PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال هوش !

صفحه ها : 1 [2]

elector girl
28-01-2009, 16:15
:) با تشکر
:46:
حالا كسي نمي خواد يه معما بذاره منم فكر كنم ؟! :31:

saber57
28-01-2009, 16:17
:46:
حالا كسي نمي خواد يه معما بذاره منم فكر كنم ؟! :31:
یه بار یه فیل میره بالای درخت . چه اتفاقی میوفته؟

elector girl
28-01-2009, 16:28
یه بار یه فیل میره بالای درخت . چه اتفاقی میوفته؟
گفتم معما . . . نه سر كاري!:31:
خب . . . اولا فيل نمي تونه بره بالاي درخت! اگرم بره شاخه ميشكنه مي افته پايين!:31:

saber57
28-01-2009, 16:39
گفتم معما . . . نه سر كاري!:31:
خب . . . اولا فيل نمي تونه بره بالاي درخت! اگرم بره شاخه ميشكنه مي افته پايين!:31:
جواب:

:20:یک فیل از روی زمین کم میشه. حالا اگه دو تا بره چی؟

elector girl
28-01-2009, 16:44
جواب:

:20:یک فیل از روی زمین کم میشه. حالا اگه دو تا بره چی؟
اگه شاخه اين بارم نشكنه . . . لابد 2 تا فيل از رو زمين كم ميشه!:31:

elector girl
28-01-2009, 16:51
12 گلوله داریم که یکی از آنها تقلبی است (نمی دانیم گلوله ی تقلبی سبکتر است یا سنگینتر)

حداقل با چند بار وزن کردن می توان گلوله ی تقلبی را یافت؟

saber57
28-01-2009, 16:52
اگه شاخه اين بارم نشكنه . . . لابد 2 تا فيل از رو زمين كم ميشه!:31:
:9:این دفعه میشکنه. اگه هم 3 تا بشن باغبون میوفته دنبالشون :19:

saber57
28-01-2009, 17:16
12 گلوله داریم که یکی از آنها تقلبی است (نمی دانیم گلوله ی تقلبی سبکتر است یا سنگینتر)

7 بار درسته؟
اول گلوله ها رو به 3 قسمت 4 تایی تقسیم میکنیم و هر دسته که وزنش با بقیه فرق داشت انتخاب . تا اینجا 3 تا
هر کدوم ا ز گلوله های بسته 4تایی ر و تک تک وزن میکنیم هر کدوم وزنش با بقیه فرق داشت تقلبی هست که در مجموع میشه 7 بار

zahedy2006
28-01-2009, 17:18

حداقل 3 و حداکثر 4 بار
سه گروه چهارتایی می سازیم (2 تا شون رو با هم مقایسه می کنیم که دو حالت پیش میاد: یا برابرند پس اون گلوله تو چهارتای دیگه هست یا نابرابرند که گلوله تو خود اون دوتاست)

الف: اون دوتا برابرند پس گلوله تو چهارتای دیگه هست
تو چهارتا دوتا رو وزن می کنیم
اگه برابر بودند گلوله سومی را می گذاریم با یکی از دو گلوله قبل (چون اون دوتا برابر بودند پس هیچ کدام تقلبی نیستند) باز اگه برابر بودند گلوله چهارم تقلبیه هست اگه نبود خودشه
اگه برابر نبودند (معلومه یکی تقلبی هست) گلوله سوم رو با یکیشون وزن می کنیم یا برابرند یا نیستند که در هر صورت گلوله ما مشخص می شود.
در همه حالات 3 بار وزن کردیم

ب: اون دو دسته چهارتایی نابرابر بودند
پس اون سکه تو یکی از اون دوتاست
که با 3 بار وزن کردن می توان پیدا کرد (با این یه بار میشه 4 بار)

elector girl
28-01-2009, 17:22
حداقل 3 و حداکثر 4 بار
سه گروه چهارتایی می سازیم (2 تا شون رو با هم مقایسه می کنیم که دو حالت پیش میاد: یا برابرند پس اون گلوله تو چهارتای دیگه هست یا نابرابرند که گلوله تو خود اون دوتاست)

اگه برابر بودند گلوله سومی را می گذاریم با یکی از دو گلوله قبل (چون اون دوتا برابر بودند پس هیچ کدام تقلبی نیستند) باز اگه برابر بودند گلوله چهارم تقلبیه هست اگه نبود خودشه
اگه برابر نبودند (معلومه یکی تقلبی هست) گلوله سوم رو با یکیشون وزن می کنیم یا برابرند یا نیستند که در هر صورت گلوله ما مشخص می شود.

ب: اون دو دسته چهارتایی نابرابر بودند
پس اون سکه تو یکی از اون دوتاست
که با 3 بار وزن کردن می توان پیدا کرد (با این یه بار میشه 4 بار)
درسته! آفرين . . .:46:

saber57
28-01-2009, 18:26
حداقل 3 و حداکثر 4 بار

:46:اگه مقایسه کردن با دست هست پس ترازو برای چیه ؟

zahedy2006
28-01-2009, 18:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگه مقایسه کردن با دست هست پس ترازو برای چیه ؟

جونم؟! منظور همون وزن کردن بود. این یه بار رو حساب کن. دوبار دیگه هم میاد روش میشه 3 بار وزن کردن
یا در حالت دوم 3 بار دیگه وزن می کنیم که با این یکی میشه 4 بار

chessmathter
28-01-2009, 22:44
(ميزان رويش علف در هر هفته * تعداد چمنزار * تعداد هفته) + ( تعداد چمنزار * ميزان اوليه چمنزار) = علفي كه هر گاو در هر هفته مي خورد * تعداد هفته * تعداد گاو ها

x = تعداد گاو a = ميزان اوليه
y = تعداد هفته b = ميزان رويش
z = تعداد چمنزار c= ميزان چريدن گاو در هفته

xyc = az + bzy

c = 2 b , a = 4b

فرمول كلي :

2xy = 4z + zy

2x * 6 =( 4 * 6) +( 6 * 6) è x = 5

5 گاو در 6 هفته علف هاي 6 چمنزار رو مي خورن!
اصلا کسی حرف منو گوش میده مسله مشکل داره اصلا گاوها یکی نیستن اصلا به دو نسبت احتیاج نیست اگه با بالایی حل کنی میشه 3 و با پایینی میشه 4 من سر زندگیم شرط میبندم
به جایه این فرمول ها راه حل من که با دومین نسبت نوشتم بخونین

2 گاو-4 هفته-2چمنزار ------> 2گاو-12هفته-6چمنزار
xگاو-6هفته-6چمنزار---------> xگاو-6هفته-6چمنزار
تعداد چمنزار ثابت هست حالا بین گاو و هفته نسبت معکوس میزنیم و x=4 میشه.
آقا یه شیر یه استخر رو تو 2 ساعت پر میکنه پس 2 استخرو در 4 ساعت پر میکنه

chessmathter
28-01-2009, 22:50
از اون جهت آره! :31:
معماي معروفيه! خيلي از سايت ها جوابشو گذاشتن . . . :46:
یه سایت و بگو که با توضیح حل کرده باشه .حالا که میبینم شاید مسئله از یه نسبت ساده فراتر باشه.
میزان رویش چیه؟میزان اولیه چیه؟میزان...
من با یه فرمول نمیتونم قانع بشم که چرا این طوری شد؟شایدمن درست مسئله رو نگرفتم.

chessmathter
28-01-2009, 23:00

باز این مسئله معروف انگار دیگه باید بشینم حلشو بنویسم .حداکثر حداقل نداره در هر صورت با 3 با وزن کردن میشه پیدا کرد.
به 3 4تایی تقسیم میکنیم و 2 تا رو وز نمیکنیم اگه برابربود که zahedy02006 نوشت

حالا برابر نبود.....

dampayi
28-01-2009, 23:53
اینجوری می شه:
به سه گروه 4 تایی تقسیم می کنیم
2 تا 4 تا رو وزن می کنیم

اگه مساوی شد:
که خب معلومه دیگه از بین اون چهارتایی که بیرونه دوتاشو با دو تا از سالم ها وزن می کنیم اگه مساوی بود
از بین اون دوتای دیگه یکیشو با سالم هامقایسه می کنیم اگه برابر بود اون یکیه اگه نبود همونه
اگه مساوی نبود یکی از همونارو با سالم و عین بالا دیگه!
اگه مساوی نبود:
این یعنی یک طرف ترازو پایینه یک طرف بالا
اسم سکه های کفه ی سبک رو ایکس می ذاریم اسم کفه ی سنگین رو ایگرگ اسم سکه های سالم که بیرون هستند همون سکه!!

دوتا ایکس یه ایگرگ در یه طرف(طرف راست)، یه ایگرگ یه ایکس یه سالم یه طرف(طرف چپ)!
اگه مساوی :
یعنی اینها سالمند می مونه یه ایکس دوتا ایگرگ که بیرونند، بین اونها دوتا ایگرگ رو مقایسه می کنیم اگه برابر بود که می شه همون ایکس اگه برابر نبود می شه اونی که سنگین تره(چون ایگرگ سنگینا بود)
اگه مساوی نبود:
اگه طرف چپ بالا بود اون ایکسه جوابه چون سبکتر شده!
اگه طرف راست بالا بود بین اون تا ایکس با یه سالم مقایسه و بعد پیدا می کنیم!

dampayi
29-01-2009, 00:02
اینجوری می شه:
به سه گروه 4 تایی تقسیم می کنیم
2 تا 4 تا رو وزن می کنیم

اگه مساوی شد:
که خب معلومه دیگه از بین اون چهارتایی که بیرونه دوتاشو با دو تا از سالم ها وزن می کنیم اگه مساوی بود
از بین اون دوتای دیگه یکیشو با سالم هامقایسه می کنیم اگه برابر بود اون یکیه اگه نبود همونه
اگه مساوی نبود یکی از همونارو با سالم و عین بالا دیگه!
اگه مساوی نبود:
این یعنی یک طرف ترازو پایینه یک طرف بالا
اسم سکه های کفه ی سبک رو ایکس می ذاریم اسم کفه ی سنگین رو ایگرگ اسم سکه های سالم که بیرون هستند همون سکه!!

دوتا ایکس یه ایگرگ در یه طرف(طرف راست)، یه ایگرگ یه ایکس یه سالم یه طرف(طرف چپ)!
اگه مساوی :
یعنی اینها سالمند می مونه یه ایکس دوتا ایگرگ که بیرونند، بین اونها دوتا ایگرگ رو مقایسه می کنیم اگه برابر بود که می شه همون ایکس اگه برابر نبود می شه اونی که سنگین تره(چون ایگرگ سنگینا بود)

اگه مساوی نبود:
اگه طرف چپ بالا بود اون ایکسه جوابه چون سبکتر شده
اگه طرف راست بالا بود بین اون تا ایکس با یه سالم مقایسه و بعد پیدا می کنیم

chessmathter
29-01-2009, 00:18
من داشتم جوابو آماده میکردم که dampayi پیشدستی کرد ولی برای درک بهتر .!:31::20:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

chessmathter
29-01-2009, 00:23
یه نکته جالب من داشتم حل میکردم برای بار دوم 4 تا تو هر کفه گذاشتم که اصلا لازم نبود 3 تا کافی بود(میشد از هر کفه یه مربع ورداشت):20::31:
حالا نکته جلب تر!!!!!!!
برای 12 تا سکه تقلبی نشون دادیم که با 3بار میشه حالا تعداد سکه هارو میخوام زیاد کنم.!!!
13 سکه داریم که یکی توش تقلبی است (نمیدونیم سبکتر یا سنگینتره)نشون بدین که با 3 بار وزن کردن سکه تقلبی رو میشه پیدا کرد.؟
حل میشه! فکر کنین.!!!:5::20::46:

elector girl
29-01-2009, 13:50
یه سایت و بگو که با توضیح حل کرده باشه .حالا که میبینم شاید مسئله از یه نسبت ساده فراتر باشه.
میزان رویش چیه؟میزان اولیه چیه؟میزان...
من با یه فرمول نمیتونم قانع بشم که چرا این طوری شد؟شایدمن درست مسئله رو نگرفتم.
ببين وقتي گاوها تو يه مدت مثلا يك هفته يه چمنزار علف مي خورن ، هفته بعد يكم از علف ها در مياد ديگه! يعني علف ها دوباره شروع به رويش مي كنن. به اين ميگن ميزان رويش چمنزار!
(ميزان رويش علف در هر هفته * تعداد چمنزار * تعداد هفته) + ( تعداد چمنزار * ميزان اوليه چمنزار) = علفي كه هر گاو در هر هفته مي خورد * تعداد هفته * تعداد گاو ها
چون ما نمي تونيم ميزان دقيق رويش چمنزارو تعيين كنيم پس بايد بوسيله داده هاي مسئله به يه فرمول كلي برسيم كه سه تا رابطه ي داده شده توش صدق كنه! كه اطلاعاتو متغير مي گيريم و همون روابطي كه نوشتم!
خيلي سادست! نمي دونم چرا سختش مي كنين!:blink::cool::46:

elector girl
29-01-2009, 14:44
یه نکته جالب من داشتم حل میکردم برای بار دوم 4 تا تو هر کفه گذاشتم که اصلا لازم نبود 3 تا کافی بود(میشد از هر کفه یه مربع ورداشت):20::31:
حالا نکته جلب تر!!!!!!!
برای 12 تا سکه تقلبی نشون دادیم که با 3بار میشه حالا تعداد سکه هارو میخوام زیاد کنم.!!!
13 سکه داریم که یکی توش تقلبی است (نمیدونیم سبکتر یا سنگینتره)نشون بدین که با 3 بار وزن کردن سکه تقلبی رو میشه پیدا کرد.؟
در بهترين شرايط 2 بار و بدترين شرايط هم 5 بار! البته مطمئن نيستم . اگه بين اين دو تاست بگين راهمو بذارم.:3:

zahedy2006
29-01-2009, 14:58
حالا نکته جلب تر!!!!!!!

بازم میشه سه گروه چهارتایی کرد و دو گروه رو با هم مقایسه کرد

اگه برابر نباشند که بر طبق شیوه قبلی میشه تو 2 بار وزن کردن دیگه پیدا کرد (سر جمع 3 بار)

اگر برابر باشند پس یا سکه تو 4 تای دیگر است یا اون تکه است سر هم 5 تا سکه مونده که نمی دونیم کدومشون تقلبی اند (2 بار فرصت وزن کردن هم داریم)

3 تاشون رو بر می داریم و با 3 تا از اون 8 اصل مقایسه می کنیم
(در اینجا در صورت نابرابری چون یه کفه ترازو سکه های سالم اند پس اگه طرف دیگر سبکتر باشد، سکه تقلبی سبک تر از اصلی هاست و اگه سنگین تر باشه سکه تقلبی از اصل ها سنگین تره)

اگر برابر باشند پس سکه تقلبی توی اون دوتاست که با یک بار وزن کردن راحت پیدا میشه
(یکیشون رو با یه سکه اصل مقایسه می کنیم و در صورت برابری سکه دیگر تقلبی است - در صورت نابرابری همون تقلبی است)

اگه تقلبیه تو اون سه تا باشه (یه بار فرصت وزن کردن داریم)

همون سه تا رو دوتاشون رو با هم وزن می کنیم
اگه یکی سنگین تر یا سبک تر بشه چون تو بالا فهمیده ایم که سکه تقلبی سنگین تر یا سبک تر از اصلی هاست که اینجا خودش را نشون می ده. اگه با هم برابر باشند پس سومیه تقلبیه

در کل شد سه بار

elector girl
29-01-2009, 15:42
بازم میشه سه گروه چهارتایی کرد و دو گروه رو با هم مقایسه کرد

اگه برابر نباشند که بر طبق شیوه قبلی میشه تو 2 بار وزن کردن دیگه پیدا کرد (سر جمع 3 بار)

اگر برابر باشند پس یا سکه تو 4 تای دیگر است یا اون تکه است سر هم 5 تا سکه مونده که نمی دونیم کدومشون تقلبی اند (2 بار فرصت وزن کردن هم داریم)

3 تاشون رو بر می داریم و با 3 تا از اون 8 اصل مقایسه می کنیم
(در اینجا در صورت نابرابری چون یه کفه ترازو سکه های سالم اند پس اگه طرف دیگر سبکتر باشد، سکه تقلبی سبک تر از اصلی هاست و اگه سنگین تر باشه سکه تقلبی از اصل ها سنگین تره)

اگر برابر باشند پس سکه تقلبی توی اون دوتاست که با یک بار وزن کردن راحت پیدا میشه
(یکیشون رو با یه سکه اصل مقایسه می کنیم و در صورت برابری سکه دیگر تقلبی است - در صورت نابرابری همون تقلبی است)

اگه تقلبیه تو اون سه تا باشه (یه بار فرصت وزن کردن داریم)

همون سه تا رو دوتاشون رو با هم وزن می کنیم
اگه یکی سنگین تر یا سبک تر بشه چون تو بالا فهمیده ایم که سکه تقلبی سنگین تر یا سبک تر از اصلی هاست که اینجا خودش را نشون می ده. اگه با هم برابر باشند پس سومیه تقلبیه

در کل شد سه بار
با يك بارم ميشه! :31:
ميشه اول يه سكه رو كاملا اتفاقي جدا كرد كه مي مونه 12 تا سكه! بعد اون 12 تا سكه رو اگه به دو دسته 6 تايي تقسيم كنيم و وزنشونو اندازه بگيريم در صورت برابر بودن . . . اون سكه اي كه جدا كرديم سكه تقلبيه! :31: كه احتمالش خيلي كمه ولي به هر حال ممكنه!

chessmathter
29-01-2009, 15:58
ببين وقتي گاوها تو يه مدت مثلا يك هفته يه چمنزار علف مي خورن ، هفته بعد يكم از علف ها در مياد ديگه! يعني علف ها دوباره شروع به رويش مي كنن. به اين ميگن ميزان رويش چمنزار!
چون ما نمي تونيم ميزان دقيق رويش چمنزارو تعيين كنيم پس بايد بوسيله داده هاي مسئله به يه فرمول كلي برسيم كه سه تا رابطه ي داده شده توش صدق كنه! كه اطلاعاتو متغير مي گيريم و همون روابطي كه نوشتم!
خيلي سادست! نمي دونم چرا سختش مي كنين!:blink::cool::46:
راه حل تو کاملا درست و منم گرفتم.
حالا استدلال من ایرادش این بود که بالاخره گرفتم
3 گاو تو 2 هفته 2 چمنزار میخورن ولی از این نمیشه نتیجه گرفت 6 چمنزار در 6هفته این 3 گاو میخورن چون وقتی علف ها تموم بشه دیگه رویشی نیست ولی اگه ما 6 چمنزار داشته باشیم چون علف داره دائما رویش میکنه ممکن میزان رویش طوری باشه که حتی بعد دو هفته هیچ کدوم از چمنزار ها تموم نشن.!!!!

ELHAM3000
31-01-2009, 18:51
سلام
واقعا تایپیک عالیست من که خیلی لذت بردم امیدوارم همین طور این تایپیک ادامه داشته باشه دست دوست عزیزمان behroozifar_s واقعا درد نکنه . بی نهایت بخاطر تایپیک عالیت سپاسگذارم . :11:

elector girl
31-01-2009, 22:48
آيا وزن فيل با پشه برابر است؟!!!

اگر

وزن فيل = X و وزن پشه = Y و Y+X=2v

اين تساوي را مي توان به يكي از دو شكل زير نوشت:

X-2V= -Y

X= -Y + 2V

از ضرب اين دو تساوي در هم بدست مي آيد:

X 2 _ 2VX = Y 2 _ 2VY

به دو طرف اين تساوي جمله V 2را اضافه مي كنيم:

X 2 _ 2VX + V 2 = Y 2 _ 2VY + V 2

كه به سادگي به اين صورت در مي آيد:

X _ V) 2 = (Y _ V)2 )

اگر از دو طرف جذر بگيريم:

X _ V = Y _ V

پس:

X = Y

يعني وزن فيل (X) برابر است با وزن پشه (Y)

شما چي فكر مي كنين؟!:31:
نكته : x2 و تمام جمله هاي مشابه رو بخونين X به توان 2 ! من توان زدم ولي انگار font اينجا فرق مي كنه!:46:

chessmathter
01-02-2009, 10:21
آيا وزن فيل با پشه برابر است؟!!!

اگر

وزن فيل = X و وزن پشه = Y و Y+X=2v

اين تساوي را مي توان به يكي از دو شكل زير نوشت:

X-2V= -Y

X= -Y + 2V

از ضرب اين دو تساوي در هم بدست مي آيد:

X 2 _ 2VX = Y 2 _ 2VY

به دو طرف اين تساوي جمله V 2را اضافه مي كنيم:

X 2 _ 2VX + V 2 = Y 2 _ 2VY + V 2

كه به سادگي به اين صورت در مي آيد:

X _ V) 2 = (Y _ V)2 )

اگر از دو طرف جذر بگيريم:

X _ V = Y _ V

پس:

X = Y

يعني وزن فيل (X) برابر است با وزن پشه (Y)

شما چي فكر مي كنين؟!:31:
نكته : x2 و تمام جمله هاي مشابه رو بخونين X به توان 2 ! من توان زدم ولي انگار font اينجا فرق مي كنه!:46:
این وری یه عبارت منفیه و اونوری مثبت یعنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که وقتی از خواص قدر مطلق بریم

که همون چیزی که در اول داشتیم

maabadi
02-02-2009, 12:06
سه بار.
دو حالت داره.
1- اول به دو سکه شش تایی تقسیم میکنیم و در دو کفه میگذاریم. هر کدام سبک تر بود سکه تقلبی در آن است.
در مرحله دوم به سه قسمت دوتایی تقسیم می کنیم. دو دو تایی در کفه ترازو هر کدام سبک تر بود سکه تقلبی در آن است و اگر برابر بودند سکه تقلبی در گروه سوم است.
در مرحله سوم دو سکه باقیمانده هرکدام سبکتر بود سکه تقلبی است.

2- اول به سه گروه 4تایی تقسیم می کنیم. مثل مرحله دوم حالت اول عمل می کنیم. و می فهمیم سکه تقلبی در کدام گروه است.
در مرحله دوم به دو گروه دوتایی تقسیم میکنیم . و میتوان در دو بار آنها را جداگانه تک تک یا دوتا دوتا وزن کرد و سکه تقلبی را شناخت.

maabadi
02-02-2009, 12:26
این وری یه عبارت منفیه و اونوری مثبت یعنی

که وقتی از خواص قدر مطلق بریم

که همون چیزی که در اول داشتیم

البته من این مساله رو این طوری دیدم.
X=y
هر دو طرف ضرب در x
x2=xy
هر دو منهای y2
x2-y2=xy-y2
فاکتور گیری
(x-y)(x+y)=y(x-y)
x+y=y
2x=x
2=1 یا 4=2

chessmathter
02-02-2009, 14:01
سه بار.
دو حالت داره.
1- اول به دو سکه شش تایی تقسیم میکنیم و در دو کفه میگذاریم. هر کدام سبک تر بود سکه تقلبی در آن است.
در مرحله دوم به سه قسمت دوتایی تقسیم می کنیم. دو دو تایی در کفه ترازو هر کدام سبک تر بود سکه تقلبی در آن است و اگر برابر بودند سکه تقلبی در گروه سوم است.
در مرحله سوم دو سکه باقیمانده هرکدام سبکتر بود سکه تقلبی است.

2- اول به سه گروه 4تایی تقسیم می کنیم. مثل مرحله دوم حالت اول عمل می کنیم. و می فهمیم سکه تقلبی در کدام گروه است.
در مرحله دوم به دو گروه دوتایی تقسیم میکنیم . و میتوان در دو بار آنها را جداگانه تک تک یا دوتا دوتا وزن کرد و سکه تقلبی را شناخت.
اصلا سوال و گرفتی میگه نمیدونیم تقلبی سنگینتر یا سبکتره

chessmathter
02-02-2009, 14:04
البته من این مساله رو این طوری دیدم.
X=y
هر دو طرف ضرب در x
x2=xy
هر دو منهای y2
x2-y2=xy-y2
فاکتور گیری
(x-y)(x+y)=y(x-y)
x+y=y
2x=x
2=1 یا 4=2
مشکل اینم اینه که x-y صفر است ونمیشه از 2 طرف برد(صفر وارون ضربی نداره)

BOROAMOO
02-02-2009, 20:46
این یه تست هوشه جوابها هم زیرش هست . امیدوارم خوشتون بیاد .

17.جمله ي بعدي صحت دارد .جمله قبلي غلط است .آيا اين قضيه منطقي است؟
آري خير هيچ كدام

17. هيچ كدام .چونكه جملات متضاد هم هستند .
منبع : اینترنت
پیروز باشید

بله این گزاره به نفی مقدم درست است

chessmathter
02-02-2009, 22:07
بله این گزاره به نفی مقدم درست است
بااینکه با جوابت حال کردم.!!:46:
ولی این یه گزاره شرطی نیست که بگیم به نفی مقدم درسته این دو جمله 2 گزاره متفاوتند.

دوست ریاضی
03-02-2009, 22:04
به چند طریق میتوان مربع 4 در 4 را با 2 عدد 0 و1 پر کرد به طوری که جمع هر سطر و ستون برابر 2 باشد؟

elector girl
04-02-2009, 16:51
به چند طریق میتوان مربع 4 در 4 را با 2 عدد 0 و1 پر کرد به طوری که جمع هر سطر و ستون برابر 2 باشد؟
به نظر من به 90 حالت :46:

chessmathter
04-02-2009, 19:24
من این مسئله رو هم با گراف و هم با جدول البته طوری دیگه حل کردم (با توجه به این نکته که هردفعه دو سطر وجود داره که مکمل هم باشند یعنی اگه یکی1100 دیگری 0011 است)
ولی هیچ کدوم به سادگی و زیبای راه حل elector girl نبود.
:31::5::46:

دوست ریاضی
05-02-2009, 17:28
10تابسته ی 10تایی قرص داریم به عبارتی می شه 100تادونه قرص.توی این 10تا بسته 1بسته ازقرص ها خرابه توجه کنیدکه هر10تاقرص توی بسته خرابه.ما یه ترازوی دیجیتالی داریم که فقط یک بار می تونه اندازه گیری کنه وبعدنشون دادن اولین عددخاموش می شه.
ما چطور می تونیم فقط بایک بار اندازه گیری بفهمیم که کدوم یکی از این ده تا بسته خرابه ؟ یادتون باشه هر قرصی که خراب می شه دیگه وزنی نداره و وزنش صفر(0) می شه

chessmathter
05-02-2009, 20:30
10تابسته ی 10تایی قرص داریم به عبارتی می شه 100تادونه قرص.توی این 10تا بسته 1بسته ازقرص ها خرابه توجه کنیدکه هر10تاقرص توی بسته خرابه.ما یه ترازوی دیجیتالی داریم که فقط یک بار می تونه اندازه گیری کنه وبعدنشون دادن اولین عددخاموش می شه.
ما چطور می تونیم فقط بایک بار اندازه گیری بفهمیم که کدوم یکی از این ده تا بسته خرابه ؟ یادتون باشه هر قرصی که خراب می شه دیگه وزنی نداره و وزنش صفر(0) می شه
بسته ها رو از 1 تا 10 شماره میزاری بعد از اولی یکی از دومی 2 تا همینجور از 10 امی 10 تا بعد وزن میکنی باید وزن بدست اومده برابر وزن 55 قرص باشه به هر تعداد که کم بود اون کیسه خرابه (البته فک کنم باید ذکر کنی وزن قرص سالم و میدونیم و وزن قرص ها یکیه)

elector girl
07-02-2009, 20:43
در یک اتوبوس ۷ بچه مدرسه‌ای نشسته‌اند. هر کدام از آنها ۷ کیف دارند. در کیف هر یک از آنها ۷ گربه ماده هست که هر کدام ۷ بچه‌گربه را حامله هستند. در این اتوبوس چند پا وجود دارد؟
پاسخ یک عدد است که پسورد این فایل اکسل است.
فایل اکسل را ازاينجا دريافت كنيد :

عدد به دست آمده را وارد کنید تا داخل آن بشوید و اسمتان را به انتهای فهرست بیافزایید. بعد هم برای سایر افراد بفرستید.
البته من خودمم نميدونم آدمارو 2 پا حساب كرده يا 4 پا !!!:31:

amir_rahmani
07-02-2009, 21:07
من جواب اتوبوسو پیدا کردم...

اسمم توی لیست نوشتم.

elector girl
09-02-2009, 16:44
كروكوديل دزد!
يك كروكوديل كه بچه اي را دزديده است ، به پدر بچه قول مي دهد كه بچه را برگرداند ، به شرطي كه پدر بچه درست حدس بزند كه بچه برگردانده خواهد شد يا نه !
اگر پدر بچه حدس بزند كه بچه باز گردانده نخواهد شد ، كروكوديل چه بايد بكند ؟!:31:

دوست ریاضی
09-02-2009, 17:31
من جواب اتوبوسو پیدا کردم...

اسمم توی لیست نوشتم.

منم حل کردم و اسم رو هم اضافه کردم ولی وقتی دوباره وارد شدم اسمم نبود چیکار کنم save بشه

دوست ریاضی
09-02-2009, 17:33
بستگی داره کروکدیل واقا میخواسته بچه رو برگردونه یا نه!؟

elector girl
09-02-2009, 17:55
منم حل کردم و اسم رو هم اضافه کردم ولی وقتی دوباره وارد شدم اسمم نبود چیکار کنم save بشه
خب بديهيه كه بعد از وارد كردن اسمت بايد save كني تا save بشه! :31: حالا اون اصلا مهم نيست! مهم درست خوندن سواله كه بيشتر افراد واسه همين اشتباه مي كنن! حالا همين كه شما اين اشتباهو نكردي و تونستي منظور دقيق سوالو بفهمي كافيه! :46:

zahedy2006
09-02-2009, 19:39
كروكوديل دزد!
يك كروكوديل كه بچه اي را دزديده است ، به پدر بچه قول مي دهد كه بچه را برگرداند ، به شرطي كه پدر بچه درست حدس بزند كه بچه برگردانده خواهد شد يا نه !
اگر پدر بچه حدس بزند كه بچه باز گردانده نخواهد شد ، كروكوديل چه بايد بكند ؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مثل پارادکس زیر می مونه با یه تفاوت
مردی که فقط راست یا فقط دروغ می گوید میگه
"من دروغ می گویم"
خب این رو تفسیر کنید

تفاوتش در اینه که شرط برقرار شده و حکم اجرا می شه (تورو خدا قضایی ننوشتم؟؟)
پس بچه برگردونده میشه یعنی باید بچه رو پس بده

chessmathter
09-02-2009, 22:18
كروكوديل دزد!
اگر پدر بچه حدس بزند كه بچه باز گردانده نخواهد شد ، كروكوديل چه بايد بكند ؟!:31:

این مثل پارادکس زیر می مونه با یه تفاوت
مردی که فقط راست یا فقط دروغ می گوید میگه
"من دروغ می گویم"
خب این رو تفسیر کنید

تفاوتش در اینه که شرط برقرار شده و حکم اجرا می شه (تورو خدا قضایی ننوشتم؟؟)
پس بچه برگردونده میشه یعنی باید بچه رو پس بده

اونی که zahedy2006 نوشت یه جو رایی مربوط به پارادکس راسل هست
راسل این مجموعه رو معرفی کرد و خوشحال بود که در ریاضیات پارادوکس پیدا کرده:
مجموع A شامل x هایی است که عضو آن نباشد.
حالا شما به من بگین این مجموعه تهی یا بینهایت عضو داره؟جالبه نه؟؟
ولی ریاضی دان ها برای توجیه ش گفتن مشکل این جمله یا فرض اینه که از خود مجموعه در تعریفش استفاده کردن و چیزهای دیگه..!
توی کروکودیل ها میشه گفت یک پارا دوکس نیست یعنی تنها راهی که بچه رو بر میگردونه اینه که پدره همین جمله رو بگه اگه بر نگردونه که درست گفته و باید برگردونه
پس پسر بچه رو در هر صورت بر میگرده حالا پدره اشتباه کرده و باید بچه رو پس بگیره ولی دیگه مرغ از قفس پرید!!!!:31:

elector girl
10-02-2009, 17:18
اين پارادوكس ها هم جالبنااااااا!:31:
حالا يه پارادوكس ديگه . . . :20:
هر عدد طبيعي رو ميشه به زبان عرفي و بدون استفاده از نمادهاي عددي بيان كرد. مثلا 5 رو ميشه با "پنج" ، "نصف ده" يا "دومين عدد اول فرد" يا " جذر عدد بيست و پنج" و . . . بيان كرد.
حالا عبارت "كوچكترين عدد طبيعي كه با كمتر از سيزده كلمه قابل بيان نباشد" رو در نظر بگيرين ، اين عبارت يك عدد طبيعي رو با دوازده كلمه بيان مي كند كه با كمتر از سيزده كلمه قابل بيان نيست! تفسير كنين . . .:31:

chessmathter
10-02-2009, 21:18
اين پارادوكس ها هم جالبنااااااا!:31:
حالا يه پارادوكس ديگه . . . :20:
هر عدد طبيعي رو ميشه به زبان عرفي و بدون استفاده از نمادهاي عددي بيان كرد. مثلا 5 رو ميشه با "پنج" ، "نصف ده" يا "دومين عدد اول فرد" يا " جذر عدد بيست و پنج" و . . . بيان كرد.
حالا عبارت "كوچكترين عدد طبيعي كه با كمتر از سيزده كلمه قابل بيان نباشد" رو در نظر بگيرين ، اين عبارت يك عدد طبيعي رو با دوازده كلمه بيان مي كند كه با كمتر از سيزده كلمه قابل بيان نيست! تفسير كنين . . .:31:
این پارادوکس نیست که , ممکن همچین عددی وجود نداشته باشه.اگه همچین عددی پیدا کردی که با بیشتر مساوی 13 کلمه بیان شد اونوقت پارادوکس میشه

saber57
10-02-2009, 21:55
در یک اتوبوس ۷ بچه مدرسه‌ای نشسته‌اند. هر کدام از آنها ۷ کیف دارند. در کیف هر یک از آنها ۷ گربه ماده هست که هر کدام ۷ بچه‌گربه را حامله هستند. در این اتوبوس چند پا وجود دارد؟
پاسخ یک عدد است که پسورد این فایل اکسل است.
فایل اکسل را ازاينجا دريافت كنيد :

عدد به دست آمده را وارد کنید تا داخل آن بشوید و اسمتان را به انتهای فهرست بیافزایید. بعد هم برای سایر افراد بفرستید.
البته من خودمم نميدونم آدمارو 2 پا حساب كرده يا 4 پا !!!:31:
هر گربه ماده هفت توله دارد پس با پاهای خودش 16 تا و در هر کیف 16*7=112 هر محصل 112*7=748 تمامی محصلها 5488 بعلاوه پای خود محصلها 5488+14 =5502 بعلاوه پای راننده 5502+2=5504
البته اگه معلم باهاشون باشه 5506
دقت کنید که هر گربه 4 دست و پا داره که دو تا دست و دو تا پا حساب میشه اگه بجای 2 برای گربه 4 رو حساب کنیم ،جواب نهایی میشه 10992 ولی درستش 5504 هست

elector girl
15-02-2009, 16:26
اين لينك رو ببينين . . .:18:

هر كي فهميد جريان چيه به منم بگه خواهشا . . . :20:

Iron
15-02-2009, 17:10
اين لينك رو ببينين . . .:18:

هر كي فهميد جريان چيه به منم بگه خواهشا . . . :20:

سلام.
می دونیم که هر عدد با مجموعه ارقامش همنهشت است به پیمانه 9. بنابراین وقتی مجموع ارقام یک عدد رو ازش کم کنید حاصل با صفر همنهشت است به پیمانه 9. پس حاصل بر 9 بخشپذیر است یا به عبارتی حاصل همیشه مضرب 9 است. اون علامتی هم که نمایش داده میشه در تمامی مضارب 9 تکرار شده.:31:

chessmathter
15-02-2009, 18:38
سلام.
می دونیم که هر عدد با مجموعه ارقامش همنهشت است به پیمانه 9. بنابراین وقتی مجموع ارقام یک عدد رو ازش کم کنید حاصل با صفر همنهشت است به پیمانه 9. پس حاصل بر 9 بخشپذیر است یا به عبارتی حاصل همیشه مضرب 9 است. اون علامتی هم که نمایش داده میشه در تمامی مضارب 9 تکرار شده.:31:
دقیقا و 90 هم نیست چون هیچ وقت نمیشه .:31: کلکه جالبی بود . این علامت ها هستن که عوض میشن و ربطی به عوض شدن انتخاب ما نداره.:46::5::20::31:

pchellboy
26-02-2009, 00:13
من اين موضوع رو خوب نگرفتم، يكي ممكنه بهتر و بازتر توضيح بده، البته من از اون هايي نيستم كه دير مي گرن يا اصلا نمي گيرن بر عكس رياضياتمم خوبه ولي نمي دنم چرا نگرفتم!
لطفا كمك كنيد!
(راستي قضيه ي گربه ها خيلي ساده بود، نميشه بازم از اين جور معما ها بزارين كه همراه اسامي حل كننده هاش باشه كه آرم روش بشه به دوستاش بفرسته!؟ اگه بزارين ممنون مي شم اصلا بياين از همين فروم يه همچين قدم هايي رو بزاريم چيه اين سايت و بچه هاش از بقيه ها كمتره؟)
ممنون

soroshea
26-02-2009, 11:40
دقیقا و 90 هم نیست چون هیچ وقت نمیشه .:31: کلکه جالبی بود . این علامت ها هستن که عوض میشن و ربطی به عوض شدن انتخاب ما نداره.:46::5::20::31:

یعنی انتخاب های ما رو حدس می زنه یا همین جوری یه عددی رو در 9 ضرب می کنه و علامتش رو برای ما نشون می ده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:18:

chessmathter
26-02-2009, 12:10
یعنی انتخاب های ما رو حدس می زنه یا همین جوری یه عددی رو در 9 ضرب می کنه و علامتش رو برای ما نشون می ده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:18:
نه عزیز یعنی جواب تو(عددی که بدست میاری) حتما بر 9 بخشپذیر هست پس اون میاد تمام مضارب 9 رو یه شکل نشون میده وهر دفعه شکلش و فقط عوض میکنه وتو فکر میکنه که اون عدد تو رو حدس می زنه.

soroshea
26-02-2009, 15:36
نه عزیز یعنی جواب تو(عددی که بدست میاری) حتما بر 9 بخشپذیر هست پس اون میاد تمام مضارب 9 رو یه شکل نشون میده وهر دفعه شکلش و فقط عوض میکنه وتو فکر میکنه که اون عدد تو رو حدس می زنه.

ندیده بودم تمام مضارب 9 یک شکل اند . ممنون :27: :11:

يحيي فروزنده
26-02-2009, 15:43
1-تو هر ليوان 3 تا سكه ميذاريم
2-7دي هوا برفيه
3-

يحيي فروزنده
26-02-2009, 15:49
39رقمي سيشسشسشسسشسشيسش

mustaphakrm
26-02-2009, 17:01
این که کاری نداره ؟چوون خرس به سمت شرق رفته هیچ تاثیری نداره بنا براین
نقطهpقطب بوده است در نتیجه رنگ خرس سفید است.
حال کردی چاکریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dampayi
26-02-2009, 19:35
سلام دوستان
یه چیز دیدم جالب بود گفتم شما هم ببینید!
زیاد به هوش ربطی نداره(یعنی اصلا) ولی جالبه!!
حالا می ذارم خودتون ببینید دیگه!!
حال داد یه صلوات !!!

dampayi
26-02-2009, 19:40
فکر می کنم جایی که آپ کردم مشکل داره!!
یه جا دیگه!!!!!!:

می بینیدش؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

elendil
26-02-2009, 20:09
فکر می کنم جایی که آپ کردم مشکل داره!! یه جا دیگه!!!!!!: می بینیدش؟

قدیمی ولی جالب بودش

من تو بیشترشون لغت رو میخوندم :d

dampayi
27-02-2009, 12:32
قدیمی ولی جالب بودش

من ندیده بودم گفتم شاید شما هم ندیده باشید!!!
یه مشکل اساسی که داره اینه که خیلی از رنگاش اسم نداره!!!!!
آخه من اون بنفش یکی مونده به آخریو چی بگم!؟
چه رنگیه؟!!!!

elendil
27-02-2009, 20:42
من ندیده بودم گفتم شاید شما هم ندیده باشید!!! یه مشکل اساسی که داره اینه که خیلی از رنگاش اسم نداره!!!!! آخه من اون بنفش یکی مونده به آخریو چی بگم!؟ چه رنگیه؟!!!!

فک کنم همین رنگش باعث میشه کسایی که سمت راست مغزشون تلاش بیشتر میکنه برا چند لحظه فقط نگاه بکنن بهش و هیچی نگن :d

saber57
05-03-2009, 22:13
فکر می کنم جایی که آپ کردم مشکل داره!!
یه جا دیگه!!!!!!:

می بینیدش؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا یه چیز جالبتر سعی کنید دو تا دستتون رو در دو جهت مخالف(ساعتگرد و پاد ساعتگرد )همزمان بچرخونید.اینم یک مثال دیگه

ayoobmaha
16-03-2009, 14:25
:19:
سوال هوش؟!

خرسی از نقطه p یک کیلومتر به سمت جنوب حرکت میکند، سپس یک کیلومتر به سمت شرق میرود و در انتها یک کیلومتر به سمت شمال میرود و به نقطه p میرسد!! ( برای دقت بیشتر توصیه میکنم حتما" شکل رسم کنید.) حال سوال این است که رنگ خرس چیست؟
همه ما میدانیم که خرس یا سفید است یا قهوه ای ویا خرس پاندا است. پس ، لطفا جواب های خود و راه رسیدن به جوابرا در قسمت "نظر بدهید" ویا " ؟ نظر " بیان نمائید.
این سوال در کتاب چگونه مسئله حل کنیم تالیف جرج پولیا آمده است.

موفق باشید

خرس قطبی نیست ؟ ............................

saber57
20-03-2009, 12:52
:19:

خرس قطبی نیست ؟ ............................

درسته خرس قطبی هست. اگر خرس در قطب شمال باشه ، فرض مساله درست از آب در میاد . خرس از نقطه A یک کیلومتر به جنوب رفته و به نقطه B رسیده بعد از اون به شرق و نقطه C و نهایتا رادیکال 2 کیلومتر به شمال رفته و مجددا به A برگشته.به شکل زیرنگاه کنید:

elector girl
28-03-2009, 14:50
در زمان مد

کشتی در نزدیکی ساحل لنگر انداخته است و نردبان طنابی آن در کنار بدنه کشتی آویزان است. نردبان 10 پله دارد و فاصله بین هر دو پله 30 سانتیمتر است. پایین ترین پله ، درست روی سطح آب قرار گرفته است. اقیانوس کاملا آرام است ، ولی مد شروع می شود که آب را در هر ساعت 15 سانتیمتر بالا می آورد.
بعد از چه مدتی آب ، پله سوم نردبان را می پوشاند؟ :20:

elector girl
28-03-2009, 14:50
در یک سبد 5 سیب است. چگونه این سیب ها را بین 5 دختر تقسیم کنیم که به هر دختر یک سیب برسد و یک سیب هم در سبد باقی بماند؟! :31:

saber57
28-03-2009, 15:55
در یک سبد 5 سیب است. چگونه این سیب ها را بین 5 دختر تقسیم کنیم که به هر دختر یک سیب برسد و یک سیب هم در سبد باقی بماند؟! :31:

4 سیب رو بین 4 دختر تقسیم کرده سیب پنجم رو با سبد به دختر پنجم میدیم:31:

saber57
28-03-2009, 16:04
در زمان مد

کشتی در نزدیکی ساحل لنگر انداخته است و نردبان طنابی آن در کنار بدنه کشتی آویزان است. نردبان 10 پله دارد و فاصله بین هر دو پله 30 سانتیمتر است. پایین ترین پله ، درست روی سطح آب قرار گرفته است. اقیانوس کاملا آرام است ، ولی مد شروع می شود که آب را در هر ساعت 15 سانتیمتر بالا می آورد.
پله اول روی آب قرار دارد و دو پله بعد یعنی پله سوم معادل 60 سانتیمتر باید ببینیم بعد از چقدر توسط سطح آب پو شیده میشه؟فاصله هر دو پله متوالی 30 سانتیمتر معادل 2 ساعت هست پس 60 سانتیمتر میشه 4 ساعت.:31:

Grand
28-03-2009, 16:11
در زمان مد

مد تاثیری بر روی فرو رفتن نردبان ندارد! چون با بالا آمدن آب دریا، کشتی هم بالا خواهد آمد.

saber57
28-03-2009, 16:24
مد تاثیری بر روی فرو رفتن نردبان ندارد! چون با بالا آمدن آب دریا، کشتی هم بالا خواهد آمد.

دقت کنید کشتی لنگر انداخته

chessmathter
28-03-2009, 16:51
در زمان مد

کشتی چه لنگر بندازه چه ندازه میاد بالا.

chessmathter
28-03-2009, 16:53
جواب اینم فک کنم همون saber گفت.

saber57
28-03-2009, 17:21
کشتی چه لنگر بندازه چه ندازه میاد بالا.

درست اگه لنگر رو به کف ساحل ببندیم(اکثر لنگرها اینطورن) خب طول زنجیر ثابت هست لابد کشتی هم ثابت میمونه (بالا نمیاد):31:

واقعا برای باخت تیم ملی متاسف شدم . آخه خدایا کی میشه فوتبال رو از ...... جدا کنند . اگه ریگی توی کفش مربیان و ...... نبود چرا علی کریمی و باقری توی بازی نبودند . مثل روز روشنه که ................................................. :2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

chessmathter
28-03-2009, 17:52
درست اگه لنگر رو به کف ساحل ببندیم(اکثر لنگرها اینطورن) خب طول زنجیر ثابت هست لابد کشتی هم ثابت میمونه (بالا نمیاد):31:
انگار لنگر درست به اندازه فاصله ی عمودی کشتی تا کف دریاست.!:31::20::46:

amin4512
24-04-2009, 16:54
سلامممممممممممممم به من هم محلي بدهيد

amin4512
27-04-2009, 15:01
1- ميان ( بين ) سه ليوان آنها را بگذار و داخل هر كدام تعداد فرد سكه بگذار.
2- در 7دي درخت سايه ندارد.
3- يك مستطيل بكش كنارش هم 3تاخط

sepehr_x50
28-04-2009, 16:33
سوالات جدید نمی زارید؟ (سوالاتی مثله سواله ماهی در کدام خانه است که ماله انیشتین بود - یا سوال بیل گیتس و ... رو اگر بزارید ممنون میشم.)

(اگر واقعا سوال هوش دارید بزارید لطفا، چون مقلا اون 3 تا که سوال هوش نبود...)

amin4512
29-04-2009, 12:40
سوال هوش؟!

خرسی از نقطه p یک کیلومتر به سمت جنوب حرکت میکند، سپس یک کیلومتر به سمت شرق میرود و در انتها یک کیلومتر به سمت شمال میرود و به نقطه p میرسد!! ( برای دقت بیشتر توصیه میکنم حتما" شکل رسم کنید.) حال سوال این است که رنگ خرس چیست؟
همه ما میدانیم که خرس یا سفید است یا قهوه ای ویا خرس پاندا است. پس ، لطفا جواب های خود و راه رسیدن به جوابرا در قسمت "نظر بدهید" ویا " ؟ نظر " بیان نمائید.
این سوال در کتاب چگونه مسئله حل کنیم تالیف جرج پولیا آمده است.

موفق باشید

سفيد - چون در قطب شمال فقط اينطوري است .
:31:

amin4512
29-04-2009, 12:44
طناب روي آب شناور مي مونه .

amin4512
29-04-2009, 16:52
تست هوش:
دواتاق در كنار هم هستند در يكي 3كليد برق وديگري 3لامپ است . بين اين دو اتاق فقط يك درب هست وپنجره وجود نداره . هيچ وسيله اي هم نداريد شما در اتاق كليد ها هستيد . درب بسته است . حال بگوييد كدام كليد مال كدام لامپ است؟ فقط يكبار مي توانيد درب را باز كنيد .
بيل گيتس

M O B I N
29-04-2009, 17:33
خب اول ما یکی رو روشن میکنیم تا چند دقیقه می ایستیم بعد خاموش میکنیم (کلید را به خاط میسپاریم)بعد کلید بعدی رو می زینم میریم تو اون اتاق چراغی که روشن هست برای کلید دومیه بعد چراغی که حرارت داره برای کلید اولیه خاموشه هم برای کلید سومیه!!!!!

amin4512
02-05-2009, 10:43
4ساعتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتت طول مي كشه به پله سوم برسه

ssii
08-05-2009, 14:23
6 تا سوال هوش مدرسه مون بهمون داده ، پنج تاش رو حل کردم ، توی آخریش بدجوری گیر کردم:

برندگان یک مسابقه ریاضی میتوانند یکی از جوایز زیر را انتخاب کنند ، اگر شما جزو برندگان این مسابقه ریاضی باشید ، کدام جایزه را انتخاب میکنید؟
الف) یک کیلو سکه نیم بهار آزادی
ب ) نیم کیلو سکه تمام بهار آزادی

فکر میکنم به لحن خوندن دو گزینه بستگی داشته باشه ، اما هر چی سعی میکنم درست نمیشه!
میشه کمکم کنید؟
ميشه الف،يعني همون 1 كيلو
چون الف 1كيلويه ولي ب 0.5 كيلو

amin4152
11-05-2009, 18:51
صلام جون حركي دوثط داريد كمك كنيد من Amin4512هستم ولي اسم كاربري مو Amin4152كردم حالا بايد از ثفر شروع كنم وفعال نيصطم. شما نمي طونيد كاري بكنيد......

dampayi
12-05-2009, 22:19
صلام جون حركي دوثط داريد كمك كنيد من Amin4512هستم ولي اسم كاربري مو Amin4152كردم حالا بايد از ثفر شروع كنم وفعال نيصطم. شما نمي طونيد كاري بكنيد......
جان؟!!!
این الان سوال هوشه؟!!!!

fun
13-05-2009, 13:59
تست هوش:
دواتاق در كنار هم هستند در يكي 3كليد برق وديگري 3لامپ است . بين اين دو اتاق فقط يك درب هست وپنجره وجود نداره . هيچ وسيله اي هم نداريد شما در اتاق كليد ها هستيد . درب بسته است . حال بگوييد كدام كليد مال كدام لامپ است؟ فقط يكبار مي توانيد درب را باز كنيد .
بيل گيتس
در حالیکه تمام کلیدها خاموشن در اتاق رو باز می کنیم بعد دونه دونه میزنیم ببینم کدوم روشن میشه!:20:

amin4152
14-05-2009, 10:50
فكر كنم جواب بالا داده
amin4512

خورشید زمستان
14-05-2009, 15:26

لی لی لا لا لی لی لا لا لی لی لالا لی لی لا لا لی لی لا لا لی لی لا لا لی لی لا لا ادبیات تپر بید
ادبیاتو گذاشتی توی پژو با 200 تا سرعت زدی به دیوار این کلمات ازش درست شد .
کلمات شریف نیستم و نمیتونید بعد از تصادف مرگبار به صورت نیصطم و نمی طونید راهی سردخانه شدند:31:

dampayi
14-05-2009, 19:18
دوستان فکر می کنم اینجا جایی برای طرح سوالات هوش هست نه در خواست کمک و بیان مشکلات شخصیو حتی جملات قصار ادبی!!!!
دیگه خسته شدم از بس تو اشتراکاتم عنوان چند تا سوال هوش رو دیدم و بعد کلی دنگ و فنگ با اینترنت ذغالی صفحه رو باز کردم و با چند تا پست بی ربط مواجه شدم!!!!

دوستان لطف کنن عنوان تاپیک رو بخونند!

ممنون!!

ffaali
15-05-2009, 07:30
1-توی یک لیوان لیوان دومی را می گذاریم وداخلش سه تاسکه می اندازیم توی لیوان سومی هفت تاسکه می اندازیم.
2- درساعت 6 هفتم دی آفتاب نیست چون غروب کرده است.
3-یک مستطیل می کشیم کنارش سه تاخط.

ffaali
15-05-2009, 09:36
1-اگر اکبر نتواند باربکا ازدواج کندنام مستعار امین دربحث یورو شهراوهام چه خواهد بود لطفا با دلیل بنویسید

2-در رابطه ی عددی زیر ؟و ؟را پیداکنید:

؟,؟,32,55,1010,22,44,88
3-وقتی 1616 پس از رمزگذاری به11001010000تبدیل شود 1212به چه عددی تبدیل می شود ؟
:33:

Luxe
15-05-2009, 13:57
اگر اکبر نتواند باربکا ازدواج کندنام مستعار امین دربحث یورو شهراوهام چه خواهد بود لطفا با دلیل بنویسید

از فری کله پز بپرس.

persiangulf
15-05-2009, 19:12
2-
?1=1616
?2=1414

هر عدد تشکیل شده است از 2 بار تکرار مجموع ارقام عدد قبلی

saber57
16-05-2009, 04:00
1-اگر اکبر نتواند باربکا ازدواج کندنام مستعار امین دربحث یورو شهراوهام چه خواهد بود لطفا با دلیل بنویسید

2-در رابطه ی عددی زیر ؟و ؟را پیداکنید:

؟,؟,32,55,1010,22,44,88
3-وقتی 1616 پس از رمزگذاری به11001010000تبدیل شود 1212به چه عددی تبدیل می شود ؟
:33:
1- از اونجاییکه اکبر و ربکا حرفاشون برعکس همدیگه هست این سرنخ رو به ما میده که اسم مستعارش باید حروف برعکس یورو شهراوهام باشه که میشه : ماهواره شوروی

2- مجموع اعداد 32 میشه 5 که دو بار تکرار شده 55 و مجموع دو عدد 55 میشه 10 که بعد از دوبار تکرار 1010 وحالا ابتدای سه عدد بعدی با 10 تا کمتر از 32 شروع شده که 22 هست و با همون الگوریتم قبلی اعداد 44 و 88 حاصل شدند بنابراین اولین عدد دسته بعد 10-22=12 خواهد بود و دو عدد دیگه هستند 33 و 66 بطور خلاصه :

32,55,1010,22,44,88,12,33,66

3-عدد رمزنگاری شده در واقع 1616 در مبنای 2 هست حالا 1212 در مبنای 2 هست :

10010111100

راستی یادم رفت بگم اعداد معمولی که ما مینویسیم (اعداد معمولی) همه در مبنای 10 هستند :46:

amin4152
17-05-2009, 21:17
[quote=dampayi;3777863]دوستان فکر می کنم اینجا جایی برای طرح سوالات هوش هست نه در خواست کمک و بیان مشکلات شخصیو حتی جملات قصار ادبی!!!!
دیگه خسته شدم از بس تو اشتراکاتم عنوان چند تا سوال هوش رو دیدم و بعد کلی دنگ و فنگ با اینترنت ذغالی صفحه رو باز کردم و با چند تا پست بی ربط مواجه شدم!!!!

دوستان لطف کنن عنوان تاپیک رو بخونند!

آقا ببخشيد .....كردم ديگه تكرار نمي شه شما فقط لطف كنيد مشكل من راحل كنيد قول مي دم تست هوش بيارم وسرشان شرط بندي كنم. باتشكر Amin4152 يا amin4512 قديم

amin4152
18-05-2009, 17:38
تست هوش:
شما در بيابان هستيد ويك ظرف ماست خالي داريد ويك توپ لاكي وهيچ وسيله اي هم نداريد وخيلي خسته وگرسنه هستيد وحتي نمي توانيد راه برويد حالا چگونه اين توپ ر ا در ظرف قرار دهيم بدون اينكه تماسي با ظرف داشته باشد؟ توپ وظرف 5متر باشما فاصله دارند؟

saber57
18-05-2009, 21:18
تست هوش:
شما در بيابان هستيد ويك ظرف ماست خالي داريد ويك توپ لاكي وهيچ وسيله اي هم نداريد وخيلي خسته وگرسنه هستيد وحتي نمي توانيد راه برويد حالا چگونه اين توپ ر ا در ظرف قرار دهيم بدون اينكه تماسي با ظرف داشته باشد؟ توپ وظرف 5متر باشما فاصله دارند؟

:31: صبر میکنیم تا نور خورشید سایه های توپ لاکی و ظرف ماست را در یک امتداد قرار بده(سایه توپ در ظرف بیفته) بنابراین توپ بدون برخورد با ظرف در اون جا میگیره

amin4152
19-05-2009, 19:47
بايد دقيقا توپ درون ظرف باشد نه سايه آن .....

خورشید زمستان
23-05-2009, 08:27
بايد دقيقا توپ درون ظرف باشد نه سايه آن .....

سلام بر تو ای صفر کیلومتر

بسیار خرسندم از اینکه کلماتت شکل جدی تری بر خود گرفتند . اگر ظرف ماست خالیست پس ماستش کو لابد صاحب ظرف آنر خورده که دیگر نباید گرسنه باشد و اگر در بیابانست پس توپ لاکی را در ظرف ماست قرار دادن چه افاقه ای برای انسان مظلوم گرمازده گرسنه خواهد کرد :31:. باید به فکر نجات جان بود نه انداختن یک توپ لاکی در ظرف . باز هم از دقت نظرت در تایپ و نگارش دقیقتر حروف و یا بهتر بگویم چرخاندن انگشتانت بر صفحه کلید بینهایت خوشحالم . آفرین بارک الله مرحبا ماشا الله :26: راستی روز گذشته مراسم چهلم کلمات "نیستم " (نیصتم) و نمی تونید (نمیطونید) برگزار شد . به عنوان قاتل غیر عمد جای سبزت در مراسم خالی بود :37: بدرود و .....

amin4152
23-05-2009, 10:45
باشه ديگه كاريت ندارم ولي كمي بيشتر در مسئله دقت كن.

pchellboy
10-08-2009, 13:46
در مسئله تناقض يا پارادكس وجود دارد، ميگه هيچ وسيله اي ندارد، ولي مي گه توپ و .. داره، عزيز من اين سوال هوش نبود،

من خودم هر چند ماه يك بار يك سري اينجا ميزنم، ولي وقت سوال گذاشن ندارم، انشالله از اين به بعد سوالت بهتري قرار بگيره،

rash
30-08-2009, 08:38
تست هوش:
سلام.
یه سوال: اونجا تنهاییم؟ :20:

davy jones
30-08-2009, 13:14
تست هوش:

تو سوال گفته شده که شما حق ندارید با ظرف تماس داشته باشید ولی نگفته که نباید با توپ هم تماس داشته باشید. بنابراین صبر میکنیم تا باد توپ را به حرکت درآورد. آنقدر صبر میکنیم تا بر حسب اتفاق هم که شده توپ بغلتد و به طرف ما بیاید. اگر هم نیامد سنگهای بیابان را طوری در مسیر توپ پرت میکنیم که بالاخره توپ به سمت ما بیاید. در کل ممکن است این مرحله سالها به طول انجامد:27: بعد از اینکه این اتفاق افتاد از اونجایی که محدودیتی در تماس با توپ نیست توپ را برداشته و با آن کاسه را نشانه میگیریم و توپ را در درون آن میاندازیم. اگر توپ داخل کاسه رفت که رفت وگرنه چند سال دیگر برای بدست آوردن مجدد توپ تلاش میکنیم و ...

موفق باشین.
88/6/8

niloofar_sh
04-12-2009, 03:28
به نظر من کوچکترین زاویه در ساعت دوازده و یک دقیقه س که با تناسب در میاد پنج و نیم درجه درسته؟ اگه درسته تناسبشو بگم

saman_mute
28-10-2010, 13:15
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw chi migi ajib ajabe make hichi navafahmidam

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

sasasdadada

davy jones
28-10-2010, 15:24
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw chi migi ajib ajabe make hichi navafahmidam

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

sasasdadada

تاپیکی که آخرین پستش برای 10 ماه پیش رو آوردی بالا. تازه اونم با یه اسپم:13:
قوانین فروم رو هم که معلومه نخوندی (فینگیلیش نوشتن ممنوعه)

caca_caca888
28-10-2010, 15:49
خوب میخوام یه مساله بگم.

10 میله داریم . و در هر میله 10 وزنه داریم.
وزنه های 9 تا از این میله ها 100 گرمی هستن
اما تمامیه وزنه های یکی میله ها 90 گرمی هست.

با یک بار وزن کردن.نشان دهید که کدام یک از میله ها وزنه های 90 گرمی دارد؟
از دوستانی که قبلا این مساله را حل کردند و جواب را میدانند میخواهم که جواب را نگویند.:10:

Xx ALI xX
18-11-2010, 22:05
1.در داخل یکی از لیوان ها 4 سکّه گذاشته ودر دوتای دیگری در هر کدام 3سکّه می گذاریم یکی از لیوان هایی که 3 سکّه دارند را داخل لیوانی که چهار سکّه دارد می گذاریم بدین ترتیب در یکی از لیوان ها 7 سکّه و در دوتای دیگری 3سکّ وجود خواهد داشت.
2.خورشید در زمستان زودتر از ساعت 6 غروب می کند پس سایه ای نخواهیم داشت.
3.یک مستطیل چهرضلعی را میکشیم و در کنار آن سه خطّ راست می کشیم.:27:

mehdi2961
25-11-2010, 15:36
1 - می خواهیم 10 سکه را بین سه لیوان طوری تقسیم کنیم که داخل هر لیوان تعداد فرد سکه باشد . یکی از روشهای حل خود را بیان کنید

2 - اگر طول درختی 2 متر باشد، سایه این درخت در ساعت 6 بعد از ظهر روز 7 دی از خود درخت بزرگتر است یا خیر ؟ با دلیل .

3 - کشیدن یک مستطیل با 3 خط .

1- در یک لیوان 2 سکه و در دومین لیوان 3 سکه می اندازیم حالا لیوان دومی را در اولی قرار میدهیم(اولی میشود 5 سکه ای)
در پایان 5 سکه دیگر را نیز در لیوان سوم می اندازیم.
2 و 3 را هم که تو صفحه ی 2 جواب دادند:5:

MehranVB
25-11-2010, 15:52
سئوال کمی +18 است، ولی خیلی قشنگه!
دو مرد و دو زن و دو کان.دوم داریم، یکی از اینا هم ایدز داره، چطور میتونن هر دو مرد با هر دو زن نزدیکی داشته باشه بدون اینکه هیچ کس ایدز بگیره؟؟

caca_caca888
25-11-2010, 16:31
خوب میخوام یه مساله بگم.

10 میله داریم . و در هر میله 10 وزنه داریم.
وزنه های 9 تا از این میله ها 100 گرمی هستن
اما تمامیه وزنه های یکی میله ها 90 گرمی هست.

با یک بار وزن کردن.نشان دهید که کدام یک از میله ها وزنه های 90 گرمی دارد؟
از دوستانی که قبلا این مساله را حل کردند و جواب را میدانند میخواهم که جواب را نگویند.:10:

دوستان
چرا هیچکی جواب اینو نداد

دو مرد و دو زن و دو کان.دوم داریم، یکی از اینا هم ایدز داره، چطور میتونن هر دو مرد با هر دو زن نزدیکی داشته باشه بدون اینکه هیچ کس ایدز بگیره؟؟
میشد سوالو یه جور دیگه بگیا:دی

خوب یکیشون که سالمه ، اول با سالمه بدون کا... بعد با ایدزیه با کا... :دی

dir vaght
26-11-2010, 07:53
دوستان
چرا هیچکی جواب اینو نداد

میشد سوالو یه جور دیگه بگیا:دی

خوب یکیشون که سالمه ، اول با سالمه بدون کا... بعد با ایدزیه با کا... :دی

اگه ترازو یک کفه باشدبه هر میله یه شماره می دیم به تعداد شماره مهره بر میداریم اگه x مقدار خوانده شده باشد آنگاه n شماره میله می باشد. 10n=550-x

peserism
27-11-2010, 22:04

خوب این که کاری نداره . اول می رن آزمایش خون . اونی که ایدز داره مشخص می شه . سپس به کمک یه حجت الاسلام صیغه می کنند . اول با سالمه . بعد می رن با یه سالمه دیگه سپس با ایدزیه . تای اولی بدون کاندوم . آخری با کاندوم . علت این که یه نفر دیگه رو اضاف کردم به این خاطره که سه تا ثوابش بیشتره . طبق روایات مردی که سه بار ازدواج موقت کنه جاش تو بهشته . :31:

oveies
02-01-2011, 04:06
سوال اول سرکاریه یا جوابش الکیه
سوال دوم:نابغه چجوری شب سایه متر میکنی به ماهم یاد بده!!!!!!
سوال سومم که چرته شما مستطیل سه خطه بکش

masih eia
26-01-2011, 12:53
10ta kise darim 9tash 1000gr yekish 900gr che joori ba yebar vazn kardan befahmim kodomesh 900 gr hast?

caca_caca888
26-01-2011, 13:23
اگه ترازو یک کفه باشدبه هر میله یه شماره می دیم به تعداد شماره مهره بر میداریم اگه x مقدار خوانده شده باشد آنگاه n شماره میله می باشد. 10n=550-x

خوب جواب دادی
اما کاش بیشتر توضیح میدادی...
اما فرمولرو نفهمیدم.مثلا اگه میله مورد نظر نهم باشه: 90=550-x
x=460
خوب:
900
800
700
600
500
400
300
200
90
0

خوب الان ما 460 رو از کجا گیر آوردیم؟460 جزو داده مساله باید باشه و 90 جزو جواب

جوابی که من داشتم فرق میکرد.بیشتر توضیح بدید...

سوال بالایی هم اشتباه طرح شده.در اصل همون سوالیه که من پرسیدم اما یه جاشو حذف کردی!

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

فارسی تایپ کنید..............

masih eia
26-01-2011, 13:28
سوال بالایی هم اشتباه طرح شده.در اصل همون سوالیه که من پرسیدم اما یه جاشو حذف کردی!

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

فارسی تایپ کنید..............
سوال اصلش همینه!!!از اینکه فارسی تایپ نکردم معذرت میخوام.:10:

caca_caca888
26-01-2011, 14:49
10ta kise darim 9tash 1000gr yekish 900gr che joori ba yebar vazn kardan befahmim kodomesh 900 gr hast?
دوست عزیز
سوالتون وقتی جواب داره که بگی تو هر کیسه 10 تا وزنه هست.و تمامیه وزنه ها 100 گرمی هست به غیر از یه کیسه که وزنه هاش 90 گرمیه...که میشه همون قضیه میله که من مطرح کردم.

این سوال رو پرسیدی خودت جوابشو میدونی؟ یا میخوای ما جواب رو بهت بگیم؟اگه میخوای بگو جوابشو توضیح بدم.(البته جواب این سوالی که خودم طرح کردم)

masih eia
26-01-2011, 16:28
دوست عزیز
سوالتون وقتی جواب داره که بگی تو هر کیسه 10 تا وزنه هست.و تمامیه وزنه ها 100 گرمی هست به غیر از یه کیسه که وزنه هاش 90 گرمیه...که میشه همون قضیه میله که من مطرح کردم.

این سوال رو پرسیدی خودت جوابشو میدونی؟ یا میخوای ما جواب رو بهت بگیم؟اگه میخوای بگو جوابشو توضیح بدم.(البته جواب این سوالی که خودم طرح کردم)
خیلی ممنون دوست عزیز جواب اینی که شما میگیا بلدم.:11:

god of
22-03-2014, 13:28
چطوری با 8 تا 8 به عدد1000 برسیم؟

ali_kasper
12-04-2014, 21:01
چطور میشه یه مثلث با چهار تا خط کشید؟؟؟؟!

Bl@sTeR
19-05-2014, 01:34
چطور میشه یه مثلث با چهار تا خط کشید؟؟؟؟!

fatemeh939
01-10-2014, 02:00
سلام خوبی عزیز.من جواب معمای ٧بچه مدرسه ای ک ٧کیف....میخوام لدفن