PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آغاز به کار با avr

pirnia_mo
08-11-2007, 03:08
سلام دوستان...من میخوام تازه کار با avr رو شروع کنم و یه سری وسایل لازم(میکروMega 16 , پروگرامر 6500 تومانی که برقش رو از usb میگیره و همچنین بردبرد و led و ...) رو تهیه کردم و میخوام مداری ساده یعنی روشن کردن led با atMega 16 رو انجام بدم که در این آدرس هست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اما شماتیک مدار رو میفهمم اما نمیدونم عملا مدار رو چه جوری ببندم . Crying or Very sad Whoaaa crybaby
اگه میشه لطفا به سوال های زیر پاسخ بدید
1-میکرو رو باید رو برد برد بذارم یا نه؟
2-چه طوری سرهای سوکت های منبع تغذیه و یا سوکت های پروگرامر رو به پایه های میکرو متصل کنم؟آیا باید لحیم کنم؟این طوری پایه های میکرو خراب نمیشن؟
3-led ها رو نمیدونم عملا رو چه جوری به پایه های میکرو متصل کنم؟آخه اگه روی برد بذارم یه پایه ی هر led به پایه ی دیگه ی میکرو متصل میشه ...این جوری کار مدار مختل نمیشه؟
4-کلید push botton رو چه جوری باید در مدار قرار داد آخه نمیدونم چرا 4 تا پایه داره؟؟؟؟؟؟؟ Crying or Very sad Whoaaa crybaby

از اساتید خواهش میکنم کمکم کنید ...خیلی علاقه دارم یاد بگیرم اما مدام گیر میکنم.
در پایان ممنون میشم اگه علاوه بر جواب دادن سوال های بالا بتونید مدار رو ببندید و چند تا عکس از اون واسم قرار بدید،هرچند که مطمئنم چنین مدارهایی برای اساتیدی که در اینجا حضور دارن بسیار پیش پا افتاده هست.

با تشکر

بیلچه
08-11-2007, 22:20
1-میکرو رو باید رو برد برد بذارم یا نه؟ بله بعد از پروگرام کردنش باید بزاریدش روی بردبرد 2-چه طوری سرهای سوکت های منبع تغذیه و یا سوکت های پروگرامر رو به پایه های میکرو متصل کنم؟آیا باید لحیم کنم؟این طوری پایه های میکرو خراب نمیشن؟ لحیم کاری دیگه چیه مگه شما بردبرد ندارید. شما باید یه برق 5 ولتی وصل کنید به vcc avcc reset تا میکرو روشن بشه. پروگرامرتون چه جوریه ؟ فقط به پورت usb وصل میشه یا به پورت پرینتر هم وصل میشه ؟ بیشتر توضیح بدید. 3-led ها رو نمیدونم عملا رو چه جوری به پایه های میکرو متصل کنم؟آخه اگه روی برد بذارم یه پایه ی هر led به پایه ی دیگه ی میکرو متصل میشه ...این جوری کار مدار مختل نمیشه؟ در مورد led هم .....
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید خوب یا LED منفی شو از میکرو می گیره یا مثبتشو . مثلا اگه مثبتشو فقط از میکرو میگیزه شما پایه ی مثبتشو به میکرو وصب کن و پایه ی منفی شو بزن توی سوراخهای حاشیه ی بردبرد. 4-کلید push botton رو چه جوری باید در مدار قرار داد آخه نمیدونم چرا 4 تا پایه داره؟؟؟؟؟؟؟ Crying or Very sad Whoaaa crybaby کلید توی مدار 4 پایه داره یا اونیکه شما خریدید 4 تا پایه داره ؟ آقا من مخلص شمام دربست فقط بگو این مدارت چیه ؟