PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

habib mahvare
16-08-2010, 05:05
من 2 تا هارد دارم اولي 500 مكستور و دومي 1 ترابايت وسترن كه تازه خريدمش حالا وقتي نرم افزار Ashampoo HDD Control رو باز ميكنم هارد 500 رو مينويسه سلامتي 76 در صد و عملكرد 60 درصد (NOT GOD) ايا نرم افزاري وجود داره كه با اون بتونم اين رقم ها رو افزايش بدم؟

Nico-SMY
16-08-2010, 23:10
من دوتا هارد سامسونگ و یک دونه هارد سیگیت 250 دارم , هاردهای سامسونگ 500 هستش که یکی HJ , و دومی HI هستش .وقتی ویندوز رو تو هر کدوم نصب می کنم و تست HD TUNE در حالت خواندن می گیرم نمودار خیلی افت و خیز داره و گاهی تا 6 نیز می رسه. ولی وقتی از همون هارد در حالتی که ویندوز روش نصب نشده و لود نکرده تست می گیرم این افت و خیز وجود نداره و حالت نمودار نرماله . تو برنامه HDD Life هم سلامتی هر سه هارد رو 77 می زنه و پرفورمنس رو 92 و 99
این عکس تست در حالتی هستش که ویندوز روش نصب شده و از همان هارد ویندوز لود شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکسیه که ویندوز از یک هارد دیگه لود شده و دوباره از همون هارد قبلی تست گرفته شده :

کسی می دونه حالا این مشکل از هارده یا حالت نرمال هارد همین جوریه؟

matin724
17-08-2010, 09:57
سلام
چطوری میشه اطلاعات یه هارد سوخته را برگردوند

Hitman-Group
17-08-2010, 10:15
حالا یک بار لینوکس مانریوا رو زدم اتومات درایو ها رو پارتیشن بندی کنه!
بعد که نصب شد
امومدم ویندوز اکس پی نصب کنم و پارتیشن بندی کنم
پارتیشن بندی شد!!!
جلل خالق

mjzaret
17-08-2010, 11:14
سلام
چطوری میشه اطلاعات یه هارد سوخته را برگردوند

اگه برد هارد سوخته باشه با تعویض مشابه می‌تونید مشکلتون رو حل کنید.

اما اگه قسمت موتوری و مکانیکی هارد که سیلندر و هد باشند از کار افتاده باشه کارتون کمی سخت میشه و بایستی به یه تعمیرکار متخصص در این زمینه نشون بدید.

شاد باشید :40:

Arsenal-4ever
17-08-2010, 16:48
سلام
من هارد مکستور 500 گیگ مدل ( STM3500320AS ) دارم که خراب شده
به یه تعمیر کار نشونش دادم. میگه بردش سوخته و هزینه تعویض برد و ریکاوری اطلاعات 80 تومن میشه!
به نظرتون هزینه ی عادیه؟ یا داره زیادتر میگیره؟
و اینکه اگه برد هارد سوخته باشه، واقعا بعد از تصویش نیاز به ریکاوری هست؟
ممنون

amirtoty
17-08-2010, 17:57
سلام
به یه تعمیر کار نشونش دادم. میگه بردش سوخته و هزینه تعویض برد و ریکاوری اطلاعات 80 تومن میشه!
ممنون

من هارد 300 مکستور داشتم دقیقا همین مشکلو داشتم یکی از دوستان با مبلغ 20000 تومان درستش کرد

mjzaret
17-08-2010, 18:35
سلام
ممنون

با تعویض برد نیازی به ریکاوری اطلاعات نیست.

بردش هم اگه سوخته باشه چیزی حدود 20 الی 25 هزار تومن قیمت داره.

Nico-SMY
17-08-2010, 19:08
من دوتا هارد سامسونگ و یک دونه هارد سیگیت 250 دارم , هاردهای سامسونگ 500 هستش که یکی HJ , و دومی HI هستش .وقتی ویندوز رو تو هر کدوم نصب می کنم و تست HD TUNE در حالت خواندن می گیرم نمودار خیلی افت و خیز داره و گاهی تا 6 نیز می رسه. ولی وقتی از همون هارد در حالتی که ویندوز روش نصب نشده و لود نکرده تست می گیرم این افت و خیز وجود نداره و حالت نمودار نرماله . تو برنامه HDD Life هم سلامتی هر سه هارد رو 77 می زنه و پرفورمنس رو 92 و 99
این عکس تست در حالتی هستش که ویندوز روش نصب شده و از همان هارد ویندوز لود شده است.

اینم عکسیه که ویندوز از یک هارد دیگه لود شده و دوباره از همون هارد قبلی تست گرفته شده :

کسی می دونه حالا این مشکل از هارده یا حالت نرمال هارد همین جوریه؟

کسی جواب ما رو نمی ده؟

body hot
23-08-2010, 09:50
لطفاً كمك كنين ...
من لب تاب dell مدل 1564 دارم چند روز پيش به دليل خرابي ويندوز مجبور شدم ويندوز مجدد (فقط سون نصب مي شه) را نصب كنم اولين مشكل اين كه در هنگام نصبت گزينه delete و يا new فعال نبود و فقط گزينه فرمت فعال بود و من روي درايو c كليك كردم و سپس فرمت را زدم و سپس بعد از انجام مراحل نصب در وسط كار پس از رياستارت كردن و ادامه ديگه نصب انجام نشد و error داد حالا هم نه ويندوز نصب مي‌كنه و نه پارتيشني رو نشون مي ده انگار تمام پارتيشن‌ها پاك شده و در ضمن اين رو هم بگم كه وسط نصب باطري در حال اتمام بود كه سريع كابل برق آن را وصل كردم. آيا هاردم فرمت شده يا مشكل پيدا كرده.
اطلاعات روي هاردم برام مهمه و هيچ بك آپي ندارم و براي بازيابي اطلاعات قيمتي كه گرفتم خيلي بالا است.

mst_ab
24-08-2010, 00:49
سلام به همه دوستان ، بنده یه هارد 500 مکستور STM داشتم ، حدود 300 گیگ اطلاعات خیلی مهمی داشتم که غیر قابل بازگشت هست ، مثل پروژه هایی که انجام دادم و اطلاعات شخصی.
چند ماه پیش هارد سوخت ، دلیلش رو دقیقاً نمی دونم ، شاید فقط بردش سوخته بود ، شاید logical یا مکانیکی عیب کرده بود.وقتی می خواست از روی هارد بالا بیاد هنگ می کرد و ... هیچ!
در هر صورت فرستادم گارانتی سازگار ، و چون بردش قبلاً باز شده بود گفت با هزینه درست می کنه ، 15 تومن گرفت و هارد سالم تحویلم داد.
خوب تا اینجا که هیچ مشکلی نیست .... ولی وقتی هارد رو گرفتم ، پارتیشن بندیش پاک شده بود. از Recovery consol نصب ویندوز XP ،
Master Boot Record رو دوباره نوشتم. فایده ای نداشت. با نرم افزار partition tabel doctor هم تست کردم ( این برنامه مشکل از بین رفتن پارتیشن ها رو قبلاً بر طرف کرده بود و من فکر می کردم که این بار هم بتونه) ولی جواب نداد ، اصلاً پارتیشنی پیدا نکرد. بعد دوباره پارتیشن بندی کردم و با نرم افزار های ریکاوری هم تست کردم حتی 1 فایل هم پیدا نکرد( البته بعد از پارتیشن بندی اطلاعاتی روی هارد نریختم.)

حالا یکی بیاد منو راهنمایی کنه ، تو رو خدا کمک کنید که زندگیم توی این هارد کوفتیه! :41:

Memonex
24-08-2010, 18:44
سلام به همه دوستان عزیز.
من یک مشکلی با هارد کامپیوترم دارم و اونم اینه وقتی از طریق ویندوز تعیین میکنم در مدت زمانی مشخص خودش خاموش بشه. اولا بیشتر از اون زمان تعیین شده خاموش میشه و یک نکته عجیب هم اینکه بعد از دو دقیقه دوباره خود بخود روشن میشه درحالی که من اصلا به کامپیوتر دست نمیزنم. حتی من تمامی پروسس‌های خود ویندوز (Vista SP) رو دستی بستم و بطور کامل هم Log Off کردم ولی وقتی خاموش میشه بصورت خودکار دوباره روشن میشه. دیگه عقلم به جایی قد نمیده.
یک سوال کوچیک دیگه هم دارم و اون هم اینکه وقتی هارد خاموش میشه و صدای خاموش شدنش به گوش میرسه. باز هم چشمک زدن مدام چراغ هارد (هر ثانیه تقریبا دوبار) بر روی کیس ادامه داره. البته فقط چشمک میزنه نه اینکه کامل روشن بمونه.
با تشکر از دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنید.
ممنون....

N.H.H
25-08-2010, 11:21
سلام به همه دوستان ، بنده یه هارد 500 مکستور STM داشتم ، حدود 300 گیگ اطلاعات خیلی مهمی داشتم که غیر قابل بازگشت هست ، مثل پروژه هایی که انجام دادم و اطلاعات شخصی.
چند ماه پیش هارد سوخت ، دلیلش رو دقیقاً نمی دونم ، شاید فقط بردش سوخته بود ، شاید logical یا مکانیکی عیب کرده بود.وقتی می خواست از روی هارد بالا بیاد هنگ می کرد و ... هیچ!
در هر صورت فرستادم گارانتی سازگار ، و چون بردش قبلاً باز شده بود گفت با هزینه درست می کنه ، 15 تومن گرفت و هارد سالم تحویلم داد.
خوب تا اینجا که هیچ مشکلی نیست .... ولی وقتی هارد رو گرفتم ، پارتیشن بندیش پاک شده بود. از Recovery consol نصب ویندوز XP ،
Master Boot Record رو دوباره نوشتم. فایده ای نداشت. با نرم افزار partition tabel doctor هم تست کردم ( این برنامه مشکل از بین رفتن پارتیشن ها رو قبلاً بر طرف کرده بود و من فکر می کردم که این بار هم بتونه) ولی جواب نداد ، اصلاً پارتیشنی پیدا نکرد. بعد دوباره پارتیشن بندی کردم و با نرم افزار های ریکاوری هم تست کردم حتی 1 فایل هم پیدا نکرد( البته بعد از پارتیشن بندی اطلاعاتی روی هارد نریختم.)

حالا یکی بیاد منو راهنمایی کنه ، تو رو خدا کمک کنید که زندگیم توی این هارد کوفتیه! :41:

هوالعلیم
با سلام ، آیا شما مطمئن هستید که هاردتان تعویض نشده است؟ آیا مطمئن هستید که که هاردتان توسط نرم افزارهای ERSE هاردOVER WRITE نشده است ؟ آیا مطمئن هستید که هاردتان توسط شرکت جهت رفع بد سکتور LOW LEVEL FORMAT یا اصطلاحا فرمت سطح پایین نشده است؟ لطفا به این سوالات پاسخ دهید تا بتوانم کمکتان کنم.

موفق باشید

N.H.H
25-08-2010, 11:36
سلام به همه دوستان عزیز.
من یک مشکلی با هارد کامپیوترم دارم و اونم اینه وقتی از طریق ویندوز تعیین میکنم در مدت زمانی مشخص خودش خاموش بشه. اولا بیشتر از اون زمان تعیین شده خاموش میشه و یک نکته عجیب هم اینکه بعد از دو دقیقه دوباره خود بخود روشن میشه درحالی که من اصلا به کامپیوتر دست نمیزنم. حتی من تمامی پروسس‌های خود ویندوز (Vista SP) رو دستی بستم و بطور کامل هم Log Off کردم ولی وقتی خاموش میشه بصورت خودکار دوباره روشن میشه. دیگه عقلم به جایی قد نمیده.
یک سوال کوچیک دیگه هم دارم و اون هم اینکه وقتی هارد خاموش میشه و صدای خاموش شدنش به گوش میرسه. باز هم چشمک زدن مدام چراغ هارد (هر ثانیه تقریبا دوبار) بر روی کیس ادامه داره. البته فقط چشمک میزنه نه اینکه کامل روشن بمونه.
با تشکر از دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنید.
ممنون....

هوالعلیم
با سلام ، اشکال سیستم شما از پاور تان است نه از هاردتان در پاور 2 آی سی وجود دارد که یکی وظیفه تقسیم ولتاژو دیگری وظیفه POWER MANAGEMENT را بر عهده دارد یعنی دستوراتی که از PC صادر میشود مانند : استندبای ، خاموش کردن ، ریستارت کردن ، هایبرنت کردن و غیره را اجرا میکند اشکال در این آی سی باعث میشود که سیستم شما خود به خود روشن شود لازم به ذکر است که تداخل فرکانسی IRQ کارت های جانبی مانند مودم کارت TV و امثالهم هم باعث یک همچین اشکالاتی میشود شما اول کارت های جانبی را تست کرده و سپس سراغ پاورتان بروید

موفق باشید

tandos
25-08-2010, 17:14
برای من برخی اوقات که در اینترنت هستم پیش می آید که لامپ هاردم روشن می شه و سرعت سیستم رو پایین میاره به نظرتون چکار کنم ؟ مطمئن هم هستم که هیچ نرم افزاری در حال آپ دیت شدن نیست ؟

Memonex
25-08-2010, 22:54
هوالعلیم
با سلام ، آیا شما مطمئن هستید که هاردتان تعویض نشده است؟ آیا مطمئن هستید که که هاردتان توسط نرم افزارهای ERSE هاردOVER WRITE نشده است ؟ آیا مطمئن هستید که هاردتان توسط شرکت جهت رفع بد سکتور LOW LEVEL FORMAT یا اصطلاحا فرمت سطح پایین نشده است؟ لطفا به این سوالات پاسخ دهید تا بتوانم کمکتان کنم.

موفق باشید

هوالعلیم
با سلام ، اشکال سیستم شما از پاور تان است نه از هاردتان در پاور 2 آی سی وجود دارد که یکی وظیفه تقسیم ولتاژو دیگری وظیفه POWER MANAGEMENT را بر عهده دارد یعنی دستوراتی که از PC صادر میشود مانند : استندبای ، خاموش کردن ، ریستارت کردن ، هایبرنت کردن و غیره را اجرا میکند اشکال در این آی سی باعث میشود که سیستم شما خود به خود روشن شود لازم به ذکر است که تداخل فرکانسی IRQ کارت های جانبی مانند مودم کارت TV و امثالهم هم باعث یک همچین اشکالاتی میشود شما اول کارت های جانبی را تست کرده و سپس سراغ پاورتان بروید

موفق باشید

با سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون از اینکه پاسخ دادید.

در جواب باید بگم که نه هاردم فرمت سطح پایین شده و نه Over Write چون به هیچ وجه هارد از داخل کیس برای تعمیر بیرون نرفته. در قسمت بعدی هم من اشاره کردم که کامپیوترم خود بخود روشن نمیشه بلکه فقط موقعی که از قسمت پاور آپشن ویندوز تعیین میکنم که هارد در مدت زمانی مشخص خاموش بشه اولا با تاخیر اینکار انجام میشه و ضمنا بعد از سه دقیقه خاموش بودن دوباره فقط هارد روشن میشه (نه کامپیوتر چون اون روشن هست) و این الگوریتم پیوسته برای سه دقیقه های بعدی هم اتفاق می افته.
پاور کامپیوترم هم کاملا مطمئنم که سالمه چون تازه تمامی قطعات سیستم رو عوض کردم و هارد روی سیستم قبلی هم همین مشکل رو داشت.
اگه نرم افزاری هم سراغ دارید که بتونم دستی هارد رو خاموش کنم از داخل ویندوز که از روشن شدنش هم جلوگیری کنه، ذکر کنید واقعا ممنون میشم.
از سایر دوستان هم تقاضای راهنمایی دارم.

mst_ab
26-08-2010, 10:53
هوالعلیم

موفق باشید
با سلام ، متأسفانه جواب هیچ کدوم از سوالات رو نمی دونم از گارانتی میپرسم ، یعنی اگر فرمت سطح پایین شده باشه ، دیگه هیچی قابل برگشت نیست؟

N.H.H
26-08-2010, 11:46
با سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون از اینکه پاسخ دادید.

در جواب باید بگم که نه هاردم فرمت سطح پایین شده و نه Over Write چون به هیچ وجه هارد از داخل کیس برای تعمیر بیرون نرفته. در قسمت بعدی هم من اشاره کردم که کامپیوترم خود بخود روشن نمیشه بلکه فقط موقعی که از قسمت پاور آپشن ویندوز تعیین میکنم که هارد در مدت زمانی مشخص خاموش بشه اولا با تاخیر اینکار انجام میشه و ضمنا بعد از سه دقیقه خاموش بودن دوباره فقط هارد روشن میشه (نه کامپیوتر چون اون روشن هست) و این الگوریتم پیوسته برای سه دقیقه های بعدی هم اتفاق می افته.
پاور کامپیوترم هم کاملا مطمئنم که سالمه چون تازه تمامی قطعات سیستم رو عوض کردم و هارد روی سیستم قبلی هم همین مشکل رو داشت.
اگه نرم افزاری هم سراغ دارید که بتونم دستی هارد رو خاموش کنم از داخل ویندوز که از روشن شدنش هم جلوگیری کنه، ذکر کنید واقعا ممنون میشم.
از سایر دوستان هم تقاضای راهنمایی دارم.

هوالعلیم
با سلام خدمت دوست عزیز ، باید خدمتتان عرض کنم جواب اولم مخاطبش جناب MST-ab بودند و اصلا این جواب ربطی به سوالتان نداشت و در ضمن شما مجددا سوال اولتان را مطالعه بفرمایید بعد به جوابی که خدمتتان دادم نگاه بیندازید ، لطف کنید به سوالاتم دقیق پاسخ داده تا ان شاالله بتوانم کمکتان کنم 1- در همه موارد سیستمتان دیر خاموش میشود یا فقط در همین مورد ذکر شده 2- سیستم شما در حالت خاموش شدن معمولی هم مجددا بصورت خودکار روشن میشود و یا سیستم کامل خاموش نمیشود 3- در حین کار کردن در سیستم عامل چه مورد غیر طبیعی را مشاهده کردید 4- در هنگام بوت شدن سیستم مکث در صفحه اول و لود ویندوز چقدر است .

لطفا به سوالاتم دقیقا پاسخ داده تا راهنمایی شوید
موفق باشید

---------- Post added at 12:46 PM ---------- Previous post was at 12:43 PM ----------

با سلام ، متأسفانه جواب هیچ کدوم از سوالات رو نمی دونم از گارانتی میپرسم ، یعنی اگر فرمت سطح پایین شده باشه ، دیگه هیچی قابل برگشت نیست؟

هوالعلیم
با سلام ، ناراحت نباشید ان شاالله مشکلتان رفع میشود شما اول جواب سوالاتم را بفرمایید تا بنده بتوانم کمکتان کنم

Memonex
27-08-2010, 17:57
هوالعلیم
با سلام خدمت دوست عزیز ، باید خدمتتان عرض کنم جواب اولم مخاطبش جناب MST-ab بودند و اصلا این جواب ربطی به سوالتان نداشت و در ضمن شما مجددا سوال اولتان را مطالعه بفرمایید بعد به جوابی که خدمتتان دادم نگاه بیندازید ، لطف کنید به سوالاتم دقیق پاسخ داده تا ان شاالله بتوانم کمکتان کنم 1- در همه موارد سیستمتان دیر خاموش میشود یا فقط در همین مورد ذکر شده 2- سیستم شما در حالت خاموش شدن معمولی هم مجددا بصورت خودکار روشن میشود و یا سیستم کامل خاموش نمیشود 3- در حین کار کردن در سیستم عامل چه مورد غیر طبیعی را مشاهده کردید 4- در هنگام بوت شدن سیستم مکث در صفحه اول و لود ویندوز چقدر است .

لطفا به سوالاتم دقیقا پاسخ داده تا راهنمایی شوید

موفق باشید

سلام. باز هم ازتون ممنونم. ولی شما اصلا منظور من رو متوجه نشدید و من اشاره کردم که خود کامپیوتر مشکلی نداره. میگم هارد کامپیوترم در زمانی که تو قسمت پاور آپشن ویندوز تعیین می‌کنم که در زمان تعیین شده مثلا 3 دقیقه خاموش بشه. اولا تا 10 دقیقه خاموش نمیشه و بعدش هم وقتی خاموش میشه بعد از 5 دقیقه دوباره روشن میشه. در همه موارد هم هارد سیستم دیر خاموش میشه. باز هم تاکید میکنم منظورم فقط هارد کامپیوتر هست نه زمان Shut Down کردن کامپیوتر. پاور کامپیوترم رو تازه عوض کردم و با سیستم قبلی هم همین مشکل رو داشتم. در موقع کارکرد ویندوز هم هیچ مسئله غیر طبیعی رو هم ندیدم که نظرم بهش جلب بشه و سیستم هم با سرعت طبیعی بالا میاد. ضمنا بجز کارت گرافیک هیچ وسیله‌ای هم ندارم که به اسلات PCI سیستم وصل باشه
یک عکس رو هم از قسمت Resource Manager ویندوز و بخش هارد گرفتم تا مشخص بشه اصلا هارد من درگیر هیچ پروسسی نیست ولی باز هم خود بخود روشن میشه. حتی بعد از حتی خودم ویندوز رو LOG OFF کردم تا هیچ پروسسی دیگه اجرا نشه ولی باز هم تاثیری نداشت.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن برای حل مشکل خودم یک پیشنهاد دادم و گفتم اگه نرم افزاری معرفی کنید که من بتونم باهاش هارد رو دستی از داخل ویندوز خاموش کنم که اینطوری از روشن شدنش در هنگام روشن بودن کامپیوتر جلوگیری بشه خیلی ممنون میشم.
حالا براتون توضیح میدم من اصلا چرا میخوام اصلا فقط هارد رو خاموش کنم. من زیاد پشت سیستم هستم و میخوام مواقعی که نیستم فقط هارد خاموش بشه و سایر قطعات همچنان روشن باشند که متاسفانه گزینه خود بخش پاور اپشن مربوط به خاموشی هارد همونطور که ذکر کردم عمل نمیکنه.
با تشکر...

aqronis
29-08-2010, 15:29
برای من برخی اوقات که در اینترنت هستم پیش می آید که لامپ هاردم روشن می شه و سرعت سیستم رو پایین میاره به نظرتون چکار کنم ؟ مطمئن هم هستم که هیچ نرم افزاری در حال آپ دیت شدن نیست ؟

درود بر شما.
به نظر میاد مشکل از رم پایین سیستم هست.
history و فایل های کش شده توسط مرورگر رو به طور کامل پاک کنین. همینطور درایو ویندوز رو دفراگ کنید.
موفق باشید.

سلام. باز هم ازتون ممنونم. ولی شما اصلا منظور من رو متوجه نشدید و من اشاره کردم که خود کامپیوتر مشکلی نداره. میگم هارد کامپیوترم در زمانی که تو قسمت پاور آپشن ویندوز تعیین می‌کنم که در زمان تعیین شده مثلا 3 دقیقه خاموش بشه. اولا تا 10 دقیقه خاموش نمیشه و بعدش هم وقتی خاموش میشه بعد از 5 دقیقه دوباره روشن میشه. در همه موارد هم هارد سیستم دیر خاموش میشه. باز هم تاکید میکنم منظورم فقط هارد کامپیوتر هست نه زمان Shut Down کردن کامپیوتر. پاور کامپیوترم رو تازه عوض کردم و با سیستم قبلی هم همین مشکل رو داشتم. در موقع کارکرد ویندوز هم هیچ مسئله غیر طبیعی رو هم ندیدم که نظرم بهش جلب بشه و سیستم هم با سرعت طبیعی بالا میاد. ضمنا بجز کارت گرافیک هیچ وسیله‌ای هم ندارم که به اسلات PCI سیستم وصل باشه
یک عکس رو هم از قسمت Resource Manager ویندوز و بخش هارد گرفتم تا مشخص بشه اصلا هارد من درگیر هیچ پروسسی نیست ولی باز هم خود بخود روشن میشه. حتی بعد از حتی خودم ویندوز رو LOG OFF کردم تا هیچ پروسسی دیگه اجرا نشه ولی باز هم تاثیری نداشت.

در ضمن برای حل مشکل خودم یک پیشنهاد دادم و گفتم اگه نرم افزاری معرفی کنید که من بتونم باهاش هارد رو دستی از داخل ویندوز خاموش کنم که اینطوری از روشن شدنش در هنگام روشن بودن کامپیوتر جلوگیری بشه خیلی ممنون میشم.
حالا براتون توضیح میدم من اصلا چرا میخوام اصلا فقط هارد رو خاموش کنم. من زیاد پشت سیستم هستم و میخوام مواقعی که نیستم فقط هارد خاموش بشه و سایر قطعات همچنان روشن باشند که متاسفانه گزینه خود بخش پاور اپشن مربوط به خاموشی هارد همونطور که ذکر کردم عمل نمیکنه.
با تشکر...

درود.
به نظر من مشکل میتونه خیلی ساده تر از اون چیزی باشه که به فکر منو شما برسه، مثل موس نوری شما که دقت پایین داره و یا موس پد مناسبی استفاده نمیکنی و در نتیجه موس هر 3 دقیقه لرزشی داره که باعث میشه هاردتون از حالت استندبای خارج بشه. این یه نمونه ساده هست.
در ضمن به نظر من نیازی ندارید که هارد سیستم خودتون رو به حال استندبای ببرید، روشن و خاموش شدن سیلندر هارد به طور مکرر بیشتر از روشن بودن هارد در ساعتهای زیاد ضرر داره، به عنوان نمونه شما هارد دیسکهای سیستمهای سرور رو در نظر بگیر، از نظر معماری تفاوت چندانی ندارن،اما در طول یکسال به طور 24 ساعته روشن هستند. در نهایت بعد 1 سال فقط سرور تمیز میشه و فن هاش عوض میشه.
موفق باشید.

hasan69
29-08-2010, 15:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگر به خرابي سكتورهاي هارد خود واقف شديد بايد هرچه سريعتر در رفع آنها اقدام نماييد و در ابتدا ايرادهاي نرم افزاري به وجود آمده را برطرف نماييد و سپس به خود بدسكتورها بپردازيد كه اگر بد سكتورهاي سخت افزاري را به حال خود رها كنيد تقريبا بعد از مدتي بايد از خير هارد ديسك خود بگذريد
بعضي از نشانه هاي رايج و بارز دال بر وجود بدسكتور شامل موارد زير مي باشند

1.از كار افتادن و توقفهاي مكرر ولي نامنظم مخصوصا زماني كه سيستم در حال بوت شدن مي باشد و ويندوز بارگذاري ميگردد.
2.پيغامهاي خطايي كه به صورت مكرر در هنگام انجام برخي از اعمال پايه اي ويندوز مانند كپي كردن يا جابجا كردن فايلها نمايش داده مي شوند.
3.اسامي فايل و فولدرها كه تغيير كرده اند يا به صورت كدهاي نامفهوم در آمده اند
4.ناپديد شدن فايلها و فولدرها و حتي گاهي پريدن و ناپديد شدن درايو موجود بر روي هارد
5.مكث و توقف بسيار طولاني براي باز كردن و دسترسي به يك فولدريا فايل
6.بي صدا و ساكت بودن هارد پس از اينكه دستور باز شدن فولدر يا فايلي را صادر كرديد
7.خروجي هاي آسفته و در هم ريخته پس از باز كردن يك فايل يا چاپ كردن آن
8.صداهايي كه به صورت معمول جزء صداهاي هارد محسوب نميشوند مانند صداي ساييدگي و يا صداي كليك

صدا ميتواند بارزترين و آشكارترين دليل و نشانه براي بررسي و رسيدگي به هارد ديسك شما باشد اگر شما سابق بر اين نيم نگاهي به هارد خود نداشتيد و توجه زيادي بدان نميكرديد با شنيدن صدايي كه بلند تر از حد معمول بوده و يا صداي كليك يا ساييدگي باشد به سرعت از اطلاعات خود پشتيباني تهيه نماييد .
منبع : پرانتز باز
نويسنده :مهران

8.صداهايي كه به صورت معمول جزء صداهاي هارد محسوب نميشوند مانند صداي ساييدگي و يا صداي كليك

من این مشکلو دارم :41::41:

خیلی صدا میده عوض کنم؟

dariushmoridi
29-08-2010, 23:54
سلام دوستان
من یه هارد 500 گیگ وسترن 32 مگ بافر دارم ، یک ماه از خریدش میگذره
داستان از این قرار که یه بار با برنامه نورتون گاست یه بک آپ از درایو سی گرفتم ، بعد از مدتی ویندوزم قاطی کرد و خواستم با همون برنامه (تحت داس) درایو رو بازیابی کنم ، که متاسفانه سیستم رو حین بازیابی ترک کردم و بعد از مدتی به سیستم دوباره مراجعه کردم ، دیدم یه ارور داده و تایم اوت شده وسیستم هنگ کرده،
مجبور شدم ریستارت کنم، اما از اون به بعد دیگه سیستم هارد رو نمیشناسه ، یعنی بایوس سیستم، هارد رو دیتکت نمیکنه .
با هر نرم افزاری که فکر کنید تلاش کردم ، اما هیچ کدوم هاردو نمیشناسن
آیا این وسیله که تو تایپک مخصوص هاردهای سیگیت و مکستور گذاشتین مشکلم درست میکنه ؟ با توجه به اینکه هاردم وسترن هستش و مشکلم متفاوت .
ممنون میشم زودتر کمک کنید .
منتظرم دوستان

roteal2007
31-08-2010, 13:08
سلام دوستان
من یه هارد 500 گیگ وسترن 32 مگ بافر دارم ، یک ماه از خریدش میگذره
داستان از این قرار که یه بار با برنامه نورتون گاست یه بک آپ از درایو سی گرفتم ، بعد از مدتی ویندوزم قاطی کرد و خواستم با همون برنامه (تحت داس) درایو رو بازیابی کنم ، که متاسفانه سیستم رو حین بازیابی ترک کردم و بعد از مدتی به سیستم دوباره مراجعه کردم ، دیدم یه ارور داده و تایم اوت شده وسیستم هنگ کرده،
مجبور شدم ریستارت کنم، اما از اون به بعد دیگه سیستم هارد رو نمیشناسه ، یعنی بایوس سیستم، هارد رو دیتکت نمیکنه .
با هر نرم افزاری که فکر کنید تلاش کردم ، اما هیچ کدوم هاردو نمیشناسن
آیا این وسیله که تو تایپک مخصوص هاردهای سیگیت و مکستور گذاشتین مشکلم درست میکنه ؟ با توجه به اینکه هاردم وسترن هستش و مشکلم متفاوت .
ممنون میشم زودتر کمک کنید .
منتظرم دوستان

یه بار باطری مین برد رو بردار بزن جاش.
ببین چطور میشه اینطوری cmos ریست میشه.

mohammadnejad2
01-09-2010, 14:03
سلام دوستان. اقا من می خوام هارد لپ تابمو با نرم افزار HDD regenarator اسکن کنم اما همون ابتدای کار پیغام زیر رو میده : چی کار باید کنم

imi imi
02-09-2010, 10:50
سلام یکی کمک کنه نمیدونم هاردم چی شد یه دفعه نه ویندوز رو بالا میاره نه بوت میشه که بتونم ویندوز عوض کنم در کل اصلا دسترسی به هارد ندارم فکر کنم بد سکتور داره دقیقا مشکل من مثل جمله ی زیره :

1.از كار افتادن و توقفهاي مكرر ولي نامنظم مخصوصا زماني كه سيستم در حال بوت شدن مي باشد و ويندوز بارگذاري ميگردد.

دوستان اگه راهی چیزی هست که بتونم هارد رو درست کنم ولی اطلاعاتم نپره خواهشا بگید

mohammadnejad2
04-09-2010, 00:31
اقا چرا کسی جواب نمیده. من کارم خیلی گیر کرده. خواهش می کنم اگه می تونین جواب بدین

mohammadnejad2
04-09-2010, 00:32
اقا چرا کسی جواب نمیده. من کارم خیلی گیر کرده. خواهش می کنم اگه می تونین جواب بدین

mjzaret
04-09-2010, 00:50
سلام دوستان. اقا من می خوام هارد لپ تابمو با نرم افزار HDD regenarator اسکن کنم اما همون ابتدای کار پیغام زیر رو میده : چی کار باید کنم

سلام دوست عزیز

چرا اینقدر عجول هستید. مطمئن باشید هر کس از کاربران جواب شما رو بلد باشند دریغ نمی‌کنند.

دوستان که نمی‌تونند دائم آن باشند!!! پس کی به زندگی خودشون برسند.

در مورد جواب سوالتون بایستی این نکته رو عرض کنم که در لپ تاپ های جدید ارتباط هارد با سیستم به صورت AHCI هست و شما برای اینکه مشکلتون رو حل کنید این گزینه رو بایستی در حالت ATA قرار بدید.

موقع روشن شدن سیستم دکمه F2 رو فشار بدید.

به این صورت وارد تنظیمات Setup لپ تاپ می‌شید.

با توجه به نوع لپ تاپ تون گزینه AHCI رو پیدا کرده و به گزینه ATA یا چیزی شبیه این تبدیل کنید.

مطمئن باشید مشکلتون حل میشه.

mohammadnejad2
04-09-2010, 11:10
سلام دوست عزیز

چرا اینقدر عجول هستید. مطمئن باشید هر کس از کاربران جواب شما رو بلد باشند دریغ نمی‌کنند.

دوستان که نمی‌تونند دائم آن باشند!!! پس کی به زندگی خودشون برسند.

در مورد جواب سوالتون بایستی این نکته رو عرض کنم که در لپ تاپ های جدید ارتباط هارد با سیستم به صورت AHCI هست و شما برای اینکه مشکلتون رو حل کنید این گزینه رو بایستی در حالت ATA قرار بدید.

موقع روشن شدن سیستم دکمه F2 رو فشار بدید.

به این صورت وارد تنظیمات Setup لپ تاپ می‌شید.

با توجه به نوع لپ تاپ تون گزینه AHCI رو پیدا کرده و به گزینه ATA یا چیزی شبیه این تبدیل کنید.

مطمئن باشید مشکلتون حل میشه.

ببخشید دوست عزیز. قصد جسارت نداشتم. اخه قبلا خیلی به روز تر بود فروم. منم که هاردم خرابه. هیچ کار نمیتونم بکنم. دوست عزیز وارد تنظیمات بایوس می شم اما این گزینه تغییر AHCI توش نیست. من لپ تاب سونی دارم. جایی دیگه نمی تونم پیداش کنم؟

taghi_ar
04-09-2010, 18:22
دوست گرامي يه بار براي امتحان روي گزينه no كليك كن ببين ميره مرحله بعد اگر نرفت بگو ادامه بدم

mjzaret
04-09-2010, 18:41
ببخشید دوست عزیز. قصد جسارت نداشتم. اخه قبلا خیلی به روز تر بود فروم. منم که هاردم خرابه. هیچ کار نمیتونم بکنم. دوست عزیز وارد تنظیمات بایوس می شم اما این گزینه تغییر AHCI توش نیست. من لپ تاب سونی دارم. جایی دیگه نمی تونم پیداش کنم؟

سلام دوست عزیز

شرمنده‌ام اگه کمی با تندی متن نوشتم.

با این حال مطمئن باشید در جایی از Setup گزینه‌ای به نام AHCI وجود داره.

من لپ تاپ دم دستم نیست.

شما یه دور کامل دیگه به تنظیمات بایوس نگاه کنید.

mohammadnejad2
04-09-2010, 18:54
سلام دوست عزیز

شرمنده‌ام اگه کمی با تندی متن نوشتم.

با این حال مطمئن باشید در جایی از Setup گزینه‌ای به نام AHCI وجود داره.

من لپ تاپ دم دستم نیست.

شما یه دور کامل دیگه به تنظیمات بایوس نگاه کنید.

من کامل سرچ کردم. bios من 4 صفحه داره. صفحه اول: ساعت و تاریخ. صفحه دوم یه گزینه داره گفته اگه فعال باشه یه سری advanced utility اضافه میشه. اونو فعال کردم تغیری ایجاد نشد. صفحه 3 یادم نیست اما راجع به هارد نبود. صفحه 4 هم که exit هست.من به صفحه 2 شک دارم شاید فعال که کردم جایی خاص میاد من خبر ندارم.

mjzaret
04-09-2010, 20:08
من کامل سرچ کردم. bios من 4 صفحه داره. صفحه اول: ساعت و تاریخ. صفحه دوم یه گزینه داره گفته اگه فعال باشه یه سری advanced utility اضافه میشه. اونو فعال کردم تغیری ایجاد نشد. صفحه 3 یادم نیست اما راجع به هارد نبود. صفحه 4 هم که exit هست.من به صفحه 2 شک دارم شاید فعال که کردم جایی خاص میاد من خبر ندارم.

میشه مدل لپ تاپتون رو بیان کنید؟

این تنظیمات در قسمت پیشرفته وجود داره. با توجه به مواردی که شما گفتید پس گزینه مربوط به تنظیمات Boot کجا قرار داره؟!!

ویندوزی که روی لپ تاپتون نصب هست چیه؟

آیا از قبل نصب بود یا اینکه شما نصب کردید؟

اگه خودتون نصب کردید آیا از ویندوز SATA ساپورت استفاده کرده‌اید؟

mohammadnejad2
04-09-2010, 23:34
میشه مدل لپ تاپتون رو بیان کنید؟

این تنظیمات در قسمت پیشرفته وجود داره. با توجه به مواردی که شما گفتید پس گزینه مربوط به تنظیمات Boot کجا قرار داره؟!!

ویندوزی که روی لپ تاپتون نصب هست چیه؟

آیا از قبل نصب بود یا اینکه شما نصب کردید؟

اگه خودتون نصب کردید آیا از ویندوز SATA ساپورت استفاده کرده‌اید؟

لپ تاب سونی. مدل sr590 gpb. ویندوز 7 شصت و چهار بیتی. اورجینال روش بوده. حق با شماست الان که گفتین یادم اومد صفحه سوم مال بوت از هارد و سی در رام و ... بود. من تو help ویندوز search کردم نوشته بود از تو device manager قسمت IDE/ATA میشه دسترسی پیدا کرد به تنظیمات AHCI و ... اما گفته بود تو همه ویندوزها نمایش داده نمیشه!!!! شما که گفتین قسمت پیشرفته bios هستش پی حتما همون option که تو صفحه دوم bios فعال کردم مال همین چیزا بوده. چون نوشته بود advanced utility فعال میشه. اما نمی دونم کجا فعال شده. تو همون صفحه که تغییری ایجاد نشد بعد ار enable کردن اون option:41:

leomostafa
05-09-2010, 02:20
سلام
اساتید محترم من یه هارد WD 250 GIG دارم بایوس اون رو شناسایی می کنه ویندوز هم همینطور ( تو قسمت درایور سخت افزار ها درایورش نصب شده ) ولی متاسفانه هارد بالا نمیاد حتی با نرم افزار مدیریت پارتشن Paragaon 2003 هم ارور زیر رو میده :
!Hard Disc 0:i/o foult حالا من موندم چی کار کنم آیا راهی هست اون رو تعمیر کرد با چه نرم افزاری ؟
با نرم افزار HDD Regenerator هم وقتی Star Progress می زنم برنامه رو همون صفحه گیر می کنه مشکل از ویندوز هم نیست.
در ضمن اطلاعات زیادی هم توشه و می خوام حفظ بشه.

mjzaret
05-09-2010, 10:08
سلام
اساتید محترم من یه هارد WD 250 GIG دارم بایوس اون رو شناسایی می کنه ویندوز هم همینطور ( تو قسمت درایور سخت افزار ها درایورش نصب شده ) ولی متاسفانه هارد بالا نمیاد حتی با نرم افزار مدیریت پارتشن Paragaon 2003 هم ارور زیر رو میده :
!Hard Disc 0:i/o foult حالا من موندم چی کار کنم آیا راهی هست اون رو تعمیر کرد با چه نرم افزاری ؟
با نرم افزار HDD Regenerator هم وقتی Star Progress می زنم برنامه رو همون صفحه گیر می کنه مشکل از ویندوز هم نیست.

این موردی که شما بیان کردید به احتمال زیاد مربوط به بدسکتور میشه

با این حال شما از نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردید ولی جواب نگرفتید.

شما یه نگاهی به برد هارد بندازید ببینید که سالم هست. اثری از سوختگی دیده نمی‌شه؟

اگه می‌تونی یه برد سالم از همون مدل تهیه کن و بردها رو جابجا کن.

ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر.

leomostafa
05-09-2010, 17:04
این موردی که شما بیان کردید به احتمال زیاد مربوط به بدسکتور میشه

با این حال شما از نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردید ولی جواب نگرفتید.

شما یه نگاهی به برد هارد بندازید ببینید که سالم هست. اثری از سوختگی دیده نمی‌شه؟

اگه می‌تونی یه برد سالم از همون مدل تهیه کن و بردها رو جابجا کن.

ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر.

سلام

mjzaret عزیز من اثری از سوختگی رو برد نمی بینم یعنی حتما باید عوض کنم آیا نرم افزار بهتری یا دیگه ای نیست که بشه بد سکتور ها رو رفع کرد ؟

ممنون

mohammadnejad2
07-09-2010, 12:17
سلام دوستان.اقا bios لپ تاب من گزینه های تغییر SATA controler برای تغیر از AHCI mode به IDE mode رو نداره. کسی نمی دونه از جایی دیگه هم میشه این گزینه رو تغییر داد؟

xmk
10-09-2010, 13:04
سلام دوستان
من با برنامه Hard Drive Inspector زدم spin up time علامت زرد داده یعنی مشکل داره؟جدیه؟
مرسی

pulp_fiction
10-09-2010, 20:57
سلام

میتونید هاردتون از طریق ویندوز های LIVE انتقال اطلاعات بدید بر روی یک هارد اکسترنال بعد از طریق لینک زیر در قسمت تعمیرات هارد هارتون رفع مکشل کنید . مشکل هارد شما خرابی سکتور صفر اون که قابل رفع . لینک براتون می زارم از دوستان تاپیک نرم افزار هم عذر می خوام چون نمی دونم خود فروم لینک دانلود نرم افزار داره

pulp_fiction
10-09-2010, 21:04
سلام دوستان.اقا bios لپ تاب من گزینه های تغییر SATA controler برای تغیر از AHCI mode به IDE mode رو نداره. کسی نمی دونه از جایی دیگه هم میشه این گزینه رو تغییر داد؟

مدل لپ تاب بفرمایید تا دوستان بتونن راهنمایتون کنن

mohammadnejad2
10-09-2010, 23:47
مدل لپ تاب بفرمایید تا دوستان بتونن راهنمایتون کنن

سلام. لپ تاب سونی مدل sr 590 gpb ویندوز 64 بیتی 7 اورجینال .

شـیـفــو
11-09-2010, 01:23
سلام. لپ تاب سونی مدل sr 590 gpb ویندوز 64 بیتی 7 اورجینال .
داداش براي چي ميخواي تغيير بدي ؟
نده كه بدتر ميشه
من بردم روي ide حالا ديگه نميشه برگشتش داد روي ahci ميدوني كه سرعت اونم تقريبا نيم برابر بيشتر از اينه پس اگر بخاطر نصب ايكس پي ميخواي اينكارو بكني اصلا تغييرش نده دردسرش نمي ارزه

شـیـفــو
11-09-2010, 01:29
اونورم گفتم هارد من با اسكرول موس فس فس ميكنه
هارد كامپيوتر منظورم هستا نه لپ تاپ الانم ويندوزايكس پي ريختم 15 روزه اينطوري شده ديفراگ هم كردم از cdm هم دستور chkdsk زدم ولي فس فس هست
همينكه با اسكرول موس مثلا فحه رو بالا پايين ميكني تو اكسپلرور يا ورد فيــــس صدا ميده

mohammadnejad2
12-09-2010, 11:47
داداش براي چي ميخواي تغيير بدي ؟
نده كه بدتر ميشه
من بردم روي ide حالا ديگه نميشه برگشتش داد روي ahci ميدوني كه سرعت اونم تقريبا نيم برابر بيشتر از اينه پس اگر بخاطر نصب ايكس پي ميخواي اينكارو بكني اصلا تغييرش نده دردسرش نمي ارزه

سلام. نه بابا واسه ایکس پی نیست. من هارد بد سکتور داره می خوام با نرم افزار hdd regenarator اسکن کنم اما قبل اسکن پیغام میده باید IDE controler از AHCI به IDE تغیر بدین. البته پیشنهاد داده که اگه این کار رو بکنین بهتره. حالا تو BIOS من این جور اپشنی وجود نداره که بخوام تغییر بدم.

شـیـفــو
12-09-2010, 16:12
سلام. نه بابا واسه ایکس پی نیست. من هارد بد سکتور داره می خوام با نرم افزار hdd regenarator اسکن کنم اما قبل اسکن پیغام میده باید IDE controler از AHCI به IDE تغیر بدین. البته پیشنهاد داده که اگه این کار رو بکنین بهتره. حالا تو BIOS من این جور اپشنی وجود نداره که بخوام تغییر بدم.
تو سر فصل دومش هست پيدا نكردي بگو بازم سعي ميكنم عكسشو بذارم برات

kojima3d
13-09-2010, 08:49
با سلام خدمت شما دوستان
هاردیسکی دارم که وقتی اون رو به کامپیوترم وصل می کنم سیستم اصلا روشن نمی شود
این هارد دیسک را روی چند کامپیوتر دیگر هم تست کردم
اما فرقی نداشت

N.H.H
13-09-2010, 11:45
با سلام خدمت شما دوستان
هاردیسکی دارم که وقتی اون رو به کامپیوترم وصل می کنم سیستم اصلا روشن نمی شود
این هارد دیسک را روی چند کامپیوتر دیگر هم تست کردم
اما فرقی نداشت

هوالعلیم
با سلام ، شما مدل هارد دیسک خود را اعلام نفرمودید ، اما بصورت کلی اشکال در برد هاردتان می باشد در بخش ورودی ولتاژ اتصال کوتاه توسط دیود ورودی ایجاد شده است شما با تعویض برد مشکلتان حل میشودو یا اگر در زمینه تعمیرات سخت افزاری هارد آشنایی دارید اعلام بفرمایید تا راهنمایی فنی شوید.

موفق باشید

Hamed_forum
13-09-2010, 12:11
من یه هارد 500 مکستور دارم نمیشناسه سیستم دیگه یک محلی در تهران زنگ زدم گفت 70 تا 115 میگیره هارد رو درست میکنه متاسفانهیکی از دوستان مهندسی کرد روش زد برد هارد رو سوزاند میخواستم بدونم دوستان کسی جای تهران سراغ داره من ببرم اونجاییک ه من زنگ زدم اینجا بود

N.H.H
13-09-2010, 12:34
من یه هارد 500 مکستور دارم نمیشناسه سیستم دیگه یک محلی در تهران زنگ زدم گفت 70 تا 115 میگیره هارد رو درست میکنه متاسفانهیکی از دوستان مهندسی کرد روش زد برد هارد رو سوزاند میخواستم بدونم دوستان کسی جای تهران سراغ داره من ببرم اونجاییک ه من زنگ زدم اینجا بود

هوالعلیم
با سلام ، مشکلتان به راحتی قابل حله در صورت تمایلتان جهت تعمیر هارد پیغام خصوصی دهید تا آدرس و شماره تماس را خدمتتان اعلام کنم.

موفق باشید

شـیـفــو
13-09-2010, 18:11
اونورم گفتم هارد من با اسكرول موس فس فس ميكنه
هارد كامپيوتر منظورم هستا نه لپ تاپ الانم ويندوزايكس پي ريختم 15 روزه اينطوري شده ديفراگ هم كردم از cdm هم دستور chkdsk زدم ولي فس فس هست
همينكه با اسكرول موس مثلا فحه رو بالا پايين ميكني تو اكسپلرور يا ورد فيــــس صدا ميده
كسي نميدونست ؟

Amir Hossein
14-09-2010, 16:32
سلام
دوستم هاردش فکر کنم خراب شده
ینی وقتی هاردش به مادر بورد وصله تو همون صفحه اول یا همون لوگو میمونه
وقتی هم که یه هارد دیگه میزنیم به مادر بورد همه چی درست میشه
وقتی هم هارد رو یه مادر بورد دیگه میزنیم باز میمونه
ینی مشکل از کجاست
ممنون

kian525
15-09-2010, 00:00
سلام
دوستم هاردش فکر کنم خراب شده
ینی وقتی هاردش به مادر بورد وصله تو همون صفحه اول یا همون لوگو میمونه
وقتی هم که یه هارد دیگه میزنیم به مادر بورد همه چی درست میشه
وقتی هم هارد رو یه مادر بورد دیگه میزنیم باز میمونه
ینی مشکل از کجاست
ممنون

فرم ویو هارد مشکل پیدا کرده! از من هم همینطور شد، سری 22 دیاموند مکستور 1 ترا بایت همه مشکل دارن

Amir Hossein
15-09-2010, 11:46
فرم ویو هارد مشکل پیدا کرده! از من هم همینطور شد، سری 22 دیاموند مکستور 1 ترا بایت همه مشکل دارن

متوجه نشدم
حالا راه تعمیر داره
اطلاعات توش حیاتیه
هاردش هم 250 مکستوره

isbn84
15-09-2010, 13:52
سلام
من یه هارد اکسترنال ترنسند 1 ترا دارم می خام به لپ تاپ دوستم وصل کنم ، چند تا فایل رو توش بریزم، ولی می ترسم لپ تابش ویروسی باشه و مشکلی برای هاردم پیش بیاد ، می خاستم بدونم آیا آنتی ویروس یا چیزی هست که روی هارد به صورت مجزا نصب بشه، و اگر هست آیا با آنتی ویروس خود سیستم تداخل پیدا نمی کنه.؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

kian525
15-09-2010, 14:29
متوجه نشدم
حالا راه تعمیر داره
اطلاعات توش حیاتیه
هاردش هم 250 مکستوره

صفحات قبلی رو بخونید متوجه میشید، بین 15 تا 150 تومن خرجشه همه اطلاعات هم برمیگرده

Dunker
16-09-2010, 05:12
مدتیه که به طرز مشکوکی! سیستمم چند دقیقه یکبار فریز میشه(بخصوص موقع تماشای فایلهای ویدیویی بزرگ)
چراغ هارد حدود یک دقیقه روشن میمونه و همه چیز بجز موس از کار میوفته(صدای چرخش هد هارد هم به وضوح شنیده میشه)
میخواستم بدونم آیا با فرمت کامل هارد مشکلم درست میشه؟ اصلا مشکل از هارده یا چیز دیگه؟( با نصب مجدد ویندوز و این حرفام درست نشده)

توضیح ضروری: سیستم: لپتاپ وایو --- سیستم عامل: ویندوز7
توضیح ضروری تر(!): یه بار لپتاپ از ارتفاع یک متری به زمین افتاده

Shayan_shf
16-09-2010, 12:19
سلام.
من برای نصب ویندوز 7 و پارتیشن یک مقداری با هارد ور رفتم که یهو یه پارتیشن 1383 گیگی( هارد من 160 گیگ هست) بهم نشون داد.
من اون پارتیشن رو هنگام نصب ویندوز پاک کردم ولی با پاک شدن اون پارتیشن کل پارتیشن های دیگه هم محو شدن. الان موقع نصب ویندوز هیچ پارتیشنی برای نصب بهم نشون نمی ده. ویندوز قبلی هم که نصب بود دیگه بالا نمی یاد.
کمک کنید باید چی کار کنم! هاردم مکستور هستش.

Juventus FC
16-09-2010, 15:20
من یک هارد 500 Seagate دارم هفته پیش هاردم سوخت!!! بعد مشکل از "برد" هارد بود اون "برد" که ازش برق به هارد دیسک میرسه. دادم بیرون با 19 هزارتومن بردش را عوض کردن. و درست شد ولی حالا که وسلش میکنم به سیستم، کامپیتور اصلا اونو نمیشناسه و هیچ درایوی براش نمیسازه.

وقتی سیستم روشن میکنی و Delete میزنی میشناستش پیداش میکنه در ویندوز در قسمت Devise Manager هم بعنوان هارد دیسک میشناستش، ولی راستش خود هارد،خودشم نمیشناسه، یعنی ظرفیت و هیچی خودش را تعریف نمیکنه.

شما میتونید به من کمک کنید؟

h_zaman06
16-09-2010, 16:17
سلام

اومدم یه پارتیشن هارد نوت بوک را ری سایز کنم با آکرونیس پارتیشن ... بعد از اینکه ریست شد و داشت کارش رو میکرد وسطه کار یک دفعه کامپیوتر رفت رو حالت sleep ... از این حالت که درش آوردم صفحه سیاه بود و چیزی نشون نمیداد ... مجبور شدم یه دور خاموش روشننش کنم ... بعد از روشن شدن پارتیشن مورد نظر را نشون میده اما واردش نمیشه و پیغام زیر را میده :
not accessible the directory is corrupted and unreadable
و میزان سایز را میزنه 0 ... اما خود آکرونیس که باز میکنم نشون میده حجم را اضافه کرده ... و همینطور نشون میده هارد یه قسمتیش پر هست ... ولی هیچ کاریش نمیکنه

لطفا راهنمایی کنید ... یا پارتیشن درست بشه یا بتونم اطلاعات رو کامل ریکاوری کنم ...

با تشکر

aqronis
16-09-2010, 20:04
سلام

اومدم یه پارتیشن هارد نوت بوک را ری سایز کنم با آکرونیس پارتیشن ... بعد از اینکه ریست شد و داشت کارش رو میکرد وسطه کار یک دفعه کامپیوتر رفت رو حالت sleep ... از این حالت که درش آوردم صفحه سیاه بود و چیزی نشون نمیداد ... مجبور شدم یه دور خاموش روشننش کنم ... بعد از روشن شدن پارتیشن مورد نظر را نشون میده اما واردش نمیشه و پیغام زیر را میده :
not accessible the directory is corrupted and unreadable
و میزان سایز را میزنه 0 ... اما خود آکرونیس که باز میکنم نشون میده حجم را اضافه کرده ... و همینطور نشون میده هارد یه قسمتیش پر هست ... ولی هیچ کاریش نمیکنه

لطفا راهنمایی کنید ... یا پارتیشن درست بشه یا بتونم اطلاعات رو کامل ریکاوری کنم ...

با تشکر

درود.
به یه سیستم دیگه وصلش کن و با دستور chkdsk /f /v اونو چک کن.
احتمالا درست میشه. اگه نشد با برنامه های ریکاوری مثل recover my files ریکاور کن امید به اینکه درست بشه.
موفق باشی.

سلام.
من برای نصب ویندوز 7 و پارتیشن یک مقداری با هارد ور رفتم که یهو یه پارتیشن 1383 گیگی( هارد من 160 گیگ هست) بهم نشون داد.
من اون پارتیشن رو هنگام نصب ویندوز پاک کردم ولی با پاک شدن اون پارتیشن کل پارتیشن های دیگه هم محو شدن. الان موقع نصب ویندوز هیچ پارتیشنی برای نصب بهم نشون نمی ده. ویندوز قبلی هم که نصب بود دیگه بالا نمی یاد.
کمک کنید باید چی کار کنم! هاردم مکستور هستش.

درود.
برای ریکاوری کردن این پارتیشن ها از برنامه acronis disk director suite استفاده کن، گزینه partition recovery داره.
موفق باشی.

مدتیه که به طرز مشکوکی! سیستمم چند دقیقه یکبار فریز میشه(بخصوص موقع تماشای فایلهای ویدیویی بزرگ)
چراغ هارد حدود یک دقیقه روشن میمونه و همه چیز بجز موس از کار میوفته(صدای چرخش هد هارد هم به وضوح شنیده میشه)
میخواستم بدونم آیا با فرمت کامل هارد مشکلم درست میشه؟ اصلا مشکل از هارده یا چیز دیگه؟( با نصب مجدد ویندوز و این حرفام درست نشده)

توضیح ضروری: سیستم: لپتاپ وایو --- سیستم عامل: ویندوز7
توضیح ضروری تر(!): یه بار لپتاپ از ارتفاع یک متری به زمین افتاده

اول اینکه لپتاپت روشن بوده زمین خورده یا خاموش، اگه خاموش بوده معمولا مشکلی برای هارد پیش نمیاد. ضربه فقط هارد رو معیوب نمیکنه، ضربه های شدید چیپستهای رو بورد رو هم تحت تأثیر قرار میده و خیلی از اونا رو شل میکنه و موقع کار زیاد دما که بالا میره شلتر میشه و مشکل پیش میاد. معمولا اکثر چیپهای لپتاپ چسبی هستن و قابل تعمیر نیستن.
این مشکل به نظر نمیاد از هارد باشه چون وقتی هارد بدسکتور داشته باشه معمولا چراغ هارد اصلا روشن نمیمونه و هر چند دقیقه یک چشمک میزنه.
به هر صورت اگه مطمئنی از ضربه هست ببر پیش تعمیر کار.
موفق باشی.

سلام
من یه هارد اکسترنال ترنسند 1 ترا دارم می خام به لپ تاپ دوستم وصل کنم ، چند تا فایل رو توش بریزم، ولی می ترسم لپ تابش ویروسی باشه و مشکلی برای هاردم پیش بیاد ، می خاستم بدونم آیا آنتی ویروس یا چیزی هست که روی هارد به صورت مجزا نصب بشه، و اگر هست آیا با آنتی ویروس خود سیستم تداخل پیدا نمی کنه.؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

درود. بله هستند. البته وقتی این آنتی ویروس کار میکنه که به سیستم وصل باشه، برای خودش نمیتونه کار کنه.
اما یه نمونه آنتی ویروس اینه:

که نسخه Portable رسمی هم داره.
شما انتی ویروس سیستمت رو آپدیت کنی بهتره.
موفق باشی.

h_zaman06
16-09-2010, 21:35
برای اتصال هارد به یک کامپیوتر دیگه باید چی کار کنم ؟ هارد را در بیارم ؟ یا با یکی از پورت های کامپیوتر هم میشه اتصال را برقرار کرد ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

Jentel
16-09-2010, 22:08
آقا من یه هارد 500 گیگ ontouch دارم مشکی رنگ
یکسال اینو داشتم همه چیز خوب بود تا اینکه یه روز وقتی وصل کردم هاردو با usb1 اومد بالا

الان 3ماهه که یه دونه mp3 هم یکساعت طول میکشه تا کپی کنم
هارد سالمه همه اطلاعاتشم هست ولی به هر کامپیوتری وصل می کنم USB.1 میاد بالا

هر کی استاده بیاد کمک کنه

Dunker
17-09-2010, 00:47
اول اینکه لپتاپت روشن بوده زمین خورده یا خاموش، اگه خاموش بوده معمولا مشکلی برای هارد پیش نمیاد. ضربه فقط هارد رو معیوب نمیکنه، ضربه های شدید چیپستهای رو بورد رو هم تحت تأثیر قرار میده و خیلی از اونا رو شل میکنه و موقع کار زیاد دما که بالا میره شلتر میشه و مشکل پیش میاد. معمولا اکثر چیپهای لپتاپ چسبی هستن و قابل تعمیر نیستن.
این مشکل به نظر نمیاد از هارد باشه چون وقتی هارد بدسکتور داشته باشه معمولا چراغ هارد اصلا روشن نمیمونه و هر چند دقیقه یک چشمک میزنه.
به هر صورت اگه مطمئنی از ضربه هست ببر پیش تعمیر کار.

موقغ زمین افتادن خاموش بوده. با این حساب شما حدس میزنید مشکل از کجا باشه اگه هارد اسیب ندیده؟

Shayan_shf
17-09-2010, 18:19
درود.
برای ریکاوری کردن این پارتیشن ها از برنامه acronis disk director suite استفاده کن، گزینه partition recovery داره.
موفق باشی.

از جوابت ممنون.
می خوام ببینم می تونم همین الآن با یه دستور یا نرم افزار کل هارد رو بهش بشناسونم. بعدش فرمت کنم. بکنمش یه پارتیشن.
اطلاعات روی هاردم مهم نیست. بک آپ دارم.
راستی هاردم تو بایوس نشون داده میشه!

h_zaman06
17-09-2010, 21:01
مشکل من حل شد ... فقط جهت اطلاع خواستم بگم نرم افزار Get data Back نجاتم داد ... تمامی فایل ها و فولدر ها را به طور کامل و نه در هم بر هم و قر و قاطی ... مثل روز اول بهم برگردوند ...

ممنون از راهنمایی دوستان

tatu_mail
17-09-2010, 23:28
سلام دوستان
ممنون میشم بگید مشکلم چیه!!!؟؟؟
من یه هارد 1 ترا دارم
یه سری فایل از هارد دوستم برداشتم خیلی راحت
حالا هر کاری میکنم Loacal Disk
باز نمیشه مثلا My computer باز میکنم به قول معروف کامپیوتر همش فکر میکنه و اون بالا تو تسک بار هی لود میشه
Usage CPU هم کمی با لا میره با کلی سبر و شکیبای درایو هارد نمایش داده میشه روش دو بار کلیک کنم هم همینطور میشه کلی کامپیوتر Busy میشه هر چه قدرم واسم وا نیمشه
به نظر شما مشکل از چیست ( توضیحات » باز نشدن درایو ربطی به AUTORUN VIRUSE نداره کلا هارد با کامپیوتر خیلی در گیر میشه آخرم بی نتیجع میمونه
با safe mode هم اومدم نشد تو DOS هم زدم H: بازش نکرد
مشکلش چیه فایلهام خیلی برام ارزش دارن
( در ضمن دوبار کلیک کردن روی هارد یا کلیک کردن راست برای دیدن Propertis امکان پذیر نیست
امید وارم خوب توضیح داده باشم

rasool_ff
18-09-2010, 05:58
سلام به همه دوستان
یه مشکل برام پیش اومده، اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
درایو C من 80GB بود، با (Disk Management(Shrink ،
30GB ازش جدا کردم، درایو C شد 50GB، اما اون 30GB به جای اینکه
به صورت Free Space در بیاد، به صورت unallocated در اومد و وقتی که
میخوام این 30GB رو یک Drive جدا بسازم بهم اجازه نمیده.
حالا میخواستم بدونم چه جوری میتونم این 30GB رو به فضای هارددیسکم
برگردونم.
در ضمن ویندوزم سون و partition magic روش اجرا نمیشه.
با تشکر

h_zaman06
18-09-2010, 07:37
سلام به همه دوستان
یه مشکل برام پیش اومده، اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
درایو C من 80GB بود، با (Disk Management(Shrink ،
30GB ازش جدا کردم، درایو C شد 50GB، اما اون 30GB به جای اینکه
به صورت Free Space در بیاد، به صورت unallocated در اومد و وقتی که
میخوام این 30GB رو یک Drive جدا بسازم بهم اجازه نمیده.
حالا میخواستم بدونم چه جوری میتونم این 30GB رو به فضای هارددیسکم
برگردونم.
در ضمن ویندوزم سون و partition magic روش اجرا نمیشه.
با تشکر

با Acronis Disk Director Home انجامش بده

Juventus FC
18-09-2010, 18:55
من یک هارد 500 Seagate دارم هفته پیش هاردم سوخت!!! بعد مشکل از "برد" هارد بود اون "برد" که ازش برق به هارد دیسک میرسه. دادم بیرون با 19 هزارتومن بردش را عوض کردن. و درست شد ولی حالا که وسلش میکنم به سیستم، کامپیتور اصلا اونو نمیشناسه و هیچ درایوی براش نمیسازه.

وقتی سیستم روشن میکنی و Delete میزنی میشناستش پیداش میکنه در ویندوز در قسمت Devise Manager هم بعنوان هارد دیسک میشناستش، ولی راستش خود هارد،خودشم نمیشناسه، یعنی ظرفیت و هیچی خودش را تعریف نمیکنه.

شما میتونید به من کمک کنید؟

کسی میتونه به من کمک بکنه؟

brain
18-09-2010, 23:16
سلام.

یه هارد اکسترناله جیبی دارم : GB 500 western my passport e

8ماهه خریدم. تا الان سالم بود
ولی دیروز وقتی زدم به دستگاه ، خیلی طول کشید تا یه درایو به اسم Local Disk ظاهر شد (آخه همیشه اسمش my passport بود) و وقتی روش کلیک میکنم میگه :
you need to format the harddisk before you can use it
Format it , Yes ... No همین ...

no که میزنم میگه :
Data error . Cyclic redundancy check
J: is not accessible

ینی سوخته ؟
گارانتی سازگاره ... باید ببرمش سازگار یا اینکه ببرمش همون جایی که خریدم ؟ (از پایتخت خریدم)

راستی :
سیم هاردم همیشه بهش وصل بود و کیف نداشت و میذاشتم تو جیب کیف کوله ام و سیمش یکم خم میشد و از یه ماه پیش یکم قطعی داشت ینی باید تکون میدادی سیمشو تا هارد بیاد بالا .... و چند باری هم بدون اینکه استاپ کنم، هاردو از دستگاه کشیدم بیرون ... با یه سیم usb دیگه که ماله هارد وسترن بود تست کردم و نیومد بالا ... پس مشکل از سیم نیست !
روش هم نمیذاره راست کلیک کنم تا scan بشه .... هنگ میکنه !

از طریق command prompt یه چک دیسک کردم و این شد نتیجه :

لطفا راهنماییم کنید !

P.30.MAN
19-09-2010, 11:28
من یه هارد اکسترنال wd 320 دارم امروز به اشتباه هاردمو فرمت کردم آیا راهی برای بازگردانی اطلاعاتم وجود داره؟؟؟:41:

N.H.H
19-09-2010, 12:57
سلام.

یه هارد اکسترناله جیبی دارم : GB 500 western my passport e

8ماهه خریدم. تا الان سالم بود
ولی دیروز وقتی زدم به دستگاه ، خیلی طول کشید تا یه درایو به اسم Local Disk ظاهر شد (آخه همیشه اسمش my passport بود) و وقتی روش کلیک میکنم میگه :
you need to format the harddisk before you can use it
Format it , Yes ... No همین ...

no که میزنم میگه :
Data error . Cyclic redundancy check
J: is not accessible

ینی سوخته ؟
گارانتی سازگاره ... باید ببرمش سازگار یا اینکه ببرمش همون جایی که خریدم ؟ (از پایتخت خریدم)

راستی :
سیم هاردم همیشه بهش وصل بود و کیف نداشت و میذاشتم تو جیب کیف کوله ام و سیمش یکم خم میشد و از یه ماه پیش یکم قطعی داشت ینی باید تکون میدادی سیمشو تا هارد بیاد بالا .... و چند باری هم بدون اینکه استاپ کنم، هاردو از دستگاه کشیدم بیرون ... با یه سیم usb دیگه که ماله هارد وسترن بود تست کردم و نیومد بالا ... پس مشکل از سیم نیست !
روش هم نمیذاره راست کلیک کنم تا scan بشه .... هنگ میکنه !

از طریق command prompt یه چک دیسک کردم و این شد نتیجه :

لطفا راهنماییم کنید !

هوالعلیم
با سلام ، هارد اکستر نال شما دارای مدار مجزا تبدیل ولتاژ USB هست IC مبدل این مدار نسبت به نوسان ولتاژ و قطع ناگهانی ارتباط در هنگام ترانسفر دیتا بسیار آسیب پذیر است اگر در هاردتان اطلاعات مهمی دارید مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی فنی شوید اما اگر اطلاعاتی ندارید به شرکت گارانتی کننده ارجاع دهید.

موفق باشید

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

من یه هارد اکسترنال wd 320 دارم امروز به اشتباه هاردمو فرمت کردم آیا راهی برای بازگردانی اطلاعاتم وجود داره؟؟؟:41:

هوالعلیم
با سلام ، ناراحت نباشید ، کل اطلاعات شما قابل بازیابی است در صورت تمایل به بازیابی اطلاعات پیام خصوصی بزنید تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

flashmemory
19-09-2010, 19:08
سلام
هارد Seagate 7200.12 1Tb من detect میشه ولی پیغام a disk read error occured press ctrl+alt+del to restart میده ظرفیت کل هارد رو هم 33 مگ نشون میده
به سیستم دیگه هم وصل کردم یک درایو با همون ظرفیت 33 مگ نشون میده ...
win7 تو درایو C نصب بود و xp-sp3 تو درایو D ...
با ریکاوری کنسول win7 هم سعی کردم mbr رو فیکس کنم ولی بعد از فیکس کردن فرقی نکرد ...
اطلاعات روی هارد برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایی کنید

brain
19-09-2010, 23:28
هوالعلیم
با سلام ، هارد اکستر نال شما دارای مدار مجزا تبدیل ولتاژ USB هست IC مبدل این مدار نسبت به نوسان ولتاژ و قطع ناگهانی ارتباط در هنگام ترانسفر دیتا بسیار آسیب پذیر است اگر در هاردتان اطلاعات مهمی دارید مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی فنی شوید اما اگر اطلاعاتی ندارید به شرکت گارانتی کننده ارجاع دهید.

سلام.
امروز رفتم خونه دوستم ، لپتاپ اپل داره ، وقتی هاردو وصل کردم ، اومد بالا و اطلاعات هم روش بود ... ولی با pc نمیشه !!
قرارشد هاردمو خالی کنم و بعدش فرمت کنم ببینم چی میشه ...
به نظرتون مشکل حاد نیست پس !؟

mostafait
20-09-2010, 09:39
سلام.

دوستان عزیز یک هارد دیسک دارم با مشخصات زیر:

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

این هارد دیسک موقعه جابجا کردن کابل برق دیگه کار نکرد برد هارد دیسک رو باز کردم و دیدم که اون قسمتی که کابل برق متصل میشه سیاه شده خلاصه انگار آب شده!

می خواستم بدونم که از کجا می تونم برد این هارددیسک رو پیدا کنم؟!

arash_uiq3
21-09-2010, 00:37
آقا من جدیدا یک هارد سیگیت باروکودا 7200 خریداری کردم که الان متوجه میشم هارد صدا میده
این صدا زمانی اتفاق میوفته که چرا قرمز کیش روشن میشه و این صدای قرچ قرچ از هارد در میشه .
چیکار کنم ؟
گارانتی ویستا است
ببرم گارانتی یا می تونم تعمیر کنم ؟

N.H.H
21-09-2010, 17:34
سلام.
امروز رفتم خونه دوستم ، لپتاپ اپل داره ، وقتی هاردو وصل کردم ، اومد بالا و اطلاعات هم روش بود ... ولی با pc نمیشه !!
قرارشد هاردمو خالی کنم و بعدش فرمت کنم ببینم چی میشه ...
به نظرتون مشکل حاد نیست پس !؟

هوالعلیم
با سلام ، دوست عزیز وقتی که ic نامبرده دچار اشکال میشود بدین معنی نیست که اصلا کار نمیکند وقتی که هارد شما با usb pc بوت نمیشه اما به محض اتصال با usb لب تاپ هاردتان بوت کامل شده و شما به راحتی به سطح data area دسترسی پیدا کردید و اطلاعاتتان را مشاهده کردیدتشریح چنین وضعیتی از نظر فنی بدین صورت است ic مورد نظر بر اثر نوسان ولتاژ و یا قطع ارتباط در حین انتقال اطلاعات چه بصورت عمدی و چه بصورت غیر عمدی ( یعنی قطعی در کابل هارد و قطع و وصل مکرر هارد ) دچار اشکال شده است و چون این قطعه آسیب دیده ، نسبت به ولتاژ های مختلف با آمپر های متفاوت حساسیت نشان میدهد بطور مثال آمپر یا شدت جریان ولتاژ در usb کیس تان با آمپر و شدت جریان در لب تاپ دوستتان متفاوت میباشد طبیعتا به خاطر طراحی خاص در مادربرد و مدار ورودی و تغذیه و شارژلب تاپ و به علت وجود نداشتن دستگاه مجزا به نام پاور که عمدتا دچار نوسان هستند و زیر مجموعه خود را که همان قطعات داخل کیس می باشد را تحت تاثیر نوسان خود میگذارند ، طبیعتا این اختلاف باعث شده که ic با ولتاژ لب تاپ و آمپر خروجی آن درایو شده و موقتا کار کند شما بعد از استخراج اطلاعاتتان هارد را به شرکت گارانتی کننده ارجاع دهید در ضمن هاردتان دچار بد سکتوری نیست چون شما به محض اتصال به لب تاپ راحت به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کردید و لازم به ذکر است که با فرمت کردن بد سکتور رفع نمیشود الا فرمت سطح پایین یا همان Low Level Format که تمام کلاستر ها و تراک ها به تنظیمات کارخانه ای خود برگردد و اکسز تایم هم در سطح نرمال پایین بیاید.

موفق باشید

N.H.H
21-09-2010, 17:43
سلام
هارد Seagate 7200.12 1Tb من detect میشه ولی پیغام a disk read error occured press ctrl+alt+del to restart میده ظرفیت کل هارد رو هم 33 مگ نشون میده
به سیستم دیگه هم وصل کردم یک درایو با همون ظرفیت 33 مگ نشون میده ...
win7 تو درایو C نصب بود و xp-sp3 تو درایو D ...
با ریکاوری کنسول win7 هم سعی کردم mbr رو فیکس کنم ولی بعد از فیکس کردن فرقی نکرد ...
اطلاعات روی هارد برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایی کنید

هوالعلیم
با سلام ، شما هاردتان را با نرم افزار HDAT2 اصلاح ظرفیت کنید و بعد به عنوان یک هارد ثانوی ( یعنی سیستم با یک هارد دیگری بوت شود ) وارد ویندوز شوید و مشاهده کنید که به اطلاعات دسترسی پیدا کردید یا خیر اگر همچنان بعد از اصلاح ظرفیت مشکلتان رفع نشد مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

N.H.H
21-09-2010, 17:50
سلام.

دوستان عزیز یک هارد دیسک دارم با مشخصات زیر:

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

این هارد دیسک موقعه جابجا کردن کابل برق دیگه کار نکرد برد هارد دیسک رو باز کردم و دیدم که اون قسمتی که کابل برق متصل میشه سیاه شده خلاصه انگار آب شده!

می خواستم بدونم که از کجا می تونم برد این هارددیسک رو پیدا کنم؟!

هوالعلیم
با سلام ، چون برد هارد با مدیا هاردتان دارای کد FIRMWARE هستند شما نمی توانید برد دیگری به جای آن برد استفاده کنید حتی برد مشابه از لحاظ ظاهری و مشابهت آن با برد هاردتان الا بردی که کد FIRMWARE آن مشابه برد شما باشد ، آن بردتان هم قابل تعمیر است در صورت تمایل به تعمیر پیام خصوصی زده تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

N.H.H
21-09-2010, 18:11
آقا من جدیدا یک هارد سیگیت باروکودا 7200 خریداری کردم که الان متوجه میشم هارد صدا میده
این صدا زمانی اتفاق میوفته که چرا قرمز کیش روشن میشه و این صدای قرچ قرچ از هارد در میشه .
چیکار کنم ؟
گارانتی ویستا است
ببرم گارانتی یا می تونم تعمیر کنم ؟

هوالعلیم
با سلام ، مشکل هاردشما استفاده کردن از کابل برق SATA 1 یا همان کابل برق قدیمی 4 رشته ای می باشد هنگام استفاده از هارد های جدید که از تکنولوژی SATA 2 استفاده میکنند باید کابل برق آن 5 رشته ای باشد یعنی یک رشته به رنگ نارنجی اضافه داشته باشد که این رشته سیم حامل ولتاژ 3.3 است در صورت استفاده شدن کابل های 4 رشته قدیمی و نبودن ولتاژ3.3 IC SMOOTH هارد مجبور به تولید این ولتاژ و در نتیجه کندی هارد و به مرور زمان بر اثر فشار وارده به این IC مدیا هاردتان صدای نا متعارف می دهد در صورت وجود داشتن کابل برق SATA بصورت 5 رشته حتما از آن کابل استفاده کنید و در صورت نبودن کابل 5 رشته ای در پاورتان حتما پاور را تعویض کنید.

موفق باشید

smsms
22-09-2010, 02:05
دو روز پیش ویندوز یه ارور داد که هارد مشکل داره. منم توجه نکردم
امروز یه تست گرفتم که نتیجه شو میبینید.
هاد از دست رفته یا نه ؟

Hard 1 TB Samsung

naran8482
22-09-2010, 07:05
با سلام دوستان یک نگاه بندازند ببینند این هارد من مورد پیدا کرده یا نه ؟

اگر موردی داره قابل رفع هست یا بدم گارانتی

با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

N.H.H
22-09-2010, 09:12
دو روز پیش ویندوز یه ارور داد که هارد مشکل داره. منم توجه نکردم
امروز یه تست گرفتم که نتیجه شو میبینید.
هاد از دست رفته یا نه ؟

Hard 1 TB Samsung

هوالعلیم
با سلام ، این نرم افزار اطلاعات کاملی از وضعیت هاردتان ارائه نکرد توضیح مختصری از قسمت های service area ,data area داده لطفا هاردتان را با نرم افزار های MHDD , HDAT2 چک کنید و نتیجه را اعلام کنید.

موفق باشید

smsms
22-09-2010, 13:07
هوالعلیم
با سلام ، این نرم افزار اطلاعات کاملی از وضعیت هاردتان ارائه نکرد توضیح مختصری از قسمت های service area ,data area داده لطفا هاردتان را با نرم افزار های MHDD , HDAT2 چک کنید و نتیجه را اعلام کنید.

موفق باشید

برنامه ای هست که بتونم این اطلاعات رو از محیط ویندوز بگیرم ؟

N.H.H
22-09-2010, 16:13
با سلام دوستان یک نگاه بندازند ببینند این هارد من مورد پیدا کرده یا نه ؟

اگر موردی داره قابل رفع هست یا بدم گارانتی

با تشکر

هوالعلیم
با سلام ، هارد شما دارای بدسکتوری چند گانه می باشد البته نوع بد سکتور را این نرم افزار نشان نمیدهد جهت مشخص شدن اکسز تایم یه شات از تب Benchmark را نشان دهید تا وضعیت LBA هاردتان مشخص شود، برای مشخص شدن بهتر وضعیت هاردتان از نرم افزار های MHDD , HDAT2 استفاده نمایید.

موفق باشید

N.H.H
22-09-2010, 16:26
برنامه ای هست که بتونم این اطلاعات رو از محیط ویندوز بگیرم ؟

هوالعلیم
با سلام ، با برنامه HD Tune 4.6 یه شات از تب Benchmark و Eror Scan رو برام بذار تا وضعیت رو اعلام کنم
موفق باشید

smsms
22-09-2010, 18:25
هوالعلیم
با سلام ، با برنامه HD Tune 4.6 یه شات از تب Benchmark و Eror Scan رو برام بذار تا وضعیت رو اعلام کنم
موفق باشید

بفرستم گارانتی درست میکنه ؟

flashmemory
22-09-2010, 19:38
هوالعلیم
با سلام ، شما هاردتان را با نرم افزار HDAT2 اصلاح ظرفیت کنید و بعد به عنوان یک هارد ثانوی ( یعنی سیستم با یک هارد دیگری بوت شود ) وارد ویندوز شوید و مشاهده کنید که به اطلاعات دسترسی پیدا کردید یا خیر اگر همچنان بعد از اصلاح ظرفیت مشکلتان رفع نشد مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

سلام :11:
آقا نمیدونم با چه زبونی از شما تشکر کنم هنوز باورم نمیشه :18: با دیسک بوت HDAT2 اومدم بالا اصلاح ظرفیت و با یه سیستم دیگه بوت و ...
همه چی حل شد هارد شناسایی شد با تمام اطلاعات :thumbsup: سپاسگزار بابت راهنمایی تون :40:

امیدوارم همیشه موفق باشید :10:

N.H.H
22-09-2010, 19:57
نقل فول از smsms : بفرستم گارانتی درست میکنه ؟

هوالعلیم
با سلام ، وضعیت اکسز تایم نرماله اما به علت تکان خوردن کیس یا هاردتان در حین کار ، هارد شما دچار بدسکتوری از نوع UNC شده شما با برنامه Hard Disk Low Level Format Tool تحت ویندوز و با برنامه MAXTOR LOW LEVEL FORMAT تحت داس میتوانید این بدسکتوری را رفع کنید و هم میتوانید به شرکت گارانتی کننده جهت تعویض ارجاع دهید البته در صورتی که در هارد تان اطلاعاتی ندارید از این برنامه ها استفاده کنید.

موفق باشید

naran8482
22-09-2010, 23:35
هوالعلیم
با سلام ، هارد شما دارای بدسکتوری چند گانه می باشد البته نوع بد سکتور را این نرم افزار نشان نمیدهد جهت مشخص شدن اکسز تایم یه شات از تب Benchmark را نشان دهید تا وضعیت LBA هاردتان مشخص شود، برای مشخص شدن بهتر وضعیت هاردتان از نرم افزار های MHDD , HDAT2 استفاده نمایید.

موفق باشید

اکسز تایم یه شات از تب Benchmark :

این نرم افزار ها رو از کجا می تونم دانلود کنم : نرم افزار های MHDD , HDAT2

با تشکر

N.H.H
23-09-2010, 10:19
اکسز تایم یه شات از تب Benchmark :

[/URL]

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این نرم افزار ها رو از کجا می تونم دانلود کنم : نرم افزار های MHDD , HDAT2

با تشکر

هوالعلیم
با سلام ، وضعیت هارد تان از نظر اکسز تایم نرماله اما به جهت اسکن از کل سطح DATA AREA و مشخص شدن نوع بد سکتورها شما از نرم افزار MHDD و HDAT2 موجود در بسته HIREN S BOOT استفاده نمایید.

موفق باشید

jabarsink2000
24-09-2010, 20:15
با عرض سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز:
چند روزه یکی از هارد های سیستم به مشکل برخورد که بایوس مشکل میگیره این هارد داره بد کار میکنه بک اپ بگیرید وعوض کنید .
هارد گارانتی هم داره
یه چند تا تست گزاشتم
لطفا دوستان کمک کنند ایا میتونم خودم درست کنم یا بفرستم گارانتی
با تشکر.
هادی

behii
25-09-2010, 21:09
سلام
من خیلی وقته درگیر مشکل هارد دیسک ام هستم هرکار کردم هم درست نشد.
مشکلات زیادی هم بوجود میاره مثلا بعد چند مدت که آنتی ویروس نصب هست آنتی ویروس آپدیت های خودش رو گم می کنه . سرعت ویندوز میاد پایین , صفحه آبی میاد و ریستارت میشه و ...
چند بار هم fdisk کردم (با ویندوز xp , linux ,dos ) اما درست نشد که نشد . موقع fdisk کردن و فرمت کردن هم روی درایو ز گیر میداد که این درایو خرابه و از اینجور چیزا اما بعد یه مدت اون درست شد و تونستم فرمت اش کنم . الان هم باز همون مشکلات هست مثلا الان یکی از درایو ها که توش اطلاعات داشتم رو وقتی می خوام واردش بشم می گه می خواید فرمت اش کنم یا نه ...
چطوری مشکل اش رو حل کنم ؟ از چه برنامه هایی برای پیدا کردن بد سکتور ها استفاده کنم ؟

اين هم تست ها

ممنون

Vahid67
26-09-2010, 10:14
سلام
دوستان این هارد من چند روزیه اذیت میکنه اومدم دیدم اینجا همه با HD tune تست گرفتن منم یه تست گرفتم این اولیشو ببینید

توی Scan Error همون اول قرمز شد منم دیگه کنسلش کردم اطلاعات خیلی مهمی روی این هارد دارم لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید...
موقعی که باهاش ویندوز بالا میارم بعد از چند دقیقه تقریبا از کار میفته و باید ریست بشه و این ارور میاد

A Disk Read Error Occur

و باید سیستمو خاموش کنم تا بعد از 1 ساعت دوباره درست میشه ....

Vahid67
26-09-2010, 14:22
سلام
من کابلشو عوض کردم ولی اون ارور هنوز هست...
وقتی کابل رو عوض کردم Error Scan زدم هیچ اروری پیدا نکند این قسمتش نزدیک به 4 ساعت طول کشید!!!!!!

mostafait
27-09-2010, 15:44
هوالعلیم

با سلام ، چون برد هارد با مدیا هاردتان دارای کد FIRMWARE هستند شما نمی توانید برد دیگری به جای آن برد استفاده کنید حتی برد مشابه از لحاظ ظاهری و مشابهت آن با برد هاردتان الا بردی که کد FIRMWARE آن مشابه برد شما باشد ، آن بردتان هم قابل تعمیر است در صورت تمایل به تعمیر پیام خصوصی زده تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

رفیق شما کجا زندگی می کنید!؟

greena
27-09-2010, 22:58
سلام ودرود

من شنیدم که کیبوردهای که بهشون usb وصل میشه باعث خرابی هارد میشه همینطور اگه یکی ازدکمه های کیبورد خراب باشه .......
لطفا صحتشو بیان کنید....

در ضمن یه برنامه برای بررسی هارد از نظر سلامت معرفی میکنید که اینجا بذارم تا مطمئن شم از از سلامتش ............
ممنون

barracuda
28-09-2010, 19:50
با سلام و خسته نباشید

من هاردم maxtor 500GB هستش(Diamond max 22) دیشب کامپیوترم رو از طریق shut down ویندوز خاموش کردم. امروز صبح که روشنش کردم تو همون صفحه بایوس گیر کرد. ه کاری کردم به setup هم نرفت. ولی وقتی هارد رو در آوردم به setup رفت. آیا هارد من سوخته؟ در ضمن روی سیستم دیگه هم تست کردم که باز تو همون صفحه بایوس گیر کرد.
از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم.

Infernal-2010
28-09-2010, 19:59
با سلام و خسته نباشید

من هاردم maxtor 500GB هستش(Diamond max 22) دیشب کامپیوترم رو از طریق shut down ویندوز خاموش کردم. امروز صبح که روشنش کردم تو همون صفحه بایوس گیر کرد. ه کاری کردم به setup هم نرفت. ولی وقتی هارد رو در آوردم به setup رفت. آیا هارد من سوخته؟ در ضمن روی سیستم دیگه هم تست کردم که باز تو همون صفحه بایوس گیر کرد.
از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم.
سلام دوست عزیز
هارد شما نسوخته ، این سری از هاردها این مشکلو داره.

برای رفع مشکل به تاپیک زیر مراجعه کنید :

siapoush
29-09-2010, 08:54
سلام به همه
ابتدا تشكر ميكنم از عزيزاني كه بزرگوارانه كمك ميكنند تا مشكلات هارد دوستان حل بشه...

مشكل بدي براي هارد من پيش اومده . اون اين كه دوسال پيش يه هارد مسكتور 500 گيگ diamond 22 با فريم ور MX15 گرفتم و اين هارد تنها يك پارتيشن 500 داشت و به عنون هارد ثانويه استفاده ميكردم تا يك ماه پيش خوب كار ميكرد تا اينكه يك دفعه پيغامي داد كه توي يكي از فولدر ها نميتونه چيزي سيو كنه و درايو هاردم از توي MY COMPUTER پريد منم ريستارت كردم اما توي همون صفحه بايوس گير كرد و 5 6 دقيقه طول كشيد تا تونستم توي ستاپ برم اونجا هارد دتكت شده بود اما حجمش 0 بود تا زماني كه اين هارد وصله سيستم بالا نمياد و بعد از 5 6 دقيقه صبر كردن پيغام DISK BOOT FAILOR رو ميزنه با اينكه اين هارد اصلي نيست و زماني كه اين هاردو جدا ميكنم سيستم بدون هيچ مشكلي بالا مياد. ابتدا فكر كردم مشكل فريم ور باشه اون برد SERIAL TO TTL و USB TO TTL رو گرفتم اما وقتي دستور U رو ميزنم اين ارور رو ميده :
Error 1009 DETSEC 00006008
Spin Error
Elapsed Time 13.744 secs
R/W Status 2 R/W Error 84150180
روش دوم هم بعد از زدن دستور اين ارور رو ميده:
LED:000000CC FAddr:0025BF67
خلاصه روي چندتا سيستم امتحان كردم و همش همينه . كابل ديتا رو وصل كردم اما كابل پاورو وصل نكردم و سيتم بالا اومد توي ويندوز كابل پاورو زدم و هاردو شناخت اما توي درايوش نيومد با يه سري برنامه از جمله HD TUNE UP PRO چك كردم ظرفيت هاردو 7.87 نشون ميدن و بعضي از برنامه هاهم مثل HDD REGENERATOR اصلا هاردو نميبينه. با HIREN BOOT اومد بالا با تمامه برنامه هاش كار كردم اما نشود كه نشد.. اينم بگم كه وقتي دستگاه رو روشن ميكنم اولش هارد روشن ميشه و بعد چندتا تق تق ميكنه و اروم ميشه.. از اساتيد محترم خواهش ميكنم راهنماييم كنيد هارد برام مهم نيست فقط اطلاعاتش مهمه
ببخشيد كه طولاني شد

aydiN73
29-09-2010, 14:35
سلام من یه هارد 80g samsung IDE داشتم که یه مدتی که اصلا" بوت نمیشد پیش تعمیر کار بردم (گارانتیش باطل شده )اون گفت باید همه اطلاعاتت پاک بشه و الان هم باید براش سکتور بنویسم که 1 ساعت هم طول می کشه

خلاصه من رفتم و هارد رو تحویل گرفتم 10000 تومان هم دادم و اوردم خونه (البته بهم گفت که فقط ویندوز نصب کن و به درایو های دیگه چیزی کپی نکن چون باید بعدا ریکاوری کنم)

الان یه مدته که هارد یا کلا بوت نمیشه یا اگه بوت میشه باید دوباره ویندوز نصب کنم و.... راستی بعضی موقع هم اصلا" نمی تونم پارتیشن بندی کنم چون پارتیشن مجیک ارور میده

دیروز هم کیسو باز کردم ودیدم که آی سی هارد به شدت داغ می شه و حتی نمی تونم بهش دست بزنم اینم عکس اون آی سی:

لطفآ کمکم کنید می خوام اطلاعات هارد رو فقط خودم ریکاوری کنم

Mahyar25
01-10-2010, 00:58
فوری فوری!
سلام
من یه ارد هیتاچی 500 دارم ،امروز واسه خودش not detected زد هرکاری هم کدم درست نشد
یه جا بردم گفت باید آپدیت بشه ، یه جا گفت از سیلنر باطله
حالا من اینو چیکارش کنم ، اطلاعاتش واسم خیلی خیلی خیلی مهم و حیاتیه
یه سال هم از گارانتیش مونده (ویستا پخش)
بدم گارانتی دیتاشو چی میکنن؟
چجوری میتونم دیتاشو برگردونم؟
خیلی مهمه
ممنون

شـیـفــو
01-10-2010, 11:21
سلام به همه
ابتدا تشكر ميكنم از عزيزاني كه بزرگوارانه كمك ميكنند تا مشكلات هارد دوستان حل بشه...

مشكل بدي براي هارد من پيش اومده . اون اين كه دوسال پيش يه هارد مسكتور 500 گيگ diamond 22 با فريم ور MX15 گرفتم و اين هارد تنها يك پارتيشن 500 داشت و به عنون هارد ثانويه استفاده ميكردم تا يك ماه پيش خوب كار ميكرد تا اينكه يك دفعه پيغامي داد كه توي يكي از فولدر ها نميتونه چيزي سيو كنه و درايو هاردم از توي MY COMPUTER پريد منم ريستارت كردم اما توي همون صفحه بايوس گير كرد و 5 6 دقيقه طول كشيد تا تونستم توي ستاپ برم اونجا هارد دتكت شده بود اما حجمش 0 بود تا زماني كه اين هارد وصله سيستم بالا نمياد و بعد از 5 6 دقيقه صبر كردن پيغام DISK BOOT FAILOR رو ميزنه با اينكه اين هارد اصلي نيست و زماني كه اين هاردو جدا ميكنم سيستم بدون هيچ مشكلي بالا مياد. ابتدا فكر كردم مشكل فريم ور باشه اون برد SERIAL TO TTL و USB TO TTL رو گرفتم اما وقتي دستور U رو ميزنم اين ارور رو ميده :
Error 1009 DETSEC 00006008
Spin Error
Elapsed Time 13.744 secs
R/W Status 2 R/W Error 84150180
روش دوم هم بعد از زدن دستور اين ارور رو ميده:
LED:000000CC FAddr:0025BF67
خلاصه روي چندتا سيستم امتحان كردم و همش همينه . كابل ديتا رو وصل كردم اما كابل پاورو وصل نكردم و سيتم بالا اومد توي ويندوز كابل پاورو زدم و هاردو شناخت اما توي درايوش نيومد با يه سري برنامه از جمله HD TUNE UP PRO چك كردم ظرفيت هاردو 7.87 نشون ميدن و بعضي از برنامه هاهم مثل HDD REGENERATOR اصلا هاردو نميبينه. با HIREN BOOT اومد بالا با تمامه برنامه هاش كار كردم اما نشود كه نشد.. اينم بگم كه وقتي دستگاه رو روشن ميكنم اولش هارد روشن ميشه و بعد چندتا تق تق ميكنه و اروم ميشه.. از اساتيد محترم خواهش ميكنم راهنماييم كنيد هارد برام مهم نيست فقط اطلاعاتش مهمه
ببخشيد كه طولاني شد
اين هاردو به تنهايي به سيستم زدي ؟
اگر بطور تنها به سيستم زدي و بالا مياد روش يه ويندوز بريز ببين باهاش بالا مياد؟
سيستمتو در حالت هيبريتان گذاشتي يا ميذاشتي زياد ؟

nimamehdi
02-10-2010, 12:24
سلام به دوستان یک مدتی است که وقتی روی لپ تابم ویروس کش را میذارم ویروس کشی کنه یک دفعه ای بعد از مدتی صفحه آبی می یاد یا نرم افزار های دیگه که میذارم برای اسکن که با هارد سر و کار دارند این صفحه می آید.تو event view که نگاه می کنم این اخطار میاد. The device, \Device\Harddisk0\DR0, has a bad block. هاردم ST9320320AS ATA Device این خطا چی؟

شـیـفــو
02-10-2010, 18:17
سلام به دوستان یک مدتی است که وقتی روی لپ تابم ویروس کش را میذارم ویروس کشی کنه یک دفعه ای بعد از مدتی صفحه آبی می یاد یا نرم افزار های دیگه که میذارم برای اسکن که با هارد سر و کار دارند این صفحه می آید.تو event view که نگاه می کنم این اخطار میاد. The device, \Device\Harddisk0\DR0, has a bad block. هاردم ST9320320AS ATA Device این خطا چی؟
اگر بلدي پشتشو باز كن كابل اتصال هارد رو در بيار دوباره وصل كن
البته اين مدل فكر كنم هادرشئ مستقيم وصل خلاصه هاردو در بيار دوباره جا بزن به احتمال 90 درصد درست بشه
از لحاظ بد سكتور هم چك كن

siapoush
02-10-2010, 19:34
اين هاردو به تنهايي به سيستم زدي ؟
اگر بطور تنها به سيستم زدي و بالا مياد روش يه ويندوز بريز ببين باهاش بالا مياد؟
سيستمتو در حالت هيبريتان گذاشتي يا ميذاشتي زياد ؟

gtaexcess عزيز سلام
بله اين هاردو بتنهايي به سيستم زدم اما بعد از يه مدت طولاني DISK BOOT FAILURE ميزنه و با cd XP هم بوت شدم كه فقط ببينم هاردو ميشناسه يا نه كه ديدم اصلا نميشناسه و بعد از اود كردن فايلهاي ويندوز دستور خروج با F3 رو ميده.
هر كاري كه ميشد كردم اما فايده اي نداشت
تا حالا سيستمو در حالت هيبريتان نذاشتم

nimamehdi
02-10-2010, 22:24
اگر بلدي پشتشو باز كن كابل اتصال هارد رو در بيار دوباره وصل كن
البته اين مدل فكر كنم هادرشئ مستقيم وصل خلاصه هاردو در بيار دوباره جا بزن به احتمال 90 درصد درست بشه
از لحاظ بد سكتور هم چك كن

ممنوع از این که جواب دادین من یاد ندارم .آخه این روی لپ تاپ که مدلش Dell Studio 1530 اگه می شه تو ضیح بیشتری بدین.

شـیـفــو
04-10-2010, 12:55
ممنوع از این که جواب دادین من یاد ندارم .آخه این روی لپ تاپ که مدلش Dell Studio 1530 اگه می شه تو ضیح بیشتری بدین.
در زير محفظه لپ تاپ كه متعلق به هارده ( تو كاتالوگش نوشته كدومه) باز كن پيچاشو
خيلي مراقب باش پيچاشو دقيق ببين ماله كدوم بودا قاطي نشن
بعد هارد ببين چطوري وصله به بردت اگر داخل يك محفظه هست يعني كشويي بكشش بيرون يه فوتي بكن پشتشو دوباره نصبش كن موقع نصب دقت كن اولا خارهاش نشكنه دوما قشنگ جا بخوره
ممكنه كه هاردت با مبدل IDE وصل باشه كه خيلي بعيد بدونم اگر اونطور بود نيازي نيست كل هاردو در بياري فقط كابلشو در بيار و دوباره جا بزن .
نكته :
من متوجه نشدم الان كلا لپ تاپ بالا نمياد ؟
يا بالا مياد ولي يكدفعه ميره تو صفحه آبي مرگ ؟
يا بالا مياد و فقط وقتي ميري تو اون ويروس كش بعدش يكهو ميره تو صفحه آبي مرگ ؟
اسم انتي ويروسه يا ويروس كشه چيه ؟
شايد اصلا مشكل از اون برنامه هست يا مشكل از يكي از قطعات سخت افزاري ديگت باشه بيشتر برام توضيح بده دقيقا كي و چطوري ميپره لپ تاپت

شـیـفــو
04-10-2010, 13:00
gtaexcess عزيز سلام
بله اين هاردو بتنهايي به سيستم زدم اما بعد از يه مدت طولاني DISK BOOT FAILURE ميزنه و با cd XP هم بوت شدم كه فقط ببينم هاردو ميشناسه يا نه كه ديدم اصلا نميشناسه و بعد از اود كردن فايلهاي ويندوز دستور خروج با F3 رو ميده.
هر كاري كه ميشد كردم اما فايده اي نداشت
تا حالا سيستمو در حالت هيبريتان نذاشتم
خوب من فكر كنم شما مشكل از دو ناحيه داشته باشي
1. به احتمال خيلي كم سيلندر يا موتور هارد مشكل داره كه تقريبا هارد دور انداختني ميشه
2. ممكنه IC هارد مشكل داشته باشه كه شايع هست اين مورد كه قابل تعميره با حدود 20تا40 تومن ( بسته به مدل)
سوال :
1. شما اين هارد روي مادر برد ديگري هم تست كرديد ؟ البته بطور هارد اوليه نه اشتراكي يا ثانويه منظورم اينه مستقيم وصلش كنيد ؟
2. وقتي هارد به برق وصله صداي موتورش در مياد ؟ يا احساس ميكنيد هدش داره تكون ميخوره ؟
3. نوسان برق روي اين هارد داشتيد ؟
4. در طول مدت نصب اين هارد از برنامه هاي بجز خوده ويندوز براي ديفراگ كردن يا بدسكتوري استفاده كرديد ؟

siapoush
04-10-2010, 16:01
خوب من فكر كنم شما مشكل از دو ناحيه داشته باشي
1. به احتمال خيلي كم سيلندر يا موتور هارد مشكل داره كه تقريبا هارد دور انداختني ميشه
2. ممكنه IC هارد مشكل داشته باشه كه شايع هست اين مورد كه قابل تعميره با حدود 20تا40 تومن ( بسته به مدل)
سوال :
1. شما اين هارد روي مادر برد ديگري هم تست كرديد ؟ البته بطور هارد اوليه نه اشتراكي يا ثانويه منظورم اينه مستقيم وصلش كنيد ؟
2. وقتي هارد به برق وصله صداي موتورش در مياد ؟ يا احساس ميكنيد هدش داره تكون ميخوره ؟
3. نوسان برق روي اين هارد داشتيد ؟
4. در طول مدت نصب اين هارد از برنامه هاي بجز خوده ويندوز براي ديفراگ كردن يا بدسكتوري استفاده كرديد ؟

جواب :
1. بله به مادربرد ديگه وصل كردم هم ثانويه هم اوليه اما هيچ ..
2. بله صداي موتور درمياد خيلي عادي فقط چند بار تق تقه خيلي كوچيك ميكنه
3. خير فكر نميكنم نوسان برق داشته باشه چون محافظ برق داشتم البته برق منطقمون زياد قطع و وصل ميشه
4. نه به هيچ عنوان من كلا بعد از اينكه ويندوز اومد يعني بعد از داس ديگه از اين برنامه استفاده نكردم
ممنون كه جواب ميديد

شـیـفــو
04-10-2010, 19:46
هارد شما فقط با دستگاه pc 3000 روسی درست میشود برای مشاوره و انتقال آن به سایت تماس بگیرید . هومن نورمحمدی 09126447434
بازار يابي در سايت ممنوع ميباشد به هرگونه و هر نيتي كه فكر كنيد برادر AQUA رسيدگي كنيد

جواب :
1. بله به مادربرد ديگه وصل كردم هم ثانويه هم اوليه اما هيچ ..
2. بله صداي موتور درمياد خيلي عادي فقط چند بار تق تقه خيلي كوچيك ميكنه
3. خير فكر نميكنم نوسان برق داشته باشه چون محافظ برق داشتم البته برق منطقمون زياد قطع و وصل ميشه
4. نه به هيچ عنوان من كلا بعد از اينكه ويندوز اومد يعني بعد از داس ديگه از اين برنامه استفاده نكردم
ممنون كه جواب ميديد
خوب در اينجا بايد بگم
اون صداي تق تق ها ميتونه به دو چيز ربط داشته باشه اولا ماله هد ميتونه باشه كه استارت نميكنه
دوم ماله آي سي راه انداز هد هست كه نيم سوز شده و نميتونه هد راه بندازه
در كل بايد بري نمايندگي ديگه موردي بفكر من نميرسه
ولي ايشالا مشكل از محفظه سيلندر نباشه كه ديگه هيچي همش دردسره

ghafari88
05-10-2010, 00:06
دوستان من می خواستم ببینم نرم افزاری وجو داره که آدم بتونه از طریق اون متوجه مشکلات هارد بشه و کلا هارد رو چک کنه؟ ... می خوام مطمئن بشم که هاردم سالمه. آخه خیلی اوقات موقع بالا اومدن ویندوز مشکل دارم که حدس می زنم مشکل از هاردم باشه. ممنون.

شـیـفــو
05-10-2010, 00:28
دوستان من می خواستم ببینم نرم افزاری وجو داره که آدم بتونه از طریق اون متوجه مشکلات هارد بشه و کلا هارد رو چک کنه؟ ... می خوام مطمئن بشم که هاردم سالمه. آخه خیلی اوقات موقع بالا اومدن ویندوز مشکل دارم که حدس می زنم مشکل از هاردم باشه. ممنون.
توضیحات نرم افزار Portable EVEREST Ultimate Edition 5.50 Build 2239 Beta

دانلود نسخه پرتابل بهترین برنامه برای تست و اشکال زدایی قطعات سیستم

این برنامه کارهای زیر را انجام می دهد:

- نشان دادن اطلاعات دقیق از کلیه قطعات سیستم

- مقایسه سرعت قطعات سیستم شما با تست های انجام شده روی این قطعات در یک حالت ایده آل

- امکان فهمیدن ضعف و مشکلی در سیستم و یکی از قطعات با مقایسه با حالت استاندارد آن

- نشان دادن حرارت CPU (به تفکیک هسته)

- نمایش درجه حرارت هارد

siapoush
05-10-2010, 03:55
خوب در اينجا بايد بگم
اون صداي تق تق ها ميتونه به دو چيز ربط داشته باشه اولا ماله هد ميتونه باشه كه استارت نميكنه
دوم ماله آي سي راه انداز هد هست كه نيم سوز شده و نميتونه هد راه بندازه
در كل بايد بري نمايندگي ديگه موردي بفكر من نميرسه
ولي ايشالا مشكل از محفظه سيلندر نباشه كه ديگه هيچي همش دردسره

gtaexcess عزیز اگر مشکل نیم سوز شدن ای سی هد باشه به نظر شما اگر یه برد بگیرم و جایگزین کنم مشکل حل میشه؟
نمایندگی که نمیتونم بدم بخاطر اطلاعاتی که توش دارم درضمن من کل بردو باز کردم و اصلا گارانتی باطل شده خداروشکر
ممنون که راهنمایی میکنی:10:

ghafari88
05-10-2010, 09:25
توضیحات نرم افزار Portable EVEREST Ultimate Edition 5.50 Build 2239 Beta

دانلود نسخه پرتابل بهترین برنامه برای تست و اشکال زدایی قطعات سیستم

این برنامه کارهای زیر را انجام می دهد:

- نشان دادن اطلاعات دقیق از کلیه قطعات سیستم

- مقایسه سرعت قطعات سیستم شما با تست های انجام شده روی این قطعات در یک حالت ایده آل

- امکان فهمیدن ضعف و مشکلی در سیستم و یکی از قطعات با مقایسه با حالت استاندارد آن

- نشان دادن حرارت CPU (به تفکیک هسته)

- نمایش درجه حرارت هارد

از بابت محبتت ممنون ... باز هم اگر نرم افزاري وجو داره كه بشه باهاش مشخصا هارد رو چك كرد ممنون ميشم ...

شـیـفــو
06-10-2010, 19:13
gtaexcess عزیز اگر مشکل نیم سوز شدن ای سی هد باشه به نظر شما اگر یه برد بگیرم و جایگزین کنم مشکل حل میشه؟
نمایندگی که نمیتونم بدم بخاطر اطلاعاتی که توش دارم درضمن من کل بردو باز کردم و اصلا گارانتی باطل شده خداروشکر
ممنون که راهنمایی میکنی:10:
آ
نه چرا برد بخري اولا اگر بلدي با يه مولتي متر از تمام مقاومت ها و خازن ها و فت هاي بردت يه تست اهم بگير بعدش

چك شماره روي آي سي هاردو ببين چيه تو اينترنت نقشه اشو پيدا كن ببين پايه خروجيش كدومه از اونم تست بگير
بعدشم باز ميگم اگر آي سيش روتين باشه ميشه عوضش كرد با 5 تا 15 تومن ولي بردش حدودا 20 تا40 تومنه
بعدشم بايد مطمئن شد مشكل از چيه

roohoravan
08-10-2010, 13:18
سلام. دوستان ؛ مشكلي برام پيش اومده و آن اينكه صفحه آبي مرگ ظاهر شد و با برنامه اي بدسكتور ها را بررسي كردم و وقتي وارد ويندوز شدم متوجه شدم كه وارد درايو D نميتونم بشم و اين پيغام را ميده.لطفا راهنمايي كنيد.كلي مطلب در اين درايو دارم.با برنامه Autorun Buster هم چك كردم و ويروسي نبود.
D:\ is not accessible.
The disk structure is corrupted and unreadable.

شـیـفــو
08-10-2010, 13:34
سلام. دوستان ؛ مشكلي برام پيش اومده و آن اينكه صفحه آبي مرگ ظاهر شد و با برنامه اي بدسكتور ها را بررسي كردم و وقتي وارد ويندوز شدم متوجه شدم كه وارد درايو D نميتونم بشم و اين پيغام را ميده.لطفا راهنمايي كنيد.كلي مطلب در اين درايو دارم.با برنامه Autorun Buster هم چك كردم و ويروسي نبود.
D:\ is not accessible.
The disk structure is corrupted and unreadable.
روش كليك راست كن
فرمت كن درايو البته quick format
بعد با برنامه هاي بازيابي كل درايو بازيابي كن مثل روز اولش ميشه
با فونت ريزتر هم بنويسي جواب ميديما

roohoravan
08-10-2010, 15:46
روش كليك راست كن
فرمت كن درايو البته quick format
بعد با برنامه هاي بازيابي كل درايو بازيابي كن مثل روز اولش ميشه
با فونت ريزتر هم بنويسي جواب ميديما
سلام.اطلاعات پاك نميشه ؟ بعدش با برنامه Active@_File_Recovery ريكاوري كنم ؟ ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد.

siapoush
08-10-2010, 19:59
نه چرا برد بخري اولا اگر بلدي با يه مولتي متر از تمام مقاومت ها و خازن ها و فت هاي بردت يه تست اهم بگير بعدش

چك شماره روي آي سي هاردو ببين چيه تو اينترنت نقشه اشو پيدا كن ببين پايه خروجيش كدومه از اونم تست بگير
بعدشم باز ميگم اگر آي سيش روتين باشه ميشه عوضش كرد با 5 تا 15 تومن ولي بردش حدودا 20 تا40 تومنه
بعدشم بايد مطمئن شد مشكل از چيه

ممنون كه راهنمايي ميكني دوست عزيز
راستش تو اين زمينه من تخصصي ندارم و كسي رو هم نميشناسم كه اين كارو برام انجام بده

شـیـفــو
09-10-2010, 00:51
سلام.اطلاعات پاك نميشه ؟ بعدش با برنامه Active@_File_Recovery ريكاوري كنم ؟ ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد.
عزيزم وقتي فرمت كني اطلاعات پاك ميشه ولي بعدش با برنامه o&o كه من خودم 100بار ازش استفاده كردم ريكاوري كن همه چيزات برميگرده
ضمنا هيچ تضميني نيست كه اطلاعاتت خراب نشه ها و منم مسئوليتي قبول نميكنم ولي راهش همينه
در ضمن اگرم نتونستي بيار من برات درستش ميكنم هزينشم البته نديدم ولي 5 تومن ازت ميگيرم

ممنون كه راهنمايي ميكني دوست عزيز
راستش تو اين زمينه من تخصصي ندارم و كسي رو هم نميشناسم كه اين كارو برام انجام بده
من كار تعميرات لپ تاپ انجام ميدم البته تو خونه قبلا تو يه مغازه بودم ولي بخاطر شغل جديدم اومدم بيرون اگر دوست داري و تهران هستي بيار ببينم اگر بتونم برات تعميرش ميكنم
اگر هم كه دوست نداري كه هيچي ببرش نمايندگي هاردهاي سامسونگ فكر كنم اقاي محمدي يا كريمي بايد باشه اونجا با اون صحبت كن هم منصفه هم خوب وارده كه چيكار كنه

siapoush
09-10-2010, 04:25
من كار تعميرات لپ تاپ انجام ميدم البته تو خونه قبلا تو يه مغازه بودم ولي بخاطر شغل جديدم اومدم بيرون اگر دوست داري و تهران هستي بيار ببينم اگر بتونم برات تعميرش ميكنم
اگر هم كه دوست نداري كه هيچي ببرش نمايندگي هاردهاي سامسونگ فكر كنم اقاي محمدي يا كريمي بايد باشه اونجا با اون صحبت كن هم منصفه هم خوب وارده كه چيكار كنه

ممنون پس مزاحم خودتون میشم راستی هارد من مکستوره. پس لطف کنید آدرس یا شمارتونو برام پ خ کنید

BEHZAD2007
09-10-2010, 14:08
سلام دوستان من یه هارد 40 دارم میخواستم هارد به هارد کنم زدم یکی از خار هاشو شکوندم حالا موندم درست میشه یا نه آخه واسه من نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

شـیـفــو
09-10-2010, 15:11
ممنون پس مزاحم خودتون میشم راستی هارد من مکستوره. پس لطف کنید آدرس یا شمارتونو برام پ خ کنید
باشه من در خدمتم فقط ادرس پيام خصوصي كردم خدمتتون

سلام دوستان من یه هارد 40 دارم میخواستم هارد به هارد کنم زدم یکی از خار هاشو شکوندم حالا موندم درست میشه یا نه آخه واسه من نیست ممنون میشم راهنمایی کنید
درست كه نميشه مگه يا بردشو عوض كني يا بگردي برد مشابه پيدا كني پين هاشو جدا كني بزني به اين
اما براي راه اندازيش ميتوني يه تيكه آهني مثلا از مادربردهاي سوخته يا هرچيزي پيدا كنيب با اون بجاش استفاده كني ولي كسي ديگه اي دست بزنه بهش هم لو ميري هم ديگه كار نميكنه حالا كدوم خارو شكوندي ميشه عكس بذاري ازش

siapoush
09-10-2010, 16:41

دوست عزيز من پيامي دريافت نكردم هنوز

amin fear
09-10-2010, 18:11
سلام دوستان ...

ممنون میشم اگه کسی اینجا منو راهنمایی کنه !

من یک هارد یک ترابایتی اکسترنال سیگیت دارم که امروز به طور ناگهانی از روی میز افتاد ( حدود کم تر از یک متر )

هارد رو که تست کردم مشکلی نداشت ... ویندوز آن را شناسایی میکنه و تا اینجا هم داده هایی که تست کردم

کپی می شوند ... اما وقتی با چند برنامه تست هارد کار کردم نتایج متفاوتی نشان می دهند :

دو برنامه HDDlife Pro و Hard Drive Inspector وضعیت کلی هارد رو سالم نشون میدن اما برنامه Hard Disk Sentinel

سلامت هارد رو 2 درصد نشون میده ! و حدود 900 بد سکتور پیدا کرده !

به نظر شما هاردم آسیب دیده و اگه دیده جدیه ؟

roohoravan
09-10-2010, 18:26
عزيزم وقتي فرمت كني اطلاعات پاك ميشه ولي بعدش با برنامه o&o كه من خودم 100بار ازش استفاده كردم ريكاوري كن همه چيزات برميگرده
ضمنا هيچ تضميني نيست كه اطلاعاتت خراب نشه ها و منم مسئوليتي قبول نميكنم ولي راهش همينه
در ضمن اگرم نتونستي بيار من برات درستش ميكنم هزينشم البته نديدم ولي 5 تومن ازت ميگيرم

سلام.با يك روشي ديگر بدون فرمت كردن و با برنامه اي ديگر اين كار را كردم.ممنون

mohsenmobile1
09-10-2010, 19:02
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان این بخش
یک سال پیش به طور عجیبی سیستم ریستارت شد و هارد 128 تبدیل به 32 شد توی تمام اطلاعات بری هاردمو 32 میشناسه و از اون به بعد گاهی اوقات کامپیوتر هنگ می کنه و تصویر به هم میریزه و باید سیستمو دوباره راه اندازی کنی
نا امید شده بودم تا امروز بوت Hiren's BootCD 10.5 دانلود کردم که نرم افزار های جالبی برای تعمیر هارد داشت می خواستم ببینم آیا نرم افزاری برای تعمیر این نوع مشکل هست؟

شـیـفــو
09-10-2010, 22:09
سلام.با يك روشي ديگر بدون فرمت كردن و با برنامه اي ديگر اين كار را كردم.ممنون
بسيار عالي براي ما توضيح ميديد با چه روشي دوست عزيز شايد سوال خيليا باشه و اينكه ما هم چيزي ياد بگيريم. مرسي پيشاپيش

سلام دوستان ...

ممنون میشم اگه کسی اینجا منو راهنمایی کنه !

من یک هارد یک ترابایتی اکسترنال سیگیت دارم که امروز به طور ناگهانی از روی میز افتاد ( حدود کم تر از یک متر )

هارد رو که تست کردم مشکلی نداشت ... ویندوز آن را شناسایی میکنه و تا اینجا هم داده هایی که تست کردم

کپی می شوند ... اما وقتی با چند برنامه تست هارد کار کردم نتایج متفاوتی نشان می دهند :

دو برنامه HDDlife Pro و Hard Drive Inspector وضعیت کلی هارد رو سالم نشون میدن اما برنامه Hard Disk Sentinel

سلامت هارد رو 2 درصد نشون میده ! و حدود 900 بد سکتور پیدا کرده !

به نظر شما هاردم آسیب دیده و اگه دیده جدیه ؟
اون تستي كه برنامه هاي مختلف نشون ميدن مهم نيست
شما الان هاردت سالم بظاهر ديگه درسته ؟
در مقدار حجمش و سرعتش كه مشكلي نداري؟
اگر نداري اونا مهم نيست ممكنه بد سكتور داشته باشه هاردت اما به ضربه چندان ربطي نداره

دوست عزيز من پيامي دريافت نكردم هنوز
مجدد فرستادم

amin fear
09-10-2010, 22:38
بسيار عالي براي ما توضيح ميديد با چه روشي دوست عزيز شايد سوال خيليا باشه و اينكه ما هم چيزي ياد بگيريم. مرسي پيشاپيش

اون تستي كه برنامه هاي مختلف نشون ميدن مهم نيست
شما الان هاردت سالم بظاهر ديگه درسته ؟
در مقدار حجمش و سرعتش كه مشكلي نداري؟
اگر نداري اونا مهم نيست ممكنه بد سكتور داشته باشه هاردت اما به ضربه چندان ربطي نداره

مجدد فرستادم

ظاهر هارد كه سالمه ... حجمش هم درست نشون ميده ...

اما وقتي كه ميخوام بعضي جاها رو كپي كنم ويندوز هنگ ميكنه و صدايي مانند تيك تيك از هارد مياد

يا روي يك ويندوز اصلا شناسايي نميشه ...

تو رو خدا كمك كنيد اطلاعات خيلي كم يابي رو هارد دارم

alireza1411
10-10-2010, 01:20
ظاهر هارد كه سالمه ... حجمش هم درست نشون ميده ...

اما وقتي كه ميخوام بعضي جاها رو كپي كنم ويندوز هنگ ميكنه و صدايي مانند تيك تيك از هارد مياد

يا روي يك ويندوز اصلا شناسايي نميشه ...

تو رو خدا كمك كنيد اطلاعات خيلي كم يابي رو هارد دارم

از برنامه ی hdd regenerator استفاده کردی ؟ شاید جواب بده. تست کن .... انشاءالله مشکل حل میشه.:11::11:

amin fear
10-10-2010, 10:47
وقتي هارد رو روشن مي كنم كاملا عادي بالا مياد ...

و صدايي هم نميكنه اما وقتي به قسمتي ميرم كه فايلي رو كپي كنم صدايي مياد كه البته از قبل هم بود و طبيعي

هست ... اما ويندوز كند شده و explorer هنگ ميكنه ... اما وقتي تو يك ويندوز ديگه سعي در كپي او قسمت دارم راحت كپي ميشه ...

كسي نظري داره ؟

BEHZAD2007
10-10-2010, 12:04

درست كه نميشه مگه يا بردشو عوض كني يا بگردي برد مشابه پيدا كني پين هاشو جدا كني بزني به اين
اما براي راه اندازيش ميتوني يه تيكه آهني مثلا از مادربردهاي سوخته يا هرچيزي پيدا كنيب با اون بجاش استفاده كني ولي كسي ديگه اي دست بزنه بهش هم لو ميري هم ديگه كار نميكنه حالا كدوم خارو شكوندي ميشه عكس بذاري ازش

سلام دوست عزیز خودم درستش کردم بدون لحیم کاری یه دونه پین گیر اوردم بعد جاشو تو کابل مشخص کردم که کجاش شکسته بعد پین رو داخل کابل کردم و در اخر کابل رو زدم به هارد و الانم دارم کار میکنم هیچ مشکلی نداره
ممنون

شـیـفــو
10-10-2010, 15:37
وقتي هارد رو روشن مي كنم كاملا عادي بالا مياد ...

و صدايي هم نميكنه اما وقتي به قسمتي ميرم كه فايلي رو كپي كنم صدايي مياد كه البته از قبل هم بود و طبيعي

هست ... اما ويندوز كند شده و explorer هنگ ميكنه ... اما وقتي تو يك ويندوز ديگه سعي در كپي او قسمت دارم راحت كپي ميشه ...

كسي نظري داره ؟
خوب مهربون مشكل از ويندوزت هست ديگه وقتي تو يه سيستم ديگه و يه ويندوز ديگه درسته يعني ويندوز شما مشكل داره ديگه
درسته ميگم ؟

mohsenmobile1
10-10-2010, 19:05
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان این بخش
یک سال پیش به طور عجیبی سیستم ریستارت شد و هارد 128 تبدیل به 32 شد توی تمام اطلاعات بری هاردمو 32 میشناسه و از اون به بعد گاهی اوقات کامپیوتر هنگ می کنه و تصویر به هم میریزه و باید سیستمو دوباره راه اندازی کنی
نا امید شده بودم تا امروز بوت Hiren's BootCD 10.5 دانلود کردم که نرم افزار های جالبی برای تعمیر هارد داشت می خواستم ببینم آیا نرم افزاری برای تعمیر این نوع مشکل هست؟
از دوستان کسی هست لطف کنه جواب بده:37:

behii
11-10-2010, 08:44
سلام

این پست رو هم جواب بدید

ممنون

alireza1411
11-10-2010, 08:59
سلام
من خیلی وقته درگیر مشکل هارد دیسک ام هستم هرکار کردم هم درست نشد.
مشکلات زیادی هم بوجود میاره مثلا بعد چند مدت که آنتی ویروس نصب هست آنتی ویروس آپدیت های خودش رو گم می کنه . سرعت ویندوز میاد پایین , صفحه آبی میاد و ریستارت میشه و ...
چند بار هم fdisk کردم (با ویندوز xp , linux ,dos ) اما درست نشد که نشد . موقع fdisk کردن و فرمت کردن هم روی درایو ز گیر میداد که این درایو خرابه و از اینجور چیزا اما بعد یه مدت اون درست شد و تونستم فرمت اش کنم . الان هم باز همون مشکلات هست مثلا الان یکی از درایو ها که توش اطلاعات داشتم رو وقتی می خوام واردش بشم می گه می خواید فرمت اش کنم یا نه ...
چطوری مشکل اش رو حل کنم ؟ از چه برنامه هایی برای پیدا کردن بد سکتور ها استفاده کنم ؟

اين هم تست ها

ممنون

چی بگم ... از FF regenerator استفاده کردی ؟ میگن برنامه ی خوبیه. شاید کمک کنه.:41:

:11::11::11:

imi imi
11-10-2010, 15:30
سلام به همگی من تازگیا یه هارد اکسترنال مدل ADATA classic CH94 گرفتم امروز اومدم هارد رو به کامپیوتر وصل کردم ولی تو مای کامپیوتر هیچ درایوی مربوط به هارد نمیاد و نه میشه با آنتی ویروس چکش کنم نه فرمتش ( تا وقتی هارد رو جدا نکم سیستم رو هنگه )در صورتی که هم لامپ هارد روشن میشه هم علامت وصل بون usb تو کامپیوتر میاد
دوستان خواهشا اگه میتونید کمک کنید

behii
13-10-2010, 05:06
چی بگم ... از FF regenerator استفاده کردی ؟ میگن برنامه ی خوبیه. شاید کمک کنه.:41:

:11::11::11:

سلام
خب مشكل اش چي هست ؟ اين برنامه براي چي استفاده ميشه ؟

ممنون

شـیـفــو
13-10-2010, 05:43
سلام به همگی من تازگیا یه هارد اکسترنال مدل ADATA classic CH94 گرفتم امروز اومدم هارد رو به کامپیوتر وصل کردم ولی تو مای کامپیوتر هیچ درایوی مربوط به هارد نمیاد و نه میشه با آنتی ویروس چکش کنم نه فرمتش ( تا وقتی هارد رو جدا نکم سیستم رو هنگه )در صورتی که هم لامپ هارد روشن میشه هم علامت وصل بون usb تو کامپیوتر میاد
دوستان خواهشا اگه میتونید کمک کنید
از پورت يو اس بي پشت كيس استفاده ميكني ؟ حتما از پشتي ها استفاده كن
حتما پورت ها پشتي رو هم همرو تست كن
روي يه سيستم ديگه هم تست كن ببين همينطوره

babak45
15-10-2010, 11:12
سلام.من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال یک ترا بایت دارم که شناخته نمی شود تازه این مشکل ایجاد شده است راهنمایی بفرمایید

hooman101
15-10-2010, 20:06
سلام هاد من سامسونگ مدل sp2004c هستش يه چند وقتي بود که هي تو ويندوز صفحه آبي ميومد و کرش مي کرد. چند بار با دردسر درست شد ولي آخرين بار وقتي سيستم رو از استندباي بيرون آوردم صفحه آبي اومد و ديگه رفت تو کما حالا به هيچ عنوان بايوس هارد رو نميشناسه يعني وقتي هارد وصله فقط صفحه اول مادر بورد مي آد حتي نميشه با سي دي بوت شد. رو يه سيسيتم ديگه چک کردم با سي دي بالا امد ولي هارد رو نميشناخت حالا بايد چيکار کنم ؟ اگه تعميري هست هزينش چقدره ؟ از دوستاني که جواب مي دن پيشاپيش ممنون هستم.

mas1368
16-10-2010, 10:46
دوستان عزيز اين تاپيك ويژه حل مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري هاردهاي معيوب شما ميباشد.
لطف كنيد مشكللاتي رو كه براي هارد شما بوجود ميآد اينجا بگيد من سعي ميكنم راهنمائيتون كنم
در ضمن ايرادات هاردتون رو كامل و باذكر جزئيات بگين .اميدوارم كه تاپيك موفقي بشه

با سلام واحترام
من یک هارد 80گیگ مکستورIDE دارم که میخواستم low level format کنم .در ابتدای کار که با برنامه MAXTOR POWER MAXاینکار را شروع کردم به ناگاه سیستم را ناخواسته خودم RESET کردم .بعد که سیستم بالا اومد دیگه نشد روش ویندوز XPنصب کنم .بعداز اون هم دیگه با همون نرم افزار هم نشد LOW LEVEL FORMATکنم.درمجموع سیستم هارد را میشناسه و DETECTمیکنه ولی خطای MBR و FIX BOOT را میده البته با نرم افزار PTDD(PARTITION TABLE DISK DOCTOR)هم خواستم MBRرا REBUILDکنم که باز خطا داد.لطفا من را راهنمایی کنید.راستی با نرم افزار ACRONIS DISK DIRECTORهم کار کردم که داخل اون نرم افزار هارد را میشناسهه و هم میشه CREATE PARTION کرد و هم فرمتش کرد اما یه جاهایی یه خطاهایی میده که من چون با این نرم افزار آشنایی کامل ندارم نمیدونم چیکار کنتم در مجموع خواستار راهنمایی کامل هستم در ضمن اگر کسی فایل آموزشی نرم افزار ACRONISداره ممنون میشم برام ایمیل کنه یا لینکش را بهم بده تا من دانلود کنم. آدرس ایمیل من :MASOOD_M775@YAHOO.COM را ستی مشخصات سیستم من به شرح زیر است:
MB:MSI M8
RAM:512 DDR1
CPU:2.8 CELERON LGA
VGA:GF 5200/128MB/AGP
HDD:80MAXTOR IDE

amd>intel
16-10-2010, 11:28
ساده ترين روش كار مكس بلاست هست .

imi imi
16-10-2010, 20:28
از پورت يو اس بي پشت كيس استفاده ميكني ؟ حتما از پشتي ها استفاده كن
حتما پورت ها پشتي رو هم همرو تست كن
روي يه سيستم ديگه هم تست كن ببين همينطوره

خیلی ممنون از راهنماییت رو سیستم دیگه هم تست کردم نشد به پورت های پشتی هم زدم بازم نشد حتی کابل هم تعویض کردم گفتم شاید از کابل باشه ولی متاسفانه نشد
هارد رو راهی گارانتی کردم

4237
19-10-2010, 21:02
سلام.من یه هارد اکسترنال 500 وسترن دارم که به خاطر برخورد با زمین از کار افتاده.چراغ هارد روشن میشه ولی توی مای کامپیوتر نشون نمیده.اولش یه کم سروصدا میکنه ولی بعد ساکت میشه.دیگه امیدی به درست شدنش نیست؟

ashkan22
24-10-2010, 17:48
سلام من دوتا هارد اينترنال ساتا (يكيش 320 و ديگري 500) رو مدتها روي سيستمم داشتم كه مشكلي نبود.روي هارد 320 ويندوز ريخته بودم با چند تا پارتيشن متفرقه و روي هارد 500 فقط يه پارتيشن درست كرده بودم كه بعنوان انبار مواد دانلودي!! ازش استفاده ميكردم كه كم مونده بود تا پر بشه اما از ديروز يه دفعه هارد 500 گم شده و نه در بايوس نه در داس ونه در ويندوز قابل مشاهده نيست سيماي ساتا و برق و.. رو عوض كردم اما موردي نبود قبل از اين كه ناپديد بشه هم هيچ سروصداي غيرعادي يا هيچ نشانه ديگه اي كه نشانگر خراب شدن هارد رو بده نداشت مشكل از كجاس؟
اين هارد برام خيلي مهمه چون حاصل چند سال دانلوداي بدرد بخورمه
آخه يهوئي چش شده؟

Iran.pars
25-10-2010, 18:06
سلام
میخواستم بدونم پاک کردن پارتیشن یه هارد و ساخت پارتیشن جدید میتونه به هارد صدمه بزنه؟اگه زیاد انجام بشه چه طور؟
ممنون

vatanema
26-10-2010, 12:16
دوستان دسکتاپ من یک هارد 80 مکستور داره.الان 6 سالی میشه دارم ازش استفاده می کنم.اخیرا سیستم کند شده بود،دیدم پارتیشن ویندوز پر شده.حجم پارتیشن 18 هست.میگه 17.2 ازش استفاده شده اما وقتی با ctrl+a حجم فلدر ها و فایلها رو حساب می کنم فقط 8.4 پر شده و می بایست قسمت زیادی از هارد خالی باشه اما اینطور نیست.در سایر پارتیشن ها (سه تای دیگه) این اختلاف 1 گیگ هست.
به نظرتون مابقی هارد چی شده؟چکار کنم؟
پی نوشت: سیستم ویروسی نیست.(از کاسپراسکی با لایسنس استفاده می کنم.نصب دوباره ویندوز هم به هیچ وجه امکان نداره.

miladfar
26-10-2010, 17:28
سلام
از اساتید محترم این بخش تقاضای راهنمایی برای اتصال هارد ide maxtor به پورت ساتا را دارم.تبدیل ide به sata گرفتم و نمیتونم راهش بندازم.در ضمن یک هارد ide دیگه هم دارم که با کابل ide به مادربرد متصله و به عنوان هارد master شناخته می شه.

Iran.pars
26-10-2010, 18:12
سلام
میخواستم بدونم پاک کردن پارتیشن یه هارد و ساخت پارتیشن جدید میتونه به هارد صدمه بزنه؟اگه زیاد انجام بشه چه طور؟
ممنون

چرا اینجا کسی جواب نمیده؟!:13:

alireza1411
26-10-2010, 18:25
چرا اینجا کسی جواب نمیده؟!:13:
بعید به نظر میاد. من که خیلی این کارو کردم ولی هیچ اتفاقی نیافتاده. اما احتمالش هست فکر کنم. به نظر من چون احتمالش کمه اشکالی نداره و خودم هم واسه همین زیاد این کار رو میکنم.

miladfar
27-10-2010, 12:01
سلام
از اساتید محترم این بخش تقاضای راهنمایی برای اتصال هارد ide maxtor به پورت ساتا را دارم.تبدیل ide به sata گرفتم و نمیتونم راهش بندازم.در ضمن یک هارد ide دیگه هم دارم که با کابل ide به مادربرد متصله و به عنوان هارد master شناخته می شه.

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

MXMXZ
28-10-2010, 12:21
سلام هاردم 4-5 تا بدسکتور داره چجوری از بین ببرمش ؟ بدون اینکه اطلاعات هاردم بپره...ویندوز عوض بشه موردی نداره.

این 3 برنامه رو هم دانلود کردم ...میخوام بدسکتورها از بین بره اما اطلاعات همه درایوها به جز درایو ویندوز سرجاش باقی بمونه.یعنی ویندوز عوض بشه موردی نداره . مرسی..

O&O Defrag Professional Edition v14.0.167

Paragon_Partition_Manager_11.0_Build_9887_SE_Perso nal_Edition_x86

HDD_Regenerator_2011

به این عکس نگاه کنید . که از مسیر زیر انداختم :

Start=>Run تايپ كنيد Cmd و سپس Ok كنيد حالا تايپ كنيدCHKDSK و ok كنيد.

بدون اینکه اطلاعات سایر درایوها به جز ویندوز پاک بشه چجوری این بدسکتور ها را از بین ببرم؟ ب ه من گفتن که 8 بد سکتور داره سیستم .اگه ممکنه از روی عکس مشخص کنید 8 تا کدومها هست و چجوری از بین ببرمش.

بهم گفتن نرم افزار HDD Bad Sector Repair ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را امتحان کنید .

از روی عکس زیر کدوم برنامه ها رو اجرا کنم؟ تاحالا کار نکردم.اگه ممکنه یه مقدار از روند کار توضیح بدید مرسی.

Iran.pars
28-10-2010, 18:19
[B]سلام هاردم 4-5 تا بدسکتور داره چجوری از بین ببرمش ؟ ]

سلام این مشکل منم هست با این تفاوت که هارد من صدا هم میده . صداش کلیک ماننده هر دو الی سه ثانیه یه بار صدا میده صداش خیلی تابلو شده
ممنون میشم راهنمایی کنید:10:

Variable
28-10-2010, 22:01
سلام . :8:
من از هاردم ویرچوال ممورری گرفتم ... و از هارد من صدای "خر خر خر خر " می یاد ...
میشه توضیح بدید ...
با سپاس :8:

MXMXZ
30-10-2010, 18:08
سلام . تو کار با برنامه HDD Regenerator به سه مشکل بر میخورم همش و ریست هم میکنم و از اول میام باز هم فایده نداره و این پیغام میاد : عکس:
هارد کامپیوتر ساتا هست و جای IDE نداره.

لطفا کمکم کنید هاردم زیاد بدسکتور داره .

Iran.pars
03-11-2010, 02:24
اینجا گمون کنم مثل جزایر قناریه سالی یکی دو نفر سر میزنن
:22:

klid
03-11-2010, 04:27
سلام به همگي
من دو هارد مکستور دارم يکي 160 ساتا و 80 ide ميخواستم هارد 80 رو فرمت کنم
که اشتباهي هارد 160 که کلي اطلاعات مهم توش بود رو فرمت کردم فرمتش رو با نرم افزار خود مکستور انجام دادم
که توي سيدي Hiren's BootCD بود
بعد از آن اتفاق من اين کارها رو انجام دادم تا اطلاعاتم بگرده
اول با همان سايز قبلي پاتيشن بندي کردم بعد پيغام فرمت داد که با فرمت سريع فرمتش کردم
بعد با نرم افزار GetDataBack for FAT 4.01 دو تا از درايوها که FAT بود فايلهاش برگشتن
ولي چهار تا درايو ديگه که فرمتش NTFS بود با نرم افزار GetDataBack for NTFS 4.01
هيچ فايلي رو رکاوري نکرد . با برنامه Recover My Files تست کردم باز فايده اي نداشت
حالا کسي ميتونه کمکم کنه که بتونم اطلاعات مهم رو که توي درايوهاي NTFS بود ريکاوري کنم؟؟؟؟

Arash4484
03-11-2010, 04:46
سلام من دوتا هارد اينترنال ساتا (يكيش 320 و ديگري 500) رو مدتها روي سيستمم داشتم كه مشكلي نبود.روي هارد 320 ويندوز ريخته بودم با چند تا پارتيشن متفرقه و روي هارد 500 فقط يه پارتيشن درست كرده بودم كه بعنوان انبار مواد دانلودي!! ازش استفاده ميكردم كه كم مونده بود تا پر بشه اما از ديروز يه دفعه هارد 500 گم شده و نه در بايوس نه در داس ونه در ويندوز قابل مشاهده نيست سيماي ساتا و برق و.. رو عوض كردم اما موردي نبود قبل از اين كه ناپديد بشه هم هيچ سروصداي غيرعادي يا هيچ نشانه ديگه اي كه نشانگر خراب شدن هارد رو بده نداشت مشكل از كجاس؟
اين هارد برام خيلي مهمه چون حاصل چند سال دانلوداي بدرد بخورمه
آخه يهوئي چش شده؟

به این دوستمون و دیگر دوستان که مشکل مشابهی دارند پیشنهاد میکنم حتمن هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنند ببینند که چی میشه/این خیلی چیزها رو مشخص میکنه....اگه ج بده عیب از سیستم و گرنه هارده .
این باعث روشن شدن نصف قضیه میشه تا بعدش.....

Arash4484
03-11-2010, 04:58
سلام

دوست عزیز دقیقن مشکلت چیه؟توی کجای نصب ایراد داری؟
آیا تبدیل تا انتها جا خورده؟
آیا جامپر مستر/اسلیو هارد روی کابل سلکت تنظیم شده؟

سلام این مشکل منم هست با این تفاوت که هارد من صدا هم میده . صداش کلیک ماننده هر دو الی سه ثانیه یه بار صدا میده صداش خیلی تابلو شده
ممنون میشم راهنمایی کنید:10:

به سرعت از اطلاعات هاردت بک آپ بگیر و در فکر یک هارد جدید باش! متاسفانه این قضیه به مرگ هارد ختم میشود:32:

---------- Post added at 04:58 AM ---------- Previous post was at 04:53 AM ----------

سلام به همگي
که اشتباهي هارد 160 که کلي اطلاعات مهم توش بود رو فرمت کردم فرمتش رو با نرم افزار خود مکستور انجام دادم
اول با همان سايز قبلي پاتيشن بندي کردم بعد پيغام فرمت داد که با فرمت سريع فرمتش کردم
بعد با نرم افزار GetDataBack for FAT 4.01 دو تا از درايوها که FAT بود فايلهاش برگشتن
هيچ فايلي رو رکاوري نکرد . با برنامه Recover My Files تست کردم باز فايده اي نداشت
حالا کسي ميتونه کمکم کنه که بتونم اطلاعات مهم رو که توي درايوهاي NTFS بود ريکاوري کنم؟؟؟؟

باActive File Recovery تست کن.

klid
05-11-2010, 06:04
با سلام
با این Active File Recovery امتحان کردم نشد
با این Handy Recovery امتحان کردم فقط فایلهای سیستمی رو میاره چرا؟
من کلی اطلاعات مهم دارم که توی درایو NTFS هستند .دیگه با کدام نرم افزار امتحان کنم که امتحان پس داده باشه؟
خواهشا راهنمایم کنید

mohammad_77
06-11-2010, 09:02
سلام.
دوستم یک هارد اینترنال داره که وقتی کابلش رو وصل کرده از هارد دود بلند شده . بهش پیشنهاد کردم که دیگه بهش دست نزنه .
با احتمال زیاد مداراتش سوخته ولی خود صفحه ها سالمه .
خونده بودم که توی شرایط شبه خلا پلمپ میشه چون نباید غبار واردش بشه . چون اطلاعات خانوادگی (یادگاری) داخلش داشته و برگردوندنش خیلی مهمه ، دوستان محل خاصی سراغ دارند که اگر قابل بازگشت باشه هارد رو نجات بدهند ؟
خیلی ممنون .

amd>intel
06-11-2010, 15:15
اين يك تبليغ نيست !!!

abbas_p
07-11-2010, 14:08
سلام.
هارد سامسونگ F3 یک ترابایت من بعد از 4 ماه که همه چیز خوب پیش میرفت ..به تازگی شروع کرده به بدسکتور گرفتن...
یکبار نزدیک 240 تا بد سکنور گرفت تو درایو c با هر برنامه ای کار کردم درست نشد low level format هم کردم....درست نشد.
حالا بعد از چند هفته باز هم تو یکی دیگه از درایوهام نزدیک 80 تا دیگه بدسکتور گرفته!!!!!!
سالم بودن هارد رو با برنامه Hard_Disk_Sentinel_Pro_3.40_Build_4315 چک کردم 73% نشون میده
گارانتی سام سرویس هستش...بدسکتور جزء گارانتی محسوب میشه!!؟؟

ata.royalfalcon
08-11-2010, 11:00
سلام من هارد اينترنال 1.5 ترابايتي دارم بعنوان آرشيو
ضربه خورده و حتي تو بايوس هم شناسايي نميشود
كلينيك هم بردم نتونستند درست يا بازيابي كنن
راه ديگري براي بازيابي داره ؟؟
خيلي ممنون ميشم

aliparsa
08-11-2010, 15:00
دیشب همه چیز خوب بود و سیستم رو شات دان کردم امروز که کامپیوتر رو روشن کردم هاردم رو نمیشناسه و چراغ هارد دائم روشنه فیشها رو هم چک کردم درستن نشد که نشد چکار کنم؟

The Big Bang Th
08-11-2010, 22:02
سلام دوستان عزیز
دوستان من یک هارد ساتا 80 مکستور دارم که به اطلاعات روی هارد بسیار نیاز دارم .
هارد را باز کزدم ، وقتی سیستم روشن میشود ، هد هارد شروع صدا دادن میکند و صدای شبیه تق تق شنیده میشود ، و خوب مسلما سیستم بالا نمیاد ؟!
راه حل مشکل چیست دوستان ؟!

amin_144
09-11-2010, 02:50
سلام به همه دوستان
من یکی دو هفته ست 5741G acerگرفتم
یه صدای شبیه "قیژ" می یاد بیرون ازش
نمی دونم اما شاید هاردشه
فقط هم وقتی محیط ساکته شنیده مب شه
اما حسابی روی اعصابمه
جالبه که بعضی وقتا تعداد تتکرار های این صدا کمه بعضی وقتا زیاد
می خواستم بدونم این عادیه یا نه؟
آیا باید کار خاصی انجامبدم

راستی چک کردم و ار لحاظ بد سکتور و این چیزا هیچ مشکلی نداشت
مرسی از راهنماییتون

ata.royalfalcon
09-11-2010, 10:25
سلام به همه دوستان
من یکی دو هفته ست 5741G acerگرفتم
یه صدای شبیه "قیژ" می یاد بیرون ازش
نمی دونم اما شاید هاردشه
فقط هم وقتی محیط ساکته شنیده مب شه
اما حسابی روی اعصابمه
جالبه که بعضی وقتا تعداد تتکرار های این صدا کمه بعضی وقتا زیاد
می خواستم بدونم این عادیه یا نه؟
آیا باید کار خاصی انجامبدم

راستی چک کردم و ار لحاظ بد سکتور و این چیزا هیچ مشکلی نداشت
مرسی از راهنماییتون

مطمئني از فن نيست؟؟ اول فن هارو چك كن

ehsan6811
09-11-2010, 19:21
با سلام خدمت دوستان یک هارد 1.5 سامسونگ دارم که فکر کنم دیتیک شده موقع بالا اومدن سیتمو کند میکنه و وقتی بالا میاد نمیشه توی هارد رفت بعد از کلی مکافات میگه باید فرمت بشه راه حلی هست بتونم اطلاعات روی هاردو بکاب بگیرم خود هارد زیادبرام مهم نیست اطلاعات توش خیلی خیلی بارم مهمه کسی میتونه راهنمایی کنه

MahdiidhaM
09-11-2010, 21:07
سلام
چون CD ها معمولاً آسیب میبینن من کارتون و فیلمهای مورد علاقمون رو که با CD یا DVD از بازار میارم تو هارد کپی میکنم ولی پس از مدت زمانی که میخوایم مجدد نگاه کنیم خش دار نشون میده اگر چه که هر یکی دوماهی پارتیشن ها رو دفرگ و اسکن میکنم !!
چکار کنم ؟

ata.royalfalcon
10-11-2010, 07:55
سلام
چون CD ها معمولاً آسیب میبینن من کارتون و فیلمهای مورد علاقمون رو که با CD یا DVD از بازار میارم تو هارد کپی میکنم ولی پس از مدت زمانی که میخوایم مجدد نگاه کنیم خش دار نشون میده اگر چه که هر یکی دوماهی پارتیشن ها رو دفرگ و اسکن میکنم !!
چکار کنم ؟

سلام
اگر موقع كپي كردن روي هارد مشكلي پيش نيومده باشد (در حين كپي كردن روي هارد اروري ندهد)
بعيد مدونم مشكل از هارد باشه
يا كيفيت CD خوبه نبوده يا پلير مشكل داشته

---------- Post added at 07:55 AM ---------- Previous post was at 07:52 AM ----------

با سلام خدمت دوستان یک هارد 1.5 سامسونگ دارم که فکر کنم دیتیک شده موقع بالا اومدن سیتمو کند میکنه و وقتی بالا میاد نمیشه توی هارد رفت بعد از کلی مکافات میگه باید فرمت بشه راه حلی هست بتونم اطلاعات روی هاردو بکاب بگیرم خود هارد زیادبرام مهم نیست اطلاعات توش خیلی خیلی بارم مهمه کسی میتونه راهنمایی کنه

اگه اطلاعاتش براي شما مهم هست
جاي شما بودم بيشتر از اين دستكاري نميكردم
سريع ميبردم مركز بازيابي هارد

ehsan6811
10-11-2010, 08:19
سلام
اگر موقع كپي كردن روي هارد مشكلي پيش نيومده باشد (در حين كپي كردن روي هارد اروري ندهد)

---------- Post added at 07:55 AM ---------- Previous post was at 07:52 AM ----------

اگه اطلاعاتش براي شما مهم هست
جاي شما بودم بيشتر از اين دستكاري نميكردم
سريع ميبردم مركز بازيابي هارد
این امکان برای من وجود نداره اگه بدشو ع.ض کنم درست میشه

MahdiidhaM
10-11-2010, 11:26
سلام
نه تو کپی کردن مشکلی پیش اومده و نه ارور داده ، با هر پلیری هم باز کنم خش داره :41:
من الآن هارد 500 گیگ دارم ولی اون زمان هم که هارد 80 داشتم این مسئله بود ، وقتی حدود یکسال یا بیشتر از کپی میگذشت خش دار میشد !! چون نمیتونستم درستش کنم پاکشون میکردم والآن ازین موضوع ناراحتم چون خیلیاشونو دیگه نمیتونم پیدا کنم .

ata.royalfalcon
10-11-2010, 12:28
نه تو کپی کردن مشکلی پیش اومده و نه ارور داده ، با هر پلیری هم باز کنم خش داره :41:
من الآن هارد 500 گیگ دارم ولی اون زمان هم که هارد 80 داشتم این مسئله بود ، وقتی حدود یکسال یا بیشتر از کپی میگذشت خش دار میشد !! چون نمیتونستم درستش کنم پاکشون میکردم والآن ازین موضوع ناراحتم چون خیلیاشونو دیگه نمیتونم پیدا کنم .

1. مشخصات كامل هاردتونو بگين اگه اكسترناله چند تاشو بريز توي اينترناليكه ويندوز توش نصبه و امتحان كن
2. اگه اكسترنال نيست كپي كن روي هارد ديگه يا فلش و غيره امتحان كن
3. براي محكم كاري هم مجددا چند تاشو روي CD يا DVD رايت كنين و امتحان كنين
3. با نرم افزار KM player امتحان كن
4. با نرم افزار Hard Disk Sentinel هاردتو چك كن
5. اين مشكل حتي ميتونه بخاطر كارت گرافيك باشه اونهم بايد چك بشه
واله اين اولين باري كه اين مشكلو ميشنوم دوام اطلاعات در هارد خيلي خيلي خيلي بيشتر از CD/DVD هست
اصلا توي كامپيوتر ديگه امتحان كن:13:

ata.royalfalcon
10-11-2010, 12:35
این امکان برای من وجود نداره اگه بدشو ع.ض کنم درست میشه

نتونستم اون كلمه بخونم ولي اگه منظورتون برد هارد باشه كه فكر نكنم تعويضش كار شما باشه ببرش كلينيك تا بدتر نشده:41:

من هم فجايعي مثل شما داشتم 3 ترا آرشيوم پريد:18: بله 3000 گيگا بايت آرشيو:41:

milad_takjoo
10-11-2010, 19:36
سلام.
من الان مدتی هست که هارد یک ترا وسترن اکسترنال خریدم.
1 ماه اول خوب کار میکرد و لی الان بعضی اوقات کامپیوتر هنگ میکونه و انگار تمامی ابزار usb هم غیر فعال میشن.
راه حل چیه؟
ممنون

ata.royalfalcon
10-11-2010, 21:58
سلام.
من الان مدتی هست که هارد یک ترا وسترن اکسترنال خریدم.
1 ماه اول خوب کار میکرد و لی الان بعضی اوقات کامپیوتر هنگ میکونه و انگار تمامی ابزار usb هم غیر فعال میشن.
راه حل چیه؟
ممنون

سلام
باید بیشتر توضیح بدی که در چه مواقعی هنگ میکنه
1.آیا مطمئن هستین که خروجی usb سالم هست .
2. آیا مطمئن هستین که پاورتان بدون مشکل هست .
3. سایر ابزارهایی که به usb تان وصل هست رو جدا کنین و فقط هاردتونو وصل کنین و تست کنین.
4. نکته مهم اینه که از سالم بودن کابل usb تان مطمئن باشین.
5. مطمئن باشین که کابلها خوب متصل شده باشد و لقی نداشته باشد.
6. کابل را به خروجی پشت کیس {از آنجایی که مستقیمابه مادربرد وصل است} وصل کنید.
7.سرعت انتقال داده هادر usb کند هستند شما نمیتوانید هم کپی پیست کنین و هم به صورت مطلوب فیلم تماشا کنین. پس همزمان چندتا کار نکنین.
8. با نرم افزارها چک کننده از سالم بودن هارد و مخصوصا نداشتن بد سکتور مطمئن شوید.
9. آیا ویندوزتان بدون مشکل هست مثلا ممکن هست بعلت قدیمی بودن زمان نصب ویندوز ، کل سیستمتان کند شده باشد.
ضمناً هاردهای اکسترنال USB خیلی کند هستند پس عجله نکنین ، شاید نیاز به زمان دارد تا کارش را انجام دهد.

سایر نکات اضافه
مراقب دمای هارد هم باشین با نرم افزار hard disk sentinel کنترلش کنین و برای خنک شدن از فن 12 سانتی استفاده کنین
تکان و لرزش بدترین دشمن هست که ممکنه بد سکتور بگیره

من چهارتا هارد اکسترنال وسترن مدل elite که در مجموع 6 ترا میشوند دارم که کاملا سالمند {یکیشو فکر کنم یکساله دارم}:20:

The Big Bang Th
11-11-2010, 09:27
سلام دوستان عزیز
دوستان من یک هارد ساتا 80 مکستور دارم که به اطلاعات روی هارد بسیار نیاز دارم .
هارد را باز کزدم ، وقتی سیستم روشن میشود ، هد هارد شروع صدا دادن میکند و صدای شبیه تق تق شنیده میشود ، و خوب مسلما سیستم بالا نمیاد ؟!
راه حل مشکل چیست دوستان ؟!

دوستان عزیز راه حلی برای برای مشکل من ، وجود ندارد .:13:
متشکررم

ata.royalfalcon
11-11-2010, 10:36
دوستان عزیز راه حلی برای برای مشکل من ، وجود ندارد .:13:
متشکررم

سلام
شما خیلی مبهم توضیح دادین
1. شما هاردو باز کردین یعنی که از کیس آوردینش بیرون یا اینکه خود هارد باز کردین طوریکه داخل هاردو دیدین
که اگه دومی منظورتون باشه که فاتحه هاردتون خوندس
2. از اتصال محکم کابل دیتا و برق مطمئن شوید. این خیلی مهمه . یکبار برای من کابل IDE {از اون پهن ها} به کابل ساتا فشار میاورد و باعت عدم شناسایی هاردم شده بود.
3.ایا توی بایوس شناسایی میشود؟
4. اگر هارد توی بایوس شناسایی میشود مطمئن باشید که گزینه اول بوت از هارد شروع شود.
5. اگر هارد توی بایوس شناسایی میشود و گزینه اول بوت روی هارد باشد ولی سیستم بالا نمیآید بهتر است از ویندوز لایو استفاده کنید. تا شاید بتوانید به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشید.
6. اگر {در صورت اصمینان از سالم بودن کابل و اتصال درست کابل}هارد در بایوس شناسایی نمیشود که دیگه متاسفانه باید ببریش کلینیک

The Big Bang Th
11-11-2010, 16:20
سلام
شما خیلی مبهم توضیح دادین
1. شما هاردو باز کردین یعنی که از کیس آوردینش بیرون یا اینکه خود هارد باز کردین طوریکه داخل هاردو دیدین
که اگه دومی منظورتون باشه که فاتحه هاردتون خوندس
2. از اتصال محکم کابل دیتا و برق مطمئن شوید. این خیلی مهمه . یکبار برای من کابل IDE {از اون پهن ها} به کابل ساتا فشار میاورد و باعت عدم شناسایی هاردم شده بود.
3.ایا توی بایوس شناسایی میشود؟
4. اگر هارد توی بایوس شناسایی میشود مطمئن باشید که گزینه اول بوت از هارد شروع شود.
5. اگر هارد توی بایوس شناسایی میشود و گزینه اول بوت روی هارد باشد ولی سیستم بالا نمیآید بهتر است از ویندوز لایو استفاده کنید. تا شاید بتوانید به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشید.
6. اگر {در صورت اصمینان از سالم بودن کابل و اتصال درست کابل}هارد در بایوس شناسایی نمیشود که دیگه متاسفانه باید ببریش کلینیک

با تشکر از شما
من یک فایل ویدیویی آماده کردم ، برای درک بهتر مشکل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/SPOILER]

milad_takjoo
11-11-2010, 19:08
سلام
باید بیشتر توضیح بدی که در چه مواقعی هنگ میکنه
1.آیا مطمئن هستین که خروجی usb سالم هست .
2. آیا مطمئن هستین که پاورتان بدون مشکل هست .
3. سایر ابزارهایی که به usb تان وصل هست رو جدا کنین و فقط هاردتونو وصل کنین و تست کنین.
4. نکته مهم اینه که از سالم بودن کابل usb تان مطمئن باشین.
5. مطمئن باشین که کابلها خوب متصل شده باشد و لقی نداشته باشد.
6. کابل را به خروجی پشت کیس {از آنجایی که مستقیمابه مادربرد وصل است} وصل کنید.
7.سرعت انتقال داده هادر usb کند هستند شما نمیتوانید هم کپی پیست کنین و هم به صورت مطلوب فیلم تماشا کنین. پس همزمان چندتا کار نکنین.
8. با نرم افزارها چک کننده از سالم بودن هارد و مخصوصا نداشتن بد سکتور مطمئن شوید.
9. آیا ویندوزتان بدون مشکل هست مثلا ممکن هست بعلت قدیمی بودن زمان نصب ویندوز ، کل سیستمتان کند شده باشد.
ضمناً هاردهای اکسترنال USB خیلی کند هستند پس عجله نکنین ، شاید نیاز به زمان دارد تا کارش را انجام دهد.

سایر نکات اضافه
مراقب دمای هارد هم باشین با نرم افزار hard disk sentinel کنترلش کنین و برای خنک شدن از فن 12 سانتی استفاده کنین
تکان و لرزش بدترین دشمن هست که ممکنه بد سکتور بگیره

من چهارتا هارد اکسترنال وسترن مدل elite که در مجموع 6 ترا میشوند دارم که کاملا سالمند {یکیشو فکر کنم یکساله دارم}:20:

من کامپیوتر قدیمی هست و دوتا جای usb داره که یکیش به هارد وصله اون یکی به هاب usb
موقعش معلوم نیس کی هنگ میکنه...من خودم فک مینم از usb خودش یا بقیه باشه ...ولی واقعا نمیدونم مشکل از چیه....

ata.royalfalcon
11-11-2010, 19:53
من کامپیوتر قدیمی هست و دوتا جای usb داره که یکیش به هارد وصله اون یکی به هاب usb
موقعش معلوم نیس کی هنگ میکنه...من خودم فک مینم از usb خودش یا بقیه باشه ...ولی واقعا نمیدونم مشکل از چیه....

شما باید دقیقا بگین کی هنگ میکنه تا بهتر بتونم راهنمایی کنم
شما بهتره که کل کابلهاییکه به usb وصل کردین رو جدا کنین و فقط هارد و وصل کنین اون هم به پشت کیس
با نرم افزار Hard Disk Sentinel میزان سلامتی هاردتونو بگین
من که بعید میدونم مشکل از هاردتون باشه البته به شرطی که خوب نگه داشته باشی

ata.royalfalcon
11-11-2010, 20:04
با تشکر از شما
من یک فایل ویدیویی آماده کردم ، برای درک بهتر مشکل

[/SPOILER]

با سلام
باید بگم که شدیداً و واقعاً جای تاسفه که شما هارد باز کردین
باید بگم که فاصله بین هد هارد و صفحات به اندازه گلبول سفید فاصله داره
و تا اونجایی که میدونم این فاصله بوسیله جریانهای گردبادی هوا که توسط سرعت بالای چرخش صفحات ایجاد میشه حفظ میشه
و وقتی بازش کردین دیگه این جریانهای گردبادی ایجاد نمیشه
ضمن اینکه وقتی محافظی روش نباشه کوچکترین گرد و خاکی باعث تصادف بین هد و صفحات و باعث بدسکتوریهای متعدد میشه
متاسفانه باید بگم زیاد امیدی نداشته باش ولی اگر تهرانی ببرش کلینیک
عجب کاری کردی ها:18::18::41:

king_of_zeero
11-11-2010, 20:37
سلام به همگي

ذوست عزيز از برنامه هاي file scavanger يا driverescue براي ريكاوري استفاده كن

milad_takjoo
12-11-2010, 12:25
شما باید دقیقا بگین کی هنگ میکنه تا بهتر بتونم راهنمایی کنم
شما بهتره که کل کابلهاییکه به usb وصل کردین رو جدا کنین و فقط هارد و وصل کنین اون هم به پشت کیس
با نرم افزار Hard Disk Sentinel میزان سلامتی هاردتونو بگین
من که بعید میدونم مشکل از هاردتون باشه البته به شرطی که خوب نگه داشته باشی

بعد اینکه این نرم افزار HDS رو نصب کردم فهمیدم که دمای هارد همینطوری داره میره بالا تا 44 هم رسد من دیگه کندمش....
هارد من 3.5 اینچ هست خودش فن هم داره...یعنی مشکل از گرماست؟
سلامت هارد رو هم 100 درصد زده...

ata.royalfalcon
12-11-2010, 13:33
بعد اینکه این نرم افزار HDS رو نصب کردم فهمیدم که دمای هارد همینطوری داره میره بالا تا 44 هم رسد من دیگه کندمش....
هارد من 3.5 اینچ هست خودش فن هم داره...یعنی مشکل از گرماست؟
سلامت هارد رو هم 100 درصد زده...

میشه دقیقا مدل هاردتونو بگین قبلا گفتی که اکسترناله
من خودم اکسترنال مدل الیت 2 ترا دارم با فن پرقدرت برقی {فن رک} که پشتش گزاشتم پس از کار طولانی {یک روز کامل} به زور به 42 یا 43 میرسه
یه فن 12 سانتی بذار پشتش
ولی مطمئن باش بخاطر گرما نیست
یکی از هاردهام حتی تا 50 درجه هم رفته خوشبختانه چیزیش نشده ولی من بکآب گرفتم
ضمنا وقتی سلامت هاردو زده 100 درصد که دیگه جای نگرانی نیست
فکر کنم مشکل از قدیمی بودن سیستمت باشه که خودت اشاره کردی
خوب مراقب هاردت باش و ضربه نخوره

milad_takjoo
12-11-2010, 17:20
میشه دقیقا مدل هاردتونو بگین قبلا گفتی که اکسترناله
من خودم اکسترنال مدل الیت 2 ترا دارم با فن پرقدرت برقی {فن رک} که پشتش گزاشتم پس از کار طولانی {یک روز کامل} به زور به 42 یا 43 میرسه
یه فن 12 سانتی بذار پشتش
ولی مطمئن باش بخاطر گرما نیست
یکی از هاردهام حتی تا 50 درجه هم رفته خوشبختانه چیزیش نشده ولی من بکآب گرفتم
ضمنا وقتی سلامت هاردو زده 100 درصد که دیگه جای نگرانی نیست
فکر کنم مشکل از قدیمی بودن سیستمت باشه که خودت اشاره کردی
خوب مراقب هاردت باش و ضربه نخوره

هاردمنwestern my book essential هست .فن هم نداره .اشتباه کردم.:31:
اون مارک فن رو میشه کامل بگین تا بخرم؟
البته مطمئنم مشکل از این نیست ولی چاره ای ندارم:41:

ata.royalfalcon
12-11-2010, 18:24
هاردمنwestern my book essential هست .فن هم نداره .اشتباه کردم.:31:
اون مارک فن رو میشه کامل بگین تا بخرم؟
البته مطمئنم مشکل از این نیست ولی چاره ای ندارم:41:

سلام مدل فن SUNON هست
آدرس یکی از سایتو میذارم دستت بیاد
البته خودتون از بازار برین بخرین اینترنتی خرید نکنین

عکسی از هاردهای نازنینم :31::31::10::40:

البته یکی دیگه هم دارم که هنوز بازش نکردم آکبنده ولی اینهایی که میبینین کلا 6 ترا میشن و کامل پر هستند
هرکدوم از آداپتور ها کلید جداگانه دارند چون باز و بسته کردن سیمهای آداپتور به مرور زمان باعث بریده شدن سیم میشوند پس سیمها را ثابت نگه داشتم تا بعدا مشکلی پیش نیاید
اون یکی که وسترن نیست هارد سوخته هست دکور گزاشتمش
به موقعیت فن توجه کنین ضمناً یه اسفنج هم زیر فن گزاشتم تا لرزش فن به میز منتقل نشه
این فن خیلی پرقدرته اگه یه جوراب زنانه نازک بذارین بعنوان فیلتر گردو خاک عمل میکنه که فکر کنم جالب از آب دربیاد اما مواظب باشید که به پره های فن نخوره اول محافظ فن بزارین بعد جورابو

foxyjanam
14-11-2010, 14:37
سلام
من یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم ، چنتا دسکاریش کردم و حالا دیگه هیچ سیستمی نمیشناسدش .

2 تا درایو داشت به دوستم گفتم فرمتش کن و کلا یه درایوش کن اونم تو 2 دقیقه این کارو کرد.

بعد بهش گفتم حالا Fat 32 کن ، گفت که میگه تو ویندوز نمیشه ،هیچ دسترسی هم به هارد امکان نداشت ، نمیشد چیزی کپی کرد روش ... بعد این دوستمون رفت . :20:

من خودم یه برنامه عجیب غریب واسه فرمت هارد از تو King پیدا کردم ، نصب کردم ، 3 ساعت طول کشید تا فرمت شد (اصلا هیچ گزینه ای نداشت برنامه ، فقط هارد رو میشناخت و بعد رو فرمت کلیک میکردی و اونم فرمت میکرد :18: ) بعد از تموم شدن دیگه هارد ما شناخته نمیشه .
شرمنده اگه سوال رو جای اشتباهی پرسیدم .
ata.royalfalcon
14-11-2010, 15:16
سلام
من یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم ، چنتا دسکاریش کردم و حالا دیگه هیچ سیستمی نمیشناسدش .

2 تا درایو داشت به دوستم گفتم فرمتش کن و کلا یه درایوش کن اونم تو 2 دقیقه این کارو کرد.

بعد بهش گفتم حالا Fat 32 کن ، گفت که میگه تو ویندوز نمیشه ،هیچ دسترسی هم به هارد امکان نداشت ، نمیشد چیزی کپی کرد روش ... بعد این دوستمون رفت . :20:

من خودم یه برنامه عجیب غریب واسه فرمت هارد از تو King پیدا کردم ، نصب کردم ، 3 ساعت طول کشید تا فرمت شد (اصلا هیچ گزینه ای نداشت برنامه ، فقط هارد رو میشناخت و بعد رو فرمت کلیک میکردی و اونم فرمت میکرد :18: ) بعد از تموم شدن دیگه هارد ما شناخته نمیشه .
شرمنده اگه سوال رو جای اشتباهی پرسیدم .
از اينجا به تمام دوستان بگم كه بهترين روش براي فرمت كردن هارد از طريق ويندوز است (پارتيشني كه توش ويندوز نصب نيست) راست كليك كنيد و سپس فرمت كنيد

كارهاي عجيب غريب نكنين

MahdiidhaM
14-11-2010, 21:18
1. مشخصات كامل هاردتونو بگين اگه اكسترناله چند تاشو بريز توي اينترناليكه ويندوز توش نصبه و امتحان كن
2. اگه اكسترنال نيست كپي كن روي هارد ديگه يا فلش و غيره امتحان كن
3. براي محكم كاري هم مجددا چند تاشو روي CD يا DVD رايت كنين و امتحان كنين
3. با نرم افزار KM player امتحان كن
4. با نرم افزار Hard Disk Sentinel هاردتو چك كن
5. اين مشكل حتي ميتونه بخاطر كارت گرافيك باشه اونهم بايد چك بشه
واله اين اولين باري كه اين مشكلو ميشنوم دوام اطلاعات در هارد خيلي خيلي خيلي بيشتر از CD/DVD هست
اصلا توي كامپيوتر ديگه امتحان كن:13:
هاردم اینترناله اینم مشخصاتش:

S-ATA NVIDA MCP61 Serial ATA controller Maxtor STM35032AS
روی USB ریختم فرقی نکرد ، یه کارتون قدیمیه دیگه ( نمو) رو نگاه کردیم اینم خش بهش اضافه شده بود ، از امکانات نرم افزار Hard Disk Sentinel استفاده کردم مشکلی پیدا نکرد البته خواستم Surface Test ش رو استفاده کنم نوشت این کارو نکن ولیshort self test و Extended self test هم مشکلی پیدا نکرد ، با KM Player هم خش دار نشون میداد ، چون تو کامپیوتر قبلیم هم که همه چیزش فرق میکرد این مشکل بود جای دیگه امتحانش نکردم .:13:
اگه ممکنه یه نرم افزار پر قدرت برا تست و عیب یابی هارد بهم معرفی کنید شاید مسئله رو حل کنه ، ممنون .

ata.royalfalcon
14-11-2010, 22:01
هاردم اینترناله اینم مشخصاتش:

S-ATA NVIDA MCP61 Serial ATA controller Maxtor STM35032AS
روی USB ریختم فرقی نکرد ، یه کارتون قدیمیه دیگه ( نمو) رو نگاه کردیم اینم خش بهش اضافه شده بود ، از امکانات نرم افزار Hard Disk Sentinel استفاده کردم مشکلی پیدا نکرد البته خواستم Surface Test ش رو استفاده کنم نوشت این کارو نکن ولیshort self test و Extended self test هم مشکلی پیدا نکرد ، با KM Player هم خش دار نشون میداد ، چون تو کامپیوتر قبلیم هم که همه چیزش فرق میکرد این مشکل بود جای دیگه امتحانش نکردم .:13:
اگه ممکنه یه نرم افزار پر قدرت برا تست و عیب یابی هارد بهم معرفی کنید شاید مسئله رو حل کنه ، ممنون .

سلام
اگر فیلمو صحیح و سالم ریختی تو فلش USB و از روی آن پلی کرده باشی طوریکه هارد دخالتی نداشته باشه ولی بازهم خش دار نشون میده فکر نمیکنم مشکل از هاردت باشه
راستی این نرم افزار سلامت هاردو چند درصد زده
بهتر که اول بری توی انجمن فیلم مطرح کنی شاید مشکل از خود فیلم باشه و ربطی به هارد نداشته باشه
ضمنا من جرات نمیکنم نرم افزار دیگه ای رو معرفی کنم ممکنه هاردو خراب کنی و گناهش بیافته گردن من
ولی شما بگین سلامت هارد چند درصده

miladrazm
16-11-2010, 18:01
لطفا حتما علت این خطا را که تصویر آن را در ادرس زیر قرار دادم که مربوط به پارتیشین بندی هارد می باشد را به من ایمیل بزنید هرچه سریعتر؟؟؟؟
مدل:160 گيگا بايت سامسونگ
در صورتي كه بخواهم يك پارتشين جديد يا يك درايو جديد بسازم همه ي درايو ها را به جز درايو D پاك مي كندو اين خطا را مي دهد

jozef30
17-11-2010, 19:51
هارد مکستور80 من سوخته آیا قابل تعمیره

ata.royalfalcon
17-11-2010, 21:22
هارد مکستور80 من سوخته آیا قابل تعمیره

چی کارش کردی که سوخته
به نظر من 80 گیگ ارزششو نداره خودتو بندازی تو دردسر
اگه خیلی حیاتیه ببرش کلینیک

sardareghalbha
18-11-2010, 01:51
نوت بوک dell XPS 1530 در حال کار کردن از رو میز افتاده الان هارد Western Digital 500 Gb رو 22GB نشون میده با HDAT2 تست کردم firmware Corrupt نشون میده نرم افزار Data Lifeguard Diagnostic for Windows نوشت بد سکتور زیادی دتکت شد اطلاعاتم مهمه بهترین راه ممکن چی هست که سریعتر نتیجه بگیرم؟راهی هست که بتونم فریمور رو خودم آپدیت کنم؟ با سرویس Western Digital هم دارم مکاتبه میکنم به یه نتایجی رسیدم دوستای متخصص لطفا راهنمایم کنین

s.hossein45
19-11-2010, 20:10
با سلام :دوستان من جدیدا یک هارد اینترنال wd IDE 250 gig گرفتم بعد از پارتیشن بندی چه در زمان نصب ویندوز و چه بعد از نصب ویندوز xp بعد از مدتی کار کردن اخطار صفحه ابی مثل stop 000000fe میده و خاموش میشه. در bios شناسایی میشه .در ضمن با fat 32 فرمت شده .ایا هارد مشکل داره؟لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

amd>intel
19-11-2010, 22:20
يكبار دقيقه با برنامه ACRONIS پارتشين بندي و فرمت كنيد

Reza Azimy_RW
23-11-2010, 16:55
سلام دوستان
شرمندتون یه سوال دارم :
هاردی که بد سکتور داره رو چجوری باید بد سکتور گیری کرد ؟

sahand_rhm
25-11-2010, 12:12
سلام. من یه هارد seagate freeagent goflex desk 2TB خریدم ولی سرعتش از 30 بالاتر نمیره
کمک کنید خواهش می کنم:41:

tatu_mail
25-11-2010, 21:12
سلام دوستان یه مشکل عجیب و غریب برام پیش اومده لطفا کمک کنید

من یک هار Seagate Freeagent 1.5 TB خریدیم یه چند روزی کار کردم
بعد تصمیم گرفتم مادر برد و سی پی یو اینامو ارتقاع بدم

حالا تو محیط ویندوز تو My Computer اصلا درایو نیست
ولی تو محیط که میخوام ویندوز نصب کنم هاردو قشنگ تو لیت هاردها نشون میده
ولی تو ویندوز دو چیز ازش دیده میشه
ممنون میشم کمک کنید
در ضمن جای USB هشو هم عوض کردم
2 تا هارد هم دارم اون یکی قشنگ اوکی.

اینم عکس از شواهدی که تو ویندوز هست ولی تو My Computer نیست
ویندوزمم هم عوض کردم الان درست نشد

وضیعت هاردم Unallocated شده باید چه کنم؟

ata.royalfalcon
25-11-2010, 22:54
سلام دوستان یه مشکل عجیب و غریب برام پیش اومده لطفا کمک کنید

من یک هار Seagate Freeagent 1.5 TB خریدیم یه چند روزی کار کردم
بعد تصمیم گرفتم مادر برد و سی پی یو اینامو ارتقاع بدم

حالا تو محیط ویندوز تو My Computer اصلا درایو نیست
ولی تو محیط که میخوام ویندوز نصب کنم هاردو قشنگ تو لیت هاردها نشون میده
ولی تو ویندوز دو چیز ازش دیده میشه
ممنون میشم کمک کنید
در ضمن جای USB هشو هم عوض کردم
2 تا هارد هم دارم اون یکی قشنگ اوکی.

اینم عکس از شواهدی که تو ویندوز هست ولی تو My Computer نیست
ویندوزمم هم عوض کردم الان درست نشد

وضیعت هاردم Unallocated شده باید چه کنم؟

سلام خسته نباشید
فکر کنم پارتیشنت پریده
نمیدونم چیکارش کردی که اینطوری شده دو راه داری
1. در قسمت computer management و در قسمت disk management روی فضای Unallocated راست کلیک کن و سپس پارتیشن جدید بساز ولی فکر کنم اطلاعاتت میپره
2.پیش نهادم اینه که از نرم افزلر Partition Table Doctor که کارش ریکاوری و تعمیر پارتیشنهاست استفاده کنی ولی من تابحال ازش استفاده نکردم پس مسئولیتش با خودت
آدرس سایت

mjzaret
25-11-2010, 23:37
سلام دوستان
شرمندتون یه سوال دارم :
هاردی که بد سکتور داره رو چجوری باید بد سکتور گیری کرد ؟

از نرم افزار HDD Regenerator استفاده كنيد.

به اين پست مراجعه كنيد:

tatu_mail
25-11-2010, 23:40
سلام خسته نباشید
فکر کنم پارتیشنت پریده
نمیدونم چیکارش کردی که اینطوری شده دو راه داری
1. در قسمت computer management و در قسمت disk management روی فضای Unallocated راست کلیک کن و سپس پارتیشن جدید بساز ولی فکر کنم اطلاعاتت میپره
2.پیش نهادم اینه که از نرم افزلر Partition Table Doctor که کارش ریکاوری و تعمیر پارتیشنهاست استفاده کنی ولی من تابحال ازش استفاده نکردم پس مسئولیتش با خودت
آدرس سایت

ممنون همبن کارو کردم خوش بختانه چیزی توش نبود
یه کلیک راست کردم New... گزینه اول رو زدم که میشد پارتیشن بندیشم کرد که من نمیدونستم که میشه هرد اکسترنال رو پارتیشن بندی کرد
به هر حال ممنون اوکی شد یه پارتیشن درست کردم
فقط جالب اینه که فضای مصرفی که زده 130 مگابایت که تو هارد چیزی نیست حالا برای چیه نمیدونم
مرسی از دوستان گلم و شما بزرگ وار

ata.royalfalcon
26-11-2010, 00:01
ممنون همبن کارو کردم خوش بختانه چیزی توش نبود
یه کلیک راست کردم New... گزینه اول رو زدم که میشد پارتیشن بندیشم کرد که من نمیدونستم که میشه هرد اکسترنال رو پارتیشن بندی کرد
به هر حال ممنون اوکی شد یه پارتیشن درست کردم
فقط جالب اینه که فضای مصرفی که زده 130 مگابایت که تو هارد چیزی نیست حالا برای چیه نمیدونم
مرسی از دوستان گلم و شما بزرگ وار

سلام خوشحالم که مشکلت حل شد
فقط میتونی بگی که چیکار کردی اینطوری شد
واله ما هم هارد اکسترنال داریم فول پر هست وحشت میکنم همچین مشکلی برام پیش بیاد
میخوام پیشگیری کنم
نکنه safe remove نکرده بودی

tatu_mail
26-11-2010, 10:28
سلام خوشحالم که مشکلت حل شد
فقط میتونی بگی که چیکار کردی اینطوری شد
واله ما هم هارد اکسترنال داریم فول پر هست وحشت میکنم همچین مشکلی برام پیش بیاد
میخوام پیشگیری کنم
نکنه safe remove نکرده بودی

ممنون مرسی
دوست عزیز به خاطر حواس پرتیم بود
من یه هار اینترنال خریدم موقع پارتیشن بندی من 4 درایو اضافه کردم بعد هی میدیدم 5 درایو اعصابم خورد شد همرو فورمت کردم و Delet بعد یادم افتاد 800 گیگ خود را به فنا دادم اون پنجمی هارد اکسترنالم بوده :31:

ولی به نظرم از مهم ترین چیزهاتون حتما حتما بک آپ بگیرید چون فیلمو این جور چیزا همه جا هست چیزی که نیست فایلهای شخصی مثل عکسهاتون و فیلمهای شخصیتونه

((( راستی شما وقتی میخوای Shut Down بکنی سیستمتون رو Safe removal میکنید؟ )))
:11:

sahand_rhm
26-11-2010, 10:53
کجان بچه های فروم؟؟!

من یه هارد seagate freeagent goflex desk 2TB خریدم ولی سرعتش از 30 بالاتر نمیره
کمک کنید خواهش می کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza Azimy_RW
26-11-2010, 13:56
از نرم افزار HDD Regenerator استفاده كنيد.

به اين پست مراجعه كنيد:

ممنون بابت کمک . دستت طلا

ata.royalfalcon
26-11-2010, 14:49
کجان بچه های فروم؟؟!

من یه هارد seagate freeagent goflex desk 2TB خریدم ولی سرعتش از 30 بالاتر نمیره
کمک کنید خواهش می کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باباجان همون 30 هم زیاده
USB2 سرعتشون پایینه برای من حتی تا 19 هم میاد پایین البته در کپی کردن فایلهای حجیم
باور کن هاردت مشکل نداره
من از روی تجربه دارم اینو میگم تا الان حدودا هشت ترا ارشیو فیلم و کارتون دارم هاردم مدل وسترنه
باور نمیکنی اینجارو ببین

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

((( راستی شما وقتی میخوای Shut Down بکنی سیستمتون رو Safe removal میکنید؟ )))
:11:

معلومه اون از اهم واجباته

zodiac67
26-11-2010, 23:15
سلام من یه هارد اکسترنال samsung 2 TB گرفتم بعضی وقتا وقتی میخوام توش فایلی رو کپی کنم یا دارم فیلمی رو نگاه میکنم هنگ میکنه و چراغش ثابت میشه و یک صدای تق تق میکنه میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست و چه جوری باید درستش کنم ؟ :41:

ata.royalfalcon
27-11-2010, 18:23
سلام من یه هارد اکسترنال samsung 2 TB گرفتم بعضی وقتا وقتی میخوام توش فایلی رو کپی کنم یا دارم فیلمی رو نگاه میکنم هنگ میکنه و چراغش ثابت میشه و یک صدای تق تق میکنه میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست و چه جوری باید درستش کنم ؟ :41:

علیک سلام
این نرم افزارو نصب کن و بعد همون کاری که باعث میشه هنگ کنه رو انجام بده بعد ببین سلامت هاردو چند درصد زده
اگه 100 درصده که مشکل از جای دیگه هست
نرم افزارو از اینجا بگیر

sahand_rhm
27-11-2010, 22:51
باباجان همون 30 هم زیاده
USB2 سرعتشون پایینه برای من حتی تا 19 هم میاد پایین البته در کپی کردن فایلهای حجیم
باور کن هاردت مشکل نداره
من از روی تجربه دارم اینو میگم تا الان حدودا هشت ترا ارشیو فیلم و کارتون دارم هاردم مدل وسترنه
باور نمیکنی اینجارو ببین

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

معلومه اون از اهم واجباته

آقا خیلی ممنون باز مال من از 30 شروع میشع همون 30 میمونه!
بازم ممنون خیالم راحت شد:31:

flatrish
28-11-2010, 03:01
سلام
هارد کامپیوترم از دیروز بعد از اینکه کیسم رو عوض کردم موقع خوندن فایل صدا میده البته مشکلی هنوز ندارم ولی رو اعصابه
با اینکه مراقب بودم نمیدونم چرا اینجوری شده!

دقیقا زمانی که اون خط پایین اومده همون صدا رو میده. میشه کاری کرد؟

salam_iran57
28-11-2010, 09:32
سلام
من یه هارد 250 دارم که می خواستم فرمتش کنم وسط کار برق رفت، از اون به بعد دیگه سیستم بالا نمیاد.البته تا قسمتی که ویندوزها رو(که من دو تا تو هاردم داشتم) میخوای انتخاب کنی میاد ولی هر کدوم رو انتخاب کنی واردش نمیشه و صفحه همینطور سیاه میماند. ضمنا تو بایوس، هارد شناخته میشه اما بجای 250 ،حجم هارد رو 203 نشون میده. البته بیرون هم بردمش میگن هاردت سوخته . کسی میتونه کمکم کنه. ممنون.

ata.royalfalcon
28-11-2010, 15:30
سلام
من یه هارد 250 دارم که می خواستم فرمتش کنم وسط کار برق رفت، از اون به بعد دیگه سیستم بالا نمیاد.البته تا قسمتی که ویندوزها رو(که من دو تا تو هاردم داشتم) میخوای انتخاب کنی میاد ولی هر کدوم رو انتخاب کنی واردش نمیشه و صفحه همینطور سیاه میماند. ضمنا تو بایوس، هارد شناخته میشه اما بجای 250 ،حجم هارد رو 203 نشون میده. البته بیرون هم بردمش میگن هاردت سوخته . کسی میتونه کمکم کنه. ممنون.

پيشنهادم اينه كه اگه اطلاعاتت برات مهم نيست با استفاده از سيدي نصب ويندوز يكبار پارتيشنهارو حذف و دوباره پارتيشن بندي كن

Advanced Ali-001
29-11-2010, 12:50
سلام.
دوستان مین بوردمن:
asus rampage 3 exterme هست کهsata3 داره وهاردم هم :
western digital-1tb-sata3-caviar blackهست ولی وقتی یه فایل1گیگ رومیخوام ازیه پارتیشن انتقال بدم به یه پارتیشن دیگه سرعتش از130مگ شروع میشه هی میادپایین هی پایین تا40مگ درثانیه مشکل ازکجاست مگه کلا سرعتsata3چقدرباید باشه؟
درضمن وقتی مجموعه نرم افزاری گردو2010میزارم ونرم افزاراشو نصب میکنم یه دفعه سرعتش میشه10مگ....
اصلاًباورم نمیشه....
خواهش میکنم کمک کنین....

pasargadd
29-11-2010, 16:09
سلام
مدل هارد من( wdc wd800bb-56jkc0(80gb است.اتصال IDE هست.
این هارد بدسکتور گرفته و من با hddregenneratorو chek disk ویندوز scan کردم درست نشد.فرمت هم کردم درست نشده.در ضمن موقع نصب کارن صدا یا انتی ویروس ارور میده(0x80040702)
تنها راه باقیمونده low level format هست حالا با توجه به مشخصات هارد نرم افزاره مورد نظرو لطف کنین.

fara1348
29-11-2010, 21:04
سلام . هاردم 500 ساتا هست . صدا میداد ولی دیگه کار نمیکنه . میتونم از اطلاعات داخلش استفاده کنم .در ضمن اگه بخوام یه هارد یک ترابایت بگیرم ایا باید پاور دستگاه را عوض کنم یا با همین پاور معمولی کار میکنه.

pasargadd
29-11-2010, 21:17
سلام
این هارد بدسکتور گرفته و من با hddregenneratorو chek disk ویندوز scan کردم درست نشد.فرمت هم کردم درست نشده.در ضمن موقع نصب کارن صدا یا انتی ویروس ارور میده(0x80040702)
تنها راه باقیمونده low level format هست حالا با توجه به مشخصات هارد نرم افزاره مورد نظرو لطف کنین.

ata.royalfalcon
29-11-2010, 22:03
سلام . هاردم 500 ساتا هست . صدا میداد ولی دیگه کار نمیکنه . میتونم از اطلاعات داخلش استفاده کنم .در ضمن اگه بخوام یه هارد یک ترابایت بگیرم ایا باید پاور دستگاه را عوض کنم یا با همین پاور معمولی کار میکنه.

سلام
نظر منو بخوای خرید هارد اینترنال یک ترا برای مصارفی چون نصب ویندوز توصیه نمیشه
دلایل
1. بعلت پارتیشن های بزرگ فایلها دچار پراگندگی زیادی میشن و هد هارد دائما برای فراخوانی داده ها باید در حال حرکت در سطح بزرگی باشه که علاوه بر استهلاک سر و صدا ایجاد میکنه و باید دائما دفرگمنت کنی

2. اگه برای ارشیو بخوای بعلت کار مداوم امکان از دست دادن اطلاعات خیلی بیشتر از هار اکسترنال هست
پس یه هارد 320 گیگی اینترنال برای ویندوز و سایر مصارف جاری بخر و یه هارد 1 ترای اکسترنال برای مصارف آرشیو بخر
مهمترین نکته پاور سیستم هست که ساتای واقعی داشته باشه یعنی 5 سیمه باشه در غیر اینصورت اول پاورو عوض کن بعد برو دنبال هارد

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

سلام

هارد 80 گیگ اونهم IDE جاش تو موزه هاست
ردش کن بره یه هارد دیگه بخر
من هیچ اعتقادی به تعمیر و بازیابی بد سکتور ندارم
چون بدسکتور مثل ترک روی شیشه میمونه که دائما زیاد میشه پس فایده نداره

fara1348
29-11-2010, 22:14
[QUOTE=ata.royalfalcon;5655538]سلام
نظر منو بخوای خرید هارد اینترنال یک ترا برای مصارفی چون نصب ویندوز توصیه نمیشه
دلایل
1. بعلت پارتیشن های بزرگ فایلها دچار پراگندگی زیادی میشن و هد هارد دائما برای فراخوانی داده ها باید در حال حرکت در سطح بزرگی باشه که علاوه بر استهلاک سر و صدا ایجاد میکنه و باید دائما دفرگمنت کنی

2. اگه برای ارشیو بخوای بعلت کار مداوم امکان از دست دادن اطلاعات خیلی بیشتر از هار اکسترنال هست
پس یه هارد 320 گیگی اینترنال برای ویندوز و سایر مصارف جاری بخر و یه هارد 1 ترای اکسترنال برای مصارف آرشیو بخر
مهمترین نکته پاور سیستم هست که ساتای واقعی داشته باشه یعنی 5 سیمه باشه در غیر اینصورت اول پاورو عوض کن بعد برو دنبال هارد

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

ممنون . فقط چه طوری میتونم ازاطلاعات این هارد استفاده کنم . یه بار توش ویندوز ریختم بالا اومد . ولی دوباره خراب شد .

ata.royalfalcon
29-11-2010, 22:23
ممنون . فقط چه طوری میتونم ازاطلاعات این هارد استفاده کنم . یه بار توش ویندوز ریختم بالا اومد . ولی دوباره خراب شد .

شما باید دقیقا توضیح بدین که چی کار کردین و چه اتفاقهایی افتاده مثلا

1.آیا قبلا مشکلی داشته مثلا بد سکتوری یا هرچیز دیگه؟؟
2.شاید شما ویندوزتونو خراب کردین و در نتیجه دیگه ویندوز بالا نیومده و ربطی به هارد نداشته؟؟
3. مثلا در هنگام کار با ویندوز برق رفته و غیره .......

دقیقا باید توضیح بدین تا دوستان بتونن راهنمایی کنن
ولی اگه فرض بگیرم که هارد مشکل حادی نداشته باشه میتونین از Hiren's BootCD استفاده کنی که ویندوز لایو داره
که با اون CD ، بوت میکنین و یه MINI windows بالا میاد که میتونین به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشید

medhi121
30-11-2010, 16:57
سلام هارد 320 maxtor دارم یه بار ضربه خورد از داخل دیسکتاش خراب شده بود تعمیرش کردم اما حالا وقتی می خوام یه بازی با 2 تا دی وی دی نصب کنم حدود 2 ساعت طول میکشه لطفا راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
30-11-2010, 18:11
سلام هارد 320 maxtor دارم یه بار ضربه خورد از داخل دیسکتاش خراب شده بود تعمیرش کردم اما حالا وقتی می خوام یه بازی با 2 تا دی وی دی نصب کنم حدود 2 ساعت طول میکشه لطفا راهنمایی کنید

سلام علیکم
با توجه به اینکه ضربه خورده قطعا بدسکتور داره و غیر ممکنه که کاملا تعمیر بشه
این بد سکتورها مثل ترک روی شیشه دائما زیاد میشن
اینجور آسیبهایی که به هارد وارد میشه مثل ویروس ایدز میمونه که به تدریج هاردو نابود میکنه
هیچ راه حلی هم نداره
ولی برای حصول اطمینان
نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کن و وقتی نصب کردی دوباره بازی نصب کن و در حین نصب بازی ببین میزان سلامتی هاردو چند درصد میزنه
اگه کمتر از 100 درصد بود ببین علتش چیه که خود نرم افزار بهت میگه

jmmk
01-12-2010, 02:10
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

من یه هارد seagate 500 از سری 7200.12 دارم که فیرمورش cc44 بود.حدود 1 هفته پیش برای جلوگیری از به وچود اومدن مشکلی که برای سری 7200.11 پیش اومد به cc46 آپدیت کردم.البته بدون هیچ مشکلی کار میکرد.الان یه صداهایی شبیه seeking حتی مواقعی که هیچ کاری باش ندارم میده.
مشکل چیه؟دنبال cc44 هم گشتم پیدا نکردم.اصلا به نظر شما دوباره فیرمورو برگردونم مشکل حل میشه.
اگه بتونین cc44 رو برام گیر بیارین که خیلی خوب میشه.باید بگم که هاردم فقط 600 ساعت کار کرده
ممنون از لطفی که می کنید

ata.royalfalcon
01-12-2010, 11:46
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

من یه هارد seagate 500 از سری 7200.12 دارم که فیرمورش cc44 بود.حدود 1 هفته پیش برای جلوگیری از به وچود اومدن مشکلی که برای سری 7200.11 پیش اومد به cc46 آپدیت کردم.البته بدون هیچ مشکلی کار میکرد.الان یه صداهایی شبیه seeking حتی مواقعی که هیچ کاری باش ندارم میده.
مشکل چیه؟دنبال cc44 هم گشتم پیدا نکردم.اصلا به نظر شما دوباره فیرمورو برگردونم مشکل حل میشه.
اگه بتونین cc44 رو برام گیر بیارین که خیلی خوب میشه.باید بگم که هاردم فقط 600 ساعت کار کرده
ممنون از لطفی که می کنید

با سلام
فکر کنم سوالتونو اینجا بپرسین زودتر به نتیجه برسین

fara1348
01-12-2010, 17:24
شما باید دقیقا توضیح بدین که چی کار کردین و چه اتفاقهایی افتاده مثلا

1.آیا قبلا مشکلی داشته مثلا بد سکتوری یا هرچیز دیگه؟؟
2.شاید شما ویندوزتونو خراب کردین و در نتیجه دیگه ویندوز بالا نیومده و ربطی به هارد نداشته؟؟
3. مثلا در هنگام کار با ویندوز برق رفته و غیره .......

دقیقا باید توضیح بدین تا دوستان بتونن راهنمایی کنن
ولی اگه فرض بگیرم که هارد مشکل حادی نداشته باشه میتونین از Hiren's BootCD استفاده کنی که ویندوز لایو داره
که با اون CD ، بوت میکنین و یه MINI windows بالا میاد که میتونین به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشید

با سلام
قبلا این هارد صدا میداد ولی هر موقع ویندوز که عوض میکردم یه چند ماهی خوب کار میکرد ولی این دفعه این دفعه زمانی که سیستم از روی سی دی بوت میشه این پیغام را مینویسه

setup did not find any hard disk drives installed in your computer.make sure any hard disk drives are
powered on and properly connected to your computer and that any disk-related hard ware configuration is correct. this may involre raning a manufacturer-supplied diagnostic or setup program.setup can not continue. to quit setup.

ata.royalfalcon
01-12-2010, 18:20
با سلام
قبلا این هارد صدا میداد ولی هر موقع ویندوز که عوض میکردم یه چند ماهی خوب کار میکرد ولی این دفعه این دفعه زمانی که سیستم از روی سی دی بوت میشه این پیغام را مینویسه

setup did not find any hard disk drives installed in your computer.make sure any hard disk drives are
powered on and properly connected to your computer and that any disk-related hard ware configuration is correct. this may involre raning a manufacturer-supplied diagnostic or setup program.setup can not continue. to quit setup.

سلام
شما اول از اتصال صحیح و محکم کابلهای دیتا و برق هاردتون مطمئن بشین (اگه امکانش هست کابلهارو عوض کن)
چون ظاهرا هاردتون توسط سیستم نمیتونه دیتیک و شناسایی بشه
البته دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه (مثلا قدیمی بودن بایوس مادربورد یا ضعیف بودن پاور) ولی این محتملتر به نظر میرسه
اگه اتصالشون صحیح و محکم هست پس مشکلش تخصصی هست و ....

zodiac67
03-12-2010, 08:06
1.این نرم افزار Hard Disk Sentinel تعمیر هم میکنه یا فقط عیبو مشخص میکنه ؟
2.برای نشان دادن عیب توسط این نرم افزار باید تست خاصی بکنیم یا با نصب اون خودش عیبو پیدا میکنه ؟

شهنام89
03-12-2010, 13:09
سلام
یه هارد 1ترای وسترن سبز 64مگ بافر دارم چون سرعتش پایینه میخام با یه 1ترای سیگیت 12 7200 عوض کنم
میشه کل اطلاعات هارد اول و کپی کنم به هارد دوم؟
حتی پارتیشن بندی هم مثل هارد اول کنم
سیستم بالا میاد؟
آخه 2ماهه پیش هارد وسترنمو نصب کردمو ویندوز ریختمو کلی برنامه و آپدیت برنامه ها رو نصب کردم!!!
نمیخام اینا از بین برند.:11:

ata.royalfalcon
03-12-2010, 13:18
سلام
یه هارد 1ترای وسترن سبز 64مگ بافر دارم چون سرعتش پایینه میخام با یه 1ترای سیگیت 12 7200 عوض کنم
میشه کل اطلاعات هارد اول و کپی کنم به هارد دوم؟
حتی پارتیشن بندی هم مثل هارد اول کنم
سیستم بالا میاد؟
آخه 2ماهه پیش هارد وسترنمو نصب کردمو ویندوز ریختمو کلی برنامه و آپدیت برنامه ها رو نصب کردم!!!
نمیخام اینا از بین برند.:11:

اینکار شدنی هست ولی باید امتحان کنی دردسر و مسئولیتش با خودت
با نرم افزار نورتون گاست طبق شکل زیر از disk به disk کپی میکنی

این برای زمانی هست که بخوای کل یک ترا رو روی هارد دوم عینا کپی کنی

ata.royalfalcon
04-12-2010, 07:57
1.این نرم افزار Hard Disk Sentinel تعمیر هم میکنه یا فقط عیبو مشخص میکنه ؟
2.برای نشان دادن عیب توسط این نرم افزار باید تست خاصی بکنیم یا با نصب اون خودش عیبو پیدا میکنه ؟

سلام
فقط عيبو مشخص ميكنه و ميزان سلامتي هاردو بهت ميگه
براي نشان دادن عيب لازم نيست تست خاصي بكني
يه مدتي با هارد كاركن مثلا همون كاري كه باعث ايجاد مشكل براتون شده
براي من براي كپي كردن 1.5 ترا اطلاعات بر روي هارد ديگه تو وسطاش گفته فلان قدر بد سكتور داره

Grand
04-12-2010, 14:27
بدبخت شدم :19:
امروز داشتم ویندوز عوض میکردم که دو تا از درایوای اصلیم که کلی اطلاعات حیاتی روش داشتم غیب شدن :37:
توی قسمت Disk Management که نگاه میکنم یک فضای خالی دارم تقریباً به اندازه همون دوتا درایو البته یک 20 گیگی به گمونم کمتره. حالا چیکار کنم؟ چه خاکی به سرم کنم :9:

ata.royalfalcon
04-12-2010, 18:59
بدبخت شدم :19:
امروز داشتم ویندوز عوض میکردم که دو تا از درایوای اصلیم که کلی اطلاعات حیاتی روش داشتم غیب شدن :37:
توی قسمت Disk Management که نگاه میکنم یک فضای خالی دارم تقریباً به اندازه همون دوتا درایو البته یک 20 گیگی به گمونم کمتره. حالا چیکار کنم؟ چه خاکی به سرم کنم :9:

سلام آقای بی دقت:41::41::41:
راه حل : هیچ کار اضافه ای انجام ندین ، نرم افزار پاراگون هارد منجر ورژن بالا روی DVD رایت کن و با اون بوت کن (اینها بوتیبل هستند) و پارتیشن های پاک شده رو ریکاوری کن ( امتحانش کن)

Grand
04-12-2010, 21:50
سلام آقای بی دقت:41::41::41:
راه حل : هیچ کار اضافه ای انجام ندین ، نرم افزار پاراگون پارتیشن منجر ورژن بالا روی DVD رایت کن و با اون بوت کن (اینها بوتیبل هستند) و پارتیشن های پاک شده رو ریکاوری کن ( امتحانش کن)

به خدا من تقصیر نداشتم :37:
میگید نه؟! الان کاملاً توضیح میدم چی شد:

من یک هارد 250 مکستور دارم که روش 2 تا ویندوز داشتم، درایو C ویندوزم با ظرفیت 20 گیگ XP نصب داشتم و روی درایو D ویندوز سون داشتم که حدود 100 گیگ حجم داشت. 3 تا درایو دیگم داشتم که یکیش درایو موزیکم یکی دیگه‎اشم درایو عکسم و سومیشم درایو Other ام بود که برنامه ها، فایلهای PDF و غیرم رو توش نگه میداشتم. خوب تا اینجا رو داشتید حالا بریم سراغ داستان پریدن درایو Other و عکسم که رو هم حدود 100 گیگی داشتن.
از اونجایی که اکثر درایوام پر شده بودم تصمیم گرفتم ویندوز XP رو حذف و از حجم ویندوز سون هم 50 تایی بکاهیم. DVD ویندوز سون رو گذاشتیم درون درایو و وارد قسمت پارتیشن بندی شدیم. اول XP رو حذف کردم و بعدشم سون رو اما در کمال تعجب دیدم فضای خالی از هم تفکیک هستند یعنی یک 20 گیگ و یک 100 گیگ!!!
هر کاری هم کردیم یکی نشدن :41: از اونجایی که میخواستم از این 120 گیگ دو تا درایو 50 و 70 گیگی بسازم حتماً باید این دو تا فضای خالی یکی میشدن که نشدن :13:
تصمیم گرفتم از اون 100 گیگ یک 50 گیگ بسازم و ویندوز سون رو نصب کنم روش و بعداً از طریق سی دی بوت XP برم و اون 20 تا رو با 50 تا سر هم کنم اما ذهی خیال باطل که باز هم نشد که نشد :45:
گفتم XP رو نصب کنم بعد برم توی مدیریت هادش شاید اونجا بشه کاری کرد که اونجام نشد!
دیگه بیخیال درایو 70 گیگی شدم و گفتم بیخیال فوقش بشن 3 تا درایو بشن؛ 2 تا 50 و یک 20 گیگ.
از اونجایی که میخواستم ویندوزم سون باشه رفتم و سون رو نصب کردم و اصلاً کاری به کار درایوای اصلیم نداشتم، اما چشمتون روز بد نبینه... بعد نصب سون دیدم درایو عکس و Other ام از صفحه روزگار حذف شدن... :37:
حالام که میرم نگاه میکنم میبینم یک فضای 70 گیگ خالی روی هاردم وجود داره که غیر قابل استفاده هست و اصلاً نمیشه تبدیل به درایوش کرد!

دیدیدن من مقصر نبودم هارده خودش مشکل داشت.

ata.royalfalcon
04-12-2010, 22:40
به خدا من تقصیر نداشتم :37:
میگید نه؟! الان کاملاً توضیح میدم چی شد:

من یک هارد 250 مکستور دارم که روش 2 تا ویندوز داشتم، درایو C ویندوزم با ظرفیت 20 گیگ XP نصب داشتم و روی درایو D ویندوز سون داشتم که حدود 100 گیگ حجم داشت. 3 تا درایو دیگم داشتم که یکیش درایو موزیکم یکی دیگه‎اشم درایو عکسم و سومیشم درایو Other ام بود که برنامه ها، فایلهای PDF و غیرم رو توش نگه میداشتم. خوب تا اینجا رو داشتید حالا بریم سراغ داستان پریدن درایو Other و عکسم که رو هم حدود 100 گیگی داشتن.
از اونجایی که اکثر درایوام پر شده بودم تصمیم گرفتم ویندوز XP رو حذف و از حجم ویندوز سون هم 50 تایی بکاهیم. DVD ویندوز سون رو گذاشتیم درون درایو و وارد قسمت پارتیشن بندی شدیم. اول XP رو حذف کردم و بعدشم سون رو اما در کمال تعجب دیدم فضای خالی از هم تفکیک هستند یعنی یک 20 گیگ و یک 100 گیگ!!!
هر کاری هم کردیم یکی نشدن :41: از اونجایی که میخواستم از این 120 گیگ دو تا درایو 50 و 70 گیگی بسازم حتماً باید این دو تا فضای خالی یکی میشدن که نشدن :13:
تصمیم گرفتم از اون 100 گیگ یک 50 گیگ بسازم و ویندوز سون رو نصب کنم روش و بعداً از طریق سی دی بوت XP برم و اون 20 تا رو با 50 تا سر هم کنم اما ذهی خیال باطل که باز هم نشد که نشد :45:
گفتم XP رو نصب کنم بعد برم توی مدیریت هادش شاید اونجا بشه کاری کرد که اونجام نشد!
دیگه بیخیال درایو 70 گیگی شدم و گفتم بیخیال فوقش بشن 3 تا درایو بشن؛ 2 تا 50 و یک 20 گیگ.
از اونجایی که میخواستم ویندوزم سون باشه رفتم و سون رو نصب کردم و اصلاً کاری به کار درایوای اصلیم نداشتم، اما چشمتون روز بد نبینه... بعد نصب سون دیدم درایو عکس و Other ام از صفحه روزگار حذف شدن... :37:
حالام که میرم نگاه میکنم میبینم یک فضای 70 گیگ خالی روی هاردم وجود داره که غیر قابل استفاده هست و اصلاً نمیشه تبدیل به درایوش کرد!

دیدیدن من مقصر نبودم هارده خودش مشکل داشت.

اتفاقا کاملا برعکس
پارتیشن بندی اصلا بلد نیستی :18::18::18:
خلاصه بهت یاد میدم

هارد دیسک از دو پارتیشن اصلی ساخته شده است

1. پارتیشن اولیه یا Primary Partition که همون درایو C شما بود معمولاً این درایو به صورت اکتیو نیز می باشد
2. پارتیشن گسترده یا بسط یافته Extend Partition که شامل پارتیشن های منطقی (Logical Partition) بوده و به نامهای D و E و … شناخته میشن

در یک هارد خام که اصلا پارتیشن بندی نشده ما ابتدا باید Primary و سپس Extend را به وجود آورده و آن Extend را به پارتیشن های منطقی تقسیم کنیم.

در حالت برعکس هم معکوس عمل میشه
یعنی شما میخواستین که پارتیشن C رو افزایش حجم بدین اول می بایستی پارتیشن های منطقی رو حذف میکردین و بعد پارتیشن گسترده حذف میکردین و در نهایت پارتیشن اولیه رو تغییر حجم میدادین
و پس از تغییر حجم درایو C پارتیشن گسترده رو میساختی و سپس پارتیشن های منطقی

آره قربانت هاردتو کلا بهم زدی

salam_iran57
05-12-2010, 09:47
سلام
یه هارد 200 دارم فرمت سطح پایینش هم کردم ولی مثلا تو ویندوز میخواستم فرمتش کنم تا یه جا اومد ولی گیر کرد .فقط فرمت سریع(quick )میشه. با سی دی ویندوز هم که میام بالا فرمت رو میزنم میاد تا 24 گیر میکنه و صفحه آبی مرگبار میاد. به نظرتون باید چیکارش کنم.

ata.royalfalcon
05-12-2010, 10:41
سلام
یه هارد 200 دارم فرمت سطح پایینش هم کردم ولی مثلا تو ویندوز میخواستم فرمتش کنم تا یه جا اومد ولی گیر کرد .فقط فرمت سریع(quick )میشه. با سی دی ویندوز هم که میام بالا فرمت رو میزنم میاد تا 24 گیر میکنه و صفحه آبی مرگبار میاد. به نظرتون باید چیکارش کنم.

پيشنهادم اينه كه نرم افزار Paragon Hard Disk Manager بخري بعد سيدي بوتيبل باهاش بسازي بعد باهاش بوت كن

بعد فرمتش كن
خبرشو بهم بده

Grand
05-12-2010, 12:26
اتفاقا کاملا برعکس
پارتیشن بندی اصلا بلد نیستی :18::18::18:
خلاصه بهت یاد میدم

هارد دیسک از دو پارتیشن اصلی ساخته شده است

1. پارتیشن اولیه یا Primary Partition که همون درایو C شما بود معمولاً این درایو به صورت اکتیو نیز می باشد
2. پارتیشن گسترده یا بسط یافته Extend Partition که شامل پارتیشن های منطقی (Logical Partition) بوده و به نامهای D و E و … شناخته میشن

در یک هارد خام که اصلا پارتیشن بندی نشده ما ابتدا باید Primary و سپس Extend را به وجود آورده و آن Extend را به پارتیشن های منطقی تقسیم کنیم.

در حالت برعکس هم معکوس عمل میشه
یعنی شما میخواستین که پارتیشن C رو افزایش حجم بدین اول می بایستی پارتیشن های منطقی رو حذف میکردین و بعد پارتیشن گسترده حذف میکردین و در نهایت پارتیشن اولیه رو تغییر حجم میدادین
و پس از تغییر حجم درایو C پارتیشن گسترده رو میساختی و سپس پارتیشن های منطقی

آره قربانت هاردتو کلا بهم زدی

آخه من که از طریق Disk Management پارتیشن بندی نکردم که این بلا سرم بیاد :41:
من از طریق بوت ویندوز این کارو کردم.

حالا چیکار کنم؟ :19:

Grand
05-12-2010, 12:38
حالا با این فضای خالی (سبز) چه کنم؟ وقتی میخوام تبدیل به درایوش کنم که حداقل بتونم ریکاوریش کنم این ارور رو میده! ↑

ata.royalfalcon
05-12-2010, 13:21
آخه من که از طریق Disk Management پارتیشن بندی نکردم که این بلا سرم بیاد :41:
من از طریق بوت ویندوز این کارو کردم.

حالا چیکار کنم؟ :19:

من نگفتم كه شما از Disk Management براي پارتيشن بندي استفاده كردين
منظورم اين بود كه براي پارتيشن بندي بايستي سلسله مراتب طي بشه

راه حل هم گفتم كه نرم افزار Paragon Hard Disk Manager بخري بعد سيدي بوتيبل باهاش بسازي بعد باهاش بوت كن
بعد پارتيشن رو ريكاوري كن (نكته مهم اينه كه پارتيشن جديد نساز بلكه ريكاوري كن)
خبرشو بهم بده

Grand
05-12-2010, 15:18
من نگفتم كه شما از Disk Management براي پارتيشن بندي استفاده كردين
منظورم اين بود كه براي پارتيشن بندي بايستي سلسله مراتب طي بشه

راه حل هم گفتم كه نرم افزار Paragon Hard Disk Manager بخري بعد سيدي بوتيبل باهاش بسازي بعد باهاش بوت كن
بعد پارتيشن رو ريكاوري كن (نكته مهم اينه كه پارتيشن جديد نساز بلكه ريكاوري كن)
خبرشو بهم بده

من بلد نیستم اینا که گفتی :19:

هاردو بدم بیرون درستش کنن بهتر نیست؟!

sokut2004
05-12-2010, 15:24
سلام
من دو هفته ای میشه dell5010 خریدم موقع بالا اومدن سیستم با f12 رفتم تو قسمت diagnostic سیستم چک
کردم ارور 142-2000 میده یعنی هاردم داره خراب میشه ؟
با hdd regenerator یه بد سکتور داشت تعمیر شد ولی الان بازم همون ارورو می ده موندم چکار کنم
کسی با این مشکل آشناست؟

amd>intel
05-12-2010, 15:34
اگر لپتاپت گارانتي داره ببر گارانتي . هاردت رو برات عوض كنند .

ata.royalfalcon
05-12-2010, 15:57
من بلد نیستم اینا که گفتی :19:

هاردو بدم بیرون درستش کنن بهتر نیست؟!

پس بالاخره اعتراف كردي كه بلد نبودي:blink::blink::blink:
آره همينطوري بهتره
اگه جاي خيلي معتبر ميخواي اينجا ببرش من يه بار گذرم به اونجا افتاده
هاردم داغون شده بود تعميرش كردن ولي گرون حساب ميكنن

"ehsan"
05-12-2010, 19:22
با سلام
يه هارد 750 گيگابايت سامسونگ 32 مگابايت بافر دارم که شش ماهي خريدمش.
وقتي که صفحه بوت بايوس بالا مياد پيغام خطا ميده و بايد با f1 رد بشه . پيغامشم اينه که:hard study and cable=bad
من دو تا هارد دارم اون يکي رو جلوش مينويسه ok و خطا نميده.
توي ويندوز سرعت هارد به شدت پايين اومده که همش هنگ ميکنه.بعضي از قسمتاي هارد رو که ميخواستم بک آپ بگيرم نميشد.اول گرفتم فرمتش کردم بعدش بردمش به نمايندگي در کرمان . حالا بعد از دو هفته که منو آواره کردن رفتم گرفتمش گفت هارد سالمه . و برو امتحانش کن اگه مشکلي داشت بيارش در صورتي که قرار بود يه هارد نو برام از تهران بيارن.
با نرم افزار هاي سلامتي هارد هم هاردو چک کردم پيغام ميده هارد در حال سوختن و سلامتي هاردو 0 درصد نشون ميده.
مشکل چيه؟؟
ممنون ميشم از کمکتون.

zodiac67
05-12-2010, 20:38
سلام این تست هارد 2 ترای اکسترنال من هست :

مشکلش جدیه ؟ چه کار کنم که سلامتش 100 در صد بشه بدون از بین رفتن اطلاعات ؟
ممنون