PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

glc_engineer
30-09-2008, 23:40
دوستان عزيز
تا اطلاع ثانوي نيستم اگر كسي مشكلي چيزي داشت كه نميتونست حلش كنه و كاري از دست ما بر مي اومد
فقط به همين آي دي ايمل بفرسته عنوانش هم پي سي ورد باشه

يا علي

Gole_sang
01-10-2008, 14:26
آقا ما یه هارد داریم، شایدم داشتیم! به وسعت 80g!
یه دو سه روزی از کیس بازش کردم، حالا دیگه دیتکت نمیشه!
یعنی اصلا برق توش نمیره!
(مشکل از کیس نیست چون هارد دیگه بستم مشکل نداشت و هارد خودمو رو یه کیس دیگه امتحان کردم نشد که نشد!)

[ali]
01-10-2008, 16:20
یعنی اصلا برق توش نمیره!
(مشکل از کیس نیست چون هارد دیگه بستم مشکل نداشت و هارد خودمو رو یه کیس دیگه امتحان کردم نشد که نشد!)
اگر کابل و بایوس و... مشکلی ندارند مشکل شما سخت افزاری است بهتره فعلا اگر می خواهید اطلاعاتتون را بازیابی کنید به پاور وصل نکنید

Gole_sang
01-10-2008, 17:16
;3023361']اگر کابل و بایوس و... مشکلی ندارند مشکل شما سخت افزاری است بهتره فعلا اگر می خواهید اطلاعاتتون را بازیابی کنید به پاور وصل نکنید

اره خوب مشکل سخت افزاریه،
چه جوری بازیابی میشه کرد؟

hardware2000
01-10-2008, 18:54
یعنی اصلا برق توش نمیره!

اگر ساتا تنظیماتشو تو مین برد باید انجام بدی ...
هاردت ساتا یا ایدئی؟

Gole_sang
01-10-2008, 19:30
اگر ساتا تنظیماتشو تو مین برد باید انجام بدی ...
هاردت ساتا یا ایدئی؟

شرمنده توضیحات ناقص بود
ای دی یی

Gole_sang
02-10-2008, 16:12
از این usb اینجا پیدا میشه من اطلاعاتم و ریکاور کنم؟
هارد زاپاس بود! کلا پره پر!!!!!
اینجا نوشته حدود 15 دلاره.
کمتر از یک هفته وقت دارم. کممممممک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_sa
03-10-2008, 13:07
جديدا هارد من خيلي صدا ميده ؟ مخصوصا وقتي كه چراغ قرمز روي كيس روشن ميشه صداش 2 برابر ميشه .... مشكل چيه ؟

Arsa Persian
03-10-2008, 14:36
جديدا هارد من خيلي صدا ميده ؟ مخصوصا وقتي كه چراغ قرمز روي كيس روشن ميشه صداش 2 برابر ميشه .... مشكل چيه ؟

ببینید مشکل از شل شدن پیچ های متصل کننده هارد به کیس نباشه

Arsa Persian
03-10-2008, 14:46
از این usb اینجا پیدا میشه من اطلاعاتم و ریکاور کنم؟
هارد زاپاس بود! کلا پره پر!!!!!
اینجا نوشته حدود 15 دلاره.
کمتر از یک هفته وقت دارم. کممممممک

من قبلا یکی دیده بودم که حدود 3 سال پیش نزدیک 200 تومن قیمت داشت

ولی الان یه سرچ کردم حدود 35 تومنه

ولی به نظر من مشکل شما با این قطعه هم حل نمیشه چون شما می گید برق داخل هارد نمیره ولی این قطعه زمانی کار می کنه که هارد شما سالم باشه و فقط اطلاعاتتون پاک شده باشن (یعنی هاردتون بتونه صفحات رو بچرخونه)

Gole_sang
03-10-2008, 15:06
من قبلا یکی دیده بودم که حدود 3 سال پیش نزدیک 200 تومن قیمت داشت

ولی الان یه سرچ کردم حدود 35 تومنه

ولی به نظر من مشکل شما با این قطعه هم حل نمیشه چون شما می گید برق داخل هارد نمیره ولی این قطعه زمانی کار می کنه که هارد شما سالم باشه و فقط اطلاعاتتون پاک شده باشن (یعنی هاردتون بتونه صفحات رو بچرخونه)

یه جاش توضیح داده بود که اگه مشکل برقی داشته باشه با این حل میشه!
پس چه جوری میتونم اطلاعاتمو داشته باشم؟

javadshahvand
03-10-2008, 17:00

با hdtune تست بزار ببینیم چه خبره؟

starpars
04-10-2008, 14:36
من یه هارد 40 نسبتا قدیمی داشتم که انگار دچار بد سکتور شده بود . گرفتم با برنامه low level format فورمتش کردم بعد هر کاری کررم پارتیشن بندی نمیشد ولی به هر زور و زحمتی که بود پارتیشن بندیش کردم و راش انداختم حالا مشکل بد سکتورش حل شده ولی چیزی که هست انگار هارد آب رفته و به جای 40 GB شده 32 GB . این 8 GB کجا رفته الله اعلم ؟؟؟ میشه برش گردوند ؟ در ضمن من با پارتیشن ماجیک پارتیشن بندی کردم که این برامه هاردمو 32 GB نشون میده.

[ali]
04-10-2008, 16:25
هارد رو دفرگ هم بکنید ممکنه حل بشه

javadshahvand
04-10-2008, 18:00
با hdtune تست بزار ببینیم چه خبره؟

پیغام خصوصی جواب نمی دم:20:

توسط نرم افزار بالا که لینکشو میتونی از تاپیک معرفی نرم افزارهای مرتبط با سخت افزار دانلود و اونو اجرا کنی و در نهایت یک شات اینجا بزاری

mehran_286
05-10-2008, 17:14
سلام خدمت دوستان
هارد من 2 مشکل داره
1.بعد ازwelcomeبه مدت 10 ثانیه چراغ قرمز روی کیس روشنم میشه و صغحه کلید موس و .... قفل میشه؟
قبل از welcomeکامپیوتر هنگام چک دیسک خیلی طول میده هر قسمت 5 دقیقه و بعد روی قسنت اخر کیر میکنه و روی 0 میمونه؟

mehran_286
06-10-2008, 15:03
اقا چرا کسی جواب نمیده
چرا یکدفعه تایپیک میخوابه ما منتظریم

javadshahvand
06-10-2008, 16:37
سلام خدمت دوستان
هارد من 2 مشکل داره
1.بعد ازwelcomeبه مدت 10 ثانیه چراغ قرمز روی کیس روشنم میشه و صغحه کلید موس و .... قفل میشه؟
قبل از welcomeکامپیوتر هنگام چک دیسک خیلی طول میده هر قسمت 5 دقیقه و بعد روی قسنت اخر کیر میکنه و روی 0 میمونه؟

هاردت بدسکتور داره و باید با نرم افزار های همچون norton disc doctor،HDD Regenerator بدسکتور رو از بین ببری

saeed258s
07-10-2008, 15:28
با دروود
یکی از دوستانم چند روز پیش یک هارد 160 مکستور Ide خرید،اما وقتی رو سیستم خودش گذاشت از 16 گیگ تنها 130 گیگ رو میشناخت!!!وقتی برای گارانتی برد و اونجا تستش کرد،دید رو سیستم اونا مشکل نداره و کل 160 گی رو میشناسه و بعد همونجا 160 گیگ رو پارتیشن بندی می کنه و می آره خونه اما بازتو خونه از تو بایاس 130 گیگی رو میشناسه اما از تو ویندوز همون 160 گیگ!!!مشکل از کجاست؟

mehran_286
08-10-2008, 13:21
هاردت بدسکتور داره و باید با نرم افزار های همچون norton disc doctor،HDD Regenerator بدسکتور رو از بین ببری
دستت درد نکنه اما برای تعمیر بد سکتور هارد با نرم افزارhdd regenatorباید کل اطلاعات پاک بشه
تا حالا با این نرم افزار کار کردی
اگه قرار باشه هاردم پاک شه یک نرم افزار دیگه که بدون پاک شدن هارد بد سکتور ها رو درست میکنه معرفی کن
متشکرم

batman2008
08-10-2008, 14:41
سلام به دوستان هاردی که همش ریست میکنه مشکلش از کجا میتونه باشه؟با تعویض برد مشکل حل نشد !

javadshahvand
08-10-2008, 17:53
سلام به دوستان هاردی که همش ریست میکنه مشکلش از کجا میتونه باشه؟با تعویض برد مشکل حل نشد !

مشکل معمولاً از پاور هست

mehran_286
08-10-2008, 21:47
دستت درد نکنه اما برای تعمیر بد سکتور هارد با نرم افزارhdd regenatorباید کل اطلاعات پاک بشه
اگه قرار باشه هاردم پاک شه یک نرم افزار دیگه که بدون پاک شدن هارد بد سکتور ها رو درست میکنه معرفی کن
متشکرم

لطفا به این پست جواب بدید
در ضمن دمای هارد باید چقدر باشد؟
نرم افزار hdd lifeمیزان سلامتی هارد رد 56% نشون میده خوبه یا بد؟

HRN
09-10-2008, 01:31
ببخشید سوالم رو در اینجا نباید مطره میکردم.
پاک شد.........................................

barton2500
09-10-2008, 02:40
سلام. دوستان مشکل هارد دیسک من که اتفاق زیر براش میفته چیه؟
1. "بعضی روزها و نه مرتب"، حدود 4 تا 5 دقیقه بعد از وارد شدن به محیط ویندوز یک صدای خیلی ناجور و شدید از توی هارد میاد، انگار مثلاً سیستم میخواد خاموش بشه.
2. بعد از این اتفاق با اینکه سیستم روشنه، صفحه مانیتور ثابت و موس و هیچ کلیدی کار نمی کنه، فقط باید ریست کرد.
3. انگار سیستم یه لحظه سکته کنه، یه همچین چیزی. آخرین تصویر روی مانیتور ثابت، تمام کلیدها هم قفل.
4. درایو C رو فرمت، ویندور عوض کردم فایده نداشت.
5. فعلاً کابل های برق و هارد رو یه خورده جابجا، باز و بست کردم... نمیدونم اصلاً ربطی داره یا نه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

batman2008
09-10-2008, 13:09
مشکل معمولاً از پاور هست

منظورتون از پاور پاور سیستم هست؟

jaber1361
09-10-2008, 13:18
سلام. دوستان مشکل هارد دیسک من که اتفاق زیر براش میفته چیه؟
1. "بعضی روزها و نه مرتب"، حدود 4 تا 5 دقیقه بعد از وارد شدن به محیط ویندوز یک صدای خیلی ناجور و شدید از توی هارد میاد، انگار مثلاً سیستم میخواد خاموش بشه.
2. بعد از این اتفاق با اینکه سیستم روشنه، صفحه مانیتور ثابت و موس و هیچ کلیدی کار نمی کنه، فقط باید ریست کرد.
3. انگار سیستم یه لحظه سکته کنه، یه همچین چیزی. آخرین تصویر روی مانیتور ثابت، تمام کلیدها هم قفل.
4. درایو C رو فرمت، ویندور عوض کردم فایده نداشت.
5. فعلاً کابل های برق و هارد رو یه خورده جابجا، باز و بست کردم... نمیدونم اصلاً ربطی داره یا نه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

این مشکل احتمالا مربوط به تنظیمات کالیبراسیون هد هارددیسک هست (چه جمله ای شد :27:)
نمیخوام زیاد توضیح بدم راه حلش اینکه یکبار دیگه هاردتو پارتیشن بندی و فرمت کنی (البته شاید راه دیگه هم داشته باشه ولی مشکل هارد من با پارتیشن بندی حل شد)

mehran_286
09-10-2008, 14:53

جواب نمیدید چرا ؟
خدایا چرا پیسی ورد اینجوری شده ادم رو دیوونه میکنند تا یه جواب بدند

alborz_k
10-10-2008, 01:08
سلام. من هاردم رو 3 2 ماهه که گرفتم و این نرم افزار سلامتیش رو 54% نشون می ده و نوشته که شرایط هارد خوبه ، الیته این نرم افزار خودش حداکثر دمای مجاز هارد رو هم می گه(که در هارد های سیگیت و مکستور 52 درجه هستند.)

miassus
11-10-2008, 09:10
سلام دوستان با مشکلی مواجه شدم که واقعا ناامیدم کرده:
مادر بورد من K8N NEO4 با CPU AMD3000 64
یک هارد maxtor 80gb IDE داشتم که فضای کمی برام بود
یک هارد 500GB SATA2 MAXTOR خریدم و سعی کردم روی BIOS تنظیماتش را درست کنم ولی ویندوز هاردم رو نشناخت
توی همین تنظیمات بوت ویندوزم پرید و مجبور شدم هارد قبلیم رو باز کنم و ویندوز XP را روی هارد جدیدم بریزم
ولی بعد از کپی شدن فایلهای سیستم و درست در زمان نصب فایلهای ویندوز با پیغام زیر روبرو میشم که مجبور به ریستارت میشم:
STOP: C0000221 UNKNOWN HARD ERROR \SYSTEMROOT\SYSTEM32\NTDLL.DLL
از دوستان خواهش میکنم کنند
راستی فقط تونستم ویندوز me روش بریزم و دوباره در موقع آپگرید به ویندوز XP با پیغام خطا مواجه شدم؟؟

rzel55
11-10-2008, 12:49
سلام عزیزان و اساتید محترم
من یک هارد مکستور 80 گیگ دارم که وقتی به سیستم وصل میکنم این پیام میده hard disk S.M.A.R.T status bad
و حتی Fdisk هم نمیشه و با برنامه های مختلف هارد هم نتونستم کاری روش انجام بدم حتی پارتیشن ماجیک هم ارور 701 میده

لطف راهنمایی کنید این S.M.A.R.T چیه؟ و من با این مشکل چیکار کنم
ممنون از شما اساتید فن

mehran_286
11-10-2008, 17:11
متشکرم

اقا من منتظر جواب هستم
ایا باید کل اطلاعات هاردم پاک بشه یا نه ؟

farbodkain
11-10-2008, 21:09
سلام خدمت دوستان،آقا من یک مشکل عجیبی بهش بر خوردم یک هارد maxtor 160گیگ ساتا دارم که داشت روی کامپیوتر کار می کرد آقا یکدفعه کامپیوتر خاموش شد هر کاری کردم روشن نشد بعد هارد را کشیدم یکبار Power را از پشت قطع و وصل کردم دوباره روشن کردم کار کرد البته بدون هارد دیسک.باز که هارد رو وصل کردم همین طور شد یعنی دستگاه روشن نشد برق توی وادربرد بود اما روشن نمی شد زمانی که برق هارد را قطع می کنی بازم روشن نمیشه مگر اینکه یکبار کلا Power را از پشت قطع و وصل کنی.به نظرتون مشکل از کجاست؟!دستم به دامنتون که کلی اطلاعات بدرد بخور توشه

starpars
12-10-2008, 12:26
من یه هارد 40 اضافی دارم که تو خوندن و نوشتن خیلی اذیت میکرد گرفتم با برنامه low level format فورمتش کردم بعد هر کاری کردم پارتیشن بندی نمیشد ولی به هر زور و زحمتی که بود پارتیشن بندیش کردم و راش انداختم ولی چیزی که هست انگار هارد آب رفته و به جای 40 GB شده 32 GB .
بعدش یه چند روزی کار کرد ولی از دیروز وقتی هارد رو به مادر بورد وصل میکنم ویندوز هایی که توی اون یکی هارد هستش هیچ کدومشون بالا نمیان در واقع بعد از صفحه لودینگ ویندوز این پیغام میاد و کامپیوتر ری استارت میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته اینکه وقتی هارد 40 رو از کامپیوتر جدا میکنم ویندوز بالا میاد . اومدم ویندوز xp رو دوباره نصب کنم وقتی این هارد به کامپیوتر وصل هستش قبل از انتخاب درایو ها واسه نصب ویندوز همین پیغامو میده

rzel55
12-10-2008, 21:02
سلام عزیزان و اساتید محترم
من یک هارد مکستور 80 گیگ دارم که وقتی به سیستم وصل میکنم این پیام میده hard disk S.M.A.R.T status bad
و حتی Fdisk هم نمیشه و با برنامه های مختلف هارد هم نتونستم کاری روش انجام بدم حتی پارتیشن ماجیک هم ارور 701 میده

ممنون از شما اساتید فن

سلام لطفا یکی جواب بده

melkinpres
13-10-2008, 01:25
سلام دوستان:
من هم مشکلی تقریبا مشابه دارم. هارد 250 مکستور sata2 که اکبند خریدم را بعد از پارتیشن بندی روی ان xp نصب کردم. بعد با یک نرم افزار دیگه partition magic 8 سعی کردم بعضی از درایو ها رو resize کنم که ارور MBR داد. توجه نکردم. بعد از restart اصلا این هارد به هیچوجه بالا نیومد. حتی با سی دی بوت هم همینطور.
ایا این هارد رو میشه درست کرد؟

melkinpres
13-10-2008, 01:26
سلام دوستان:
من هم مشکلی تقریبا مشابه دارم. هارد 250 مکستور sata2 که اکبند خریدم را بعد از پارتیشن بندی روی ان xp نصب کردم. بعد با یک نرم افزار دیگه partition magic 8 سعی کردم بعضی از درایو ها رو resize کنم که ارور MBR داد. توجه نکردم. بعد از restart اصلا این هارد به هیچوجه بالا نیومد. حتی با سی دی بوت هم همینطور.

لطفا کسی ممکنه جواب بده؟

[ali]
13-10-2008, 11:00
یک هارد 500GB SATA2 MAXTOR خریدم و سعی کردم روی BIOS تنظیماتش را درست کنم ولی ویندوز هاردم رو نشناخت
توی همین تنظیمات بوت ویندوزم پرید و مجبور شدم هارد قبلیم رو باز کنم و ویندوز XP را روی هارد جدیدم بریزم
ولی بعد از کپی شدن فایلهای سیستم و درست در زمان نصب فایلهای ویندوز با پیغام زیر روبرو میشم که مجبور به ریستارت میشم:
راستی فقط تونستم ویندوز me روش بریزم و دوباره در موقع آپگرید به ویندوز XP با پیغام خطا مواجه شدم؟؟
سلام اين مشكل مربوطه مي شه به cd‌شما از يك cd ديگه استفاده كن يا ESC را وقتي اين پيغام اومد بزن

خير پاك نمي شه بهتره از لو لول فرمت استفاده كني

saeed258s
13-10-2008, 11:09
با دروود
یکی از دوستانم چند روز پیش یک هارد 160 مکستور Ide خرید،اما وقتی رو سیستم خودش گذاشت از 16 گیگ تنها 130 گیگ رو میشناخت!!!وقتی برای گارانتی برد و اونجا تستش کرد،دید رو سیستم اونا مشکل نداره و کل 160 گی رو میشناسه و بعد همونجا 160 گیگ رو پارتیشن بندی می کنه و می آره خونه اما بازتو خونه از تو بایاس 130 گیگی رو میشناسه اما از تو ویندوز همون 160 گیگ!!!مشکل از کجاست؟
دروود
کسی نمیتونه پاسخ بده؟

melkinpres
13-10-2008, 13:02
مشکل با HDD . لطفا اساتیدجواب دهند
------------------------------------------------------

هارد 250 مکستور sata2 که اکبند خریدم را بعد از پارتیشن بندی روی ان xp نصب کردم. بعد با یک نرم افزار دیگه( partition magic 8) سعی کردم بعضی از درایو ها رو resize کنم که ارور MBR داد. توجه نکردم. بعد از restart اصلا این هارد به هیچوجه بالا نیومد. حتی با سی دی بوت هم همینطور. لو لول هم جواب نمیده.

لطفا کسی ممکنه جواب بده؟

Arsa Persian
13-10-2008, 18:17

از یه سیدی دیگه ی XP استفاده کردین؟!

Arsa Persian
13-10-2008, 18:21
سلام خدمت دوستان،آقا من یک مشکل عجیبی بهش بر خوردم یک هارد maxtor 160گیگ ساتا دارم که داشت روی کامپیوتر کار می کرد آقا یکدفعه کامپیوتر خاموش شد هر کاری کردم روشن نشد بعد هارد را کشیدم یکبار Power را از پشت قطع و وصل کردم دوباره روشن کردم کار کرد البته بدون هارد دیسک.باز که هارد رو وصل کردم همین طور شد یعنی دستگاه روشن نشد برق توی وادربرد بود اما روشن نمی شد زمانی که برق هارد را قطع می کنی بازم روشن نمیشه مگر اینکه یکبار کلا Power را از پشت قطع و وصل کنی.به نظرتون مشکل از کجاست؟!دستم به دامنتون که کلی اطلاعات بدرد بخور توشه

شما قطعاتی مثل رم اضافی (اگه 2 تا رم دارین)-مودم-CD , DVD رام ها و ... بیرون بکشید ولی بذارید هارد روی کیس بمونه
و بعد روشن کنید اگه مشکل حل شد به احتمال 90% مشکل از پایین بودن پاور شماست!

Arsa Persian
13-10-2008, 18:37
من یه هارد 40 اضافی دارم که تو خوندن و نوشتن خیلی اذیت میکرد گرفتم با برنامه low level format فورمتش کردم بعد هر کاری کردم پارتیشن بندی نمیشد ولی به هر زور و زحمتی که بود پارتیشن بندیش کردم و راش انداختم ولی چیزی که هست انگار هارد آب رفته و به جای 40 GB شده 32 GB .
بعدش یه چند روزی کار کرد ولی از دیروز وقتی هارد رو به مادر بورد وصل میکنم ویندوز هایی که توی اون یکی هارد هستش هیچ کدومشون بالا نمیان در واقع بعد از صفحه لودینگ ویندوز این پیغام میاد و کامپیوتر ری استارت میشه:

شما اون هارد 40 رو نگه دارید و هارد دیگه رو از مادربورد جدا کنید
بعد تحت داس یکبار هارد 40 رو فرمت کنید

Arsa Persian
13-10-2008, 18:46

اين پيغام به ندرت داده ميشه S.m.a.r.t. يا Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology يه روش براي تشخيص و شناسايي ايراد هايي كه درايو داره و يا اينكه بزودي دچارش ميشه. كه نوع جديد هارد درايو هاي IBM, Western Digital, Maxtor, Quantum, Seagate داراي اين تكنولوژي هستند.

بهترين كار اينه كه از اطلاعات هارد ديسكت Backup بگيري اما اين پيغام دليل بر ايراد هارد ديسك نمي تونه باشه!
البته معمولا اونايي كه با اين پيغام مواجه ميشن هارد ديسكشون رو از دست دادن. اگه گارانتي داره ببر تعويضش كن اگه نه منتظر باش شايد روزی خراب بشه!

اما علاج سرپایی شما اینه که:
برید در BIOS مادر بورد و گزينه IDE مربوط به هاردديسك خودتون را پيدا كنيد و از اونجا گزينه SMART را خاموش كنين

البته اگه بعد از علاج سرپایی مشکل فرمت و یا کار با پارتیشن مجیک حل نشد 100% ببریدش گارانتی

Arsa Persian
13-10-2008, 18:52
با دروود

البته اگه 160 رو 130 نشون بده جواب من درست نیست اما اگه دور و بر 152 نشون بده دلیلش اینه:

بعضی جاها یک کیلو بایت رو 1000 بایت تعریف می کنن و بعضی جا ها 1024
بعضی جاها یک مگابایت رو 1000 کیلوبایت تعریف می کنن و بعضی جا ها 1024
بعضی جاها یک گیگابایت رو 1000 مگابایت تعریف می کنن و بعضی جا ها 1024

اگه ضرب و تقسیم کنید میشه 152 گیگ
شرکت های تولید کننده هارد 1000 تعریف می کنن
اما در سیستم عامل ها 1024 تعریف میشه!

miassus
15-10-2008, 09:28
از یه سیدی دیگه ی XP استفاده کردین؟!

بله با سه cd XP و یک سیدی WIN2000 هم تست کردم ولی درست نشد

starpars
15-10-2008, 19:31
شما اون هارد 40 رو نگه دارید و هارد دیگه رو از مادربورد جدا کنید
بعد تحت داس یکبار هارد 40 رو فرمت کنید

آقا راهی نیست اطلاعاتش رو اول در بیارم خیلی حیاتی هستن . حدود 30 گیگابایت اطلاعات موسیقی و متفرقه رو چه جوری ازشون بگذرم آخه :41:
راستی مادر برد هارد رو میشناسه ولی وقتی از طریق سیدی بوت بالا اومدم درایو های هاردم رو نشون نمیداد وقتی از درایو c
dir میگیرم یه سری فایل های میشه گفت سیستمی رو نشون میده درایو های هارد هم ntfs بود فکر کنم واسه همین توی اونجا نشون نمیداد کممممممممممممممممک:18:

mobile6600
15-10-2008, 21:04
سلام
چند ماه پیش سیستمم دیگه‌ بالا نیومد و همش صفحه‌ آبی رنگ مرگ رو نشون می داد و فرمت هم نمی شد و از 80 گیگ هاردم فقط 30 گیگ رو نشون می داد، تازه‌ پارتیشن هم قبول نمی کرد: (فکر کنم قبلش با MaxBlast خرابکاری کرده‌ بودم!).
چند جا بردم فقط یه‌ جا تونست درستش کنه‌، هر کاری کردم طرف فوت و فن کارش رو بهم نگفت فقط اینو گفت که‌ با 4 برنامه‌ ترکیبی که‌ یکیش شبیه‌ MaxLLF بود تونست هاردم رو درست کنه‌ و گفت که‌ مشکل از سکتور صفر هاردم بود.
از اون روز تا حالا هاردم یه‌ مشکل دیگه‌ پیدا کرده‌:
1. Stanby که‌ میکنم دیگه‌ ویندوز ظاهر نمیشه‌ و باید ریستارتش کنم.
2. hibernate که‌ میکنم هنگام بالا اومدن ویندوز این دو گزینه‌ رو میاره‌:
Delete restoration data and …
Continue with system reboot
که‌ باید اون اولی رو بزنم تا بالا بیاد اما تمام پنجره‌ هایی که‌ باز کردم بسته‌ میشن و دیگه‌ هیچ فرقی با turn off نداره‌

Arsa Persian
16-10-2008, 12:11
آقا راهی نیست اطلاعاتش رو اول در بیارم خیلی حیاتی هستن . حدود 30 گیگابایت اطلاعات موسیقی و متفرقه رو چه جوری ازشون بگذرم آخه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
راستی مادر برد هارد رو میشناسه ولی وقتی از طریق سیدی بوت بالا اومدم درایو های هاردم رو نشون نمیداد وقتی از درایو c
dir میگیرم یه سری فایل های میشه گفت سیستمی رو نشون میده درایو های هارد هم ntfs بود فکر کنم واسه همین توی اونجا نشون نمیداد کممممممممممممممممک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

شما میتونین بعد اینکه هارد رو فرمت کردین اطلاعاتتون رو ریکاوری کنید که قبلا نرم افزار های مناسبش در همین تاپیک ارائه شده

درضمن معلوم نیست بعد از فرمت هارد این مشکل حل بشه یا نه
اما راه بهتر این هستش که اگه هارد 40 به تنهایی کار میکنه اگه می تونین از اطلاعاتش بک آپ بگیرید و بریزید روی DVD [البته اگه روش بشه ویندوز نصب کرد]
بعدش هم این هارد رو بفروشید بره!
چون تو این دوره زمونه با یه BD میشه همچین هاردی رو حریف شد!!!

starpars
16-10-2008, 18:40
شما میتونین بعد اینکه هارد رو فرمت کردین اطلاعاتتون رو ریکاوری کنید که قبلا نرم افزار های مناسبش در همین تاپیک ارائه شده

درضمن معلوم نیست بعد از فرمت هارد این مشکل حل بشه یا نه
اما راه بهتر این هستش که اگه هارد 40 به تنهایی کار میکنه اگه می تونین از اطلاعاتش بک آپ بگیرید و بریزید روی DVD [البته اگه روش بشه ویندوز نصب کرد]
بعدش هم این هارد رو بفروشید بره!
چون تو این دوره زمونه با یه BD میشه همچین هاردی رو حریف شد!!!

ريكاوري بگير نگير داره معلوم نيست فايل ها سالم بر گردن روي اين هارد ويندوز xp هم نصب نميشه موقع انتخاب درايو همون ارور (صفحه قبلي تايپيك) مياد . راهي هست اطلاعاتش رو بكشم بيرون نرم افزاري هست كه بشه بدون ويندوز هارد رو دست كاري كرد و فرمت ntfs رو هم پشتيباني كنه

Arsa Persian
17-10-2008, 20:15
راهي هست اطلاعاتش رو بكشم بيرون نرم افزاري هست كه بشه بدون ويندوز هارد رو دست كاري كرد و فرمت ntfs رو هم پشتيباني كنه

از برنامه Volkov Commander استفاده نمایید.

behmat
18-10-2008, 04:41
من بر نامه پارتیشن مجیک رو روی لپتاپم که ویندوز ویستا بیزینز روش نصبه نصب کردم که ناگهان بعد از نصب صفحه آبی رو دیدم و کامپوترم ریست شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
الانم پارتیشن ویندوزم رو ندارم که فکنم پارتیشن تیبلش پاک شده
اطلاعات خیلی مهم و پر حجمی روش دارم(تقریبن هاردم پره)
خواهش میکنم کمکم کنین
ارور در استارتاپ ریپیر:the partition table is not a valid partition system
میخوام پارتیشن تیبلم رو بر گردونم به طوری که نیاز به ریکاوری های چندین ساعته برای بازگردانی اطلاعات زیادم نداشته باشم
خواهش میکنم
کمککککککککککککککککککککککک کککککککککک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

amin_ict_5
18-10-2008, 04:56
بسیاری اوقات پیش می آید که شما فایلی را سهوا یا عمدا از روی هارد خود پاک کرده و سپس به آن نیاز پیدا کنید . در این مواقع وجود یک نرم افزار بازگرداننده ی اطلاعات خوب تنها راه نجات است . نرم افزارهای متعددی در این زمینه در سایت معرفی شده و SUPERFileRecover یکی از جدیدترین آنهاست .

در محیطی آسان به آسانی و تنها در 3 مرحله میتوانید به فایل مورد نظر دست یابید :

Scan و جستجو برای فایلهای پاک شده .
انتخال فایل های پاک شده .
کلیک بر روی گزینه ی بازگرداندن اطلاعات .
سرعت خوب نرم افزار در جستجو از ویژگی های برتر آن است و قادر به جستجوی اکثر درایو ها برای فایلهای پاک شده در کمتر از 1 دقیقه می باشد ( البته این سرعت به چگونگی جستجو بر حسب چه اطلاعات و داده هایی نیز بستگی دارد ) .
پیش نمایش تصاویر و متون قبل از بازگردانی آنها دیگر ویژگی خوب این نرم افزار است ...

SUPERFileRecover با ویندوزهای 98, 98SE, ME, 2000 and XP , فرمتهای هارد NTFS, FAT12, FAT16 و FAT32 سازگاری دارد و قادر به بازگردانی اطلاعات Hard drives, Floppy Drives, Camera Cards, USB Drives و ... می باشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنید نسخه ی 3.0 را با حجم 3.36 مگابایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كرك برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر
لینک کرک مشکل داره !

miassus
18-10-2008, 08:28

بالاخره تونستم مشکل این هاردو که یک هفته تمام منو سرکار گذاشت حل کنم
ولی بهرحال میشه گفت این مشکل match شدن هارد IDE و SATA بود که توی سایتهای خارجی هم هرکی یک راهی پیشنهاد کرده ولی راه نهایی نبود.

miassus
18-10-2008, 08:32
ريكاوري بگير نگير داره معلوم نيست فايل ها سالم بر گردن روي اين هارد ويندوز xp هم نصب نميشه موقع انتخاب درايو همون ارور (صفحه قبلي تايپيك) مياد . راهي هست اطلاعاتش رو بكشم بيرون نرم افزاري هست كه بشه بدون ويندوز هارد رو دست كاري كرد و فرمت ntfs رو هم پشتيباني كنه

این دوتا هارد شما مشخصاتشون چیه؟

starpars
18-10-2008, 11:48
این دوتا هارد شما مشخصاتشون چیه؟

اون كه مشكل داره مكستور 40 IDE هستش و اون يكي هم كه مشكلي نداره مكستور 80 IDE gb هست

miassus
18-10-2008, 14:08
اون كه مشكل داره مكستور 40 IDE هستش و اون يكي هم كه مشكلي نداره مكستور 80 IDE gb هست

اگر NTFS هست که اصلا توی محیط dos جواب نمیده
درضمن ممکنه اون قسمتی که گم شده دقیقا همون قسمتی باشه که بد سکتور شده
شما توی تنظیمات bios باید master و slave هارد ها و همچنین boot priority رو چک کنین
ممکنه اون هارد مشکل داره روی boot باشه که ویندوز بالا نمیاد

starpars
18-10-2008, 21:04
اگر NTFS هست که اصلا توی محیط dos جواب نمیده
درضمن ممکنه اون قسمتی که گم شده دقیقا همون قسمتی باشه که بد سکتور شده
شما توی تنظیمات bios باید master و slave هارد ها و همچنین boot priority رو چک کنین
ممکنه اون هارد مشکل داره روی boot باشه که ویندوز بالا نمیاد
فعلا تونستم با برنامه readntfs توی داس هارد رو بالا بیارم حالا باید برم اطلاعاتش رو بریزم رو اون یکی هارد.
بیبینم چی میشه :46:

amin_ict_5
19-10-2008, 03:10
بازيابي اطلاعات توسط FileRecovery Professional v3

تكنولوژي FILERECOVERY® Pro مي تواند به كمك جستجو ، پارتيشن ها ، بوت سكتور و فايل هاي كامپيوتر شما را كه طي حادثه اي صدمه ديدن يا پاك شدند را پيدا و بازيابي كند!

اين نرم افزار قدرتمند همچنين مي تواند درايو هايي كه بطور معمول در explorer قابل مشاهده نيست را شناسايي و نمايش بدهد.

اين نرم افزار هم چنين قادر است كه يك پوشه را با تمام محتواي آن از روي درايوي با فايل سيستم NTFS برگرداند.
قابليت جستجوي اين برنامه، پيدا كردن فايل هاي گم شده شما را بسيار آسان مي كند و مي توانيد به كمك اين بخش فايل مورد نظر را در كمترين زمان ممكن پيدا كنيد و نسبت به بازيابي آن اقدام كنيد.

ويزارد اين برنامه مي تواند به كاربران تازه وارد نيز كمك كند تا آنها هم مشكل خودشان را حل و فايل هاي پاك شده خودشان را با موفقيت بازيابي كنند.

توجه داشته باشيد كه بعد از بازيابي فايلي آن را در يك درايو ديگر ذخيره كنيد!

همچنين توجه داشته باشيد كه نبايد اين برنامه را روي درايو خراب و يا درايوي كه فايلي در آن پاك يا گمشده ، نصب كنيد بلكه بايد اين برنامه را در يك CD رايت كنيد و از آن استفاده كنيد يا روي يك هارد ديگه نصب كنيد ! اين برنامه به شما اين امكان را مي دهد كه با آن يه CD درست كنيد و سيستم خودتون رو با اون راه اندازي كنيد.

دان لود نرم افزار : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دان لود كرك : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر
لینک ها مشکل دارند !

Nevissande
19-10-2008, 14:21
من امروز يك هارد 500 گيگ مكستور آكبند خريدم.

حالا الان كه نصبش كردم مي بينم يك صداي تق تق ميده.

طبيعيه يا نه؟ چيكار كنم صدا نده؟

Arsa Persian
19-10-2008, 14:48
من امروز يك هارد 500 گيگ مكستور آكبند خريدم.

حالا الان كه نصبش كردم مي بينم يك صداي تق تق ميده.

پیچ هاش محکم بسته شده؟!
هر 4 تا پیچ رو بستین؟!
آیا هارد همیشه صدا میده یا زمانی که روش یه فایل نسبتا حجیم رو کپی میکنید؟!

Nevissande
19-10-2008, 15:12
پیچ هاش محکم بسته شده؟!
هر 4 تا پیچ رو بستین؟!
آیا هارد همیشه صدا میده یا زمانی که روش یه فایل نسبتا حجیم رو کپی میکنید؟!
پيچ كه از خودش نداشت. براي همين مجبور شدم چند تا پيچ جور كنم با اينكه هيچكدومشون سايز اون نبودند.

اما مطمئنم كه جاش سفت و محكم است.

هميشه صدا نميده.

من اين هارد رو به هارد قبلي ام اضافه كردم.

و هر وقت كه با پارتيشن هاي اين هارد جديدم سر و كار پيدا مي كنم صدا تق تق بلند ميشه. بااينكه همين امروز خريدم:41:

mobile6600
19-10-2008, 23:21
سلام
چند ماه پیش سیستمم دیگه‌ بالا نیومد و همش صفحه‌ آبی رنگ مرگ رو نشون می داد و فرمت هم نمی شد و از 80 گیگ هاردم فقط 30 گیگ رو نشون می داد، تازه‌ پارتیشن هم قبول نمی کرد: (فکر کنم قبلش با MaxBlast خرابکاری کرده‌ بودم!).
چند جا بردم فقط یه‌ جا تونست درستش کنه‌، هر کاری کردم طرف فوت و فن کارش رو بهم نگفت فقط اینو گفت که‌ با 4 برنامه‌ ترکیبی که‌ یکیش شبیه‌ MaxLLF بود تونست هاردم رو درست کنه‌ و گفت که‌ مشکل از سکتور صفر هاردم بود.
از اون روز تا حالا هاردم یه‌ مشکل دیگه‌ پیدا کرده‌:
1. Standby که‌ میکنم دیگه‌ ویندوز ظاهر نمیشه‌ و باید ریستارتش کنم.
2. hibernate که‌ میکنم هنگام بالا اومدن ویندوز این دو گزینه‌ رو میاره‌:
Delete restoration data and …
Continue with system reboot
که‌ باید اون اولی رو بزنم تا بالا بیاد اما تمام پنجره‌ هایی که‌ باز کردم بسته‌ میشن و دیگه‌ هیچ فرقی با turn off نداره‌

همین سوال رو چند پست پیش پرسیدم چرا کسی نیست جواب بده‌؟!

marshid
20-10-2008, 11:11
تازه يه ويندوز MRTنصب كردم هر وقت مي خواهم از درايوي به درايو ديگه يا از cd وusb فولدري را به همراه فايلهايش كپي كنم فقط خود فولدر بدون بدون فايلها ش كپي ميشه اونهم با يه سرعت نجومي كه مطمئن مي شم فايلها رو اصلا كپي نكرده تورو خدا به دادم برسيد اشكال از كجاست؟ ممكنه از ويندوز باشه اين ويندوز را الان تو اداره هر جا نصب مي كنند حداقل اين مشكلو نداره يا ممكنه ازويروس باشه ؟

c30tehran
20-10-2008, 18:00
من دو تا هارد يكي 80 ساتا و يكي اي دي اي دارم مشكل من اين كه
lba هر دو هارد من يكي
lba=160086528
ولي براي هر كدوم
cylinder*head*sector
يكي نيست نميدونم دقيقا چه اتفاقي افتاده
احتمالا من قبلا يك اشتباهي كاري انجام دادم
به هر حال
هارد ساتا رقم عجيبي رو نمايش مي دهد
17*4*2355213
به نظر من بايد عدد 2355213 از 65535 كمتر باشد كه نيست
ولي هارد اي دي اي من مقدار دقيق تر
1*236*9964
رو نمايش مي دهد
مشكل اينجا بود كه بعضي برنامه ها هارد ساتا رو با ظرفيت كمتر
و با مقدار chs كمتر نمايش مي دهند!!!؟؟
به هر صورت موقعي هم كه با پارتيشن مجيك را اجرا مي كردم
در مورد اين كه مقدار chs , lba با هم برابر نيستند
تذكر مي داد و سعي كرد كه درست كند و به نظر مي آيد كه درست كرده با اين حال
اين اشكال رو اين برنامه ديگه نگرفت

ولي برنامه هاي ديگه در تنظيمات خودشان قبول نكردند
يك تذكر هم اين كه من اطلاع دقيقي در مورد اعداد قبل از سعي در تصحيح اين مقدار نداشتم
و نمي دانم پارتيشن مجيك اين اصلاح را انجام داده يا نه
من يك برنامه اي را پيدا كرد كه مقدار صحيح lba رو به chs مي داد
اسم برنامه diskpatch v.2.1.100
هست و من مقدار را وارد كردم و مقدار غلط به من داد
63*255*9964
را به من داد كه براي هارد با ظرفيت كمتر را نمايش داد
به هر حال نمي دانم چه كار كنم؟؟؟؟؟!

ehsan6811
21-10-2008, 19:30
دوستان یه هارد اکسترنال دارم که فایل های داخلشو نشون نمیده ولی وقتی حجمشو نگاه کنی مثلا 6g پر شده ولی فایل هارو نشون نمیده

Arsa Persian
22-10-2008, 15:33
دوستان یه هارد اکسترنال دارم که فایل های داخلشو نشون نمیده ولی وقتی حجمشو نگاه کنی مثلا 6g پر شده ولی فایل هارو نشون نمیده

شما Admin هستیذ یا به عنوان یوزر دسترسی دارید

amin_ict_5
23-10-2008, 00:49
بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های فرمت شده و یا دیسکهایی که بنا به دلایلی از قبیل ویروس یا قطع ناگهانی برق و ... غیر قابل دسترس شده اند.
هفته گذشته در حال کار با کامپیوتر بودم که ناگهان یکی دو تا از برنامه ها خطا گرفتن و شروع کردن به بسته شدن و بعدش کامپیوتر درست کار نکرد. من هم کامپیوتر رو ریست کردم.
وقتی اومد بالا خیلی خوب کار کرد ولی وقتی رفتم توی My Computer برق سه فاز از سرم پرید...
یه نگاه به درایوها نشون میداد که آیکون یکی از درایوها عوض شده. این بدان معنا بود که احتمالا اون درایو کار نمیکنه.
وقتی میخواستم واردش بشم، یه پیغام خوشگل ظاهر شد بدین مظمون «The disk in drive D is not formatted. Do you want to format it now» اونجا بود که متوجه شدم چه بلایی سرم اومده. من تمام اطلاعات مهم و آرشیوی خودم رو توی درایو D نگهداری میکنم. یعنی تمام برنامه ها و پروژه هایی که این چند ساله نوشته بودم، دود شده بود رفته بود هوا... البته یه سری رو روی سی دی داشتم ولی اکثر پروژه های جدید رو که توی سال اخیر روش کار کرده بودم، از جمله همین قالب جدید سایت رو که کلی روش کار کرده بودم از بین رفته بود.
اولش گفتم شاید مشکل از کنترلر IDE مادر بورد باشه. ریست کردم و کنترلر رو عوض کردم ولی باز هم بی نتیجه بود. خلاصه کم کم قبول کردم که اطلاعات پریده.
حالا باید با قبول این فاجعه بزرگ، یه راه حل براش پیدا میکردم. این بود که دست به دامن برنامه های بازیابی زدم و خوشبختانه تونستم تقریبا تا 90 درصد اطلاعات رو بازیابی کنم.
گفتم این مطالب رو با شما هم درمیون بزارم چون ممکنه کسی دیگه هم دچار این مشکل بشه و با این روش بتونه جلوی خصارت بیشتر رو بگیره. پس شروع میکنیم:
اعمال پس از بروز خرابی: (به سبک این جزوه های آموزشی زلزله)
1- ابتدا خونسردی خودتون رو حفظ کنید. چون در اغلب این موارد، گناه رو به جون یه بنده خدایی دیگه میندازیم و بعد از کلی داد و بیداد، و جنگ و دعوا، احتمال شکستن مانیتور و غیره هم وجود داره.
معمولا میشینیم فکر میکنیم که توی این چند سال اخیر کدوم بد بختی اومده یک ثانیه پشت کامپیوتر ما نشسته. اون موقع است که داد میزنیم که ای بابا فهمیدم، این لرد نامرد، دفعه پیش که اومده بود پیش من، حدود 10.6 ثانیه به کیبرد دست زده. پس احتمالا همین لرد بوده که باعث خرابی شده!
2- سعی کنید هر برنامه اضافی که دارین رو از کار بندازید. چون احتمال میره که اون برنامه، به دیسک خراب دسترسی پیدا کنه و روی اطلاعات از بین رفته چیز بنویسه. اون موقع دیگه نمیشه هیچی از اطلاعات رو برگردوند.
معمولا همه افراد کلی برنامه در حال اجرا توی کامپیوترشون دارن که یا خودشون خبر ندارن یا بی خیال اجراش شدن.
اولی کاری که میکنید اینه که ویروس یابها رو از کار بندازید. برنامه های باز رو ببندید. مثلا Winamp و اکثر آنتی ویروسها توی سینی سیستم (System Tray) کنار ساعت، جا خوش میکنن. همه اونها رو ببندید.
3- از برنامه های کمکی، برای بازیابی اطلاعات استفاده میکنیم.
من کلی برنامه بازیابی اطلاعت از بین رفته رو امتحان کردم، یکی مثل PC Inspector File Recovery ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که رایگان هم هست. خیلی از مواقع که یه فایل معمولی رو اشتباهی پاک کردیم و از Recycle Bin هم حذفش کردیم. به درد میخوره. البته این برنامه کلی ایرادات داره و معمولا موقع بازیابی هارد دیسکهای فرمت شده، خیلی پایدار نیست و کلی ایراد میگیره و بعدش هم کار نمیکنه. اگه میخواین فایلهای پاک شده رو بازیابی کنید. همین PC Inspector File Recovery خیلی به درد بخوره.
یه برنامه که کلی وقته میشناختمش ولی به امکانات و توانایی هاش ایمان نداشتم، یه برنامه بی ریخت ولی پر فایده به اسم GetDataBack ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است. این برنامه که میشه توی نوع خودش عجوبه برنامه های بازیابی اطلاعات نامید. در دو نسخه ارایه میشه، یکی برای پارتیشن های FAT و FAT32 و دیگری برای پارتیشن های NTFS. البته این برنامه رایگان نیست ولی از من نشنیده بگیرید، توی سایتهای زیادی شماره سریال برنامه به راحتی پیدا میشه.
4- اگه هارد دیسک غیر قابل دسترسی هست و اگه مطمئنید که هیچ کار دیگه ای برای بازیابی نمیتونید انجام بدین، مثلا چک کردن دیسک با برنامه هایی مثل Norton Disk Doctor و حتی Scan Disk خود ویندوز، اونوقت هارد دیسک رو با کمک خود ویندوز فرمت کنید.
!! خیلی دقت کنید که حتما نوع فرمت رو همون نوعی انتخاب کنید که قبلا هارد دیسک داشته. مثلا اگه NTFS بوده، حتما این دفعه هم NTFS فرمت کنیدش و اگه FAT32 بوده، حتما FAT32 فرمت بکنید.
!! حتما فرمت از نوع Quick باشه. یعنی حتما گزینه «Quick Format» تیک خورده باشه.
بازیابی با کمک برنامه GetDataBack:
از این به بعد به جای GetDataBack همون مخففش یعنی GDB رو به کار میبرم.)
پس از اجرای برنامه GDB، قبل از هر کاری باید یه کار مهم کرد، سمت چپ برنامه، یه شاخه معرفی کرده برای کارهای موقتی برنامه (Temp) حتما این شاخه رو توی یه پارتیشنی که سالم باشه و نمیخواهید اطلاعات اون رو بازیابی کنید، قرار بدین. مثلا اگه قراره از درایو D اطلاعات از بین رفته رو به دست بیارین، این شاخه میتونه داخل C:\Temp باشه.

1- محل TEMP رو اصلاح کنید.

2- بعد همه دیسکهایی که برنامه نشون میده رو از انتخاب در بیارین و تنها گزینه Logical Drives رو انتخاب کنید.
دکمه Next رو بزنید.
از لیست صفحه بعد درایوی که میخواهید اطلاعتش بازیابی بشه رو انتخاب کنید و دوباره دکمه Next رو بزنید.

3- در لیست این صفحه نوع File System رو انتخاب کنید.(Fat32, NTFS و ...)
گزینه Excessive Search رو فعلا تیک نزنید. مراحل زیر رو ادامه بدید. اگه نتایج اونطور که میخواستین نبود (فایلهایی که میخواستین رو نتونستید پیدا کنید) دوباره مراحل بالا رو تکرار کنید و بعد گزینه Excessive Search رو تیک بزنید. این گزینه، جستجو رو با دقتت تر ولی با سرعت خیلی کند تر انجام میده.

4- دقت کنید که در قسمت Source drive، حتما گزینه اول یعنی Entire Drive فعال باشه.
اگه میخواهید فقط یک قسمت خاص از هارد رو بگردید، میتونید از گزینه دوم استفاده کنید.
دکمه Next رو بزنید.

5- یک کادر باز میشه و شروع میکنه به گشتن توی هارد دیسک.
صبر کنید تا تمام هارد رو بگرده.
6- اینجا باید بهترین File System رو انتخاب کنید.
به نوشته های زیر مراجعه کنید.
اینجا به یه دوراهی میرسیم.
برنامه با یه سری جستجو، به احتمال زیاد، چند تا File System پیدا کرده.

اول از همه اگه دیدین که فقط یک گزینه وجود داره که اون رو انتخاب کنید و خلاص.
اگه توی لیست سبز داشت که سبزه رو انتخاب کنید.
اگه همه گزینه ها زرد بود، یکی از زردها رو انتخاب کنید و دکمه Next رو بزنید. اگه نتایج مورد قبول نبود برگردین و بعدی رو انتخاب کنید.
اگه قرمز هم بود، مثل زرد عمل کنید.
در حالت کلی، سبز بهتر از زرد و زرد بهتر از قرمزه. هر کدوم که داشت رو انتخاب کنید.

7- تمام فایلها و شاخه هایی که پیدا کرده رو نشون میده.
هر کدوم که خواستید رو راست کلیک کنید و گزینه Copy رو انتخاب کنید.
توجه کنید که خیلی مواقع پیش میاد که شاخه ها اسامی واقعی خودشون رو ندارن. پس بهتره اگه دیدید اطلاعات شما توی لیست شاخه های پیدا شده نیست. تما شاخه هایی که اسامی عجیب قریب دارن رو هم تست کنید. شاید داخل اونها فایل مورد نظر شما قرار داشته باشه.
شاخه هایی که برنامه نتونه بنا به دلایلی اسمشون رو پیدا کنه، بصورت «[007102]» نامگذاری میکنه.
اگه توی این مرحله دیدید هیچ شاخه ای وجود نداره، میتونید با زدن گزینه Back یک File System دیگه رو (در صورت وجود) انتخاب کنید و دوباره next بزنید.
پایان.
امیدوارم هیچ وقت هارد تون بیخودی فرمت نشه...

ضمن تشکر از شما
GetDataBack
اینم برای سایر دوستان

فوق العاده هستش
فوق العاده قوی کار می کنه

از شما دوست عزیر که روشنی راهمان شدید
شدید تشکر

aliparsa
23-10-2008, 23:05
سلام
تو رو خدا راهنمايي كنيد امروز يك هارد اكسترنال 500 گيگ خريدم كه هم كابل شبكه مي خوره هم يو اس بي ولي متاسفانه با هيچ كدوم از كابلها كار نمي كنه نه يو اس بي نه كابل شبكه لطفا راهنمايي كنيد

HRN
28-10-2008, 02:09
سلام:
من يك برنامه خوب و كم حجم ميخوام كه درصد خرابي هاردم و تعداد بدسكتور هاش رو نشون بده
ممنون

Mehdi.7600
28-10-2008, 19:31
سلام خسته نباشید. من یه مدته وقتی سیستم رو خاموش میکنم یا ری استارت میکنم , و بعد که روشن میکنم, سیستم پیغام میده که فایل بوت یا دیسک بوت پیدا نکرده. چراغ هارد هم خاموشه. بعد از چند بار ری استارت ویندوز در حال بالا اومدن بازم وسط لود , پیغام میده که چند تا فایل رو نتونسته بخونه.

فکر کنم درایو c ام , بد سکتور شده. هاردم 320 sata ماکستور و ویندوزم ویستاست.

برای حل مشکل باید چیکار کنم؟

javadshahvand
28-10-2008, 19:41
سلام خسته نباشید. من یه مدته وقتی سیستم رو خاموش میکنم یا ری استارت میکنم , و بعد که روشن میکنم, سیستم پیغام میده که فایل بوت یا دیسک بوت پیدا نکرده. چراغ هارد هم خاموشه. بعد از چند بار ری استارت ویندوز در حال بالا اومدن بازم وسط لود , پیغام میده که چند تا فایل رو نتونسته بخونه.

فکر کنم درایو c ام , بد سکتور شده. هاردم 320 sata ماکستور و ویندوزم ویستاست.

برای حل مشکل باید چیکار کنم؟

بدسکتور رو میتونی با HDD Regenerator رفع کنی

Mehdi.7600
28-10-2008, 20:54
بدسکتور رو میتونی با HDD Regenerator رفع کنی

مرسی. شما هم مطمئنی که بدسکتوره مشکل من؟ اگه با این برنامه درست بخوام بکنمش , مشکلی برای اطلاعاتم که پیش نمیاد؟

javadshahvand
28-10-2008, 20:59
مرسی. شما هم مطمئنی که بدسکتوره مشکل من؟ اگه با این برنامه درست بخوام بکنمش , مشکلی برای اطلاعاتم که پیش نمیاد؟

اگه شک داره یه تست با hdtuneبزار

Mehdi.7600
29-10-2008, 04:28
برنامه ی Hdd Regenerator تحت ویستا کار نمیکنه. برنامه ی دیگه ای هست که بد سکتور رو رفع کنه به خوبی؟

star61
29-10-2008, 10:10
سلام
یه مشکل خیلی بزرگ دارم . نمی دونم سخت افزاریه یا نرم افزاری.

هر چند وقت یه بار همه فایل های روی هارد کامپیوتر - به جز درایو سی - حذف میشه.
مثل اینکه که اصلا هیچ فایلی رو هارد نبوده .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gifطوری که قابل بازیابی هم نیستن.:41:
بعضی وقتا فقط فایل های فولدرها حذف میشه اما خود فولدرها نه.
قبلا دیر به دیر این اتفاق رخ میداد اما تو این دو هفته بیشتر از 7 بار همه اطلاعات پاک شدن حتی اطلاعات درایو سی.
از اساتید دانشمند اگه کسی می تونه کمکم کنه خواهش می کنم راهنمایی کنه .
ممکنه مشکل از هارد باشه ؟یا اینکه کسی از جایی اونا رو حذف میکنه؟
اینم بگم که کامپیوتر من از طریق وایرلس به اینترنت وصل میشه .

ReZa DN
29-10-2008, 11:22
چجوری میشه کل هارد رو فرمت کرد؟؟؟؟ آیا این چراغ قرمز که روی کیس هی روشن میشه واسه هارد هستش؟؟؟؟ چون سیستم خیلی طول میکشه تا بالا بیاد

khashayar_1986
29-10-2008, 12:52
با سلام خدمت استادان عزیز من یکی از آشناهامون یک هارد اکسترنال maxtor 200 گیگ usb بهم داده تا واسش درست کنم این هارد 190 گیگش پره و تو این هارد فایل هایی هست که خیلی واسش ارزش داره خودش وقتی این هاردو بهم داد گفت که من این هاردو دادم یکی واسم روش پسورد گذاشت و بعدش پسوردش هم یادم رفت من وقتی این هاردم آوردم به کامپیوترم وصل کردم اتو ران شد و همه ی فایلها نمایش داده شد البته رو بعضی از فایها کامپیوتر هنگ میکرد من پسوردی روی این هارد ندیدم وقتی دیدم هنگ میکنه کلید on و off هاردرو که پشتش بود زدم در واقع یه بار ری استارتش کردم از اون موقع نه تنها کامپیوتر خودم بلکه هیچ کامپیوتری این هارد رو نمیشناسه حالا هم این شخص هاردشو میخواد نمیدونم چی کار کنم البته این هارد با برنامه های ریکاوری بالا میاد ولی خو کامپیوتر این هاردو با نام loca disk میشناسه که وقتی روش کلیک می کنم کامپیوتر برای یه مدت هنگ می کنه و بعدش ارور میده ازتون خواهش می کنم کمکم کنید

khashayar_1986
29-10-2008, 13:43
با سلام خدمت استادید محترم دوستان من یکی از آشناهام یه هارد 200 گیگ maxtor به من داده تا واسش درست کنم این هارد 190 گیگش پره که اطلاعاتش هم واسه این شخص خیلی مهمه این شخص وقتی هاردشو به من داد تا واسش درست کنم به من گفت من این هاردو دادم یکی واسم روش پسورد گذاشت بعدش هم پسوردش هم فراموش کردم در واقع این هارد رو به من داد تا پسوردشو واسش باز کنم من وقتی این هاردرو به کامپیوترم وصل کردم اتو ران شد و همه ی فایلهاش نمایش داده شد البته رو اکثر فایلها کامپیوتر هنگ می کرد من یه بار به وسیله ی کلید on و off که پشت هارد بود این هاردرو ری استارت کردم از اون موقع نه تنها کامپیوتر خودم بلکه هیچ کامپیوتری این هارد رو نمیشناسه حالا هم این شخص هاردشو میخواد من نمیدونم چی کار کنم البته این هارد با برنامه های ریکاوری بالا میاد ولی خود کامپیوتر این هارد رو به اسم local disk میشناسه وقتی هم روش کلیک می کنم بعد از یه مدت که کامپیوتر هنگ می کنه یه اروری میده عرض کردم روی کامپیوترهای دیگه هم امتحان کردم به همین صورت هست ازتون خواهش می کنم کمکم کنید

Mehdi.7600
29-10-2008, 15:36
چجوری میشه کل هارد رو فرمت کرد؟؟؟؟ آیا این چراغ قرمز که روی کیس هی روشن میشه واسه هارد هستش؟؟؟؟ چون سیستم خیلی طول میکشه تا بالا بیاد

با دستور Fdisk در محیط داس و همچنین با سی دی bootable ویندوز xp میتونی کل هارد رو فرمت کنی. بله . چراغ قرمز هم واسه هارد هست. هروقت هارد مشغوا به کار باشه , این چراغ هم روشن میشه...

ReZa DN
29-10-2008, 22:30
ممنون مهدی جان از راهنماییت

t0rest
30-10-2008, 17:18
سلام به دوستان این تاپیک
اگه سوالی که می پرسم قبلا گفته شده منو ببخشید چون وقت ندارم این همه مطلب رو بخونم
من یه کارده 80 مکستور داشتم(داشتم)که بردش سوخت وقتی بردشو عوض کردم روشن که می شد صدای قرقر شدیدی میداد به همین خاطر ولش کردم(دیگه دست بهش نزدم)ولی اطلا عاتش برام مهمه شما ها میگید چیکار کنم بدم ریکاوری؟هزینش چقدره؟به کی بدم؟جایی سراغ دارید

mehrdad84
07-11-2008, 21:03
با سلام
ببخشيد كه سوال شايد تكراري باشه
من داشتم برنامه افيس را نصب مي كردم كه به اشتباه ريستارت كردم وديدم ويندوز با لا نمي ايد ايمج برنامه ويندوز كه با برنامه acronisداشتم ريكاوري كردم كه خطا داد والان هنگام ريستارت پيامهاي زير مي ايد
verifging dmi pool data
invalid partiton table
لطفا راهنمايي كامل براي حل بفرمايد با تشكر

kasra_masiha
08-11-2008, 19:28
سلام .اساتید لطفا راهنمایی کنید . مشکلات من .

1 ماه نیست خریدم این قبیل نرم افزار ها همه 53 نشون میدن . تازه 50 شده بود 3 تا زیاد شده !!!! اول هم 100% بودن .

اینو همین الان که انلاین هستم گرفتم .

اینو هم بعد از نصب و ویندوز خالی .

ارور اسکن هم در اسکن سطحی هیچ ایرادی نشون نمیده
میترسم از هارد که پر کنم .ارامش ندارم ! قبل این هم خراب شد دادم گارنتی . هارد نو دادن که اینم این جوری شده . مشکل داره؟

یه سوال مهم در مورد cluster هم داشتم

از ویندوز با گوست 14 بکاپ گرفتم هاردcluster 4k بود اگه الان cluster هارد رو بالا ببرم ( واسه سرعت بیشتر ) سیستم با بکاپ بالا میاد؟یعنی بکاپ براش فرق میکنه clusterر چند بوده چند شده؟

کمک کنید لطفا .

kasra_masiha
09-11-2008, 05:23
دوستان نظری ندارن؟

mehrdad84
09-11-2008, 17:54
سلام جناب اقای کسرا
ببخشید اگه متفرقه است
اگه ممکنه برام دقیق بنویس چطور عکسها به این انداز ه وخوبی تونستی اپلود کنی ؟اگه پست قبلی را دیده باشی عکس های ارسالی در تاپیک من همه کوچیک ار اب در اومدن با تشکر

kasra_masiha
12-11-2008, 10:38
اپلود چه ربطی به کیفیت داره؟ با screen beagle عکس گرفتم . رو tinypic اپ کردم .کسی جواب نمیده چرا؟ اون زرد رنگ ها چرا زردن ؟

keykavoos
16-11-2008, 18:52
دوستان عزيز سلام و تشکر از تاپيک پر بار
ما تو شرکتمون 10 تا سيستم داريم که هارد هاش هر چند هفته يک بار مي سوزه و مي بريم گارانتي عوض مي کنيم. لطفا راهنماييم کنيد که مشکل از چيه؟ ممکنه از پاور باشه؟
مشخصات:
هارد 160 سامسونگ
مادربرد ASUS مدلشو نمي دونم
پاور 600V-f8-24p perfect
ضمنا CPU Fan Error هم ميده
از کجت بفهمم عيب از پاوره يا مين برد؟ با يه اهم متر ميشه پاور ها رو تست کرد؟
مرسي از راهنمايي

zahedy2006
18-11-2008, 01:56
آقايون سلام
من يه هارد 320 گرفتم اما تو fdisk اون رو 43 گيگ نشون مي ده!! :13:مشكل چيه؟
من قبلا همين مشكل رو با رم گوشي داشتم كه رم يه گيگ داشتم كه 20 مگ نشون مي داد.

در ضمن هارد ساتا هست و طبيعتا مستر و اسلاو نداره. مادر برد هم 945ps3 هست كه ساتا رو پشتيباني مي كنه.

Benygh
21-11-2008, 11:22
سلام
امروز برای هاردم یک فن تهیه کردم ...
پیچ هاش رو بستم و الان داره کار میکنه ... دما رو 35 هست ... قبلا هم همین حدودا بود ... ولی بیشتر ..
یک سوال اول اینه که ایا فن رو باید اون طرفی که مدارها دیده میشه نصب کرد ؟ چون فقط اونجا جای پیچ داره به احتمال زیاد اره ...
از اونجایی که این پیچ ممکنه به هاردصدامه بزنه میخواستم بدونم ایا برنامه ای هست که تست کنه هارد مشکلی داره یا نه ؟ چون الان احساس میکنم مشکلی ایجاد شده چون الان هزار تا فایل رو میخوام کپی کنم ... وقتی میخوام Select کنم کمی طول میکشه ...

kasra_masiha
21-11-2008, 16:00
:32::32::32::34::34:کلن اینجا پرنده پر نمیزنه

keykavoos
22-11-2008, 15:29
فکر کنم اینجا فقط باید سوال کرد.:31:

mehran_286
22-11-2008, 20:25
دوستان سلام امروز داشتم اندرکاور بازی میکردم
یهو دیدم گیر کرد اومدم بیرون دیدم hdd lifeارور میده میگه دمای هارد بالا است 46 درجه
چیکار کنم
ایا فن روی هارد نصب میشه ؟
چجور فنی؟
قیمتش چنده ؟

DAvid_ak21
23-11-2008, 00:20
با عرض سلام و خسته نباشید.من چند مدتیه که یک هارد 250 مکستور خریدم .متأسفانه چند مدتیه که درایوهای من به ترتیب از پایین به بالا در حال حذف شدن هستن و دیگه توی my camputer نشان داده نمی شوند.متأسفانه از طریق پارتیشن بندی خود ویندوز هم قابل حذف نیستند(برای پارتیشن بندی جدید).لطفاً راهنمایی کنید.

Dreamland
23-11-2008, 01:25
با عرض سلام و خسته نباشید.من چند مدتیه که یک هارد 250 مکستور خریدم .متأسفانه چند مدتیه که درایوهای من به ترتیب از پایین به بالا در حال حذف شدن هستن و دیگه توی my camputer نشان داده نمی شوند.متأسفانه از طریق پارتیشن بندی خود ویندوز هم قابل حذف نیستند(برای پارتیشن بندی جدید).لطفاً راهنمایی کنید.
پدر جان مکستور آشغال هست

Benygh
23-11-2008, 16:39
پدر جان مکستور آشغال هست ممکنه بگید بر چه اساسی ؟ با مدرک معتبر ...
نه بر حسب تجربه ...

ایا فن روی هارد نصب میشه ؟
چجور فنی؟
قیمتش چنده ؟
بله .. من تازگیا خریدم .. 3 تومان ... دو فنه هم هست تک فن هم هست ولی به نظر من چون تک فن هوای بیتشری رو یکدفعه منتقل میکنه بهتره !

Dreamland
23-11-2008, 17:56
ممکنه بگید بر چه اساسی ؟ با مدرک معتبر ...
نه بر حسب تجربه ...

بله .. من تازگیا خریدم .. 3 تومان ... دو فنه هم هست تک فن هم هست ولی به نظر من چون تک فن هوای بیتشری رو یکدفعه منتقل میکنه بهتره !
چون چینی است
و ارزان ترین و به در نخورترین مارک بازار است و حتی در سوپرمارکتها و روزنامه فروشی ها فروخته میشود
البته مدل اینترنالش

ramin_malek
25-11-2008, 09:35
نیار به برد هارد 40 مکستور

سلام دوستان من برد هاردم یکی از ic هاش سوخته نیلز دارم به بردش که اطلا عات رو برگردونم اگر کسی جایی سراغ ئاره که برد رو می فروشن خبر بده

از ایم مکستور که قطر زیاد دارن بار کد 301398100

only3d
25-11-2008, 12:42
سلام.یک هارد 80 maxtorدارم.وقتی کامپیوترو روشنش میکنی این ارورو میدهa disk read error occurred ولی از توی biosهارد رو میخونه زیاد بهش ور رفتم ولی فایده ای نداشت.حتی fdiskهم کردم یکی دو بار جواب داد ولی بازم همون ارورو میده :41:ممنون میشم راه حلو بگید.ma_ke_midooni_kee@yahoo.com

rambo_1386
25-11-2008, 16:12
سلام دوستان تورخدا هرجوري شده امروز به سوالم جواب بديد من امروز ويندوز ويستا گرفتم بعد كه اومدم نصبش كنم نميدونم چي شد 4تا از درايوهاي هاردم پاك شد قبلا 6تا درايو داشتم يكي ماله اكس پي يكي ويستا و 1-برنامه ، 1-فيلم ، 1-آهنگ ، 1-تصاوير كه الان فقط پارتيشن ويستا و اكس پي (c و D) مونده بقيه درايوها پاك شده فكر كردم مشكل از ويندوزه كه پارتيشنارو شناسايي نميكنه ولي وقتي خواستم اكس پي نصب كنم ديدم تو محل پارتيشن بندي ويندوز فقط اسم c و d رو نوشته وپايينش هم يه پارتيشن 120گيگاباتي هست كه هنوز تعريف نشده يعني 4تا پارتيشن هاي قبلي من شدن يك پارتيشن من هم از ترس پارتيشنو تعريف نكردم تا شما يه راهي معرفي كنيد كه هر 4تا پارتيشن قبليو با يه برنامه برگردونم هاردم هيتاچي 160گيگ هست و تاحالا با اين مشكل برخورد نكردم
دوستان موضوع خيلي حياتيه تويه او 4تا پارتيشن اطلاعات زيادي نطير اطلاعات شركت بابام:41: عكس هاي خانوادگي :18: و كلا هرچي طي 1سال پيش بود همه فقط تو اين 4 تا پارتيشن بود توروخدا كمكم كنيد . منتظر جوابم

rambo_1386
25-11-2008, 16:25
سلام دوستان تورخدا هرجوري شده امروز به سوالم جواب بديد من امروز ويندوز ويستا گرفتم بعد كه اومدم نصبش كنم نميدونم چي شد 4تا از درايوهاي هاردم پاك شد قبلا 6تا درايو داشتم يكي ماله اكس پي يكي ويستا و 1-برنامه ، 1-فيلم ، 1-آهنگ ، 1-تصاوير كه الان فقط پارتيشن ويستا و اكس پي (c و D) مونده بقيه درايوها پاك شده فكر كردم مشكل از ويندوزه كه پارتيشنارو شناسايي نميكنه ولي وقتي خواستم اكس پي نصب كنم ديدم تو محل پارتيشن بندي ويندوز فقط اسم c و d رو نوشته وپايينش هم يه پارتيشن 120گيگاباتي هست كه هنوز تعريف نشده يعني 4تا پارتيشن هاي قبلي من شدن يك پارتيشن من هم از ترس پارتيشنو تعريف نكردم تا شما يه راهي معرفي كنيد كه هر 4تا پارتيشن قبليو با يه برنامه برگردونم هاردم هيتاچي 160گيگ هست و تاحالا با اين مشكل برخورد نكردم
دوستان موضوع خيلي حياتيه تويه او 4تا پارتيشن اطلاعات زيادي نطير اطلاعات شركت بابام:41: عكس هاي خانوادگي :18: و كلا هرچي طي 1سال پيش بود همه فقط تو اين 4 تا پارتيشن بود توروخدا كمكم كنيد . منتظر جوابم
دوستان منتظر جوابم موضوع مرگ وزندگيه الان ويندوز دوتا پارتيشن c و d رو نشون ميده و درايو بعدي درايو dvd rom كه با E نشون داده يعني راهي هست اون 4 تا پارتيشن قبلي برگردن منتظر جوابم

rambo_1386
26-11-2008, 01:36
وقتي دوباره ميخوام ويندوز نصب كنم(الان فعلا ويستارو تو درايو d نصب كردم موقع پاتيشن بندي c و d نشون ميده وسومي 120گيگابايت كه 4تا پارتيشن قبليم بود از ترس بهش دست نزدم حتي تعريفش هم نكردم تا سيستم بشناسه الان كه ويستا نصب شد(فقط ويندوزو نصب كردم تا تو خنه كسي نفمه اطلاعات از بين رفته) وقتي روي كامپيتر راست كليك كردم و در قسمت manage و قسمت disk mangament اطلاعاتو ديدم C و ِ هركدام با حجم 16 و 10 گيگابايت با رنگ آبي و يه مستطيل ديگه به رنگ سبز كه نوشته free space وحجمش هم 122 گيگابايته حالا بايد چيكار كنم يعني اميدي هست همه اطلاعات اون 4تا پارتيشن قبلي برگردن فقط منتظر جواب شما هستم توروخدا هرچه زودتر كمكم كنيد

[ali]
26-11-2008, 17:10
سلام

اگر دود از کیس بلند شود مشکل احتمالا از پاور هست؟

Benygh
26-11-2008, 21:06
چون چینی است
و ارزان ترین و به در نخورترین مارک بازار است و حتی در سوپرمارکتها و روزنامه فروشی ها فروخته میشود
البته مدل اینترنالش
مکستور چینی است !!!
سیگیت کجایی است ؟ وسترن دیجیتال و هیتاچی کجاییند ؟
asus که بهترین مادربورد ها رو میزنه کجاییه ؟
مقر توسعه و ساخت این شرکت ها چین میباشد ! در ضمن مکستور شرکتی جدا نیست و همه ی قطعات توسط سگیت تولید میشه !

Dreamland
26-11-2008, 21:11
مکستور چینی است !!!
مقر توسعه و ساخت این شرکت ها چین میباشد ! در ضمن مکستور شرکتی جدا نیست و همه ی قطعات توسط سگیت تولید میشه !
شما چه گیری به این مکستور:2: دادی!!!!!!!!
اصلا منم چینیم خوب شد؟
در ضمن وسترن و سیگیت تایلندی داره ولی مکستور خیر:27:

Dreamland
26-11-2008, 21:12
مکستور چینی است !!!
شما چه گیری به این مکستور:2: دادی!!!!!!!!
نکنه مکستور فروشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AABB
28-11-2008, 09:44
سلام به همگی دوستان.
من یه هارد دیسک اکسترنال مکستور 1 ترابایت دارم که در حین کار برق رفت و بعداَ به حالت Unallocated در آمد. تصمیم گرفتم با برنامه Get data back فایل هام رو برگردونم به خاطر همین هم با پارتیشن مجیک هارددیسک رو فرمت NTFS کردم(قبلا هم با همین فرمت بود). بعد از اسکن اکثر فایل ها رو شناسایی کرد. 90 درصد فایل هایی که من دارم AVI بالاتر از 2 گیگابایت هستند. وقتی که این فایل ها رو برمی گردونم، فایل های پلی نمی شن و ناقص هستند. ولی فایل های DAT و VOB رو به راحتی برمی گردونند.
دیگر برنامه های ریکاوری رو هم تست کردم ولی تقریبا بقیه هم همین مشکل رو دارند. یعنی همه شان با فایل های AVI مشکل دارند.
کسی راه حلی سراغ داره؟
کار 5 ماه تلاش و کوشش پریده اگه برنگرده ...
mpeg
30-11-2008, 12:54
سلام دوستان دمتون گرم کمک کنید که بد جور حال گیری شده پانان نامه دانشگام و همه زندگیم تو این هارده
من 1 هار 60 گیگ ide دارم که سالم هست چون سیستمم خراب شده بود 2 ماهی هست این هارد رو به کامیپوتر دیگم وصل کرده بود و به عنوان هارد اسلیو در کنار اون هارد دیگه ازش استفاده میکردم 1 چند روزی از این هارد 60 گیگم به صورت اسلیو در کنار هارد اون یکی سیتستم استفاده کردم مشکلی نداشت و بعد این هارد رو جدا کردم و 3 هفته ای هست ازش استفاده نکردم امروز اومدم ازش استفاده کنم به صورت اسلیو و یا تکی به صورت مستر دیدم مشکل پیدا کرده رو کامپیوتر دیگم تست کردم همین طوری بود
به این صورت که وقتی هاردم رو وصل میکنم وقتی سیستن روشن میشه شروع میکنه به دوتا بوق که میشه صدای بیپ بیپ میده یهنی هر 20 ثانیه 1 بار دوبار بیپ بیپ میکنه و هارد رو نمیخونه در ضمن چیپ میگن همون قصاعات مربعی پشت هار هم داق میشه ولی این صدا بیپ بیپ پخش میشه و هارد رو نمیشناسه چی کار کنم همه زندگیم رو این هارد هست از همه بدتر پایان نامه دانشگام روشه که آخر هفته باید ارایه بدم دمتون گرم چی کار کنم

anavabi
30-11-2008, 13:05
هارد نوت بوک من وقتی داغ می شود از کار می افتد مشکل را چگونه برطرف کنم . باتشکر

mahdi_ctr
30-11-2008, 15:45
سلام
چند روز پيش سيستم من يه چندتا ضربه خورد و ديگه ويندوز بالا نيومد ويندوز هم عوض ميكردم ديگه سيستم بالا نمي اومد و وسط هاي نصب ويندوز سيستم هنگ ميكرد.
محتويات درايو Dرو به درايو C انتقال دادم و ويندوز رو ريختم توي درايو D سيستم اومد بالا ولي الان چيزايي كه ريختم توي دراو C نميشه ازشون استفاده كرد و وقتي هم كه ميخوام انتقال بدم به يه درايو ديگه اين پيغام رو ميده:
Cannot Copy 169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql: Data erro (cyclic redundancy check).
لطفا كمكم كنيد به نظرتون اين درست شدني هست؟ميشه يه كاريش كرد يا نه؟
خيلي ممنون.

mpeg
30-11-2008, 19:49
سلام دوستان دمتون گرم کمک کنید که بد جور حال گیری شده پانان نامه دانشگام و همه زندگیم تو این هارده
من 1 هار 60 گیگ ide دارم که سالم هست چون سیستمم خراب شده بود 2 ماهی هست این هارد رو به کامیپوتر دیگم وصل کرده بود و به عنوان هارد اسلیو در کنار اون هارد دیگه ازش استفاده میکردم 1 چند روزی از این هارد 60 گیگم به صورت اسلیو در کنار هارد اون یکی سیتستم استفاده کردم مشکلی نداشت و بعد این هارد رو جدا کردم و 3 هفته ای هست ازش استفاده نکردم امروز اومدم ازش استفاده کنم به صورت اسلیو و یا تکی به صورت مستر دیدم مشکل پیدا کرده رو کامپیوتر دیگم تست کردم همین طوری بود
به این صورت که وقتی هاردم رو وصل میکنم وقتی سیستن روشن میشه شروع میکنه به دوتا بوق که میشه صدای بیپ بیپ میده یهنی هر 20 ثانیه 1 بار دوبار بیپ بیپ میکنه و هارد رو نمیخونه در ضمن چیپ میگن همون قصاعات مربعی پشت هار هم داق میشه ولی این صدا بیپ بیپ پخش میشه و هارد رو نمیشناسه چی کار کنم همه زندگیم رو این هارد هست از همه بدتر پایان نامه دانشگام روشه که آخر هفته باید ارایه بدم دمتون گرم چی کار کنم
یکی به داد من برسه

mrreza
30-11-2008, 21:05
چه فوروم جالبی.همه فقط سوال میپرسن.
هیشکی هم بلد نیست جواب بده.
به به.

pouya_99999
01-12-2008, 21:02
سلام دوستان دوستم امروز بهم یک پیغام داه و این مشکل واسش پیش اومده لطفا اگر ممکنه منو راهنمایی کنید :

man emruz computerao roshan kardam didam drive cd-rom tuye my computer nist..ta dishab ham dorost bud vali yeho emruz didam ke har cd mizaram nemikhune

مدل لپتاپش :
acer
aspire7720z

دوستان اگر لطف بکیند زودتر جواب بدید خیلی ممنون میشم.

kasra_masiha
01-12-2008, 21:59
سلام .اساتید لطفا راهنمایی کنید . مشکلات من .

1 ماه نیست خریدم این قبیل نرم افزار ها همه 53 نشون میدن . تازه 50 شده بود 3 تا زیاد شده !!!! اول هم 100% بودن .

اینو همین الان که انلاین هستم گرفتم .

اینو هم بعد از نصب و ویندوز خالی .

ارور اسکن هم در اسکن سطحی هیچ ایرادی نشون نمیده
میترسم از هارد که پر کنم .ارامش ندارم ! قبل این هم خراب شد دادم گارنتی . هارد نو دادن که اینم این جوری شده . مشکل داره؟

یه سوال مهم در مورد cluster هم داشتم

از ویندوز با گوست 14 بکاپ گرفتم هاردcluster 4k بود اگه الان cluster هارد رو بالا ببرم ( واسه سرعت بیشتر ) سیستم با بکاپ بالا میاد؟یعنی بکاپ براش فرق میکنه clusterر چند بوده چند شده؟

کمک کنید لطفا .
دوستان عزیز این هارد هم سوخت . مراجعه شود به تاپیک زیر :

mahdi_ctr
03-12-2008, 23:05
کسی نیست سوال مارو جواب بده؟

kasra_masiha
04-12-2008, 01:07
سلام
چند روز پيش سيستم من يه چندتا ضربه خورد و ديگه ويندوز بالا نيومد ويندوز هم عوض ميكردم ديگه سيستم بالا نمي اومد و وسط هاي نصب ويندوز سيستم هنگ ميكرد.
محتويات درايو Dرو به درايو C انتقال دادم و ويندوز رو ريختم توي درايو D سيستم اومد بالا ولي الان چيزايي كه ريختم توي دراو C نميشه ازشون استفاده كرد و وقتي هم كه ميخوام انتقال بدم به يه درايو ديگه اين پيغام رو ميده:
Cannot Copy 169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql: Data erro (cyclic redundancy check).
لطفا كمكم كنيد به نظرتون اين درست شدني هست؟ميشه يه كاريش كرد يا نه؟
خيلي ممنون.
احتمال زیاد درایو سی شما بدسکتور گرفته . شما با hd tune یه ارور اسکن بکن . نتیجه رو بزار تا دوستان نظر بدن . از اطلاعاتت حتما بکاپ بگیر :40:

mpeg
05-12-2008, 01:07

کسی نیست مشکل ما رو حل کنه

kasra_masiha
05-12-2008, 01:34
رو سیستم های دیگه با کابل دیگه تست کردین؟ یا با کابل خودتون ؟

kasra_masiha
05-12-2008, 01:35
رو سیستم های دیگه با کابل دیگه تست کردین؟ یا با کابل خودتون ؟

mpeg
05-12-2008, 01:53
اول ممنون
دوم هر روشی رو که بگید برای تست انجام دادم
جواب 1 چیز بود اونم همون دو بصدای بیپ بیپ که دوبار پشت سر هم میزنه به فاصله 10 تا 15 ثانیه که توضیح دادم
اینم از شانس ما که هاردت رو استفاده نمیکنی وبعد از دوهفته که میخوای استفاده کنی بیخودی مینی مشکل پبدا کرده
اگه سفره دلم رو باز کنم اینقد مشکل بیخودی برای کامپیوترایی که داشتم پیش اومده که باید تو کتاب عجایب هفتگانه جدید و قدیم بینوسین مثلا الام 1 مادر بورد دارم که 1 روز همه قطعاتشو رو باز کرد و از قصاعتش برای تست کردن 1 مادر بورد دیگه استفاده کردم بعد که تست تمام شد دیدم مادربورد خودم قاط زده و فقط برق میاد تو ماردبورد ولی دستور به رم و هارد و گرافیکم نمیده
ای خدا چی کار کنم آهو پیدا کنم

kasra_masiha
05-12-2008, 13:45
اول ممنون
دوم هر روشی رو که بگید برای تست انجام دادم
جواب 1 چیز بود اونم همون دو بصدای بیپ بیپ که دوبار پشت سر هم میزنه به فاصله 10 تا 15 ثانیه که توضیح دادم
اینم از شانس ما که هاردت رو استفاده نمیکنی وبعد از دوهفته که میخوای استفاده کنی بیخودی مینی مشکل پبدا کرده
اگه سفره دلم رو باز کنم اینقد مشکل بیخودی برای کامپیوترایی که داشتم پیش اومده که باید تو کتاب عجایب هفتگانه جدید و قدیم بینوسین مثلا الام 1 مادر بورد دارم که 1 روز همه قطعاتشو رو باز کرد و از قصاعتش برای تست کردن 1 مادر بورد دیگه استفاده کردم بعد که تست تمام شد دیدم مادربورد خودم قاط زده و فقط برق میاد تو ماردبورد ولی دستور به رم و هارد و گرافیکم نمیده
ای خدا چی کار کنم آهو پیدا کنم
,والا من دیگه نمیدونم شر منده این مشکلات به ظاهر بزرگ 80 % خیلی کوچیکه ولی راهش از دید پنهانه.
یه 2 سال پیش سیستم قدیمم روشن نشد یهو . 3 4 روز الکی الاف پاور بودم ولی دست اخر دیدم سیمش از برق در اومده! چند بار چک کرده بودم ولی ندیده بودم :18::11:

mpeg
05-12-2008, 14:36
,والا من دیگه نمیدونم شر منده این مشکلات به ظاهر بزرگ 80 % خیلی کوچیکه ولی راهش از دید پنهانه.
یه 2 سال پیش سیستم قدیمم روشن نشد یهو . 3 4 روز الکی الاف پاور بودم ولی دست اخر دیدم سیمش از برق در اومده! چند بار چک کرده بودم ولی ندیده بودم :18::11:
اینایی که میگی درست ولی من رو سیتم دگیگم چک کردمنشد
مادربرد رو دادم دوستم چک کنه که از لحاظ اطلاعات تو سخت افزار خیلی خیلی وارده و شرکت دار کاپیوتر داره اونم این مشکلات منو دیده بود بریده بود و اونم برد چک کرد مثل من جواب گرفته بود
حالا کسی دگیه هم نیست بگه مشکل از چیه هارد من چه مرگشه الان زنگ زدم به 1 تعمیر کار هارد گفت احتمالا مشگل از کفسول هارد هست و یا کیتش حالا این کپسول چیه
راستی نمیخوام هارد رو بدم چون اطلاعات شخصی و فایلهای خانوادگی مثل عکس و فیلم روش زیاد دارم خودتون میدونید نمیشه این جور مواقع داد بیرون و دست یا رو بمونه و از همه مهوتر که این اطلاعات پاک نشه
یکی کمک کنه

mpeg
07-12-2008, 16:27
دوستان کسی نیست کمک ما کنه
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

hhhh_1360
08-12-2008, 01:22
سلام به دوستان عزیز من هارد 80 آ یدی دارم هارد دیگر روشن نمی شود یعنی برق داخل آن نمی رود و من در داخل هارد اطلا عات مهمی دام باید چکار کنم که بتوانم اطلا عات را به دست بیاورم کمک کنید

hajikhan
09-12-2008, 22:58
اساتید اینم یه بررسی کنن ببینیم هاردمون تو چه وضعیتیه

hajikhan
10-12-2008, 14:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kasra_masiha
10-12-2008, 15:00
اساتید اینم یه بررسی کنن ببینیم هاردمون تو چه وضعیتیه

کی خریدی؟
درکل خوبه

hajikhan
10-12-2008, 18:41
کی خریدی؟
درکل خوبه
ممنون حدود یکسال و اندی

hhhh_1360
13-12-2008, 23:39
کسی نیست مرا یاری کند

hajikhan
14-12-2008, 02:16
من این هارد 500 سامسونگ رو خریدم و رو درایو هارد جدید ویندوز ریختم مسئله ای که هست اسم درایو ها(و درایوهای هارد قبلیم) تغییر کرده و رینیم هم نمیشه کسی میتونه کمک کنه؟
ممنون

m2babaey
14-12-2008, 12:31
سلام
من هاردم زمین خورده و اطلاعات چند تا درایوش بالا نمی یاد. می دونید قابل تعمیره یا نه؟
آیا تعمیر نرم افزاری لازم داره یا سخت افزاری؟
ممنون از راهنمایی

mehrdad_a
16-12-2008, 11:04
دوستان هارد من 160+ مكستور است
بعد از اينكه سيستم ويروسهاي زيادي گرفت مجبور شدم تمام درايوها رو فرمت كنم حتي پارتيشنها رو همه رو عوض كردم و مشكل از همونجا شروع شد و ديگه به هيچ وجه ويندوز نصب نميشه
يعني بعد از عمل فرمت كردن وقتي توي صفحه آبي با نوار زرد ميره توي مرحله كپي كردن فايلها خيلي طول ميكشه وحشتناك و بعد از اون اول مرحله گرافيكي نصب پيغام ارور ميده و مجبورم خارج بشم (چندين نسخه ويندوز تست كردم و با Acronic هم فرمت و پارتيشن بندي كردم جواب نداد)
تو رو خدا كمكم كنيد يك هفته است بي سيستمم
ممنون از همه اساتيد

shahramcat
16-12-2008, 11:11
دوستان هارد من 160+ مكستور است
بعد از اينكه سيستم ويروسهاي زيادي گرفت مجبور شدم تمام درايوها رو فرمت كنم حتي پارتيشنها رو همه رو عوض كردم و مشكل از همونجا شروع شد و ديگه به هيچ وجه ويندوز نصب نميشه
يعني بعد از عمل فرمت كردن وقتي توي صفحه آبي با نوار زرد ميره توي مرحله كپي كردن فايلها خيلي طول ميكشه وحشتناك و بعد از اون اول مرحله گرافيكي نصب پيغام ارور ميده و مجبورم خارج بشم (چندين نسخه ويندوز تست كردم و با Acronic هم فرمت و پارتيشن بندي كردم جواب نداد)
تو رو خدا كمكم كنيد يك هفته است بي سيستمم
ممنون از همه اساتيد

دقیقا چه Error به شما میده ؟

hadixxxx
18-12-2008, 00:58
با عرض سلام حضور اساتيد راه حل شما اينه كه به سايت سازنده هاردتون مراجعه كنيد و نرم افزار مرتبط رو بگيريد بعد با هاش هاردتون رو كامل پاك يا همون لاو لول فرمت بكنيد بدين ترتيب هارد شما مجددا" آدرس دهي ميشه مثل اولش بعد ميتونين پارتيشن بنديش بكنيد و مشكلتون حل ميشه اين هشدار رو هم بدم كه بعد از اين نوع فرمت اطلاعات هارد شما غير قابل بازيابي خواهد بود :20::20::5::5::5::40::40:

glc_engineer
19-12-2008, 19:13
سلام
من هاردم زمین خورده و اطلاعات چند تا درایوش بالا نمی یاد. می دونید قابل تعمیره یا نه؟
آیا تعمیر نرم افزاری لازم داره یا سخت افزاری؟
ممنون از راهنمایی

به احتمال خيلي زياد قابل تعميره
ابتدا با نرم افزار بعدش اگه نشد با سخت افزار روش كار ميكنن

glc_engineer
19-12-2008, 19:19
سلام به دوستان عزیز من هارد 80 آ یدی دارم هارد دیگر روشن نمی شود یعنی برق داخل آن نمی رود و من در داخل هارد اطلا عات مهمی دام باید چکار کنم که بتوانم اطلا عات را به دست بیاورم کمک کنید

اگر مشكل از برد الكترونيكي اون باشه ميتوني اونو عوض كني

mpeg
19-12-2008, 20:24
بلاخره کسی نیست مشکل م رو حل کنه
دوستان من کارم بد جوری گیره

parin
20-12-2008, 12:55
دوستان لطفا در اين تايپيك يكي كمكم كنه

s-b
20-12-2008, 16:30
دوستان بنده بر رویه سیستمم دو هارد 320 گیگ مکستور و 320 گیگ هیتاشی دارم و هیتاچی را به تازگی خریدم و حالا مشکلی که دارم اینه که هارد هیتاشی من صدایه کمی داره ولی بعضی مواقع صدایه خر خر میده مشکل از کجاست؟
من زیاد دانلود آفلاین میکنم (تقریبا از هر 24 ساعت حدود 20 ساعت) و بیشتر اوقات سیستم روشنه و وقتی خیلی کامپیوتر روشن باشه این صدا را میده ممکنه مشکل گرما باشه؟
چطوری میتونم دمایه هارد هام رو بفهمم؟

shahramcat
20-12-2008, 16:50
بلاخره کسی نیست مشکل م رو حل کنه
دوستان من کارم بد جوری گیره

مشکل شما چی هست ؟ نقل قول کنید .

دوستان لطفا در اين تايپيك يكي كمكم كنه

در تاپیک مربوطه جواب داده شده .. همونجا پیگیری کنید .

دوستان بنده بر رویه سیستمم دو هارد 320 گیگ مکستور و 320 گیگ هیتاشی دارم و هیتاچی را به تازگی خریدم و حالا مشکلی که دارم اینه که هارد هیتاشی من صدایه کمی داره ولی بعضی مواقع صدایه خر خر میده مشکل از کجاست؟
من زیاد دانلود آفلاین میکنم (تقریبا از هر 24 ساعت حدود 20 ساعت) و بیشتر اوقات سیستم روشنه و وقتی خیلی کامپیوتر روشن باشه این صدا را میده ممکنه مشکل گرما باشه؟
چطوری میتونم دمایه هارد هام رو بفهمم؟

در کل مشکلی نداره ... همه هاردها صدا میدن بعضیا بیتشر بعضیا کمتر .....

با برنامه HD Tune میتونید دما و کلیه اطلاعات/ تست / بنچمارک هارد رو ببینید .

فن مخصوص هارد هست که دارای 2 فن کوچیک بر روی یک اسلاته که روی هارد نصب میشه قیمت 2 تا 12 تومنه .

glc_engineer
21-12-2008, 18:57
اینایی که میگی درست ولی من رو سیتم دگیگم چک کردمنشد
مادربرد رو دادم دوستم چک کنه که از لحاظ اطلاعات تو سخت افزار خیلی خیلی وارده و شرکت دار کاپیوتر داره اونم این مشکلات منو دیده بود بریده بود و اونم برد چک کرد مثل من جواب گرفته بود
حالا کسی دگیه هم نیست بگه مشکل از چیه هارد من چه مرگشه الان زنگ زدم به 1 تعمیر کار هارد گفت احتمالا مشگل از کفسول هارد هست و یا کیتش حالا این کپسول چیه
راستی نمیخوام هارد رو بدم چون اطلاعات شخصی و فایلهای خانوادگی مثل عکس و فیلم روش زیاد دارم خودتون میدونید نمیشه این جور مواقع داد بیرون و دست یا رو بمونه و از همه مهوتر که این اطلاعات پاک نشه
یکی کمک کنه

دوست عزيز
اگر مشكل هاردديسكت سخت افزاري باشه كه خود شما به راحتي نمي توني درستش كني
با اين تعاريفي كه شما گفتي حدث ميزنم عيب اون نرم افزاري نباشه كه خودت بتوني درستش كني

ضمنا شما تمامي مجالس عروسي و تولد هايي كه دارين خودتون فيلمبرداري ميكنين يعني عكاس و فيلمبردار از بيرون نميارين
يا مثلا دكتر كه ميري ...
تيكه آخر حرفات توهين مستقيم به تمام تعميرهاران متعهد و متخصص اين مملكته

mahdi_ctr
22-12-2008, 23:04
سلام
من یه مشکلی پدا کردم فجیح!!!!!!!!!!
وقتی سیستم روشن بود دو سه بار کوبیدمش زمین!
بعد فهمیدیم که درایو C دچار مشکل شده!
هارد رو وصل کردم به یه سیستم دیگه بعد محتویات درایو D رو ریختم توی C و ویندوز رو توی درایو D نصب کردم.
الان از فایلهایی که ریختم توی درایو C نمیتونم استفاده کنم و وقتی میخوام کپی کنم یا اجرا کنم این پیغام رو میده:
Cannot copy 169.21_forceware_winxp_32Bit_english_whql: Data error (cyclic redundancy check)
که 169.21_اforceware_winxp_32Bit_english_whql اسم فایلی هست که میخوام کپی کنم!
لطفا کمک کنید چون با هزار بد بختی اینو از اینترنت دانلود کردم و با حجم 43 مگابایت!
تصور کنید با اینترنت ذغالی این فال رو دانلود کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راهی هست که بشه اینو کپی کرد توی یه دراو دیگه؟
اصلا میشه یه کاری کرد که درایو C درست بشه؟

mpeg
23-12-2008, 22:22
دوست عزيز
اگر مشكل هاردديسكت سخت افزاري باشه كه خود شما به راحتي نمي توني درستش كني
با اين تعاريفي كه شما گفتي حدث ميزنم عيب اون نرم افزاري نباشه كه خودت بتوني درستش كني

ضمنا شما تمامي مجالس عروسي و تولد هايي كه دارين خودتون فيلمبرداري ميكنين يعني عكاس و فيلمبردار از بيرون نميارين
يا مثلا دكتر كه ميري ...
تيكه آخر حرفات توهين مستقيم به تمام تعميرهاران متعهد و متخصص اين مملكته

اول مرسی که جواین رو شما دادی
در ضمن من فیلم ها و عکسهایی که خودم با دوربین گرفتم رو گفتم
در ضمن من به کسی بی احترامی نکردم ولی متاسفانه این بحث عدم اطمینان که گفتم چیزی هست که به وضوح میینی و انکار نمیشه کرد من نمیدونم چرا شما میگی هم چین چیزی نیست ولی اکثر دوستان تعمیر کار شامل این قیضیه میشن
به هر حال اگه خودت بودی کلی چیزهای خانوادگی داشتی حاضر بودی همین طوری بری تو مراکز کامپیوتری و هر کی رو که دیدی تعمیرات انجام میده هاردت رو بدی 1 روز دستش دوست من اگه با چشم باز ببینی متاسفانه همه این کار ها رو انجام میدن

glc_engineer
24-12-2008, 11:38
اول مرسی که جواین رو شما دادی
در ضمن من فیلم ها و عکسهایی که خودم با دوربین گرفتم رو گفتم
در ضمن من به کسی بی احترامی نکردم ولی متاسفانه این بحث عدم اطمینان که گفتم چیزی هست که به وضوح میینی و انکار نمیشه کرد من نمیدونم چرا شما میگی هم چین چیزی نیست ولی اکثر دوستان تعمیر کار شامل این قیضیه میشن
به هر حال اگه خودت بودی کلی چیزهای خانوادگی داشتی حاضر بودی همین طوری بری تو مراکز کامپیوتری و هر کی رو که دیدی تعمیرات انجام میده هاردت رو بدی 1 روز دستش دوست من اگه با چشم باز ببینی متاسفانه همه این کار ها رو انجام میدن

براي حل مشكلت
اولا جايي برو كه يا جواز كسب داشته باشه يا شركت معتبر باشه
دوم بده به تعميركار بگو يه نگاه بندازه اگر گفت قابل تعميره مشكلتو درميون بزار باهاش و بگو در حضور خودم تعميرش كن
اگر طرف سرش شلوغ نباشه و ادا و.. . در نياره قبول ميكنه

glc_engineer
24-12-2008, 11:41
سلام
من یه مشکلی پدا کردم فجیح!!!!!!!!!!
وقتی سیستم روشن بود دو سه بار کوبیدمش زمین!
بعد فهمیدیم که درایو c دچار مشکل شده!
هارد رو وصل کردم به یه سیستم دیگه بعد محتویات درایو d رو ریختم توی c و ویندوز رو توی درایو d نصب کردم.
الان از فایلهایی که ریختم توی درایو c نمیتونم استفاده کنم و وقتی میخوام کپی کنم یا اجرا کنم این پیغام رو میده:
Cannot copy 169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql: Data error (cyclic redundancy check)
که 169.21_اforceware_winxp_32bit_english_whql اسم فایلی هست که میخوام کپی کنم!
لطفا کمک کنید چون با هزار بد بختی اینو از اینترنت دانلود کردم و با حجم 43 مگابایت!
تصور کنید با اینترنت ذغالی این فال رو دانلود کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راهی هست که بشه اینو کپی کرد توی یه دراو دیگه؟
اصلا میشه یه کاری کرد که درایو c درست بشه؟

ظاهرا براي فايل شما كاري نميشه كرد!!!
حدس ميزنم چون هاردديسكتو دو سه با كوبيديش زمين
دچار بدسكتور شده
براي حل مشكل بدسكتور پست هاي قبلي رو بخون

glc_engineer
24-12-2008, 11:49
ظاهرا همه سوال ها جواب داده شدن
اگر كسي ميبينه جواب سوالشو نگرفته دوباره بپرسه

يا علي

mahdi_ctr
24-12-2008, 13:27
ظاهرا براي فايل شما كاري نميشه كرد!!!
حدس ميزنم چون هاردديسكتو دو سه با كوبيديش زمين
دچار بدسكتور شده
براي حل مشكل بدسكتور پست هاي قبلي رو بخون
با تشکر از شما
من یه سرچی کردم اما ماشاا... اینقدر تاپیک پر پیمونه که گیج شدم
فکر کنم برای حل این مشکل یه برنامه بخواد
درسته؟
حالا اگه برنامه رو نصب کنم و بدسکتور رو برطرف کنم بعد از عوض کردن ویندوز دوباره بر میگرده یا نه؟
من که درایو cـیم دچار این مشکل شده با این برنامه ها میتونم بعد از برطرف کردن مشکلش توی دراو c ویندوز نصب کنم یا نه؟
اگه میشه لینکهای پستهای مربوط رو برام بذارید چون حقیقتا توی تاپیک 1100 پستی پیدا کردن چندتا پست ویژه برای ما یه خورده سخته!
با تشکر

usjafar
24-12-2008, 15:41
سلام دوستان!!!
یه مشکلی برای یکی از هارد هام پیش اومده که امید وارم با کمک شما حل بشه! چون اطلاعات مهمی روش دارم!!!
یه هارد 250 maxtor از نوع معمولی ( یعنی sata نیست) رو حدودا 5 سال پیش خریدم که تا چند وقت پیش هم کار می کرد!! اما از چند روز پیش 3 پارتیشنی که روی این هارد دارم وقتی می خوام بازشون کنم این پیغام رو میده : The file or driectory is corrupted and unreadable !!!! من برای اینکه ببینم مشکل سخت افزاری است یا نه یکی از درایو ها که اطلاعات مهمی روی آن نبود را فورمت کردم. که به راحتی فرمت شد و الان می تونم از اون استفاده کنم!!!
لطفا برای برگرداندن اطلاعاتم کمکم کنید!!!
مرسی!!

hadi_vazi
24-12-2008, 17:58
با سلام من هاردم سامسونگ 160گيگ هستش تازگي ها مادربرد ايسوس مدل ماكسيموس 2 فورمولايي كه دارم چراغ hd led نارنجي مي شه مي شه فهميد مشكلش چيه؟

glc_engineer
24-12-2008, 18:56
سلام دوستان!!!
یه مشکلی برای یکی از هارد هام پیش اومده که امید وارم با کمک شما حل بشه! چون اطلاعات مهمی روش دارم!!!
یه هارد 250 maxtor از نوع معمولی ( یعنی sata نیست) رو حدودا 5 سال پیش خریدم که تا چند وقت پیش هم کار می کرد!! اما از چند روز پیش 3 پارتیشنی که روی این هارد دارم وقتی می خوام بازشون کنم این پیغام رو میده : The file or driectory is corrupted and unreadable !!!! من برای اینکه ببینم مشکل سخت افزاری است یا نه یکی از درایو ها که اطلاعات مهمی روی آن نبود را فورمت کردم. که به راحتی فرمت شد و الان می تونم از اون استفاده کنم!!!
لطفا برای برگرداندن اطلاعاتم کمکم کنید!!!
مرسی!!

ببين
يكي از دوستان يه توصيه كرده بود دراين گونه مشكلات كه تا حدي من هم اونو قبول دارم
كل پارتيشن هاي هاردديسكتو فورمت كن بعد با برنامه هاي ريكاوري بزن فايل هات برگرده
اين برنامه ها به وفور معرفي شده

به احتمال زياد مشكلت حل ميشه
ضمنا توصيه ميشه در صورتي كه اطلاعات خيلي مهمي داري يا اين كه به توانائئ هاي فني خودت مطمئن نيستي دست به اين كار نزني

glc_engineer
24-12-2008, 19:04
با تشکر از شما
من یه سرچی کردم اما ماشاا... اینقدر تاپیک پر پیمونه که گیج شدم
فکر کنم برای حل این مشکل یه برنامه بخواد
درسته؟
حالا اگه برنامه رو نصب کنم و بدسکتور رو برطرف کنم بعد از عوض کردن ویندوز دوباره بر میگرده یا نه؟
من که درایو cـیم دچار این مشکل شده با این برنامه ها میتونم بعد از برطرف کردن مشکلش توی دراو c ویندوز نصب کنم یا نه؟
اگه میشه لینکهای پستهای مربوط رو برام بذارید چون حقیقتا توی تاپیک 1100 پستی پیدا کردن چندتا پست ویژه برای ما یه خورده سخته!
با تشکر

دوست عزيزم
بدسكتور ارتباطي با ويندوز نداره
و با عوض كردن ويندوز بدسكتورهاي برطرف!!! شده برنميگرده

اگر نتونستي توي درايو سي ويندوز نصب كني ميتوني توي بقيه درايوهاي خودت ويندوز نصب كني ممكنه به علت فيزيكال دميج بودن اون نشه ويندوز نصب كرد.

براي برطرف كردن بدسكتور هم راه حل هاي نرم افزاري وجود داره و هم سخت افزاري
براي سخت افزاري احتياج به تجهيزات و تكنيك پيشرفته هست كه فقط در ايران 4 تا 5شركتن كه قادر به انجام اين كارن
براي نرم افزاري
با لو لول فرمت ببين ميتوني كار كني
هم لينك دانلودش موجوده هم آموزشش

ضمنا بدسكتور هيچ وقت بر طرف نميشه بلكه آدرس اون از آدرس دهي هاردديسكت خارج ميشه

glc_engineer
24-12-2008, 19:07
با سلام من هاردم سامسونگ 160گيگ هستش تازگي ها مادربرد ايسوس مدل ماكسيموس 2 فورمولايي كه دارم چراغ hd led نارنجي مي شه مي شه فهميد مشكلش چيه؟

با نرم افزار اچ دي دي تيون نتيجه گيري كن و عكساشو بزار ببينيم

glc_engineer
24-12-2008, 20:19
استاندارد ذخيره‌سازي قديميSCSI در شرف متحول شدن است. دو نوآوري فني كه به صورت مجزا در سال جاري صورت گرفتند، انواع درايوهاي ديسكي مورد استفاده از سوي سازمان‌ها در سيستم‌هاي ذخيره‌سازي‌شان را تغيير خواهند داد.
يك دگرگوني كه سال‌هاي متعدد در توليد رخ داده است حركت به سوي يك رابط جديد بوده – SAS (SCSI متصل‌شده به صورت سريال) – كه اتصالات سريع‌تر، انعطاف‌پذيرتر و قابل اعتمادتري را براي درايوها فراهم ‌آورد. مشخصه جديد همچنين امكان پشتيباني ابزارهاي SAS و درايوهاي ارزان‌تر SATA را فراهم مي‌سازد.
همزمان، با كوچك شدن رابط SAS، درايوهاي 2.5 اينچ رده سازماني جايگزين مدل‌هاي 3.5 اينچ خواهند شد. در بلندمدت اين بدان معني خواهد بود كه ديتاسنترها فضاي ذخيره‌سازي بيشتري را بدون اشغال نمودن محيط ساختمان در اختيار خواهند داشت. درايوهاي كوچك‌تر همچنين مصرف انرژي را كاهش خواهند داد، سرعت دسترسي به داده‌ها را افزايش خواهند داد، و ظرفيت كلي آرايه‌هاي درايو را خواهند افزود.
در ابتدا اين تغييرات نامحسوس خواهند بود، با سرورهاي جديد كه در اواسط سال جاري وارد عرصه مي‌شوند و به جاي SCSI هاي موازي سنتي داراي درايوهاي داخلي SAS هستند. همچنان كه به پايان سال نزديك مي‌شويم آرايه‌هاي درايو بيشتري استفاده از درايوهاي SAS را آغاز خواهند نمود. John Monroe، يك تحليلگر در Gartner، خاطرنشان مي‌كند: "SAS اكنون از سوي OEMهاي عمده مورد تاييد قرار مي‌گيرد." تا سا‌ل‌هاي 2008 تا 2010 (پيش‌بيني‌ها متفاوت است)، همه درايوهاي SCSI از نوع درايوهاي SAS خواهند بود.
Greg Hartzog، رييس زيرساخت ذخيره‌سازي در Optimus Solutions، مي‌گويد: "چيزي كه IT شاهد آن خواهد بود تداوم گرايش به ظرفيت و كارآيي بهتر با قيمت كمتر است."
اگر چه تكنولوژي SCSI پشت پرده در حال تحول است، اما سازمان‌ها نبايد نگراني‌اي در مورد تطبيق زيرساخت ذخيره‌سازي خود به منظور مديريت تغيير داشته باشند. زيرا درايوها از همان مجموعه فرمان درايوهاي قبلي SCSI استفاده مي‌نمايند، در واقع هيچ نيازي به اعمال تغيير در معماري ذخيره‌سازي سازمان وجود ندارد، چرا كه مجموعه فرمان SCSI و رابط‌هاي خارجي بدون تغيير باقي مي‌مانند. همچنين، Jay Krone، مدير بازاريابي محصول Clariion در EMC، خاطر نشان مي‌كند كه اسمبلي‌هاي هد درايوها يعني بخش‌هايي كه اعمال ذخيره و خواندن داده‌ها را انجام مي‌دهند بدون تغيير مي‌مانند.
Franco Castaldini، مدير محصول ذخيره‌سازي سازماني در Seagate Technologies، مي‌افزايد: "كاري وجود ندارد كه IT انجام دهد. آنها نيازي به ايجاد تغيير در middleware يا مديريت ذخيره‌سازي خود ندارند."
درايوهاي قديمي‌تر SCSI موازي با SAS سازگار نيستند، از اين رو سازمان‌ها بايستي هر دو نوع دستگاه SCSI را در DAS و SANهاي خود داشته باشند تا هنگامي كه دستگاه‌هاي قديمي‌تر طي سال‌هاي آينده از رده خارج گردند. اما اين فقط به معني نگهداري دو نوع دستگاه در وضعيتي است كه اشكال پيش مي‌آيد و شايد هم در وضعيت بازآرايي آرايه‌ها به منظور به حداقل رساندن تعداد كابينت‌ها (هر نوع در يك مكان)، اين نظر Krone است.

glc_engineer
24-12-2008, 20:24
حركت به سوي SAS اتصال ميان يك درايو و مقصد (چه كانكتور درايو موجود بر روي مادربورد يك سرور و چه آداپتور گذرگاه ميزبان درون يك كابينت آرايه درايو) را به شكل قابل ملاحظه‌اي متحول مي‌سازد. اتصال جديد تقريبا مشابه كانكتور SATA كه در حال حاضر براي ما آشناست مي‌باشد، و اين شباهت هدفدار است. كنترلرهاي SAS هم با درايو‌هاي SAS و هم با درايو‌هاي SATA كار مي‌كنند زيرا كابل‌ها در هر دو از لحاظ فيزيكي و الكتريكي يكسان هستند. اين امر به فروشندگان امكان استفاده از منابع تغذيه‌، كيس‌ها و صفحات يكسان را در تمامي محصولاتشان مي‌دهد، كه كاهش هزينه‌هاي توليد و در نتيجه كاهش قيمت‌ها براي سازمان‌ها را در پي خواهد داشت، اين گفته Hartzog است.
Craig Butler، مدير بازاريابي محصول ذخيره‌سازي ديسك در IBM، مي‌گويد: "ما درايوهاي SAS با حجم‌هاي بسيار بالا خواهيم داشت چرا كه آنها هم در سرورها و هم در آرايه‌ها به كار برده خواهند شد، از اين رو ارزان‌تر خواهند بود."
علاوه بر كاهش هزينه‌هاي توليد كه استانداردسازي محفظه‌ها اين امر را در پي خواهد داشت، پشتيباني دوگانه درايوهاي SAS و SATA توسط رابط SAS به اين معني است كه سازمان‌ها مي‌توانند هر دو نوع درايو را در يك محفظه (enclosure) تركيب نمايند. اين امر مي‌تواند به يكپارچه كردن ذخيره‌سازي در يك ساختار فيزيكي كمك نمايد در عين حالي كه تفكيك كاركردي ميان اين درايوها پشتيباني مي‌گردد: استفاده از SAS براي برنامه‌هاي كاربردي داراي تعامل بالا و كارآيي بالا، و SATA براي برنامه‌هاي كاربردي با عمل خواندن طولاني و كارآيي پايين از قبيل رسانه پيوسته (streaming) و آرشيوسازي.
اما Harry Mason، رييس SCSI Trade Association و مدير بازاريابي صنعتي درLSI Logic، خاطرنشان مي‌كند كه اگر محفظه‌هاي درايو مخصوص آن طراحي نشده باشد آميختن دو درايو با يكديگر مي‌تواند مشكلاتي را ايجاد نمايد. به دليل سرعت چرخش متفاوت ديسك در آنها، درايوهاي SAS و SATA به ميزان متفاوت لرزش ايجاد مي‌كنند، كه اين موضوع باعث آسيب رسيدن به كابينت مي‌گردد. مديران ذخيره‌سازي كه خواهان تركيب دو نوع درايو در يك كابينت هستند، اگر نمي‌خواهند دستگاه تكان بخورد بايستي اطمينان حاصل كنند كه فروشنده محفظه كابينت را براي مهار چنين لرزش‌هايي طراحي نموده است.
به علاوه، برخي رابط‌ها كاربرد دوگانه خواهند داشت، در حالي كه سايرين اين گونه نخواهند بود. براي جلوگيري از وقوع رخدادي همچون اتصال يك درايو SAS به يك كانكتور مخصوص SATA از سوي يك شخص، كابل‌هاي SATA داراي زائده‌ي پلاستيكي هستند كه آنها را در برابر وارد شدن به هر چيزي به جز يك كانكتور SAS محافظت مي‌نمايد. كابل‌هاي SATA هم در كانكتورهاي SATA و هم در كانكتورهاي SAS جاي مي‌گيرند.
بنا بر گفته Butler از شركت IBM، پشتيباني رابط SAS براي درايوهاي SATA و SAS "كار ذخيره‌سازي رده‌بندي شده را تسهيل مي‌بخشد". او در حالي كه استفاده از ذخيره‌سازي رده‌بندي شده را توصيه مي‌نمايد مي‌گويد، يك رابط مشترك بدان معني است كه سازمان‌ها مي‌توانند به سادگي برخي درايوها را براي انجام پشتيبان‌گيري و آرشيوسازي توسط درايوهاي SATA و بقيه را براي دسترسي تراكنشي توسط درايوهاي SAS پيكربندي نمايند، همگي با رك‌ها و كابينت‌هاي يك آرايه. رابط مشترك همچنين امكان عرضه‌ي محصولات پرمنفعت را به شكلي ارزان‌تر براي فروشندگان فراهم مي‌آورد.
يك از مزاياي نامحسوس‌تر SAS اين است كه SCSI از قالب يك تكنولوژي موازي به سوي يك قالب سريال پيش مي‌رود. رابط‌هاي فعلي SCSI استفاده از حداكثر 15 درايو را براي هر كابل مجاز مي‌شمارند، اما كابل‌ها داراي پهناي‌باند لازم جهت پشتيباني همزمان اين همه درايو در محيط‌هاي واقعي نيستند. حركت به سوي SAS تعداد اتصالات قابل آدرس‌دهي را براي هر پورت – بدون استفاده از بسط ‌دهنده‌ها – به 4032 افزايش مي‌دهد، اين رقم را با 127 براي FC (Fibre Channel) مقايسه كنيد.
از آنجايي كه اتصال به هر درايو به شكل سريال است، هيچ اشتراك پهناي باندي براي بازداشتن سيستم‌هاي ذخيره‌سازي از به كار بردن تمامي اين اتصالات وجود ندارد. طبيعت سريال SAS همچنين بدان معني است كه يك نقص در يك درايو نمي‌تواند ساير درايوها را تحت تاثير قرار دهد. (امكان بروز نقص يكي از دلايلي است كه SCSI به عنوان چنين تكنولوژي قابل اطميناني محسوب گرديده است: معماري موازي تاثير نقصان درايو را افزايش مي‌دهد.) در گذشته، رويكرد موازي به اين دليل مورد استفاده قرار مي‌گرفت كه داده بيشتري مي‌توانست به صورت همزمان بر روي يك اتصال منتقل گردد. اما تكنولوژي سريال كنوني – و كنترلرهاي خاص مديريت تمامي اتصالات منفرد – به نقطه‌اي از پيشرفت رسيده است كه رويكرد موازي ترجيح داده مي‌شود، همان گونه كه FireWire، USB، FC و اتصالات اترنت نشان داده‌اند.
SAS همچنين وعده مي‌دهد كه سد كارآيي SCSI را با سرعت جاري 3 گيگابيت در ثانيه مي‌شكند. Monroe از شركت Gartner مي‌گويد: "شما قادر نيستيد نرخ انتقال تكنولوژي موازي را افزايش دهيد. ما به انتهاي خط رسيده‌ايم." بر طبق اعلام SCSI Trade Association، دستگاه‌هاي اوليه SAS همچنين داراي سرعت 300 مگابيت در ثانيه خواهند بود، و نرخ انتقال بايد تا سال 2008 به 6 گيگابيت در ثانيه و تا سال 2010 به 12 گيگابيت در ثانيه افزايش يابد.
SAS همچنين پشتيباني پورت‌هاي دوگانه، كه دو اتصال به يك درايو را به منظور افزودن قابليت اعتماد در موارد وجود نقص فراهم مي‌نمايند، را در بر مي‌گيرد؛ همينطور در مورد كنترلرهاي RAID اضافي – همانگونه كه در مورد FC وجود داشت.
Butler از شركت IBM مي‌گويد، نتيجه پشتيباني ابزارهاي بيشتر و سرعت‌هاي انتقال بالاتر، كلاسترهاي بزرگتري از درايوها در آرايه‌هاي داراي ظرفيت‌هاي ذخيره‌سازي بسيار بالا و كارآيي بالا خواهد بود. اين بايستي به SAS در جانشين شدن به جاي FC در تمامي رده‌هاي ذخيره‌سازي به جز بالاترين كارآيي (جايي كه هزينه بيشتر FC ارزش كارآيي بهتر را داشته باشد) كمك نمايد.
بنا بر گفتهMason از شركت LSI Logic، SAS همچنين در ذخيره‌سازي راه نزديك كاربرد دارد. او مي‌گويد IT مي‌تواند دستگاه‌هاي متعدد SAS (آرايه‌ها يا درايوهاي خارجي) را از طريق اتصالات مستقيم SAS به SAS بدون نياز به نصب يك SAN محلي يا اشتراك آن شبكه با ترافيك ديگر به هم پيوند دهد. Mason پيش‌بيني مي‌نمايد برخي از سازمان‌ها در صدد استفاده از SAS براي ايجاد اين حلقه‌هاي ذخيره‌سازي راه نزديك به عنوان يك بخش الحاقي به SAN ها بر آيند، نه به عنوان يك جايگزين. به شكلي مشابه، پيش‌بيني Butler از شركت IBM اين است كه SAS براي كلاسترهاي ذخيره‌سازي خارجي دو‌گره‌اي مورد استفاده قرار گيرد.
همچنان، فروشندگان انتظار دارند كهSAS نخستين محصول خود را در رده سرورها ارائه دهد، رده‌اي كه در حال حاضر متكي بر درايوهاي SCSI مي‌باشد كه دليل اين امر نيز قابليت اطمينان و كارآيي بالاي آنها است. SAS اين كارآيي و قابليت اطمينان را افزايش مي‌دهد در عين حالي كه به فروشندگان امكان استفاده از همان چيپ‌ست‌ها و كانكتورها را با هزينه‌هاي كاهش يافته براي سرورهايشان مي‌دهد. Butler از شركت IBM خاطرنشان مي‌كند كه اين درايوها تا سال 2006 بر روي سرورها استاندارد خواهند شد. اما Monroe از شركت Gartner مي‌گويد از آنجايي كه بسياري از سازمان‌ها اخيرا سرورهاي خود را جايگزين نموده‌اند، سرورهاي مبتني بر SAS تا نوسازي بعدي در مقياسي وسيع گسترش نخواهند يافت.
ميني‌درايوها: pathsServer هاي دو گذره همچنين از روند توسعه SCSI ثاني بهره خواهند برد: حركت به سوي درايوهاي رده سازماني كوچك‌تر. درايوهاي 2.5 اينچي انرژي كمتري مصرف مي‌كنند و گرماي كمتري توليد مي‌نمايند، و كارآيي آنها – زمان‌هاي دسترسي و جستجو – بهتر از درايوهاي 3.5 اينچي مي‌باشد چرا كه در اين درايوها هدهاي درايو فاصله كمتري را بايد طي نمايند. اين امر آنها را براي برنامه‌هاي كاربردي تراكنشي مناسب و عالي مي‌سازد.
اندازه كوچك مزيت ديگري نيز در پي دارد. بر طبق گفته Mason از شركت LSI Logic، وجود درايوهاي 2.5 اينچي SAS بدان معني است كه سرورهاي blade مي‌توانند به جاي استفاده از درايوهاي 2.5 اينچي ATA – طراحي شده براي نوت‌بوك‌ها – كه در گذشته ناچار به استفاده از آنها بودند از تكنولوژي قابل اطمينان SCSI كه داراي كارآيي بالايي مي‌باشد استفاده نمايند.
Butler از شركت IBM تصديق مي‌نمايد كه: "ما مي‌دانيم كه جايي كه ظرفيت فيزيكي كم است از درايوهاي 2.5 اينچي در يك سرور يا blade استفاده خواهيم كرد."
براي آرايه‌هاي درايو، Hartzog از شركت Optimus پيش‌بيني مي‌نمايد كه اول از همه آرايه‌هاي رده متوسط، درايوهاي 2.5 اينچي SAS را در ميان خود بپذيرند. او خاطرنشان مي‌كند كه اغلب آرايه‌هاي رده متوسط 14 درايو را در يك رك 19 اينچي جاي مي‌دهند، اما در صورتي كه به اندازه‌ي 2.5 اينچ مهاجرت نمايند قادر به نگهداري 30 درايو خواهند بود.
Mason از شركت LSI Logic مي‌گويد: "SAS واقعا از حركت به سوي 2.5 اينچ نهايت بهره‌برداري را خواهد كرد و ساير تكنولوژي‌ها را پشت سر خواهد گذاشت. فاكتور اندازه كوچك يك عامل تعيين‌كننده است."
اگر چه درايوهاي 2.5 اينچي SAS به فروشندگان در ارائه آرايه‌هاي درايو كوچك‌تر يا افزايش مجموع ظرفيت در فضاي كابينت يكسان ياري مي‌‌رسانند، Castaldini از شركت Seagate بر اين عقيده است كه درايو 3.5 اينچي همچنان سال‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. چرا كه درايوهاي SATA داراي يك نسخه 2.5 اينچي رده‌ي سازماني نيستند، از اين رو براي استفاده از مزيت محفظه‌هاي تركيبي و تطبيقي، فروشندگان به استفاده از درايوهايي با اندازه يكسان ادامه خواهند داد. دليل ديگر آن است كه گاهي اوقات به ازاي هر گيگابايت، قيمت درايوهاي 2.5 اينچي SATA بيشتر از نسخه‌هاي 3.5 اينچي خواهد بود. Butler از شركت IBM مي‌گويد: "مشخص نيست كه قيمت به ازاي هر گيگابايت در مورد درايوهاي 3.5 اينچي چه وضعيتي دارد." او خاطرنشان مي‌كند كه آنها براي دستيابي به پذيرش وسيع نياز به برابري و تعادل قيمت دارند.
با اين وجود، تغيير در دنياي هارد ديسك‌ها شايع است. علي‌رغم پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته در مورد پايان آن، هارد ديسك همچنان به راه خود ادامه مي‌دهد، با افزايش ظرفيت ذخيره‌سازي فراتر از تراكم ترانزيستور مطرح شده توسط قانون مور. به زودي درايو سازماني SCSI گام مهم ديگري به سوي جلو بر خواهد داشت – اين بار در سادگي، قابليت اطمينان، و هزينه كمتر.

glc_engineer
24-12-2008, 20:25
در حالي كه فروشندگان تجهيزات ذخيره‌سازي شروع به فروش SAS و درايوهاي 2.5 اينچي مي‌نمايند، آنها همچنين iSCSI را وارد عرصه مي‌كنند. اما درواقع iSCSI فرمي از SCSI محسوب نمي‌گردد، و آن هيچ رابطه واقعي با تحول تكنولوژي SCSI ندارد.
iSCSI در واقع يك رابط خارجي به منظور اتصال سيستم‌هاي ذخيره‌سازي مي‌باشد، شبيه FC (Fibre Channel) يا Infiniband. يك اتصال iSCSI از Ethernet به عنوان انتقال داده استفاده مي‌كند و فرمان‌هاي مديريت ذخيره‌سازي را براي انتقال توسط TCP/IP بسته‌بندي مي‌نمايد. اما يك اتصال iSCSI با سيستم‌هاي ذخيره‌سازي ATA، SCSI و FC به شكل مساوي كار مي‌كند. (FC هم يك تكنولوژي اتصال خارجي است و هم يك تكنولوژي درايو خاص، اما همانند iSCSI، آن همه انواع سيستم درايو را متصل مي‌نمايد.)
اين بدان معني است كه سازمان‌ها بايد جداي از مزاياي درايوهاي 2.5 اينچي و SAS به ارزيابي مزاياي iSCSI بپردازند – در اصل يك روش اتصال ارزان‌تر SAN با كارآيي پايين‌تر. Jay Krone، مدير بازاريابي محصول Clariion در شركت EMC، مي‌گويد: "مزيت اصلي، هزينه كمتر اتصال است."
Harry Mason، مدير بازاريابي صنعتي در LSI Logic، مي‌گويد: "يك مكتب فكري در بازار سرور low-end وجود دارد مبني بر اين كه iSCSI راه ارزان‌تري براي انجام ذخيره‌سازي (از نوع اتصال مستقيم) است." اما Mason به اين امر اعتقاد ندارد. "SAS در اين نوع از پياده‌سازي، iSCSI را متوقف ساخت زيرا آن تمامي قابليت‌ها و پهناي باند را بدون نياز به ايجاد يك محيط جديد فراهم مي‌آورد." Mason محصولاتي از شركت‌هايي همچون LeftHand Networks و EqualLogic نام مي‌برد كه به iSCSI به عنوان يك جايگزين مناسب SAN براي محيط‌هاي با قابليت پايين از قبيل تجارت‌هاي كوچك و براي مرتبط ساختن SAN هاي مجزا نگريسته‌اند

glc_engineer
24-12-2008, 20:26
I نه تنها در درايوهاي ديسكي بلكه در درايوهاي نواري نيز مورد استفاده قرار گرفته است، اما اعتناي عمومي كمي به نحوه‌ي گسترش SAS در كتابخانه‌هاي نواري شده است. Franco Castaldini از شركت Seagate خاطرنشان مي‌كند كه هيچ فروشنده نواري هنوز به دنبال plugfest هاي SCSI Trade Association نبوده است، جايي كه به عنوان مثال فروشندگان محصولات SAS را تست ‌نمايند. Greg Hartzog از شركت Optimus Solutions معتقد است كه SAS مي‌تواند مزيت بزرگي براي كتابخانه‌هاي نواري محسوب گردد، به دليل طول كابل افزايش يافته و اندازه كابل كوچك‌تر و انعطاف‌پذيرتر. او مي‌گويد مشتريانش نسبت به ايده‌ي كتابخانه‌هاي نواري خارجي اما از نوع اتصال مستقيم براي پشتيبان‌گيري شعبه‌اي و ساير انواع محلي آن علاقه نشان مي‌دهند. Harry Mason از شركت LSI Logic اين مطلب را تصديق نموده و مي‌گويد در اغلب سازمان‌ها كتابخانه‌هاي نواري به خوبي در خارج از اتصالات FC (Fibre Channel) جاي نمي‌گيرند زيرا كتابخانه‌هاي نواري معمولا به شكلي كه درايوهاي ديسكي به مقصد متصل مي‌گردند اتصال نمي‌يابند بلكه از طريق كابل‌ها اين اتصالات را برقرار مي‌كنند.
اما آداپتورهاي درايوهاي نواري FC حدود 1000 دلار قيمت دارند، Hartzog خاطرنشان مي‌كند، اين امر IT را پيش از گسترش آنها به تفكر بيشتر وا مي‌دارد. او مي‌گويد: "نوار SAS بايستي از لحاظ قيمت به رقابت بپردازد."
Mason مي‌گويد او "علاقه زيادي را از سوي فراهم كنندگان نوار نسبت به طرح‌هاي SAS" مشاهده كرده است. يك دليل براي اين امر اين است كه پروتكل‌هاي SCSI "همواره يك مدخل خوب براي رباتيك درايو نواري" بوده است، اين نظر Kevin Schoonover، مدير مهندسي در Arrow Enterprise Storage است. Schoonover مي‌گويد، با اساس SCSI خود و امكان كابل‌كشي بهترش، فراهم‌كنندگان نوار اكنون مي‌توانند SAS را به جاي FC گران‌تر مد نظر قرار دهند، و از مزاياي يك اتصال كابلي بدون نياز به مهاجرت به يك مجموعه فرمان متفاوت بهره‌مند گردند.
نويسنده: Galen Gruman
InfoWorld
مترجم: امين ايزدپناه

said92
27-12-2008, 20:52
سلام
دوستان وقتي دارم با كامپيوتر كار مي كنم يك دفعه يك صفحه آبي نمايان مي شه كه خبر ارور مي دهد بايد رياستارت كنم چند ضربه مشت و لگد به هارد بزنم تا دوباره راه بيافتد وگرنه هنگام لود پيغام كنترل الت دليت ميدهد در ضمن هارد صداي قر قر هم مي دهد آيا اميدي به اين هارد است ؟ يا اينكه با كلنگ از شرش خلاص شوم
ممنون

glc_engineer
27-12-2008, 21:46
سلام
دوستان وقتي دارم با كامپيوتر كار مي كنم يك دفعه يك صفحه آبي نمايان مي شه كه خبر ارور مي دهد بايد رياستارت كنم چند ضربه مشت و لگد به هارد بزنم تا دوباره راه بيافتد وگرنه هنگام لود پيغام كنترل الت دليت ميدهد در ضمن هارد صداي قر قر هم مي دهد آيا اميدي به اين هارد است ؟ يا اينكه با كلنگ از شرش خلاص شوم
ممنون

دوست عزيز
با اين شدتي كه شما تعريف ميكنين
بهتر خلاص بشين از شرش

mhaf
27-12-2008, 23:18
سلام
ممنون
چرا کلنگ؟
یه کاری کن
برو از پشت بام پرتش کن پایین
اینقدر حال میده
از شوخی گذشته فکر نکنم بشه کاریش کرد باید بی خیالش بشی
چون به احتمال زیاد صفحه هارد آسیب دیده و وقتی صفحه آسیب ببینه کم خرج ترین راه خرید یه هارد جدید هست

iranesabz
28-12-2008, 13:29
با سلام به دوستان

هارد ساتاي 500 گيگ من دچار مشكل شده بود. بردمش براي تعمير. تعميركار محترم لطف كردند و تمام اطلاعات رو پاك فرمودند.
بعضي برنامه ها براي ريكاوري اطلاعات از دست رفته وجود داره.
ولي من نخواستم ريسك كنم و مستقيم برم سراغشون. اگه كسي از دوستان راهي براي بازيابي اطلاعات هارد (قبل از تعمير) بلده به من بگه خيلي ممنون مي شم. اگه برنامه اي معرفي ميكنيد، لطفا بگيد كه آيا شما هم با اون كار كرديد و جواب گرفته ايد يا نه؟

خيلي ممنون

mhaf
28-12-2008, 15:52
با سلام به دوستان

هارد ساتاي 500 گيگ من دچار مشكل شده بود. بردمش براي تعمير. تعميركار محترم لطف كردند و تمام اطلاعات رو پاك فرمودند.
ولي من نخواستم ريسك كنم و مستقيم برم سراغشون. اگه كسي از دوستان راهي براي بازيابي اطلاعات هارد (قبل از تعمير) بلده به من بگه خيلي ممنون مي شم. اگه برنامه اي معرفي ميكنيد، لطفا بگيد كه آيا شما هم با اون كار كرديد و جواب گرفته ايد يا نه؟

خيلي ممنون
میتونی از نرم افزار Easy recovery استفاده کنی
اگر هم خیلی میترسی ببر کلینیک هارد ایران

glc_engineer
28-12-2008, 18:03
با سلام به دوستان

خيلي ممنون

لطفا توجه كن اون نرم افزارها رو روي خود هاردديسكت ران نكني
ضمناميتوني بگي چطوري تعمير كار !!! اطلاعاتتو پاك كرده؟

iranesabz
28-12-2008, 19:40
میتونی از نرم افزار Easy recovery استفاده کنی
اگر هم خیلی میترسی ببر کلینیک هارد ایران

خيلي ممنون.
اگه يه نگاه به اين صفحه بندازي مي بيني كه براي data recovery نرم افزارهاي مختلفي وجود داره.

ولي اگه لطف كني بگي خودتون با چه نرم افزاري كار كردي و جواب گرفتي، ممنون مي شم.
در ضمن ترس نداره! يا ريكاور ميشه يا نه. مشكل ديگه اي پيش نمي آد. مي آد؟

لطفا توجه كن اون نرم افزارها رو روي خود هاردديسكت ران نكني
ضمناميتوني بگي چطوري تعمير كار !!! اطلاعاتتو پاك كرده؟

ممنون.
درسته! هارد رو بصورت يك مموري جدا (غير بوت) وصل مي كنم و مسير اونو به نرم افزار مي دم.
اين هاردي كه دستم رسيده، براي تعمير دادنش نمايندگي. اونام اينو تعمير كردن. حالا اصلا من نميدونم چه جوري تعمير شده. ممكنه اصلا اطلاعاتش قابل بازيافت نباشه. ولي من تلاشمو مي كنم ببينم چي ميشه.

من بيشتر براي بازيابي فيلم ها و موزيك ها مي خوام اينكارو بكنم. پس اگه راهنماييم كنين براي ريكاوري فيلم و موسيقي چه برنامه اي بهتره خيلي ممنون مي شم.

با تشكر.

glc_engineer
28-12-2008, 22:24
فرض كنيد كه در حال كار با كامپيوتر خود هستيد و روي فايلي دابل كليك مي كنيد كه در نتيجه نرم افزار اجرا كننده آن احضار و اجرا مي شود تا آن فايل را براي شما باز كند. اين عمل در بسياري از كامپيوتر ها بين 10 تا 30 ثانيه طول مي كشد. در طول اين مدت صداهاي خفيفي از هارد ديسك خود مي شنويد از صداهايي كه شنيده مي شود به نظر مي رسد كارهايي در حال انجام است اما چه كارهايي؟
در هارد ديسك ها يك بازو وجود دارد كه هدهاي خواندن و نوشتن را نگه مي دارد. اين بازوها مي توانند هدهاي خواندن و نوشتن را به سمت مركز يا لبه هاي ديسك حركت دهند. قطر يك هارد ديسك نرمال در حدود 5 اينچ يا 12.5 سانتي متر است بنابراين اين بازوها مي توانند در حدود 2 اينچ يا 5 سانتي متر در راستاي شعاع ديسك حركت كنند.
سرعتي كه اين بازوها مي توانند حركت كنند حيرت انگيز است. اين بازوها بسيار سبك هستند و محرك آنها قوي و بسيار دقيق است. اين بازوها مي توانند در صورت لزوم صدها بار در هر ثانيه در مقابل ديسك جلو و عقب بروند.
اگر درباره اساس كار يك اسپيكر هم بخواهيد بدانيد تفاوت زيادي با اين سيستم ندارد. اسپيكر هم داراي يك مخروط سبك وزن است كه قادر است با سرعت 400 بار در ثانيه نوسان كند و توليد صوت نمايد.
همانطور كه بازوي هارد ديسك با سرعت زياد در حال حركت به جلو و عقب است نوساناتي توليد مي كند كه اين نوسانات همان صدايي را توليد مي كنند كه ما مي شنويم.
چرا زمانيكه بر روي يك فايل كليك مي كنيم هد هارد ديسك بايد اين مقدار حركت كند كه چنين صداهايي از آن شنيده شود؟
سه چيز باعث اين حركت ها مي شوند:
ــ وقتي يك فايل مثلاً يك فايل Excel را باز مي كنيد. هارد ديسك شما بايد خود نرم افزار را همراه با تعدادي فايل DLL (مخفف dynamic link libraries ) كه از آن نرم افزار پشتيباني مي كنند فرا خواني كند. اين فايل ها جمعاً 10 تا 20 مگابايت حجم دارند و در قسمتهاي مختلف هارد قرار گرفته اند. فرا خواني 20 مگابايت اطلاعات زمان كمي نمي گيرد و هد هارد ديسك ما بايد هزاران بار جلو و عقب برود تا اين اطلاعات را جمع آوري كند.
ــ فراخواني خود فايل اطلاعاتي. در حقيقت هدف شما از اجراي يك نرم افزار دسترسي به اطلاعات موجود در فايل مورد نظرتان است. براي اين منظور سيستم عامل شما (مثلاً ويندوز XP) بايد هد هارد ديسك را به دايركتوري كه فايل شما در آن واقع است راهنمايي كند و از وجود فايلي با اين نام اطمينان حاصل كند، و سپس آن فايل را پيدا كند و سپس احتمالاً بايد يك دوجين تكه از فايل مورد نظر را بخواند تا كل فايل را فراخواني كند.
ــ اگر در هنگام انجام اين پروسه رم شما پر از اطلاعات شده باشد آنگاه سيستم عامل شما قسمتي از رم را روي هارد ديسك خالي مي كند. و هنگامي كه نرم افزار شما در حال اجراست سيستم عامل شما ميليونها بايت اطلاعات نرم افزار و فايلهاي DLL را روي هارد ديسك مي ريزد. براي انجام اين وظايف هد هارد ديسك بارها بايد حركت كند تا وظايف خود را به خوبي انجام دهد.
حال به خوبي مي دانيد كه چرا هارد ديسك شما چرا چنين صدايي هنگام كار مي دهد. حقيقت اينست كه با يك كليك ساده هارد ديسك شما كار سنگيني انجام مي دهد.

glc_engineer
28-12-2008, 22:25
براي پاك كردن اطلاعات هارد ديسك راه هاي مختلف وجود دارد. اما روشي كه انتخاب مي كنيد به دليل پاك كردن اطلاعات يا خالي كردن هارد ديسك بستگي دارد، براي مثال اگر تصميم به نصب مجدد ويندوز داريد، به تدبير ويژه اي براي پاك كردن اطلاعات نياز نداريد.
پاك كردن اطلاعات براي نصب مجدد ويندوز
در نسخه هاي جديد ويندوز با قرار دادن CD بوت ويندوز به سادگي مي توانيد در مراحل اوليه نصب پارتيشن مورد نظر را پاك كرده يا حتي پارتيشن جديدي ايجاد كنيد. با اين كار ويندوز جديد شما بدون اشكال نصب مي شود.
پاك كردن اطلاعات هارد ديسك براي فروش
اگر قصد فروش كامپيوتر يا هارد ديسك خود را داريد بايد از ابزار مناسب براي پاك كردن اطلاعات خود استفاده كنيد تا احياناً مورد سوء استفاده افراد واقع نشود. براي اين منظور نرم افزارهايي وجود دارند كه براي پاك كردن هر سكتور از هارد ديسك شما نزديك به 1 ثانيه زمان صرف مي كنند اين بدان معناست كه براي پاك كردن مطمئن اطلاعات چند بار اين عمل را تكرار مي كنند. شايد بپرسيد با فرمت كردن هارد همه اطلاعات از بين مي رود پس چه احتياجي به پاك كردن اطلاعات با چنين نرم افزارهايي وجود دارد! ولي مشكل اينجاست كه هنوز روشهايي براي بدست آوردن اطلاعات يك هارد ديسك فرمت شده وجود دارد. البته چنين ابزارها و نرم افزارهايي از روشها و الگوريتم هاي سنگين و پيچيده اي استفاده مي كنند ولي اين عمل امكان پذير است. براي جلوگيري از چنين وضعيتي استفاده از برنامه هايي مانند Dariks Boot and Nuke (DBaN توصيه مي شود. تا اطلاعات شما بعد از پاك شدن غير قابل دسترسي باشد.
دور انداختن يك هارد ديسك معيوب
اگر هارد ديسك كامپيوتر شما خراب شده است قبل از اينكه آنرا دور بيندازيد بهتر است آنرا نابود سازيد. ابزارهاي حرفه اي براي بازيابي اطلاعات يك هارد ديسك معيوب وجود دارد.
پس بايد هارد ديسك را با هر وسيله اي كه لازم است، نابود سازيد. مي توانيد قاب يا پوسته هارد ديسك را باز كنيد و ديسك هاي آنرا خارج كنيد حال مي توانيد با اين ديسك ها هر كار بكنيد مثلاً با چكش آنها را خورد كنيد. البته دستكش و عينك ايمني را فراموش نكنيد.
البته راه هاي مختلف ديگري هم براي پاك كردن اطلاعات وجود دارد كه بستگي به علت آن دارد. اگر شما نظر يا روشي مناسب تر سراغ داريد خوشحال مي شويم آنرا با دوست خود ياد بگيردات كام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ميان بگذاريد!

glc_engineer
28-12-2008, 22:27
اين روزها فقط پرسسور (CPU) كامپيوتر نيست كه توليد حرارت مي كند بلكه كارت گرافيك، حافظه ها و هارد ديسك هم هر كدام به تنهايي يك توليد كننده بزرگ حرارت هستند. اما بيشتر افراد به خنك كاري CPU اهميت مي دهند و توجه كمتري به خنك كاري ساير قسمتها مي كنند. تهويه صحيح و جريان هوا كافي در داخل كامپيوتر سبب افزايش عمر كليه قطعات داخل كيس شما مي شود.
يكي از مهمترين قطعات كامپيوتر هارد ديسك آن است. فرض كنيد CPU كامپيوتر شما مشكل دار شود فقط با تعويض آن كامپيوتر بدون مشكل خاصي به كار عادي خود ادامه مي دهد. ولي اگر هارد ديسك شما از بين رفته باشد و شما از اطلاعات و فايل هاي خود Back up (پشتيبان) نگرفته باشيد همه اطلاعات و زحمات شما از بين رفته است. بنابراين نگهداري از هارد ديسك و اطلاعت آن بخصوص براي افراد حرفه اي بسيار مهم است.
بعضي كمپاني هاي معتبر مانند «سايبر كولر» (cybercoolerinc.com) فن و هيت سينك هاي اختصاصي براي هارد ديسك ساخته اند كه براي هارد ديسك هاي جديد سرعت بالا (چون گرماي زيادي توليد مي كنند) مناسب هستند.
نصب اين نوع فن و هيت سينك ها (هيت سينك كه معمولاً از جنس فلزي مانند آلومينيوم است به شكل پره پره ساخته مي شود و يك پخش كننده گرماست و عملاً سطح تماس هوا با قطعه گرم را زياد مي كند.) بسيار ساده است و هر كاربري به سادگي مي تواند آن را انجام دهد. تنها كاري كه بايد بكنيد بايد كيس كامپيوتر خود را باز كنيد سپس هارد ديسك را باز كرده هيت سينك و فن را نصب كنيد. سپس هارد را سر جايش ببنديد و سوكت تغذيه فن را هم به سوكت مادربرد متصل كنيد.
البته اين فن هارد ديسك شما را خنك ميكند ولي جريان هواي گرم در داخل كيس افزايش مي يابد. بنابراين بايد به جهت جريان هوا توجه زيادي بكنيد.
در كامپيوتر هاي خانگي كه كار در دماي نرمال اتاق و براي كارهاي روزمره و نه چندان سنگين استفاده مي شوند جريان معمول به اين صورت است كه هواي گرم از طريق فن منبع تغذيه بيرون كشيده مي شود و با همين مكش از جلوي كيس از طريق شيارهايي كه به همين منظور تعبيه شده است هوا خنك وارد كامپيوتر مي شود. ولي در كامپيوترهاي قوي تر مانند سرورها و كامپيوترهاي توليد انيميشن 3 بعدي و ... بايد يك فن در جهت جريان هواي ورودي قرار داد تا حجم هواي ورودي افزايش يابد و بتواند گرماي بوجود آمده را از محيط داخل كيس خارج كند. زمانيكه شما براي هارد ديسك خود فن قرار مي دهيد عملاً گرماي هارد را به سمت مناطق گرم ديگر مي فرستيد پس بايد توجه كنيد كه آيا جريان هواي ورودي كافي است يا خير.

glc_engineer
28-12-2008, 22:45
خيلي ممنون.
اگه يه نگاه به اين صفحه بندازي مي بيني كه براي data recovery نرم افزارهاي مختلفي وجود داره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولي اگه لطف كني بگي خودتون با چه نرم افزاري كار كردي و جواب گرفتي، ممنون مي شم.
در ضمن ترس نداره! يا ريكاور ميشه يا نه. مشكل ديگه اي پيش نمي آد. مي آد؟

ممنون.
درسته! هارد رو بصورت يك مموري جدا (غير بوت) وصل مي كنم و مسير اونو به نرم افزار مي دم.
اين هاردي كه دستم رسيده، براي تعمير دادنش نمايندگي. اونام اينو تعمير كردن. حالا اصلا من نميدونم چه جوري تعمير شده. ممكنه اصلا اطلاعاتش قابل بازيافت نباشه. ولي من تلاشمو مي كنم ببينم چي ميشه.

من بيشتر براي بازيابي فيلم ها و موزيك ها مي خوام اينكارو بكنم. پس اگه راهنماييم كنين براي ريكاوري فيلم و موسيقي چه برنامه اي بهتره خيلي ممنون مي شم.

با تشكر.

قسمت اول
پيشنهاد من اينه كه تمام نرم افزارهاي كه توي سايت معرفي شده نصب كن و باهمشون كاركن
ببين با كدوم خودت بهتر نتيجه ميگيري چون طبق صحبت خودت نميدوني كه هاردت در چه وضعيتتيه و آيا قابليت بازيابي داره يانه

قسمت دوم ايده مموري خيلي خوبه
قسمت سوم
اين زحمتش خودت بكش ظاهرا فرد با تجربه و باسوادي هستي توي اين زمينه
و نتيجه را به بقيه دوستان ياد بده

يك نكته : ممكن اطلاعات هاردديسك با ران كردن نرم افزارهاي ريكاوري جهت ريكاوري دچار مشكل بشه
چون هر نرمافزار ايز يك الگوريتم براي بازيابي اطلاعات استفاده ميكنه

iranesabz
29-12-2008, 20:11
قسمت اول
پيشنهاد من اينه كه تمام نرم افزارهاي كه توي سايت معرفي شده نصب كن و باهمشون كاركن
ببين با كدوم خودت بهتر نتيجه ميگيري چون طبق صحبت خودت نميدوني كه هاردت در چه وضعيتتيه و آيا قابليت بازيابي داره يانه

قسمت دوم ايده مموري خيلي خوبه
قسمت سوم
اين زحمتش خودت بكش ظاهرا فرد با تجربه و باسوادي هستي توي اين زمينه
و نتيجه را به بقيه دوستان ياد بده

يك نكته : ممكن اطلاعات هاردديسك با ران كردن نرم افزارهاي ريكاوري جهت ريكاوري دچار مشكل بشه
چون هر نرمافزار ايز يك الگوريتم براي بازيابي اطلاعات استفاده ميكنه

خيلي ممنون از توضيحاتتون.
بنا به مشغله تا حدود يه ماه ديگه سراغ اين هارده نميرم و بعدش اگه به نتيجه برسم حتما اطلاعاتمو با بقيه شير مي كنم.
خيلي ممنون.

mhaf
29-12-2008, 22:03
خيلي ممنون از توضيحاتتون.
بنا به مشغله تا حدود يه ماه ديگه سراغ اين هارده نميرم و بعدش اگه به نتيجه برسم حتما اطلاعاتمو با بقيه شير مي كنم.
خيلي ممنون.
من خودم همیشه با همون ایزی ریکاوری کار میکنم
از همه کاملتر بوده
اما خیلی وقتها Recover my files هم خوب کار کرده
منم مثل این دوستمون میگم که همه رو امتحان کنی

said92
30-12-2008, 19:57
چرا کلنگ؟
یه کاری کن
برو از پشت بام پرتش کن پایین
اینقدر حال میده
از شوخی گذشته فکر نکنم بشه کاریش کرد باید بی خیالش بشی
چون به احتمال زیاد صفحه هارد آسیب دیده و وقتی صفحه آسیب ببینه کم خرج ترین راه خرید یه هارد جدید هست

چرا كلنگ نه ؟
ولي اگر شما مي گوييد بروي چشم دست بر قضا پشت بام هم هستم
ممنون

fred222
01-01-2009, 11:57
سلام
دوستان من یک هارد مکستور اکسترنال 250 گیگ دارم اما وقتی که کابل usb رو وصل میکنم هارد رو نمی شناسه ودر دیوایس منیجر هم در قسمت usb ها انرو بصورت unknown divise می شناسه لطفأ راهنمایی کنید که چه کار کنم.
با تشکر
این هم عکس هنگام وصل کابل usb

glc_engineer
01-01-2009, 16:58
سلام
دوستان من یک هارد مکستور اکسترنال 250 گیگ دارم اما وقتی که کابل usb رو وصل میکنم هارد رو نمی شناسه ودر دیوایس منیجر هم در قسمت usb ها انرو بصورت unknown divise می شناسه لطفأ راهنمایی کنید که چه کار کنم.
با تشکر
این هم عکس هنگام وصل کابل usb

برو تو منيج از اونجا درستش كن

ضمنا اين چه روش گذاشتن عكسه!!!

fred222
01-01-2009, 20:07
از توی منیج بصورت یک unknown divice می باشد مسئله همینه که کامپوتر انرا بصورت unknown می شناسه قبلأ تا کابل usb رو وصل می کردم اونو می شناخت اما حالا نمی دونم چشه شما نرم افزاری رو سراغ داری تا بوسیله ان بتونم اپدیتش کنم تا کامپیتر اونو بشناسه
ضمنأ در مورد عکس هم می بخشید اخه توی سایت که نمی شه اپلود کرد.
تشکر.

glc_engineer
01-01-2009, 20:25
از توی منیج بصورت یک unknown divice می باشد مسئله همینه که کامپوتر انرا بصورت unknown می شناسه قبلأ تا کابل usb رو وصل می کردم اونو می شناخت اما حالا نمی دونم چشه شما نرم افزاری رو سراغ داری تا بوسیله ان بتونم اپدیتش کنم تا کامپیتر اونو بشناسه
ضمنأ در مورد عکس هم می بخشید اخه توی سایت که نمی شه اپلود کرد.
تشکر.

آن نون شناختن يا سخت افزاري يا نرم افزاري
نرم افزاري با منيج حل ميشه
سخت افزاري ايراد از كابل خود يو اس بي و قسمت الكترونيكي باكس اكسترنال ميتونه باشه كه تعمير يا تعويض ميشه

اگر با منيج و نه ديوايس منيجر تست كردي و نتونستي مشكل رو بر طرف كني و اطلاعاتت در اين زمينه كافيه
لطفا اتصالات رو بررسي كن چه نرم افزاري و چه سخت افزاري

من بيشتر از اين الان به ذهنم نميرسه
شايد دوستان ديگه بتونن كمك كنن

kavoosh
02-01-2009, 02:46
من هم یک هارد 80 گیگ مکستور ide داشتم که دیروز یکدفعه شروع کرد به صروصدا کردن و بعد از چند بار تیک تیک کردن سیستم ریسیت شد و هر دفعه که سیستم رو روشن میکردم شروع میکرد تیک تیک کردن که صدایی از درون خود هارد میومد و سیستم هم دیگه بالا نیومد که نیومد..

راهی هست که درست بشه؟

ممنون.

هوشنگ پیشدادی
02-01-2009, 18:05
سلام ...
یه هارد 40 ، IDE دارم که ویندوز روش نصب می شه ولی می پره ...
من برای امتحات اون رو به عنوان SLAVE با هارد دیسک دیگه (که مستر بود) قرار دادم و روی هر درایوش راست کلیک کردم و از سربرگ tools/ error cheking اون رو تست و درست کردم ولی بازهم درست نشد ...
چه کنم ؟

glc_engineer
02-01-2009, 19:34
من هم یک هارد 80 گیگ مکستور ide داشتم که دیروز یکدفعه شروع کرد به صروصدا کردن و بعد از چند بار تیک تیک کردن سیستم ریسیت شد و هر دفعه که سیستم رو روشن میکردم شروع میکرد تیک تیک کردن که صدایی از درون خود هارد میومد و سیستم هم دیگه بالا نیومد که نیومد..

راهی هست که درست بشه؟

ممنون.

ظاهرا مكانيكش دچار ايراد شده
در هر صورت هاردديسكت عمر مفيدش تموم شده
اگر اطلاعات ذيقيمتي داري روش شايد بشه ريكاوري ش كرد
اگر اطلاعتت مهم نيست ارزش تعمير نداره
حدود 15 تومن قيمتشه
تعمير كار بهش دست بزنه ده تومن ميگيره

glc_engineer
02-01-2009, 19:43
سلام ...
یه هارد 40 ، ide دارم که ویندوز روش نصب می شه ولی می پره ...
من برای امتحات اون رو به عنوان slave با هارد دیسک دیگه (که مستر بود) قرار دادم و روی هر درایوش راست کلیک کردم و از سربرگ tools/ error cheking اون رو تست و درست کردم ولی بازهم درست نشد ...
چه کنم ؟

بد سكتور داره

ويندوز رو روي درايو هاي دوم به بعد نصب كن
اگر ميتوني بد سكتور گيري كن
توي پست هاي قبلي توضيح داده شده

HRN
04-01-2009, 16:13
سلام:
درايو C من 30 گيگ هست امروز يك دفعه متوجه شدم فقط 2 گيگ فضا داره يعني 28 گيگش پر است وقتي رفتم همه فايل هاي درايو ‍C (حتا فايل هاي Hidden) رو مارك كردم و پروپرتيس گرفتم ديدم زده 14 گيگ يعني دقيقا 2 برابر فضا، اضافه اشغال شده قبلا اينجوري بود ولي خيلي كم بود حالا اين 14 مگ ديگه كجا رفته چجوري برگردونم؟
(لطفا زودتر راهنمايي كنيد چون خيلي سرعت ويندوزم اومده پايين، ديگه نميتونم هيچ كار كنم)

glc_engineer
04-01-2009, 16:47
سلام:
درايو c من 30 گيگ هست امروز يك دفعه متوجه شدم فقط 2 گيگ فضا داره يعني 28 گيگش پر است وقتي رفتم همه فايل هاي درايو ‍c (حتا فايل هاي hidden) رو مارك كردم و پروپرتيس گرفتم ديدم زده 14 گيگ يعني دقيقا 2 برابر فضا، اضافه اشغال شده قبلا اينجوري بود ولي خيلي كم بود حالا اين 14 مگ ديگه كجا رفته چجوري برگردونم؟
(لطفا زودتر راهنمايي كنيد چون خيلي سرعت ويندوزم اومده پايين، ديگه نميتونم هيچ كار كنم)

مگه اطلاعاتت پريده كه ميخواي برش گردوني؟

HRN
05-01-2009, 00:36
مگه اطلاعاتت پريده كه ميخواي برش گردوني؟

سلام:
مثل اينكه متوجه نشديد درايو C من 30 مگ است و 28 مگش پر شده ولي وقتي تمام فايلهاي داخل درايو C رو (+ فايلهاي Hidden) انتخاب ميكنم و پروپرتيس ميگيرم ميزنه 14 مگ يعني 14 مگ اضافي پر شده دراكس بايد 14 مگ از داريوم پرشده باشه ولي 28 مگ پر شده حالا اين اشكال از هارد منه يا از ويندوزم ؟
ممنون

SIMON137
05-01-2009, 11:44
من هاردم مشکل پیدا کرده ، وقتی روشنش می کنم هی تق توق صدا میده سیستم یا بالا نمی آد یا در هنگام خوندن موقع بوت ارور میده یا وقتی به سختی بوت میشه و میریم توی ویندوز یا نمیره یا هر دوثانیه یک حرکت انجام میده مثلا ماوس رو میخوای ببری گوشه صقحه تیکه تیکه میره و... اصلا عجیب مشکل داره ، چیکارش کنم ؟ ویروسه ؟ بعضی موقع ها هم جدیدا صفحه آبی میاد که می دونم 100% از رم نیست . مشکل چی می تونه باشه ؟

glc_engineer
06-01-2009, 12:42
سلام:
مثل اينكه متوجه نشديد درايو c من 30 مگ است و 28 مگش پر شده ولي وقتي تمام فايلهاي داخل درايو c رو (+ فايلهاي hidden) انتخاب ميكنم و پروپرتيس ميگيرم ميزنه 14 مگ يعني 14 مگ اضافي پر شده دراكس بايد 14 مگ از داريوم پرشده باشه ولي 28 مگ پر شده حالا اين اشكال از هارد منه يا از ويندوزم ؟
ممنون

ببين شما متوجه سوال من نشدي
اگر چيزي از هاردديسكت نپريده پس احتياج به ريكاوري نداره

ظاهرا مگ رو اشتباه نوشتي گيگ درسته

glc_engineer
06-01-2009, 12:46
من هاردم مشکل پیدا کرده ، وقتی روشنش می کنم هی تق توق صدا میده سیستم یا بالا نمی آد یا در هنگام خوندن موقع بوت ارور میده یا وقتی به سختی بوت میشه و میریم توی ویندوز یا نمیره یا هر دوثانیه یک حرکت انجام میده مثلا ماوس رو میخوای ببری گوشه صقحه تیکه تیکه میره و... اصلا عجیب مشکل داره ، چیکارش کنم ؟ ویروسه ؟ بعضی موقع ها هم جدیدا صفحه آبی میاد که می دونم 100% از رم نیست . مشکل چی می تونه باشه ؟

مدل هاردديسكت چيه

يك بار با داس فرمت افديسكش كن
اگر درست نشد احتمالا بدسكتور داره

براي رفع بدسكتور به پست هاي قبلي مراجعه كن

LOVERN
07-01-2009, 23:03
سلام
هاردی با مارک وسترن دارم که تا موقعی که به سیستم وصل باشد سیستم بوت نمیشود! یعنی وقتی سیدی بوت رو میگذارم سیدی بوت می شود ولی سریع صفحه سیاه میشود حتی ویندوزی که در هارد دیگرم دارم لود میشود ولی داخل نمیرود مثل زمانی که سیستم قفل شود.این مشکل از زمانی پیش امد که من برنامه ای رو در محیط داس راه اندازی کردم که از برنامه های شرکت سیمانتک بود فک میکنم که اشکالاتی از هارد گرفت و بعدش مثلا انهارو حل کرد که بعد از ریست کامپیوتر من هرکاری کردم نتونستم به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم. البته مشکلی هم درقسمت کانکتوربرق دارم که نمیدونم از هارد است یا از کابل برق! در زمان کارکردن باسیستم هم چند بار شده که برق هارد قطع شده که من با تکان دادن کابل برق ان را وصل کردم! خیلی از موارد هم سیستم قفل شدودیگر راهی جز ریست نبود. البته من نکات اسلیو و مستر را هم رعایت میکنم ودر ستاپ هم هارد شناخته میشود ولی تازمانی که به سیستم وصل باشد من نمیتوانم سیستم را بوت کنم که به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم.لطفا بنده را راهنمایی کنید. با تشکر :40::5:

hadi_vazi
08-01-2009, 11:30
با عرض شرمندگي از هاردم تو نرم افزار hdd tune تست گرفتم ازش عكس هم گرفتم مي خوام اينجا آپلودش كنم مي شه بگيد چه جوريه تو سايت آپلود ميرم عكس رو هم آپلود مي كنم ولي نمي دونم چطور اينجا بيارمش.

kavoosh
08-01-2009, 14:03
من یک هارد 80 گیگ ide دارم و مادربوردم ساتا هم ساپورت میکنه و میخوام برای دانلود آفلاین یک هارد 500 گیگ ساتا بذارم کنارش..

مشکلی بوجود نمیاد؟

glc_engineer
08-01-2009, 18:38
من یک هارد 80 گیگ ide دارم و مادربوردم ساتا هم ساپورت میکنه و میخوام برای دانلود آفلاین یک هارد 500 گیگ ساتا بذارم کنارش..

مشکلی بوجود نمیاد؟

از لحاظ تئوري نه

از لحاظ عملي و تجربي
هاردديسك 80 گيگت رو بزار كنار 500 گيگ ساتا داري
سرعتت مياد پايين وقتي داري استفاده ميكني
اگر خواستي ازش استفاده كني
ويندوز رو بريز روي ساتا

يا علي

glc_engineer
08-01-2009, 18:43
سلام
هاردی با مارک وسترن دارم که تا موقعی که به سیستم وصل باشد سیستم بوت نمیشود! یعنی وقتی سیدی بوت رو میگذارم سیدی بوت می شود ولی سریع صفحه سیاه میشود حتی ویندوزی که در هارد دیگرم دارم لود میشود ولی داخل نمیرود مثل زمانی که سیستم قفل شود.این مشکل از زمانی پیش امد که من برنامه ای رو در محیط داس راه اندازی کردم که از برنامه های شرکت سیمانتک بود فک میکنم که اشکالاتی از هارد گرفت و بعدش مثلا انهارو حل کرد که بعد از ریست کامپیوتر من هرکاری کردم نتونستم به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم. البته مشکلی هم درقسمت کانکتوربرق دارم که نمیدونم از هارد است یا از کابل برق! در زمان کارکردن باسیستم هم چند بار شده که برق هارد قطع شده که من با تکان دادن کابل برق ان را وصل کردم! خیلی از موارد هم سیستم قفل شدودیگر راهی جز ریست نبود. البته من نکات اسلیو و مستر را هم رعایت میکنم ودر ستاپ هم هارد شناخته میشود ولی تازمانی که به سیستم وصل باشد من نمیتوانم سیستم را بوت کنم که به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم.لطفا بنده را راهنمایی کنید. با تشکر :40::5:

ظاهرا توضيحاتت كامله
من چيزي به ذهنم نميرسه
ممكنه هاردديسكت دچار صدمه شده باشه

اينجوري شايد نتونم كمكي بهت بكنم

HRN
08-01-2009, 19:13
ببين شما متوجه سوال من نشدي
اگر چيزي از هاردديسكت نپريده پس احتياج به ريكاوري نداره

ظاهرا مگ رو اشتباه نوشتي گيََگ درسته
ديگه مگ گيگ فرقي نداره اطلاعات تمام هاردم پريده اطلاعاتي كه حداقل چهار سال طول كشيده تا جمع كنم !!!!!!!!!!
دو روز پيش همون 1 گيگ فضا هم كه برام مونده بود شد 30 مگا بايت ديگه ويندوزو بالا نمويومد اگرم مييومد تا وارد ويندوز ميشدم گير ميكرد براي همين هاردمو وصل كردم به هارد داداشم و از ويندوز اون با پارتيشن مجيك از داريو D گيگ 10 به داريو ‍‍C اضافه كردم بعد هاردمو جدا كردم ولي ديگه ويندوزم بالا نيومد دوباره هاردمو با اون يكي هارد وصل كردم وقتي رفتم تو ماي كامپيوتر ديدم او شيش تا درايوم شده يك درايو روش كه كيليك كردم يك پيام اومد كه بايد فرمت بشه ديگه نميدونستم چيكار كنم يك بار با GetDataBack for NTFS كل هاردو ريكاوري كردم و كه يك ساعت طول كشيد بعد فقط فولدر خالي بهم داد هچ كدوم از اطلاتم رو باز يابي نكرد الانم دارم با O&O Disk Format Recovery اسكن ميكنم .
چون من يك راهي جلوي پام بزاريد اگه با اينم نشه چه خاكي تو سرم كنم چهار سال اطلاعاتم ميپره
هارد من 160 ساتاست از روز اول كه خريدم صدا ميداد يعني هاردم خراب بوده؟
فقط زودتر جواب بديد دارم ديونه ميشم
ممنون

LOVERN
08-01-2009, 20:23
ديگه مگ گيگ فرقي نداره اطلاعات تمام هاردم پريده اطلاعاتي كه حداقل چهار سال طول كشيده تا جمع كنم !!!!!!!!!!
دو روز پيش همون 1 گيگ فضا هم كه برام مونده بود شد 30 مگا بايت ديگه ويندوزو بالا نمويومد اگرم مييومد تا وارد ويندوز ميشدم گير ميكرد براي همين هاردمو وصل كردم به هارد داداشم و از ويندوز اون با پارتيشن مجيك از داريو D گيگ 10 به داريو ‍‍C اضافه كردم بعد هاردمو جدا كردم ولي ديگه ويندوزم بالا نيومد دوباره هاردمو با اون يكي هارد وصل كردم وقتي رفتم تو ماي كامپيوتر ديدم او شيش تا درايوم شده يك درايو روش كه كيليك كردم يك پيام اومد كه بايد فرمت بشه ديگه نميدونستم چيكار كنم يك بار با GetDataBack for NTFS كل هاردو ريكاوري كردم و كه يك ساعت طول كشيد بعد فقط فولدر خالي بهم داد هچ كدوم از اطلاتم رو باز يابي نكرد الانم دارم با O&O Disk Format Recovery اسكن ميكنم .
چون من يك راهي جلوي پام بزاريد اگه با اينم نشه چه خاكي تو سرم كنم چهار سال اطلاعاتم ميپره
ممنون
:46:handy recovery هم یه امتحانی بکن. به نظر من بهترین تو ریکاوری... خودت امتحان کنی میفهمی در ضمن من خودم هم مثله تو شدم 160 گیگ اصلاعات نازم دردسترس نیس:41: این ینی ریکاوری بی ریکاوری!

kavoosh
09-01-2009, 02:27
مادر بورد من 2 تا اسلات بیشتر نداره برای ساتا (sata0 , sata1)

هاردهایی که sataII هستند به این اسلاتها میخورن و مشکلی ندارن؟

ممنون...

هوشنگ پیشدادی
09-01-2009, 02:28
من یه هارد دیسک 160 ide دارم که چیزی حدود 30 گیگابایت اون بد سکتور هست . من اون رو با نرم افزار regenerator چک کردم ...
حالا سوال اینه که آیا این نرم افزار این بد سکتور هارو درست می کنه یا بلاک می کنه؟ چون خودش از کلمه ی recover استفاده کرده .
اگه که این نرم افزار این بد سکتور ها رو نه تعمییر می کنه و نه درست می کنه آیا نرم افزاریس برای بلاک کردن بد سکتو روجو د داره ؟

red_kahroba
09-01-2009, 13:02
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده چند روز پیش هارد 160ساتا مکستورم رو فروختم و یک هارد ساتا500 سیگیت خریدم
هنگام کپی کردن اطلاعاتم روی هارد 500 هیچ مشکلی نداشتم هم سرعت خوب بود هم بی سرو صدا!
ولی چند روزیست که احساس می کنم سرو صدای هاردم زیاد شده و از سرعتش کم شده؟
اگه کسی میتونه کمکم کنه.
در ضمن دیفرگ هم انجام دادم ولی مکل حل نشده!

HRN
09-01-2009, 18:14
:46:handy recovery هم یه امتحانی بکن. به نظر من بهترین تو ریکاوری... خودت امتحان کنی میفهمی در ضمن من خودم هم مثله تو شدم 160 گیگ اصلاعات نازم دردسترس نیس:41: این ینی ریکاوری بی ریکاوری!

سلام:
بابا عجب برنامه اي اين handy recovery . تا الان بيشتر از 70 درصد از اطلاعاتمو برگردونده حداقل با 4_5 تا برنامه معروف كه كارشون ريكاوريه امتحان كردم هركدومشون يك سري از اطلاعاتمو بهم دادن كه تازه نصف فايلا خراب بودن اما اين همه فايلارو با فولدرش برام ريكاوري كرد هيچ كدوم از فايلا هم خراب نيستن .
(شاد باشي كه شادم كردي)
كلي دعات كردم "اجرت با امام حسين"
ممنون

glc_engineer
09-01-2009, 18:28
دو روز پيش همون 1 گيگ فضا هم كه برام مونده بود شد 30 مگا بايت ديگه ويندوزو بالا نمويومد اگرم مييومد تا وارد ويندوز ميشدم گير ميكرد براي همين هاردمو وصل كردم به هارد داداشم و از ويندوز اون با پارتيشن مجيك از داريو d گيگ 10 به داريو ‍‍c اضافه كردم بعد هاردمو جدا كردم ولي ديگه ويندوزم بالا نيومد دوباره هاردمو با اون يكي هارد وصل كردم وقتي رفتم تو ماي كامپيوتر ديدم او شيش تا درايوم شده يك درايو روش كه كيليك كردم يك پيام اومد كه بايد فرمت بشه ديگه نميدونستم چيكار كنم يك بار با getdataback for ntfs كل هاردو ريكاوري كردم و كه يك ساعت طول كشيد بعد فقط فولدر خالي بهم داد هچ كدوم از اطلاتم رو باز يابي نكرد الانم دارم با o&o disk format recovery اسكن ميكنم .
ممنون

ظاهرا مشکلت حل شد
ولی دوست عزیز قبل از این که اون همه نرم افزار روی هارددیسکت ران کنی یه سوال میکردی
بهتر نبود؟

glc_engineer
09-01-2009, 18:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده چند روز پیش هارد 160ساتا مکستورم رو فروختم و یک هارد ساتا500 سیگیت خریدم
هنگام کپی کردن اطلاعاتم روی هارد 500 هیچ مشکلی نداشتم هم سرعت خوب بود هم بی سرو صدا!
ولی چند روزیست که احساس می کنم سرو صدای هاردم زیاد شده و از سرعتش کم شده؟
اگه کسی میتونه کمکم کنه.
در ضمن دیفرگ هم انجام دادم ولی مکل حل نشده!

یک مقدار صدا طبیعیه و مشکلی نیست معمولا
زیاد نگران نباش

glc_engineer
09-01-2009, 18:32
مادر بورد من 2 تا اسلات بیشتر نداره برای ساتا (sata0 , sata1)

هاردهایی که sataii هستند به این اسلاتها میخورن و مشکلی ندارن؟

ممنون...

بله میخورن
فقط ممکنه مادربوردت ساتا وان ساپورت باشه که کمی تو سرعتت تاثیر میزاره
مدل مادربوردت چیه
اگه میتونی سرچ کن ببین ساتا تو هم ساپورت می کنه یا نه

glc_engineer
09-01-2009, 18:36
من یه هارد دیسک 160 ide دارم که چیزی حدود 30 گیگابایت اون بد سکتور هست . من اون رو با نرم افزار regenerator چک کردم ...
حالا سوال اینه که آیا این نرم افزار این بد سکتور هارو درست می کنه یا بلاک می کنه؟ چون خودش از کلمه ی recover استفاده کرده .
اگه که این نرم افزار این بد سکتور ها رو نه تعمییر می کنه و نه درست می کنه آیا نرم افزاریس برای بلاک کردن بد سکتو روجو د داره ؟

خود من معمولا برای جدا کردن مقادیر بالای بدسکتور از آدرس دهی هارددیسک از تجهیزات سخت افزاری استفاده میکنم.
معمولا نرم افزار ها جواب نمیدن

چرا دوتا پست زدی؟

glc_engineer
09-01-2009, 18:42
فرض كنيد كه در حال كار با كامپيوتر خود هستيد و روي فايلي دابل كليك مي كنيد كه در نتيجه نرم افزار اجرا كننده آن احضار و اجرا مي شود تا آن فايل را براي شما باز كند. اين عمل در بسياري از كامپيوتر ها بين 10 تا 30 ثانيه طول مي كشد. در طول اين مدت صداهاي خفيفي از هارد ديسك خود مي شنويد از صداهايي كه شنيده مي شود به نظر مي رسد كارهايي در حال انجام است اما چه كارهايي؟
در هارد ديسك ها يك بازو وجود دارد كه هدهاي خواندن و نوشتن را نگه مي دارد. اين بازوها مي توانند هدهاي خواندن و نوشتن را به سمت مركز يا لبه هاي ديسك حركت دهند. قطر يك هارد ديسك نرمال در حدود 5 اينچ يا 12.5 سانتي متر است بنابراين اين بازوها مي توانند در حدود 2 اينچ يا 5 سانتي متر در راستاي شعاع ديسك حركت كنند.
سرعتي كه اين بازوها مي توانند حركت كنند حيرت انگيز است. اين بازوها بسيار سبك هستند و محرك آنها قوي و بسيار دقيق است. اين بازوها مي توانند در صورت لزوم صدها بار در هر ثانيه در مقابل ديسك جلو و عقب بروند.
اگر درباره اساس كار يك اسپيكر هم بخواهيد بدانيد تفاوت زيادي با اين سيستم ندارد. اسپيكر هم داراي يك مخروط سبك وزن است كه قادر است با سرعت 400 بار در ثانيه نوسان كند و توليد صوت نمايد.
همانطور كه بازوي هارد ديسك با سرعت زياد در حال حركت به جلو و عقب است نوساناتي توليد مي كند كه اين نوسانات همان صدايي را توليد مي كنند كه ما مي شنويم.
چرا زمانيكه بر روي يك فايل كليك مي كنيم هد هارد ديسك بايد اين مقدار حركت كند كه چنين صداهايي از آن شنيده شود؟
سه چيز باعث اين حركت ها مي شوند:
ــ وقتي يك فايل مثلاً يك فايل Excel را باز مي كنيد. هارد ديسك شما بايد خود نرم افزار را همراه با تعدادي فايل DLL (مخفف dynamic link libraries ) كه از آن نرم افزار پشتيباني مي كنند فرا خواني كند. اين فايل ها جمعاً 10 تا 20 مگابايت حجم دارند و در قسمتهاي مختلف هارد قرار گرفته اند. فرا خواني 20 مگابايت اطلاعات زمان كمي نمي گيرد و هد هارد ديسك ما بايد هزاران بار جلو و عقب برود تا اين اطلاعات را جمع آوري كند.
ــ فراخواني خود فايل اطلاعاتي. در حقيقت هدف شما از اجراي يك نرم افزار دسترسي به اطلاعات موجود در فايل مورد نظرتان است. براي اين منظور سيستم عامل شما (مثلاً ويندوز XP) بايد هد هارد ديسك را به دايركتوري كه فايل شما در آن واقع است راهنمايي كند و از وجود فايلي با اين نام اطمينان حاصل كند، و سپس آن فايل را پيدا كند و سپس احتمالاً بايد يك دوجين تكه از فايل مورد نظر را بخواند تا كل فايل را فراخواني كند.
ــ اگر در هنگام انجام اين پروسه رم شما پر از اطلاعات شده باشد آنگاه سيستم عامل شما قسمتي از رم را روي هارد ديسك خالي مي كند. و هنگامي كه نرم افزار شما در حال اجراست سيستم عامل شما ميليونها بايت اطلاعات نرم افزار و فايلهاي DLL را روي هارد ديسك مي ريزد. براي انجام اين وظايف هد هارد ديسك بارها بايد حركت كند تا وظايف خود را به خوبي انجام دهد.
حال به خوبي مي دانيد كه چرا هارد ديسك شما چرا چنين صدايي هنگام كار مي دهد. حقيقت اينست كه با يك كليك ساده هارد ديسك شما كار سنگيني انجام مي دهد.

glc_engineer
09-01-2009, 18:44
براي پاك كردن اطلاعات هارد ديسك راه هاي مختلف وجود دارد. اما روشي كه انتخاب مي كنيد به دليل پاك كردن اطلاعات يا خالي كردن هارد ديسك بستگي دارد، براي مثال اگر تصميم به نصب مجدد ويندوز داريد، به تدبير ويژه اي براي پاك كردن اطلاعات نياز نداريد.
پاك كردن اطلاعات براي نصب مجدد ويندوز
در نسخه هاي جديد ويندوز با قرار دادن cd بوت ويندوز به سادگي مي توانيد در مراحل اوليه نصب پارتيشن مورد نظر را پاك كرده يا حتي پارتيشن جديدي ايجاد كنيد. با اين كار ويندوز جديد شما بدون اشكال نصب مي شود.

glc_engineer
09-01-2009, 18:45
پاك كردن اطلاعات هارد ديسك براي فروش
اگر قصد فروش كامپيوتر يا هارد ديسك خود را داريد بايد از ابزار مناسب براي پاك كردن اطلاعات خود استفاده كنيد تا احياناً مورد سوء استفاده افراد واقع نشود. براي اين منظور نرم افزارهايي وجود دارند كه براي پاك كردن هر سكتور از هارد ديسك شما نزديك به 1 ثانيه زمان صرف مي كنند اين بدان معناست كه براي پاك كردن مطمئن اطلاعات چند بار اين عمل را تكرار مي كنند. شايد بپرسيد با فرمت كردن هارد همه اطلاعات از بين مي رود پس چه احتياجي به پاك كردن اطلاعات با چنين نرم افزارهايي وجود دارد! ولي مشكل اينجاست كه هنوز روشهايي براي بدست آوردن اطلاعات يك هارد ديسك فرمت شده وجود دارد. البته چنين ابزارها و نرم افزارهايي از روشها و الگوريتم هاي سنگين و پيچيده اي استفاده مي كنند ولي اين عمل امكان پذير است. براي جلوگيري از چنين وضعيتي استفاده از برنامه هايي مانند Dariks Boot and Nuke (DBaN توصيه مي شود. تا اطلاعات شما بعد از پاك شدن غير قابل دسترسي باشد.

glc_engineer
09-01-2009, 18:47
اگر هارد ديسك كامپيوتر شما خراب شده است قبل از اينكه آنرا دور بيندازيد بهتر است آنرا نابود سازيد. ابزارهاي حرفه اي براي بازيابي اطلاعات يك هارد ديسك معيوب وجود دارد.
پس بايد هارد ديسك را با هر وسيله اي كه لازم است، نابود سازيد. مي توانيد قاب يا پوسته هارد ديسك را باز كنيد و ديسك هاي آنرا خارج كنيد حال مي توانيد با اين ديسك ها هر كار بكنيد مثلاً با چكش آنها را خورد كنيد. البته دستكش و عينك ايمني را فراموش نكنيد.

4 پست آخر
منبع یادبگیر دات کام

kavoosh
10-01-2009, 00:55
بله میخورن
فقط ممکنه مادربوردت ساتا وان ساپورت باشه که کمی تو سرعتت تاثیر میزاره
مدل مادربوردت چیه
اگه میتونی سرچ کن ببین ساتا تو هم ساپورت می کنه یا نه

مادربورد Gigabyte:

GA-8VM800M-775

ممنون میشم راهنمایی کنید..

HAPALI
10-01-2009, 09:17
سلام . یه سوال داشتم اگه لطف کنید سریع جواب بدید که مشکل ما حل بشه ممنونتون می شم.
داشتم ویندوز می ریختم ، تو مرحله ای که Retart می شه تا ادامه نصب انجام بشه دیگه بعد از restart همون اول کار تو اون قسمتی که می گه مثلا اگه delete رو بزنید میره تو ُsetup,... وایساد . تو setup هم نمی ره . ولی یه هارد دیگه وصل کردم اون یکی مشکلی نداشت . هارده چه بلایی سرش اومده ؟ کمک کنید تو رو خدا. هارد واسه یکی دیگست ، یه کمک کنید درستش کنم بهش بدم . با تشکر

در ضمن هارد : 160gig sata

red_kahroba
10-01-2009, 10:49
یک مقدار صدا طبیعیه و مشکلی نیست معمولا
زیاد نگران نباش

با تشکر از توجهتون و جوابی که دادید
میدونم که زمانی که هارد در حال کار کردن هست صدا میده و هارد من زمانی که هیچ کاری انجام نمیدم و سیستم بیکاره هم صدا میده؟؟!!!
یه جورایی انگار با هر چرخشی که دیسک انجام میده یه چیزی روش نوشته میشه در صورتی که چراغ هارد خاموشه!!!!!
اگر نیاز به تعمیر داره ببرم گارانتی؟ گارانتیش سازگار هست! اگه میشه راهنمییم کنید:11:

HAPALI
10-01-2009, 11:38
سلام . یه سوال داشتم اگه لطف کنید سریع جواب بدید که مشکل ما حل بشه ممنونتون می شم.
داشتم ویندوز می ریختم ، تو مرحله ای که Retart می شه تا ادامه نصب انجام بشه دیگه بعد از restart همون اول کار تو اون قسمتی که می گه مثلا اگه delete رو بزنید میره تو ُsetup,... وایساد . تو setup هم نمی ره . ولی یه هارد دیگه وصل کردم اون یکی مشکلی نداشت . هارده چه بلایی سرش اومده ؟ کمک کنید تو رو خدا. هارد واسه یکی دیگست ، یه کمک کنید درستش کنم بهش بدم . با تشکر

glc_engineer
10-01-2009, 20:21
مادربورد Gigabyte:

GA-8VM800M-775

ممنون میشم راهنمایی کنید..

فكر كنم ساتا وان باشه

glc_engineer
10-01-2009, 20:25
با تشکر از توجهتون و جوابی که دادید
میدونم که زمانی که هارد در حال کار کردن هست صدا میده و هارد من زمانی که هیچ کاری انجام نمیدم و سیستم بیکاره هم صدا میده؟؟!!!
یه جورایی انگار با هر چرخشی که دیسک انجام میده یه چیزی روش نوشته میشه در صورتی که چراغ هارد خاموشه!!!!!
اگر نیاز به تعمیر داره ببرم گارانتی؟ گارانتیش سازگار هست! اگه میشه راهنمییم کنید:11:

خاموش بودن چراغ هارد دليل نميشه
زنگ بزن به گارانتي
هاردديسكت رو ببر اونجا بده برات عوضش كنن اگر خيلي نگراني
موفق باشي

glc_engineer
10-01-2009, 20:35
داشتم ویندوز می ریختم ، تو مرحله ای که retart می شه تا ادامه نصب انجام بشه دیگه بعد از restart همون اول کار تو اون قسمتی که می گه مثلا اگه delete رو بزنید میره تو ُsetup,... وایساد . تو setup هم نمی ره . ولی یه هارد دیگه وصل کردم اون یکی مشکلی نداشت . هارده چه بلایی سرش اومده ؟ کمک کنید تو رو خدا. هارد واسه یکی دیگست ، یه کمک کنید درستش کنم بهش بدم . با تشکر

قسمت ويندوز رو نگرفتم

ديليت و...

ولي درايو ويندوز رو دوباره فرمتش كن
معمولا درست ميشه

HAPALI
10-01-2009, 21:21
قسمت ويندوز رو نگرفتم

ديليت و...

ولي درايو ويندوز رو دوباره فرمتش كن
معمولا درست ميشه

الان که روشن می کنم همون اول وایمیسته . اصلا نه وارد ویندوز میشه نه وارد تنظیمات bios. همون اول کار. هیچ کار دیگه نمی شه کرد .
اصلا وارد ویندوز نمی شه که بخوام فرمت کنم.

Ship Storm
10-01-2009, 21:35
دوستان سلام یک سوال داشتم
ما پارسال یک هارد مکستور 160 گرفتیم با گارانتی فیوچر خلاصه اومدیم هارد به هارد کنیم نمیدونم پاور این سیستم دوستمون چش بود که زد و دود سفیدی از برد این هارد بلند شد ما هم گفتیم کار تموم شد و هاردی که 2 ماه بود خریده بودیم رو ورداشتیم آوردیم خونه ولی جالب اینجا بود که کار میکرد ولی سرعتش اومده بود پایین ما هم دیگه چون دیدیم اینطوریه باز هم بردیم با همون سیستمه هارد به هارد کردیم اینبار دیگه هارد دود سفید شدیدتری ایجاد کرد و دیگه بکل سوخت
بردیم گارانتی گفت از نوسان برقه و ما قبول نمیکنیم و باید هزینه بدی اون زمان من هارد رو خریده بودم 54 هزار تومان و گارانتی گفت حدود 15 تا 25 خرجشه ولی چون هنوز برد این هارد ها نیومده دستمون معلوم نیست کی برات درستش کنیم ما هم هارد رو ورداشتیم بردیم یکجای دیگه و طرف گفت هاردتو بزار اینجا تست کنیم ببینیم چشه و گفت هاردت با تعمیر برد هم درست نمیشه از داخل هم صدمه دیده (نمیدونم یه چیزی اسم برد از داخلش یادم نیست چی بود) ولی من خودم بعید میدونم داخلش صدمه دیده باشه یک ic از پشت بردش آب شده بود خلاصه ما هم بیخیالش شدیم و رفتیم یک سامسونگ با 3 سال گارانتی سام سرویس گرفتیم و الان هم همون رو داریم و خیلی هم راضیم
حالا میخواستم بدونم این هارد رو جایی میشه تعمیر کرد؟ هزینش چقدره؟ بهترین و حرفه ای ترین جایی که هارد ها رو تعمیر میکنن کجاست؟

glc_engineer
11-01-2009, 08:44
الان که روشن می کنم همون اول وایمیسته . اصلا نه وارد ویندوز میشه نه وارد تنظیمات bios. همون اول کار. هیچ کار دیگه نمی شه کرد .
اصلا وارد ویندوز نمی شه که بخوام فرمت کنم.

با سي دي بوتيبل ويندوز ايكس پي درايو اصلي ويندوزت روي هاردديك رو فرمت كن

ايشالله حل ميشه

glc_engineer
11-01-2009, 08:52
دوستان سلام یک سوال داشتم
ما پارسال یک هارد مکستور 160 گرفتیم با گارانتی فیوچر خلاصه اومدیم هارد به هارد کنیم نمیدونم پاور این سیستم دوستمون چش بود که زد و دود سفیدی از برد این هارد بلند شد ما هم گفتیم کار تموم شد و هاردی که 2 ماه بود خریده بودیم رو ورداشتیم آوردیم خونه ولی جالب اینجا بود که کار میکرد ولی سرعتش اومده بود پایین ما هم دیگه چون دیدیم اینطوریه باز هم بردیم با همون سیستمه هارد به هارد کردیم اینبار دیگه هارد دود سفید شدیدتری ایجاد کرد و دیگه بکل سوخت
بردیم گارانتی گفت از نوسان برقه و ما قبول نمیکنیم و باید هزینه بدی اون زمان من هارد رو خریده بودم 54 هزار تومان و گارانتی گفت حدود 15 تا 25 خرجشه ولی چون هنوز برد این هارد ها نیومده دستمون معلوم نیست کی برات درستش کنیم ما هم هارد رو ورداشتیم بردیم یکجای دیگه و طرف گفت هاردتو بزار اینجا تست کنیم ببینیم چشه و گفت هاردت با تعمیر برد هم درست نمیشه از داخل هم صدمه دیده (نمیدونم یه چیزی اسم برد از داخلش یادم نیست چی بود) ولی من خودم بعید میدونم داخلش صدمه دیده باشه یک ic از پشت بردش آب شده بود خلاصه ما هم بیخیالش شدیم و رفتیم یک سامسونگ با 3 سال گارانتی سام سرویس گرفتیم و الان هم همون رو داریم و خیلی هم راضیم
حالا میخواستم بدونم این هارد رو جایی میشه تعمیر کرد؟ هزینش چقدره؟ بهترین و حرفه ای ترین جایی که هارد ها رو تعمیر میکنن کجاست؟

چون گفتي

ولی سرعتش اومده بود پایین ما هم دیگه چون دیدیم اینطوریه باز هم بردیم با همون سیستمه هارد به هارد کردیم اینبار دیگه هارد دود سفید شدیدتری ایجاد کرد و دیگه بکل سوخت

به خاطر همين احتمالا آي سي داخلي هد هاردديسكت يا قسمت هاي داخلي اون آسيب ديده

هاردديسك 160 گيگت بردش زياد هست تو بازار چرا فيوچر گفته بردش رو نداريم؟

ضمنا هاردديسكت قابل تعميره ولي به احتمال زياد صرفه اقتصادي نداره

Ship Storm
11-01-2009, 11:47
چون گفتي

به خاطر همين احتمالا آي سي داخلي هد هاردديسكت يا قسمت هاي داخلي اون آسيب ديده

هاردديسك 160 گيگت بردش زياد هست تو بازار چرا فيوچر گفته بردش رو نداريم؟

ضمنا هاردديسكت قابل تعميره ولي به احتمال زياد صرفه اقتصادي نداره

نوسان برق به قیمت های داخلی هم آسیب میزنه؟
بردش الان روی هارده و من همون موقع که فیوچر گفت از نوسان برق بوده گارانتی قبول نمیکنه گفت بیا خودت ببین این ic ولتاژ بالا بهش رسیده که اینطوری آب شده
به هر حال به نظر شما مطمئن ترین جا که این رو ببرم تعمیر کنم کجاست چون واقعا نو هستش و به نظر خودم ایراد فقط از بردش میتونه باشه

HAPALI
11-01-2009, 12:27
با همین cd ها ویندوز می ریزم . ولی این بار با این که first boot روی cd-rom هست ولی باز هم بالا نمیاد که من بخوام برم ویندوز رو بریزم . هارد رو میشناسه ولی هیچ کاری نمی شه کرد که از cd-rom بوت شه .

HAPALI
11-01-2009, 12:28
با همین cd ها ویندوز می ریزم . ولی این بار با این که first boot روی cd-rom هست ولی باز هم بالا نمیاد که من بخوام برم ویندوز رو بریزم . هارد رو میشناسه ولی هیچ کاری نمی شه کرد که از cd-rom بوت شه .

glc_engineer
11-01-2009, 16:04
نوسان برق به قیمت های داخلی هم آسیب میزنه؟
بردش الان روی هارده و من همون موقع که فیوچر گفت از نوسان برق بوده گارانتی قبول نمیکنه گفت بیا خودت ببین این ic ولتاژ بالا بهش رسیده که اینطوری آب شده
به هر حال به نظر شما مطمئن ترین جا که این رو ببرم تعمیر کنم کجاست چون واقعا نو هستش و به نظر خودم ایراد فقط از بردش میتونه باشه

جواب قسمت اول
بله

قسمت دوم
توي پاساژ ايران و ساختمان ايرانيان چند تا تعمير كار خوب هستن

glc_engineer
11-01-2009, 16:07

وقتي نميتوني با سي دي رامت بوت بشي
پس چطوري ويندوز ريختي قبلا

ضمنا دوست عزيز كاملا و با جزئيات توضيح بده
در مورد مشكلت

3tareh
11-01-2009, 16:17
سلام
از وقتي فلشمو وصل كردم به كامپيوتر، وقتي روي هر يك از درايوهام دابل كليك مي كنم، نميتونم واردشون بشم و يك ارور مي ده!
(البته اگه Folder رو بزنم و از قسمت سمت چپ پنجره كه به حالت شاخه شاخه (Tree) نشون مي ده، با كليك روي درايوها ميتونم واردشون بشم؛ ولي در حالت عادي نميتونم با دابل كليك وارد بشم).
لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر.

HAPALI
11-01-2009, 16:32
سلام
از وقتي فلشمو وصل كردم به كامپيوتر، وقتي روي هر يك از درايوهام دابل كليك مي كنم، نميتونم واردشون بشم و يك ارور مي ده!
(البته اگه Folder رو بزنم و از قسمت سمت چپ پنجره كه به حالت شاخه شاخه (Tree) نشون مي ده، با كليك روي درايوها ميتونم واردشون بشم؛ ولي در حالت عادي نميتونم با دابل كليك وارد بشم).
لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر.

فلشت ویروسی بوده . واسه منم همینجوری شده بود nod32 ریختم و اسکن کردم درست شد .

HAPALI
11-01-2009, 16:43
من کامل توضیح دادم به خدا . شاید شما با دقت نخوندین . گفتم داشتم ویندوز می ریختم که وسط کار (طبق معمول ویندوز ریختن که خودتون می دونید ) restart شد ولی دیگه pc بالا نیومد و دیگه با CD و... بوت نمی شه و وارد bios setup هم نمی شه . یعنی هیچ کاری جز اینکه به مانیتور خیره شم و اعصابم خورد شه نمی تونم با pc انجام بدم . ولی مطمئنم که مشکل از هارده. چون با یه هارد دیگه سیستم رو تست کردم درست کار می کنه . که می خوام بدونم مشکل هارد چیه؟
آیا سوخته یا نه ؟ چه بلایی سرش اومده ؟ اطلاعات داخل هارد برام خیلی مهمه .

3tareh
11-01-2009, 17:00
بنده خدا-من KasperSky InternetSecurity آپديت آپديت، روي كامپيوترم دارم... البته متأسفانه قبل از اينكه فلشم رو اسكن كنم به لپ تاپ وصل كردم كه درايوهاي لپ تاپم اونطوري شد...!

glc_engineer
11-01-2009, 18:35
سلام
(البته اگه folder رو بزنم و از قسمت سمت چپ پنجره كه به حالت شاخه شاخه (tree) نشون مي ده، با كليك روي درايوها ميتونم واردشون بشم؛ ولي در حالت عادي نميتونم با دابل كليك وارد بشم).
لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر.

ظاهرا دچار ويروس شده سيستمت

براي رفع اين مشكل از بچه هاي تاپيك هاي انتي ويروس سوال كن

glc_engineer
11-01-2009, 18:42
من کامل توضیح دادم به خدا . شاید شما با دقت نخوندین . گفتم داشتم ویندوز می ریختم که وسط کار (طبق معمول ویندوز ریختن که خودتون می دونید ) restart شد ولی دیگه pc بالا نیومد و دیگه با cd و... بوت نمی شه و وارد bios setup هم نمی شه . یعنی هیچ کاری جز اینکه به مانیتور خیره شم و اعصابم خورد شه نمی تونم با pc انجام بدم . ولی مطمئنم که مشکل از هارده. چون با یه هارد دیگه سیستم رو تست کردم درست کار می کنه . که می خوام بدونم مشکل هارد چیه؟
آیا سوخته یا نه ؟ چه بلایی سرش اومده ؟ اطلاعات داخل هارد برام خیلی مهمه .

حالا بهتر شد

ظاهرا هاردديسكت سوخته!!!

هاردديسكتو وردار ببر به يك تعمير كار نشون بده

bobnaze
12-01-2009, 11:03
من همين الان از شركت مهران رايانه متخصص در بازيابي اطلاعات ميام، 3 ماه پيش يه سيستم اسمبل كردم با مكستور ساتا 500، 2 روز پيش سيستم بالا نيومد و اصلا بايوس هارد رو نمي بينه ، شركت مهران رايانه گفت درصد خيلي زيادي از هاردهاي 500 و 1 ترا بايت مكستور در طول 4 ماه گذشته دقيقا همين مشكل رو پيدا كردن "برد و كنترلر" به خوبي كار ميكنه ولي ديسك اونها مشكل پيدا ميكنه و در حال حاضر هيچ راه حلي نداره.

از دوستان عزيزي كه تصميم به خريد هارد دارن خواهش ميكنم با دقت بيشتري اقدام كنن و ترجيحا از برند western digital يا Hitachi استفاده كنن.

glc_engineer عزيز آيا شما با مورد مشابهي برخورد داشتين و براي آن راه حلي پيدا شده ؟

مشكل اصلي اينجاست كه من اگه هارد رو براي گارانتي بدم اطلاعاتم از بين ميره و اگه صبر كنم مشخص نيست تا چه زماني راه حل مشكل پيدا شه!!! :sad:

لغات كليدي:
MAXTOR 500GB 32mb Buffer - Maxtor 1 TB 32mb Buffer - Diamond Max 22

VahidDG2007
12-01-2009, 20:44
سلام به همه یه سوال داشتم خواهش میکنم کمکم کنید
میخواستم بدونم هارد های sata ii روی مادربوردهایی که sata i هستند جواب میده ؟؟؟ توروخدا کمک کنید

glc_engineer
13-01-2009, 07:05
من همين الان از شركت مهران رايانه متخصص در بازيابي اطلاعات ميام، 3 ماه پيش يه سيستم اسمبل كردم با مكستور ساتا 500، 2 روز پيش سيستم بالا نيومد و اصلا بايوس هارد رو نمي بينه ، شركت مهران رايانه گفت درصد خيلي زيادي از هاردهاي 500 و 1 ترا بايت مكستور در طول 4 ماه گذشته دقيقا همين مشكل رو پيدا كردن "برد و كنترلر" به خوبي كار ميكنه ولي ديسك اونها مشكل پيدا ميكنه و در حال حاضر هيچ راه حلي نداره.

از دوستان عزيزي كه تصميم به خريد هارد دارن خواهش ميكنم با دقت بيشتري اقدام كنن و ترجيحا از برند western digital يا hitachi استفاده كنن.

glc_engineer عزيز آيا شما با مورد مشابهي برخورد داشتين و براي آن راه حلي پيدا شده ؟

مشكل اصلي اينجاست كه من اگه هارد رو براي گارانتي بدم اطلاعاتم از بين ميره و اگه صبر كنم مشخص نيست تا چه زماني راه حل مشكل پيدا شه!!! :sad:

لغات كليدي:
Maxtor 500gb 32mb buffer - maxtor 1 tb 32mb buffer - diamond max 22

مهران رايانه در زمينه ريكاوري و تعميرات هاردديسك قويترين و مجهزترين در ايران نيست
اين شركت تخصصش در زمينه ارائه انتي ويروس با هسته شركت هاي ديگه و پوسته مهران رايانه هست

ضمنا هاردديسك هاي هيتاچي و وسترن هم مشكلات زيادي پيدا ميكنن به مرور زمان

ضمنا هارد ديسك فقط زماني كه ذوب بشه نميشه ريكاوري كرد اونو
براي هر مشكلي يك راه حل وجود داره

مشكل شما هم قابل حله ولي مشكل ديگه اي هست
كه آيا اطلاعات شما اينقدر ارزش داره يا نه
مثلا 1.5 ميليون تومان

موفق باشين
يا علي

glc_engineer
13-01-2009, 07:08
سلام به همه یه سوال داشتم خواهش میکنم کمکم کنید
میخواستم بدونم هارد های sata ii روی مادربوردهایی که sata i هستند جواب میده ؟؟؟ توروخدا کمک کنید

جواب سوال بله جواب ميده

موفق باشي

bobnaze
13-01-2009, 11:33
مهران رايانه در زمينه ريكاوري و تعميرات هاردديسك قويترين و مجهزترين در ايران نيست
اين شركت تخصصش در زمينه ارائه انتي ويروس با هسته شركت هاي ديگه و پوسته مهران رايانه هست

ضمنا هاردديسك هاي هيتاچي و وسترن هم مشكلات زيادي پيدا ميكنن به مرور زمان

ضمنا هارد ديسك فقط زماني كه ذوب بشه نميشه ريكاوري كرد اونو
براي هر مشكلي يك راه حل وجود داره

مشكل شما هم قابل حله ولي مشكل ديگه اي هست
كه آيا اطلاعات شما اينقدر ارزش داره يا نه
مثلا 1.5 ميليون تومان

موفق باشين
يا علي

با تشكر از توجه شما:
در مورد هارد وسترن و هيتاچي در خيلي سايت هاي راهنماي كامپيوتر در بالاي جدول رده بندي قرار دارن و حتي خود شما در چند تاپيك به اون اشاره كردين.

در مورد آنتي ويروس مهران درست ميگين ولي اطلاعات و امكانات فني مهران رايانه در مورد بازيابي اطلاعات خيلي خوبه و تقريبا 14 سال سابقه تو اينكار دارن خودم تا حالا 3 تا هارد رو پيششون بردم و بيشتر از 85% اطلاعات رو برگردوندن ولي نهايت هزينه اي كه بابت ريكاوري باش برخورد داشتم 350 هزارتومن بوده .

و مشكل فعلي مختص هارد هاي 500 و 1 ترابايت مكستور هست، تمام اجزاء هارد، كنترلر و برد آنها به خوبي عمل ميكنه، فقط هد نميتونه اطلاعات سخت افزاري خودش رو از سكتور اوليه براي معرفي به بايوس مادربرد بخونه اينه كه در اين حالت تنها راه حل، خارج كردن ديسك‌ها از محفظه خودشون و جاگذاري در يك محفظه مشابه و هم مدل هست، بعيد ميدونم هيچ كدوم از شركت هاي متخصص ريكاوري توي ايران شرايط فني چنين كاري رو داشته باشن.
من تمام ديروز تاپيك ها و فروم هاي اروپايي و امريكايي رو زير ورو كردم با 4 مورد كاملا مشابه برخورد كردم كه يكي از اونا از خود مكستور فايل ارتقاء frimware هارد رو گرفته بود ولي باز مشكل حل نشده بود و بابت از دست رفتن اطلاعاتش واقعا نگران بود.

glc_engineer
13-01-2009, 22:39
با تشكر از توجه شما:
در مورد هارد وسترن و هيتاچي در خيلي سايت هاي راهنماي كامپيوتر در بالاي جدول رده بندي قرار دارن و حتي خود شما در چند تاپيك به اون اشاره كردين.

در مورد آنتي ويروس مهران درست ميگين ولي اطلاعات و امكانات فني مهران رايانه در مورد بازيابي اطلاعات خيلي خوبه و تقريبا 14 سال سابقه تو اينكار دارن خودم تا حالا 3 تا هارد رو پيششون بردم و بيشتر از 85% اطلاعات رو برگردوندن ولي نهايت هزينه اي كه بابت ريكاوري باش برخورد داشتم 350 هزارتومن بوده .

و مشكل فعلي مختص هارد هاي 500 و 1 ترابايت مكستور هست، تمام اجزاء هارد، كنترلر و برد آنها به خوبي عمل ميكنه، فقط هد نميتونه اطلاعات سخت افزاري خودش رو از سكتور اوليه براي معرفي به بايوس مادربرد بخونه اينه كه در اين حالت تنها راه حل، خارج كردن ديسك‌ها از محفظه خودشون و جاگذاري در يك محفظه مشابه و هم مدل هست، بعيد ميدونم هيچ كدوم از شركت هاي متخصص ريكاوري توي ايران شرايط فني چنين كاري رو داشته باشن.
من تمام ديروز تاپيك ها و فروم هاي اروپايي و امريكايي رو زير ورو كردم با 4 مورد كاملا مشابه برخورد كردم كه يكي از اونا از خود مكستور فايل ارتقاء frimware هارد رو گرفته بود ولي باز مشكل حل نشده بود و بابت از دست رفتن اطلاعاتش واقعا نگران بود.

بعيد ندون
اينقدر هم تبليغ نكن

حداقل 10 تا شركت هستن كه اين امكانو دارن
ضمنا از ارائه اطلاعات فنيت ممنون ولي اين تاپيك با توجه به اهداف سازنده اون و تاييد مديران و همكاران جهت رفع مشكلات و خرابي هاي هاردديسكه نه مكاني براي تاييد يك برند يا رد يك برند ديگر.

ما ايراني ها اكثرا دكتريم و براي تمامي بيماران نسخه ميپيچيم حتي مريضي كه ندونيم دردش چيه .

اينو براي من روشن كن كه شما ميخواهي مشكلت حل بشه و آيا اساسا مشكلي در مورد هاردديسكت داري يا نه.

موفق باشي

worldm
14-01-2009, 13:08
سلام ایا این هارد من ساتا هست؟
Maxtor STM3250820AS ATA

glc_engineer
14-01-2009, 23:20
سلام ایا این هارد من ساتا هست؟
Maxtor STM3250820AS ATA

بله

Features

Support for more advanced features
Handle greater storage needs
320-GB capacity
SATA 3Gb/s and Ultra ATA/100 interfaces
8-MB cache
Robust design for system reliability
Great value
RoHS compliant

treat
17-01-2009, 20:22
با سلام
نمی دونم چرا وقتی سیتمم رو می خوام hibernate کنم خیلی طول میکشه حدود 15 دقیقه احساس می کنم مشکل از هارد باشه نصب نرم افزارها هم طول میکشه میشه راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

Moahammad_sdt
17-01-2009, 20:48
سلام
من فلاپي درايو ندارم ميخواستم ويندوز ايكس پي را توي هارد raid شده نصب كنم
راهنمايي كنيد لطفا
با تشكر

glc_engineer
17-01-2009, 23:33
با سلام
نمی دونم چرا وقتی سیتمم رو می خوام hibernate کنم خیلی طول میکشه حدود 15 دقیقه احساس می کنم مشکل از هارد باشه نصب نرم افزارها هم طول میکشه میشه راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

از كجا احساس ميكني از هاردديسكته
چرا پاورتو چك نميكني
آيا پاورت مناسب هست يا نه

glc_engineer
17-01-2009, 23:34
سلام
راهنمايي كنيد لطفا
با تشكر

چند تا هاردديسك داري
چه ريدي ميخواي نصب كني

treat
17-01-2009, 23:56
از كجا احساس ميكني از هاردديسكته
چرا پاورتو چك نميكني
آيا پاورت مناسب هست يا نه

پاور perfect هستش و بوسیله یک رابط به هارد که ساتا هست نصب میشه چون پورت مخصوصشو نداره .
سیتم با اینکه تازه ویندوز xp2 رو نصب کردم دایم هنگ میکنه و چراغ هارد هم همیشه در حال روشن و خاموش شدن ؟ حتی وقتی که هیچ عملی با سیستم انجام نمی دم تازه copy , paste هم بکندی روی هارد انجام میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Moahammad_sdt
18-01-2009, 16:57
نوشته شده توسط moahammad_sdt [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
راهنمايي كنيد لطفا
با تشكر

چند تا هاردديسك داري
چه ريدي ميخواي نصب كني 2 تا هارد و Raid 0 ونصب ویندوز XP

mehran_286
19-01-2009, 18:10
سلام دوستان
من یک هارد نو خریدم
هنوز نصب نکرده بودم و روی میزم گزاشته بودم
ناگهان داداشم پاش به کمد میز گیر کرد و میز یه تکون کوچولو خورد
ایا هارد بد سکتور گرفته ؟ (چون من خیلی حساسم)
اگر 100 گیگابایت اطلاعات رو یکدفعه رویه هارد بریزیم داغون نمیشه ؟
با تشکر

glc_engineer
19-01-2009, 23:09
سلام دوستان
من یک هارد نو خریدم
هنوز نصب نکرده بودم و روی میزم گزاشته بودم
ناگهان داداشم پاش به کمد میز گیر کرد و میز یه تکون کوچولو خورد
ایا هارد بد سکتور گرفته ؟ (چون من خیلی حساسم)
اگر 100 گیگابایت اطلاعات رو یکدفعه رویه هارد بریزیم داغون نمیشه ؟
با تشکر

سلام
احتمالش هست
افديسك فرمتش كن با بوت داس يا بوت ويندوز 98 يا ...
اونجا مشخص ميكنه كه بد سكتور افتاده يا نه
اگر نبود خدا بخواد مشكلي نداره

يا علي

Moahammad_sdt
20-01-2009, 17:45
سلام
من فلاپي درايو ندارم ميخواستم ويندوز ايكس پي را توي هارد( 0 )raid شده نصب كنم
راهنمايي كنيد لطفا
با تشكر

mehran_286
20-01-2009, 19:50
سلام
احتمالش هست
افديسك فرمتش كن با بوت داس يا بوت ويندوز 98 يا ...
اونجا مشخص ميكنه كه بد سكتور افتاده يا نه
اگر نبود خدا بخواد مشكلي نداره

يا علي

یه راهنمایی کامل کن
الان ویندوز ویستا رویه سیستمم نصبه
نمیشه با ویستا انجام داد
یعنی اگر افدیسکش کنم و فرمتش کنم درست میشه
چون هنوز پارتیشن بندی نشده و تو جعبه هستش
نرم افزاری هستش که نشون بده هارد بد سکتور داره یا نه ؟
با تشکر

kiyani_behzad
26-01-2009, 21:19
سلام
دنبال بورد هارد با مدل زیر هستم:

G2FYA
Main Chip: Ardent C5-C1 - 040111500
Drive Chip: L7250E 1.2
Board No: 30159910

اگر کسی داره بهم PM بده ممنون میشم

shaahinkh
27-01-2009, 13:03
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید.خواهش میکنکم در مورد deep format من را راهنمایی کنید.من هارد 500 گیگا بایت اکسترنال خریدم و بهم گفتن برای اینکه بدسکتور نگیره برای بار اول اونو deep format کنم.هر چی توی سایت گشتم مطلبی در این مورد پیدا نکردم.لطفا نحوه کامل اینکار را اموزش بدید.ایا با لبتاپ هم میتونم این کار را روی هارد اکسترنال انجام بدم؟ممنون میشم اگه سریع جواب بدید.

shaahinkh
27-01-2009, 13:25
البته من سوال را اصلاح کنم که هاردی که دارم اینترنال هست و با کابل usb و برق جداگانه اونو وصل میکنم.حالا اگر ممکنه راهنمایی کنید که چطور اونو deep format کنم و ازش استفاده کنم.ایا میتونم روی لبتاپ این کار را بکنم و یا بایستی حتما روی pc ببندم ولطفا به طور کامل deep format را اموزش بدید بهم.

5616269
31-01-2009, 11:23
سلام ببخشيد من چند وقتيه هر چي فيلم ذخيره مي كنم يا ذخيره نميشه يا پاك مي شه .ممكنه راهنماييم كنيد مشكل از كجاست ؟

free28333
01-02-2009, 07:37
سلام به همه عزیزان. من یه مشکلی دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید.
هارد من به یه دلیل که نمیدونم چیه به سورت یه هارد خام در امده. یعنی وقتی به سیستم وصلش میکنم میگه که باید فرمت شه. اطلاعاتم روشه . فکر کنم اطلاعات مربوط به پارتیشن بندی پاک شده.

میشه به طور ساده واسم توضیح بدین که چی کار باید کنم؟

ehsankalak
01-02-2009, 09:25
یه سوال ؟ اگه برد هارد رو عوض کنن اطلاعاتش پاک میشه ؟؟

glc_engineer
01-02-2009, 20:28
یه سوال ؟ اگه برد هارد رو عوض کنن اطلاعاتش پاک میشه ؟؟

جواب
اگر فقط برد رو باز كنن و دوباره همون برد يا بردديگري با همون مشخصات با رعايت اصول فني گذاشته بشه
هيچ تاثيري رو ي قسمت مكانيك و نهايتا
اطلاعات نميزاره
و اطلاعات پاك نميشه