PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی نحوه انتخاب لپ تاپ مناسب برای خرید

rezasafa2000
08-11-2007, 12:00
سلام . من قصد خرید لپ تاپ دارم ولی تا حدی به بازار اشنا نستم ..بیشتر برای مصارف دانشجویی و البته برای کار در کارخونه و نصب برنامه های مهندسی و شبیه سازی صنعتی یا سفر میخوام...و میخوام تا 4 یا 5 سالی دستم باشه
1- میشه کارت گرافیگ و یا رم رو ارتقا داد؟
2- حداقل میزان رم و cash و کارت گرافیک چند باید باشه ؟
3- وجود مموری ریدر و فول پورت بودن در لپ تاپ ضروری هست یا نه ؟
4- core2duo بهتره یا core dual ?
5- فرق xbrite و truebrite چی هست ؟
6- منظور از full dedicated در کارت گرافیک چی هست ؟
ممنون میشم اگه حوصله کنید و جواب سوالاتم رو بدید ..در ضمن بیشتر ال سی دی 14 اینچ مدنظر هست ...شما چه مدلهایی پیشنهاد میکنید
فکر میکنم لازم هست هرکس هرپیشنهاد در مورد کیفیت و ویژگیهایی لپ تاپ و گارانتی های معتبر داره مطرح کنه

soheilsos
08-11-2007, 12:25
:8::8: البته شما فکر کنم در اول باید دنبال یه دستگاه باشی که xp رو بشه روش ریخت البته با توجه به نرم افزار های که نیاز داری :40:هر چی حافظه ها بیشتر باشن بهتره البته cache بالاتر از 4mb نداره از طرف دیگه bus رم هم بالاتر از 667 نداره همچنین fsb cpu هم اخرش 800 هست در مورد میزان رم با توجه به اینکه شما "14 رو انتخاب کردی اخرش 2 gb رم نسیبت میشه cpu هم core2due بهتره چون از حافظه رم به صورت ضبدری استفاده میکنه در مورد گرافیک هم وقتی میگن full dedicated یعنی از حافظه رم کش نمیره و خود گرافیک رم داره البته از طرف دیگه یعنی که چیپ گرافیک هم intel نیست و چه بهتر که اینجوری باشه
در مورد lcd هم بیشتر این اسمامی در مورد سیستم های پخش و وضوح و نور و .... هستن truebrite بهتره و پیشنهاد من اینه اگه به پورت های خاص احتیاج نداری دستگاه فول پورت نخر چون انتخابات میاد پایین از طرف دیگه دستگاه های جدید که فول پورت هستن از کیفیت lcd پایینی بر خوردارن بقیه چیزا هم زیاد مهم نیست :10:
:33::33:پسشنهاد من هم hp هست :10::10:

rezasafa2000
08-11-2007, 23:00
حداقل میزان رم 2 گیگابایت و گرافیک 128 مگابایت dedicated و الباقی به صورت shared توصیه می شود (مجموعا 335 مگابایت به بالا)

در این مورد که باید الباقی بصورت SHARE باشن توضیح میدید؟

پس با این حساب کارت گرافیک 128 full dedicated برای من که با نرم افزار های ANSYS و CATIA (که مدلسازی و تحلیل هستن )کار میکنم کافی هست ؟ و با این حساب نباید سراغ TURBO CASH برم ؟

ipc110
09-11-2007, 10:05
حداقل میزان رم 2 گیگابایت و گرافیک 128 مگابایت dedicated و الباقی به صورت shared توصیه می شود (مجموعا 335 مگابایت به بالا)

در این مورد که باید الباقی بصورت SHARE باشن توضیح میدید؟

پس با این حساب کارت گرافیک 128 full dedicated برای من که با نرم افزار های ANSYS و CATIA (که مدلسازی و تحلیل هستن )کار میکنم کافی هست ؟ و با این حساب نباید سراغ TURBO CASH برم ؟

بنده عرض نکردم که الباقی حتما باید بصورت SHARED باشد بلکه منظور این بود لپ تاپی که انتخاب می کنید اگر حداقل 128 مگابایت رم کارت گرافیک به صورت DE DICATED داشته باشد و به هر میزان دیگری رم حافظه گرافیکی SHARED داشته باشد برای این منظور کافیست.
مثلا در مورد لپ تاپی که مجموعا 335 مگابایت حافظه گرافیک متشکل از 128 مگابایت حافظه DEDICATED و 207 مگابایت حافظه SHARED دارد انتخاب مناسبی می تواند برای شما باشد. لیکن اگر لپ تاپی فرضا با مجموع 895 مگابایت حافظه گرافیکی متشکل از 256 مگابایت حافظه DEDICATED و 639 مگابایت حافظه SHARED انتخاب نمایید قطعا نسبت به گزینه اولی بهتر است.
مخلص کلام اینکه برای کار با نرم افزارهای نظیر CATIA - MECANICAL DESKTOP و ... وجود حداقل 128 مگابایت حافظه DEDICATED روی گرافیک لپ تاپ ضروری است. هر چه بالاتر بهتر.

rezasafa2000
09-11-2007, 22:26
راستی قابلیتهای مموری ریدر چی هست و چه کارایی رو داره ؟
پورت 1394 چی ؟
ایا امکان افزودن پورت بلوتوث و سایر پورتها به لپ تاپ هایی که این پورتها رو ندارن هست؟

sadra computer
10-11-2007, 10:34
سلام . من قصد خرید لپ تاپ دارم ولی تا حدی به بازار اشنا نستم ..بیشتر برای مصارف دانشجویی و البته برای کار در کارخونه و نصب برنامه های مهندسی و شبیه سازی صنعتی یا سفر میخوام...و میخوام تا 4 یا 5 سالی دستم باشه
1- میشه کارت گرافیگ و یا رم رو ارتقا داد؟
2- حداقل میزان رم و cash و کارت گرافیک چند باید باشه ؟
3- وجود مموری ریدر و فول پورت بودن در لپ تاپ ضروری هست یا نه ؟
4- core2duo بهتره یا core dual ?
5- فرق xbrite و truebrite چی هست ؟
6- منظور از full dedicated در کارت گرافیک چی هست ؟
ممنون میشم اگه حوصله کنید و جواب سوالاتم رو بدید ..در ضمن بیشتر ال سی دی 14 اینچ مدنظر هست ...شما چه مدلهایی پیشنهاد میکنید
فکر میکنم لازم هست هرکس هرپیشنهاد در مورد کیفیت و ویژگیهایی لپ تاپ و گارانتی های معتبر داره مطرح کنه

سلام دوست عزيز
*كارت گرافيك كه نه ولي رم رو به راحتي ميشه ارتقا داد و جالب اينه كه با ارتقا رم و هارد ، گارانتي لپ تاپ از بين نميره
*براي ويستا اگه خيلي نمي خواي اقتصادي خريدكني حتما رم 2 بگير. اثر رم رو لپ تاپ در ويستا از پردازنده هم مهمتره. اينو حتما توجه كن
*كش با توجه به نوع سي پي يو ت هستش كه خيلي حالت انتخابي نداره و مثلا كور2دو و اينتل ، 2و4 مگابايت و تورين64اكس2 "اي ام دي"، 0.5 و 1 مگابايت هستش. البته تفاوتش بستگي به كارت داره و تو حالت عادي به راحتي قابل تشخيص نيست. كارت گرافيك هم كاملا به كارت بستگي داره و چون خيلي رو قيمت لپ تاپ تاثير داره، بايد به انتخابت توجه كني. ويستا به راحتي با گرافيك اشتراكي خوب و البته رم 2 به راحتي جواب ميده و حتي با ويندوز آئرو هم مشكلي نداره
*عبارت full dedicated خيلي استفاده نميشه.dedicated به معني اختصاصي ه و وقتي ميگن گرافيك 128 اختصاصيه ، يعني كرات گرافيكت حافظه اختصاصي 128 داره. حالا ممكنه از رم هم در مواقع ضروري استفاده كنه يا نكنه.
*هر دو پردازنده CORE DUO , CORE 2DUO اينتل داراي 2 هسته ان و به اشتباه ميگن چون اون يكي عدد2 داره ، 2هسته اي است.
*براي انتخاب دقيقتر ، به سايت نرمافزارهايي كه استفاده مي كنين مراجعه كنين وحداقل مشخصات لازم رو ببينين و دنبال عبارت SYSTEM REQUIREMENT بگردين.
*پورت 1394 يا ILINK يا پورت DV يا فاير واير ( اينا همه اسماش هستش كه تقزيبا همه هم به يك ميزان استفاده ميشن!) پورت خيلي پرسرعتيه كه براي اتصال دوربين فيلمبرداري وبعضي هاردهاي اكسترنال استفاده ميشه.
*هر پورتي كه فكرشو كني رو ميشه به لپ تاپ اضافه كرد. با استفاده از كارت هاي PCMCIA قديمي يا پورت هاي بسط -EXPANSION PORT- جديد.
براي ديدن مدل هاي ما به سايت مراجعه كنين و اگه سوالي داشتين خوشحال ميشم كمك كنم.
موفق باشي