mahammad_reza
13-05-2010, 21:07
سلام
چطور میتونم فونت تمامی اسلاید های پاور پوینت رو عوض کنم

mahammad_reza
13-05-2010, 21:10
سلام من از اینترنت یک فایل پاور پوینت گرفتم .ppt
اما فونتش رو تو سیستم حالا طوری میتونم فونت تمام سلاید ها رو یکجا عوض کنم

bashirsh
16-05-2010, 06:48
توي يه presention ميخوام يه لينك درست كنم كه وقتي روي اون كليك كنم يه فايل pdf باز كنه،‌ به Hyperlink اين كار را انجام ميدم ولي وقتي روي اون كليك ميكنم فايل pdf را باز ميكنه و خود به خود بسته ميشه، اشكالش كجاست؟
فايلهاي ديگه مثل word, text و عكس را با اينكار امتحان كردم و جواب داد ولي نميدونم چرا با pdf اين مشكل را داره

essa n95
16-05-2010, 11:57
يك فايل pptدارم مي خوام صداي موجود درا فايل رو جدا كنم چيكار بايد بكنم
فوري

mahammad_reza
16-05-2010, 14:48
اما فونتش رو تو سیستم ندارم حالا چطوری میتونم فونت تمام سلاید ها رو یکجا عوض کنم؟

mahammad_reza
16-05-2010, 14:50
اما فونتش رو تو سیستم ندارم حالا چطوری میتونم فونت تمام سلاید ها رو یکجا عوض کنم

یعنی هیچ کس بلد نیست
این اسلاید حدود 400 صفحه است اگه بخوام نوشته ها تو هرقسمت از صفحه یکی یکی انتخاب کنم و فونتش رو عوض کنم حدود 2 ساعت طول میکشه

mahammad_reza
16-05-2010, 15:20
خودم پیدا کردم
به منوی Format رفته و بر روی گزینۀ Replace Fonts، کلیک کنید؛ سپس، در پنجرۀ Replace Font و در لیست Replace، بر روی فونتی که می خواهید تغییر داده شود، کلیک نمایید و در لیست With، بر روی فونتی که می خواهید جایگزین فونت قبلی (در تمام اسلایدها) شود، کلیک کنید. اکنون، کلید Replace را فشار دهید تا تغییرات اعمال شوند. شما می توانید این عمل را چندین بار انجام دهید تا به فونت دلخواه خود دست پیدا نمایید. پس از اتمام کار، کلید Close را فشار دهید.

تو 2007 هم
home ==> editing ==> replace font

mahammad_reza
16-05-2010, 15:21
یعنی هیچ کس بلد نیست
این اسلاید حدود 400 صفحه است اگه بخوام نوشته ها تو هرقسمت از صفحه یکی یکی انتخاب کنم و فونتش رو عوض کنم حدود 2 ساعت طول میکشه

خودم پیدا کردم
به منوی Format رفته و بر روی گزینۀ Replace Fonts، کلیک کنید؛ سپس، در پنجرۀ Replace Font و در لیست Replace، بر روی فونتی که می خواهید تغییر داده شود، کلیک نمایید و در لیست With، بر روی فونتی که می خواهید جایگزین فونت قبلی (در تمام اسلایدها) شود، کلیک کنید. اکنون، کلید Replace را فشار دهید تا تغییرات اعمال شوند. شما می توانید این عمل را چندین بار انجام دهید تا به فونت دلخواه خود دست پیدا نمایید. پس از اتمام کار، کلید Close را فشار دهید.

تو 2007 هم:
home ==> editing ==> replace font

momo
20-05-2010, 20:33
سلام من يه فايل پاور پوينت دارم كه به pdf تبديل شده حالا مي خام بك گراند اسلايد ها رو عوض كنم اما نميشه چيكار كنم؟

میخک5000
24-05-2010, 23:09
سلام
فایل پاورپوینت که با آفیس 2007 ایجاد شده رو چطور به 2003 میشه تبدیل کرد؟

zeus7610
25-05-2010, 10:14
سلام دوستان- من یه مشکل داشتم. می خواستم فایلهای پاورپوینت پس از نمایش دوباره تکرار بشه. Repeat all Slide v و قطع نشه. هرچی گشتم پیدا نکردم گزینه ای. میشه منو راهنمایی کنید؟

mahrou
30-05-2010, 11:22
سلام دوستان- من یه مشکل داشتم. می خواستم فایلهای پاورپوینت پس از نمایش دوباره تکرار بشه. Repeat all Slide v و قطع نشه. هرچی گشتم پیدا نکردم گزینه ای. میشه منو راهنمایی کنید؟
با سلام

می تونی این گزینه رو تیک بزنی.

slide show => set up show = > loop continuously until 'esc

gilinda
04-06-2010, 11:20
سلام
من با پاور پوینت 2003 کار می کنم می خوام ببینم چطوری می شه روی یه اسلاید مدت زمانی صبر کنه بعد به اسلاید بعدی بره
توی تایمینگ (timing) فقط مدت زمان اجرای افکت رو تعیین می کنه و مدت زمان تاخیر اجرای افکت اما من می خوام بعد از اون صبر کنه بعد به صفحه بعدی بره
ممنون می شم اگه کمکم کنید

honeyxp
05-06-2010, 10:48
سلام
فایل پاورپوینت که با آفیس 2007 ایجاد شده رو چطور به 2003 میشه تبدیل کرد؟
سلام
فایلی که با 2007 ایجاد شده رو توی PowerPoint 2007 باز کن و Save Az رو از منو باز کن تو قسمت Save as type گزینه ی PowerPoint 97-2003 Presentation رو انتخاب کن و در آخر هم Save رو کلیک کن.

amirkalak6
05-06-2010, 12:09
سلام
اساتید یه سوال

چطوری میشه کل متنای یه power pointo تو word بریزم حدود 1000 صفحست

ممنون