PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش نصب ویندوز در 7 دقیقه

Jalal
10-11-2007, 13:42
برای این کار شما به کمک CD Writer و نرم افزار Nero Burning Rom یک فایل بک آپ از تمام فایلهای ویندوز با پسوند exe می سازید به نحوی که بعدا میتوانید به سرعت با اجرای فایل exe ویندوزی آماده کار خلق نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نحوه انجام کار :

11. قبل از هر چیز باید یک ویندوز مرتب بهمراه تمامی نرم افزارهای مفید تهیه کنید (نرم افزارهای اضافی رو رفع نصب کنید و اونهایی رو هم که ندارین نصب کنید، همه درایورها را نصب کنید، با ضد ویروس بروز شده سیستم را چک کنید)
نکته1: ویندوز شما بایستی روی درایو C نصب شده باشد و برنامه های همراهش هم روی همین درایو نصب شده باشند
2. همه فایلها و شاخه های ریشه اصلی درایو C را از حالت مخفی خارج کنید.
نکته2: اگر دو ویندوز بر روی سیستم دارید بهتر است بقیه عملیات را از روی ویندوزی که بر روی C نصب نشده دنبال کنید
3. نرم افزار Nero Burning Rom را اجرا کنید
4. از منوی file یا recorder گزینه Burn HD Backup... را انتخاب کنید
5. حالا پارتیشن 1 و یا همون درایو C رو به عنوان نشانی مبدا انتخاب کنید
6. در صفحه بعدی دکمه Write را بزنید تا سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای شما آماده شود.
و اما نحوه استفاده از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای :
1: درایو C را فرمت کنید.
2: در خط فرمان DOS فایل nrestore.exe رو از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای اجرا کنید
3. زبان دلخواه را انتخاب کنید
4. مقصد کپی را درایو C قرار دهید (در غیر اینصورت ویندوز ۷ دقیقه ای کار نخواهد کرد)
5. و در آخر Restart
نکته 3: ویندوز ۳ویندوز ۷ دقیقه ای که شما ساخته اید، در دیگر کامپیوترها نیز قابل استفاده است با این قید که در آنها بایستی سخت افزارهای جدید شناسایی و نصب شوند که این کار حدود 5 الی 10 دقیقه زمان می برد.

amoozeshgah.net

usfelme
10-11-2007, 15:13
جناب شهوند میخواستم بدونم خودتون تست کردید که روی سیستمهای دیگه هم نصب میشه یا نه.اگه بشه که واقعا شاهکاره

Jalal
10-11-2007, 15:27
جناب شهوند میخواستم بدونم خودتون تست کردید که روی سیستمهای دیگه هم نصب میشه یا نه.اگه بشه که واقعا شاهکاره

نخیر تست نکردم

Golestan64
10-11-2007, 16:18
چيز جالبيه

behnam_tr
10-11-2007, 16:39
مقسی شاهوند جان.....اوگی؟؟>>>>>>>>>>

mamad_tk_pk
10-11-2007, 17:04
سلام شهوند يا شاهوند جون
حوصله نداشتم داستانت رو بخونم ولي نصفش رو خوندم كه گفته بودي نصب ویندوز در 7 دقیقه
البته نصفه خطه اولش رو
مي خواستم بگم كه من 4 دقيقه هم ركورد زدم جيگر
اين روش رويه همه ي سيستم ها هم جواب ميده
و هر برنامه اي هم كه بخواي ميتوني قبلش روش نصب كني و از اين جور حرف ها
روش اينطوريه كه :
يا برنامه ي آكرونيس ايميج يك ايميج مي گيري و يك سي دي بوتيبل درست مي كني كه در ظرفه 3 تا 4 دقيقه باست با تمامه برنامه ها نصب ميكنه

behnam_tr
10-11-2007, 22:36
روش اينطوريه كه :
يا برنامه ي آكرونيس ايميج يك ايميج مي گيري و يك سي دي بوتيبل درست مي كني كه در ظرفه 3 تا 4 دقيقه باست با تمامه برنامه ها نصب ميكنه

:10:دوست عزیز میشه یه کم بیشتر توضیح بدی و در ضمن نرم افزار هم برای دانلود بزاری <<<<ممنون..:11:

mamad_tk_pk
11-11-2007, 00:01
باشه روش به اين صورته كه ش م ا ب ايد بر ال و ا لو قط و وصل ميشه
نه شوخي كردم ولي برنامه رو بره دانلود ميگزارييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييم

mobiledead
11-11-2007, 00:27
سلام شهوند يا شاهوند جون
حوصله نداشتم داستانت رو بخونم ولي نصفش رو خوندم كه گفته بودي نصب ویندوز در 7 دقیقه
البته نصفه خطه اولش رو
مي خواستم بگم كه من 4 دقيقه هم ركورد زدم جيگر
اين روش رويه همه ي سيستم ها هم جواب ميده
و هر برنامه اي هم كه بخواي ميتوني قبلش روش نصب كني و از اين جور حرف ها
روش اينطوريه كه :

منم اینو بیشتر قبول دارم
با نرو هم کار کردم
رو سیستمای دیگه هم نصب میشه
یعنی همشون نصب میشن
ولی همیشه جواب نمی‌دن
مخصوصا وقتی که سیستم عامل می‌خواد بیاد بالا کلی ارور میده به این دلیل که سخت‌افزارهای جدید رو نمیشناسه

arash66_2m
11-11-2007, 05:59
ممنون عالی بود.
امتحان نکردم ولی میکنم ببینم چطوریه؟؟؟

fireboy
11-11-2007, 15:45
باشه روش به اين صورته كه ش م ا ب ايد بر ال و ا لو قط و وصل ميشه
نه شوخي كردم ولي برنامه رو بره دانلود ميگزارييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييم
آقا لینک دانلود ش رو بذار ببینیم چه طوریه

asimaa11@yahoo.com
13-11-2007, 20:45
با درود

ولی این گزینه ها در نرو نسخه ی 6 نه در منوی فایل و نه در منوی رکورد وجود نداره!
باید از کجا این کارو کرد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ghafari3
15-11-2007, 09:04
نورتون گاست 11 کاررا خیلی راحت تر میکنه. من در مدت 1 دقیقه و 40 ثانیه هم ویندوز برگردوندم

mobiledead
15-11-2007, 12:11
نورتون گاست 11 کاررا خیلی راحت تر میکنه. من در مدت 1 دقیقه و 40 ثانیه هم ویندوز برگردوندم

مدت زمان مربوط به حجم فایل میشه و مقدار فشرده سازی
منم با Acronis کار می‌کنم ، اگه فایل Image زیاد فشرده باشه زمان باز کردن و Restore کردن بیشتر میشه
احتمالا حجم درایوی که شما Restore می‌کنی کمه و فشردگی ایمیج گرفته شده زیاد نیست
به این دلیله که زمان کمتری برای Restore کردن میگیره
اگه شهوند جون گفتن 7 دقیقه ، ایشون میانگین حساب کردن
یکی ممکنه حجم درایوش 6 گیگ باشه
ولی یکی دیگه ممکنه درایوش بالای 20 باشه
خب مسلمه که دومی زمان بیشتری می‌گیره

ghafari3
16-11-2007, 21:16
مدت زمان مربوط به حجم فایل میشه و مقدار فشرده سازی
منم با Acronis کار می‌کنم ، اگه فایل Image زیاد فشرده باشه زمان باز کردن و Restore کردن بیشتر میشه
احتمالا حجم درایوی که شما Restore می‌کنی کمه و فشردگی ایمیج گرفته شده زیاد نیست
به این دلیله که زمان کمتری برای Restore کردن میگیره
اگه شهوند جون گفتن 7 دقیقه ، ایشون میانگین حساب کردن
یکی ممکنه حجم درایوش 6 گیگ باشه
ولی یکی دیگه ممکنه درایوش بالای 20 باشه
خب مسلمه که دومی زمان بیشتری می‌گیره

درسته. تقریباً برای ویندوزی با برنامه های کاربردی همین مقدار زمان میبره. البته اگر از هارد SATA2 استفاده میکنید این زمان کمتر خواهد بود.

hamed0636
27-03-2009, 00:50
سلام به خدمت دوستان عزیز

لطفا در مورد ورژن نرم افزار Nero Burning ROM ، دوستان راهنمائی کنند که من خودم از ورژن 8 استفاده کردم ولی چنین گزینه ای برای بک آپ پیدا نکردم...

خیلی ... ممنون!!!!!!!!!!!!!!!!!!:5:

hamednikan
20-04-2009, 17:29

عزیزم من هم این نرم افزار رو دارم ولی طریقه کار با اونو بلد نیستم مخصوصا وقتی میخوام تو داس از درایو سی

ایمیج بگیرم لطفا راهنماییم کنید با عکس :11:

aha200483
11-05-2009, 01:40
سلام به همه دوستان
کسی میدونه آیا میشه روی dvd هم این کارو انجام داد.چون ممکنه کسی مثل من حجم درایو ویندوز و متعلقاتش بالا باشه و مثلا تمایل به ساختن چند cd هم نداشته باشه. دیگه اینکه چون توی محیط DOS باید dvd-rom شناخته بشه تا بتونیم از این روش استفاده کنیم . اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایید.:20::11:

iranibazar
23-05-2009, 18:34
با تشكر از راهنمايي هاي دوستان. ولي بايد عرض كنم چنين گزينه اي در نرم افزار نرو وجود ندارد.
اگر مقصود دوستان واقعا حل مشكل كاربرانه آموزش صحيح و لينك دانلود نرم افزار هاي لازم رو قرار بدن.

louxman
06-06-2009, 06:22
میگم حالا که بحث ویندوز سون شده به این سوال من جواب بدین من میخوام از یه عکسی پرینت بگیرم پرینتر من هم 1018 اچ پی هستش ولی در تصویر زیر در قسمت printer گزینه ای به نام اچ پی 1018 وجود ندارد خواستم یاد اورم بشم که درایور شم نصب کردم

sajjybahal
15-07-2009, 18:55
آقا این گزینه ای که میگید اصلا تو نرو نیست
خواهشا دقیقا بگید در کدام قسمت این گزینه وجود داره و ورزن نرو را هم بگید:41:
ممنون از راهنماییتون

Ghaioom
16-07-2009, 05:49
آقا این گزینه ای که میگید اصلا تو نرو نیست
خواهشا دقیقا بگید در کدام قسمت این گزینه وجود داره و ورزن نرو را هم بگید:41:
ممنون از راهنماییتون
سلام
من تو نسخه ی 6.6.1.6 دیدم هست.
تو بقیه هم هست حتماً
...Burn Hard Drive Backup اینطوری نوشته هست.
موفق باشید.

sajjybahal
18-07-2009, 19:53
2: در خط فرمان DOS فایل nrestore.exe رو از سی دی ویندوز ۷ دقیقه ای اجرا کنید

برای این کار شما به کمک CD Writer و نرم افزار Nero Burning Rom یک فایل بک آپ از تمام فایلهای ویندوز با پسوند exe می سازید به نحوی که بعدا میتوانید به سرعت با اجرای فایل exe ویندوزی آماده کار خلق نمایید.
من فایل بک آپ را روی یه درایو دیگه ذخیره کردم که دوتا فایل هم هست.(دوتاش با هم 2.7 گیگ).(هر دوتا فایل هم پسوند nda دارند (نه exe) ).
حالا میخوام بدونم چجوری میتونم ویندوز را از روی فایل ایمیج برگردونم یا چجوری باید این فایل ها را آگه بخوام روی یه کام دیگه نصب کنم استفاده کنم .منظورم اینه که از تو محیط Dos این فایل nrestore.exe را از کجا فراخوانیش کنم؟
امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید!!:46:

ممنون از پاسخگوییتون...

سكسك
27-09-2010, 11:08
ممد اقاي بامزه لينك دانلودش رو هم كه نذاشتي بابا

سكسك
09-11-2010, 12:56
سلام

اقا ما تو كل اينترنت گشتيم راجع به اين موضوع دقيقا همين مطالب اقا جلال مدير انجمن بود حالا يا اونا از ايشون كپي كردن يا ..

بماند ما كه نتونستيم اينكار رو انجام بديم جلال جون اين تن بميره قشنگ توضيح بده ماهم ياد بگيريم ابولفضلي بدردم ميخوره

منتظرما
ياعلي

vista7
11-01-2011, 11:00
نورتون گاست نحت داس رو با cmd ویندوز جرا کنید و بکاپ بگیرید
یه سرچ تو اینترنت بزنین آموزشش موجوده

raso666
01-12-2012, 03:31
جالبه اگه بشــــــــــه:5:

abolfazl9143
18-03-2015, 11:47
سلام دوستان من یه کامپی جددید خریدم که درگاهhtmi داره اما از این درگاه صدا رو ندارم بهم گفتن از تنظیمات گارت گرافیکت باید ست بشه اما من که نتونستم کسی می تونه راهنماییم کنه ممنون مسیشم
:n01::n01: