PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ما بزرگترها از كارتون و انيميشن خوشمون مياد؟

mghj51
04-11-2007, 19:30
سلام راستي هيچ فكر كرديد چرا ما بزرگترها و حتي افراد مسن به ديدن كارتون علاقمند يم؟ يه مثال بزنم !
من يه همكار دارم بازنشسته شركت نفته ولي از سر بيكاري الان به صورت قراردادي با ما كار مي كنه !! خودش مي گه تو خونه كلي كارتون داره تازه هر روز مياد پيش من تا آخرين كارتون هاي 2007 رو براش دانلود كنم . يكيش خود من كلي كارتون و انيميشن (البته اكثرا" جديد ) تو كامپيوترم دارم .
به نظر شما دليلش چيه؟ آيا مريضي بيماري چيزي داريم !!؟؟ يا كودك درون ما از خواب چندين و چند ساله بيدار شده ؟؟؟ يا...... شما بگيد چرا؟؟؟؟

karin
04-11-2007, 22:02
به نظر من انیمیشن فقط برای کودک ساخته نمی شه و مخاطب بزرگسال رو هم شامل می شه
شاید در مورد بعضی کارتون ها صادق باشه که فقط مخاطب کودک دارند اما من قبول ندارم که انیمیشن رو برای کودکان می سازند
مثلا عروس مرده برای مخاطب کودک ساخته شده؟؟؟

Amin
04-11-2007, 22:23
سلام
بخشیش به خاطرات ما برمیگرده
اینکه در زمان کودکی به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی با شخصیتهای کارتونی زندگی میکردیم
-----------------
شاید هم بعضیهامون در کودکی به اندازه کافی بازی نکردیم و کارتون ندیدیم
سیر نشدیم
هنوز نیاز داریم

Mahdi Hero
04-11-2007, 22:29
چون زيبا و تاثير گزار هستن

mghj51
05-11-2007, 12:57
خيلي ممنون از نظراتتون
ولي . . . .

چون زيبا و تاثير گزار هستن
كاملا" درسته و حق با شماست ولي مگه فيلمها قشنگ و تاثير گذار نيستند كه اين انيميشنها اينقدر طرفدار دارند

سلام
بخشیش به خاطرات ما برمیگرده
اینکه در زمان کودکی به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی با شخصیتهای کارتونی زندگی میکردیم
-----------------
شاید هم بعضیهامون در کودکی به اندازه کافی بازی نکردیم و کارتون ندیدیم
سیر نشدیم
هنوز نیاز داریم
اين هم صحيح ! خيلي از ماها به خاطر كارهايي كه شخصيتهاي كارتوني مي تونستند انجام بدهند و ما نمي توانستيم به اونها علاقه داريم . مثلا من هميشه آرزو داشتم تا دستگاه اختراع پروفسور بالتازار رو داشتم تا هرچقدر مي تونستم بازي مي كردم و بعد اون دستگاه مشقهاي من رو واسم مي نوشت!!!! ولي اين مال دوران كودكي بود ما الان بزرگ شديم و مي دونيم اين چيزها همش كارتونه !!!
ضمنا" من خودم يادمه تنها كارتونهاي كه تلويزيون نشون مي داد و قابل تحمل بود ركسيو و كوچولوهاي جهانگرد بود بقيش عروسكهاي مقوايي كه با سيم و نخ كاموا حركت مي كردند و بعدهم نيم ساعت پخش نقاشي هاي بچه هاي عزيز و . . . و تمام

به نظر من انیمیشن فقط برای کودک ساخته نمی شه و مخاطب بزرگسال رو هم شامل می شه
شاید در مورد بعضی کارتون ها صادق باشه که فقط مخاطب کودک دارند اما من قبول ندارم که انیمیشن رو برای کودکان می سازند
مثلا عروس مرده برای مخاطب کودک ساخته شده؟؟؟
خوب حقيقتش اين نظر هم درسته ولي نه براي همه كارتونها ولي اگر همين عروس مرده را به صورت فيلم مي ساختند بازهم شما نگاه مي كرديد
فكر ميكنم تكنيك به كار رفته در ساخت اين فيلم خيلي جالبتر از خود فيلم باشه اگر اشتباه نكنم پشت صحنه اون رو تلويزيون نشون داد و اونجا من فهميدم كه براي هر فريم كله اين عروسكها رو عوض مي كردند

*Necromancer
10-11-2007, 00:22
خب این انیمیشن هایی که جدیدا ساخته می شن خودشون یه سبک جدید سینمایی هستن!

amirpersia68
11-12-2007, 11:32
بهترین کارتون دوران کودکی من

میتی کومون :40:

احترام بگذارید:27::27::27::27:

*Necromancer
13-12-2007, 17:40
من موندم اگه میتی کومون نبود ایام عزا داری چی میخواستن بذارن!

Asalbanoo
13-12-2007, 19:21
من موندم اگه میتی کومون نبود ایام عزا داری چی میخواستن بذارن!

سلام
لابد سرنتیپیتی را می ذاشتن

Shinigami
31-12-2007, 21:37
چون یه حس قشنگی به ادم دست می ده
آدم رو می بره به یه دنیای دیگه که خیلی رنگی تر و قشنگ تر از این دنیای خودمون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aminzikzak
05-01-2008, 05:51
به خاطر اینکه کارتونها رو آدم بزرگا میسازن ...
البته بعضی از انیمیشنها برای بزرگسالان طراحی میشه نه بچه ها ... مثلا Final Fantasy: The Spirits Within داستانش یه چیز تو مایه های ماتریکس بود که خیلی از بزرگسالانم درکش نکردن، فقط دوسال دیرتر از ماتریکس اومد بیرون چون همش سه بعدی بود و واقعا پروژه سنگینی بود... قسم میخورم اگه سال 1999 همزمان با ماتریکس اکران میشد ... ماتریکس شکست میخورد ... آخه اون موقع ساخت کاراکتر سه بعدی واقعی یه چیز محال بود...

وای من دیووووووووووووووووووووووو ونه این انیمیشنم تا حالا بیش از 30 بار دیدمش با اینکه زبانم خیلی ضعیفه اما همه دیالوگاشو حفظم ... الان جو گرفتتم اگه بذارین تا فردا شب براتون از این شاهکار تعریف میکنم ...
فکرشو بکن ، اونا 10 سال پیش از الان ما 30 سال جلو تر بودن ( ژاپنیها رو میگم )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ar@m
05-01-2008, 08:05
چی رو 30 بار دیدی؟
Final Fantasy: The Spirits Within رو منظورته؟ آره خیلی قشنگ بود همچین آخر درام بود
فقط 20 سال جلوتر ؟ چه دست بالا می گیری خودمون رو
ما الان مثل نل هم نمی تونیم بسازیم!!!

Aminzikzak
05-01-2008, 08:54
چی رو 30 بار دیدی؟
Final Fantasy: The Spirits Within رو منظورته؟ آره خیلی قشنگ بود همچین آخر درام بود
فقط 20 سال جلوتر ؟ چه دست بالا می گیری خودمون رو
ما الان مثل نل هم نمی تونیم بسازیم!!!

آره همون The Spirits Within رو میگم ...

نه داداش دیگه اینقدرا هم نباید خودمونو دست پایین بگیریم ... من سه بعدی کارایی رو تو کشور خودمن میشناسم که واقعا کارشون تکه ...
در ضمن الان موشن کپچرو اینچیزا هم تو مملکتمون داریم ... سه تا چیز نداریم
1 . همت
2. همبستگی
3. پول

اگه یکی باشه که با پولش همبستگی بین یه گروه کاری ایجاد کنه ، گروه همت خودشو نشون میده ...

Morteza4SN
05-01-2008, 10:14
آره همون The Spirits Within رو میگم ...

نه داداش دیگه اینقدرا هم نباید خودمونو دست پایین بگیریم ... من سه بعدی کارایی رو تو کشور خودمن میشناسم که واقعا کارشون تکه ...
در ضمن الان موشن کپچرو اینچیزا هم تو مملکتمون داریم ... سه تا چیز نداریم
1 . همت
2. همبستگی
3. پول

اگه یکی باشه که با پولش همبستگی بین یه گروه کاری ایجاد کنه ، گروه همت خودشو نشون میده ...

تازه الان بيشتر كارهايي هم كه توليد ميشه « سفارشي » هست و اين خودش تا اين اندازه اصلا خوب نيست
در كارهاي سفارشي امكان بروز خلاقيت كمتر هست
محدوديت ها بيشتره
و كار ضعيفتر ميشه

Aminzikzak
05-01-2008, 15:00
تازه الان بيشتر كارهايي هم كه توليد ميشه « سفارشي » هست و اين خودش تا اين اندازه اصلا خوب نيست
در كارهاي سفارشي امكان بروز خلاقيت كمتر هست
محدوديت ها بيشتره
و كار ضعيفتر ميشه

موافقم ، اکثر کارهایی که از تلوزیون پخش میشه یا برای سپاهه یا راهنمایی و رانندگی ... برای همین یه چارچوب معین دارن که خلاقیت خاصی تویه این کارا بروز پیدا نمیکنه ... هرچند اینا معتقدن همونقدر که پول میگیری کار کن و این یعنی اینکه کار درپیت شد ، عیب نداره ، گیفیتش به اندازه پولی بود که دادن .

هرچند یه انیمیشن دارن میسازن ... کولاک ، البته نمیدونم قضیش چیه ولی هرچی هست نفهمیدم چرا ضحاک رو به صورت یه شیر نشون دادن که مار رویه شونه هاشه ... مگه ضحاک آدم نبود؟

خب تاپیک بچه مردمو منحرفتر از اینی که هست نکنیم ...

SIR MAMAD
16-09-2008, 22:56
خوب چون داخله بعضی از اون ها از مفاهیمی استفاده می شه که قرار نیست صرفا بچه ها بشینن وباهاش سرگرم بشن.

درسته وجه اکشن وسرگرمی خودشو حفظ می کنه برای هر قشری
ولی خیلی از اون ها خصوصا انمیشن ها جدا از زیبایی منحصر به فردی که برای همه قشری دارن
خیلی راحت ابعاده دیگه ای رو به کارتون یا انمیشن می دن که نه تنها بچه ها بلکه بزرگ تر ها نیاز به تعبیرشون دارن
خودش یه سبکه جذابه

خیلی راحت تر بچه هابا مسائله زندگی در اون ها اشنا می شن

در کنارش خیلی فیلم های سینمایی هستن که فقط رو سرگرمی تکیه دارن و فقط ارزشه یه بار دیدن رو دارن
که البته برای این که از چنگه منتقدین فرار کنن و انگه یه فیلم برای سرگرمی کودکان بهشون نچسبه از اپشن هایی استفاده میکنن که خلاصه درجشون به rنزدیک بشه ولی واقعیت اینه چیزی برای گفتن ندارن

مثلا دنیای فاینال فانتزی ..دنیای جذاب و پر از قهرمانای جذابه که هر کودوم اسیب های خودشون رو دارن
درسته سری فاینال از اول یک باز ی بود ولی فراتر بازی های وcrisis core dirge of cerberus!
انمیشن هایی که برای طرفداراشون ساخته شد یکی the spirits within ودیگری advent children
نمی شه بگیم که فقط برای بچه ها بودن ! خیلی فراتر از این ها به خاطره زمینه قوی که از پیش برای خلقه یه دنیای خار قالعاده داشتن و هنوز هم جای بحث دارن.

به خاطر اینکه کارتونها رو آدم بزرگا میسازن ...
البته بعضی از انیمیشنها برای بزرگسالان طراحی میشه نه بچه ها ... مثلا Final Fantasy: The Spirits Within داستانش یه چیز تو مایه های ماتریکس بود که خیلی از بزرگسالانم درکش نکردن، فقط دوسال دیرتر از ماتریکس اومد بیرون چون همش سه بعدی بود و واقعا پروژه سنگینی بود... قسم میخورم اگه سال 1999 همزمان با ماتریکس اکران میشد ... ماتریکس شکست میخورد ... آخه اون موقع ساخت کاراکتر سه بعدی واقعی یه چیز محال بود...

وای من دیووووووووووووووووووووووو ونه این انیمیشنم تا حالا بیش از 30 بار دیدمش با اینکه زبانم خیلی ضعیفه اما همه دیالوگاشو حفظم ... الان جو گرفتتم اگه بذارین تا فردا شب براتون از این شاهکار تعریف میکنم ...
فکرشو بکن ، اونا 10 سال پیش از الان ما 30 سال جلو تر بودن ( ژاپنیها رو میگم )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته
تازه خیلی از هالیوودی ها (بازیگران) ترسیدن که جای اون ها رو این شخصیت ها بگیرن
ولی ماجرای spirits within چون که با داستانه بازی تفاوت داشت علی رغمه شایستگی فوق العادش به جای سزاوارش نرسید (استقباله طرفداران)
هنوز هم صدای lara fabin رو در پایانه فیلم یادمه (اهنگه the dreams within)
ولی اسکور انیکس از این درس گرفت و در advent این اشتباه رو نکرد وموفق شد

G LADIATOR
13-10-2008, 01:32
خوب به نظر من تو انیمیشن های امروزی یه نکات و تیکه های ریز هست که بزرگتر ها بیشتر درکش میکنن.
مثلا توی یکی از صحنه ها اون کاراکتر یه حرکتی انجام میده که بچه ها فقط میخندن یا اثلا هیچ تاثیری روشون نمیزاره
ولی بزرگتر ها که می فهمن منظور از این کار و حرکت کاراکتر چی بوده انیمیشن براون جالب تر میشه...

در ضمن امروزه دیگه این برنامه ها و انیمیشن ها فقط واسه کودکان ساخته نمیشه و سنین مختلفی رو در بر گرفته

elyar...elite
22-10-2008, 00:07
کارتون ها دنیاهای زیبایی هستند که نمی شود یه سادگی از آنها گذشت!!!...

mehraboun1985
02-01-2009, 00:50
اولا اکثر انیمیشنها سن ندارند.ثانیا به قول دوستمون یه چیزهایی توشون هست که ما می فهمیم ولی بچه ها متوجهش نمی شن.
به نظر خود من علاقه ما به کارتون یا انیمیشن به خاطر سادگیشون هست.دنیای بزرگترها خیلی پیچیده شده.به طوری که خیلی ها آرزو می کنند کاش از دوران کودکی خارج نمی شدند.واسه همین هم حتی یه برنامه 1 ساعته که باعث بشه اونها از دنیای واقعی خارج بشن واسشون جذابه.تازه رنگهای شاد توی کارتونها ، شخصیتهای جالبشون و ... این جذابیت رو بیتر می کنه.
توی فیلمها همه کاراکترها یه جای کارشون می لنگه، یه مشکلی دارن و از بابت اون خصوصیتشون تو دردسر یم افتن.ولی تو کارتونها همچین چیزی نیست.حتی اگر هم یه کاراکتری خصوصیتی داشته باشه همیشه دوستانش کمکش می کنن و یا به یه طریق دیگه راحت فرار می کنه.
اینطوریه که حتی اون گرگه که مادربزرگه رو می خوره زنده می مونه.آم بدها آخرش یا خوب می شن یا اگه بد بمونن همه همونطور قبولشون می کنن.
کارتونها در واقع دنیایی رو که ما تو خیالاتمون دوست داریم داشته باشیم رو نشون می دن.

من به جز کارتونهای کودکی، تمام چیزهایی که الان می بینم به 1 دلیله.اون هم تقویت زبان هست.تمام کارتونها رو زبان اصلی می بینم.و چون زبانشون ساده هست خیلی بهم کمک می کنه.البته تفریح خوبی هم هست.
من بیشتر از پسرخاله ی 9 سالم کارتون می بینم.:31:

محمد88
02-01-2009, 02:32
من هنوز هیچکسی رو در هیچ سنی ندیدم که بتونه از دیدن تام و جری خودداری کنه!!

mohsen.rajabi
02-01-2009, 03:13
من هنوز هیچکسی رو در هیچ سنی ندیدم که بتونه از دیدن تام و جری خودداری کنه!!

من هم با نظر شما موافقم کی می تونه از تام و جری بگزره با اینه تمام داستانهاشو از برن

به نظر من بعضی بزرگترها نمی خوام فکر کنن یه کودک دورنی هم وجود داره که به اون برسن

اما بعضی که اون رو درک کردن قشنگ می شینن با بچه هاشون کارتون می بینند

محمد88
16-01-2009, 08:55
به نظر من بعضی بزرگترها نمی خوام فکر کنن یه کودک دورنی هم وجود داره که به اون برسن
بخشیش به خاطر فرهنگ غلطمونه که هر کی کارتون ببینه بچه است!!
ممکنه خیلیاشون وقتی تنها هستن این کار رو بکنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

befermatooo
16-01-2009, 09:57
منم توش موندم : دی

هر وقت میخوام فیلمی دانلود کنم یک نظر از خانواده میخوام تا اونا هم نظرشونو بگن . اخه بیشتر وقتها با هم فیلم تماشا میکنیم .

در کمال تعجب میبینم از پدر گرفته تا برادر همه بیشترین درخواستشون انیمیشن و کارتون هست !!!

من فکر کنم با دیدن کارتون یاد دوران کودکی می افتن اخه همش میگن یادش بخیر !!!

soheil r
12-02-2009, 22:27
با سلام
البته که این تنها نظر بنده می باشد
اما بینند گان دهه شصت بیشتر شامل این موضوع می شوند و فکر می کنم بهترین بینندگان تلو یزیون ،آنها می باشند مخصو صا کارتون ،وامروز هم ایشان به واسطه همان دلیل هنوز هم گوشه ای از احسا سات گذشته را دارا می باشند