PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک کمک (مشکل با فن سیستم)

mahdiiran
02-10-2005, 15:36
با سلام خسته نباشید من یه سیستم دارم
amd1600+
Motherboard :giga
فنش خراب شد بصورتی که اولش کامپیوتر روشن میکردم به سختی و خیلی اروم کار می کرد انگار که گیر داره بعد هر چی میگذشت سرعتش بیشتر می شد حتی بعضی موقعها که کامپیوترو روشن نی کردم اولش حرکتی نداشت و با دست راش می نداختم
رفتم یه فن نو گرفتم گذاشتم دو باره بعد ده روز مثل اولیش شد موندم چه کنم

Lord_theOne
02-10-2005, 18:49
فکر کنم از فیشه فنت باشه مادربرده شما یک جای فنه دیگری دارد وصلش کن به اونجا تا درست بشود من هم همین مشکل را داشتم جای برق فنمو اوردم پایینتر البته با سیم کشی

HamidFULL
02-10-2005, 19:56
mahdiiran عزيز اول فن رو همونجوری که لرد عزيز گفتن تست کن اگه درست کار نکرد مشکل از فن هست به نظر من از GigaByte Neon Coller استفاده کن

mahdiiran
19-10-2005, 05:43
با جای فن پایینم مشکل داره ببینم فنی هست که با برق پاور کار کنه مثل فن های معمولی که تو سیستم می زاریم

mahdy2021
19-10-2005, 06:14
با جای فن پایینم مشکل داره ببینم فنی هست که با برق پاور کار کنه مثل فن های معمولی که تو سیستم می زاریم

يعني فني كه روي cpu نصب بشه و به برق پاور وصل بشه؟
فكر نكنم داشته باشيم. :sad:

وقتي سيم فن به جاي اصليش وصله غير از استفاده از برق بورد دليل ديگه اي هم داره واون اينه كه يكي از سه تا سيم مربوط ميشه به سنسور حرارتي داخل فن كه خيلي هم مهم است.

شما ميتوني از سيم فن كه از سه تا سيم تشكيل شده قسمت برقش رو به برقهايي كه مستقيما از پاور مياد وصل كني و اون دو تا سيم ديگه رو سر جاش بزاري :blink: .((ولي اين كارها كاملا غير استاندارد هستند))

بهتره دنبال يه راهه ديگه بگردي.

Lord_theOne
19-10-2005, 08:32
من تا حالا به پاور وصل نكردم ولي اگر به جاي فن دومي وصل كني مشكلي برات پيش نمي يايد البته سي پي يو شما اي ام دي هيست و كمي خطرناكه ولي اگر فنتونو درست بگزاريد براي سي پي يو شما مشكلي پيش نمي آيد

mahdy2021
19-10-2005, 13:04
لرد جان خودت ميگي سي پي يو اي ام ديه اونوقت به من مي گي چرا به سنسور گير دادي . من كه اينتل دارم جرات نمي كنم بدون سنسور كار كنم .اي ام دي كه....

حالا اگه فن خراب بشه ديگه بايد با سي پي يو هم باي باي كرد.

Lord_theOne
19-10-2005, 23:42
ببين بعضي از مائربرئها فكر كنم اين جديدا كار نكردم اي ام دي اگر فن سي پي يو كار نكند روشن نمي شود يا بوق مي زند
اگر خيلي ناراحتي برو يك مادربرد ديگه بخر بهترين راهي كه مي تونستم را به شما پيشنهاد دادم

saghy
20-10-2005, 01:19
سلام
دوست عزيز اين مشكلي كه شما ميگي هيچ ربطي به برق يا جك فن نداره چون اگر ايراد ولتاژ داشت دايما كند كار ميكرد و به ارامي سرعت فن اضافه نميشد . پس ايراد در خود فن هست . براي سي پي يو شما ميتوني از يك فن كولر مستر Cooler Master اصلي استفاده كني قيمتش هم خيلي بالا نيست حدود 6 هزار تومان يا از فن هاي باكسي كه در باكس اي ام دي هست و اصلي با هلوگرام درست روي فن موجوده استفاده كني . اگر فقط فن را بدون هت سينك عوض كردي احتمال اين حست كه نوع بستن فن روي هت سينك شما مشكل داشته باشه . براي امتحان پيچ هاي فن خودتو خيلي كم به اندازه يك سوم دور شل كن ببين درست ميشه يا نه ؟

Lord_theOne
20-10-2005, 01:35
ساقي جان من كه الكي حرف از خودم در نكردم كه براي منم همچين مشكلي پيش اومد ولي نه اينجوري مادربردم اتصالي كرد قسمت فيشه بعدش جاي فنشو عوض كردم چون بعد از مدتي ديگه فنم درست دور نمي خورد حتي يك فن ديگه هم خريدم ولي بازم دورش پايين بود و جاشو كه عوض كردم درست شد
منم نگفتم حتمآ اينكارو بكن گفتم جاي فنتو براي آزمايش عوض كن ببين فنت درسته يا نه همين
فدات