PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Audacious

sudotux
10-11-2007, 20:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Audacious یک نرم افزار پخش فایل های صوتی است. ظاهر و امکانات برنامه بسیار شبیه به winamp در ویندوز است. خودم این برنامه رو تست کردم , به نظرم کیفیت فوق العاده ای داره. حتی به نظر من کیفیت صداش از Amarok بیشتره. نکته دیگه ای که باید بگم اینه که این برنامه مصرف حافظه خیلی کمی داره, تقریبا نصف Amarok

Ubuntu 7.10 - Gutsy Gibbon

نسخه 1.3 این برنامه در مخازن اوبونتو وجود داره ولی اگر می خواهید آخرین نسخه این برنامه ( 1.4.0 ) رو داشته باشید خط زیر رو به انتهای فایل etc/apt/sources.list اضافه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا برای نصب این برنامه دستورهای زیر رو اجرا کنید:

openSUSE 10.3

openSUSE 10.2

اینم یک عکس از محیط برنامه:

سایت اصلی برنامه:

rootnt
10-11-2007, 23:01
سلام
خیلی ممنون
می بینم که پخش کننده موزیک محبوب منو معرفی کردی
تشکر می کنم
به این مناسبت من هم یه پوسته خیلی زیبا براش معرفی می کنم
این عکسش:

اینم لینکش:

توی usr/share/audacious/Skins/ از حالت فشرده خارجش کنید ;)

h_starboy
17-11-2007, 17:25
سلام
خیلی ممنون
می بینم که پخش کننده موزیک محبوب منو معرفی کردی
تشکر می کنم
به این مناسبت من هم یه پوسته خیلی زیبا براش معرفی می کنم
این عکسش:

اینم لینکش:

توی usr/share/audacious/Skines/ از حالت فشرده خارجش کنید ;)

کپی کردم همونجا ولی کار نمیکنه. اگه میشه یه کمکی بکنید.

rootnt
17-11-2007, 18:21
ببخشید اشتباه کردم یه e اضافه گذاشته بودم که الان درستش کردم
درستش اینه:
usr/share/audacious/Skins/
بعدش روی audacios کلیک راست کنید و بعد preferences و از صفحه باز شده در قسمت apearance پوسته مورد نظرتون رو انتخاب کنید

h_starboy
18-11-2007, 12:19
مشکل من این نیست. وقتی کپی میکنم عکسای توش رو خوب نشون نمیده در حالی که جاهای دیگه خوب نشون میده. از راهنماییاتون ممنون.

sudotux
18-11-2007, 12:26
مشکل من این نیست. وقتی کپی میکنم عکسای توش رو خوب نشون نمیده در حالی که جاهای دیگه خوب نشون میده. از راهنماییاتون ممنون.

احتمالا مشکل شما از Permission فایل های مربوط به Skin هست. بعد از کپی کردن Skin مورد نظر به مسیری که rootnt گفت permission فایل ها رو به read & Write تغییر بده. فکر کنم مشکلت با این کار حل بشه.

h_starboy
18-11-2007, 13:16
احتمالا مشکل شما از Permission فایل های مربوط به Skin هست. بعد از کپی کردن Skin مورد نظر به مسیری که rootnt گفت permission فایل ها رو به read & Write تغییر بده. فکر کنم مشکلت با این کار حل بشه.
آقا مشکل دقیقا همین بود. خیلی ممنون.
اگه skin های قشنگ داشتید اینجا قرار بدین.

sudotux
18-11-2007, 13:19
آقا مشکل دقیقا همین بود. خیلی ممنون.
اگه skin های قشنگ داشتید اینجا قرار بدین.

از Skin های winamp 2.x میتونید برای این برنامه استفاده کنید. از سایت زیر میتونید اسکین های winamp 2.x رو دانلود کنید:

بعد از دانلود, فایل رو به مسیر زیر کپی کنید:

به چند تا نکته توجه کنید:

- permission فایل اسکین رو چک کنید که حداقل اجازه Read داشته باشه.
- اسکین ها با پسوند wsz یا zip هستند که میتونید بدون Extract کردن مستقیما به مسیر مورد نظر کپی کنید.
- بعضی از فایل های wsz داخل فایل zip هستند که باید از داخل فایل zip خارج بشه.

khatat
18-11-2008, 22:20
چطور می تونم این برنامه رو به داخل system tray انتقال بدم ؟
من از آخرین نسخه استفاده می کنم !
در ضمن اگر برنامه بهتری برای جایگزینی winamp سراغ دارید حتما معرفی کنید (من با play list این برنامه اصلا راحت نیستم)

h_starboy
26-11-2008, 11:46
در ضمن اگر برنامه بهتری برای جایگزینی winamp سراغ دارید حتما معرفی کنید (من با play list این برنامه اصلا راحت نیستم)

preferences --> Plugins --> General
status icon رو تیکش رو بزار تمومه.

m a j r i x
26-11-2008, 22:04
سلام
من که با FALF خیلی راحتم
بخصوص که play list خوبی و با KDE سازگاره
پیش نیاز کمی میخواد
QT3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
KDE 3.5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
xine-lib ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
taglib ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهتره که از روی سورس نصب کنی

mohammad110
21-01-2009, 00:18
سلام
من این برنامه رو با yum گرفتم . ۱۰ تا پیش نیاز میخواست که خودش همه رو نصب کرد.
برنامه خیلی خوب میاد بالا اما وقتی آهنگ اضافه می کنم فقط منو نگاه می کنه و حتی در لیستش آهنگ ها رو نمیاره.
حالا اولا این برنامه خودش mp3 رو ‍خش میکنه یا نه و اگر نه یک خط yum بود برای mp3 که زدم گفت تو لینک چیزی نیست.
ممنون میشم راهنمایی کنید
فدورا ۹ دارم.

Ahmad-Ra
21-01-2009, 18:46
شاید این برنامه با برنامه های واسطی مثل mplayer کار میکنه... اول به نظرم mplayer رو نصب کن که کدک ها نصب بشنود....

mohammad110
21-01-2009, 19:13
mplayer قبلا نصب شده ! فقط معلوم نيست كجا run ميشه يعني روي صفحه نمياد اما آهنگ و فيلم رو پخش ميكنه.

Ahmad-Ra
21-01-2009, 19:38
mplayer قبلا نصب شده ! فقط معلوم نيست كجا run ميشه يعني روي صفحه نمياد اما آهنگ و فيلم رو پخش ميكنه.

KMenu or Gmenu > Multimedia > Mplayer

همچنین بهتره در ترمینال بزنی >>

yum install smplayer

smplayer با استفاده از mplayer کار میکنه ولی ظاهر گرافیکی داره.... و بهتر و قوی تر هست....

mohammad110
03-02-2009, 18:29
دوستان این برنامه audacious رو من هر کاری می کنم آهنگ توی playlist ش add نمیکنه و اصلا فایلها رو اجرا نمیکنه. بعد امری گشتن دنبال یک برنامه صوتی من از این خوشم اومده حالا اینطوری ... خداییش عین winamp هست و خیلی حال میده.
میخواستم ببینم کسی میدونه چه مرگش هست ؟
اگر نه، چطوری میتونم یک ورژن قبلش رو بگیرم شاید کار کنه. حالا با yum یا RPM (خودم رفتم تو سایتش اینقدر لینک بود سرم گیج رفت، نمیدونم باید کدومش رو دان کنم)
واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه در این زمینه ....

taia
03-02-2009, 20:40
دوستان این برنامه audacious رو من هر کاری می کنم آهنگ توی playlist ش add نمیکنه و اصلا فایلها رو اجرا نمیکنه. بعد امری گشتن دنبال یک برنامه صوتی من از این خوشم اومده حالا اینطوری ... خداییش عین winamp هست و خیلی حال میده.
میخواستم ببینم کسی میدونه چه مرگش هست ؟
اگر نه، چطوری میتونم یک ورژن قبلش رو بگیرم شاید کار کنه. حالا با yum یا rpm (خودم رفتم تو سایتش اینقدر لینک بود سرم گیج رفت، نمیدونم باید کدومش رو دان کنم)
واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه در این زمینه ....

برنامه رو از طریق ترمینال اجرا کنید و ببینید چه اررورهایی بهتون می ده. اصولا این برنامه نیاز به پلاگین های کدک ها هم داره،‌توزیع شما در حال حاضر چی هست؟

sudotux
03-02-2009, 21:07
تا جایی که یادم میاد هیچ مشکلی با این برنامه نداشتم. خیلی خوب کار می کرد. کدوم نسخه ی این برنامه رو و در چه توزیعی نصب کردید ؟ کاری که طاها گفت رو هم انجام بدید.

mohammad110
03-02-2009, 23:52
برنامه رو از طریق ترمینال اجرا کنید و ببینید چه اررورهایی بهتون می ده. اصولا این برنامه نیاز به پلاگین های کدک ها هم داره،‌توزیع شما در حال حاضر چی هست؟

برنامه رو از طریق ترمینال بلد نیستم اجرا کنم :41: اما وقتی اسم برنامه رو مینویسم خودش میاد بالا (گرافیکی)
عرضم به حضور شما این رو من گرفتم

audacious i386 1.4.6-1.fc9 installed 2.5 M
audacious-plugins i386 1.4.5-1.fc9 installed 4.9 M

در ضمن فدورا ۹ دارم 2.6.25-14.fc9.i686
ممنون میشم یک دوایی برای درد این معرفی کنید

mohammad110
04-02-2009, 02:13
دوستان درست شد
مشکل اینجا بود که mp3 رو ساپورت نمیکرد (بی معرفت)
توی سایتش نوشته که اگر با yum در فدورا میگیرید این پلاگین رو هم باید نصب کنید که من چشمهام ندیده بودش !!
ممنون