PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45

Hojjat_1
23-08-2015, 08:34
سلام دوستان. من هارد اکسترنال silicon power دارم ۴تا پارتیشن توی هارد درست کردم و روی دوتا از پارتیشن ها قفل بیت لاکر گذاشتم موقعه نصب ویندوز متوجه شدم ک هاردم به لپ تاپ وصله هارد رو جدا کردم بعد از نصب ویندوز مجددا هارد رو به لپ تاپ وصل کردم دیدم همه درایوها ادغام شدن و هیچ اطلاعاتی دیده نمیشه… از نرم افزار ریکاور مای فایل استفاده کردم اطلاعات درایوهایی ک قفل نداشتند رو برگردوند ولی اطلاعات اصلی تو درایوهای قفل شده بودند.
راهی برا بازگردوندن اونا هست؟(درضمن نرم افزار ریکاوری حجم اونها رو به عنوان فایل های $Badclus$ نشون میده)
ممنون میشم راهنمایی کنین

matador5550
28-08-2015, 01:50
دوستان خواهشا کمکم بکنید :

سلام دوستان، من تعمیرات موبایل دارم الان نزدیک به سه ساله هر چی فایل ورژن و برنامه هست دانلود کردم و روی درایو F دارم امشب دیدم پر شده خواستم مثل همیشه با برنامه Acronis Disk Director 12 یه مقدار از درایو دیگه رو به این درایو اختصاص بدم سیستم ریستارت شد ولی توی حین عملیات ارور داد وقتی ویندوز بالا اومد دیگه توی درایو F نمیره و تا کلیک میکنم میگه باید فرمت بکنم وقتی هم کنسل میکنم یه اروری میده جانه هر کی دوست دارین بگین میشه این درایو رو به حالت اولش برگردونم نمیخوام ریکاوری بکنم چون فایده نداره حجمش هم حدودا 750 گیگ هست خواهش میکنم راهنماتییم بفرمایین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان همه فایلهام موجوده ببینید :

از برنامه Partition Table Doctor هم استفاده کردم حدودا 4 ساعت طول کشید ولی درست نشد آخرش زد که نمیتونه کاری بکنه، الان فایلهام هست نمیشه این درایو رو درست بکنم؟ آخه رکاوری که همه رو برنمیگردونه بعدشم حجم این درایوم 750 گیگ بیشتره میدونید چقد طول میکشه؟ خواهش میکنم راهی بفرمایین که بتونم درایو رو تعمیر بکنم در من از برنامه M3 Data Recovery هم استفاده کردم و مشکلم حل نشده در ضمن بعد از انجام همه این کارها الان که روی درایو کلیک میکنم دیگه ارور فرمت نمیده فقط ارور میده که نمیتونه باز بکنه

matador5550
28-08-2015, 12:47
ببخشید دوتا پست زدم هر کاری کردم پاک نشد

matador5550
28-08-2015, 12:49
داداش ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با این برنامه ای که فرمودین :

EaseUS Data Recovery Wizard Professional

آیا ریکاوری انجام میده یا فایلهای خودمو کامل برمیگردونه؟ چون ریکاوری معمولا کامل برنمیگرده یا قروقاطی میاد، از اونجایی که فایلهام پاک نشدن امکانش هست که صحیح و سالم برگردن؟ یکی از دوستان این برنامه رو برای این کار معرفی کردن :

Active Boot Disk

کدومو استفاده کنم؟ برنامه شما یا اینیکی رو ؟ چون حجم درایوم خیلی بالاست (750 گیگ) نمیشه هر دفعه با یکی تست کنم از کار و زندگی افتادم 3 روزه تو مغازه هیچ کاری نمیتونم بکنم.
:n03::n03::n03:

ata.royalfalcon
28-08-2015, 13:11
آیا ریکاوری انجام میده یا فایلهای خودمو کامل برمیگردونه؟ چون ریکاوری معمولا کامل برنمیگرده یا قروقاطی میاد، از اونجایی که فایلهام پاک نشدن امکانش هست که صحیح و سالم برگردن؟

ریکاوری میکنه ؛ یعنی بعد از اینکه اسکن کامل شد تیک فایلهایی که میخواهید رو میزنید و در نهایت روی درایو سالم ذخیره میکنید . اینکه فایلها بطور کامل و صحیح و سالم برگرده و یا خراب (corrupt) باشن الان چیزی نمیشه گفت باید تست کنید و ببینید به چه صورتی درمیاد .

یکی از دوستان این برنامه رو برای این کار معرفی کردن :

Active Boot Disk

کدومو استفاده کنم؟ برنامه شما یا اینیکی رو ؟

با این برنامه کار نکردم . من پیشنهاد میکنم از همین برنامه EaseUS استفاده کنید که آموزش هم بطور کامل موجوده .

از کار و زندگی افتادم 3 روزه تو مغازه هیچ کاری نمیتونم بکنم.

وقتیکه این اطلاعات برای شما مهم هست و باهاش کسب درآمد میکنید نباید قبلش یه کپی میگرفتید ؟
حتماً همیشه یه کپی از اطلاعات مهم روی هارد دیسک دیگه نگه دارید .

alphantompain
28-08-2015, 21:17
سلام دوستان من یک هارد یک ترا ی وسترن مدل پاسپورت دارم.وقتی وصل میکنم به سیستم تو my computer نشون داده نمیشه و تو فایل منیجمنت هم به شکل ناشناس میشناس.یک صدای بوق بوق هم میده و چراغ هارد هم روشن هست .
خواهش میکنم راهنمایی کنید اطلاعات داخل هارد واقعا نمیتونم روشون قیمت بذارم به نوعی زحمت چندین و چند سال زندگیم هست.اخرین باری استفاده کردم یک ماه پیشکاملا سالم بود.

تمام امید من به اینجا هست.

alphantompain
28-08-2015, 21:23
من یک هارد اکسترنال یک ترا بایت وسترن مدل پاسپورت دارم.هارد رو وصل میکنم به سیستم مای کامپیوتر نمیشناسه ولی تو فایل منیجمنت نشون میده به صورت ناشناسوصل هست و خوده هارد صدای بیب بیب میکنه. تو رو خدا کمک کنید من هاردم رو بر گردونم بیش از 900 گیگ اطلاعات توش ذخیره کردم و به نوعی زندگیم هست.اگر این اطلاعات از دست برن بدبخت میشم.
تورو خدا کمک کنید تمام امیدم به این فروم هست

matador5550
28-08-2015, 22:31
من که از خیر اطلاعاتم گذشتم، نشستم دارم یکی یکی از نو دانلود میکنم اون برنامه هم یه سری فایل درهم برهم آورد که اگه دانلود بکنم بهتره تا اینکه میون اون همه فایل چیزی در حدود 1 میلیون فایل بگردم و جداشون بکنم خلاصه ممنونم ولی باسید میشد این درایو رو بوتشو تعمیر کرد که نیاز به ریکاوری نداشته باشه کاشکی یه خبره اینکار تو این سایت بود خلاصه از همین کمکتونم ممنونم

matador5550
28-08-2015, 22:33
نمیدونم چرا نمیشه پست و پاک کرد و نمیدونم چرا تو این سایت هر پست دوبار میره !!!

Hojjat_1
29-08-2015, 16:14
من که از خیر اطلاعاتم گذشتم، نشستم دارم یکی یکی از نو دانلود میکنم اون برنامه هم یه سری فایل درهم برهم آورد که اگه دانلود بکنم بهتره تا اینکه میون اون همه فایل چیزی در حدود 1 میلیون فایل بگردم و جداشون بکنم خلاصه ممنونم ولی باسید میشد این درایو رو بوتشو تعمیر کرد که نیاز به ریکاوری نداشته باشه کاشکی یه خبره اینکار تو این سایت بود خلاصه از همین کمکتونم ممنونم
از برنامه ریکاور مای فایل استفاده کن

Hojjat_1
29-08-2015, 20:17
هیچکه نیست جواب سوالمو بده؟؟؟؟؟!!!!

sefirot2011
31-08-2015, 12:02
سلام من یک هارد دو ترا اینترنال سیگیت دارم که در smart با اخطار end to end error detection مواجه شده وقتی با موس روی اخطار میرم توضیح میده که برای چی اتفاق افتاده این متن انگلیسیشه :
number of parity errors during transfer between the cache Ram and the host .که ترجمش کردم این شد :تعدادی از خطاهای برابری در طول انتقال بین کش رام و میزبان ، حالا میخوام بدونم آیا ربطی به ram کامپیوتر داره ؟ البته دارم دو تا از رم های با سرعت مختلف استفاده میکنم یکیش یک گیگ باس 800 و یکی دیگه دو گیگ باس 667 و مادربرد داره راحت جواب میده .

1_zahra
03-09-2015, 14:54
سلام
من سه روز پیش هارد Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB خریدم ،
از قبل هم یک هارد Western 2TB MyBook Essential دارم که 600 گیگ از اطلاعاتش پاک شده ،
اومدم با نرم افزار Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional اطلاعتش و بازیابی کردم و توی این هارد جدید ریختم ،
بیشتر اطلاعاتم بازیابی شد دقیقا با همون مسیر و پوشه ای که قبلا بود ،
اما پوشه Game که حدود 400 گیگ توش بازی بود رو شناسایی نکرد ، ولی فایلهایی که تو این پوشه بود رو تو قسمت File type list نرم افزار می تونستم پیدا کنم ،
اومدم 3 تا از فایلهای Rar یکی از بازی هارو بازیابی کردم تو هارد جدید ، بعد از این که بازیابی شد ، رفتم تو هارد جدید که این فایل های Rar و اکسترکت کنم که هی هارد هنگ می کرد، وقتی وارد پوشه می شدم هنگ می کرد، می خواستم کلیک راست کنم هنگ می کرد دیگه مجبور شدم پوشه رو پاک کنم

بعد رفتم چک کردم دیدم نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته :
There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

و جلوی Health هم 99% نوشته ، در صورتی که تا دیروز 100 درصد بود ، و اینکه من تازه 3 روزه که این هارد و خریدم ، می خواستم اطلاعات با ارزش و مهم رو تو این هارد بک آپ بگیرم ، حالا چی کار باید بکنم؟؟
چرا بعد 3 روز یک سکتور ضعیف توش ایجاد شده؟

ممکنه زیاد تر هم بشه؟

لطفا راهنماییم کنید ، خیلی ناراحتم:n28:

ata.royalfalcon
03-09-2015, 19:32
سلام
من سه روز پیش هارد Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB خریدم ،
از قبل هم یک هارد دو ترابایتی داشتم که 600 گیگ از اطلاعاتش پاک شده بود،
اومدم با نرم افزار Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional اطلاعتش و بازیابی کردم و توی این هارد جدید ریختم ،
بیشتر اطلاعاتم بازیابی شد دقیقا با همون مسیر و پوشه ای که قبلا بود ،
اما پوشه Game که حدود 400 گیگ توش بازی بود رو شناسایی نکرد ، ولی فایلهایی که تو این پوشه بود رو تو قسمت File type list نرم افزار می تونستم پیدا کنم ،
اومدم 3 تا از فایلهای Rar یکی از بازی هارو بازیابی کردم تو هارد جدید ، بعد از این که بازیابی شد ، رفتم تو هارد جدید که این فایل های Rar و اکسترکت کنم که هی هارد هنگ می کرد، وقتی وارد پوشه می شدم هنگ می کرد، می خواستم کلیک راست کنم هنگ می کرد دیگه مجبور شدم پوشه رو پاک کنم

بعد رفتم چک کردم دیدم نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته :
There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

و جلوی Health هم 99% نوشته ، در صورتی که تا دیروز 100 درصد بود ، و اینکه من تازه 3 روزه که این هارد و خریدم ، می خواستم اطلاعات با ارزش و مهم رو تو این هارد بک آپ بگیرم ، حالا چی کار باید بکنم؟؟
چرا بعد 3 روز یک سکتور ضعیف توش ایجاد شده؟

ممکنه زیاد تر هم بشه؟

لطفا راهنماییم کنید ، خیلی ناراحتم:n28:

سلام .

این مسئله Weak Sector رو من چندباری روی هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال خودم داشتم .

به هر حال برای فیکس کردن این مشکل ؛ اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک موجود هست میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید . این برنامه HDD Regenerator معمولاً آسيبي به هارد ديسك و اطلاعات موجود در آن وارد نميكند ولی حداقل يك درصد احتمال بدتر شدن وضعیت و به مخاطره افتادن اطلاعات را در نظر بگیرید.

اگر اطلاعات خاصی ندارید در همان برنامه Hard Disk Sentinel که روی سیستمتان هم نصب هست از منوی Disk و از قسمت Surface test گزینه Write Test انتخاب کنید که بنظرم سرعت بیشتری داره . من همین روش رو برای هارد اکسترنال خودم اجرا کردم .

1_zahra
03-09-2015, 20:51
سلام .

این مسئله Weak Sector رو من چندباری روی هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال خودم داشتم .

به هر حال برای فیکس کردن این مشکل ؛ اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک موجود هست میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید . این برنامه HDD Regenerator معمولاً آسيبي به هارد ديسك و اطلاعات موجود در آن وارد نميكند ولی حداقل يك درصد احتمال بدتر شدن وضعیت و به مخاطره افتادن اطلاعات را در نظر بگیرید.

اگر اطلاعات خاصی ندارید در همان برنامه Hard Disk Sentinel که روی سیستمتان هم نصب هست از منوی Disk و از قسمت Surface test گزینه Write Test انتخاب کنید که بنظرم سرعت بیشتری داره . من همین روش رو برای هارد اکسترنال خودم اجرا کردم .

تایپیکی که درباره Weak sector گذاشتین رو دیدم ، اونجا گفتین همه اطلاعات پاک میشه
با توجه به این که اطلاعاتی که توش دارم برام مهمه ، و فعلا فضایی ندارم که نگهداری کنم ، اشکالی داره هارد و write test نکنم ؟ و هر وقت فضا داشتم این کارو کنم ؟

به نظرتون طبیعی بعد 3 روز هاردم دچار weak sector شده ؟

شاید دوباره یه هار دو ترابایتی دیگه بخرم ، الان با این اوصاف از همین مدل بخرم یا نه؟

خیلی تو ذوقم خورد بعد 3 روز این اتفاق افتاد، مثلا می خواستم اطلاعات مهمم رو تو این هارد جدیده بک آپ بگیرم ، و هارد قدیمم رو برای استفاده مستمر به کار بگیرم

javad fazel
03-09-2015, 21:14
با سلام خدمت اساتید گرام
یه هارد اکسترنال بک آپ پلاس 3.5 سیگیت دارم که این اواخر دچار بدسکتور شده طبق راهنمایی که از خودتون تو صفحات قبل گرفتم دست به دامن برنامه
HDD Regenerator شدم ولی متاسفانه برنامه تو حالت اکسترنال توی محیط ویندوز ارور میده و توی محیط داسم هاردو نمیشناسه
هاردو از باکس درآوردم ودوباره امتحان کردم این بار اصلا هارد تو محیط ویندوز پیغام initialize میده و هیچ خبری از فایلای روی هارد نیست
حالا لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

ata.royalfalcon
03-09-2015, 21:19
تایپیکی که درباره Weak sector گذاشتین رو دیدم ، اونجا گفتین همه اطلاعات پاک میشه
با توجه به این که اطلاعاتی که توش دارم برام مهمه ، و فعلا فضایی ندارم که نگهداری کنم ، اشکالی داره هارد و write test نکنم ؟ و هر وقت فضا داشتم این کارو کنم ؟

شاید دوباره یه هار دو ترابایتی دیگه بخرم ، الان با این اوصاف از همین مدل بخرم یا نه؟

خیلی تو ذوقم خورد بعد 3 روز این اتفاق افتاد، مثلا می خواستم اطلاعات مهمم رو تو این هارد جدیده بک آپ بگیرم ، و هارد قدیمم رو برای استفاده مستمر به کار بگیرم

در انتهای پست همان تاپیک گفتم که اگر اطلاعاتی دارید میتونید از برنامه HDD regenarator استفاده کنید ولی بهتر هست همیشه یک کپی از اطلاعات داشته باشید .

میتونید هر وقت فضا و فرصت کافی داشتید اینکار رو انجام بدید و عجله ای هم نیست .

این موارد گاهی اوقات پیش میاد . حتی دو عدد هارد اکسترنال من هم دچار همین مسئله شده بودن که مشکلشو با روشهایی که گفتم برطرف کردم گرچه بعضی از اطلاعات از بین رفت . فقط باید چک کرد که اگر هر دفعه دوباره ظاهر میشه یا دیگه برطرف نمیشه و تعدادش هم بیشتر میشه بهتر هست تعویض کنید .
میتونید یه مدل دیگه ای رو انتخاب کنید مثل سیگیت . فرق زیادی هم نمیکنه .

meshkiposh2200
04-09-2015, 00:12
درود.این هارد 2 ترا چرا به فت 32 فرمت نمیشه؟

- - - Updated - - -

ata.royalfalcon
04-09-2015, 08:54
با سلام خدمت اساتید گرام
یه هارد اکسترنال بک آپ پلاس 3.5 سیگیت دارم که این اواخر دچار بدسکتور شده طبق راهنمایی که از خودتون تو صفحات قبل گرفتم دست به دامن برنامه
HDD Regenerator شدم ولی متاسفانه برنامه تو حالت اکسترنال توی محیط ویندوز ارور میده و توی محیط داسم هاردو نمیشناسه
هاردو از باکس درآوردم ودوباره امتحان کردم این بار اصلا هارد تو محیط ویندوز پیغام initialize میده و هیچ خبری از فایلای روی هارد نیست
حالا لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

سلام .

هارد دیسکی که دارید احتمالاً بیشتر از دوترابایت هست . اگر میخواهید به اطلاعات دسترسی داشته باشید باید دوباره به داخل باکس برگردونید . یعنی قسمت SATA to USB حتماً باید به هارد دیسک وصل باشه . این مسئله رو قبلاً در پست 7420# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده بودم .

- - - Updated - - -

سلام .

یه برنامه دیگه ای رو تست کنید مثل MiniTool Partition Wizard Professional

javad fazel
04-09-2015, 12:05
سلام
پیشنهادتون واسه تعمیر هارد فوق الذکر چیه ؟هارد سه ترایه و ویندوزم سون.....

scorpion2
04-09-2015, 12:40
درود
دوستان من یه هارد قدیمی مکستور دارم که بعد چند وقت امدم ازش استفاده کنم متاسفانه به مشکل خورده و شناسایی نمیشه هر از چند گاهی هم صدا قریچ میاد ازش انگار که نمیتونه بین دیسک های داخلیش جا به جا بشه ( صدایی که با کپ رو تخته میکشن )
میخواستم ببینم قابل تعمیر هست ؟
ممنون

scorpion2
04-09-2015, 12:42
درود
دوستان من یه هارد قدیمی مکستور (Maxtor 6Y080L0) دارم که بعد چند وقت امدم ازش استفاده کنم متاسفانه به مشکل خورده و شناسایی نمیشه هر از چند گاهی هم صدا قریچ میاد ازش انگار که نمیتونه بین دیسک های داخلیش جا به جا بشه ( صدایی که با کچ رو تخته میکشن )
میخواستم ببینم قابل تعمیر هست ؟
ممنون

meshkiposh2200
04-09-2015, 19:41
سلام .
سلام .

یه برنامه دیگه ای رو تست کنید مثل MiniTool Partition Wizard Professional
یعنی مشکل حجم هارد نیست؟هارد 2 ترا به فت 32 فرمت میشه؟

ata.royalfalcon
04-09-2015, 21:09
یعنی مشکل حجم هارد نیست؟هارد 2 ترا به فت 32 فرمت میشه؟

نه ، مشکل مربوط به حجم هارد دیسک نیست .
در واقع میتونید تا هشت ترابایت با فایل سیستم FAT32 بسازید . البته سایز هر کلاستر هم باید زیاد باشه (32 کیلوبایت) تا بتونید یک درایو هشت ترابایتی با فایل سیستم FAT32 بسازید .

taherhitler
04-09-2015, 23:17
با سلام
یه مشکلی که برام پیش اومده
یه هارد maxtor 500 GB حدود 6 ساله دارم باهاش کار میکنم
هفته گذشته رم کامپیوتر سوخت
چندین بار حین نصب ویندوز ریستارت شد سیستم
البته قبلش از همه اطلاعاتم بک آپ گرفتم
حالا رم رو عوض کردم سیستم مشکلش حل شد
هارد تو بوت اول ویندوز شناسایی میشه ولی روش ویندوز نصب نمیشه رو یه هارد دیگه ویندوز نصب کردم و با هر دو هارد سیستم رو روشن کردم ولی سرعت سیستم به شدت کند شد یعنی تا ویندوز اومد بالا 30 دقیقه طول کشید
ولی زمانی که هارد رو جدا میکنم سیسم حالت طبیعی خودشه
اومدم از طریق HDD Regenerator بد سکتوراشو رفع کنم
بعد از اینکه بوت کامل میشه و هاردو انتخاب میکنم میره واسه فرمت و تعمیر تقریبا بعد از 158 mb اول پیغام میده هارد در دسترس نیست چند بار امتحان کردم تا همینجا گیر کرد و همین پیغامو داد
اسکن هم که کرد تا 158 میره بعد از اون تا آخرش میگه خرابه
این هارد با این توصیف قابل تعمیر هست یا بدمش اوراقش کنن اگه راهی و امیدی برای تعمیر هست بگین

taherhitler
07-09-2015, 17:38
با سلام
هارد تو بوت اول ویندوز شناسایی میشه ولی روش ویندوز نصب نمیشه رو یه هارد دیگه ویندوز نصب کردم و با هر دو هارد سیستم رو روشن کردم ولی سرعت سیستم به شدت کند شد یعنی تا ویندوز اومد بالا 30 دقیقه طول کشید
بعد از اینکه بوت کامل میشه و هاردو انتخاب میکنم میره واسه فرمت و تعمیر تقریبا بعد از 158 mb اول پیغام میده هارد در دسترس نیست چند بار امتحان کردم تا همینجا گیر کرد و همین پیغامو داد
این هارد با این توصیف قابل تعمیر هست یا بدمش اوراقش کنن اگه راهی و امیدی برای تعمیر هست بگین

کسی نیست راهنمایی کنه

**zahra**
07-09-2015, 21:10
سلام
هارد من مشکل پیدا کرده قولدرها یه سری هاشون نه باز نمیشن نه کپی میشن حجمشونو میرنه 0 تا چند روز پیش فقط 1 فولدر بود الان تقریبا همه فولدرها باز نمیشن این پیغامو میده
file is not accessible
the file or directory is corrupted and unreadable
می خواستم بدونم چی کارش باید بکنم؟
اصلا درست میشه؟!!
:n28:
میشه کمک کنید؟

EXTREME
08-09-2015, 06:42
سلام
هارد من مشکل پیدا کرده قولدرها یه سری هاشون نه باز نمیشن نه کپی میشن حجمشونو میرنه 0 تا چند روز پیش فقط 1 فولدر بود الان تقریبا همه فولدرها باز نمیشن این پیغامو میده
file is not accessible
اصلا درست میشه؟!!
میشه کمک کنید؟

اول از همه یک چک دیسک بکنید هارد رو اگر درست نشد بهترین کار ریکاوری کل اطلاعات اون پارتیشن است ممکنه با ریکاوری مشکل حل بشه یک اسکن ویروس هم بکنید هارد رو

رضا امیر
09-09-2015, 06:06
سلام
file is not accessible
اصلا درست میشه؟!!
میشه کمک کنید؟

سلام
خیلی ایرادات میتونه برای هارد شما پیش آمده باشد:
1- خرابی از طرف بد افزار ها - عموما " این ایرادات پیش رونده هستند و با استفاده بیشتر از هارد به همه جا سرایت میکنند. بهترین درمان این است که با یک سیستم سالم دیگر که دارای یک آنتی ویروس خوب باشد تین هارد را بررسی کنید و هم اینکه به یک متخصص بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.
2- شیفت اطلاعات - اگر بخواهم خیلی ساده توضیح بدهم مانند این است که شما یک کتاب را باز میکنید در فهرست به دنبال مطلبی خاص میگردید ، مثلا نوشته شده بازیابی اطلاعات صفحه 60 حالا که به صفحه 60 مراجعه میکنید این مطلب در آن جا وجود ندارد و ممکن است در صفحه 65 یا 56 آن را پیدا کنید.

و خیلی از مشکلاتی دیگر
در کل بهتر میبینم اگر اطلاعات برایتان ارزشمند است به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه بفرمایید. خانه سخت افزار نیز در خدمت شما خواهد بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لازم به ذکر است که از دستکاری بی مورد هاردتان پرهیز کنید مطالبی در این مورد نوشته ام که فکر میکنم بهتر است مطالعه نمایید:

موفق باشید

-

رضا امیر
09-09-2015, 06:15
با سلام

سلام دوست من
باید هارددیسک شما بصورت کامل چک شود. اما لطفا مدل دقیق هارد خود را اعلام فرمایید چو شما نوشته اید هارد مکستور که من فکر می کنم با توضیحات شما این هارد باید در اصل سیگیت باشد و به راحتی می توانید به این موضوع برسید اگر مدل هاردتان به کارکتر های STxxxxxxx شروع می شود .
من فکر می کنم هارد شما می تواند:
بد سکتور داشته باشد
ایراد ات ترنسلیتوری داشته باشد
خرابی در فیرم ویر هارد و ماژول های اصلی باشد
و یا حتی برد هاردتان آسیب دیده باشد.
البته هر کدام از این ایرادات به زیرشاخه های مختلفی تقسیم میشوند. بهتر است هارد خود را به یک مرکز تعمیر هارد نشان دهید. در کارگاه ما بدون هیچگونه هزینه ای هارد شما تست خواهد شد و در همان زمان ایراد را برایتان مشخص می کنند . عموما این ایرادات باید بوسیله ابزارهای پیشرفته مانند PC-3000 رفع شود الته اگر واقعا هارد هنوز قابلیت عملیاتی شدن را داشته باشد.

موفق و پیروز باشید

رضا امیر
09-09-2015, 17:34
سلام
file is not accessible
اصلا درست میشه؟!!
میشه کمک کنید؟

سلام
چیز دیگری که فراموش کردم برای شما بنویسم این است که در کل ایراد این فلدر یا فایل ها رو باید در مسترفایل تیبل MFT ویا از ایرادات FAT جستجو کرد. یکی از راه هایی هم که ناظر عزیز انجکن فرمودند یعنی اجرای دستور
chkdsk /f g: --> Press Enter.
که g: میشود همان پارتیشن که خرابی در آن رخ داده است دستوری است کع قالبا برای این موارد استفاده میشود اما در نطر داشته باشید که دستوری بسیار خطر ناک است و ریسک بالای دارد چون اگر نتواند فایل ها را درست کند همه را پاک کرده و در فایل هایی با اکستنشن chk قرار میدهد مانند Found000.chk . و کار پیچیده تر خواهد شد.
اما همانطور که ناظر مهترم فرمودند ای هم راهی است.
موفق باشید.

رضا امیر
09-09-2015, 17:38
سلام
file is not accessible
اصلا درست میشه؟!!
میشه کمک کنید؟

چیز دیگری که فراموش کردم برای شما بنویسم این است که در کل ایراد این فلدر یا فایل ها رو باید در مسترفایل تیبل MFT ویا از ایرادات FAT جستجو کرد. یکی از راه هایی هم که ناظر عزیز انجکن فرمودند یعنی اجرای دستور
chkdsk /f g: --> Press Enter.
که g: میشود همان پارتیشن که خرابی در آن رخ داده است دستوری است کع قالبا برای این موارد استفاده میشود اما در نطر داشته باشید که دستوری بسیار خطر ناک است و ریسک بالای دارد چون اگر نتواند فایل ها را درست کند همه را پاک کرده و در فایل هایی با اکستنشن chk قرار میدهد مانند Found000.chk . و کار پیچیده تر خواهد شد.
اما همانطور که ناظر مهترم فرمودند ای هم راهی است.
موفق باشید

mohsen19x
12-09-2015, 20:44
سلام..... یک عدد هارد 3 ترا سیگیت بک اپ پلاس دارم که وقتی به usb 3.0 وصل میکنم بعد از چند دقیقه در حد 1 ثانیه قطع و وصل میشه .... (حتی چراغ هارد هم خاموش نمیشه ) دو تا درایو جدید usb 3 هم نصب کردم نشد ..... ممنون

banii
13-09-2015, 00:48
درود .
یک هارد اکسترنال 500 my passport wd دارم که مدتها بود به لپتاپ وصل نکرده بودم ... (شاید حدود 2 سالی میشه ... ! )

امشب که لازمش داشتم وصل کردم ...
دیدم صدای تک تک میده :n03:
هنوز هم درایوش شناخته نشده ...
یکبار ظاهر شد اما روش کلیک کردم باز نشد ...
ضمنا قابل ذکره که ویندوزم اخیرا مشگلاتی داشت و من امیدوارم مشگل هر چه هست از ویندوز باشه نه از هارد نازنین ام ... :n03: یاد شبایی که بیداری کشیدم و از تورنت فیلم دانلود و به اون هارد منتقل کردم میفتم دلم خون میشه .... :n03:

چیکار کنم دوستان ؟!

banii
13-09-2015, 00:53
البته الان روی جعبه اش نگاه کردم با ویندوزهای xp و 7 و سیستم عامل مک سازگاری داره !
شاید به خاطر اینکه در حال حاضر ویندوز 8.1 دارم اینطوره ؟! :n13:

اما پس چرا صدای تک تک میده ....

من قبلا از این هارد خیلی راضی بودم ... کاملا آروم و سر به راه بود ....

rezajalali2
14-09-2015, 10:17
سلام دوستان،
من حدود 2 هفته است که یه هارد سامسونگ HD503HI خریده ام، هارد به ظاهر مشکلی نداره ولی ویندوز (سون x64) هر چند ساعت یکبار پیام زیر رو میدیده که نمیدونم علتش چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

"Windows detected a hard disk problem

Back up your files immediately to prevent information loss, and then contact the computer manufacturrer to determine if you need to rapair to replace the disk
"

زیرش یه قسمت هست که نوشته Show details اینا رو نوشته :

"Immediate steps
Because a disk failure will cause you to lose all programs, files and documents on the disk, you should back up your important information immediately. Try not to use your computer until you have repaired or replaced the hard disk.

Which disk is failing?
The following hard disks are reporting failure
Disk Name: SAMSUNG HD503HI ATA Device
Volume: C:\, D:\,E:\,F:\,"

دقیقا منم همین مشکل رو دارم برق رسانی به هارد هیچ مشکلی نداره با نرافزار hdd regenart تست کردم بدسکتوری نداشت ! براش پارتیشن بندی انجام دادم اما باز مشکل حل نشد

javad fazel
16-09-2015, 18:28
باعرض سلام و ادب خدمت اساتید محترم
یه هارد بک آپ پلاس دارم با مشکل 880 بدسکتور که این اواخر بدون مشکل توی سیستم بالا میومد و دیتای داخلش خونده میشد اما برای ترمیم هارد دست به دامان hdd regenerator شدم هارد رو از باکس بیرون کشیدم و در حالت اینترنال به سیستم وصل کردم و پس از دو روز اسکن و پیدا کردن قریب به 950 بد سکتور -حتی بیشتر از آنچه در Hd tune نمایش داده میشد-ادامه کار رو کنسل کردم-شایان ذکر است تمامی این بدسکتورها رو در مقدار 30535MB پیدا میکرد-حالا مجدد هارد رو داخل باکس گذاشتم وبه سیستم وصل کردم اما فایل ها نمایش داده نمیشه و پیغام intialize میده حالا با اشراف به اینکه هارد سه تراست و دیتای داخلش حیاتی به نظرتون چی کار کنم؟...

EXTREME
16-09-2015, 18:40
شما در زمان اسکن scan and repair انتخاب کردید ؟ اگر با این گزینه بدسکتورها برطرف نشده و بازم درحال افزایش است یعنی نرم افزاری نیست و میتونه سخت افزاری باشه یک راه دیگه برلی برطرف کردن بدسکتور فرمت سطح پایین است منتها چون اطلاعات مهم دارید این کار زیاد درست نیست شما یک فضای خالی پیدا کرده و ببینید با نرم افزار easeus data recovery میتونید کل اطللعات رو ریکاوری کنید یا نه

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

EhsanCPU
16-09-2015, 19:23
درود .
یک هارد اکسترنال 500 my passport wd دارم که مدتها بود به لپتاپ وصل نکرده بودم ... (شاید حدود 2 سالی میشه ... ! )

ضمنا قابل ذکره که ویندوزم اخیرا مشگلاتی داشت و من امیدوارم مشگل هر چه هست از ویندوز باشه نه از هارد نازنین ام ... :n03: یاد شبایی که بیداری کشیدم و از تورنت فیلم دانلود و به اون هارد منتقل کردم میفتم دلم خون میشه .... :n03:

چیکار کنم دوستان ؟!

البته الان روی جعبه اش نگاه کردم با ویندوزهای xp و 7 و سیستم عامل مک سازگاری داره !

سلام دوست عزیز
هاردتون جدیدا تکان شدید یا ضربه نخورده ؟
با یه سیستم دیگه تست کنین ببینین درایوش باز میشه (ترجیحا xp یا 7 باشه)

dj_amir
18-09-2015, 01:05
با سلام
من یک هارد 4ترا وسترن بلک گرفتم و بعد به gpt پارتیشن بندی کردم.(3تا پارتیشن).موقعی که کار انجام میدم مثلا کپی پیس یا وقتی یه فایلو اکسترکت میکنم صدای زیادی میده.البته از نظر سرعت میشکلی نداره.هارد اول داخل کیس بود که اینقدر تق تق میکرد آوردمش بیرون کیس صداش کمتر شد.ایا این صدا طبیعی یا هارد مشکل داره؟
البته با hd tune تست گرفتم و صدای هاردم ضبط کردم.
لینک صدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EhsanCPU
18-09-2015, 02:14
با سلام
من یک هارد 4ترا وسترن بلک گرفتم و بعد به gpt پارتیشن بندی کردم.(3تا پارتیشن).موقعی که کار انجام میدم مثلا کپی پیس یا وقتی یه فایلو اکسترکت میکنم صدای زیادی میده.البته از نظر سرعت میشکلی نداره.هارد اول داخل کیس بود که اینقدر تق تق میکرد آوردمش بیرون کیس صداش کمتر شد.ایا این صدا طبیعی یا هارد مشکل داره؟
البته با hd tune تست گرفتم و صدای هاردم ضبط کردم.
لینک صدا

سلام
هارد های سری بلک چون 7200 دور هستن و سرعت بالایی دارن صدای بیشتری هم تولید میکنن البته این صداها نباید بیش از حد باشه
شما یه تست هم با نرم افزار Hard Disk Sentinel بگیرین ببینید درصد سلامت رو چند درصد میزنه ؟

dj_amir
18-09-2015, 11:50
سلام
هارد های سری بلک چون 7200 دور هستن و سرعت بالایی دارن صدای بیشتری هم تولید میکنن البته این صداها نباید بیش از حد باشه
شما یه تست هم با نرم افزار Hard Disk Sentinel بگیرین ببینید درصد سلامت رو چند درصد میزنه ؟

ممنون.تست کردم درصد سلامتو 100 زده.

ali_phd71
18-09-2015, 12:46
سلام دوستان
هارد 710a رو با لپتاپ پارتیشن بندی کردم و توی ویندوز بالا اومد ی سری فایل هم توش ریختم حالا هارد رو به کامپیوتر زدم بازم شناساییش میکنه ولی بالا نمیاد چیکار کنم؟
با تشکر

ata.royalfalcon
18-09-2015, 13:00
سلام دوستان
هارد 710a رو با لپتاپ پارتیشن بندی کردم و توی ویندوز بالا اومد ی سری فایل هم توش ریختم حالا هارد رو به کامپیوتر زدم بازم شناساییش میکنه ولی بالا نمیاد چیکار کنم؟
با تشکر

سلام .

Disk management ویندوز رو اجرا کنید و بررسی کنید پارتیشنها به چه صورتی هست . شاید درایوها letter نداره که اگر اینطور هست بهش یه letter غیر تکراری بدید .

seyedighasem
18-09-2015, 19:39
سلام
من ی هارداکسترنالsilicon power amor 640 gb دارم.
قبلا هاردمو وصل میکردم بعد از چند ساعت و گاهی بعد از چند دقیقه ک ی فایلو از هارد باز میکردم قفل میکرد هارد. یعنی چراغ هارد روشن بود و پارتیشنشم هنوز بود ولی اگ ی کلیپی چیزیو میخواستم باز کنم ارور میداد فایل خراب است.و هاردو میکندم دوباره نصب میکردم درست میشد.
الان چنمد روزه کامپیوتر شناسایی میکنه هاردو ولی پارتیشنش نمیاد.
ممنون میشم کمکم کنید

EhsanCPU
18-09-2015, 20:03
سلام
من ی هارداکسترنالsilicon power amor 640 gb دارم.
قبلا هاردمو وصل میکردم بعد از چند ساعت و گاهی بعد از چند دقیقه ک ی فایلو از هارد باز میکردم قفل میکرد هارد. یعنی چراغ هارد روشن بود و پارتیشنشم هنوز بود ولی اگ ی کلیپی چیزیو میخواستم باز کنم ارور میداد فایل خراب است.و هاردو میکندم دوباره نصب میکردم درست میشد.
الان چنمد روزه کامپیوتر شناسایی میکنه هاردو ولی پارتیشنش نمیاد.
ممنون میشم کمکم کنید
سلام با یه سیستم دیگه تست کنین ببینین درایوش باز میشه

MaFia_King
23-09-2015, 12:46
SMART Status های این هارد دیسک به استثنای یکی از اونها OK هست . به هیچ عنوان هم نگران مقادیر متغیر و بالای Seek Error Rate و Raw Read Error Rate و ... نباشید . این مقادیر بالا و متغیر نشاندهنده Error یا Warning نیست و در هارد دیسکهای سیگیت عادی محسوب میشه . حتی در سایت زیر هم به این موضوع اشاره شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پست 8536# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخونید که توضیحات کاملی در این مورد دادم . CRC Error علتهای مختلفی داره و بطور قطعی و 100% نمیشه گفت مشکل از طرف هارد دیسک هست ، حتی وجود ایراد و اشکال از طرف سیستمی که این هارد دیسک رو بهش متصل کردید باعث ایجاد CRC Error میشه .

قبل از اینکه این هارد دیسک رو تحویل بگیرید این خطا وجود داشته یا خیر ؟ به هر حال یه مدت استفاده کنید و اگر میبینید عددی که در ستون DATA هست بیشتر میشه (فعلاً یکعدد) و راه حلهای گفته شده بیفایده هست با فروشنده مکاتبه کنید .

.

سلام

وضعیت این هارد بعد از این مدت

یه خطای دیگه هم اضافه شد

ارزش نگه داشتنش رو داره؟

ممنون

ata.royalfalcon
23-09-2015, 15:40
سلام

وضعیت این هارد بعد از این مدت

یه خطای دیگه هم اضافه شد

ارزش نگه داشتنش رو داره؟

ممنون

سلام .

CRC Error در طي اين مدت افزايشي نداشته پس هارد ديسك ايرادي نداره . مورد قرمز رنگ مربوط به بيش از حد شدن دماي هارد ديسك هست . توصيه ميكنم تهويه داخل كيس رو بهتر كنيد و حتي ميتونيد فن مناسبي مقابل هارد ديسك بذاريد .

MaFia_King
23-09-2015, 18:21
سلام .

CRC Error در طي اين مدت افزايشي نداشته پس هارد ديسك ايرادي نداره . مورد قرمز رنگ مربوط به بيش از حد شدن دماي هارد ديسك هست . توصيه ميكنم تهويه داخل كيس رو بهتر كنيد و حتي ميتونيد فن مناسبي مقابل هارد ديسك بذاريد .

سلام

من تو کیس 4 هارد دارم 3 تاش وسترن و یکیش سگیت هستش ،فقط سگیت مشکل دما داره

امکان داره به دلیل زیاد بودن هارد این اتفاق می یفته؟ هوا بینشون ردو بدل نمی شه ؟در کیس هم باز هستش

فن رو کجا نصب کنم بهتره ( فن 12*12)؟ یه طرف سیم برق و ساتا خارج می شه و طرف دیگه که به صورت ورق فلزی شبکه ای شکل هست که جای پیچ نداره !!

ممنون

ata.royalfalcon
23-09-2015, 20:01
سلام

من تو کیس 4 هارد دارم 3 تاش وسترن و یکیش سگیت هستش ،فقط سگیت مشکل دما داره

امکان داره به دلیل زیاد بودن هارد این اتفاق می یفته؟ هوا بینشون ردو بدل نمی شه ؟در کیس هم باز هستش

فن رو کجا نصب کنم بهتره ( فن 12*12)؟ یه طرف سیم برق و ساتا خارج می شه و طرف دیگه که به صورت ورق فلزی شبکه ای شکل هست که جای پیچ نداره !!

ممنون

سلام .

اگر هارد دیسکهای وسترن دیجیتالی که دارید از نوع Green هست که اصولاً Cool هستند و بندرت پیش میاد بیش از حد گرم بشن ولی این سیگیتی که دارید احتمالاً به خاطر 7200rpm بودنش در صورتیکه بمدت طولانی زیر بار قرار بگیره (مخصوصاً Write) ممکنه Overheat بشه .

در اکثر کیسها در قسمت جلو برای نصب فن فضای کافی موجود هست که میتونید یه فن 12 سانتی متری نصب کنید ، مدل کیس شما چی هست ؟ درب کیس رو هم باید ببندید چون روی تهویه اصولی کیس تاثیر منفی داره . در واقع هوای خنک و تازه میبایستی از قسمت جلو وارد کیس شده و سپس از قسمت پشت خارج بشه . مثل عکس زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

javad fazel
23-09-2015, 20:31
باعرض سلام و ادب خدمت اساتید محترم
یه هارد بک آپ پلاس دارم با مشکل 880 بدسکتور که این اواخر بدون مشکل توی سیستم بالا میومد و دیتای داخلش خونده میشد اما برای ترمیم هارد دست به دامان hdd regenerator شدم هارد رو از باکس بیرون کشیدم و در حالت اینترنال به سیستم وصل کردم و پس از دو روز اسکن و پیدا کردن قریب به 950 بد سکتور -حتی بیشتر از آنچه در Hd tune نمایش داده میشد-ادامه کار رو کنسل کردم-شایان ذکر است تمامی این بدسکتورها رو در مقدار 30535MB پیدا میکرد-حالا مجدد هارد رو داخل باکس گذاشتم وبه سیستم وصل کردم اما فایل ها نمایش داده نمیشه و پیغام intialize میده حالا با اشراف به اینکه هارد سه تراست و دیتای داخلش حیاتی به نظرتون چی کار کنم؟...

سلام مجدد
متاسفانه هارد فوق الذکر پس از اسکن نیمه کاره در Hdd regenerator دیگه نه در حالت اینترنال و نه در حالت اکسترنال بالا نمیاد و در هر دو حالت پیغام intialize میده این در شرایطیه که تعداد بدسکتور ثابته و بالا نرفته...حالا چند تا سوال داشتم که خوشحال میشم کمکم کنید:

1: به هیچ وجه نمیشه دوباره هارد بالا بیاد تا اطلاعاتشو کپی بگیرم بعد فرمت کنم؟
2: اگه هاردو در حالت اینترنال به سیستم وصل کنم و GPT فرمت کنم بازم امکان ریکاوری هست؟
3: از اونجا که قریب به اتفاق بد سکتورها در مقدار 30535 پیدا شده آیا امکان غیر فعال کردن این مقدار و بازگشت دوباره هاردبه حالت نرمال هست؟
4: ریکاوری بهتره در حالت اینترنال انجام بشه یا اکسترنال؟(با توجه به سیستم کد گذاری هاردهای اکسترنال)
5: بهنرین راه و بهترین برنامه برای ریکاوری هارد مذکور چیه؟
6: اسکرین شات با برنامه HD sentinel در پیوست موجوده لطفا یه توضیحی در مورد دو مقدار 880 و 63856 بدید...
پیشاپیش ممنونم از راهنمایی اساتید گرام...

MaFia_King
24-09-2015, 00:40
سلام .

اگر هارد دیسکهای وسترن دیجیتالی که دارید از نوع Green هست که اصولاً Cool هستند و بندرت پیش میاد بیش از حد گرم بشن ولی این سیگیتی که دارید احتمالاً به خاطر 7200rpm بودنش در صورتیکه بمدت طولانی زیر بار قرار بگیره (مخصوصاً Write) ممکنه Overheat بشه .

در اکثر کیسها در قسمت جلو برای نصب فن فضای کافی موجود هست که میتونید یه فن 12 سانتی متری نصب کنید ، مدل کیس شما چی هست ؟ درب کیس رو هم باید ببندید چون روی تهویه اصولی کیس تاثیر منفی داره . در واقع هوای خنک و تازه میبایستی از قسمت جلو وارد کیس شده و سپس از قسمت پشت خارج بشه . مثل عکس زیر

بله درسته وسترن از نوع گرین هستش

مدل کیس Green Magnum Plus هستش چک کردم یکی جلو کیس و یکی تو درب کیس هستش، آیا برای هر دو فن نصب کنم یا یکی کفایت می کنه؟

ممنون

GHAGHALEELEE
24-09-2015, 07:40

مدل کیس Green Magnum Plus هستش چک کردم یکی جلو کیس و یکی تو درب کیس هستش، آیا برای هر دو فن نصب کنم یا یکی کفایت می کنه؟

ممنون
عذر میخوام وسط صحبتتون میام ، من دو تا هارد وسترن گرین داشتم هر دو رو در مکان هارد چسبیده بهم پیچ کرده بودم و دما بطور وحشتناکی رفته بود بالا برای همین یکی از هاردها رو الان کف کیس گذاشتم دمای هر جفتش مناسب شده ، شاید دمای بالا برای شما هم بخاطر نزدیک بودن هاردها بهم دیگه هست.

ata.royalfalcon
24-09-2015, 10:52

ممنون

جلوی کیس ، مقابل هارد دیسکها بذارید کفایت میکنه . برای پیچ کردن شاید مجبور بشید پنل جلویی رو باز کنید . مگر اینکه فن رو همینطوری بذارید در فضای بین محفظه هارد دیسکها و قسمت جلویی کیس .

روی درب کیس هم میتونید بذارید (ورود هوا به سمت داخل کیس) ولی خیلی زود داخل کیس پر از گرد و غبار میشه مگر اینکه از فـیـلـتـرهای مناسب استفاده کنید .

javad fazel
24-09-2015, 14:13
جواب منو نمیدید؟

EhsanCPU
24-09-2015, 14:44
جواب منو نمیدید؟

- - - Updated - - -

جواب منو نمیدید؟
سلام اطلاعاتش براتون مهمه ؟
منظور از 63856 تعداد بدسکتور های روی سطح دیسک هارد هست
دوست عزیز هاردتون طی چه مدت این مقدار بد سکتور پیدا کرده ؟

javad fazel
24-09-2015, 17:10
سلام تا جاییکه امکان داره میخوام اطلاعاتش برگرده ولی خب اولویت با درست شدن هارده
هارد هم حدود دو سال کار کرده...

Greedy
27-09-2015, 17:18
سلام
یه هارد اکسترنال مدل adata clasic ch11 از کسی گرفتم که این هیچ جوره فرمت نمیشه . با خود ویندوز که پیغام unable format میده با HDD.Low.Level.Format.Tool.4.25 هم زدم فرمت کنه گیر کرد بعد چند دقیقه گیر کرد . هارد از باکس در اوردم اینترنال به کامپیوتر وصل کردم از طریق Easeus Partition Master 10.8 Professional به صورت بوتیبل هارد اوردم زدم فرمت کنه ولی 20 دقیقه صبر کردم هیچ اتفاقی نیفتاد و کنسل هم زدم کنسل نمیشه مجبور شدم ریست کنم .
نمیدونم مشکلش چیه
به نظرتون سوخته بردش یا مسئله دیگه ای ؟

daniel007
29-09-2015, 15:48
سلام ببخشید من یه مشکلی برا هاردم ÷یش امده من رفتم تو کنترل ÷نل و روstorage spaces کلید کردم نمیدونم چی رو زدم الان دیگه هاردمو بالا نمیاره ولی میخوای ویندوز نصب کنی میارتش ولی به صورت 1 ÷ارتیشن 2 ÷ارتیشنو نمیاره چیکار کنم

ata.royalfalcon
29-09-2015, 19:04
سلام ببخشید من یه مشکلی برا هاردم ÷یش امده من رفتم تو کنترل ÷نل و روstorage spaces کلید کردم نمیدونم چی رو زدم الان دیگه هاردمو بالا نمیاره ولی میخوای ویندوز نصب کنی میارتش ولی به صورت 1 ÷ارتیشن 2 ÷ارتیشنو نمیاره چیکار کنم

سلام .

این قابلیت Storage Spaces که در Win 8 به بعد موجود هست برای ادغام فضای چند هارد دیسک بکار میره بطوریکه یک درایو مجازی خواهید داشت و حجم درایو مجازی هم برابر با فضای کلیه هارد دیسکهایی هست که باهم ادغام شده اند . هارد دیسکهایی که قرارهست ادغام شوند فرمت میشوند .

برای بررسی بهتر و دقیقتر ، یه عکس از Disk management ویندوز و همچنین یه عکس از Storage Spaces اینجا بذارید .

aalarma
29-09-2015, 21:37
سلام امروز هارد اکسترنالم این خطا رو داده
دلیلش از چی هست و ایا هارد کار خواهد کرد یا رو به موته؟ ممنون

EhsanCPU
29-09-2015, 22:04
سلام امروز هارد اکسترنالم این خطا رو داده
دلیلش از چی هست و ایا هارد کار خواهد کرد یا رو به موته؟ ممنون

این ارور نشونه اینه که هد هارد شما نتونسته خودش رو کالیبره و Align کنه و چون عدد 1 رو نشون میده فعلا مشکلی نیست ولی اگه عدد زیاد بشه مشکل آفرینه

aalarma
29-09-2015, 22:13
این ارور نشونه اینه که هد هارد شما نتونسته خودش رو کالیبره و Align کنه و چون عدد 1 رو نشون میده فعلا مشکلی نیست ولی اگه عدد زیاد بشه مشکل آفرینه

خیلی ممنون ؛ با نرم افزار HD SENTINEL هم تست کردم اما اون هیچ اروری نداد!! کلا آیا میشه این ارور رو نرم افزاری تعمیر کرد در منزل یا نه باید پسپریش دست سرنوشت؟

و اینکه اگر عدد هی زیاد بشه باعث کندی میشه فقط یا نه ناگهانی دیتا هم از دست میره؟

EhsanCPU
29-09-2015, 23:54
خیلی ممنون ؛ با نرم افزار HD SENTINEL هم تست کردم اما اون هیچ اروری نداد!! کلا آیا میشه این ارور رو نرم افزاری تعمیر کرد در منزل یا نه باید پسپریش دست سرنوشت؟

و اینکه اگر عدد هی زیاد بشه باعث کندی میشه فقط یا نه ناگهانی دیتا هم از دست میره؟

دوست عزیز شما چند وقت به چند وقت چک کنین اگه عدد 1 ثابت مونده بود و زیاد نشد که جای نگرانی نیست ولی اگه در تست های بعدی عدد زیاد شده مثلا بشه 4 یا 6 یا 10 و ... و همینطور زیاد بشه البته اون موقع نرم افزار Hard Disk Sentinel هم درصد سلامت رو دیگه 100 نمیزنه باید به فکر هارد جدید باشین

daniel007
30-09-2015, 08:56
داداش لطفا کمک کن کام÷یوترم هیچی نداره نه گرافیک داره نه کیبرد فارسی کامل داره همه چیز تو 2 درایوام بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

داداش لطفا کمک کن کام÷یوترم هیچی نداره نه گرافیک داره نه کیبرد فارسی کامل داره همه چیز تو 2 درایوام بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
30-09-2015, 09:16

درايو مربوط به Disk0 در عكسي كه گذاشتيد Letter ندارد . در همان برنامه disk management ویندوز روی پارتیشن مربوط به Disk0 راست کلیک و سپس گزینه Change Drive Letter and Path را انتخاب کنید (عکس زیر) .

طبق عکس زیر دکمه change را بزنید .

طبق عکس زیر از منوی پایین آمدنی حروف دلخواه را انتخاب کنید . دقت کنید که این حروف برای درایو دیگری استفاده نشده باشد .

daniel007
30-09-2015, 10:24
داداش این که هیچی توش نداره چیکار کنم:n28:

ata.royalfalcon
30-09-2015, 11:12
داداش این که هیچی توش نداره چیکار کنم:n28:

احتمالاً فرمت شده . چون همانطوري كه قبلاً گفتم درايوهايي كه قرارهست ادغام بشن فرمت ميشن . برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional رو نصب و اجرا كنيد ببنيد چيزي پيدا ميشه يا خير . آموزش استفاده از اين برنامه در پست دوم تاپيك زير موجوده .

فقط دقت كنيد كه روي اين هارد ديسك چيزي ذخيره نكنيد . اطلاعاتي كه بازيابي ميشه رو روي هارد ديسك ديگه ذخيره كنيد .

daniel007
30-09-2015, 14:38
از این نرم افزار قوی تر هم هست چون فیلم ها م بر نگشت نرم افزار های هم که داشتم بر نگشت بعد داداش این دو ترا هست چیز دیگه ای ندارم اینارو توش بریزم چیکار کنم

daniel007
30-09-2015, 22:49
داداش تو این برنامه چیزی نداره که بزنم فقط دنبال یه چیز خاص باشه مثال پوشه برنامه هام

daniel007
30-09-2015, 22:52
احتمالاً فرمت شده . چون همانطوري كه قبلاً گفتم درايوهايي كه قرارهست ادغام بشن فرمت ميشن . برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional رو نصب و اجرا كنيد ببنيد چيزي پيدا ميشه يا خير . آموزش استفاده از اين برنامه در پست دوم تاپيك زير موجوده .

فقط دقت كنيد كه روي اين هارد ديسك چيزي ذخيره نكنيد . اطلاعاتي كه بازيابي ميشه رو روي هارد ديسك ديگه ذخيره كنيد .

داداش تو این برنامه چیزی نداره که بزنم فقط دنبال یه چیز خاص باشه مثال پوشه برنامه هام

ata.royalfalcon
30-09-2015, 23:18

اجازه بدید این برنامه هارد دیسک رو کامل اسکن کنه و بعد از اتمام کار از قسمت Search عبارت exe.* رو وارد کنید (عکس زیر) که کلیه فایلهایی که پسوند exe دارند رو لیست میکنه (فقط فایلهایی که بعد از اسکن هارد دیسک پیدا شدن) .

اگر فایلهای مورد نظرتان پسوند خاصی داره به جای exe وارد کنید .

از این نرم افزار قوی تر هم هست چون فیلم ها م بر نگشت نرم افزار های هم که داشتم بر نگشت بعد داداش این دو ترا هست چیز دیگه ای ندارم اینارو توش بریزم چیکار کنم

اگر چیزی پیدا نکرد نرم افزارهای مختلفی رو میتونید امتحان کنید مثلاً MiniTool Power Data Recovery یا Ontrack EasyRecovery و ...

بعد داداش این دو ترا هست چیز دیگه ای ندارم اینارو توش بریزم چیکار کنم

اطلاعات اگر Overwrite بشه امکان بازیابی کامل اطلاعات خیلی کم میشه هرچند که تا الان این نرم افزارها چیزی نتونستند پیدا کنند .

daniel007
01-10-2015, 07:17
سلام بازم برنامه هام بر نگشت میشه کل ÷ارتیشنم دوباره برگرده چون قبلا یه مشکل مشابه همین اتفاق افتاده بود برام شما راهنمایی کردید که با برنامهtestdisk بیارمشون که خیلی بهم کمک کرد 1 کی از ÷ارتیشنامو به صورت یک جا اورد که خیلی خوب بود ول الان هیچ 1 از این نرم افزار ها این کارو نمیکنه

اگه میشه لینک اموزش کار با این نرم افزارو برام بزارید testdisk

ata.royalfalcon
01-10-2015, 11:08
سلام بازم برنامه هام بر نگشت میشه کل ÷ارتیشنم دوباره برگرده چون قبلا یه مشکل مشابه همین اتفاق افتاده بود برام شما راهنمایی کردید که با برنامهtestdisk بیارمشون که خیلی بهم کمک کرد 1 کی از ÷ارتیشنامو به صورت یک جا اورد که خیلی خوب بود ول الان هیچ 1 از این نرم افزار ها این کارو نمیکنه

اگه میشه لینک اموزش کار با این نرم افزارو برام بزارید testdisk

وقتیکه این برنامه ها چیزی نتونه پیدا کنه ، فکر نمیکنم Test Disk هم فایده ای داشته باشه . با اینحال میتونید تست کنید .

لینک آموزش کار با Test Disk

GHAGHALEELEE
02-10-2015, 14:06
سلام
اقا من یک هارد پرتابل 640 گیگ trekstor دارم الان دیدم اینجوری شده ، اخرین باری که دیدم ، دفعه قبل از کانکت کردن بود (یعنی یک بار پیش از این کانکت) که اون 8 تا نبود اون 3 تا هم 2 تا بود یایکی.وقتی هم که میخوام وارد درایو هارد توی my computer بشم ارور تصویر سوم رو میده

1. میخواستم ببینم این مشکل امکان داره بخاطر پورتهای usb مادربرد باشه یا نه ؟ (خیلی برام مهمه)
2. امکان داره اطلاعات داخل هارد اسیب دیده باشه ؟
3. کاری هست انجام بدم بتونم وارد درایو بشم ؟
مرسی:n16:

daniel007
02-10-2015, 16:18
داداش اموزش کار با این برنامه هاهم بزار ممنون MiniTool Power Data Recovery یا Ontrack EasyRecovery

داداش یه کاری کن اینارو برگردونم برنامه هامو ممنونم ازت الان این دوتا برنامه میتونه به صورت کامل برنامه هامو برگردونه این که کاری نکردTest Disk بعد اینارو برگردونم کجا برزمشون چون دیگه هارد ندارم فقط 1 500 دارم

ata.royalfalcon
02-10-2015, 17:48
داداش اموزش کار با این برنامه هاهم بزار ممنون MiniTool Power Data Recovery یا Ontrack EasyRecovery

داداش یه کاری کن اینارو برگردونم برنامه هامو ممنونم ازت الان این دوتا برنامه میتونه به صورت کامل برنامه هامو برگردونه این که کاری نکردTest Disk بعد اینارو برگردونم کجا برزمشون چون دیگه هارد ندارم فقط 1 500 دارم

نحوه کار با این برنامه ها ساده هست . مثلاً در همین برنامه MiniTool Power Data Recovery (ورژن 7.0) گزینه Lost Partition Recovery رو انتخاب و سپس هارد دیسک مورد نظر رو انتخاب و در نهایت دکمه Full Scan رو بزنید که بطور کامل تمام فضای هارد دیسک اسکن میشه . در صورتیکه فایلهای زیادی پیدا کرد با استفاده از گزینه های Find و یا Filter میتونید فایلهای مورد نظرتون رو پیدا کنید .

قطعاً باید هارد دیسک دیگه ای تهیه کنید ولی اول ببینید این برنامه های چیزی پیدا میکنند یا خیر . اگر چیزی پیدا کردند چندتا از این فایلها رو روی هارد دیسک 500 گیگابایتی ذخیره کنید و بررسی کنید آیا سالم هستند و یا آسیب دیده اند . اگر فایلها سالم هستند و اگر اطلاعات هم برای شما واقعاً مهم هست باید بفکر تهیه هارد دیسک دیگه ای باشید .

یا اینکه بفرستید کلینیکهای تخصصی جهت بازیابی اطلاعات .

GHAGHALEELEE
02-10-2015, 19:44
اقا عطا پست ما رو هم زحمت میکشی پاسخ بدی ، قلبم داره وایمیسه:n01:

ata.royalfalcon
02-10-2015, 20:34
اقا عطا پست ما رو هم زحمت میکشی پاسخ بدی ، قلبم داره وایمیسه:n01:

دوست عزیز ؛ این خطای I/O device error نشاندهنده وجود مشکل در خود هارد دیسک هست (مثلاً وجود اشکال در Firmware) که هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی میشود اما در هنگام خواندن اطلاعات و کلاً هر زمانی که سعی می کند به LBA Area (بخش هایی که اطلاعات کاربر در آنجا ذخیره میشود) دسترسی داشته باشد I/O Device Error خواهد داد .

بازهم اگر میخواهید مطمئن بشید با این نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مثلاً MiniTool Power Data Recovery یا EaseUS Data Recovery Wizard تست کنید و ببینید چیزی پیدا میکند یا خیر . اگر چیزی پیدا نکرد متاسفانه باید ارسال کنید به کلینیکهای تخصصی اگر اطلاعاتش برای شما مهم هست .

GHAGHALEELEE
02-10-2015, 20:54
ممنون از راهنماییتون
با فرمت کردن هارد دیسک ،هارد دوباره قابل استفاده هست؟ الان برای استفاده دوباره هارد چی کار باید کنم؟
مرسی

ata.royalfalcon
02-10-2015, 21:16
ممنون از راهنماییتون
با فرمت کردن هارد دیسک ،هارد دوباره قابل استفاده هست؟ الان برای استفاده دوباره هارد چی کار باید کنم؟
مرسی

فکر نمیکنم بتونید فرمتش کنید . بازهم اگر اطلاعاتش مهم نیست تست کنید ببینید فرمت میشه یا خیر . اگر فرمت نشه و باز هم همون خطای I/O device error بده متاسفانه خودتون نمیتونید درستش کنید .

روی یه سیستم دیگه هم چک کنید . اگر گارانتی نداره باکس هارد اکسترنال رو باز کنید و بصورت اینترنال به سیستم متصل کنید .

GHAGHALEELEE
02-10-2015, 21:40
اقا بینهایت ممنون از راهنماییت
پس این مشکل به پورت یو اس بی مادربرد ربط نداره؟ (ببخشید این مورد برام مهمه چون اگر مشکل از پورت یو اس بی ممکنه باشه اونوقت باید کل پلت فرم رو عوض کنم تا گاردهای دیگه به این مشکل نخورند)

daniel007
02-10-2015, 21:54
7. شما میتوانید با کلیک بر روی Export Scan Status ، نتایج Scan را در جایی ذخیره کنید تا بعداً نیازی به Scan مجدد و صرف وقت فراوان جهت جستجوی مجدد فایل خاصی نداشته باشد .

چجوری باید نتایجو استفاده کنم ذخیره دارمش

ata.royalfalcon
02-10-2015, 22:40
7. شما میتوانید با کلیک بر روی Export Scan Status ، نتایج Scan را در جایی ذخیره کنید تا بعداً نیازی به Scan مجدد و صرف وقت فراوان جهت جستجوی مجدد فایل خاصی نداشته باشد .

چجوری باید نتایجو استفاده کنم ذخیره دارمش

طبق عکس زیر باید روی گزینه Import Scan Status که در قسمت بالا و سمت راست برنامه هست کلیک کنید و فایلی که قبلاً ذخیره کرده بودید رو بهش بدید .

اقا بینهایت ممنون از راهنماییت
پس این مشکل به پورت یو اس بی مادربرد ربط نداره؟ (ببخشید این مورد برام مهمه چون اگر مشکل از پورت یو اس بی ممکنه باشه اونوقت باید کل پلت فرم رو عوض کنم تا گاردهای دیگه به این مشکل نخورند)

بعید میدونم این مشکل بخاطر پورت USB سیستم باشه . ولی اصولاً پورتهای USB اتصال امنی رو فراهم نمیکنند و در مقایسه با اینترفیس SATA کارائی کمتری دارند و مخصوصاً شوک حاصل از نوسانات ولتاژی در هنگام اتصال و قطع اتصال به پورت یو اس بی میتونه خطر ساز باشه . بعنوان مثال اگر متوجه شده باشید RAW شدن درایوها در هارد دیسکهای اکسترنال یک مشکل شایع هست .

GHAGHALEELEE
03-10-2015, 00:44
طبق عکس زیر باید روی گزینه Import Scan Status که در قسمت بالا و سمت راست برنامه هست کلیک کنید و فایلی که قبلاً ذخیره کرده بودید رو بهش بدید .

بعید میدونم این مشکل بخاطر پورت USB سیستم باشه . ولی اصولاً پورتهای USB اتصال امنی رو فراهم نمیکنند و در مقایسه با اینترفیس SATA کارائی کمتری دارند و مخصوصاً شوک حاصل از نوسانات ولتاژی در هنگام اتصال و قطع اتصال به پورت یو اس بی میتونه خطر ساز باشه . بعنوان مثال اگر متوجه شده باشید RAW شدن درایوها در هارد دیسکهای اکسترنال یک مشکل شایع هست .
اقا شرمنده یک سوال دیگه
این هارد من پرتابل بود ،هاردهای اداپتوری چی ، اونها هم ممکنه پورت usb مادربرد هر چند کم احتمال ولی براشون مشکل بسازه؟ اخه من این هارد پرتابلم رو قبل از اینجوری شدن دیدم سالم بود فقط مادربرد تغییر کرد یعنی هارد حتی یک ضربه هم بهش نخورد برای همین واقعا نگرانم

- - - Updated - - -

اقا شرمنده یک سوال دیگه
این هارد من پرتابل بود ،هاردهای اداپتوری چی ، اونها هم ممکنه پورت usb مادربرد هر چند کم احتمال ولی براشون مشکل بسازه؟ اخه من این هارد پرتابلم رو قبل از اینجوری شدن دیدم سالم بود فقط مادربرد تغییر کرد یعنی هارد حتی یک ضربه هم بهش نخورد برای همین واقعا نگرانم

GHAGHALEELEE
03-10-2015, 16:03
اقا عطا دمت گرم :
من اول بدشانسی اوردم که هاردم دچار مشکل شد
بعد خوش شانسی اوردم که یکی مثل شما اینجا بود که راهنماییمون کن
باز دوباره دیشب بدشانسی میاوردم هر چی نرم افزار ریکاوری رو از سایتهای مختلف دانلود میکردم ارورر اکسترکت میداد فهمید مشکل از اینترنت بوده
دوباره خوش شانسی اوردم که فایلها ریکاوری شد.
خلاصه اگه بگم معجز گری بیراه نگفتم:n16:

برای اینکه ببینم فیلمهام بطور سالم ریکاوری شدند بجز برنامه segment downloader برنامه دیگری هست ؟
(ممنون میشم پست قبلیم رو هم جواب بدی)

ata.royalfalcon
03-10-2015, 18:08
اقا شرمنده یک سوال دیگه

چنین مشکلاتی هم برای مدلهای پرتابل و هم برای مدلهای دسکتاپی ممکن هست پیش بیاد . منهم یه هارد اکسترنال دسکتاپی (WD my book) داشتم بعد از یه مدت که خواستم استفاده کنم توسط سیستم شناسایی نمیشد و معلوم شد قسمت SATA to USB دچار مشکل شده ولی خود هارد دیسک سالم بود که در حال حاضر بصورت اینترنال استفاده میکنم .

برای اینکه ببینم فیلمهام بطور سالم ریکاوری شدند بجز برنامه segment downloader برنامه دیگری هست ؟

اگر میخواهید مطمئن بشید فایلها بطور صحیح بازیابی شدند میتونید از Hash Code یا MD5 استفاده کنید . البته سایتی که فایل مورد نظر رو ازش دانلود کرده بودید باید این کد رو گذاشته باشه و شما پس از بازیابی با استفاده از برنامه هایی مثل WinMD5Free کدها رو باهم مطابقت بدید .

Ahmad77888
03-10-2015, 20:20
سلام من یه مشکل دارم موقع نصب ویندوز ( هر ویندوزی از 7 تا 10 ) وقتی به مرحله انتخاب درایو محل نصب میرسم، هیچکدوم از درایوها نشون داده نمیشند.
مشکل از کجاست؟ Load drivers هم که میزنم هیچ اتفاقی نمیافته.

ata.royalfalcon
03-10-2015, 21:49
سلام من یه مشکل دارم موقع نصب ویندوز ( هر ویندوزی از 7 تا 10 ) وقتی به مرحله انتخاب درایو محل نصب میرسم، هیچکدوم از درایوها نشون داده نمیشند.
مشکل از کجاست؟ Load drivers هم که میزنم هیچ اتفاقی نمیافته.

سلام

شاید هارد دیسک به حالت داینامیک هست . وقتیکه رسیدید به قسمت انتحاب درایو ، دکمه های Shift + F10 رو بزنید و تایپ کنید diskpart و اینتر بزنید و سپس تایپ کنید list disk و اینتر بزنید و از خروجی یه عکس بگیرید و اینجا بذارید .

قبلش هم مطمئن بشید هارد دیسک در بایوس Detect شده .

GHAGHALEELEE
03-10-2015, 23:05
درود مجدد
عطا جان این هارد ما نه تنها فرمت شد بلکه هم ارور بخش اسمارتش از بین رفت و هم سرعت رید و رایتش عالی شد.
(به لطف شما)
اقا این بخشی که در تصویر اسمارت دورش رو سبز کردم جایی بود که قبل فرمت 8 تا ارور داشت الان صفر شده ولی ستون اولش قبل فرمت 100 بود حالا 252 شده
این قسمتش طبیعی هست ؟
اون 3 تا ارور کالیبریشن جای نگرانی داره ؟ (البته فکر کنم با تجربه این اتفاق کمی محتاط تر از گذشته بشم)
واقعا دستت درد نکنه هم فایلهامون رو زنده کردی هم هاردمون رو.

- - - Updated - - -

درود مجدد
عطا جان این هارد ما نه تنها فرمت شد بلکه هم ارور بخش اسمارتش از بین رفت و هم سرعت رید و رایتش عالی شد.
(به لطف شما)
اقا این بخشی که در تصویر اسمارت دورش رو سبز کردم جایی بود که قبل فرمت 8 تا ارور داشت الان صفر شده ولی ستون اولش قبل فرمت 100 بود حالا 252 شده
این قسمتش طبیعی هست ؟
اون 3 تا ارور کالیبریشن جای نگرانی داره ؟ (البته فکر کنم با تجربه این اتفاق کمی محتاط تر از گذشته بشم)
واقعا دستت درد نکنه هم فایلهامون رو زنده کردی هم هاردمون رو.

davidrazor
05-10-2015, 22:19
سلام خدمت همه عزیزان و اساتید
من امروز هاردم رو وصل کردم به لپ تاپ و دیدم بالا نمیاره( اما چراغش روشن میشه و انگار داره زور میزنه که بالا بیاره اما صدایی بدی نمیداد مثل صدای هد و اینا ) برای همین بردم تعمیرگاهی و وصل کرد و گفت هارد رو نمیشه تعمیر کرد و ارزش نداره اما اطلاعات رو میشه برگردوند روی هارد دیگه ای و به من نشون داد اطلاعات داخل هاردمو روی لپ تاپش و گفت 100 هزار تومان هزینشه ولی خیلی گرونه برا من این هزینه از طرفی هم اطلاعاتم مهمه برام
اون شخص با یه برنامه ای نشون داد اطلاعاتمو میخواستم ببینم خودم میتونم با اون برنامه برگردونم اطلاعاتمو یا نه؟ با چه برنامه ای میشه اینکارو کرد؟؟
ممنون میشم کمکم کنید

EXTREME
06-10-2015, 09:21
هارد رو به سیستم زدید از disk managment سیستم عکس بدید

ahhe
06-10-2015, 14:25
سلام
من چند وقتیه وقتی لپ تابم را روشن میکنم لپ تاپ دو ثانیه تق تق صدا میده و این پیام میاد:

من دوتا سیستم عامل یکی 7 و یکی لینوکس رو لپ تاپ نصب کردم که بوت سیستم میومد و یکیشا انتخاب میکردم ولی حالا این پیامی که عکسشا فرستادم میاد. حالا چند بار باید لپ تاب را خاموش و روشن کنم تا درست بشه
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

EXTREME
06-10-2015, 14:29
در بایوس بوت روی کدوم دیوایس هست ؟ ااین مشکل هم میتونه از تنظیمات بایوس باشه هم ممکنه یکی از سیستم عامل ها به مشکل خورده باشه اتصالات هارد رو حتما چک کنید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

GHAGHALEELEE
06-10-2015, 18:44
سلام
من دو تا هارد دسکتاپی رو به سیستمم وصل میکنم ولی موقع safe remove بوسیله نرم افزار خود وسترن دیجیتال میگه تمام برنامه های در حال اجرا رو ببند ، من هم هیچ گزینه و هیچ برنامه ای پیدا نمیکنم که اون باعثش باشه.چندین بار سیستم رو ریست کردم همون بار اول هم که هیچ برنامه ای رو اجرا نکرده بودم هم برای safe remove میگفت برنامه های در حال اجرا رو ببند.حالا هم مینطور مقدار unsafe shutdown تو بخش اسمارت هارد داره میره بالا.اول 7 بود با 3 بار ریست شد10!
یک مشکل دریگه که با این دو تا هارد دارم اینه که موقع install driver که بصورت خودکار توسط ویندوز انجام میشه یک مورد از هر کدوم از هاردها install نشد که تو تصویر زیر تو بخش دیوایس منیجر معلوم هست.وقتی هم برای update روش کلیک میکنم و سرچ میکنه میگه ویندوز اینرو اپدیت میبینه.
حالا موندم اصلا مشکل از چیه ؟

ata.royalfalcon
06-10-2015, 19:02
سلام
من دو تا هارد دسکتاپی رو به سیستمم وصل میکنم ولی موقع safe remove بوسیله نرم افزار خود وسترن دیجیتال میگه تمام برنامه های در حال اجرا رو ببند ، من هم هیچ گزینه و هیچ برنامه ای پیدا نمیکنم که اون باعثش باشه.چندین بار سیستم رو ریست کردم همون بار اول هم که هیچ برنامه ای رو اجرا نکرده بودم هم برای safe remove میگفت برنامه های در حال اجرا رو ببند.حالا هم مینطور مقدار unsafe shutdown تو بخش اسمارت هارد داره میره بالا.اول 7 بود با 3 بار ریست شد10!
یک مشکل دریگه که با این دو تا هارد دارم اینه که موقع install driver که بصورت خودکار توسط ویندوز انجام میشه یک مورد از هر کدوم از هاردها install نشد که تو تصویر زیر تو بخش دیوایس منیجر معلوم هست.وقتی هم برای update روش کلیک میکنم و سرچ میکنه میگه ویندوز اینرو اپدیت میبینه.
حالا موندم اصلا مشکل از چیه ؟

سلام .

از Disk management ویندوز هارد دیسک مورد نظر رو Offline کنید و ببینید بازهم مشکل Safely Remove دارید ؟ البته برای استفاده مجدد باید دوباره Online بشه .

در مورد مشکل SES Derive ، کلیه نرم افزارهایی که در هارد دیسک اکسترنال موجود هست (ترجیحاً نرم افزار مربوط به مدل جدید) رو نصب کنید که بطور اتوماتیک SES Driver هم بطور کامل نصب میشه .

GHAGHALEELEE
06-10-2015, 20:07
سلام .

از Disk management ویندوز هارد دیسک مورد نظر رو Offline کنید و ببینید بازهم مشکل Safely Remove دارید ؟ البته برای استفاده مجدد باید دوباره Online بشه .

در مورد مشکل SES Derive ، کلیه نرم افزارهایی که در هارد دیسک اکسترنال موجود هست (ترجیحاً نرم افزار مربوط به مدل جدید) رو نصب کنید که بطور اتوماتیک SES Driver هم بطور کامل نصب میشه .

اقا من تو disk management رفتم روی درایو هارد ولی گزینه offline پیدا نکردم (کلیک راست هم کردم نبود فقط گزینه properties بود و تغییر حرف درایو و یک چیز دیگه).
من با نرم افزار usb saferomve میتونم هارد رو safe remove کنم ولی مساله اینه که چراغ داخل هارد هنوز روشن هست ، اگر به این صورت خاموش بشه اشکالی نداره ؟

اتفاقا من نرم افزار خود هارد رو نصب کردم ولی دیدم چون توی این بخش تسکبار ویندوز این بخشش نصب نشده رفتم دیوایس منیجر دیدم اونجا هم علامت زرد زده.

ata.royalfalcon
06-10-2015, 20:31
اقا من تو disk management رفتم روی درایو هارد ولی گزینه offline پیدا نکردم (کلیک راست هم کردم نبود فقط گزینه properties بود و تغییر حرف درایو و یک چیز دیگه).

یه بار هم قبلاً پرسیده بودید (پست 9601# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک) که جواب داده بودم . طبق عکس زیر دقیقاً روی جائیکه نوشته Disk 8 راست کلیک کنید که گزینه offline وجود خواهد داشت .

من با نرم افزار usb saferomve میتونم هارد رو safe remove کنم ولی مساله اینه که چراغ داخل هارد هنوز روشن هست ، اگر به این صورت خاموش بشه اشکالی نداره ؟

با این روش هارد دیسک روشن و موتور هم همچنان در حال کار خواهد ماند و اگر از برق هم جدا کنید Unsafe Shutdown Count بیشتر میشه . توصیه میکنم با همین برنامه وسترن دیجیتال Safely Remove کنید که هارد دیسک رو بطور کامل خاموش میکنه .

اتفاقا من نرم افزار خود هارد رو نصب کردم ولی دیدم چون توی این بخش تسکبار ویندوز این بخشش نصب نشده رفتم دیوایس منیجر دیدم اونجا هم علامت زرد زده.

پیشنهاد میکنم SES Driver رو از سایت وسترن دیجیتال دانلود کنید و ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر .

GHAGHALEELEE
08-10-2015, 01:46
یه بار هم قبلاً پرسیده بودید (پست 9601# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک) که جواب داده بودم . طبق عکس زیر دقیقاً روی جائیکه نوشته Disk 8 راست کلیک کنید که گزینه offline وجود خواهد داشت .

با این روش هارد دیسک روشن و موتور هم همچنان در حال کار خواهد ماند و اگر از برق هم جدا کنید Unsafe Shutdown Count بیشتر میشه . توصیه میکنم با همین برنامه وسترن دیجیتال Safely Remove کنید که هارد دیسک رو بطور کامل خاموش میکنه .

پیشنهاد میکنم SES Driver رو از سایت وسترن دیجیتال دانلود کنید و ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر .

درود دوباره
اقا عطا ما هارد رو با روش افلاین خواستیم safe remove کنیم ولی باز این هم مثل برنامه usb saferremove کار میکرد.
خلاصه دوباره ویندوز نصب کردم گفتم شاید مشکل از ویندوز باشه.باز هم همون ارور ses drive ظاهر شد.خواستم درایور رو از دیوایس منیجر با فولدر WD SES Device Driver که در هارد اکسترنال موجود بود (که به درایو c منتقل کردم) اپدیت کنم که ارور تصویر شماره یک رو داد.
بعد دیدم اصلا تو بخش smart status که کنار تسکبار هست هیچ کدوم از دو درایو وصل شده نشون داده نمیشه (تو usb safe remove و مای کامپیوتر نشون میداد و فعال بود).
هر مشکلی هست قطعا به این اینستا نشدن درایو ses برمیگرده.
حالا من برنامه WD Smartware رو باز کردم دیدم این دو درایو اونجا نشون داده میشه و از اونجا میشه safe remove کرد (تصویر قبل و بعدsafe remove رو ضمیمه کردم تصویر 2 , 3) ولی مساله ای که هست پس از safe remove با این روش چراغ هارد خاموش نمیشه.پس یعنی این هم عملا safe remove نیست.
با usb saferemove که ریمو کردم دیدم صدای هارد مثل خاموش شدن بود (این صدا رو کاملا یادم هست چون با smartware status که سیو ریمو میکردم و هارد کاملا خاموش میشد این صدا رو میداد) ولی چراغ هارد چشمک زن بود.(توی تنظیمات usb safe remove بخش خاموش کردن رو فعال کردم).الان چندین بار با usb safe remove ریمو کردم تعداد unsafe shutdown تو بخش smart هارد بالا نرفته.با این وضعیت که unsafe shutdown بالا نرفته باز هم اینطور خاموش کردن ایمن نیست ؟
اون ses drive رو هم قبلا از نصب ویندوز رفتم از سایت وسترن دانلود کنم دیدم سایت میگه شما اجازه دسترسی به این صفحه رو ندارید
(شرمنده خیلی طولانی شد):n16:

- - - Updated - - -

درود دوباره
اقا عطا ما هارد رو با روش افلاین خواستیم safe remove کنیم ولی باز این هم مثل برنامه usb saferremove کار میکرد.
خلاصه دوباره ویندوز نصب کردم گفتم شاید مشکل از ویندوز باشه.باز هم همون ارور ses drive ظاهر شد.خواستم درایور رو از دیوایس منیجر با فولدر WD SES Device Driver که در هارد اکسترنال موجود بود (که به درایو c منتقل کردم) اپدیت کنم که ارور تصویر شماره یک رو داد.
بعد دیدم اصلا تو بخش smart status که کنار تسکبار هست هیچ کدوم از دو درایو وصل شده نشون داده نمیشه (تو usb safe remove و مای کامپیوتر نشون میداد و فعال بود).
هر مشکلی هست قطعا به این اینستا نشدن درایو ses برمیگرده.
حالا من برنامه WD Smartware رو باز کردم دیدم این دو درایو اونجا نشون داده میشه و از اونجا میشه safe remove کرد (تصویر قبل و بعدsafe remove رو ضمیمه کردم تصویر 2 , 3) ولی مساله ای که هست پس از safe remove با این روش چراغ هارد خاموش نمیشه.پس یعنی این هم عملا safe remove نیست.
با usb saferemove که ریمو کردم دیدم صدای هارد مثل خاموش شدن بود (این صدا رو کاملا یادم هست چون با smartware status که سیو ریمو میکردم و هارد کاملا خاموش میشد این صدا رو میداد) ولی چراغ هارد چشمک زن بود.(توی تنظیمات usb safe remove بخش خاموش کردن رو فعال کردم).الان چندین بار با usb safe remove ریمو کردم تعداد unsafe shutdown تو بخش smart هارد بالا نرفته.با این وضعیت که unsafe shutdown بالا نرفته باز هم اینطور خاموش کردن ایمن نیست ؟
اون ses drive رو هم قبلا از نصب ویندوز رفتم از سایت وسترن دانلود کنم دیدم سایت میگه شما اجازه دسترسی به این صفحه رو ندارید
(شرمنده خیلی طولانی شد):n16:

daniel007
08-10-2015, 19:43
سلام اقا عطا من با این نرم افزار EaseUS Data Recoveryنصف اطلاعاتمو ریکاوری کردم ممنون بابت راهنمایتون ولی برنامه هامو چند تاشون که هجمشون زیاد بوده رو نیاورده چیکار کنم الان اونا رو میخوام ممنون میشم راهنمایی کنی

EXTREME
08-10-2015, 21:38
سلام اقا عطا من با این نرم افزار EaseUS Data Recoveryنصف اطلاعاتمو ریکاوری کردم ممنون بابت راهنمایتون ولی برنامه هامو چند تاشون که هجمشون زیاد بوده رو نیاورده چیکار کنم الان اونا رو میخوام ممنون میشم راهنمایی کنی

با نرم افزار minitool partiotion wizard هم تست کنید

- - - Updated - - -

با نرم افزار minitool partiotion wizard هم تست کنید

daniel007
08-10-2015, 21:55
ببخشید این میتونه برنامه ها مو بر گردونه چون تو سایت ها زده (مدیریت پارتیشن ویندوز) ؟؟

mrmmnb
09-10-2015, 22:45
سلام
هاردم بد سکتور پیدا کرده یه چند وقتی هم هست اینجوری شده و ویندوز هم پیغام میده
امروز کل اطلاعاتش رو خارج کردم و پارتیشنش رو هم پاک کردم دو باره از داخل خود ویندوز پارتیشن ساختم
حالا سوالم اینه که چطوری بد سکتور رو رفع کنم؟
اینجوری که خودم فهمیدم اگه نرم افزاری باشه با این روشی که الان انجام داده مشکل حل میشه
اگرم سخت افزاری باشه که فکر کنم از منم سخت افزاری هست باید یه طوری اون ناحیه رو جدا کنم اما دقیق نفهمیدم چطوری اینجوری که من خوندم وقتی مجدد پارتیشن بندی بشه خودش اون قسمت ها رو حذف میکنه اگه این مطلب درسته ایا همه برنامه های پارتیشن بندی همینجوری هستن ای با برنامه خاصی باید پارتیشن بندی کرد که بیخیال نواحی بد سکتور داره بشه؟
فقط چیزی که من دیر متوجه شدم این بود که توی همین تایپیک خوندم وقتی بد سکتور داره هارد باید سریع رفع بشه و گرنه مثل ترک شیشه همه نواحی هارد رو هم میگیره الان دو ماهی هست ویندوز بهم پیام میده چون اطلاعات خاصی روش نداشتم زیاد بهش توجه نمیکردم!!
کلا من برای درست شدن یا بهبود شرایط این هارد باید چه کارایی انجام بدم؟ و اینکه بعد از این اقدامات استفاده از این هارد مشکلی که نداره؟(منظورم این هست که از این بعد مثل چینی بند خورده میشه؟)
با تشکر

mrmmnb
09-10-2015, 22:46
حذف شود دوبار ارسال شد

Alishmas
13-10-2015, 00:42
سلام دوستان , مشکل این هارد چیه ؟ هارد لیتاپمه موقع نصب ویندوز هنگ میکنه , گفتن بهم که مشکل از هارده احتمالا
هارد رو الان زدم به pc , اطلاعات همه درایو ها غیر از درایو ویندوز میاد

mk367
13-10-2015, 05:47
سلام من اتفاق عجیبی برام یک از فولدرهام افتاده!
من تو یکی از درایوهام فولدری داشتم که توش فیلم بود خجم خدود 50-60 گیگ الان اون رو توی درایو نشون نمیده ؟ نمیدونم پاک شده یا چیز دیگه ولی جالبه حجم گلی درایو کم نشده و یعنی هر کاری بگید کردم حتی تو داس گشتم نبود !با نرم افزار ریکاوری درایو رو اسکن کرد اما پیدا نکرد!
تا اونجاییکه یادم میاد این مشکل بعد از این اتفاق افتاد که سیتمم هنک کرد ریست کردم (ویندوز 8.1 دازم) وفتی سیستم داشت بالا میومد خود ویندوز شروع کرد به اسکن کردن سیستم و رپیر کردنش بعد که ویندوز بالا اومد همه چی عادی بود و من چند روز بعدش متوجه شدم این فولدر غیب شده؟
الان بگید من چظوری این فولدر غیب شده رو پیدا کنم؟

GHAGHALEELEE
13-10-2015, 08:20
من تو یکی از درایوهام فولدری داشتم که توش فیلم بود خجم خدود 50-60 گیگ الان اون رو توی درایو نشون نمیده ؟ نمیدونم پاک شده یا چیز دیگه ولی جالبه حجم گلی درایو کم نشده و یعنی هر کاری بگید کردم حتی تو داس گشتم نبود !با نرم افزار ریکاوری درایو رو اسکن کرد اما پیدا نکرد!
تا اونجاییکه یادم میاد این مشکل بعد از این اتفاق افتاد که سیتمم هنک کرد ریست کردم (ویندوز 8.1 دازم) وفتی سیستم داشت بالا میومد خود ویندوز شروع کرد به اسکن کردن سیستم و رپیر کردنش بعد که ویندوز بالا اومد همه چی عادی بود و من چند روز بعدش متوجه شدم این فولدر غیب شده؟
شما یکبار با برنامه EaseUS.Data.Recovery.Wizard.Technician.9.0.0 کل درایو رو اسکن کنید احتمالا با این بتونید برگردونید. (برای من که هاردم ارور میداد موقع ورود به درایو جواب داد)

سلام دوستان , مشکل این هارد چیه ؟ هارد لیتاپمه موقع نصب ویندوز هنگ میکنه , گفتن بهم که مشکل از هارده احتمالا
هارد رو الان زدم به pc , اطلاعات همه درایو ها غیر از درایو ویندوز میاد
والا مشکل هارد شما بنظر خیلی جدی میاد.اساتید مهرداد و عطا باید نظر بدن ، شما خودتون فعلا تا نظر این دو بزرگوار دست به چیزی نزنید که یک وقت کل اطلاعات از بین بره.

ata.royalfalcon
13-10-2015, 13:00

سلام .

با توجه به توضیحاتی که دادید دو نکته مهم دیده میشود :

1. سیستم هنگ کرده و شما سیستم رو ریسیت کردید (خاموش کردن غیر اصولی) .
2. ویندوز بطور خودکار عملیات CHKDSK یا SCANDISK انجام داده .

گاهی اوقات بعلت خاموش کردن غیر اصولی سیستم یا جدا کردن فلش مموری یا هارد دیسک اکسترنال از سیستم بدون Safely remove کردن ، ویندوز عملیات CHKDSK روی هارد دیسک انجام میده تا هرگونه مشکلات احتمالی که در فایل سیستم و فایلهای موجود در آن وجود دارد برطرف شود ولی اگر با فایلهای مواجه بشود که قادر به ترمیم اونها نباشد همه رو پاک میکند و در فایل هایی با پسوند CHK قرار میدهد . احتمالاً به همین خاطر هست که اطلاعات مورد نظر رو پیدا نمیکنید ولی حجم کلی درایو تغییری نکرده .

در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده . بررسی کنید شاید بتونید اطلاعات مورد نظر رو پیدا کنید .

mk367
13-10-2015, 17:00
سلام .

با توجه به توضیحاتی که دادید دو نکته مهم دیده میشود :

1. سیستم هنگ کرده و شما سیستم رو ریسیت کردید (خاموش کردن غیر اصولی) .
2. ویندوز بطور خودکار عملیات CHKDSK یا SCANDISK انجام داده .

گاهی اوقات بعلت خاموش کردن غیر اصولی سیستم یا جدا کردن فلش مموری یا هارد دیسک اکسترنال از سیستم بدون Safely remove کردن ، ویندوز عملیات CHKDSK روی هارد دیسک انجام میده تا هرگونه مشکلات احتمالی که در فایل سیستم و فایلهای موجود در آن وجود دارد برطرف شود ولی اگر با فایلهای مواجه بشود که قادر به ترمیم اونها نباشد همه رو پاک میکند و در فایل هایی با پسوند CHK قرار میدهد . احتمالاً به همین خاطر هست که اطلاعات مورد نظر رو پیدا نمیکنید ولی حجم کلی درایو تغییری نکرده .

در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده . بررسی کنید شاید بتونید اطلاعات مورد نظر رو پیدا کنید .

از جوابتون ممنونم
در درایو مربوطه چند فولدر به اسم های found.001 , found .000 وجود داره من نمی تونم واردشون بشم چون ارور
میده access is denied
البته شاید اون فولد رتوی یکی از همین فایلها باشه شایدم نه! البته با نرم افزارهای که توی لینک شما بود اون درایو رو بررسی کردم ولی چیزی پیدا نکرد؟(البته نمی دونم می تونست توی فولدر های هایدن رو بگرده یا نه)
الان دیگه باید چیکار کنم؟

ata.royalfalcon
14-10-2015, 08:33
از جوابتون ممنونم
در درایو مربوطه چند فولدر به اسم های found.001 , found .000 وجود داره من نمی تونم واردشون بشم چون ارور
میده access is denied
البته شاید اون فولد رتوی یکی از همین فایلها باشه شایدم نه! البته با نرم افزارهای که توی لینک شما بود اون درایو رو بررسی کردم ولی چیزی پیدا نکرد؟(البته نمی دونم می تونست توی فولدر های هایدن رو بگرده یا نه)
الان دیگه باید چیکار کنم؟

داخل این فولدرها فایلهایی با پسوند CHK هم پیدا میشود . حجم این فولدرها رو چک کردید ؟ اگر دسترسی به این فولدرها ندارید با یوزر ادمین وارد بشید و ببینید میتونید به فولدرها دسترسی داشته باشید . در پست زیر هم نحوه فعال کردن یوزر ادمین توضیح دادم .

پس از دسترسی به محتوای این پوشه ها با هفت روش که اشاره شد بررسی کنید اطلاعات قابل بازیابی هست یا خیر .

babak316i
15-10-2015, 02:52
سلام
هارد سیستممو جدا کردم، بعد خواستم بزنمش به لپتاب و با لپتاب بالا بیارم که رفتم مبدل ساتا به usb خریدم و بار اول مبدلو که زدم به هارد سیستم، از محل اتصال کابل برق به هارد دود بلند شد و سریع جداش کردم.
الانم که دوباره به سیستم خودم وصل کردم بازم از همونجا (یجایی روی هارد نزدیک کابل برق) دود بلند شد با بوی سوختگی که سریع قعطش کردم.
بنظرتون چکار باید کنم؟ هاردم سوخته؟ درست میشه؟
اینم بگم که هاردو بدلیل اطلاعاتش بیرون نمیتونم ببرم جهت تعمیر

ata.royalfalcon
15-10-2015, 10:02

همانطوریکه خودتان هم میدونید چشمک زدن چراغ جلویی پس از Safely remove به معنی این هست که هارد دیسک به حالت Sleep رفته که Head در Head Parking هست و موتور هارد دیسک هم فعال نیست (نمیچرخد) . اگر تعداد Unsafe Shutdown بیشتر نشده بنظرم مشکلی نیست و میتونید از همین روش هم استفاده کنید .

من پیشنهاد میکنم آخرین ورژن برنامه های WD SmartWare و WD Drive Utillies رو از سایت (لینک زیر) دانلود و نصب کنید که حتی مدلهای قدیمی my book رو شناسایی میکنند و شاید مشکلتان برطرف بشه . البته برنامه های قبلی که نصب کرده بودید رو باید کاملاً پاک کنید (Uninstall) .

سایت میگه شما اجازه دسترسی به این صفحه رو ندارید

باید از فـیـلـتـر شکن استفاده کنید .

daeereza
17-10-2015, 14:15
سلام يك هارد 200 مگ قديمي دارم بخوبي كار ميكنه و بدسكتور هم نداره ولي برنامه تيون اين پيغام رو ميده.بنظرتون ميشه اين پيام رو بطور نرم افزاري يا سخت افزاري درست كرد؟
موفق باشيد
رضا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
17-10-2015, 16:16
سلام يك هارد 200 مگ قديمي دارم بخوبي كار ميكنه و بدسكتور هم نداره ولي برنامه تيون اين پيغام رو ميده.بنظرتون ميشه اين پيام رو بطور نرم افزاري يا سخت افزاري درست كرد؟
موفق باشيد
رضا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام .

این پیغام مربوط به بش از حد شدن دمای هارد دیسک هست . مطمئن بشید که داخل کیس بخوبی تهویه میشه . میتونید یک فن هم مقابل هارد دیسک بذارید ولی از اونجایی که بمرور زمان باعث جمع شدن گرد و خاک میشه باید هر چند وقت یکبار خاک گیری بشه .

EHSANRF
20-10-2015, 17:21
وضعیت هارد من! همش چندماهه خریدمش! نه تکون خورده نه چیزی، واقعا عجیبه! انگار حالتش بحرانیه!
جریان چیه؟
از چی میتونه باشه؟
امکان درست شدنش هست؟ :n03:

angello1920
21-10-2015, 12:26
سلام .
من لپ تاپ ایسوس دارم که یه مدت شده بود یه دفعه موس و صفحه اسکرین قفل می شد....دیشب لپ تاپ رو که روشن کردم صفحه خاموش شده بود و هیچی بالا نمیومد...فکر کنم سی پی یو یا قطعه ای سوخته... میخوام بدم لپ تاپ رو بیرون تعمیر کنن ولی یه مشکلی که هست اینه که من تمام عکسای خانوادگیم بعلاوه تمام اطلاعات تجارتی که می کنم داخل لپ تاپم هستن...شماره ی حسابای بانکیم رمزاشون و هزارتا اطلاعات دیگه که اگه دست کسی بیفته به دردسر میفتم...زنگ زدم به یکی دو نفر تعمیر کار موضوعو براشون توضیح دادم و گفتن مشکلی نیست و می تونن قبل تعمیر هارد رو در بیارن و به من بدن و اینجوری تمام اطلاعات شخصیم در امان هستش....ولی من چون سر رشته ای ندارم نمی دونم که واقعا با این کار دیگه اطلاعاتم محفوظ می مونه یا نه! از شما اساتید محترم راهنمایی می خوام...اگه هاردو در بیارن قبل تعمیر بهم بدن اطلاعات و عکسای خانوادگیم در امان هستن یا نه؟مثلا ممکن هست که توی رم لپ تاپ اطلاعات رو بتونن بازیابی بکنن؟ چون من شنیدم که توی رم اطلاعات به صورت موقتی ذخیره می مونن....اگه راهی هست که به ذهنتون می رسه قبل تعمیر برای حفظ اطلاعاتم انجام بدم راهنمایی بفرمایید...تشکر

ata.royalfalcon
21-10-2015, 14:59
وضعیت هارد من! همش چندماهه خریدمش! نه تکون خورده نه چیزی، واقعا عجیبه! انگار حالتش بحرانیه!
جریان چیه؟
از چی میتونه باشه؟
امکان درست شدنش هست؟ :n03:

مورد BE مربوط به دمای هارد دیسک هست که در پست قبلی خودتان هم (10364# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) این مسئله رو توضیح دادم .
در مورد C7 در پست 8536# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک بطور کامل توضیح دادم .
در مورد BE هم در این پست 4# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیحاتی دادم .

سلام .
من لپ تاپ ایسوس دارم که یه مدت شده بود یه دفعه موس و صفحه اسکرین قفل می شد....دیشب لپ تاپ رو که روشن کردم صفحه خاموش شده بود و هیچی بالا نمیومد...فکر کنم سی پی یو یا قطعه ای سوخته... میخوام بدم لپ تاپ رو بیرون تعمیر کنن ولی یه مشکلی که هست اینه که من تمام عکسای خانوادگیم بعلاوه تمام اطلاعات تجارتی که می کنم داخل لپ تاپم هستن...شماره ی حسابای بانکیم رمزاشون و هزارتا اطلاعات دیگه که اگه دست کسی بیفته به دردسر میفتم...زنگ زدم به یکی دو نفر تعمیر کار موضوعو براشون توضیح دادم و گفتن مشکلی نیست و می تونن قبل تعمیر هارد رو در بیارن و به من بدن و اینجوری تمام اطلاعات شخصیم در امان هستش....ولی من چون سر رشته ای ندارم نمی دونم که واقعا با این کار دیگه اطلاعاتم محفوظ می مونه یا نه! از شما اساتید محترم راهنمایی می خوام...اگه هاردو در بیارن قبل تعمیر بهم بدن اطلاعات و عکسای خانوادگیم در امان هستن یا نه؟مثلا ممکن هست که توی رم لپ تاپ اطلاعات رو بتونن بازیابی بکنن؟ چون من شنیدم که توی رم اطلاعات به صورت موقتی ذخیره می مونن....اگه راهی هست که به ذهنتون می رسه قبل تعمیر برای حفظ اطلاعاتم انجام بدم راهنمایی بفرمایید...تشکر

سلام .

هارد دیسک رو از لپتاپ خارج کنید و پیش خودتان نگهداری کنید و لازم نیست نگران چیزی باشید .

EHSANRF
21-10-2015, 16:26
سپاس ولی بنده یه مشکلی که دارم اینه هاردم 2.5 تراش پره! و چک کردن با hd regenerator و اون یکی نرم افزار فک کنم یه ماهی طول بکشه :n03:
عملکرد هارد هیچ مشکلی نداره، به نظرتون بدمش تعمیر؟

بحث اصلی روی ارور B8 هست که توضیح ندادین برادر

ata.royalfalcon
21-10-2015, 19:46
سپاس ولی بنده یه مشکلی که دارم اینه هاردم 2.5 تراش پره! و چک کردن با hd regenerator و اون یکی نرم افزار فک کنم یه ماهی طول بکشه :n03:

بحث اصلی روی ارور B8 هست که توضیح ندادین برادر

و چک کردن با hd regenerator ...

در همان پست ، گفته بودم که اگر بدسکتوری پیدا بشه (که یکی از عوامل ایجاد بدسکتوریهای به اصطلاح نرم افزاری وجود خطا در CRC Code هست) میتونید از این برنامه استفاده کنید . ولی ظاهراً مشکل بدسکتوری دیده نمیشه و در نتیجه لزومی به انجام اینکار نیست .

... و اون یکی نرم افزار فک کنم یه ماهی طول بکشه

ساده ترین و مطمئن ترین راه این هست که هارد دیسک رو روی سیستم دیگه نصب و به مدت چندروز تست کنید و ببینید باز هم مقدار CRC Error افزایش پیدا میکنه یا خیر . اگر افزایشی نداشت قطعاً مشکل از طرف سیستمتان هست . مثلاً کابل و کانکتورهای نامرغوب و یا حتی وجود مشکل در Southbridge مادربرد .

ضمناً اگر هارد دیسک رو به کنترلر غیر اصلی که برای افزایش پورتهای SATA روی مادربرد نصب میشه وصل کردید حتماً جدا و متصل کنید به کانکتورهای متعلق به چیپست اصلی مادربرد . این نکته مهمی هست و حتی یکی از کاربرهای همین انجمن با این مورد روبرو شده بود که با جابجا کردن پورتهای SATA مشکل افزایش در تعداد خطاهای CRC برطرف شد .

بحث اصلی روی ارور B8 هست که توضیح ندادین

این خطا باید به نوعی تحت تاثیر همین CRC Error باشه (طبق تعریفی که لینکشو گذاشته بودم) .

مشکل CRC Error ها فقط به خاطر هارد دیسک نیست و بهتره که اول روی یه سیستم دیگه تست کنید . اینطوری میتونید مطمئن بشید هارد دیسک مشکل داره که بهتر هست به گارانتی ارسال کنید یا اینکه مشکل از طرف سیستم هست .

aluminum
22-10-2015, 06:22
جای دیگه ای پیدا نکردم برای پرسیدن این سوال:n29:
آیا برای خاموش و یا استنبای کردن هاردهای یک سیستم تنظیمات خاصی باید انجام بدم یا اینکه این کار اتوماتیک انجام میشه

- - - Updated - - -

آیا برای خاموش و یا استنبای کردن هاردهای یک سیستم تنظیمات خاصی باید انجام بدم یا اینکه این کار اتوماتیک انجام میشه

ata.royalfalcon
22-10-2015, 11:56

در بعضی از مدلها مثل WD Green اینکار بطور اتوماتیک انجام میشه . تا اونجایی که میدونم پیشفرض بعد از 8 ثانیه بیکاری هارد دیسک Sleep میشه . برای تغییر دادن این مقدار ، میتونید از برنامه WDIDLE3 استفاده کنید که در پست زیر توضیحاتی دادم .

برای هارد دیسکهای دیگه که از قابلیت APM پشتیبانی میکنند (از قسمت Info برنامه HD Tune میتونید متوجه بشید) از Power Option ویندوز یا هر سیستم عامل دیگه استفاده کنید .

kamand1990
22-10-2015, 15:08
سلام! برای فلش ام مشکلی پیش اومده!زمانی که به کامپیوتر زدم سالم بود!ولی وقتی به سیستم دیگه ای فلش رو زدم،فایل هایی باز شد که البته نمیشد روشون کلیک کرد!سعی کردم با اسکن و ویروس کش،درستش کنم!ولی بعد از این که یک بار دیگه فلش رو به ککامپیوتر زدم،کلا فلش باز نشد!حتی حجم آ هم معلوم نمیشود!و اسکن هم نمیشه!چون اررو میدهد که فلش باز نمیشود!
خطاها:is not accessible
بعد از آنکه مرحله ی run یا properties را رفتم که مشکل حل شود!این خطا وارد شد:
The Dick Check Could not Performed because

windows can not access the disk
میشه مشکل حل بشه یا نه؟!

Farbod.music
25-10-2015, 19:42
سلام یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 500 دارم وقتی به سیستم وصل میکنم دیگه درایوش بالا نمیاد یعنی میاد اما قابل استفاده نیست

درایو N هستش
چراغ روی هارد هم به سرعت چشمک میزنه
زمانی این اتفاقی افتاد که 13 گیگ رو از فایل rar استخراج میکردم و بعد هنگ کرد و بعد هارد رو جدا کردم و دوباره وصل کردم اطلاعات اومد اما اون پوشه ساخته شده دیگه پاک نمیشد و ارور میداد دوباره جدا کردم و وصل کردم که دیگه نیومد...
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم .

Farbod.music
25-10-2015, 19:47
سلام یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 500 دارم وقتی به سیستم وصل میکنم دیگه درایوش بالا نمیاد یعنی میاد اما قابل استفاده نیست

درایو N هستش
چراغ روی هارد هم به سرعت چشمک میزنه
زمانی این اتفاقی افتاد که 13 گیگ رو از فایل rar استخراج میکردم و بعد هنگ کرد و بعد هارد رو جدا کردم و دوباره وصل کردم اطلاعات اومد اما اون پوشه ساخته شده دیگه پاک نمیشد و ارور میداد دوباره جدا کردم و وصل کردم که دیگه نیومد...
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم .

الان که داشتم مینوشتم یک بار قطع و وصل کردم هارد رو و به طرز عجیبی اجرا شد تونستم از تب هلت عکس بگیرم
مشکل چیه هر چند وقت یه بار این داستان رو باش دارم:n28:

hamedsarvar
28-10-2015, 19:08
سلام یه مدتی است که هاردم در حین روشن بودن سیستم گیر میکنه یا وقتی که یه فایلی مثلا یه ویدیو که بازمیکنم یه صدای چق خفیف میزنه و هنگ میکنه چراغش خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه و از هنگ در میاد کابل برق و دیتا هارد رو که یه بار در میارم میزنم جا درست میشه نمیدونم مشکلش چیه هاردم سیکیت هست میتونید راهنمایی کنیدممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام یه مدتی است که هاردم در حین روشن بودن سیستم گیر میکنه یا وقتی که یه فایلی مثلا یه ویدیو که بازمیکنم یه صدای چق خفیف میزنه و هنگ میکنه چراغش خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه و از هنگ در میاد کابل برق و دیتا هارد رو که یه بار در میارم میزنم جا درست میشه نمیدونم مشکلش چیه هاردم سیکیت هست میتونید راهنمایی کنیدممنون میشم

mk367
30-10-2015, 22:47
سلام یه هارد سیگیت دارم کلا خیلی ناز نارنجی ! برق قطع بشه یا هنک کنه مجبور شم ریست کنم بالا که میاد یه سری از فایلها رو نابود می کنه؟
یه عکس ازش میزام بهم بگید الان اوضاش چطوریه و باید چیکارش کنم؟

Dark-man
30-10-2015, 23:15
سلام
دوسان من یک سیستم سرور وی ام داشتم با esxi 5 که متاسفانه هاردش سوخت
دادم بیرون برام درست کنن و بازیابی کنن ..
طرف تمام 4 سیستم عامل را روی یک هارد دیگر برگردوند و کامل بدون مشکل اجرا می شن .
فقط تنها مشکل اینه که سرور اکتیو که بود توش درایو d و e اطلاعات نداشت و می زد باید فرمت کنی تا باز شه
یک بار دیگه دادم بهش خود هارد خرابرو درست کرد و گفت اوکی شده ولی خود هارد را که وصل می کنم سیستم کامل بالا می اد و پینگesxi را هم دارم ولی نه با وب بیس نه با برنامه vsphere نمیتونم کانکت شم ...
می خواستم ببینم راهی هست من اطلاعات این هارد را بر روی ویندوز ببینم تا بتونم بردارم اون فایل ها را
ممنون میشم راهنمایی کنید
خیلی مهمه برام

gogoli85
31-10-2015, 14:41
سلام من یک هارد WD My Book 2 TB دارم که چند روز پیش RAW شد
دیشب با نرم افزار EaseUS Data Recovery اسکن کردم و چیزی پیدا نشد در حالی که قبلا اسکن میکردم فایل هام میومد
هارد رو یک بار از سیستم جدا کردم و دوباره وصل کردم حالا دیگه کلا هاردم توی My Computer نشون داده نمیشه
تو Disk Management ویندوز Unallocated مینویسه و تو MiniTool Partition Wizard مینویسه Bad Disk
چیکار کنم درست بشه؟

FARSHIDDD
03-11-2015, 10:54
سلام
چند وقت پیش جابجایی داشتم و هارد رو از کیس باز کردم که صدمه نبینه
اما وقتی بستمش دیگه بالا نیومد
الان دیتیکت میشه و در DEVISE MANAGER هم شناخته میشه اما صداش یکم بد شده و دسترسی به درایوها هم ندارم
وقتی به قسمت Disk management میرم یا با نرم افزارمیخوام شناساییش کنم کلا سیستم هنگ میکنه و مجبورمیشم کابلشو بکشم
لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی بکنه
صدای هارد و تصویر مدلش رو قرار میدم
تصویر

صداها

- - - Updated - - -

gogoli85
03-11-2015, 14:04
سلام من یک هارد WD My Book 2 TB دارم که چند روز پیش RAW شد
دیشب با نرم افزار EaseUS Data Recovery اسکن کردم و چیزی پیدا نشد در حالی که قبلا اسکن میکردم فایل هام میومد
هارد رو یک بار از سیستم جدا کردم و دوباره وصل کردم حالا دیگه کلا هاردم توی My Computer نشون داده نمیشه
تو Disk Management ویندوز Unallocated مینویسه و تو MiniTool Partition Wizard مینویسه Bad Disk
چیکار کنم درست بشه؟

این هم تصاویر Partition Wizard و Disk Management :

EhsanCPU
03-11-2015, 15:28
سلام
الان دیتیکت میشه و در DEVISE MANAGER هم شناخته میشه اما صداش یکم بد شده و دسترسی به درایوها هم ندارم
وقتی به قسمت Disk management میرم یا با نرم افزارمیخوام شناساییش کنم کلا سیستم هنگ میکنه و مجبورمیشم کابلشو بکشم
تصویر
صداها

- - - Updated - - -
سلام دوست عزیز
لینک صدا ها مشکل داره دانلود نمیشه notfound میزنه
به نظر من نیازی نبود هاردتون رو از توی کیس باز کنین فقط باید کیس رو با احتیاط حمل میکردین
هاردتون ضربه و یا تکان شدید نخورده ؟
صداش شبیه تق تق یا کلیک کردن هست ؟

EHSANRF
03-11-2015, 15:36
سلام یه هارد اکسترنال 500 سونی هست
I/O Error میداد
تونستم تمام اطلاعاتش رو ریکاوری کنم
وصلش میکنی سیستم کمی هنگ میکنه و 5 دقیقه طول میکشه MY Computer باز شه
Raw شده!
توی دیوایس منیجر هستش
تو ویندوز فقط شکلش هست و باز نمیشه ارور I/O میده
بالای 20 نرم افزار تست کردم نه فرمت میشه، نه ریبیلد پارتیشن تیبل میشه، نه هیچی
توی تست دیسک هم ارور رایت میده
با لینوکس و بوت ویندوز و هر چی که فکرشو کردم جواب نداد
راهکار میدین؟

FARSHIDDD
03-11-2015, 16:51
سلام دوست عزیز
لینک صدا ها مشکل داره دانلود نمیشه notfound میزنه
به نظر من نیازی نبود هاردتون رو از توی کیس باز کنین فقط باید کیس رو با احتیاط حمل میکردین
هاردتون ضربه و یا تکان شدید نخورده ؟
صداش شبیه تق تق یا کلیک کردن هست ؟

سلام
صداش شبیه کلیکه با فاصله تقریبا 5 ثانیه است
نه ضربه خورده نه تکون شدید

EhsanCPU
03-11-2015, 18:02
سلام
صداش شبیه کلیکه با فاصله تقریبا 5 ثانیه است
نه ضربه خورده نه تکون شدید
امکانش براتون هست که از Disk Management عکس بزارین

FARSHIDDD
04-11-2015, 14:21
امکانش براتون هست که از Disk Management عکس بزارین
داخل Disk Management که میرم سیستم هنگ میکنه ولی داخل دیوایس منیجر کامل میشناسه اون رو
اما قبلا با مبدل که برق رو مستقیم به موتور داده بود یکی از دوستان داخل Disk Management بهمراه درایوها شناخته میشد
برآورد دوستمون خرابی برد هارد بود

صداها

Tohid
05-11-2015, 20:28
سلام
هارد سامسونگ اینترنال ساتا 500 گیگ روی سیستم pc دارم..
سیستم روشن گذاشتم برای دانلود و از محل کارم خارج شدم.
وقتی برگشتم دیدم سیستم خاموش شده ...و وقتی سیستم روشن کردم سیستم هنگ بود و اصلا ویندوز بالا نمی اومد...
هارد جدا کردم و جداگانه بهش برق دادم...به مدت 5 ثانیه یه صدایی خیلی ضعیفی ویژژژژژژ از داخل هارد می یاد و قطع میشه ... و تا4-5 بار این اتفاق می افته..
ایراد از چی می تونه باشه؟؟؟

banii
05-11-2015, 20:49

درود .

چیکار کنم دوستان ؟!

اولا که کسی زیاد ما رو تحویل نگرفت ...

دوما امروز باز دوباره وصلش کردم و این دفعه شناختش !
اون مشگل از چی بوده ؟ یعنی الان حل شد خود به خود ؟! :blink:

ناگفته نماند که با همین لپتاپ خودم و با ویندوز 8.1 ...

mk367
08-11-2015, 02:08
[QUOTE=mk367;8734708]سلام یه هارد سیگیت دارم کلا خیلی ناز نارنجی ! برق قطع بشه یا هنک کنه مجبور شم ریست کنم بالا که میاد یه سری از فایلها رو نابود می کنه؟

من منتظر جوابم لطفا!!

ata.royalfalcon
08-11-2015, 09:01
سلام یه هارد سیگیت دارم کلا خیلی ناز نارنجی ! برق قطع بشه یا هنک کنه مجبور شم ریست کنم بالا که میاد یه سری از فایلها رو نابود می کنه؟

من منتظر جوابم لطفا!!

دلیل از بین رفتن اطلاعات در پست 10358# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک توضیح دادم . ضمناً در لینوکس تست کردم و میتونستم به پوشه هایی مثل found.001 , found.000 دسترسی داشته باشم که شاید بتونید با یکی از هفت روش گفته شده اطلاعات رو بازیابی کنید .

قطعی مداوم برق میتونه باعث خرابی اجزاء سیستم بشه اگر امکانش هست UPS تهیه کنید ، همچنین هنگ کردن سیستم علتهای مختلفی داره که باید تک تک اجزاء سیستم تست بشوند ولی اگر میخواهید مطمئن بشید مشکل از هارد دیسک هست یا خیر میتونید به یه سیستم دیگه متصل و چند روز تست کنید و ببینید بازهم مشکل هنگی دارید یا خیر .

اون مورد C5 رو شاید بتونید با برنامه HDD regenerator فیکس کنید ولی توصیه میکنم قبل از هرکاری از اطلاعات مهم یه کپی اطلاعات مهم بگیرید چون ممکن هست بخاطر فشاری که به هارد دیسک وارد میشه وضعیت بدتر بشه . برای مورد 05 نمیتونید کاری انجام بدید و اگر به مرور زمان تعدادش بیشتر میشه که ظاهراً هم همینطور هست حتماً میبایستی تعویض کنید (بهتر هست به گارانتی ارسال بشه) .

FARSHIDDD
08-11-2015, 09:22
QUOTE=FARSHIDDD;8736404]سلام
تصویر

- - - Updated - - -[/QUOTE]

داخل Disk Management که میرم سیستم هنگ میکنه ولی داخل دیوایس منیجر کامل میشناسه اون رو
اما قبلا با مبدل که برق رو مستقیم به موتور داده بود یکی از دوستان داخل Disk Management بهمراه درایوها شناخته میشد
برآورد دوستمون خرابی برد هارد بود

صداها

sahebkhan
09-11-2015, 22:26
سلام... من یه لب تاب HP Pavilion TS SleekBook 15 دارم مشکلش این بود که زیاد هنگ میکرد و الکی هنگ میکرد!!! مثلآ یه پوشه ای رو باز میکردی یا داشتی فیلم نگا میکردی هنگ میکرد و باید با کلید پاور خاموش میکردی...شهر ما هم کوچکه بردم به یه تعمییر کار نشون دادم گفت هاردش رو فرمت کردم و ویندوز 8 زدم منم نگا کردم دیدم که بازم هنگ میکنه مثل اول نبود ولی بازم هنگ میکرد دادم دوباره ویندوز زد ولی ایندفعه ویندوز 7 زد نگاش کردم بازم هنگ میکرد ولی مثل اول نبود یکم سرعتش بالاتر بود ولی بازم هنگ میکرد... الان موندم چیکارش کنم ... تعمییر کاره گفت مشکل سخت افزاری داره ما هم وسایلشو نداریم که بازش کنیم .... میخواستم بپرسم اگه شما نطری چیزی دارین بگید.... تشکر

banii
12-11-2015, 12:49
دوستان خسته نباشید ...
بنده به منظور نصب سیستم عامل لینوکس/اوبونتو در کنار ویندوز در شب گذشته عملیات پارتیشن بندی داشتم و اتفاقاتی افتاد که در انجمن لینوکس شرح دادم
اگر شما هم نظری در مورد هارد داشتید ممنون میشم بفرمایید
نگران هارد هستم که نکنه بهش آسیب رسونده باشم !

Tohid
12-11-2015, 20:15
سلام
هارد سامسونگ اینترنال ساتا 500 گیگ روی سیستم pc دارم..
سیستم روشن گذاشتم برای دانلود و از محل کارم خارج شدم.
وقتی برگشتم دیدم سیستم خاموش شده ...و وقتی سیستم روشن کردم سیستم هنگ بود و اصلا ویندوز بالا نمی اومد...
هارد جدا کردم و جداگانه بهش برق دادم...به مدت 5 ثانیه یه صدایی خیلی ضعیفی ویژژژژژژ از داخل هارد می یاد و قطع میشه ... و تا4-5 بار این اتفاق می افته..
ایراد از چی می تونه باشه؟؟؟

هارد مشکلش معلوم شد...
باید جراحی بشه...معمولا هزینه چقدره؟؟؟
این مرکز به من قیمت 400 هزار تومان داده.....

EhsanCPU
12-11-2015, 21:09
هارد مشکلش معلوم شد...
باید جراحی بشه...معمولا هزینه چقدره؟؟؟
این مرکز به من قیمت 400 هزار تومان داده.....

ببینید برای جراحی هارد به هارد مشابه نیازه تا از قطعات هارد مشابه مثل هد برای جایگزین کردن در هارد خراب استفاده بشه و هارد رو تعمیر و اطلاعات رو بازیابی کرد
این قیمتی که گفتین با هارد مشابه هست یا هزینه هارد مشابه هم بهش اضافه میشه ؟

Tohid
12-11-2015, 22:39
با هزینه هارد و ریکاوری باید باشه... چون به من گفتند که هارد بیارید براتون داخل هارد جدید ریخته بشه..البته مبلغ باید پزداخت بشه...

aMir_amiri_rad
14-11-2015, 02:24
سلام
من دو ساله که یه هارد اکسترنال یک ترابایت مدل وسترند دیجیتال دارم
توی این دو سال هیچ مشکلی براش پیش نیومد
ولی الان دو بار تا حالا یه مشکلی عجیبی پیش میاد . به لپ تاپ که وصل میکنمش صدای وصل شدنش میاد و از صدای تق تق هارد مشخصه که اونم داره کار میکنه ولی درایو بالا نمیاد
این مشکل اولین بار که پیش اومد توی چند تا سیستم تست کردم همینطوری بود، سیم رابطشو عوض کردم فرقی نکرد ولی چند روز بعدش به طرز معجره اسایی درایوش بالا ومد :|
الان دوباره این مشکل پیش اومده و همچنان درایوش بالا نمیاد

میخواستم بدونم راهی داره که میزون بشه؟؟؟؟؟ :n35:

TS.datarecovery
22-11-2015, 23:42
سلام , میتونی از کانون هارد ایران کمک بگیری , 021-66961427 __________________________________

vahidreza725
27-11-2015, 10:32
سلام
یه هارد سه ترا بایت وسترن دارم
هنگام بک آپ گرفتن dd در لینوکس ،کامپیوترم هنگ کرد و دیگه هاردمو نشون نداد
بصورت unllocated شد
با ابزار Minitool Partition Wizard 9.1 و طبق آموزش که در همین انجمن گفته شده ریکاوری کردم
تو توضیحات هارد هم میگه 1 گیگ پر هس و 2گیگ خالی
حالا هارد تو دیسک منیجمنت بصورت raw نشون داده میشه و باز نمیشه..کلی اطلاعات مهم دارم ،لطفا کمک کنیدددد

Moh3nRezaei
27-11-2015, 21:36
سلام
پارتیشن مجیکک نصب کردم.
هی پیغام میداد فولان قسمت از هارد قابل خوندن نیست . باید ریپیر بشه . اوکی؟ منم میزدم اوکی
ولی الان ویندوز دوتا از درایوام رو نشون نمیده
مشکل چیه. اطلاعاتشون برام مهمه. چیکارکنم برگردن :(

ata.royalfalcon
28-11-2015, 09:14
سلام
یه هارد سه ترا بایت وسترن دارم
هنگام بک آپ گرفتن dd در لینوکس ،کامپیوترم هنگ کرد و دیگه هاردمو نشون نداد
بصورت unllocated شد
با ابزار Minitool Partition Wizard 9.1 و طبق آموزش که در همین انجمن گفته شده ریکاوری کردم
تو توضیحات هارد هم میگه 1 گیگ پر هس و 2گیگ خالی
حالا هارد تو دیسک منیجمنت بصورت raw نشون داده میشه و باز نمیشه..کلی اطلاعات مهم دارم ،لطفا کمک کنیدددد

سلام .

برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional رو تست کنید . شاید بتونید اطلاعات مورد نظرتون رو از این پارتیشن Raw شده بازیابی کنید .

آموزش در پست دوم تاپیک زیر موجوده .

Moh3nRezaei
28-11-2015, 12:41
سلام
پارتیشن مجیکک نصب کردم.
هی پیغام میداد فولان قسمت از هارد قابل خوندن نیست . باید ریپیر بشه . اوکی؟ منم میزدم اوکی
ولی الان ویندوز دوتا از درایوام رو نشون نمیده
مشکل چیه. اطلاعاتشون برام مهمه. چیکارکنم برگردن :(

با نرم افزار اکتیو پارتیشن ریکاوری میتونم فایل ها و درایوهامو ببینم
چیکار کنم که درایو هام برگرده تو لیست درایو های ویندوز
MBR خراب شده ؟ یا پارتیشن تیبل ؟
چیجوری تعمیرش کنم؟
کسی هست ؟

ata.royalfalcon
28-11-2015, 13:41
با نرم افزار اکتیو پارتیشن ریکاوری میتونم فایل ها و درایوهامو ببینم
چیکار کنم که درایو هام برگرده تو لیست درایو های ویندوز
MBR خراب شده ؟ یا پارتیشن تیبل ؟
چیجوری تعمیرش کنم؟

کسی هست ؟

پست اول تاپیک زیر رو مطالعه کنید و ببینید میتونید پارتیشنها رو با استفاده از برنامه MiniTool Partition Wizard بازیابی کنید ؟

اگر مشکل برطرف نشد باید سعی کنید تک تک فایلها رو بازیابی و روی فضای دیگه ذخیره کنید . برای اینکار میتونید از برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional استفاده کنید. آموزش هم در پست دوم تاپیک بالا موجوده (ترجیحاً از همین روش استفاده کنید) .

پارتیشن مجیک هم نرم افزار قدیمی هست و سعی کنید دیگه ازش استفاده نکنید .

Moh3nRezaei
28-11-2015, 15:35
پست اول تاپیک زیر رو مطالعه کنید و ببینید میتونید پارتیشنها رو با استفاده از برنامه MiniTool Partition Wizard بازیابی کنید ؟

اگر مشکل برطرف نشد باید سعی کنید تک تک فایلها رو بازیابی و روی فضای دیگه ذخیره کنید . برای اینکار میتونید از برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional استفاده کنید. آموزش هم در پست دوم تاپیک بالا موجوده (ترجیحاً از همین روش استفاده کنید) .

پارتیشن مجیک هم نرم افزار قدیمی هست و سعی کنید دیگه ازش استفاده نکنید .

ممنونم
استفاده کردم. قبل از اینکه ریکاوری پارتیشن بکنم
درایوهام مشخص بوده و محتویاتشون هم همینطور
منتها باز ریکاوری پارتیشن کردم . بازهمونا روانتخاب کردم
الان باید چیکارکنم؟
هرچی هم سعی میکنم برا هرکدوم یه drive letter بزارم نمیشه .

مشکل من اینه که تو ویندوز نمایش داده نمیشه
جیکار باید بکنم . نمیخام به ریکاوری تک تک فایلهام برسم .

Moh3nRezaei
28-11-2015, 16:11
اشتباها تکراری شد.

ata.royalfalcon
28-11-2015, 16:58
ممنونم
استفاده کردم. قبل از اینکه ریکاوری پارتیشن بکنم
درایوهام مشخص بوده و محتویاتشون هم همینطور
منتها باز ریکاوری پارتیشن کردم . بازهمونا روانتخاب کردم
الان باید چیکارکنم؟
هرچی هم سعی میکنم برا هرکدوم یه drive letter بزارم نمیشه .

مشکل من اینه که تو ویندوز نمایش داده نمیشه
جیکار باید بکنم . نمیخام به ریکاوری تک تک فایلهام برسم .

Disk management ویندوز رو تست کنید و ببینید میتونید Letter بذارید ؟ دقیقاً چه Errorـی میده موقع letter گذاشتن ؟

Moh3nRezaei
28-11-2015, 17:25
Disk management ویندوز رو تست کنید و ببینید میتونید Letter بذارید ؟ دقیقاً چه Errorـی میده موقع letter گذاشتن ؟

با نرم افزاری Mini tools partition هیچ خطایی نمیده. وقتی که روی درایو ها اسم میگذارم و اپلای رو میزنم. تو یک پروگرس بار نشون میده که انجام میشه . بعد از بسته شدن پنجره . باز هیچ لتتری نداره.

در خود ویندوز هم که انجام میدم . این خطا رو میده . البته تو منوی ویو که میرم رفرش دیسک و اسکن دیسک هم میزنم. و سیستمم هم بارها ریستارت شده . یک بار هم درایو سی رو چک دیسک فول کردم.

احتمالا برا رجیستری نیست ؟
یه تغییراتی تو رجیستری داده بودم که بتونم یه فلش مموری که رایت پروتکتتد شده بود رو بتونم فرمتش کنم. اونم نشد.

ata.royalfalcon
28-11-2015, 19:08
با نرم افزاری Mini tools partition هیچ خطایی نمیده. وقتی که روی درایو ها اسم میگذارم و اپلای رو میزنم. تو یک پروگرس بار نشون میده که انجام میشه . بعد از بسته شدن پنجره . باز هیچ لتتری نداره.

در خود ویندوز هم که انجام میدم . این خطا رو میده . البته تو منوی ویو که میرم رفرش دیسک و اسکن دیسک هم میزنم. و سیستمم هم بارها ریستارت شده . یک بار هم درایو سی رو چک دیسک فول کردم.

احتمالا برا رجیستری نیست ؟
یه تغییراتی تو رجیستری داده بودم که بتونم یه فلش مموری که رایت پروتکتتد شده بود رو بتونم فرمتش کنم. اونم نشد.

1. ارتباطی با رجیستری نداره ، ولی بازهم اگر میخواهید مطمئن بشید میتونید دوباره ویندوز نصب کنید .
2. وضعیت پارتیشن در برنامه Disk management ویندوز با برنامه MiniTool Partition Wizard کاملاً متفاوت هست . مطمئن هستید که مراحل رو درست انجام دادید ؟ (در برنامه Mini Tool) .
3. میتونید برنامه های دیگه ای رو هم تست کنید (مثلاً برنامه Acronis Recovery Expert) ولی ممکن هست وضعیت بدتر بشه و اطلاعات به مخاطره بیفته . من توصیه میکنم وقت بذارید و فایلها رو تک تک بازیابی و روی هارد دیسک دیگه ذخیره کنید .

behnam.pur
28-11-2015, 19:42
با سلام خدمت دوستانه عزیز

بنده امروز یه هارد یک ترا مدله ADATA HD650 خریداری کردم رویه تلوزیون شناسایی میشه .. به پورت عقبه کیس هم که متصل میکنم شناسایی میشه و داخل Device manager هم نمایش میده ولی داخل Disk management و مای کامپیوتر نمایش داده نمیشه

خوش حال میشم کمکم کنید اینم عکساش

Moh3nRezaei
28-11-2015, 23:27
1. ارتباطی با رجیستری نداره ، ولی بازهم اگر میخواهید مطمئن بشید میتونید دوباره ویندوز نصب کنید .
2. وضعیت پارتیشن در برنامه Disk management ویندوز با برنامه MiniTool Partition Wizard کاملاً متفاوت هست . مطمئن هستید که مراحل رو درست انجام دادید ؟ (در برنامه Mini Tool) .
3. میتونید برنامه های دیگه ای رو هم تست کنید (مثلاً برنامه Acronis Recovery Expert) ولی ممکن هست وضعیت بدتر بشه و اطلاعات به مخاطره بیفته . من توصیه میکنم وقت بذارید و فایلها رو تک تک بازیابی و روی هارد دیسک دیگه ذخیره کنید .
در مینی تولز . عکسی که گذاشتم مشخصه پارتیشنهامو دارم. یعنی کاری که ریکاوری پارتیشن میکنه همینه دیگه ؟
ولی خب نمیدونم چطور اون FAT یا جدول تقسیم بندی درایو هار و تو ویندوز Fix بکنم .

bijandarbari
29-11-2015, 00:45
سلام

هارد من ضربه خورده.( هارد هیتاچی )
الان وضعیتش اینطوریه:
به نظر شما وضعیتش چقدر خطرناکه؟؟

ata.royalfalcon
29-11-2015, 17:02
سلام

هارد من ضربه خورده.( هارد هیتاچی )
الان وضعیتش اینطوریه:
به نظر شما وضعیتش چقدر خطرناکه؟؟

سلام .

به هارد دیسکهای ضربه خورده نمیشه اطمینان کرد . اگر اطلاعات مهمی دارید توصیه میکنم منتقل کنید به یه هارد دیسک سالم .

aalarma
30-11-2015, 07:01
سلام هارد من به این روز افتاد و من با hdd reg تحت داس اسکن کردمش و اونهم بد سکتور ها رو شناخت و ریکاور کرد اما وضیت تو برنامه فرقی نکرده و همون تعداد بد سکتور رو نشون میده. البته من روی هاردم فضای کمی دارم یعنی یک درایو 2 گیگ جا داره و اونیکی 10 گیگ و آخری هم پره. ممکنه از این کم جایی باشه که ریپیر نشده؟

الان من چیکار باید بکنم؟ گرفتار شدیم...

- - - Updated - - -

mk367
30-11-2015, 19:49
سلام بعد از اینکه سیستمم هنک کردو مجبور به ریست اون شدم دیگه هارد اصلی ام بالا نمیاد
با هزار بدبختی بالا اوردم از روی هارد قبلی ام

بگید این هارد رو چکار کنم؟؟؟

ata.royalfalcon
01-12-2015, 08:01
سلام بعد از اینکه سیستمم هنک کردو مجبور به ریست اون شدم دیگه هارد اصلی ام بالا نمیاد
با هزار بدبختی بالا اوردم از روی هارد قبلی ام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بگید این هارد رو چکار کنم؟؟؟

سلام .

اگر کپی گرفتن از اطلاعات هنوز امکانپذیر هست پس سریعاً اطلاعات رو به جای دیگه کپی و این هارد دیسک رو به گارانتی ارسال کنید .

mk367
01-12-2015, 16:00
سلام .

اگر کپی گرفتن از اطلاعات هنوز امکانپذیر هست پس سریعاً اطلاعات رو به جای دیگه کپی و این هارد دیسک رو به گارانتی ارسال کنید .

ما توی شهرستانیم امکان بردن برای گارانتی نیس.. بخوایم برفستیمم که حالا حالا ها بر نمیگردونن....امکانش هست خودمون درستش کنیم مثلا با نرم افزار hdd regrenatoیا چیزی دیگه ای؟؟

ata.royalfalcon
01-12-2015, 18:19
ما توی شهرستانیم امکان بردن برای گارانتی نیس.. بخوایم برفستیمم که حالا حالا ها بر نمیگردونن....امکانش هست خودمون درستش کنیم مثلا با نرم افزار hdd regrenatoیا چیزی دیگه ای؟؟

من چند پست قبلی شما رو مجدداً مطالعه کردم ؛ وضعیت هارد دیسک نسبت به گذشته بدتر شده و مطمئن باشید برنامه های مختلف از جمله HDD regenerator کمکی به این هارد دیسک نمیکند . پس اولین کاری که باید انجام بدید منتقل کردن کلیه اطلاعات به یک هارد دیسک سالم هست ، قبل از اینکه وضعیت هارد دیسک به حدی برسه که دیگه نتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید.

amir200812
02-12-2015, 12:26
سلام
یه هارد 2.5 اینچ 250 گیگ هست که وضعیت زیر رو داره:

حالا سوال اینه که این هارد قابل استفاده هست؟
برای ارشیو میشه بهش اعتماد کرد؟(روی سیستم نباشه)
ارزش فروش داره؟

newhamedpc
02-12-2015, 17:37
یه هارد HGST که میشه همون هیتاچی روی یه لپ تاپ نو دارم هست . یک ترا
این صدا رو میده . البته خیلی کمتر هست

طبق تحقیقی که داشتم نوشته بود که این صدا برای این هست که " چرخش بخوبی انجام نمیگرد " ... حالا میشه به این هارد اطمینان کرد.منظورش دقیقا چی هست.
قصد تعویض هارد رو دارم . و این رو اکسترنال کنم .

ilililililiili
02-12-2015, 21:08
سلام، هارد 2TB A-Data اررور فرمت میده، چیکار کنم؟
کل هارد هم پر بوده.اطلاعاتش رو هم لازم دارم،
چند وقت پیش خورد زمین و بعد از 2-3 ماه اینطوری شد.

EhsanCPU
03-12-2015, 02:12
سلام، هارد 2TB A-Data اررور فرمت میده، چیکار کنم؟
کل هارد هم پر بوده.اطلاعاتش رو هم لازم دارم،
چند وقت پیش خورد زمین و بعد از 2-3 ماه اینطوری شد.
سلام هاردتون صدای اضافی نداره؟

EhsanCPU
03-12-2015, 02:20
یه هارد HGST که میشه همون هیتاچی روی یه لپ تاپ نو دارم هست . یک ترا
این صدا رو میده . البته خیلی کمتر هست

طبق تحقیقی که داشتم نوشته بود که این صدا برای این هست که " چرخش بخوبی انجام نمیگرد " ... حالا میشه به این هارد اطمینان کرد.منظورش دقیقا چی هست.
قصد تعویض هارد رو دارم . و این رو اکسترنال کنم .
سلام با نرم افزار های Hd Tune و Hard Disk Sentinel از هاردتون تست بگیرید ببینید ارور یا خطایی میده

newhamedpc
03-12-2015, 10:08
سلام با نرم افزار های Hd Tune و Hard Disk Sentinel از هاردتون تست بگیرید ببینید ارور یا خطایی میده
با برنامه HD Tune که تست کردم هیچ مشکلی نداشت . اما خوب اون صدا و علایم که گفتم وجود داره

EhsanCPU
03-12-2015, 11:55
با برنامه HD Tune که تست کردم هیچ مشکلی نداشت . اما خوب اون صدا و علایم که گفتم وجود داره
با برنامه Hard Disk Sentinel هم تست بگیرین ببینین درصد سلامت هارد رو چند درصد میزنه ...
اگه 100 درصد بزنه و گزارش خطایی نداد هارد مشکلی نداره
راستی مدل هاردتون چیه؟ هاردهای 7200 دور به دلیل سرعت بالا صداهای خفیفی تولید میکنن ...

ata.royalfalcon
03-12-2015, 13:36

همانطوریکه دوست عزیز در بالا هم گفتند بعضی از هارد دیسکها مخصوصاً مدلهای 7200rpm صدا و نویز زیادی تولید میکنند . البته کیفیت و طراحی کیس و نحوه قرار گیری هارد دیسک در داخل کیس هم در تشدید صدا و نویز هارد دیسک بی تاثیر نیست .
مدل نامبر هارد دیسک چی هست ؟ اگر از AAM پشتیبانی میکنه شاید بتونید نویز و صدای این هارد دیسک رو کمی کمتر کنید .

newhamedpc
03-12-2015, 14:26
با برنامه Hard Disk Sentinel هم تست بگیرین ببینین درصد سلامت هارد رو چند درصد میزنه ...
اگه 100 درصد بزنه و گزارش خطایی نداد هارد مشکلی نداره
راستی مدل هاردتون چیه؟ هاردهای 7200 دور به دلیل سرعت بالا صداهای خفیفی تولید میکنن ...

تست کردم 100% بود درستیش
HTS541010A9E680 این هم مدل هارد و 5400 هست.

همانطوریکه دوست عزیز در بالا هم گفتند بعضی از هارد دیسکها مخصوصاً مدلهای 7200rpm صدا و نویز زیادی تولید میکنند . البته کیفیت و طراحی کیس و نحوه قرار گیری هارد دیسک در داخل کیس هم در تشدید صدا و نویز هارد دیسک بی تاثیر نیست .
مدل نامبر هارد دیسک چی هست ؟ اگر از AAM پشتیبانی میکنه شاید بتونید نویز و صدای این هارد دیسک رو کمی کمتر کنید .
5400 هست . نویزش زیاد طبیعی نیست . این صدا رو خودم ضبط نکردم . صداش برای من چون داخل لپ تاپ هست خیلی کمتره اما تو سایتی که رفتم و این صدا رو به عنوان مشکل هارد های هیتاچی گذاشته بود و نوشته بود که " چرخش بخوبی انجام نمیگرد".
هارد مذکور از AAM پشتیبانی نمیکنه.

IRANER
05-12-2015, 02:41
با سلام
یه هارد اکسترنال اداپتوری دارم .3.5 اینچی.سیگیت اکسپنزن 2 ترا.
از دیروز دیگر روشن نمی شود و هنگام اتصال صدای تیک تیک خفیفی می دهد.
لطفا راهنمایی بفرمایید اشکال از چی می تونه باشه و هزینه اش تعمیر حدودا
ممنون

EXTREME
05-12-2015, 11:33
صدای تیک تیک اگر با فاصله یک ثانیه باشه میتونه از هد و پارکینگ هد باشه اگر با فاصله سه ثانیه باشه میتونه از فریم ویر یا درایور هد باشه بهتره کابل و آداپتور هارد رو هم حتما چک کنید و روب یک سیستم دیگه هم تست بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

IRANER
05-12-2015, 18:33
با تشکر از کمکتون.صدا با فاصله یک ثانیه هست.ایا میشه درست کرد ..اطلاعات برمیگرده.
ممنون

- - - Updated - - -

با تشکر از کمکتون.صدا با فاصله یک ثانیه هست.ایا میشه درست کرد ..اطلاعات برمیگرده.
ممنون

soroushpayne
05-12-2015, 20:37
دوستان با برنامه HD TUNE هاردم رو تست کردم این ارور رو داد ، چطوری مشکلو حل کنم ؟ :

lamp23
08-12-2015, 03:57
دوستان با برنامه HD TUNE هاردم رو تست کردم این ارور رو داد ، چطوری مشکلو حل کنم ؟ :

من هم هاردم این مشکل رو داشت با نرم افزار HDD Regenerator 2013 مشکل کامل حل شد و ارور بر طرف شد فقط حواست باشه که نرم افزار رو باید به صورت کامل اکتیو کنی و گرنه اولین بد سکتور رو که شناخت دیگه اسکن نمیکنه نرم افزار هم به صورت بوتیبل هست

osmaan
09-12-2015, 00:16
سلام دوستان یه هارد مای پاسپورت دارم که ارور fatal device hardware error داد این طور که متوجه شدم با خرید یه برد جدید و bios swap کردن مشکل حله کسی از دوستان میدونه چطور باید bios swap کرد؟ درواثع مثل اینکه باید فیرمور رو از برد خراب به برد سالم انتقال داد

EhsanCPU
09-12-2015, 00:24
سلام فکر کنم اینکار با PC3000 انجام میشه ...

Vahid67
09-12-2015, 15:58
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال WD MyPassport Essentialمشکی دارم که وقتی میزنمش به سیستم هیچ اتفاقی نمیوفته !!! فقط چراغ جلوی هارد روش میشه ولی توی سیستم هیچ اتفاقی نمیوفته!!!
چند ماهی ازش استفاده نکرده بودم الان که زدم به سیستم دیدم اینجوری شده !!
چکار باید کرد؟

ata.royalfalcon
09-12-2015, 20:24
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال WD MyPassport Essentialمشکی دارم که وقتی میزنمش به سیستم هیچ اتفاقی نمیوفته !!! فقط چراغ جلوی هارد روش میشه ولی توی سیستم هیچ اتفاقی نمیوفته!!!
چند ماهی ازش استفاده نکرده بودم الان که زدم به سیستم دیدم اینجوری شده !!
چکار باید کرد؟

سلام .

Disk management ویندوز رو بررسی کردید ؟ یه عکس از این برنامه زمانیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست اینجا بذارید .

alireza3dshadow
10-12-2015, 00:28
سلام
دوستان مشکل این هارد من چیه ؟ برای لپ تاپم هست
قابل حل شدن هست ؟ اطلاعات زیادی توش ندارم منتقلشون کردم اکثراشو تو pc
سیستم خوب بالا میاد ( حداکثرا 45 ثانیه ) ولی تا چند دقیقه سیستم کند هست فیلم بخواد باز کنه طول میکشه

4mezrab
10-12-2015, 10:48
سلام
جایی هست که بشه pc3000 رو کرایه گرفت ؟ بازیابی یه هارد یک ترابایتی دارای بدسکتور با این ابزار چقدر زمان میبره ؟

EhsanCPU
10-12-2015, 13:43
سلام
جایی هست که بشه pc3000 رو کرایه گرفت ؟ بازیابی یه هارد یک ترابایتی دارای بدسکتور با این ابزار چقدر زمان میبره ؟
به علت قیمت بالای دستگاه و احتمال آسیب دیدن دستگاه فکر نکنم کسی اینکار رو بکنه ...

Vahid67
11-12-2015, 09:42
سلام .

Disk management ویندوز رو بررسی کردید ؟ یه عکس از این برنامه زمانیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست اینجا بذارید .

وقتی وصل کردم اسمش اومد و یه چیزی شبیه به اینستال پر شد و اسم هارد رو زده بود ولی وقتی تموم شد هیچ اتفاقی نیوفتاد...

توی Disk Management یه پارتیشن اضافه شده که اسم و فایل سیستم نداره ولی حجم رو نشون میده 931 گیگ و کاملا خالی

ata.royalfalcon
11-12-2015, 21:08
وقتی وصل کردم اسمش اومد و یه چیزی شبیه به اینستال پر شد و اسم هارد رو زده بود ولی وقتی تموم شد هیچ اتفاقی نیوفتاد...

توی Disk Management یه پارتیشن اضافه شده که اسم و فایل سیستم نداره ولی حجم رو نشون میده 931 گیگ و کاملا خالی

هیچ عکسی که نذاشتید (حداقل بگید این هارد دیسک Initialized شده هست یا در حالت Not Initialized هست) .

حتماً روی یه سیستم دیگه هم تست کنید و اگر بازهم به همین شکل بود با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات (مثلاً EaseUS Data Recovery Wizard Pro) هارد دیسک رو اسکن کنید و ببینید اطلاعاتی که قبلاً موجود بوده رو نشون میده یا خیر .

4mezrab
11-12-2015, 22:07
به علت قیمت بالای دستگاه و احتمال آسیب دیدن دستگاه فکر نکنم کسی اینکار رو بکنه ...
در مورد زمان لازم نظری ندارید ؟

EhsanCPU
11-12-2015, 22:34
در مورد زمان لازم نظری ندارید ؟
بستگی به مشکل هارد داره هر چه حاد تر باشه زمان زیادتری برای ریکاوری نیاز داره ... باید مشکل هارد بررسی بشه

lamp23
12-12-2015, 18:38
سلام
هاردم یک هفته پیش بد سکتور نرم افزاری ( logical bad sector ) گرفته بود که با hdd regenerator درست شد امروز دوباره همونطور شد و دوباره با همون نرم افزار ریکاور شد ( دقیقا همون سکتور ها ! )
بعد از recover شدن سکتور ها متوجه شدم که توی Speed map سرعت اون سکتور ها خیلی کم شده میخواستم بدونم دلیلش چیه و چطوری حل میشه ؟

این رو هم اضافه کنم که وقتی این هارد رو خریدم با نرم افزار AOMEI backupper پارتیشن های هارد قبلیم رو روی این هارد clone کردم و مجددا پارتیشن بندی و کپی نکردم

دقت کنید که اون قرمز ها بد سکتور نیستن و الآن روی speemap هست

alireza2424
12-12-2015, 20:51
سلام هارد دیسک لپ تاپ من خیلی خیلی کند شده از نظر بد سکتور هم اسکن کردم ظاهرا سالم بود. اینم نتیجه HDTune .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EhsanCPU
12-12-2015, 22:04
سلام هارد دیسک لپ تاپ من خیلی خیلی کند شده از نظر بد سکتور هم اسکن کردم ظاهرا سالم بود. اینم نتیجه HDTune .

سلام از تب Health عکس بزارین

ata.royalfalcon
12-12-2015, 22:18
سلام
هاردم یک هفته پیش بد سکتور نرم افزاری ( logical bad sector ) گرفته بود که با hdd regenerator درست شد امروز دوباره همونطور شد و دوباره با همون نرم افزار ریکاور شد ( دقیقا همون سکتور ها ! )
بعد از recover شدن سکتور ها متوجه شدم که توی Speed map سرعت اون سکتور ها خیلی کم شده میخواستم بدونم دلیلش چیه و چطوری حل میشه ؟

این رو هم اضافه کنم که وقتی این هارد رو خریدم با نرم افزار AOMEI backupper پارتیشن های هارد قبلیم رو روی این هارد clone کردم و مجددا پارتیشن بندی و کپی نکردم

دقت کنید که اون قرمز ها بد سکتور نیستن و الآن روی speemap هست

سلام .

( دقیقا همون سکتور ها ! )

با توجه به اینکه دقیقاً همان سکتورها دوباره دچار مشکل شده پس logical bad sector نمیتونه باشه .

با برنامه hdd regenerator که هارد دیسک رو اسکن کردید Delay Sector نداشت ؟ حتی گاهی اوقات وجود مشکل دز Firmware یا ماژولهای نرم افزاری هارد دیسک باعث میشه تمام یا قسمتی از فضای هارد دیسک دچار کندی بیش از حد یا حالتی مشابه بدسکتوری ایجاد بشه .

این برنامه Hard Disk Sentinel یه قابلیتی داره که میتونید سرعت Read یا Write سکتورها رو بصورت یک نمودار ببینید . اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک ندارید ندارید یکبار Write Test رو اجرا کنید (اجرای Write Test باعث برطرف شدن بدسکتوریهای نرم افزاری هم میشه) . پس از پایان تست برید به قسمت Temperature and transfer speed و کاهش غیر عادی سرعت رو بررسی کنید (حتماً یه عکس بگیرید) .
تست Read هم میتونید اجرا کنید و کاهش غیر عادی سرعت خواندن سکتورها رو بررسی کنید .

lamp23
12-12-2015, 23:02
سلام .

با توجه به اینکه دقیقاً همان سکتورها دوباره دچار مشکل شده پس logical bad sector نمیتونه باشه .

با برنامه hdd regenerator که هارد دیسک رو اسکن کردید Delay Sector نداشت ؟ حتی گاهی اوقات وجود مشکل دز Firmware یا ماژولهای نرم افزاری هارد دیسک باعث میشه تمام یا قسمتی از فضای هارد دیسک دچار کندی بیش از حد یا حالتی مشابه بدسکتوری ایجاد بشه .

این برنامه Hard Disk Sentinel یه قابلیتی داره که میتونید سرعت Read یا Write سکتورها رو بصورت یک نمودار ببینید . اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک ندارید ندارید یکبار Write Test رو اجرا کنید (اجرای Write Test باعث برطرف شدن بدسکتوریهای نرم افزاری هم میشه) . پس از پایان تست برید به قسمت Temperature and transfer speed و کاهش غیر عادی سرعت رو بررسی کنید (حتماً یه عکس بگیرید) .
تست Read هم میتونید اجرا کنید و کاهش غیر عادی سرعت خواندن سکتورها رو بررسی کنید .

ممنون از شما

خیر hdd regenerator بعد از اسکن delay sector نشون نداد فقط موقع اسکن روی بعضی از سکتور های اول هارد گیر میکرد ( در حال regenerate نبود )
متاسفانه امکان تست write ندارم چون هارد پرِ
درایو C رو Clone کردم توی یک هارد دیگه و فرمت کردم Quick format هیچ تاثیری نداشت ولی وقتی Full format کردم مشکل برطرف شد

alireza2424
13-12-2015, 00:10

alireza2424
13-12-2015, 00:16
سلام از تب Health عکس بزارین

EhsanCPU
13-12-2015, 02:30
سلام هارد دیسک لپ تاپ من خیلی خیلی کند شده از نظر بد سکتور هم اسکن کردم ظاهرا سالم بود. اینم نتیجه HDTune .
hd tune که مشکلی رو گزارش نمیکنه با نرم افزار Hard Disk Sentinel هم یه تست بگیرین

Vahid67
13-12-2015, 10:02
هیچ عکسی که نذاشتید (حداقل بگید این هارد دیسک Initialized شده هست یا در حالت Not Initialized هست) .

حتماً روی یه سیستم دیگه هم تست کنید و اگر بازهم به همین شکل بود با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات (مثلاً EaseUS Data Recovery Wizard Pro) هارد دیسک رو اسکن کنید و ببینید اطلاعاتی که قبلاً موجود بوده رو نشون میده یا خیر .

روی سیستم های دیگه هم تست کردم فایده نداشت... الان میرم با اون نرم افزار تست میکنم ببینم چی میشه...

vvaahhiidd_n
13-12-2015, 11:45
دوستان نمیدونم این پست تکراری هست یا نه ولی 1046 صفحه نمیشه همه رو خوند چند صفحه اول و آخری که دیدم چیزی نبود.

من هارد سیگیت اکسترنال 3.5 دارم و هد هارد مشکل پیدا کرده و چند جایی نشون دادم و گفتند باید جراحی بشه

متاسفانه نمیدونم به چه کسی میشه اعتماد کرد اگر دوستان تجربه مشابه داشتند یا کسی رو امین میدونن معرفی کنن.
چون اطلاعات هارد من برای شخص من مهمه و اون طرف ممکنه هارد رو باز بکنه یا هرچی و بعد بگه نشد و کمی هم پول بگیره و اطلاعات من برای همیشه گم میشه.

از طرفی چون کار و تحصیلات خودم مرتبط هست با این کلمات "کار تخصصی و غیره" که هارد رو برای بررسی ده روز دستشون نگه میدارن گول نمیخورم و میدونم جنس کار چجوری هست

کسی میتونه راهنمایی کنه؟
ممنون میشم

alireza2424
13-12-2015, 11:50
hd tune که مشکلی رو گزارش نمیکنه با نرم افزار Hard Disk Sentinel هم یه تست بگیرین

با نرم افزار HDDSCAN برسی کردم Delay sector زیادی داره ولی بد سکتور نداره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
13-12-2015, 11:53
روی سیستم های دیگه هم تست کردم فایده نداشت... الان میرم با اون نرم افزار تست میکنم ببینم چی میشه...

هارد اکسترنال مورد نظر همین Disk 4 در عکسی که گذاشتید هست ؟ بنظر میاد که مجدداً پارتیشن بندی شده . یه پارتیشن EFI هم دیده میشه و زمانی ایجاد میشه که روی هارد دیسک GPT میخواهید ویندوز 64 بیتی نصب کنید .

من فکر میکنم زمانیکه داشتید ویندوز نصب میکردید این هارد اکسترنال به سیستم متصل بوده اشتباهی انتخاب کردید برای نصب ویندوز یا اینکه میخواستید ویندوز پرتابل روی فلش مموری نصب کنید اشتباهی هارد اکسترنال رو انتخاب کردید (یه همچین حالتهایی) .

به هر حال با نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات بررسی کنید تا چه حد میتونید اطلاعات رو بازیابی کنید .

mz1360
13-12-2015, 12:23
درود

لب تاب Dell دارم هاردش 500 گیگ هیتاچی ساتا 3 هست یک دفعه هارد رو نشناخت (داخل خود بایوس هم نمیشناسه) بعد هاردرو به لب تاب دیگه هم وصل کردم باز شناسایی نمیشه چکار میتوانم کنم آیا با تعویض برد هاردرو میشه برگرداند .

بعد برد هارد رو از کجا میشه تهیه کرد

Vahid67
13-12-2015, 12:32
هارد اکسترنال مورد نظر همین Disk 4 در عکسی که گذاشتید هست ؟ بنظر میاد که مجدداً پارتیشن بندی شده . یه پارتیشن EFI هم دیده میشه و زمانی ایجاد میشه که روی هارد دیسک GPT میخواهید ویندوز 64 بیتی نصب کنید .

من فکر میکنم زمانیکه داشتید ویندوز نصب میکردید این هارد اکسترنال به سیستم متصل بوده اشتباهی انتخاب کردید برای نصب ویندوز یا اینکه میخواستید ویندوز پرتابل روی فلش مموری نصب کنید اشتباهی هارد اکسترنال رو انتخاب کردید (یه همچین حالتهایی) .

به هر حال با نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات بررسی کنید تا چه حد میتونید اطلاعات رو بازیابی کنید .

ممکنه همچین اتفاقی افتاده باشه بعید نیست چون هارد پیش خودم نبوده یه مدت ...

الان با اون نرم افزار اسکن کردم اسم فولدرها رو اورد و هنوز داره اسکن میکنه زده بود چون هارد Lost شده نیاز به Deep Scan داره...
توی ستون Path قبل از آدرس همه فولدر ها یه HFSPlus اضافه شده ... داستان چیه ممکنه با مک مشکل حل بشه ؟

ata.royalfalcon
13-12-2015, 13:37
با نرم افزار HDDSCAN برسی کردم Delay sector زیادی داره ولی بد سکتور نداره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل Delay Sector ها معمولاً فیکس شدنی نیستند با اینجال پیشنهاد میکنم یکبار هارد دیسک رو Zero Fill کنید و مجدداً سرعت رو تست کنید .

فقط دقت کنید که با Zero Fill کردن هارد دیسک کلیه اطلاعات از بین میره و دوباره باید پارتیشن بندی و فرمت و ویندوز نصب بشه . اگر مشکل برطرف نشد به گارانتی ارسال کنید .

alireza2424
13-12-2015, 13:47
مشکل Delay Sector ها معمولاً فیکس شدنی نیستند با اینجال پیشنهاد میکنم یکبار هارد دیسک رو Zero Fill کنید و مجدداً سرعت رو تست کنید .

فقط دقت کنید که با Zero Fill کردن هارد دیسک کلیه اطلاعات از بین میره و دوباره باید پارتیشن بندی و فرمت و ویندوز نصب بشه . اگر مشکل برطرف نشد به گارانتی ارسال کنید .
ببخشید چه جوری باید zero fill کنم

alireza2424
13-12-2015, 13:48

ببخشید چطور باید zero fill کنم

ata.royalfalcon
13-12-2015, 14:19
ببخشید چطور باید zero fill کنم

میتونید از برنامه SeaTools for DOS که در سایت سیگیت موجوده استفاده کنید .

فایل ISO رو با برنامه های مناسبی مثلاً iso burner روی CD یا DVD رایت و سیستم رو باهاش بوت کنید و طبق عکس زیر Full Erase رو انتخاب کنید .

مجدداً تاکید میکنم کلیه اطلاعات در هر پارتیشنی که باشه از بین میره .

alireza2424
13-12-2015, 15:32
میتونید از برنامه SeaTools for DOS که در سایت سیگیت موجوده استفاده کنید .

فایل ISO رو با برنامه های مناسبی مثلاً iso burner روی CD یا DVD رایت و سیستم رو باهاش بوت کنید و طبق عکس زیر Full Erase رو انتخاب کنید .

مجدداً تاکید میکنم کلیه اطلاعات در هر پارتیشنی که باشه از بین میره .
میشه از روی usb flash هم اجراش کرد؟

ata.royalfalcon
13-12-2015, 15:59
میشه از روی usb flash هم اجراش کرد؟

برنامه ISO to USB رو تست کنید .

یا اینکه برنامه Rufus رو تست کنید .

sfim
14-12-2015, 23:57
من الان چند وقته ویندوزم کندی سرعت پیدا کرده ویندوز 8 و 10 ریختم بازم مشکل پابرجا بود هارد دوباره پارتیشن بندی کردم درست نشد

فک میکنم از هارد باشه که میخام عوضش کنم

فقط این تستا گرفتم از هارد اساید نگاه کنن که مطمئن بشم مکل از هارد هست ؟؟

فقط هر چی سعی کردم از تب health بزارم کار نکرد هی 5 دقیقه میشمره دوباره از اول میشمره

EhsanCPU
15-12-2015, 00:02
من الان چند وقته ویندوزم کندی سرعت پیدا کرده ویندوز 8 و 10 ریختم بازم مشکل پابرجا بود هارد دوباره پارتیشن بندی کردم درست نشد
فک میکنم از هارد باشه که میخام عوضش کنم
فقط این تستا گرفتم از هارد اساید نگاه کنن که مطمئن بشم مکل از هارد هست ؟؟
فقط هر چی سعی کردم از تب health بزارم کار نکرد هی 5 دقیقه میشمره دوباره از اول میشمره
سلام برای اینکه اطلاعات تب Health نمایش داده بشه باید توی محیط بایوس مادربورد گزینه HDD SMART رو فعال کنین

lamp23
15-12-2015, 11:55
سلام
آقا من دیگه به ستوه اومدم
هاردم هر چند روز بد سکتور میگیره . همیشه هم روی اول هارد میگیره یعنی حدود 1200mB با HDD regenerator درست میشه ولی دوباره چند روز بعد همونطوری میشه
گارانتی داره ولی فکر نمیکنم کاری بکنن آخه با HDD regenerator رفع میشه و چند تا سکتور هم بیشتر نیست
قبلا فکر میکردم همیشه همون سکتور ها هستن ولی حالا متوجه شدم که هر دفعه که اسکن میکنم بد سکتور ها عوض میشن !

ممکنه از ویروس باشه ؟

hamidreza2010
15-12-2015, 23:29
سلام دوستان
اتفاقی هارد لپ تاپم رو اسکن کردم ، این ارور رو داد
این ارور یعنی چی؟ میشه درستش کرد؟

HORROR
01-01-2016, 09:27
درود
هارد 2 روز از عمرش نگذشته شروع کرد به ارور دادن، اول 1 ارور بود ولی بعد از گذشت چند ساعت سکتورهای ناپایدار شروع کردن به زیاد شدن:

crystal disk info, hdd regerator,victoria هم همین ارور رو نشون میدن. فقط نرم افزار wd diagnostic هیچ اروری نمیده. لطفا بگید اگه با این وضع ببرم گارانتی تعمیرش میکنن یا با یه دیسک نو تعویض میکنن؟:n24:

ata.royalfalcon
02-01-2016, 14:04
درود
هارد 2 روز از عمرش نگذشته شروع کرد به ارور دادن، اول 1 ارور بود ولی بعد از گذشت چند ساعت سکتورهای ناپایدار شروع کردن به زیاد شدن:

crystal disk info, hdd regerator,victoria هم همین ارور رو نشون میدن. فقط نرم افزار wd diagnostic هیچ اروری نمیده. لطفا بگید اگه با این وضع ببرم گارانتی تعمیرش میکنن یا با یه دیسک نو تعویض میکنن؟:n24:

سلام .

میتونید از برنامه HDD regenarator استفاده کنید یا اینکه هارد دیسک رو Zero fill کنید که البته اطلاعات بکلی از بین میرود . با استفاده از دستور زیر هم میتونید کلیه درایوها رو چک دیسک کنید ، دقت کنید درايو مورد نظر اگر letter ديگري داره به جاي X در دستور زیر ، آنرا وارد كنيد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پس از انجام یکی از روشهای بالا سه حالت پیش میاد .

1. کاملاً درست میشه و در آینده هم این مشکل تکرار نمیشه پس جای نگرانی نیست .
2. کاملاً درست میشه ولی این مشکل دوباره تکرار میشه پس حتماً به گارانتی ارسال کنید .
3. درست نمیشه و حتی ممکن هست تعدادش بیشتر بشه پس حتماً به گارانتی ارسال کنید .

لطفا بگید اگه با این وضع ببرم گارانتی تعمیرش میکنن یا با یه دیسک نو تعویض میکنن؟

بعید میدونم تعویض کنند نهایتاً اگر این رو بعنوان مشکل قبول کنند تعمیر میشه .

ilililililiili
04-01-2016, 16:24
سلام، من یه هارد 2TB Adata دارم که بد سکتور داره، اما وقتی میخوام با HD Tune و یا HDD Regenarator اسکن کنم بعد نیم ساعت هارد خاموش میشه یا انگار میره تو حالت Standby، با HD tune که اسکن میکنم باید بعد نیم ساعت برم تو هارد، تا دوباره شروع کنه به کار کردن. چی کار کنم؟ :n27:

jabi7joon
08-01-2016, 16:08
سلام.. آداپتور هارد مای بوک اکسترنالم خراب شده.. از کجا می تونم تهیه کنم؟

ata.royalfalcon
08-01-2016, 16:12
سلام.. آداپتور هارد مای بوک اکسترنالم خراب شده.. از کجا می تونم تهیه کنم؟

سلام .

اگه گارانتی داره ببرید گارانتی شاید آداپتور رو تعویض کنند یا اینکه با پرداخت هزینه به شما آداپتور این مدل رو بدن .

brave_ie
10-01-2016, 22:27
سلام دوستان
من واقعا حالم گرفته ست
یه My Passport 1TB دارم
امروز یهو ارار داده که
Directory unreadable and corrupted
و دیتام رو نمیتونم دسترسی پیدا کنم
اول کابل رو عوض کردم نشد
بعد از دستور chkdsk x:/F استفاده کردم
گفت Volume Label اینه (که درست بود) و گفت Master File Table داغون شده و ویندوز داره تلاش میکنه درستش کننه
بسیار خوشحال شدم بعد گفت آقا نمیتونم درست کنم بیخیال
بعد GetDataBaack for NTFS رو تست کردم که نتونست کمکی کنه و چرت و پرت میاورد
الان Recuva داره اسکن میکنه و میگه 15 ساعت طول میکشه و فعلا داره تلاش میکنه
امیدی هست؟ چه راهکاری میدونید؟ نمیخوام برسم به اونجا که هارد رو ببرم پایتخت بگه 500 بده اطلاعاتتو بدم تازه اگه بشه و هارد و دیتا هر دو سالم بمونن زیر عمل
مرسی دوستان

EhsanCPU
10-01-2016, 22:49
سلام درایو هارد در My Computer و Disk Management میاد
میتونی یه عکس از Disk Management و تب Health نرم افزار HD Tune بزاری ؟

brave_ie
11-01-2016, 00:11
استاد این برنامه HD TUNE که اصن نمیدونم چی هست
ولی این درایو P همون درایو هارد اکسترنال عزیز هستش
در حال حاضر هم برنامه Recuva نوشته 13 ساعت طول میکشه تا 99596 فایلی که پیدا کرده رو Scanning کنه!
بازم ممنون

alaydyn
12-01-2016, 23:20
سلام

هاردم خراب نشده ولی فایلهای ویدئویی داشتم که حذف کردم ان هم با shift+del حالا می خواهم ریکاوری کنم با چه نرم افزاری بهترین جواب میگیرم ؟؟؟

محمد7966
12-01-2016, 23:25
سلام

هاردم خراب نشده ولی فایلهای ویدئویی داشتم که حذف کردم ان هم با shift+del حالا می خواهم ریکاوری کنم با چه نرم افزاری بهترین جواب میگیرم ؟؟؟

سلام
با آخرین نسخه ریکاور مای فایل

salar_linux
17-01-2016, 00:07
سلام

بهترین روش برای اینکه بد سکتورهای هارد و Delay از بین ببریم چیه؟

من الان هاردم گذاشتم تو برنامه HDD Regenerator 2011 اسکن بشه در حالت Regenerate all sectors in a range قرار دادم

چند تا سوال؟

1- به نظر شما بعد از اینکه اسکن تموم شد نیاز هست Low Level Format انجام بدم یا فرمت معمولی ویندوز کافیه؟

2- بعد از کجا بفهمم هاردم درست شده یا نه؟(دوباره اسکن تو برنامه Hdd Regenerator)?

3-طریقه اپدیت کردن فریمور هارد یک توضیح مختصر بدین ممنون میشم چون هرچی تو سایت وسترن گشتم فقط اپدیت برای
هاردهای اکسترنال بود

alaydyn
17-01-2016, 08:37
سلام
با آخرین نسخه ریکاور مای فایل
قبلا استفاده کرده ام جواب نداده مسئول ایت بخش یک نرم افزاری معرفی کرد واقعا جواب داد خواهشا اگر هست معرفی کنه

محمد7966
17-01-2016, 11:21
قبلا استفاده کرده ام جواب نداده مسئول ایت بخش یک نرم افزاری معرفی کرد واقعا جواب داد خواهشا اگر هست معرفی کنه

نگاه کنید بعید میدونم نرم افزاری باشه که همه فایلا رو بیاره
این ریکاور مای فایل هم بعضیا رو میاره
کلا به خاطر هارد نمیشه چنین انتظاری از برنامه ها ریکاوری داشت
میخاین به مسئول یا ناظر پیام خصوصی بدید یا به آقای عطا پیام بدید شاید مشکل شما رو حل کنه

Milad4171
20-01-2016, 11:42
سلام یه سوال دارم
من یک هارد یک ترابایت دارم که اطلاعات مهمی رو داخلش ذخیره کردم.
با توجه به سوابق خرابی های بدون دلیل هاردها
میخوام ببینم راهی هست که بشه متوجه شد عمر یک هار در چه وضعیتی هست یعنی شرایطش خوبه یا خطرناکه که از اطلاعات بک آپ گرفت یک جای دیگه

moj502500
20-01-2016, 11:56
سلام یه سوال دارم
میخوام ببینم راهی هست که بشه متوجه شد عمر یک هار در چه وضعیتی هست یعنی شرایطش خوبه یا خطرناکه که از اطلاعات بک آپ گرفت یک جای دیگه

می تونید از نرم افزار زیر استفاده کنید.
Hard Disk Sentinel

ata.royalfalcon
20-01-2016, 13:58
سلام یه سوال دارم

با سلام .

هیچ راهی نیست که بتونید دقیقاً متوجه بشید هارد دیسک تا چه وقت عمر میکنه . ولی با چک کردن SMART Status و بررسی رفتارهای هارد دیسک (مثلاً هنگ کردنهای بیموقع ، کند شدن سرعت خوندن و نوشتن ، خرابی اطلاعات و فایل سیستم بطور مکرر و ...) بطور تقریبی وضعیت هارد دیسک رو تشخیص بدید .

همیشه هم سعی کنید از اطلاعات یک کپی داشته باشید . هزینه تعمیر و یا بازیابی اطلاعات از هارد دیسکهای مشکلدار زیاد هست در حدی که بتونید چند هارد دیسک نو بخرید .

rez@energy
21-01-2016, 02:33
سلام دوستان
ببخشید من هاردم وضعیت نامساعدی داره میتونید کمکم کنید درست کنم فرمت سطح پائین هم کردم درست نشد این هم وضعیتش:
میدونم اینجا جاش نیست اما تاپیکی پیدا نکردم که اینو مطرح کنم دوتا رم 2گیگ دارم اما وضعیت استفاده رم اینطوریه!!!
3.49گیگ بیشتر استفاده نمیده!!!!!

mdmehry
21-01-2016, 16:10
سلام هارد وسترن دیجیتال من روی کامپیوتر خودم بدون مشکل بالا میاد ولی روی سیستم های دیگه پیغام زیر رو میده

راه حل چیه؟

ata.royalfalcon
21-01-2016, 19:52
سلام هارد وسترن دیجیتال من روی کامپیوتر خودم بدون مشکل بالا میاد ولی روی سیستم های دیگه پیغام زیر رو میده

راه حل چیه؟

سلام .

باید مجوزهای دسترسی (Permission) رو اصلاح کنید . روشی که در پست دوم تاپیک زیر گفته شده رو انجام بدید و ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر .

alaydyn
22-01-2016, 01:24
نگاه کنید بعید میدونم نرم افزاری باشه که همه فایلا رو بیاره
این ریکاور مای فایل هم بعضیا رو میاره
کلا به خاطر هارد نمیشه چنین انتظاری از برنامه ها ریکاوری داشت
میخاین به مسئول یا ناظر پیام خصوصی بدید یا به آقای عطا پیام بدید شاید مشکل شما رو حل کنه

حقیقتش من فایلهایم را shif + del کرده ام و ویندوز هم عوض کرده ام نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم

محمد7966
22-01-2016, 01:38
حقیقتش من فایلهایم را shif + del کرده ام و ویندوز هم عوض کرده ام نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم

مشکلی نداره ریکاور مای فایل سعی خودشو میکنه :n02: فایلا رو بیاره حتی اگر ویندوز پاک کنید یا شیفت دیلیت کنید و...

اما از هیچ نرم افزاری انتظار نداشته باشید همه رو بیاره
در واقع نمیشه همه فایلا رو آورد به خاطر تکنولوژی هارد

این برنامه ریکاور مای فایل برنامه خوبیه
فایلای سبک مثل عکس رو به راحتی میاره

rez@energy
22-01-2016, 03:13
سلام دوستان
ببخشید من هاردم وضعیت نامساعدی داره میتونید کمکم کنید درست کنم فرمت سطح پائین هم کردم درست نشد این هم وضعیتش:
میدونم اینجا جاش نیست اما تاپیکی پیدا نکردم که اینو مطرح کنم دوتا رم 2گیگ دارم اما وضعیت استفاده رم اینطوریه!!!

:n18::n13:

mdmehry
22-01-2016, 16:38
سلام .

باید مجوزهای دسترسی (Permission) رو اصلاح کنید . روشی که در پست دوم تاپیک زیر گفته شده رو انجام بدید و ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر .

متاسفانه این روش جواب نداد.

ata.royalfalcon
22-01-2016, 19:13
متاسفانه این روش جواب نداد.

من پیشنهاد میکنم اطلاعات رو منتقل کنید به سیستم خودتان و هارد دیسک رو مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید (ترجیحاً روی سیستمی به غیر از سیستم خودتان) ، احتمالاً مشکل Permission برطرف بشه .

سلام دوستان

سلام دوست عزیز .

مشکل این هارد دیسک با روشهایی مثل Low Level Format و یا استفاده از HDD regenerator برطرف نمیشه . اگر گارانتی داره حتماً ارسال کنید به گارانتی در غیر اینصورت بهتر هست تعویض بشه یا حداقل برای ذخیره اطلاعات مهم استفاده نشه .
در مورد سوال آخر ؛ قسمتی از ram احتمالاً توسط سایر اجزاء سیستم مثلاً گرافیک رزرو شده .

Hi5
23-01-2016, 12:43
باسلام
من روی سیستمم دوتا هارد دارم
هارد اول 500 گیگ و دومی 1 ترا هستش...
هارددوم بعضی موقع ها صدای تیک میده!

اینم وضعیتش:

مشکلش چیه با تشکر

kambiz18
23-01-2016, 19:00
سلام دوستان من یک هارد اینترنال 2.5 اینچ لپتاپی دارم میخوام ازش به عنوان هارد کنسول ps3 استفاده کنم نتایج و تست هایی که انجام دادم رو براتون میزادم ببینید مشکلی داره یا ممنون میشم راهنمایی کنید دوerror تست با hd tune و وضعیت health و repair کامل با hdd regenerator انجام دادم بدسکتوری پیدا نکرده فقط delay بوده
نظرتون چیه این هارد قابل استفادده هستش؟ اذیت نمیکنه موقع استفاده ؟

kambiz18
23-01-2016, 19:45
عکس با کیفیت بیشتر

osmaan
23-01-2016, 23:11
سلام
یکی از هارد هام خراب شده وقتی وصل میکنم ارور fatal hardware error میده راهی هست بشته درستش کرد؟

mohsen19x
24-01-2016, 02:00
سلام.... عطا خان ...

یک مشکل فنی برخوردم ...من یک هارد 4 ترا اکسترنال سیگیت خریدم ....وقتی به ویندوز xp وسیستم قدیمی وصل میکنم فقط 2 ترا شو میشناسه و ..ولی یک سیگت 3 ترایی دو سال پیش خریدم تمام 3 تراشو میشناسه با همان سیستم ...مشکل کار از کجاست ؟؟؟ ممنون

ata.royalfalcon
24-01-2016, 08:35
سلام.... عطا خان ...

یک مشکل فنی برخوردم ...من یک هارد 4 ترا اکسترنال سیگیت خریدم ....وقتی به ویندوز xp وسیستم قدیمی وصل میکنم فقط 2 ترا شو میشناسه و ..ولی یک سیگت 3 ترایی دو سال پیش خریدم تمام 3 تراشو میشناسه با همان سیستم ...مشکل کار از کجاست ؟؟؟ ممنون

سلام .

برنامه MiniTool Partition Wizard رو دانلود ، نصب و اجرا کنید و هارد دیسک رو بصورت MBRد، Initialize کنید و سپس تمام فضا رو پارتیشن بندی و در نهایت با فایل سیستم NTFS فرمت کنید .

mohsen19x
24-01-2016, 11:10
سلام .

برنامه MiniTool Partition Wizard رو دانلود ، نصب و اجرا کنید و هارد دیسک رو بصورت MBRد، Initialize کنید و سپس تمام فضا رو پارتیشن بندی و در نهایت با فایل سیستم NTFS فرمت کنید .

سلام مجدد ... آموزشی در این خصوص نیست ؟ چونکه گزینه های Initialize to mbr dick غیر فعال هست

ata.royalfalcon
24-01-2016, 11:45
سلام مجدد ... آموزشی در این خصوص نیست ؟ چونکه گزینه های Initialize to mbr dick غیر فعال هست

در سایت زیر همراه با عکس توضیح داده شده .

البته دقت کنید کلیه درایوهای این هارد دیسک باید حذف شوند که در نتیجه اگر اطلاعاتی ذخیره کرده باشید از بین میروند .

ata.royalfalcon
24-01-2016, 11:53
سلام دوستان من یک هارد اینترنال 2.5 اینچ لپتاپی دارم میخوام ازش به عنوان هارد کنسول ps3 استفاده کنم نتایج و تست هایی که انجام دادم رو براتون میزادم ببینید مشکلی داره یا ممنون میشم راهنمایی کنید دوerror تست با hd tune و وضعیت health و repair کامل با hdd regenerator انجام دادم بدسکتوری پیدا نکرده فقط delay بوده

با سلام .

تا زمانیکه خودتان روی PS3 نصب و استفاده نکنید جواب قطعی نمیشه به این سوال داد ولی از اونجایی که معمولاً اطلاعات مهمی ذخیره نمیشه (مگر سیو بازیها) پس خرابی هارد دیسک مسئله مهمی محسوب نمیشه . من پیشنهاد میکنم نصب کنید و ببینید چطور خواهد بود .

osmaan
26-01-2016, 01:34
سلام
یکی از هارد هام خراب شده وقتی وصل میکنم ارور fatal hardware error میده راهی هست بشته درستش کرد؟
کسی نیست کمک کنه؟

esmipour68
27-01-2016, 10:17
سلام خسته نباشید:

بنده هنگام بالا آمدن لپ تابم به یه error بر میخورم که اگه لطف کنین و بنده را راهنمایی کنین که چطور این مشکلو حل کنم ممنون میشم، ضمیمه میکنم تا بیشتر متوجه بشین!!!!