PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : pc يا laptob مسئله اين است!

popeye
06-11-2007, 14:32
راستش من يه كامپيوتر پنتيوم 3 دارم كه مي خوام بندازمش بيرون و يه نوشو بخرم حالا موندم بين اينكه كامپيوتر معمولي بگيرم يا لب تاب رشتمم كامپيوتره و كار گرافيكي و ..... ندارم خيليا مي گن لب تاب بدردت نمي خوره الكي مي خواي پول خرج كني به نظر شما چيكار كنم؟اگر مدلهارم معرفي كنيد ممنون ميشم

ocz
07-11-2007, 15:29
راستش من يه كامپيوتر پنتيوم 3 دارم كه مي خوام بندازمش بيرون و يه نوشو بخرم حالا موندم بين اينكه كامپيوتر معمولي بگيرم يا لب تاب رشتمم كامپيوتره و كار گرافيكي و ..... ندارم خيليا مي گن لب تاب بدردت نمي خوره الكي مي خواي پول خرج كني به نظر شما چيكار كنم؟اگر مدلهارم معرفي كنيد ممنون ميشم
دوست گرامي ظاهرا به شما گفته شده كه لپتاپ براي كارهاي سنگين گرافيكي مناسب نيست كه چنين نظري داده ايد در حاليكه اصلا و ابدا اين موضوع واقعيت ندارد چه راجع به لپتاپهاي قدرتند جديد و چه لپتاپهاي قدرتمند سري پنتيوم.
اما متاسفانه شاهد هستم كه بعضي از دوستانم در خريد لپتاپ قدري بد سليقه هستند و گاهي به سراغ لپتاپهايي با گنجايش رم پايين و نيز پردازنده ي سلرون و... مي روند طوريكه بعدا شاكي مي شوند كه كارهاي سنگين را نمي توانند براحتي انجام بدهند و در اين حال نيز چاره اي جز تعويض سيستم خود ندارند و از اين بابت دچار سرخوردگي از سيستمهاي لپتاپ م شوند و اقدام به بدگويي از لپتاپها مي كنند در حاليكه حتي اگر يك سيستم روميزي با رم پايين و پردازنده ي سلرون هم مي خريندد باز هم دچار مشكل مشابهي مي شدند.

اين بيشتر به سليقه ي شما و نياز شما بر مي گردد كه آيا لپتاپ بخريد يا دسكتاپ.مثلا اگر در شهر ديگري دانشجو هستيد يا در حال سفر هستيد و يا اينكه از قدرت مانور كم دسكتاپ دل خوشي نداريد و يا از دردسرهاي مربوط به اسمبل دسكتاپ يا كيفيت پايين سخت افزار دسكتاپهاي موجود در بازار يا تقلبي بودن آن نگران هستيد، بهترين انتخاب شما يك لپتاپ است.

اما اگر كار شما به اين نحو نيست و براي شما قدرت مانور پايين دسكتاپ مهم نيست و بودجه ي پاييني هم داريد طبعا يك سيستم روميزي انتخاب اول شماست.

اما اگر تصميم به خريد لپتاپ گرفتيد شخصا توصيه مي كنم قدري سر كيسه را شل كنيد و به خريد لپتاپهاي ضعيف يا نسبتا قديمي هم حتي راضي نشويد چرا كه ارتقاي لپتاپها گاهي قدري دشوارتر است.تاكيد مي كنم سعي كنيد حتي الامكان لپتاپي با مشخصات سخت افزاري عالي خريداري كنيد تا براي مدت چند سال شما را كاملا راضي نگهدارد.
مشخصات پيشنهادي:
رم DDRII حداقل 1GB
پردازنده از نوع Core2Duo بهتر است كه از سري سانتاروزا كه داري باس800MHz مي باشد و از نوع داراي 4MB حافظه ي نهان(كشL2) باشد.
درايو نوري حداقل از نوع DVD Writer عادي
HDD حداقل 120GB

لپتاپي كه داراي مشخصات فوق باشد ، طبعا يك سري سخت افزارهاي آينده نگرانه ي مطلوب را نيز در خود دارد از قبيل كارت شبكه ي بي سيم WiFi و يا پورتهاي فروسرخ يا بلوتوس و نمايشگر LCDبا وضوح و شفافيت بالا و...

براي دريافت اطلاعات ضروري خريد،به آدرسهاي زير مراجعه بفرماييد:
parslaptop.com
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheilsos
07-11-2007, 17:32
:41::41: از نظر من لپ تاپ با pc قابل مقایسه نیست چون pc تو یه قیمت مساوی خیلی قوی تره پس با هم مقایسه نکنید فقط خاصیت لپ تاپ اینه که قابل حمله سبک تره و فضای کمتری میگیره:10::10:

javadshahvand
07-11-2007, 17:47
:41::41: از نظر من لپ تاپ با pc قابل مقایسه نیست چون pc تو یه قیمت مساوی خیلی قوی تره پس با هم مقایسه نکنید فقط خاصیت لپ تاپ اینه که قابل حمله سبک تره و فضای کمتری میگیره:10::10:

با تایید حرف دوستمون مسئله ارتقاء pc به مراتب ارزان تر و راحتر انجام میگیرد

popeye
07-11-2007, 18:08
از همه دوستان بي نهايت سپاسگزارم

Contractor
07-11-2007, 20:15
جدي؟؟؟؟؟:31:

با تایید حرف دوستمون مسئله ارتقاء pc به مراتب ارزان تر و راحتر انجام میگیرد

واقعا كه عجب مشاوره هاي فوق تخصصي ميدن توي اين انجمن...........:31:

Contractor
07-11-2007, 20:21
thanks alot....... ocz
Great.......

soheilsos
08-11-2007, 11:45
جدي؟؟؟؟؟:31:

واقعا كه عجب مشاوره هاي فوق تخصصي ميدن توي اين انجمن...........:31:
:8::8:لازم کمی پست های قبل رو بخونی تا زیاد فروم و شلوغ نکنی:2:
:10:

sadra computer
10-11-2007, 11:31
سلام دوست عزيز
كاملا تفاوت لپ تاپ و Pc رو درست گفتن . ولي كاربرد لپ تاپ بيش از اون چيزيه كه ميگن.
بازم اگه سوالي داري ممنونم
موفق باشي