PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

SevenCity
11-02-2010, 12:16
دوستان سلام
هارد wd320 یکی از درایوهای وسطش رو که هر وقت اجرا میکردم کندتر و کمی با صدا اجرا میشد
این درایو 140 گیگی رو 125 تاش کردم اونم در ویندوز سون چون پارتیشن مجیک و پاراگون نتونستند اینکارو کنند و اررور میدادند
با برنامه ی HDD Regenerator هم چک کردم که بدسکتور نداشت!
امروز داشتم رایت میکردم و بک آپ میگرفتم که یه دفعه delay زد و اون درایو پرید توی نرو هم error invalid handle میداد البته برنامه ی HDD Regenerator چندبار delay زده بود
خلاصه اینکه الان paragon pm درایو مورد نظر رو قرمز کرده ولی توی ایکس پی درایو هست توی سون اصلا درایوم نیست و غیب شده ولی توی manage سون هست اونم بدون مشخصات
دیگه خسته شدم از دست این هارد کند چه کنم؟

SevenCity
11-02-2010, 15:56
با سلامی دوباره
هارد ما کلا به فنا رفت
بعد از مشکل بالا (ست قبلی)
کسپراسکای رو بوت اجرا کردم که درایو رو اسکن کنه
باز که اومدم توی ویندوز همچنان سون درایو رو نشون نمیداد و ایکسپی هم نشون میداد همچنان با برنامه ی پاراگون قرمز نشون میداد
که نمیدونم چیکار کردم که رنگ درایو مورد نظر نرمال شد در پاراگون و اطلاعات به خوبی باز میشدند
ولی اون درایوی رو که جدا کرده بودم قرمز شده بود وقتی روش راست کلیک کردم و دیلیت پارتیشن رو زدم
صفحه آبی مرگ اومدو ریست کردم و
این اررور اومد

intel boot agent ge v 1 3 27
copyright 97 2008 intel corporation

intel boot agent pxe base code (pxe-2.1 build 086)
copy r"""""""

pxe-e61: media test failure, check cable
pxe-m0f: exiting intel boot agent

و دیگه هیچی بوت نمیاد بالا
و وقتی سی دی نصب ویندوز رو میزارم فقط درایو c رو نشون میده که خالی و فرمت نشده هست (همینطور با مینی xp)

و... من فقط اطلاعاتم رو میخوام به هیچ تعمیرگاهی هم نمیتونم اطمینان کنم

یه بار یادمه برق رفت سیستم بوت نمیشد با ایکس پی و همینجوری بود وضعیت درایوها بعد با سون که بوت کردم درست شد

SevenCity
11-02-2010, 16:58
با سلام

با در اوردن کابل باز هم همون اررورها میاد پس ربطی نداره
الان هاردم مثل زمانی شده که تازه گرفتم تمام درایوام پریده

rzel55
11-02-2010, 21:49
سلام اساتید و دوستان محترم

من هارد سامسونگ ساتا2 دارم که با دستکاریی که کردم دیگه دیتکت نمیشه
از نرم افزار سامسونگ که در Hirens boot cd هست استفاده کردم و از گزینه تولز تونستم با Low level format ظریفیت و LBA اونرا برگردونم
حالا مشکل کجاست؟؟
مشکلم اینه که تا وقتی سیستم را شات دان نکردم هارد دیتکت میشه و همه چیز نرمال هست اما همینکه سیستم شات دان بشه یا برق سیستم قطع بشه دوباره هارد ظرفیتش 0 میشه و اصلا دیتکت نمیشه
نظر شما چیه؟
مشکل از چیست ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

ehsan6811
13-02-2010, 10:15
هارد 500 کارکرده خریدم ولی هنگام بوت کامپیوتر رو کند میکنه و خیلی دیر بالا میاد حدود 15 دقیقه طول میکشه تا بالا بیاد یا اصلا نمیاد اولیم که خریدمش ایجوری نبود با دوم که وصلش کردم خوب کا میکرد یه مقدار کم هم صدا میده

SevenCity
13-02-2010, 18:13
آقایون اینجا تعطیله
-
-
:D

time prince
13-02-2010, 22:58
برو هاردت رو ریکاوری کن ! حجم درایواتم کم کن !
خیال کردی سرور زیر دستته که اینقدر بهش فشار میاری ؟

Moahammad_sdt
16-02-2010, 19:55
سلام
من یک پاور پاسکال دارم و روی برچسبش نوشته 500 وات مکس و نمی دونم Real چقدره
سه تا هارد و یک DVD Writer دارم و CPU Athlon X2 4800 هست ،کارت گرافیک آشغالی هم دارم
با تمام این توصیفات مشکلی برام پیش اومده
من قبلا دو تا هارد داشتم ساتا 2 و بعد یک هارد 160 گرفتم که دیگه کار نکرد و بعد یک هارد 1 ترا گرفتم که بعد از مدتی اون صفحه آبی ویندوز می اومد و کامپیوتر ریست می شد این مشکل چند بار اتفاق افتاد و هر بار صدای تیک هارد همراه بود
بعد از مدتها هارد دیگه ای هم آوردم برای هارد به هارد (4 هارده شد) وقتی که می خواستم برم توی درایوای خودم هنگ می کرد و وقتی هارد رو می کشید و 3 هارده میشد مشکل حل می شد
الآن هم وقتی استند بای می کنم و از ااستند بای خار ج می کنم هارد تیک می کنه حالا سوال من اینه
1 .آیا مشکل از پاورمه که نمی تونه برق رو تامین کنه
2. این هارد با این مشکل (که تیک می کنه)تا کی دووم میاره چون اون هارد 160 هم اول تیک می کرد بعد دیگه جواب نداد حالا اگر این مشکل دار می شه یک خاکی به سرم بکنم

aqronis
17-02-2010, 00:43
سلام
من یک پاور پاسکال دارم و روی برچسبش نوشته 500 وات مکس و نمی دونم Real چقدره
سه تا هارد و یک DVD Writer دارم و CPU Athlon X2 4800 هست ،کارت گرافیک آشغالی هم دارم
با تمام این توصیفات مشکلی برام پیش اومده
من قبلا دو تا هارد داشتم ساتا 2 و بعد یک هارد 160 گرفتم که دیگه کار نکرد و بعد یک هارد 1 ترا گرفتم که بعد از مدتی اون صفحه آبی ویندوز می اومد و کامپیوتر ریست می شد این مشکل چند بار اتفاق افتاد و هر بار صدای تیک هارد همراه بود
بعد از مدتها هارد دیگه ای هم آوردم برای هارد به هارد (4 هارده شد) وقتی که می خواستم برم توی درایوای خودم هنگ می کرد و وقتی هارد رو می کشید و 3 هارده میشد مشکل حل می شد
الآن هم وقتی استند بای می کنم و از ااستند بای خار ج می کنم هارد تیک می کنه حالا سوال من اینه
1 .آیا مشکل از پاورمه که نمی تونه برق رو تامین کنه
2. این هارد با این مشکل (که تیک می کنه)تا کی دووم میاره چون اون هارد 160 هم اول تیک می کرد بعد دیگه جواب نداد حالا اگر این مشکل دار می شه یک خاکی به سرم بکنم

درود
شما به هر حال پاورت رو باید عوض کنی.
پاورهای پاسکال 500 مکس معمولا 280 - 380 وات هستن.
این مقدار برا ی یه سیستم پایین خوبه. اما شما 4 هارد رو سیستم داری.
حتی اگه هاردت هم سالم بوده، تا حالا از این پاور خیلی آسیب دیده.
اگه زودتر نجنبی حتما یه هارد میسوزونی...

Moahammad_sdt
17-02-2010, 06:23
برای 4 هارده چند وات خوبه
این هاردی که الآن تیک تیک می کنه با عوض کردن پاور مشکلی براش پیش نمیاد اطلاعات مهمی توش دارم .اگر مشکلی داره قابل تعمیر هست یا نه

Moahammad_sdt
17-02-2010, 23:45
برای 4 هارده چند وات خوبه

من یک پاور دیگه تونستم گیر بیارم مشکلی نیست که برای یک سیستم از دو تا پاور استفاده کنم (مثلا یک پاور فقط برای هاردها باشه)

AHMADUSE
18-02-2010, 14:21
سلام عزیزان.
من یه هارد 80 گیگی قدیمی دارم مدتی هست به طور نا معلومی توسط مادر برد شناخته نمیشه و هنگام نصب ویندوز erro میدهد به این معنی که هاردی وجود ندارد هارد را نصب کنید ....
خواهشا عاجزانه التماس میکنم بنده را راهنمایی فرمایید این هارد خیلی برام مهمه...
چه کنم؟؟؟

123list
19-02-2010, 18:00
با سلام
من یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی سی گیت دارم پشت این هارد نزدیک ورودی برق یک سوراخی است به شکل مستطیل است که روی کارتن ان نوشته LOCK SLOT است میخواست بدانم این برای چیست
با تشکر

aqronis
19-02-2010, 23:58
سلام عزیزان.
من یه هارد 80 گیگی قدیمی دارم مدتی هست به طور نا معلومی توسط مادر برد شناخته نمیشه و هنگام نصب ویندوز erro میدهد به این معنی که هاردی وجود ندارد هارد را نصب کنید ....
خواهشا عاجزانه التماس میکنم بنده را راهنمایی فرمایید این هارد خیلی برام مهمه...
چه کنم؟؟؟

درود
رو یه سیستم دیگه تست کن و ببین جواب میگیری یا نه. برای تست بهتره همه اپتیکال درایو ها رو جدا کنی و هارد رو تنها وصل کنی. جامپر هارد رو هم رو Master بزار. کابل رو هم تست کن.

با سلام
من یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی سی گیت دارم پشت این هارد نزدیک ورودی برق یک سوراخی است به شکل مستطیل است که روی کارتن ان نوشته LOCK SLOT است میخواست بدانم این برای چیست
با تشکر

درود
اگه تو دفترچش راجب این قفل چیزی ننوشته یا توضیحی داده نشده فقط برای قفل کردن تو فروشگاه هاست!!! که ندزدن! معمولا برای هاردهای اکسترنال و لپ تاپ ها و دوربین ها این قفل ها رو میزارن. کار خاصی نمیکنه. علامتشم یه قفله که توش حرف K گذاشته شده.

software_y85
20-02-2010, 15:23
سلام بر همه
تازه یه اکسترنال یک ترابایت یو اس بی 2 سیگیت خریدم
اول بخوبی کار میکرد بعد از گذشت چند روز مشکلی آمده
وقتی در اکسترنال فایلها را انتقال یا کپی میکنم به یه اخطار ذخیره نشده در هارد مواجه میشم بعد گیر میکند
وقتی از برق میکشم ویندوز به حالت قبلی برمیگردد
و تصمیم گرفتم تمام اطلاعات پاک کرده فول فرمت کنم و
در حال فول فرمت به صد در صد رسیده و به اخطار فرمت کردن این اکسترنال موفق نشده مواجه میشم
نمیدونم چه کنم؟
سیم برقش مستقیم به برق وصل کردم بازم حل نشد
حالا میخوام سیم یو اس بی 2 عوض کنم فکر میکنید همین یک راه حله؟

software_y85
20-02-2010, 19:18
کسی کمک نمیکنه؟
کابل هفت تومنی خریدم متاسفانه همان مشکلی هست دارم
روی جعبه سیگیت بزبان انگلیسی نوشته 5 سال گارانتی... خب با این گارانتی چیکار باید بکنم؟
بندازم آشغال؟؟؟؟

parazit_man
21-02-2010, 02:05
اگه کامپیوتر هی ریست میشه یکی از دلایل ضعیفی پاور

glc_engineer
21-02-2010, 17:02
سلام بر همه
وقتی در اکسترنال فایلها را انتقال یا کپی میکنم به یه اخطار ذخیره نشده در هارد مواجه میشم بعد گیر میکند
در حال فول فرمت به صد در صد رسیده و به اخطار فرمت کردن این اکسترنال موفق نشده مواجه میشم
نمیدونم چه کنم؟

چك كن ببين ويروس داري يا نه

glc_engineer
25-02-2010, 10:58
کمپانی Seagate هارد های جدید Internal خود را در دو سری متمايز با حداکثر ظرفيت يك ترابايت "1TB" به بازار عرضه كرد. سري Barracuda 7200.11 مخصوص کاربران خانگي و سري Barracuda ES.2 براي استفاده كاربران حرفه اي طراحي شده است. درتوليد اين نوع از محصولات Seagate از تکنولوژيهاي جديدي استفاده شده،كه منجر به افزايش ظرفيت هارد و ايجاد قابليتهاي ويژه اي براي اين محصولات
گردیده است. از مهمترين اين تكنولوژيها مي توان به سيستم جديد نوشتن PMR یا(Perpendicular Magnetic Recording )اشاره كرد.در اين روش، اطلاعات به جای اينکه به صورت افقي بر روی ديسک ها ذخيره شوند
بصورت عمودی ذخيره مي شوند! اين تحول باعث شده که بدون اضافه کردن تعداد پلاترها و يا هد به هارد ديسک، ظرفيت آن افزايش يابد. بدين ترتيب به راحتي مي توان بر روي همان 4 پلاتر ، اطلاعاتي بالغ بر هزار گيگا بايت بدون افزايش فضاي فيزيكي ذخيره كرد.
همچنين محصول جديد Seagate با بهره گيري از تكنولوژي جديد PowerTrim
مصرف انرژي و توليد حرارت كمتري نسبت به مدلهاي قبلي دارد. ميانگين زمان دسترسي به اطلاعات در اين سري 8.5 ميلي ثانيه بوده و داراي 32 مگا بايت بافر مي باشند!

از هاردهاي اين سري مي توانيد در

کامپيوتر هاي Mainstream
کامپيوتر هاي به روز و پيشرفته خانگي
WorkStation ها
کامپيوتر هاي مخصوص بازي
و در سيستم هاي نگهداري اطلاعاتSAN , NAS

استفاده کنید.

---------- Post added at 10:53 AM ---------- Previous post was at 10:52 AM ----------

كمپاني Maxtor سري جديد هاردهاي اكسترنال خود را در سه مدل OneTouch 4 Plus,OneTouch 4 و OneTouch 4 Mini به بازار عرضه كرد كه اين هاردها داراي طراحي جديد و امكانات كاملتري نسبت به مدلهاي قبلي مي باشند.
در اينجا مروري بر مدل One Touch 4 Plus از سري هاردهاي One Touch 4 كمپاني Maxtor خواهيم داشت تا شما را با اين سري از هارد هاي اكسترنال بيشتر آشنا كنيم .

هارد اكسترنال One Touch 4 Plus كمپاني Maxtor يك هارد اكسترنال همه فن حريف در زمينه ذخيره اطلاعات بوده و اين هارد انتخابي مناسب جهت تهيه Backup از اطلاعات شخصي، عكس هاي ديجيتالي،فيلم و ديگر فايلهاي ضروري شما مي باشد.
سري One Touch 4 Plus در ظرفيت هاي 750G,500GB,250GB ارائه مي شود كه شما با ظرفيت 750GB قادريد 240.000 عكس و يا 12.500 ساعت موسيقي را در آن ذخيره كنيد، علاوه بر ظرفيت بالا،اين سري از هاردهاي اكسترنال ويژگي هاي منحصر به فردي دارند كه مي توان در مدل One Touch 4 Plus به قاب فلزي آن (كه از استحكام بالاتري نسبت به ديگر هاردهاي اكسترنال برخوردار مي باشد) و برنامه بازيابي Maxtor Safety Drill
اشاره كرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه مذكور مي تواند در هنگام بروز حوادث مختلف يا حمله ويروسي با بازگرداندن اطلاعات شما به وضعيت قبل از حادثه ،اطلاعات شما را نجات دهد،درضمن برنامه مذكور تاثير به سزايي در انتخاب برادر كوچك One Touch 4 mini "، Plus" به عنوان هارد منتخب از طرف مجله PC Magazine (يكي از معتبر ترين مجلات كامپيوتري)داشت.
Maxtor Safety Drill در سيستم عامل ويندوز XP و VISTA اجرا شده و با درايورهايي كه NTFS فرمت شده اند سازگاري دارد،
Safety Drill از تمام اطلاعات سيستم شما كه باعث مي شود سيستم عامل كار كند Backup تهيه كرده و آنها را براي مواقع ضروري محفوظ نگه مي دارد.

هارد اكسترنال One Touch 4 Plus با سرعت 7200 دوربر دقيقه كار مي كند و قادر است يك پوشه استاندارد
(با ظرفيت 3گيگابايت)را در 51 ثانيه توسط پورت USB انتقال دهد كه اين زمان در هنگام استفاده از پورت FireWire 400 به 1 دقيقه و 15 ثانيه افزايش يافت كه نشان دهنده سرعت بيشتر USB 2.0 (با سرعت انتقال 480 مگابيت در ثانيه) نسبت به FireWire (با سرعت انتقال 400 مگابيت بر ثانيه) مي باشد.

ديگر مزيت هارد اكسترنال One Touch 4 Plus اين است كه شما با استفاده از آن قادريد تا بر روي اطلاعات هارد ديسك خود كلمه عبور تعريف كنيد تا اطلاعاتتان از امنيت بيشتري برخوردار شوند،
اين هارد با 16 مگابايت Cache Buffer به راحتي بر روي دستگاه شما نصب شده و شروع به فعاليت خواهد كرد.

---------- Post added at 10:55 AM ---------- Previous post was at 10:53 AM ----------

هاردهاي مخصوص شبكه

آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه اگر مي توانستيد مكان امني در شبكه هاي كامپيوتري براي ذخيره اطلاعات داشته باشيد، چقدر بازده كاري شما افزايش مي يافت؟
راه حل هاي مختلفي براي Backup گيري تحت شبكه وجود دارد ، اما واقعا بهترين راه حل چيست؟؟
اخيرا هاردهاي جديدي به بازار عرضه شده كه به هاردهاي شبكه معروف شده اند. اين هاردها كه با نام Shared Storage در دنيا شناخته مي شوند، داراي يك پورت LAN هستند كه با وصل كردن يك كابل مي توان هارد را به راحتي به هر نوع شبكه اي متصل كرد. همزمان با اتصال هارد به شبكه، بصورت اتوماتيك IP هايي به اين هاردها اختصاص داده مي شود كه به شما اين امكان را خواهد داد تا سامانه اي امن براي ذخيره و نگهداري اطلاعات خود در شبكه به اشتراك بگذاريد.
World Edition II و Shared Storage II دو مدل از اين دسته از هاردها هستند كه در بازار ايران نيز موجود مي باشند.

توسط يك كابل، هارد خود را به سوييچ شبكه متصل كنيد

هارد بطور اتوماتيك خود را در شبكه پيدا كرده و آماده نگهداري از اطلاعات شما مي باشد

به ياد داشته باشيد كه پورت USB موجود بر روي اين نوع هاردها، براي اضافه كردن هارد اضافي و يا پرينتر و ... مورد استفاده قرار مي گيرد

---------- Post added at 10:58 AM ---------- Previous post was at 10:55 AM ----------

VelociRaptor عضو جديد خانواده معروف هارد هاي اينترنال Raptor مي باشد كه با سرعت 10,000RPM و درگاه SATA به شهرت بالايي در دنيايي هارد هاي اينترنال دست پيدا كرده اند.
عضو جديد خانواده Raptor با ظرفيت 300GB (دو برابر ظرفيتهاي قبلي) و نيز با استفاده از درگاه SATA II ( با سرعت انتقال اطلاعات 3Gb/s ) و 16MB Cache حدود 35 درصد سريعتر و تنومند تر از برادران قدرتمند قديمي خود به بازار IT روانه شد.
VelociRaptor درواقع با استفاده از قدرت منحصر به فرد خود ، تمام رقيبان خود در دنياي IT را پشت سر گذاشته و هم اكنون قويترين و سريعترين هارد شناخته شده بر روي كره زمين مي باشد.
محفظه مخصوص هاردهاي جديد VelociRaptor با نام IcePack و اندازه 3.5Inch محافظي مطمئن براي اين نوع هارد مي باشد كه حتي در سخت ترين شرايط نيز دماي هارد را كنترل كرده و آن را خنك نگه مي دارند.
لازم به ذكر است كه اندازه خود هارد هاي اينترنال VelociRaptor معادل 2.5Inch است و استفاده از آن بر روي نوت بوك نيز امكان پذير مي باشد.

VelociRaptor با استفاده از تكنولوژي SecurePark امنيتي مثال زدني را براي خود به ارمغان آورده است كه به شما اين اجازه را بدهد تا با خيالي راحت به جا به جايي كامپيوتر خود پرداخته و هيچ نگراني اي در مورد تكان خوردن و صدمه ديدن هارد سيستم خود نداشته باشيد.

SecurePark با پارك كردن هد هارد كنار صفحات هارد( در مواقع تغيير سرعت هارد و يا در هنگام اعمال تكان هاي نا خواسته ) از برخورد هد با صفحات هارد جلوگيري كرده و مانع ازآسيب ديدن هارد و اطلاعات درونش مي شود.
استفاده از اين هارد را به گيمر هاي حرفه اي و نيز افرادي كه كارايي و سرعت سيستم نقش حياتي اي در دنياي انفورماتيكشان بازي مي كند پيشنهاد مي كنيم.

mkfmcc
25-02-2010, 12:38
سلام دوستان .من حدودا 2 ماهي ميشه که يه هارد 1.5 TB سيگيت خريدم. اولش مشکلي نداشت ولي بعد از چند روز شروع کرد به صدا دادن منظورم تق کردن هارد همراه با روشن شدن چراغ هارده اين مشکل زمان کپي کردن فايل يا بوت شد ويندوز پيش مياد بعد صفحه قفل ميشه و مجبورم ريست کنم يه بار هم بردم گارانتي سازگار که مثلا تعميرش کرده و فريمورش رو آپديت کرده ولي باز هم اين مشکل رو دارم ممنون ميشم اگه به من کمک کنيد در ضمن وقتي جاي کابل ساتا رو روي مادر برد عوض ميکنم براي يه مدت درست ميشه ولي باز هم برميگرده يا علي

zigma94
25-02-2010, 15:48
با سلام

یک مشکل جدی برای من پیش اومده که ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه :

چند روز پیش در حال هارد به هارد کردن بودم که ناگهان درحال انتقال فایل ، سیستم گیر کرد و بعد از اون دیگه هیچ کاری نمی شد کرد یعنی نه " تسک منیجر" باز میشد و نه "شات داون" میشد (حتی با دکمه پاور کیس) البته سیستم هنگ نکرده بود ولی گیر کرده بود خلاصه تنها راهی که برام مونده بود "ری استارت" کردن بود ولی چشمتون روز بد نبینه که بعد از بالا اومدن ویندوز که به کندی و سختی انجام شد ، دیدم که اطلاعات همه ی درایوها ( به جز درایو ویندوز و یک درایو دیگه) پاک شده و درایوهای دیگه به حالتی شبیه به حالت بعد از " اف دیسک" کردن و پارتیشنبندی در اومده که تا پارتیشن رو فرمت نکنی نمیتونی وارد اون درایو بشی و درایوهای مذکور پیغامی مبنی بر فرمت کردنشان برای قابل استفاده شدن میدادن .
و نکته آخر اینکه که فعالیت ها و دستورات ، بسیار بسیار کند انجام میشه (مثل باز کردن یک پنجره یا پلی کردن یک آهنگ و غیره)
خلاصه هاردم رو از مادربرد و پاور جدا کردم تا ببینم چه کار میشه کرد
مسئله ای که ذکر اون رو لازم میدونم این هست که اطلاعاتی که از روی سیستم پریده اهمیت بسیار بسیار ویژه ای برای من داره و متاسفانه از بخش عمدشون هم "بک آپ" ندارم
حالا نمیدونم که با راهنمایی اساتید این تاپیک از عهده ی ریکاوری برمیام یا باید به شرکت های فعال در این زمینه سر بزنم ولی یکی از نگرانی های من درباره این شرکتها ، نداشتن اعتماد کافی به اونهاست (از جهت امانتداری در حفظ اطلاعات)
حالا اگر راهنمایی جامعی درباره ریکاوری بفرمایید ممنون میشم و اگر ناچارا مراجعه به شرکتهای مزبور رو پیشنهاد میکنید اگر اطلاعی از هزینه انجام این کار دارید لطفا بفرمایید
در آخر هم از طولانی شدن پستم عذرخواهی میکنم

با تشکر

بابا یه مسلمونی ، یه نامسلمونی ، یه گبری چیزی پیدا بشه جواب ما رو بده
انصافا بدجوری گیرم

تشکر میکنم از تمام کاربرانی که لطف کردند و در طی مدت بیش از 20 روز ، حتی یک نیمچه جوابی هم به پست بنده ندادند . پس ناگزیر از جبر زمانه باید راه دوم رو انتخاب کنم و پیش یکی از شرکتهای بازیابی اطلاعات برم پس حداقل لطف کنید و اگه برای هر کدوم از اساتید این تاپیک مقدوره ، یکی از شرکتهای معتبر در این زمینه رو با هزینه احتمالی کار به من معرفی کنه. تشکر

zigma94
27-02-2010, 08:46
از قرار معلوم کرکره ی این تاپیک رو کشیدن پایین و چهارقفله کردن رفته پی کارش. به قول شاعر :

---------- Post added at 08:46 AM ---------- Previous post was at 08:45 AM ----------

ما زیاران چشم یاری داشتیم.....نی غلط انگار می پنداشتیم

aqronis
28-02-2010, 02:22
سلام دوستان .من حدودا 2 ماهي ميشه که يه هارد 1.5 TB سيگيت خريدم. اولش مشکلي نداشت ولي بعد از چند روز شروع کرد به صدا دادن منظورم تق کردن هارد همراه با روشن شدن چراغ هارده اين مشکل زمان کپي کردن فايل يا بوت شد ويندوز پيش مياد بعد صفحه قفل ميشه و مجبورم ريست کنم يه بار هم بردم گارانتي سازگار که مثلا تعميرش کرده و فريمورش رو آپديت کرده ولي باز هم اين مشکل رو دارم ممنون ميشم اگه به من کمک کنيد در ضمن وقتي جاي کابل ساتا رو روي مادر برد عوض ميکنم براي يه مدت درست ميشه ولي باز هم برميگرده يا علي

درود
اگه هارد صدای تیک تیک منظم میده و سیستم هنگ میکنه و چراغ هارد هم به طور منظم تو فاطله زمانی 30 تا 120 ثانیه یکبار و کوچولو روشن میشه، هارد بدسکتور داره.
با HDTune برای فهمیدن این مشکل هارد رو چک کنین.

سلام بر همه
نمیدونم چه کنم؟

درود.
اگه گارانتی داره بهترین راه بردن برای گارانتی هستش. با برنامه HDtune تست کن ببین مشکلی پیدا میکنه؟

تشکر میکنم از تمام کاربرانی که لطف کردند و در طی مدت بیش از 20 روز ، حتی یک نیمچه جوابی هم به پست بنده ندادند . پس ناگزیر از جبر زمانه باید راه دوم رو انتخاب کنم و پیش یکی از شرکتهای بازیابی اطلاعات برم پس حداقل لطف کنید و اگه برای هر کدوم از اساتید این تاپیک مقدوره ، یکی از شرکتهای معتبر در این زمینه رو با هزینه احتمالی کار به من معرفی کنه. تشکر

درود
عذرخواهی به دلیل جواب داده نشدن سوال شما اما اینجا اطلاعات هر کسی محدوده و خوب وقتی جوابی داده نشده به نظر میاد کسی اطلاعات خاصی نداشته و برای شلوغ نشدن تاپیک و بیهوده امیدوار کردن شما دوست عزیز پست خاصی نداده.
منم خودم یه بار یه مشکل تقریبا مشابه داشتم. پارتیشن یه هارد رو تغییر سایز دادم و همه چیز به خوبی تمام شد. اما درایو اخطار فرمت میداد و هم تو برنامه های ریکاوری و هم تو برنامه های پارتیشن بندی محتویات هارد رو نشون نمیداد. اما با یک کار خیلی ساده تونستم مشکل رو بر طرف کنم و اونم چک دیسک خود ویندوز بود. برای مسایل مهم مثل این هیچ وقت از روی درایو و کلیک راست و اینا چک دیسک نکنین.
تو cmd تایپ کن:
:chkdsk /v d
این دستور فقط درایو d رو چک میکنه و اگه اروری پیدا کرد نشون میده اما سعی نمیکنه درست کنه. فقط چک میکنه.
شما این دستور رو برای یه درایو که اهمیت کمتری برات داره بزن. به جزئیات توجه کن. ببین برای درایو فایلی میشناسه. تو همو پیغامهای اولیه مینویسه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه یعنی 9654 تا فایل رو درایو هست و این یعنی فایلها رو میشناسه.
اگه اینجور بود حتما جلوتر ارورهایی بهت میده مثل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمینطور برای Security و MFT هم ممکنه ارور بده یا اصلا چک دیسک کامل ارور بده و پیغام بده که نمیتونه ادامه بده.
در این صورت با زدن دستور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای درایو d مشکل ها به احتمال زیاد حل میشه. پارامتر f/ برای فیکس کردن هست. به ارورهای زیاد و پشت سر هم که میده توجه نکن.
امید به اینکه با این روش درست بشه.
این رو هم بگم، هر اشتباهی ممکنه به فاجعه تبدیل بشه.
قبل از همه اینها هم اول سعی کن با برنامه ای مثل Recover my files سعی در ریکاوری کنی. اما اگه مثل حرفای من بود با چک دیسک حل میشه.
بعد از چک دیسک هم همه فایلها رو کپی کن و درایو رو فرمت کن و از نو فایلها رو برگردون.
موفق باشی.

zigma94
28-02-2010, 05:47
با سلام

یک مشکل جدی برای من پیش اومده که ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه :

چند روز پیش در حال هارد به هارد کردن بودم که ناگهان درحال انتقال فایل ، سیستم گیر کرد و بعد از اون دیگه هیچ کاری نمی شد کرد یعنی نه " تسک منیجر"باز میشد و نه "شات داون" میشد (حتی با دکمه پاور کیس) البته سیستم هنگ نکرده بود ولی گیر کرده بود خلاصه تنها راهی که برام مونده بود "ری استارت"کردن بود ولی چشمتون روز بد نبینه که بعد از بالا اومدن ویندوز که به کندی و سختی انجام شد ، دیدم که اطلاعات همه ی درایوها ( به جز درایو ویندوز و یک درایو دیگه) پاک شده و درایوهای دیگه به حالتی شبیه به حالت بعد از " اف دیسک" کردن و پارتیشنبندی در اومده که تا پارتیشن رو فرمت نکنی نمیتونی وارد اون درایو بشی و درایوهای مذکور پیغامی مبنی بر فرمت کردنشان برای قابل استفاده شدن میدادن .
و نکته آخر اینکه که فعالیت ها و دستورات ، بسیار بسیار کند انجام میشه (مثل باز کردن یک پنجره یا پلی کردن یک آهنگ و غیره)
خلاصه هاردم رو از مادربرد و پاور جدا کردم تا ببینم چه کار میشه کرد
مسئله ای که ذکر اون رو لازم میدونم این هست که اطلاعاتی که از روی سیستم پریده اهمیت بسیار بسیار ویژه ای برای من داره و متاسفانه از بخش عمدشون هم "بک آپ" ندارم
حالا نمیدونم که با راهنمایی اساتید این تاپیک از عهده ی ریکاوری برمیام یا باید به شرکت های فعال در این زمینه سر بزنم ولی یکی از نگرانی های من درباره این شرکتها ، نداشتن اعتماد کافی به اونهاست (از جهت امانتداری در حفظ اطلاعات)
حالا اگر راهنمایی جامعی درباره ریکاوری بفرمایید ممنون میشم و اگر ناچارا مراجعه به شرکتهای مزبور رو پیشنهاد میکنید اگر اطلاعی از هزینه انجام این کار دارید لطفا بفرمایید
در آخر هم از طولانی شدن پستم عذرخواهی میکنم

با تشکر

درود
اگه هارد صدای تیک تیک منظم میده و سیستم هنگ میکنه و چراغ هارد هم به طور منظم تو فاطله زمانی 30 تا 120 ثانیه یکبار و کوچولو روشن میشه، هارد بدسکتور داره.
با HDTune برای فهمیدن این مشکل هارد رو چک کنین.

درود.
اگه گارانتی داره بهترین راه بردن برای گارانتی هستش. با برنامه HDtune تست کن ببین مشکلی پیدا میکنه؟

درود
عذرخواهی به دلیل جواب داده نشدن سوال شما اما اینجا اطلاعات هر کسی محدوده و خوب وقتی جوابی داده نشده به نظر میاد کسی اطلاعات خاصی نداشته و برای شلوغ نشدن تاپیک و بیهوده امیدوار کردن شما دوست عزیز پست خاصی نداده.
منم خودم یه بار یه مشکل تقریبا مشابه داشتم. پارتیشن یه هارد رو تغییر سایز دادم و همه چیز به خوبی تمام شد. اما درایو اخطار فرمت میداد و هم تو برنامه های ریکاوری و هم تو برنامه های پارتیشن بندی محتویات هارد رو نشون نمیداد. اما با یک کار خیلی ساده تونستم مشکل رو بر طرف کنم و اونم چک دیسک خود ویندوز بود. برای مسایل مهم مثل این هیچ وقت از روی درایو و کلیک راست و اینا چک دیسک نکنین.
تو cmd تایپ کن:
:chkdsk /v d
این دستور فقط درایو d رو چک میکنه و اگه اروری پیدا کرد نشون میده اما سعی نمیکنه درست کنه. فقط چک میکنه.
شما این دستور رو برای یه درایو که اهمیت کمتری برات داره بزن. به جزئیات توجه کن. ببین برای درایو فایلی میشناسه. تو همو پیغامهای اولیه مینویسه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه یعنی 9654 تا فایل رو درایو هست و این یعنی فایلها رو میشناسه.
اگه اینجور بود حتما جلوتر ارورهایی بهت میده مثل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمینطور برای Security و MFT هم ممکنه ارور بده یا اصلا چک دیسک کامل ارور بده و پیغام بده که نمیتونه ادامه بده.
در این صورت با زدن دستور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای درایو d مشکل ها به احتمال زیاد حل میشه. پارامتر f/ برای فیکس کردن هست. به ارورهای زیاد و پشت سر هم که میده توجه نکن.
امید به اینکه با این روش درست بشه.
این رو هم بگم، هر اشتباهی ممکنه به فاجعه تبدیل بشه.
قبل از همه اینها هم اول سعی کن با برنامه ای مثل Recover my files سعی در ریکاوری کنی. اما اگه مثل حرفای من بود با چک دیسک حل میشه.
بعد از چک دیسک هم همه فایلها رو کپی کن و درایو رو فرمت کن و از نو فایلها رو برگردون.
موفق باشی.

خیر از جوونیت ببینی عزیر ، که بالاخره یه همتی کردی و جواب چند تا از بچه ها رو دادید . با عذر خواهیتون هم که حسابی ما رو شرمنده کردید . فقط از اونجایی که من تا به حال و قبل از این مورد کار ریکاوری رو در سطح خیلی خیلی ساده ای انجام دادم چند تا سوال به ذهنم رسید که ممنون میشم اگه اون ها رو هم جواب بدید :

zigma94
28-02-2010, 05:50
سوال اولم این که وقتی شما فرمودید که دستور :chkdsk /v d و بعد از اون دستور chkdsk /f /v d برای درایوی با اهمیت کمتر استفاده کنم (چون همون طور که مستحضرید درایو دی و من تنها درایو تقریبا سالم من هست) منظورتون این بود که ممکنه با این دستورات احیانا فاجعه ی خاصی به وجود بیاد ؟ 0: (این رو به این دلیل پرسیدم چون من میتونم درایوی با اهمیت کمتر رو انتخاب کنم اما توی همون درایو هم اطلاعات کاملا ارزشمندی وجود داره )

zigma94
28-02-2010, 05:52
سوال دوم من اینه که آیا بعد از اجرای دستور :chkdsk /v d در صورت دادن هرگونه پیغامی من دستور chkdsk /f /v d باید اجرا کنم یا اگه مثلا فایلهای روی درایو رو نشناخت دیگه نباید برم سراغ دستور دوم ؟

zigma94
28-02-2010, 06:05
سوال سوم من این که چون من تا به حال از این روش استفاده نکردم میشه یه توضیح کوتاهی در مورد این جملتون که فرمودید "بعد از چک دیسک هم همه فایلها رو کپی کن و درایو رو فرمت کن و از نو فایلها رو برگردون" بدید و روش کار رو به صورت دقیقتر بفرمایید؟

---------- Post added at 06:05 AM ---------- Previous post was at 06:01 AM ----------

و سوال آخر من هم این بود که نمیدونم آیا به اون قسمت از پست من توجه کردید که گفتم "فعالیت ها و دستورات ، بسیار بسیار کند انجام میشه (مثل باز کردن یک پنجره یا پلی کردن یک آهنگ و غیره)" و به طور مثال اگه قبلا ظرف 1 دقیقه ویندوز میومد بالا حالا لا اقل 5 دقیقه طول میکشهحالا میخواستم ازتون بپرسم که آیا توجیهی برای این قضیه هم وجود داره یا خیر ؟ (شرمنده اگه تعداد سوالهام زیاد بود)

pedram-19
28-02-2010, 15:19
درایو g هارد من باز نمیشه و این اروور رو میده
G:/ is not accessible
Error performing inpage operation

چی کار کنم؟

zigma94
28-02-2010, 18:28
با سلام مجدد. جناب ، من امروز هارد معیوب رو دوباره به سیستم وصل کردم و دستور "chkdsk /v e" توی سی.ام.دی اجرا کردم که توی خط اول یک همچین چیزی نوشت "the type of partition is fat32" و بلافاصله توی خط دوم اروری داد و یک چیزی توی این مایه ها نوشت " CHKDSK cannot continuo in read-only mode" . حالا یکی میخواستم بپرسم که یعنی به این تزتیتیب اوضاع خیلی قمر در عقربه ؟ و یک مسئله ای هم که امروز متوجه شدم این بود که من تا به حال فکر میکردم درایو دی که مخصوص آرشیو موزیک هست سالم مونده ولی امروز متوجه شدم روی تعداد معدودی از آهنگها وقتی برای اجرا کلیک میکنم ، مدیاپلیرم یک پیغام بیخود تحت عنوان این که این فرمت رو ساپورت نمی کنه میده . البته تعداد این جور آهنگها کمه و شاید دوباره بتونم تهیشون کنم ولی میخواستم بپرسم آیا ممکنه بلاهای دیگه ای هم سر درایو دیم اومده باشه به طور مثال تعدادی از آهنگه پریده باشن و حذفشده باشن و از اونجایی که من تعداد دقیقشون رو هم نمیدونم بنابراین نمیتونم متوجه بشم ؟ (باز هم از طولانی شدن سوالاتم عذزخواهی میکنم)

aqronis
02-03-2010, 00:55
با سلام مجدد. جناب ، من امروز هارد معیوب رو دوباره به سیستم وصل کردم و دستور "chkdsk /v e" توی سی.ام.دی اجرا کردم که توی خط اول یک همچین چیزی نوشت "the type of partition is fat32" و بلافاصله توی خط دوم اروری داد و یک چیزی توی این مایه ها نوشت " CHKDSK cannot continuo in read-only mode" . حالا یکی میخواستم بپرسم که یعنی به این تزتیتیب اوضاع خیلی قمر در عقربه ؟ و یک مسئله ای هم که امروز متوجه شدم این بود که من تا به حال فکر میکردم درایو دی که مخصوص آرشیو موزیک هست سالم مونده ولی امروز متوجه شدم روی تعداد معدودی از آهنگها وقتی برای اجرا کلیک میکنم ، مدیاپلیرم یک پیغام بیخود تحت عنوان این که این فرمت رو ساپورت نمی کنه میده . البته تعداد این جور آهنگها کمه و شاید دوباره بتونم تهیشون کنم ولی میخواستم بپرسم آیا ممکنه بلاهای دیگه ای هم سر درایو دیم اومده باشه به طور مثال تعدادی از آهنگه پریده باشن و حذفشده باشن و از اونجایی که من تعداد دقیقشون رو هم نمیدونم بنابراین نمیتونم متوجه بشم ؟ (باز هم از طولانی شدن سوالاتم عذزخواهی میکنم)

درود
مشکل احتمالا با همون chkdsk حل میشه.

سوال اولم این که وقتی شما فرمودید که دستور :chkdsk /v d و بعد از اون دستور chkdsk /f /v d برای درایوی با اهمیت کمتر استفاده کنم (چون همون طور که مستحضرید درایو دی و من تنها درایو تقریبا سالم من هست) منظورتون این بود که ممکنه با این دستورات احیانا فاجعه ی خاصی به وجود بیاد ؟ 0: (این رو به این دلیل پرسیدم چون من میتونم درایوی با اهمیت کمتر رو انتخاب کنم اما توی همون درایو هم اطلاعات کاملا ارزشمندی وجود داره )

فکر نکنم، معمولا چک دیسک برای چک کردن درایو و درست کردن مشکلات نرم افزاری و بدسکتور درایو هست. فایلی رو پاک نمیکنه.
ولی من برای احتیاط میگم اینکارو رو یه درایو کم اهمیت تر تست کن.

سوال دوم من اینه که آیا بعد از اجرای دستور :chkdsk /v d در صورت دادن هرگونه پیغامی من دستور chkdsk /f /v d باید اجرا کنم یا اگه مثلا فایلهای روی درایو رو نشناخت دیگه نباید برم سراغ دستور دوم ؟

اجرای دستور بعدی لازم الاجرا نیست. دست خودته.

سوال سوم من این که چون من تا به حال از این روش استفاده نکردم میشه یه توضیح کوتاهی در مورد این جملتون که فرمودید "بعد از چک دیسک هم همه فایلها رو کپی کن و درایو رو فرمت کن و از نو فایلها رو برگردون" بدید و روش کار رو به صورت دقیقتر بفرمایید؟

منظورم این بود که بعد از چک دیسک اگه اطلاعات برگشت، از همشون رو یه هارد دیگه یا درایو خالی کپی بگیر و اصلی ها رو پاک کن و درایو رو فرمت کن تا اون درایو دیگه مشکلی نداشنه باشه. بعد فایلها رو برگردون سر جاشون.
---------- Post added at 06:05 AM ---------- Previous post was at 06:01 AM ----------

و سوال آخر من هم این بود که نمیدونم آیا به اون قسمت از پست من توجه کردید که گفتم "فعالیت ها و دستورات ، بسیار بسیار کند انجام میشه (مثل باز کردن یک پنجره یا پلی کردن یک آهنگ و غیره)" و به طور مثال اگه قبلا ظرف 1 دقیقه ویندوز میومد بالا حالا لا اقل 5 دقیقه طول میکشهحالا میخواستم ازتون بپرسم که آیا توجیهی برای این قضیه هم وجود داره یا خیر ؟ (شرمنده اگه تعداد سوالهام زیاد بود)

خوب این میتونه به دلیل همین ارورهای هارد باشه. البته یکی از دلایلش. اگه با درست شدن هارد مشکل حل نشد باید تو ویندوز دنبالش بگردی.

درایو g هارد من باز نمیشه و این اروور رو میده
G:/ is not accessible
Error performing inpage operation

چی کار کنم؟

درود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

zigma94
02-03-2010, 11:19
با سلام و تشکر از وقتی که برای جواب دادن به پستهام گذاشتید . فقط میخواستم بگم که با اجازتون پست زیر که توش نتیجه اجرا رو نوشته بودم از قلم افتاد :
با سلام مجدد. جناب ، من امروز هارد معیوب رو دوباره به سیستم وصل کردم و دستور "chkdsk /v e" توی سی.ام.دی اجرا کردم که توی خط اول یک همچین چیزی نوشت"the type of partition is fat32t"و بلافاصله توی خط دوم اروری داد و یک چیزی توی این مایه ها نوشت "' CHKDSK cannot continuo in read-only mode". حالا یکی میخواستم بپرسم که یعنی به این تزتیتیب اوضاع خیلی قمر در عقربه ؟ و یک مسئله ای هم که امروز متوجه شدم این بود که من تا به حال فکر میکردم درایو دی که مخصوص آرشیو موزیک هست سالم مونده ولی امروز متوجه شدم روی تعداد معدودی از آهنگها وقتی برای اجرا کلیک میکنم ، مدیاپلیرم یک پیغام بیخود تحت عنوان این که این فرمت رو ساپورت نمی کنه میده . البته تعداد این جور آهنگها کمه و شاید دوباره بتونم تهیشون کنم ولی میخواستم بپرسم آیا ممکنه بلاهای دیگه ای هم سر درایو دیم اومده باشه به طور مثال تعدادی از آهنگه پریده باشن و حذفشده باشن و از اونجایی که من تعداد دقیقشون رو هم نمیدونم بنابراین نمیتونم متوجه بشم ؟ (باز هم از طولانی شدن سوالاتم عذزخواهی میکنم)

ممنون میشم اگه به این پست هم پاسخ بدید

aqronis
03-03-2010, 14:02
با سلام و تشکر از وقتی که برای جواب دادن به پستهام گذاشتید . فقط میخواستم بگم که با اجازتون پست زیر که توش نتیجه اجرا رو نوشته بودم از قلم افتاد :

ممنون میشم اگه به این پست هم پاسخ بدید

درود
ببخشید اینو یادم رفت، برای پیغام چک دیسک بگم که منظور از read only همینه که شما فقط چک دیسک رو به این صورت بزنی که فقط تست کنه. منظور فقط با پارامتر v/ هست. این یعنی read only mode که فقط چک میکنه و اگه به اروری برخورد کرد و نتونه جلو بره این پیغام رو میده.
اگه پارامتر f/ رو هم بنویسی یعنی chkdsk /f /v اونوقت از read only mode در میاد و ارورها رو درست میکنه. دقت کن اگه فایلها رو شناخته پس با زدن چک دیسک به احتمال زیاد مشکل حل میشه.
در مورد آهنگ ها هم دو تا احتمال هست، یکی همینکه با زدن چک دیسک درست بشه، و اینکه ممکنه disk cleanup زده باشی و آهنگ ها رو تحت عنوان compressed old files فشرده کرده باشه و اصلشونو پاک کرده باشه. در این صورت اکثر فایلهایی که در این حالت پاک میشن مشکل دار میشن. یکی از بدترین امکانات ویندوز xp همین compresesed old files هست که موقع دیسک کلین آپ میتونه حجم زیادی رو باز کنه اما هم فایلها رو خراب میکنه و هم سرعت سیستم رو پایین میاره. البته تو ورژنها بعدی ویندوز حذف شده.

amirarsalaan
04-03-2010, 13:31
سلام
دو ماهي ميشه كه هارد 500 ساتا رو به سيستمم اضافه كردم هراز چندگاهي يه اذيتايي ميكنه
مثلن گاهي اوقات يكهو غيب ميشه بعد بايد چند بار ري استارت كنم ، بعد هر موقع كه دلش خواست مياد :23: و من يه نفس راحتي ميكشم :45:. مشكل از كجاست؟

( من اين مشكل رو با دي وي دي رام جديدمم دارم و جالب اينجاست كه هر دوي اونا ساتا هستن )

مشخصات مادر بردم اينه:
Motherboard Model: Giga-Byte 8I848P-G
Motherboard Chipset: Intel 848P (Springdale-PL) + ICH5

zigma94
04-03-2010, 23:44
درود
ببخشید اینو یادم رفت، برای پیغام چک دیسک بگم که منظور از read only همینه که شما فقط چک دیسک رو به این صورت بزنی که فقط تست کنه. منظور فقط با پارامتر v/ هست. این یعنی read only mode که فقط چک میکنه و اگه به اروری برخورد کرد و نتونه جلو بره این پیغام رو میده.
اگه پارامتر f/ رو هم بنویسی یعنی chkdsk /f /v اونوقت از read only mode در میاد و ارورها رو درست میکنه. دقت کن اگه فایلها رو شناخته پس با زدن چک دیسک به احتمال زیاد مشکل حل میشه.
در مورد آهنگ ها هم دو تا احتمال هست، یکی همینکه با زدن چک دیسک درست بشه، و اینکه ممکنه disk cleanup زده باشی و آهنگ ها رو تحت عنوان compressed old files فشرده کرده باشه و اصلشونو پاک کرده باشه. در این صورت اکثر فایلهایی که در این حالت پاک میشن مشکل دار میشن. یکی از بدترین امکانات ویندوز xp همین compresesed old files هست که موقع دیسک کلین آپ میتونه حجم زیادی رو باز کنه اما هم فایلها رو خراب میکنه و هم سرعت سیستم رو پایین میاره. البته تو ورژنها بعدی ویندوز حذف شده.

با سلام مجدد و عرض شرمندگی از اینکه این قدر با سوالها اذیتتون کردم. ببینید وقتی من دستور chkdsk /v در مورد مثلا درایو "ای" اجرا کردم ، هیچ پیغامی مبنی بر اینکه فایلها رو شناخته به من نداد و تنها چیزی که گفت این بود که : CHKDSK cannot continuo in read-only mode. حالا با این تفاسیر الان من باید برم سراغ دستور "chkdsk /f /v" اگه پاسختون منفی هست که هیچ ولی اگر پاسختون مثبت هست آیا با اجرای دستور فوق اگه احیانا خطاها درست نشدند به نظرتون بعدا کار برای ریکاوری سخت تر نمیشه که؟

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

در مورد درایو "دی" و آهنگها هم عرض کنم خدمتتون که از "دیسک کلین آپ" استفاده نکردم پس حتما مثل بقیه درایو ها و به همان شکل اعجاب انگیزی که شرحش رو قبلا براتون گفتم آسیب دیده. با تشکر

ariajoker
05-03-2010, 14:20
سلام به همه ی دوستان من اخرین بار هنگام نصب ویندوز اخربن درایو hard رو اشتباهی پاک کردم و اطلاعات مهمی در اون درایو داشتم در setup windows xp وفضای پاک شده درایو رو دوباره partition بندی نکردم و فرمت ان drive قبل از پاک شدن ntfs بود و الان هم ویندوز 7 دارم.
سوال من اینه که راهی هست بتونم اون درایو رو به همراه اطلاعاتی که درش بود برگردونم؟ احتمال داره اطلاعاتم از دست رفته باشه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنین و من رو از نگرانی در بیارین.

Stream
05-03-2010, 15:24
سلام
دو ماهي ميشه كه هارد 500 ساتا رو به سيستمم اضافه كردم هراز چندگاهي يه اذيتايي ميكنه
مثلن گاهي اوقات يكهو غيب ميشه بعد بايد چند بار ري استارت كنم ، بعد هر موقع كه دلش خواست مياد :23: و من يه نفس راحتي ميكشم :45:. مشكل از كجاست؟

( من اين مشكل رو با دي وي دي رام جديدمم دارم و جالب اينجاست كه هر دوي اونا ساتا هستن )

مشخصات مادر بردم اينه:
Motherboard Model: Giga-Byte 8I848P-G
Motherboard Chipset: Intel 848P (Springdale-PL) + ICH5
اگه این مشکل رو هم با هارد دارید و هم با DVD-ROM ، بهتره بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید و از آخرین درایورهای SATA چیپستتون استفاده کنید.

به هر حال چون مادربردتون قدیمیه، امکان عدم سازگاری با هاردها و درایو های جدید هم وجود داره ...

mohammad_fm
05-03-2010, 19:03
دوستان : تو رو خدا کمک کنید بد مشکلی گیر کردم

مشکل من هارد دستگاه است : حتی نمیزاره فرمتش کنم / وقتی میخام ویندوز عوض کنم بعد از اینکه سی دی رام را انتخاب میکنم که بره برای ویندوز عوض کردن صحفه مشکی میاد نه چیزه دیگه ای حتی پیغام هم نمیده

وقتی سیم برق هارد و خارج میکنم بقیه مراحل عوض کردن ویندوز میاد ولی دیگه هاردی روی دستگاه نیست که ویندوز و عوض کنم

خواهش میکنم راهنمائی کنید این داره منو دیونه میکنه

حتی با برنامه hdd هم خواستم تعمیرش کنم ولی مشکل اینکه برنامه ارور میده

mohammad_fm
05-03-2010, 19:10
تو رو خدا کمک کنید بد مشکلی گیر کردم

مشکل من هارد دستگاه است : حتی نمیزاره فرمتش کنم / وقتی میخام ویندوز عوض کنم بعد از اینکه سی دی رام را انتخاب میکنم که بره برای ویندوز عوض کردن صحفه مشکی میاد نه چیزه دیگه ای حتی پیغام هم نمیده

وقتی سیم برق هارد و خارج میکنم بقیه مراحل عوض کردن ویندوز میاد ولی دیگه هاردی روی دستگاه نیست که ویندوز و عوض کنم

glc_engineer
06-03-2010, 10:49
تو رو خدا کمک کنید بد مشکلی گیر کردم

توضيحاتت درهم و برهمه ...
لطفا هاردديسكتو با يك سيستم ديگه تست كن
نشد دوباره بيا

mjzaret
06-03-2010, 14:27
توضيحاتت درهم و برهمه ...
لطفا هاردديسكتو با يك سيستم ديگه تست كن
نشد دوباره بيا

من نظرم اينه كه شما كابل برق و كابل ديتا رو عوض كنيد و از يه كابل سالم براي اين كار استفاده كنيد. اگه اين كار جواب نداد كابل CD-Rom رو با كابل هارد عوض كنيد. اگه اين موارد جواب نداد با يه هارد ديگه سيستم‌تون رو تست كنيد.

ariajoker
06-03-2010, 15:33
سلام به همه ی دوستان من اخرین بار هنگام نصب ویندوز اخربن درایو hard رو اشتباهی پاک کردم و اطلاعات مهمی در اون درایو داشتم در setup windows xp وفضای پاک شده درایو رو دوباره partition بندی نکردم و فرمت ان drive قبل از پاک شدن ntfs بود و الان هم ویندوز 7 دارم.
سوال من اینه که راهی هست بتونم اون درایو رو به همراه اطلاعاتی که درش بود برگردونم؟ احتمال داره اطلاعاتم از دست رفته باشه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنین و من رو از نگرانی در بیارین.
خواهش میکنم کمک کنین.

amirarsalaan
07-03-2010, 00:38
اگه این مشکل رو هم با هارد دارید و هم با DVD-ROM ، بهتره بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید و از آخرین درایورهای SATA چیپستتون استفاده کنید.

به هر حال چون مادربردتون قدیمیه، امکان عدم سازگاری با هاردها و درایو های جدید هم وجود داره ...

ميشه بگوييد مادر بورد رو چطوري آپ ديتش كنم؟؟؟ :43:
آخه يه مدتي قبل دي وي دي رامم رو فريم وير گرفتم اما انگار نه انگار :41:

VAHID321
08-03-2010, 07:25
دوستان نمیدونم جاش اینجا هست یا نه.اما من یه هارد وسترن ویچ خریدم ولی نمیدونم چه طور باید ازش استفاده کنم .
اگه ممکنه مارو هم راهنمایی کنید.
با تشکر...

VAHID321
08-03-2010, 07:25
دوستان نمیدونم جاش اینجا هست یا نه.اما من یه هارد وسترن ویچ خریدم ولی نمیدونم چه طور باید ازش استفاده کنم .
با تشکر...

aqronis
08-03-2010, 13:04
با سلام مجدد و عرض شرمندگی از اینکه این قدر با سوالها اذیتتون کردم. ببینید وقتی من دستور chkdsk /v در مورد مثلا درایو "ای" اجرا کردم ، هیچ پیغامی مبنی بر اینکه فایلها رو شناخته به من نداد و تنها چیزی که گفت این بود که : CHKDSK cannot continuo in read-only mode. حالا با این تفاسیر الان من باید برم سراغ دستور "chkdsk /f /v" اگه پاسختون منفی هست که هیچ ولی اگر پاسختون مثبت هست آیا با اجرای دستور فوق اگه احیانا خطاها درست نشدند به نظرتون بعدا کار برای ریکاوری سخت تر نمیشه که؟

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

در مورد درایو "دی" و آهنگها هم عرض کنم خدمتتون که از "دیسک کلین آپ" استفاده نکردم پس حتما مثل بقیه درایو ها و به همان شکل اعجاب انگیزی که شرحش رو قبلا براتون گفتم آسیب دیده. با تشکر

درود
ببخشید دیر جواب میدم. من الان مسافرتم و سخت میتونم جواب بدم.
چک دیسک معمولا فایلهای هارد رو خراب نمیکنه. حتی سعی در ریکاوری هم میکنه. تو بعضی درایوها ممکنه فولدرهایی به اسم found001 ببینین، این فولدرها وقتی به وجود میان که چک دیسک یه درایو رو چک میکنه و یه سری فایلهایی که به مشکل برخوردن رو ریکاوری میکنه.
شما یه اشتباه بزرگت این بوده که فرمت درایوت fat32 هست.این فرمت خیلی قدیمیه، حتی ntfs هم خیلی قدیمیه و به مایکروسافت ایراد میگیرن که چرا فرمت جدیدی ارائه نمیده.اما با این حال ntfs ریکاوری بسیار قویتری نسبت به fat32 داره. من تو پستهای قبلی گفتم که شما با برنامه های ریکاوری یکی از درایوهاتو چک کن ببین فایلها رو میشناسه یا نه. اگه اون برنامه چیزی برای اون درایو پیدا نکرد چک دیسک رو استفاده کن.
اگه میخوای بیرون برای ریکاوری بدی که دیگه اصلا دست نزن و ببر بیرون. البته اگه اونقدر اطلاعاتت ارزش دارن که براشون هزینه بپردازی.
وقتی هم درست شد حتما فرمت درایوهاتو ntfs کن.
بزار اینم بگم که من اگه هارد خودم این مشکل براش پیش اومده بود برای یکی از درایوها چک دیسک رو انتخاب میکردم. با پارامتر f/ و لااقل اگه خراب هم میشد برام تجربه میشد. من اینجور بلاها زیاد سرم اومده. وقتی با این روش درست نمیشد میرفتم سراغ روشهای دیگه.
یه روش دیگه برای بعضی از درایوها اینه که درایو مشکل دار رو Merge کنی تو یه درایو سالم. این کار با برنامه هایی مثل partition magic یا Acronis disk director suite قابل انجامه. اما برای مشکل شما فکر نمیکنم کار ساز باشه.
موفق باشی.

درود
اگه درایو رو delete کردین و به یه فضای پارتیشن بندی نشده تبدیل شده و هنوز هم اون فضا وجود داره که اطلاعات به راحتی قابل حله.
برنامه acronis disk director suite گزینه ای برای ریکاوری پارتیشنهای delete شده داره که فضاهای Unpartitioned space رو جستجو میکنه و پارتیشن رو کامل ریکاوری میکنه.
اگه فرمت کردی با برنامه Recovery my files باید ریکاوری کنی.
موفق باشی.

---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

با تشکر...

درود
هارد وسترن چی؟
اگه اینترناله که مثل هارد قبلیت وصل کن. یه کابل برق و کابل احتمالا ساتا.
اگه اکسترناله که مثل فلش مموری.
برای پارتیشن بتدی هم از برنامه Acronis disk director suite استفاده کن.

ashkan1360
08-03-2010, 13:15
سلام
برنامه hdsentinel میگه که هارد اکسترنال مکستور من دارای health 15% هست و تا 37 روز دیگه کار میکنه
به نظرتون چقدر جدی میگه ؟

ariajoker
08-03-2010, 15:35
درود
اگه درایو رو delete کردین و به یه فضای پارتیشن بندی نشده تبدیل شده و هنوز هم اون فضا وجود داره که اطلاعات به راحتی قابل حله.
برنامه acronis disk director suite گزینه ای برای ریکاوری پارتیشنهای delete شده داره که فضاهای Unpartitioned space رو جستجو میکنه و پارتیشن رو کامل ریکاوری میکنه.
اگه فرمت کردی با برنامه Recovery my files باید ریکاوری کنی.
موفق باشی.[
ممنون دوست عزیز من اگر نسخه ی 10 این برنامه رو دانلود کنم با ویندوز 7 سازگاره؟
و اینکه تمام اطلاعات توی دریاو رو میشه بازیابی کرد؟
و ممکنه مراحل انجام اینکار رو لطف کنین برام توضیح بدین؟ در ضمن درایوی که میخوام بازیابی کنم درایو h میشه.

ICAROOS
09-03-2010, 00:04
اگه ممکنه یک شرکت بازیابی اطلاعات کاملا معتبر و مطمئن به من معرف کنید

SonyEricsson
09-03-2010, 00:46
SonyEricsson's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2006
محل سكونت: KASHAN

پيش فرض عدم شناسایی هارد وسترن دیجیتال پورتابل
سلام،

امروز رفتم پایتخت و یه هارد My Passport 250GB وسترن گرفتم!
اما الان تو کامپیوتر میزنم می شناسه ولی توی دستگاه ریسیور نمی شناسه!

در حالی که خیلی راحت هارد قبلیم یعنی سیگیت 250 رو شناسایی می کرد!

وقتی از داخل دستگاه می خوام فرمت کنم با پیغام خطای فرمت مواجه میشم!

از داخل کامپیوتر FAT32 کردم هارد رو اما دیگه وقتی وصل میکردم هنگ می کرد سیستم!

لطفا راهنمایی کنید

asskicker56
10-03-2010, 18:02
1)من یه هارد maxtor دارم که وقتی وصلش میکنم ازش دود بلند میشه:31: بنظر شما قابل تعمیر هست؟:13:
2)یه هارد دیگه هم دارم بیشتر اوقات وقتی سیستم روشن میکنم میگه:disk boot failure insert system disk
لطفا یه راهنمایی بکنید:42::41: با تشکر:11:

m_s_r_08
12-03-2010, 21:38
1)من یه هارد maxtor دارم که وقتی وصلش میکنم ازش دود بلند میشه:31: بنظر شما قابل تعمیر هست؟:13:
2)یه هارد دیگه هم دارم بیشتر اوقات وقتی سیستم روشن میکنم میگه:disk boot failure insert system disk
لطفا یه راهنمایی بکنید:42::41: با تشکر:11:

بايد بردشو عوض كني يعني يه برد هارد نو بخري..............

mjzaret
13-03-2010, 02:32
من هم یه همچین اتفاقی برام افتاد. یکی از IC های ولتاژ برد هارد طوری شده بود که به حالت اتصال کوتاه عمل می‌کرد و همین مسئله باعث ذوب شدن کابل برق هارد شد.

mostafaeshghi
14-03-2010, 18:40
سلام دوستان

یک هارد 1.5 ترابایت خریدیم به مبلغ 120 تومان بنا به ضربه ی جانانه ای که بهش وارد شد ! هارد دیتکت نمیشه و مشکل داره.
با اون ضربه ای که وارد شده از گارانتی ساقط شد! سازگار گرفت که تعمیر کنه جواب داد که غیر قابل تعمیر ! یعنی حتی با پرداخت هزینه هم نتونستند درست کنند.

حالا سوالات من : هارد با ضربه چه مشکلی براش پیش میاد؟ اونقدری ممکنه سقط بشه که دیگه اصلا هیچ جوره به درد نخوره ؟!

این هارد به نظرتون قابل تعمیره ؟ چند حالت متصوره ؟ به کجا بسپریم معتبر و معتمد باشه؟ (اگر فکر میکنید تبلیغ میشه پی ام دبدی ممنون )

اگر تعمیر بشه:
کلا ارزش تعمیر داره ؟!
هزینه اش دورو بر چقدر مبشه !؟
بعد تعمیر باید انتظار نابودی زود هنگام را داشته باشیم !؟

اگر تعمیر نشه:

واقعا باید انداختش تو سطل آشغال ؟!

اونطور که من شنیدم بوردش را میخرند؟! چند میخرند به نظرتون؟ یکی میگفت چون هنوز این هارد جا نیفتاده بوردشم خریدار نداره ولی بعد عید چرا مشتری خواهد داشت! اگر خواستیم بفروشیم کجا ببریم ؟!

دوستان خیلی از سوالات من بستگی به میزان خرابی و مهارت تعمیر کار و عوامل و فاکتورهایی دارد ولی تا هرچقدر که اطلاعات دارید بنده را راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

bad_stu
15-03-2010, 21:22
سلام دوستان
بعد از نصب پارتیشن مجیک روی لپ تاپی که 7 روش نصب بود یکی از درایو ها نا پدید شده! راهی برای برگردوندنش هست ؟

aqronis
20-03-2010, 15:51
ممنون دوست عزیز من اگر نسخه ی 10 این برنامه رو دانلود کنم با ویندوز 7 سازگاره؟
و اینکه تمام اطلاعات توی دریاو رو میشه بازیابی کرد؟
و ممکنه مراحل انجام اینکار رو لطف کنین برام توضیح بدین؟ در ضمن درایوی که میخوام بازیابی کنم درایو h میشه.

درود
با عرض پوزش از دیر پاسخ دادن. من نسخه 10 این برنامه رو بر روی سون نصب کردم و کار میکنه و مشکلی نداره.
اگه پارتیشن دوباره ساخته شده دیگه با این برنامه نمیشه کاری کرد، شما ظاهرا وقتی پاک کردی یه پارتیشن به اسم H ساختی و دیگه برنامه کاری نمیکنه. اگه اینجوریه فقط با Recover my files میشه ریکاوری کرد.

اگه ممکنه یک شرکت بازیابی اطلاعات کاملا معتبر و مطمئن به من معرف کنید

درود

SonyEricsson's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2006
محل سكونت: KASHAN

پيش فرض عدم شناسایی هارد وسترن دیجیتال پورتابل
سلام،

امروز رفتم پایتخت و یه هارد My Passport 250GB وسترن گرفتم!
اما الان تو کامپیوتر میزنم می شناسه ولی توی دستگاه ریسیور نمی شناسه!

در حالی که خیلی راحت هارد قبلیم یعنی سیگیت 250 رو شناسایی می کرد!

وقتی از داخل دستگاه می خوام فرمت کنم با پیغام خطای فرمت مواجه میشم!

از داخل کامپیوتر FAT32 کردم هارد رو اما دیگه وقتی وصل میکردم هنگ می کرد سیستم!

لطفا راهنمایی کنید

فکر کنم برای شناختن توسط دستگاههای دیگه فرمت هارد باید FAT باشه.
فایلهای وسترن رو هم که رو هارده پاک کن.

سلام دوستان

یک هارد 1.5 ترابایت خریدیم به مبلغ 120 تومان بنا به ضربه ی جانانه ای که بهش وارد شد ! هارد دیتکت نمیشه و مشکل داره.
با اون ضربه ای که وارد شده از گارانتی ساقط شد! سازگار گرفت که تعمیر کنه جواب داد که غیر قابل تعمیر ! یعنی حتی با پرداخت هزینه هم نتونستند درست کنند.

حالا سوالات من : هارد با ضربه چه مشکلی براش پیش میاد؟ اونقدری ممکنه سقط بشه که دیگه اصلا هیچ جوره به درد نخوره ؟!

این هارد به نظرتون قابل تعمیره ؟ چند حالت متصوره ؟ به کجا بسپریم معتبر و معتمد باشه؟ (اگر فکر میکنید تبلیغ میشه پی ام دبدی ممنون )

اگر تعمیر بشه:
کلا ارزش تعمیر داره ؟!
هزینه اش دورو بر چقدر مبشه !؟
بعد تعمیر باید انتظار نابودی زود هنگام را داشته باشیم !؟

اگر تعمیر نشه:

واقعا باید انداختش تو سطل آشغال ؟!

اونطور که من شنیدم بوردش را میخرند؟! چند میخرند به نظرتون؟ یکی میگفت چون هنوز این هارد جا نیفتاده بوردشم خریدار نداره ولی بعد عید چرا مشتری خواهد داشت! اگر خواستیم بفروشیم کجا ببریم ؟!

دوستان خیلی از سوالات من بستگی به میزان خرابی و مهارت تعمیر کار و عوامل و فاکتورهایی دارد ولی تا هرچقدر که اطلاعات دارید بنده را راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

درود
اگه موقع کار کردن ضربه خورده باشه بد سکتور میگیره مگر اینکه اونقدر ضربه محکم باشه که تشکیلات توی هارد خورد بشه که قابل تعمیر نیست.
اگه وقتی خاموش باشه ضربه خورده باشه امید بیشتری به تعمیرش هست.
به اینجا سر بزن:

سلام دوستان
بعد از نصب پارتیشن مجیک روی لپ تاپی که 7 روش نصب بود یکی از درایو ها نا پدید شده! راهی برای برگردوندنش هست ؟
درود.
تو برنامه میشناسه درایو رو؟
شاید درایو Drive letter نداره.

ariajoker
20-03-2010, 23:22
درود
با عرض پوزش از دیر پاسخ دادن. من نسخه 10 این برنامه رو بر روی سون نصب کردم و کار میکنه و مشکلی نداره.
اگه پارتیشن دوباره ساخته شده دیگه با این برنامه نمیشه کاری کرد، شما ظاهرا وقتی پاک کردی یه پارتیشن به اسم H ساختی و دیگه برنامه کاری نمیکنه. اگه اینجوریه فقط با Recover my files میشه ریکاوری کرد.

سپاس دوست عزیز که پاسخ دادین. فقط امیدوارم این دفعه لطف کنین زودتر جواب بدین چون حال هاردم زیاد خوش نیست میترسم عمرش سر بیاد.
نخیر من H نساختم فقط درایو رو del کردم الان اخرین drive g هست.
الان ممکنه مراحل کار رو برای من توضیح بدین چکار کنم؟ اون درایو قبل از پاک شدن H بود.
در ضمن این نسخه رو دانلود کنم به درد میخوره دیگه؟

balaban25
22-03-2010, 10:46
من یه مشکل دارم اونم اینه که تو my computer ظرفیت اشغال شده در درایو سی رو 100 گیگ نشون میده اما وقتی همه فایل هارو high light و راست کلبک میکنم وproperties میزنم 16 گیگ نشون میده ...حالا داستان چیه ؟؟؟؟ویندوزم سون تازه ریختم هاردم فورمت نکردم....

bijanfth
25-03-2010, 17:10
سلام ... من یه هارد 80 مکستور دارم که تازگی به مشکل باهاش برخوردم. وقتی کامپیوتر رو خاموش می کنم و روشن میکنم زمانی که سیستم بالا میاد هارد با نام دیگه شناخته میشه مثلا maxtor رو loxtnr نشون میده و الان از طریق یه هارد دیگه و برنامه های پارتیشن رکاوری میتونم دوباره پارتیشن ها رو برگردونم اما به محض قطع و وصل شدن برق دوباره همون مشکل پیش میاد ؟ میخواستم بدونم علتش چیه و راه حلی داره ؟

godsmak
30-03-2010, 14:14
درود به همه دوستان.
چند روز پیش هارد Seagate 7200.11 من که هاردی بود که روش ویندوز نصب بود یکدفعه از کار افتاد(که دیروز فهمیدم مشکل از کجاست!)
در ضمن یه هارد Maxtor 320 هم داشتم که روش از اطلاعات مهم Backup میگرفتم.
به همین دلیل رفتم یه هارد جدید خریدم و گذاشتم روی سیستم تا بتونم فعلا باهاش کار کنم تا هارد قبلی رو درست کنم.
سپس هارد جدید رو پارتیشن بندی کردم و ویندوز روش نصب کردم، ولی با کمال تعجب دیدم که ویندوز هارد دوم یعنی مکستور رو به عنوان Disk 0 صفر میشناسه و
Samsung F3 جدید رو به عنوان Disk 1 . در صورتی که مکستور روی Sata 2 نصب شده!
اتفاق وحشتناک تر اینجاست که درایو مکستور در قسمت Manage ویندوز به صورت Unallocated میشناسه و هیچ کدوم از درایوهاشو نمیشناسه! :41:
ازتون خواهش میکنم کمکم کنید، چون اطلاعات روش برام واقعا مهمه! :19:

mazi1221
30-03-2010, 16:26
سلام من هاردم bad sector گرفته اما ویندوزم بالا میاد البته با مشکلاتی عجیب مثلاً موقع کپی فایل هنگ میکنه ..در موقع defragment هم همینطور ،از برنامه های زیادی هم واسه حل مشکل استفاده کردم اما همچنان هنگ و ... مشکل داره

نکته: هاردم تا 4 ماه دیگه گارانتی داره میخواستم بدونم آیا هارد جدید بهم میدند که اطلاعاتم رو منتقل کنم،بعد هارد خودم رو بشون بدم؟؟:41:

fade2amin
30-03-2010, 19:08
یا سلام خدمت اساتید
آقا هارد من الان دو هفته ای هست که داره اذیت میکنه. اونم از این قرار که سرعتش تو زمان Cut یا Copy فوق العاده پایین اومده. با این توجه که از سری Baracuda و سرعت بالاست. الان سئوالی که واسم پیش اومده اینکه این مسئله بنظر شما از چی میتونه باشه، ویروس ؟ بد سکتور ؟ خرابی ؟
خواهشا دوستانیکه واقعا مطلعن راهنمایی کنن که برای رفع مشکل ، Backup گیری و ... بزحمت کمتری بیفتم .
ممنونم .

maziarb
30-03-2010, 20:24
این تاپیک بیشتر سوال داره تا جواب:31: :31:

pooria.rio
02-04-2010, 19:18
سلام
من یه هارد مکستور 160 گیگ دارم
توسط ویندوز شناسایی نمیشه
الان با تبدیل ساتا به یو اس بی وصلش کردم،شناخته،اما متاسفانه قابل فرمت نیست
چی کارش کنم ؟؟؟
ضمنا هارده هراز گاهی هم یه صدایی میده وخود بخود remove میشه
یعنی انگار یو اس بی رو قطع میکنی و دوباره وصل میکنی

abbasazarpikan
04-04-2010, 15:57
کسی می تونه مشکل منو حل کنه ؟
هارد مکستور 500Gb
model:Stm3500418as
مشکل : شناسایی در Bios اما نشناختن درایوهای آن و کند شدن سیستم

daneshjoo86
06-04-2010, 10:54
سلام

پس از تبديل درايو E از Unallocated به E، وارد درايو نمي شود و پيغام

e:\ not accessible
The file or directory is corrupted and unreadable
مي دهد.

* در پارتيشن مجيك، درايو با ظرفيت درست آن نشان داده مي شود اما كنار نام آن علامت هاي (E) ?|? نمايش داده مي شود.

* در Active Partition recovery قابل بازيابي نيست.

* در PTDD كنار نام آن علامت X در دايره قرمز نشان مي دهد.

نه چك ديسك CHKDSK كار مي كند نه Fixboot . اطلاعات هم در آن وجود دارد و از بين نرفته است. فقط وارد درايو نمي شود.

لطفا راهنمايي كنيد چطور اين مشكل را رفع كنم؟

dj-mesk
06-04-2010, 16:25
سلام به دوستان عزیز
اگه هد هارد عوض بشه آیا هارد دوباره قابل استفاده هست یا اینکه پس از ریکاوری اطلاعات آن باید وارد سطل آشغال بشه؟
اگه کمک کنید ...متشکرم!!!!!!!:10:

Golbarg01
12-04-2010, 15:32
من یه سوال دارم البته مربوط به خرابی هارد نمیشه
سوالم اینه که اگر یه هارد رو تمام ظرفیتش رو پارتیشن بندی کنیم تا اینکه بخشیش به صورت unlocated باشه تاثیری در عملکردش داره؟یعنی عملکرد بهتری داره؟
چون ممکنه فعلا به همه فضای هارد نیاز نداشته باشیم و بخوایم بخشیش رو فعلا پارتیشن بندی کنیم.

alpacino_2010
12-04-2010, 15:45
سوالم اینه که اگر یه هارد رو تمام ظرفیتش رو پارتیشن بندی کنیم تا اینکه بخشیش به صورت unlocated باشه تاثیری در عملکردش داره؟یعنی عملکرد بهتری داره؟
چون ممکنه فعلا به همه فضای هارد نیاز نداشته باشیم و بخوایم بخشیش رو فعلا پارتیشن بندی کنیم.
نه ربطی به عملکرد هادر دیسک و تاثیر سرعت اون بر روی سیستم نداره .

...ALI...
12-04-2010, 22:46
دوستان من کامپیوتر پسر داییم دچاره مشکل بسیار عجیبی؟!!

بعد از اینکه ویندوزش عوض می کنم بعد از چند مدت سرعت ویندوزش بسیار می یاد پایین؟؟

می گفت که یک نیم ساعت یک بار طول کشیده که وارد ویندوز بشه!!!
این در حالی که بازی ها مثل قبل به راحتی اجرا می شن و همچنین برنامه ها ولی سرعت اینستال نرم فزارها هم کم شده.
می گید مشکل از چی می تونه باشه؟؟
(ویندوزش هم sp3 xp هست)

یک چیزم خودم چک کردم:
من هارد پسرداییم و کندم به کامپیتر خودم وصل کردم موقع بالا اومدن مادربردم یک همچین پیغامی داد:
Smart hard status : Bad back up and restore
حالا می گید مشکل از هارد می تونه باشه؟؟
با هیچ برنامه ای می شه هارد رو چک کرد؟

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:45 PM ----------

دوستان من باید این کامپیتر رو تحویلش بدم.
لطفا آقایی کنید:11:

alpacino_2010
12-04-2010, 23:35
دوستان من کامپیوتر پسر داییم دچاره مشکل بسیار عجیبی؟!!

بعد از اینکه ویندوزش عوض می کنم بعد از چند مدت سرعت ویندوزش بسیار می یاد پایین؟؟

می گفت که یک نیم ساعت یک بار طول کشیده که وارد ویندوز بشه!!!
این در حالی که بازی ها مثل قبل به راحتی اجرا می شن و همچنین برنامه ها ولی سرعت اینستال نرم فزارها هم کم شده.
می گید مشکل از چی می تونه باشه؟؟
(ویندوزش هم sp3 xp هست)

یک چیزم خودم چک کردم:
من هارد پسرداییم و کندم به کامپیتر خودم وصل کردم موقع بالا اومدن مادربردم یک همچین پیغامی داد:
Smart hard status : Bad back up and restore
حالا می گید مشکل از هارد می تونه باشه؟؟
با هیچ برنامه ای می شه هارد رو چک کرد؟

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:45 PM ----------

دوستان من باید این کامپیتر رو تحویلش بدم.
لطفا آقایی کنید:11:
مشکل مطمئا از هارد و فقط یک راه برای رفع مشکلش هست و اون اینه که هاردتون اگه مکستور با برنامه پاور مکس به فرمت کارخانه ای برگردونید و دوباره پارتیشن بندی کنید . به این طریق مشکلتون برطرف می شه . فقط یک نکته یاداوری کنم اطلاعاتون جابجا کنید . چون هارد کاملا فرمت می شه .

...ALI...
13-04-2010, 10:45
مشکل مطمئا از هارد و فقط یک راه برای رفع مشکلش هست و اون اینه که هاردتون اگه مکستور با برنامه پاور مکس به فرمت کارخانه ای برگردونید و دوباره پارتیشن بندی کنید . به این طریق مشکلتون برطرف می شه . فقط یک نکته یاداوری کنم اطلاعاتون جابجا کنید . چون هارد کاملا فرمت می شه .
دوست من این برنامه رو از کجا پیدا کنم؟

ضمنن این هارد sataهستش.

diamond Max 22

ariajoker
13-04-2010, 11:41
سپاس دوست عزیز که پاسخ دادین. فقط امیدوارم این دفعه لطف کنین زودتر جواب بدین چون حال هاردم زیاد خوش نیست میترسم عمرش سر بیاد.
الان ممکنه مراحل کار رو برای من توضیح بدین چکار کنم؟ اون درایو قبل از پاک شدن H بود.

کسی نمیدونست؟

...ALI...
13-04-2010, 13:53
دوست من این برنامه رو از کجا پیدا کنم؟

ضمنن این هارد sataهستش.

diamond Max 22

این برنامه ای که شما گفتید رو نتونستم پیدا کنم.
ولی با seatools dos رفتم و چک کردم smart check رو fail زد short drive self test رو fail زد long drive self test رو زدم 67 سکتور خراب پیدا کردم که برا تعمیرشون fail زد.

عجب روزی بود همش fail زد.

با اون برنامه ای شما گفتید قابل درست شدن هست؟
اگه می شه لینگشو بزارید

mjzaret
13-04-2010, 14:04

فکر نکنم زیاد تأثیری در عملکرد داشته باشه. آخه صفحات هارد به صورت یکپارچه هست و اینطوری نیست که ما تیکه تکیه اونو جدا کنیم و بزاریم کنار.

mjzaret
13-04-2010, 14:12
ولی با seatools dos رفتم و چک کردم smart check رو fail زد short drive self test رو fail زد long drive self test رو زدم 67 سکتور خراب پیدا کردم که برا تعمیرشون fail زد.

اگه می شه لینگشو بزارید

من پیشنهادم اینه که از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کنید.این نرم افزار در برطرف کردن بدسکتور بسیار قوی هست. من خودم از این نرم افزار استفاده کردم و جواب می ده.

لینک دانلود:

hadi.EST
13-04-2010, 14:31

اگه می شه لینگشو بزارید

سلام دوست من . هارد دیسک شما متاسفانه دچار بد سکتور سخت افزاری شده و بشدت در منطقه بحران قرار داره . :41: با تجربه ای که من دارم هر چه سریعتر هاردتون روجایگزین کرده و وقتتون رو تلف نکنید.. این بد سکتورها قابل تعمیر نخواهند بود. :20:

TousanRayan
14-04-2010, 07:47
سلام
من یک هارد 1 ترابایت مکستور درام که خراب شده یعنی به هیج وجه روشن نمی شه البته یک هارد با همچین سریالی داشتم که برداشون هو عوض کردم ولی بازهم کار نکرد برای گارانتی فرستادم اما یک لبه کوچک روی هارد رو بهانه کردند و عدم گارانتی خود حال اینکه از روز اول کوشه فلزی هارد همونطور بود ..
لطفا راه حل مشکل یا کسی که تعمیراتش خوب باشه معرفی کنید ..

alpacino_2010
14-04-2010, 09:34
سلام
من یک هارد 1 ترابایت مکستور درام که خراب شده یعنی به هیج وجه روشن نمی شه البته یک هارد با همچین سریالی داشتم که برداشون هو عوض کردم ولی بازهم کار نکرد برای گارانتی فرستادم اما یک لبه کوچک روی هارد رو بهانه کردند و عدم گارانتی خود حال اینکه از روز اول کوشه فلزی هارد همونطور بود ..
لطفا راه حل مشکل یا کسی که تعمیراتش خوب باشه معرفی کنید ..
اگه هاردتون با تعویض برد هم رفع مشکل نگردیده مشکل از قسمت هد هاردتون که برای رفع مشکل اون نیاز به ابزار خاصی بهترین کار این برای تعمیر به یک مرکز تعمیرات ببرید . اینهم فراموش کردم بگم برد که روی هارد می اندازید باید شماره چیپ ستش مثل هم باشه

MasterData
14-04-2010, 13:02
سلام
من یه هارد مسکتور دارم که موقع پاتیشن بندی سیستم قاطی کرد و ریست شد
اما حالا هر چی سی دی راخ انداز میذارم اصلا سیستم بوت نمیشه
هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم به محض اینکه هارد رو روی اون سیستم هم وصل کردن اصلا ویندوز اون سیستم بالا نمیاد دیگه

یعنی فقط اگه سیستم لود بشه میتونم هارد رو ببینم چه مشکلی داره ولی اصلا اجازه نمیده هیچ سیستم عاملی لود بشه

alpacino_2010
14-04-2010, 21:47
سلام
من یه هارد مسکتور دارم که موقع پاتیشن بندی سیستم قاطی کرد و ریست شد
اما حالا هر چی سی دی راخ انداز میذارم اصلا سیستم بوت نمیشه
هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم به محض اینکه هارد رو روی اون سیستم هم وصل کردن اصلا ویندوز اون سیستم بالا نمیاد دیگه

یعنی فقط اگه سیستم لود بشه میتونم هارد رو ببینم چه مشکلی داره ولی اصلا اجازه نمیده هیچ سیستم عاملی لود بشه

شما هاردتون با برنامه power max به فرمت کارخانه ای برگردونید به اصطلاح هاردتون low level format کنید . ببنید مشکلتون حل می شه و بعد هاردتون با برنامه max blast پارتیشن بندی کنید .

...ALI...
14-04-2010, 23:32
شما هاردتون با برنامه power max به فرمت کارخانه ای برگردونید به اصطلاح هاردتون low level format کنید . ببنید مشکلتون حل می شه و بعد هاردتون با برنامه max blast پارتیشن بندی کنید .

آقا این power max رو از کجا بیاریم؟

...ALI...
15-04-2010, 14:06
یکی کمکی برسونه؟:13:

alpacino_2010
15-04-2010, 15:03
آقا این power max رو از کجا بیاریم؟
می تونید پاور مکس از این لینک دانلود کنید

Golbarg01
15-04-2010, 19:29
هارد ساتای اینترنال رو چجوری نصب کنیم به مادربورد؟منظورم جای وصل شدن کابلشه به هارد و مادربورد(یه هارد یک ترابایت)
در ضمن سیم برقش چی؟الان به هارد اولم سیم برق مستقیم وصل میشه به هارد از منبع برق منتها وسطش یه شاخه جدا شده(از سیم های شاخه ای که از منبع برق اومده) باید همونو به هارد دومی وصل کنم؟
البته یکی هم به دی وی دی رام وصل شده که اونم دو قسمت میشه.اونی که به دی وی دی رام وصل شده رو به هارد دوم وصل کنم بهتره یا اونی که به هارد وصل شده؟چون از دی وی دی رامم کمتر استفاده می کنم تا هارد
همینطور در مورد نحوه اتصال کابل ساتا به اسلات مادر بورد و هارد و اینکه برعکس وصلش نکنم

همینطور در مورد مبدل تبدیل کابل برق molex به sata مشکلی پیش نمیاد؟
یا باید کابل برق ساتا یه راست از پاور خارج بشه و به هارد وصل بشه؟چون فکر نکنم پاورم کابل ساتا داشته باشه
چون یه جا خوندم ممکنه مشکلی پیش بیاد درسته؟(چون نوشته بود کابل برق ساتا باید پنج تا رشته سیم داشته باشه ولی مبدل ها چهار تا دارن و این باعث کاهش طول عمر قطعات هارد میشه و زودتر خراب شدن هارد و از دست رفتن اطلاعات و ...)من قبلا یه مبدل خریدم که 4 تا رشته سیم داره مبدلی که پنج تا رشته سیم داشته باشه هم هست؟اگر هست برم از اونا بخرم اگر ممکنه مشکلی به وجود بیاد؟
ضمنا هاردی که حجم بیشتری داره برق بیشتری هم مصرف می کنه؟یعنی ممکنه power ام براش مناسب نباشه؟!

MasterData
15-04-2010, 21:58
اخه مشکل اینه که وقتی هارد رو به هر سیستمی وصل میکنم حتی با CD بوت هم نمی تونم سیستم رو بالا بیارم

:41::41:

...ALI...
16-04-2010, 00:34
می تونید پاور مکس از این لینک دانلود کنید

دوسته من این برنامه نیاز به فلاپی داره و ماله 2004 هستش. جدید تر از این نیست؟

alpacino_2010
16-04-2010, 15:05
از این لینک می تونید استفاده کنید . ابزار ههای تعمیراتی جالبی برای هارد داره من خودم ازش استفاده می کنم . خیلی کاربردی

hadi.EST
16-04-2010, 21:19
دوسته من این برنامه نیاز به فلاپی داره و ماله 2004 هستش. جدید تر از این نیست؟

به احتمال قوی پارتیشن متعلق به MBR یعنی پارتیشنی که فایلهای بوت اولیه ویندوز در اون قرار دارند دچار آسیب شده . این پارتیشن به صورت مخفی هست و با نرم افزارهای مختص هارد قابل دستیابی و تعمیر هست!:20:
شما نرم افزار چک سخت افزاری مربوط به هاردهای مکستور بنام Sea Tools برای پلتفرم Dos آخرین نسخش رو میتونید از قسمت پشتیبانی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کنید . فایل بصورت ایزو هست . با نرو روی یک سی دی رایتش کنید و از طریق بوت در داس برنامه رو اجرا کنید. بعد از قسمت منو برنامه ziro all یا همون low level سابق رو انتخاب و هارد رو بطور کامل فرمت نه بلکه پاک بکنید . فقط در نظر داشته باشید که اطلاعات هارد شما بعد از این عمل به هیچ عنوان و تحت هیچ برنامه ای باز یابی نخواهد شد.:41:

Low Level Format هم برای هاردهای 10 سال پیش بود . که امروزه به اشتباه گفته میشه. :13: هاردهای امروزی فقط برای یک بار تمام در کارخانه فرمت میشند و این عمل برای اونها مفهومی نداره.:5:

...ALI...
16-04-2010, 22:07
اینم لینکه مستقیمش تا یک هفته:

...ALI...
17-04-2010, 22:18
به احتمال قوی پارتیشن متعلق به MBR یعنی پارتیشنی که فایلهای بوت اولیه ویندوز در اون قرار دارند دچار آسیب شده . این پارتیشن به صورت مخفی هست و با نرم افزارهای مختص هارد قابل دستیابی و تعمیر هست!:20:
شما نرم افزار چک سخت افزاری مربوط به هاردهای مکستور بنام Sea Tools برای پلتفرم Dos آخرین نسخش رو میتونید از قسمت پشتیبانی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کنید . فایل بصورت ایزو هست . با نرو روی یک سی دی رایتش کنید و از طریق بوت در داس برنامه رو اجرا کنید. بعد از قسمت منو برنامه ziro all یا همون low level سابق رو انتخاب و هارد رو بطور کامل فرمت نه بلکه پاک بکنید . فقط در نظر داشته باشید که اطلاعات هارد شما بعد از این عمل به هیچ عنوان و تحت هیچ برنامه ای باز یابی نخواهد شد.:41:

Low Level Format هم برای هاردهای 10 سال پیش بود . که امروزه به اشتباه گفته میشه. :13: هاردهای امروزی فقط برای یک بار تمام در کارخانه فرمت میشند و این عمل برای اونها مفهومی نداره.:5:

دوست من کاری که گفتید رو کردم. بعد از 2 ثانیه که گزینه ی erase ziro رو زدم انگار کارش تموم شد و جلوی اسم هارد نوشت pass بعدش short test زدم که failed نوشت ولی long test رو برعکس گذشته بهد از یک ساعت که pass اعلام کرد.
الان به نظر شما دیگه چی کار کنم؟
ضمنن هنوز مادربرد ارور smart :bad recover and replace برای این هارد می ده.

hadi.EST
18-04-2010, 13:30
شما مطمئنید که هارد رو Ziro All کردید؟1 این عملیات برای یک هارد معمولی حدود یک ساعت طول میکشه!:20:
مراحل رو دوباره با دقت تکرار کنید . در آخر اگه نشد هرد رو جایگزین کنید.

Memarzadeh
18-04-2010, 15:38
سلام
برای انتقال اطلاعات هارد قدیمی به هارد جدید، از کابل تبدیل IDE To Usb استفاده نمودم. پس از اتصال دستگاه Devise مربوطه را شناسایی نمود ولی هیچگونه درایوی برای مشاهده اطلاعات هارد قدیمی ایجاد نکرد. (مشابه وقتی که با اتصال یک فلش به دستگاه، بسته به نوع پارتیشن بندی هارد و تعداد Drive ها، آخرین Drive جهت دسترسی به اطلاعات فلش مورد استفاده قرار می گیرد.) لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا می توانم اطلاعات هارد را مشاهده کنم. اینم بگم که با تعویض هارد و اتصال یک هارد قدیمی دیگر همین اتفاق افتاد.
سپاس

...ALI...
18-04-2010, 20:14
سلام
برای انتقال اطلاعات هارد قدیمی به هارد جدید، از کابل تبدیل IDE To Usb استفاده نمودم. پس از اتصال دستگاه Devise مربوطه را شناسایی نمود ولی هیچگونه درایوی برای مشاهده اطلاعات هارد قدیمی ایجاد نکرد. (مشابه وقتی که با اتصال یک فلش به دستگاه، بسته به نوع پارتیشن بندی هارد و تعداد Drive ها، آخرین Drive جهت دسترسی به اطلاعات فلش مورد استفاده قرار می گیرد.) لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا می توانم اطلاعات هارد را مشاهده کنم. اینم بگم که با تعویض هارد و اتصال یک هارد قدیمی دیگر همین اتفاق افتاد.
سپاس

دوست من مادربردهای جدید که ورودی IDE هم دارن.

extreme2006gh
18-04-2010, 22:02
درخواست کمک : لطفا هر کی تخصص یا تجربه ای داره کمک
کنه خدا خیرتون بده

اومدم پارتیشن های هاردم رو با Partition Manager تغییر بدم ولی وسط کار سیستم ریستارت شد بعد که بالا اومد دیدم همه هارد یکپارچه شده و از پارتیشن ها و اطلاعات هارد هم خبری نیست.

با چند تا نرم افزار ریکاوری کردم همه اطلاعات رو برام ریکاوری کرده ولی مثلا فایلهای تصویر و صوتی اجرا نمیشه
ولی فایل ریکاوری شده

لطفا راهنمایی کنید
بیچاره شدم تو رو خدا هرکی تجربه داره راهنمایی کنه
با تشکر

Memarzadeh
19-04-2010, 10:22
دوست من مادربردهای جدید که ورودی IDE هم دارن.

حرف شما درسته ولی هارد قدیمی من مشکل پیدا کرده و می خوام از طریق USB بشناسونمش
در حقیقت از طریق ورودی IDE جواب نگرفتم

ms2007
19-04-2010, 13:08
سلام دوستان عزیز
یکی از دوستان سیستمش را برای نصب ویندوز آورد پیشم اما پس از زدن کامپیوتر به برق دیدم سیستم روشن نمیشه گفتم شاید ایراد از پاورش باشه و پاورش رو روی کیس خودم بستم ببینم کار میکنه یا نه تست کردم دیدم که بله سالمه اما متاسفانه دیدم که سیستمم دیگه هارد دیسکم را نمیشناسه (مدل ماکستورDiamondMax Plus 9 هشتاد گیگ) ماکستور 6y080Lیعنی توی بایوس هم دیتکت نمیشه به نظر شما دوستان چه ایرادی پیدا کرده؟؟
کاری که کردم : یک هارد دیگه از همین مدل تست کردم دیدم کار میکنه / جامپر رو جابه جا کردم فایده نداشت /حتی به صورت یک هارد دوم به IDE2 وصل کردم اثر نداشت /چراغ هارد موقع روشن کردن سیستم چند لخظه روشنه بعد خاموش میشه
به نظرتون آیا هارد سوخته و راهی برای زنده کردنش هست ؟ راستش اطلاعات مهمی توش دارم اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

esam150d
19-04-2010, 20:21
سلام خدمت دوستان
یه هارد 500 مکستور دارم که از سری هاردهایی بود که مشکل داشتن باید فریمورشون آپدیت میشد که با کمک دوستان P30world تونستم درستش کنم.
این هارد دچار حمله شدید بدسکتور شد که با همین بدسکتوراش باهاش کار میکردم چون اطلاعاتش خیلی لازمم بود.
الان این هارد فقط دیتکت میشه ولی هیچ کدوم از پارتیشن هاش تویه ویندوز نشون داده نمیشه( یه هارد 80 دارم که ویندوز روی اون نصبه) وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد خیلی طول میکشه ولی زمانی که این هارد رو جدا میکنم راحت ویندوز بالا میاد.
با خیلی از نرم افزارها روش کار کردم خیلی از این نرم افزارها نمیشناسن هاردو بعضی هاشون هم فقط نزدیک 80 گیگ این هاردو میشناسن ولی هیچ کاری نمیتونن بکنن.
اصلا با هیچ نرم افزاری نه میتونم از روی هارد بخونم نه میتونم بنویسم
فکر کردم مشکل از MBR باشه ولی هیچ کدوم از نرم افزارهای MBR نتونستن روی هارد بنویسن.
دوستان عزیز اگه میتونین کمکم کنید تا این هارد به زندگی برگردونم
اطلاعاتش خیلی لازمم هست اگه اطلاعاتشو برگردونم عالی میشه.
مرسی

اینم یه سری اطلاعات
Maxtor 500 GB
DiamondMax22
STM3500320AS
DiamondMax 7200.11
نرم افزار هایی که باهاشون کار کردم
PTDD Partition Table Doctor 3.5
HDD Regenerator
DIY DataRecovery MBRtool
Hiren's BootCD

mohsenkh1988
20-04-2010, 03:10
سلام دوستان.

برای من یه مشکل عجیب (و حماقت واری!!!) پیش اومد!همین چند دقیقه پیش کابل پاور هارد من (همون کابلی که پهن تر هستش.فکر کنم پاوره) درحالی که سیستم روشن بود از جاش در اومد.سیستم بلافاصله دیگه درایو های مربوط به اون هارد رو نشناخت.سیستم و خاموش کردم و کابل ها رو چک کردم.ولی سیستم دیگه این هارد و کلا نمی شناسه!!:41:

دو تا سوال داشتم.

یکی اینکه کسی می دونه دقیقا چه اتفاقی واسه هاردم افتاده؟؟

دوم هم اینکه آیا راهی برای بازیابی اطلاعاتش با توجه به این شرایط وجود داره یا نه.

در ضمن هارد Seagate هستش.Barracuda 500GB

mohsenkh1988
20-04-2010, 03:31
دوستان

من امروز هاردم به یه علت مضحک!! در حین کا کابل پاورش در اومد و دیگه سیستم تحت هیچ شرایطی نمی شناستش!کسی می دونه دقیقا چه اتفاقی واسه هارد افتاده و اینه آیا اطلاعاتش قابل ریکاوری هست یا نه!:41:

مرسی

aamsalehi
20-04-2010, 13:10
کامپیوتر من که کتدر برد گیگا دارد هارد های ساتا را مانند cool disck شناسایی میکند و در کنار آیکون ساعت فلش سبز رنگ مخصوص remove کردن تجهیزات US B را میآورد که با کلین روی آن هارد ساتا را نشان میدهد. هارد نو خریدم و همین مشکل را دوباره دیدم . هارد قدیم 160 ماکستور بود و جدیده 500 سامسونگ.چطوری این مشکل حل میشود؟

masoud_9861
20-04-2010, 23:09
سلام
من 3 تا هارد 160 مکستور دارم
که هر سه مثل هم از بین رفتن
کابل برق ساتا بر عکس جا رفته
و یه IC رو برد هارد کاملا از بین رفته
هارد رو هم وقتی به سیستم وصل میکنم سیستم اصلا روشن نمیشه
تا میاد روشن کنه خودش خاموش میکنه
با تعویض برد امکان بازیابی اطلاعات هستش !
میشه اصلا چنین هاردی روو درستش کرد !؟

masoud_9861
21-04-2010, 20:35
ای بابا چه قدر پاسخ داده شد!!
من که مشکلم برطرف شد
اگر کسی چنین مشکلی داشت با تعویض یک IC میتونه مشکل رو برطرف کنه و هارد مثل روز اولش کار میکنه :46:

...ALI...
23-04-2010, 00:33
آقا من هارد لپ تاپه یکی از آشناهامون به کلی پاک شده.
یعنی وقتی می خوام ویندوز اینستال کنم دقیقا می نویسه drive unallocated .
پارتیشنشم delete شده.
راهی هستش که بتونم اطلاعات رو ریکاوری کنم.؟:13:

masoud_9861
28-04-2010, 21:47
توسط برنامه Recover My Files میتونی برگردونی
من خودم از رو هاردی که تمام درایو هاش پاک شده بود توسط این برنامه recover کردم

milad1985
04-05-2010, 12:30
سلام دوستان
در حين Resize كردن يك پارتيشن (افزايش) بودم كه برق رفت! و ديگه ويندوز نه پارتيشنم رو ميشناسه و نه اون فضايي كه قرار بود بهش اضافه بشه. كل هارد (يك ترابايت) پارتيشن از دست رفته 700 گيگ و فضاي اضافه شده 83 گيگ و 100دو تا گيگ هم دو تا پارتيشن سالم و بدون اشكال.
Partition Magic پارتيشن و فضاي اضافه رو يك پارچه نشون ميده و فرمت ناشناس عجيب و غريبي رو براش عنوان كرده و هيچ كاري هم نميتونه باهاش بكنه!
Hardware Management درايو 783 گيگ رو نشون ميده كه Healthy ولي سيستم فايل رو Unknown ميزنه.
Active @ Partition Recovery همه پارتيشن ها و فولدر و فايل هارو درست نشون ميده
فكر كنم فقط FAT آسيب ديده باشه.
اگه اينطوره با چه نرم افزاري و چه طوري ميتونم FAT رو ريكاوري كنم؟ اطلاعات اون پارتيشن 700 گيگ و يكي از اون 100گيگ ها خيلي حياتيه
ممنون ميشم سريع راهنمايي كنيد

AMIIIIIIR
04-05-2010, 21:16
من یک هارد80 هیتاچی دارم که به نظرم بد سکتور شده و تقریبا روزی یکبار گیر می کند و باید ریستارت کرد آیا نرم افزار خاصی برای تشخیص خراب بودن هارد وجود دارد .

milad1985
05-05-2010, 09:19
خيلي ممنون از پاسختون
خودم دست به كار شدم و با يه ريسك بزرگ هارد و كاملا درست كردم
ريكاوري نميشد چون اصلا اطلاعات MBR هم اشتباه بود. MBR رو با استفاده از كتابهاي معماري كامپيوتر و ساختمان داده ها درست كردم. LW Format كردم و بعدش ريكاوري. حتي اسم يه فايل هم عوض نشد. كامل كامل.
منتها از 4 بعد از ظهر ديروز تا 5 صبح امروز طول كشيد!

shahab-rayane
06-05-2010, 20:45
سلام یک هارد 500 سامسونگ دارم موقع بوت شدن یا موقع باز کردن برنامه صدای دلخراشی میده 3 سال هم گارانتی داره الان هفت ماه دارمش ایا گارانتی سام ببرم عوض می کنه

mjzaret
07-05-2010, 01:29
من یک هارد80 هیتاچی دارم که به نظرم بد سکتور شده و تقریبا روزی یکبار گیر می کند و باید ریستارت کرد آیا نرم افزار خاصی برای تشخیص خراب بودن هارد وجود دارد .

با برنامه HDD Regenerator 1.71 می‌تونید هاردتون رو چک کنید و ببینید که بد سکتور داره یا نه.

برای توضیحات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک دانلود برنامه به صورت مستقیم:

:11:

---------- Post added at 02:29 AM ---------- Previous post was at 02:28 AM ----------

سلام یک هارد 500 سامسونگ دارم موقع بوت شدن یا موقع باز کردن برنامه صدای دلخراشی میده 3 سال هم گارانتی داره الان هفت ماه دارمش ایا گارانتی سام ببرم عوض می کنه

اگه از لحاظ سرعت و بوت شدن و دیگر مسائل مشکلی نداشته باشید گارانتی قبول نمی‌کنه.

alishtain
08-05-2010, 06:29
تعمیرات تخصصی هارد دیسک ...
سخت افزاری و نرم افزاری ...
ریکاوری تضمینی ...(حتی بعد از LLF)
تبریز - پاساژ سهند - طبقه اول - پ 38 - لاجیک سیستم

تخفیف ویژه برای بچه های سایت ...

ariajoker
08-05-2010, 14:02

کسی اطلاعی نداشت؟

arman665
10-05-2010, 11:54
سلام
ما يه هارد 250 ترنسند داريم ، با برنامه Acronis از قسمت ADD NEW DISK رفتيم هارد رو انتخاب كرديم و بعد يه دو سه تا NEXT زديم و سيستم رفت تو حالت REBOOT و بعد كه ويندوز بالا اومد ديگه هارد رو تو هيچ سيستمي نمايش نميده ! و فقط تو خود برنامه اسمش رو مينويسه حالا نظرتون در اين موضوع چيه ؟

amd>intel
10-05-2010, 12:02
شما پارتشین بندی کنید دوباره

arman665
10-05-2010, 12:20
شما پارتشین بندی کنید دوباره
خب دوباره پارتيشن بندي كنم يعني هارد رو نمايش ميده ؟ آخه تو هيچ سيستمي هارد رو نمايش نميده ! منظورتون هارد رو دوباره پارتيشن بندي كنم ؟ آخه اصلا نمايش نميده كه بخوام پارتيشن بندي كنم ! بعد اطلاعات هاردم پاك ميشه !؟
اگه ميشه يكم بيشتر توضيح بديد.

Buddy
10-05-2010, 14:59
سلام
من یه هارد اکسترنال transcend storejet 35t گرفتم، وقتی در نرم افزار کریستال چک می کنم، سرعت انتقال اطلاعات رو حدود 40 مگابایت میگه، تو دفتر چشم همینو نوشته، ولی وقتی از هارد خودم به هارد اکسترنال اطلاعات رو منتقل میکنم حداکثر 20 مگابایت در ثانیه است، یعنی برای هر گیگ یک دقیقه،
وقتی هارد اکسترنال رو خریدم فرمت fat بود که من فرمتش کردم به ntfs .

در ضمن وقتی از دیویدی رایتر فایل منتقل می کنم سرعت بیشتر از 10 مگ نمیشه.
اگر کسی می دونه علت چیه لطفا کمک کنه..ممنون

moji643
10-05-2010, 20:47
سلام دوستان عزیز
متاسفانه چند روزیه که سیستم من مشکلی داره میخواستم هر کسی چیزی میدونه کمکم بکنه

راستش هاردم مدتی بهم ریخته بود تا اینکه بردمش و هارد به هارد کردم و مقداری از اطلاعاتم رو برداشتم تا ویندوز جدید بریزم روش وقتی که خواستم درایو سی رو فرمت کنم تا ویندوز جدید روش بذارم متوجه شدم که فقط یک درایو نشون میده!!! یعنی بقیه ی درایوها رو نداشتم و الانم ندارم. یعنی فقط درایو سی رو دارم. حتی الانم خواستم با رم ریدر کارت مموری بذارم روش و عکسهاشو در بیارم ولی اون درایو رو هم نخوند!! خواستم ببینم دوستان عزیز چه پیشنهادی دارن.
خیلی تشکر
موفق باشید

Sport Samand
11-05-2010, 07:43
سلام دوستان،من یه هارد اکسترنال WD دارم که 320 هست ، این هارد در اثر ضربه یا هر چیز دیگه ای که خودمم درست نمی دونم دیگه هیچ اطلاعاتی رو نشون نمی ده،البته هارد فعالیت می کرد ولی کارکرد PC کند می شد در هنگام وصل بودن به Pc هارد Detect میشد وارد درایو هارد نمی تونستین بشین و پیغام فرمت میداد،خلاصه سعی کردم اطلاعاتی که خیلی برام ارزش داره رو Recovery کنم،ولی از شانس بدم دیگه هارد هم Detect نشد،یعنی الان هارد چراغش روشن میشه و صدای موتور داخلش میاد ولی pc یا laptop هیچ کدوم این هارد رو نمی شناختند،این هارد گارانتی سازگار هست،هارد رو برای همون گارانتی بردم،اونا گفتن مشکل از هارد هست و براتون تعویض می کنیم ولی اطلاعات رو اگر بخواین بر گردونین 150 تا 200 هزار تومن می گیرن،خلاصه منم قبول کردم چون اطلاعات روش برام خیلی ارزش داره.

حالا سوالم از دوستان اینه که،هارد اکسترنالی که دیگه Detect حتی نمیشه آیا امیدی به بازگردوندن اطلاعات روش هست؟چند درصد احتمال داره اطلاعاتم سالم بر گرده؟ اگر گاران تی نتونه اطلاعات رو برام برگردونه آیا جایی هست که به صورت تحصصی بتونه اطلاعاتم رو زنده کنه؟چون گارانتی می گفت اگر هارد رو به افرادی غیر از خود گارانتی بسپرم دیگه گارانتیش هم از بین می ره و عملا هم هارد رو از دست داده بودم و هم اطلاعات رو،ممنون میشم دوستان راهنماییم کنین:11:

saegheh67
11-05-2010, 16:28
بچه ها کمک 1.5 ترابایت اطلاعاتم در خطره چند روز پیش داشتم یکی از درایوهاس هارد 1.5 ترای خودم را چک دیسک میکردم که بعد از ان مرتبا پیغام disk failure را ویندوز بعد از هر بار اجرا به من میداد که من گفتم شاید با تعویض کابلها مشکلم حل بشه کابلها را از هار 1.5 جدا کردم و 1 تا 2 روز هم وصل نکردم وبدون اون کار میکردم تا امروز وصلش کردم ودیدم درایوهای پیشی که روی هارد بوده را نمیشناسه و missing زده و هارد را با نام dis1 میشناسه ولی invalid میشناسه روی reactive هم کلیک میکنم اتفاقی نمیفته و ارور میده و یک گزینه conver to basic disk هم که فایلامو پاک میکنه روی گزینه های درایوهای پیشی هم که کلیک میکنم پیشنهاد چک دیسک میده ولی درایوی وجود نداره تا چک دیسک کنم تو رو خدا کمکم کنید اخه 1.5 ترا حیفه به خدا

T E R M I N A T O R
13-05-2010, 11:21
سلام من هارد اکسترنال Western Digital My Book Elite 1 TB خریده ام. میخواستم بدونم چجوری ازش مراقبت کنم که عمرش طولانی تر بشه. مثلا عمودی بزارمش یا افقی؟ البته شرکت سازنده اش پیشنهاد عمودی داده ولی اگه عمودی بزارمش امکان تکان خوردن یا افتادنش خیلی زیاده برای همین من افقی گذاشتمش آیا مشکل خاصی پیش میاره؟
همچنین کجای میز کامپیوتر بزارمش بهتره؟ میز کامپیوتر من چون جای اضافی زیادی نداره من هارد رو بین اسپیکر (SUB) و مانیتور قرار داده ام. آیا امواج مانیتور و اسپیکر روش تاثیر میزاره؟ آخه خیلی می ترسم زود خرابش کنه.
اگه ممکنه زود راهنمایی ام کنین. اگه نکات مفید دیگه ای برای افزایش طول عمر هارد اکسترنال سراغ دارین که من به ذهنم نرسیده لطفا بگین. مرسی

aqronis
13-05-2010, 23:15
کسی اطلاعی نداشت؟
درود بر همه دوستان.
ابتدا با عرض معذرت از همه دوستان که در این تاپیک به سوالاتشون دیر پاسخ داده میشه.
بنده مدت زیادی نمیتونم به کامپیوتر و اینترنت دسترسی داشته باشم...
اگر از سوالات دوستان پاسخی ناقص مونده ببخشید.
و شما رجوع کنید به صندوق پیام خصوصی.

farhadesawands
14-05-2010, 15:00
سلام یه هارد سیگیت نو یک ترا بایت خریدم ولی تا اومدم پارتیشن بندی کنم یه صدای چیک چیک از اون بلند شد که گه گاهی قطع می شد وقتی ویندوز رو نصب کردم و بقیه پارتیشنها رو ساختم دوباره شرو ع به چیک چیک کرد و متوجه شدم وقتی که این صدا رو میده سیستم کتملا هنگ می کنه low level format زدم بازم درست نشد بد سکتور هم ندارد به نظر شما علت چیه بفرستم گارانتی یا یه راه کار دیگه داره ممنون

T E R M I N A T O R
15-05-2010, 12:03
سلام من هارد اکسترنال Western Digital My Book Elite 1 TB خریده ام. میخواستم بدونم چجوری ازش مراقبت کنم که عمرش طولانی تر بشه. مثلا عمودی بزارمش یا افقی؟ البته شرکت سازنده اش پیشنهاد عمودی داده ولی اگه عمودی بزارمش امکان تکان خوردن یا افتادنش خیلی زیاده برای همین من افقی گذاشتمش آیا مشکل خاصی پیش میاره؟
همچنین کجای میز کامپیوتر بزارمش بهتره؟ میز کامپیوتر من چون جای اضافی زیادی نداره من هارد رو بین اسپیکر (SUB) و مانیتور قرار داده ام. آیا امواج مانیتور و اسپیکر روش تاثیر میزاره؟ آخه خیلی می ترسم زود خرابش کنه.
اگه ممکنه زود راهنمایی ام کنین. اگه نکات مفید دیگه ای برای افزایش طول عمر هارد اکسترنال سراغ دارین که من به ذهنم نرسیده لطفا بگین. مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

shahyad_plc
17-05-2010, 14:09
سلام من یک هارد ۵۰۰ گیگ sata دارم با مارک هیتاچی .
من هارد رو برای تست سیستم دوستم وصل کردم به کامپوترش بعد که سیستمش رو روشن کردم فن سی پی یوش یك لحظه کار کرد و قطع شد .
بعد که هارد رو وصل کردم به سیستم خودم کار نکرد اون یکی هردم کار میکنه ولی وقتی کابل برق هارد هیتاچی رو وصل میکنم فن سی پی یو یك لحظه کار میکنه و قطع میشه و وقتی دوباره سیستم رو روشن میکنم روشن نمیشه در حالي كه سيستمم با اون یکی هاردم روشن میشه .
مشكل هاردم چيه؟

f6rhad
18-05-2010, 12:03
سلام دوستان
چی بگم که دلم خونه از دست هاردام
من قبلا یه هارد 500 گیگ مکستور دایاموند 22 داشتم بعد یه مدت موقع کار با ویندوز یه دفعه یه صفحه آبی میومد و ویندوز ریستارت می شد .. این قضیه تکرار شد و تکرار شد که بالاخره هاردم سوخت .. البته هاردم کهر می کرد .. یعنی صفحه هاش می چرخید ولی ویندوز بالا نمیومد و کلا تو هیچ سیستمی شناخته نمی شد ..
بعد رفتم یه هارد 1 ترا مکستور دایاموند 22 STM31000528AS گرفتم و اینو فرستادم گارانتی ویستا پخش
که جالبه جاش یه هارد 500 سی گیت فرستادن.. هرچند که میگن هر دوتاش یه چیزه ولی خوب بازم به نظر من عجیبه
حالا جدیدا این هارد 1 ترا بعد 5-6 ماه کار کردن اون صفحه آبیه میاد و ریستارت میشه ... وقتی .یندوز 7 بالا میاد میگه failure خورده هاردت و مشکل از درایوهاست(اسم همشون رو می نویسه) و میگه بک آپ بگیر و تا وقتی تعمیر نکردی ازش استفاده نکن
درایوهاو 2 تای اولی 100 گیگ بقیه 200 گیگ هستن .. سیستمم هم خیلی روشنه چون دانلود می کنم.. ولی اصلا موقع کار کردن تکونش نمی دم یا ضربه نمی خوره
به نظرتون اگه به غیر پارتیشن c بقیه حذف کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم مشکلم حل میشه؟؟
چیکار باید کنم؟؟
ممنون میشم کمکم کنین.

اینم پیغام خطاش:
Instructions For Fixing Hard Disk Errors:
We strongly recommend that you backup your computer to avoid potential data loss.
After you have backed up your computer, you should contact your computer manufacturer or other hardware technical support to determine if the disk with errors needs to be repaired or replaced.
We recommend that you store these printed instructions together with the media used to back up your data (for example, the CDs or USB flash drive used to store your backup), so that everything you need to fix your computer is in one place.
The following information is provided to help the hardware technical support person diagnose the hard disk with errors.
Disk Name: STM31000528AS ATA Device Volume: C:\;D:\;E:\;F:\;G:\;H:\

*Morteza*
18-05-2010, 21:18
کل هارد یه لپ‌تاپ فرمت شده و فقط یک درایو هست که یه لینوکس RedHat داره. هارد اطلاعات خیلی مهمی داشته که می‌خوام برگردونمشون، بهترین راه چیه؟
توضیحات:
قبلا ویندوز سون نصب بوده و چندتا درایو داشته ولی الآن فقط یه درایو با نام Filesystem داره که فضای خالیش به اندازه تقریبا کل فضای هارده.
برای ویندوز همه جور نرم‌افزار بازیابی اطلاعات دارم (hiren boot 10.4) هم دارم ولی برای لینوکس هیچی
لپ‌تاپ: acer

تشکر از کمکتون!

poyul
18-05-2010, 21:52
سلام من یک هارد ۵۰۰ گیگ sata دارم با مارک هیتاچی .
من هارد رو برای تست سیستم دوستم وصل کردم به کامپوترش بعد که سیستمش رو روشن کردم فن سی پی یوش یك لحظه کار کرد و قطع شد .
بعد که هارد رو وصل کردم به سیستم خودم کار نکرد اون یکی هردم کار میکنه ولی وقتی کابل برق هارد هیتاچی رو وصل میکنم فن سی پی یو یك لحظه کار میکنه و قطع میشه و وقتی دوباره سیستم رو روشن میکنم روشن نمیشه در حالي كه سيستمم با اون یکی هاردم روشن میشه .
مشكل هاردم چيه؟

احتمالش هست که پاور نکشه.:13:

shahyad_plc
18-05-2010, 23:32
احتمالش هست که پاور نکشه.:13:

نه مشكل پاور نيست پاورم 530 وات green هستش.
ضمنا من قبلا وصل ميكردم مشكلي نداشت بعد از اينكه به سيستم دوستم وصل كردم اينجوري شد.

f6rhad
19-05-2010, 00:43
سلام دوستان
من قبلا یه هارد 500 گیگ مکستور دایاموند 22 داشتم بعد یه مدت موقع کار با ویندوز یه دفعه یه صفحه آبی میومد و ویندوز ریستارت می شد .. این قضیه تکرار شد و تکرار شد که بالاخره هاردم سوخت .. البته هاردم کهر می کرد .. یعنی صفحه هاش می چرخید ولی ویندوز بالا نمیومد و کلا تو هیچ سیستمی شناخته نمی شد ..
بعد رفتم یه هارد 1 ترا مکستور دایاموند 22 STM31000528AS گرفتم و اینو فرستادم گارانتی ویستا پخش
که جالبه جاش یه هارد 500 سی گیت فرستادن.. هرچند که میگن هر دوتاش یه چیزه ولی خوب بازم به نظر من عجیبه
حالا جدیدا این هارد 1 ترا بعد 5-6 ماه کار کردن اون صفحه آبیه میاد و ریستارت میشه ... وقتی .یندوز 7 بالا میاد میگه failure خورده هاردت و مشکل از درایوهاست(اسم همشون رو می نویسه) و میگه بک آپ بگیر و تا وقتی تعمیر نکردی ازش استفاده نکن
درایوهاو 2 تای اولی 100 گیگ بقیه 200 گیگ هستن .. سیستمم هم خیلی روشنه چون دانلود می کنم.. ولی اصلا موقع کار کردن تکونش نمی دم یا ضربه نمی خوره
به نظرتون اگه به غیر پارتیشن c بقیه حذف کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم مشکلم حل میشه؟؟
چیکار باید کنم؟؟
ممنون میشم کمکم کنین.

اینم پیغام خطاش:
We strongly recommend that you backup your computer to avoid potential data loss.
After you have backed up your computer, you should contact your computer manufacturer or other hardware technical support to determine if the disk with errors needs to be repaired or replaced.
We recommend that you store these printed instructions together with the media used to back up your data (for example, the CDs or USB flash drive used to store your backup), so that everything you need to fix your computer is in one place.
The following information is provided to help the hardware technical support person diagnose the hard disk with errors.
:41::11::19:

f6rhad
19-05-2010, 10:11
سلام دوستان
چیکار باید کنم؟؟
ممنون میشم کمکم کنین.

اینم پیغام خطاش:

بچه ها کسی هست بتونه کمکم کنه؟!؟

f6rhad
20-05-2010, 22:47
سلام دوستان
چیکار باید کنم؟؟
ممنون میشم کمکم کنین.

اینم پیغام خطاش:
:41::41::41::41:

T E R M I N A T O R
21-05-2010, 08:19
اگه ممکنه زود راهنمایی ام کنین. اگه نکات مفید دیگه ای برای افزایش طول عمر هارد اکسترنال سراغ دارین که من به ذهنم نرسیده لطفا بگین. مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
کسی نمیخواد منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mjzaret
21-05-2010, 13:01
اگه ممکنه زود راهنمایی ام کنین. اگه نکات مفید دیگه ای برای افزایش طول عمر هارد اکسترنال سراغ دارین که من به ذهنم نرسیده لطفا بگین. مرسی

هر قطعه‌ای که شما خریداری می کنید دارای یه راهنما هست. در راهنما طریقه استفاده و خوب نگه‌داشتن اون قطعه هم توضیح داده شده.

اگه شرکت سازنده گفته که به صورت عمودی بهتر کار می‌کنه پس یه جایی براش درنظر بگیر که به صورت عمودی باشه.

ساب اسپیکر از خودش امواج مغناطیسی قوی تولید می‌کنه. پیشنهادم اینه که هارد رو از اون منطقه دور کنید. خیلی راحت به وسیله امواج مغناطیسی خراب میشه.

در مورد مانیتور فکر نکنم زیاد تفاوت داشته باشه که کنارش باشه یا نه.

همیشه بعد از چند ساعت کار کردن با هارد منتظر باشید که هاردتون خنک بشه و به صورت صحیح اون رو از سیستم جدا کنید.

p3077
21-05-2010, 13:20
سلام دوستان
چیکار باید کنم؟؟
ممنون میشم کمکم کنین.

اینم پیغام خطاش:

دوست عزیز!
من هم همین مشکل رو با WinXP داشتم یه وقتی وسط بوت ریست می شد یه وقت ویندوز که تازه بالا اومده بود ریست می شد و یه وقتی هم اصلا ریست نمی شد و هر دفعه مشکلاتی مشابه مشکل شما.
پاور رو هم با یک پاور 530 عوض کردم نشد.
خلاصه اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم رم ها را یکی یکی از اسلات خارج کردم یا جابجا کردم تا اینکه فهمیدم یکی از کارت های رم خراب است و وقتی روی مادربورد نصب هست این مشکل ریستارت پیش می آید.
خوبه حالا از این رم آشغالی ها نگرفتم مثلا رم ژل گرفتم.
شما هم رم ها تو چک کن و نتیجه رو بگو. ضمنا سعی کن خاک و غبار اسلات رم رو هم تمیز کنی.:31:

f6rhad
21-05-2010, 21:21
دوست عزیز!
من هم همین مشکل رو با WinXP داشتم یه وقتی وسط بوت ریست می شد یه وقت ویندوز که تازه بالا اومده بود ریست می شد و یه وقتی هم اصلا ریست نمی شد و هر دفعه مشکلاتی مشابه مشکل شما.
پاور رو هم با یک پاور 530 عوض کردم نشد.
خلاصه اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم رم ها را یکی یکی از اسلات خارج کردم یا جابجا کردم تا اینکه فهمیدم یکی از کارت های رم خراب است و وقتی روی مادربورد نصب هست این مشکل ریستارت پیش می آید.
خوبه حالا از این رم آشغالی ها نگرفتم مثلا رم ژل گرفتم.
شما هم رم ها تو چک کن و نتیجه رو بگو. ضمنا سعی کن خاک و غبار اسلات رم رو هم تمیز کنی.:31:

اینم حرفیه ها
رم من مارکش بد نیست
کرسیر اورکلاک شدست.. 2 تا 2 گیگ میشه 4 گیگ
ولی موقع خریدنش دقیقا 4 بار پسش دادم .. هر بار یه ایرادی داشت بعضی وقتا یه ماژولش کار نمی کرد بعضی وقتا هم ویندوز بالا میومد تو گیم ریستارت می کرد تا اینکه بالاخره یکیش سالم از آب در اومد
اون کارایی که خودم گفتم رو انجام دادم ... حالا هم رم ها رو تمیز می کنم ببینم چی میشه
ممنون عزیز

Simaaa
23-05-2010, 10:30
سیستمی که باهاش به مشکل خوردم دارای مادربورد intel DG865 است
2 تا هارد داره ...1 هارد 80 ... و یه هارد 300
روی هارد 80 یه xp نصب بوده که حدود 2 سالی هست که کار می کرده ... اخیرا موقع روشن شدن و بالا آمدن ویندوز ...وقتی به مرحله ای میرسه که تازه ویندوز می خواد لود بشه و اون علامت پنجره ویندوز رو صفحه سیاه میاد ... به اونجا که میرسید restart میشد .... و بعد از چند بار restart بالاخره بالا می امد...
تا اینکه بالخره بعد از 1 ماه که به این وضع بود و گاهی روشن میشد و گاهی نمیشد .. بالاخره دیگه بالا نیومد....
تصمیم گرفتم برم و ویندوزش رو عوض کنم و 7 نصب کنم ...
cd ویندوز 7 رو که گذاشتم به اون مرحله که میرسه که پارتیشن رو format می کنه و شروع به نصب می کنه با error زیر روبرو شدم :

Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition . see the setup log file for more information

... گفتم شاید باید هارد کلا فرمت بشه ... با یه سی دی winternal و ERD Commander کلیه اطلاعات هارد 80 رو به اون هارد 300 منتقل کردم و سپس کل هارد 80 رو format کردم و بازم موقع نصب ویندوز 7 با همون error روبرو شدم ....
تصمیم گرفتم با cd ویندوز xp امتحان کنم و دوباره هارد رو کل پارتیشن ها شو پاک کردم و کلش رو یه پارتیشن c کردم و دوباره فرمت ...ولی باز هم با error ی مشابه همون بالایی روبرو شدم که اجازه نمیداد میندوز xp هم رو هارد نصب بشه ...

کسی می تونه راهنماییم کنه که چه بلایی سر این هارد اومده و آیا راهی برای حل مشکلم وجود داره ؟

rezajan69
24-05-2010, 10:29
سلام به همگي بروبچه هاي فروم

من بعد از اينكه سيستمم رو روشن كردم از هاردم به طور فجيهي دود بلند شد ..
خواست بپرسم بايد چيكار كنم.
ايا به نظر شما هارد ديگه به سيستمم تا وقتي هارد قبليم درست بشه وصل كنم.

AliBaMaram.13
25-05-2010, 18:58
سلام
من یه هفته ای می شه اینو

گرفتم اوایل خوب بود ولی الان وقتی چیزی می خونه مخصوصا اگه سنگین باشه صدای تق تق اش بد اذیت می کنه و کند می شه کلا وقتی ام که به سیستم می زنم حس می کنم سیستمم یه چیزیش می شه، بیشتر هنگ می کنه،،... حالا نمی دونم از چیه؟ ممکنه از سیستم من باشه؟ آخه این سیستمم خیلی ذاقارته! اوایل که رو یه سیستم دیگه بود اصلا از این اداها نداشت! نکنه هم چون پارتیشن بندیش کردم اینجوری شده؟ شایدم از برقش باشه چون از یه سه راه می گیریم؟ شاید دارم خیال بافی می کنم و هارد و بهم انداختن و باید برم با گارانتی اش کل کل کنم ؟ اساتید کمک می کنید؟

ezio7
27-05-2010, 12:33
:42:سلام
کسی میدونه چطور میتونم مشکلمو حل کنم؟
آیا باید هاردم تعمیر شه یا مشکل bios و این جور چیزا داره؟ هاردم maxtor 500 gb مدل STM35004 18AS هستش.
6 ماه پیش خریدمش و تا الان مشکلی نداشت.فقط بعضی وقتا بیخود ریست می کرد.:sad:الان دیگه بیشتر ویندوز boot نمیشه و موقع boot خاموش میکنه:41:.بعضی وقتا هم که boot میشه این error رو میده.

خواهش میکنم جوابم رو بدید:42:

bikhab67
28-05-2010, 09:22
سلام :11:
یه سوال ؟
دلابل برتری فرمت کردن ntfs نسبت به fat32 از لحاظ سکتور و کلاستور چیه؟! خواهشن ساده و مختصر:46:

amirarsenal
29-05-2010, 13:10
سلام
یه 1 هفته ای هست یه هارد WD 1TB 64M BUFFER کاور سبز رنگش رو خریدم
ولی متاسفانه از همون روز اول سیستمم رو کند کرده

ویندوز 7 رو که قبلا 25 دقیقه ای میریختم الان چیزی در حدود1 ساعت طول میکشه
حتی تو خود ویندوز هم این افت سرعت به وضوح دیده میشه
فکر میکنید مشکل از هارد باشه یا من باید کاری میکردم که نکردم 3تا هارد 320 داشتم فروختم این رو خریدم
__________________________________________________ _________
بقیه مشخصات سیستمم:
سی پی یو>>E7300 Core dou 2.66 Ghz intel
رم: 4 گیگ 800 بالاستیک
کارت گرافیک>>GTS 250 1G SOYO
پاور: 510 Acbel
مادربرد>>P45-UD3L GIGABYTE

Mr_sh933
31-05-2010, 18:52
سلام داداش
من یه هارد 320 مکستور دارم که همش ویندوزش میپره و گاهی خاموش روشن میشه موقع راه اندازی
اما وقتی ویندوز جدید نصب میکنم تا یکی دو هفته مشکل خاصی نداره.تورو خدا کمک کنین دارم دیونه میشم. پیش پیش مرسی ایدی ایمیلم Mr_sh933@yahoo.com (ایمیلمMr_sh933@yahoo.com)
اگه بهم پیام خصوصی بدی خوشحال میشم.

mjzaret
31-05-2010, 21:14
سلام داداش
من یه هارد 320 مکستور دارم که همش ویندوزش میپره و گاهی خاموش روشن میشه موقع راه اندازی
اما وقتی ویندوز جدید نصب میکنم تا یکی دو هفته مشکل خاصی نداره.تورو خدا کمک کنین دارم دیونه میشم. پیش پیش مرسی ایدی ایمیلم Mr_sh933@yahoo.com (ایمیلمMr_sh933@yahoo.com)
اگه بهم پیام خصوصی بدی خوشحال میشم.

فكر كنم مشكل بد سكتور باشه. از نرم‌افزار HDD Regenerator 1.7 استفاده كنيد.

لينك دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشاد باشيد :40:

---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

سیستمی که باهاش به مشکل خوردم دارای مادربورد intel DG865 است
2 تا هارد داره ...1 هارد 80 ... و یه هارد 300
روی هارد 80 یه xp نصب بوده که حدود 2 سالی هست که کار می کرده ... اخیرا موقع روشن شدن و بالا آمدن ویندوز ...وقتی به مرحله ای میرسه که تازه ویندوز می خواد لود بشه و اون علامت پنجره ویندوز رو صفحه سیاه میاد ... به اونجا که میرسید restart میشد .... و بعد از چند بار restart بالاخره بالا می امد...
تا اینکه بالخره بعد از 1 ماه که به این وضع بود و گاهی روشن میشد و گاهی نمیشد .. بالاخره دیگه بالا نیومد....
تصمیم گرفتم برم و ویندوزش رو عوض کنم و 7 نصب کنم ...
cd ویندوز 7 رو که گذاشتم به اون مرحله که میرسه که پارتیشن رو format می کنه و شروع به نصب می کنه با error زیر روبرو شدم :

Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition . see the setup log file for more information

... گفتم شاید باید هارد کلا فرمت بشه ... با یه سی دی winternal و ERD Commander کلیه اطلاعات هارد 80 رو به اون هارد 300 منتقل کردم و سپس کل هارد 80 رو format کردم و بازم موقع نصب ویندوز 7 با همون error روبرو شدم ....
تصمیم گرفتم با cd ویندوز xp امتحان کنم و دوباره هارد رو کل پارتیشن ها شو پاک کردم و کلش رو یه پارتیشن c کردم و دوباره فرمت ...ولی باز هم با error ی مشابه همون بالایی روبرو شدم که اجازه نمیداد میندوز xp هم رو هارد نصب بشه ...

کسی می تونه راهنماییم کنه که چه بلایی سر این هارد اومده و آیا راهی برای حل مشکلم وجود داره ؟

شما با يه هارد ديگه امتحان كنيد و مطمئن شيد كه مشكل از هاردتون هست.

يا يه كار ديگه، هاردتون رو روي يه سيستم ديگه نصب كنيد.

ببينيد در اون سيستم مشكلي داره يا نه. اگه مشكل پا برجا بود پس هاردتون دچار مشكل شده و به يه متخصص در اين زمينه نشون بديد.

شاد باشيد :40:

mjzaret
31-05-2010, 21:19
سلام به همگي بروبچه هاي فروم

من بعد از اينكه سيستمم رو روشن كردم از هاردم به طور فجيهي دود بلند شد ..
خواست بپرسم بايد چيكار كنم.
ايا به نظر شما هارد ديگه به سيستمم تا وقتي هارد قبليم درست بشه وصل كنم.

شما بايستي برد هاردتون رو تعمير كنيد.

در حال حاضر از يه هارد ديگه استفاده كنيد.

mjzaret
31-05-2010, 21:37
سلام
من یه هفته ای می شه اینو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگرفتم اوایل خوب بود ولی الان وقتی چیزی می خونه مخصوصا اگه سنگین باشه صدای تق تق اش بد اذیت می کنه و کند می شه کلا وقتی ام که به سیستم می زنم حس می کنم سیستمم یه چیزیش می شه، بیشتر هنگ می کنه،،... حالا نمی دونم از چیه؟ ممکنه از سیستم من باشه؟ آخه این سیستمم خیلی ذاقارته! اوایل که رو یه سیستم دیگه بود اصلا از این اداها نداشت! نکنه هم چون پارتیشن بندیش کردم اینجوری شده؟ شایدم از برقش باشه چون از یه سه راه می گیریم؟ شاید دارم خیال بافی می کنم و هارد و بهم انداختن و باید برم با گارانتی اش کل کل کنم ؟ اساتید کمک می کنید؟

صداي هارد ربطي به سيستم نداره و مشكل مخصوص به خودش هست.

يكي از دلايل شايد پورت USB استفاده شده باشه.

درايور USB سيستم رو نصب كنيد و اون رو آپديت كنيد.

در تنظيمات بايوس يه جايي هست كه سرعت پورت USB رو تنظيم مي‌كنه.

اون رو روي Full Speed قرار بديد.

شايد بهتره بشه.

mjzaret
31-05-2010, 21:44
:42:سلام
کسی میدونه چطور میتونم مشکلمو حل کنم؟
آیا باید هاردم تعمیر شه یا مشکل bios و این جور چیزا داره؟ هاردم maxtor 500 gb مدل STM35004 18AS هستش.
6 ماه پیش خریدمش و تا الان مشکلی نداشت.فقط بعضی وقتا بیخود ریست می کرد.:sad:الان دیگه بیشتر ویندوز boot نمیشه و موقع boot خاموش میکنه:41:.بعضی وقتا هم که boot میشه این error رو میده.

خواهش میکنم جوابم رو بدید:42:

يه نگاهي به اتصالات هارد بندازيد و ببينيد مشكلي نداشته باشه.

پاور سيستم رو تست كنيد.

خاموش كردن سيستم دليل ديگه‌اي مي‌تونه داشته باشه. دماي CPU رو چك كنيد كه بيش از حد نباشه.

amd>intel
31-05-2010, 21:46
پاور خوب نباشه اولين قطعه كه نابود ميكنه هارد ميباشد

mjzaret
31-05-2010, 21:50
سلام
یه 1 هفته ای هست یه هارد WD 1TB 64M BUFFER کاور سبز رنگش رو خریدم
ولی متاسفانه از همون روز اول سیستمم رو کند کرده

ویندوز 7 رو که قبلا 25 دقیقه ای میریختم الان چیزی در حدود1 ساعت طول میکشه
حتی تو خود ویندوز هم این افت سرعت به وضوح دیده میشه
فکر میکنید مشکل از هارد باشه یا من باید کاری میکردم که نکردم 3تا هارد 320 داشتم فروختم این رو خریدم
__________________________________________________ _________
بقیه مشخصات سیستمم:
سی پی یو>>E7300 Core dou 2.66 Ghz intel
رم: 4 گیگ 800 بالاستیک
کارت گرافیک>>GTS 250 1G SOYO
پاور: 510 Acbel
مادربرد>>P45-UD3L GIGABYTE

با يه هارد ديگه تست كنيد. شايد مشكل از هاردتون نباشه.

براي راحتي كار هاردتون رو روي يه سيستم ديگه تست كنيد.

T E R M I N A T O R
04-06-2010, 09:08

mjzaret
04-06-2010, 14:12
اگه ممکنه زود راهنمایی ام کنین. اگه نکات مفید دیگه ای برای افزایش طول عمر هارد اکسترنال سراغ دارین که من به ذهنم نرسیده لطفا بگین. مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سوال یه بار دیگه در جای دیگه سوال شده بود. به همون قسمت مراجعه کنید.

در صورتی که دوستان جواب سوالتون رو بدونند حتماً پاسخ خواهند داد.

شاد باشید :40:

mosleh
05-06-2010, 11:16
با سلام و خسته نباشيد
من يه هارد 500 ساتا دارم كه قبلا اون رو پارتيشن بندي كردم و اون گذاشتم روي يه سيستم ديگه . همه اطلاعات اون سيستم رو كپي كردم توي اين هارد . چون ميخواستم سيستم رو عوض كنم
حال كه سيستم جديد خريدم و ميخوام از اين هارد استفاده كنم . درايوها رو باز نميكنه و پيغام ميده كه درايوها بايد فرمت بشن .
آيا راه حلي وجود دارد كه اطلاعاتم پاك نشه ؟

Afshin62
07-06-2010, 18:31
با سلام خدمت دوستان

من دیروز یه هارد Western 500GB,16MB گرفتم تا با هارد 80 خودم که هر دو ساتا هستند استفاده کنم. مادربوردم 2 تا سلت ساتا داره. مدلشم Gigabyte 865G هستش.
بعد از نصب ویندوز روی هارد 500 و فرمت و پارتیشن بندی بدون هیچ مشکلی. وقتی دوباره سیستم رو روشن کردم اولش هاردم رو نمی شناسه. چند با باید برم توی بایوسم و چند بار دیتکت و رستارت کنم که بعد از 10 بار بعضی وقتها هارد رو میشناسه. ولی جالبه که هارد قبلی خودم رو بدون هیچ مشکلی میشناسه. ولی امان از این جدیده که واقعاً کلافم کرده. برای یک کار کوچیک که با کامپیوتر دارم باید یه ساعت رستارت کنم تا بتونم ویندوزم رو بالا بیارم.

نمی دونم شاید ماله بایوسم باشه و باید Update کنم.

لطفاً راهنماییم کنید که این مشکل از کجا ناشی میشه.

باتشکر

mohammadnejad2
08-06-2010, 13:21
سلام دوستان. هارد لپ تابم 3 تا پارتیشن داره اما اخیرا وقتی می خوام داخل یکی از پارتیشن ها عمل کپی پیست یا نصب نرم افزار رو انجام بدم پیغام زیر رو میده: the disk structure is corrupted and unreadable
هر چند لحظه یه بار هم یه صدای تق خفیف از هارد میاد. فقط یه پارتیشن اینجوریه بقیه پارتیشن ها مشکلی ندارن.
مشخصات هارد: سی گیت 500 گیگ-
کسی می دونه مشکل از چیه و چه کار باید کنم؟

mjzaret
09-06-2010, 02:03
سلام دوستان. هارد لپ تابم 3 تا پارتیشن داره اما اخیرا وقتی می خوام داخل یکی از پارتیشن ها عمل کپی پیست یا نصب نرم افزار رو انجام بدم پیغام زیر رو میده: the disk structure is corrupted and unreadable

هر چند لحظه یه بار هم یه صدای تق خفیف از هارد میاد. فقط یه پارتیشن اینجوریه بقیه پارتیشن ها مشکلی ندارن.
مشخصات هارد: سی گیت 500 گیگ-
کسی می دونه مشکل از چیه و چه کار باید کنم؟

به اين پست سري بزنيد:

EghbalRoodi
09-06-2010, 08:04
دوستان عزيز اين تاپيك ويژه حل مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري هاردهاي معيوب شما ميباشد.
لطف كنيد مشكللاتي رو كه براي هارد شما بوجود ميآد اينجا بگيد من سعي ميكنم راهنمائيتون كنم
در ضمن ايرادات هاردتون رو كامل و باذكر جزئيات بگين .اميدوارم كه تاپيك موفقي بشه
با سلام دوست عزیز من یک هارد دیک 1 ترابایت مکستور دارم که دیتکت نمیشه میخواستم ببینم اگه یک برد با همان حجم و مارک هارد خودم رو این یکی که الان روش هست عوض کنم مشکلم برطرف میشه؟
لطفاً راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی دارم. راستی به غیر از تعویش برد احتیاج نیست کار دیگه ای بکنم؟

shitan
09-06-2010, 21:55
سلام دوستان
من دو تا هارد دارم یکه 40 گیگ قدیمی و برای مواقع اظطراری استفاده میکنم دومی یه هارد مکستور 320 گیگه .
حدود یک ماهی است که سیستم به شدت کند شده بود تا بالاخره دیگه به زور بالا می اومد فهمیدم درایو c هارد 320 بد سکتور پیدا کرده از خود ویندوز برای درست کردنش استفاده کردم بعد هم امروز کلا درایو c را فرمت کامل کردم که به طور غیر عادی طولانی شد (1 ساعت طول کشید) بعد از نصب ویندوز هم ویندوز ناقص نصب شد و خیلی قسمت ها وفایل ها نصب نشده بود (مثل ماشین حساب!!) .
به نظر شما هارد بد سکتور فیزیکی پیدا کرده و حتما باید عوض بشه یا میشه درستش کرد . در ضمن من حدود 200 گیگ اطلاعات روی هاردم دارم ایا وضع هارد وخیمه وممکنه اطلاعات بپره ؟ در این صورت اگه هارد 320 از مین جداکنم تا یه هارد جدید بخرم و اطلاعات کپی کنم اطلاعات سالم باقی میماند یه خورده زیادی نوشتم دیگه ببخشید
باتشکر

aliback
10-06-2010, 03:04
سلام
منظور از SEEk Error Rate چیست؟
ممنون میشم بگید

mjzaret
10-06-2010, 11:58
با سلام دوست عزیز من یک هارد دیک 1 ترابایت مکستور دارم که دیتکت نمیشه میخواستم ببینم اگه یک برد با همان حجم و مارک هارد خودم رو این یکی که الان روش هست عوض کنم مشکلم برطرف میشه؟
لطفاً راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی دارم. راستی به غیر از تعویش برد احتیاج نیست کار دیگه ای بکنم؟

شاید با تعویض برد مشکلتون حل بشه.

برای اطمینان بیشتر هاردتون رو به یه مکان تخصصی در این زمینه ببرید.

---------- Post added at 12:58 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

سلام دوستان
من دو تا هارد دارم یکه 40 گیگ قدیمی و برای مواقع اظطراری استفاده میکنم دومی یه هارد مکستور 320 گیگه .
حدود یک ماهی است که سیستم به شدت کند شده بود تا بالاخره دیگه به زور بالا می اومد فهمیدم درایو c هارد 320 بد سکتور پیدا کرده از خود ویندوز برای درست کردنش استفاده کردم بعد هم امروز کلا درایو c را فرمت کامل کردم که به طور غیر عادی طولانی شد (1 ساعت طول کشید) بعد از نصب ویندوز هم ویندوز ناقص نصب شد و خیلی قسمت ها وفایل ها نصب نشده بود (مثل ماشین حساب!!) .
به نظر شما هارد بد سکتور فیزیکی پیدا کرده و حتما باید عوض بشه یا میشه درستش کرد . در ضمن من حدود 200 گیگ اطلاعات روی هاردم دارم ایا وضع هارد وخیمه وممکنه اطلاعات بپره ؟ در این صورت اگه هارد 320 از مین جداکنم تا یه هارد جدید بخرم و اطلاعات کپی کنم اطلاعات سالم باقی میماند یه خورده زیادی نوشتم دیگه ببخشید
باتشکر

یه نگاهی به رم سیستم‌تون بندازید. آخه شما در هنگام نصب با مشکل کپی ردن فایلها مواجه شده‌اید.

از یه رم دیگه برای تست کردن استفاده کنید.

اگه مشکل از رم نبود فكر كنم مشكل بد سكتور باشه. از نرم‌افزار HDD Regenerator 1.7 استفاده كنيد.

لينك دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشاد باشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shitan
10-06-2010, 13:19
یه نگاهی به رم سیستم‌تون بندازید. آخه شما در هنگام نصب با مشکل کپی ردن فایلها مواجه شده‌اید.

از یه رم دیگه برای تست کردن استفاده کنید.

اگه مشکل از رم نبود فكر كنم مشكل بد سكتور باشه. از نرم‌افزار HDD Regenerator 1.7 استفاده كنيد.
----------------------------------------------
یه نکته را فراموش کردم بگم.
بعد از نصب ویندوز بالا اومد و درایو های سخت افزاری را نصب کردم ولی بعد از خاموش و روشن کردن بعد از بالا اومدن ویندوز . ویندوز هنگ کرد و ناگهان صفحه سیاه (کمی ابی هم قاطیش بود) شد.
بعد از اون اتفاق یه ویندوز دیگه روی هارد دوم نصب کردم که تا حالا (1 روز!) بدون مشکل داره کار میکنه .
به نظر شما مشکل از رم است؟.
اون برنامه هم دانلود کردم در برنامه نوشته ابتدا از اطلاعات پشتیبان بگیرید این کار لازم است یا بدون پشتیبان هم میشه از برنامه استفاده کرد؟

shitan
10-06-2010, 16:29
کرک برنامه HDD Regenerator 1.7 اشکال دارد و هنگام باز کردن کنسول پیغام زیر را میدهد
unable to open console window!

POROMA2008
12-06-2010, 21:54
من دیروز هارد 1000 گیگ برای اولین بار از کیس خارج کردیم برم خونه دوستم برای هارد به هارد کردن

ویندوز منو دوستم هردو 7
اول شناسایی نشد بعد رفت در منیج و یک کاری کرد همه پارتیشن منو شناخت

بعد من هارد اوردم خونه دوباره نصب کرد نشناخت خودم کمی به منیج ور رفتم ولی نشد
در منیج دیسک هم این شکلی

Ramtin525
13-06-2010, 07:28
با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

اینجانب یک هار seagate به مشخصات زیر دارم میخواستم یدونم چطور میشه فریم ویر (frimwire) اون آپدیت کرد اگه آموزش اون بزارید ممنون میشم.
Model ID: ST3500412AS
Revision : CC32

با تشکر فراوان

POROMA2008
13-06-2010, 13:39
من دیروز هارد 1000 گیگ برای اولین بار از کیس خارج کردیم برم خونه دوستم برای هارد به هارد کردن

ویندوز منو دوستم هردو 7
اول شناسایی نشد بعد رفت در منیج و یک کاری کرد همه پارتیشن منو شناخت

بعد من هارد اوردم خونه دوباره نصب کرد نشناخت خودم کمی به منیج ور رفتم ولی نشد
در منیج دیسک هم این شکلی

دوستان لطفا کمک کنند

rezariza
15-06-2010, 12:39
با سلام به اساتید بخش
بنده یک هارد دیسک دارم که گویا توش پر از انواع و اقسام برنامه های مخرب (ویروس و تروجان و کرم و .....) هست حالا من میخوام این هارد رو به سیستم خودم ببندم و ویروس کشی کنم اما چون میترسم تا آنتی ویروسم لود بشه این برنامه های مخرب ترتیب هارد من رو هم بدن میخوام بعد از بالا اومدن سیستمم این هارد رو متصل کنم حالا از شما یه سوال دارم که امیدوارم بنده رو راهنمایی کنید
اگه من این هارد رو بعد از روشن شدن و بالا اومدن سیستم خودم به مادربورد ببندم آیا هارد صدمه نمیبینه؟؟؟ نوع کابل رابط هارد هم ساتا هست. در کل من اول کابل برقشو اول وصل کنم یا کابل ساتا رو؟؟؟ با تشکر

shitan
15-06-2010, 13:42
با سلام به اساتید بخش
بنده یک هارد دیسک دارم که گویا توش پر از انواع و اقسام برنامه های مخرب (ویروس و تروجان و کرم و .....) هست حالا من میخوام این هارد رو به سیستم خودم ببندم و ویروس کشی کنم اما چون میترسم تا آنتی ویروسم لود بشه این برنامه های مخرب ترتیب هارد من رو هم بدن میخوام بعد از بالا اومدن سیستمم این هارد رو متصل کنم حالا از شما یه سوال دارم که امیدوارم بنده رو راهنمایی کنید
اگه من این هارد رو بعد از روشن شدن و بالا اومدن سیستم خودم به مادربورد ببندم آیا هارد صدمه نمیبینه؟؟؟ نوع کابل رابط هارد هم ساتا هست. در کل من اول کابل برقشو اول وصل کنم یا کابل ساتا رو؟؟؟ با تشکر

سلام
هاردی که شما میگید یه هارد پرتابل نیست که بشه بعد از بالا اومدن به سیستم وصلش کنید !
اگر این کار انجام بدید احتمالا بایوس سیستم هنگ میکنه و کلا من توصیه نمیکنم این کار را بکنید.
معمولا ویروس یابها همراه با درایو های سخت افزاری لود می شوند و بعد از بالا اومدن ویندوز به طور کامل مدیریت سیستم به دست میگیرند و احتمال ویروسی شدن سیستم شما بعد از روشن شدن ویندوز تا قبل وارد شدن به درایو هارد دوم حتی بدون ویروس یاب کمه.پس بهتره از اول هارد را وصل کنید

!Yahoo
16-06-2010, 22:19
سلام
یه هارد ساتای سامسونگ یه گیگ دارم که بعد از lowlevelformat و پارتیشن بندی مجدد با عدم شناخته شدن هارد مواجه شدم اصلا برق توی هارد نمیره و کار نمی کنه
روی یه سیستم دیگه هم همینه
مشکلش چیه ممنون

sina eslami
17-06-2010, 11:25

tahlil2008
21-06-2010, 11:32
سلام
آقا من يه مشكله عجيب غريب دارم
دشاتم با كامپيوترم كار ميكردم كه برق قطع شد حالا زماني گذشت و دوباره برق اومد و من دوباره سيستم رو روشن كردم آقا رو اون صفحه ويندوز كه يه خطه آبي مياد و ميره حدودا 10~12 دقيقه ما رو الافه خودش كرد بعد كه اومد بالا رفت واسه اسكن ديسك منم گذاشتمش كارشو انجام بده وسط همون اسكن ديسك گفت كه يوزرت قابله خوندن نيست و زد پاكش كرد بعد وقتي وارد محيطه وبندوز شد ديگه يوزر خودم نبود هيچي از اطلاعات من كه رويه دسكتاپ بود اطلاعاتي كه تويه My Documents هم همشون رفته بودن يه مقداري از نرم افزارها هم رفته بودن حالا مشكل اين هستش كه خودشون رو نيست ولي حجمشون رو هست.
لطفا كمممممممممممممممممك:19::19::19: :19:

shitan
22-06-2010, 06:09
سلام
من رفتم یه هارد جدید خریدم و از اطلاعاتم بکاپ گرفتم حالا می خوام درایو c هارد قبلیم را دو قسمت کنم و حدود 8 گیگ اول هارد که بد سکتور داره و کاراییش را از دست داده را delete کنم و درایو primery را به قسمت دوم جدا شده از درایو c انتقال بدم شما راهی برای این کار میدونید؟

Nikonian
22-06-2010, 12:59
سلام
هاردی که شما میگید یه هارد پرتابل نیست که بشه بعد از بالا اومدن به سیستم وصلش کنید !
اگر این کار انجام بدید احتمالا بایوس سیستم هنگ میکنه و کلا من توصیه نمیکنم این کار را بکنید.
معمولا ویروس یابها همراه با درایو های سخت افزاری لود می شوند و بعد از بالا اومدن ویندوز به طور کامل مدیریت سیستم به دست میگیرند و احتمال ویروسی شدن سیستم شما بعد از روشن شدن ویندوز تا قبل وارد شدن به درایو هارد دوم حتی بدون ویروس یاب کمه.پس بهتره از اول هارد را وصل کنید

اگر مادربردش قابلیت هات پلاگ داشته باشه میتونه برق رو وصل کنه و وقتی سیستم کامل بالا اومد کابل ساتا رو هم وصل کنه .

Corvette Racing
22-06-2010, 18:04
سلام
من رفتم یه هارد جدید خریدم و از اطلاعاتم بکاپ گرفتم حالا می خوام درایو c هارد قبلیم را دو قسمت کنم و حدود 8 گیگ اول هارد که بد سکتور داره و کاراییش را از دست داده را delete کنم و درایو primery را به قسمت دوم جدا شده از درایو c انتقال بدم شما راهی برای این کار میدونید؟

norton Pmagic راه حل شماست. :10:

tofan8
24-06-2010, 13:19
سلام من یه هارد 160 ساتا دارم 2 روز پیش ترکید و برد روش سوخت منم برداشتم بردشو با یه هارد 160 ساتا دیگه عوض کردم ولی وقتی وصل میکنم موتور هارد کا نمیکنه میخواستم ببینم میشه این برد ها را به هم وصل کرد یعنی کاری که من کردم درست بوده بعدشم میشه اگه موتوره هاردم سوخته دیسک اونا با یه هارد دیگه عوض کنم تا اطلاعات بر گرده ؟

mjzaret
24-06-2010, 14:06
سلام من یه هارد 160 ساتا دارم 2 روز پیش ترکید و برد روش سوخت منم برداشتم بردشو با یه هارد 160 ساتا دیگه عوض کردم ولی وقتی وصل میکنم موتور هارد کا نمیکنه میخواستم ببینم میشه این برد ها را به هم وصل کرد یعنی کاری که من کردم درست بوده بعدشم میشه اگه موتوره هاردم سوخته دیسک اونا با یه هارد دیگه عوض کنم تا اطلاعات بر گرده ؟

کارتون درست بوده و مشکلی نداشت. البته این نکته رو هم بایستی توجه داشته باشید که مدل هاردتون بایستی یکی باشه تا بتونید از این مورداستفاده کنید.

در مورد تعویض صفحات مغناطیسی هارد بایستی بگم که این کار شدنی نیست. البته در جاهایی که کارشون تخصصی هست میشه این کار رو انجام داد اما هزینه بالایی داره.

به یه متخصص در این زمینه نشونش بدید شاید بتونه کمکتون کنه.

Farshid72
24-06-2010, 15:50
سلام دوستان
من یه هارد HITACHI دارم و یه سری فولدر به صورت پیش فرض توش هست برای فرمت کردن و BACK UP گرفتن ولی الان پاک شدن اگه می شه یکی لینک دانلودش رو بزاره.
با تشکر.

AliBaMaram.13
24-06-2010, 21:08
سلام
من یه هارد 500 ساتا سیگیت گرفتم ، مادربوردم قدیمیه GA-8IK1100 ولی ساتا داره، بعد اینکه نصبش کردم تو سایت خود گیگا یه help داشت که می گفت یه فلاپی بوت ابیل درست کنم و cd ویندوز بزارم و بعد f6 بزنم و از این حرفا برا پارتیشن بندیش! ولی خوب من که نه سر در آوردم نه اصلا فلاپی خون داشتم از desk managment ویندوز هاردم و پارتیشن بندی کردم ولی مشکلی که الان دارم اینه که Hard
Drive Inspector که از قبل رو سیستمم نصب بود بهم هشدار می ده می گه هاردت خرابه از اطلاعاتت back up بردار! می خوام ببینم واقعا خرابش کردم؟ جایی اشتباه کردم؟؟ قبل پارتیشن بندی هیچ اروری نمی داد البته اون موقع اصلا هاردم رو ویندوز نشون نمی داد ولی تو device manager بود.. ..

K1lou
27-06-2010, 12:05
با سلام
يه هارد 500 سيگيت دارم در ابتداي ورود به ويندوز 7 تا حدود 8 دقيقه هارد همينطور حالت مشغول است و نرم افزارها در اين 8 دقيقه خيلي دير اجرا ميشن و بعد از اون خيلي راحت اجرا ميشن با توجه به اينکه سيستم هم قوي است
هيچ پروسه مشکوکي هم در task manager مشاهده نشده

lebesgue
30-06-2010, 00:31
سلام ،
من نزدیک به دو ساله یک هارد سامسونگ ساتا 160GB دارم خیلی هم ازش راضی بودم تا اینکه یک ماه پیش کل سیستم رو آپگرید کردم و(همه قطعات به جز این هارد تعویض شدند حتی کیس) و الان همون هارد رو با یک هارد سامسونگ دیگه اما 250gb دارم اما مدتی اگه سکوت تو محیط باشه یه صدای شبیه زوزه به صورت نوسانی یعنی به فاصله 0.5 تا 1 ثانیه ای (تقریبا با فرکانس چراغ راهنما ماشین) ولی (خیلی ضعیف به حدی که باید کاملا به این صدا توجه کنی مگرنه ممکنه متوجه هم نشید) از سیستم میاد ، اول فکر کردم از فن هاست ولی متاسفانه از هارد اوله چون وقتی با دست کنار هارد رو لمس می کنم با همون تایمینگ صدا یه احساس لرزش هم تو هارد می کنم و با قطع هارد از سیستم صدا از بین میره.
البته ممکنه این صدا از کیس باشه که با لرزش هارد در اون ایجاد میشه چون مثلا وقتی دست رو قاب کیس میگذازم یه مقدار کنترل میشه.
هیچ افت سرعت یا مشکل دیگه ای با این هارد ندارم. آ یا خطری آنرا تهدید می کنه ؟ آیا تست خاصی باید روش انجام بدم؟ یا در همین مرحله باید به فکر جایگزین کردنش باشم؟ از طرفی موندم اگه ببرم گارانتی چی بگم؟ بگم یکم لرزش داره؟!

ممنوم از راهنمائیتون

منهم هارد سامسونگ SpinPoint F3 HD502HJ رو به تازگی گرفتم و دقیقا همین لرزش رو بطور نوسانی داره، درست مثل ویبره موبایل. البته خیلی خفیف و نامحسوس هست و صدایی هم نداره.
میخواستم ببینم طبیعی هست؟

lebesgue
30-06-2010, 19:44
این اخطار به چه معناست؟

Hooman-2K
06-07-2010, 19:52
سلام به همه ی دوستان
من هفته ی پیش کامپیوترم رو که روشن کردم دیدیم ویندوز بالا نمیاد
آخرش به این نتیجه رسیدم که هارد 500 رو نمیخونه و اگه وصل باشه سیستم کار نمیکنه
جالب اینجاس که تو تنظیم بایوس هارد رو میشناسه ولی تو ویندوز نه
اینم اطلاعاتیه که تو تنظیمات بایوس نوشته

Decive: Hard Disk
Vendor : 3S - MAXTOR STM3500230AS
Size : 500.1 GB
LBA Mode : Supported
Block Mode : 16 Sectors
PIO Mode : 4
Async DMA : Multiword DMA - 2
Ultra DMA : Ultra DMA - 5
Smart Monitoring : Suported

این پیفام رو هم وقتی سیستم رو روشن میکنم از هاردم میده که در آخر باید کلید F1 رو زد

Maxtor STM 35003200AS
MX1A
Ultra DMA - 5
S.M.A.R.T. Capale and Status BAD

Hooman-2K
07-07-2010, 14:22
عزیزان کسی نبود به من کمک کنه ؟

amirpcp30
07-07-2010, 14:32
پاورتون؟
کی هارد رو خریدید؟
ساتا هست؟

LiveTime
09-07-2010, 20:27
سلام دوستان

من یه هارد 160 ساتا دارم ولی گویا مادربردم با ide همخوانی داره
گاهی اوقات اصلاً به سیستم اجازه نمیده که وارد ویندوز بشه و مجبور میشم که کابل هارد رو روی مادربرد به یه پورت دیگه وصل کنم

از چند نفر پرسیدم و گفتن از مبدل استفاده کن
جریان این مبدل ها چیه ؟ قیمتش چقدره ؟ اگه از این مبدلها استفاده کنم مشکلم حل میشه؟

دیگه کلافه م کرده :41:
خواهشاً کمکم کنین

mjzaret
09-07-2010, 23:58
سلام دوستان

من یه هارد 160 ساتا دارم ولی گویا مادربردم با ide همخوانی داره
گاهی اوقات اصلاً به سیستم اجازه نمیده که وارد ویندوز بشه و مجبور میشم که کابل هارد رو روی مادربرد به یه پورت دیگه وصل کنم

از چند نفر پرسیدم و گفتن از مبدل استفاده کن
جریان این مبدل ها چیه ؟ قیمتش چقدره ؟ اگه از این مبدلها استفاده کنم مشکلم حل میشه؟

دیگه کلافه م کرده :41:
خواهشاً کمکم کنین

شما بایستی در بایوس مادربودتون تنظیماتی رو انجام بدید و حالت ساتا رو به حالت IDE در بیارید.

قیمت مبدل چیزی حدود 9 الی 14 هزار تومن هست. بله به راحتی کارتون راه می‌افته.

Hooman-2K
10-07-2010, 13:59
این همه مهندس و تعمیر کار و ..... تو سایت هست
هیچکدوم نمیتونن کمک کنن ؟

mjzaret
10-07-2010, 21:52
سلام به همه ی دوستان
من هفته ی پیش کامپیوترم رو که روشن کردم دیدیم ویندوز بالا نمیاد
آخرش به این نتیجه رسیدم که هارد 500 رو نمیخونه و اگه وصل باشه سیستم کار نمیکنه
جالب اینجاس که تو تنظیم بایوس هارد رو میشناسه ولی تو ویندوز نه
اینم اطلاعاتیه که تو تنظیمات بایوس نوشته

Decive: Hard Disk
Vendor : 3S - MAXTOR STM3500230AS
Size : 500.1 GB
LBA Mode : Supported
Block Mode : 16 Sectors
PIO Mode : 4
Async DMA : Multiword DMA - 2
Ultra DMA : Ultra DMA - 5
Smart Monitoring : Suported

این پیفام رو هم وقتی سیستم رو روشن میکنم از هاردم میده که در آخر باید کلید F1 رو زد

Maxtor STM 35003200AS
MX1A
Ultra DMA - 5
S.M.A.R.T. Capale and Status BAD

شما کابل برق هارد رو دربیارید و از یه کابل برق دیگه استفاده کنید.

کابل ساتا را هم عوض کنید و جابجاش کنید.

Hooman-2K
11-07-2010, 00:02
ممنون دوست عزیز
امتحان میکنم نتیجه رو میگم بهتون

Amin.P30
11-07-2010, 07:07
یه هارد قدیمی maxtor40 g داشتم...
اصلا انگار سوخته بود.
بردمش تعمیر گاه گفت 7&8 ساعتی زیر سیستم خوابوندمش و با نرم افزاری بد سکتور هاش رو گرفتم یا یه همچین چیزی>!!!
یعنی با یه کابل و نرم افزار هارد رو سالم بهم تحویل داد و 6 تومنی ازم گرفت...
روش کار این تعمیر ات چطوریه؟؟؟

mjzaret
11-07-2010, 09:37
یه هارد قدیمی maxtor40 g داشتم...
اصلا انگار سوخته بود.
بردمش تعمیر گاه گفت 7&8 ساعتی زیر سیستم خوابوندمش و با نرم افزاری بد سکتور هاش رو گرفتم یا یه همچین چیزی>!!!
یعنی با یه کابل و نرم افزار هارد رو سالم بهم تحویل داد و 6 تومنی ازم گرفت...
روش کار این تعمیر ات چطوریه؟؟؟

روش کار استفاده از نرم افزارهای تعمیرات هارد هست.

من خودم هم یه نمونه از این نرم افزارها رو تحت داس دارم و خیلی عالی هم جواب میده.

اونا میان هارد رو به یه سیستم وصل می‌کنند و بعد خود نرم افزار شروع به اسکن میکنه و جاهایی که بد سکتور داشته باشه رو تعمیر می‌کنه.

در بعضی موارد هم بایستی Low Level Format انجام بشه که وقت گیر هم هست.

در بعضی موقع‌ها هم با نرم افزار خاصی پارتیشن بندی رو مجدداً انجام می‌دن.

Amin.P30
11-07-2010, 11:48
روش کار استفاده از نرم افزارهای تعمیرات هارد هست.

من خودم هم یه نمونه از این نرم افزارها رو تحت داس دارم و خیلی عالی هم جواب میده.

اونا میان هارد رو به یه سیستم وصل می‌کنند و بعد خود نرم افزار شروع به اسکن میکنه و جاهایی که بد سکتور داشته باشه رو تعمیر می‌کنه.

در بعضی موارد هم بایستی Low Level Format انجام بشه که وقت گیر هم هست.

در بعضی موقع‌ها هم با نرم افزار خاصی پارتیشن بندی رو مجدداً انجام می‌دن.

شاد باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اسم نرم افزاراش چیه؟
هارد را با SATA یا IDM به سیستم وصل کنی فرقی نمیکنه؟
LOW LEVEL FORMAT هم با نرم افزار انجام میگیره؟؟؟

Hooman-2K
11-07-2010, 13:54
شما کابل برق هارد رو دربیارید و از یه کابل برق دیگه استفاده کنید.

کابل ساتا را هم عوض کنید و جابجاش کنید.

عزیز این روش رو امتحان کردم جواب نداد
بازم ممنون

mjzaret
11-07-2010, 23:28
اسم نرم افزاراش چیه؟
هارد را با SATA یا IDM به سیستم وصل کنی فرقی نمیکنه؟
LOW LEVEL FORMAT هم با نرم افزار انجام میگیره؟؟؟

شما می‌تونید این نرم افزارهای کاربردی رو در پست زیر ببینید:

برای بد سکتورگیری هم از پست زیر کمک بگیرید:

mjzaret
11-07-2010, 23:39
عزیز این روش رو امتحان کردم جواب نداد
بازم ممنون

شما هاردتون رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید ببینید آیا مشکلی ندارید.

kazem3300
12-07-2010, 10:52
من یه مشکل عجیب واسم پیش اومده . اونم اینکه تو ویندوز 7 که 32 بیتی است و هاردم 1 ترابایتی وسترن وقتی تو پوش های که فایل های تصویری هست میرم گه گداری عکس اون فایل ها رو نشون نمیده و جاش فقط نوشته اسم فایل یا مربع کاملا سفید نشون میده و وقتی این حالت پیش میاد اگر تو مای کامپیوتر بری درایو هارو نشون نمیده و نوار بالای که سبز است و موقع ورود به پوشه پر میشه تا پوشه رو کامل نشون بده به کندی شروع به حرکت می کنه تا اخر هم پر نمیشه .

اما کمی که باهش ور میری درست میشه .ولی باز اگر با کامپیوتر کار کنی دوباره قاطی می کنه

حالا موندم مشکل از هارد است یا ممکن ویندوز ویروسی شده .

ضمنا من دانلود افلاین هم دارم که احتمال ویروسی شدن سیستم بالا میبره

emadpumad
14-07-2010, 00:58
سلام دوستان من روی لپ تاپم که ویندوزش ویستا هست برنامه پارتیشن مجیک نصب کردم وقتی مراحل نصب برنامه پارتیشن مجیک 8 به پایان رسید ازم خاست که ری استارت کنم و دیگه سیستم بالا نیومد و هنگام بالا اومدن به یک صفحه آبی میرسه و بعد از ان سریعن ریاستارت میشه.
بعد سعی کردم با زدن کلید اف 8 با گذینه های سیف مد و دیگر گذینه که برای آخرین بار که سیستم درست بالا میادش هست بالا بیارم سیستم رو که نتونستم.
سریع سی دی ویندوز رو کذاشتم تو دستگاه که ریپیر کنم ویندوزو ولی هنگام ریپیر ارور میده که هارد رو نمیشناسه!!!!!!
الانم دارم با گوشیم دنباله راهه حلش تو اینتر نت میگردم .
اینم باید بگم که یه باره دی گه هم این مشکل برام پیش اومده بود گه یادم نمیاد چه جوری حلش کردم اگه ممکنه از اساتید خاهش میکنم کمکم کنید و یه برنامه هم به جای برنامه پر مخاطره پارتیشن مجیک برای تغییر سایز درایوهام بهم معرفی کنید که اطلاعات رو از بین نبره
لطفا کمک کنید
مممنون

moslem_f
17-07-2010, 16:46
با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت مدير كل سايت مديران بخش ها و دوستان گلم در انجمن قدرتمند پي سي ورلد نمي دونم چه كسي مي خواد جواب منو بده ولي من مي خوام مشكلمو بگم هر داداش گلي لطف كردن جواب منو دادن من ممنون ميشم
:41:
من روي سيستم خونه سه تا هارد مكستور دارم و كافي نت دارم سيستم خونه رو روش يه سيستم عامل لينوكس فدورا نصب كردم بعدش برنامه وين رو روش نصب كردم تا رابطي باشه بتونم از برنامه هاي ويندوز هم استفاده كنم از اون جايي كه خونه اينترنت نداشتم مجبور شدم سيستم رو بيارم در مغازه در راه ظربه اي و چيزي به سيستم نخورد اما وقتي سيستم رو آوردم و وصل كردم كابلهاي برق رو و كابل شبكه رو وقتي خواستم برم تو سيستم لينوكس ديدم ارور ميده و ميگه سيتم 32 نمي دونم فلان فايل خرابه از اين حرفا كه برم رينستال كنم اخه روش وين ايكس پي هم بود البته روي يه درايو ديگه هر كاري كردم كابلا رو عوض كردم رمو در آوردم هر كاري كردم نشد كه نشد باد گيري كردم هر كاري بگين كردم نشد و وقتي سيستم رو روشن مي كنم و همه هر سه هارد رو مي كشم سيستم بالا مياد و حالا اين هم هست كه يه دونه هارد خرابه و با دو هارد ديگه مياد بالا و اطلاعات رو دارم و هاردي كه روش لينوكس نصب بوده بالا نمياد و پيغام زير رو ميده

Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.A.T Capable but Disabled

و از شما خواهش مي كنم منو كمك كنيد بچه مشهدم به امام رضا هر كي كمكم كنه كلي به جونش دعا مي كنم كلي اطلاعات به درد بخورم در مورد شبكه اين چيزا مي پره
با تشكر از شما دوستان عزيز ممنوم از لطفتون :11:

leila_t
19-07-2010, 17:11
سلام دوستان
هاردم مثل ساعت داشت کار میکرد، داشتم دی وی دی رایت میکردم که دی وی دیم سوخت یه دفعه کامپیوترم یه ارور عجیب غریب داد، داشتم recycle کامپیوترم رو خالی میکردم هی میزد که این فایل نمیتونه پاک بشه یادم نیست چی بود بعد وقتی هاردم رو کندم دوباره وصل کردم شناساییش نکرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]روی کامپیوترهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت و کار میکرد، ویندوز جدید هم ریختم بازم شناساییش نمیکنه حالا باید چیکار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید ممنونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin.t_71
23-07-2010, 15:04
سلام
من هاردم رو میخواستم از اول پارتیشن بندی کنم
برای هیمن سی دی نصب ویندوزو گذاشتم و پارتیشن ها رو یکی یکی حذف کردم
سره آخرین پارتیشنی که خواستم حذف کنم چند دیقه موند و بعدش نوشت که نمیتونه اینو حذف کنه
اما دیگه هیچ پارتیشنی تو لیست نموند
بعدش یه ریست کردم که برم برا نصب ویندوز که صفحه اول رو میاره که مینویسه داره هارد رو بررسی میکنه اما دیگه بعدش صفحه سیاه میشه و هیچی نمیاره (منظورم اینکه بعد این صفحه باید بره تو اون صفحه آبیه که ماله نصب ویندوزه که بالاش نوشته ویندوز ستاپ که نمیره)
میخواستم بدونم مشکل چیه ؟؟

mjzaret
23-07-2010, 23:29
من یه مشکل عجیب واسم پیش اومده . اونم اینکه تو ویندوز 7 که 32 بیتی است و هاردم 1 ترابایتی وسترن وقتی تو پوش های که فایل های تصویری هست میرم گه گداری عکس اون فایل ها رو نشون نمیده و جاش فقط نوشته اسم فایل یا مربع کاملا سفید نشون میده و وقتی این حالت پیش میاد اگر تو مای کامپیوتر بری درایو هارو نشون نمیده و نوار بالای که سبز است و موقع ورود به پوشه پر میشه تا پوشه رو کامل نشون بده به کندی شروع به حرکت می کنه تا اخر هم پر نمیشه .

اما کمی که باهش ور میری درست میشه .ولی باز اگر با کامپیوتر کار کنی دوباره قاطی می کنه

حالا موندم مشکل از هارد است یا ممکن ویندوز ویروسی شده .

ضمنا من دانلود افلاین هم دارم که احتمال ویروسی شدن سیستم بالا میبره

شما یه بار ویندوزتون رو عوض کنید . ببینید مشکلتون برطرف میشه یا نه.

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

سلام دوستان
هاردم مثل ساعت داشت کار میکرد، داشتم دی وی دی رایت میکردم که دی وی دیم سوخت یه دفعه کامپیوترم یه ارور عجیب غریب داد، داشتم recycle کامپیوترم رو خالی میکردم هی میزد که این فایل نمیتونه پاک بشه یادم نیست چی بود بعد وقتی هاردم رو کندم دوباره وصل کردم شناساییش نکرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]روی کامپیوترهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت و کار میکرد، ویندوز جدید هم ریختم بازم شناساییش نمیکنه حالا باید چیکار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید ممنونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما مدل هاردتون رو بیان کنید؟!!!

ابتدایی ترین کارهایی که در این مواقع میشه انجام داد تعویض کابلهای دیتا و برق هارد هست.

شما یه بار هم که شده این مورد رو امتحان کنید.

تنظیمات مادربوردتون رو هم به صورت پیشفرض کارخانه دربیارید و اگه می‌شه بایوس مادربورد رو آپدیت کنید.

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

سلام
من هاردم رو میخواستم از اول پارتیشن بندی کنم
برای هیمن سی دی نصب ویندوزو گذاشتم و پارتیشن ها رو یکی یکی حذف کردم
سره آخرین پارتیشنی که خواستم حذف کنم چند دیقه موند و بعدش نوشت که نمیتونه اینو حذف کنه
اما دیگه هیچ پارتیشنی تو لیست نموند
بعدش یه ریست کردم که برم برا نصب ویندوز که صفحه اول رو میاره که مینویسه داره هارد رو بررسی میکنه اما دیگه بعدش صفحه سیاه میشه و هیچی نمیاره (منظورم اینکه بعد این صفحه باید بره تو اون صفحه آبیه که ماله نصب ویندوزه که بالاش نوشته ویندوز ستاپ که نمیره)
میخواستم بدونم مشکل چیه ؟؟

احتمال اینکه هاردتون بدسکتور داشته باشه زیاده.

شما هاردتون رو روی یه سیستم دیگه ببندید و در ویندوز با استفاده از نرم افزار زیر اون رو بدسکتور گیری کنید.

برای دریافت نرم افزار به پست زیر مراجعه کنید:

---------- Post added at 12:29 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت مدير كل سايت مديران بخش ها و دوستان گلم در انجمن قدرتمند پي سي ورلد نمي دونم چه كسي مي خواد جواب منو بده ولي من مي خوام مشكلمو بگم هر داداش گلي لطف كردن جواب منو دادن من ممنون ميشم
:41:
من روي سيستم خونه سه تا هارد مكستور دارم و كافي نت دارم سيستم خونه رو روش يه سيستم عامل لينوكس فدورا نصب كردم بعدش برنامه وين رو روش نصب كردم تا رابطي باشه بتونم از برنامه هاي ويندوز هم استفاده كنم از اون جايي كه خونه اينترنت نداشتم مجبور شدم سيستم رو بيارم در مغازه در راه ظربه اي و چيزي به سيستم نخورد اما وقتي سيستم رو آوردم و وصل كردم كابلهاي برق رو و كابل شبكه رو وقتي خواستم برم تو سيستم لينوكس ديدم ارور ميده و ميگه سيتم 32 نمي دونم فلان فايل خرابه از اين حرفا كه برم رينستال كنم اخه روش وين ايكس پي هم بود البته روي يه درايو ديگه هر كاري كردم كابلا رو عوض كردم رمو در آوردم هر كاري كردم نشد كه نشد باد گيري كردم هر كاري بگين كردم نشد و وقتي سيستم رو روشن مي كنم و همه هر سه هارد رو مي كشم سيستم بالا مياد و حالا اين هم هست كه يه دونه هارد خرابه و با دو هارد ديگه مياد بالا و اطلاعات رو دارم و هاردي كه روش لينوكس نصب بوده بالا نمياد و پيغام زير رو ميده

Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.A.T Capable but Disabled

و از شما خواهش مي كنم منو كمك كنيد بچه مشهدم به امام رضا هر كي كمكم كنه كلي به جونش دعا مي كنم كلي اطلاعات به درد بخورم در مورد شبكه اين چيزا مي پره
با تشكر از شما دوستان عزيز ممنوم از لطفتون :11:

شما مدل هاردتون رو بیان کنید؟!!!

این هاردی که ایراد داره رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید. ببینید آیا مشکلی دارید یا نه؟

تنظیمات بایوس مادربورد رو به صورت پیشفرض کارخانه سازنده دربیارید.

asadifarshad7
24-07-2010, 01:16
امروز خواستم کی از درایو هارو با استفاده از خود ویندوز 7(دیسک منیجمنت) پاک کنم
بعد از پاک کردن آه از نهادم بلند شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون درایو که دیلیت کرده بودم با یه درایو 100 گیگیم ترکیب شد و با هم پاک شدند
تا حالا 3 تا نرم افزارو چک کردم

Recover My Files 4.6.6.830
GetData Recover My Files
و
R-Studio Data Recovery

ولی حتی درایوم نمیشناسن حالا ریکاوری کردن بماند.

اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون.

gama
25-07-2010, 06:56
مهندس جان سلام.يدونه هارد 120 مكستور دارم كه كلي فيلم و عكس خانوادگي توشه يدفعه خراب شد بدون اينكه از اطلاعات بكاپ گرفته باشم.ايراد اينه كه توي ستاپ اسم هاردو ميده (فقط ميزنه مكستور و مدل هاردو نمينويسه )ولي حجم هاردو ميزنه صفرو ديگه ويندوز هم نميشه نصب كرد و پيغام ميده كه دروايوي براي نصب پيدا نميكنه F3 بزن و خارج شو.حدس من اينه كه آي سي لود روي مدار مشكل پيدا كرده اگه امكان داره راهنمايي كنيد و اگر ايراد از همين آي سي هست با چه فايلي دوباره پروگرامش كنم.

mjzaret
25-07-2010, 08:17
امروز خواستم کی از درایو هارو با استفاده از خود ویندوز 7(دیسک منیجمنت) پاک کنم
بعد از پاک کردن آه از نهادم بلند شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون درایو که دیلیت کرده بودم با یه درایو 100 گیگیم ترکیب شد و با هم پاک شدند
تا حالا 3 تا نرم افزارو چک کردم

Recover My Files 4.6.6.830
GetData Recover My Files
و
R-Studio Data Recovery

ولی حتی درایوم نمیشناسن حالا ریکاوری کردن بماند.

اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون.

شما بایستی ابتداً درایو مورد نظر رو به وسیله نرم افزار Partition Magic برگردونید.

بعد از برگردوندن درایو از نرم افزار File Scavenger 3.2 برای بازگردانی اطلاعاتتون استفاده کنید.

---------- Post added at 09:17 AM ---------- Previous post was at 09:12 AM ----------

مهندس جان سلام.يدونه هارد 120 مكستور دارم كه كلي فيلم و عكس خانوادگي توشه يدفعه خراب شد بدون اينكه از اطلاعات بكاپ گرفته باشم.ايراد اينه كه توي ستاپ اسم هاردو ميده (فقط ميزنه مكستور و مدل هاردو نمينويسه )ولي حجم هاردو ميزنه صفرو ديگه ويندوز هم نميشه نصب كرد و پيغام ميده كه دروايوي براي نصب پيدا نميكنه F3 بزن و خارج شو.حدس من اينه كه آي سي لود روي مدار مشكل پيدا كرده اگه امكان داره راهنمايي كنيد و اگر ايراد از همين آي سي هست با چه فايلي دوباره پروگرامش كنم.

شما یه نگاهی به کابلهای دیتا و برق هارد بندازید که شل نشده باشند.

اگه امکانش هست که کابلهای دیتا و برق رو عوض کن.

اگه به وسیله عوض کردن کابل جواب نداد هارد رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن.

در این حالت هم اگه جواب نداد بایستی برد هارد رو عوض کنید و با یه سالم جایگزینش کنی.

اطلاعاتتون رو بردارید و ازش بک آپ بگیرید.

mohsen_bak
25-07-2010, 14:19
با نا امیدی دارم این پست رو مینویسم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم دیگه کار از کار گذشت....... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه هارد 500 ساتا داشتم. آرشیو آهنگام روش بود. دو تا درایو رو با پارتیشن مجیک ادغام کردم تا موقه سرچ مشکل نداشته باشم. اما درایوا هر دو نا پدید شدن. الان 3-4 روزه تو تاپیک مربوط به پارتیشن مجیک دارم کمک میخام کسی محلم نیزاش ت...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من هم کلن یه آدم گیری هستم شب خابم نمیبره....
گیر دادم بهش الان همه درایوا ناپدید شدن . پارتیشن مجیک دیگه حتی باز نمیشه!! ارور 48 میده مینویسه sector not found
با برنامه ای که اول همین تاپیک معرفی شد خواستم آرشیوم برگردونم ولی حتی activ file ricover هم درایوا رو نمیشناسه.....
راهی هست که من دست به خود کشی نزنم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen_bak
25-07-2010, 16:41
1 ساعت بعد نوشتم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بدبخت شدم تموم شد رفت پی کارش....
Acronis Disk Director Suite Home 11.0.216 Final اینم دانلود کردم اصلا هارد رو نمیشناسه فقط حجمش رو مینویسه...
پارتیشن مجیک رو پاک کردم دوباره نصب کردم اونم درایوا رو نمیشناسه.....نزدیک 30 گیگ فقط چیز دانلود کردم رو هارده!!حالا از آرشیو 350 گیگی بگزریم.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رسما 30 گیگی از حجم هارد غیب شده. الان هارد 500 رو نوشته حجم کل رو زده 470 گیگ....همه فضا رو هم به عنوان Unallocated میشناسه.....
هارد رو تازه خریدم 5 ماه میشه. همون موقه که خواستم مغازه باز کنم.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان من کافی نت دارم.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگین ببر بده یه جایی برات درستش کنن که آخر آبرو ریزی هستا..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا یه نفر تو این فروم به این بزرگی پیدا نمیشه به من بگه چه کار کنم...دارم بدبخت میشم.....اصلا نمیتونم با خودم کنار بیام.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این آی دی من اینه:
aragon_0031
شما رو جون سیستموتون یه کمکی کنید....قسمتون دادم که مدیون بشین...!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mjzaret
25-07-2010, 18:53
با نا امیدی دارم این پست رو مینویسم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم دیگه کار از کار گذشت....... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه هارد 500 ساتا داشتم. آرشیو آهنگام روش بود. دو تا درایو رو با پارتیشن مجیک ادغام کردم تا موقه سرچ مشکل نداشته باشم. اما درایوا هر دو نا پدید شدن. الان 3-4 روزه تو تاپیک مربوط به پارتیشن مجیک دارم کمک میخام کسی محلم نیزاش ت...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من هم کلن یه آدم گیری هستم شب خابم نمیبره....
گیر دادم بهش الان همه درایوا ناپدید شدن . پارتیشن مجیک دیگه حتی باز نمیشه!! ارور 48 میده مینویسه sector not found
با برنامه ای که اول همین تاپیک معرفی شد خواستم آرشیوم برگردونم ولی حتی activ file ricover هم درایوا رو نمیشناسه.....
راهی هست که من دست به خود کشی نزنم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی شما ترکیب درایوها رو بهم می‌ریزید دیگه نمیشه کاری کرد.

شما درایوها رو به حالت عادی در بیارید. منظورم اینه که همون پارتیشن قبلی رو ایجاد کنید.

بعد از فرمت کردن و ردیف شدن درایو با استفاده از نرم افزار Recovery فایلهای از دست رفتتون رو برگردونید.

پیشنهادم استفاده از نرم افزار File Scavenger 3.2 هست که خیلی خوب برای این موارد کاربرد داره.

gama
25-07-2010, 22:53
شما یه نگاهی به کابلهای دیتا و برق هارد بندازید که شل نشده باشند.

اگه امکانش هست که کابلهای دیتا و برق رو عوض کن.

اگه به وسیله عوض کردن کابل جواب نداد هارد رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن.

در این حالت هم اگه جواب نداد بایستی برد هارد رو عوض کنید و با یه سالم جایگزینش کنی.

اطلاعاتتون رو بردارید و ازش بک آپ بگیرید.

شاد باشید :40:[/QUOTE]

مهندس جان اگه مشكل از كابل برق يا ديتا بود كه ديگه مزاحم شما نميشدم دليل اينكه اينجا مطرح كردم اينه كه اين تستها رو انجام دادم و به جواب نرسيدم.فقط ميمونه جايگزين كردن برد هارد كه گمون نكنم يه هارد با همين مشخصات به پستم بخوره بهرحال ممنون ازت.

asadifarshad7
26-07-2010, 13:19
من پارتیشن مجیکو دانلود کردم .
میخواستم بپرسم چجوری این دوتا پارتیشنو که الان شدن یه پارتیشن ، دقیقاً جدا کنم بدون حذف اطلاعات.
لظفاً راهنمایی کنید

meisam317
26-07-2010, 14:17
برد هارد من سوخته . یه شرکت بازیابی اطلاعات تو تهران گفته احتمال زیاد درست بشع و اطلاعات برمی گیردن
نظر شما چیه ؟ درسته یا نه ؟:20:

mjzaret
28-07-2010, 22:59
برد هارد من سوخته . یه شرکت بازیابی اطلاعات تو تهران گفته احتمال زیاد درست بشع و اطلاعات برمی گیردن
نظر شما چیه ؟ درسته یا نه ؟:20:
ببینید اگه شما از سوخته بودن برد هارد مطمئن هستید بله با تعویض برد هاردتون تمامی اطلاعاتتون قابل برگشت هست.

حتی با تعویض برد هارد، هاردتون مثل روز اول کار می‌کنه و مشکلی هم باهاش نخواهید داشت.

به سیستمتون یه نگاهی بندازید و ببینید دلیل سوخته شدن برد هاردتون چی بوده؟

آیا پاورتون دچار مشکل شده؟ یا اینکه کابل برقی که به هارد وصل می‌شده دچار عیب بوده؟

بعد هارد جدیدتون رو وصل کنید.

---------- Post added at 11:59 PM ---------- Previous post was at 11:55 PM ----------

مهندس جان اگه مشكل از كابل برق يا ديتا بود كه ديگه مزاحم شما نميشدم دليل اينكه اينجا مطرح كردم اينه كه اين تستها رو انجام دادم و به جواب نرسيدم.فقط ميمونه جايگزين كردن برد هارد كه گمون نكنم يه هارد با همين مشخصات به پستم بخوره بهرحال ممنون ازت.

من تمامی احتمالات رو در نظر گرفتم و نظراتم رو بیان نمودم.

هیچ نکته‌ی دیگه باقی نمونده که نگفته باشم. شما اگه می‌تونید برد هاردتون رو عوض کنید و ببینید مشکلتون برطرف میشه یا نه.

انشاالله که مشکلتون حل میشه و به اطلاعاتتون دست پیدا می‌کنید.

من شما رو درک می‌کنم آخه این بلا هم سر من اومده بود.

danijon_2006
29-07-2010, 18:57
دوستان یه چند روز پیش سوکت مادربرد(قسمت زیر سی پی یو)مشکل داشت دادم گارانتی درستش کرد الان که آوردم 5 دقیقه ای یک بار برای چند ثانیه سیستم هنگ میکنه و یه صدایی از تو هارد میاد(تتتتتتتتتتتتتتتتتت) و بعد از چند ثانیه درست میشه دوباره علت چیه؟مخصوصا وقتی بخوام چیزی رو کپی کنم دیگه شدید تر میشه

charmi
29-07-2010, 20:22
بهترین مرکز آموزش تعمیرات لپ تاپ کجاست با تشکر

charmi
29-07-2010, 20:28
بهترین محل آموزش تعمیرات لپتاپ کجاست

mjzaret
29-07-2010, 21:14
دوستان یه چند روز پیش سوکت مادربرد(قسمت زیر سی پی یو)مشکل داشت دادم گارانتی درستش کرد الان که آوردم 5 دقیقه ای یک بار برای چند ثانیه سیستم هنگ میکنه و یه صدایی از تو هارد میاد(تتتتتتتتتتتتتتتتتت) و بعد از چند ثانیه درست میشه دوباره علت چیه؟مخصوصا وقتی بخوام چیزی رو کپی کنم دیگه شدید تر میشه

اينكه چند دقيقه يه بار صداي تق از هارد بيرون مياد بر مي‌گرده به سيلندر و هد هارد.

شما هاردتون رو روي يه سيستم ديگه امتحان كنيد ببينيد كه آيا باز هم هاردتون صدا مي‌كنه يا نه؟

اگه ديديد صدا مي‌كنه و سيستم هم هنگ ميكنه مشكل از هاردتون هست در غير اين صورت مادربوردتون دچار مشكل شده.

chia22r
30-07-2010, 03:03
با سلام خدمت اساتید گرامی
َشما را به خدا من را کمک کنید . تمام اطلاعات شخصی و خانوادگی ام روی هارد لپ تاپم بود که یهویی از کار افتاد و الان می خواهم آنها را باز یتبی کنم ولی با توجه به خانوادگی بودن دیتاهام نمی توانم آن را به موسسات بیرون بدهم . لطفاً من را کمک کنید. در پایین دقیقاً توضیح میدهم که مشکل چطوری است.

با فیل کردن هارد، لپ تاب دیگر بوت نمیشد که با تعویض هارد این مشکل حل شد . هارد معیوب را به پی سی ام وصل کردم که در صفحه bios آنرا شناشایی می کند و حجمش را هم به درستی نشان می دهد. در ویندوز قسمت device manager آنرا نشان می دهد ولی در my computer هیچی نمی آورد . در بخش disk management هم هارد را می شناسد ولی کل حجم آنرا به صورت unpartitioned نشان می دهد ولی قابل پارتیشن بندی شدن هم نیست می نویسد که ویندوز نمی تواند از این هارد استفاده کنم .

حتی با سی دی ویندوز xp هم ازمایش کرده فایده نداشت آنرا میشناسد و هجم کلش را هم به صورت پارتیشن نشده نشان می دهد ولی می نویسد ویندوز نمی تواند از آن استفاده کند.

بورد آنرا هم جدا کردم به پی سی وصل کردم که بورد را بدون حجم می شناخت.

هارد من 2.5 اینچی seagate 500gb است.

لطفا کمک کنید
با تشکر

chia22r
30-07-2010, 03:12
َشما را به خدا من را کمک کنید . تمام اطلاعات شخصی و خانوادگی ام روی هارد لپ تاپم بود که یهویی از کار افتاد و الان می خواهم آنها را باز یتبی کنم ولی با توجه به خانوادگی بودن دیتاهام نمی توانم آن را به موسسات بیرون بدهم . لطفاً من را کمک کنید. در پایین دقیقاً توضیح میدهم که مشکل چطوری است.

با فیل کردن هارد، لپ تاب دیگر بوت نمیشد که با تعویض هارد این مشکل حل شد . هارد معیوب را به پی سی ام وصل کردم که در صفحه bios آنرا شناشایی می کند و حجمش را هم به درستی نشان می دهد. در ویندوز قسمت device manager آنرا نشان می دهد ولی در my computer هیچی نمی آورد . در بخش disk management هم هارد را می شناسد ولی کل حجم آنرا به صورت unpartitioned نشان می دهد ولی قابل پارتیشن بندی شدن هم نیست می نویسد که ویندوز نمی تواند از این هارد استفاده کنم .

حتی با سی دی ویندوز xp هم ازمایش کرده فایده نداشت آنرا میشناسد و هجم کلش را هم به صورت پارتیشن نشده نشان می دهد ولی می نویسد ویندوز نمی تواند از آن استفاده کند.

لطفا کمک کنید
با تشکر

chia22r
30-07-2010, 03:39

لطفا کمک کنید
با تشکر

chia22r
30-07-2010, 04:27

لطفا کمک کنید
با تشکر

best99
30-07-2010, 11:02
با سلام
متاسفانه ی اتفاق بدی الان واسه هاردم افتاده که بد جوری الان به کمک شما دوستان احتیاج دارم
به وسیله نرم افزار Acronis Disk Director Suite داشتم دو تا درایو ادغام(Merge) می کردم یکی 45 گیگا و دیگری 15 به طوری که 45 تای حدود 20 تا استفاده شده بود الان که کار ادغام تموم شد ظرفیت 60 نشون میده ولی اطلاعات خودم نمی تونم ببینم البته موقع properties گرفتن 17 تا استفاده شده نشون میده و فضای خالی 43 . یعنی اطلاعات روی هارد هست ولی من نمیبینمشون
لطفا یکی کمکم کنه چون که هر چی کار آرشیو شخصی خودم بود دقیقا تو همین درایو بوده
خلاصه اساسی الان حالم گرفته
امیدوارم یکی راهنمایمون کنه
با تشکر

danijon_2006
30-07-2010, 16:10
[QUOTE=mjzaret;5220641]اينكه چند دقيقه يه بار صداي تق از هارد بيرون

mjzaret
31-07-2010, 14:45

لطفا کمک کنید
با تشکر

آیا شما می تونید هاردتون رو پارتیشن بندی کنید یا خیر؟

اگه بتونید پارتیشن بندی رو انجام بدید می تونید با نرم افزارهای Recovery مثل File Scavenger 3.2 فایلهای پاک شده رو برگردونید.

برای خود من همچنین اتفاقی افتاد که با پارتیشن بندی و Recovery تونستم به فایلهام دست پیدا کنم.

---------- Post added at 03:45 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

با سلام
متاسفانه ی اتفاق بدی الان واسه هاردم افتاده که بد جوری الان به کمک شما دوستان احتیاج دارم
به وسیله نرم افزار Acronis Disk Director Suite داشتم دو تا درایو ادغام(Merge) می کردم یکی 45 گیگا و دیگری 15 به طوری که 45 تای حدود 20 تا استفاده شده بود الان که کار ادغام تموم شد ظرفیت 60 نشون میده ولی اطلاعات خودم نمی تونم ببینم البته موقع properties گرفتن 17 تا استفاده شده نشون میده و فضای خالی 43 . یعنی اطلاعات روی هارد هست ولی من نمیبینمشون
لطفا یکی کمکم کنه چون که هر چی کار آرشیو شخصی خودم بود دقیقا تو همین درایو بوده
خلاصه اساسی الان حالم گرفته
امیدوارم یکی راهنمایمون کنه
با تشکر

تغییر و تحولات نرم افزاری باعث ایجاد اخلال در درایوها می شه و همین امر هم فایلهاتون رو نشون نمی ده.

با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات (Recovery) فایلهای خودتون رو برگردونید و در جای دیگه ذخیره کنید.

سپس اقدام به فرمت کردن درایور مورد نظر کرده و از استفاده کنید.

chia22r
31-07-2010, 15:07
آیا شما می تونید هاردتون رو پارتیشن بندی کنید یا خیر؟

اگه بتونید پارتیشن بندی رو انجام بدید می تونید با نرم افزارهای Recovery مثل File Scavenger 3.2 فایلهای پاک شده رو برگردونید.

برای خود من همچنین اتفاقی افتاد که با پارتیشن بندی و Recovery تونستم به فایلهام دست پیدا کنم.

---------- Post added at 03:45 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

تغییر و تحولات نرم افزاری باعث ایجاد اخلال در درایوها می شه و همین امر هم فایلهاتون رو نشون نمی ده.

با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات (Recovery) فایلهای خودتون رو برگردونید و در جای دیگه ذخیره کنید.

سپس اقدام به فرمت کردن درایور مورد نظر کرده و از استفاده کنید.

با تشکر از جواب شما
خیر اکمان پارتیشن بندی هم وجود ندارد . پیعام می دهد که ویندوز نمی تواند از این درایو استفاده کند . هم در محیط نصب ویندوز و هم در خود محیط ویندوز (هم xp و هم 7) نتوانست کاری انجام دهد. البته نرم افزارهایه پارتیشن بندی استفاده نکردم .

آكو حبيبي
01-08-2010, 11:28
با سلام مي خواهم ويندوز xp نصب كنم اما هيچ درايوي را نمي آورد و هاردم را 0 نشان ميدهد حالا نمي دانم چكار كنم داريوهاي قبليم را كلاً ناپديد كرده است و درايوي را براي كپي فايلهاي ويندوز نمي آورد و به قسمت داريوها در نصب ميرسد آن را خالي نشان مي دهد باتشكر

mjzaret
01-08-2010, 16:24
با تشکر از جواب شما
خیر اکمان پارتیشن بندی هم وجود ندارد . پیعام می دهد که ویندوز نمی تواند از این درایو استفاده کند . هم در محیط نصب ویندوز و هم در خود محیط ویندوز (هم xp و هم 7) نتوانست کاری انجام دهد. البته نرم افزارهایه پارتیشن بندی استفاده نکردم .

خوب شما هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کنید و از نرم افزارهای پارتیشن بندی هاردتون رو اگه می‌تونید پارتیشن بندی کنید.

از پست زیر هم می‌تونید نرم افزار یا به عبارتی مجموعه نرم افزارهای تحت داس که به صورت BOOT هستند رو استفاده کنید و ببینید آیا براتون جواب می‌ده یا خیر؟

در غیر این صورت کاریش نمیشه کرد و بایستی با هاردتون خداحافظی کنید.

mjzaret
01-08-2010, 16:53
با سلام مي خواهم ويندوز xp نصب كنم اما هيچ درايوي را نمي آورد و هاردم را 0 نشان ميدهد حالا نمي دانم چكار كنم داريوهاي قبليم را كلاً ناپديد كرده است و درايوي را براي كپي فايلهاي ويندوز نمي آورد و به قسمت داريوها در نصب ميرسد آن را خالي نشان مي دهد باتشكر

هاردتون دچار مشکل شده و اگه ظرفیتش رو نمی‌زنه فکر نکنم قابل درست شدن باشه.

شما یه کاری کن و این هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کن و ببینید چه جوابی می‌گیرید.

اگه می‌تونید بردی مشابه برد هاردتون پیدا کنید و ببینید با تعویض برد می‌تونید هاردتون رو راه بندازید یا خیر؟

salar_linux
02-08-2010, 11:24
کی میدونه این پیام خطا ها چه معنی میده؟
برای رفعش چه کارهایی باید انجام بدم؟

monipa
03-08-2010, 13:08
دوستان ایا میشه هارد یک ترابایت اکسترنال رو به فرمت FAT32 تبدیل کرد

mahdiw710
03-08-2010, 18:04
سلام
یه هارد maxtor diamondmax10 200G
دستم رسیده که ضربه شدیدی خورده و بردش کاملا تعطیل شده.
توکرج بهم گفتن بردش پیدا نمیشه! واقعا؟
توتهران چی؟ جایی هست ببرم برای تعویضش؟
آدرس و هزینه لطفا؟
ممنون

IYIostafa
03-08-2010, 19:02
سلام دوستان چند بار هست که یه مشکل عجیب و غریب برای هارد سیستمم پیش میاد. در حالی که هیچ مشکل ظاهری در هارد وجود نداره و فضای کافی در درایو C وجود داره، در یه لحظه سه تا بوق ممتد از کیس میاد و و قتی که به درایو C رجوع می کنم می بینم که درایوی که 15 گیگ فضای خالی داشت در یک لحظه حجم خالی اون تنها به 3 بایت کاهش پیدا کرده و تقریبا تمام نرم افزارهام و حتی پرینتر رو هم از کار می ندازه، تا حالا 4 بار این اتفاق پیش اومده و تنها کاری که می تونم بکنم اینه که ایمیج سیستم رو برگردونم، هارد هم وسترن دیجیتال 500 گیگ با 32 مگ بافر هست.

نمیدونم دلیل این مشکل از هارده یا ممکنه ویروسی وجود داشته باشه که بنظرم بعیده ویروس داشته باشه، لطفا منو در حل این مشکل یاری کنید . ممنون

mjzaret
03-08-2010, 21:36
سلام دوستان چند بار هست که یه مشکل عجیب و غریب برای هارد سیستمم پیش میاد. در حالی که هیچ مشکل ظاهری در هارد وجود نداره و فضای کافی در درایو C وجود داره، در یه لحظه سه تا بوق ممتد از کیس میاد و و قتی که به درایو C رجوع می کنم می بینم که درایوی که 15 گیگ فضای خالی داشت در یک لحظه حجم خالی اون تنها به 3 بایت کاهش پیدا کرده و تقریبا تمام نرم افزارهام و حتی پرینتر رو هم از کار می ندازه، تا حالا 4 بار این اتفاق پیش اومده و تنها کاری که می تونم بکنم اینه که ایمیج سیستم رو برگردونم، هارد هم وسترن دیجیتال 500 گیگ با 32 مگ بافر هست.

نمیدونم دلیل این مشکل از هارده یا ممکنه ویروسی وجود داشته باشه که بنظرم بعیده ویروس داشته باشه، لطفا منو در حل این مشکل یاری کنید . ممنون

معمولاً وقتی سیستم سه تا بوق ممتد می‌زنه مشکل از گرافیکه. اما این حالت در ابتدای روشن شدن سیستم اتفاق می‌افته.

شما یه نگاهی به کارت گرافیکتون بندازید و اگه می‌تونید درش بیارید و با تمیز کردن اون رو دوباره جا بزنید.

یه نگاهی به رم هم بندازید.

بعید می‌دونم مشکل از هاردتون باشه. برای اطمینان بیشتر هاردتون رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید ببینید چه جوابی می‌گیرید.

monipa
04-08-2010, 07:43
دوستان ایا میشه هارد یک ترابایت اکسترنال رو به فرمت FAT32 تبدیل کرد

کسی نبود جواب بده

AMIIIIIIR
06-08-2010, 18:17
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با مشکل عجیبی برخورد کرده ام که گاهی اوقات مثلا بعضی وقت ها روزی 2 تا 3 بار و گاهی اوقات هفته ای 1 یا 2 بار سیستم قفل می کند و هر کاری هم که می کردم که به حالت عادی برگردد جواب نمیداد حتی task manager و num lock هم کار نمی کردند و تا چند ماه این مشکل ادامه داشت جالب اینکه هیچ وقت موقع بازی کردن گیر نمیکرد تا اینکه من یک پلیر مثل km player یا jet audio را اجرا کرده و تا موقعی که کامپیوتر کار میکرد از یکی از این برنامه ها استفاده کرده و کامپیوتر بدون هیچ مشکلی کار میکرد و با این روش من نزدیک یکماه کار میکنم و تاکنون هیچ مشکلی پیش نیامده به نظر شما مشکل از کدام قطعه است من خودم احتمال را به هارد یا مادربرد میدهم.
ویندوز های مختلفی هم تست کرده ام ولی همگی یکسان بوده اند .
سیستم من :
cpu: intel celeronD351 3.2
ram: 2G ddr2
main: asus p5vdc-x
hard : 80 hitachi
vga : asus 4650
power : ersce 500w(280w real

با تشکر از دوستان عزیز

pasargadd
06-08-2010, 22:21
سلام خدمت تمام دوستان
بچه ها من یک هارد maxtor 6y080l0دارم که هر 4 روز یکبار باید ویندوز نصب کنم چون بهد از 4روز سرعت کامپیوتر میاد پایین و انقدر سرعتش پایینه که برای باز کردن درایو d یا هر درایو دیگه باید کلی منتظر بشم و البته هاردم هم صدا میده.
همه این مشکلات 3روز بعد از نصب ویندوز ایجاد میشه.
با برنامه hd tuneتست کردم. وقتی میخواستم benchmark بگیرم وسطش این ارورو read eror!test aborted داد و قطع شد ودر قسمت eror scan بصورت زیر شد
damaged blocks:0.6%
و14 تا ارور پیدا کرد.
لطفا کمک کنین.

arash2006
07-08-2010, 23:30
با سلام یه مشکلی برای هاردم پیش اومد وقتی وصلش کردم به کیس یه ویروس یابم خواست که یه ویروس رو بعد از ری استارت کردن پاک کنه من بله رو زدم و داشت ری استارت میشد یهو از کیس سیمش جدا شد بعد که ویندوز بالا اومد هرچی وصلش میکنم دیگه شناخته نمشه رو کیس دیگه هم امتحان کردم چیکار کنم ممنون؟ هارد 250 گیگ اکسترنال بدون آداپتور

mjzaret
08-08-2010, 09:30
کسی نبود جواب بده

فکر کنم بشه این کار رو کرد. اما در حال حاضر بهترین نوع فرمت همون NTFS هست.

در Fat32 شما نمی‌تونید فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو درون هارد کپی کنید.

در NTFS هم از لحاظ امنیت و هم از لحاظ سرعت کارتون بهتر پیش میره و مشکلی هم ندارید.

برای چه منظور می‌خواید که از Fat32 استفاده کنید؟

pasargadd
08-08-2010, 09:41
سلام خدمت تمام دوستان
بچه ها من یک هارد maxtor 6y080l0دارم که هر 4 روز یکبار باید ویندوز نصب کنم چون بهد از 4روز سرعت کامپیوتر میاد پایین و انقدر سرعتش پایینه که برای باز کردن درایو d یا هر درایو دیگه باید کلی منتظر بشم و البته هاردم هم صدا میده.
با برنامه hd tuneتست کردم. وقتی میخواستم benchmark بگیرم وسطش این ارورو read eror!test aborted داد و قطع شد ودر قسمت eror scan بصورت زیر شد
و14 تا ارور پیدا کرد.
لطفا کمک کنین

hadi-en
08-08-2010, 18:35
کی میدونه این پیام خطا ها چه معنی میده؟
برای رفعش چه کارهایی باید انجام بدم؟

لطفا راهنمایی کنید من هم همین مشکل رو دارم

AMIIIIIIR
08-08-2010, 21:11
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با مشکل عجیبی برخورد کرده ام که گاهی اوقات مثلا بعضی وقت ها روزی 2 تا 3 بار و گاهی اوقات هفته ای 1 یا 2 بار سیستم قفل می کند و هر کاری هم که می کردم که به حالت عادی برگردد جواب نمیداد حتی task manager و num lock هم کار نمی کردند و تا چند ماه این مشکل ادامه داشت جالب اینکه هیچ وقت موقع بازی کردن گیر نمیکرد تا اینکه من یک پلیر مثل km player یا jet audio را اجرا کرده و تا موقعی که کامپیوتر کار میکرد از یکی از این برنامه ها استفاده کرده و کامپیوتر بدون هیچ مشکلی کار میکرد و با این روش من نزدیک یکماه کار میکنم و تاکنون هیچ مشکلی پیش نیامده به نظر شما مشکل از کدام قطعه است من خودم احتمال را به هارد یا مادربرد میدهم.
سیستم من :

با تشکر از دوستان عزیز

Juventus FC
09-08-2010, 22:44
سلام بر اساتید

من یک هارد GB 160 Maxtor داشتم این هارد را حدود 3 سال داشتم باهاش کار میکردم ولی کم کم برام درده سر ساز شد یه موقع هایی یک صداهای خاصی از درونش میومد وقتی هم که اون صدا را میداد سیستم به کلی هنگ میکرد و وقتی هم رستارت میکردی مینوشت که هارد نمیتونه سیستم عامل را لود کنه.

من پس از ذیذن این ماجرها تصمیم گرفتم یک هارد دیگه بخرم این بار رفتم یک هارد 500 GB با مارک Seagate خریدم. این هارد را حدود 5 ماه پیش خریدم خیلی خوب بود و خوب کار میداد ولی الان رفته رفته دوباره این هارد جدید داره راه اون هارد قبلی را میره. هر از گاهی یک صدای خاصی ازش در میاد بعد سیستم به کلی هنگ میکنه و تا هارد را خنک نکنی و جای سیم SATA را تغییر ندی ویندوز به هیچ وجه بالا نمیاد.

اون اوایل که رویش ویندوز نصب کردم اونجا که میاد مینویسه Microsoft Windows XP Profesional بعد یک خط هایی در زیر رد میشوند اون اوایل ب3 تا از این خط ها که میرفت ویندوز سریع لود میشد و خیلی راحت بود ولی حالا باید 23 تا از این خط ها رد بشه تا ویندوز لود بشه. و آخرشم بازم دیر ویندوز لود میشه و کلی وقته من را میگیره.

خواستم بدونم واقعا مشکل چیه؟ باید چه کاری انجام بدهم؟ من واقعا دیگه مغزم کار نمیکنه؟

- لطفا اگر میشه راهنماییم کنید.

باتشکر

REZA_TPORT
10-08-2010, 13:09
من يه هارد 500 مكستور دارم يه ساله ازش خوب استفاده كردم تا ديروز كه تصميم كرفتم هاردمو با استفاده از نرم افزار wipe disc‏ فرمت كنم اونم بعد 3 ساعت هادمو كامل باك كرد رو اون يه ويندوز نصب كردم بعد داشتم يه نرم افزار نصب ميكردم برق رفت فرداي اون روز كه دستكاه رو روشن كردم كامبيوتر بالا نمي امد و وقتي فيش هارد رو در مي اوردم مثل قبل بالا امد رفتم تو تنظيمات بوت بعد سيم هارد رو وصل كردم هارد رو به خوبي شناخت ولي دوباره ريسيت كردم با همون مشكل قبلي رو به رو شدم هاردمم sata‏ هستش لطفا كمك كنيد

m_diamond67
12-08-2010, 13:52
با سلام
من ویندوزم ویستا هست.سالم خاموشش کردم و وقتی روشن کردم نوشت یه فایل در مسیر c:\windows\system32 پاک شده.سی دی رو گذاشتم و repeair کردم و ویندوز درست شد و بالا اومد ولی مشکل اینجاست که درایو G که درایو آخرم بود و ظرفیت اون 18GB بود حذف شده و یه درایو G دیگه با نام MEDIADIRECT با ظرفیت 2GB ایجاد کرده.اظلاعات خیلی مهمی دارم توش.درضمن سی دی ریکاوری نبود.راستی وقتی سی دی ویندوز رو میزارم و میرم نصب ویندوز همشونو اونجا میبینم ولی نه میتونم فرمت کنم و نه می تونم ایجاد و پاک کنم و غیره.
محتواش خیلی برام مهمه.
پیشاپیش بی نهایت تشکر میکنم.

m_diamond67
12-08-2010, 22:13
کسی نیست کمکم کنه؟

mjzaret
13-08-2010, 00:21
سلام خدمت تمام دوستان
و14 تا ارور پیدا کرد.
لطفا کمک کنین

شما بایستی هاردتون رو با استفاده از نرم افزار HDD Regenerator 1.7 بدسکتورگیری کنید.

به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.

برای دریافت نرم افزار می‌تونید به لینک زیر مراجعه کنید:

mjzaret
13-08-2010, 00:30
سلام بر اساتید

من یک هارد GB 160 Maxtor داشتم این هارد را حدود 3 سال داشتم باهاش کار میکردم ولی کم کم برام درده سر ساز شد یه موقع هایی یک صداهای خاصی از درونش میومد وقتی هم که اون صدا را میداد سیستم به کلی هنگ میکرد و وقتی هم رستارت میکردی مینوشت که هارد نمیتونه سیستم عامل را لود کنه.

من پس از دیذن این ماجرها تصمیم گرفتم یک هارد دیگه بخرم این بار رفتم یک هارد 500 GB با مارک Seagate خریدم. این هارد را حدود 5 ماه پیش خریدم خیلی خوب بود و خوب کار میداد ولی الان رفته رفته دوباره این هارد جدید داره راه اون هارد قبلی را میره. هر از گاهی یک صدای خاصی ازش در میاد بعد سیستم به کلی هنگ میکنه و تا هارد را خنک نکنی و جای سیم SATA را تغییر ندی ویندوز به هیچ وجه بالا نمیاد.

اون اوایل که رویش ویندوز نصب کردم اونجا که میاد مینویسه Microsoft Windows XP Profesional بعد یک خط هایی در زیر رد میشوند اون اوایل ب3 تا از این خط ها که میرفت ویندوز سریع لود میشد و خیلی راحت بود ولی حالا باید 23 تا از این خط ها رد بشه تا ویندوز لود بشه. و آخرشم بازم دیر ویندوز لود میشه و کلی وقته من را میگیره.

خواستم بدونم واقعا مشکل چیه؟ باید چه کاری انجام بدهم؟ من واقعا دیگه مغزم کار نمیکنه؟

- لطفا اگر میشه راهنماییم کنید.

باتشکر

با توجه به موارد گفته شما به شما پیشنهاد می‌کنم که از تمامی فایلهای ضروری خودتون یه کپی بردارید.

احتمال اینکه مشکلتون از پاور باشه زیاده.

من خودم یه هارد 500 داشتم که در هنگام کار کردن یه دفعه هنگ می‌کرد و دوباره شروع به کار می‌کرد.

چند بار ویندوز رو عوض کردم بازهم همان حالت بود.

ظاهراً پاورم دچار مشکل بود و بعد از یه مدتی هاردم به کلی از بین رفت و تمام اطلاعات با ارزشم به راحتی پرید.

به شما پیشنهاد می‌کنم که ابتداً پاورتون رو با یه پاور سالم عوض کنید.

کابلهای دیتا و برق هارد رو هم با یه سالم تعویض کنید.

اگر دیدید مشکل پابرجاست هارد رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید و روش ویندوز نسب کنید.

ببینید در اون سیستم هم مشکل داره یا اینکه اونجا هم دچار مشکل هست؟

اگه مشکلی نداشت و به کار کردنش به راحتی ادامه می‌ده مشکل از مادربوردتون هست در غیر این صورت هاردتون دچار مشکل شده.

mjzaret
13-08-2010, 01:04
من يه هارد 500 مكستور دارم يه ساله ازش خوب استفاده كردم تا ديروز كه تصميم كرفتم هاردمو با استفاده از نرم افزار wipe disc‏ فرمت كنم اونم بعد 3 ساعت هادمو كامل باك كرد رو اون يه ويندوز نصب كردم بعد داشتم يه نرم افزار نصب ميكردم برق رفت فرداي اون روز كه دستكاه رو روشن كردم كامبيوتر بالا نمي امد و وقتي فيش هارد رو در مي اوردم مثل قبل بالا امد رفتم تو تنظيمات بوت بعد سيم هارد رو وصل كردم هارد رو به خوبي شناخت ولي دوباره ريسيت كردم با همون مشكل قبلي رو به رو شدم هاردمم sata‏ هستش لطفا كمك كنيد

برای شروع کار ابتدا کابلهای دیتا و برق رو با یه نو عوضش کنید.

در صورت جواب نگرفتن هاردتون رو روی یه سیستم دیگه امتحان کنید و از سالم بودن اون مطمئن بشید.

mjzaret
13-08-2010, 01:17
با سلام
من ویندوزم ویستا هست.سالم خاموشش کردم و وقتی روشن کردم نوشت یه فایل در مسیر c:\windows\system32 پاک شده.سی دی رو گذاشتم و repeair کردم و ویندوز درست شد و بالا اومد ولی مشکل اینجاست که درایو G که درایو آخرم بود و ظرفیت اون 18GB بود حذف شده و یه درایو G دیگه با نام MEDIADIRECT با ظرفیت 2GB ایجاد کرده.اظلاعات خیلی مهمی دارم توش.درضمن سی دی ریکاوری نبود.راستی وقتی سی دی ویندوز رو میزارم و میرم نصب ویندوز همشونو اونجا میبینم ولی نه میتونم فرمت کنم و نه می تونم ایجاد و پاک کنم و غیره.
محتواش خیلی برام مهمه.
پیشاپیش بی نهایت تشکر میکنم.

از ویندوز مجازی استفاده کنید و با اون سیستمتون رو بالا بیارید.

برای دریافت این ویندوز به این پست مراجعه کنید:

یا اینکه به لینک زیر مراجعه کنید:

بعد از اطلاعاتتون پشتیبانی بگیرید.

هاردتون رو پارتیشن بندی کنید.

Hitman-Group
14-08-2010, 09:59
سلام
من هارد دیسک سیگیت 1 ترا دارم
ولی بعد از چند بار اف دیسک الا فقط میشه 400 گیگش رو پارتیشن بندی کرد ولی 600 گیگ دیگش نمیشه کاریش کرد
با هر برنامه و خود ویندوز ها هم زدم ولی نمیشه
برنامه های پاراگون و اکرونیز و داخل نصب خود ویندوز ها هم زدم ولی نمیتونه پارتیشن بسازه!

mjzaret
14-08-2010, 14:09
سلام
من هارد دیسک سیگیت 1 ترا دارم
ولی بعد از چند بار اف دیسک الا فقط میشه 400 گیگش رو پارتیشن بندی کرد ولی 600 گیگ دیگش نمیشه کاریش کرد
با هر برنامه و خود ویندوز ها هم زدم ولی نمیشه
برنامه های پاراگون و اکرونیز و داخل نصب خود ویندوز ها هم زدم ولی نمیتونه پارتیشن بسازه!

اگه شما نتونستی با نرم افزارهای دیگه پارتیشن بندی رو انجام بدید دیگه فکر نکنم کاری بشه انجام داد.

اگه هاردت گارانتی داره بده گارانتی درستش کنند.

AMIIIIIIR
14-08-2010, 21:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
سیستم من :

با تشکر از دوستان عزیز

faal
15-08-2010, 00:06
سلام .

اگه از دوستان کسی همین جا یا تو این تاپیک کمکی بکنه واقعاً ممنون میشم .

mjzaret
15-08-2010, 00:11
با سلام خدمت دوستان عزیز
سیستم من :

با تشکر از دوستان عزیز

مشكل شما از هارد نيست.

به احتمال زياد مشكل از رمتون هست.

وقتي كه برنامه‌اي مثل Jetaudio يا KM Player فعال هست به احتمال زياد قسمتي از رم رو اشغال مي‌كنه كه همون قسمت ايراد داره.

شما از يه رم ديگه روي سيستمتون استفاده كنيد.

kasra2002
15-08-2010, 15:17
سلام
یه مشکل خیلی بد دارم
هارد 80 مکستور دارم که خیلی هم کار نکرده
تا یه مدت پیش بعضی موقع ها یه صدایی میداد و هاردو نمی شناخت ولی الان دیگه اصلا هارد روشن نمیشه یعنی پاور تنهارو هم که وصل می کنم موتورش روشن نمی شه و فقط چیپستش گرم میشه ولی هیچ کار دیگه ای نمی کنه
بنظرتون چه اتفاقی براش افتاده یعنی بردش سوخته راهی هست که بدون فرستادن تعمیر راش انداخت ؟
ممنون

---------- Post added at 03:17 PM ---------- Previous post was at 03:15 PM ----------

در ضمن پاور هم نو هستش پاور قبلی سوخت و یک نو جنس خوب 24 پین خریدم
این پاوررا رو روی خیلی سیستم هههانصب کردم جواب دادن همگیشون

mjzaret
15-08-2010, 20:58
سلام
یه مشکل خیلی بد دارم
هارد 80 مکستور دارم که خیلی هم کار نکرده
تا یه مدت پیش بعضی موقع ها یه صدایی میداد و هاردو نمی شناخت ولی الان دیگه اصلا هارد روشن نمیشه یعنی پاور تنهارو هم که وصل می کنم موتورش روشن نمی شه و فقط چیپستش گرم میشه ولی هیچ کار دیگه ای نمی کنه
بنظرتون چه اتفاقی براش افتاده یعنی بردش سوخته راهی هست که بدون فرستادن تعمیر راش انداخت ؟
ممنون

در ضمن پاور هم نو هستش پاور قبلی سوخت و یک نو جنس خوب 24 پین خریدم
این پاوررا رو روی خیلی سیستم هههانصب کردم جواب دادن همگیشون

موتور هارد قسمتی هست که اگه اون سوخته باشه شما بایستی کل شاسی هارد رو عوض کنید که فکر کنم با خرید یه هارد سالم کارتون راه میفته و هزینه کمتری داره.

اما اگه اطلاعاتتون ضروری هست به نکات زیر توجه کنید.

در صورت از کار افتادن موتور سیلندر هارد دو حالت وجود داره:

یک اینکه برد هارد که کار برق رسانی به موتور هارد رو انجام می‌ده از کار افتاده باشه

دو اینکه موتور هارد از کار افتاده باشه.

در حالت اول میشه تعمیرش کرد و یا اینکه با یه برد دیگه تعویضش کرد ولی در حالت دوم دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد به غیر از اینکه شاسی هارد به کل عوض بشه.