PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه پاک کردن ویندوز دوم

dubairan
07-11-2007, 14:35
سلام دوستان
ویندوز ویستا روی سیستمم نصبه که ویندوز ویستای دومی روی درایو دی نصب کردم. حالا میخوام آنیستالش کنم بطوریکه در بالا آمدن سیستم هم وجود نداشته باشد(که باید یکی از دو ویندوز را برای بالا آمدن انتخاب کنیم) وخلاصه کلا میخوام ویندوز جدیدی که نصب کردم را حذفش کنم، چه باید کرد؟ ضمنا نه در داس ونه در ویندوز نمیتونم پرونده ویندوز را در درایو دی پاک کنم.
ممنون

sama_65
07-11-2007, 15:39
دوست عزیز شما این مسیر رو دنبال کن :

Control panel / System / Advanced / Startup and Recovery / Settings
نوی قسمت system startup از گزینه Edit ویندوز دومت رو پاک کن و دکمه OK رو بزن

dubairan
07-11-2007, 18:23
ممنون از راهنمایی ات
اما من اینجا Edit ندارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sama_65
07-11-2007, 19:18
راستش با ویستا نمیدونم اما اکس پی داره ؛ نیگا :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dubairan
07-11-2007, 19:47
تشکر مجدد از شما دوست عزیز
دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

DrXoX
07-11-2007, 22:50
سلام

dubairan جان شما مي خواي ويندوز رو پاك كني يا اسم ويندوز كه توي صفحه انتخاب مياد ؟ اين روشي كه

sama_65 گفت اسم ويندوز رو فقط پاك مي كنه ، اگرمي خواي اين كار رو انجام بدي مي توني با استفاده از

Msconfig و بعد سربرگ Boot.ini هم اين كار رو انجام بدي

موفق باشيد

winxp
08-11-2007, 01:15
سلام عزیز

دوستان راه های خوبی رو گفتن
و شما فکر کنم منظورت پاک کردن ویستا بوده که میتونی بری xp و ویستا رو از drive d فرمت کنی و سپس مسیر سما خانم یا drxox جان رو انجام بدی و یا تو ران تایپ کنی
c:\boot.ini
و اون رو ویرایش کنی که فکر نکنم این روش جدید رو بشه انجام داد

موفق باشی

dubairan
08-11-2007, 10:53
تشکر از شما
ببینید من یک ویستا روی درایو سی داشتم ویندوز ویستای جدیدی روی درایو دی نصب کردم حالا میخوام ویندوز جدیده که روی درایو دی هست را آنیستالش کنم.

DrXoX
08-11-2007, 15:06
سلام

اول بايد با ويندوزي كه تو درايو سي هستش بياي بالا و بعد روي درايو دي كليك راست كني و بعد گزينه Format رو انتخاب و بعد روي دكمه Start كليك كنيد و همچنين مي تونيد با استفاده از سي دي و فلاپي نيز از طريق داس اقدام به فرمت درايو مورد نظر بكنيد

موفق باشيد

mobin
08-11-2007, 17:00
دوستان ممکنه راهی رو پیشنهاد بدین که وقتی ویندوز درایو C رو حذف میکنم ویندوز دوم که در درایو D هست بتونه بالا بیاد؟

mahdi7610
08-11-2007, 17:13
سلام بهترین روش اینه که سیستم را با یک سی دی یا فلاپی بوت کنی و از طریق خط فرمان هر کدوم را که دوست داشتی فرمت کنی .برای پاک کردن اسم اون از لیست بوت هم سمانه خانم گفتند .

dubairan
08-11-2007, 18:17
سلام

اول بايد با ويندوزي كه تو درايو سي هستش بياي بالا و بعد روي درايو دي كليك راست كني و بعد گزينه Format رو انتخاب و بعد روي دكمه Start كليك كنيد و همچنين مي تونيد با استفاده از سي دي و فلاپي نيز از طريق داس اقدام به فرمت درايو مورد نظر بكنيد

موفق باشيد

دوست عزیز
ویندوز ویستای اول من روی درایو سی بالا میاد مشکلی نداره. من کلی اطلاعات روی درایو دی دارم نمیخوام فرمتش کنم میخوام ویندوز دوم را پاک کنم که دلیت نمیشه یا آنیستال کنم.ممنون

DrXoX
08-11-2007, 20:10
سلام

dubairan عزيز شما اگر بخواهيد درايو را فرمت كنيد اطلاعات داخل اون نيز پاك ميشه بهتره اطلاعات رو به داريو ديگري منتقل كنيد و بعد براي فرمت كردن دو تا راه داري كه دوستان هم اشاره كردند من هم در پست قبلي گفتم يكي از طريق كليك راست روي درايو و انتخاب گزينه فرمت كه زياد توصيه نميشه و ديگري هم با بوت كردن سيستم با سي دي يا فلاپي و استفاده از دستور زير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد

dubairan
09-11-2007, 00:14
سلام

dubairan عزيز شما اگر بخواهيد درايو را فرمت كنيد اطلاعات داخل اون نيز پاك ميشه بهتره اطلاعات رو به داريو ديگري منتقل كنيد و بعد براي فرمت كردن دو تا راه داري كه دوستان هم اشاره كردند من هم در پست قبلي گفتم يكي از طريق كليك راست روي درايو و انتخاب گزينه فرمت كه زياد توصيه نميشه و ديگري هم با بوت كردن سيستم با سي دي يا فلاپي و استفاده از دستور زير:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد

دوست خوبم
من فرمت کردن درایو را میدونم ومشکلی ندارم مشکل من اینه که 160 گیگ هارد پر دارم وفرصت بک آپ گرفتن نیست بنابراین نمیتونم درایو دی را فرمت کنم. من 2 راه دارم یا باید یکی از ویندوزها را آنیستال کنم یا کلا پاکش کنم. حالا کدامیک از این 2راه عملی است وچگونه؟

Abolfazl3007
10-10-2011, 12:54
دمت گرم خیلی ممنون